Program för NUSS äldre och yngre (50m) 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 Lördag den 3/7 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15-08.45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
NUSS äldre och yngre (50m) 2021
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jul 2021 till den 4 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Ryggsim Pojkar 14-15
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.98 |
|
Michael Berndtsson |
1985 |
SK Elfsborg (SWE) |
Borås (SWE) |
2007-06-20 |
|
|
|
29.70 |
|
Erik Ohlsén |
2000 |
Västerviks SS (SWE) |
Norrköping (SWE) |
2015-07-03 |
|
|
|
31.30 |
|
Andreas Sigvaldsen |
2006 |
Stavanger (NOR) |
Linköping (SWE) |
2018-07-06 |
|
|
|
33.65 |
|
Linus Junefeldt |
1992 |
Jönköpings SS (SWE) |
Köping (SWE) |
2003-06-28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
1 |
|
Liam Casell |
2007 |
NÄSSJÖ |
43.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
2 |
|
Karl Persson |
2006 |
MOTALA SS |
39.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
3 |
|
Axel Sköld |
2007 |
NKK |
39.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
4 |
|
Szymon Machaj |
2006 |
KALMAR SS |
38.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
5 |
|
Viktor Leo |
2007 |
JÖNKÖPING |
38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
6 |
|
Wilgot Olausson |
2007 |
NÄSSJÖ |
39.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
7 |
|
Oliver Sjöberg |
2007 |
FINSPÅNG |
41.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
8 |
|
Adam Johansson Wild |
2007 |
KALMAR SS |
44.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Ryggsim Pojkar 14-15 |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
1 |
|
Dimitri Basov |
2007 |
NKK |
37.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
2 |
|
Hugo Larsson |
2006 |
LASS |
37.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
3 |
|
Hugo Danielsson |
2007 |
LASS |
35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
4 |
|
Jakob Kramer |
2007 |
JÖNKÖPING |
33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
5 |
|
Emil Bjärsholm |
2007 |
ANDERSTORP |
34.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
381 |
6 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
VÄSTERÅS |
35.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
7 |
|
Viggo Sillén |
2007 |
LASS |
37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
8 |
|
Viggo Stjärnås |
2006 |
JÖNKÖPING |
37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Ryggsim Pojkar 14-15 |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
350 |
1 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
ÖSA |
32.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
2 |
|
William Norén |
2006 |
NKK |
31.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
3 |
|
Elias Gustafsson |
2007 |
LASS |
31.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
271 |
4 |
|
Alwin Edqvist |
2006 |
VÄXJÖ SS |
28.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
5 |
|
Jacob Hellman |
2006 |
NKK |
29.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
6 |
|
Theo Nordholm |
2006 |
JÖNKÖPING |
31.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
305 |
7 |
|
Lowe Stenberg |
2006 |
ELFSBORG |
32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
8 |
|
Olle Lutgård |
2007 |
JÖNKÖPING |
32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-02 20:24:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|