Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simstadion Brottet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & SK Laxen |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 jun 2021 till den 4 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
100m Bröstsim Damer Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
156 |
|
Moa Bergdahl |
2003 |
Simklubben Laxen |
SWE |
1:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
323 |
|
Hilja Schimmel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
SWE |
1:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
327 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
468 |
|
Julia Månsson |
2002 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
346 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
271 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
1:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
59 |
|
Alva Landälv |
2005 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
217 |
|
Tea Winblad |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
131 |
|
Lina Dahlgren |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
1:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
45 |
|
Telma Maltesjö |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
48 |
|
Lisa Bengtsson |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
313 |
|
Emilia Rönningdal |
2002 |
S 71 |
SWE |
1:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
459 |
|
Clara Örnhem |
2002 |
Växjö Simsällskap |
SWE |
1:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
393 |
|
Ingrid Franks |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
1:13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
8 |
|
Sally Olsson |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
SWE |
1:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
432 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
61 |
|
Emma Jönsson |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
328 |
|
Moa Arvehed |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
282 |
|
Ebba Holgersson |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
413 |
|
Cornelia Almqvist |
2002 |
Föreningen Varbergs Sim |
SWE |
1:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
425 |
|
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
370 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
321 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
513 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
1:15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
203 |
|
Johanna Andersson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
202 |
|
Randi Arnesen |
2005 |
Luleå Simsällskap |
SWE |
1:15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
88 |
|
Jazmina Hedqvist |
2002 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
348 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
22 |
|
Viola Berlin |
2002 |
Föreningen Göteborg Sim |
SWE |
1:15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-24 01:21:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Svensk Simidrott |
|
|
|
|