2020-06-02   17:23:56
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Oulun Uinnit

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

1. jakso lauantai 22.2.2020

Document
Start list
 Oulun Uinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Feb 22, 2020 to Feb 23, 2020
Event 12, 50m Breaststroke Men
Final 1 (10)
ME 26.42 Adam PEATY 1994 GBR (GBR) Kazan, RUS 4.8.2015
EE 26.42 Adam PEATY 1994 GBR (GBR) Kazan, RUS 4.8.2015
SE 27.39 Eetu Karvonen 1986 Koo-Vee (FIN) Tampere 10.5.2009
NSE 28.66 Tuomas Pokkinen 1995 Cetus (FIN) Antwerp, BEL 6.7.2012
SM 32.03 SM-raja
NSM 33.10 NSM-raja
P14-16 34.10 IKM-raja
P11 52.83 Rollo-raja
ID
Lane
Name
Born
Team
17:23
Entry time
Start:
440 1 Lukas Ruonakoski 2008 HAHE
401 2 Nicholas Alapirtti 2010 KemPy 1:18.96
421 3 Samuel Piippo 2011 KemPy 1:04.79
552 4 Rico Kettunen 2009 IU 1:04.22
111 5 Aleksi Kallioinen 2009 KemTU 1:04.69
395 6 Veikka Niku 2008 KemPy 1:06.02
255 7 Rasmus Koskela 2004 OU
8
Event 12, 50m Breaststroke Men Final 2 (10)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
17:25
113 1 Iivari Tihinen 2009 KemTU 1:02.79
316 2 Iikka Heiko 2009 OU 1:02.15
274 3 Peetu Pulkkinen 2010 OU 1:00.41
25 4 Edvin Pulkkinen 2008 KUS-GSS 59.75
349 5 Lenni Oskari Peltoniemi 2010 OU 1:00.00
454 6 Eero Ranta-Valkama 2009 SCR 1:00.99
364 7 Aleksi Emil Rajakangas 2010 OU 1:02.66
62 8 Leevi Koskela 2010 ViesU 1:02.97
Event 12, 50m Breaststroke Men Final 3 (10)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
17:26
350 1 Emil Peuhkuri 2010 OU 58.46
460 2 Veeti Polojärvi 2008 SCR 56.92
60 3 Tuomas Lämpsä 2010 ViesU 55.84
326 4 Okko-Pekka Häkkinen 2008 OU 55.70
329 5 Touko Hukkanen 2008 OU 55.74
399 6 Jalo Anttonen 2007 KemPy 56.13
420 7 Elias Salmela 2011 KemPy 58.24
345 8 TongWei Qu 2009 OU 59.27
Event 12, 50m Breaststroke Men Final 4 (10)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
17:28
404 1 Perttu Piippo 2008 KemPy 54.82
332 2 Emil Järvinen 2008 OU 53.35
189 3 Jonne Rantakeisu 2008 OuLo 53.05
318 4 Sami Kummu 2008 OU 52.47
24 5 Herman Sandbacka 2008 KUS-GSS 52.85
324 6 Luka Walter 2008 OU 53.17
302 7 Jamie Härkönen 2007 OU 53.74
366 8 Miika Laitinen 2008 OU 55.11
Event 12, 50m Breaststroke Men Final 5 (10)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
17:29
340 1 Aaro Kyntömaa 2006 OU 49.67
67 2 Aatu Mäkinen 2005 NiSa 46.90
429 3 Valtteri Kotijärvi 2006 HAHE 43.70
137 4 Kalle Huttunen 2002 OuLo 41.53
72 5 Aleksi Peltosaari 2004 NiSa 42.80
83 6 Veeti Kela 2004 KaUS 45.20
413 7 Touko Hakola 2006 KemPy 48.21
453 8 Arttu Ranta-Valkama 2006 SCR 51.03
Event 12, 50m Breaststroke Men Final 6 (10)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
17:31
15 1 Visa Nissinen 2004 KUS-GSS 40.54
219 2 Esa Päätalo 1965 OU 37.65
147 3 Eemeli Kauppila 2002 OuLo 36.44
30 4 Elias Kalliokoski 2003 VUS-VSS 33.87
520 5 Miikka Willman 1998 OuLo 35.42
337 6 Joakim Harjaks 2002 OU 37.51
16 7 Ville Ikola 2005 KUS-GSS 39.83
108 8 Jesse Koskinen 2006 KemTU 40.66
Event 12, 50m Breaststroke Men Final 11 and younger
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
17:32
321 1 Onni Savola 2009 OU 55.44
386 2 Leevi Rasila 2009 KemPy 55.38
314 3 Veeti Väyrynen 2009 OU 53.26
310 4 Aaron Rantsi 2009 OU 47.21
456 5 Reetu Jauhojärvi 2009 SCR 51.00
198 6 Oskari Salo 2009 OuLo 55.36
360 7 Niklas Rajakangas 2009 OU 55.43
351 8 Hugo Pörhölä 2010 OU 55.72
Event 12, 50m Breaststroke Men Final 12-13 years
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
17:33
294 1 Tiitus Nygård 2008 OU 49.06
327 2 Oskari Matilainen 2008 OU 47.36
52 3 Leevi Sammalmaa 2007 ViesU 44.72
319 4 Nikita Maximov 2008 OU 43.13
296 5 Joonas Keränen 2007 OU 43.62
51 6 Emil Koskela 2008 ViesU 45.17
414 7 Miko Helve 2008 KemPy 47.40
317 8 Eliel Käkelä 2008 OU 50.74
Event 12, 50m Breaststroke Men Final 14-16 years
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
17:35
12 1 Lassi Lahtinen 2004 KUS-GSS 38.83
39 2 Torsti Saarela 2006 ViesU 38.23
275 3 Erblin Latifi 2005 OU 36.07
269 4 Atte Leinonen 2004 OU 34.34
266 5 Roni Heikkinen 2005 OU 35.77
19 6 Riku Määttälä 2005 KUS-GSS 38.16
80 7 Aapo Karjalainen 2004 KaUS 38.74
449 8 Weeti Niemi 2006 SCR 39.83
Event 12, 50m Breaststroke Men Final 17 and older
ID
Lane
Name
Born
Team
17:36
Entry time
Start:
211 1 Anssi Hätälä 1994 OU 32.52
236 2 Olli-Pekka Pietarila 2003 OU 32.09
127 3 Konsta Kallinen 1999 OuLo 31.79
214 4 Sami Aaltomaa 1992 OU 27.86
213 5 Juho Oskari Anttila 2000 OU 31.62
222 6 Atte Moilanen 2001 OU 31.89
28 7 Kirill Helsing 2002 VUS-VSS 32.43
239 8 Sihan Yu 2003 OU 33.32
2020-02-22 11:11:21 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner