2020-06-02   16:45:46
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Oulun Uinnit

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Entry List
 Oulun Uinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Feb 22, 2020 to Feb 23, 2020
1 200m Breaststroke Women
Sponsor: Oulun Energia
ME 2:19.11 Rikke Møller Pedersen 1989 DEN (DEN) Barcelona, ESP 1.8.2013
EE 2:19.11 Rikke M. PEDERSEN 1989 DEN (DEN) Barcelona, ESP 1.8.2013
SE 2:25.14 Jenna Laukkanen 1995 SCV (FIN) Rio de Janeiro, BRA 10.8.2016
NSE 2:28.30 Noora Laukkanen 1993 OU-73 (FIN) Praque, CZE 10.7.2009
SM 2:49.57 SM-raja
NSM 2:52.18 NSM-raja
T15 2:58.11 IKM-raja
T14 2:59.96 IKM-raja
T13 3:06.67 IKM-raja
12 and younger
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 400 Sanna Törmä Kempeleen Pyrintö 3:56.66
2008 FIN
2 282 varpu saastamoinen Oulun Uinti 1906 4:02.48
2009 FIN
3 331 Laura Rytilahti Oulun Uinti 1906 4:07.52
2008 FIN
4 419 Sanni Pellikainen Kempeleen Pyrintö 4:11.52
2009 FIN
5 417 Elviira Sanaksenaho Kempeleen Pyrintö
2009 FIN
6 341 Minea Mäentausta 2008 Oulun Uinti 1906 FIN
7 320 Matilda Hirvelä 2009 Oulun Uinti 1906 FIN
8 304 Amaya Luukkonen 2008 Oulun Uinti 1906 FIN
9 23 Meimi Heikell 2009 Kokkolan Uimaseura FIN
10 125 Helka Honka 2008 Kemin Uimaseura FIN
11 403 Noora Haikola 2011 Kempeleen Pyrintö FIN
12 174 Ellen Laine 2008 Oulun Lohet FIN
13 123 Saana Kalasniemi 2009 Kemin Uimaseura FIN
13-15 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 258 Lotta Moilanen Oulun Uinti 1906 2:37.83
2006 FIN
2 246 Viivi Säntti Oulun Uinti 1906 2:40.40
2005 FIN
3 249 Saara Niemi Oulun Uinti 1906 2:43.79
2005 FIN
4 262 Aada Hirvasoja Oulun Uinti 1906 2:52.50
2005 FIN
5 11 Vilma Rintala Kokkolan Uimaseura 2:58.69
2005 FIN
6 96 Pinja Junttari Kemin Työväen Uimarit 2:59.27
2006 FIN
7 185 Iinu Tiainen Oulun Lohet 3:09.81
2007 FIN
8 280 Salli Sepponen Oulun Uinti 1906 3:11.92
2007 FIN
9 524 Iina Tapaninen Oulun Lohet 3:12.65
2006 FIN
10 20 Olivia Kivelä 2006 Kokkolan Uimaseura FIN 3:13.61
11 295 Saimi Kiviniemi 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 3:14.35
12 447 Sofia Palojärvi 2007 Swimming Club Rovaniemi FIN 3:14.35
13 110 Armi Tavi 2007 Kemin Työväen Uimarit FIN 3:16.10
14 550 Roosa Hautamäki 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 3:17.36
15 556 Lina Juutilainen 2007 Rovaniemen Uimaseura FIN 3:18.37 LATE
16 430 Iida Häcklin 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 3:22.55
17 264 Pihla Louhela 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 3:25.82
18 428 Iina Pasuri 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 3:26.40
19 177 Meeri Uusitalo 2007 Oulun Lohet FIN 3:28.27
20 308 ANNI BACKMAN 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 3:32.97
21 166 Pinja Niskanen 2007 Oulun Lohet FIN 3:33.09
22 305 Tiina Alatalo 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 3:39.92
23 311 Maiju Hautala 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 3:40.04
24 259 Sofia Katariina Merituulia
Kilpeläinen
2005 Oulun Uinti 1906 FIN 3:45.19
25 278 Lotta Tonteri 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 4:21.72
26 105 Aino Kauppinen 2006 Kemin Työväen Uimarit FIN
27 169 Iita Kimpimäki 2007 Oulun Lohet FIN
28 107 Milla Seppälä 2007 Kemin Työväen Uimarit FIN
16 and older
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 235 Pinja Taskila 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 2:35.08
2 240 Mathilda Puutio 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 2:44.04
3 133 Roosa Kärkkäinen 2003 Oulun Lohet FIN 2:48.66
4 37 Emma Hämäläinen 2003 Vieskan Uimarit FIN 2:48.94
5 27 Petra Kivi 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 2:50.70
2020-02-22 19:56:11 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
 Oulun Uinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Feb 22, 2020 to Feb 23, 2020
2 200m Breaststroke Men
Sponsor: Cad Sä Oy
ME 2:06.67 Ippei WATANABE 1997 JPN (JPN) Tokyo, JPN 29.1.2017
EE 2:07.23 Daniel GYURTA 1989 HUN (HUN) Barcelona, ESP 2.8.2013
SE 2:08.95 Matti Mattsson 1993 PUS (FIN) Barcelona, ESP 2.8.2013
NSE 2:12.65 Matti Mattsson 1993 PUS (FIN) Belgrad, SRB 7.7.2011
SM 2:35.37 SM-raja
NSM 2:40.38 NSM-raja
P16 2:48.16 IKM-raja
P15 2:54.00 IKM-raja
P14 2:59.00 IKM-raja
13 and younger
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 171 Shengzhe Yin Oulun Lohet 3:34.10
2007 FIN
2 168 Ahti Kotila Oulun Lohet 3:37.16
2008 FIN
3 414 Miko Helve Kempeleen Pyrintö 4:08.10
2008 FIN
4 173 Viljo Soini Oulun Lohet 4:11.62
2007 FIN
5 399 Jalo Anttonen Kempeleen Pyrintö 4:14.39
2007 FIN
6 285 Paavo Juhani Andreas
Kilpeläinen
2008 Oulun Uinti 1906 FIN 4:18.63
7 404 Perttu Piippo 2008 Kempeleen Pyrintö FIN 4:21.22
8 327 Oskari Matilainen 2008 Oulun Uinti 1906 FIN
9 317 Eliel Käkelä 2008 Oulun Uinti 1906 FIN
10 319 Nikita Maximov 2008 Oulun Uinti 1906 FIN
11 196 Olli Henriksson 2007 Oulun Lohet FIN
12 181 Lars Forchini 2007 Oulun Lohet FIN
13 160 Iiro Tapaninen 2007 Oulun Lohet FIN
14-16 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 266 Roni Heikkinen 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 2:50.16
2 265 Lauri Siurua 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 2:51.85
3 151 Kalle Pesälä 2006 Oulun Lohet FIN 2:56.01
4 39 Torsti Saarela 2006 Vieskan Uimarit FIN 3:00.50
5 268 Artturi Väänänen 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 3:05.33
6 12 Lassi Lahtinen 2004 Kokkolan Uimaseura FIN 3:06.89
7 154 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Lohet FIN 3:06.91
8 153 Eetu Haipus 2004 Oulun Lohet FIN 3:08.15
9 152 Arttu Haipus 2004 Oulun Lohet FIN 3:12.27
10 424 Tuomo Leinonen 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 3:13.72
11 429 Valtteri Kotijärvi 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 3:23.03
12 149 Julius Schroderus 2006 Oulun Lohet FIN 3:25.52
13 72 Aleksi Peltosaari 2004 Nivalan Saukot FIN 3:32.25
14 453 Arttu Ranta-Valkama 2006 Swimming Club Rovaniemi FIN 4:22.50
15 340 Aaro Kyntömaa 2006 Oulun Uinti 1906 FIN
17 and older
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 472 Tapio Junninen 1995 Vanders FIN 2:12.34
2 221 Lasse Pulkkinen 2002 Oulun Uinti 1906 FIN 2:26.63
3 119 Henrik Siltari 2002 Kemin Uimaseura FIN 2:33.97
4 245 janne tyni 2000 Oulun Uinti 1906 FIN 2:35.36
5 28 Kirill Helsing 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 2:35.75
6 94 Toni Lipponen 2003 Kemin Työväen Uimarit FIN 2:39.79
7 239 Sihan Yu 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 2:46.22
2020-02-22 19:56:12 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
 Oulun Uinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Feb 22, 2020 to Feb 23, 2020
3 100m Backstroke Women
ME 58.12 Gemma SPOFFORTH 1987 GBR (GBR) Rome, ITA 28.7.2009
EE 58.12 Gemma SPOFFORTH 1987 GBR (GBR) Rome, ITA 28.7.2009
SE 1:00.42 Mimosa Jallow 1994 Plaani (FIN) London, GBR 22.5.2016
NSE 1:03.15 Vilma Oura 2001 HSS (FIN) Netanya, ISR 1.7.2017
SM 1:08.76 SM-raja
NSM 1:10.49 NSM-raja
T15 1:13.30 IKM-raja
T14 1:14.68 IKM-raja
T13 1:17.50 IKM-raja
T12 1:30.74 Rollo-raja
T11 1:36.00 Rollo-raja
12 and younger
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 43 Malla Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit FIN 1:19.55
2 433 Auroora Kurttila 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 1:27.19
3 431 Eerika Häcklin 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 1:30.93
4 288 Netta Moilanen 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 1:33.96
5 408 Milla Mikkonen 2008 Kempeleen Pyrintö FIN 1:34.65
6 320 Matilda Hirvelä 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 1:36.06
7 92 Vilma Moilanen 2008 Kajaanin Uimaseura FIN 1:36.14
8 410 Iiris Lukkariniemi 2008 Kempeleen Pyrintö FIN 1:36.57
9 44 Nella Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit FIN 1:36.58
10 432 Sara Laukkanen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 1:36.85
11 418 Emma Hakkarainen 2008 Kempeleen Pyrintö FIN 1:36.91
12 55 Neea Junttila 2009 Vieskan Uimarit FIN 1:37.40
13 61 Anni Lämpsä 2008 Vieskan Uimarit FIN 1:37.61
14 205 Enna Alasuutari 2009 Oulun Lohet FIN 1:39.26
15 394 Ada-Sofia Juntunen 2008 Kempeleen Pyrintö FIN 1:39.29
16 22 Siiri Karhulahti 2009 Kokkolan Uimaseura FIN 1:40.63
17 282 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 1:41.01
18 341 Minea Mäentausta 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 1:41.54
19 304 Amaya Luukkonen 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 1:43.11
20 396 Neela Poropudas 2009 Kempeleen Pyrintö FIN 1:44.57
21 331 Laura Rytilahti 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 1:46.22
22 434 Tuuli Leinonen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 1:47.44
23 343 Anni Jylhä 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 1:48.06
24 441 Saana Runtti 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 1:50.88
25 407 Emilia Risto 2009 Kempeleen Pyrintö FIN 1:51.94
26 325 aurora känsälä 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 1:58.33
27 405 Eveliina Seppänen 2008 Kempeleen Pyrintö FIN 1:58.74
28 416 Iiris Leinonen 2009 Kempeleen Pyrintö FIN 1:59.50
29 347 Melina Kokko 2010 Oulun Uinti 1906 FIN 2:00.16
30 554 Sunná-Maaria Jomppanen 2009 Swimming Club Rovaniemi FIN 2:01.28 LATE
31 406 Malla Määttä 2010 Kempeleen Pyrintö FIN 2:05.94
32 208 Lotta Lappalainen 2008 Oulun Lohet FIN
33 356 Ilona Kokko 2008 Oulun Uinti 1906 FIN
34 126 Heini Kela 2009 Kemin Uimaseura FIN
35 435 Moona Leinonen 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN
36 342 Marianna Hiltunen 2011 Oulun Uinti 1906 FIN
37 112 Juulia Koskinen 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN
38 553 Peppi Tuohimaa 2010 Vieskan Uimarit FIN LATE
39 124 Minka Adeleine Torvikoski 2011 Kemin Uimaseura FIN
40 411 Julia Sarajärvi 2009 Kempeleen Pyrintö FIN
41 63 Juulia Koskela 2009 Vieskan Uimarit FIN
13-15 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 336 Ülle Harjaks 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 1:06.68
2 284 Reeta Ollonen 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 1:06.68
3 252 Elina Turunen 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 1:11.86
4 144 Alexia Emma Josefiina Tahkola 2005 Oulun Lohet FIN 1:12.33
5 452 Maiju Huttunen 2005 Swimming Club Rovaniemi FIN 1:13.39
6 82 Vilja Takalo 2006 Kajaanin Uimaseura FIN 1:15.65
7 50 Jaana Nevala 2005 Vieskan Uimarit FIN 1:15.93
8 291 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 1:16.48
9 162 Ruut Salmi 2007 Oulun Lohet FIN 1:16.53
10 84 Iiris Uusitalo 2006 Kajaanin Uimaseura FIN 1:18.50
11 378 Milla Marttila 2005 Kempeleen Pyrintö FIN 1:19.10
12 46 Elizaveta Salmela 2005 Vieskan Uimarit FIN 1:19.34
13 89 Iida Kemppainen 2007 Kajaanin Uimaseura FIN 1:19.71
14 41 Saaga Kähkönen 2006 Vieskan Uimarit FIN 1:19.90
15 100 Miina Torvikoski 2006 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:20.48
16 97 Janina Paakkolanvaara 2006 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:20.52
17 306 Milla Haapamäki 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 1:20.95
18 90 Eeva Partanen 2005 Kajaanin Uimaseura FIN 1:23.00
19 88 Erika Ruotsalainen 2005 Kajaanin Uimaseura FIN 1:23.17
20 157 Annabella Karjalainen 2007 Oulun Lohet FIN 1:23.52
21 550 Roosa Hautamäki 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 1:23.70
22 365 Anna Olivia Loukkola 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 1:23.82
23 380 Kerttu Törmälä 2005 Kempeleen Pyrintö FIN 1:23.93
24 85 Noona Hyrkäs 2006 Kajaanin Uimaseura FIN 1:23.93
25 383 Aava Näykki 2007 Kempeleen Pyrintö FIN 1:23.98
26 48 Sini Saari 2007 Vieskan Uimarit FIN 1:24.41
27 38 Peppi Ojakippola 2006 Vieskan Uimarit FIN 1:24.49
28 17 Ronya Rajala 2005 Kokkolan Uimaseura FIN 1:25.73
29 272 Vilma Madetoja 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 1:25.79
30 283 Maria Issakainen 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 1:26.29
31 98 Oona Lipponen 2006 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:27.38
32 150 Emma Autio 2007 Oulun Lohet FIN 1:28.31
33 102 Saga Tuisku 2005 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:29.05
34 59 Minerva Sorvisto 2007 Vieskan Uimarit FIN 1:29.84
35 53 Elsa Herrala 2007 Vieskan Uimarit FIN 1:30.38
36 69 Katri Kangas 2006 Nivalan Saukot FIN 1:30.48
37 381 Sofia Kivelä 2005 Kempeleen Pyrintö FIN 1:32.65
38 200 Nelli Vilppola 2007 Oulun Lohet FIN 1:35.96
39 311 Maiju Hautala 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 1:38.39
40 193 Enni Alatalo 2007 Oulun Lohet FIN 1:38.70
41 70 Lotta Päiveröinen 2007 Nivalan Saukot FIN 1:38.90
42 459 Elle Härkönen 2007 Swimming Club Rovaniemi FIN 1:40.82
43 281 Ronja Hautamäki 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 1:41.79
44 204 Sunna Rasmus 2007 Oulun Lohet FIN 1:42.15
45 315 Saga-Helena Siikaluoma 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 1:43.27
46 415 Enna Neitola 2006 Kempeleen Pyrintö FIN 1:46.27
47 58 Emma Koskela 2007 Vieskan Uimarit FIN 2:14.76
48 392 Laura Kurtti 2006 Kempeleen Pyrintö FIN
16 and older
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 232 Petra Ansaranta 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 1:03.35
2 237 Martta Nygård 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 1:05.35
3 227 Petra Heikkinen 2002 Oulun Uinti 1906 FIN 1:06.94
4 234 Madeleine Hiltunen 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 1:07.68
5 10 Liina Salin 2002 Kokkolan Uimaseura FIN 1:08.33
6 463 Wilma Lakanen 2003 Swimming Club Vuokatti FIN 1:08.70
7 14 henna känsäkangas 2004 Kokkolan Uimaseura FIN 1:08.96
8 238 Olga emilia Mattila 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 1:09.12
9 242 Minja Lukkari 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 1:10.28
10 467 Ada Niskala 2000 Rovaniemen Uimaseura FIN 1:11.26
11 468 Sofia Saukko 2001 Rovaniemen Uimaseura FIN 1:11.34
12 462 Heidi Kivioja 2000 Swimming Club Vuokatti FIN 1:11.39
13 231 Enni-Sofia Perätalo 2002 Oulun Uinti 1906 FIN 1:11.56
14 446 Anni Ranta-Valkama 2004 Swimming Club Rovaniemi FIN 1:12.64
15 140 Henna Moilanen 2004 Oulun Lohet FIN 1:13.12
16 35 Pirita Hautala 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:16.58
17 76 Emma Tolonen 2004 Kajaanin Uimaseura FIN 1:16.78
18 34 Gitta Nukala 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:19.20
19 95 Kiia Junttari 2004 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:19.63
20 103 Noora Aikio 2004 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:20.12
21 101 Sara Maria Liisa Ylimäki 2003 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:20.25
22 74 Venla Saarimaa 2004 Nivalan Saukot FIN 1:33.74
23 73 Jasmin Weckman 2004 Nivalan Saukot FIN 1:40.40
2020-02-22 19:56:13 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
 Oulun Uinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Feb 22, 2020 to Feb 23, 2020
4 100m Backstroke Men
Sponsor: Tateplan Oy
ME 51.85 Ryan MURPHY 1995 USA (USA) Rio de Janeiro, BRA 13.8.2016
EE 52.11 Camille LACOURT 1985 FRA (FRA) Budapest, HUN 10.8.2010
SE 55.83 Jani Sievinen 1974 NumKis (FIN) Oulu 16.5.1995
NSE 56.64 Jani Sievinen 1974 NumKis (FIN) Oulu 28.6.1992
SM 1:03.09 SM-raja
NSM 1:05.17 NSM-raja
P16 1:08.96 IKM-raja
P15 1:11.16 IKM-raja
P14 1:14.50 IKM-raja
P13 1:28.04 Rollo-raja
P12 1:34.54 Rollo-raja
13 and younger
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 286 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 1:16.95
2 87 Tuukka Orre 2007 Kajaanin Uimaseura FIN 1:20.36
3 52 Leevi Sammalmaa 2007 Vieskan Uimarit FIN 1:20.88
4 121 Nooa Kaunisto 2007 Kemin Uimaseura FIN 1:22.22
5 389 Tuomo Strömmer 2007 Kempeleen Pyrintö FIN 1:25.64
6 319 Nikita Maximov 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 1:28.41
7 51 Emil Koskela 2008 Vieskan Uimarit FIN 1:28.73
8 327 Oskari Matilainen 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 1:29.68
9 207 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet FIN 1:30.73
10 300 Santeri Vanhala 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 1:33.81
11 75 Pyry Nieminen 2007 TaTu Tampere FIN 1:35.28
12 99 Rasmus Kinnunen 2007 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:36.13
13 181 Lars Forchini 2007 Oulun Lohet FIN 1:37.92
14 196 Olli Henriksson 2007 Oulun Lohet FIN 1:37.93
15 190 Kim Salonen 2008 Oulun Lohet FIN 1:38.14
16 292 Aapo Alaniska 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 1:38.52
17 143 Eetu Kahelin 2007 Oulun Lohet FIN 1:39.96
18 104 Lauri Junttari 2007 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:40.35
19 317 Eliel Käkelä 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 1:41.06
20 386 Leevi Rasila 2009 Kempeleen Pyrintö FIN 1:42.44
21 160 Iiro Tapaninen 2007 Oulun Lohet FIN 1:42.50
22 420 Elias Salmela 2011 Kempeleen Pyrintö FIN 1:44.92
23 302 Jamie Härkönen 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 1:45.19
24 194 Oliver Rannanpää 2008 Oulun Lohet FIN 1:45.80
25 332 Emil Järvinen 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 1:45.89
26 460 Veeti Polojärvi 2008 Swimming Club Rovaniemi FIN 1:50.30
27 324 Luka Walter 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 1:50.66
28 395 Veikka Niku 2008 Kempeleen Pyrintö FIN 1:52.52
29 60 Tuomas Lämpsä 2010 Vieskan Uimarit FIN 1:54.59
30 274 Peetu Pulkkinen 2010 Oulun Uinti 1906 FIN 1:57.59
31 198 Oskari Salo 2009 Oulun Lohet FIN 1:57.93
32 111 Aleksi Kallioinen 2009 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:58.76
33 62 Leevi Koskela 2010 Vieskan Uimarit FIN 1:59.99
34 113 Iivari Tihinen 2009 Kemin Työväen Uimarit FIN 2:10.43
35 471 Kristian Juutilainen 2008 Rovaniemen Uimaseura FIN
36 401 Nicholas Alapirtti 2010 Kempeleen Pyrintö FIN
37 351 Hugo Pörhölä 2010 Oulun Uinti 1906 FIN
38 65 Tommi Kangas 2008 Vieskan Uimarit FIN
39 421 Samuel Piippo 2011 Kempeleen Pyrintö FIN
14-16 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 275 Erblin Latifi 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 1:07.04
2 141 Vili Rantasuo 2004 Oulun Lohet FIN 1:10.17
3 255 Rasmus Koskela 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 1:11.40
4 15 Visa Nissinen 2004 Kokkolan Uimaseura FIN 1:13.52
5 16 Ville Ikola 2005 Kokkolan Uimaseura FIN 1:15.39
6 120 Miko Saukkonen 2006 Kemin Uimaseura FIN 1:16.80
7 256 Jami Kenttälä 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 1:18.43
8 78 Juha-Pekka Heikkinen 2006 Kajaanin Uimaseura FIN 1:20.25
9 273 Arttu Kortetjärvi 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 1:20.55
10 268 Artturi Väänänen 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 1:21.04
11 148 Elmeri Kauppila 2004 Oulun Lohet FIN 1:21.57
12 108 Jesse Koskinen 2006 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:22.48
13 328 Samuli Koskela 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 1:24.06
14 301 Miika Suorsa 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 1:26.28
15 340 Aaro Kyntömaa 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 1:38.51
16 413 Touko Hakola 2006 Kempeleen Pyrintö FIN 1:41.46
17 and older
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 224 Topias Nygård 2000 Oulun Uinti 1906 FIN 55.65
2 93 Ronny Brännkärr 2002 Kemin Työväen Uimarit FIN 56.87
3 337 Joakim Harjaks 2002 Oulun Uinti 1906 FIN 1:02.29
4 236 Olli-Pekka Pietarila 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 1:02.87
5 226 Paavo Erkinaro 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 1:02.99
6 225 Valtteri Taskinen 2002 Oulun Uinti 1906 FIN 1:05.73
7 147 Eemeli Kauppila 2002 Oulun Lohet FIN 1:08.65
8 136 Mikael Ryynänen 2003 Oulun Lohet FIN 1:16.21
2020-02-22 19:56:13 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
 Oulun Uinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Feb 22, 2020 to Feb 23, 2020
5 50m Butterfly Women
ME 24.43 Sarah SJÖSTRÖM 1993 SWE (SWE) Boras, SWE 5.7.2014
EE 24.43 Sarah SJÖSTRÖM 1993 SWE (SWE) Boras, SWE 5.7.2014
SE 26.85 Emilia Pikkarainen 1992 Vanders (FIN) Helsinki 27.3.2016
NSE 26.90 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe (FIN) Espoo 16.5.2009
SM 30.23 SM-raja
NSM 31.39 NSM-raja
T13-15 31.59 IKM-raja
T11 44.04 Rollo-raja
T10 49.36 Rollo-raja
10 and younger
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 Kemin Työväen Uimarit 58.40
109 Siiri-Unelma Hentilä 2010 FIN
2 Kokkolan Uimaseura 59.83
26 Maija Karjalainen 2010 FIN
11-12 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 45 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit FIN 33.67
2 176 Ella Lyytikäinen 2008 Oulun Lohet FIN 42.43
3 Kajaanin Uimaseura 42.97
92 Vilma Moilanen 2008 FIN
4 Kemin Uimaseura 43.30
123 Saana Kalasniemi 2009 FIN
5 Oulun Lohet 43.43
197 Minja Yli-Tainio 2009 FIN
6 Vieskan Uimarit 44.56
47 Iida-Carita Niskanen 2008 FIN
7 Kempeleen Pyrintö 47.10
402 Laura Haikola 2009 FIN
8 Oulun Lohet 47.16
203 Pinja Kärkkäinen 2009 FIN
9 Kempeleen Pyrintö 48.89
393 Mira Marttila 2009 FIN
10 Haukiputaan Heitto uintijaosto 49.43
432 Sara Laukkanen 2009 FIN
11 Kempeleen Pyrintö 49.54
400 Sanna Törmä 2008 FIN
12 Oulun Lohet 53.26
206 Ulpu Nissi 2009 FIN
13 Kokkolan Uimaseura 53.30
22 Siiri Karhulahti 2009 FIN
14 Kokkolan Uimaseura 55.66
23 Meimi Heikell 2009 FIN
15 Oulun Uinti 1906 56.64
343 Anni Jylhä 2008 FIN
16 Oulun Uinti 1906 57.32
325 aurora känsälä 2009 FIN
17 Vieskan Uimarit
64 Iida Eskola 2008 FIN
13-15 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 249 Saara Niemi 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 30.89
2 469 Riina Niemi 2005 Rovaniemen Uimaseura FIN 31.17
3 Oulun Uinti 1906 31.29
336 Ülle Harjaks 2006 FIN
4 Oulun Uinti 1906 32.34
251 Laura Rajavaara 2005 FIN
5 Nivalan Saukot 32.99
66 Tiia Mielonen 2006 FIN
6 Kempeleen Pyrintö 33.43
380 Kerttu Törmälä 2005 FIN
7 Kempeleen Pyrintö 34.43
384 Elli Hakola 2006 FIN
8 Vieskan Uimarit 34.54
40 Noora-Maria Linna 2006 FIN
9 Kajaanin Uimaseura 34.63
82 Vilja Takalo 2006 FIN
10 Kemin Työväen Uimarit 35.55
97 Janina Paakkolanvaara 2006 FIN
11 Oulun Lohet 35.89
191 Silja Sipovaara 2007 FIN
12 Kajaanin Uimaseura 36.17
79 Maija Lämsä 2005 FIN
13 Kajaanin Uimaseura 36.30
81 Anette Kärkkäinen 2006 FIN
14 Vieskan Uimarit 37.29
49 Tilda Saarela 2006 FIN
15 Kempeleen Pyrintö 38.07
391 Katariina Maria Sylvia Kärki 2005 FIN
16 Nivalan Saukot 38.98
68 Paula Pyykkönen 2005 FIN
17 Kemin Työväen Uimarit 40.24
102 Saga Tuisku 2005 FIN
18 Oulun Uinti 1906 40.36
264 Pihla Louhela 2005 FIN
19 Kemin Työväen Uimarit 41.64
107 Milla Seppälä 2007 FIN
20 Kemin Työväen Uimarit 41.76
105 Aino Kauppinen 2006 FIN
21 457 Kiia Ärväs Swimming Club Rovaniemi 42.12
2007 FIN
22 59 Minerva Sorvisto Vieskan Uimarit 43.73
2007 FIN
23 71 Aada Mäkinen Nivalan Saukot 44.11
2007 FIN
24 114 Nella Jäärni Kemin Työväen Uimarit 46.60
2007 FIN
25 57 Elina Koskela Vieskan Uimarit 54.51
2005 FIN
16 and older
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 Helsingfors Simsällskap 27.11
1 Laura Lahtinen 2003 FIN
2 Oulun Uinti 1906 28.02
215 veera kivirinta 1995 FIN
3 Swimming Club Rovaniemi 30.56
445 Ronja Nätynki 2002 FIN
4 Swimming Club Vuokatti 30.94
462 Heidi Kivioja 2000 FIN
5 Swimming Club Vuokatti 31.17
463 Wilma Lakanen 2003 FIN
6 Oulun Uinti 1906 31.27
231 Enni-Sofia Perätalo 2002 FIN
7 Kokkolan Uimaseura 31.73
5 Veera Lahtinen 2002 FIN
8 Oulun Uinti 1906 31.87
244 Laura Helena Markuksela 2004 FIN
9 Rovaniemen Uimaseura 32.05
468 Sofia Saukko 2001 FIN
10 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 32.08
29 Ella Hulkki 2004 FIN
11 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 32.18
33 Tilde Löfqvist 2004 FIN
12 Rovaniemen Uimaseura 32.51
470 Emilia Juutilainen 2004 FIN
13 Oulun Lohet 32.64
138 Inka Elamaa 2004 FIN
14 131 Emma Pajuluoma Oulun Lohet 32.79
2001 FIN
15 466 Ronja Kämäräinen Swimming Club Vuokatti 32.96
2004 FIN
16 233 Henna Hökkä Oulun Uinti 1906 33.06
2003 FIN
17 135 Siiri Keisu Oulun Lohet 33.23
2003 FIN
18 36 Veera Varsanpää Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 33.32
2004 FIN
19 32 Aamu Knuuttila Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 34.14
2004 FIN
20 9 Salla-maaria Kauppinen Kokkolan Uimaseura 34.33
2002 FIN
21 122 Saana Näsi Kemin Uimaseura 34.34
2004 FIN
22 13 Tessa Tattari Kokkolan Uimaseura 34.79
2004 FIN
23 54 Aada Koskela Vieskan Uimarit 34.90
2003 FIN
24 376 Clara-Sophie Scheib Kempeleen Pyrintö 35.45
2003 FIN
25 95 Kiia Junttari Kemin Työväen Uimarit 35.72
2004 FIN
26 444 Reetta Piira Swimming Club Rovaniemi 36.55
2004 FIN
27 257 Tiia Kujala Oulun Uinti 1906 39.39
1968 FIN
28 21 jonna känsäkangas Kokkolan Uimaseura 40.48
2004 FIN
29 212 Reetta Kantola Oulun Uinti 1906
1998 FIN
2020-02-22 19:56:14 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
 Oulun Uinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Feb 22, 2020 to Feb 23, 2020
6 50m Butterfly Men
Sponsor: Rakennus-Koskela Oy
ME 22.43 Rafael MUÑOZ 1988 ESP (ESP) Malaga, ESP 5.4.2009
EE 22.43 Rafael MUÑOZ 1988 ESP (ESP) Malaga, ESP 5.4.2009
SE 23.50 Jere Hård 1978 SWIM (FIN) Berliini 30.7.2002
NSE 24.43 Niko Mäkelä 1998 RiUS (FIN) Baku, AZE 23.6.2015
SM 27.27 SM-raja
NSM 28.10 NSM-raja
P14-16 28.64 IKM-raja
P12 40.16 Rollo-raja
P11 47.00 Rollo-raja
11 and younger
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 456 Reetu Jauhojärvi Swimming Club Rovaniemi 42.86
2009 FIN
2 552 Rico Kettunen Iisalmen Uimarit 48.54 LATE
2009 FIN
3 321 Onni Savola Oulun Uinti 1906 48.76
2009 FIN
4 198 Oskari Salo Oulun Lohet 49.61
2009 FIN
5 310 Aaron Rantsi Oulun Uinti 1906 50.49
2009 FIN
6 398 Veikka Palo 2009 Kempeleen Pyrintö FIN 50.78
7 454 Eero Ranta-Valkama 2009 Swimming Club Rovaniemi FIN 51.97
8 314 Veeti Väyrynen 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 56.48
9 60 Tuomas Lämpsä 2010 Vieskan Uimarit FIN 56.98
10 350 Emil Peuhkuri 2010 Oulun Uinti 1906 FIN 59.81
11 111 Aleksi Kallioinen 2009 Kemin Työväen Uimarit FIN
12-13 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 195 Alexey Savelyev Oulun Lohet 36.38
2007 FIN
2 397 Veeti Palo Kempeleen Pyrintö 38.76
2007 FIN
3 188 Simon Hiltunen Oulun Lohet 42.12
2008 FIN
4 168 Ahti Kotila Oulun Lohet 45.64
2008 FIN
5 171 Shengzhe Yin Oulun Lohet 45.76
2007 FIN
6 300 Santeri Vanhala Oulun Uinti 1906 46.04
2008 FIN
7 332 Emil Järvinen Oulun Uinti 1906 46.51
2008 FIN
8 190 Kim Salonen Oulun Lohet 46.63
2008 FIN
9 194 Oliver Rannanpää Oulun Lohet 47.61
2008 FIN
10 173 Viljo Soini Oulun Lohet 49.55
2007 FIN
11 346 Oliver Norrena Oulun Uinti 1906 49.60
2008 FIN
12 302 Jamie Härkönen 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 50.04
13 324 Luka Walter 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 56.18
14 189 Jonne Rantakeisu 2008 Oulun Lohet FIN 1:00.94
15 25 Edvin Pulkkinen 2008 Kokkolan Uimaseura FIN 1:12.79
16 409 Julius Hilli 2008 Kempeleen Pyrintö FIN
17 24 Herman Sandbacka 2008 Kokkolan Uimaseura FIN
14-16 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 263 Jere Hannuksela Oulun Uinti 1906 28.24
2004 FIN
2 86 Tuomas Orre Kajaanin Uimaseura 30.80
2005 FIN
3 18 Mikko Karjalainen Kokkolan Uimaseura 31.56
2004 FIN
4 266 Roni Heikkinen Oulun Uinti 1906 32.04
2005 FIN
5 19 Riku Määttälä Kokkolan Uimaseura 32.09
2005 FIN
6 163 Jere Heikkilä Oulun Lohet 32.67
2004 FIN
7 80 Aapo Karjalainen Kajaanin Uimaseura 35.00
2004 FIN
8 449 Weeti Niemi Swimming Club Rovaniemi 37.41
2006 FIN
9 78 Juha-Pekka Heikkinen Kajaanin Uimaseura 37.42
2006 FIN
10 12 Lassi Lahtinen Kokkolan Uimaseura 37.71
2004 FIN
11 83 Veeti Kela Kajaanin Uimaseura 40.08
2004 FIN
12 429 Valtteri Kotijärvi Haukiputaan Heitto uintijaosto 41.20
2006 FIN
13 77 Antti Ylönen 2005 Kajaanin Uimaseura FIN 41.72
14 338 Onni Tarkiainen 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 55.09
15 330 Juho Rytilahti 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 58.37
17 and older
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 216 Arttu Erkinaro Oulun Uinti 1906 25.73
1992 FIN
2 93 Ronny Brännkärr Kemin Työväen Uimarit 25.94
2002 FIN
3 129 Janne Lantto Oulun Lohet 26.29
1994 FIN
4 224 Topias Nygård Oulun Uinti 1906 26.40
2000 FIN
5 127 Konsta Kallinen Oulun Lohet 26.86
1999 FIN
6 448 Ville Korpilähde Swimming Club Rovaniemi 27.02
2002 FIN
7 211 Anssi Hätälä Oulun Uinti 1906 27.45
1994 FIN
8 220 Noa Mäkelä Oulun Uinti 1906 27.71
2001 FIN
9 3 Jiri Järvinen Swimming Jyväskylä 27.79
2001 FIN
10 241 Matias Rajavaara Oulun Uinti 1906 27.81
2002 FIN
11 30 Elias Kalliokoski Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 28.30
2003 FIN
12 213 Juho Oskari Anttila Oulun Uinti 1906 28.80
2000 FIN
13 128 Tuomas Järvelä Oulun Lohet 29.14
1994 FIN
14 28 Kirill Helsing Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 30.60
2002 FIN
15 423 Roope Mutanen 2003 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 30.79
16 119 Henrik Siltari 2002 Kemin Uimaseura FIN 31.12
17 219 Esa Päätalo 1965 Oulun Uinti 1906 FIN 35.45
18 298 Heikki Koskela 1968 Oulun Uinti 1906 FIN