Tulokset Holdstævne Årgang, Gentofte
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 1, 10x50m fri mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Hovedstadens Mix | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:35.87 | ||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 25.44 | 25.44 | |||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 27.05 | 52.49 | |||||||
Gustav Steen Andersen | 2006 | 28.10 | 1:20.59 | |||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 27.09 | 1:47.68 | |||||||
Mads Møller | 2005 | 27.66 | 2:15.34 | |||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 29.24 | 2:44.58 | |||||||
Falka Tind | 2006 | 27.99 | 3:12.57 | |||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 27.84 | 3:40.41 | |||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 27.94 | 4:08.35 | |||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 27.52 | 4:35.87 | |||||||
2 | Sigma Mix | 2004 | Sigma Swim | 4:43.39 | ||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 26.40 | 26.40 | |||||||
Mads Liechti | 2004 | 27.91 | 54.31 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 29.32 | 1:23.63 | |||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 28.40 | 1:52.03 | |||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 31.01 | 2:23.04 | |||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 27.61 | 2:50.65 | |||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 28.31 | 3:18.96 | |||||||
Agnete Boelt | 2006 | 28.86 | 3:47.82 | |||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 28.57 | 4:16.39 | |||||||
William Ølshøj | 2004 | 27.00 | 4:43.39 | |||||||
3 | Kvik Mix | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:44.75 | ||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 26.57 | 26.57 | |||||||
Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 28.28 | 54.85 | |||||||
Casper Puggaard | 2005 | 26.95 | 1:21.80 | |||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 27.92 | 1:49.72 | |||||||
Emma Karoline Guldberg | 2005 | 29.33 | 2:19.05 | |||||||
Sofie Ravn Herche | 2007 | 28.28 | 2:47.33 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 29.91 | 3:17.24 | |||||||
Victoria W. Stahl | 2005 | 30.47 | 3:47.71 | |||||||
Martine Damborg | 2007 | 30.23 | 4:17.94 | |||||||
Mathias Christensen | 2004 | 26.81 | 4:44.75 | |||||||
4 | Gentofte Lamaer | 0 | Gentofte Svømme Klub | 4:44.77 | ||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 26.01 | 26.01 | |||||||
Cecilie C. Helmark | 2005 | 27.01 | 53.02 | |||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 27.02 | 1:20.04 | |||||||
Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 26.70 | 1:46.74 | |||||||
Kristine Nilsson Norby | 2005 | 27.83 | 2:14.57 | |||||||
Laurits Boserup | 2005 | 29.52 | 2:44.09 | |||||||
Liva la Cour | 2006 | 29.70 | 3:13.79 | |||||||
Stella Demuth Andersen | 2006 | 31.35 | 3:45.14 | |||||||
William Hoffmann Hyldig | 2004 | 30.10 | 4:15.24 | |||||||
Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 29.53 | 4:44.77 | |||||||
5 | Gsc Mix | 0 | Gladsaxe Svømmeklub | 4:48.37 | ||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 27.11 | 27.11 | |||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 26.94 | 54.05 | |||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 27.24 | 1:21.29 | |||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 28.64 | 1:49.93 | |||||||
Frederik Stender-Petersen | 2005 | 28.39 | 2:18.32 | |||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 28.31 | 2:46.63 | |||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 29.42 | 3:16.05 | |||||||
Monika Dragieva | 2006 | 30.55 | 3:46.60 | |||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 31.42 | 4:18.02 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 30.35 | 4:48.37 | |||||||
6 | Gti Mix | 0 | GTI | 4:51.68 | ||||||
Nicklas Plank | 2004 | 26.08 | 26.08 | |||||||
Oscar Isberg | 2004 | 26.24 | 52.32 | |||||||
Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 26.19 | 1:18.51 | |||||||
Daniel Bastholm | 2005 | 27.95 | 1:46.46 | |||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 27.96 | 2:14.42 | |||||||
Annika Britt Larsen | 2005 | 30.26 | 2:44.68 | |||||||
Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 30.16 | 3:14.84 | |||||||
Julie Segato | 2005 | 31.82 | 3:46.66 | |||||||
Frida Høj Andersen | 2005 | 32.19 | 4:18.85 | |||||||
Lærke Marie Clausen | 2005 | 32.83 | 4:51.68 | |||||||
7 | Lyngby Royal Sprinters | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 5:03.01 | ||||||
Phillip Niemann Madsen | 2004 | 28.06 | 28.06 | |||||||
Michael Halck | 2004 | 27.92 | 55.98 | |||||||
Kasper Thorn | 2004 | 27.53 | 1:23.51 | |||||||
Andreas Hammer Dohn | 2006 | 30.32 | 1:53.83 | |||||||
Mads Emil Christiansen | 2006 | 32.02 | 2:25.85 | |||||||
Mathilde Severs | 2006 | 29.30 | 2:55.15 | |||||||
Kathrine E. Larsen | 2005 | 32.32 | 3:27.47 | |||||||
Alma Olivarius | 2005 | 29.50 | 3:56.97 | |||||||
Laura Cecilie Salling | 2006 | 33.50 | 4:30.47 | |||||||
Victoria Wiingaard | 2006 | 32.54 | 5:03.01 | |||||||
8 | Køge Mix | 2004 | Køge Svømmeklub | 5:03.52 | ||||||
Julie Brix Østergaard | 2006 | 30.06 | 30.06 | |||||||
Mikkel Roed | 2004 | 27.31 | 57.37 | |||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 29.03 | 1:26.40 | |||||||
Lucas Emil Heinze | 2005 | 31.02 | 1:57.42 | |||||||
Annette Toft | 2006 | 33.21 | 2:30.63 | |||||||
Philip H. Christensen | 2004 | 30.08 | 3:00.71 | |||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 31.99 | 3:32.70 | |||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | 30.79 | 4:03.49 | |||||||
Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 1:00.03 | 5:03.52 | |||||||
Oliver Schultz | 2004 | 5:03.52 | ||||||||
9 | Hs Mix-År 1 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 5:07.94 | ||||||
Illia Bulba | 2005 | 28.37 | 28.37 | |||||||
Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 29.14 | 57.51 | |||||||
Clara Katharina Sederholm | 2006 | 35.55 | 1:33.06 | |||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | 29.34 | 2:02.40 | |||||||
Freja Mathilde Kaas | 2006 | 32.95 | 2:35.35 | |||||||
Thilde Hjortshøj | 2006 | 36.05 | 3:11.40 | |||||||
Frederik Rink Larsen | 2004 | 30.01 | 3:41.41 | |||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 27.55 | 4:08.96 | |||||||
Lucas Kaavé | 2004 | 27.55 | 4:36.51 | |||||||
Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 31.43 | 5:07.94 | |||||||
10 | Hillerød Mix | 0 | Hillerød Svømmeklub | 5:14.66 | ||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 28.18 | 28.18 | |||||||
Louie Uldall | 2005 | 27.86 | 56.04 | |||||||
Caroline Henning | 2005 | 31.97 | 1:28.01 | |||||||
Olivia Cruse | 2005 | 32.38 | 2:00.39 | |||||||
Samuel Veje | 2005 | 31.80 | 2:32.19 | |||||||
Sebastian Larsen | 2006 | 33.53 | 3:05.72 | |||||||
Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 32.14 | 3:37.86 | |||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 33.10 | 4:10.96 | |||||||
Silje Lyse Legaard | 2006 | 33.46 | 4:44.42 | |||||||
Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 30.24 | 5:14.66 | |||||||
- | Helsingør Mix | 2005 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | sw44 tyvstart | |||||
Eigil Sigfusson | 2004 | 26.86 | 26.86 | |||||||
Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 27.39 | 54.25 | |||||||
Lucas T. Mortensen | 2004 | 28.04 | 1:22.29 | |||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 28.69 | 1:50.98 | |||||||
Caroline Villum Færch | 2005 | 29.99 | 2:20.97 | |||||||
Filippa Martinsen | 2005 | 31.32 | 2:52.29 | |||||||
Emmely Östman Pedersen | 2005 | 28.71 | 3:21.00 | |||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 25.12 | 3:46.12 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:35 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | Opnået | Status | ||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.47 | ||||||
2 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.69 | ||||||
3 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.84 | ||||||
4 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.91 | ||||||
5 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.95 | ||||||
6 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 29.06 | ||||||
7 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.21 | ||||||
8 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim | 29.74 | ||||||
9 | Asta Højberg | 2005 | Sigma Swim | 29.89 | ||||||
10 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.90 | ||||||
11 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.34 | ||||||
11 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 30.34 | ||||||
13 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 30.46 | ||||||
14 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.83 | ||||||
15 | Liva la Cour | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 31.23 | ||||||
16 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.51 | ||||||
17 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.80 | ||||||
18 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 31.93 | ||||||
19 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | GTI | 32.20 | ||||||
20 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 32.24 | ||||||
21 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 32.28 | ||||||
22 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 32.41 | ||||||
23 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim | 32.58 | ||||||
24 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 32.65 | ||||||
25 | Olivia Franck | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 33.35 | ||||||
26 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.87 | ||||||
27 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.96 | ||||||
28 | Lærke Marie Clausen | 2005 | GTI | 34.39 | ||||||
29 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 34.73 | ||||||
30 | Caroline Haugland | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 34.81 | ||||||
31 | Amalie Lythcke | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 35.03 | ||||||
32 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 35.57 | ||||||
33 | Freya Fenger | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.05 | ||||||
34 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 36.62 | ||||||
35 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 38.80 | ||||||
- | Isabella El-Nagdy | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | DNS Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas Plank | 2004 | GTI | 25.90 | ||||||
2 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 26.17 | ||||||
3 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.54 | ||||||
4 | Ettore Pesci | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.61 | ||||||
5 | August Arup Neergaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 27.88 | ||||||
5 | Lucas T. Mortensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 27.88 | ||||||
7 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim | 28.13 | ||||||
8 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.25 | ||||||
9 | Daniel Bastholm | 2005 | GTI | 28.32 | ||||||
10 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 28.39 | ||||||
11 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.41 | ||||||
12 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim | 28.73 | ||||||
13 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.29 | ||||||
14 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.60 | ||||||
15 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.85 | ||||||
16 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 30.14 | ||||||
17 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.15 | ||||||
18 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 30.20 | ||||||
19 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 30.48 | ||||||
19 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.48 | ||||||
21 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim | 30.67 | ||||||
22 | Erik Schmidt | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 31.05 | ||||||
23 | Frederik Knakkergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.98 | ||||||
24 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.25 | ||||||
24 | Samuel Veje | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 32.25 | ||||||
26 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | GTI | 32.38 | ||||||
27 | Elias Jensen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 32.55 | ||||||
28 | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.05 | ||||||
29 | Jonas Holm Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 34.31 | ||||||
30 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 34.86 | ||||||
31 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 36.78 | ||||||
32 | Alexander Brink | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.01 | ||||||
- | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Peter Mortensen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:06 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 32.48 | 1:07.27 | |||||
2 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.73 | 1:09.84 | |||||
3 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.89 | 1:09.86 | |||||
4 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim | 33.78 | 1:10.76 | |||||
5 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim | 35.04 | 1:12.41 | |||||
6 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 36.22 | 1:13.22 | |||||
7 | Alba Mantoni | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.75 | 1:13.40 | |||||
8 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 35.58 | 1:13.73 | |||||
9 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.64 | 1:13.74 | |||||
10 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.46 | 1:14.22 | |||||
11 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 36.06 | 1:15.12 | |||||
12 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.09 | 1:15.47 | |||||
13 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.19 | 1:15.80 | |||||
14 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim | 37.63 | 1:16.89 | |||||
15 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.17 | 1:17.00 | |||||
16 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.65 | 1:17.13 | |||||
17 | Alberte Crone Larsen | 2006 | GTI | 37.81 | 1:17.33 | |||||
18 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.84 | 1:17.46 | |||||
19 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.10 | 1:19.48 | |||||
20 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 37.87 | 1:20.54 | |||||
21 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.17 | 1:21.42 | |||||
22 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.50 | 1:21.96 | |||||
23 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 40.55 | 1:22.06 | |||||
24 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 39.93 | 1:22.21 | |||||
25 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.64 | 1:22.78 | |||||
26 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 40.36 | 1:23.42 | |||||
27 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 41.60 | 1:24.33 | |||||
28 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.44 | 1:24.80 | |||||
29 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.75 | 1:24.99 | |||||
30 | Mathilde Willumsen | 2006 | GTI | 41.42 | 1:26.78 | |||||
31 | Mille Giolbas | 2006 | GTI | 42.14 | 1:26.80 | |||||
32 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 43.55 | 1:27.86 | |||||
33 | Ea Lund | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 44.27 | 1:30.69 | |||||
34 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 45.28 | 1:33.11 | |||||
35 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 45.30 | 1:34.74 | |||||
36 | Alberte Ricken | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 45.75 | 1:35.93 | |||||
- | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | sw64 efb v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:06 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.07 | 1:01.77 | |||||
2 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim | 31.21 | 1:03.76 | |||||
3 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.92 | 1:06.27 | |||||
4 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | GTI | 32.29 | 1:07.07 | |||||
5 | Emil Søby | 2004 | GTI | 32.79 | 1:07.72 | |||||
6 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.18 | 1:07.73 | |||||
7 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 33.23 | 1:08.64 | |||||
8 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.22 | 1:09.02 | |||||
9 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.44 | 1:09.07 | |||||
10 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | GTI | 34.00 | 1:09.96 | |||||
11 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.79 | 1:11.33 | |||||
12 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.89 | 1:11.81 | |||||
13 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.76 | 1:11.90 | |||||
14 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.55 | 1:12.21 | |||||
15 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.64 | 1:12.62 | |||||
16 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.56 | 1:12.72 | |||||
17 | William Agerskov | 2004 | Sigma Swim | 36.43 | 1:14.10 | |||||
18 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim | 36.20 | 1:14.50 | |||||
19 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 37.45 | 1:14.81 | |||||
20 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 37.03 | 1:15.31 | |||||
21 | Teodor Roed Schøning | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 36.03 | 1:15.44 | |||||
22 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.25 | 1:16.81 | |||||
23 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.59 | 1:17.01 | |||||
24 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.00 | 1:17.03 | |||||
25 | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 38.01 | 1:18.86 | |||||
26 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.32 | 1:19.37 | |||||
27 | Martin Munch Svendson | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.19 | 1:20.54 | |||||
28 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.04 | 1:20.61 | |||||
29 | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | 39.63 | 1:21.10 | |||||
30 | William Folkmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.02 | 1:21.57 | |||||
31 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 39.77 | 1:21.88 | |||||
32 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 39.73 | 1:22.00 | |||||
33 | Karl Marcussen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 46.07 | 1:33.39 | |||||
34 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 45.35 | 1:33.83 | |||||
35 | Johan Klitten | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 45.23 | 1:37.09 | |||||
36 | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 45.85 | 1:37.44 | |||||
- | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | sw64 efb v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.04 | 1:21.36 | 2:04.80 | 2:49.11 | |||
2 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 38.83 | 1:22.62 | 2:06.87 | 2:50.04 | |||
3 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim | 40.34 | 1:24.62 | 2:09.05 | 2:51.99 | |||
4 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.48 | 1:22.98 | 2:07.95 | 2:52.14 | |||
5 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim | 39.71 | 1:25.11 | 2:09.64 | 2:54.18 | |||
6 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.43 | 1:25.55 | 2:11.80 | 2:57.30 | |||
7 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 39.52 | 1:25.11 | 2:12.04 | 2:58.05 | |||
8 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 39.89 | 1:25.14 | 2:11.50 | 2:58.69 | |||
9 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.67 | 1:28.53 | 2:14.60 | 3:00.00 | |||
10 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.83 | 1:27.27 | 2:15.93 | 3:01.69 | |||
11 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.46 | 1:28.25 | 2:16.16 | 3:03.27 | |||
12 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.85 | 1:27.89 | 2:16.88 | 3:05.50 | |||
13 | Molly Szczepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.46 | 1:30.24 | 2:18.48 | 3:06.16 | |||
14 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 43.86 | 1:32.31 | 2:21.54 | 3:07.73 | |||
15 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim | 42.80 | 1:31.00 | 2:19.07 | 3:07.98 | |||
16 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 43.41 | 1:31.34 | 2:20.04 | 3:08.39 | |||
17 | Frida Høj Andersen | 2005 | GTI | 43.16 | 1:32.69 | 2:22.77 | 3:08.83 | |||
18 | Annette Toft | 2006 | Køge Svømmeklub | 42.86 | 1:31.43 | 2:21.09 | 3:09.22 | |||
19 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.87 | 1:29.05 | 2:20.31 | 3:12.48 | |||
20 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.92 | 1:32.06 | 2:22.59 | 3:12.56 | |||
21 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | GTI | 43.57 | 1:33.07 | 2:23.92 | 3:12.89 | |||
22 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 43.68 | 1:32.54 | 2:22.99 | 3:13.61 | |||
23 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.43 | 1:34.70 | 2:25.30 | 3:14.57 | |||
24 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 43.42 | 1:32.81 | 2:23.84 | 3:15.12 | |||
25 | Lærke Marie Clausen | 2005 | GTI | 45.33 | 1:35.48 | 2:28.41 | 3:18.32 | |||
26 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 46.33 | 1:37.56 | 2:29.75 | 3:21.16 | |||
27 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 45.39 | 1:36.82 | 2:30.08 | 3:22.79 | |||
28 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 52.44 | 1:52.13 | 2:54.78 | 3:58.10 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:36 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.60 | 1:12.92 | 1:51.14 | 2:29.48 | |||
2 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.17 | 1:15.98 | 1:55.69 | 2:35.87 | |||
3 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.51 | 1:16.82 | 1:58.53 | 2:39.85 | |||
4 | Alexander Marcus Englev | 2004 | GTI | 35.99 | 1:17.16 | 1:59.63 | 2:41.55 | |||
5 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim | 37.78 | 1:20.34 | 2:01.09 | 2:42.91 | |||
6 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim | 37.56 | 1:19.55 | 2:02.34 | 2:43.15 | |||
7 | Laurits Boserup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.12 | 1:19.43 | 2:02.98 | 2:46.28 | |||
8 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 37.44 | 1:19.88 | 2:03.35 | 2:46.58 | |||
9 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 37.19 | 1:20.70 | 2:05.01 | 2:49.07 | |||
10 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.43 | 1:22.28 | 2:06.30 | 2:50.33 | |||
11 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.85 | 1:22.27 | 2:07.41 | 2:53.66 | |||
12 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.56 | 1:24.98 | 2:10.68 | 2:54.87 | |||
13 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.06 | 1:27.57 | 2:14.64 | 3:00.07 | |||
14 | Magnus Tullberg | 2005 | Sigma Swim | 40.77 | 1:27.85 | 2:15.67 | 3:01.66 | |||
15 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 44.14 | 1:32.26 | 2:20.82 | 3:07.97 | |||
16 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 43.36 | 1:32.09 | 2:21.12 | 3:08.75 | |||
17 | Mathias Olsen | 2005 | GTI | 40.91 | 1:28.49 | 2:19.68 | 3:09.20 | |||
18 | Marius Mains | 2005 | GTI | 42.06 | 1:31.32 | 2:22.24 | 3:11.96 | |||
19 | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.51 | 1:32.45 | 2:22.37 | 3:12.44 | |||
20 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 43.55 | 1:34.59 | 2:26.05 | 3:16.25 | |||
21 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 43.94 | 1:35.11 | 2:27.38 | 3:18.30 | |||
22 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.74 | 1:38.76 | 2:32.73 | 3:25.66 | |||
23 | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 45.32 | 1:38.22 | 2:32.69 | 3:25.90 | |||
24 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 45.84 | 1:41.79 | 2:39.71 | 3:35.98 | |||
25 | Marcus Munk | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 49.57 | 1:46.92 | 2:45.89 | 3:45.12 | |||
- | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | sw76 esb v 125m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:00 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | Opnået | Status | ||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.35 | ||||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.40 | ||||||
3 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 30.44 | ||||||
4 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 30.65 | ||||||
5 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.06 | ||||||
6 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim | 31.15 | ||||||
7 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.25 | ||||||
8 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.61 | ||||||
9 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.14 | ||||||
10 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 32.15 | ||||||
11 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim | 32.16 | ||||||
12 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.58 | ||||||
13 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 32.78 | ||||||
14 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.54 | ||||||
15 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.29 | ||||||
16 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.53 | ||||||
17 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | GTI | 34.77 | ||||||
18 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.33 | ||||||
19 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 35.47 | ||||||
20 | Julie Segato | 2005 | GTI | 35.87 | ||||||
21 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.26 | ||||||
22 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 37.71 | ||||||
23 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 37.88 | ||||||
24 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 38.67 | ||||||
25 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.39 | ||||||
26 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | GTI | 39.44 | ||||||
27 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 40.11 | ||||||
28 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 41.42 | ||||||
29 | Freya Fenger | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 42.50 | ||||||
30 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 43.67 | ||||||
31 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.80 | ||||||
32 | Celine van Breugel | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 44.97 | ||||||
33 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 46.49 | ||||||
34 | Nikoline E. Larsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 46.94 | ||||||
- | Isabella El-Nagdy | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | DNS akut syg | ||||||
- | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | sw88 esb v25m | |||||
- | Liva la Cour | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sw44 tyvstart | |||||
- | Olga Vejlby | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | sw76 esb v 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:09 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas Plank | 2004 | GTI | 27.28 | ||||||
2 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 27.39 | ||||||
3 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | GTI | 28.68 | ||||||
4 | Lucas T. Mortensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 28.90 | ||||||
5 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.45 | ||||||
6 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim | 29.78 | ||||||
7 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.38 | ||||||
8 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 30.54 | ||||||
9 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.01 | ||||||
10 | Daniel Bastholm | 2005 | GTI | 31.06 | ||||||
11 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.95 | ||||||
12 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim | 32.34 | ||||||
13 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 32.40 | ||||||
14 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.55 | ||||||
15 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.66 | ||||||
16 | Cilas Madsen | 2005 | GTI | 32.73 | ||||||
17 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.26 | ||||||
18 | Villads Brasch Jensen | 2004 | GTI | 33.72 | ||||||
19 | August Sølvsteen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.18 | ||||||
20 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.52 | ||||||
21 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.83 | ||||||
22 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.94 | ||||||
23 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 35.65 | ||||||
24 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.92 | ||||||
25 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 36.33 | ||||||
26 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 37.42 | ||||||
27 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 37.50 | ||||||
28 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim | 37.83 | ||||||
29 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.02 | ||||||
30 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 40.46 | ||||||
31 | Johan Klitten | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 43.00 | ||||||
- | Lucas Svej | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | sw84 esb v25m | |||||
- | Max Bendixen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | sw44 tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:14 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 10, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.24 | 2:29.56 | 4:00.86 | 5:10.94 | |||
2 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.93 | 2:30.28 | 3:58.23 | 5:11.16 | |||
3 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:09.43 | 2:28.24 | 4:03.86 | 5:16.41 | |||
4 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.94 | 2:33.97 | 4:05.94 | 5:22.47 | |||
5 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:14.46 | 2:38.81 | 4:23.44 | 5:38.51 | |||
6 | Annika Britt Larsen | 2005 | GTI | 1:20.13 | 2:42.57 | 4:24.57 | 5:44.49 | |||
7 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim | 1:22.24 | 2:46.68 | 4:27.53 | 5:44.70 | |||
8 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.07 | 2:45.67 | 4:24.75 | 5:44.74 | |||
9 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | GTI | 1:17.29 | 2:46.44 | 4:26.25 | 5:44.99 | |||
10 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.98 | 2:53.05 | 4:27.78 | 5:46.08 | |||
11 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:19.58 | 2:49.06 | 4:30.35 | 5:49.07 | |||
12 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.49 | 2:54.13 | 4:33.55 | 5:52.18 | |||
13 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.44 | 2:56.95 | 4:36.19 | 5:55.70 | |||
14 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.64 | 2:55.61 | 4:39.16 | 5:56.69 | |||
15 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:23.41 | 2:53.81 | 4:37.78 | 5:59.47 | |||
16 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim | 1:31.29 | 2:57.52 | 4:39.67 | 6:00.28 | |||
17 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.38 | 3:48.94 | 5:21.36 | 6:01.88 | |||
18 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:21.67 | 2:52.01 | 4:42.12 | 6:02.67 | |||
19 | Kathrine E. Larsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.79 | 2:57.14 | 4:45.98 | 6:10.92 | |||
20 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:32.42 | 3:05.74 | 4:49.57 | 6:11.95 | |||
21 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:34.40 | 3:10.23 | 4:56.31 | 6:27.00 | |||
22 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.24 | 3:14.22 | 5:01.20 | 6:31.24 | |||
23 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:41.42 | 3:12.99 | 5:08.93 | 6:33.11 | |||
24 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:33.30 | 3:15.82 | 5:13.57 | 6:39.91 | |||
- | Asta Højberg | 2005 | Sigma Swim | DSQ | sw64 efb v 125m | |||||
- | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | sw64 efb v 125 m | |||||
- | Katrine G. Kristensen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | sw64 efb v 125 m | |||||
- | Patricia Petersen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | sw65 afsl p m v 200 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:54 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 11, 400m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
1 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.39 | 2:19.56 | 3:40.35 | 4:49.12 | |||
2 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.58 | 2:23.74 | 3:46.17 | 4:55.26 | |||
3 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.57 | 2:28.66 | 3:55.26 | 5:03.45 | |||
4 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.47 | 2:27.39 | 3:54.96 | 5:05.39 | |||
5 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.26 | 2:31.23 | 3:56.47 | 5:07.98 | |||
6 | Oscar Isberg | 2004 | GTI | 1:08.96 | 2:29.38 | 4:02.02 | 5:08.34 | |||
7 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.71 | 2:30.17 | 4:01.47 | 5:09.88 | |||
8 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | GTI | 1:07.90 | 2:29.65 | 3:56.57 | 5:10.17 | |||
9 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.25 | 2:33.28 | 4:00.33 | 5:11.49 | |||
10 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:17.88 | 2:40.41 | 4:08.77 | 5:17.41 | |||
11 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.12 | 2:34.32 | 4:05.14 | 5:18.38 | |||
12 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim | 1:15.07 | 2:34.58 | 4:07.82 | 5:18.65 | |||
13 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:12.95 | 2:33.58 | 4:09.58 | 5:19.74 | |||
14 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.27 | 2:40.65 | 4:13.93 | 5:29.11 | |||
15 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:08.12 | 2:33.88 | 5:29.52 | 5:29.52 | |||
16 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:16.95 | 2:45.50 | 4:23.29 | 5:37.02 | |||
17 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim | 1:19.37 | 2:44.90 | 4:24.06 | 5:37.25 | |||
18 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.83 | 2:50.57 | 4:23.71 | 5:40.55 | |||
19 | August Arup Neergaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.28 | 2:50.89 | 4:30.94 | 5:45.40 | |||
20 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.69 | 2:53.35 | 4:31.26 | 5:46.62 | |||
21 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:20.87 | 2:46.01 | 4:32.50 | 5:53.52 | |||
22 | Samuel Veje | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:35.20 | 3:12.21 | 5:13.11 | 6:38.21 | |||
- | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim | DSQ | sw7.6 esb v 225 m | |||||
- | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sw64 efb v 125 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:21 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 12, Jokerløb Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | Opnået | Status | ||||
1 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.08 | ||||||
2 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim | 34.03 | ||||||
3 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim | 34.48 | ||||||
4 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.79 | ||||||
5 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 37.84 | ||||||
6 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.11 | ||||||
7 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.75 | ||||||
8 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 41.42 | ||||||
9 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.60 | ||||||
10 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 43.31 | ||||||
11 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 43.81 | ||||||
12 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.13 | ||||||
13 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 45.34 | ||||||
14 | Frida Høj Andersen | 2005 | GTI | 45.42 | ||||||
15 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.72 | ||||||
16 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 47.39 | ||||||
17 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.00 | +5 sek | |||||
18 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.57 | +5 sek | |||||
19 | Alberte Crone Larsen | 2006 | GTI | 54.04 | +5 sek | |||||
20 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 55.39 | +10 sek | |||||
21 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 56.58 | +5 sek | |||||
22 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:00.02 | +5 sek | |||||
23 | Molly Szczepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:06.47 | +10 sek | |||||
24 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:15.25 | +10 sek | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 13, Jokerløb Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim | 33.40 | ||||||
2 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.78 | ||||||
3 | Alexander Marcus Englev | 2004 | GTI | 36.11 | ||||||
4 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 37.17 | ||||||
5 | Emil Søby | 2004 | GTI | 37.20 | ||||||
6 | Lucas T. Mortensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.09 | ||||||
7 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 39.02 | ||||||
8 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 40.13 | ||||||
9 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.51 | ||||||
10 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.53 | ||||||
11 | Teodor Roed Schøning | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 44.97 | ||||||
12 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.62 | +5 sek | |||||
13 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.49 | +5 sek | |||||
14 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.84 | +5 sek | |||||
15 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 49.36 | ||||||
16 | Laurits Boserup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 54.50 | +5 sek | |||||
17 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 54.95 | +5 sek | |||||
18 | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | 57.16 | +5 sek | |||||
19 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:02.32 | +10 sek | |||||
20 | Samuel Veje | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.91 | +10 sek | |||||
- | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Armtag v vejrtr v 40 | |||||
- | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim | DSQ | Indslag 1 hånd v50m | |||||
- | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | DSQ | Indslag 1 hånd v25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:02 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 14, 8x100m IM Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Hovedstadens Herre | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 9:11.37 | ||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 1:01.07 | 1:01.07 | |||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 1:05.66 | 2:06.73 | |||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 1:08.70 | 3:15.43 | |||||||
Mads Møller | 2005 | 1:09.38 | 4:24.81 | |||||||
Mikkel Andersen | 2005 | 1:08.95 | 5:33.76 | |||||||
Gustav Steen Andersen | 2006 | 1:13.61 | 6:47.37 | |||||||
Troels Fode | 2004 | 1:07.74 | 7:55.11 | |||||||
Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 1:16.26 | 9:11.37 | |||||||
2 | Kvik Drenge | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:19.85 | ||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 1:06.13 | 1:06.13 | |||||||
Mathias Christensen | 2004 | 1:05.71 | 2:11.84 | |||||||
Casper Puggaard | 2005 | 1:07.95 | 3:19.79 | |||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 1:08.56 | 4:28.35 | |||||||
Oscar Kroos | 2004 | 1:10.44 | 5:38.79 | |||||||
Viggo Prehn | 2004 | 1:13.23 | 6:52.02 | |||||||
Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 1:14.63 | 8:06.65 | |||||||
Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 1:13.20 | 9:19.85 | |||||||
3 | Sigma Drenge | 2004 | Sigma Swim | 9:21.38 | ||||||
Mads Liechti | 2004 | 2:18.32 | 2:18.32 | |||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 1:11.88 | 3:30.20 | |||||||
Mads Naver | 2004 | 1:07.66 | 4:37.86 | |||||||
William Ølshøj | 2004 | 1:09.99 | 5:47.85 | |||||||
Villads Arfelt | 2004 | 1:13.10 | 7:00.95 | |||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 1:14.63 | 8:15.58 | |||||||
Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 1:05.80 | 9:21.38 | |||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 9:21.38 | ||||||||
4 | Gsc Drenge | 0 | Gladsaxe Svømmeklub | 9:30.78 | ||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 1:08.78 | 1:08.78 | |||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 1:07.76 | 2:16.54 | |||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 1:12.86 | 3:29.40 | |||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 1:08.22 | 4:37.62 | |||||||
Frederik Stender-Petersen | 2005 | 1:11.17 | 5:48.79 | |||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 1:14.00 | 7:02.79 | |||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 1:12.23 | 8:15.02 | |||||||
Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 1:15.76 | 9:30.78 | |||||||
5 | Gti Drenge | 0 | GTI | 9:41.32 | ||||||
Alexander Marcus Englev | 2004 | 1:09.08 | 1:09.08 | |||||||
Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 1:06.33 | 2:15.41 | |||||||
Emil Søby | 2004 | 1:08.03 | 3:23.44 | |||||||
Villads Brasch Jensen | 2004 | 1:17.14 | 4:40.58 | |||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 1:10.11 | 5:50.69 | |||||||
Marius Mains | 2005 | 1:18.87 | 7:09.56 | |||||||
Mathias Olsen | 2005 | 1:20.28 | 8:29.84 | |||||||
Daniel Bastholm | 2005 | 1:11.48 | 9:41.32 | |||||||
6 | Gentofte Løver | 0 | Gentofte Svømme Klub | 9:42.81 | ||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 1:06.76 | 1:06.76 | |||||||
Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 1:08.73 | 2:15.49 | |||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 1:12.19 | 3:27.68 | |||||||
Alexander Griffin | 2004 | 1:14.17 | 4:41.85 | |||||||
Carl Emil Lundgaard | 2005 | 1:16.52 | 5:58.37 | |||||||
William Hoffmann Hyldig | 2004 | 1:15.65 | 7:14.02 | |||||||
Erik Schmidt | 2005 | 1:15.40 | 8:29.42 | |||||||
Louie Hansen | 2005 | 1:13.39 | 9:42.81 | |||||||
7 | Helsingør Drenge | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 9:54.92 | ||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 1:03.99 | 1:03.99 | |||||||
Eigil Sigfusson | 2004 | 1:03.92 | 2:07.91 | |||||||
Lucas T. Mortensen | 2004 | 1:11.45 | 3:19.36 | |||||||
Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 1:11.58 | 4:30.94 | |||||||
Linus Heinrichsen | 2006 | 1:18.00 | 5:48.94 | |||||||
Nicklas Reinstrup | 2006 | 1:20.75 | 7:09.69 | |||||||
Teodor Roed Schøning | 2005 | 1:20.93 | 8:30.62 | |||||||
Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | 1:24.30 | 9:54.92 | |||||||
8 | Hørshol Drenge | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 10:17.75 | ||||||
Frederik Rink Larsen | 2004 | 1:17.05 | 1:17.05 | |||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 1:08.98 | 2:26.03 | |||||||
Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 1:22.05 | 3:48.08 | |||||||
Illia Bulba | 2005 | 1:11.02 | 4:59.10 | |||||||
Gustav R. Christiansen | 2006 | 1:27.45 | 6:26.55 | |||||||
Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 1:17.64 | 7:44.19 | |||||||
Alexander Nørby | 2006 | 1:20.65 | 9:04.84 | |||||||
Lucas Kaavé | 2004 | 1:12.91 | 10:17.75 | |||||||
9 | Køge Drenge | 2004 | Køge Svømmeklub | 10:36.37 | ||||||
Oliver Schultz | 2004 | 1:13.72 | 1:13.72 | |||||||
Calvin Christian Axen | 2006 | 1:28.33 | 2:42.05 | |||||||
Philip H. Christensen | 2004 | 1:17.29 | 3:59.34 | |||||||
Joachim Poulsen | 2006 | 1:22.13 | 5:21.47 | |||||||
Lucas Emil Heinze | 2005 | 1:21.03 | 6:42.50 | |||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | 1:17.64 | 8:00.14 | |||||||
Laurits Poulsen | 2006 | 1:25.73 | 9:25.87 | |||||||
Mikkel Roed | 2004 | 1:10.50 | 10:36.37 | |||||||
10 | Lyngby Royal Princes | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 10:47.08 | ||||||
Phillip Niemann Madsen | 2004 | 1:09.26 | 1:09.26 | |||||||
Michael Halck | 2004 | 1:12.74 | 2:22.00 | |||||||
Kasper Thorn | 2004 | 1:13.29 | 3:35.29 | |||||||
Andreas Hammer Dohn | 2006 | 1:19.26 | 4:54.55 | |||||||
Mads Emil Christiansen | 2006 | 1:23.14 | 6:17.69 | |||||||
Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | 1:27.17 | 7:44.86 | |||||||
Alexander Hartvigsen | 2006 | 1:33.84 | 9:18.70 | |||||||
Max Bendixen | 2007 | 1:28.38 | 10:47.08 | |||||||
- | Hillerød Drenge | 0 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | sw 6.5 afslut mave | |||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 1:12.81 | 1:12.81 | |||||||
Louie Uldall | 2005 | 1:11.36 | 2:24.17 | |||||||
Samuel Veje | 2005 | 1:30.38 | 3:54.55 | |||||||
Sebastian Larsen | 2006 | 1:26.55 | 5:21.10 | |||||||
Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 1:24.45 | 6:45.55 | |||||||
Johan Klitten | 2006 | 1:34.69 | 8:20.24 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:31 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 29.57 | 1:03.76 | |||||
2 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.64 | 1:08.68 | |||||
3 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 32.67 | 1:09.29 | |||||
4 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 32.16 | 1:10.02 | |||||
5 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 33.51 | 1:10.63 | |||||
6 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 32.89 | 1:11.07 | |||||
7 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.50 | 1:12.55 | |||||
8 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim | 33.86 | 1:12.56 | |||||
9 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.43 | 1:12.93 | |||||
10 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim | 34.56 | 1:14.97 | |||||
11 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.58 | 1:15.61 | |||||
12 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.63 | 1:16.84 | |||||
13 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.17 | 1:16.86 | |||||
14 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | GTI | 36.39 | 1:17.19 | |||||
15 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 35.09 | 1:17.31 | |||||
16 | Kathrine E. Larsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 35.78 | 1:17.81 | |||||
17 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.04 | 1:18.00 | |||||
18 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.49 | 1:18.16 | |||||
19 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.08 | 1:18.35 | |||||
20 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 36.63 | 1:19.87 | |||||
21 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.53 | 1:23.25 | |||||
22 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.16 | 1:24.06 | |||||
23 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | GTI | 37.30 | 1:24.57 | |||||
24 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.42 | 1:24.60 | |||||
25 | Julie Segato | 2005 | GTI | 37.78 | 1:25.82 | |||||
26 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 41.30 | 1:26.74 | |||||
27 | Mathilde Willumsen | 2006 | GTI | 38.71 | 1:27.21 | |||||
28 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 40.03 | 1:27.85 | |||||
29 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.57 | 1:28.88 | |||||
30 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 42.60 | 1:30.57 | |||||
31 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 39.73 | 1:31.07 | |||||
32 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 41.46 | 1:32.82 | |||||
33 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 42.83 | 1:32.84 | |||||
34 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.05 | 1:37.97 | |||||
35 | Freya Fenger | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 44.85 | 1:40.54 | |||||
36 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 47.20 | 1:42.04 | |||||
37 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 49.07 | 1:49.01 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:45 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 27.93 | 1:00.19 | |||||
2 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 29.66 | 1:03.66 | |||||
3 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | GTI | 29.78 | 1:04.83 | |||||
4 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim | 29.87 | 1:04.97 | |||||
5 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.14 | 1:05.65 | |||||
6 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 30.17 | 1:05.72 | |||||
7 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.99 | 1:06.34 | |||||
8 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.19 | 1:07.86 | |||||
9 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.35 | 1:11.61 | |||||
10 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.52 | 1:12.57 | |||||
11 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 33.21 | 1:12.67 | |||||
12 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim | 33.89 | 1:12.81 | |||||
13 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 33.22 | 1:13.33 | |||||
14 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim | 34.16 | 1:13.40 | |||||
15 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 34.17 | 1:14.19 | |||||
16 | Lucas Svej | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.21 | 1:14.52 | |||||
17 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.71 | 1:15.82 | |||||
18 | Villads Brasch Jensen | 2004 | GTI | 35.18 | 1:16.96 | |||||
19 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.91 | 1:18.72 | |||||
20 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.82 | 1:19.14 | |||||
21 | August Sølvsteen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.12 | 1:19.26 | |||||
22 | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.78 | 1:27.54 | |||||
23 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.99 | 1:28.80 | |||||
24 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 41.05 | 1:28.82 | |||||
25 | William Folkmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.08 | 1:30.57 | |||||
26 | Sebastian Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 42.31 | 1:31.44 | |||||
27 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.99 | 1:34.45 | |||||
- | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | sw 4.4 tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:53 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 30.66 | 1:04.74 | 1:39.09 | 2:11.73 | |||
2 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 30.10 | 1:03.23 | 1:38.53 | 2:12.26 | |||
3 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.69 | 1:05.18 | 1:39.38 | 2:13.04 | |||
4 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.97 | 1:05.40 | 1:41.45 | 2:17.38 | |||
5 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.16 | 1:08.18 | 1:44.38 | 2:17.74 | |||
6 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.79 | 1:07.71 | 1:44.40 | 2:18.08 | |||
7 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 30.61 | 1:05.38 | 1:42.21 | 2:18.98 | |||
8 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim | 33.32 | 1:08.47 | 1:44.40 | 2:19.77 | |||
9 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim | 32.03 | 1:08.41 | 1:46.03 | 2:22.37 | |||
10 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.19 | 1:08.64 | 1:46.31 | 2:24.54 | |||
11 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.68 | 1:11.19 | 1:48.64 | 2:26.20 | |||
12 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.22 | 1:10.08 | 1:48.27 | 2:26.54 | |||
13 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | GTI | 32.86 | 1:10.14 | 1:49.21 | 2:26.59 | |||
14 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.99 | 1:10.98 | 1:49.27 | 2:27.00 | |||
15 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.98 | 1:08.96 | 1:48.42 | 2:28.11 | |||
16 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.23 | 1:13.82 | 1:52.35 | 2:30.04 | |||
17 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 33.84 | 1:12.37 | 1:51.82 | 2:30.19 | |||
18 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 35.11 | 1:14.37 | 1:55.35 | 2:34.78 | |||
19 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 35.66 | 1:16.70 | 1:57.99 | 2:37.35 | |||
20 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.73 | 1:16.44 | 1:58.40 | 2:40.22 | |||
21 | Olivia Franck | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 35.74 | 1:16.73 | 1:59.64 | 2:40.52 | |||
22 | Lærke Marie Clausen | 2005 | GTI | 37.30 | 1:18.32 | 2:01.12 | 2:40.82 | |||
23 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.69 | 1:19.87 | 2:01.11 | 2:41.82 | |||
24 | Mille Giolbas | 2006 | GTI | 37.06 | 1:18.99 | 2:02.99 | 2:46.73 | |||
25 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 39.26 | 1:24.00 | 2:10.71 | 2:54.52 | |||
26 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 41.90 | 1:27.98 | 2:15.35 | 3:01.30 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:14 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.83 | 1:01.78 | 1:31.29 | 2:01.81 | |||
2 | Oscar Isberg | 2004 | GTI | 28.89 | 1:01.35 | 1:34.65 | 2:05.85 | |||
3 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.29 | 1:02.87 | 1:35.29 | 2:07.24 | |||
4 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim | 29.69 | 1:02.32 | 1:35.47 | 2:07.51 | |||
5 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 29.53 | 1:01.57 | 1:35.02 | 2:07.96 | |||
6 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.44 | 1:03.47 | 1:36.49 | 2:09.17 | |||
7 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | GTI | 28.82 | 1:02.25 | 1:36.44 | 2:10.11 | |||
8 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.22 | 1:03.26 | 1:36.65 | 2:10.70 | |||
9 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.09 | 1:04.90 | 1:39.81 | 2:13.64 | |||
10 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 29.98 | 1:03.63 | 1:39.26 | 2:14.08 | |||
11 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 30.77 | 1:05.45 | 1:40.97 | 2:16.10 | |||
12 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.87 | 1:05.07 | 1:40.55 | 2:17.20 | |||
13 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.83 | 1:07.28 | 1:43.40 | 2:17.79 | |||
14 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.48 | 1:08.21 | 1:43.47 | 2:18.20 | |||
15 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.26 | 1:06.43 | 1:42.96 | 2:19.29 | |||
16 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 32.45 | 1:07.96 | 1:45.79 | 2:22.12 | |||
17 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.77 | 1:07.47 | 1:46.00 | 2:23.27 | |||
18 | Cilas Madsen | 2005 | GTI | 33.28 | 1:09.78 | 1:47.55 | 2:23.73 | |||
19 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.24 | 1:10.21 | 1:48.18 | 2:25.36 | |||
20 | Magnus Tullberg | 2005 | Sigma Swim | 34.65 | 1:12.41 | 1:50.96 | 2:27.04 | |||
21 | Erik Schmidt | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.13 | 1:11.01 | 1:49.14 | 2:27.40 | |||
22 | Mads Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.64 | 1:12.56 | 1:51.35 | 2:27.50 | |||
23 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 32.90 | 1:10.81 | 1:50.43 | 2:28.56 | |||
24 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 33.68 | 1:11.21 | 1:50.43 | 2:28.72 | |||
25 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 34.36 | 1:12.96 | 1:53.08 | 2:32.09 | |||
26 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 34.98 | 1:15.03 | 1:57.49 | 2:40.30 | |||
27 | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 34.45 | 1:15.21 | 2:00.37 | 2:43.94 | |||
28 | Johan Klitten | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 38.84 | 1:24.23 | 2:10.25 | 2:54.85 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:28 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | Opnået | Status | ||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 31.36 | ||||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.97 | ||||||
3 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.24 | ||||||
4 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 32.67 | ||||||
5 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim | 32.88 | ||||||
6 | Asta Højberg | 2005 | Sigma Swim | 33.86 | ||||||
7 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 34.48 | ||||||
8 | Alba Mantoni | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.65 | ||||||
9 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 34.76 | ||||||
10 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.07 | ||||||
11 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.11 | ||||||
12 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.29 | ||||||
13 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.63 | ||||||
14 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.35 | ||||||
15 | Alberte Crone Larsen | 2006 | GTI | 36.55 | ||||||
16 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.60 | ||||||
17 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 37.04 | ||||||
18 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim | 37.05 | ||||||
19 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 37.35 | ||||||
20 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.48 | ||||||
21 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.64 | ||||||
22 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.96 | ||||||
23 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.22 | ||||||
24 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 38.49 | ||||||
25 | Patricia Petersen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 38.70 | ||||||
26 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 38.91 | ||||||
27 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 38.95 | ||||||
28 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | GTI | 39.03 | ||||||
29 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.06 | ||||||
30 | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.47 | ||||||
31 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 40.01 | ||||||
32 | Alberte Ricken | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 45.19 | ||||||
- | Caroline Haugland | 2007 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | svøm på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.44 | ||||||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.56 | ||||||
3 | Emil Søby | 2004 | GTI | 31.19 | ||||||
4 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.29 | ||||||
5 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | GTI | 32.38 | ||||||
6 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.51 | ||||||
7 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim | 33.18 | ||||||
8 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.81 | ||||||
9 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.82 | ||||||
10 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.84 | ||||||
11 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.94 | ||||||
12 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.78 | ||||||
13 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 35.48 | ||||||
14 | William Agerskov | 2004 | Sigma Swim | 35.63 | ||||||
15 | Teodor Roed Schøning | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 36.20 | ||||||
16 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.46 | ||||||
17 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.89 | ||||||
18 | Frederik Knakkergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.65 | ||||||
19 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 37.89 | ||||||
20 | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | 37.93 | ||||||
21 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | GTI | 38.06 | ||||||
22 | Martin Munch Svendson | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.12 | ||||||
23 | Sebastian Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 40.07 | ||||||
24 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 40.11 | ||||||
25 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 40.27 | ||||||
26 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 40.71 | ||||||
27 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 42.95 | ||||||
28 | Karl Marcussen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 45.64 | ||||||
29 | Emil Nissen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 49.34 | ||||||
- | Jonas Holm Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | sw 6.4 efb v 25 m | |||||
- | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim | DSQ | sw 6.4 efb v 25m | |||||
- | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | sw 6.4 efb v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:48 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.02 | 1:15.08 | |||||
2 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 36.87 | 1:17.44 | |||||
3 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.64 | 1:17.77 | |||||
4 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim | 37.97 | 1:18.93 | |||||
5 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim | 38.33 | 1:19.46 | |||||
6 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 38.54 | 1:20.91 | |||||
7 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 38.17 | 1:21.01 | |||||
8 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.34 | 1:21.08 | |||||
9 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.81 | 1:22.58 | |||||
10 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 38.94 | 1:23.07 | |||||
11 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.07 | 1:23.29 | |||||
12 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.88 | 1:23.50 | |||||
13 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.30 | 1:25.63 | |||||
14 | Annette Toft | 2006 | Køge Svømmeklub | 41.43 | 1:26.80 | |||||
15 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.33 | 1:27.12 | |||||
16 | Molly Szczepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.06 | 1:27.33 | |||||
17 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.62 | 1:27.99 | |||||
18 | Frida Høj Andersen | 2005 | GTI | 41.89 | 1:28.35 | |||||
19 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | GTI | 41.26 | 1:28.42 | |||||
20 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim | 42.14 | 1:28.78 | |||||
21 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 41.18 | 1:29.52 | |||||
22 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 43.58 | 1:29.76 | |||||
23 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 41.93 | 1:30.30 | |||||
24 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.78 | 1:32.29 | |||||
25 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.05 | 1:32.79 | |||||
26 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 45.99 | 1:36.44 | |||||
27 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 45.41 | 1:37.26 | |||||
28 | Ea Lund | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 45.68 | 1:37.41 | |||||
29 | Fiona Emilie West | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 45.25 | 1:39.15 | |||||
30 | Nikoline E. Larsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 49.96 | 1:45.07 | |||||
31 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 50.16 | 1:46.71 | |||||
32 | Amalie Lythcke | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 48.21 | 1:46.80 | |||||
33 | Celine van Breugel | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 50.58 | 1:47.95 | |||||
34 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.80 | 1:52.99 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:58 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Alexander Marcus Englev | 2004 | GTI | 33.97 | 1:13.13 | |||||
2 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.29 | 1:13.89 | |||||
3 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim | 35.63 | 1:14.81 | |||||
4 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.75 | 1:14.93 | |||||
5 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.79 | 1:15.22 | |||||
6 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim | 36.43 | 1:16.18 | |||||
7 | Laurits Boserup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.77 | 1:16.71 | |||||
8 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 35.72 | 1:16.95 | |||||
9 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.73 | 1:17.07 | |||||
10 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 36.79 | 1:17.64 | |||||
11 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.03 | 1:19.29 | |||||
12 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.60 | 1:19.47 | |||||
13 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.38 | 1:20.73 | |||||
14 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 37.71 | 1:21.24 | |||||
15 | Ettore Pesci | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.14 | 1:22.25 | |||||
16 | Lucas Svej | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.35 | 1:24.21 | |||||
17 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim | 40.53 | 1:24.99 | |||||
18 | Erik Schmidt | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.98 | 1:25.81 | |||||
19 | Magnus Tullberg | 2005 | Sigma Swim | 41.11 | 1:25.92 | |||||
20 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 40.28 | 1:26.67 | |||||
21 | Mathias Olsen | 2005 | GTI | 41.36 | 1:27.04 | |||||
22 | Marius Mains | 2005 | GTI | 41.82 | 1:29.92 | |||||
23 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 43.29 | 1:30.04 | |||||
24 | Mads Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.49 | 1:30.21 | |||||
25 | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.99 | 1:31.30 | |||||
26 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 43.26 | 1:33.75 | |||||
27 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 44.47 | 1:35.13 | |||||
28 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 44.41 | 1:35.23 | |||||
29 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 44.87 | 1:35.71 | |||||
30 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.57 | 1:36.56 | |||||
31 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.28 | 1:38.13 | |||||
32 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 52.84 | 1:52.86 | |||||
- | Marcus Munk | 2007 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | DSQ | sw 4.4 tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.33 | 1:09.32 | 1:51.51 | 2:26.18 | |||
2 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim | 33.21 | 1:13.73 | 1:59.39 | 2:34.99 | |||
3 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.56 | 1:14.10 | 2:01.80 | 2:36.41 | |||
4 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 33.84 | 1:14.39 | 2:01.26 | 2:37.04 | |||
5 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 34.99 | 1:16.54 | 2:03.72 | 2:40.08 | |||
6 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.35 | 1:16.06 | 2:05.87 | 2:41.47 | |||
7 | Asta Højberg | 2005 | Sigma Swim | 36.26 | 1:16.16 | 2:03.40 | 2:41.69 | |||
8 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.48 | 1:16.27 | 2:05.20 | 2:41.71 | |||
9 | Annika Britt Larsen | 2005 | GTI | 36.10 | 1:16.09 | 2:04.94 | 2:41.83 | |||
9 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | GTI | 34.80 | 1:16.19 | 2:06.32 | 2:41.83 | |||
11 | Alba Mantoni | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.69 | 1:16.07 | 2:05.55 | 2:43.66 | |||
12 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 34.78 | 1:17.65 | 2:06.03 | 2:43.72 | |||
13 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 36.11 | 1:17.24 | 2:07.58 | 2:45.29 | |||
14 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.69 | 1:16.92 | 2:06.85 | 2:46.43 | |||
15 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.81 | 1:23.04 | 2:10.37 | 2:48.48 | |||
16 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.78 | 1:20.71 | 2:11.29 | 2:50.74 | |||
17 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 37.26 | 1:23.13 | 2:13.38 | 2:53.33 | |||
18 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.03 | 1:22.19 | 2:14.50 | 2:53.93 | |||
19 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.03 | 1:21.88 | 2:14.81 | 2:55.16 | |||
20 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.10 | 1:21.73 | 2:13.89 | 2:55.20 | |||
21 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.28 | 1:29.12 | 2:17.05 | 3:00.24 | |||
22 | Katrine G. Kristensen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 39.69 | 1:26.25 | 2:21.43 | 3:02.67 | |||
23 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 44.64 | 1:30.67 | 2:22.96 | 3:05.53 | |||
24 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 42.51 | 1:30.70 | 2:26.93 | 3:10.17 | |||
25 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 47.01 | 1:33.34 | 2:34.02 | 3:16.54 | |||
26 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 45.29 | 1:36.19 | 2:33.23 | 3:21.26 | |||
27 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 48.92 | 1:37.06 | 2:38.36 | 3:22.91 | |||
- | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | en hånd i vend v 25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:37 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.71 | 1:03.98 | 1:42.11 | 2:13.82 | |||
2 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.75 | 1:03.71 | 1:42.85 | 2:14.33 | |||
3 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.64 | 1:07.61 | 1:51.45 | 2:24.84 | |||
4 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.82 | 1:10.80 | 1:53.80 | 2:27.52 | |||
5 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.41 | 1:12.41 | 1:55.44 | 2:27.70 | |||
6 | Oscar Isberg | 2004 | GTI | 30.85 | 1:10.45 | 1:57.37 | 2:27.78 | |||
7 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim | 32.27 | 1:11.20 | 1:54.19 | 2:28.76 | |||
8 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim | 34.97 | 1:16.05 | 1:58.11 | 2:34.00 | |||
9 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.12 | 1:15.06 | 2:00.61 | 2:35.46 | |||
10 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.00 | 1:13.75 | 2:01.49 | 2:36.47 | |||
11 | Lucas T. Mortensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 30.94 | 1:13.41 | 1:59.90 | 2:37.10 | |||
12 | Daniel Bastholm | 2005 | GTI | 33.27 | 1:16.49 | 2:04.66 | 2:39.24 | |||
13 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.67 | 1:17.00 | 2:04.49 | 2:41.05 | |||
14 | August Arup Neergaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.93 | 1:18.58 | 2:06.74 | 2:42.86 | |||
15 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.76 | 1:19.46 | 2:07.20 | 2:43.97 | |||
16 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 37.63 | 1:19.81 | 2:08.41 | 2:45.35 | |||
17 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.18 | 1:20.92 | 2:10.58 | 2:48.62 | |||
18 | Teodor Roed Schøning | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 37.19 | 1:21.87 | 2:17.18 | 2:53.91 | |||
19 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 40.42 | 1:26.25 | 2:17.56 | 2:55.13 | |||
20 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 36.84 | 1:25.62 | 2:23.71 | 3:05.46 | |||
21 | Samuel Veje | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 43.01 | 1:31.52 | 2:31.10 | 3:10.47 | |||
22 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 44.52 | 1:36.33 | 2:30.12 | 3:11.03 | |||
23 | Max Bendixen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 43.05 | 1:34.25 | 2:32.04 | 3:15.58 | |||
24 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 44.30 | 1:37.14 | 2:36.10 | 3:21.45 | |||
- | August Sølvsteen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej samti berør v150m | |||||
- | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | sw 4.4 tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:15 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 25, 8x100m IM Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Hovedstadens Damer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 9:37.45 | ||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 1:09.93 | 1:09.93 | |||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 1:12.20 | 2:22.13 | |||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 1:10.53 | 3:32.66 | |||||||
Falka Tind | 2006 | 1:11.81 | 4:44.47 | |||||||
Ana Rosa Kragh | 2005 | 1:14.61 | 5:59.08 | |||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 1:10.71 | 7:09.79 | |||||||
Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 1:16.44 | 8:26.23 | |||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 1:11.22 | 9:37.45 | |||||||
2 | Sigma Piger | 2005 | Sigma Swim | 9:56.19 | ||||||
Agnete Boelt | 2006 | 1:12.19 | 1:12.19 | |||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 1:13.07 | 2:25.26 | |||||||
Asta Højberg | 2005 | 1:14.09 | 3:39.35 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 1:16.91 | 4:56.26 | |||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 1:12.70 | 6:08.96 | |||||||
Nikoline R. Amstrup | 2005 | 1:17.17 | 7:26.13 | |||||||
Catrine Porsdal | 2005 | 1:16.07 | 8:42.20 | |||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 1:13.99 | 9:56.19 | |||||||
3 | Kvik Piger | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 10:11.59 | ||||||
Sofie Ravn Herche | 2007 | 1:14.46 | 1:14.46 | |||||||
Caroline Koch | 2005 | 1:13.88 | 2:28.34 | |||||||
Martine Damborg | 2007 | 1:18.07 | 3:46.41 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 1:15.29 | 5:01.70 | |||||||
Lise Refsgaard | 2005 | 1:17.02 | 6:18.72 | |||||||
Victoria W. Stahl | 2005 | 1:18.47 | 7:37.19 | |||||||
Amalie Backhausen | 2006 | 1:16.07 | 8:53.26 | |||||||
Emma Karoline Guldberg | 2005 | 1:18.33 | 10:11.59 | |||||||
4 | Køge Piger | 2005 | Køge Svømmeklub | 10:34.88 | ||||||
Julie Brix Østergaard | 2006 | 1:17.99 | 1:17.99 | |||||||
Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 1:22.08 | 2:40.07 | |||||||
Anna Hjorth Christensen | 2006 | 1:22.70 | 4:02.77 | |||||||
Olivia Mai Gustafson | 2005 | 1:16.64 | 5:19.41 | |||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 1:14.39 | 6:33.80 | |||||||
Annette Toft | 2006 | 1:22.75 | 7:56.55 | |||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 1:19.30 | 9:15.85 | |||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 1:19.03 | 10:34.88 | |||||||
5 | Gti Piger | 0 | GTI | 10:38.54 | ||||||
Lærke Marie Clausen | 2005 | 1:25.76 | 1:25.76 | |||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 1:15.46 | 2:41.22 | |||||||
Alberte Crone Larsen | 2006 | 1:18.04 | 3:59.26 | |||||||
Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 1:23.33 | 5:22.59 | |||||||
Annika Britt Larsen | 2005 | 1:14.99 | 6:37.58 | |||||||
Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 1:16.68 | 7:54.26 | |||||||
Frida Høj Andersen | 2005 | 1:19.92 | 9:14.18 | |||||||
Mille Giolbas | 2006 | 1:24.36 | 10:38.54 | |||||||
6 | Gsc Piger | 0 | Gladsaxe Svømmeklub | 10:38.91 | ||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 1:12.24 | 1:12.24 | |||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 1:17.00 | 2:29.24 | |||||||
Monika Dragieva | 2006 | 1:17.70 | 3:46.94 | |||||||
Josefine Staudt | 2005 | 1:16.94 | 5:03.88 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 1:23.92 | 6:27.80 | |||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 1:22.47 | 7:50.27 | |||||||
Henriette Roos | 2006 | 1:23.93 | 9:14.20 | |||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 1:24.71 | 10:38.91 | |||||||
7 | Lyngby Royal Princesses | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 10:46.88 | ||||||
Mathilde Severs | 2006 | 1:13.50 | 1:13.50 | |||||||
Emily Reuter | 2006 | 1:21.24 | 2:34.74 | |||||||
Alma Olivarius | 2005 | 1:16.59 | 3:51.33 | |||||||
Kathrine E. Larsen | 2005 | 1:21.26 | 5:12.59 | |||||||
Victoria Wiingaard | 2006 | 1:23.00 | 6:35.59 | |||||||
Marie Elster | 2006 | 1:23.73 | 7:59.32 | |||||||
Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 1:24.53 | 9:23.85 | |||||||
Patricia Petersen | 2005 | 1:23.03 | 10:46.88 | |||||||
8 | Hillerød Piger | 0 | Hillerød Svømmeklub | 11:42.22 | ||||||
Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 1:24.20 | 1:24.20 | |||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 1:26.16 | 2:50.36 | |||||||
Caroline Henning | 2005 | 1:25.77 | 4:16.13 | |||||||
Emma Mølholm | 2005 | 1:34.59 | 5:50.72 | |||||||
Olivia Cruse | 2005 | 1:24.20 | 7:14.92 | |||||||
Silje Lyse Legaard | 2006 | 1:27.93 | 8:42.85 | |||||||
Olivia Franck | 2005 | 1:23.39 | 10:06.24 | |||||||
Amalie Lythcke | 2006 | 1:35.98 | 11:42.22 | |||||||
9 | Hørsholm Piger | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 12:06.46 | ||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | 1:15.18 | 1:15.18 | |||||||
Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 1:16.73 | 2:31.91 | |||||||
Freja Mathilde Kaas | 2006 | 1:26.64 | 3:58.55 | |||||||
Victoria Haslund Mourier | 2007 | 1:37.51 | 5:36.06 | |||||||
Anna Bruun-Møller | 2007 | 1:40.79 | 7:16.85 | |||||||
Emilie Dommer | 2007 | 1:34.38 | 8:51.23 | |||||||
Clara Katharina Sederholm | 2006 | 1:37.34 | 10:28.57 | |||||||
Thilde Hjortshøj | 2006 | 1:37.89 | 12:06.46 | |||||||
- | Gentofte Tigere | 0 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | esb v 75m | |||||
- | Helsingør Piger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | flere fly ben 550 m | |||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 1:13.58 | 1:13.58 | |||||||
Emmely Östman Pedersen | 2005 | 1:14.85 | 2:28.43 | |||||||
Caroline Villum Færch | 2005 | 1:13.57 | 3:42.00 | |||||||
Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 1:14.77 | 4:56.77 | |||||||
Johanne Weber | 2005 | 1:18.07 | 6:14.84 | |||||||
- | Hg Piger | 0 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Mie Visler | 2006 | 1:28.69 | 1:28.69 | |||||||
Mie Ankersen | 2006 | 1:20.58 | 2:49.27 | |||||||
Laura Meyer | 2006 | 1:23.48 | 4:12.75 | |||||||
Kamille Bentsen | 2006 | 1:25.03 | 5:37.78 | |||||||
Frederikke B. Hansen | 2005 | 1:14.38 | 6:52.16 | |||||||
Andrea Holm Sørensen | 2005 | 1:42.29 | 8:34.45 | |||||||
Amalie Østerlund | 2005 | 1:19.07 | 9:53.52 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:42 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 26, Jokerløb Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | Opnået | Status | ||||
1 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.50 | ||||||
2 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim | 43.90 | ||||||
3 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.92 | ||||||
4 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.85 | ||||||
5 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.81 | ||||||
6 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 46.31 | ||||||
7 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 46.39 | ||||||
8 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 46.98 | ||||||
9 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 47.50 | ||||||
10 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.61 | ||||||
11 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 48.76 | ||||||
12 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.88 | ||||||
13 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 49.19 | ||||||
14 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 49.50 | ||||||
15 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 51.21 | ||||||
16 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 52.43 | ||||||
17 | Annika Britt Larsen | 2005 | GTI | 52.48 | ||||||
18 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.92 | ||||||
19 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 55.30 | ||||||
20 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | GTI | 57.31 | ||||||
- | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim | DSQ | vend før 15 m | |||||
- | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | vend før 15m | |||||
- | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | vend for tid 5 m | |||||
- | Kathrine E. Larsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | vend før 15 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:43 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 27, Jokerløb Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | Opnået | Status | ||||
1 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.18 | ||||||
2 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 42.02 | ||||||
3 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 43.02 | ||||||
4 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 43.56 | ||||||
5 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.88 | ||||||
6 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 44.08 | ||||||
7 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | GTI | 44.52 | ||||||
8 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.84 | ||||||
9 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.48 | ||||||
10 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.57 | ||||||
11 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 45.70 | ||||||
12 | August Sølvsteen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 45.79 | ||||||
13 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 48.19 | ||||||
14 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 49.05 | ||||||
15 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 49.68 | ||||||
16 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim | 49.80 | ||||||
17 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim | 50.01 | ||||||
18 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 52.17 | ||||||
19 | Villads Brasch Jensen | 2004 | GTI | 54.60 | ||||||
20 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 57.33 | ||||||
21 | Sebastian Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 57.64 | ||||||
22 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 59.63 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:42 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.07 | 1:09.67 | 1:47.35 | 2:23.90 | |||
2 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.15 | 1:14.21 | 1:53.10 | 2:29.65 | |||
3 | Annika Britt Larsen | 2005 | GTI | 36.50 | 1:15.35 | 1:54.94 | 2:34.36 | |||
4 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim | 36.37 | 1:15.69 | 1:56.38 | 2:35.17 | |||
5 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.06 | 1:16.08 | 1:56.60 | 2:35.34 | |||
6 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.52 | 1:15.98 | 1:56.43 | 2:35.67 | |||
7 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 37.77 | 1:18.61 | 1:58.44 | 2:36.33 | |||
8 | Alba Mantoni | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.14 | 1:16.01 | 1:57.34 | 2:37.25 | |||
9 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.54 | 1:15.65 | 1:57.05 | 2:37.89 | |||
10 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 37.36 | 1:17.59 | 1:58.23 | 2:38.15 | |||
11 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.27 | 1:18.96 | 2:00.42 | 2:39.60 | |||
12 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim | 38.19 | 1:18.43 | 1:59.50 | 2:39.86 | |||
13 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.15 | 1:17.38 | 1:58.78 | 2:40.10 | |||
14 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 38.10 | 1:19.38 | 2:02.60 | 2:41.05 | |||
15 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.82 | 1:20.13 | 2:01.80 | 2:41.60 | |||
16 | Alberte Crone Larsen | 2006 | GTI | 37.90 | 1:19.31 | 2:01.57 | 2:42.86 | |||
17 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.76 | 1:20.59 | 2:02.37 | 2:43.40 | |||
18 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 36.99 | 1:19.16 | 2:04.10 | 2:45.83 | |||
19 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 41.27 | 1:24.47 | 2:07.09 | 2:49.49 | |||
20 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.45 | 1:25.46 | 2:10.48 | 2:52.44 | |||
21 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.81 | 1:24.95 | 2:09.32 | 2:52.48 | |||
22 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 41.25 | 1:25.29 | 2:10.18 | 2:52.87 | |||
23 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 43.63 | 1:28.71 | 2:13.89 | 2:57.87 | |||
24 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 42.79 | 1:28.95 | 2:14.94 | 2:58.55 | |||
25 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 41.93 | 1:27.91 | 2:14.36 | 2:59.06 | |||
26 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 40.61 | 1:29.14 | 2:17.08 | 3:02.95 | |||
27 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 43.59 | 1:30.77 | 2:18.81 | 3:05.77 | |||
28 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | GTI | 44.55 | 1:32.49 | 2:19.17 | 3:07.30 | |||
29 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 46.27 | 1:34.53 | 2:23.01 | 3:09.85 | |||
- | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | sw6.4 efb v 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:27 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.45 | 1:03.33 | 1:37.56 | 2:13.04 | |||
2 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim | 32.53 | 1:06.88 | 1:41.72 | 2:16.62 | |||
3 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.59 | 1:10.31 | 1:46.58 | 2:22.20 | |||
4 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.39 | 1:09.36 | 1:46.55 | 2:22.53 | |||
5 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.71 | 1:11.39 | 1:47.55 | 2:22.70 | |||
6 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.62 | 1:11.41 | 1:47.80 | 2:24.09 | |||
7 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 34.98 | 1:12.67 | 1:50.81 | 2:26.72 | |||
8 | Emil Søby | 2004 | GTI | 34.41 | 1:12.45 | 1:51.17 | 2:27.54 | |||
9 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | GTI | 33.97 | 1:12.47 | 1:51.91 | 2:29.19 | |||
10 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.78 | 1:13.70 | 1:52.25 | 2:29.69 | |||
11 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.71 | 1:15.70 | 1:56.06 | 2:34.26 | |||
12 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.55 | 1:17.42 | 1:57.32 | 2:35.18 | |||
13 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.43 | 1:18.30 | 1:58.36 | 2:35.80 | |||
14 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.70 | 1:15.87 | 1:56.69 | 2:36.44 | |||
15 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 37.05 | 1:16.95 | 1:57.93 | 2:37.66 | |||
16 | William Agerskov | 2004 | Sigma Swim | 37.47 | 1:17.25 | 1:57.82 | 2:38.13 | |||
17 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.34 | 1:19.26 | 2:00.40 | 2:40.19 | |||
18 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.83 | 1:19.63 | 2:00.83 | 2:41.36 | |||
19 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 38.06 | 1:18.70 | 2:00.87 | 2:42.11 | |||
20 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.50 | 1:20.49 | 2:02.86 | 2:44.42 | |||
21 | Teodor Roed Schøning | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 38.10 | 1:20.98 | 2:04.56 | 2:45.34 | |||
22 | Patrick Lind | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 39.91 | 1:23.08 | 2:07.21 | 2:49.86 | |||
23 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.63 | 1:25.48 | 2:11.58 | 2:55.34 | |||
24 | Sebastian Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 41.62 | 1:27.43 | 2:13.70 | 2:59.22 | |||
25 | Samuel Veje | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 42.74 | 1:29.74 | 2:17.73 | 3:01.19 | |||
26 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 43.43 | 1:30.77 | 2:20.14 | 3:04.59 | |||
27 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 44.70 | 1:32.98 | 2:23.11 | 3:13.70 | |||
- | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim | DSQ | sv6.4 efb v 150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:44 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 30, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.57 | 1:01.31 | |||||
2 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.47 | 1:02.12 | |||||
3 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 29.79 | 1:02.43 | |||||
4 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 30.70 | 1:03.12 | |||||
5 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.91 | 1:03.31 | |||||
6 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.24 | 1:03.33 | |||||
7 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 29.95 | 1:03.56 | |||||
8 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim | 30.62 | 1:03.94 | |||||
9 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim | 30.83 | 1:05.02 | |||||
10 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 31.23 | 1:05.38 | |||||
11 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.03 | 1:05.48 | |||||
12 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.06 | 1:05.51 | |||||
13 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.21 | 1:06.33 | |||||
14 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 32.04 | 1:06.95 | |||||
15 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.20 | 1:07.05 | |||||
16 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | GTI | 32.33 | 1:07.39 | |||||
17 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 31.81 | 1:07.45 | |||||
18 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 32.68 | 1:07.75 | |||||
19 | Liva la Cour | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.26 | 1:09.19 | |||||
20 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 33.79 | 1:09.71 | |||||
21 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.81 | 1:10.08 | |||||
22 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.65 | 1:10.11 | |||||
23 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.33 | 1:10.72 | |||||
24 | Kathrine E. Larsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 34.86 | 1:11.36 | |||||
25 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 33.67 | 1:11.81 | |||||
26 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.70 | 1:11.99 | |||||
27 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.41 | 1:14.21 | |||||
28 | Mille Giolbas | 2006 | GTI | 35.70 | 1:15.04 | |||||
29 | Mathilde Willumsen | 2006 | GTI | 35.76 | 1:15.10 | |||||
30 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 36.10 | 1:17.87 | |||||
31 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 37.25 | 1:17.94 | |||||
32 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 36.39 | 1:18.25 | |||||
33 | Caroline Haugland | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 35.32 | 1:20.09 | |||||
34 | Nikoline E. Larsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 40.63 | 1:24.65 | |||||
35 | Celine van Breugel | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 40.80 | 1:27.18 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:53 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.13 | 54.25 | |||||
2 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 27.82 | 57.76 | |||||
3 | Nicklas Plank | 2004 | GTI | 27.79 | 57.81 | |||||
4 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim | 27.92 | 58.15 | |||||
5 | Ettore Pesci | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.15 | 1:00.55 | |||||
5 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 29.14 | 1:00.55 | |||||
7 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.27 | 1:00.62 | |||||
8 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 29.64 | 1:00.72 | |||||
9 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.76 | 1:01.89 | |||||
10 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 28.86 | 1:01.96 | |||||
11 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.47 | 1:01.97 | |||||
12 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim | 30.02 | 1:02.26 | |||||
13 | Lucas T. Mortensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 29.65 | 1:04.47 | |||||
14 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.35 | 1:04.66 | |||||
15 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.99 | 1:05.72 | |||||
16 | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 31.68 | 1:06.02 | |||||
17 | Cilas Madsen | 2005 | GTI | 31.76 | 1:06.69 | |||||
18 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim | 32.20 | 1:07.35 | |||||
19 | Magnus Tullberg | 2005 | Sigma Swim | 32.87 | 1:07.59 | |||||
20 | Mads Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.58 | 1:08.20 | |||||
21 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 33.64 | 1:09.77 | |||||
22 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.11 | 1:10.13 | |||||
23 | William Folkmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.55 | 1:10.27 | |||||
24 | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | 34.03 | 1:10.47 | |||||
25 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.78 | 1:10.51 | |||||
26 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.95 | 1:11.14 | |||||
27 | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.81 | 1:11.26 | |||||
28 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 34.11 | 1:11.74 | |||||
29 | Martin Munch Svendson | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.61 | 1:12.78 | |||||
30 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | GTI | 34.01 | 1:13.02 | |||||
31 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.77 | 1:14.35 | |||||
32 | Elias Jensen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 33.95 | 1:14.91 | |||||
33 | Johan Klitten | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 37.09 | 1:17.76 | |||||
34 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 37.00 | 1:18.71 | |||||
35 | Jonas Holm Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 36.48 | 1:20.76 | |||||
36 | Karl Marcussen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 40.71 | 1:24.82 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 32, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | Opnået | Status | ||||
1 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim | 35.44 | ||||||
2 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.55 | ||||||
3 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 36.30 | ||||||
4 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.41 | ||||||
5 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim | 36.95 | ||||||
6 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.04 | ||||||
7 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.09 | ||||||
7 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 37.09 | ||||||
9 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.34 | ||||||
10 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.39 | ||||||
11 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.52 | ||||||
12 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.49 | ||||||
13 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.54 | ||||||
14 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.64 | ||||||
15 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.90 | ||||||
16 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | GTI | 40.00 | ||||||
17 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.06 | ||||||
18 | Molly Szczepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.14 | ||||||
19 | Annette Toft | 2006 | Køge Svømmeklub | 40.42 | ||||||
20 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 40.46 | ||||||
21 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 40.60 | ||||||
22 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.82 | ||||||
23 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 41.07 | ||||||
24 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.20 | ||||||
25 | Frida Høj Andersen | 2005 | GTI | 41.31 | ||||||
26 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim | 41.46 | ||||||
26 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.46 | ||||||
28 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.61 | ||||||
29 | Lærke Marie Clausen | 2005 | GTI | 42.11 | ||||||
30 | Andrea Søeborg | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 42.30 | ||||||
31 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.41 | ||||||
32 | Patricia Petersen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 42.67 | ||||||
33 | Fiona Emilie West | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 42.71 | ||||||
34 | Olivia Franck | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 43.46 | ||||||
35 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.96 | ||||||
36 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 49.25 | ||||||
37 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 49.75 | ||||||
38 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.85 | ||||||
39 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 52.13 | ||||||
40 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 52.71 | ||||||
- | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | sv4.4 tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:23 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 33, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Marcus Englev | 2004 | GTI | 32.85 | ||||||
2 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.21 | ||||||
3 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim | 34.42 | ||||||
4 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim | 34.97 | ||||||
5 | Laurits Boserup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.07 | ||||||
6 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.27 | ||||||
7 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 35.59 | ||||||
8 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.73 | ||||||
9 | Ettore Pesci | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.79 | ||||||
10 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.83 | ||||||
11 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.12 | ||||||
12 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 36.30 | ||||||
13 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim | 36.64 | ||||||
14 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.64 | ||||||
15 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.79 | ||||||
16 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.45 | ||||||
17 | Marius Mains | 2005 | GTI | 39.71 | ||||||
18 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim | 39.74 | ||||||
19 | Mathias Olsen | 2005 | GTI | 39.97 | ||||||
20 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 40.11 | ||||||
21 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 40.40 | ||||||
22 | Frederik Knakkergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.72 | ||||||
23 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 41.52 | ||||||
24 | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 42.68 | ||||||
25 | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.76 | ||||||
26 | Patrick Lind | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 43.02 | ||||||
27 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 44.35 | ||||||
28 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.98 | ||||||
29 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.28 | ||||||
30 | Max Bendixen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 48.57 | ||||||
31 | Emil Nissen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 54.36 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:23 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 31.32 | 1:09.19 | 1:50.54 | 2:31.75 | |||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.08 | 1:15.96 | 1:58.58 | 2:41.22 | |||
3 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.07 | 1:16.51 | 2:00.58 | 2:44.84 | |||
4 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.76 | 1:19.73 | 2:02.91 | 2:46.37 | |||
5 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 34.67 | 1:16.05 | 2:00.78 | 2:48.04 | |||
6 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim | 37.78 | 1:22.84 | 2:08.80 | 2:53.45 | |||
7 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 36.46 | 1:20.33 | 2:09.20 | 2:58.35 | |||
8 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.88 | 1:21.17 | 2:10.48 | 2:59.71 | |||
9 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.41 | 1:23.36 | 2:11.75 | 3:00.11 | |||
10 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | GTI | 3:00.32 | 3:00.32 | |||||
11 | Kathrine E. Larsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 38.33 | 2:12.81 | 3:00.90 | ||||
12 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.54 | 1:28.76 | 2:17.32 | 3:04.26 | |||
13 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.71 | 1:25.98 | 2:16.22 | 3:05.02 | |||
14 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim | 39.61 | 1:27.17 | 2:17.60 | 3:05.26 | |||
15 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.02 | 1:27.75 | 2:17.71 | 3:07.48 | |||
16 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 40.71 | 1:28.91 | 2:18.37 | 3:08.91 | |||
17 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 38.69 | 1:26.73 | 2:18.28 | 3:09.17 | |||
18 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 41.60 | 1:32.72 | 2:24.38 | 3:11.99 | |||
19 | Katrine G. Kristensen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 44.17 | 1:34.04 | 2:28.45 | 3:23.08 | |||
20 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.57 | 1:37.80 | 2:33.04 | 3:25.89 | |||
21 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 45.31 | 1:38.22 | 2:34.52 | 3:27.66 | |||
22 | Julie Segato | 2005 | GTI | 38.78 | 1:29.25 | 2:30.07 | 3:35.50 | |||
23 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 44.78 | 1:45.53 | 2:46.00 | 3:46.63 | |||
- | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 35, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.73 | 1:07.42 | 1:44.67 | 2:21.40 | |||
2 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.72 | 1:09.77 | 1:47.15 | 2:25.53 | |||
3 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.00 | 1:07.47 | 1:47.16 | 2:25.81 | |||
4 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 28.93 | 1:04.99 | 1:44.45 | 2:26.35 | |||
5 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | GTI | 31.39 | 1:09.06 | 1:47.96 | 2:26.93 | |||
6 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim | 31.80 | 1:10.64 | 1:50.46 | 2:31.30 | |||
7 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim | 35.05 | 1:15.69 | 1:57.58 | 2:39.53 | |||
8 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.64 | 1:14.04 | 1:57.01 | 2:39.60 | |||
9 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.06 | 1:18.15 | 2:01.08 | 2:42.96 | |||
10 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.87 | 1:17.03 | 2:00.44 | 2:43.18 | |||
11 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.28 | 1:18.96 | 2:02.29 | 2:44.45 | |||
12 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.75 | 1:14.54 | 1:59.17 | 2:44.55 | |||
13 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 33.81 | 1:15.63 | 2:01.95 | 2:49.23 | |||
14 | Villads Brasch Jensen | 2004 | GTI | 37.57 | 1:21.62 | 2:06.13 | 2:49.82 | |||
15 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 35.76 | 1:17.68 | 2:04.01 | 2:53.33 | |||
16 | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | 38.36 | 1:23.38 | 2:09.76 | 2:54.56 | |||
17 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 39.61 | 1:26.24 | 2:13.68 | 2:58.99 | |||
18 | Lucas Svej | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.48 | 1:22.84 | 2:12.49 | 3:00.27 | |||
19 | August Sølvsteen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.22 | 1:26.46 | 2:14.54 | 3:01.10 | |||
20 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 40.06 | 1:27.72 | 2:17.02 | 3:06.26 | |||
21 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 34.68 | 1:18.35 | 2:09.95 | 3:06.32 | |||
22 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.12 | 1:27.21 | 2:18.08 | 3:07.70 | |||
23 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 43.09 | 1:35.24 | 2:27.54 | 3:19.64 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:53 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.26 | 1:10.51 | |||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim | 32.47 | 1:11.94 | |||||
3 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim | 33.27 | 1:12.35 | |||||
4 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 33.32 | 1:12.37 | |||||
5 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.49 | 1:12.98 | |||||
6 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 32.57 | 1:13.34 | |||||
7 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 35.77 | 1:13.97 | |||||
8 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.23 | 1:14.20 | |||||
9 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.40 | 1:14.46 | |||||
10 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | GTI | 34.18 | 1:14.84 | |||||
11 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 33.74 | 1:15.08 | |||||
12 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.07 | 1:15.74 | |||||
13 | Annika Britt Larsen | 2005 | GTI | 35.09 | 1:16.20 | |||||
14 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.82 | 1:17.39 | |||||
15 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim | 38.11 | 1:18.56 | |||||
16 | Liva la Cour | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.75 | 1:18.63 | |||||
17 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.91 | 1:18.77 | |||||
18 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 35.78 | 1:19.59 | |||||
19 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.50 | 1:20.63 | |||||
20 | Molly Szczepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.97 | 1:20.81 | |||||
21 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 36.31 | 1:21.60 | |||||
22 | Annette Toft | 2006 | Køge Svømmeklub | 39.70 | 1:21.69 | |||||
23 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.78 | 1:22.05 | |||||
24 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.09 | 1:22.22 | |||||
25 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.34 | 1:22.44 | |||||
26 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 38.93 | 1:22.58 | |||||
27 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.17 | 1:22.98 | |||||
28 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.76 | 1:23.01 | |||||
29 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.76 | 1:23.89 | |||||
30 | Ea Lund | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 41.45 | 1:28.43 | |||||
31 | Olga Vejlby | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 42.59 | 1:29.99 | |||||
32 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.79 | 1:30.24 | |||||
33 | Malene Dithmar | 2006 | GTI | 44.03 | 1:31.06 | |||||
34 | Freya Fenger | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 43.68 | 1:33.00 | |||||
35 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 43.62 | 1:36.70 | |||||
36 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 47.86 | 1:39.43 | |||||
37 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.30 | 1:45.24 | |||||
- | Olivia Franck | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | sw 4.4 tyvstart | |||||
- | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW 65 svøm mave 50m | |||||
- | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW44 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 37, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.49 | 1:05.22 | |||||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.91 | 1:07.20 | |||||
3 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.88 | 1:07.53 | |||||
4 | Alexander Marcus Englev | 2004 | GTI | 32.23 | 1:08.57 | |||||
5 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim | 32.21 | 1:08.58 | |||||
6 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.46 | 1:09.30 | |||||
7 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.38 | 1:09.32 | |||||
8 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim | 33.86 | 1:09.46 | |||||
9 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.70 | 1:09.88 | |||||
10 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.17 | 1:11.28 | |||||
11 | Daniel Bastholm | 2005 | GTI | 33.33 | 1:12.49 | |||||
12 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.62 | 1:12.62 | |||||
13 | August Arup Neergaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.03 | 1:13.58 | |||||
14 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.87 | 1:13.64 | |||||
15 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.44 | 1:13.70 | |||||
16 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.92 | 1:14.68 | |||||
17 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.22 | 1:14.89 | |||||
18 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.38 | 1:15.50 | |||||
19 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim | 33.94 | 1:17.20 | |||||
20 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.06 | 1:18.33 | |||||
21 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 36.41 | 1:18.73 | |||||
22 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 36.10 | 1:18.93 | |||||
23 | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 35.63 | 1:19.26 | |||||
24 | Martin Munch Svendson | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.62 | 1:21.63 | |||||
25 | Mads Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.90 | 1:22.12 | |||||
26 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 38.48 | 1:23.51 | |||||
27 | William Folkmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.15 | 1:23.53 | |||||
28 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | GTI | 38.37 | 1:24.23 | |||||
29 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 37.03 | 1:24.31 | |||||
30 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 40.11 | 1:25.76 | |||||
31 | Elias Jensen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 40.96 | 1:28.97 | |||||
32 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 41.47 | 1:29.48 | |||||
33 | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 43.50 | 1:36.86 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 38, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
1 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.38 | 2:20.43 | 3:34.32 | 4:45.01 | |||
2 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:09.43 | 2:23.72 | 3:38.29 | 4:49.60 | |||
3 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.95 | 2:25.59 | 3:39.22 | 4:49.98 | |||
4 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:08.50 | 2:22.93 | 3:38.57 | 4:52.23 | |||
5 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim | 1:09.69 | 2:24.75 | 3:40.47 | 4:55.88 | |||
6 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim | 1:10.75 | 2:28.68 | 3:46.62 | 5:01.13 | |||
7 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.49 | 2:30.73 | 3:47.80 | 5:01.72 | |||
8 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.42 | 2:27.94 | 3:46.17 | 5:03.55 | |||
9 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.79 | 2:30.46 | 3:48.30 | 5:04.21 | |||
10 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.46 | 2:30.61 | 3:49.37 | 5:06.45 | |||
11 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:11.62 | 2:30.88 | 3:50.23 | 5:07.05 | |||
12 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.99 | 2:38.58 | 3:56.85 | 5:13.54 | |||
13 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.35 | 2:31.65 | 3:53.16 | 5:14.01 | |||
14 | Frida Høj Andersen | 2005 | GTI | 1:14.23 | 2:34.13 | 3:55.23 | 5:15.89 | |||
15 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | GTI | 1:14.48 | 2:36.57 | 3:58.91 | 5:19.36 | |||
16 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.85 | 2:41.53 | 4:05.05 | 5:23.99 | |||
17 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:18.76 | 2:43.48 | 4:06.40 | 5:24.20 | |||
18 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:14.86 | 2:37.91 | 4:02.52 | 5:25.03 | |||
19 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:17.76 | 2:41.53 | 4:06.63 | 5:26.03 | |||
20 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.77 | 2:46.07 | 4:10.69 | 5:31.95 | |||
21 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.57 | 2:46.66 | 4:14.85 | 5:37.26 | |||
22 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.37 | 2:43.94 | 5:37.46 | ||||
23 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.63 | 2:48.50 | 4:17.41 | 5:38.53 | |||
24 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.94 | 2:46.45 | 4:14.62 | 5:41.66 | |||
25 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.98 | 2:51.67 | 4:23.76 | 5:51.81 | |||
26 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:27.86 | 3:00.83 | 4:32.01 | 5:58.11 | |||
27 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:26.14 | 3:00.89 | 4:35.70 | 6:06.39 | |||
28 | Marie Skole Sørensen | 2006 | GTI | 1:21.23 | 2:53.65 | 4:28.33 | 6:06.65 | |||
- | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW108 Tape om foden | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:07 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 39, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
1 | Oscar Isberg | 2004 | GTI | 1:04.47 | 2:11.46 | 3:18.93 | 4:23.70 | |||
2 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.90 | 2:14.33 | 3:20.40 | 4:25.44 | |||
3 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.19 | 2:12.51 | 3:20.96 | 4:29.04 | |||
4 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:04.12 | 2:11.89 | 3:21.15 | 4:29.17 | |||
5 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:04.29 | 2:12.29 | 3:22.32 | 4:31.85 | |||
6 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.50 | 2:14.04 | 3:25.23 | 4:35.71 | |||
7 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim | 1:05.19 | 2:15.51 | 3:26.77 | 4:35.81 | |||
8 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | GTI | 1:05.67 | 2:17.03 | 3:28.55 | 4:37.03 | |||
9 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.20 | 2:18.37 | 3:29.02 | 4:38.00 | |||
10 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:08.13 | 2:20.88 | 3:33.15 | 4:43.17 | |||
11 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:05.19 | 2:18.37 | 3:31.06 | 4:46.64 | |||
12 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.79 | 2:25.70 | 3:40.13 | 4:51.42 | |||
13 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim | 1:09.70 | 2:24.59 | 3:39.47 | 4:51.94 | |||
14 | Laurits Boserup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.65 | 2:26.42 | 3:42.96 | 4:55.60 | |||
15 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.26 | 2:28.16 | 4:23.11 | 4:58.81 | |||
16 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.51 | 2:33.72 | 3:54.08 | 5:11.50 | |||
17 | Cilas Madsen | 2005 | GTI | 1:15.62 | 2:36.03 | 3:56.21 | 5:11.97 | |||
18 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim | 1:14.27 | 2:33.74 | 3:54.10 | 5:12.72 | |||
19 | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 2:04.13 | 3:31.10 | 4:59.06 | 5:36.81 | |||
20 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.93 | 2:48.84 | 4:16.31 | 5:37.20 | |||
21 | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.32 | 2:43.44 | 4:10.65 | 5:38.42 | |||
22 | Sebastian Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:18.72 | 2:46.08 | 4:13.64 | 5:40.96 | |||
23 | Patrick Lind | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:18.24 | 2:46.14 | 4:13.95 | 5:41.45 | |||
24 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.50 | 2:52.04 | 4:23.15 | 5:52.59 | |||
25 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:22.34 | 2:55.52 | 4:31.12 | 6:01.50 | |||
26 | Elias Jensen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:22.00 | 2:55.28 | 4:30.91 | 6:01.64 | |||
27 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.31 | 3:02.69 | 4:39.87 | 6:14.27 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:21 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 40, 10x100m Fri Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Hovedstadens Mix | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 10:08.14 | ||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 54.04 | 54.04 | |||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 57.67 | 1:51.71 | |||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 59.28 | 2:50.99 | |||||||
Mads Møller | 2005 | 1:02.56 | 3:53.55 | |||||||
Gustav Steen Andersen | 2006 | 1:02.01 | 4:55.56 | |||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 1:01.82 | 5:57.38 | |||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 1:01.94 | 6:59.32 | |||||||
Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 1:04.14 | 8:03.46 | |||||||
Falka Tind | 2006 | 1:01.86 | 9:05.32 | |||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 1:02.82 | 10:08.14 | |||||||
2 | Sigma Mix | 2004 | Sigma Swim | 10:22.06 | ||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 58.56 | 58.56 | |||||||
William Ølshøj | 2004 | 1:00.26 | 1:58.82 | |||||||
Mads Liechti | 2004 | 1:01.21 | 3:00.03 | |||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 1:00.68 | 4:00.71 | |||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 1:00.34 | 5:01.05 | |||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 1:04.08 | 6:05.13 | |||||||
Asta Højberg | 2005 | 1:04.98 | 7:10.11 | |||||||
Agnete Boelt | 2006 | 1:04.46 | 8:14.57 | |||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 1:02.45 | 9:17.02 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 1:05.04 | 10:22.06 | |||||||
3 | Gentofte Hajer | 0 | Gentofte Svømme Klub | 10:39.04 | ||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 57.19 | 57.19 | |||||||
Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 1:01.03 | 1:58.22 | |||||||
Cecilie C. Helmark | 2005 | 59.60 | 2:57.82 | |||||||
Kristine Nilsson Norby | 2005 | 1:02.63 | 4:00.45 | |||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 1:01.80 | 5:02.25 | |||||||
Liva la Cour | 2006 | 1:08.59 | 6:10.84 | |||||||
Carl Emil Lundgaard | 2005 | 1:06.61 | 7:17.45 | |||||||
Laurits Boserup | 2005 | 1:04.89 | 8:22.34 | |||||||
Julie Heurlin Lunding | 2006 | 1:10.85 | 9:33.19 | |||||||
Anna R. Strøbek | 2005 | 1:05.85 | 10:39.04 | |||||||
4 | Helsingør Mix | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 10:42.77 | ||||||
Eigil Sigfusson | 2004 | 59.47 | 59.47 | |||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 56.76 | 1:56.23 | |||||||
Lucas T. Mortensen | 2004 | 1:03.88 | 3:00.11 | |||||||
Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 1:00.60 | 4:00.71 | |||||||
Linus Heinrichsen | 2006 | 1:08.49 | 5:09.20 | |||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 1:02.71 | 6:11.91 | |||||||
Emmely Östman Pedersen | 2005 | 1:07.44 | 7:19.35 | |||||||
Caroline Villum Færch | 2005 | 1:07.81 | 8:27.16 | |||||||
Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 1:06.60 | 9:33.76 | |||||||
Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 1:09.01 | 10:42.77 | |||||||
5 | Køge Mix | 2004 | Køge Svømmeklub | 10:54.47 | ||||||
Oliver Schultz | 2004 | 1:02.11 | 1:02.11 | |||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 1:03.26 | 2:05.37 | |||||||
Philip H. Christensen | 2004 | 1:04.98 | 3:10.35 | |||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 1:05.10 | 4:15.45 | |||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | 1:05.83 | 5:21.28 | |||||||
Olivia Mai Gustafson | 2005 | 1:08.39 | 6:29.67 | |||||||
Mikkel Roed | 2004 | 59.61 | 7:29.28 | |||||||
Julie Brix Østergaard | 2006 | 1:08.00 | 8:37.28 | |||||||
Joachim Poulsen | 2006 | 1:08.67 | 9:45.95 | |||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 1:08.52 | 10:54.47 | |||||||
6 | Gsc Mix | 0 | Gladsaxe Svømmeklub | 10:56.48 | ||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 59.13 | 59.13 | |||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 1:01.10 | 2:00.23 | |||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 1:05.85 | 3:06.08 | |||||||
Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 1:06.05 | 4:12.13 | |||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 1:08.59 | 5:20.72 | |||||||
Monika Dragieva | 2006 | 1:10.86 | 6:31.58 | |||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 1:11.65 | 7:43.23 | |||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 1:11.69 | 8:54.92 | |||||||
Frederik Stender-Petersen | 2005 | 1:02.49 | 9:57.41 | |||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 59.07 | 10:56.48 | |||||||
7 | Lyngby Royal Elite | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 11:20.24 | ||||||
Michael Halck | 2004 | 1:02.32 | 1:02.32 | |||||||
Kasper Thorn | 2004 | 1:06.12 | 2:08.44 | |||||||
Phillip Niemann Madsen | 2004 | 1:00.46 | 3:08.90 | |||||||
Andreas Hammer Dohn | 2006 | 1:09.20 | 4:18.10 | |||||||
Mads Emil Christiansen | 2006 | 1:13.55 | 5:31.65 | |||||||
Mathilde Severs | 2006 | 1:03.93 | 6:35.58 | |||||||
Alma Olivarius | 2005 | 1:08.49 | 7:44.07 | |||||||
Kathrine E. Larsen | 2005 | 1:10.52 | 8:54.59 | |||||||
Emily Reuter | 2006 | 1:12.54 | 10:07.13 | |||||||
Victoria Wiingaard | 2006 | 1:13.11 | 11:20.24 | |||||||
8 | Hs Mix-År 1 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 11:39.95 | ||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 1:01.55 | 1:01.55 | |||||||
Illia Bulba | 2005 | 1:03.59 | 2:05.14 | |||||||
Frederik Rink Larsen | 2004 | 1:07.89 | 3:13.03 | |||||||
Anna Bruun-Møller | 2007 | 1:24.62 | 4:37.65 | |||||||
Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 1:05.07 | 5:42.72 | |||||||
Freja Mathilde Kaas | 2006 | 1:14.23 | 6:56.95 | |||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | 1:05.02 | 8:01.97 | |||||||
Clara Katharina Sederholm | 2006 | 1:19.14 | 9:21.11 | |||||||
Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 1:08.95 | 10:30.06 | |||||||
Alexander Nørby | 2006 | 1:09.89 | 11:39.95 | |||||||
9 | Gti Mix | 0 | GTI | 11:49.08 | ||||||
Nicklas Plank | 2004 | 59.34 | 59.34 | |||||||
Oscar Isberg | 2004 | 1:01.25 | 2:00.59 | |||||||
Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 1:00.50 | 3:01.09 | |||||||
Cilas Madsen | 2005 | 1:09.13 | 4:10.22 | |||||||
Mathias W. Rasmussen | 2005 | 1:11.68 | 5:21.90 | |||||||
Malene Dithmar | 2006 | 1:24.27 | 6:46.17 | |||||||
Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 1:19.07 | 8:05.24 | |||||||
Marie Skole Sørensen | 2006 | 1:16.15 | 9:21.39 | |||||||
Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 1:13.17 | 10:34.56 | |||||||
Mathilde Willumsen | 2006 | 1:14.52 | 11:49.08 | |||||||
10 | Hillerød Mix | 0 | Hillerød Svømmeklub | 11:49.23 | ||||||
Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 1:08.68 | 1:08.68 | |||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 1:01.74 | 2:10.42 | |||||||
Louie Uldall | 2005 | 1:01.32 | 3:11.74 | |||||||
Caroline Henning | 2005 | 1:13.48 | 4:25.22 | |||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 1:16.94 | 5:42.16 | |||||||
Olivia Cruse | 2005 | 1:13.06 | 6:55.22 | |||||||
Olivia Franck | 2005 | 1:15.03 | 8:10.25 | |||||||
Samuel Veje | 2005 | 1:13.11 | 9:23.36 | |||||||
Sebastian Larsen | 2006 | 1:15.60 | 10:38.96 | |||||||
Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 1:10.27 | 11:49.23 | |||||||
- | Kvik Mix | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | sw 4.4 tyvstart | |||||
Rasmus Warberg | 2004 | 58.46 | 58.46 | |||||||
Mathias Christensen | 2004 | 58.50 | 1:56.96 | |||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 59.64 | 2:56.60 | |||||||
Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 1:00.23 | 3:56.83 | |||||||
Emma Karoline Guldberg | 2005 | 1:04.07 | 5:00.90 | |||||||
Lise Refsgaard | 2005 | 1:03.59 | 6:04.49 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:15 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 41, 4X50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Helsingør Jokerløb Søndag | 0 | Helsingør Svømmeklub | 57.28 | ||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 57.28 | 57.28 | |||||||
Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 57.28 | 57.28 | ||||||||
2 | Sigma Jokerløb Søndag | 0 | Sigma Swim | 59.26 | ||||||
Catrine Porsdal | 2005 | 59.26 | 59.26 | |||||||
Camilla Porsdal | 2005 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 59.26 | 59.26 | ||||||||
3 | Køge Jokerløb Søndag | 0 | Køge Svømmeklub | 1:04.73 | ||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 1:04.73 | 1:04.73 | |||||||
Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 1:04.73 | 1:04.73 | ||||||||
4 | Gentofte Jokerløb Søndag | 0 | Gentofte Svømme Klub | 1:05.40 | ||||||
Anna R. Strøbek | 2005 | 1:05.40 | 1:05.40 | |||||||
Alba Mantoni | 2006 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 1:05.40 | 1:05.40 | ||||||||
5 | Hovedstaden Jokerløb Søndag | 0 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.13 | ||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 1:09.13 | 1:09.13 | |||||||
Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 1:09.13 | 1:09.13 | ||||||||
6 | Gladsaxe Jokerløb Søndag | 0 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.52 | ||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 1:09.52 | 1:09.52 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 1:09.52 | 1:09.52 | ||||||||
7 | Hillerød Jokerløb Søndag | 0 | Hillerød Svømmeklub | 1:11.81 | ||||||
Emma Mølholm | 2005 | 1:11.81 | 1:11.81 | |||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 1:11.81 | 1:11.81 | ||||||||
8 | Gti Jokerløb Søndag | 0 | GTI | 1:12.89 | ||||||
Marie Skole Sørensen | 2006 | 1:12.89 | 1:12.89 | |||||||
Malene Dithmar | 2006 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 1:12.89 | 1:12.89 | ||||||||
9 | Lyngby Jokerløb Søndag | 0 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.05 | ||||||
Laura Cecilie Salling | 2006 | 1:13.05 | 1:13.05 | |||||||
Alma Lind Babin | 2006 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 1:13.05 | 1:13.05 | ||||||||
- | Herlufsholm Jokerløb Søndag | 0 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | plade frem før trapp | |||||
- | Hørsholm Jokerløb Søndag | 0 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | plade frem o 90 grad | |||||
Emilie Dommer | 2007 | 1:04.64 | 1:04.64 | |||||||
- | SK Kvik Jokerløb Søndag | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | ej 90 grader i arme | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:17 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 42, 4X50m Brystsvømning Herre, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Hovedstaden Jokerløb Søndag | 0 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.92 | ||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 53.92 | 53.92 | |||||||
Mikkel Andersen | 2005 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 53.92 | 53.92 | ||||||||
2 | Helsingør Jokerløb Søndag | 0 | Helsingør Svømmeklub | 57.44 | ||||||
Patrick Lind | 2004 | 57.44 | 57.44 | |||||||
Eigil Sigfusson | 2004 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 57.44 | 57.44 | ||||||||
3 | Hillerød Jokerløb Søndag | 0 | Hillerød Svømmeklub | 58.54 | ||||||
Elias Jensen | 2006 | 58.54 | 58.54 | |||||||
Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 58.54 | 58.54 | ||||||||
4 | Gentofte Jokerløb Søndag | 0 | Gentofte Svømme Klub | 1:00.12 | ||||||
Carl Emil Lundgaard | 2005 | 1:00.12 | 1:00.12 | |||||||
Louie Hansen | 2005 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 1:00.12 | 1:00.12 | ||||||||
5 | Køge Jokerløb Søndag | 0 | Køge Svømmeklub | 1:02.59 | ||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | 1:02.59 | 1:02.59 | |||||||
Oliver Schultz | 2004 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 1:02.59 | 1:02.59 | ||||||||
6 | Sigma Jokerløb Søndag | 0 | Sigma Swim | 1:03.59 | ||||||
William Agerskov | 2004 | 1:03.59 | 1:03.59 | |||||||
Victor Bornemann | 2004 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 1:03.59 | 1:03.59 | ||||||||
7 | SK Kvik Jokerløb Søndag | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.78 | ||||||
Mathias Christensen | 2004 | 1:03.78 | 1:03.78 | |||||||
Carlo-Viggo Cairo | 2005 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 1:03.78 | 1:03.78 | ||||||||
- | Gladsaxe Jokerløb Søndag | 0 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | holder om hele pladn | |||||
William Leth | 2004 | 1:01.23 | 1:01.23 | |||||||
- | Gti Jokerløb Søndag | 0 | GTI | DSQ | plade for langt frem | |||||
- | Hørsholm Jokerløb Søndag | 0 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | 1. svøm holder i pla | |||||
- | Lyngby Jokerløb Søndag | 0 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | mere end 90 grader | |||||
Mads Emil Christiansen | 2006 | 1:07.10 | 1:07.10 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:17 |