Startliste for SydCup 2010
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Syd Cup 2010 |
|
Udskriftsdato |
01 oktober 2010 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
17:57 |
|
|
Arrangør |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
2010-10-01 |
|
|
|
|
Løb 9, 50m Backstroke Woman |
Indledende (14) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
277 |
2 |
Thea Lund Petersen |
1998 |
|
NYBORG |
|
25m |
|
402 |
3 |
Benedicte Jensen |
1997 |
9784AZ |
VIBORG |
|
25m |
|
621 |
4 |
Andrea K Rothemejer |
1997 |
9714AY |
DELTA |
|
25m |
|
267 |
5 |
Therese Hovgaard Jensen |
2000 |
0058AL |
NYBORG |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
249 |
1 |
Ada Soret Mantano |
1995 |
|
KOLDING |
|
25m |
|
620 |
2 |
Victoria Poulsen |
1999 |
9992AP |
DELTA |
|
50m |
1:00.47 |
67 |
3 |
Ida Markussen |
2001 |
0142AC |
TRITON B |
|
50m |
57.80 |
181 |
4 |
Jessica Kindt |
1998 |
|
SGS BERLIN |
|
25m |
58.59 |
65 |
5 |
Josefine H. Lundstrøm |
2001 |
0158AD |
TRITON B |
|
50m |
1:01.90 |
572 |
6 |
Therese Elkjær Christense |
1999 |
|
SØNDERBORG |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
396 |
1 |
Caroline Bugge |
1995 |
9572AZ |
VIBORG |
|
25m |
56.56 |
652 |
2 |
Rikke Thranum |
1995 |
9594AX |
ODDER |
|
25m |
56.39 |
28 |
3 |
Katharina Bork |
2000 |
0014AH |
TRITON B |
|
50m |
55.82 |
606 |
4 |
Charlotte Bisgaard |
2001 |
0134AE |
DELTA |
|
25m |
56.05 |
91 |
5 |
Mille K Villadsen |
2001 |
0132AA |
TRITON B |
|
25m |
56.47 |
280 |
6 |
Signe Stærmose |
1999 |
9936AR |
NYBORG |
|
25m |
56.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
658 |
1 |
Andrea Franck |
1999 |
9962AI |
HSK |
|
50m |
52.06 |
679 |
2 |
Rikke S. Sørensen |
1997 |
9794AX |
HSK |
|
25m |
50.39 |
651 |
3 |
Johanne Skovgaard Terp |
1999 |
9914AO |
ODDER |
|
25m |
49.62 |
425 |
4 |
Samira Eben |
1999 |
251811 |
FLENSBURG |
|
25m |
49.94 |
437 |
5 |
Ann-Kathrin Jürgensen |
2001 |
239876 |
FLENSBURG |
|
25m |
51.86 |
421 |
6 |
Emma Biegemann |
2000 |
237577 |
FLENSBURG |
|
25m |
53.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
413 |
1 |
Natalia Rasmussen |
1998 |
9862AW |
VIBORG |
|
25m |
49.23 |
571 |
2 |
Camilla Buch |
1999 |
|
SØNDERBORG |
|
50m |
48.69 |
51 |
3 |
Katrine Jensen |
2000 |
0034AA |
TRITON B |
|
25m |
48.01 |
72 |
4 |
Sofie Amalie Møhncke |
1998 |
9898AG |
TRITON B |
|
50m |
48.52 |
382 |
5 |
Rikke Strømbeck |
1998 |
9878AN |
OPNØR |
|
25m |
49.16 |
662 |
6 |
Sophie Lohfert Holst |
1999 |
9908AO |
HSK |
|
25m |
49.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
62 |
1 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
25m |
47.18 |
375 |
2 |
Cecilie Hagensen |
1998 |
|
OPNØR |
|
25m |
45.88 |
585 |
3 |
Camilla Linne |
1997 |
9744AR |
SØNDERBORG |
|
25m |
44.32 |
659 |
4 |
Clara Franck |
1999 |
9952AI |
HSK |
|
25m |
45.74 |
653 |
5 |
Esra Øzkan |
1998 |
9838AN |
ODDER |
|
25m |
46.43 |
665 |
6 |
Ditte Maria S. Jensen |
1997 |
9736AF |
HSK |
|
25m |
47.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
281 |
1 |
Natascha Zender |
1997 |
9704AF |
NYBORG |
|
25m |
43.88 |
342 |
2 |
Annemette Schmidt |
1999 |
9944AM |
BOV |
|
25m |
43.54 |
264 |
3 |
Johanne Carr |
1999 |
9992AA |
NYBORG |
|
25m |
43.22 |
328 |
4 |
Rikke Maria Christensen |
1996 |
9614AW |
BOV |
|
25m |
43.31 |
339 |
5 |
Simone Seberg Pedersen |
1997 |
9722AQ |
BOV |
|
25m |
43.68 |
184 |
6 |
Bahar Berberoglu |
1999 |
|
SGS BERLIN |
|
25m |
44.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
649 |
1 |
Lykke K. Nielsen |
1999 |
9916AM |
ODDER |
|
25m |
43.11 |
422 |
2 |
Sonja Dobrowolski |
2000 |
200850 |
FLENSBURG |
|
25m |
42.69 |
329 |
3 |
Litten Fleggaard |
1997 |
9742AN |
BOV |
|
25m |
42.52 |
586 |
4 |
Nikoline Munksgaard-Ottos |
1996 |
9618AR |
SØNDERBORG |
|
25m |
42.55 |
246 |
5 |
Stine Knudsen |
1999 |
9918AI |
KOLDING |
|
25m |
42.72 |
429 |
6 |
Alena Geilich |
1999 |
224096 |
FLENSBURG |
|
25m |
43.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
330 |
1 |
Luna Rahr Futtrup |
1997 |
9794AQ |
BOV |
|
25m |
41.98 |
333 |
2 |
Clara Heil |
1998 |
9814AG |
BOV |
|
25m |
40.64 |
99 |
3 |
Kristina Korshøj Adsbøl |
1997 |
9762AS |
HORSENS |
|
25m |
40.49 |
183 |
4 |
Louisa Aluede |
1999 |
|
SGS BERLIN |
|
25m |
40.51 |
237 |
5 |
Simone Frandsen |
1995 |
9558AM |
KOLDING |
|
25m |
40.75 |
78 |
6 |
Anna Puggard |
1996 |
9606AB |
TRITON B |
|
25m |
42.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
397 |
1 |
Michelle Hansen |
1998 |
9884AS |
VIBORG |
|
25m |
40.40 |
49 |
2 |
Cecilie F. Jensen |
1998 |
9862AH |
TRITON B |
|
25m |
39.48 |
224 |
3 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
OSK |
|
50m |
38.65 |
250 |
4 |
Camille Møller-Sørensen |
1996 |
9664AW |
KOLDING |
|
25m |
39.29 |
644 |
5 |
Tilbe Kaya |
1995 |
9572AM |
ODDER |
|
25m |
40.00 |
61 |
6 |
Emma Lyngby Larsen |
1998 |
9822AB |
TRITON B |
|
25m |
40.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
439 |
1 |
Jane Meißner |
1998 |
224094 |
FLENSBURG |
|
25m |
37.91 |
215 |
2 |
Kathrine Kristiansen |
1997 |
9772AI |
OSLF |
|
25m |
37.87 |
365 |
3 |
Nadja Steinbach |
1996 |
|
SG ELBE |
|
25m |
36.57 |
108 |
4 |
Cecilie Schmidt |
1995 |
9536AT |
HORSENS |
|
25m |
37.38 |
186 |
5 |
Sophie Fella |
1999 |
|
SGS BERLIN |
|
25m |
37.89 |
419 |
6 |
Cecilie Pedersen |
1996 |
9626AN |
VIBORG |
|
25m |
38.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
349 |
1 |
Elisabeth Buchholz |
1995 |
|
SG ELBE |
|
25m |
35.49 |
112 |
2 |
Amalie Østrup |
1997 |
9708AL |
HORSENS |
|
25m |
34.72 |
105 |
3 |
Louise Frederiksen |
1995 |
9506AP |
HORSENS |
|
25m |
31.01 |
440 |
4 |
Sina Möller |
1995 |
184066 |
FLENSBURG |
|
25m |
34.28 |
279 |
5 |
Nadia S. Skyggelund |
1993 |
9316AO |
NYBORG |
|
25m |
34.95 |
27 |
6 |
Rikke Blemholt |
1996 |
9656AF |
TRITON B |
|
25m |
36.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
343 |
1 |
Anette Schütt |
1989 |
8918AC |
BOV |
|
25m |
35.28 |
678 |
2 |
Lena Skøtt |
1995 |
9538AP |
HSK |
|
25m |
34.61 |
45 |
3 |
Julie-Sofie Hemdorff |
1991 |
9144AE |
TRITON B |
|
25m |
30.33 |
331 |
4 |
Louise Harder |
1995 |
9506AS |
BOV |
|
25m |
33.93 |
412 |
5 |
Betina K. Pedersen |
1994 |
9402AC |
VIBORG |
|
25m |
34.95 |
268 |
6 |
Stine Johansen |
1997 |
9792AE |
NYBORG |
|
25m |
36.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
109 |
1 |
Signe B. Thomasen |
1996 |
9652AA |
HORSENS |
|
25m |
35.10 |
103 |
2 |
Laura Bornhøft |
1995 |
9532AM |
HORSENS |
|
25m |
34.38 |
54 |
3 |
Stine Raaby Jensen |
1995 |
9564AK |
TRITON B |
|
25m |
30.24 |
371 |
4 |
Henriette Ahrenkiel |
1991 |
9114AL |
OPNØR |
|
25m |
33.65 |
430 |
5 |
Alina Groht |
1998 |
200854 |
FLENSBURG |
|
25m |
34.74 |
164 |
6 |
Finnja Becker |
1997 |
|
POSEIDON B |
|
25m |
35.80 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 |
Udskriftsdato |
01 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:57 |
|