Program för Septembersim 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Frisim Herrar CD
|
Final 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
409 |
1 |
|
Kalle Värna |
2009 |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
2 |
|
Benjamin Sebastianelli |
2010 |
SÖDERTÖRN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
391 |
3 |
|
Theo Fromlet Kolsrud |
2009 |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
265 |
4 |
|
Elias Wehlin |
2008 |
TYRESÖ SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
5 |
|
Martin Jansen |
2008 |
SÖDERTÖRN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
6 |
|
Henry Arvered |
2010 |
SKURU IK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
412 |
7 |
|
Xuhao Gu |
2009 |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
8 |
|
Nils Ekengren |
2010 |
SKURU IK |
1:51.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Frisim Herrar CD |
Final 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
411 |
1 |
|
Joel Köhn |
2010 |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
2 |
|
Dennis Icöz |
2008 |
TYRESÖ SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
401 |
3 |
|
Isak Sjöblom |
2008 |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
418 |
4 |
|
Oliver Fridblom |
2009 |
TYRESÖ SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
5 |
|
Axel Reuithe |
2008 |
SÖDERTÖRN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
6 |
|
Erik Rodemar |
2010 |
SÖDERTÖRN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
7 |
|
Fred Holm |
2008 |
SALTSJÖB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
8 |
|
Albert Strigén |
2010 |
SÖDERTÖRN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Frisim Herrar CD |
Final 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
1 |
|
Mikael Filinau |
2009 |
SÖDERTÖRN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
2 |
|
Albin Grafström |
2009 |
TYRESÖ SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
372 |
3 |
|
Axel Sköld |
2009 |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
4 |
|
Thor Lieu |
2011 |
SÖDERTÖRN |
1:46.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
259 |
5 |
|
Karl Lundell |
2009 |
TYRESÖ SS |
1:57.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
315 |
6 |
|
Noah Samsioe |
2008 |
TÄBY SIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
275 |
7 |
|
Thomas Döös |
2009 |
TYRESÖ SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
8 |
|
Samuel Strid |
2011 |
SÖDERTÖRN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Frisim Herrar CD |
Final 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
376 |
1 |
|
isak käck |
2008 |
SS04 |
1:39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
2 |
|
Viggo Stenbacka |
2009 |
SÖDERTÖRN |
1:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
3 |
|
Eric Söderlund |
2010 |
SÖDERTÖRN |
1:31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
4 |
|
Nicolás Garcia |
2008 |
SKK |
1:29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
5 |
|
Viggo Hanikat |
2009 |
SÖDERTÖRN |
1:31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
6 |
|
Elias Tsampazis |
2011 |
SÖDERTÖRN |
1:32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
7 |
|
Vladislav Mashkov |
2008 |
TYRESÖ SS |
1:35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
371 |
8 |
|
yngve järgenstedt |
2009 |
SS04 |
1:40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Frisim Herrar CD |
Final 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
313 |
1 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
TÄBY SIM |
1:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
2 |
|
Simon Hamzehnejad |
2009 |
SÖDERTÖRN |
1:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
370 |
3 |
|
Valter Kinander |
2010 |
SS04 |
1:22.36 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
4 |
|
Gustav Adrem |
2009 |
SALTSJÖB |
1:20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
5 |
|
William Clason |
2008 |
TÄBY SIM |
1:22.25 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
397 |
6 |
|
Lucas Tang |
2008 |
SS04 |
1:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
7 |
|
Anton Rejnwahl |
2008 |
SKURU IK |
1:24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
8 |
|
Kasper Florczyk |
2011 |
SÖDERTÖRN |
1:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Frisim Herrar CD |
Final 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
1 |
|
Philip Norling |
2008 |
SALTSJÖB |
1:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
2 |
|
Dennis Pavlovic Cano |
2010 |
SÖDERTÖRN |
1:18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
395 |
3 |
|
Melker Larsson |
2008 |
SS04 |
1:15.43 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
4 |
|
Albert Sharpe |
2008 |
SKURU IK |
1:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
5 |
|
Felix Bang |
2009 |
SKK |
1:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
6 |
|
Lorenzo De Petris |
2008 |
SK NEPTUN |
1:15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
402 |
7 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
SS04 |
1:19.40 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
8 |
|
Jonatan Edin |
2008 |
SK NEPTUN |
1:20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Frisim Herrar CD |
Final 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
248 |
1 |
|
Otto Andersson |
2008 |
TYRESÖ SS |
1:11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
396 |
2 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
SS04 |
1:11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
3 |
|
Einar Welander |
2008 |
SK NEPTUN |
1:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
4 |
|
Christian Nylander Senke |
2008 |
SK NEPTUN |
1:08.08 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
352 |
5 |
|
Axel Engman |
2009 |
WISBY SS |
1:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
353 |
6 |
|
Malte Lyth |
2008 |
WISBY SS |
1:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
7 |
|
Alexander Yegane |
2008 |
SK NEPTUN |
1:11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
8 |
|
Anton Hagspiel |
2009 |
SKK |
1:11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Frisim Herrar CD |
Final 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
1 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
SKK |
1:07.43 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
2 |
|
Simon Rehn |
2008 |
SK NEPTUN |
1:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
3 |
|
Kasper Lee |
2008 |
SK NEPTUN |
1:03.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
4 |
|
Oliver Rundström |
2008 |
SK NEPTUN |
1:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
325 |
5 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
TÄBY SIM |
1:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
6 |
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
2008 |
TYRESÖ SS |
1:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
400 |
7 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
SS04 |
1:07.26 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
8 |
|
Jonathan Nilsson |
2008 |
SK NEPTUN |
1:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 10:22:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|