2020-06-02   17:09:34
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Oulun Uinnit

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

1. jakso lauantai 22.2.2020

Document
Entry List
 Oulun Uinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Feb 22, 2020 to Feb 23, 2020
9 200m Medley Women
Sponsor: Pipelife Finland Oy
ME 2:06.15 Ariana KUKORS 1989 USA (USA) Rome, ITA 27.7.2009
EE 2:07.46 Katinka HOSSZU 1989 HUN (HUN) Rome, ITA 27.7.2009
SE 2:14.20 Tanja Kylliäinen 1993 LrU (FIN) Minneapolis, USA 14.11.2015
NSE 2:14.23 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe (FIN) Helsinki 25.6.2009
SM 2:28.20 SM-raja
NSM 2:33.08 NSM-raja
T15 2:36.64 IKM-raja
T14 2:39.55 IKM-raja
T13 2:45.83 IKM-raja
T12 3:11.38 Rollo-raja
T11 3:24.76 Rollo-raja
T10 3:52.54 Rollo-raja
12 and younger
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 Vieskan Uimarit 2:49.75
43 Malla Hämäläinen 2008 FIN
2 Vieskan Uimarit 2:52.06
45 Riialiina Kiljala 2008 FIN
3 Oulun Uinti 1906 3:05.17
309 Olivia Riekki 2008 FIN
4 Haukiputaan Heitto uintijaosto 3:13.02
431 Eerika Häcklin 2008 FIN
5 Haukiputaan Heitto uintijaosto 3:22.29
433 Auroora Kurttila 2008 FIN
6 Oulun Uinti 1906 3:25.13
288 Netta Moilanen 2009 FIN
7 Kempeleen Pyrintö 3:27.84
408 Milla Mikkonen 2008 FIN
8 Kempeleen Pyrintö 3:31.02
410 Iiris Lukkariniemi 2008 FIN
9 Kempeleen Pyrintö 3:32.92
418 Emma Hakkarainen 2008 FIN
10 208 Lotta Lappalainen Oulun Lohet 3:33.22
2008 FIN
11 393 Mira Marttila Kempeleen Pyrintö 3:34.56
2009 FIN
12 394 Ada-Sofia Juntunen Kempeleen Pyrintö 3:37.19
2008 FIN
13 402 Laura Haikola Kempeleen Pyrintö 3:45.14
2009 FIN
14 206 Ulpu Nissi Oulun Lohet 3:46.10
2009 FIN
15 55 Neea Junttila Vieskan Uimarit
2009 FIN
16 435 Moona Leinonen Haukiputaan Heitto uintijaosto
2008 FIN
17 61 Anni Lämpsä Vieskan Uimarit
2008 FIN
18 432 Sara Laukkanen Haukiputaan Heitto uintijaosto
2009 FIN
13-15 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 Oulun Uinti 1906 2:24.25
258 Lotta Moilanen 2006 FIN
2 Oulun Uinti 1906 2:28.17
284 Reeta Ollonen 2006 FIN
3 Oulun Uinti 1906 2:29.13
246 Viivi Säntti 2005 FIN
4 Oulun Uinti 1906 2:37.42
262 Aada Hirvasoja 2005 FIN
5 Kempeleen Pyrintö 2:45.71
378 Milla Marttila 2005 FIN
6 Oulun Lohet 2:46.10
142 Kaisa Keränen 2007 FIN
7 Oulun Lohet 2:48.33
157 Annabella Karjalainen 2007 FIN
8 Kajaanin Uimaseura 2:51.81
89 Iida Kemppainen 2007 FIN
9 Vieskan Uimarit 2:52.08
46 Elizaveta Salmela 2005 FIN
10 169 Iita Kimpimäki Oulun Lohet 2:57.66
2007 FIN
11 85 Noona Hyrkäs Kajaanin Uimaseura 2:57.79
2006 FIN
12 162 Ruut Salmi Oulun Lohet 2:58.00
2007 FIN
13 447 Sofia Palojärvi Swimming Club Rovaniemi 2:58.86
2007 FIN
14 365 Anna Olivia Loukkola Oulun Uinti 1906 2:58.89
2007 FIN
15 166 Pinja Niskanen Oulun Lohet 3:01.45
2007 FIN
16 280 Salli Sepponen Oulun Uinti 1906 3:01.56
2007 FIN
17 97 Janina Paakkolanvaara Kemin Työväen Uimarit 3:02.22
2006 FIN
18 455 Sara Lappalainen Swimming Club Rovaniemi 3:03.84
2007 FIN
19 430 Iida Häcklin Haukiputaan Heitto uintijaosto 3:04.49
2006 FIN
20 170 Lotta Janhunen Oulun Lohet 3:04.82
2007 FIN
21 88 Erika Ruotsalainen Kajaanin Uimaseura 3:04.87
2005 FIN
22 383 Aava Näykki Kempeleen Pyrintö 3:04.98
2007 FIN
23 390 Angelica Helena Kristiina Kärki Kempeleen Pyrintö 3:06.10
2006 FIN
24 42 Elsa Pelkonen Vieskan Uimarit 3:06.29
2007 FIN
25 388 Fanni Emilia Törmänen Kempeleen Pyrintö 3:06.60
2006 FIN
26 110 Armi Tavi Kemin Työväen Uimarit 3:07.40
2007 FIN
27 297 Aino Leinonen 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 3:10.53
28 79 Maija Lämsä 2005 Kajaanin Uimaseura FIN 3:12.05
29 105 Aino Kauppinen 2006 Kemin Työväen Uimarit FIN 3:18.58
30 59 Minerva Sorvisto 2007 Vieskan Uimarit FIN 3:21.75
31 90 Eeva Partanen 2005 Kajaanin Uimaseura FIN 3:26.02
32 114 Nella Jäärni 2007 Kemin Työväen Uimarit FIN 3:39.90
33 281 Ronja Hautamäki 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 3:39.95
34 315 Saga-Helena Siikaluoma 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 3:49.13
35 71 Aada Mäkinen 2007 Nivalan Saukot FIN 3:53.64
36 57 Elina Koskela 2005 Vieskan Uimarit FIN
37 457 Kiia Ärväs 2007 Swimming Club Rovaniemi FIN
16 and older
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 232 Petra Ansaranta Oulun Uinti 1906 2:20.04
2004 FIN
2 1 Laura Lahtinen Helsingfors Simsällskap 2:20.40
2003 FIN
3 27 Petra Kivi Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2:27.28
2003 FIN
4 242 Minja Lukkari Oulun Uinti 1906 2:27.72
2003 FIN
5 462 Heidi Kivioja Swimming Club Vuokatti 2:30.44
2000 FIN
6 227 Petra Heikkinen Oulun Uinti 1906 2:30.64
2002 FIN
7 130 Henna Haipus Oulun Lohet 2:31.96
2001 FIN
8 10 Liina Salin 2002 Kokkolan Uimaseura FIN 2:34.67
9 138 Inka Elamaa 2004 Oulun Lohet FIN 2:34.80
10 29 Ella Hulkki 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 2:40.06
11 14 henna känsäkangas 2004 Kokkolan Uimaseura FIN 2:41.40
12 131 Emma Pajuluoma 2001 Oulun Lohet FIN 2:42.05
13 33 Tilde Löfqvist 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 2:42.19
14 35 Pirita Hautala 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 2:42.64
15 145 Iiris Isokoski 2003 Oulun Lohet FIN 2:43.32
16 32 Aamu Knuuttila 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 2:44.65
17 139 Nanna Savolainen 2004 Oulun Lohet FIN 2:49.61
18 76 Emma Tolonen 2004 Kajaanin Uimaseura FIN 2:49.83
19 5 Veera Lahtinen 2002 Kokkolan Uimaseura FIN 2:51.44
20 95 Kiia Junttari 2004 Kemin Työväen Uimarit FIN 2:57.34
21 54 Aada Koskela 2003 Vieskan Uimarit FIN 3:05.18
22 21 jonna känsäkangas 2004 Kokkolan Uimaseura FIN 3:24.88
2020-02-22 19:56:15 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner