Program for SM-Uinnit 2021
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osallistujaluettelo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kuntolaakso |
Järjestäjä: |
SUiL & KuUS |
|
|
Allas: |
50m |
|
kesä 17, 2021 to kesä 20, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
400m Vapaauinti Miehet Kaiken ikäiset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synt ynyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
36 |
|
Lassi Haimi |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
3:57.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
28 |
|
Lari Tumanoff |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
4:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
336 |
|
Roope Paatos |
2002 |
Raision Urheilijat |
FIN |
4:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
285 |
|
Alex Lydman |
2003 |
Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap |
FIN |
4:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
242 |
|
Niko Matela |
2003 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
4:11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
460 |
|
Elias Juntunen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
4:11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
411 |
|
Arttu Mäenpää |
2003 |
Åbo Simklubb |
FIN |
4:13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
81 |
|
Perttu Järvinen |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
4:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
441 |
|
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Työväen Uimarit |
FIN |
4:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
431 |
|
Ajjuub Ezzat |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
4:15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
229 |
|
Santeri Pulkkinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
4:15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
37 |
|
Onni Äijälä |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
4:16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
257 |
|
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
Swimming Jyväskylä |
FIN |
4:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
334 |
|
Rasmus Mäkelä |
2004 |
Porin Uimaseura |
FIN |
4:17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
40 |
|
Waldemar Palombi |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
4:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
388 |
|
Efim Romanov |
2002 |
TaTu Tampere |
FIN |
4:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
16 |
|
William Fagerstedt |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
4:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
564 |
|
Jere Broman |
2002 |
Uinti Tampere |
FIN |
4:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
226 |
|
Taavi Backman |
2004 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
4:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
145 |
|
Risto Kallström |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
4:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
130 |
|
Juuso Pulkkinen |
2004 |
Cetus Espoo |
FIN |
4:23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
139 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
4:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
534 |
|
Benjamin Evans |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
FIN |
4:25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
491 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
4:25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
342 |
|
Kasperi Heikkinen |
2005 |
Raision Urheilijat |
FIN |
4:28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
148 |
|
Samuel Saari |
2004 |
Cetus Espoo |
FIN |
4:28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
290 |
|
Pietari Puutio |
2004 |
Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap |
FIN |
4:28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
494 |
|
Erik Peuhkuri |
|
Oulun Uinti 1906 |
|
4:29.17 |
|
|
|
|
2006 |
FIN |
|
|
29 |
549 |
|
Mikael Böckerman |
|
Gladius Kirkkonummi |
|
4:29.22 |
|
|
|
|
2006 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
16-06-2021 21.02.55 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|