Tulokset VAT Copenhagen Open 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.44 | ||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.34 | ||||||
3 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.45 | ||||||
4 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.65 | ||||||
5 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.78 | ||||||
6 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.02 | ||||||
7 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.00 | ||||||
8 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.10 | ||||||
9 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.11 | ||||||
10 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.37 | ||||||
11 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.61 | ||||||
12 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.90 | ||||||
13 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.23 | ||||||
14 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 32.52 | ||||||
15 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 33.01 | ||||||
16 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.33 | ||||||
17 | Julie Silberg | 2002 | Solrød Svømmeklub | 33.82 | ||||||
18 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.92 | ||||||
19 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.99 | ||||||
20 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.90 | ||||||
21 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.70 | ||||||
22 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.42 | ||||||
23 | Elise Bengtsson | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.33 | ||||||
- | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.93 | ||||||
2 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 31.05 | ||||||
3 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.56 | ||||||
4 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.68 | ||||||
5 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.97 | ||||||
6 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.29 | ||||||
7 | Emilia Gotfredsen | 2005 | GTI | 33.40 | ||||||
8 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 33.55 | ||||||
9 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.58 | ||||||
10 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.59 | ||||||
11 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.37 | ||||||
12 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.44 | ||||||
13 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.53 | ||||||
14 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.20 | ||||||
15 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 36.21 | ||||||
16 | Julie Segato | 2005 | GTI | 36.48 | ||||||
17 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.73 | ||||||
18 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.11 | ||||||
19 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 37.57 | ||||||
20 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.80 | ||||||
21 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.08 | ||||||
22 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.43 | ||||||
23 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.64 | ||||||
24 | Freya Isabel Christensen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 38.92 | ||||||
25 | Sofia Mohammadi | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.54 | ||||||
26 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.06 | ||||||
27 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.66 | ||||||
28 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 44.01 | ||||||
29 | Lærke Marie Clausen | 2005 | GTI | 45.53 | ||||||
- | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Liv Madsen | 2006 | GTI | 31.31 | ||||||
2 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.62 | ||||||
3 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | GTI | 35.16 | ||||||
4 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.58 | ||||||
5 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.45 | ||||||
6 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.66 | ||||||
7 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.74 | ||||||
8 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.84 | ||||||
9 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | GTI | 36.85 | ||||||
10 | Mathilde Willumsen | 2006 | GTI | 37.28 | ||||||
11 | Alberte Crone Larsen | 2006 | GTI | 37.32 | ||||||
12 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 37.51 | ||||||
13 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.00 | ||||||
14 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.45 | ||||||
15 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.53 | ||||||
16 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.09 | ||||||
17 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.87 | ||||||
18 | Maila Anker | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 39.94 | ||||||
19 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.22 | ||||||
20 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.24 | ||||||
21 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.78 | ||||||
22 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.97 | ||||||
23 | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | 42.48 | ||||||
24 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.87 | ||||||
25 | Maja Lollike | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.84 | ||||||
26 | Karla Bergmann | 2007 | Rønne Svømme Klub | 46.07 | ||||||
27 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.23 | ||||||
28 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.33 | ||||||
29 | Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | Rønne Svømme Klub | 46.76 | ||||||
30 | Eszter Vad | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 47.48 | ||||||
31 | Ida Sohn | 2008 | Rønne Svømme Klub | 47.98 | ||||||
32 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.04 | ||||||
33 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.25 | ||||||
34 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.37 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:17 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.72 | ||||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.12 | ||||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.18 | ||||||
4 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.38 | ||||||
5 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.49 | ||||||
6 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.30 | ||||||
7 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.69 | ||||||
8 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.94 | ||||||
9 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.99 | ||||||
10 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.28 | ||||||
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.68 | ||||||
2 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 30.23 | ||||||
3 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 31.94 | ||||||
4 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.77 | ||||||
5 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.82 | ||||||
6 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.93 | ||||||
7 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 33.26 | ||||||
8 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.49 | ||||||
9 | Emilia Gotfredsen | 2005 | GTI | 34.04 | ||||||
10 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.36 | ||||||
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Liv Madsen | 2006 | GTI | 30.92 | ||||||
2 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.25 | ||||||
3 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | GTI | 33.59 | ||||||
4 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.18 | ||||||
5 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.46 | ||||||
6 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | GTI | 35.68 | ||||||
7 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.18 | ||||||
8 | Mathilde Willumsen | 2006 | GTI | 36.86 | ||||||
9 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.87 | ||||||
10 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:17 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.39 | ||||||
2 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.93 | ||||||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.76 | ||||||
4 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 26.80 | ||||||
5 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 26.97 | ||||||
6 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.23 | ||||||
7 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 27.37 | ||||||
8 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 27.39 | ||||||
9 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.85 | ||||||
10 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 28.07 | ||||||
11 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.10 | ||||||
12 | Nikolaj Almeborg | 2000 | Rønne Svømme Klub | 28.18 | ||||||
13 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.19 | ||||||
14 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 28.21 | ||||||
15 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 28.24 | ||||||
16 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 28.25 | ||||||
17 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 28.26 | ||||||
18 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.27 | ||||||
19 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.50 | ||||||
20 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.13 | ||||||
21 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.24 | ||||||
22 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.38 | ||||||
23 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.41 | ||||||
24 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.42 | ||||||
25 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.66 | ||||||
26 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.79 | ||||||
27 | Mathias Petersen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 31.80 | ||||||
28 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.26 | ||||||
29 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.34 | ||||||
30 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.93 | ||||||
- | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.58 | ||||||
2 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.08 | ||||||
3 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.53 | ||||||
4 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.08 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.14 | ||||||
6 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.49 | ||||||
7 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 31.87 | ||||||
8 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.89 | ||||||
9 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.14 | ||||||
10 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 32.26 | ||||||
11 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.31 | ||||||
12 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 32.62 | ||||||
13 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.73 | ||||||
14 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 32.86 | ||||||
15 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.08 | ||||||
16 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.75 | ||||||
17 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.84 | ||||||
18 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 34.85 | ||||||
19 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.52 | ||||||
20 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.23 | ||||||
21 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.36 | ||||||
22 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 41.01 | ||||||
22 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 41.01 | ||||||
- | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malte Berlin | 2005 | Rønne Svømme Klub | 28.61 | ||||||
2 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.24 | ||||||
3 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | GTI | 31.51 | ||||||
4 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.82 | ||||||
5 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.85 | ||||||
6 | Daniel Bastholm | 2005 | GTI | 33.01 | ||||||
7 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | GTI | 33.49 | ||||||
8 | Cilas Madsen | 2005 | GTI | 33.87 | ||||||
9 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.91 | ||||||
10 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 34.10 | ||||||
11 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 34.70 | ||||||
12 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 35.13 | ||||||
13 | Lucas Svej | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.83 | ||||||
14 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.21 | ||||||
15 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.77 | ||||||
16 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 37.11 | ||||||
17 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.99 | ||||||
18 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.10 | ||||||
19 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 38.20 | ||||||
20 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.89 | ||||||
21 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.03 | ||||||
22 | Mathias Olsen | 2005 | GTI | 39.33 | ||||||
23 | Tobias Melhede | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.57 | ||||||
24 | Marius Mains | 2005 | GTI | 39.59 | ||||||
25 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 39.71 | ||||||
26 | Martin Daniele | 2006 | Solrød Svømmeklub | 41.25 | ||||||
27 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.76 | ||||||
28 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.22 | ||||||
29 | Anders Koefoed-Holm | 2006 | Rønne Svømme Klub | 45.31 | ||||||
30 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.57 | ||||||
31 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.95 | ||||||
32 | Sebastian Rahr | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 49.81 | ||||||
33 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 53.27 | ||||||
- | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.22 | ||||||
2 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.43 | ||||||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.81 | ||||||
4 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 26.97 | ||||||
5 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 27.14 | ||||||
6 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.33 | ||||||
7 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 27.56 | ||||||
8 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 27.85 | ||||||
9 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 27.94 | ||||||
10 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.00 | ||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.65 | ||||||
2 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.97 | ||||||
3 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.69 | ||||||
4 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 30.95 | ||||||
4 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 30.95 | ||||||
6 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.23 | ||||||
7 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.33 | ||||||
8 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.47 | ||||||
9 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.79 | ||||||
10 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 32.02 | ||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malte Berlin | 2005 | Rønne Svømme Klub | 29.41 | ||||||
2 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.98 | ||||||
3 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.40 | ||||||
4 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | GTI | 31.50 | ||||||
5 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.39 | ||||||
6 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | GTI | 32.70 | ||||||
7 | Cilas Madsen | 2005 | GTI | 32.86 | ||||||
8 | Daniel Bastholm | 2005 | GTI | 32.90 | ||||||
9 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.10 | ||||||
10 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 33.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:16 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:05 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 35.35 | 2:29.05 | Deltager ikke i finalen | ||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.34 | 2:30.30 | |||||
3 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.68 | 2:31.71 | |||||
4 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.08 | 2:36.34 | |||||
5 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.70 | 2:36.88 | |||||
6 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 37.15 | 2:38.55 | |||||
7 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.68 | 2:39.84 | |||||
8 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.15 | 2:42.60 | |||||
9 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.20 | 2:43.47 | |||||
10 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.86 | 2:44.98 | |||||
11 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 39.08 | 2:45.69 | |||||
12 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 40.62 | 2:46.11 | Deltager ikke i finalen | ||||
13 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 38.83 | 2:46.33 | |||||
14 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.40 | 2:48.15 | |||||
15 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.05 | 2:48.64 | |||||
16 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.61 | 2:49.07 | |||||
17 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 39.30 | 2:49.83 | |||||
18 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.85 | 2:52.78 | |||||
19 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 39.84 | 2:53.36 | |||||
20 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.28 | 2:53.74 | |||||
21 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.07 | 2:53.82 | |||||
22 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.14 | 2:59.30 | |||||
23 | Julie Segato | 2005 | GTI | 41.02 | 3:00.03 | |||||
24 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.50 | 3:01.41 | |||||
25 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 41.70 | 3:04.93 | |||||
26 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 43.32 | 3:06.24 | |||||
27 | Rebecca Andersen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 43.78 | 3:17.76 | |||||
28 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 46.05 | 3:21.16 | |||||
29 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 49.57 | 3:30.94 | |||||
30 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 51.32 | 3:35.84 | |||||
- | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW6.3 over 15m v st | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:05 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.75 | 2:24.51 | |||||
2 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.41 | 2:30.37 | |||||
3 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.23 | 2:34.68 | |||||
4 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.35 | 2:35.46 | |||||
5 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 37.64 | 2:37.34 | |||||
6 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.52 | 2:39.60 | |||||
7 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.51 | 2:41.41 | |||||
8 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.62 | 2:42.94 | |||||
9 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.60 | 2:45.34 | |||||
10 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 39.70 | 2:46.53 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktor Holm | 1996 | 555 | 32.43 | 2:16.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.07 | |||||||||
2 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 548 | 32.97 | 2:16.71 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:18.39 | |||||||||
3 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 539 | 32.07 | 2:17.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.84 | |||||||||
4 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 538 | 33.30 | 2:17.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.60 | |||||||||
5 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 511 | 33.77 | 2:19.97 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.60 | |||||||||
6 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 493 | 33.73 | 2:21.60 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:27.69 | |||||||||
7 | Jens Bomgaard | 2002 | 491 | 33.31 | 2:21.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.08 | |||||||||
8 | Anders Nielsen | 2001 | 467 | 32.95 | 2:24.22 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 2:17.33 | |||||||||
9 | Alexander Vergereau | 2004 | 466 | 34.68 | 2:24.35 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:23.21 | |||||||||
10 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 446 | 34.80 | 2:26.40 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:24.11 | |||||||||
11 | Magnus Carstensen | 1999 | 412 | 34.51 | 2:30.32 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 2:16.59 | |||||||||
12 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 406 | 36.38 | 2:31.09 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:39.54 | |||||||||
13 | Frederik Nerving | 1997 | 386 | 36.58 | 2:33.61 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:13.89 | |||||||||
14 | Benjamin Bodal | 2003 | 374 | 36.72 | 2:35.21 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 2:40.84 | |||||||||
15 | Phillip Quist | 2003 | 366 | 36.06 | 2:36.39 | |||||
Rønne Svømme Klub | 2:34.92 | |||||||||
16 | Jeppe Kjær | 2004 | 353 | 37.55 | 2:38.22 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:27.44 | |||||||||
17 | Alexander Søgaard | 2002 | 353 | 37.16 | 2:38.36 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 2:29.84 | |||||||||
18 | William Ølshøj | 2004 | 350 | 36.24 | 2:38.69 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:38.50 | |||||||||
19 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 340 | 37.11 | 2:40.28 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 2:39.08 | |||||||||
20 | Anders Gaard | 2006 | 299 | 39.74 | 2:47.21 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:40.00 | |||||||||
21 | Malte Hjalholt | 2003 | 283 | 39.08 | 2:50.36 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:43.61 | |||||||||
22 | Morten Kilhof | 2000 | 275 | 38.73 | 2:52.10 | |||||
Solrød Svømmeklub | 2:47.85 | |||||||||
23 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 272 | 2:52.59 | 2:52.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.08 | |||||||||
24 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 262 | 41.03 | 2:54.69 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
25 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 258 | 40.72 | 2:55.76 | |||||
GTI | 2:53.31 | |||||||||
26 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 247 | 40.45 | 2:58.22 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:58.83 | |||||||||
27 | Grigory Selivanov | 2004 | 240 | 41.02 | 2:59.98 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:23.82 | |||||||||
28 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 238 | 43.57 | 3:00.53 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
29 | Sune Vergmann | 2005 | 234 | 41.60 | 3:01.40 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
30 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 229 | 42.32 | 3:02.74 | |||||
GTI | 3:00.69 | |||||||||
31 | Victor Bornemann | 2004 | 218 | 43.24 | 3:05.83 | |||||
Sigma Swim Allerød | 3:26.58 | |||||||||
32 | Alexander Okkerholm | 2005 | 158 | 49.65 | 3:26.71 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 3:39.42 | |||||||||
33 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 120 | 54.90 | 3:46.67 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 3:55.34 | |||||||||
- | Emil B. Mortensen | 2006 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 4:04.56 | |||||||||
- | Niels Skovbye Brandt | 2002 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | 2:30.25 | |||||||||
- | Tobias Hansen | 2005 | DSQ | SW6.4 EFB v 100m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:31.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 11:10 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:25 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.38 | 2:12.51 | |||||
2 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.09 | 2:13.88 | |||||
3 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.08 | 2:14.31 | |||||
4 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 32.59 | 2:15.81 | |||||
5 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 32.30 | 2:19.79 | |||||
6 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.42 | 2:21.88 | |||||
7 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 33.96 | 2:22.83 | |||||
8 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.67 | 2:24.42 | |||||
9 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 34.06 | 2:26.29 | |||||
10 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.05 | 2:28.03 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:25 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.90 | ||||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.47 | ||||||
3 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.77 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:19.34 | ||||||
5 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.03 | ||||||
6 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:27.23 | ||||||
7 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.58 | ||||||
8 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:29.92 | ||||||
9 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:45.86 | ||||||
- | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.68 | ||||||
2 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:18.77 | ||||||
3 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:22.22 | ||||||
4 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.42 | ||||||
5 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.53 | ||||||
6 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:26.89 | ||||||
7 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:27.63 | ||||||
8 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 1:29.31 | ||||||
9 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:29.60 | ||||||
10 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:31.81 | ||||||
11 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.82 | ||||||
12 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 1:33.11 | ||||||
13 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.38 | ||||||
14 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:33.50 | ||||||
15 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:34.78 | ||||||
16 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:37.18 | ||||||
17 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:40.53 | ||||||
18 | Freya Isabel Christensen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 1:40.99 | ||||||
19 | Lærke Marie Clausen | 2005 | GTI | 1:41.20 | ||||||
20 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:44.60 | ||||||
21 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:47.84 | ||||||
22 | Sofie Christiansen | 2005 | Rønne Svømme Klub | 2:10.30 | ||||||
- | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.79 | ||||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | GTI | 1:28.68 | ||||||
3 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:29.28 | ||||||
4 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.69 | ||||||
5 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:31.98 | ||||||
6 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:36.05 | ||||||
7 | Alberte Crone Larsen | 2006 | GTI | 1:36.10 | ||||||
8 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:38.21 | ||||||
9 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:39.74 | ||||||
10 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:39.83 | ||||||
11 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:42.31 | ||||||
12 | Mathilde Willumsen | 2006 | GTI | 1:43.09 | ||||||
13 | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:43.88 | ||||||
14 | Clara Lindstedt | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:44.71 | ||||||
15 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:45.09 | ||||||
16 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:45.76 | ||||||
17 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:47.36 | ||||||
18 | Maila Anker | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:52.23 | ||||||
19 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:53.00 | ||||||
20 | Maja Lollike | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:55.77 | ||||||
21 | Ida Sohn | 2008 | Rønne Svømme Klub | 2:04.32 | ||||||
22 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:19.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 11:27 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.94 | ||||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.17 | ||||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.07 | ||||||
4 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:19.18 | ||||||
5 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:27.27 | ||||||
6 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.87 | ||||||
7 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:30.47 | ||||||
8 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:46.54 | ||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:16.52 | ||||||
2 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:18.26 | ||||||
3 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:21.27 | ||||||
4 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.18 | ||||||
5 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:25.30 | ||||||
6 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:26.64 | ||||||
7 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:26.95 | ||||||
8 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 1:28.14 | ||||||
9 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:29.21 | ||||||
10 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:30.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:35 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:09.13 | ||||||
2 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:13.10 | ||||||
3 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.97 | ||||||
4 | Nikolaj Almeborg | 2000 | Rønne Svømme Klub | 1:13.98 | ||||||
5 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 1:15.79 | ||||||
6 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.87 | ||||||
7 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.84 | ||||||
8 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.70 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.77 | ||||||
10 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:26.10 | ||||||
11 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:28.77 | ||||||
12 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:31.44 | ||||||
- | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.57 | ||||||
2 | Villads Kruse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:17.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.33 | ||||||
4 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.18 | ||||||
5 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.62 | ||||||
6 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:23.01 | ||||||
7 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:23.05 | ||||||
8 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:24.34 | ||||||
9 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:24.71 | ||||||
10 | David Kristensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.27 | ||||||
11 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | Solrød Svømmeklub | 1:26.11 | ||||||
12 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:26.37 | ||||||
13 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 1:31.20 | ||||||
14 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:32.89 | ||||||
15 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:35.82 | ||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | GTI | 1:22.80 | ||||||
2 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:29.36 | ||||||
3 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:31.94 | ||||||
4 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:32.93 | ||||||
5 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:34.45 | ||||||
6 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:35.08 | ||||||
7 | Mathias Olsen | 2005 | GTI | 1:35.75 | ||||||
8 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:36.96 | ||||||
9 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:37.30 | ||||||
10 | Emil Espinoza | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.72 | ||||||
11 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:39.79 | ||||||
12 | Marius Mains | 2005 | GTI | 1:43.74 | ||||||
13 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:44.45 | ||||||
14 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:49.80 | ||||||
15 | Anders Koefoed-Holm | 2006 | Rønne Svømme Klub | 1:55.10 | ||||||
16 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:57.87 | ||||||
17 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:58.63 | ||||||
18 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 2:03.60 | ||||||
- | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:44 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:06.21 | ||||||
2 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:12.73 | ||||||
3 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.06 | ||||||
4 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.42 | ||||||
5 | Nikolaj Almeborg | 2000 | Rønne Svømme Klub | 1:14.27 | ||||||
6 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 1:14.54 | ||||||
7 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.83 | ||||||
8 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.01 | ||||||
9 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:24.25 | ||||||
- | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | SW7.6 Ej sam v 100m | |||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.27 | ||||||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.18 | ||||||
3 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.00 | ||||||
4 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:20.46 | ||||||
5 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:21.00 | ||||||
6 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.80 | ||||||
7 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:21.96 | ||||||
8 | David Kristensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.53 | ||||||
9 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:25.31 | ||||||
- | Benjamin Koch Andersen | 2004 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:44 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 16 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:27 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.40 | 1:05.94 | 1:42.00 | 4:40.24 | |||
2 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.10 | 1:08.33 | 1:45.02 | 4:43.73 | |||
3 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.06 | 1:06.97 | 1:42.93 | 4:45.71 | |||
4 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.25 | 1:09.20 | 1:45.96 | 4:46.41 | |||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.50 | 1:08.87 | 1:46.03 | 4:46.98 | |||
6 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.26 | 1:07.50 | 1:43.93 | 4:47.51 | |||
7 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 32.58 | 1:08.18 | 1:45.16 | 4:48.10 | |||
8 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 33.46 | 1:11.23 | 1:48.09 | 4:49.43 | |||
9 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.74 | 1:08.79 | 1:45.23 | 4:50.54 | |||
10 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 33.84 | 1:11.53 | 1:48.60 | 4:52.28 | |||
11 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.42 | 1:11.07 | 1:48.91 | 4:53.71 | |||
12 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.94 | 1:11.46 | 1:48.39 | 4:53.82 | |||
13 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.37 | 1:10.18 | 1:48.36 | 4:56.39 | |||
14 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.27 | 1:09.04 | 1:47.24 | 5:02.57 | |||
15 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.88 | 1:13.30 | 1:51.47 | 5:03.86 | |||
16 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.68 | 1:10.77 | 1:48.94 | 5:05.43 | |||
17 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.85 | 1:11.64 | 1:50.76 | 5:06.88 | |||
18 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.00 | 1:14.66 | 1:53.56 | 5:15.11 | |||
19 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.07 | 1:15.82 | 1:56.69 | 5:16.22 | |||
- | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.75 | 1:12.79 | 1:52.22 | 5:03.81 | |||
2 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.69 | 1:14.63 | 1:53.84 | 5:06.48 | |||
3 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.40 | 1:13.48 | 1:53.44 | 5:06.57 | |||
4 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 34.29 | 1:13.47 | 1:51.51 | 5:06.98 | |||
5 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.44 | 1:13.45 | 1:53.32 | 5:12.79 | |||
6 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.31 | 1:14.99 | 1:55.78 | 5:12.88 | |||
7 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.46 | 1:15.95 | 1:56.22 | 5:13.35 | |||
8 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 36.11 | 1:15.77 | 1:56.79 | 5:20.47 | |||
9 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.13 | 1:17.83 | 2:00.75 | 5:21.09 | |||
10 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.29 | 1:16.00 | 1:56.55 | 5:21.30 | |||
11 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.28 | 1:18.45 | 2:00.95 | 5:22.32 | |||
12 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 37.77 | 1:18.49 | 1:59.75 | 5:27.10 | |||
13 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.22 | 1:18.70 | 2:01.67 | 5:30.69 | |||
14 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.62 | 1:18.79 | 2:01.53 | 5:31.18 | |||
15 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 37.21 | 1:19.48 | 2:02.53 | 5:35.13 | |||
- | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | DSQ | SW4.4Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 19:27 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.60 | 59.63 | 1:31.02 | 4:05.83 | |||
2 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.60 | 59.69 | 1:31.16 | 4:07.72 | |||
3 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.97 | 1:00.25 | 1:32.34 | 4:09.98 | |||
4 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 28.08 | 58.37 | 1:29.60 | 4:11.52 | |||
5 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.97 | 1:00.55 | 1:32.84 | 4:11.69 | |||
6 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.66 | 1:01.50 | 1:34.54 | 4:16.04 | |||
7 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 30.22 | 1:02.58 | 1:35.43 | 4:19.18 | |||
8 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.09 | 1:02.50 | 1:35.31 | 4:19.96 | |||
9 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.09 | 1:02.51 | 1:35.82 | 4:21.86 | |||
10 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.94 | 1:02.10 | 1:35.13 | 4:21.88 | |||
11 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 29.87 | 1:04.03 | 1:37.38 | 4:22.51 | |||
12 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.60 | 1:01.97 | 1:34.28 | 4:23.71 | |||
13 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.40 | 1:01.23 | 1:34.60 | 4:25.34 | |||
14 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 29.94 | 1:03.83 | 1:37.74 | 4:28.61 | |||
15 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.68 | 1:03.91 | 1:37.79 | 4:30.36 | |||
16 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 31.64 | 1:06.08 | 1:41.09 | 4:32.97 | |||
17 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.07 | 1:05.59 | 1:39.31 | 4:33.11 | |||
18 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.34 | 1:02.77 | 1:37.31 | 4:35.02 | |||
19 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 26.93 | 1:02.81 | 1:33.26 | 4:37.95 | |||
20 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.46 | 1:05.43 | 1:42.58 | 4:40.70 | |||
21 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.98 | 1:06.33 | 1:42.62 | 4:42.79 | |||
22 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.60 | 1:05.46 | 1:42.27 | 4:43.86 | |||
23 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.32 | 1:06.14 | 1:42.53 | 4:46.20 | |||
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 30.79 | 1:05.59 | 1:40.29 | 4:38.67 | |||
2 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 31.37 | 1:06.90 | 1:42.31 | 4:41.45 | |||
3 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.15 | 1:09.59 | 1:46.16 | 4:45.91 | |||
4 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.74 | 1:08.29 | 1:45.26 | 4:47.23 | |||
5 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.69 | 1:08.50 | 1:46.31 | 4:47.33 | |||
6 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.95 | 1:08.82 | 1:45.44 | 4:50.48 | |||
7 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 33.16 | 1:09.16 | 1:46.96 | 4:57.26 | |||
8 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.80 | 1:09.57 | 1:47.31 | 5:00.24 | |||
9 | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.66 | 1:11.32 | 1:50.02 | 5:01.31 | |||
10 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 31.55 | 1:07.60 | 1:46.25 | 5:03.11 | |||
11 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 34.28 | 1:12.19 | 1:52.06 | 5:08.91 | |||
12 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.45 | 1:13.79 | 1:54.82 | 5:15.70 | |||
13 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 38.03 | 1:20.20 | 2:02.97 | 5:28.66 | |||
14 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.08 | 1:20.45 | 2:02.54 | 5:32.29 | |||
15 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 39.62 | 1:25.08 | 2:13.11 | 6:01.29 | |||
16 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.12 | 1:26.49 | 3:03.87 | 6:23.99 | |||
- | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.89 | 1:08.75 | 1:46.31 | 4:57.11 | |||
2 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.39 | 1:10.48 | 1:49.55 | 5:02.97 | |||
3 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.17 | 1:14.41 | 1:54.61 | 5:11.80 | |||
4 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 38.27 | 1:20.80 | 2:04.21 | 5:33.62 | |||
5 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 37.15 | 1:20.61 | 2:05.25 | 5:44.74 | |||
6 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 38.44 | 1:23.15 | 2:07.72 | 5:50.05 | |||
7 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.39 | 1:23.95 | 2:10.89 | 5:56.35 | |||
8 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.91 | 1:28.38 | 2:15.07 | 6:14.86 | |||
9 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 41.06 | 1:29.05 | 2:18.43 | 6:15.20 | |||
10 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 42.80 | 1:32.05 | 2:20.78 | 6:20.73 | |||
11 | Alexander Okkerholm | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 4:49.51 | 6:21.29 | |||||
- | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 33.96 | ||||||
2 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.55 | ||||||
3 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.21 | ||||||
4 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.33 | ||||||
5 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.65 | ||||||
6 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 35.98 | ||||||
7 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.13 | ||||||
8 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.15 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.21 | ||||||
10 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.29 | ||||||
11 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 36.74 | ||||||
12 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.21 | ||||||
13 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.77 | ||||||
14 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.15 | ||||||
15 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 38.29 | ||||||
16 | Rebecca Andersen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 38.82 | ||||||
17 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 40.67 | ||||||
18 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.51 | ||||||
19 | Elise Bengtsson | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.58 | ||||||
- | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.92 | ||||||
2 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.52 | ||||||
3 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.16 | ||||||
4 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.22 | ||||||
5 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.01 | ||||||
6 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.18 | ||||||
7 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.70 | ||||||
8 | Julie Segato | 2005 | GTI | 39.96 | ||||||
9 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 40.73 | ||||||
10 | Emilia Gotfredsen | 2005 | GTI | 41.57 | ||||||
11 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 43.10 | ||||||
12 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.39 | ||||||
13 | Sofia Mohammadi | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.68 | ||||||
14 | Mathilde Lund | 2004 | Solrød Svømmeklub | 45.11 | ||||||
15 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 49.14 | ||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.66 | ||||||
2 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.68 | ||||||
3 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 37.91 | ||||||
4 | Alberte Crone Larsen | 2006 | GTI | 39.10 | ||||||
5 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.36 | ||||||
6 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.91 | ||||||
7 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | GTI | 40.10 | ||||||
8 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.64 | ||||||
9 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | GTI | 40.71 | ||||||
10 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 40.96 | ||||||
11 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.50 | ||||||
12 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 41.87 | ||||||
13 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 42.30 | ||||||
14 | Mathilde Willumsen | 2006 | GTI | 42.51 | ||||||
15 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.58 | ||||||
16 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.03 | ||||||
17 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 43.34 | ||||||
18 | Amanda Liechti | 2008 | Solrød Svømmeklub | 43.64 | ||||||
19 | Karla Bergmann | 2007 | Rønne Svømme Klub | 44.12 | ||||||
20 | Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | Rønne Svømme Klub | 44.28 | ||||||
21 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.63 | ||||||
22 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.13 | ||||||
23 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 46.94 | ||||||
24 | Eszter Vad | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 47.53 | ||||||
25 | Maja Lollike | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.72 | ||||||
26 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.78 | ||||||
27 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 53.29 | ||||||
- | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 12:51 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 33.65 | ||||||
2 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.06 | ||||||
3 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.72 | ||||||
4 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.76 | ||||||
5 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.09 | ||||||
6 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.82 | ||||||
7 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.16 | ||||||
8 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 36.30 | ||||||
9 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.48 | ||||||
10 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 36.86 | ||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.30 | ||||||
2 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.19 | ||||||
3 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.49 | ||||||
4 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.15 | ||||||
5 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.33 | ||||||
6 | Julie Segato | 2005 | GTI | 37.63 | ||||||
7 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.42 | ||||||
8 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.57 | ||||||
9 | Emilia Gotfredsen | 2005 | GTI | 40.36 | ||||||
10 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 40.78 | ||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.76 | ||||||
2 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.39 | ||||||
3 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.72 | ||||||
4 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.96 | ||||||
5 | Alberte Crone Larsen | 2006 | GTI | 38.51 | ||||||
6 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 38.75 | ||||||
7 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 39.27 | ||||||
8 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.95 | ||||||
9 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | GTI | 40.36 | ||||||
10 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | GTI | 40.95 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.65 | ||||||
2 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.51 | ||||||
3 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.98 | ||||||
4 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.36 | ||||||
5 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 31.28 | ||||||
6 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.36 | ||||||
6 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 31.36 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.45 | ||||||
9 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.57 | ||||||
10 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 31.98 | ||||||
11 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.36 | ||||||
12 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 32.77 | ||||||
13 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.85 | ||||||
14 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.20 | ||||||
15 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 35.53 | ||||||
16 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.41 | ||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 31.70 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 33.00 | ||||||
3 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.57 | ||||||
4 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.17 | ||||||
5 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.56 | ||||||
6 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.71 | ||||||
7 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.17 | ||||||
8 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | Solrød Svømmeklub | 39.23 | ||||||
9 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.98 | ||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | GTI | 34.28 | ||||||
2 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.06 | ||||||
3 | Daniel Bastholm | 2005 | GTI | 36.64 | ||||||
4 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 37.00 | ||||||
5 | Tobias Melhede | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.08 | ||||||
6 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.89 | ||||||
7 | Vincent Borup Schärer | 2006 | GTI | 38.05 | ||||||
8 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.30 | ||||||
9 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.50 | ||||||
10 | Emil Espinoza | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.72 | ||||||
11 | Cilas Madsen | 2005 | GTI | 39.77 | ||||||
12 | Mathias Olsen | 2005 | GTI | 40.19 | ||||||
13 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | GTI | 40.32 | ||||||
14 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.09 | ||||||
15 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.14 | ||||||
16 | Valdemar Trærup | 2005 | Solrød Svømmeklub | 43.50 | ||||||
17 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.71 | ||||||
18 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.52 | ||||||
19 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.75 | ||||||
20 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.06 | ||||||
- | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 12:51 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:28 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.35 | ||||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.08 | ||||||
3 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.44 | ||||||
4 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.41 | ||||||
5 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.86 | ||||||
6 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 31.29 | ||||||
7 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.66 | ||||||
8 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 31.69 | ||||||
9 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.95 | ||||||
10 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.41 | ||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 31.48 | ||||||
2 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.85 | ||||||
3 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.35 | ||||||
4 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.72 | ||||||
5 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.23 | ||||||
6 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.42 | ||||||
7 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.70 | ||||||
- | Thor Bjørn Skinne | 2003 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | GTI | 34.23 | ||||||
2 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.15 | ||||||
3 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.48 | ||||||
4 | Daniel Bastholm | 2005 | GTI | 37.08 | ||||||
5 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.52 | ||||||
6 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.63 | ||||||
7 | Tobias Melhede | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.71 | ||||||
8 | Vincent Borup Schärer | 2006 | GTI | 38.08 | ||||||
9 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.46 | ||||||
10 | Emil Espinoza | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 18:28 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:25 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 11, 200m Medley Damer, Indledende |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.17 | 2:27.99 | |||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.23 | 2:28.85 | |||||
3 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.92 | 2:31.76 | |||||
4 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 32.32 | 2:33.58 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.12 | 2:34.35 | |||||
6 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 33.58 | 2:34.39 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.39 | 2:34.67 | |||||
8 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.36 | 2:39.01 | |||||
9 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 33.08 | 2:42.38 | |||||
10 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.99 | 2:42.40 | |||||
11 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.82 | 2:42.65 | |||||
12 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 37.32 | 2:43.66 | Deltager ikke i finalen | ||||
13 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.85 | 2:44.84 | |||||
14 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 36.87 | 2:46.34 | |||||
15 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.45 | 2:46.84 | |||||
16 | Julie Liv Madsen | 2006 | GTI | 34.68 | 2:46.98 | |||||
17 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.81 | 2:48.06 | |||||
18 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.46 | 2:50.36 | |||||
19 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.74 | 2:50.65 | |||||
20 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 36.66 | 2:51.18 | |||||
21 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.51 | 2:52.79 | |||||
22 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.01 | 2:55.01 | |||||
23 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 39.76 | 2:56.54 | |||||
24 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | GTI | 37.97 | 2:57.75 | |||||
25 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 38.50 | 2:58.96 | |||||
26 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.03 | 2:59.19 | |||||
27 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | GTI | 36.16 | 2:59.82 | |||||
28 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 38.11 | 3:00.07 | |||||
29 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.52 | 3:02.07 | |||||
30 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.68 | 3:02.14 | |||||
31 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.00 | 3:02.31 | |||||
32 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.00 | 3:02.59 | |||||
33 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.74 | 3:02.94 | |||||
34 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.87 | 3:02.97 | |||||
35 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.73 | 3:04.90 | |||||
36 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 43.39 | 3:05.37 | |||||
37 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.24 | 3:06.57 | |||||
38 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.60 | 3:10.25 | |||||
39 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.03 | 3:16.38 | |||||
40 | Maila Anker | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 44.45 | 3:18.60 | |||||
41 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.49 | 3:19.10 | |||||
42 | Freya Isabel Christensen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 44.46 | 3:22.69 | |||||
43 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 52.43 | 3:27.40 | |||||
44 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.47 | 3:29.60 | |||||
45 | Eszter Vad | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 53.36 | 3:49.14 | |||||
- | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Clara Lindstedt | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | SW9.4 ryg afs mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:25 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:32 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.36 | 2:25.12 | |||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.32 | 2:27.62 | |||||
3 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.62 | 2:30.51 | |||||
4 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.81 | 2:33.31 | |||||
5 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.96 | 2:33.49 | |||||
6 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.15 | 2:38.73 | |||||
7 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.30 | 2:39.28 | |||||
8 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 34.28 | 2:44.15 | |||||
9 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.58 | 2:47.26 | |||||
10 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.46 | 2:50.25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 18:32 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 12, 200m Medley Herrer, Indledende |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.98 | 2:15.77 | |||||
2 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 28.80 | 2:16.01 | |||||
3 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.22 | 2:17.07 | |||||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 28.53 | 2:18.25 | |||||
5 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 28.93 | 2:18.50 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.82 | 2:19.07 | |||||
7 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.58 | 2:20.16 | |||||
8 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.50 | 2:21.54 | |||||
9 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 30.06 | 2:21.75 | |||||
10 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.15 | 2:23.08 | |||||
11 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.62 | 2:25.81 | |||||
12 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.87 | 2:27.21 | |||||
13 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.60 | 2:27.72 | |||||
14 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 31.74 | 2:27.88 | Deltager ikke i finalen | ||||
15 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.01 | 2:29.52 | |||||
16 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.41 | 2:30.81 | |||||
17 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.67 | 2:32.68 | |||||
18 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.53 | 2:33.68 | |||||
19 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.81 | 2:36.67 | |||||
20 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.31 | 2:37.01 | |||||
21 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.52 | 2:37.51 | |||||
22 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 37.38 | 2:43.19 | |||||
23 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 38.13 | 2:43.40 | |||||
24 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.56 | 2:43.83 | |||||
25 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | GTI | 33.72 | 2:45.38 | |||||
26 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.22 | 2:46.27 | |||||
27 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.09 | 2:49.17 | |||||
28 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.49 | 2:50.09 | |||||
29 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 38.19 | 2:52.19 | |||||
30 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 39.44 | 2:52.63 | |||||
31 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 37.22 | 2:52.86 | |||||
32 | Daniel Bastholm | 2005 | GTI | 36.24 | 2:53.01 | |||||
33 | Lucas Svej | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.53 | 2:53.85 | |||||
34 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.49 | 2:56.70 | |||||
35 | David Kristensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.71 | 2:58.07 | |||||
36 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 36.96 | 3:03.03 | |||||
37 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 40.94 | 3:12.33 | |||||
38 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 44.30 | 3:12.34 | |||||
39 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 47.75 | 3:13.08 | |||||
40 | Marius Mains | 2005 | GTI | 41.67 | 3:15.32 | |||||
41 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 49.34 | 3:23.63 | |||||
42 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.23 | 3:24.16 | |||||
43 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 53.74 | 3:43.12 | |||||
44 | Sebastian Rahr | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 52.89 | 3:48.59 | |||||
45 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 1:01.90 | 4:05.22 | |||||
- | Emil B. Mortensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | sw6.2 afsæt mave 50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:49 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:37 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.77 | 2:10.43 | |||||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 28.26 | 2:14.18 | |||||
3 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.43 | 2:14.73 | |||||
4 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.10 | 2:16.13 | |||||
5 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 29.70 | 2:19.16 | |||||
6 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.59 | 2:20.31 | |||||
7 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.34 | 2:21.21 | |||||
8 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.40 | 2:22.23 | |||||
9 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.97 | 2:22.71 | |||||
10 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.32 | 2:24.46 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 18:37 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:00.40 | ||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.90 | ||||||
3 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.04 | ||||||
4 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.69 | ||||||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:02.76 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:03.40 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.29 | ||||||
8 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:04.94 | ||||||
9 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.02 | ||||||
10 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.66 | ||||||
11 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.89 | ||||||
12 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:05.90 | ||||||
13 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:06.44 | ||||||
14 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.49 | ||||||
15 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.76 | ||||||
16 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:07.02 | ||||||
17 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:07.28 | ||||||
17 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.28 | ||||||
19 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:07.33 | ||||||
20 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.03 | ||||||
21 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 1:09.05 | ||||||
22 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.18 | ||||||
23 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.26 | ||||||
24 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 1:10.13 | ||||||
25 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.09 | ||||||
26 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 1:11.78 | ||||||
27 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.41 | ||||||
28 | Julie Silberg | 2002 | Solrød Svømmeklub | 1:16.60 | ||||||
29 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.69 | ||||||
30 | Rebecca Andersen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 1:20.83 | ||||||
31 | Elise Bengtsson | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:33.53 | ||||||
- | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.63 | ||||||
2 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.82 | ||||||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.96 | ||||||
4 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.25 | ||||||
5 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.15 | ||||||
6 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.62 | ||||||
7 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.23 | ||||||
8 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.67 | ||||||
9 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.36 | ||||||
10 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 1:07.83 | ||||||
11 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.86 | ||||||
12 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.98 | ||||||
13 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.71 | ||||||
14 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.43 | ||||||
15 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.76 | ||||||
16 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 1:09.78 | ||||||
17 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 1:10.40 | ||||||
18 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.59 | ||||||
18 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:10.59 | ||||||
20 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.75 | ||||||
21 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.11 | ||||||
22 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.78 | ||||||
23 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.23 | ||||||
24 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:13.52 | ||||||
25 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.71 | ||||||
26 | Emilia Gotfredsen | 2005 | GTI | 1:14.43 | ||||||
27 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 1:18.18 | ||||||
28 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.43 | ||||||
29 | Mathilde Lund | 2004 | Solrød Svømmeklub | 1:20.26 | ||||||
30 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.08 | ||||||
31 | Sofia Mohammadi | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:22.68 | ||||||
32 | Lærke Marie Clausen | 2005 | GTI | 1:23.44 | ||||||
33 | Sofie Christiansen | 2005 | Rønne Svømme Klub | 1:28.52 | ||||||
- | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.34 | ||||||
2 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:12.06 | ||||||
3 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.74 | ||||||
4 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:12.77 | ||||||
5 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.75 | ||||||
6 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:15.57 | ||||||
7 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.94 | ||||||
8 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.91 | ||||||
9 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:17.18 | ||||||
10 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:17.35 | ||||||
11 | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:18.45 | ||||||
12 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.81 | ||||||
13 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.34 | ||||||
14 | Amanda Liechti | 2008 | Solrød Svømmeklub | 1:20.78 | ||||||
15 | Karla Bergmann | 2007 | Rønne Svømme Klub | 1:21.38 | ||||||
16 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:22.51 | ||||||
17 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.88 | ||||||
18 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:24.80 | ||||||
19 | Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | Rønne Svømme Klub | 1:26.01 | ||||||
20 | Ida Sohn | 2008 | Rønne Svømme Klub | 1:26.65 | ||||||
21 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:26.79 | ||||||
22 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:27.45 | ||||||
23 | Clara Lindstedt | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:27.96 | ||||||
24 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:28.24 | ||||||
25 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:37.45 | ||||||
26 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:46.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:43 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:00.08 | ||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.13 | ||||||
3 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:00.29 | ||||||
4 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.55 | ||||||
5 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.23 | ||||||
6 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:04.69 | ||||||
7 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:04.98 | ||||||
8 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.20 | ||||||
9 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.27 | ||||||
10 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.86 | ||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:02.58 | ||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.95 | ||||||
3 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.52 | ||||||
4 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.79 | ||||||
5 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.15 | ||||||
6 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.74 | ||||||
7 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.93 | ||||||
8 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.61 | ||||||
9 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.99 | ||||||
10 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 1:08.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 18:43 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:10 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.25 | ||||||
2 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.65 | ||||||
3 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 54.86 | ||||||
4 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 55.34 | ||||||
5 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 55.59 | ||||||
6 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 55.70 | ||||||
7 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 55.86 | ||||||
8 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.97 | ||||||
9 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.37 | ||||||
10 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.58 | ||||||
11 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 56.63 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 56.77 | ||||||
13 | Nikolaj Almeborg | 2000 | Rønne Svømme Klub | 56.83 | ||||||
14 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.01 | Deltager ikke i finalen | |||||
15 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 58.19 | ||||||
16 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.40 | ||||||
17 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 58.80 | ||||||
18 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 59.24 | ||||||
19 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:00.57 | ||||||
20 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.92 | ||||||
21 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:02.12 | ||||||
22 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 1:03.41 | ||||||
23 | Mathias Petersen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 1:03.71 | ||||||
24 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.96 | ||||||
25 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:07.47 | ||||||
26 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.60 | ||||||
- | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 55.85 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.54 | ||||||
3 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:00.82 | ||||||
4 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.74 | ||||||
5 | Villads Kruse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:01.77 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 1:01.95 | ||||||
7 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:02.64 | ||||||
8 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.04 | ||||||
9 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.12 | ||||||
10 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:04.23 | ||||||
11 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 1:04.73 | ||||||
12 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.48 | ||||||
13 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:05.93 | ||||||
14 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.42 | ||||||
15 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:07.49 | ||||||
16 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 1:07.78 | ||||||
17 | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.87 | ||||||
18 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.90 | ||||||
19 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | Solrød Svømmeklub | 1:08.01 | ||||||
20 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:09.37 | ||||||
21 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:09.71 | ||||||
22 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.27 | ||||||
23 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.91 | ||||||
24 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.50 | ||||||
25 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | Solrød Svømmeklub | 1:13.56 | ||||||
26 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:15.94 | ||||||
27 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:16.61 | ||||||
28 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.39 | ||||||
29 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:24.07 | ||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malte Berlin | 2005 | Rønne Svømme Klub | 1:01.68 | ||||||
2 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.00 | ||||||
3 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.71 | ||||||
4 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | GTI | 1:08.77 | ||||||
5 | Cilas Madsen | 2005 | GTI | 1:08.98 | ||||||
6 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:09.58 | ||||||
7 | Tobias Melhede | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.22 | ||||||
8 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:10.52 | ||||||
9 | Lucas Svej | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.78 | ||||||
10 | Emil Espinoza | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.27 | ||||||
11 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.00 | ||||||
12 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.26 | ||||||
13 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:16.03 | ||||||
14 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | GTI | 1:16.62 | ||||||
15 | Valdemar Trærup | 2005 | Solrød Svømmeklub | 1:16.72 | ||||||
16 | Vincent Borup Schärer | 2006 | GTI | 1:16.79 | ||||||
17 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.37 | ||||||
18 | Martin Daniele | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:18.83 | ||||||
19 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.85 | ||||||
20 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.01 | ||||||
21 | Alexander Okkerholm | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 1:19.43 | ||||||
22 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.40 | ||||||
23 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.51 | ||||||
24 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.98 | ||||||
25 | Anders Koefoed-Holm | 2006 | Rønne Svømme Klub | 1:23.35 | ||||||
26 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:25.64 | ||||||
27 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 1:26.07 | ||||||
28 | Sebastian Rahr | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:26.61 | ||||||
29 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 1:26.96 | ||||||
30 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:28.37 | ||||||
31 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 1:30.78 | ||||||
- | Emil B. Mortensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 14:10 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:50 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.66 | ||||||
2 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.68 | ||||||
3 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 55.58 | ||||||
4 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 55.64 | ||||||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.10 | ||||||
6 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 56.39 | ||||||
7 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 56.53 | ||||||
8 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 56.59 | ||||||
9 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.74 | ||||||
10 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.88 | ||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 59.51 | ||||||
2 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 59.57 | ||||||
3 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 1:02.18 | ||||||
4 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:02.61 | ||||||
5 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:03.25 | ||||||
6 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.27 | ||||||
7 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:03.62 | ||||||
8 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 1:06.30 | ||||||
9 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.46 | ||||||
- | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 18:50 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:10 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.36 | 2:21.13 | |||||
2 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.84 | 2:28.00 | |||||
3 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 33.93 | 2:40.34 | |||||
4 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.82 | 2:45.04 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.47 | 2:49.31 | |||||
6 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.69 | 2:50.02 | |||||
7 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 38.46 | 3:01.11 | Deltager ikke i finalen | ||||
- | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 14:10 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:56 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.10 | 2:22.75 | |||||
2 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.04 | 2:29.41 | |||||
3 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.74 | 2:42.79 | |||||
4 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.08 | 2:45.98 | |||||
5 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.36 | 2:49.26 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 18:56 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:10 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.72 | 2:15.31 | |||||
2 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.61 | 2:15.71 | |||||
3 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.02 | 2:19.09 | |||||
4 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.44 | 2:19.55 | |||||
5 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 31.21 | 2:20.82 | |||||
6 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.95 | 2:21.92 | |||||
7 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.48 | 2:24.57 | |||||
8 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.70 | 2:28.89 | |||||
9 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 32.61 | 2:29.80 | |||||
10 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.95 | 2:33.73 | |||||
11 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.18 | 2:34.66 | |||||
12 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.65 | 2:37.62 | |||||
13 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.96 | 2:38.43 | |||||
14 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 34.19 | 2:40.15 | Deltager ikke i finalen | ||||
15 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.20 | 2:41.53 | |||||
16 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.73 | 2:41.90 | |||||
17 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.54 | 2:44.32 | |||||
18 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.10 | 2:51.90 | Deltager ikke i finalen | ||||
19 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.32 | 3:16.42 | |||||
20 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.19 | 3:18.20 | |||||
21 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 41.18 | 3:26.93 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 14:10 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:59 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.73 | 2:11.81 | |||||
2 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.22 | 2:15.06 | |||||
3 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.04 | 2:15.78 | |||||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.42 | 2:16.30 | |||||
5 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.03 | 2:17.65 | |||||
6 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.27 | 2:21.22 | |||||
7 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 30.36 | 2:22.86 | |||||
8 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.11 | 2:27.51 | |||||
9 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 31.57 | 2:28.71 | |||||
10 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.59 | 2:36.99 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 18:59 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:52 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 32.88 | 1:09.29 | 1:46.65 | 2:23.28 | 9:43.48 | ||
2:59.93 | 3:36.76 | 4:13.79 | ||||||||
2 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.75 | 1:10.17 | 1:47.42 | 2:24.62 | 9:48.06 | ||
3:01.09 | 3:37.92 | 4:15.14 | ||||||||
3 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.89 | 1:09.03 | 1:45.93 | 2:22.93 | 9:51.86 | ||
3:00.12 | 3:37.09 | 4:14.44 | ||||||||
4 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.17 | 1:12.45 | 1:51.36 | 2:29.90 | 10:08.25 | ||
3:09.31 | 3:47.78 | 4:27.24 | ||||||||
5 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.47 | 1:12.40 | 1:51.92 | 2:31.04 | 10:12.89 | ||
3:11.07 | 3:50.46 | 4:30.05 | ||||||||
6 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.31 | 1:12.01 | 1:50.84 | 2:29.91 | 10:22.06 | ||
3:08.87 | 3:47.84 | 4:27.41 | ||||||||
7 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.47 | 1:16.40 | 1:57.89 | 2:39.46 | 10:46.22 | ||
3:20.56 | 4:01.74 | 4:42.96 | ||||||||
8 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 36.21 | 1:17.69 | 1:59.21 | 2:41.28 | 10:51.28 | ||
3:22.61 | 4:04.54 | 4:45.46 | ||||||||
9 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.45 | 1:14.79 | 1:55.36 | 2:36.18 | 10:54.42 | ||
3:17.69 | 3:59.32 | 4:41.43 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:52 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 18, 12x50 Fri Mix, Finaler Årg. 0-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vat Cph Mix 1 | 1993 | VAT Copenhagen | 5:46.13 | ||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | |||||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 56.05 | 56.05 | |||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | |||||||||
Nicholas Simson | 2005 | 1:50.65 | 1:50.65 | |||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | |||||||||
Sarah Højlund | 2006 | 2:52.52 | 2:52.52 | |||||||
August Hertz Bugge | 2000 | |||||||||
Sean Petersen | 2006 | 3:48.03 | 3:48.03 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | |||||||||
Anna Andersen | 2007 | 4:49.50 | 4:49.50 | |||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | |||||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 5:46.13 | 5:46.13 | |||||||
2 | Kvik 1 | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:50.80 | ||||||
Molly Namensen | 2006 | |||||||||
Lucas Svej | 2005 | 1:05.67 | 1:05.67 | |||||||
Amalie Backhausen | 2006 | |||||||||
Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 2:09.18 | 2:09.18 | |||||||
Emma Karoline Guldberg | 2005 | |||||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 3:08.16 | 3:08.16 | |||||||
Lise Refsgaard | 2005 | |||||||||
Mathias Christensen | 2004 | 4:06.52 | 4:06.52 | |||||||
Regitze Gaard | 2001 | |||||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 4:59.95 | 4:59.95 | |||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | |||||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 5:50.80 | 5:50.80 | |||||||
3 | Kvik 2 | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:59.23 | ||||||
Siv Reimer | 2006 | |||||||||
Emil Espinoza | 2006 | 1:06.68 | 1:06.68 | |||||||
Julie Eriksen Tankmar | 2006 | |||||||||
Tobias Melhede | 2006 | 1:06.76 | 1:06.76 | |||||||
Victoria W. Stahl | 2005 | |||||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 2:11.12 | 2:11.12 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | |||||||||
Oscar Kroos | 2004 | 3:10.78 | 3:10.78 | |||||||
Liva Schmid | 2000 | |||||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 4:12.62 | 4:12.62 | |||||||
Sofie Hansen | 2002 | |||||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 5:59.23 | 5:59.23 | |||||||
4 | Vat Cph Mix 2 | 1999 | VAT Copenhagen | 5:59.61 | ||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | |||||||||
Sebastian Rasmussen | 2003 | 55.26 | 55.26 | |||||||
Matias Munkholm | 2004 | |||||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 1:54.62 | 1:54.62 | |||||||
Alexander Rendlev | 2001 | |||||||||
Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 2:55.64 | 2:55.64 | |||||||
Caroline Veggerby | 2003 | |||||||||
Anders Gaard | 2006 | 3:57.63 | 3:57.63 | |||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | |||||||||
Sofie Larsen | 2006 | 5:00.38 | 5:00.38 | |||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | |||||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 5:59.61 | 5:59.61 | |||||||
5 | Rønne Mix Holdkap | 0 | Rønne Svømme Klub | 6:35.69 | ||||||
Phillip Quist | 2003 | |||||||||
Malte Rasch | 2004 | 59.26 | 59.26 | |||||||
Mette Tofte Jørgensen | 2003 | |||||||||
Mille Bergmann | 2004 | 2:03.13 | 2:03.13 | |||||||
William Studsgaard | 2004 | |||||||||
Rebecca Andersen | 2003 | 3:08.10 | 3:08.10 | |||||||
Sofie Christiansen | 2005 | |||||||||
Nikolaj Almeborg | 2000 | 4:13.37 | 4:13.37 | |||||||
Malte Berlin | 2005 | |||||||||
Karla Bergmann | 2007 | 5:20.79 | 5:20.79 | |||||||
Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | |||||||||
Anders Koefoed-Holm | 2006 | 6:35.69 | 6:35.69 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 35.54 | ||||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.61 | ||||||
3 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.77 | ||||||
4 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 36.14 | ||||||
5 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.44 | ||||||
6 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.54 | ||||||
7 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.63 | ||||||
8 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.24 | ||||||
9 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.34 | ||||||
10 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.86 | ||||||
11 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.08 | ||||||
12 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.59 | ||||||
13 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 41.23 | ||||||
14 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.44 | ||||||
15 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.68 | ||||||
16 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.15 | ||||||
17 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.24 | ||||||
18 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 48.07 | ||||||
19 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.34 | ||||||
20 | Camilla Erdal | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 55.21 | ||||||
21 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 56.30 | ||||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.19 | ||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.44 | ||||||
3 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 39.51 | ||||||
4 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.93 | ||||||
5 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.05 | ||||||
6 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 40.21 | ||||||
7 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.96 | ||||||
8 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.40 | ||||||
9 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.57 | ||||||
10 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 42.69 | ||||||
11 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.83 | ||||||
12 | Freya Isabel Christensen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 45.54 | ||||||
13 | Lærke Marie Clausen | 2005 | GTI | 45.69 | ||||||
14 | Emilia Gotfredsen | 2005 | GTI | 47.28 | ||||||
15 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.39 | ||||||
16 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 52.59 | ||||||
17 | Sofie Christiansen | 2005 | Rønne Svømme Klub | 58.54 | ||||||
- | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.24 | ||||||
2 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 40.74 | ||||||
3 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.98 | ||||||
4 | Julie Liv Madsen | 2006 | GTI | 41.09 | ||||||
5 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.69 | ||||||
6 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.99 | ||||||
7 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 42.72 | ||||||
8 | Alberte Crone Larsen | 2006 | GTI | 43.30 | ||||||
9 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.42 | ||||||
10 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.79 | ||||||
11 | Mathilde Willumsen | 2006 | GTI | 44.89 | ||||||
12 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.74 | ||||||
13 | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | 46.01 | ||||||
14 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 46.30 | ||||||
15 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.61 | ||||||
16 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | Solrød Svømmeklub | 46.66 | ||||||
17 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.44 | ||||||
18 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 49.66 | ||||||
19 | Amanda Liechti | 2008 | Solrød Svømmeklub | 52.34 | ||||||
20 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.40 | ||||||
21 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.57 | ||||||
22 | Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | Rønne Svømme Klub | 54.61 | ||||||
23 | Ida Sohn | 2008 | Rønne Svømme Klub | 54.90 | ||||||
24 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:03.92 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 10:31 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:17 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 35.11 | ||||||
2 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 35.30 | ||||||
3 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.46 | ||||||
4 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.49 | ||||||
5 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.93 | ||||||
6 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.26 | ||||||
7 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.38 | ||||||
8 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.46 | ||||||
9 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.47 | ||||||
10 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.08 | ||||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.94 | ||||||
2 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.88 | ||||||
3 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 39.08 | ||||||
4 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 39.33 | ||||||
5 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.03 | ||||||
6 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.10 | ||||||
7 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.16 | ||||||
8 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.36 | ||||||
9 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 42.74 | ||||||
- | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | sw 7.1 2 Flyben v st | |||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.37 | ||||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | GTI | 39.29 | ||||||
3 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.70 | ||||||
4 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 41.23 | ||||||
5 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.41 | ||||||
6 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.97 | ||||||
7 | Alberte Crone Larsen | 2006 | GTI | 42.82 | ||||||
8 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.14 | ||||||
9 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.00 | ||||||
10 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 44.08 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:17 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.33 | ||||||
2 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.59 | ||||||
3 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.61 | ||||||
4 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.67 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.19 | ||||||
6 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.27 | ||||||
7 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.93 | ||||||
8 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.29 | ||||||
9 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 35.13 | ||||||
10 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 35.54 | ||||||
11 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.93 | ||||||
12 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.11 | ||||||
13 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.95 | ||||||
14 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.18 | ||||||
15 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.02 | ||||||
16 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.26 | ||||||
- | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | sw 7.1 2 flyben v. s | |||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.27 | ||||||
2 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.30 | ||||||
3 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.49 | ||||||
4 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.57 | ||||||
5 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.41 | ||||||
6 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.51 | ||||||
7 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | Solrød Svømmeklub | 38.19 | ||||||
8 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.64 | ||||||
9 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.76 | ||||||
10 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 40.37 | ||||||
11 | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.25 | ||||||
12 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.32 | ||||||
13 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.75 | ||||||
14 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 46.75 | ||||||
15 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 46.92 | Deltager ikke i finalen | |||||
16 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.55 | ||||||
17 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.05 | ||||||
- | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | SW 7.5 aktiv flyben | |||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.12 | ||||||
2 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | GTI | 37.84 | ||||||
3 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.86 | ||||||
4 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.98 | ||||||
5 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.17 | ||||||
6 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.44 | ||||||
7 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.57 | ||||||
8 | Mathias Olsen | 2005 | GTI | 44.18 | ||||||
9 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 44.26 | ||||||
10 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.33 | ||||||
11 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 44.50 | ||||||
12 | Marius Mains | 2005 | GTI | 46.88 | ||||||
13 | Vincent Borup Schärer | 2006 | GTI | 48.65 | ||||||
14 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 48.75 | ||||||
15 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.40 | ||||||
16 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.58 | ||||||
17 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 51.44 | ||||||
18 | Anders Koefoed-Holm | 2006 | Rønne Svømme Klub | 53.22 | ||||||
19 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 58.37 | ||||||
- | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Valdemar Trærup | 2005 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 10:39 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.16 | ||||||
2 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.16 | ||||||
3 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.94 | ||||||
4 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.04 | ||||||
5 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.45 | ||||||
6 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.04 | ||||||
7 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.53 | ||||||
8 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 35.24 | ||||||
9 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 35.45 | ||||||
10 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.18 | ||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.22 | ||||||
2 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.96 | ||||||
3 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.76 | ||||||
4 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.32 | ||||||
5 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.39 | ||||||
6 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.90 | ||||||
7 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.92 | ||||||
8 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | Solrød Svømmeklub | 38.15 | ||||||
9 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.66 | ||||||
10 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 39.61 | ||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.69 | ||||||
2 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | GTI | 37.57 | ||||||
3 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.03 | ||||||
4 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.98 | ||||||
5 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.19 | ||||||
6 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.67 | ||||||
7 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.19 | ||||||
8 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 42.26 | ||||||
9 | Mathias Olsen | 2005 | GTI | 42.27 | ||||||
10 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.25 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:19 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 21, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.53 | 2:12.36 | |||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.93 | 2:13.97 | |||||
3 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.37 | 2:14.44 | |||||
4 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.58 | 2:15.16 | |||||
5 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.55 | 2:15.62 | |||||
6 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 31.47 | 2:15.79 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.85 | 2:16.10 | |||||
8 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.16 | 2:16.22 | |||||
9 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.14 | 2:17.01 | |||||
10 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.32 | 2:17.83 | |||||
11 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.73 | 2:18.38 | |||||
12 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.89 | 2:18.39 | |||||
13 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 31.88 | 2:18.84 | |||||
14 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 32.12 | 2:19.53 | Deltager ikke i finalen | ||||
15 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 33.13 | 2:19.84 | Deltager ikke i finalen | ||||
16 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.82 | 2:20.59 | |||||
17 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.37 | 2:21.05 | |||||
18 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.63 | 2:21.33 | |||||
19 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.80 | 2:21.45 | |||||
20 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.68 | 2:21.91 | |||||
21 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 32.80 | 2:21.96 | |||||
22 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.84 | 2:22.39 | |||||
23 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 32.39 | 2:22.41 | |||||
24 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.63 | 2:23.27 | Deltager ikke i finalen | ||||
25 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.97 | 2:23.73 | |||||
26 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.58 | 2:24.21 | |||||
27 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 33.40 | 2:24.63 | |||||
28 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.98 | 2:25.45 | |||||
29 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.11 | 2:25.66 | |||||
30 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.00 | 2:26.04 | |||||
31 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.30 | 2:26.73 | |||||
32 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.03 | 2:27.05 | |||||
33 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.14 | 2:27.38 | |||||
34 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 34.35 | 2:27.49 | |||||
35 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.88 | 2:27.66 | |||||
36 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.06 | 2:28.08 | |||||
37 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.09 | 2:28.19 | |||||
38 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.53 | 2:28.61 | |||||
39 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.67 | 2:28.80 | |||||
40 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 33.56 | 2:28.89 | |||||
41 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 33.60 | 2:28.96 | |||||
42 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 33.71 | 2:29.66 | |||||
43 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 33.64 | 2:30.89 | |||||
44 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.01 | 2:31.13 | |||||
45 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 33.85 | 2:31.74 | |||||
46 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.72 | 2:33.16 | |||||
47 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 34.36 | 2:33.56 | |||||
48 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.15 | 2:33.66 | |||||
49 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.49 | 2:34.09 | |||||
50 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.31 | 2:35.16 | |||||
51 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.96 | 2:35.59 | |||||
52 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 34.96 | 2:35.62 | |||||
53 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 35.78 | 2:35.93 | |||||
54 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.21 | 2:36.82 | |||||
55 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 36.32 | 2:36.96 | |||||
56 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.59 | 2:37.15 | |||||
57 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.75 | 2:37.21 | |||||
58 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.13 | 2:37.99 | |||||
59 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | GTI | 35.34 | 2:38.07 | |||||
60 | Julie Segato | 2005 | GTI | 35.63 | 2:38.43 | |||||
61 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.03 | 2:39.80 | |||||
62 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.55 | 2:40.28 | |||||
63 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.32 | 2:43.35 | |||||
64 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.25 | 2:43.99 | |||||
65 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.17 | 2:44.66 | |||||
66 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.25 | 2:44.97 | |||||
67 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.81 | 2:46.59 | |||||
68 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.73 | 2:47.51 | |||||
69 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.96 | 2:48.96 | |||||
70 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.74 | 2:50.97 | |||||
71 | Lærke Marie Clausen | 2005 | GTI | 39.44 | 2:51.70 | |||||
72 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.72 | 2:57.18 | |||||
73 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.24 | 2:57.34 | |||||
74 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.05 | 2:58.48 | |||||
75 | Maila Anker | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 39.15 | 2:59.25 | |||||
76 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.99 | 2:59.27 | |||||
77 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.14 | 3:05.54 | |||||
78 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.21 | 3:05.66 | |||||
79 | Camilla Erdal | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.88 | 3:11.63 | |||||
80 | Clara Lindstedt | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 43.23 | 3:12.44 | |||||
81 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.19 | 3:13.31 | |||||
82 | Sofie Christiansen | 2005 | Rønne Svømme Klub | 43.28 | 3:22.75 | |||||
- | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 21, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.44 | 2:11.40 | |||||
2 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.24 | 2:13.42 | |||||
3 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.60 | 2:14.20 | |||||
4 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.31 | 2:14.78 | |||||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.80 | 2:15.48 | |||||
6 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.16 | 2:15.50 | |||||
7 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.07 | 2:15.59 | |||||
8 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.06 | 2:17.84 | |||||
9 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.94 | 2:19.07 | |||||
- | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | SW 4.4 tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.32 | 1:57.10 | |||||
2 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.41 | 1:58.85 | |||||
3 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.26 | 1:59.19 | |||||
4 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.66 | 2:00.30 | |||||
5 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 27.47 | 2:00.50 | |||||
6 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.44 | 2:01.11 | |||||
7 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 27.81 | 2:01.95 | |||||
8 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 27.97 | 2:01.97 | |||||
9 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.78 | 2:02.41 | |||||
10 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 28.40 | 2:02.90 | |||||
11 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.67 | 2:03.10 | Deltager ikke i finalen | ||||
12 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 27.91 | 2:03.18 | Deltager ikke i finalen | ||||
13 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.32 | 2:04.01 | |||||
14 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 28.19 | 2:04.29 | |||||
15 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.00 | 2:04.99 | |||||
16 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 28.46 | 2:05.69 | |||||
17 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.32 | 2:05.85 | |||||
18 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.50 | 2:07.52 | |||||
19 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.71 | 2:07.84 | |||||
20 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.93 | 2:08.39 | |||||
21 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 28.04 | 2:09.16 | |||||
22 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.07 | 2:09.64 | |||||
23 | Nikolaj Almeborg | 2000 | Rønne Svømme Klub | 28.92 | 2:10.18 | |||||
23 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.25 | 2:10.18 | |||||
25 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.96 | 2:10.81 | |||||
26 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 29.47 | 2:11.98 | |||||
27 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.67 | 2:12.06 | |||||
28 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 29.85 | 2:12.47 | |||||
29 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.51 | 2:13.21 | |||||
30 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.87 | 2:13.99 | |||||
31 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.91 | 2:14.37 | |||||
32 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.07 | 2:16.16 | |||||
33 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 31.57 | 2:17.98 | |||||
34 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.14 | 2:18.21 | |||||
35 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.14 | 2:18.27 | |||||
36 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.87 | 2:19.12 | |||||
37 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.69 | 2:19.58 | |||||
38 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.62 | 2:20.06 | |||||
39 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.66 | 2:20.76 | |||||
40 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.56 | 2:21.51 | |||||
41 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 32.93 | 2:21.90 | |||||
42 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.34 | 2:22.34 | |||||
43 | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.68 | 2:22.41 | |||||
44 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 32.05 | 2:22.43 | |||||
45 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.67 | 2:23.24 | |||||
46 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 31.24 | 2:23.30 | |||||
47 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.19 | 2:23.74 | |||||
48 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.44 | 2:24.08 | |||||
49 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 33.43 | 2:24.09 | Deltager ikke i finalen | ||||
50 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 33.41 | 2:24.93 | |||||
51 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.73 | 2:25.46 | |||||
52 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 33.52 | 2:25.49 | |||||
53 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.28 | 2:26.01 | |||||
54 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.17 | 2:26.52 | |||||
55 | Cilas Madsen | 2005 | GTI | 35.29 | 2:32.58 | |||||
56 | Daniel Bastholm | 2005 | GTI | 34.26 | 2:32.66 | |||||
56 | David Kristensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.71 | 2:32.66 | |||||
58 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 34.87 | 2:33.65 | |||||
59 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 35.20 | 2:37.83 | |||||
60 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | Solrød Svømmeklub | 33.83 | 2:38.86 | |||||
61 | Mathias Olsen | 2005 | GTI | 37.98 | 2:42.10 | |||||
62 | Mads Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.65 | 2:42.15 | |||||
63 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.37 | 2:42.39 | |||||
64 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.20 | 2:45.11 | |||||
65 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.52 | 2:45.60 | |||||
66 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.33 | 2:46.65 | |||||
67 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 37.01 | 2:47.83 | |||||
68 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.09 | 2:48.10 | |||||
69 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.02 | 2:48.74 | |||||
70 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 38.82 | 2:49.22 | |||||
71 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.12 | 2:49.63 | |||||
72 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.25 | 2:51.62 | |||||
73 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.35 | 2:52.17 | |||||
74 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.01 | 2:52.82 | |||||
75 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 39.59 | 2:56.98 | |||||
76 | Alexander Okkerholm | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 40.47 | 2:59.00 | |||||
77 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 41.29 | 2:59.81 | |||||
78 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.85 | 3:04.89 | |||||
79 | Sebastian Rahr | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 40.87 | 3:06.68 | |||||
80 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.81 | 3:07.01 | |||||
- | Alens Daugelis | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 11:35 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:26 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.73 | 1:52.87 | |||||
2 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.93 | 1:56.03 | |||||
3 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.25 | 1:57.45 | |||||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 27.90 | 1:59.58 | |||||
5 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 28.27 | 2:00.81 | |||||
6 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 28.14 | 2:01.45 | |||||
7 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.70 | 2:02.14 | |||||
8 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.81 | 2:03.35 | |||||
9 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 28.05 | 2:04.00 | |||||
10 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.03 | 2:04.03 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:26 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.02 | ||||||
2 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.38 | ||||||
3 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:10.53 | ||||||
4 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:13.19 | ||||||
5 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:14.11 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:14.26 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.67 | ||||||
8 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:16.58 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:16.81 | ||||||
10 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.21 | ||||||
11 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.57 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.68 | ||||||
13 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.06 | ||||||
14 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:18.94 | ||||||
15 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 1:19.32 | ||||||
16 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:19.49 | ||||||
17 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.66 | ||||||
17 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:19.66 | ||||||
19 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:20.14 | ||||||
20 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.19 | ||||||
21 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:20.31 | ||||||
22 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 1:20.71 | ||||||
23 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:20.83 | ||||||
24 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.32 | ||||||
25 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 1:21.43 | ||||||
26 | Rebecca Andersen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 1:27.98 | ||||||
27 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:29.86 | ||||||
28 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:49.66 | ||||||
- | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW 6.4 EFB v 50 m | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.43 | ||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.63 | ||||||
3 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.64 | ||||||
4 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.66 | ||||||
5 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.60 | ||||||
6 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 1:19.46 | ||||||
7 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.49 | ||||||
8 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.67 | ||||||
8 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 1:20.67 | ||||||
10 | Julie Segato | 2005 | GTI | 1:21.66 | ||||||
11 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.58 | ||||||
12 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.99 | ||||||
13 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.64 | ||||||
14 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:25.63 | ||||||
15 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:28.37 | ||||||
16 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:28.68 | ||||||
17 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 1:30.35 | ||||||
18 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:31.76 | ||||||
19 | Mathilde Lund | 2004 | Solrød Svømmeklub | 1:38.19 | ||||||
20 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:41.83 | ||||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.78 | ||||||
2 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.72 | ||||||
3 | Alberte Crone Larsen | 2006 | GTI | 1:21.99 | ||||||
4 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:23.54 | ||||||
5 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.05 | ||||||
6 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.98 | ||||||
7 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.38 | ||||||
8 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.52 | ||||||
9 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:26.05 | ||||||
10 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | GTI | 1:26.63 | ||||||
11 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:28.22 | ||||||
12 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:29.99 | ||||||
13 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:31.15 | ||||||
14 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:31.77 | ||||||
15 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:32.21 | ||||||
16 | Amanda Liechti | 2008 | Solrød Svømmeklub | 1:36.11 | ||||||
17 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:38.40 | ||||||
18 | Karla Bergmann | 2007 | Rønne Svømme Klub | 1:39.63 | ||||||
19 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:40.69 | ||||||
20 | Ida Sohn | 2008 | Rønne Svømme Klub | 1:42.76 | ||||||
21 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:43.37 | ||||||
22 | Clara Lindstedt | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:44.36 | ||||||
23 | Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | Rønne Svømme Klub | 1:45.36 | ||||||
24 | Eszter Vad | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 1:45.67 | ||||||
25 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:58.43 | ||||||
- | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | DSQ | SW6.4 EFB ved 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 12:09 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.66 | ||||||
2 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.00 | ||||||
3 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:11.28 | ||||||
4 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:13.05 | ||||||
5 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.16 | ||||||
6 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:16.15 | ||||||
7 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.47 | ||||||
8 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.94 | ||||||
9 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.95 | ||||||
10 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:20.00 | ||||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.40 | ||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.32 | ||||||
3 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.35 | ||||||
4 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.05 | ||||||
5 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.84 | ||||||
6 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.89 | ||||||
7 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 1:18.90 | ||||||
8 | Julie Segato | 2005 | GTI | 1:19.84 | ||||||
9 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.48 | ||||||
10 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 1:21.91 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:34 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 12:10 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.85 | ||||||
2 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.06 | ||||||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.75 | ||||||
4 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.52 | ||||||
5 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.78 | ||||||
6 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:08.15 | ||||||
7 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:10.19 | ||||||
8 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.67 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.88 | ||||||
10 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:11.52 | ||||||
11 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 1:13.53 | ||||||
12 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:16.15 | ||||||
13 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.27 | ||||||
- | Jakob Schmidt | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Villads Kruse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:10.93 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.91 | ||||||
3 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.16 | ||||||
4 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:15.65 | ||||||
5 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:16.70 | ||||||
6 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:20.05 | ||||||
7 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.68 | ||||||
8 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.57 | ||||||
9 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.20 | ||||||
10 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:39.57 | ||||||
- | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | SW 6.4 EFB v 50 m | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | GTI | 1:13.24 | ||||||
2 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:18.64 | ||||||
3 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.17 | ||||||
3 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | GTI | 1:19.17 | ||||||
5 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.68 | ||||||
6 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.54 | ||||||
7 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:22.43 | ||||||
8 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:22.44 | ||||||
9 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.93 | ||||||
10 | Vincent Borup Schärer | 2006 | GTI | 1:24.97 | ||||||
11 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.17 | ||||||
12 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:33.32 | ||||||
13 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:34.39 | ||||||
14 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:35.57 | ||||||
15 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:40.03 | ||||||
16 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:43.69 | ||||||
17 | Sebastian Rahr | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:46.69 | ||||||
18 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 1:47.76 | ||||||
- | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 12:10 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.48 | ||||||
2 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.59 | ||||||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.78 | ||||||
4 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:07.90 | ||||||
5 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.14 | ||||||
6 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.54 | ||||||
7 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 1:10.50 | ||||||
8 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:11.54 | ||||||
9 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.84 | ||||||
10 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.08 | ||||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.90 | ||||||
2 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:15.13 | ||||||
3 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.22 | ||||||
4 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.92 | ||||||
5 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.05 | ||||||
6 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:20.16 | ||||||
7 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:23.17 | ||||||
8 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:34.76 | ||||||
- | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 25, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.58 | 1:12.26 | 1:52.70 | 5:12.50 | |||
2 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.05 | 1:10.54 | 1:54.48 | 5:22.99 | |||
3 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.08 | 1:18.45 | 2:02.67 | 5:33.61 | |||
4 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 35.70 | 1:19.65 | 2:05.92 | 5:44.33 | |||
5 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.79 | 1:31.20 | 2:15.53 | 5:48.29 | |||
6 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.12 | 1:21.18 | 2:07.74 | 5:50.18 | |||
7 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.98 | 1:18.06 | 2:06.21 | 5:52.52 | |||
8 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.83 | 1:17.71 | 2:04.69 | 6:06.19 | |||
- | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 25, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.32 | 1:18.50 | 2:05.65 | 5:47.29 | |||
2 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.38 | 1:16.89 | 2:03.51 | 5:53.46 | |||
3 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 39.43 | 1:31.11 | 2:17.63 | 6:11.11 | |||
4 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.79 | 1:32.06 | 2:21.38 | 6:12.12 | |||
5 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.68 | 1:35.07 | 2:27.62 | 6:39.81 | |||
- | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | SW 6.2 afs på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.82 | 1:03.28 | 1:42.76 | 4:41.85 | |||
2 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.23 | 1:04.98 | 1:42.14 | 4:44.13 | |||
3 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.95 | 1:04.50 | 1:43.78 | 4:50.29 | |||
4 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.42 | 1:07.37 | 1:45.87 | 4:51.27 | |||
5 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.53 | 1:06.78 | 1:42.43 | 4:53.29 | |||
6 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 31.27 | 1:05.43 | 1:44.42 | 4:56.89 | |||
7 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.29 | 1:05.95 | 1:47.61 | 4:57.00 | |||
8 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 31.78 | 1:06.72 | 1:49.10 | 4:57.84 | |||
9 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.08 | 1:07.33 | 1:49.40 | 5:04.57 | |||
10 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 30.54 | 1:07.12 | 1:46.88 | 5:06.57 | |||
11 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 31.88 | 1:08.31 | 1:48.27 | 5:08.82 | |||
12 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.30 | 1:11.69 | 1:49.38 | 5:09.12 | |||
13 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.08 | 1:06.13 | 1:45.37 | 5:09.96 | |||
14 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.59 | 1:11.95 | 1:53.52 | 5:15.59 | |||
15 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.87 | 1:10.82 | 1:54.59 | 5:15.60 | |||
16 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.70 | 1:13.18 | 1:54.18 | 5:20.10 | |||
17 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.96 | 1:12.07 | 1:53.83 | 5:21.98 | |||
18 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.32 | 1:12.09 | 1:56.30 | 5:28.55 | |||
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.79 | 1:10.86 | 1:52.52 | 5:11.06 | |||
2 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 39.85 | 1:26.80 | 2:19.14 | 6:27.08 | |||
- | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | DSQ | SW 7.6 ESB 300m | |||||
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.77 | 1:12.14 | 1:57.44 | 5:35.03 | |||
2 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.69 | 1:25.23 | 2:11.45 | 6:04.34 | |||
3 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.91 | 1:35.57 | 2:27.26 | 6:21.55 | |||
4 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 41.76 | 1:33.52 | 2:28.23 | 6:42.80 | |||
5 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 41.99 | 1:37.50 | 2:27.80 | 6:52.10 | |||
6 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 50.78 | 1:52.73 | 2:47.46 | 7:17.80 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.81 | ||||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.35 | ||||||
3 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 28.37 | ||||||
4 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.86 | ||||||
5 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.89 | ||||||
6 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.92 | ||||||
7 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 29.00 | ||||||
8 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.10 | ||||||
9 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.15 | ||||||
10 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.29 | ||||||
11 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.32 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.37 | ||||||
13 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.39 | ||||||
14 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.64 | ||||||
15 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.69 | ||||||
16 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.78 | ||||||
17 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 29.80 | ||||||
18 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.02 | ||||||
19 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.05 | ||||||
20 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 30.22 | ||||||
21 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 30.27 | ||||||
22 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.42 | ||||||
23 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 30.48 | ||||||
24 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.52 | ||||||
25 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.53 | ||||||
26 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.54 | ||||||
27 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.68 | ||||||
27 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 30.68 | ||||||
29 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.78 | ||||||
30 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.95 | ||||||
31 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.11 | ||||||
32 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.13 | ||||||
33 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 31.15 | ||||||
34 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.43 | ||||||
35 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 31.60 | ||||||
36 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.84 | ||||||
37 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.03 | ||||||
38 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.19 | ||||||
39 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 32.20 | ||||||
40 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 32.33 | ||||||
41 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 32.42 | ||||||
42 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 32.64 | ||||||
43 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.49 | ||||||
44 | Rebecca Andersen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 34.92 | ||||||
45 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.56 | ||||||
46 | Camilla Erdal | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.62 | ||||||
47 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.10 | ||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.29 | ||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.36 | ||||||
3 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.42 | ||||||
4 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.62 | ||||||
5 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.49 | ||||||
6 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.54 | ||||||
7 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.63 | ||||||
8 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.70 | ||||||
9 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.75 | ||||||
10 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.23 | ||||||
11 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.70 | ||||||
12 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.80 | ||||||
13 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 32.31 | ||||||
14 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 32.37 | ||||||
15 | Emilia Gotfredsen | 2005 | GTI | 32.79 | ||||||
16 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.02 | ||||||
17 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.48 | ||||||
18 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.59 | ||||||
19 | Julie Segato | 2005 | GTI | 33.95 | ||||||
20 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.54 | ||||||
21 | Lærke Marie Clausen | 2005 | GTI | 34.96 | ||||||
22 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.21 | ||||||
23 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 35.96 | ||||||
23 | Mathilde Lund | 2004 | Solrød Svømmeklub | 35.96 | ||||||
25 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.17 | ||||||
- | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Sofie Christiansen | 2005 | Rønne Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW 4.4 tyvstart | |||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Liv Madsen | 2006 | GTI | 29.79 | ||||||
2 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.76 | ||||||
3 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.86 | ||||||
4 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 32.63 | ||||||
5 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.70 | ||||||
6 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | GTI | 32.82 | ||||||
7 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.91 | ||||||
8 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.11 | ||||||
9 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | GTI | 33.15 | ||||||
10 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.60 | ||||||
11 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.76 | ||||||
12 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.81 | ||||||
13 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.59 | ||||||
14 | Mathilde Willumsen | 2006 | GTI | 34.97 | ||||||
15 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.13 | ||||||
16 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 35.49 | ||||||
17 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.64 | ||||||
18 | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | 35.79 | ||||||
19 | Amanda Liechti | 2008 | Solrød Svømmeklub | 36.24 | ||||||
20 | Karla Bergmann | 2007 | Rønne Svømme Klub | 36.38 | ||||||
21 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.63 | ||||||
22 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.97 | ||||||
23 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.18 | ||||||
24 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.68 | ||||||
25 | Maila Anker | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 37.71 | ||||||
26 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 38.09 | ||||||
27 | Eszter Vad | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 38.29 | ||||||
28 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.88 | ||||||
29 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.48 | ||||||
30 | Clara Lindstedt | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 39.50 | ||||||
31 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.33 | ||||||
- | Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | Rønne Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 12:47 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:10 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.95 | ||||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.97 | ||||||
3 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 28.13 | ||||||
4 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.30 | ||||||
5 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.49 | ||||||
6 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 28.76 | ||||||
7 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 28.87 | ||||||
8 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 28.90 | ||||||
8 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.90 | ||||||
10 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 28.95 | ||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.08 | ||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.80 | ||||||
3 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.24 | ||||||
4 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.36 | ||||||
5 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.67 | ||||||
6 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.06 | ||||||
7 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.34 | ||||||
8 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.36 | ||||||
9 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.51 | ||||||
10 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.61 | ||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Liv Madsen | 2006 | GTI | 29.20 | ||||||
2 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.76 | ||||||
3 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.67 | ||||||
4 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.90 | ||||||
5 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | GTI | 32.47 | ||||||
6 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.52 | ||||||
7 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 32.55 | ||||||
8 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.57 | ||||||
9 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.70 | ||||||
10 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | GTI | 33.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 18:10 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.66 | ||||||
2 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 25.45 | ||||||
3 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 25.58 | ||||||
4 | Nikolaj Almeborg | 2000 | Rønne Svømme Klub | 25.63 | ||||||
5 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 25.76 | ||||||
6 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.77 | ||||||
7 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 25.78 | ||||||
8 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 25.85 | ||||||
9 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 25.88 | ||||||
10 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.90 | ||||||
11 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.91 | ||||||
12 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.94 | ||||||
13 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 25.97 | ||||||
14 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen-MK31 | 26.18 | ||||||
15 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.34 | ||||||
15 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 26.34 | ||||||
17 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 26.41 | ||||||
18 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 26.43 | ||||||
19 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 26.47 | ||||||
20 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 26.65 | ||||||
21 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 26.91 | ||||||
22 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.13 | ||||||
23 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.16 | ||||||
23 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 27.16 | ||||||
25 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 27.23 | ||||||
26 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.40 | ||||||
26 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 27.40 | ||||||
28 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.45 | ||||||
29 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 27.53 | ||||||
30 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.70 | ||||||
31 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.10 | ||||||
32 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 28.19 | ||||||
33 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 28.26 | ||||||
34 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 28.68 | ||||||
35 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 28.94 | ||||||
36 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.07 | ||||||
37 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.08 | ||||||
38 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.13 | ||||||
- | Alens Daugelis | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jakob Schmidt | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mathias Petersen | 1999 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 27.54 | ||||||
2 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 28.10 | ||||||
3 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.12 | ||||||
4 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.21 | ||||||
5 | Villads Kruse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 28.40 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.53 | ||||||
7 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.55 | ||||||
8 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.98 | ||||||
9 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | Solrød Svømmeklub | 29.54 | ||||||
10 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 29.68 | ||||||
11 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 29.87 | ||||||
12 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.15 | ||||||
13 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.54 | ||||||
14 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 30.65 | ||||||
15 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.98 | ||||||
16 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 31.57 | ||||||
17 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.94 | ||||||
18 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.97 | ||||||
19 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.56 | ||||||
20 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | Solrød Svømmeklub | 32.76 | ||||||
21 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.47 | ||||||
22 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 33.65 | Deltager ikke i finalen | |||||
23 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.54 | ||||||
24 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.57 | ||||||
- | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malte Berlin | 2005 | Rønne Svømme Klub | 27.53 | ||||||
2 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.73 | ||||||
3 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.84 | ||||||
4 | Daniel Bastholm | 2005 | GTI | 29.56 | ||||||
5 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | GTI | 29.63 | ||||||
6 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.38 | ||||||
7 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.58 | ||||||
8 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 31.30 | ||||||
9 | Cilas Madsen | 2005 | GTI | 31.36 | ||||||
10 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 31.92 | ||||||
11 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 32.27 | ||||||
12 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.88 | ||||||
13 | Vincent Borup Schärer | 2006 | GTI | 32.95 | ||||||
14 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.50 | ||||||
15 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.52 | ||||||
16 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 33.53 | ||||||
17 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 33.63 | ||||||
18 | Mads Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.91 | ||||||
19 | Mathias Olsen | 2005 | GTI | 34.12 | ||||||
20 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.18 | ||||||
21 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.25 | ||||||
22 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.66 | ||||||
23 | Marius Mains | 2005 | GTI | 35.99 | ||||||
24 | Martin Daniele | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.17 | ||||||
25 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.25 | ||||||
26 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.34 | ||||||
27 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.56 | ||||||
28 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.96 | ||||||
29 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 37.05 | ||||||
30 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.30 | ||||||
31 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.33 | ||||||
32 | Sebastian Rahr | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 38.29 | ||||||
33 | Anders Koefoed-Holm | 2006 | Rønne Svømme Klub | 38.43 | ||||||
34 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 39.93 | ||||||
35 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 41.24 | ||||||
36 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 42.92 | ||||||
- | Alexander Okkerholm | 2005 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emil B. Mortensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Valdemar Trærup | 2005 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 12:47 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:16 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.24 | ||||||
2 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 25.21 | ||||||
3 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 25.38 | ||||||
3 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.38 | ||||||
5 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 25.39 | ||||||
6 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 25.41 | ||||||
6 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 25.41 | ||||||
8 | Nikolaj Almeborg | 2000 | Rønne Svømme Klub | 25.56 | ||||||
9 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.83 | ||||||
10 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 25.86 | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 27.69 | ||||||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.70 | ||||||
3 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.76 | ||||||
3 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 27.76 | ||||||
5 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.94 | ||||||
6 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.42 | ||||||
7 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.46 | ||||||
8 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | Solrød Svømmeklub | 29.22 | ||||||
9 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 30.12 | ||||||
10 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 30.33 | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.03 | ||||||
2 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.62 | ||||||
3 | Daniel Bastholm | 2005 | GTI | 29.43 | ||||||
4 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.55 | ||||||
5 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | GTI | 29.61 | ||||||
6 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.69 | ||||||
7 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 31.21 | ||||||
8 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 31.26 | ||||||
9 | Cilas Madsen | 2005 | GTI | 31.62 | ||||||
- | Malte Berlin | 2005 | Rønne Svømme Klub | DSQ | SW 4.4 tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 18:16 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:47 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 29, 200m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 37.87 | 2:45.60 | |||||
2 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.16 | 2:46.09 | |||||
3 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 38.68 | 2:46.30 | |||||
4 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 38.42 | 2:46.44 | |||||
5 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.56 | 2:49.93 | |||||
6 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.75 | 2:51.53 | |||||
7 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.52 | 2:57.44 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 41.87 | 3:01.75 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.48 | 3:02.17 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.10 | 3:03.31 | |||||
11 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 41.98 | 3:03.97 | |||||
12 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.93 | 3:08.35 | |||||
13 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.00 | 3:10.04 | |||||
14 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.04 | 3:12.88 | |||||
15 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 44.33 | 3:13.08 | |||||
16 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.82 | 3:13.61 | Deltager ikke i finalen | ||||
17 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 44.71 | 3:14.62 | |||||
18 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 43.09 | 3:14.67 | |||||
19 | Alberte Crone Larsen | 2006 | GTI | 45.88 | 3:15.54 | |||||
20 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 45.57 | 3:16.85 | |||||
21 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 45.10 | 3:18.66 | |||||
22 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 44.64 | 3:19.17 | |||||
23 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.60 | 3:19.39 | |||||
24 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.17 | 3:20.82 | |||||
25 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 46.07 | 3:24.14 | |||||
26 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.33 | 3:25.44 | |||||
27 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 47.08 | 3:31.60 | |||||
28 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.94 | 3:32.77 | |||||
29 | Freya Isabel Christensen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 48.18 | 3:34.24 | |||||
30 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.45 | 3:34.52 | |||||
31 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.68 | 3:34.74 | |||||
32 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 50.42 | 3:45.54 | |||||
33 | Mathilde Willumsen | 2006 | GTI | 51.75 | 3:45.99 | |||||
34 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | Solrød Svømmeklub | 51.59 | 3:57.26 | |||||
35 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 57.23 | 4:00.59 | |||||
36 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 56.54 | 4:04.42 | |||||
37 | Maila Anker | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 52.96 | 4:07.56 | |||||
38 | Eszter Vad | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 59.02 | 4:11.89 | |||||
39 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 56.76 | 4:30.55 | |||||
- | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:47 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:40 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 29, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:42.99 | ||||||
2 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:43.46 | ||||||
3 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:43.70 | ||||||
4 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:44.14 | ||||||
5 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:47.32 | ||||||
6 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 2:48.26 | ||||||
7 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:01.12 | ||||||
8 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 3:01.25 | ||||||
9 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:02.90 | ||||||
10 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:08.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 18:40 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:47 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 30, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.83 | 2:27.71 | |||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 34.90 | 2:31.05 | |||||
3 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.56 | 2:37.90 | |||||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.27 | 2:41.02 | |||||
5 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.49 | 2:41.35 | |||||
6 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.18 | 2:42.36 | |||||
7 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.38 | 2:45.53 | |||||
8 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 39.24 | 2:50.13 | |||||
9 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.58 | 2:51.32 | |||||
10 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.32 | 2:51.85 | |||||
11 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.56 | 2:54.21 | |||||
12 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.95 | 2:55.35 | |||||
13 | David Kristensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.76 | 2:55.38 | |||||
14 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 40.31 | 2:56.83 | Deltager ikke i finalen | ||||
15 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | GTI | 40.45 | 2:56.93 | |||||
16 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.87 | 2:58.46 | |||||
17 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.13 | 2:59.91 | |||||
18 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.97 | 3:06.96 | |||||
19 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 40.56 | 3:08.72 | |||||
20 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | Solrød Svømmeklub | 43.63 | 3:08.84 | |||||
21 | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.49 | 3:09.56 | |||||
22 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 42.83 | 3:10.34 | |||||
23 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.31 | 3:10.60 | |||||
24 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.40 | 3:22.77 | |||||
25 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.09 | 3:23.36 | |||||
26 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.18 | 3:25.15 | |||||
27 | Mads Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.61 | 3:32.31 | |||||
28 | Marius Mains | 2005 | GTI | 49.40 | 3:33.64 | |||||
29 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 55.51 | 4:03.92 | |||||
30 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 58.77 | 4:27.73 | |||||
- | Emil B. Mortensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Anders Koefoed-Holm | 2006 | Rønne Svømme Klub | DSQ | SW 7.5 Flyben v 180m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:47 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:46 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 30, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.76 | ||||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 2:26.86 | ||||||
3 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:38.00 | ||||||
4 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:39.28 | ||||||
5 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.23 | ||||||
6 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:47.69 | ||||||
7 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:48.30 | ||||||
8 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.79 | ||||||
9 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 2:52.37 | ||||||
10 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:53.12 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 18:46 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.28 | ||||||
2 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.34 | ||||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.27 | ||||||
4 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.16 | ||||||
5 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:08.34 | ||||||
6 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.44 | ||||||
7 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.72 | ||||||
8 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.69 | ||||||
9 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.49 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.65 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.73 | ||||||
12 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:13.98 | ||||||
13 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.51 | ||||||
14 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.67 | ||||||
15 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.80 | ||||||
16 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.98 | ||||||
17 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.25 | Deltager ikke i finalen | |||||
18 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:15.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
19 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:16.17 | ||||||
20 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.33 | ||||||
21 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.77 | ||||||
22 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:18.35 | ||||||
23 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.54 | ||||||
24 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.86 | ||||||
25 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:19.90 | ||||||
26 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.14 | ||||||
27 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:20.81 | ||||||
28 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.06 | ||||||
29 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.93 | ||||||
30 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 1:23.05 | ||||||
31 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:23.61 | ||||||
32 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:25.30 | ||||||
33 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:25.37 | ||||||
34 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.56 | ||||||
- | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:07.65 | ||||||
2 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:11.80 | ||||||
3 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.60 | ||||||
4 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.07 | ||||||
5 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:17.41 | ||||||
6 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:20.12 | ||||||
7 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.42 | ||||||
8 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:22.77 | ||||||
9 | Emilia Gotfredsen | 2005 | GTI | 1:24.82 | ||||||
10 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:24.85 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 1:25.27 | ||||||
12 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:26.17 | ||||||
13 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 1:43.74 | ||||||
- | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Liv Madsen | 2006 | GTI | 1:11.42 | ||||||
2 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | GTI | 1:18.60 | ||||||
3 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.88 | ||||||
4 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | GTI | 1:21.75 | ||||||
5 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:28.71 | ||||||
6 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:29.05 | ||||||
7 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:33.90 | ||||||
8 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:45.83 | ||||||
9 | Karla Bergmann | 2007 | Rønne Svømme Klub | 1:54.43 | ||||||
10 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:57.80 | ||||||
- | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:54 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.11 | ||||||
2 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.31 | ||||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.00 | ||||||
4 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.52 | ||||||
5 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.84 | ||||||
6 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.06 | ||||||
7 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.71 | ||||||
8 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:08.97 | ||||||
9 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:15.00 | ||||||
- | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.65 | ||||||
2 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.78 | ||||||
3 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:13.36 | ||||||
4 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.71 | ||||||
5 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.16 | ||||||
6 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.38 | ||||||
7 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:20.48 | ||||||
8 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:20.93 | ||||||
9 | Emilia Gotfredsen | 2005 | GTI | 1:23.18 | ||||||
10 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 1:23.67 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 18:54 |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.56 | ||||||
2 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.97 | ||||||
3 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:00.10 | ||||||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.27 | ||||||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.73 | ||||||
6 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.76 | ||||||
7 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.69 | ||||||
8 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:02.22 | ||||||
9 | Nikolaj Almeborg | 2000 | Rønne Svømme Klub | 1:02.26 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:02.84 | ||||||
11 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.94 | ||||||
12 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:02.97 | ||||||
13 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:03.30 | ||||||
14 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:03.36 | ||||||
15 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.51 | ||||||
16 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.23 | ||||||
17 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:04.83 | ||||||
18 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.26 | ||||||
19 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:05.67 | ||||||
20 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.85 | ||||||
21 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:05.90 | ||||||
22 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:06.00 | ||||||
23 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.06 | ||||||
24 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.26 | ||||||
25 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:07.87 | ||||||
26 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.95 | ||||||
27 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
28 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.73 | ||||||
29 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.83 | ||||||
30 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.89 | ||||||
31 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:10.84 | ||||||
32 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.95 | ||||||
33 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:12.28 | ||||||
34 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:16.66 | ||||||
35 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 1:18.54 | ||||||
- | Alens Daugelis | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jakob Schmidt | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mathias Petersen | 1999 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.93 | ||||||
2 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.65 | ||||||
3 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:10.11 | ||||||
4 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 1:12.96 | ||||||
5 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:14.97 | ||||||
6 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 1:15.94 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 1:19.72 | ||||||
8 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.51 | ||||||
9 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:23.11 | ||||||
10 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.37 | ||||||
11 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:24.05 | ||||||
- | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | SW 4.4 tyvstart | |||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malte Berlin | 2005 | Rønne Svømme Klub | 1:08.79 | ||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.53 | ||||||
3 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | GTI | 1:14.40 | ||||||
4 | Daniel Bastholm | 2005 | GTI | 1:15.51 | ||||||
5 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.57 | ||||||
6 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.63 | ||||||
7 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:19.13 | ||||||
8 | Cilas Madsen | 2005 | GTI | 1:19.15 | ||||||
9 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:24.98 | ||||||
10 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 1:28.49 | ||||||
11 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:28.79 | ||||||
12 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.61 | ||||||
13 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:30.48 | ||||||
14 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:33.06 | ||||||
15 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:35.98 | ||||||
16 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:38.65 | ||||||
17 | Martin Daniele | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:46.66 | ||||||
18 | Alexander Okkerholm | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 1:57.54 | ||||||
- | Emil B. Mortensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | SW 8.3 brystbenspark | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:59 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:59 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.45 | ||||||
2 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.15 | ||||||
3 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.19 | ||||||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.41 | ||||||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.68 | ||||||
6 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.87 | ||||||
7 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:01.22 | ||||||
8 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.07 | ||||||
9 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:05.48 | ||||||
10 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.48 | ||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.60 | ||||||
2 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.82 | ||||||
3 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.18 | ||||||
4 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 1:15.44 | ||||||
5 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:15.69 | ||||||
6 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 1:15.70 | ||||||
7 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.29 | ||||||
8 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.97 | ||||||
9 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:22.74 | ||||||
10 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:23.64 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 18:59 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:02 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 33, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.36 | 1:01.76 | 1:35.06 | 2:08.72 | 16:43.72 | ||
2:42.48 | 3:16.14 | 3:48.90 | 4:22.11 | |||||||
4:55.76 | 5:29.52 | 6:02.74 | 6:36.17 | |||||||
7:09.42 | 7:43.02 | |||||||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.20 | 1:01.75 | 1:35.01 | 2:08.39 | 16:47.81 | ||
2:42.03 | 3:15.31 | 3:49.12 | 4:22.46 | |||||||
4:56.03 | 5:29.81 | 6:03.99 | 6:37.92 | |||||||
7:12.18 | 7:46.06 | |||||||||
3 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.95 | 1:02.68 | 1:36.24 | 2:09.93 | 16:58.37 | ||
2:43.76 | 3:17.82 | 3:52.15 | 4:26.32 | |||||||
5:01.04 | 5:35.21 | 6:09.68 | 6:43.82 | |||||||
7:17.97 | 7:52.38 | |||||||||
4 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 31.31 | 1:05.86 | 1:40.79 | 2:15.79 | 17:04.00 | ||
2:50.52 | 3:24.88 | 3:59.71 | 4:34.65 | |||||||
5:09.59 | 5:44.69 | 6:18.62 | 6:52.85 | |||||||
7:27.22 | 8:01.56 | |||||||||
5 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.36 | 1:03.54 | 1:37.64 | 2:11.87 | 17:26.45 | ||
2:46.20 | 3:20.70 | 3:55.56 | 4:30.35 | |||||||
5:05.46 | 5:40.23 | 6:15.10 | 6:50.03 | |||||||
7:25.53 | 8:00.56 | |||||||||
6 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 30.28 | 1:04.12 | 1:38.48 | 2:12.87 | 17:35.73 | ||
2:47.34 | 3:21.73 | 3:56.57 | 4:31.56 | |||||||
5:06.79 | 5:41.61 | 6:16.80 | 6:51.57 | |||||||
7:26.75 | 8:01.94 | |||||||||
7 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.35 | 1:03.94 | 1:38.06 | 2:12.39 | 17:43.01 | ||
2:46.84 | 3:21.98 | 3:57.26 | 4:32.71 | |||||||
5:08.07 | 5:43.79 | 6:19.35 | 6:54.95 | |||||||
7:30.69 | 8:06.56 | |||||||||
8 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 34.22 | 1:11.91 | 1:49.99 | 2:29.39 | 19:18.04 | ||
3:07.63 | 3:46.81 | 4:25.68 | 5:04.48 | |||||||
5:43.18 | 6:22.08 | 7:00.68 | 7:39.79 | |||||||
8:18.22 | 8:56.80 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 18:02 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 34, 6x50 Fri Mix, Finaler Årg. 0-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vat Cph Mix 1 | 1993 | VAT Copenhagen | 2:48.80 | ||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | |||||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 25.91 | 25.91 | |||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | |||||||||
Nicholas Simson | 2005 | 54.24 | 54.24 | |||||||
Anna Andersen | 2007 | |||||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 2:48.80 | 2:48.80 | |||||||
2 | Kvik 1 | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:49.03 | ||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | |||||||||
Casper Puggaard | 2005 | 28.14 | 28.14 | |||||||
Emma Karoline Guldberg | 2005 | |||||||||
Mathias Christensen | 2004 | 56.31 | 56.31 | |||||||
Martine Damborg | 2007 | |||||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 2:49.03 | 2:49.03 | |||||||
3 | Vat Cph Mix 2 | 1993 | VAT Copenhagen | 2:52.58 | ||||||
Antoine Montier | 1993 | |||||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 25.95 | 25.95 | |||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | |||||||||
Sarah Højlund | 2006 | 54.31 | 54.31 | |||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | |||||||||
Sean Petersen | 2006 | 2:52.58 | 2:52.58 | |||||||
4 | Kvik 2 | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:53.80 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | |||||||||
Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 28.57 | 28.57 | |||||||
Lise Refsgaard | 2005 | |||||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 58.79 | 58.79 | |||||||
Amalie Backhausen | 2006 | |||||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 2:53.80 | 2:53.80 | |||||||
5 | Vat Cph Mix 3 | 1999 | VAT Copenhagen | 2:56.11 | ||||||
Alexander Rendlev | 2001 | |||||||||
Anders Gaard | 2006 | 26.71 | 26.71 | |||||||
Liva Søby | 2004 | |||||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 57.54 | 57.54 | |||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | |||||||||
Sofie Larsen | 2006 | 2:56.11 | 2:56.11 | |||||||
6 | Vat Cph Mix 4 | 1999 | VAT Copenhagen | 2:58.94 | ||||||
Mathias Hatting Petersen | 2000 | |||||||||
Matias Munkholm | 2004 | 27.32 | 27.32 | |||||||
Cille Kirketerp | 2005 | |||||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 55.67 | 55.67 | |||||||
Caroline Veggerby | 2003 | |||||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 2:58.94 | 2:58.94 | |||||||
7 | Vat Cph Mix 5 | 1999 | VAT Copenhagen | 3:01.78 | ||||||
Marcus Munkholm | 2001 | |||||||||
Sebastian Rasmussen | 2003 | 27.39 | 27.39 | |||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | |||||||||
Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 56.10 | 56.10 | |||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | |||||||||
Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 3:01.78 | 3:01.78 | |||||||
8 | Vat Cph Mix 6 | 1999 | VAT Copenhagen | 3:07.76 | ||||||
Rasmus Hatting Petersen | 2002 | |||||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 28.00 | 28.00 | |||||||
Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | |||||||||
Sune Vergmann | 2005 | 59.45 | 59.45 | |||||||
Isabella Rosenberg | 2003 | |||||||||
Johanna Rasmussen | 2006 | 3:07.76 | 3:07.76 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 19:05 |