Program för UGP 2 2019-2020, Karlstad
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Lördag 25/1 kl. 10.00 (Insim kl. 08.50-09.50)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Arrangör: |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Hamilton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
3 |
|
Mio Gullbrand |
2006 |
KARLSKO SF |
1:47.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
4 |
|
Carl Larsson |
2006 |
ESKILSTUNA |
1:23.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
5 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
KARLSTAD |
1:40.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
6 |
|
Joel Andersson |
2007 |
GRUMS SS |
1:56.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
1 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
KARLSTAD |
1:17.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
2 |
|
Hayk Hakobyan |
2006 |
ÅMÅLS SS |
1:15.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
3 |
|
Lex Albringer |
2007 |
KARLSTAD |
1:14.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
4 |
|
Elias Arvidsson |
2005 |
STRÄNGNÄS |
1:11.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
5 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
KARLSKO SF |
1:11.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
6 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
KARLSKO SF |
1:14.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
7 |
|
Carl Roos |
2004 |
ESKILSTUNA |
1:16.03 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
8 |
|
Elias Jansson |
2006 |
KARLSKO SF |
1:21.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
1 |
|
Albin Svensson |
2004 |
ÅMÅLS SS |
1:10.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
2 |
|
Artur Romin |
2003 |
STRÄNGNÄS |
1:08.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
3 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
ESKILSTUNA |
1:05.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
4 |
|
Oscar Björstam |
2003 |
KARLSKO SF |
1:01.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
5 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
SÄFFLE SS |
1:03.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
6 |
|
Oskar Högqvist |
2003 |
KARLSKO SF |
1:08.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
7 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
HK SIM |
1:09.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
8 |
|
Elias Sjölander |
2003 |
KARLSTAD |
1:11.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-25 19:10:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|