Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber Gruppe 1 (DÃ…M-K)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 30
|
Stævne navn |
DÅM-K gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
22 januar 2012 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
08:16 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 januar 2012 |
|
|
|
|
Løb 30, 100m Butterfly Damer |
Finaler (5) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
179 |
3 |
Laura B. Rasmussen |
1999 |
9922AG |
NEPTUN |
|
25m |
1:22.58 |
345 |
4 |
Cayanne Kjær Knoth |
1999 |
9972AG |
TUNE |
|
25m |
1:18.93 |
73 |
5 |
Amalie Henum |
1999 |
9968AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:19.11 |
35 |
6 |
Cecilie Reesbøll |
1999 |
9954AN |
ALLERØD |
|
25m |
1:24.50 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
386 |
1 |
Ditte Friis |
1999 |
9912AJ |
BIRKERØD |
|
25m |
1:18.76 |
101 |
2 |
Stinne Sørensen |
1999 |
9934AD |
HERNING |
|
25m |
1:18.27 |
229 |
3 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
9962AP |
S 68 |
|
25m |
1:17.69 |
49 |
4 |
Signe Bjerre |
1998 |
9854AB |
FR.SUND |
|
25m |
1:14.92 |
108 |
5 |
Merete Toft Jensen |
1999 |
9926AD |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:17.53 |
33 |
6 |
Anne Huse Gaarde-Hansen |
1999 |
9998AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:18.04 |
119 |
7 |
Julie Brosbøl Olsen |
1999 |
9962AB |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:18.37 |
383 |
8 |
Stine Madsen |
1999 |
9972AC |
RINGE |
|
25m |
1:18.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
13 |
1 |
Astrid Fly Oredsson |
1998 |
9818AM |
AGF |
|
25m |
1:14.60 |
278 |
2 |
Caroline Beck |
1998 |
9868AO |
VIBORG |
|
25m |
1:14.50 |
317 |
3 |
Maja Østergaard |
1998 |
9808AJ |
LAKSEN |
|
25m |
1:13.61 |
342 |
4 |
Kristine Barrett |
1998 |
9886AB |
GREVE |
|
25m |
1:12.32 |
244 |
5 |
Christina Blaaberg |
1998 |
9832AL |
TRITON V |
|
25m |
1:13.04 |
331 |
6 |
Matilde Zaggai |
1998 |
9862AF |
GI40HERMES |
|
25m |
1:13.64 |
115 |
7 |
Ida Krogh Gøtzsche |
1998 |
9874AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:14.53 |
118 |
8 |
Frederikke Dons |
1998 |
9894AE |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:14.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
212 |
1 |
Frida Frydendal |
1999 |
9952AL |
SVENDBORG |
|
25m |
1:16.05 |
334 |
2 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
9938AO |
GI40HERMES |
|
25m |
1:13.72 |
80 |
3 |
Clara Franck |
1999 |
9952AI |
HSK |
|
25m |
1:13.17 |
7 |
4 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
9918AC |
AGF |
|
25m |
1:10.87 |
59 |
5 |
Nicoline Christensen |
1999 |
9934AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:11.02 |
128 |
6 |
Astrid Delin |
1999 |
9954AE |
KØGE |
|
25m |
1:13.50 |
219 |
7 |
Chamie Kann |
1999 |
9928AH |
KVIK |
|
25m |
1:14.22 |
154 |
8 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:16.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
106 |
1 |
Laura Weinreich |
1998 |
9818AA |
HOLBÆK |
|
25m |
1:11.16 |
314 |
2 |
Karen Gjerløff |
1998 |
9862AD |
JYLLINGE |
|
25m |
1:08.94 |
319 |
3 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
SLANGERUP |
|
25m |
1:08.23 |
37 |
4 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:03.55 |
258 |
5 |
Cecilie F. Jensen |
1998 |
9862AH |
TRITON B |
|
25m |
1:04.82 |
23 |
6 |
Emma Gaardsted Andersen |
1998 |
9896AV |
HILLERØD |
|
25m |
1:08.37 |
156 |
7 |
Nikoline Svensson |
1998 |
9832AC |
LYNGBY |
|
25m |
1:10.91 |
202 |
8 |
Cæcilie Schade Cantby |
1998 |
9844AH |
SLAGELSE |
|
25m |
1:11.51 |
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 |
Udskriftsdato |
22 januar 2012 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:16 |
|