2020-06-02   16:38:59
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Oulun Uinnit

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

1. jakso lauantai 22.2.2020

Document
Entry List
 Oulun Uinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Feb 22, 2020 to Feb 23, 2020
7 400m Freestyle Women
ME 3:56.46 Katie LEDECKY 1997 USA (USA) Rio de Janeiro, BRA 7.8.2016
EE 3:59.15 Federica PELLEGRINI 1988 ITA (ITA) Rome, ITA 26.7.2009
SE 4:17.48 Eva Lehtonen 1991 OLY (FIN) Seattle, USA 12.8.2009
NSE 4:17.75 Eva Lehtonen 1991 OLY (FIN) Indianapolis, USA 27.3.2008
SM 4:40.11 SM-raja
NSM 4:43.10 NSM-raja
T15 4:53.15 IKM-raja
T14 4:58.27 IKM-raja
T13 5:08.88 IKM-raja
T12 5:51.79 Rollo-raja
T11 6:22.00 Rollo-raja
12 and younger
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 43 Malla Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit FIN 5:15.31
2 247 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 5:21.74
3 309 Olivia Riekki 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 5:51.19
4 287 Anna Emilia Rajakangas 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 6:00.47
5 174 Ellen Laine 2008 Oulun Lohet FIN 6:01.36
6 44 Nella Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit FIN 6:03.38
7 293 Lotta Torppa 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 6:03.88
8 282 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 6:31.31
9 304 Amaya Luukkonen 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 6:34.61
10 47 Iida-Carita Niskanen 2008 Vieskan Uimarit FIN 6:35.39
11 331 Laura Rytilahti 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 6:46.79
12 325 aurora känsälä 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 6:51.82
13 396 Neela Poropudas 2009 Kempeleen Pyrintö FIN 6:57.98
14 341 Minea Mäentausta 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 6:59.73
15 201 Nevia Viuhkola 2009 Oulun Lohet FIN
16 202 Saimi Siika-aho 2009 Oulun Lohet FIN
17 343 Anni Jylhä 2008 Oulun Uinti 1906 FIN
18 320 Matilda Hirvelä 2009 Oulun Uinti 1906 FIN
19 126 Heini Kela 2009 Kemin Uimaseura FIN
13-15 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 258 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 4:39.30
2 156 Sara Seppänen 2006 Oulun Lohet FIN 4:58.75
3 164 Mandi Vuoristo 2005 Oulun Lohet FIN 5:01.92
4 252 Elina Turunen 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 5:01.97
5 11 Vilma Rintala 2005 Kokkolan Uimaseura FIN 5:02.06
6 40 Noora-Maria Linna 2006 Vieskan Uimarit FIN 5:02.07
7 306 Milla Haapamäki 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 5:10.09
8 100 Miina Torvikoski 2006 Kemin Työväen Uimarit FIN 5:10.27
9 250 Amanda Riuttanen 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 5:10.46
10 450 Sani Nätynki 2005 Swimming Club Rovaniemi FIN 5:10.70
11 98 Oona Lipponen 2006 Kemin Työväen Uimarit FIN 5:18.98
12 96 Pinja Junttari 2006 Kemin Työväen Uimarit FIN 5:21.71
13 455 Sara Lappalainen 2007 Swimming Club Rovaniemi FIN 5:21.81
14 387 Anni Moilanen 2006 Kempeleen Pyrintö FIN 5:27.81
15 49 Tilda Saarela 2006 Vieskan Uimarit FIN 5:27.95
16 390 Angelica Helena Kristiina Kärki 2006 Kempeleen Pyrintö FIN 5:28.04
17 42 Elsa Pelkonen 2007 Vieskan Uimarit FIN 5:29.63
18 428 Iina Pasuri 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 5:31.99
19 41 Saaga Kähkönen 2006 Vieskan Uimarit FIN 5:34.05
20 84 Iiris Uusitalo 2006 Kajaanin Uimaseura FIN 5:34.54
21 280 Salli Sepponen 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 5:36.48
22 155 Martta Ryynänen 2005 Oulun Lohet FIN 5:38.93
23 308 ANNI BACKMAN 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 5:39.89
24 388 Fanni Emilia Törmänen 2006 Kempeleen Pyrintö FIN 5:39.98
25 259 Sofia Katariina Merituulia
Kilpeläinen
2005 Oulun Uinti 1906 FIN 5:46.39
26 179 Ailiina Koskinen 2005 Oulun Lohet FIN 5:47.75
27 297 Aino Leinonen 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 5:51.53
28 295 Saimi Kiviniemi 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 5:53.46
29 459 Elle Härkönen 2007 Swimming Club Rovaniemi FIN 5:59.93
30 200 Nelli Vilppola 2007 Oulun Lohet FIN 6:00.39
31 17 Ronya Rajala 2005 Kokkolan Uimaseura FIN 6:09.25
32 193 Enni Alatalo 2007 Oulun Lohet FIN 6:13.97
33 110 Armi Tavi 2007 Kemin Työväen Uimarit FIN 6:21.11
34 305 Tiina Alatalo 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 6:38.98
35 278 Lotta Tonteri 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 7:19.66
16 and older
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 1 Laura Lahtinen 2003 Helsingfors Simsällskap FIN 4:16.43
2 243 Venla Säntti 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 4:32.17
3 229 Iida-Maria Laine 2001 Oulun Uinti 1906 FIN 4:32.83
4 372 sini Niemi 1993 Tornion Uimaseura FIN 4:40.04
5 237 Martta Nygård 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 4:48.02
6 2 Miia Hurskainen 1992 Kuopion Uimaseura FIN 4:54.38
7 271 Aada Suotula 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 5:03.33
8 559 Anni Willman 2001 Oulun Lohet FIN 5:06.36 LATE
9 167 Vilma Niskanen 2004 Oulun Lohet FIN 5:27.34
10 451 Wenla Niemi 2004 Swimming Club Rovaniemi FIN 5:38.67
11 122 Saana Näsi 2004 Kemin Uimaseura FIN 5:39.40
12 103 Noora Aikio 2004 Kemin Työväen Uimarit FIN 5:42.65
13 186 Emma Sainio 2004 Oulun Lohet FIN 5:58.45
14 257 Tiia Kujala 1968 Oulun Uinti 1906 FIN 6:14.08
15 555 Jenni Niskanen 1999 Rovaniemen Uimaseura FIN LATE
2020-02-22 19:56:15 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner