Tulokset Regionsmesterskaber Nordjylland 2011
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:51 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Peter Højberg | 1996 | Hobro Svømmeklub | 3:26.37 | 4:52.49 | 5:29.23 | ||||
2 | Martin S. Madsen | 1995 | Aabybro Idrætsforening | 3:27.95 | 4:53.11 | 5:29.61 | ||||
3 | Jacob Dam Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:23.25 | 2:54.36 | 5:56.78 | ||||
4 | Christian Gamst | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 2:58.98 | 4:40.64 | 6:02.20 | 6:02.20 | |||
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 3:34.23 | 5:00.06 | 5:37.52 | ||||
2 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:16.68 | 2:44.93 | 5:39.97 | ||||
3 | Jacob S. Madsen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 2:55.36 | 4:39.81 | 6:03.15 | 6:03.15 | |||
4 | Marcus Brandborg | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:28.85 | 3:04.74 | 6:08.38 | ||||
5 | Nicolai Madsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:26.61 | 3:01.65 | 6:15.09 | ||||
- | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ej samt. rør 25 brys | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 14:51 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:51 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:16.27 | 2:42.72 | 4:17.38 | 5:33.83 | |||
2 | Tine Christensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:17.20 | 2:46.60 | 4:18.72 | 5:33.90 | |||
3 | Nia Jørgensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:36.07 | 3:13.96 | 5:00.02 | 6:25.26 | |||
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mette H Larsen | 1997 | Aabybro Idrætsforening | 2:20.32 | 4:00.74 | 5:35.18 | 6:15.62 | |||
2 | Ida Mikkelsen | 1998 | Skagen Svømmeklub | 1:41.88 | 3:21.07 | 5:19.59 | 6:49.88 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 14:51 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 09:52 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 29.15 | 1:01.28 | 1:33.38 | 2:04.53 | |||
2 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 29.18 | 1:01.58 | 1:34.32 | 2:05.15 | |||
3 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 28.73 | 1:01.04 | 1:33.97 | 2:06.57 | |||
4 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 30.99 | 1:04.53 | 1:38.64 | 2:13.05 | |||
5 | Anders Fly | 1995 | Brønderslev SK08 | 29.74 | 1:03.22 | 1:38.54 | 2:14.30 | |||
6 | Max Tellefsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 31.84 | 1:07.64 | 1:43.62 | 2:16.00 | |||
7 | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 33.15 | 1:08.84 | 1:43.28 | 2:16.44 | |||
8 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 31.25 | 1:06.47 | 1:42.87 | 2:18.61 | |||
9 | James Boyes | 1995 | Svømmeklubben Nord | 32.53 | 1:07.58 | 1:45.18 | 2:21.85 | |||
10 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 34.17 | 1:11.13 | 1:47.44 | 2:23.49 | |||
11 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 33.77 | 1:11.57 | 1:50.54 | 2:27.06 | |||
12 | Martin Kollerup | 1995 | Svømmeklubben Nord | 33.78 | 1:12.06 | 1:51.46 | 2:27.85 | |||
13 | Alexander Lennø | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 32.71 | 1:10.41 | 1:50.44 | 2:29.45 | |||
14 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 34.32 | 1:13.58 | 1:53.15 | 2:29.67 | |||
15 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 33.64 | 1:12.49 | 1:51.74 | 2:29.72 | |||
16 | Vitus Mathiasen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 36.31 | 1:16.41 | 1:57.71 | 2:38.58 | |||
17 | Søren Nielsen Schjølin | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 35.70 | 1:16.49 | 1:58.83 | 2:39.71 | |||
18 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 34.40 | 1:15.81 | 1:59.24 | 2:40.97 | |||
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 33.12 | 1:09.79 | 1:46.51 | 2:21.72 | |||
2 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 34.90 | 1:12.90 | 1:49.58 | 2:26.36 | |||
3 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 35.07 | 1:13.41 | 1:52.92 | 2:31.91 | |||
4 | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | 35.94 | 1:18.56 | 2:03.23 | 2:40.15 | |||
4 | Thomas Svankjær | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 33.68 | 1:56.92 | 2:40.15 | 2:40.15 | |||
6 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 36.25 | 1:17.19 | 2:00.49 | 2:42.43 | |||
7 | Christoffer Elkjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 37.93 | 1:20.86 | 2:05.86 | 2:46.07 | |||
8 | Kartikey Nandgave | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 35.83 | 1:18.87 | 2:04.57 | 2:46.66 | |||
9 | Malthe Gilkrog | 1998 | Idrætsforening Jarl, Arden | 37.13 | 1:18.26 | 2:04.14 | 2:49.36 | |||
10 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 37.49 | 1:22.09 | 2:08.44 | 2:50.73 | |||
11 | Andreas M. Porsmose | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 38.92 | 1:23.64 | 2:10.91 | 2:55.92 | |||
12 | Asger Bertel | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 39.77 | 1:26.29 | 2:13.60 | 3:01.12 | |||
13 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 39.71 | 1:27.04 | 2:17.51 | 3:03.08 | |||
14 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 41.29 | 1:30.25 | 2:20.71 | 3:08.94 | |||
15 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 43.31 | 1:33.40 | 2:24.40 | 3:12.23 | |||
16 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 42.29 | 1:32.20 | 2:22.57 | 3:12.49 | |||
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 35.37 | 1:14.49 | 1:55.07 | 2:33.39 | |||
2 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 35.37 | 1:16.60 | 1:57.82 | 2:36.82 | |||
3 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 37.71 | 1:22.25 | 2:08.68 | 2:53.34 | |||
4 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 40.22 | 1:26.74 | 2:15.78 | 3:02.76 | |||
5 | Mathias H Christensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 38.92 | 1:27.61 | 2:17.30 | 3:04.16 | |||
6 | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 40.40 | 1:28.27 | 2:17.68 | 3:04.20 | |||
7 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 43.49 | 1:34.32 | 2:26.84 | 3:17.29 | |||
8 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 43.25 | 1:34.62 | 2:28.26 | 3:17.42 | |||
9 | Anton Løvgren | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 44.76 | 1:35.95 | 2:29.41 | 3:19.52 | |||
10 | Nicolai Sand | 2000 | Brønderslev SK08 | 45.84 | 1:43.23 | 2:45.52 | 3:43.96 | |||
11 | Rasmus Pedersen | 2000 | Idrætsforening Jarl, Arden | 51.17 | 1:51.72 | 2:52.42 | 3:52.54 | |||
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Andersen | 2001 | Idrætsforening Jarl, Arden | 44.46 | 1:37.06 | 2:31.07 | 3:23.90 | |||
2 | Søren P. Rasmussen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 45.14 | 1:38.98 | 2:33.39 | 3:26.98 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 09:52 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 09:38 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Storgaard | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 34.21 | 1:11.49 | 1:49.99 | 2:27.58 | |||
2 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.59 | 1:11.05 | 1:49.96 | 2:28.23 | |||
3 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 35.16 | 1:13.87 | 1:53.34 | 2:29.80 | |||
4 | Nikoline Leth Jepsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 2:30.62 | ||||||
5 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 34.12 | 1:12.07 | 1:51.98 | 2:31.77 | |||
6 | Linette Hansen | 1995 | Brønderslev SK08 | 2:36.27 | ||||||
7 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 2:38.28 | ||||||
8 | Camilla Christensen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 35.67 | 1:15.33 | 1:56.81 | 2:38.40 | |||
9 | Nanna H Andersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 2:39.35 | ||||||
10 | Katrine Siggaard | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 38.04 | 1:20.51 | 2:03.30 | 2:42.01 | |||
11 | Nina Paulsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 37.94 | 1:19.49 | 2:02.57 | 2:42.69 | |||
12 | Or-Emilie Yonah | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 2:46.71 | ||||||
- | Tine Christensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 35.14 | 1:12.40 | 1:48.27 | 2:24.27 | |||
2 | Alma Mouritsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 38.30 | 1:21.73 | 2:06.62 | 2:46.64 | |||
3 | Line Meldgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 40.14 | 1:25.20 | 2:10.19 | 2:52.27 | |||
4 | Hannah Ibsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 38.73 | 1:21.99 | 2:07.90 | 2:52.51 | |||
5 | Louise Heiberg | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 39.15 | 1:23.99 | 2:09.86 | 2:54.59 | |||
6 | Line Juul Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.04 | 1:24.37 | 2:11.58 | 2:55.17 | |||
7 | Astrid Toft | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 39.42 | 1:24.77 | 2:11.29 | 2:55.78 | |||
8 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 40.78 | 1:26.50 | 2:13.74 | 3:00.79 | |||
9 | Mette Christensen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 41.10 | 1:30.18 | 2:21.10 | 3:07.00 | |||
10 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 42.27 | 1:31.32 | 2:22.34 | 3:10.46 | |||
11 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 43.56 | 1:33.60 | 2:25.85 | 3:14.34 | |||
12 | Line Hesselvang | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 45.14 | 1:36.60 | 2:31.30 | 3:20.02 | |||
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 2:35.01 | ||||||
2 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 38.56 | 1:21.59 | 2:05.52 | 2:46.87 | |||
3 | Anna Olesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 38.90 | 1:22.80 | 2:07.06 | 2:50.02 | |||
4 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 40.61 | 1:25.01 | 2:10.48 | 2:54.52 | |||
5 | Karoline Lehmann | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 40.11 | 1:25.64 | 2:11.22 | 2:55.20 | |||
6 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 41.13 | 1:25.86 | 2:11.64 | 2:55.75 | |||
7 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 41.91 | 1:27.63 | 2:14.81 | 2:56.20 | |||
8 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 40.05 | 1:24.30 | 2:10.69 | 2:57.66 | |||
9 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 38.26 | 1:23.28 | 2:11.07 | 2:58.09 | |||
10 | Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.78 | 1:26.80 | 2:15.92 | 3:00.96 | |||
11 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 38.68 | 1:23.31 | 2:12.54 | 3:01.82 | |||
12 | Signe Tange Jørgensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 42.17 | 1:30.76 | 2:17.89 | 3:03.67 | |||
13 | Julie Broekhoff | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 43.00 | 1:31.78 | 2:21.69 | 3:06.43 | |||
14 | Frederikke Poulsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 40.82 | 1:28.45 | 2:18.62 | 3:06.52 | |||
15 | Sara Frank Plath | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 39.37 | 1:26.56 | 2:17.86 | 3:07.21 | |||
16 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 41.31 | 1:31.71 | 2:23.81 | 3:13.97 | |||
17 | Nikoline Riisberg | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | 42.39 | 1:32.27 | 2:24.07 | 3:14.67 | |||
18 | Mathilde Hedemand | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | 43.88 | 1:35.24 | 2:28.14 | 3:14.98 | |||
19 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 43.47 | 1:35.67 | 2:28.48 | 3:18.25 | |||
20 | Anna Mathiesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 46.40 | 1:39.11 | 2:33.70 | 3:20.00 | |||
21 | Julie Christensen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 44.44 | 1:37.02 | 2:32.39 | 3:21.96 | |||
22 | Emma Naja Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 43.21 | 1:35.99 | 2:29.65 | 3:23.65 | |||
23 | Ida Riber | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 41.55 | 1:29.47 | 2:21.40 | 3:28.91 | |||
24 | Mie Mellerup | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 46.56 | 1:42.58 | 2:40.46 | 3:35.97 | |||
25 | Ida Vibjerg Hansen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 49.68 | 1:47.66 | 2:49.02 | 3:46.47 | |||
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 44.25 | 1:42.00 | 2:43.22 | 3:40.81 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 09:38 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:52 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Thøgersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 27.70 | ||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 29.02 | ||||||
3 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 29.74 | ||||||
4 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 29.86 | ||||||
5 | Daniel Harsfort | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.23 | ||||||
6 | Martin S. Madsen | 1995 | Aabybro Idrætsforening | 30.54 | ||||||
7 | Peter Højberg | 1996 | Hobro Svømmeklub | 32.68 | ||||||
8 | Kasper V Hansen | 1996 | Brønderslev SK08 | 32.87 | ||||||
9 | Benjamin Jørgensen | 1996 | Skagen Svømmeklub | 34.18 | ||||||
10 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 36.60 | ||||||
11 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 36.67 | ||||||
12 | Martin Kollerup | 1995 | Svømmeklubben Nord | 36.87 | ||||||
13 | Phillip Lundquist | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 37.00 | ||||||
14 | Rasmus Hegelund | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 38.03 | ||||||
15 | Mads Jørgensen | 1996 | Skagen Svømmeklub | 41.53 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob S. Madsen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 34.57 | ||||||
2 | Jeppe Jepsen | 1997 | Brønderslev SK08 | 38.35 | ||||||
3 | Mads Storgaard | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 39.30 | ||||||
4 | Peter Bugtrup | 1997 | Brønderslev SK08 | 40.70 | ||||||
5 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 44.90 | ||||||
6 | Emil Myrup | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 47.70 | ||||||
- | Dennis Madsen | 1997 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | assymetrisk | |||||
- | Jacob Koch | 1998 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | tyvstart | |||||
- | Peter Frisgaard Pedersen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Labuschagne | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.71 | ||||||
2 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | 48.92 | ||||||
3 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 49.32 | ||||||
4 | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 52.27 | ||||||
5 | Anders Meldgaard | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 53.58 | ||||||
6 | Mathias H Christensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 55.64 | ||||||
7 | Oliver Bech | 2000 | Thisted Svømmeklub | 56.05 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marius Nørgaard | 2001 | Hobro Svømmeklub | 45.31 | ||||||
2 | Esben Boa Noe | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 1:02.13 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 14:52 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:52 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 31.21 | ||||||
2 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.36 | ||||||
3 | Nikoline Leth Jepsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.84 | ||||||
4 | Or-Emilie Yonah | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 40.75 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Jensen | 1997 | Hobro Svømmeklub | 34.39 | ||||||
2 | Mette H Larsen | 1997 | Aabybro Idrætsforening | 37.49 | ||||||
3 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 37.99 | ||||||
4 | Anne Jakobsen | 1997 | Idrætsforening Jarl, Arden | 38.65 | ||||||
5 | Emma Marie Amdisen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 40.16 | ||||||
6 | Louise Heiberg | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 41.07 | ||||||
7 | Jannie Burmeister | 1998 | Skagen Svømmeklub | 42.26 | ||||||
8 | Karoline Nielsen | 1997 | Skagen Svømmeklub | 42.78 | ||||||
9 | Ida Mikkelsen | 1998 | Skagen Svømmeklub | 42.96 | ||||||
10 | Line Meldgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 48.29 | ||||||
10 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 48.29 | ||||||
12 | Line Hesselvang | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 49.50 | ||||||
13 | Trine Bak | 1998 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 52.73 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 39.15 | ||||||
2 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 39.75 | ||||||
3 | Hannah Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.88 | ||||||
4 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | Hobro Svømmeklub | 42.92 | ||||||
5 | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | 43.02 | ||||||
6 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 44.85 | ||||||
7 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 45.82 | ||||||
8 | Heidi Nguyen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 49.28 | ||||||
9 | Sigrid Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | 52.15 | ||||||
10 | Gitta Nielsen | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:02.64 | ||||||
- | Julie Christensen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Crawlben v. vend. 25 | |||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Beth Mcneese | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.63 | ||||||
2 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 47.28 | ||||||
3 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 54.16 | ||||||
4 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 56.40 | ||||||
5 | Maria Boye Kristiansen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 1:02.14 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 14:52 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:52 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Michael R. Olesen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 1:02.72 | 2:14.55 | 3:26.85 | 4:41.86 | 9:48.09 | ||
5:58.92 | 7:15.48 | |||||||||
2 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 1:16.57 | 2:39.51 | 4:00.59 | 5:21.85 | 10:35.07 | ||
6:42.46 | ||||||||||
3 | James Boyes | 1995 | Svømmeklubben Nord | 1:13.91 | 2:35.72 | 3:58.63 | 5:21.40 | 10:35.12 | ||
6:42.25 | ||||||||||
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | Svømmeklubben Nord | 1:31.12 | 3:13.03 | 4:55.78 | 6:38.67 | 13:24.73 | ||
11:49.89 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 14:52 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:52 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 8, 800m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Anna Jessen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:10.90 | 2:26.83 | 3:43.00 | 4:58.78 | 9:57.71 | ||
6:13.98 | 7:29.45 | 8:44.34 | ||||||||
Løb 8, 800m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Lenette Nielsen | 1997 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:18.77 | 2:46.79 | 4:15.90 | 5:46.76 | 11:40.75 | ||
7:16.29 | 8:45.67 | 10:15.47 | ||||||||
2 | Trine Bak | 1998 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:38.12 | 3:28.04 | 5:18.29 | 7:09.52 | 14:25.69 | ||
8:59.68 | 10:49.29 | 12:38.56 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 14:52 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:52 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 36.19 | 1:16.14 | |||||
2 | Christian Gamst | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 39.94 | 1:24.26 | |||||
3 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 40.25 | 1:24.83 | |||||
4 | Rasmus Hegelund | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 42.18 | 1:29.85 | |||||
5 | Mads Jørgensen | 1996 | Skagen Svømmeklub | 50.06 | 1:47.49 | |||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 44.11 | 1:30.81 | |||||
2 | Nicolai Madsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 44.05 | 1:31.20 | |||||
3 | Marcus Brandborg | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.97 | 1:32.33 | |||||
4 | Mads Storgaard | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 44.75 | 1:32.79 | |||||
5 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 45.09 | 1:33.92 | |||||
6 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 44.58 | 1:35.36 | |||||
7 | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | 44.64 | 1:35.42 | |||||
8 | Christoffer Elkjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 45.66 | 1:35.69 | |||||
9 | Peter Bugtrup | 1997 | Brønderslev SK08 | 45.82 | 1:39.50 | |||||
10 | Asger Bertel | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 49.32 | 1:41.04 | |||||
11 | Malthe Gilkrog | 1998 | Idrætsforening Jarl, Arden | 49.07 | 1:46.14 | |||||
12 | Peter Frisgaard Pedersen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 51.37 | 1:48.04 | |||||
13 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 53.55 | 1:49.01 | |||||
14 | Andreas M. Porsmose | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 53.36 | 1:54.43 | |||||
15 | Niels Horne | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 59.21 | 2:02.02 | |||||
- | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 43.88 | 1:32.36 | |||||
2 | Andreas K Larsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 47.76 | 1:42.33 | |||||
3 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 47.32 | 1:43.36 | |||||
4 | Anton Løvgren | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 53.66 | 1:51.44 | |||||
5 | Rasmus Hall Jørgensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 54.88 | 1:55.18 | |||||
6 | Tobias Kornum | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 56.15 | 1:56.43 | |||||
7 | Lasse Jensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 57.91 | 2:00.26 | |||||
8 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 57.35 | 2:04.55 | |||||
9 | Oliver Bech | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:04.85 | 2:20.33 | |||||
- | Nicolai Sand | 2000 | Brønderslev SK08 | DSQ | 1h. vend. 75m | |||||
- | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | 1 h. vend. 75m | |||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Andersen | 2001 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:00.40 | 2:07.58 | |||||
2 | Søren P. Rasmussen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:01.69 | 2:07.75 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 14:52 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:52 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 42.16 | 1:27.98 | |||||
2 | Linette Hansen | 1995 | Brønderslev SK08 | 42.47 | 1:28.78 | |||||
3 | Julie Storgaard | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 43.42 | 1:31.01 | |||||
4 | Anastasia Mortensen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 43.50 | 1:32.01 | |||||
5 | Nia Jørgensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 43.84 | 1:32.31 | |||||
6 | Camilla Christensen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 45.23 | 1:35.95 | |||||
7 | Alberte R. Sørensen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 48.16 | 1:39.18 | |||||
8 | Amalie Lind | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 49.16 | 1:43.05 | |||||
- | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | 1 hånd i ven. | |||||
- | Malgosia Dudko | 1996 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Marie Amdisen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 44.12 | 1:30.89 | |||||
2 | Anne Jakobsen | 1997 | Idrætsforening Jarl, Arden | 45.19 | 1:36.81 | |||||
3 | Hannah Ibsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 46.55 | 1:39.08 | |||||
4 | Astrid Toft | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 47.45 | 1:39.67 | |||||
5 | Alma Mouritsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 47.27 | 1:40.22 | |||||
6 | Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 47.63 | 1:42.04 | |||||
7 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 49.11 | 1:42.24 | |||||
8 | Karoline Nielsen | 1997 | Skagen Svømmeklub | 50.93 | 1:46.06 | |||||
9 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 52.39 | 1:48.53 | |||||
10 | Line Juul Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 53.69 | 1:52.78 | |||||
11 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 53.23 | 1:53.10 | |||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 43.30 | 1:27.28 | |||||
2 | Karoline Lehmann | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 47.52 | 1:38.99 | |||||
3 | Frederikke Poulsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 46.32 | 1:39.00 | |||||
4 | Signe Tange Jørgensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 48.70 | 1:40.38 | |||||
5 | Camilla Strandqvist | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 49.20 | 1:42.68 | |||||
6 | Anna Olesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 49.35 | 1:42.72 | |||||
7 | Mathilde Hedemand | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | 51.06 | 1:43.18 | |||||
8 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 51.40 | 1:46.56 | |||||
9 | Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 52.72 | 1:48.39 | |||||
10 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 53.00 | 1:49.52 | |||||
11 | Mie Mellerup | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 51.64 | 1:50.39 | |||||
12 | Stine Jensen | 1999 | Brønderslev SK08 | 51.67 | 1:51.45 | |||||
13 | Julie Broekhoff | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 54.22 | 1:51.87 | |||||
14 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 54.11 | 1:52.10 | |||||
15 | Emma Naja Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 53.12 | 1:52.74 | |||||
16 | Signe Rosendal | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 55.35 | 1:55.26 | |||||
17 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 55.69 | 1:56.61 | |||||
18 | Katrine S. Jørgensen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 55.77 | 1:57.74 | |||||
19 | Sara Frank Plath | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:57.92 | ||||||
20 | Astrid Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 56.02 | 1:58.17 | |||||
21 | Sarah Dyrhave Lindberg | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 1:00.17 | 2:03.22 | |||||
22 | Nikoline Riisberg | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | 58.23 | 2:03.66 | |||||
23 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 57.31 | 2:03.81 | |||||
24 | Ida Vibjerg Hansen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 59.67 | 2:03.96 | |||||
25 | Cecilie N. Eftervand | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 1:00.89 | 2:04.08 | |||||
26 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:00.05 | 2:07.16 | |||||
27 | Lena Præstholm | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 59.80 | 2:08.89 | |||||
28 | Anna Mathiesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:02.44 | 2:10.75 | |||||
- | Gitta Nielsen | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Helene Lund Kristensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | gen. armtag ved star | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 14:52 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:52 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Thøgersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 33.08 | 1:10.81 | 1:48.60 | 2:25.92 | |||
2 | Peter Højberg | 1996 | Hobro Svømmeklub | 34.05 | 1:14.59 | 1:57.39 | 2:40.77 | |||
3 | Martin S. Madsen | 1995 | Aabybro Idrætsforening | 36.67 | 1:18.71 | 2:02.01 | 2:43.14 | |||
4 | Jacob Dam Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 40.40 | 1:27.42 | 2:17.58 | 3:06.57 | |||
5 | Phillip Lundquist | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 39.89 | 1:29.47 | 2:22.35 | 3:14.94 | |||
- | Rasmus Hegelund | 1995 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | 1 h. v. vend. 125m. | |||||
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 36.76 | 1:21.14 | 2:04.31 | 2:49.42 | |||
2 | Jacob S. Madsen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 40.28 | 1:27.69 | 2:17.90 | 3:04.38 | |||
- | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | 1h. v. vend.175m | |||||
- | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | 1 h. v. vend. 175m. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 14:52 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:24 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 36.83 | 1:16.90 | 2:00.45 | 2:43.58 | |||
2 | Tine Christensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 37.77 | 1:19.94 | 2:03.24 | 2:44.55 | |||
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maja Jensen | 1997 | Hobro Svømmeklub | 37.59 | 1:25.47 | 2:14.02 | 2:59.07 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 15:24 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 25.34 | ||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 26.14 | ||||||
3 | Michael R. Olesen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 26.43 | ||||||
4 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 26.52 | ||||||
5 | Marcus Thøgersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 26.96 | ||||||
6 | Anders Fly | 1995 | Brønderslev SK08 | 27.26 | ||||||
7 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 27.38 | ||||||
8 | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 28.01 | ||||||
9 | Martin Kollerup | 1995 | Svømmeklubben Nord | 28.52 | ||||||
10 | Max Tellefsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 28.67 | ||||||
11 | Benjamin Jørgensen | 1996 | Skagen Svømmeklub | 29.25 | ||||||
12 | James Boyes | 1995 | Svømmeklubben Nord | 29.64 | ||||||
13 | Alexander Lennø | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 29.99 | ||||||
14 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 30.40 | ||||||
15 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 30.97 | ||||||
16 | Kasper V Hansen | 1996 | Brønderslev SK08 | 31.24 | ||||||
17 | Søren Nielsen Schjølin | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 32.84 | ||||||
18 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 32.88 | ||||||
19 | Vitus Mathiasen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 33.10 | ||||||
20 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 33.84 | ||||||
- | Daniel Harsfort | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kartikey Nandgave | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 32.14 | ||||||
2 | Dennis Madsen | 1997 | Idrætsforening Jarl, Arden | 32.19 | ||||||
3 | Thomas Svankjær | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 32.28 | ||||||
4 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 32.37 | ||||||
5 | Jeppe Jepsen | 1997 | Brønderslev SK08 | 34.65 | ||||||
6 | Andreas M. Porsmose | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 35.11 | ||||||
7 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 36.48 | ||||||
8 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | Svømmeklubben Nord | 37.23 | ||||||
9 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 38.13 | ||||||
10 | Lasse Bach | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 40.98 | ||||||
11 | Niels Horne | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 49.89 | ||||||
12 | Jacob Koch | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 51.61 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 31.93 | ||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 32.03 | ||||||
3 | Andreas K Larsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 35.37 | ||||||
4 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 36.75 | ||||||
5 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | 37.05 | ||||||
6 | Daniel Labuschagne | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.46 | ||||||
7 | Scott Stegenborg | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 39.99 | ||||||
8 | Anders Meldgaard | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 41.31 | ||||||
9 | Rasmus Hall Jørgensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 41.55 | ||||||
10 | Jonathan L Kristensen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 41.82 | ||||||
11 | Christopher Lerche | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 41.84 | ||||||
12 | Lasse Jensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 41.96 | ||||||
13 | Nicolai Sand | 2000 | Brønderslev SK08 | 43.34 | ||||||
14 | Tobias Kornum | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 44.84 | ||||||
15 | Mads Bogner | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 46.82 | ||||||
16 | Oliver Bech | 2000 | Thisted Svømmeklub | 48.83 | ||||||
17 | Rasmus Pedersen | 2000 | Idrætsforening Jarl, Arden | 48.92 | ||||||
18 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 54.06 | ||||||
19 | Magnus Hegelund | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 56.40 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marius Nørgaard | 2001 | Hobro Svømmeklub | 36.19 | ||||||
2 | Jonas L. Werther | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 47.96 | ||||||
3 | Esben Boa Noe | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 53.82 | ||||||
- | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 15:25 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 29.31 | ||||||
2 | Nina Paulsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 31.29 | ||||||
3 | Nanna H Andersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 32.08 | ||||||
4 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 32.20 | ||||||
5 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 32.21 | ||||||
6 | Celine Drivsholm | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 32.35 | ||||||
7 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 32.52 | ||||||
8 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 32.55 | ||||||
9 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 32.56 | ||||||
10 | Julie Storgaard | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 33.51 | ||||||
11 | Katrine Siggaard | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 34.31 | ||||||
12 | Or-Emilie Yonah | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 35.16 | ||||||
13 | Amalie Lind | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 40.24 | ||||||
- | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 32.14 | ||||||
2 | Ida Mikkelsen | 1998 | Skagen Svømmeklub | 32.78 | ||||||
3 | Jannie Burmeister | 1998 | Skagen Svømmeklub | 33.30 | ||||||
4 | Mette H Larsen | 1997 | Aabybro Idrætsforening | 33.85 | ||||||
5 | Emma Marie Amdisen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 34.58 | ||||||
6 | Louise Heiberg | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 35.90 | ||||||
7 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 36.68 | ||||||
8 | Mette Christensen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 36.98 | ||||||
9 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 39.59 | ||||||
10 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 43.73 | ||||||
- | Pernille Andersen | 1998 | Hobro Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 35.75 | ||||||
2 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | Hobro Svømmeklub | 35.81 | ||||||
3 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 35.92 | ||||||
4 | Freja Bermann | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 36.54 | ||||||
5 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 36.86 | ||||||
6 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 37.14 | ||||||
7 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 37.31 | ||||||
8 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 37.47 | ||||||
9 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 37.90 | ||||||
10 | Anne-Kathrine Sørensen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 38.67 | ||||||
11 | Hannah Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.42 | ||||||
12 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.68 | ||||||
13 | Maria Ottesen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 40.05 | ||||||
14 | Camilla Johannesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 40.72 | ||||||
15 | Stine Jensen | 1999 | Brønderslev SK08 | 40.96 | ||||||
16 | Katrine S. Jørgensen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 41.05 | ||||||
17 | Signe Rosendal | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 41.29 | ||||||
18 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 42.98 | ||||||
19 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 43.01 | ||||||
20 | Astrid Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 43.23 | ||||||
21 | Camilla Outzen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 43.99 | ||||||
22 | Heidi Nguyen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 44.13 | ||||||
23 | Caroline Zimmer | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 44.55 | ||||||
24 | Cecilie N. Eftervand | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 46.54 | ||||||
25 | Rikke Hesselvang | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 47.03 | ||||||
26 | Natasja Aaen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 48.53 | ||||||
27 | Emma Lund | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 48.76 | ||||||
28 | Ida Vibjerg Hansen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 49.18 | ||||||
29 | Frederikke G. Christensen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 51.00 | ||||||
30 | Ellen Damsgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 55.30 | ||||||
- | Lena Præstholm | 1999 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Ida Riber | 1999 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Beth Mcneese | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.34 | ||||||
2 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 40.71 | ||||||
3 | Maria Boye Kristiansen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 42.32 | ||||||
4 | Sofie S. Madsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 46.27 | ||||||
5 | Ida S Olesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 46.96 | ||||||
6 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 48.79 | ||||||
7 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 49.90 | ||||||
8 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 51.41 | ||||||
9 | Selina Gammelgaard Carlse | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 55.25 | ||||||
- | Helene Lund Kristensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 15:45 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael R. Olesen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 31.90 | 1:07.13 | |||||
2 | Anders Fly | 1995 | Brønderslev SK08 | 33.46 | 1:09.14 | |||||
3 | Benjamin Jørgensen | 1996 | Skagen Svømmeklub | 37.13 | 1:15.07 | |||||
4 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 38.00 | 1:16.26 | |||||
5 | Kasper V Hansen | 1996 | Brønderslev SK08 | 38.16 | 1:18.81 | |||||
6 | Christian Gamst | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 39.58 | 1:19.42 | |||||
7 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 38.85 | 1:19.83 | |||||
8 | Alexander Lennø | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 39.22 | 1:20.46 | |||||
9 | Max Tellefsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 41.12 | 1:22.36 | |||||
10 | Phillip Lundquist | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 42.19 | 1:25.72 | |||||
- | Jacob Dam Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Vitus Mathiasen | 1996 | Thisted Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev 25 m | |||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 37.06 | 1:15.39 | |||||
2 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 37.92 | 1:16.21 | |||||
3 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 37.36 | 1:16.70 | |||||
4 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 38.24 | 1:17.28 | |||||
5 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 41.05 | 1:21.83 | |||||
6 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 40.73 | 1:21.93 | |||||
7 | Marcus Brandborg | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.40 | 1:23.79 | |||||
8 | Nicolai Madsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 42.52 | 1:26.20 | |||||
9 | Asger Bertel | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 42.09 | 1:26.92 | |||||
10 | Thomas Svankjær | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 42.54 | 1:28.19 | |||||
11 | Christoffer Elkjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 44.75 | 1:30.93 | |||||
12 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 45.55 | 1:33.50 | |||||
13 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 46.44 | 1:35.53 | |||||
14 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 46.38 | 1:36.45 | |||||
15 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 46.70 | 1:36.80 | |||||
16 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | Svømmeklubben Nord | 47.82 | 1:39.41 | |||||
17 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 48.54 | 1:39.54 | |||||
18 | Lasse Bach | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 1:48.40 | 1:48.40 | |||||
19 | Niels Horne | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 53.49 | 1:51.62 | |||||
20 | Emil Myrup | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 55.14 | 1:57.41 | |||||
- | Kartikey Nandgave | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev. 25m | |||||
- | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | DSQ | ej fortsat bev 75m | |||||
- | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev 25m | |||||
- | Peter Frisgaard Pedersen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | manglr brør v 25 | |||||
- | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev. 75m | |||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 42.29 | 1:28.69 | |||||
2 | Mathias H Christensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 45.38 | 1:32.38 | |||||
3 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | 48.97 | 1:37.30 | |||||
4 | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 48.13 | 1:39.46 | |||||
5 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 48.56 | 1:39.82 | |||||
6 | Jonathan L Kristensen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 48.91 | 1:41.97 | |||||
7 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 53.49 | 1:48.51 | |||||
8 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 53.71 | 1:48.80 | |||||
9 | Anton Løvgren | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 54.26 | 1:49.07 | |||||
10 | Rasmus Pedersen | 2000 | Idrætsforening Jarl, Arden | 52.77 | 1:49.38 | |||||
11 | Scott Stegenborg | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 53.07 | 1:52.17 | |||||
- | Mads Bogner | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ej kont. bev. 25 m | |||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Andersen | 2001 | Idrætsforening Jarl, Arden | 49.58 | 1:41.78 | |||||
2 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 51.02 | 1:45.19 | |||||
- | Søren P. Rasmussen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev. v 25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 17:06 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 34.13 | 1:10.46 | |||||
2 | Celine Drivsholm | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 36.02 | 1:13.61 | |||||
3 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 37.01 | 1:15.94 | |||||
4 | Camilla Christensen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 37.98 | 1:17.55 | |||||
5 | Nikoline Leth Jepsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 38.54 | 1:18.49 | |||||
6 | Anna Jessen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 38.84 | 1:19.87 | |||||
7 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 40.82 | 1:22.92 | |||||
8 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 42.03 | 1:23.53 | |||||
9 | Nina Paulsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 41.47 | 1:23.92 | |||||
10 | Nanna H Andersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 41.52 | 1:26.07 | |||||
11 | Katrine Siggaard | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 43.51 | 1:26.93 | |||||
12 | Nia Jørgensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 44.52 | 1:29.57 | |||||
13 | Alberte R. Sørensen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 45.93 | 1:32.07 | |||||
- | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lenette Nielsen | 1997 | Idrætsforening Jarl, Arden | 39.64 | 1:20.86 | |||||
2 | Jannie Burmeister | 1998 | Skagen Svømmeklub | 40.93 | 1:23.11 | |||||
3 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 42.47 | 1:25.10 | |||||
4 | Alma Mouritsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 42.54 | 1:25.64 | |||||
5 | Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 43.92 | 1:28.39 | |||||
6 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 44.36 | 1:29.57 | |||||
7 | Astrid Toft | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 44.94 | 1:31.76 | |||||
8 | Line Meldgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 45.96 | 1:31.87 | |||||
9 | Karoline Nielsen | 1997 | Skagen Svømmeklub | 46.90 | 1:36.39 | |||||
10 | Line Hesselvang | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 48.46 | 1:40.06 | |||||
11 | Mette Christensen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 49.73 | 1:43.65 | |||||
- | Hannah Ibsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | DSQ | ej berøring v. 75m | |||||
- | Line Juul Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | ej fortsat bev. 25m | |||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 40.25 | 1:22.96 | |||||
2 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 43.56 | 1:26.64 | |||||
3 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 43.00 | 1:29.17 | |||||
4 | Freja Bermann | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 43.40 | 1:29.93 | |||||
5 | Anna Olesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 44.74 | 1:30.73 | |||||
6 | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | 44.27 | 1:31.89 | |||||
7 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 44.27 | 1:32.36 | |||||
8 | Signe Tange Jørgensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 45.97 | 1:33.61 | |||||
9 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 46.26 | 1:34.90 | |||||
10 | Julie Broekhoff | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 47.49 | 1:35.15 | |||||
11 | Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.57 | 1:35.30 | |||||
12 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 46.20 | 1:35.91 | |||||
13 | Karoline Lehmann | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 47.90 | 1:36.62 | |||||
14 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 46.70 | 1:37.63 | |||||
15 | Camilla Strandqvist | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 50.27 | 1:41.89 | |||||
16 | Camilla Johannesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 51.93 | 1:42.47 | |||||
17 | Ida Riber | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 50.79 | 1:42.80 | |||||
18 | Emma Naja Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 51.76 | 1:44.39 | |||||
19 | Sigrid Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | 51.62 | 1:44.97 | |||||
20 | Nikoline Riisberg | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | 51.50 | 1:45.48 | |||||
21 | Julie Christensen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 52.09 | 1:45.52 | |||||
22 | Mie Mellerup | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 51.24 | 1:45.59 | |||||
23 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 52.71 | 1:46.63 | |||||
24 | Maria Ottesen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 52.32 | 1:47.50 | |||||
25 | Camilla Outzen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 54.58 | 1:49.44 | |||||
26 | Emma Lund | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 52.05 | 1:49.47 | |||||
27 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 52.21 | 1:51.68 | |||||
28 | Ellen Damsgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 57.96 | 2:01.09 | |||||
29 | Caroline Zimmer | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 59.64 | 2:01.82 | |||||
30 | Natasja Aaen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:02.82 | 2:03.91 | |||||
- | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev. 25 m | |||||
- | Frederikke G. Christensen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev. 25m | |||||
- | Frederikke Poulsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ej berøring v. 50 m | |||||
- | Sara Frank Plath | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev. 25 m | |||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lisa Rijkhoff | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 50.05 | 1:45.46 | |||||
2 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 50.99 | 1:47.21 | |||||
3 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 56.45 | 1:50.56 | |||||
4 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 56.13 | 1:53.81 | |||||
5 | Selina Gammelgaard Carlse | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:02.73 | 2:10.52 | |||||
- | Ida S Olesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev. 25m | |||||
- | Sofie Hein Rimmen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 17:06 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 34.17 | ||||||
2 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 34.35 | ||||||
3 | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 35.38 | ||||||
4 | Daniel Harsfort | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.13 | ||||||
5 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 41.24 | ||||||
6 | Søren Nielsen Schjølin | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 46.25 | ||||||
7 | Mads Jørgensen | 1996 | Skagen Svømmeklub | 50.74 | ||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Storgaard | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 43.84 | ||||||
2 | Jeppe Jepsen | 1997 | Brønderslev SK08 | 46.80 | ||||||
3 | Malthe Gilkrog | 1998 | Idrætsforening Jarl, Arden | 48.01 | ||||||
4 | Dennis Madsen | 1997 | Idrætsforening Jarl, Arden | 51.38 | ||||||
5 | Emil Myrup | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 51.68 | ||||||
6 | Lasse Bach | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 1:00.08 | ||||||
7 | Jacob Koch | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 1:16.66 | ||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas K Larsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 49.55 | ||||||
2 | Daniel Labuschagne | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 52.44 | ||||||
3 | Rasmus Hall Jørgensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 53.24 | ||||||
4 | Tobias Kornum | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 55.58 | ||||||
5 | Lasse Jensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 55.64 | ||||||
6 | Mads Bogner | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 59.70 | ||||||
7 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 1:00.20 | ||||||
8 | Magnus Hegelund | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.61 | ||||||
9 | Scott Stegenborg | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.80 | ||||||
- | Anders Meldgaard | 2000 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | flyben | |||||
- | Christopher Lerche | 2000 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | Crawlben | |||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 54.18 | ||||||
2 | Marius Nørgaard | 2001 | Hobro Svømmeklub | 58.47 | ||||||
3 | Jonas L. Werther | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.12 | ||||||
4 | Esben Boa Noe | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 1:16.78 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 17:06 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 40.62 | ||||||
2 | Anastasia Mortensen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 43.18 | ||||||
3 | Malgosia Dudko | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 46.29 | ||||||
4 | Alberte R. Sørensen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 47.43 | ||||||
5 | Amalie Lind | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 48.16 | ||||||
- | Linette Hansen | 1995 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Jakobsen | 1997 | Idrætsforening Jarl, Arden | 43.44 | ||||||
2 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 49.27 | ||||||
3 | Trine Bak | 1998 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 57.28 | ||||||
4 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 58.17 | ||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | Hobro Svømmeklub | 47.16 | ||||||
2 | Mathilde Hedemand | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | 47.93 | ||||||
3 | Camilla Strandqvist | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 48.48 | ||||||
4 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 51.90 | ||||||
5 | Stine Jensen | 1999 | Brønderslev SK08 | 52.00 | ||||||
6 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 52.51 | ||||||
7 | Anne-Kathrine Sørensen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 52.98 | ||||||
8 | Hannah Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 53.29 | ||||||
9 | Signe Rosendal | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 54.50 | ||||||
10 | Astrid Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 55.00 | ||||||
11 | Katrine S. Jørgensen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 55.16 | ||||||
12 | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | 55.35 | ||||||
13 | Maria Ottesen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 55.47 | ||||||
14 | Caroline Zimmer | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 55.94 | ||||||
15 | Gitta Nielsen | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | 56.83 | ||||||
16 | Sigrid Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | 57.20 | ||||||
17 | Lena Præstholm | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 57.78 | ||||||
18 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 57.91 | ||||||
19 | Cecilie N. Eftervand | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 58.76 | ||||||
20 | Anna Mathiesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:00.79 | ||||||
21 | Rikke Hesselvang | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:01.24 | ||||||
22 | Ellen Damsgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:02.09 | ||||||
23 | Emma Lund | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:02.35 | ||||||
24 | Heidi Nguyen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 1:06.65 | ||||||
25 | Frederikke G. Christensen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.09 | ||||||
26 | Natasja Aaen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:12.25 | ||||||
- | Sarah Dyrhave Lindberg | 1999 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | 1h vending 25m | |||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Beth Mcneese | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 52.79 | ||||||
2 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 55.68 | ||||||
3 | Lisa Rijkhoff | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 58.28 | ||||||
4 | Maria Boye Kristiansen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 1:01.26 | ||||||
5 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.44 | ||||||
6 | Sofie S. Madsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 1:05.90 | ||||||
7 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.73 | ||||||
8 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:11.71 | ||||||
9 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:15.03 | ||||||
10 | Selina Gammelgaard Carlse | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:15.69 | ||||||
- | Helene Lund Kristensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 17:06 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 09:38 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thisted Drenge 1 Fri | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:45.14 | ||||||
Simon L. Knudsen | 1996 | 25.43 | 25.43 | |||||||
Mathias F. Nielsen | 1995 | 27.70 | 53.13 | |||||||
Michael Kjær | 1995 | 26.55 | 1:19.68 | |||||||
Kristoffer Moos | 1996 | 25.46 | 1:45.14 | |||||||
2 | S68 Hjørring 1 Herrer Fri | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 1:46.56 | ||||||
Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 28.18 | 28.18 | |||||||
Michael R. Olesen | 1995 | 26.46 | 54.64 | |||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 27.21 | 1:21.85 | |||||||
Magnus Yde | 1996 | 24.71 | 1:46.56 | |||||||
3 | Vilde Kaniner Drenge Fri | 1995 | Aabybro Idrætsforening | 2:01.28 | ||||||
Martin S. Madsen | 1995 | 58.66 | 58.66 | |||||||
Ralf Fagerstrøm | 1996 | 30.14 | 1:28.80 | |||||||
Alexander Lennø | 1996 | 32.48 | 2:01.28 | |||||||
Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | 2:01.28 | ||||||||
4 | Nord Drenge 1 Fri | 1995 | Svømmeklubben Nord | 2:04.05 | ||||||
Martin Kollerup | 1995 | 1:01.04 | 1:01.04 | |||||||
Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 29.51 | 1:30.55 | |||||||
James Boyes | 1995 | 33.50 | 2:04.05 | |||||||
Ludvig Lind | 1998 | 2:04.05 | ||||||||
5 | As3 Drenge 2 Fri | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 2:06.41 | ||||||
Christian Rytter Nielsen | 1996 | 32.04 | 32.04 | |||||||
Jacob Dam Larsen | 1996 | 30.73 | 1:02.77 | |||||||
Christian Gamst | 1996 | 30.27 | 1:33.04 | |||||||
Nicolai Madsen | 1997 | 33.37 | 2:06.41 | |||||||
6 | S68 Hjørring 2 Herrer Fri | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 2:09.43 | ||||||
Max Tellefsen | 1996 | 29.08 | 29.08 | |||||||
Søren Nielsen Schjølin | 1996 | 33.63 | 1:02.71 | |||||||
Gustav Yde | 2000 | 33.15 | 1:35.86 | |||||||
Mads Storgaard | 1998 | 33.57 | 2:09.43 | |||||||
7 | Thisted Drenge 2 Fri | 1996 | Thisted Svømmeklub | 2:10.08 | ||||||
Peter Birk | 1996 | 32.15 | 32.15 | |||||||
Marcus Boesen | 1999 | 33.47 | 1:05.62 | |||||||
Vitus Mathiasen | 1996 | 33.13 | 1:38.75 | |||||||
Frederik Jessen | 1998 | 31.33 | 2:10.08 | |||||||
8 | Blå Mænd Fri | 1995 | Brønderslev SK08 | 2:13.19 | ||||||
Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 38.59 | 38.59 | |||||||
Kasper V Hansen | 1996 | 31.02 | 1:09.61 | |||||||
Peter Bugtrup | 1997 | 36.76 | 1:46.37 | |||||||
Anders Fly | 1995 | 26.82 | 2:13.19 | |||||||
9 | Pingvin Drenge 1 Fri | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:15.30 | ||||||
Daniel Harsfort | 1996 | 29.47 | 29.47 | |||||||
Peter Frisgaard Pedersen | 1997 | 35.84 | 1:05.31 | |||||||
Daniel Labuschagne | 1999 | 38.17 | 1:43.48 | |||||||
Marcus Brandborg | 1997 | 31.82 | 2:15.30 | |||||||
10 | Hobro Drenge Fri | 1996 | Hobro Svømmeklub | 2:30.82 | ||||||
Rasmus Hall Jørgensen | 2000 | 41.28 | 41.28 | |||||||
Marius Nørgaard | 2001 | 37.10 | 1:18.38 | |||||||
Lasse Jensen | 2000 | 42.89 | 2:01.27 | |||||||
Peter Højberg | 1996 | 29.55 | 2:30.82 | |||||||
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | As3 Drenge 1 Fri | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 2:01.07 | ||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 30.80 | 30.80 | |||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 30.70 | 1:01.50 | |||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 30.04 | 1:31.54 | |||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 29.53 | 2:01.07 | |||||||
2 | As3 Drenge 3 Fri | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:19.73 | ||||||
Sebastian Reese | 1998 | 34.66 | 34.66 | |||||||
Christoffer Elkjær | 1998 | 38.16 | 1:12.82 | |||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 1:06.91 | 2:19.73 | |||||||
Kartikey Nandgave | 1998 | 2:19.73 | ||||||||
3 | As4 Drenge 1 Fri | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:32.62 | ||||||
Andreas M. Porsmose | 1998 | 35.82 | 35.82 | |||||||
Lasse Harde | 1998 | 39.18 | 1:15.00 | |||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 38.38 | 1:53.38 | |||||||
Thomas Kjær | 1998 | 39.24 | 2:32.62 | |||||||
4 | As4 Drenge 2 Fri | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:39.16 | ||||||
Mathias H Christensen | 1999 | 40.12 | 40.12 | |||||||
Mikkel K Lauridsen | 1998 | 41.25 | 1:21.37 | |||||||
Anton Løvgren | 1999 | 42.76 | 2:04.13 | |||||||
Sebastian Brun Koch | 1998 | 35.03 | 2:39.16 | |||||||
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | As T-Hold Drenge Fri | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:39.40 | ||||||
Scott Stegenborg | 2000 | 42.91 | 42.91 | |||||||
Jonathan L Kristensen | 2000 | 43.75 | 1:26.66 | |||||||
Andreas K Larsen | 1999 | 35.28 | 2:01.94 | |||||||
Thomas Schiby | 2001 | 37.46 | 2:39.40 | |||||||
2 | As4 Drenge 3 Fri | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 2:47.98 | ||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 40.88 | 40.88 | |||||||
Niklas T. Kristiansen | 2000 | 43.44 | 1:24.32 | |||||||
Søren P. Rasmussen | 2001 | 43.97 | 2:08.29 | |||||||
Mads L. Werther | 2000 | 39.69 | 2:47.98 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 09:38 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | S68 Hjørring 1 Damer Fri | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 2:08.44 | ||||||
Celine Drivsholm | 1996 | 1:04.41 | 1:04.41 | |||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 33.86 | 1:38.27 | |||||||
Julie Storgaard | 1996 | 30.17 | 2:08.44 | |||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 2:08.44 | ||||||||
2 | As3 Piger 1 Fri | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 2:15.08 | ||||||
Nia Jørgensen | 1996 | 1:09.72 | 1:09.72 | |||||||
Anna Olesen | 1999 | 34.60 | 1:44.32 | |||||||
Alma Mouritsen | 1997 | 30.76 | 2:15.08 | |||||||
Camilla Christensen | 1995 | 2:15.08 | ||||||||
3 | S68 Hjørring 2 Damer Fri | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 2:22.44 | ||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 1:07.77 | 1:07.77 | |||||||
Malgosia Dudko | 1996 | 38.51 | 1:46.28 | |||||||
Alberte R. Sørensen | 1996 | 36.16 | 2:22.44 | |||||||
Katrine Siggaard | 1995 | 2:22.44 | ||||||||
4 | Nord Piger 1 Fri | 1996 | Svømmeklubben Nord | 2:27.65 | ||||||
Nina Paulsen | 1996 | 37.27 | 37.27 | |||||||
Anastasia Mortensen | 1996 | 37.30 | 1:14.57 | |||||||
Nanna H Andersen | 1996 | 33.25 | 1:47.82 | |||||||
Sigrid Jensen | 1999 | 39.83 | 2:27.65 | |||||||
5 | Vilde Kaniner 2 Piger Fri | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 2:33.66 | ||||||
Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 37.08 | 37.08 | |||||||
Maria Boye Kristiansen | 2001 | 42.58 | 1:19.66 | |||||||
Karen Frederikke Hansen | 1996 | 1:14.00 | 2:33.66 | |||||||
Amalie Lind | 1996 | 2:33.66 | ||||||||
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | S68 Hjørring 3 Damer Fri | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 2:16.36 | ||||||
Anne Tollerup | 1998 | 1:07.76 | 1:07.76 | |||||||
Emma Marie Amdisen | 1997 | 35.12 | 1:42.88 | |||||||
Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 33.48 | 2:16.36 | |||||||
Julie Rishøj Andersen | 1997 | 2:16.36 | ||||||||
2 | Vilde Kaniner 1 Piger Fri | 1997 | Aabybro Idrætsforening | 2:27.76 | ||||||
Louise Heiberg | 1998 | 36.70 | 36.70 | |||||||
Mette H Larsen | 1997 | 33.96 | 1:10.66 | |||||||
Mette Christensen | 1998 | 37.80 | 1:48.46 | |||||||
Stine Boye Kristiansen | 1998 | 39.30 | 2:27.76 | |||||||
3 | S68 Hjørring 4 Damer Fri | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 2:31.09 | ||||||
Astrid Toft | 1997 | 1:14.62 | 1:14.62 | |||||||
Maria Ingvardsen | 1997 | 39.20 | 1:53.82 | |||||||
Line Meldgaard | 1997 | 37.27 | 2:31.09 | |||||||
Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 2:31.09 | ||||||||
4 | Skagen 1 Piger Fri | 1998 | Skagen Svømmeklub | 2:31.78 | ||||||
Anne-Kathrine Sørensen | 1999 | 39.68 | 39.68 | |||||||
Ida Mikkelsen | 1998 | 34.32 | 1:14.00 | |||||||
Katrine S. Jørgensen | 1999 | 1:17.78 | 2:31.78 | |||||||
Jannie Burmeister | 1998 | 2:31.78 | ||||||||
5 | As4 Piger 2 Fri | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:34.02 | ||||||
Line Hesselvang | 1998 | 42.80 | 42.80 | |||||||
Ida Riber | 1999 | 38.37 | 1:21.17 | |||||||
Lisa Schøn | 1999 | 35.68 | 1:56.85 | |||||||
Frederikke Poulsen | 1999 | 37.17 | 2:34.02 | |||||||
6 | Pingvin Piger 1 Fri | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:34.37 | ||||||
Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | 39.14 | 39.14 | |||||||
Beth Mcneese | 2001 | 37.39 | 1:16.53 | |||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 1:17.84 | 2:34.37 | |||||||
Line Juul Nielsen | 1997 | 2:34.37 | ||||||||
7 | Pingvin Piger 2 Fri | 1998 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:20.84 | ||||||
Trine Bak | 1998 | 44.10 | 44.10 | |||||||
Selina Gammelgaard Carlse | 2001 | 1:01.45 | 1:45.55 | |||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 56.28 | 2:41.83 | |||||||
Hannah Jensen | 2000 | 39.01 | 3:20.84 | |||||||
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hobro Piger Fri | 1999 | Hobro Svømmeklub | 2:29.66 | ||||||
Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 1:17.22 | 1:17.22 | |||||||
Freya Bloch Johnson | 2000 | 41.20 | 1:58.42 | |||||||
Kirstine Frandsen | 2001 | 31.24 | 2:29.66 | |||||||
Anna Bonde | 1999 | 2:29.66 | ||||||||
2 | As4 Piger 1 Fri | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 2:31.45 | ||||||
Line Thomsen | 2000 | 35.87 | 35.87 | |||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 39.84 | 1:15.71 | |||||||
Sara Frank Plath | 2000 | 39.71 | 1:55.42 | |||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 36.03 | 2:31.45 | |||||||
3 | As3 Piger 2 Fri | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:31.46 | ||||||
Signe Tange Jørgensen | 1999 | 1:15.10 | 1:15.10 | |||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 38.97 | 1:54.07 | |||||||
Julie Broekhoff | 1999 | 37.39 | 2:31.46 | |||||||
Emma A Andersen | 2000 | 2:31.46 | ||||||||
4 | Thisted Piger 1 Fri | 1999 | Thisted Svømmeklub | 2:42.33 | ||||||
Louise Sørensen | 2000 | 37.72 | 37.72 | |||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 37.43 | 1:15.15 | |||||||
Anna Mathiesen | 2000 | 44.07 | 1:59.22 | |||||||
Sarah Andersen | 1999 | 43.11 | 2:42.33 | |||||||
5 | S68 Hjørring 5 Damer Fri | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 2:47.27 | ||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 37.02 | 37.02 | |||||||
Cecilie N. Eftervand | 1999 | 1:33.65 | 2:10.67 | |||||||
Heidi Nguyen | 1999 | |||||||||
Freja Bermann | 1999 | 2:47.27 | 2:47.27 | |||||||
6 | As4 Piger 3 Fri | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:48.30 | ||||||
Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 37.37 | 37.37 | |||||||
Ida Vibjerg Hansen | 1999 | 47.30 | 1:24.67 | |||||||
Emma Naja Jensen | 1999 | 40.70 | 2:05.37 | |||||||
Julie Christensen | 2000 | 42.93 | 2:48.30 | |||||||
7 | As T-Hold Piger 2 Fri | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:49.81 | ||||||
Camilla Strandqvist | 2000 | 40.45 | 40.45 | |||||||
Signe Rosendal | 2000 | 41.55 | 1:22.00 | |||||||
Camilla Johannesen | 1999 | 41.75 | 2:03.75 | |||||||
Camilla Outzen | 2000 | 46.06 | 2:49.81 | |||||||
8 | As4 Piger 4 Fri | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:51.85 | ||||||
Mie Mellerup | 2000 | 44.97 | 44.97 | |||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 44.03 | 1:29.00 | |||||||
Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 43.31 | 2:12.31 | |||||||
Karoline Lehmann | 1999 | 39.54 | 2:51.85 | |||||||
9 | As T-Hold Piger 3 Fri | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 3:28.99 | ||||||
Ellen Damsgaard | 2000 | 58.29 | 58.29 | |||||||
Rikke Hesselvang | 2000 | 54.23 | 1:52.52 | |||||||
Emma Lund | 2000 | 51.88 | 2:44.40 | |||||||
Caroline Zimmer | 1999 | 44.59 | 3:28.99 | |||||||
- | S68 Hjørring 6 Damer Fri | 1999 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
Astrid Yde | 2000 | |||||||||
Lena Præstholm | 1999 | |||||||||
Helene Lund Kristensen | 2001 | |||||||||
Marie Brandt Pedersen | 2000 | DNS | ||||||||
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | As T-Hold Piger 1 Fri | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 3:10.89 | ||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 44.46 | 44.46 | |||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 1:37.98 | 2:22.44 | |||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 50.05 | 3:12.49 | |||||||
Ida S Olesen | 2003 | 3:10.89 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 17:06 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:40 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:05.04 | 2:16.73 | 3:30.83 | 4:42.79 | |||
2 | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:08.72 | 2:22.38 | 3:36.68 | 4:44.38 | |||
3 | Anders Fly | 1995 | Brønderslev SK08 | 1:07.03 | 2:21.65 | 3:34.98 | 4:46.04 | |||
4 | Max Tellefsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:09.43 | 2:24.99 | 3:39.92 | 4:52.44 | |||
5 | Jacob Dam Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:11.83 | 2:30.62 | 3:49.24 | 5:06.95 | |||
6 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:13.58 | 2:32.04 | 3:50.91 | 5:09.00 | |||
7 | James Boyes | 1995 | Svømmeklubben Nord | 1:12.79 | 2:33.42 | 3:54.09 | 5:09.62 | |||
8 | Christian Gamst | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:13.74 | 2:34.40 | 3:55.74 | 5:15.00 | |||
9 | Kasper V Hansen | 1996 | Brønderslev SK08 | 1:12.67 | 2:34.49 | 3:57.58 | 5:16.79 | |||
10 | Alexander Lennø | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 1:12.97 | 2:34.08 | 3:57.17 | 5:19.46 | |||
11 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 1:13.71 | 2:36.16 | 3:58.66 | 5:20.45 | |||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:09.98 | 2:25.15 | 3:40.34 | 4:52.61 | |||
2 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:11.38 | 2:26.70 | 3:42.56 | 4:57.62 | |||
3 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:11.05 | 2:27.78 | 3:43.02 | 4:58.53 | |||
4 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:12.33 | 2:30.32 | 3:46.65 | 5:00.34 | |||
5 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.74 | 2:38.74 | 4:00.99 | 5:19.84 | |||
6 | Nicolai Madsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:17.48 | 2:44.20 | 4:12.75 | 5:40.89 | |||
7 | Kartikey Nandgave | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:19.74 | 2:54.75 | 4:30.69 | 6:03.86 | |||
8 | Dennis Madsen | 1997 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:24.86 | 3:02.80 | 4:43.29 | 6:13.74 | |||
9 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | Svømmeklubben Nord | 1:26.36 | 3:05.90 | 4:43.45 | 6:18.14 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 10:40 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:11.37 | 2:29.09 | 3:46.91 | 5:03.39 | |||
2 | Julie Storgaard | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:15.72 | 2:37.51 | 3:58.38 | 5:19.13 | |||
3 | Linette Hansen | 1995 | Brønderslev SK08 | 1:18.81 | 2:43.16 | 4:08.62 | 5:30.38 | |||
4 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 1:21.62 | 2:49.14 | 4:17.73 | 5:42.10 | |||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Lenette Nielsen | 1997 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:16.70 | 2:40.61 | 4:07.17 | 5:30.24 | |||
2 | Anne Jakobsen | 1997 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:19.26 | 2:47.67 | 4:17.71 | 5:44.54 | |||
3 | Alma Mouritsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:25.52 | 2:57.11 | 4:29.48 | 5:54.56 | |||
4 | Line Meldgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 1:25.28 | 2:56.30 | 4:30.80 | 5:59.76 | |||
- | Hannah Ibsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 12:23 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 23, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 31.94 | 1:10.91 | 1:53.81 | 2:28.74 | |||
2 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 33.96 | 1:14.23 | 1:56.87 | 2:30.56 | |||
3 | Peter Højberg | 1996 | Hobro Svømmeklub | 32.88 | 1:16.47 | 2:02.22 | 2:39.00 | |||
4 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 41.01 | 1:23.46 | 2:11.92 | 2:48.38 | |||
5 | James Boyes | 1995 | Svømmeklubben Nord | 1:21.77 | 2:12.07 | 2:49.54 | 2:49.54 | |||
- | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | ej fortst bev. rygve | |||||
Løb 23, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 37.65 | 1:18.79 | 2:08.81 | 2:47.76 | |||
2 | Jacob S. Madsen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 36.47 | 1:21.50 | 2:11.17 | 2:50.17 | |||
3 | Marcus Brandborg | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.22 | 1:25.36 | 2:15.41 | 2:53.00 | |||
4 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 39.83 | 1:23.48 | 2:17.18 | 2:54.08 | |||
5 | Mads Storgaard | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 39.56 | 1:27.00 | 2:18.21 | 2:59.60 | |||
6 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 42.63 | 1:27.86 | 2:22.31 | 3:03.70 | |||
7 | Asger Bertel | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 46.28 | 1:31.75 | 2:28.88 | 3:12.19 | |||
8 | Kartikey Nandgave | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 40.07 | 1:32.33 | 2:29.56 | 3:14.02 | |||
9 | Peter Frisgaard Pedersen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 45.14 | 1:40.00 | 2:36.27 | 3:21.05 | |||
10 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 54.49 | 1:48.93 | 2:48.67 | 3:29.02 | |||
11 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 46.54 | 1:41.79 | 2:41.48 | 3:29.34 | |||
12 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 51.05 | 1:41.28 | 2:46.17 | 3:31.17 | |||
13 | Emil Myrup | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 49.98 | 1:55.64 | 3:01.00 | 4:00.86 | |||
- | Andreas M. Porsmose | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | 1h. v. vend v. bryst | |||||
- | Jeppe Borup | 1998 | Svømmeklubben Nord | DSQ | afslut ryg på maven | |||||
- | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ej kont. bev. v. ryg | |||||
Løb 23, 200m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 44.62 | 1:30.76 | 2:26.91 | 3:06.55 | |||
2 | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 54.63 | 1:47.44 | 2:44.63 | 3:27.70 | |||
Løb 23, 200m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Andersen | 2001 | Idrætsforening Jarl, Arden | 56.27 | 1:53.31 | 2:59.81 | 3:51.00 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 12:23 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 24, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tine Christensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 36.17 | 1:17.23 | 2:01.59 | 2:38.05 | |||
2 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 35.97 | 1:17.35 | 2:10.33 | 2:46.84 | |||
3 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 37.18 | 1:24.10 | 2:12.05 | 2:51.31 | |||
4 | Nikoline Leth Jepsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.33 | 1:16.72 | 2:10.99 | 2:51.80 | |||
5 | Camilla Christensen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 38.59 | 1:20.35 | 2:10.73 | 2:55.23 | |||
6 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 37.96 | 1:22.90 | 2:17.31 | 2:59.62 | |||
Løb 24, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 38.12 | 1:19.72 | 2:10.05 | 2:46.92 | |||
2 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 44.77 | 1:31.51 | 2:25.35 | 3:07.20 | |||
3 | Astrid Toft | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 42.45 | 1:32.76 | 2:25.69 | 3:10.74 | |||
4 | Ida Mikkelsen | 1998 | Skagen Svømmeklub | 44.45 | 1:33.40 | 2:31.84 | 3:11.26 | |||
5 | Jannie Burmeister | 1998 | Skagen Svømmeklub | 42.95 | 1:27.75 | 2:28.56 | 3:12.39 | |||
6 | Line Juul Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 50.90 | 1:38.81 | 2:39.08 | 3:23.83 | |||
7 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 47.92 | 1:42.56 | 2:43.09 | 3:31.60 | |||
8 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 53.60 | 2:58.58 | 3:46.19 | 3:46.19 | |||
9 | Line Hesselvang | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 52.36 | 1:53.78 | 2:59.52 | 3:50.63 | |||
- | Maja Jensen | 1997 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mette H Larsen | 1997 | Aabybro Idrætsforening | DNS | ||||||
Løb 24, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 40.55 | 1:29.43 | 2:24.12 | 3:04.97 | |||
2 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 43.79 | 1:30.73 | 2:23.67 | 3:06.45 | |||
3 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 43.45 | 1:31.78 | 2:27.53 | 3:09.23 | |||
4 | Karoline Lehmann | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 47.19 | 1:37.57 | 2:09.93 | 3:09.83 | |||
5 | Anna Olesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 46.74 | 1:36.86 | 2:32.87 | 3:16.81 | |||
6 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 46.29 | 1:37.70 | 2:34.41 | 3:17.73 | |||
7 | Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.18 | 1:36.41 | 2:34.13 | 3:18.55 | |||
8 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | Hobro Svømmeklub | 44.39 | 1:36.67 | 2:33.39 | 3:19.16 | |||
9 | Julie Broekhoff | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 49.73 | 1:40.95 | 2:39.58 | 3:25.36 | |||
10 | Frederikke Poulsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 53.79 | 1:49.89 | 2:46.56 | 3:30.81 | |||
11 | Ida Riber | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 49.11 | 1:49.37 | 2:46.88 | 3:34.10 | |||
12 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 55.98 | 1:49.69 | 2:50.52 | 3:40.85 | |||
13 | Mie Mellerup | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 53.64 | 1:50.56 | 2:49.47 | 3:43.91 | |||
14 | Emma Naja Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 50.63 | 1:49.77 | 2:57.96 | 3:49.11 | |||
- | Mathilde Hedemand | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | DNF | ||||||
- | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ej rørt v. rygv. 75m | |||||
- | Nikoline Riisberg | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | crawlarm i fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 12:24 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 27.56 | 56.06 | |||||
2 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 27.31 | 57.21 | |||||
3 | Anders Fly | 1995 | Brønderslev SK08 | 28.14 | 59.50 | |||||
4 | Marcus Thøgersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 28.85 | 59.63 | |||||
5 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 29.83 | 1:01.62 | |||||
6 | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 29.51 | 1:01.90 | |||||
7 | Martin S. Madsen | 1995 | Aabybro Idrætsforening | 29.50 | 1:01.92 | |||||
8 | Max Tellefsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 30.17 | 1:02.55 | |||||
9 | Daniel Harsfort | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.81 | 1:03.19 | |||||
10 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 29.69 | 1:03.59 | |||||
11 | Benjamin Jørgensen | 1996 | Skagen Svømmeklub | 31.19 | 1:04.30 | |||||
12 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 31.86 | 1:06.10 | |||||
13 | Alexander Lennø | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 30.87 | 1:07.14 | |||||
14 | Kasper V Hansen | 1996 | Brønderslev SK08 | 32.30 | 1:08.80 | |||||
15 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 32.97 | 1:09.33 | |||||
16 | Rasmus Hegelund | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.89 | 1:11.60 | |||||
17 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 33.64 | 1:12.13 | |||||
18 | Søren Nielsen Schjølin | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 34.75 | 1:12.52 | |||||
19 | Vitus Mathiasen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.76 | 1:14.54 | |||||
20 | Mads Jørgensen | 1996 | Skagen Svømmeklub | 37.07 | 1:19.70 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 31.35 | 1:05.02 | |||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 32.73 | 1:07.76 | |||||
3 | Jacob S. Madsen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 33.54 | 1:09.83 | |||||
4 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 34.11 | 1:12.11 | |||||
5 | Marcus Brandborg | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.44 | 1:12.14 | |||||
6 | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | 34.42 | 1:14.79 | |||||
7 | Malthe Gilkrog | 1998 | Idrætsforening Jarl, Arden | 16.65 | 1:15.96 | |||||
8 | Christoffer Elkjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 36.66 | 1:17.33 | |||||
9 | Andreas M. Porsmose | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 38.38 | 1:19.20 | |||||
10 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 37.39 | 1:19.30 | |||||
11 | Jeppe Jepsen | 1997 | Brønderslev SK08 | 37.05 | 1:19.41 | |||||
12 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | Svømmeklubben Nord | 37.38 | 1:20.18 | |||||
13 | Asger Bertel | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 38.44 | 1:20.84 | |||||
14 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 39.00 | 1:21.11 | |||||
15 | Peter Frisgaard Pedersen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.75 | 1:21.90 | |||||
16 | Peter Bugtrup | 1997 | Brønderslev SK08 | 38.70 | 1:25.89 | |||||
17 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 40.79 | 1:27.13 | |||||
18 | Jeppe Borup | 1998 | Svømmeklubben Nord | 42.95 | 1:29.14 | |||||
19 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 42.10 | 1:29.37 | |||||
20 | Lasse Bach | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 42.24 | 1:33.17 | |||||
21 | Niels Horne | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 44.54 | 1:33.68 | |||||
22 | Emil Myrup | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.04 | 1:37.80 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 33.27 | 1:09.29 | |||||
2 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 34.07 | 1:10.97 | |||||
3 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 37.92 | 1:19.28 | |||||
4 | Mathias H Christensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 40.33 | 1:23.81 | |||||
5 | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 40.27 | 1:25.40 | |||||
6 | Lasse Jensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 43.42 | 1:28.94 | |||||
7 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 42.27 | 1:30.12 | |||||
8 | Rasmus Hall Jørgensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 42.97 | 1:30.29 | |||||
9 | Anton Løvgren | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 43.94 | 1:32.00 | |||||
10 | Christopher Lerche | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 43.51 | 1:33.97 | |||||
11 | Nicolai Sand | 2000 | Brønderslev SK08 | 43.53 | 1:36.33 | |||||
12 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 43.34 | 1:36.48 | |||||
13 | Scott Stegenborg | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 44.20 | 1:36.52 | |||||
14 | Tobias Kornum | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 46.53 | 1:40.52 | |||||
15 | Jonathan L Kristensen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 47.61 | 1:42.77 | |||||
16 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 51.07 | 1:48.30 | |||||
17 | Magnus Hegelund | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:00.36 | 2:17.30 | |||||
- | Oliver Bech | 2000 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Andreas K Larsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ej berør vend 25m | |||||
- | Mads Bogner | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 39.42 | 1:26.03 | |||||
2 | Søren P. Rasmussen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 45.60 | 1:38.99 | |||||
3 | Jonas L. Werther | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 47.06 | 1:41.02 | |||||
4 | Esben Boa Noe | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 50.09 | 1:46.16 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 12:24 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:44 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 30.43 | 1:03.10 | |||||
2 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 32.76 | 1:07.57 | |||||
3 | Celine Drivsholm | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 33.47 | 1:08.67 | |||||
3 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.68 | 1:08.67 | |||||
5 | Nikoline Leth Jepsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.59 | 1:08.76 | |||||
6 | Linette Hansen | 1995 | Brønderslev SK08 | 33.87 | 1:09.31 | |||||
7 | Julie Storgaard | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 33.94 | 1:09.68 | |||||
8 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 33.40 | 1:09.94 | |||||
9 | Nanna H Andersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 33.95 | 1:10.97 | |||||
10 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 33.77 | 1:12.39 | |||||
11 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 35.78 | 1:14.52 | |||||
12 | Nina Paulsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 35.60 | 1:14.63 | |||||
13 | Katrine Siggaard | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 36.86 | 1:15.45 | |||||
14 | Camilla Christensen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 39.20 | 1:21.62 | |||||
15 | Amalie Lind | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 42.21 | 1:29.04 | |||||
- | Anastasia Mortensen | 1996 | Svømmeklubben Nord | DNF | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 33.64 | 1:08.41 | |||||
2 | Anne Jakobsen | 1997 | Idrætsforening Jarl, Arden | 34.68 | 1:11.61 | |||||
3 | Ida Mikkelsen | 1998 | Skagen Svømmeklub | 36.17 | 1:12.71 | |||||
4 | Jannie Burmeister | 1998 | Skagen Svømmeklub | 35.18 | 1:13.37 | |||||
5 | Emma Marie Amdisen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 35.66 | 1:13.70 | |||||
6 | Alma Mouritsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 35.99 | 1:14.86 | |||||
7 | Hannah Ibsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 36.26 | 1:16.80 | |||||
8 | Louise Heiberg | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 37.76 | 1:20.25 | |||||
9 | Line Juul Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.48 | 1:20.40 | |||||
10 | Line Meldgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 40.03 | 1:22.46 | |||||
11 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 39.25 | 1:22.71 | |||||
12 | Mette Christensen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 38.99 | 1:22.86 | |||||
13 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 41.86 | 1:26.16 | |||||
14 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 44.09 | 1:30.37 | |||||
15 | Line Hesselvang | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 43.94 | 1:32.77 | |||||
16 | Trine Bak | 1998 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.15 | 1:34.48 | |||||
17 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 43.82 | 1:36.95 | |||||
- | Maja Jensen | 1997 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mette H Larsen | 1997 | Aabybro Idrætsforening | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 32.86 | 1:08.47 | |||||
2 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 36.68 | 1:16.26 | |||||
3 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 37.24 | 1:17.11 | |||||
4 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 37.64 | 1:19.32 | |||||
5 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 37.24 | 1:19.46 | |||||
6 | Line Thomsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 38.08 | 1:20.70 | |||||
7 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 38.84 | 1:20.95 | |||||
8 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 40.30 | 1:21.85 | |||||
9 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 39.31 | 1:23.58 | |||||
10 | Freja Bermann | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 39.37 | 1:24.88 | |||||
11 | Ida Riber | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 40.90 | 1:24.99 | |||||
12 | Frederikke Poulsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 40.07 | 1:25.28 | |||||
13 | Hannah Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.99 | 1:25.75 | |||||
14 | Sara Frank Plath | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 40.16 | 1:25.89 | |||||
15 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 40.92 | 1:26.45 | |||||
16 | Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.97 | 1:27.52 | |||||
17 | Camilla Strandqvist | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 42.56 | 1:28.52 | |||||
18 | Sigrid Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | 42.59 | 1:30.82 | |||||
19 | Stine Jensen | 1999 | Brønderslev SK08 | 42.26 | 1:31.16 | |||||
20 | Maria Ottesen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 43.37 | 1:31.34 | |||||
21 | Camilla Johannesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 44.87 | 1:31.58 | |||||
22 | Signe Rosendal | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 43.59 | 1:31.61 | |||||
23 | Anne-Kathrine Sørensen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 42.70 | 1:32.16 | |||||
24 | Julie Christensen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 44.23 | 1:32.47 | |||||
25 | Anna Mathiesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 42.63 | 1:32.71 | |||||
26 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 47.94 | 1:35.11 | |||||
27 | Caroline Zimmer | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 44.84 | 1:35.46 | |||||
28 | Emma Naja Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 45.55 | 1:36.20 | |||||
29 | Katrine S. Jørgensen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 43.78 | 1:37.65 | |||||
30 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 44.32 | 1:37.86 | |||||
31 | Astrid Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 45.88 | 1:37.89 | |||||
32 | Sarah Dyrhave Lindberg | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 45.43 | 1:38.54 | |||||
33 | Mie Mellerup | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 45.87 | 1:40.00 | |||||
34 | Cecilie N. Eftervand | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 47.45 | 1:40.43 | |||||
35 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 45.08 | 1:41.16 | |||||
36 | Ida Vibjerg Hansen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 48.81 | 1:42.37 | |||||
37 | Gitta Nielsen | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | 47.90 | 1:44.07 | |||||
38 | Lena Præstholm | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 49.97 | 1:50.53 | |||||
39 | Emma Lund | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 51.67 | 1:52.81 | |||||
40 | Natasja Aaen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 54.72 | 1:55.22 | |||||
- | Rikke Hesselvang | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Camilla Outzen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Frederikke G. Christensen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | gå på bund v 75 m | |||||
- | Heidi Nguyen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | tyvstart | |||||
- | Lærke Juul Nielsen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Beth Mcneese | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.01 | 1:20.88 | |||||
2 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 44.40 | 1:32.64 | |||||
3 | Maria Boye Kristiansen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 44.56 | 1:33.74 | |||||
4 | Lisa Rijkhoff | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 44.39 | 1:36.36 | |||||
5 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 47.03 | 1:37.92 | |||||
6 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 43.13 | 1:38.51 | |||||
7 | Ida S Olesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 53.55 | 1:49.86 | |||||
8 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 50.50 | 1:52.48 | |||||
9 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 54.88 | 2:08.81 | |||||
10 | Selina Gammelgaard Carlse | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:02.34 | 2:11.19 | |||||
- | Sofie S. Madsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 12:44 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 27, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper V Hansen | 1996 | Brønderslev SK08 | 37.32 | 1:17.59 | 1:59.18 | 2:40.54 | |||
2 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 40.12 | 1:23.31 | 2:07.02 | 2:46.23 | |||
3 | Christian Gamst | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 38.94 | 1:21.60 | 2:05.42 | 2:48.35 | |||
4 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 41.10 | 1:24.86 | 2:07.57 | 2:50.27 | |||
5 | Phillip Lundquist | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 40.95 | 1:25.37 | 2:10.39 | 2:55.50 | |||
- | Jacob Dam Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ej forts.bev. 150m | |||||
- | James Boyes | 1995 | Svømmeklubben Nord | DSQ | ej fortsbev. v. 75m | |||||
- | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 2 crawlarm v. vend | |||||
- | Vitus Mathiasen | 1996 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 2 crawlarm v. 50m | |||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 36.90 | 1:17.52 | 1:58.24 | 2:37.53 | |||
2 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 40.07 | 1:23.30 | 2:07.19 | 2:48.95 | |||
3 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 43.44 | 1:31.45 | 2:19.85 | 3:06.77 | |||
4 | Dennis Madsen | 1997 | Idrætsforening Jarl, Arden | 44.74 | 1:33.53 | 2:22.23 | 3:08.84 | |||
5 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 46.07 | 1:37.72 | 2:30.00 | 3:19.02 | |||
6 | Christoffer Elkjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 47.00 | 1:37.92 | 2:30.89 | 3:19.36 | |||
- | Nicolai Madsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ej fort.bev. v. 150m | |||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | 49.85 | 1:43.37 | 2:36.08 | 3:25.65 | |||
- | Rasmus Pedersen | 2000 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | ej forts bev. 75 m | |||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
- | Andreas Andersen | 2001 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | ej forts bev. 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 13:11 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Celine Drivsholm | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 38.23 | 1:19.17 | 2:00.18 | 2:40.91 | |||
2 | Camilla Christensen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 41.70 | 1:25.14 | 2:07.95 | 2:48.84 | |||
3 | Tine Christensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 41.21 | 1:24.79 | 2:08.79 | 2:50.82 | |||
4 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 43.31 | 1:29.54 | 2:15.84 | 2:58.70 | |||
5 | Katrine Siggaard | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 44.85 | 1:32.36 | 2:20.16 | 3:04.82 | |||
6 | Nina Paulsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 47.91 | 1:35.80 | 2:24.22 | 3:06.65 | |||
- | Nanna H Andersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | DSQ | svømning mave 150m | |||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 43.87 | 1:31.44 | 2:20.05 | 3:08.14 | |||
2 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 45.64 | 1:34.41 | 2:22.58 | 3:09.62 | |||
3 | Line Meldgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 46.87 | 1:36.90 | 2:25.62 | 3:11.17 | |||
4 | Astrid Toft | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 47.08 | 1:36.93 | 2:28.26 | 3:16.92 | |||
- | Alma Mouritsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | svømning mave 150m | |||||
- | Julie Rishøj Andersen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | svømning mave 150m | |||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 44.80 | 1:31.13 | 2:17.78 | 3:02.67 | |||
2 | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | 44.94 | 1:34.10 | 2:22.50 | 3:09.00 | |||
3 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 46.21 | 1:36.23 | 2:27.09 | 3:15.05 | |||
4 | Signe Tange Jørgensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 47.27 | 1:37.41 | 2:28.01 | 3:17.81 | |||
5 | Julie Broekhoff | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 47.61 | 1:38.56 | 2:29.45 | 3:18.85 | |||
6 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 49.49 | 1:41.96 | 2:34.79 | 3:25.48 | |||
- | Nikoline Riisberg | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | ej fortsat bev 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 13:11 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Thøgersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 29.59 | 1:02.10 | |||||
2 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 29.68 | 1:05.44 | |||||
3 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 31.73 | 1:08.02 | |||||
4 | Daniel Harsfort | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.12 | 1:09.09 | |||||
5 | Martin S. Madsen | 1995 | Aabybro Idrætsforening | 33.16 | 1:09.87 | |||||
6 | Anders Fly | 1995 | Brønderslev SK08 | 31.73 | 1:09.88 | |||||
7 | Peter Højberg | 1996 | Hobro Svømmeklub | 34.40 | 1:12.47 | |||||
8 | Benjamin Jørgensen | 1996 | Skagen Svømmeklub | 37.42 | 1:17.88 | |||||
9 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 38.62 | 1:22.93 | |||||
10 | Jacob Dam Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 38.14 | 1:25.49 | |||||
11 | Phillip Lundquist | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 41.01 | 1:28.32 | |||||
- | Christian Gamst | 1996 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 35.27 | 1:13.75 | |||||
2 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 34.40 | 1:14.07 | |||||
3 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 35.06 | 1:14.31 | |||||
4 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 38.31 | 1:20.12 | |||||
5 | Jacob S. Madsen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 37.84 | 1:20.87 | |||||
6 | Nicolai Madsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 40.54 | 1:23.44 | |||||
7 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 40.64 | 1:28.19 | |||||
8 | Kartikey Nandgave | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 39.97 | 1:30.84 | |||||
9 | Marcus Brandborg | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.16 | 1:31.12 | |||||
10 | Jeppe Jepsen | 1997 | Brønderslev SK08 | 41.78 | 1:31.24 | |||||
11 | Mads Storgaard | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 43.37 | 1:31.93 | |||||
12 | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | 46.78 | 1:41.72 | |||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Labuschagne | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 48.35 | 1:42.95 | |||||
2 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 50.57 | 1:52.46 | |||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marius Nørgaard | 2001 | Hobro Svømmeklub | 49.14 | 1:43.69 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 13:21 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 33.23 | 1:12.13 | |||||
2 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 35.12 | 1:13.35 | |||||
3 | Nikoline Leth Jepsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 35.58 | 1:16.96 | |||||
4 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 38.21 | 1:22.67 | |||||
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lenette Nielsen | 1997 | Idrætsforening Jarl, Arden | 37.71 | 1:21.51 | |||||
2 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 38.42 | 1:22.46 | |||||
3 | Louise Heiberg | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 46.28 | 1:36.32 | |||||
4 | Mette Christensen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 46.13 | 1:37.68 | |||||
5 | Line Juul Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 49.49 | 1:48.84 | |||||
- | Maja Jensen | 1997 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 40.16 | 1:29.77 | |||||
2 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 46.11 | 1:37.13 | |||||
3 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 44.20 | 1:37.28 | |||||
4 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 46.82 | 1:39.48 | |||||
5 | Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.01 | 1:42.65 | |||||
6 | Sara Frank Plath | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:42.83 | ||||||
7 | Anna Olesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 50.23 | 1:46.76 | |||||
8 | Signe Tange Jørgensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 52.79 | 1:53.81 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 14:37 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 38.25 | 1:20.94 | 2:06.70 | 2:48.63 | |||
2 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 40.74 | 1:25.97 | 2:10.86 | 2:55.57 | |||
3 | Peter Højberg | 1996 | Hobro Svømmeklub | 40.06 | 1:25.74 | 2:11.22 | 2:55.84 | |||
4 | Rasmus Hegelund | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 44.30 | 1:31.52 | 2:20.38 | 3:09.52 | |||
5 | Søren Nielsen Schjølin | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 52.50 | 1:49.49 | 2:47.25 | 3:40.96 | |||
6 | Mads Jørgensen | 1996 | Skagen Svømmeklub | 51.88 | 1:50.20 | 2:49.71 | 3:46.08 | |||
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 39.50 | 1:25.79 | 2:11.76 | 2:56.73 | |||
2 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 45.48 | 1:33.18 | 2:24.20 | 3:14.19 | |||
3 | Mads Storgaard | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 46.26 | 1:38.04 | 2:29.51 | 3:18.35 | |||
4 | Christoffer Elkjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 47.62 | 1:40.30 | 2:36.02 | 3:31.79 | |||
5 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 49.99 | 1:44.55 | 2:40.20 | 3:33.65 | |||
6 | Asger Bertel | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 50.42 | 1:45.88 | 2:41.33 | 3:34.05 | |||
7 | Malthe Gilkrog | 1998 | Idrætsforening Jarl, Arden | 50.29 | 1:48.98 | 2:48.75 | 3:50.72 | |||
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 45.20 | 1:37.32 | 2:29.45 | 3:18.07 | |||
2 | Lasse Jensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 55.30 | 1:57.05 | 3:00.42 | 3:55.36 | |||
3 | Rasmus Hall Jørgensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 56.84 | 2:00.58 | 3:03.62 | 4:03.92 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 14:37 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tine Christensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 42.01 | 1:26.35 | 2:12.63 | 2:59.25 | |||
2 | Linette Hansen | 1995 | Brønderslev SK08 | 43.83 | 1:33.36 | 2:21.97 | 3:09.92 | |||
3 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 43.77 | 1:32.38 | 2:23.27 | 3:10.35 | |||
4 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 43.96 | 1:32.19 | 2:23.96 | 3:12.14 | |||
5 | Alberte R. Sørensen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 49.94 | 1:40.19 | 2:32.71 | 3:23.89 | |||
6 | Amalie Lind | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 50.06 | 1:47.14 | 2:47.68 | 3:45.02 | |||
- | Anastasia Mortensen | 1996 | Svømmeklubben Nord | DNF | ||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Marie Amdisen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 45.63 | 1:34.36 | 2:23.41 | 3:11.05 | |||
2 | Astrid Toft | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 49.30 | 1:44.76 | 2:39.96 | 3:34.68 | |||
3 | Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 48.76 | 1:43.87 | 2:39.58 | 3:35.31 | |||
4 | Hannah Ibsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 49.15 | 1:44.24 | 2:40.37 | 3:35.78 | |||
5 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 59.94 | 2:03.74 | 3:09.87 | 4:09.82 | |||
6 | Trine Bak | 1998 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 59.30 | 2:05.45 | 3:15.30 | 4:23.22 | |||
- | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 45.14 | 1:32.08 | 2:20.82 | 3:06.98 | |||
2 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 46.05 | 1:40.67 | 2:32.65 | 3:23.39 | |||
3 | Karoline Lehmann | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 46.52 | 1:37.95 | 2:32.87 | 3:25.12 | |||
4 | Ida Riber | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 51.19 | 1:45.56 | 2:42.49 | 3:37.89 | |||
5 | Mathilde Hedemand | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | 52.43 | 1:49.06 | 2:46.21 | 3:41.58 | |||
6 | Mie Mellerup | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 53.44 | 1:53.73 | 2:54.23 | 3:53.72 | |||
7 | Stine Jensen | 1999 | Brønderslev SK08 | 53.00 | 1:54.34 | 2:58.51 | 4:01.06 | |||
8 | Gitta Nielsen | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | 59.83 | 2:08.18 | 3:17.29 | 4:24.44 | |||
- | Lena Præstholm | 1999 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Anna Mathiesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 1 h. vending 150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 14:37 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 33, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 32.18 | ||||||
2 | Daniel Harsfort | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.11 | ||||||
3 | Martin S. Madsen | 1995 | Aabybro Idrætsforening | 33.73 | ||||||
4 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 35.04 | ||||||
5 | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 35.53 | ||||||
6 | Benjamin Jørgensen | 1996 | Skagen Svømmeklub | 35.59 | ||||||
7 | Alexander Lennø | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 37.09 | ||||||
8 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 37.42 | ||||||
9 | Rasmus Hegelund | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 39.43 | ||||||
10 | Søren Nielsen Schjølin | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 39.69 | ||||||
11 | Phillip Lundquist | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 40.88 | ||||||
12 | Vitus Mathiasen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 41.13 | ||||||
13 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 41.18 | ||||||
14 | Mads Jørgensen | 1996 | Skagen Svømmeklub | 42.77 | ||||||
Løb 33, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 36.02 | ||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 36.63 | ||||||
3 | Dennis Madsen | 1997 | Idrætsforening Jarl, Arden | 39.66 | ||||||
4 | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | 41.98 | ||||||
5 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 42.84 | ||||||
6 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 42.88 | ||||||
7 | Andreas M. Porsmose | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 43.79 | ||||||
8 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 44.15 | ||||||
9 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 44.46 | ||||||
10 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 44.51 | ||||||
11 | Jeppe Borup | 1998 | Svømmeklubben Nord | 45.00 | ||||||
12 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | Svømmeklubben Nord | 45.39 | ||||||
13 | Peter Bugtrup | 1997 | Brønderslev SK08 | 46.20 | ||||||
14 | Peter Frisgaard Pedersen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 47.86 | ||||||
15 | Malthe Gilkrog | 1998 | Idrætsforening Jarl, Arden | 48.07 | ||||||
16 | Jacob Koch | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 48.93 | ||||||
17 | Niels Horne | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 49.43 | ||||||
18 | Lasse Bach | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 50.77 | ||||||
19 | Emil Myrup | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 54.57 | ||||||
Løb 33, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias H Christensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 41.41 | ||||||
2 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | 46.87 | ||||||
3 | Jonathan L Kristensen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 47.62 | ||||||
4 | Christopher Lerche | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 48.60 | ||||||
5 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 48.81 | ||||||
6 | Anders Meldgaard | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 48.92 | ||||||
7 | Anton Løvgren | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 50.44 | ||||||
8 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 50.63 | ||||||
9 | Rasmus Pedersen | 2000 | Idrætsforening Jarl, Arden | 51.58 | ||||||
10 | Tobias Kornum | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 52.69 | ||||||
11 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 55.42 | ||||||
12 | Mads Bogner | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 55.66 | ||||||
13 | Magnus Hegelund | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.68 | ||||||
- | Daniel Labuschagne | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | ej fortsat bev. 25m | |||||
- | Rasmus Hall Jørgensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | DSQ | om på maven v. 20m | |||||
Løb 33, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marius Nørgaard | 2001 | Hobro Svømmeklub | 44.86 | ||||||
2 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 48.47 | ||||||
3 | Søren P. Rasmussen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 50.08 | ||||||
4 | Esben Boa Noe | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 50.15 | ||||||
5 | Jonas L. Werther | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 54.39 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 14:37 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 34, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 32.52 | ||||||
2 | Celine Drivsholm | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 34.75 | ||||||
3 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 37.13 | ||||||
4 | Nina Paulsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 37.82 | ||||||
5 | Nanna H Andersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 37.87 | ||||||
6 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 38.22 | ||||||
7 | Julie Storgaard | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 39.37 | ||||||
8 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 39.98 | ||||||
9 | Malgosia Dudko | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 40.78 | ||||||
10 | Katrine Siggaard | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 40.86 | ||||||
11 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 41.32 | ||||||
12 | Alberte R. Sørensen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 44.43 | ||||||
13 | Anastasia Mortensen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 45.60 | ||||||
14 | Amalie Lind | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 48.06 | ||||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lenette Nielsen | 1997 | Idrætsforening Jarl, Arden | 37.72 | ||||||
2 | Jannie Burmeister | 1998 | Skagen Svømmeklub | 37.74 | ||||||
3 | Anne Jakobsen | 1997 | Idrætsforening Jarl, Arden | 38.59 | ||||||
4 | Ida Mikkelsen | 1998 | Skagen Svømmeklub | 42.24 | ||||||
5 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 42.41 | ||||||
6 | Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 43.41 | ||||||
7 | Louise Heiberg | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 44.26 | ||||||
8 | Line Hesselvang | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 46.28 | ||||||
9 | Mette Christensen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 47.02 | ||||||
10 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 48.54 | ||||||
11 | Trine Bak | 1998 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 54.12 | ||||||
- | Julie Rishøj Andersen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Mette H Larsen | 1997 | Aabybro Idrætsforening | DNS | ||||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 41.85 | ||||||
2 | Freja Bermann | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 42.28 | ||||||
3 | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | 43.29 | ||||||
4 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | Hobro Svømmeklub | 43.32 | ||||||
5 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 43.68 | ||||||
6 | Camilla Strandqvist | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 44.17 | ||||||
7 | Hannah Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.73 | ||||||
8 | Camilla Johannesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 45.34 | ||||||
9 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 45.77 | ||||||
10 | Anna Mathiesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 47.36 | ||||||
11 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 47.43 | ||||||
12 | Anne-Kathrine Sørensen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 48.37 | ||||||
13 | Julie Christensen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 48.53 | ||||||
14 | Sarah Dyrhave Lindberg | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 48.79 | ||||||
15 | Maria Ottesen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 48.87 | ||||||
16 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 50.64 | ||||||
16 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 50.64 | ||||||
18 | Heidi Nguyen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 50.79 | ||||||
19 | Camilla Outzen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 52.34 | ||||||
20 | Emma Lund | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 52.74 | ||||||
21 | Rikke Hesselvang | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 52.84 | ||||||
22 | Ida Vibjerg Hansen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 53.10 | ||||||
23 | Caroline Zimmer | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 53.43 | ||||||
24 | Astrid Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 54.36 | ||||||
25 | Cecilie N. Eftervand | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 55.42 | ||||||
26 | Natasja Aaen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:00.15 | ||||||
- | Katrine S. Jørgensen | 1999 | Skagen Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev. 25m | |||||
- | Sigrid Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Beth Mcneese | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.51 | ||||||
2 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 48.37 | ||||||
3 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 48.50 | ||||||
4 | Maria Boye Kristiansen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 49.36 | ||||||
5 | Lisa Rijkhoff | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 49.91 | ||||||
6 | Ida S Olesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 50.43 | ||||||
7 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 51.90 | ||||||
8 | Sofie S. Madsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 54.55 | ||||||
9 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 58.20 | ||||||
10 | Selina Gammelgaard Carlse | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:02.05 | ||||||
- | Mille Moeslund Lausen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | ej berøring v. 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 14:44 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:15 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 38.82 | 1:22.58 | |||||
2 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 41.01 | 1:23.10 | |||||
3 | Andreas K Larsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 47.66 | 1:36.18 | |||||
4 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 49.50 | 1:36.89 | |||||
5 | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 49.85 | 1:38.55 | |||||
6 | Daniel Labuschagne | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 47.39 | 1:39.60 | |||||
7 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 49.38 | 1:43.30 | |||||
8 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 50.21 | 1:44.58 | |||||
9 | Mathias H Christensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 48.32 | 1:44.76 | |||||
10 | Anton Løvgren | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 52.33 | 1:46.02 | |||||
11 | Tobias Kornum | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 53.09 | 1:49.74 | |||||
12 | Jonathan L Kristensen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 57.76 | 1:56.99 | |||||
13 | Scott Stegenborg | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 55.55 | 1:57.48 | |||||
- | Karl Meisner-Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | DSQ | tyvstart | |||||
- | Nicolai Sand | 2000 | Brønderslev SK08 | DSQ | afslut ryg på mave | |||||
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marius Nørgaard | 2001 | Hobro Svømmeklub | 47.03 | 1:39.43 | |||||
2 | Andreas Andersen | 2001 | Idrætsforening Jarl, Arden | 48.80 | 1:47.11 | |||||
3 | Søren P. Rasmussen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 50.39 | 1:48.05 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 15:15 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:15 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 38.43 | 1:19.08 | |||||
2 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 39.72 | 1:26.67 | |||||
3 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 41.37 | 1:26.76 | |||||
4 | Anna Olesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 44.45 | 1:30.62 | |||||
5 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 43.73 | 1:31.46 | |||||
6 | Karoline Lehmann | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 46.10 | 1:31.75 | |||||
7 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | Hobro Svømmeklub | 45.45 | 1:31.79 | |||||
8 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 44.21 | 1:33.06 | |||||
9 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 44.08 | 1:33.98 | |||||
10 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 45.22 | 1:34.28 | |||||
11 | Signe Tange Jørgensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 45.65 | 1:34.95 | |||||
12 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 45.15 | 1:35.54 | |||||
13 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 46.42 | 1:36.36 | |||||
14 | Sara Frank Plath | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 43.85 | 1:36.37 | |||||
15 | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | 45.49 | 1:37.04 | |||||
16 | Hannah Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 47.11 | 1:37.28 | |||||
17 | Julie Broekhoff | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 47.03 | 1:38.68 | |||||
18 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 47.77 | 1:38.84 | |||||
19 | Frederikke Poulsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 49.19 | 1:39.44 | |||||
20 | Emma Naja Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 49.23 | 1:41.55 | |||||
21 | Camilla Johannesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 48.43 | 1:41.95 | |||||
22 | Julie Christensen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 50.52 | 1:42.76 | |||||
23 | Mathilde Hedemand | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | 52.87 | 1:43.32 | |||||
24 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 52.61 | 1:44.39 | |||||
25 | Signe Rosendal | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 52.40 | 1:45.27 | |||||
26 | Nikoline Riisberg | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | 51.64 | 1:46.81 | |||||
27 | Sigrid Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | 53.30 | 1:47.24 | |||||
28 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 51.62 | 1:49.83 | |||||
29 | Katrine S. Jørgensen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 55.48 | 1:50.39 | |||||
30 | Ida Vibjerg Hansen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 54.61 | 1:51.22 | |||||
31 | Maria Ottesen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 55.56 | 1:51.50 | |||||
32 | Astrid Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:00.38 | 1:57.15 | |||||
33 | Camilla Outzen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 55.20 | 1:58.69 | |||||
34 | Gitta Nielsen | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:01.31 | 2:03.88 | |||||
- | Cecilie N. Eftervand | 1999 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | crawlarm i fly | |||||
- | Line Thomsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vend. bryst | |||||
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Beth Mcneese | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.16 | 1:33.92 | |||||
2 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 52.30 | 1:47.72 | |||||
3 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:49.21 | 1:49.21 | |||||
4 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 52.24 | 1:53.60 | |||||
5 | Ida S Olesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 56.06 | 1:55.59 | |||||
- | Lisa Rijkhoff | 2001 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | forkert svømmeart | |||||
- | Selina Gammelgaard Carlse | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | asynkrone arme fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 15:15 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:11 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 37, 4X50m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thisted Drenge 1 Hm | 1995 | Thisted Svømmeklub | 2:00.99 | ||||||
Simon L. Knudsen | 1996 | 32.21 | 32.21 | |||||||
Kristoffer Moos | 1996 | 32.07 | 1:04.28 | |||||||
Mathias F. Nielsen | 1995 | 30.54 | 1:34.82 | |||||||
Michael Kjær | 1995 | 26.17 | 2:00.99 | |||||||
2 | S68 Hjørring 1 Herrer Hm | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 2:01.50 | ||||||
Magnus Yde | 1996 | 31.95 | 31.95 | |||||||
Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 34.30 | 1:06.25 | |||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 27.02 | 1:33.27 | |||||||
Max Tellefsen | 1996 | 28.23 | 2:01.50 | |||||||
3 | Vilde Kaniner Drenge Hm | 1995 | Aabybro Idrætsforening | 2:20.65 | ||||||
Ralf Fagerstrøm | 1996 | 37.28 | 37.28 | |||||||
Martin S. Madsen | 1995 | 37.65 | 1:14.93 | |||||||
Jacob S. Madsen | 1998 | 36.13 | 1:51.06 | |||||||
Alexander Lennø | 1996 | 29.59 | 2:20.65 | |||||||
4 | As3 Drenge 2 Hm | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 2:24.28 | ||||||
Christian Rytter Nielsen | 1996 | 36.31 | 36.31 | |||||||
Christian Gamst | 1996 | 38.39 | 1:14.70 | |||||||
Jacob Dam Larsen | 1996 | 36.63 | 1:51.33 | |||||||
Nicolai Madsen | 1997 | 32.95 | 2:24.28 | |||||||
5 | Thisted Drenge 2 Hm | 1996 | Thisted Svømmeklub | 2:28.26 | ||||||
Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 37.73 | 37.73 | |||||||
Peter Birk | 1996 | 40.17 | 1:17.90 | |||||||
Frederik Jessen | 1998 | 39.94 | 1:57.84 | |||||||
Anders Frimor Kirk | 1996 | 30.42 | 2:28.26 | |||||||
6 | Pingvin Drenge 1 Hm | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:40.58 | ||||||
Marcus Brandborg | 1997 | 40.69 | 40.69 | |||||||
Peter Frisgaard Pedersen | 1997 | 50.08 | 1:30.77 | |||||||
Daniel Harsfort | 1996 | 30.73 | 2:01.50 | |||||||
Daniel Labuschagne | 1999 | 39.08 | 2:40.58 | |||||||
7 | Blå Mænd Hm | 1995 | Brønderslev SK08 | 2:40.83 | ||||||
Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | 43.90 | 43.90 | |||||||
Anders Fly | 1995 | 39.31 | 1:23.21 | |||||||
Jeppe Jepsen | 1997 | 40.42 | 2:03.63 | |||||||
Peter Bugtrup | 1997 | 37.20 | 2:40.83 | |||||||
8 | S68 Hjørring 2 Herrer Hm | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 2:42.59 | ||||||
Søren Nielsen Schjølin | 1996 | 40.38 | 40.38 | |||||||
Mads Storgaard | 1998 | 43.96 | 1:24.34 | |||||||
Gustav Yde | 2000 | 39.71 | 2:04.05 | |||||||
Anders Meldgaard | 2000 | 38.54 | 2:42.59 | |||||||
9 | Hobro Drenge Hm | 1996 | Hobro Svømmeklub | 2:52.73 | ||||||
Rasmus Hall Jørgensen | 2000 | 48.55 | 48.55 | |||||||
Lasse Jensen | 2000 | 55.44 | 1:43.99 | |||||||
Peter Højberg | 1996 | 32.82 | 2:16.81 | |||||||
Marius Nørgaard | 2001 | 35.92 | 2:52.73 | |||||||
Løb 37, 4X50m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | As3 Drenge 1 Hm | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 2:18.12 | ||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 35.75 | 35.75 | |||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 38.48 | 1:14.23 | |||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 33.43 | 1:47.66 | |||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 30.46 | 2:18.12 | |||||||
2 | As4 Drenge 2 Hm | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:21.32 | ||||||
Thomas Kjær | 1998 | 48.30 | 48.30 | |||||||
Anton Løvgren | 1999 | 53.40 | 1:41.70 | |||||||
Søren P. Rasmussen | 2001 | 51.81 | 2:33.51 | |||||||
Christoffer Elkjær | 1998 | 2:21.32 | ||||||||
3 | As3 Drenge 3 Hm | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:37.18 | ||||||
Sebastian Reese | 1998 | 38.09 | 38.09 | |||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 1:26.72 | 2:04.81 | |||||||
Kartikey Nandgave | 1998 | 32.37 | 2:37.18 | |||||||
Asger Bertel | 1998 | 2:37.18 | ||||||||
4 | Nord Drenge 1 Hm | 1998 | Svømmeklubben Nord | 3:03.02 | ||||||
Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 46.53 | 46.53 | |||||||
Ludvig Lind | 1998 | 42.52 | 1:29.05 | |||||||
Karl Meisner-Jensen | 1999 | 56.21 | 2:25.26 | |||||||
Jeppe Borup | 1998 | 37.76 | 3:03.02 | |||||||
- | As4 Drenge 1 Hm | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 37, 4X50m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | As T-Hold Drenge Hm | 1999 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ej rørt 25m | |||||
- | As4 Drenge 3 Hm | 1999 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i afsl. fly | |||||
Mathias H Christensen | 1999 | 42.25 | 42.25 | |||||||
Mads L. Werther | 2000 | 53.21 | 1:35.46 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 16:11 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:16 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 38, 4X50m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nord Piger 1 Hm | 1996 | Svømmeklubben Nord | 2:32.74 | ||||||
Nina Paulsen | 1996 | 1:20.61 | 1:20.61 | |||||||
Anastasia Mortensen | 1996 | 37.70 | 1:58.31 | |||||||
Nanna H Andersen | 1996 | 34.43 | 2:32.74 | |||||||
Hannah Ibsen | 1997 | 2:32.74 | ||||||||
2 | S68 Hjørring 2 Damer Hm | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 2:38.71 | ||||||
Katrine Siggaard | 1995 | 41.80 | 41.80 | |||||||
Alberte R. Sørensen | 1996 | 46.81 | 1:28.61 | |||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 36.15 | 2:04.76 | |||||||
Malgosia Dudko | 1996 | 33.95 | 2:38.71 | |||||||
3 | As3 Piger 1 Hm | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 2:39.12 | ||||||
Camilla Christensen | 1995 | 37.18 | 37.18 | |||||||
Signe Tange Jørgensen | 1999 | 47.23 | 1:24.41 | |||||||
Emma A Andersen | 2000 | 41.81 | 2:06.22 | |||||||
Alma Mouritsen | 1997 | 32.90 | 2:39.12 | |||||||
4 | Vilde Kaniner 2 Piger Hm | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 2:51.11 | ||||||
Maria Boye Kristiansen | 2001 | 1:29.43 | 1:29.43 | |||||||
Karen Frederikke Hansen | 1996 | 43.75 | 2:13.18 | |||||||
Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 37.93 | 2:51.11 | |||||||
Amalie Lind | 1996 | 2:51.11 | ||||||||
- | Thisted Piger 2 Hm | 1995 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | S68 Hjørring 1 Damer Hm | 1996 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 38, 4X50m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | S68 Hjørring 3 Damer Hm | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 2:37.69 | ||||||
Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 42.03 | 42.03 | |||||||
Emma Marie Amdisen | 1997 | 43.47 | 1:25.50 | |||||||
Anne Tollerup | 1998 | 38.16 | 2:03.66 | |||||||
Julie Rishøj Andersen | 1997 | 34.03 | 2:37.69 | |||||||
2 | Pingvin Piger 1 Hm | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:52.95 | ||||||
Line Juul Nielsen | 1997 | 41.35 | 41.35 | |||||||
Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | 49.58 | 1:30.93 | |||||||
Hannah Jensen | 2000 | 43.02 | 2:13.95 | |||||||
Beth Mcneese | 2001 | 39.00 | 2:52.95 | |||||||
3 | As4 Piger 2 Hm | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:55.31 | ||||||
Line Hesselvang | 1998 | 46.40 | 46.40 | |||||||
Ida Riber | 1999 | 46.84 | 1:33.24 | |||||||
Sara Frank Plath | 2000 | 45.96 | 2:19.20 | |||||||
Frederikke Poulsen | 1999 | 36.11 | 2:55.31 | |||||||
4 | S68 Hjørring 4 Damer Hm | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 2:57.43 | ||||||
Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 42.49 | 42.49 | |||||||
Maria Ingvardsen | 1997 | 49.29 | 1:31.78 | |||||||
Line Meldgaard | 1997 | 52.35 | 2:24.13 | |||||||
Astrid Toft | 1997 | 33.30 | 2:57.43 | |||||||
5 | Skagen 1 Piger Hm | 1998 | Skagen Svømmeklub | 2:59.92 | ||||||
Ida Mikkelsen | 1998 | 42.72 | 42.72 | |||||||
Anne-Kathrine Sørensen | 1999 | 1:34.17 | 2:16.89 | |||||||
Jannie Burmeister | 1998 | 43.03 | 2:59.92 | |||||||
Maria Ottesen | 1999 | 2:59.92 | ||||||||
6 | Vilde Kaniner 1 Piger Hm | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 3:02.88 | ||||||
Louise Heiberg | 1998 | 44.06 | 44.06 | |||||||
Sarah Dyrhave Lindberg | 1999 | 58.14 | 1:42.20 | |||||||
Mette Christensen | 1998 | 41.50 | 2:23.70 | |||||||
Stine Boye Kristiansen | 1998 | 39.18 | 3:02.88 | |||||||
7 | S68 Hjørring 6 Damer Hm | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 3:25.51 | ||||||
Marie Brandt Pedersen | 2000 | 51.94 | 51.94 | |||||||
Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 50.01 | 1:41.95 | |||||||
Heidi Nguyen | 1999 | 52.56 | 2:34.51 | |||||||
Lena Præstholm | 1999 | 51.00 | 3:25.51 | |||||||
8 | Pingvin Piger 2 Hm | 1998 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:01.83 | ||||||
Selina Gammelgaard Carlse | 2001 | 1:12.94 | 1:12.94 | |||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 1:13.57 | 2:26.51 | |||||||
Trine Bak | 1998 | 1:35.37 | 4:01.88 | |||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 4:01.83 | ||||||||
Løb 38, 4X50m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | As3 Piger 2 Hm | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:50.67 | ||||||
Anna Olesen | 1999 | 42.74 | 42.74 | |||||||
Karoline Lehmann | 1999 | 45.88 | 1:28.62 | |||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 44.71 | 2:13.33 | |||||||
Julie Broekhoff | 1999 | 37.34 | 2:50.67 | |||||||
2 | Hobro Piger Hm | 1999 | Hobro Svømmeklub | 2:52.62 | ||||||
Freya Bloch Johnson | 2000 | 45.17 | 45.17 | |||||||
Anna Bonde | 1999 | 42.00 | 1:27.17 | |||||||
Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 45.40 | 2:12.57 | |||||||
Kirstine Frandsen | 2001 | 40.05 | 2:52.62 | |||||||
3 | Thisted Piger 1 Hm | 1999 | Thisted Svømmeklub | 3:02.28 | ||||||
Anette Poulsen | 1999 | 40.14 | 40.14 | |||||||
Sarah Andersen | 1999 | 59.49 | 1:39.63 | |||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 44.71 | 2:24.34 | |||||||
Louise Sørensen | 2000 | 37.94 | 3:02.28 | |||||||
4 | S68 Hjørring 5 Damer Hm | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 3:04.16 | ||||||
Freja Bermann | 1999 | 43.33 | 43.33 | |||||||
Astrid Yde | 2000 | 54.21 | 1:37.54 | |||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 39.86 | 2:17.40 | |||||||
Cecilie N. Eftervand | 1999 | 46.76 | 3:04.16 | |||||||
5 | As4 Piger 3 Hm | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 3:13.43 | ||||||
Mie Mellerup | 2000 | 49.21 | 49.21 | |||||||
Ida Vibjerg Hansen | 1999 | 57.93 | 1:47.14 | |||||||
Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 42.76 | 2:29.90 | |||||||
Julie Christensen | 2000 | 43.53 | 3:13.43 | |||||||
6 | As T-Hold Piger 2 Hm | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 3:14.50 | ||||||
Camilla Strandqvist | 2000 | 46.11 | 46.11 | |||||||
Signe Rosendal | 2000 | 51.62 | 1:37.73 | |||||||
Camilla Outzen | 2000 | 54.67 | 2:32.40 | |||||||
Caroline Zimmer | 1999 | 42.10 | 3:14.50 | |||||||
7 | As4 Piger 4 Hm | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 3:17.49 | ||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 50.67 | 50.67 | |||||||
Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 54.59 | 1:45.26 | |||||||
Emma Naja Jensen | 1999 | 44.74 | 2:30.00 | |||||||
Natasja Aaen | 1999 | 47.49 | 3:17.49 | |||||||
- | As4 Piger 1 Hm | 1999 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | 1 h vending 65m | |||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 45.10 | 45.10 | |||||||
Løb 38, 4X50m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | As T-Hold Piger 1 Hm | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 3:25.98 | ||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 53.44 | 53.44 | |||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 1:44.94 | 2:38.38 | |||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 47.60 | 3:25.98 | |||||||
Ida S Olesen | 2003 | 3:25.98 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 16:16 |