Startliste for IKM-Finaalit 2020
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Aurajoen Uinti & Åbo Simklubb |
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
marras 27, 2020 to marras 29, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
T12,13,14,15 400m SKU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
|
Status |
|
1 |
428 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
FIN |
5:27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1511 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
FIN |
5:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
982 |
|
Ella Hynönen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
5:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
109 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
5:38.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1505 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
FIN |
5:40.67 |
|
|
|
6 |
|
|
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
5:43.08 |
|
|
|
632 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
FIN |
|
|
7 |
|
|
|
|
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
5:47.65 |
|
|
|
1366 |
|
Albertiina Kotkaniemi |
2008 |
FIN |
|
|
8 |
|
|
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
5:48.39 |
|
|
|
1781 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
FIN |
|
|
9 |
|
|
|
|
Aurajoen Uinti Ry |
|
5:48.55 |
|
|
|
1957 |
|
Veera Knuutila |
2008 |
FIN |
|
|
10 |
|
|
|
|
Lahden Uimaseura |
|
5:50.79 |
|
|
|
2231 |
|
Awa Laukkanen |
2008 |
FIN |
|
|
11 |
|
|
|
|
ORCA Helsinki |
|
5:51.33 |
|
|
|
391 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
FIN |
|
|
12 |
|
|
|
|
Rauman Uimaseura |
|
5:51.97 |
|
|
|
1337 |
|
viivi Elonen |
2008 |
FIN |
|
|
13 |
|
|
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
5:55.42 |
|
|
|
500 |
|
Eedi Imppola |
2008 |
FIN |
|
|
14 |
|
|
|
|
Simmis Wanda ry |
|
5:56.96 |
|
|
|
701 |
|
Emilia Wall |
2008 |
FIN |
|
|
15 |
|
|
|
|
Lahden Uimaseura |
|
6:01.53 |
|
|
|
2232 |
|
Liisi Lehtiö |
2008 |
FIN |
|
|
16 |
|
|
|
|
ORCA Helsinki |
|
6:02.86 |
|
|
|
401 |
|
Laura Lehtoila |
2008 |
FIN |
|
|
17 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
6:09.69 |
|
RES |
|
164 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
FIN |
|
|
18 |
|
|
|
|
Aurajoen Uinti Ry |
|
6:11.83 |
|
RES |
|
1987 |
|
Saga Räikkönen |
2008 |
FIN |
|
|
19 |
|
|
|
|
Uimaseura Helsinki |
|
6:12.25 |
|
RES |
|
452 |
|
Marja Anna Siimes |
2008 |
FIN |
|
|
13 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
|
Status |
|
1 |
1883 |
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
Åbo Simklubb |
FIN |
5:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
96 |
|
Matilda Leppänen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
5:17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
2396 |
|
Hanni Koski |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
FIN |
5:18.93 |
|
|
|
4 |
|
|
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
5:19.16 |
|
|
|
1683 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
FIN |
|
|
5 |
|
|
|
|
Aurajoen Uinti Ry |
|
5:21.78 |
|
|
|
1948 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
FIN |
|
|
6 |
|
|
|
|
Simmis Grani |
|
5:22.67 |
|
|
|
444 |
|
IIda Tawast |
2007 |
FIN |
|
|
7 |
|
|
|
|
Rauman Uimaseura |
|
5:25.33 |
|
|
|
1339 |
|
Erin Heinikangas |
2007 |
FIN |
|
|
8 |
|
|
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
5:25.36 |
|
|
|
2404 |
|
Hertta Nieminen |
2007 |
FIN |
|
|
9 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
5:25.90 |
|
|
|
9 |
|
Enna Äyrämöinen |
2007 |
FIN |
|
|
10 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
5:27.57 |
|
|
|
123 |
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
FIN |
|
|
11 |
|
|
|
|
Uinti Tampere |
|
5:28.24 |
|
|
|
2468 |
|
Nella Kortteinen |
2007 |
FIN |
|
|
12 |
|
|
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
5:29.39 |
|
|
|
1007 |
|
Anni Mäki-Hokkonen |
2007 |
FIN |
|
|
13 |
|
|
|
|
Lahden Uimaseura |
|
5:31.00 |
|
|
|
2248 |
|
Ebba Simberg |
2007 |
FIN |
|
|
14 |
|
|
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
5:31.57 |
|
|
|
1697 |
|
Eevi Hirvasoja |
2007 |
FIN |
|
|
15 |
|
|
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
5:33.76 |
|
|
|
1430 |
|
Joanna Högback |
2007 |
FIN |
|
|
16 |
|
|
|
|
Uinti Tampere |
|
5:33.81 |
|
LATE |
|
2506 |
|
Ines Pälviranta |
2007 |
FIN |
|
|
17 |
|
|
|
|
Oulun Lohet |
|
5:35.49 |
|
RES |
|
1622 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
FIN |
|
|
18 |
|
|
|
|
Aurajoen Uinti Ry |
|
5:38.33 |
|
RES |
|
1959 |
|
Linnea Koski |
2007 |
FIN |
|
|
14 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
|
Status |
|
1 |
61 |
|
Louna Kasvio |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
4:50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1846 |
|
Ellen Kaituri |
2006 |
Åbo Simklubb |
FIN |
5:01.09 |
|
|
|
3 |
|
|
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
5:07.16 |
|
|
|
338 |
|
Wilma Sundt |
2006 |
FIN |
|
|
4 |
|
|
|
|
Åbo Simklubb |
|
5:07.69 |
|
|
|
1866 |
|
Daniela Lietzén |
2006 |
FIN |
|
|
5 |
|
|
|
|
Simmis Grani |
|
5:11.19 |
|
|
|
437 |
|
Sofie Nauklér |
2006 |
FIN |
|
|
6 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
5:13.12 |
|
|
|
140 |
|
Emmi Nieminen |
2006 |
FIN |
|
|
7 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
5:13.16 |
|
|
|
204 |
|
Enni Tammilehto |
2006 |
FIN |
|
|
8 |
|
|
|
|
Lahden Uimaseura |
|
5:13.85 |
|
|
|
2250 |
|
Tinka Tamminen |
2006 |
FIN |
|
|
9 |
|
|
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
5:14.09 |
|
|
|
304 |
|
Ariel Julienne Jämsen |
2006 |
FIN |
|
|
10 |
|
|
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
5:18.25 |
|
|
|
470 |
|
Malin Lindblom |
2006 |
FIN |
|
|
11 |
|
|
|
|
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
5:19.69 |
|
|
|
537 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
FIN |
|
|
12 |
|
|
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
5:21.15 |
|
|
|
1478 |
|
Fia Stenman |
2006 |
FIN |
|
|
13 |
|
|
|
|
Vanders |
|
5:22.84 |
|
|
|
738 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
FIN |
|
|
14 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
5:23.59 |
|
|
|
168 |
|
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
FIN |
|
|
15 |
|
|
|
|
Raision Urheilijat |
|
5:28.43 |
|
|
|
2041 |
|
Katriina Kallio |
2006 |
FIN |
|
|
16 |
|
|
|
|
Simmis Wanda ry |
|
5:29.77 |
|
|
|
669 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
FIN |
|
|
17 |
|
|
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
5:31.09 |
|
RES |
|
572 |
|
Anniina Jokiniemi |
2006 |
FIN |
|
|
18 |
|
|
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
5:32.09 |
|
RES |
|
1488 |
|
Ellen Williamsson |
2006 |
FIN |
|
|
19 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
5:33.67 |
|
RES |
|
118 |
|
Annaliina Mänttäri |
2006 |
FIN |
|
|
15 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
|
Status |
|
1 |
293 |
|
Ada Hakkarainen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
4:52.28 |
|
|
|
2 |
|
|
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
5:03.58 |
|
|
|
2393 |
|
Aino Hinkka |
2005 |
FIN |
|
|
3 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
5:04.18 |
|
|
|
159 |
|
Tuuli Pippuri |
2005 |
FIN |
|
|
4 |
|
|
|
|
Åbo Simklubb |
|
5:09.27 |
|
|
|
1835 |
|
Maura Bergström |
2005 |
FIN |
|
|
5 |
|
|
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
5:15.64 |
|
|
|
993 |
|
Ida Kauppinen |
2005 |
FIN |
|
|
6 |
|
|
|
|
Raision Urheilijat |
|
5:16.42 |
|
|
|
2043 |
|
Milla Karttunen |
2005 |
FIN |
|
|
7 |
|
|
|
|
Porin Uimaseura |
|
5:19.29 |
|
|
|
1303 |
|
Viola Karismaa |
2005 |
FIN |
|
|
8 |
|
|
|
|
Åbo Simklubb |
|
5:20.26 |
|
|
|
1902 |
|
Ella Suominen |
2005 |
FIN |
|
|
9 |
|
|
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
5:22.25 |
|
|
|
1696 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
FIN |
|
|
10 |
|
|
|
|
Åbo Simklubb |
|
5:22.35 |
|
|
|
1851 |
|
Minttu Kiili |
2005 |
FIN |
|
|
11 |
|
|
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
5:25.17 |
|
|
|
1431 |
|
Matilda Holmlund |
2005 |
FIN |
|
|
12 |
|
|
|
|
ORCA Helsinki |
|
5:25.72 |
|
|
|
389 |
|
Sofi Andström |
2005 |
FIN |
|
|
13 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
5:26.41 |
|
|
|
178 |
|
Lumi Rossi |
2005 |
FIN |
|
|
14 |
|
|
|
|
Salon Uimarit |
|
5:26.82 |
|
|
|
2133 |
|
Roosa Tuomainen |
2005 |
FIN |
|
|
15 |
|
|
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
5:28.77 |
|
|
|
511 |
|
Lumi-Ellen Luoma |
2005 |
FIN |
|
|
16 |
|
|
|
|
Simmis Wanda ry |
|
5:31.26 |
|
|
|
675 |
|
Jenni Kurki |
2005 |
FIN |
|
|
17 |
|
|
|
|
Rovaniemen Uimaseura |
|
5:31.67 |
|
RES |
|
1811 |
|
Riina Niemi |
2005 |
FIN |
|
|
18 |
|
|
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
5:33.75 |
|
RES |
|
1031 |
|
Aino Tamminen |
2005 |
FIN |
|
|
19 |
189 |
|
Jasmin Savonen |
|
Cetus Espoo |
|
5:34.89 |
|
RES |
|
|
2005 |
FIN |
|
|
11 and younger |
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
|
Status |
|
No participants |
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-19 09.14.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|