2020-06-03   11:39:15
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Oulun Uinnit

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

1. jakso lauantai 22.2.2020

Document
Start list
 Oulun Uinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Feb 22, 2020 to Feb 23, 2020
Event 15, 100m Freestyle Women
Final 1 (24)
ME 52.06 Cate CAMPBELL 1992 AUS (AUS) Brisbane, AUS 2.7.2016
EE 52.07 Britta STEFFEN 1983 GER (GER) Rome, ITA 31.7.2009
SE 53.60 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi (FIN) Beijing 13.8.2008
NSE 56.25 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi (FIN) Espoo 29.6.2001
SM 1:01.29 SM-raja
NSM 1:02.44 NSM-raja
T15 1:03.16 IKM-raja
T14 1:04.03 IKM-raja
T13 1:06.74 IKM-raja
T12 1:17.59 Rollo-raja
T11 1:25.27 Rollo-raja
T10 1:38.13 Rollo-raja
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
17:50
1
2
368 3 Sofia Pitkänen 2009 OU
118 4 Neea Liikamaa 2010 KemTU
209 5 Heta Lappalainen 2010 OuLo
6
7
8
Event 15, 100m Freestyle Women Final 2 (24)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
17:52
64 1 Iida Eskola 2008 ViesU
116 2 Anna Tavi 2011 KemTU
212 3 Reetta Kantola 1998 OU
355 4 Aino Ritola 2009 OU 2:03.57
442 5 Hilla Saukko 2009 HAHE
117 6 Elsa Arola 2008 KemTU
347 7 Melina Kokko 2010 OU
8
Event 15, 100m Freestyle Women Final 3 (24)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
17:54
553 1 Peppi Tuohimaa 2010 ViesU 1:52.49
63 2 Juulia Koskela 2009 ViesU 1:49.49
335 3 Iiris Ravaska 2007 OU 1:46.81
313 4 Jenni Mikkonen 2009 OU 1:44.69
353 5 Enni Kyntömaa 2009 OU 1:45.30
406 6 Malla Määttä 2010 KemPy 1:47.57
112 7 Juulia Koskinen 2010 KemTU 1:51.87
416 8 Iiris Leinonen 2009 KemPy 1:53.51
Event 15, 100m Freestyle Women Final 4 (24)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
17:57
441 1 Saana Runtti 2010 HAHE 1:40.29
419 2 Sanni Pellikainen 2009 KemPy 1:40.06
407 3 Emilia Risto 2009 KemPy 1:39.45
357 4 Tiia Koski 2008 OU 1:37.55
342 5 Marianna Hiltunen 2011 OU 1:38.41
109 6 Siiri-Unelma Hentilä 2010 KemTU 1:39.85
434 7 Tuuli Leinonen 2009 HAHE 1:40.13
443 8 Emma Rautio 2010 HAHE 1:41.05
Event 15, 100m Freestyle Women Final 5 (24)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
17:59
206 1 Ulpu Nissi 2009 OuLo 1:36.29
125 2 Helka Honka 2008 KemUS 1:36.12
343 3 Anni Jylhä 2008 OU 1:34.93
402 4 Laura Haikola 2009 KemPy 1:34.13
417 5 Elviira Sanaksenaho 2009 KemPy 1:34.68
312 6 Milla Säkkinen 2009 OU 1:35.11
124 7 Minka Adeleine Torvikoski 2011 KemUS 1:36.22
554 8 Sunná-Maaria Jomppanen 2009 SCR 1:36.87
Event 15, 100m Freestyle Women Final 6 (24)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
18:01
22 1 Siiri Karhulahti 2009 KUS-GSS 1:32.91
58 2 Emma Koskela 2007 ViesU 1:32.49
341 3 Minea Mäentausta 2008 OU 1:32.08
55 4 Neea Junttila 2009 ViesU 1:29.15
394 5 Ada-Sofia Juntunen 2008 KemPy 1:30.44
325 6 aurora känsälä 2009 OU 1:32.28
23 7 Meimi Heikell 2009 KUS-GSS 1:32.82
339 8 Gabriela Pisano 2007 OU 1:33.39
Event 15, 100m Freestyle Women Final 7 (24)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
18:03
203 1 Pinja Kärkkäinen 2009 OuLo 1:28.76
57 2 Elina Koskela 2005 ViesU 1:28.27
71 3 Aada Mäkinen 2007 NiSa 1:27.96
281 4 Ronja Hautamäki 2007 OU 1:26.87
403 5 Noora Haikola 2011 KemPy 1:27.00
92 6 Vilma Moilanen 2008 KaUS 1:28.03
393 7 Mira Marttila 2009 KemPy 1:28.72
400 8 Sanna Törmä 2008 KemPy 1:29.04
Event 15, 100m Freestyle Women Final 8 (24)
ID
Lane
Name
Born
Team
18:05
Entry time
Start:
126 1 Heini Kela 2009 KemUS 1:26.15
304 2 Amaya Luukkonen 2008 OU 1:26.09
418 3 Emma Hakkarainen 2008 KemPy 1:25.92
331 4 Laura Rytilahti 2008 OU 1:25.15
410 5 Iiris Lukkariniemi 2008 KemPy 1:25.66
320 6 Matilda Hirvelä 2009 OU 1:26.04
114 7 Nella Jäärni 2007 KemTU 1:26.15
208 8 Lotta Lappalainen 2008 OuLo 1:26.58
Event 15, 100m Freestyle Women Final 9 (24)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
18:07
123 1 Saana Kalasniemi 2009 KemUS 1:24.49
437 2 Emma Kukkonen 2008 HAHE 1:24.11
70 3 Lotta Päiveröinen 2007 NiSa 1:23.45
91 4 Laura Suutari 2008 KaUS 1:22.68
396 5 Neela Poropudas 2009 KemPy 1:23.07
68 6 Paula Pyykkönen 2005 NiSa 1:23.54
73 7 Jasmin Weckman 2004 NiSa 1:24.24
408 8 Milla Mikkonen 2008 KemPy 1:24.99
Event 15, 100m Freestyle Women Final 10 (24)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
18:09
47 1 Iida-Carita Niskanen 2008 ViesU 1:22.44
197 2 Minja Yli-Tainio 2009 OuLo 1:20.84
74 3 Venla Saarimaa 2004 NiSa 1:20.39
457 4 Kiia Ärväs 2007 SCR 1:19.97
44 5 Nella Hämäläinen 2008 ViesU 1:19.99
102 6 Saga Tuisku 2005 KemTU 1:20.76
459 7 Elle Härkönen 2007 SCR 1:21.22
201 8 Nevia Viuhkola 2009 OuLo 1:22.56
Event 15, 100m Freestyle Women Final 11 (24)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
18:11
61 1 Anni Lämpsä 2008 ViesU 1:19.76
186 2 Emma Sainio 2004 OuLo 1:19.12
177 3 Meeri Uusitalo 2007 OuLo 1:18.53
191 4 Silja Sipovaara 2007 OuLo 1:17.58
150 5 Emma Autio 2007 OuLo 1:17.79
59 6 Minerva Sorvisto 2007 ViesU 1:18.59
307 7 Viivi Häikiö 2006 OU 1:19.29
282 8 varpu saastamoinen 2009 OU 1:19.90
Event 15, 100m Freestyle Women Final 12 (24)
ID
Lane
Name
Born
Team
18:12
Entry time
Start:
69 1 Katri Kangas 2006 NiSa 1:16.84
38 2 Peppi Ojakippola 2006 ViesU 1:16.38
53 3 Elsa Herrala 2007 ViesU 1:16.17
430 4 Iida Häcklin 2006 HAHE 1:15.36
107 5 Milla Seppälä 2007 KemTU 1:15.39
550 6 Roosa Hautamäki 2005 OU 1:16.17
110 7 Armi Tavi 2007 KemTU 1:16.50
257 8 Tiia Kujala 1968 OU 1:16.96
Event 15, 100m Freestyle Women Final 13 (24)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
18:14
444 1 Reetta Piira 2004 SCR 1:14.90
295 2 Saimi Kiviniemi 2007 OU 1:14.80
179 3 Ailiina Koskinen 2005 OuLo 1:14.39
383 4 Aava Näykki 2007 KemPy 1:14.31
48 5 Sini Saari 2007 ViesU 1:14.36
185 6 Iinu Tiainen 2007 OuLo 1:14.58
272 7 Vilma Madetoja 2005 OU 1:14.87
21 8 jonna känsäkangas 2004 KUS-GSS 1:15.30
Event 15, 100m Freestyle Women Final 14 (24)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
18:16
308 1 ANNI BACKMAN 2006 OU 1:14.14
42 2 Elsa Pelkonen 2007 ViesU 1:14.03
390 3 Angelica Helena Kristiina Kärki 2006 KemPy 1:13.54
391 4 Katariina Maria Sylvia Kärki 2005 KemPy 1:13.25
155 5 Martta Ryynänen 2005 OuLo 1:13.53
381 6 Sofia Kivelä 2005 KemPy 1:13.80
524 7 Iina Tapaninen 2006 OuLo 1:14.07
365 8 Anna Olivia Loukkola 2007 OU 1:14.29
Event 15, 100m Freestyle Women Final 15 (24)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
18:18
49 1 Tilda Saarela 2006 ViesU 1:12.74
455 2 Sara Lappalainen 2007 SCR 1:11.75
97 3 Janina Paakkolanvaara 2006 KemTU 1:11.62
79 4 Maija Lämsä 2005 KaUS 1:11.42
50 5 Jaana Nevala 2005 ViesU 1:11.58
89 6 Iida Kemppainen 2007 KaUS 1:11.63
90 7 Eeva Partanen 2005 KaUS 1:11.90
88 8 Erika Ruotsalainen 2005 KaUS 1:12.90
Event 15, 100m Freestyle Women Final 16 (24)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
18:19
54 1 Aada Koskela 2003 ViesU 1:11.29
20 2 Olivia Kivelä 2006 KUS-GSS 1:10.09
283 3 Maria Issakainen 2006 OU 1:09.94
84 4 Iiris Uusitalo 2006 KaUS 1:09.58
95 5 Kiia Junttari 2004 KemTU 1:09.66
122 6 Saana Näsi 2004 KemUS 1:10.07
81 7 Anette Kärkkäinen 2006 KaUS 1:10.48
170 8 Lotta Janhunen 2007 OuLo 1:11.37
Event 15, 100m Freestyle Women Final 17 (24)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
18:21
103 1 Noora Aikio 2004 KemTU 1:09.41
82 2 Vilja Takalo 2006 KaUS 1:09.36
376 3 Clara-Sophie Scheib 2003 KemPy 1:09.15
470 4 Emilia Juutilainen 2004 RoiUS 1:09.08
447 5 Sofia Palojärvi 2007 SCR 1:09.11
9 6 Salla-maaria Kauppinen 2002 KUS-GSS 1:09.24
450 7 Sani Nätynki 2005 SCR 1:09.38
384 8 Elli Hakola 2006 KemPy 1:09.54
Event 15, 100m Freestyle Women Final 18 (24)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
18:23
135 1 Siiri Keisu 2003 OuLo 1:08.49
306 2 Milla Haapamäki 2006 OU 1:08.15
40 3 Noora-Maria Linna 2006 ViesU 1:07.89
106 4 Jutta Mört 2005 KemTU 1:07.69
157 5 Annabella Karjalainen 2007 OuLo 1:07.76
250 6 Amanda Riuttanen 2005 OU 1:07.94
378 7 Milla Marttila 2005 KemPy 1:08.34
76 8 Emma Tolonen 2004 KaUS 1:08.95
Event 15, 100m Freestyle Women Final 19 (24)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
18:24
252 1 Elina Turunen 2005 OU 1:07.13
36 2 Veera Varsanpää 2004 VUS-VSS 1:06.64
559 3 Anni Willman 2001 OuLo 1:06.36
271 4 Aada Suotula 2004 OU 1:06.10
131 5 Emma Pajuluoma 2001 OuLo 1:06.19
11 6 Vilma Rintala 2005 KUS-GSS 1:06.61
32 7 Aamu Knuuttila 2004 VUS-VSS 1:06.99
46 8 Elizaveta Salmela 2005 ViesU 1:07.16
Event 15, 100m Freestyle Women Final 20 (24)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
18:26
253 1 Katariina Koivuranta 2005 OU 1:05.75
164 2 Mandi Vuoristo 2005 OuLo 1:05.44
140 3 Henna Moilanen 2004 OuLo 1:05.05
5 4 Veera Lahtinen 2002 KUS-GSS 1:04.54
139 5 Nanna Savolainen 2004 OuLo 1:04.81
251 6 Laura Rajavaara 2005 OU 1:05.14
145 7 Iiris Isokoski 2003 OuLo 1:05.75
34 8 Gitta Nukala 2004 VUS-VSS 1:06.08
Event 15, 100m Freestyle Women Final 21 (24)
ID
Lane
Name
Born
Team
18:28
Entry time
Start:
37 1 Emma Hämäläinen 2003 ViesU 1:04.36
13 2 Tessa Tattari 2004 KUS-GSS 1:03.68
235 3 Pinja Taskila 2004 OU 1:02.68
240 4 Mathilda Puutio 2003 OU 1:01.86
445 5 Ronja Nätynki 2002 SCR 1:01.94
233 6 Henna Hökkä 2003 OU 1:03.37
237 7 Martta Nygård 2003 OU 1:04.05
244 8 Laura Helena Markuksela 2004 OU 1:04.51
Event 15, 100m Freestyle Women Final 12 and younger
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
18:29
287 1 Anna Emilia Rajakangas 2008 OU 1:18.75
431 2 Eerika Häcklin 2008 HAHE 1:16.53
293 3 Lotta Torppa 2008 OU 1:12.95
45 4 Riialiina Kiljala 2008 ViesU 1:06.92
309 5 Olivia Riekki 2008 OU 1:12.26
558 6 Venla Päivärinta 2008 IK 1:16.22
433 7 Auroora Kurttila 2008 HAHE 1:16.79
174 8 Ellen Laine 2008 OuLo 1:19.30
Event 15, 100m Freestyle Women Final 13-15 years
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
18:31
336 1 Ülle Harjaks 2006 OU 1:04.85
100 2 Miina Torvikoski 2006 KemTU 1:04.54
469 3 Riina Niemi 2005 RoiUS 1:03.44
284 4 Reeta Ollonen 2006 OU 1:01.38
144 5 Alexia Emma Josefiina Tahkola 2005 OuLo 1:02.58
66 6 Tiia Mielonen 2006 NiSa 1:04.42
452 7 Maiju Huttunen 2005 SCR 1:04.61
156 8 Sara Seppänen 2006 OuLo 1:04.89
Event 15, 100m Freestyle Women Final 16 and older
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
18:32
14 1 henna känsäkangas 2004 KUS-GSS 1:01.56
243 2 Venla Säntti 2003 OU 1:01.04
229 3 Iida-Maria Laine 2001 OU 1:00.64
231 4 Enni-Sofia Perätalo 2002 OU 1:00.27
134 5 Riika Huttula 2001 OuLo 1:00.39
242 6 Minja Lukkari 2003 OU 1:00.69
238 7 Olga emilia Mattila 2004 OU 1:01.18
227 8 Petra Heikkinen 2002 OU 1:01.66
2020-02-22 11:11:23 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner