Startliste for Vestdanske Langbane Mesterskaber
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag aften
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Vest langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2011 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
15:54 |
|
|
Arrangør |
S68 Hjørring og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 marts 2011 |
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer |
Finaler (5) |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:05.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
2 |
Maiken Morsing |
1997 |
9706AF |
HSK |
|
50m |
5:01.17 |
109 |
3 |
Signe B. Thomasen |
1996 |
9652AA |
HORSENS |
|
50m |
4:59.58 |
128 |
4 |
Katrine Kristensen |
1997 |
9754AL |
NYBORG |
|
50m |
4:58.59 |
108 |
5 |
Cecilie Schmidt |
1995 |
9536AT |
HORSENS |
|
50m |
4:58.75 |
227 |
6 |
Sofie Burgaard |
1997 |
9764AH |
OSK |
|
50m |
5:00.55 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
280 |
1 |
Maria Bjørnbak Bostrup |
1997 |
9766AC |
AALBORG |
|
50m |
4:57.49 |
222 |
2 |
Katrine Drest Jørgensen |
1995 |
9544AS |
OSLF |
|
50m |
4:55.84 |
224 |
3 |
Johanne Kjær Tolstrup |
1995 |
9538AN |
OSLF |
|
50m |
4:55.50 |
288 |
4 |
Frederikke Elkjær |
1996 |
9658AA |
AALBORG |
|
50m |
4:55.16 |
335 |
5 |
Charlotte Thor |
1995 |
9502AG |
IHF |
|
50m |
4:55.19 |
194 |
6 |
Maria J. V. Hededal |
1995 |
9586AS |
TRITON V |
|
50m |
4:55.60 |
285 |
7 |
Sarah Dahlquist |
1995 |
9586AG |
AALBORG |
|
50m |
4:56.71 |
319 |
8 |
Laura K. Westergaard |
1997 |
9716AM |
AALBORG |
|
50m |
4:58.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
67 |
1 |
Lea Moesgaard |
1998 |
9846AC |
HERNING |
|
50m |
4:53.03 |
308 |
2 |
Lise L. Nielsen |
1996 |
9634AG |
AALBORG |
|
50m |
4:49.80 |
265 |
3 |
Rikke Svejgård Nielsen |
1997 |
9754AA |
WEST SWIM |
|
50m |
4:49.53 |
112 |
4 |
Amalie Østrup |
1997 |
9708AL |
HORSENS |
|
50m |
4:47.64 |
184 |
5 |
Tatjana Hansen |
1997 |
9724AG |
SØNDERBORG |
|
50m |
4:48.45 |
124 |
6 |
Mathilde Stærk |
1990 |
9082AB |
KOLDING |
|
50m |
4:49.78 |
48 |
7 |
Lena Skøtt |
1995 |
9538AP |
HSK |
|
50m |
4:52.01 |
47 |
8 |
Julie Oxenvad |
1997 |
9744AP |
HSK |
|
50m |
4:53.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
232 |
1 |
Hanne Welinder |
1995 |
9594AC |
OSK |
|
50m |
4:44.24 |
259 |
2 |
Sidse Kehlet |
1996 |
9696AH |
WEST SWIM |
|
50m |
4:43.56 |
144 |
3 |
Sarah Harder Bruun |
1993 |
9324AJ |
SILKEBORG |
|
50m |
4:41.62 |
292 |
4 |
Cecilie Hansen |
1995 |
9512AJ |
AALBORG |
|
50m |
4:38.88 |
282 |
5 |
Maja Jørgensen Bruun |
1995 |
9554AF |
AALBORG |
|
50m |
4:40.49 |
62 |
6 |
Nanna Lunding |
1991 |
9122AB |
HERNING |
|
50m |
4:43.55 |
212 |
7 |
Maria Søe Beith |
1996 |
9676AH |
THISTED |
|
50m |
4:43.71 |
261 |
8 |
Pernille Larsen |
1992 |
9264AG |
WEST SWIM |
|
50m |
4:45.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
258 |
1 |
Pernille Juel |
1994 |
9418AF |
WEST SWIM |
|
50m |
4:34.67 |
305 |
2 |
Pernille Moth |
1994 |
9438AK |
AALBORG |
|
50m |
4:28.64 |
210 |
3 |
Katrine Holm Sørensen |
1992 |
9282AG |
ST ESBJERG |
|
50m |
4:25.41 |
309 |
4 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
9662AF |
AALBORG |
|
50m |
4:19.72 |
273 |
5 |
Mathilde Riis Sørensen |
1988 |
8888AA |
WEST SWIM |
|
50m |
4:23.56 |
255 |
6 |
Mathilde Pugholm Hvid |
1990 |
9054AD |
WEST SWIM |
|
50m |
4:27.80 |
281 |
7 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
9544AF |
AALBORG |
|
50m |
4:32.28 |
228 |
8 |
Josefine Møller Jeppesen |
1995 |
9598AE |
OSK |
|
50m |
4:36.69 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
04 marts 2011 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
15:54 |
|