2021-04-21   23:52:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP2 2019-2020, Stockholm - Torvalla

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Heatlista
UGP 2-2020 Södertörn
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar
Final 1 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:41
Anm tid
Start ca:
527 1 Vidar Hagstad Västberg 2005 HELLAS SK 25m
206 2 Japheth Shewa 2007 SPÅRVÄGEN 25m
518 3 Leo Näreskog 2006 SS04 25m
204 4 Vidar Karlström 2007 SPÅRVÄGEN 1:37.15 25m
187 5 Nathanael Alexandersson 2006 SPÅRVÄGEN 1:37.63 25m
302 6 Christopher Brown 2006 SÖDERTÖRN 25m
558 7 Sam Asaad 2006 SPIF SF 25m
524 8 Gustaf Färnqvist 2007 SS04 25m
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Final 2 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:43
254 1 Arvid Engqvist 2005 SÖDERTÄLJE 1:30.02 25m
286 2 Julius Dorch Juliusson 2007 SÖDERTÖRN 1:24.13 25m
203 3 Hugo Östling 2007 SPÅRVÄGEN 1:23.97 25m
22 4 Mathias Steffansson 2005 GUSTAVSBER 1:21.88 25m
294 5 Niklas Nygren 2006 SÖDERTÖRN 1:23.61 25m
491 6 Neo Carlberg 2005 SS04 1:24.02 50m
251 7 Joakim Johansson 2005 SÖDERTÄLJE 1:29.41 25m
129 8 Marco Blix Grimaldi 2007 SK NEPTUN 1:32.25 25m
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Final 3 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:46
242 1 Alexander Bouchet 2007 SKK 1:21.54 25m
227 2 Casper Drozdz 2006 SKK 1:16.90 25m
175 3 Liam Lehtonen Hebert 2006 SPÅRVÄGEN 1:16.09 25m
23 4 Joel Aggefors 2003 GUSTAVSBER 1:14.85 25m
172 5 Anton Jöngren 2006 SPÅRVÄGEN 1:15.23 25m
184 6 Oliver Geaney 2006 SPÅRVÄGEN 1:16.32 25m
340 7 Max Ringbom 2005 TYRESÖ SS 1:20.07 25m
231 8 Hugo Patrikson 2006 SKK 1:21.71 25m
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Final 4 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:47
18 1 Max Eriksson 2003 GUSTAVSBER 1:12.53 25m
20 2 Melvin Rinaldo 2005 GUSTAVSBER 1:11.95 25m
409 3 Jack Sjöberg 2005 WISBY SS 1:10.58 25m
549 4 Aryan Munshi 2002 SPIF SF 1:09.74 25m
216 5 Jonatan Eriksson 2006 SKK 1:10.00 25m
112 6 Philip Palmqvist 2005 SK NEPTUN 1:11.94 25m
244 7 Casper Runfjäll 2002 SÖDERTÄLJE 1:12.49 25m
80 8 Uno Härmark 2005 SK NEPTUN 1:13.03 25m
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Final 5 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:49
Anm tid
Start ca:
259 1 Felix Tetli 2007 SÖDERTÄLJE 1:09.19 25m
218 2 Oscar Flores 2005 SKK 1:08.83 25m
173 3 Alan Eriksson 2005 SPÅRVÄGEN 1:08.44 25m
335 4 Simon Brunn 2004 TYRESÖ SS 1:08.03 25m
284 5 Nicola Pavlovic Cano 2007 SÖDERTÖRN 1:08.18 25m
86 6 Ferdinand Bang 2005 SK NEPTUN 1:08.70 25m
224 7 Anton Graner 2005 SKK 1:09.11 25m
223 8 David Berggren 2005 SKK 1:09.68 25m
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Final 6 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:51
407 1 Elias Lyth 2004 WISBY SS 1:06.19 25m
167 2 William Erneholm 2006 SPÅRVÄGEN 1:05.43 25m
78 3 Jakob Rasmuson 2003 SK NEPTUN 1:04.63 25m
273 4 Emil Gunnarsson 2004 SÖDERTÖRN 1:03.88 25m
75 5 Oliver Albinzon 2005 SK NEPTUN 1:04.02 25m
65 6 Linus Thörn 2002 SK NEPTUN 1:04.97 25m
171 7 David  Holmberg 2005 SPÅRVÄGEN 1:05.85 25m
183 8 Carl Malm 2005 SPÅRVÄGEN 1:07.30 25m
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Final 7 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:52
76 1 Theo Djuphammar 2005 SK NEPTUN 1:03.68 25m
64 2 Albin Eriksson 2003 SK NEPTUN 1:02.89 25m
404 3 Jesper Granath 2002 WISBY SS 1:00.29 25m
157 4 Andreas Wallén 2002 SPÅRVÄGEN 57.61 25m
161 5 Oliver Erneholm 2003 SPÅRVÄGEN 58.72 25m
155 6 Rasmus Hanson 2003 SPÅRVÄGEN 1:00.51 25m
537 7 Axel Lewander 2004 SPIF SF 1:03.01 25m
182 8 Nils Backlund 2002 SPÅRVÄGEN 1:03.72 25m
2020-01-25 08:14:32 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Södertörns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner