Program för Järfälla Nationella 2020
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Session 4
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 14 feb 2020 till den 16 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Bröstsim Damer
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Nordsjö Matt-Jacob |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:36.68 |
|
Emelie Fast |
|
|
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
472 |
1 |
|
Alice Devinder |
2004 |
VELLINGE-N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
368 |
2 |
|
Louise Franks |
2005 |
TÄBY SIM |
3:21.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
543 |
3 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
VÄSBY SS |
3:12.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
491 |
4 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
VÄSBY SS |
3:12.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
5 |
|
Vera Popova |
2006 |
TUREBERG |
3:12.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
6 |
|
Elvira Sjöblom Hallner |
2007 |
JÄRFÄLLA S |
3:13.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
7 |
|
Ida Herold |
2005 |
LIDINGÖ SK |
3:32.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
8 |
|
Nike Johnston |
2005 |
SK NEPTUN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Bröstsim Damer |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
0 |
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
DANDERYD |
3:09.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
1 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
GUSTAVSBER |
3:07.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
2 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
SK NEPTUN |
3:04.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
3 |
|
Maja Wallberg |
2005 |
SK NEPTUN |
3:31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
420 |
4 |
|
Alma Bergqvist |
2005 |
UPSALA S |
3:27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
537 |
5 |
|
Fanny Krekula |
2006 |
VÄSBY SS |
3:30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
6 |
|
Alice Stenbeck |
2006 |
SK NEPTUN |
2:54.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
7 |
|
Linnea Farrar |
2006 |
SK NEPTUN |
3:06.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
347 |
8 |
|
Isa Andersson |
2006 |
TUREBERG |
3:07.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
519 |
9 |
|
Hanna Melander |
2007 |
VÄSBY SS |
3:11.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Bröstsim Damer |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
448 |
0 |
|
Ida Svensson |
2006 |
UPSALA S |
3:20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
393 |
1 |
|
Hanna Gong |
2007 |
TÄBY SIM |
3:15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
2 |
|
Li Elveskog |
2004 |
SK NEPTUN |
3:07.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
437 |
3 |
|
Alva Olsson |
2002 |
UPSALA S |
3:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
312 |
4 |
|
Emma Ramic |
2004 |
SK TRITON |
3:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
439 |
5 |
|
Malva Morell |
2004 |
UPSALA S |
3:05.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
508 |
6 |
|
Mimmi Krekula |
2003 |
VÄSBY SS |
3:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
415 |
7 |
|
Tova Franzén |
2001 |
UPSALA S |
3:12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
306 |
8 |
|
Julia Stenström |
2002 |
SK TRITON |
3:17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
9 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
DANDERYD |
3:23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Bröstsim Damer |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
0 |
|
Iris Martinsson |
2005 |
SK NEPTUN |
3:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
391 |
1 |
|
Olivia Svensson |
2003 |
TÄBY SIM |
3:00.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
459 |
2 |
|
Antonia Sandblom |
2003 |
VELLINGE-N |
2:59.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
3 |
|
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
SK NEPTUN |
2:59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
577 |
4 |
|
Rebecca Höglind |
1998 |
SS04 |
2:58.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
398 |
5 |
|
Amanda Sandberg |
2003 |
TÄBY SIM |
2:58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
6 |
|
Else Jomaa |
2004 |
SK NEPTUN |
2:59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
539 |
7 |
|
Jessika Watanabe |
2006 |
VÄSBY SS |
2:59.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
8 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
GUSTAVSBER |
3:00.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
9 |
|
Felicia Göthberg |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
3:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Bröstsim Damer |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
0 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
SK NEPTUN |
2:57.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
364 |
1 |
|
Engla Ellbrant |
2004 |
TÄBY SIM |
2:56.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
2 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
FALUN |
2:51.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
337 |
3 |
|
Sara Arnö |
2004 |
TUREBERG |
2:51.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
467 |
4 |
|
Maya Wallström |
2004 |
VELLINGE-N |
2:50.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
614 |
5 |
|
Hilma Brunnberg |
2003 |
SKK |
2:50.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
310 |
6 |
|
Maja Björnström |
2005 |
SK TRITON |
2:51.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
487 |
7 |
|
Tova Andersson |
2001 |
VÄSBY SS |
2:54.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
311 |
8 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
2005 |
SK TRITON |
2:57.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
9 |
|
Tuva Hjemli |
2005 |
FALUN |
2:58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Bröstsim Damer |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
0 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
FALUN |
2:50.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
613 |
1 |
|
Nora Segerström |
2002 |
SKK |
2:47.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
2 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
SK NEPTUN |
2:44.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
3 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
NJURUNDA |
2:38.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
283 |
4 |
|
Emelie Fast |
2004 |
SÖDERTÖRN |
2:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
5 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
SALA SS |
2:37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
6 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
2:39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
7 |
|
Louise Larsson |
2002 |
JÄRFÄLLA S |
2:47.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
356 |
8 |
|
Smilla Hedlund |
2001 |
TÄBY SIM |
2:48.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
425 |
9 |
|
Matilda Holmström |
2005 |
UPSALA S |
2:50.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-16 08:11:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|