Program för Umestänket 2020
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
PASS 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Navet |
Arrangör: |
Umeå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NM Kval |
2:32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
1:54.17 |
|
Simon Sjödin |
1986 |
SK Neptun (SWE) |
Stockholm |
2016-11-05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
1 |
|
Felix De Santana |
2005 |
Ö-VIKS ASS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
2 |
|
Arvid Holmlund |
2004 |
DOROTEA IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
3 |
|
Samuel Henze |
2008 |
UMEÅ SS |
3:21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
4 |
|
Theodore Brändström |
2009 |
UMEÅ SS |
3:13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
5 |
|
Elliot Lundberg |
2007 |
SKELLEFTEÅ |
3:21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
6 |
|
Leo Nordberg |
2006 |
UMEÅ SS |
3:29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
7 |
|
Axel Fällman |
2005 |
Ö-VIKS ASS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Medley |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
1 |
|
Axel Andersson |
2004 |
UMEÅ SS |
3:06.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
2 |
|
Johan Dellbring |
2005 |
UMEÅ SS |
2:57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
3 |
|
Erik Andersson |
2006 |
LULEÅ SS |
2:43.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
4 |
|
William Lundmark |
2004 |
SKELLEFTEÅ |
2:41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
5 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
HÄRNÖSAND |
2:42.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
253 |
6 |
|
Erik Palm |
2005 |
HÖGAKUSTEN |
2:53.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
7 |
|
Philip Sandström |
2006 |
SKELLEFTEÅ |
3:03.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
8 |
|
Axel Lindberg |
2006 |
UMEÅ SS |
3:09.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Medley |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
1 |
|
Vincent Wall |
2004 |
UMEÅ SS |
2:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
2 |
|
Henrik Lidström |
2003 |
UMEÅ SS |
2:35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
3 |
|
Robin Andersson |
2003 |
UMEÅ SS |
2:25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
4 |
|
Adrian Bengtson |
1976 |
UMEÅ SS |
2:19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
5 |
|
Felix Luthman |
2004 |
UMEÅ SS |
2:23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
6 |
|
Iyas Kalash |
2004 |
UMEÅ SS |
2:31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
7 |
|
Jakob Nyström |
2003 |
UMEÅ SS |
2:35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
8 |
|
Unai Izarra |
2003 |
UMEÅ SS |
2:40.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-22 09:13:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
|
|
|
|