2020-06-02   17:48:35
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Oulun Uinnit

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

1. jakso lauantai 22.2.2020

Document
Start list
 Oulun Uinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Feb 22, 2020 to Feb 23, 2020
Event 3, 100m Backstroke Women
Final 1 (14)
ME 58.12 Gemma SPOFFORTH 1987 GBR (GBR) Rome, ITA 28.7.2009
EE 58.12 Gemma SPOFFORTH 1987 GBR (GBR) Rome, ITA 28.7.2009
SE 1:00.42 Mimosa Jallow 1994 Plaani (FIN) London, GBR 22.5.2016
NSE 1:03.15 Vilma Oura 2001 HSS (FIN) Netanya, ISR 1.7.2017
SM 1:08.76 SM-raja
NSM 1:10.49 NSM-raja
T15 1:13.30 IKM-raja
T14 1:14.68 IKM-raja
T13 1:17.50 IKM-raja
T12 1:30.74 Rollo-raja
T11 1:36.00 Rollo-raja
ID
Lane
Name
Born
Team
12:46
Entry time
Start:
411 1 Julia Sarajärvi 2009 KemPy
553 2 Peppi Tuohimaa 2010 ViesU
342 3 Marianna Hiltunen 2011 OU
435 4 Moona Leinonen 2008 HAHE
392 5 Laura Kurtti 2006 KemPy
112 6 Juulia Koskinen 2010 KemTU
124 7 Minka Adeleine Torvikoski 2011 KemUS
63 8 Juulia Koskela 2009 ViesU
Event 3, 100m Backstroke Women Final 2 (14)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
12:48
356 1 Ilona Kokko 2008 OU
58 2 Emma Koskela 2007 ViesU 2:14.76
554 3 Sunná-Maaria Jomppanen 2009 SCR 2:01.28
416 4 Iiris Leinonen 2009 KemPy 1:59.50
347 5 Melina Kokko 2010 OU 2:00.16
406 6 Malla Määttä 2010 KemPy 2:05.94
208 7 Lotta Lappalainen 2008 OuLo
126 8 Heini Kela 2009 KemUS
Event 3, 100m Backstroke Women Final 3 (14)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
12:51
325 1 aurora känsälä 2009 OU 1:58.33
441 2 Saana Runtti 2010 HAHE 1:50.88
434 3 Tuuli Leinonen 2009 HAHE 1:47.44
331 4 Laura Rytilahti 2008 OU 1:46.22
415 5 Enna Neitola 2006 KemPy 1:46.27
343 6 Anni Jylhä 2008 OU 1:48.06
407 7 Emilia Risto 2009 KemPy 1:51.94
405 8 Eveliina Seppänen 2008 KemPy 1:58.74
Event 3, 100m Backstroke Women Final 4 (14)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
12:53
315 1 Saga-Helena Siikaluoma 2007 OU 1:43.27
204 2 Sunna Rasmus 2007 OuLo 1:42.15
341 3 Minea Mäentausta 2008 OU 1:41.54
459 4 Elle Härkönen 2007 SCR 1:40.82
282 5 varpu saastamoinen 2009 OU 1:41.01
281 6 Ronja Hautamäki 2007 OU 1:41.79
304 7 Amaya Luukkonen 2008 OU 1:43.11
396 8 Neela Poropudas 2009 KemPy 1:44.57
Event 3, 100m Backstroke Women Final 5 (14)
ID
Lane
Name
Born
Team
12:56
Entry time
Start:
73 1 Jasmin Weckman 2004 NiSa 1:40.40
205 2 Enna Alasuutari 2009 OuLo 1:39.26
193 3 Enni Alatalo 2007 OuLo 1:38.70
61 4 Anni Lämpsä 2008 ViesU 1:37.61
311 5 Maiju Hautala 2007 OU 1:38.39
70 6 Lotta Päiveröinen 2007 NiSa 1:38.90
394 7 Ada-Sofia Juntunen 2008 KemPy 1:39.29
22 8 Siiri Karhulahti 2009 KUS-GSS 1:40.63
Event 3, 100m Backstroke Women Final 6 (14)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
12:58
418 1 Emma Hakkarainen 2008 KemPy 1:36.91
44 2 Nella Hämäläinen 2008 ViesU 1:36.58
74 3 Venla Saarimaa 2004 NiSa 1:33.74
69 4 Katri Kangas 2006 NiSa 1:30.48
381 5 Sofia Kivelä 2005 KemPy 1:32.65
200 6 Nelli Vilppola 2007 OuLo 1:35.96
432 7 Sara Laukkanen 2009 HAHE 1:36.85
55 8 Neea Junttila 2009 ViesU 1:37.40
Event 3, 100m Backstroke Women Final 7 (14)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
13:00
59 1 Minerva Sorvisto 2007 ViesU 1:29.84
150 2 Emma Autio 2007 OuLo 1:28.31
283 3 Maria Issakainen 2006 OU 1:26.29
17 4 Ronya Rajala 2005 KUS-GSS 1:25.73
272 5 Vilma Madetoja 2005 OU 1:25.79
98 6 Oona Lipponen 2006 KemTU 1:27.38
102 7 Saga Tuisku 2005 KemTU 1:29.05
53 8 Elsa Herrala 2007 ViesU 1:30.38
Event 3, 100m Backstroke Women Final 8 (14)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
13:03
48 1 Sini Saari 2007 ViesU 1:24.41
85 2 Noona Hyrkäs 2006 KaUS 1:23.93
365 3 Anna Olivia Loukkola 2007 OU 1:23.82
157 4 Annabella Karjalainen 2007 OuLo 1:23.52
550 5 Roosa Hautamäki 2005 OU 1:23.70
380 6 Kerttu Törmälä 2005 KemPy 1:23.93
383 7 Aava Näykki 2007 KemPy 1:23.98
38 8 Peppi Ojakippola 2006 ViesU 1:24.49
Event 3, 100m Backstroke Women Final 9 (14)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
13:05
90 1 Eeva Partanen 2005 KaUS 1:23.00
97 2 Janina Paakkolanvaara 2006 KemTU 1:20.52
101 3 Sara Maria Liisa Ylimäki 2003 KemTU 1:20.25
41 4 Saaga Kähkönen 2006 ViesU 1:19.90
103 5 Noora Aikio 2004 KemTU 1:20.12
100 6 Miina Torvikoski 2006 KemTU 1:20.48
306 7 Milla Haapamäki 2006 OU 1:20.95
88 8 Erika Ruotsalainen 2005 KaUS 1:23.17
Event 3, 100m Backstroke Women Final 10 (14)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
13:07
95 1 Kiia Junttari 2004 KemTU 1:19.63
34 2 Gitta Nukala 2004 VUS-VSS 1:19.20
84 3 Iiris Uusitalo 2006 KaUS 1:18.50
35 4 Pirita Hautala 2004 VUS-VSS 1:16.58
76 5 Emma Tolonen 2004 KaUS 1:16.78
378 6 Milla Marttila 2005 KemPy 1:19.10
46 7 Elizaveta Salmela 2005 ViesU 1:19.34
89 8 Iida Kemppainen 2007 KaUS 1:19.71
Event 3, 100m Backstroke Women Final 11 (14)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
13:09
140 1 Henna Moilanen 2004 OuLo 1:13.12
231 2 Enni-Sofia Perätalo 2002 OU 1:11.56
468 3 Sofia Saukko 2001 RoiUS 1:11.34
242 4 Minja Lukkari 2003 OU 1:10.28
467 5 Ada Niskala 2000 RoiUS 1:11.26
462 6 Heidi Kivioja 2000 SCV 1:11.39
446 7 Anni Ranta-Valkama 2004 SCR 1:12.64
162 8 Ruut Salmi 2007 OuLo 1:16.53
Event 3, 100m Backstroke Women Final 12 and younger
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
13:11
92 1 Vilma Moilanen 2008 KaUS 1:36.14
408 2 Milla Mikkonen 2008 KemPy 1:34.65
431 3 Eerika Häcklin 2008 HAHE 1:30.93
43 4 Malla Hämäläinen 2008 ViesU 1:19.55
433 5 Auroora Kurttila 2008 HAHE 1:27.19
288 6 Netta Moilanen 2009 OU 1:33.96
320 7 Matilda Hirvelä 2009 OU 1:36.06
410 8 Iiris Lukkariniemi 2008 KemPy 1:36.57
Event 3, 100m Backstroke Women Final 13-15 years
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
13:13
50 1 Jaana Nevala 2005 ViesU 1:15.93
452 2 Maiju Huttunen 2005 SCR 1:13.39
252 3 Elina Turunen 2005 OU 1:11.86
336 4 Ülle Harjaks 2006 OU 1:06.68
284 5 Reeta Ollonen 2006 OU 1:06.68
144 6 Alexia Emma Josefiina Tahkola 2005 OuLo 1:12.33
82 7 Vilja Takalo 2006 KaUS 1:15.65
291 8 Edith Ervasti 2007 OU 1:16.48
Event 3, 100m Backstroke Women Final 16 and older
ID
Lane
Name
Born
Team
13:15
Entry time
Start:
14 1 henna känsäkangas 2004 KUS-GSS 1:08.96
10 2 Liina Salin 2002 KUS-GSS 1:08.33
227 3 Petra Heikkinen 2002 OU 1:06.94
232 4 Petra Ansaranta 2004 OU 1:03.35
237 5 Martta Nygård 2003 OU 1:05.35
234 6 Madeleine Hiltunen 2003 OU 1:07.68
463 7 Wilma Lakanen 2003 SCV 1:08.70
238 8 Olga emilia Mattila 2004 OU 1:09.12
2020-02-22 11:11:15 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner