Results for Herning Grand Prix 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 02 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:37 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 392 | 29.41 | 1:03.57 | 1:39.40 | 2:15.68 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:22.18 | |||||||||
2 | Martin Lønstrup | 1993 | 281 | 35.03 | 1:14.07 | 1:52.95 | 2:31.70 | |||
Struer Svømmeklub | 2:33.97 | |||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robert Versteegen | 2001 | 483 | 28.92 | 1:00.68 | 1:33.53 | 2:06.65 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:06.44 | |||||||||
2 | Magnus Hald | 2002 | 387 | 30.52 | 1:04.36 | 1:40.31 | 2:16.31 | |||
Aars Svømmeklub | 2:18.54 | |||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Venø Elling | 2003 | 554 | 28.62 | 59.40 | 1:30.50 | 2:00.92 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:05.52 | |||||||||
2 | Oliver Christensen | 2003 | 434 | 1:38.35 | 2:11.22 | 2:11.22 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:12.54 | |||||||||
3 | Anton Poulsen | 2004 | 376 | 32.71 | 1:08.60 | 1:44.30 | 2:17.60 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:15.53 | |||||||||
4 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | 330 | 32.50 | 1:09.08 | 1:47.45 | 2:23.77 | |||
Herning Svømmeklub | 2:25.11 | |||||||||
5 | Kasper Henriksen | 2004 | 329 | 2:23.90 | 2:23.90 | |||||
Viborg Svømme Klub | 2:24.21 | |||||||||
6 | Noah Brendholdt | 2004 | 301 | 33.16 | 1:10.85 | 1:49.97 | 2:28.21 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:37.59 | |||||||||
7 | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | 269 | 2:09.67 | 2:33.77 | |||||
Herning Svømmeklub | 2:31.56 | |||||||||
8 | Laurits Romvig Schou | 2004 | 224 | 37.05 | 1:18.84 | 2:01.92 | 2:43.45 | |||
Herning Svømmeklub | 2:41.12 | |||||||||
9 | Rasmus Studsgaard | 2004 | 113 | 43.15 | 1:35.10 | 2:27.14 | 3:25.37 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | August B Bjerregaard | 2003 | DNS | |||||||
H2Odense | 2:13.38 | |||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matti Andersen | 2005 | 370 | 32.06 | 1:07.08 | 1:43.06 | 2:18.37 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:42.04 | |||||||||
2 | Magne Christian Hansen | 2006 | 347 | 31.75 | 1:07.63 | 1:45.53 | 2:21.33 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:23.82 | |||||||||
3 | Søren Winther Hald | 2005 | 345 | 32.64 | 54.82 | 1:47.14 | 2:21.60 | |||
Struer Svømmeklub | 2:26.23 | |||||||||
4 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | 331 | 33.73 | 1:10.60 | 1:47.88 | 2:23.56 | |||
Struer Svømmeklub | 2:26.58 | |||||||||
5 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 330 | 32.49 | 1:09.54 | 1:47.48 | 2:23.79 | |||
Herning Svømmeklub | 2:27.42 | |||||||||
6 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | 292 | 34.39 | 1:13.20 | 1:52.96 | 2:29.70 | |||
Struer Svømmeklub | 2:30.98 | |||||||||
7 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | 284 | 33.99 | 1:13.43 | 1:53.33 | 2:31.10 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:32.85 | |||||||||
8 | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | 244 | 35.45 | 1:16.56 | 1:58.30 | 2:38.97 | |||
Herning Svømmeklub | 2:51.79 | |||||||||
9 | Anders Bank Hansen | 2006 | 228 | 37.03 | 1:19.33 | 2:01.82 | 2:42.50 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:46.57 | |||||||||
10 | Mads Simonsen | 2005 | 203 | 37.47 | 1:21.07 | 2:06.25 | 2:48.83 | |||
Herning Svømmeklub | 2:46.68 | |||||||||
11 | Mads Jeppesen | 2006 | 193 | 38.28 | 2:51.77 | 2:51.77 | ||||
Herning Svømmeklub | 2:52.08 | |||||||||
12 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | 185 | 40.18 | 1:25.53 | 2:10.59 | 2:54.12 | |||
Herning Svømmeklub | 2:53.42 | |||||||||
13 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | 170 | 40.96 | 1:26.09 | 2:13.35 | 2:59.14 | |||
Herning Svømmeklub | 2:37.48 | |||||||||
14 | Rasmus Lauridsen | 2005 | 163 | 38.86 | 1:24.38 | 2:15.48 | 3:01.69 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
15 | Simon Juel | 2006 | 153 | 41.73 | 1:29.69 | 2:19.15 | 3:05.49 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:03.16 | |||||||||
16 | Sebastian Skov | 2005 | 146 | 19.19 | 39.83 | 1:12.26 | 3:08.45 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
17 | Tobias Holt | 2006 | 144 | 42.98 | 1:33.45 | 2:25.16 | 3:09.25 | |||
Svømmeklubben Grindsted | 3:35.66 | |||||||||
- | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | 2:50.31 | |||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Varming | 2007 | 192 | 38.28 | 1:22.25 | 2:07.76 | 2:52.18 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:48.48 | |||||||||
2 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 183 | 39.44 | 1:23.90 | 2:09.67 | 2:54.86 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:02.54 | |||||||||
3 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 166 | 39.79 | 1:27.67 | 2:15.44 | 3:00.65 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:54.95 | |||||||||
4 | Tristan Bjerre | 2007 | 155 | 40.83 | 1:30.83 | 2:20.97 | 3:04.98 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:22.29 | |||||||||
5 | Sebastian Bier | 2007 | 150 | 19.19 | 1:34.86 | 2:18.95 | 3:06.65 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
6 | Frederik Jørgensen | 2008 | 150 | 40.31 | 1:27.87 | 2:18.42 | 3:07.01 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:39.13 | |||||||||
7 | Magne Andersen | 2007 | 132 | 42.34 | 1:33.52 | 2:26.14 | 3:14.96 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
8 | Malthe Bach Larsen | 2008 | 130 | 53.75 | 1:35.04 | 2:26.78 | 3:15.94 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | 3:17.89 | |||||||||
9 | Felix Piontkowitz | 2007 | 109 | 44.84 | 1:40.79 | 2:36.02 | 3:27.68 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mads Peter Jensen | 2008 | 82 | 3:48.70 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
11 | Casper Buus | 2008 | 72 | 51.92 | 1:56.50 | 3:00.23 | 3:57.98 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Alexander Breinholt | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:25.59 | |||||||||
- | Terkel Klinkowsky | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:11.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:37 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 02 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:08 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 494 | 32.31 | 1:08.08 | 1:44.49 | 2:20.07 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:23.45 | |||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 554 | 31.56 | 1:05.64 | 1:40.91 | 2:14.83 | |||
Herning Svømmeklub | 2:15.82 | |||||||||
2 | Selma Lindberg | 2003 | 444 | 33.62 | 1:10.76 | 1:47.89 | 2:25.11 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:27.71 | |||||||||
3 | Mia Sommer Johansen | 2002 | 429 | 33.65 | 1:11.78 | 1:49.72 | 2:26.83 | |||
Swim Team Neptun | 2:30.52 | |||||||||
4 | Laura Madsen | 2002 | 400 | 33.88 | 1:11.39 | 1:50.72 | 2:30.30 | |||
Aars Svømmeklub | 2:39.93 | |||||||||
5 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | 285 | 38.57 | 1:21.86 | 2:07.18 | 2:48.30 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:48.11 | |||||||||
6 | Caroline Krogh | 2002 | 276 | 37.86 | 1:20.39 | 2:05.16 | 2:50.03 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:45.54 | |||||||||
7 | Cecilie Billesø | 2003 | 158 | 45.67 | 1:40.84 | 2:37.14 | 3:24.91 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | 3:29.50 | |||||||||
- | Cecilie Høgfeldt | 2002 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | 3:02.22 | |||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Varming | 2005 | 506 | 32.29 | 1:07.13 | 1:43.00 | 2:18.97 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:21.04 | |||||||||
2 | Louise Sunesen | 2005 | 466 | 33.81 | 1:09.32 | 1:46.21 | 2:22.80 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:25.10 | |||||||||
3 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 453 | 32.50 | 1:09.00 | 1:47.71 | 2:24.15 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:22.72 | |||||||||
4 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | 418 | 33.34 | 1:10.82 | 1:49.59 | 2:28.10 | |||
Struer Svømmeklub | 3:25.67 | |||||||||
5 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 411 | 33.56 | 1:11.35 | 1:50.37 | 2:28.93 | |||
Herning Svømmeklub | 2:29.84 | |||||||||
6 | Ester Lauritsen | 2005 | 407 | 33.75 | 1:11.62 | 1:51.38 | 2:29.41 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:28.86 | |||||||||
7 | Majken Haarup | 2004 | 368 | 35.87 | 1:14.37 | 1:54.53 | 2:34.46 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:12.94 | |||||||||
8 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 359 | 35.17 | 1:13.92 | 1:55.03 | 2:35.82 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:39.88 | |||||||||
9 | Laura Pedersen | 2004 | 358 | 35.14 | 1:15.66 | 1:56.31 | 2:36.01 | |||
Herning Svømmeklub | 2:43.55 | |||||||||
10 | Clara Jensen | 2005 | 345 | 33.22 | 1:12.44 | 1:54.80 | 2:37.85 | |||
Herning Svømmeklub | 2:37.12 | |||||||||
11 | Louise Lauridsen | 2005 | 342 | 36.14 | 1:17.51 | 1:58.68 | 2:38.35 | |||
Herning Svømmeklub | 2:44.30 | |||||||||
12 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | 326 | 36.26 | 1:16.89 | 1:59.51 | 2:40.91 | |||
Herning Svømmeklub | 2:42.04 | |||||||||
13 | Teresa Juel Winther | 2005 | 318 | 37.29 | 1:20.80 | 2:03.73 | 2:42.26 | |||
Herning Svømmeklub | 2:42.41 | |||||||||
14 | Freja Houmann-Esbensen | 2004 | 291 | 38.34 | 1:21.54 | 2:05.42 | 2:47.13 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:51.30 | |||||||||
15 | Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | 201 | 39.86 | 1:28.00 | 2:21.21 | 3:09.05 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | 3:10.53 | |||||||||
16 | Katrine Bavnshøj | 2004 | 131 | 47.56 | 1:42.03 | 2:40.39 | 3:37.64 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Josefine S Jørgensen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
H2Odense | 2:31.88 | |||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pernille Petersen | 2006 | 342 | 35.89 | 1:16.49 | 1:58.23 | 2:38.40 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | 2:41.29 | |||||||||
2 | Stella Harpøth | 2006 | 316 | 36.46 | 1:18.19 | 2:00.69 | 2:42.51 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:56.32 | |||||||||
3 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 312 | 37.65 | 1:20.31 | 2:03.05 | 2:43.19 | |||
Herning Svømmeklub | 2:44.12 | |||||||||
4 | Annemone Rasmussen | 2006 | 277 | 37.78 | 1:21.01 | 2:05.68 | 2:49.79 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 3:05.68 | |||||||||
5 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 275 | 36.51 | 1:18.97 | 2:05.61 | 2:50.27 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:57.89 | |||||||||
6 | Lærke Jervelund | 2007 | 226 | 42.19 | 1:30.84 | 2:17.73 | 3:01.83 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:10.23 | |||||||||
7 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | 224 | 42.37 | 1:29.85 | 2:16.83 | 3:02.19 | |||
Herning Svømmeklub | 3:17.03 | |||||||||
8 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 224 | 40.59 | 1:27.57 | 2:17.21 | 3:02.26 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:10.74 | |||||||||
9 | Natasha Do Jespersen | 2007 | 215 | 42.23 | 1:30.61 | 2:20.51 | 3:04.73 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:15.14 | |||||||||
10 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | 200 | 44.35 | 1:33.28 | 2:22.79 | 3:09.23 | |||
Herning Svømmeklub | 3:23.73 | |||||||||
11 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 197 | 42.62 | 1:31.47 | 2:22.30 | 3:10.10 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:14.74 | |||||||||
12 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | 180 | 43.80 | 1:34.20 | 2:26.70 | 3:16.10 | |||
Herning Svømmeklub | 3:23.49 | |||||||||
13 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | 179 | 45.25 | 1:36.18 | 2:26.26 | 3:16.43 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:16.05 | |||||||||
14 | Emma Sloth | 2006 | 176 | 44.50 | 1:34.00 | 2:26.33 | 3:17.38 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:19.01 | |||||||||
15 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | 162 | 45.70 | 1:37.60 | 2:35.60 | 3:22.80 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:32.49 | |||||||||
16 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 153 | 46.39 | 1:39.64 | 2:34.15 | 3:26.91 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:42.74 | |||||||||
17 | Freja Hyttel Jensen | 2007 | 128 | 45.47 | 1:44.61 | 2:41.66 | 3:39.52 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:34.07 | |||||||||
18 | Eva Andersen | 2006 | 123 | 50.29 | 1:49.20 | 2:49.65 | 3:42.28 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | 3:43.07 | |||||||||
19 | Anne Primdahl | 2006 | 122 | 44.43 | 1:42.39 | 2:45.67 | 3:43.20 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | 3:41.32 | |||||||||
- | Sophia Jacobsen | 2006 | DNF | |||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Freya Ellebye | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | 3:23.78 | |||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 217 | 39.57 | 1:27.46 | 2:19.32 | 3:04.23 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maja Sloth | 2008 | 162 | 47.26 | 1:40.74 | 2:35.74 | 3:22.84 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:31.55 | |||||||||
3 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 152 | 48.29 | 1:42.66 | 2:36.14 | 3:27.34 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:20.35 | |||||||||
4 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 131 | 49.30 | 1:47.48 | 2:46.84 | 3:38.07 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:29.88 | |||||||||
5 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | 121 | 48.27 | 1:47.69 | 2:50.10 | 3:43.97 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
6 | Olivia Holmberg | 2009 | 113 | 52.48 | 1:51.92 | 2:51.84 | 3:48.65 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:50.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:08 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 02 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:24 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1920-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kaspar Pedersen | 1989 | 444 | 28.56 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 391 | 29.79 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 29.91 | |||||||||
3 | Martin Lønstrup | 1993 | 294 | 32.76 | ||||||
Struer Svømmeklub | 32.55 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 426 | 28.96 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.91 | |||||||||
2 | Mads Iversen | 2002 | 417 | 29.17 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 29.18 | |||||||||
3 | Erik Ellemose Sørensen | 2002 | 387 | 29.89 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 33.03 | |||||||||
4 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 380 | 30.09 | ||||||
Herning Svømmeklub | 29.24 | |||||||||
5 | Frederik Gaardsted | 2001 | 377 | 30.16 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.57 | |||||||||
6 | Robert Versteegen | 2001 | 375 | 30.23 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 30.29 | |||||||||
7 | Kasper Larsen | 2002 | 253 | 34.44 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 35.37 | |||||||||
8 | Magnus Hald | 2002 | 238 | 35.15 | ||||||
Aars Svømmeklub | 34.56 | |||||||||
- | Christian Jørgensen | 2002 | DSQ | brystarmtag v afslut | ||||||
Struer Svømmeklub | 31.05 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 463 | 28.16 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 27.90 | |||||||||
2 | Anton Poulsen | 2004 | 380 | 30.09 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 30.36 | |||||||||
3 | Jeppe Haurum | 2003 | 361 | 30.61 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 30.57 | |||||||||
4 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 356 | 30.74 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.89 | |||||||||
5 | Jakob Riisgaard | 2003 | 340 | 31.21 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.88 | |||||||||
6 | Kasper Hansen | 2004 | 327 | 31.62 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.66 | |||||||||
7 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | 320 | 31.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.89 | |||||||||
8 | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | 271 | 33.66 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rasmus Studsgaard | 2004 | 59 | 55.81 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Asger Hatting | 2003 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.57 | |||||||||
- | August B Bjerregaard | 2003 | DNS | |||||||
H2Odense | 34.10 | |||||||||
- | Rasmus Rytter | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 32.67 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matti Andersen | 2005 | 340 | 31.23 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 31.97 | |||||||||
2 | Emil Togsverd | 2005 | 312 | 32.11 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.39 | |||||||||
3 | Søren Winther Hald | 2005 | 260 | 34.15 | ||||||
Struer Svømmeklub | 33.16 | |||||||||
4 | Oliver Bennetsen | 2005 | 233 | 35.41 | ||||||
Herning Svømmeklub | 34.46 | |||||||||
5 | Kristian Svenstrup | 2005 | 231 | 35.48 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.28 | |||||||||
6 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | 227 | 35.72 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.87 | |||||||||
7 | Carl Roulund Holm | 2006 | 225 | 35.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.40 | |||||||||
8 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | 204 | 37.00 | ||||||
Struer Svømmeklub | 37.84 | |||||||||
9 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 199 | 37.28 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 41.00 | |||||||||
10 | Anders Bank Hansen | 2006 | 194 | 37.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.41 | |||||||||
11 | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | 187 | 38.11 | ||||||
Herning Svømmeklub | 42.87 | |||||||||
12 | Zilas Vilsen | 2006 | 124 | 43.68 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 45.27 | |||||||||
13 | Simon Juel | 2006 | 80 | 50.49 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.82 | |||||||||
14 | Sebastian Skov | 2005 | 69 | 53.08 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | 44.89 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Moritz Hartmann | 2007 | 227 | 35.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.83 | |||||||||
2 | Frederik Jørgensen | 2008 | 152 | 40.82 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.14 | |||||||||
3 | Jonas Therkildsen | 2007 | 147 | 41.29 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 43.12 | |||||||||
4 | Malthe Le Fevre | 2008 | 143 | 41.61 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 39.98 | |||||||||
5 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 118 | 44.38 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 46.90 | |||||||||
6 | Jacob Varming | 2007 | 117 | 44.49 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 41.59 | |||||||||
7 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 115 | 44.79 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.00 | |||||||||
8 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 104 | 46.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.73 | |||||||||
9 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 103 | 46.48 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 56.89 | |||||||||
10 | Simon Gaarde | 2007 | 102 | 46.58 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Noah Bie Bock | 2008 | 96 | 47.55 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | 87 | 49.06 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 51.04 | |||||||||
13 | Tristan Bjerre | 2007 | 79 | 50.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alexander Breinholt | 2008 | 71 | 52.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 54.07 | |||||||||
15 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 69 | 52.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 56.84 | |||||||||
16 | Malthe Bach Larsen | 2008 | 61 | 55.35 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 54.87 | |||||||||
17 | Sebastian Bier | 2007 | 58 | 56.19 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
18 | Casper Buus | 2008 | 47 | 1:00.13 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:07.76 | |||||||||
19 | Mads Peter Jensen | 2008 | 41 | 1:03.02 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:02.38 | |||||||||
- | Magne Andersen | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:05.79 | |||||||||
- | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:24 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:22 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kaspar Pedersen | 1989 | 482 | 27.79 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 403 | 29.50 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 29.91 | |||||||||
3 | Martin Lønstrup | 1993 | 304 | 32.42 | ||||||
Struer Svømmeklub | 32.55 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 431 | 28.85 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.91 | |||||||||
2 | Mads Iversen | 2002 | 412 | 29.29 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 29.18 | |||||||||
3 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 397 | 29.65 | ||||||
Herning Svømmeklub | 29.24 | |||||||||
4 | Frederik Gaardsted | 2001 | 395 | 29.70 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.57 | |||||||||
5 | Robert Versteegen | 2001 | 393 | 29.75 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 30.29 | |||||||||
6 | Erik Ellemose Sørensen | 2002 | 378 | 30.15 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 33.03 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 529 | 26.94 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 27.90 | |||||||||
2 | Anton Poulsen | 2004 | 393 | 29.74 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 30.36 | |||||||||
3 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 380 | 30.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.89 | |||||||||
4 | Jeppe Haurum | 2003 | 362 | 30.58 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 30.57 | |||||||||
5 | Kasper Hansen | 2004 | 361 | 30.61 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.66 | |||||||||
6 | Jakob Riisgaard | 2003 | 350 | 30.91 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.88 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matti Andersen | 2005 | 368 | 30.40 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 31.97 | |||||||||
2 | Emil Togsverd | 2005 | 335 | 31.38 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.39 | |||||||||
3 | Søren Winther Hald | 2005 | 282 | 33.24 | ||||||
Struer Svømmeklub | 33.16 | |||||||||
4 | Kristian Svenstrup | 2005 | 268 | 33.80 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.28 | |||||||||
5 | Oliver Bennetsen | 2005 | 256 | 34.32 | ||||||
Herning Svømmeklub | 34.46 | |||||||||
6 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | 252 | 34.50 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.87 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Moritz Hartmann | 2007 | 227 | 35.69 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.83 | |||||||||
2 | Jonas Therkildsen | 2007 | 179 | 38.61 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 43.12 | |||||||||
3 | Malthe Le Fevre | 2008 | 167 | 39.55 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 39.98 | |||||||||
4 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 164 | 39.81 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 46.90 | |||||||||
5 | Frederik Jørgensen | 2008 | 162 | 39.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.14 | |||||||||
- | Jacob Varming | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | 41.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:22 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 02 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:40 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 509 | 30.53 | ||||||
H2Odense | 30.66 | |||||||||
2 | Freya Ellehus | 2000 | 492 | 30.87 | ||||||
H2Odense | 30.79 | |||||||||
3 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 490 | 30.92 | ||||||
Herning Svømmeklub | 32.50 | |||||||||
4 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 408 | 32.86 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 32.84 | |||||||||
5 | Trine G. Sørensen | 1997 | 336 | 35.04 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 32.96 | |||||||||
6 | Maja Nielsen | 2001 | 274 | 37.53 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.41 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 462 | 31.53 | ||||||
Herning Svømmeklub | 31.29 | |||||||||
2 | Maria Hall | 2003 | 397 | 33.15 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 33.74 | |||||||||
3 | Sofie Jakobsen | 2003 | 355 | 34.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.50 | |||||||||
4 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | 326 | 35.41 | ||||||
H.G.F. Svømning | 36.94 | |||||||||
5 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | 269 | 37.74 | ||||||
Swim Team Neptun | 38.63 | |||||||||
- | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | DSQ | ej samt berør 25m | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 39.48 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 498 | 30.75 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.13 | |||||||||
2 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 497 | 30.77 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 31.13 | |||||||||
3 | Mette Holstein | 2005 | 489 | 30.93 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.12 | |||||||||
4 | Amalie Tolderlund | 2005 | 461 | 31.54 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.21 | |||||||||
5 | Pernille Nedergaard | 2004 | 448 | 31.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.10 | |||||||||
6 | Ester Lauritsen | 2005 | 446 | 31.89 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.87 | |||||||||
7 | Louise Sunesen | 2005 | 423 | 32.47 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.13 | |||||||||
8 | Anne Terp | 2004 | 407 | 32.89 | ||||||
Struer Svømmeklub | 32.55 | |||||||||
9 | Clara Jensen | 2005 | 405 | 32.94 | ||||||
Herning Svømmeklub | 33.89 | |||||||||
10 | Anna Varming | 2005 | 400 | 33.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.52 | |||||||||
11 | Emilie Bie Bock | 2005 | 395 | 33.22 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.88 | |||||||||
11 | Mathilde Østergaard | 2004 | 395 | 33.22 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 34.38 | |||||||||
13 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | 379 | 33.68 | ||||||
Struer Svømmeklub | 34.18 | |||||||||
14 | Maja Friis | 2005 | 371 | 33.92 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.29 | |||||||||
15 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 342 | 34.84 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.33 | |||||||||
16 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | 341 | 34.89 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.16 | |||||||||
17 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | 333 | 35.16 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.28 | |||||||||
18 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 332 | 35.18 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.52 | |||||||||
19 | Victoria Broch | 2004 | 326 | 35.42 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 36.92 | |||||||||
20 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 315 | 35.82 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.65 | |||||||||
21 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 299 | 36.42 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 39.35 | |||||||||
22 | Laura Pedersen | 2004 | 289 | 36.86 | ||||||
Herning Svømmeklub | 38.69 | |||||||||
23 | Emilia Glisic | 2005 | 232 | 39.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 45.22 | |||||||||
24 | Katrine Bavnshøj | 2004 | 88 | 54.80 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 408 | 32.87 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.81 | |||||||||
2 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 348 | 34.63 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 35.76 | |||||||||
3 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 335 | 35.10 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.90 | |||||||||
4 | Rebekka Fjeldmark Kempel | 2006 | 230 | 39.74 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | 230 | 39.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 40.72 | |||||||||
6 | Paula Lindberg | 2007 | 224 | 40.11 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 42.12 | |||||||||
7 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 224 | 40.12 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 42.61 | |||||||||
8 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | 223 | 40.16 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 42.00 | |||||||||
9 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | 220 | 40.33 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 41.78 | |||||||||
10 | Laura Wittenhagen | 2006 | 210 | 40.97 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 45.49 | |||||||||
11 | Andrea Højbjerg | 2007 | 210 | 40.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 40.53 | |||||||||
12 | Ea Gram Møller | 2006 | 191 | 42.33 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.04 | |||||||||
13 | Jasmin Haaning | 2007 | 190 | 42.35 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 43.48 | |||||||||
14 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 173 | 43.71 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 44.78 | |||||||||
15 | Julie Bjørn | 2006 | 168 | 44.11 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 49.12 | |||||||||
16 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | 151 | 45.70 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 50.07 | |||||||||
17 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | 147 | 46.15 | ||||||
Herning Svømmeklub | 45.99 | |||||||||
18 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | 136 | 47.34 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 55.93 | |||||||||
19 | Sarah Manicus Jensen | 2007 | 122 | 49.11 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 53.42 | |||||||||
20 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | 119 | 49.52 | ||||||
Herning Svømmeklub | 51.70 | |||||||||
21 | Eva Andersen | 2006 | 78 | 56.87 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
22 | Sophia Jacobsen | 2006 | 71 | 58.81 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Laura Vibe Hansen | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 40.46 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | 189 | 42.45 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 42.84 | |||||||||
2 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 179 | 43.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.09 | |||||||||
3 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 170 | 43.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.04 | |||||||||
4 | Anne Stæhr | 2008 | 157 | 45.15 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 48.72 | |||||||||
5 | Carlijn Loeven | 2008 | 153 | 45.56 | ||||||
Herning Svømmeklub | 45.52 | |||||||||
6 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 126 | 48.51 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 50.06 | |||||||||
7 | Louise Jeppesen | 2008 | 107 | 51.35 | ||||||
Herning Svømmeklub | 51.93 | |||||||||
8 | Asta Klemmensen | 2008 | 105 | 51.62 | ||||||
Herning Svømmeklub | 57.10 | |||||||||
9 | Astrid Hartmann | 2008 | 95 | 53.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frida Vermund Nierup-Ande | 2009 | 80 | 56.40 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:02.43 | |||||||||
11 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 76 | 57.49 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 49.87 | |||||||||
12 | Olivia Holmberg | 2009 | 75 | 57.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 59.96 | |||||||||
13 | Frida Hinge | 2008 | 74 | 57.98 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:01.32 | |||||||||
14 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | 71 | 58.77 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.20 | |||||||||
- | Emilia Daa Andersen | 2008 | DSQ | ej fod på forside af | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:40 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:36 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 501 | 30.68 | ||||||
Herning Svømmeklub | 32.50 | |||||||||
2 | Freya Ellehus | 2000 | 496 | 30.78 | ||||||
H2Odense | 30.79 | |||||||||
3 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 494 | 30.83 | ||||||
H2Odense | 30.66 | |||||||||
4 | Trine G. Sørensen | 1997 | 435 | 32.16 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 32.96 | |||||||||
5 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 414 | 32.69 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 32.84 | |||||||||
6 | Maja Nielsen | 2001 | 250 | 38.70 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.41 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 504 | 30.62 | ||||||
Herning Svømmeklub | 31.29 | |||||||||
2 | Maria Hall | 2003 | 400 | 33.07 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 33.74 | |||||||||
3 | Sofie Jakobsen | 2003 | 368 | 34.02 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.50 | |||||||||
4 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | 316 | 35.77 | ||||||
H.G.F. Svømning | 36.94 | |||||||||
5 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | 256 | 38.35 | ||||||
Swim Team Neptun | 38.63 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 520 | 30.31 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 31.13 | |||||||||
2 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 504 | 30.63 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.13 | |||||||||
3 | Mette Holstein | 2005 | 503 | 30.65 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.12 | |||||||||
4 | Pernille Nedergaard | 2004 | 485 | 31.03 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.10 | |||||||||
5 | Amalie Tolderlund | 2005 | 473 | 31.28 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.21 | |||||||||
6 | Ester Lauritsen | 2005 | 471 | 31.33 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.87 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 419 | 32.57 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.81 | |||||||||
2 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 370 | 33.94 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 35.76 | |||||||||
3 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 331 | 35.21 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.90 | |||||||||
4 | Rebekka Fjeldmark Kempel | 2006 | 230 | 39.75 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Paula Lindberg | 2007 | 228 | 39.89 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 42.12 | |||||||||
6 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | 219 | 40.39 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 40.72 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 203 | 41.42 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.09 | |||||||||
2 | Sille Augustesen | 2008 | 199 | 41.74 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 42.84 | |||||||||
3 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 190 | 42.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.04 | |||||||||
4 | Carlijn Loeven | 2008 | 168 | 44.13 | ||||||
Herning Svømmeklub | 45.52 | |||||||||
5 | Anne Stæhr | 2008 | 159 | 44.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 48.72 | |||||||||
6 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 148 | 45.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 50.06 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:36 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 02 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:55 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin Lønstrup | 1993 | 253 | 39.91 | ||||||
Struer Svømmeklub | 38.90 | |||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | 455 | 32.82 | ||||||
Rødding Svømmeklub | 33.24 | |||||||||
2 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 351 | 35.78 | ||||||
Herning Svømmeklub | 32.41 | |||||||||
3 | Erik Ellemose Sørensen | 2002 | 351 | 35.79 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 38.18 | |||||||||
4 | Christian Jørgensen | 2002 | 344 | 36.01 | ||||||
Struer Svømmeklub | 37.24 | |||||||||
5 | Mathias G-Rasmussen | 2001 | 271 | 38.98 | ||||||
HOG-Hinnerup | 40.43 | |||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Venø Elling | 2003 | 482 | 32.20 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.98 | |||||||||
2 | Oliver Christensen | 2003 | 479 | 32.26 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.50 | |||||||||
3 | Mads Peter Hansen | 2004 | 393 | 34.47 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 42.01 | |||||||||
4 | Emil Lykke Grann | 2003 | 386 | 34.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.12 | |||||||||
5 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 369 | 35.18 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.31 | |||||||||
6 | Jakob Riisgaard | 2003 | 308 | 37.35 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 38.22 | |||||||||
7 | Oskar Møller Olesen | 2003 | 297 | 37.82 | ||||||
Struer Svømmeklub | 40.28 | |||||||||
8 | Oliver Fokkink | 2003 | 288 | 38.20 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 38.98 | |||||||||
9 | Frederik Holdt | 2003 | 277 | 38.72 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 39.34 | |||||||||
10 | Noah Brendholdt | 2004 | 257 | 39.67 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 39.40 | |||||||||
11 | Laurits Romvig Schou | 2004 | 156 | 46.88 | ||||||
Herning Svømmeklub | 51.02 | |||||||||
- | Asger Hatting | 2003 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.06 | |||||||||
- | Rasmus Studsgaard | 2004 | DSQ | gentagn. flyben star | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 59.57 | |||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 352 | 35.75 | ||||||
Herning Svømmeklub | 35.71 | |||||||||
2 | Magne Christian Hansen | 2006 | 294 | 37.96 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.54 | |||||||||
3 | Mads Jeppesen | 2006 | 238 | 40.70 | ||||||
Herning Svømmeklub | 41.65 | |||||||||
4 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | 227 | 41.34 | ||||||
Struer Svømmeklub | 44.89 | |||||||||
5 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | 210 | 42.42 | ||||||
Struer Svømmeklub | 43.62 | |||||||||
6 | Carl Roulund Holm | 2006 | 206 | 42.69 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 41.69 | |||||||||
7 | Oliver Bennetsen | 2005 | 203 | 42.95 | ||||||
Herning Svømmeklub | 44.55 | |||||||||
8 | Mads Simonsen | 2005 | 202 | 42.97 | ||||||
Herning Svømmeklub | 45.60 | |||||||||
9 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | 188 | 44.02 | ||||||
Herning Svømmeklub | 43.04 | |||||||||
10 | Oliver Heuer | 2006 | 175 | 45.09 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 50.42 | |||||||||
11 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | 172 | 45.38 | ||||||
Herning Svømmeklub | 45.61 | |||||||||
12 | Sebastian Skov | 2005 | 117 | 51.60 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 53.95 | |||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 210 | 42.45 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.20 | |||||||||
2 | Moritz Hartmann | 2007 | 187 | 44.11 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.58 | |||||||||
3 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | 141 | 48.41 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 52.82 | |||||||||
4 | Simon Gaarde | 2007 | 138 | 48.85 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 50.78 | |||||||||
5 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 118 | 51.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 49.91 | |||||||||
6 | Malthe Le Fevre | 2008 | 111 | 52.40 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 106 | 53.20 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.00 | |||||||||
8 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | 100 | 54.27 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.68 | |||||||||
9 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 93 | 55.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 56.25 | |||||||||
10 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | 73 | 1:00.29 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:01.39 | |||||||||
11 | Sebastian Bier | 2007 | 68 | 1:01.81 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:02.00 | |||||||||
12 | Mads Peter Jensen | 2008 | 38 | 1:14.71 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:17.68 | |||||||||
- | Casper Buus | 2008 | DSQ | ej synkron ben v 30m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Felix Piontkowitz | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Struer Svømmeklub | 48.48 | |||||||||
- | Frederik Jørgensen | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 58.63 | |||||||||
- | Jonas Therkildsen | 2007 | DSQ | asynk ben hele løb | ||||||
Viborg Svømme Klub | 51.84 | |||||||||
- | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | DSQ | asynk ben v 25m | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:00.36 | |||||||||
- | Noah Bie Bock | 2008 | DSQ | asynk ben v 27m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 58.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:55 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin Lønstrup | 1993 | 284 | 38.39 | ||||||
Struer Svømmeklub | 38.90 | |||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | 444 | 33.09 | ||||||
Rødding Svømmeklub | 33.24 | |||||||||
2 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 390 | 34.55 | ||||||
Herning Svømmeklub | 32.41 | |||||||||
3 | Erik Ellemose Sørensen | 2002 | 357 | 35.59 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 38.18 | |||||||||
4 | Christian Jørgensen | 2002 | 344 | 36.02 | ||||||
Struer Svømmeklub | 37.24 | |||||||||
5 | Mathias G-Rasmussen | 2001 | 280 | 38.58 | ||||||
HOG-Hinnerup | 40.43 | |||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Christensen | 2003 | 507 | 31.66 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.50 | |||||||||
2 | Frederik Venø Elling | 2003 | 473 | 32.40 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.98 | |||||||||
3 | Mads Peter Hansen | 2004 | 437 | 33.25 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 42.01 | |||||||||
4 | Emil Lykke Grann | 2003 | 391 | 34.51 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.12 | |||||||||
5 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 387 | 34.63 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.31 | |||||||||
6 | Jakob Riisgaard | 2003 | 310 | 37.28 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 38.22 | |||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 357 | 35.59 | ||||||
Herning Svømmeklub | 35.71 | |||||||||
2 | Magne Christian Hansen | 2006 | 332 | 36.46 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.54 | |||||||||
3 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | 273 | 38.92 | ||||||
Struer Svømmeklub | 44.89 | |||||||||
4 | Mads Jeppesen | 2006 | 238 | 40.73 | ||||||
Herning Svømmeklub | 41.65 | |||||||||
5 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | 225 | 41.47 | ||||||
Struer Svømmeklub | 43.62 | |||||||||
6 | Carl Roulund Holm | 2006 | 207 | 42.62 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 41.69 | |||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 223 | 41.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.20 | |||||||||
2 | Moritz Hartmann | 2007 | 189 | 43.94 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.58 | |||||||||
3 | Simon Gaarde | 2007 | 173 | 45.24 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 50.78 | |||||||||
4 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 150 | 47.47 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 49.91 | |||||||||
5 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | 139 | 48.66 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 52.82 | |||||||||
6 | Malthe Le Fevre | 2008 | 117 | 51.49 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:49 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 02 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:24 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 447 | 37.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.10 | |||||||||
2 | Maja Nielsen | 2001 | 240 | 46.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 459 | 37.11 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.74 | |||||||||
2 | Maria Hall | 2003 | 290 | 43.26 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 42.78 | |||||||||
3 | Sofie Jakobsen | 2003 | 286 | 43.44 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 44.20 | |||||||||
4 | Cecilie Billesø | 2003 | 115 | 58.85 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:01.87 | |||||||||
- | Emma Oline Gadegaard | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.56 | |||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 622 | 33.54 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 34.31 | |||||||||
2 | Mette Holstein | 2005 | 552 | 34.91 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.36 | |||||||||
3 | Mathilde Østergaard | 2004 | 471 | 36.80 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 36.58 | |||||||||
4 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | 445 | 37.50 | ||||||
Struer Svømmeklub | 39.07 | |||||||||
5 | Laura Pedersen | 2004 | 423 | 38.13 | ||||||
Herning Svømmeklub | 38.51 | |||||||||
6 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 421 | 38.19 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.92 | |||||||||
7 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 396 | 39.00 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 41.69 | |||||||||
8 | Mille E. S. Jensen | 2005 | 395 | 39.02 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 39.60 | |||||||||
9 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 382 | 39.47 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 40.93 | |||||||||
10 | Anne Terp | 2004 | 378 | 39.60 | ||||||
Struer Svømmeklub | 41.63 | |||||||||
11 | Freja Kruse | 2004 | 376 | 39.67 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 38.75 | |||||||||
12 | Maja Friis | 2005 | 344 | 40.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 40.05 | |||||||||
13 | Louise Lauridsen | 2005 | 328 | 41.52 | ||||||
Herning Svømmeklub | 41.77 | |||||||||
14 | Majken Haarup | 2004 | 327 | 41.55 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.88 | |||||||||
15 | Line Knudsen | 2005 | 322 | 41.75 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 42.28 | |||||||||
16 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | 309 | 42.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 42.87 | |||||||||
17 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | 260 | 44.85 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 43.17 | |||||||||
18 | Emilia Glisic | 2005 | 253 | 45.23 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 45.15 | |||||||||
19 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | 233 | 46.49 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 45.84 | |||||||||
20 | Freja Houmann-Esbensen | 2004 | 212 | 47.97 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 46.66 | |||||||||
21 | Teresa Juel Winther | 2005 | 204 | 48.64 | ||||||
Herning Svømmeklub | 49.05 | |||||||||
22 | Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | 202 | 48.76 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 52.86 | |||||||||
23 | Stephanie de Bruijn | 2005 | 197 | 49.21 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 55.74 | |||||||||
24 | Caroline Sloth | 2005 | 112 | 59.29 | ||||||
Struer Svømmeklub | 57.76 | |||||||||
- | Katrine Bavnshøj | 2004 | DSQ | asynk ben v start | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:06.84 | |||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 353 | 40.50 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 41.79 | |||||||||
2 | Stella Harpøth | 2006 | 346 | 40.79 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 39.83 | |||||||||
3 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 284 | 43.53 | ||||||
Herning Svømmeklub | 45.28 | |||||||||
4 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | 275 | 44.04 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 42.12 | |||||||||
5 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | 271 | 44.25 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 46.71 | |||||||||
6 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | 232 | 46.57 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 48.25 | |||||||||
7 | Laura Wittenhagen | 2006 | 232 | 46.58 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 46.64 | |||||||||
8 | Rebekka Fjeldmark Kempel | 2006 | 225 | 47.02 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 46.91 | |||||||||
9 | Annemone Rasmussen | 2006 | 217 | 47.63 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 51.15 | |||||||||
10 | Andrea Højbjerg | 2007 | 216 | 47.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.70 | |||||||||
11 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | 213 | 47.89 | ||||||
Herning Svømmeklub | 51.25 | |||||||||
12 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | 213 | 47.94 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 50.76 | |||||||||
13 | Jasmin Haaning | 2007 | 209 | 48.19 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 47.36 | |||||||||
14 | Ida Buur Ovesen | 2007 | 205 | 48.53 | ||||||
Herning Svømmeklub | 58.01 | |||||||||
15 | Emma Sloth | 2006 | 203 | 48.67 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 49.70 | |||||||||
16 | Natasha Do Jespersen | 2007 | 198 | 49.08 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | 194 | 49.39 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 49.26 | |||||||||
18 | Julie Bjørn | 2006 | 183 | 50.39 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 50.96 | |||||||||
19 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 178 | 50.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 50.12 | |||||||||
20 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 176 | 51.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 53.86 | |||||||||
21 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 176 | 51.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 57.43 | |||||||||
22 | Paula Lindberg | 2007 | 172 | 51.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 50.62 | |||||||||
23 | Kamilla Ruseng Henriksen | 2007 | 169 | 51.78 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 54.04 | |||||||||
24 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | 168 | 51.81 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | 165 | 52.16 | ||||||
Herning Svømmeklub | 54.43 | |||||||||
26 | Freja Klarskov Nielsen | 2006 | 163 | 52.38 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sarah Manicus Jensen | 2007 | 161 | 52.57 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 53.95 | |||||||||
28 | Lærke Jervelund | 2007 | 158 | 52.96 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 55.25 | |||||||||
29 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | 151 | 53.73 | ||||||
Herning Svømmeklub | 59.57 | |||||||||
30 | Ea Gram Møller | 2006 | 149 | 53.95 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.43 | |||||||||
31 | Sophia Jacobsen | 2006 | 149 | 53.99 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 59.29 | |||||||||
32 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | 147 | 54.15 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:00.08 | |||||||||
33 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | 137 | 55.54 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 57.33 | |||||||||
34 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 130 | 56.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 55.97 | |||||||||
35 | Anne Primdahl | 2006 | 129 | 56.55 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 59.93 | |||||||||
36 | Klara Buur Ovesen | 2007 | 126 | 57.10 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:00.90 | |||||||||
37 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 111 | 59.56 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 58.34 | |||||||||
- | Laura Vibe Hansen | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Hyttel Jensen | 2007 | DSQ | 4 flyben ved start | ||||||
Viborg Svømme Klub | 52.98 | |||||||||
- | Freya Ellebye | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 48.98 | |||||||||
- | Isabell Thaison Jensen | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | 55.88 | |||||||||
- | Sophie Nørskov Schultz | 2006 | DSQ | flere flyben 27m | ||||||
Viborg Svømme Klub | 50.07 | |||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | 183 | 50.41 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 51.22 | |||||||||
2 | Frida Hinge | 2008 | 183 | 50.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 52.05 | |||||||||
3 | Frida Vermund Nierup-Ande | 2009 | 178 | 50.90 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 53.15 | |||||||||
4 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 175 | 51.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 49.86 | |||||||||
5 | Olivia Holmberg | 2009 | 164 | 52.32 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.03 | |||||||||
6 | Maja Sloth | 2008 | 158 | 52.91 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 58.78 | |||||||||
7 | Anne Stæhr | 2008 | 147 | 54.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.94 | |||||||||
8 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 147 | 54.21 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.42 | |||||||||
9 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | 139 | 55.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.34 | |||||||||
10 | Asta Klemmensen | 2008 | 121 | 57.88 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:01.01 | |||||||||
11 | Alberte Knudsen | 2009 | 107 | 1:00.32 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.97 | |||||||||
12 | Carlijn Loeven | 2008 | 101 | 1:01.47 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:04.25 | |||||||||
13 | Louise Jeppesen | 2008 | 94 | 1:02.82 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:02.57 | |||||||||
14 | Freja Bengtsen | 2008 | 70 | 1:09.34 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:14.52 | |||||||||
- | Katrine Wemmelund | 2008 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | DSQ | arm forbi hofte 35m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.93 | |||||||||
- | Astrid Hartmann | 2008 | DSQ | flere flyben vend 25 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Claramilla Kirstan | 2008 | DSQ | asynk ben 30m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 58.83 | |||||||||
- | Johanne S. Geiger | 2008 | DSQ | flere armtag v 25m | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:04.12 | |||||||||
- | Sarah Bennetsen | 2008 | DSQ | asynk ben | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:13.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:24 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:03 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 494 | 36.22 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.10 | |||||||||
2 | Maja Nielsen | 2001 | 226 | 47.01 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 487 | 36.39 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.74 | |||||||||
2 | Maria Hall | 2003 | 328 | 41.52 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 42.78 | |||||||||
3 | Sofie Jakobsen | 2003 | 307 | 42.44 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 44.20 | |||||||||
4 | Cecilie Billesø | 2003 | 137 | 55.49 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:01.87 | |||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 605 | 33.86 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 34.31 | |||||||||
2 | Mette Holstein | 2005 | 549 | 34.97 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.36 | |||||||||
3 | Mathilde Østergaard | 2004 | 516 | 35.70 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 36.58 | |||||||||
4 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | 453 | 37.28 | ||||||
Struer Svømmeklub | 39.07 | |||||||||
5 | Laura Pedersen | 2004 | 425 | 38.09 | ||||||
Herning Svømmeklub | 38.51 | |||||||||
6 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 422 | 38.16 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.92 | |||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 391 | 39.15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 41.79 | |||||||||
2 | Stella Harpøth | 2006 | 356 | 40.40 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 39.83 | |||||||||
3 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | 309 | 42.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 42.12 | |||||||||
4 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 307 | 42.44 | ||||||
Herning Svømmeklub | 45.28 | |||||||||
5 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | 265 | 44.56 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 48.25 | |||||||||
6 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | 259 | 44.89 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 46.71 | |||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Hinge | 2008 | 220 | 47.41 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 52.05 | |||||||||
2 | Frida Vermund Nierup-Ande | 2009 | 219 | 47.47 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 53.15 | |||||||||
3 | Sille Augustesen | 2008 | 215 | 47.80 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 51.22 | |||||||||
4 | Maja Sloth | 2008 | 174 | 51.27 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 58.78 | |||||||||
5 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 173 | 51.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 49.86 | |||||||||
6 | Olivia Holmberg | 2009 | 159 | 52.85 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:03 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 02 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:24 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Gaardsted | 2001 | 426 | 1:11.25 | 2:33.76 | 4:03.23 | 5:12.94 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:14.21 | |||||||||
2 | Christian Jørgensen | 2002 | 365 | 1:16.78 | 2:42.79 | 4:13.81 | 5:29.29 | |||
Struer Svømmeklub | 5:27.62 | |||||||||
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Kasper Henriksen | 2004 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Viborg Svømme Klub | 6:34.66 | |||||||||
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Togsverd | 2005 | 345 | 1:15.70 | 2:43.81 | 4:20.74 | 5:35.57 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:52.43 | |||||||||
2 | Matti Andersen | 2005 | 313 | 1:19.80 | 2:49.73 | 4:31.82 | 5:46.64 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
3 | Søren Winther Hald | 2005 | 279 | 1:25.34 | 2:58.78 | 4:42.80 | 6:00.04 | |||
Struer Svømmeklub | 6:18.58 | |||||||||
4 | Kristian Svenstrup | 2005 | 259 | 1:25.66 | 3:04.96 | 4:47.54 | 6:09.36 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anders Bank Hansen | 2006 | 227 | 1:31.03 | 3:09.24 | 5:00.27 | 6:25.89 | |||
Vejle Svømmeklub | 6:35.70 | |||||||||
6 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | 223 | 1:36.16 | 3:14.55 | 5:04.01 | 6:28.11 | |||
Struer Svømmeklub | 6:50.76 | |||||||||
7 | Zilas Vilsen | 2006 | 174 | 1:49.05 | 3:31.45 | 5:30.41 | 7:01.26 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 7:15.38 | |||||||||
- | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | DSQ | asynkron ben v/start | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tristan Bjerre | 2007 | 131 | 1:58.76 | 3:48.03 | 6:07.55 | 7:43.51 | |||
Vejle Svømmeklub | 8:02.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:24 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 02 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:39 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Trine G. Sørensen | 1997 | 418 | 1:17.93 | 2:50.48 | 4:30.12 | 5:46.90 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 5:42.90 | |||||||||
- | Freya Ellehus | 2000 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
H2Odense | 5:21.09 | |||||||||
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Maibritt Skjoldborg | 2002 | DNS | |||||||
H2Odense | 5:27.64 | |||||||||
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Tolderlund | 2005 | 493 | 1:18.09 | 2:38.42 | 4:14.18 | 5:28.28 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Nedergaard | 2004 | 432 | 1:14.64 | 2:45.05 | 4:26.67 | 5:42.97 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:54.33 | |||||||||
3 | Emilie Bie Bock | 2005 | 403 | 1:20.89 | 2:50.04 | 4:31.36 | 5:51.18 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 6:13.54 | |||||||||
4 | Victoria Broch | 2004 | 338 | 1:28.35 | 2:59.42 | 4:43.70 | 6:12.45 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
5 | Line Knudsen | 2005 | 333 | 1:34.31 | 3:09.56 | 4:51.33 | 6:13.98 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 6:34.30 | |||||||||
6 | Mille E. S. Jensen | 2005 | 278 | 1:38.96 | 3:19.42 | 5:07.58 | 6:37.51 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | 244 | 1:50.22 | 3:32.18 | 5:20.78 | 6:54.77 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 327 | 1:31.44 | 3:15.05 | 4:53.95 | 6:16.25 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | 306 | 1:41.79 | 3:12.95 | 5:04.31 | 6:24.71 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 6:31.66 | |||||||||
3 | Pernille Petersen | 2006 | 269 | 1:37.00 | 3:18.51 | 5:15.98 | 6:41.51 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | 7:25.94 | |||||||||
4 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | 189 | 2:01.12 | 3:56.07 | 5:50.24 | 7:32.01 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:39 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:00 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin Lønstrup | 1993 | 173 | 45.99 | 1:33.33 | 2:22.12 | 3:09.47 | |||
Struer Svømmeklub | 3:13.98 | |||||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Hansen | 2004 | 365 | 35.19 | 1:12.76 | 1:50.70 | 2:27.68 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:35.81 | |||||||||
2 | Kasper Henriksen | 2004 | 272 | 38.79 | 1:20.20 | 2:02.28 | 2:42.85 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:59.96 | |||||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Jakobsen | 2005 | 297 | 37.94 | 1:16.59 | 1:57.92 | 2:38.29 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:42.85 | |||||||||
2 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | 217 | 41.81 | 1:26.52 | 2:12.06 | 2:55.70 | |||
Herning Svømmeklub | 2:56.86 | |||||||||
3 | Oliver Bennetsen | 2005 | 212 | 41.68 | 1:26.84 | 2:11.98 | 2:56.97 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tobias Holt | 2006 | 97 | 52.19 | 1:50.86 | 2:52.36 | 3:49.30 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 174 | 43.58 | 1:32.36 | 2:21.26 | 3:09.03 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:18.01 | |||||||||
2 | Tristan Bjerre | 2007 | 139 | 48.34 | 1:41.67 | 2:34.73 | 3:23.43 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:42.63 | |||||||||
3 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 138 | 47.80 | 1:40.56 | 2:29.49 | 3:23.98 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:17.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:00 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:23 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.16 | 1:17.19 | 1:59.25 | 2:40.90 | |||
2 | Mia Sommer Johansen | 2002 | Swim Team Neptun | 38.87 | 1:21.72 | 2:05.28 | 2:47.91 | |||
3 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 44.54 | 1:32.80 | 2:23.46 | 3:12.80 | |||
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 37.95 | 1:17.52 | 1:57.76 | 2:36.50 | |||
2 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 37.73 | 1:17.20 | 1:57.74 | 2:37.17 | |||
3 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 36.10 | 1:15.44 | 1:56.76 | 2:37.48 | |||
4 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 39.50 | 1:21.05 | 2:03.98 | 2:46.05 | |||
5 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 43.82 | 1:30.76 | 2:17.81 | 3:02.70 | |||
- | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev 50m | |||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 39.75 | 1:21.23 | 2:04.25 | 2:45.18 | |||
2 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 39.30 | 1:22.42 | 2:06.49 | 2:50.60 | |||
3 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 45.38 | 1:34.30 | 2:22.56 | 3:09.18 | |||
4 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 45.46 | 1:33.98 | 2:24.18 | 3:11.00 | |||
5 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 45.38 | 1:35.58 | 2:25.65 | 3:13.80 | |||
6 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 48.90 | 1:41.46 | 2:34.91 | 3:22.98 | |||
7 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 48.97 | 1:40.59 | 2:32.99 | 3:23.45 | |||
8 | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svømme Klub | 49.25 | 1:42.55 | 2:36.66 | 3:29.59 | |||
9 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 50.30 | 1:45.55 | 2:41.73 | 3:32.99 | |||
10 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 53.49 | 1:49.87 | 2:46.78 | 3:40.13 | |||
11 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | Viborg Svømme Klub | 54.58 | 1:54.97 | 2:55.15 | 3:52.25 | |||
- | Laura Vibe Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev 50m | |||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Stæhr | 2008 | Vejle Svømmeklub | 53.58 | 1:50.51 | 2:48.42 | 3:41.84 | |||
2 | Alberte Knudsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 51.49 | 1:50.47 | 2:49.31 | 3:47.60 | |||
3 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 56.79 | 1:56.66 | 2:56.52 | 3:51.55 | |||
4 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 56.05 | 1:55.93 | 3:00.16 | 3:54.08 | |||
5 | Ida Kjær Nordstrøm | 2008 | Vejle Svømmeklub | 55.39 | 1:57.35 | 2:58.33 | 3:58.08 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:23 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kaspar Pedersen | 1989 | 492 | 25.66 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Martin Lønstrup | 1993 | 312 | 29.86 | ||||||
Struer Svømmeklub | 29.75 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 457 | 26.29 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 26.97 | |||||||||
2 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 444 | 26.55 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 26.45 | |||||||||
3 | Ejnar Truelsen | 2002 | 411 | 27.24 | ||||||
Herning Svømmeklub | 28.10 | |||||||||
4 | Erik Ellemose Sørensen | 2002 | 404 | 27.40 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 28.68 | |||||||||
5 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | 392 | 27.67 | ||||||
Rødding Svømmeklub | 28.50 | |||||||||
6 | Mads Iversen | 2002 | 385 | 27.83 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 27.41 | |||||||||
7 | Kasper Larsen | 2002 | 366 | 28.32 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 28.67 | |||||||||
8 | Christian Jørgensen | 2002 | 353 | 28.64 | ||||||
Struer Svømmeklub | 28.86 | |||||||||
9 | Magnus Hald | 2002 | 340 | 29.01 | ||||||
Aars Svømmeklub | 29.23 | |||||||||
10 | Mathias G-Rasmussen | 2001 | 303 | 30.14 | ||||||
HOG-Hinnerup | 34.62 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 524 | 25.12 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 26.08 | |||||||||
2 | Frederik Venø Elling | 2003 | 505 | 25.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 26.77 | |||||||||
3 | Anton Poulsen | 2004 | 462 | 26.19 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 27.05 | |||||||||
4 | Emil Lykke Grann | 2003 | 436 | 26.71 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 26.61 | |||||||||
5 | Jeppe Haurum | 2003 | 408 | 27.30 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 27.04 | |||||||||
6 | Oliver Fokkink | 2003 | 397 | 27.56 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 27.66 | |||||||||
7 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 359 | 28.50 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.25 | |||||||||
8 | Simon Sandal | 2003 | 358 | 28.51 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.59 | |||||||||
9 | Kasper Hansen | 2004 | 353 | 28.65 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.70 | |||||||||
10 | Jakob Riisgaard | 2003 | 338 | 29.07 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.46 | |||||||||
11 | Frederik Holdt | 2003 | 294 | 30.45 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 31.00 | |||||||||
12 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | 279 | 30.99 | ||||||
Herning Svømmeklub | 31.42 | |||||||||
13 | Noah Brendholdt | 2004 | 243 | 32.45 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 33.08 | |||||||||
14 | Laurits Romvig Schou | 2004 | 200 | 34.61 | ||||||
Herning Svømmeklub | 33.58 | |||||||||
15 | Rasmus Studsgaard | 2004 | 156 | 37.57 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 46.00 | |||||||||
- | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | 30.52 | |||||||||
- | Oskar Møller Olesen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Struer Svømmeklub | 32.78 | |||||||||
- | Rasmus Rytter | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 29.08 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magne Christian Hansen | 2006 | 391 | 27.70 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.21 | |||||||||
2 | Matti Andersen | 2005 | 353 | 28.64 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 29.12 | |||||||||
3 | Emil Togsverd | 2005 | 332 | 29.25 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.09 | |||||||||
4 | Søren Winther Hald | 2005 | 318 | 29.67 | ||||||
Struer Svømmeklub | 29.88 | |||||||||
5 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | 304 | 30.10 | ||||||
Struer Svømmeklub | 30.37 | |||||||||
6 | Mads Simonsen | 2005 | 269 | 31.38 | ||||||
Herning Svømmeklub | 33.55 | |||||||||
7 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | 264 | 31.56 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.49 | |||||||||
8 | Kristian Svenstrup | 2005 | 262 | 31.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.63 | |||||||||
9 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | 242 | 32.47 | ||||||
Struer Svømmeklub | 31.99 | |||||||||
10 | Oliver Heuer | 2006 | 227 | 33.18 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.01 | |||||||||
11 | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | 219 | 33.58 | ||||||
Herning Svømmeklub | 36.00 | |||||||||
12 | Rasmus Lauridsen | 2005 | 210 | 34.04 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 37.55 | |||||||||
13 | Sebastian Skov | 2005 | 174 | 36.27 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 45.39 | |||||||||
14 | Tobias Holt | 2006 | 165 | 36.93 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 39.34 | |||||||||
15 | Simon Juel | 2006 | 134 | 39.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.32 | |||||||||
- | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | 33.08 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Moritz Hartmann | 2007 | 220 | 33.53 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.75 | |||||||||
2 | Jonas Therkildsen | 2007 | 213 | 33.91 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.59 | |||||||||
3 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 208 | 34.19 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.42 | |||||||||
4 | Jacob Varming | 2007 | 195 | 34.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.02 | |||||||||
5 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | 184 | 35.60 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.77 | |||||||||
6 | Malthe Le Fevre | 2008 | 178 | 35.99 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 36.65 | |||||||||
7 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 175 | 36.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.81 | |||||||||
8 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 173 | 36.30 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.43 | |||||||||
9 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 166 | 36.86 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.92 | |||||||||
10 | Frederik Jørgensen | 2008 | 158 | 37.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.42 | |||||||||
11 | Sebastian Bier | 2007 | 152 | 37.91 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
12 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | 149 | 38.18 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 39.27 | |||||||||
13 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | 139 | 39.02 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 43.85 | |||||||||
14 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 139 | 39.11 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.47 | |||||||||
15 | Noah Bie Bock | 2008 | 128 | 40.17 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 41.28 | |||||||||
16 | Felix Piontkowitz | 2007 | 121 | 40.92 | ||||||
Struer Svømmeklub | 41.92 | |||||||||
17 | Alexander Breinholt | 2008 | 111 | 42.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.82 | |||||||||
18 | Casper Buus | 2008 | 85 | 45.92 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 47.35 | |||||||||
19 | Mads Peter Jensen | 2008 | 80 | 46.84 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 48.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kaspar Pedersen | 1989 | 509 | 25.36 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Martin Lønstrup | 1993 | 326 | 29.43 | ||||||
Struer Svømmeklub | 29.75 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 451 | 26.40 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 26.97 | |||||||||
2 | Erik Ellemose Sørensen | 2002 | 450 | 26.42 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 28.68 | |||||||||
3 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 436 | 26.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 26.45 | |||||||||
4 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | 404 | 27.39 | ||||||
Rødding Svømmeklub | 28.50 | |||||||||
5 | Ejnar Truelsen | 2002 | 403 | 27.41 | ||||||
Herning Svømmeklub | 28.10 | |||||||||
6 | Mads Iversen | 2002 | 390 | 27.71 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 27.41 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 518 | 25.22 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 26.08 | |||||||||
2 | Frederik Venø Elling | 2003 | 476 | 25.94 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 26.77 | |||||||||
3 | Emil Lykke Grann | 2003 | 449 | 26.45 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 26.61 | |||||||||
4 | Anton Poulsen | 2004 | 447 | 26.48 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 27.05 | |||||||||
5 | Jeppe Haurum | 2003 | 408 | 27.31 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 27.04 | |||||||||
6 | Oliver Fokkink | 2003 | 400 | 27.49 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 27.66 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magne Christian Hansen | 2006 | 411 | 27.23 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.21 | |||||||||
2 | Matti Andersen | 2005 | 363 | 28.39 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 29.12 | |||||||||
3 | Emil Togsverd | 2005 | 340 | 29.01 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.09 | |||||||||
4 | Søren Winther Hald | 2005 | 317 | 29.70 | ||||||
Struer Svømmeklub | 29.88 | |||||||||
5 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | 309 | 29.94 | ||||||
Struer Svømmeklub | 30.37 | |||||||||
6 | Mads Simonsen | 2005 | 273 | 31.21 | ||||||
Herning Svømmeklub | 33.55 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Moritz Hartmann | 2007 | 220 | 33.55 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.75 | |||||||||
2 | Jacob Varming | 2007 | 214 | 33.85 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.02 | |||||||||
3 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 204 | 34.41 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.42 | |||||||||
4 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | 197 | 34.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.77 | |||||||||
5 | Malthe Le Fevre | 2008 | 159 | 37.38 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 36.65 | |||||||||
- | Jonas Therkildsen | 2007 | DSQ | går på bund v 21m | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:17 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 502 | 29.23 | ||||||
Herning Svømmeklub | 32.00 | |||||||||
2 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 491 | 29.45 | ||||||
H2Odense | 28.59 | |||||||||
3 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 478 | 29.71 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 29.70 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Madsen | 2002 | 452 | 30.28 | ||||||
Aars Svømmeklub | 32.31 | |||||||||
2 | Selma Lindberg | 2003 | 438 | 30.58 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.43 | |||||||||
3 | Maria Hall | 2003 | 427 | 30.86 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 31.58 | |||||||||
4 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 421 | 31.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.67 | |||||||||
5 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | 414 | 31.17 | ||||||
H.G.F. Svømning | 31.74 | |||||||||
6 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 409 | 31.29 | Deltager ikke i finalen | |||||
Vejle Svømmeklub | 30.55 | |||||||||
7 | Sofie Jakobsen | 2003 | 371 | 32.33 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.24 | |||||||||
8 | Jasmin Jespersen | 2002 | 365 | 32.49 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.12 | |||||||||
9 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | 295 | 34.89 | ||||||
Swim Team Neptun | 36.38 | |||||||||
10 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | 287 | 35.23 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 34.90 | |||||||||
11 | Emma Christensen | 2002 | 241 | 37.34 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Caroline Krogh | 2002 | 234 | 37.66 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 34.44 | |||||||||
13 | Cecilie Billesø | 2003 | 201 | 39.67 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 40.96 | |||||||||
- | Emma Oline Gadegaard | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.76 | |||||||||
- | Anne Dybro Nielsen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | 27.99 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Tolderlund | 2005 | 533 | 28.66 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.45 | |||||||||
2 | Mette Holstein | 2005 | 516 | 28.97 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.46 | |||||||||
3 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 514 | 29.01 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.13 | |||||||||
4 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 496 | 29.34 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 30.40 | |||||||||
5 | Anne Terp | 2004 | 487 | 29.53 | ||||||
Struer Svømmeklub | 29.21 | |||||||||
6 | Anna Varming | 2005 | 484 | 29.58 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.76 | |||||||||
7 | Frederikke Elster | 2004 | 483 | 29.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.75 | |||||||||
8 | Pernille Nedergaard | 2004 | 464 | 30.01 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.48 | |||||||||
9 | Maja Friis | 2005 | 463 | 30.02 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.32 | |||||||||
10 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 453 | 30.25 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 30.25 | |||||||||
11 | Ester Lauritsen | 2005 | 451 | 30.29 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.97 | |||||||||
12 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | 441 | 30.53 | ||||||
Struer Svømmeklub | 30.70 | |||||||||
13 | Mathilde Østergaard | 2004 | 438 | 30.58 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 32.33 | |||||||||
14 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 418 | 31.07 | ||||||
H2Odense | 30.11 | |||||||||
15 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 406 | 31.37 | ||||||
Herning Svømmeklub | 30.89 | |||||||||
15 | Freja Kruse | 2004 | 406 | 31.37 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 32.87 | |||||||||
17 | Line Knudsen | 2005 | 401 | 31.51 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.93 | |||||||||
18 | Emilie Bie Bock | 2005 | 382 | 32.02 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.73 | |||||||||
19 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | 381 | 32.03 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.06 | |||||||||
20 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 371 | 32.32 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.88 | |||||||||
21 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 371 | 32.34 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.41 | |||||||||
22 | Laura Pedersen | 2004 | 345 | 33.13 | ||||||
Herning Svømmeklub | 32.25 | |||||||||
23 | Stephanie de Bruijn | 2005 | 333 | 33.52 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 35.86 | |||||||||
24 | Majken Haarup | 2004 | 319 | 33.99 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.69 | |||||||||
25 | Emilia Glisic | 2005 | 318 | 34.02 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.71 | |||||||||
26 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | 317 | 34.08 | ||||||
Herning Svømmeklub | 33.51 | |||||||||
27 | Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | 272 | 35.84 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 37.99 | |||||||||
28 | Freja Houmann-Esbensen | 2004 | 247 | 37.00 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 35.75 | |||||||||
29 | Caroline Sloth | 2005 | 154 | 43.32 | ||||||
Struer Svømmeklub | 46.73 | |||||||||
30 | Katrine Bavnshøj | 2004 | 135 | 45.28 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 49.67 | |||||||||
- | Silke Maria Pjengaard | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.36 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 425 | 30.89 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.36 | |||||||||
2 | Pernille Petersen | 2006 | 339 | 33.30 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 32.90 | |||||||||
3 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | 338 | 33.34 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 34.25 | |||||||||
4 | Andrea Højbjerg | 2007 | 308 | 34.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.02 | |||||||||
5 | Julie Bjørn | 2006 | 306 | 34.47 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.53 | |||||||||
6 | Rebekka Fjeldmark Kempel | 2006 | 305 | 34.50 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.97 | |||||||||
7 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | 298 | 34.76 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.30 | |||||||||
8 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | 295 | 34.91 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.96 | |||||||||
9 | Jasmin Haaning | 2007 | 289 | 35.12 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 38.00 | |||||||||
10 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 261 | 36.36 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.57 | |||||||||
11 | Ea Gram Møller | 2006 | 249 | 36.93 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.73 | |||||||||
12 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | 240 | 37.35 | ||||||
Herning Svømmeklub | 39.00 | |||||||||
13 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | 233 | 37.76 | ||||||
Herning Svømmeklub | 38.52 | |||||||||
14 | Freya Ellebye | 2006 | 231 | 37.84 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 40.72 | |||||||||
15 | Sarah Manicus Jensen | 2007 | 230 | 37.90 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 38.85 | |||||||||
16 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | 224 | 38.25 | ||||||
Herning Svømmeklub | 39.92 | |||||||||
17 | Lærke Jervelund | 2007 | 215 | 38.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.06 | |||||||||
18 | Ida Buur Ovesen | 2007 | 209 | 39.12 | ||||||
Herning Svømmeklub | 42.63 | |||||||||
19 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | 206 | 39.29 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 41.79 | |||||||||
20 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | 199 | 39.76 | ||||||
Herning Svømmeklub | 39.23 | |||||||||
21 | Eva Andersen | 2006 | 183 | 40.93 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 47.65 | |||||||||
22 | Anne Primdahl | 2006 | 182 | 41.00 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 45.68 | |||||||||
23 | Sophia Jacobsen | 2006 | 174 | 41.62 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 48.47 | |||||||||
24 | Astrid Hansen | 2006 | 171 | 41.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 43.78 | |||||||||
25 | Freja Klarskov Nielsen | 2006 | 168 | 42.09 | ||||||
Herning Svømmeklub | 47.33 | |||||||||
26 | Sophie Nørskov Schultz | 2006 | 167 | 42.20 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 42.73 | |||||||||
27 | Freja Hyttel Jensen | 2007 | 160 | 42.80 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 46.06 | |||||||||
28 | Klara Buur Ovesen | 2007 | 149 | 43.74 | ||||||
Herning Svømmeklub | 46.61 | |||||||||
- | Julie Guldmann Møller | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.58 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 293 | 34.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.34 | |||||||||
2 | Carlijn Loeven | 2008 | 220 | 38.46 | ||||||
Herning Svømmeklub | 42.00 | |||||||||
3 | Frida Vermund Nierup-Ande | 2009 | 208 | 39.22 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 43.11 | |||||||||
4 | Astrid Hartmann | 2008 | 179 | 41.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
5 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 154 | 43.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.40 | |||||||||
6 | Freja Bengtsen | 2008 | 150 | 43.66 | ||||||
Herning Svømmeklub | 47.31 | |||||||||
7 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 143 | 44.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.72 | |||||||||
8 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 143 | 44.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.76 | |||||||||
9 | Claramilla Kirstan | 2008 | 138 | 44.95 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.17 | |||||||||
10 | Asta Klemmensen | 2008 | 137 | 45.05 | ||||||
Herning Svømmeklub | 50.62 | |||||||||
11 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 134 | 45.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.03 | |||||||||
12 | Sarah Bennetsen | 2008 | 126 | 46.35 | ||||||
Herning Svømmeklub | 46.36 | |||||||||
13 | Olivia Holmberg | 2009 | 123 | 46.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.32 | |||||||||
14 | Frida Hinge | 2008 | 123 | 46.69 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 48.23 | |||||||||
15 | Ines Novosel Madsen | 2008 | 109 | 48.51 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.12 | |||||||||
16 | Johanne S. Geiger | 2008 | 106 | 48.97 | ||||||
Herning Svømmeklub | 53.34 | |||||||||
- | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | 49.71 | |||||||||
- | Louise Jeppesen | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | 45.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:44 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:31 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 520 | 28.90 | ||||||
Herning Svømmeklub | 32.00 | |||||||||
2 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 512 | 29.05 | ||||||
H2Odense | 28.59 | |||||||||
3 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 412 | 31.23 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 29.70 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 470 | 29.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.67 | |||||||||
2 | Laura Madsen | 2002 | 461 | 30.08 | ||||||
Aars Svømmeklub | 32.31 | |||||||||
3 | Selma Lindberg | 2003 | 449 | 30.33 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.43 | |||||||||
4 | Maria Hall | 2003 | 445 | 30.42 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 31.58 | |||||||||
5 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | 422 | 30.96 | ||||||
H.G.F. Svømning | 31.74 | |||||||||
6 | Sofie Jakobsen | 2003 | 358 | 32.72 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.24 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Tolderlund | 2005 | 527 | 28.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.45 | |||||||||
2 | Mette Holstein | 2005 | 520 | 28.89 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.46 | |||||||||
3 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 506 | 29.15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.13 | |||||||||
4 | Anna Varming | 2005 | 502 | 29.24 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.76 | |||||||||
5 | Anne Terp | 2004 | 491 | 29.45 | ||||||
Struer Svømmeklub | 29.21 | |||||||||
6 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 490 | 29.47 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 30.40 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 410 | 31.27 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.36 | |||||||||
2 | Pernille Petersen | 2006 | 350 | 32.97 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 32.90 | |||||||||
3 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | 348 | 33.02 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 34.25 | |||||||||
4 | Julie Bjørn | 2006 | 326 | 33.75 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.53 | |||||||||
5 | Andrea Højbjerg | 2007 | 314 | 34.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.02 | |||||||||
6 | Rebekka Fjeldmark Kempel | 2006 | 311 | 34.27 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.97 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 297 | 34.82 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.34 | |||||||||
2 | Frida Vermund Nierup-Ande | 2009 | 195 | 40.05 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 43.11 | |||||||||
3 | Carlijn Loeven | 2008 | 192 | 40.26 | ||||||
Herning Svømmeklub | 42.00 | |||||||||
4 | Astrid Hartmann | 2008 | 171 | 41.86 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
5 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 162 | 42.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.40 | |||||||||
6 | Freja Bengtsen | 2008 | 144 | 44.27 | ||||||
Herning Svømmeklub | 47.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:31 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:09 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin Lønstrup | 1993 | 273 | 36.91 | 1:17.49 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:16.84 | |||||||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robert Versteegen | 2001 | 410 | 32.30 | 1:07.67 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:08.23 | |||||||||
2 | Erik Ellemose Sørensen | 2002 | 346 | 33.86 | 1:11.61 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:14.00 | |||||||||
3 | Kasper Larsen | 2002 | 286 | 35.01 | 1:16.33 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:16.58 | |||||||||
4 | Mathias G-Rasmussen | 2001 | 280 | 35.78 | 1:16.82 | |||||
HOG-Hinnerup | 1:17.96 | |||||||||
- | Christian Jørgensen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Struer Svømmeklub | 1:11.05 | |||||||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Christensen | 2003 | 411 | 32.88 | 1:07.63 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.88 | |||||||||
2 | Jeppe Haurum | 2003 | 364 | 32.65 | 1:10.42 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:10.91 | |||||||||
3 | Kasper Henriksen | 2004 | 324 | 35.91 | 1:13.21 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.55 | |||||||||
4 | Frederik Holdt | 2003 | 277 | 36.29 | 1:17.11 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:18.84 | |||||||||
5 | Oskar Møller Olesen | 2003 | 275 | 37.95 | 1:17.27 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:18.31 | |||||||||
6 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | 275 | 34.99 | 1:17.32 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.19 | |||||||||
7 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | 206 | 39.46 | 1:25.15 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:20.57 | |||||||||
- | Oliver Fokkink | 2003 | DSQ | brystarm i fly | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:14.28 | |||||||||
- | Rasmus Studsgaard | 2004 | DSQ | asynk ben 65 m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 2:06.52 | |||||||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 323 | 35.81 | 1:13.29 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:14.70 | |||||||||
2 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | 284 | 36.75 | 1:16.46 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:18.91 | |||||||||
3 | Søren Winther Hald | 2005 | 258 | 36.67 | 1:18.99 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:18.29 | |||||||||
4 | Carl Roulund Holm | 2006 | 239 | 37.73 | 1:20.98 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:21.34 | |||||||||
5 | Anders Bank Hansen | 2006 | 222 | 40.00 | 1:23.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:25.46 | |||||||||
6 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | 219 | 39.19 | 1:23.36 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:22.20 | |||||||||
7 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | 188 | 43.93 | 1:27.73 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:26.71 | |||||||||
8 | Zilas Vilsen | 2006 | 150 | 43.30 | 1:34.48 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:35.76 | |||||||||
9 | Sebastian Skov | 2005 | 136 | 47.50 | 1:37.66 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:47.05 | |||||||||
10 | Simon Juel | 2006 | 116 | 49.38 | 1:43.01 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:41.53 | |||||||||
- | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.04 | |||||||||
- | Mads Jeppesen | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:29.35 | |||||||||
- | Rasmus Lauridsen | 2005 | DSQ | asynk arme 10m | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:43.28 | |||||||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 236 | 37.86 | 1:21.29 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:22.82 | |||||||||
2 | Moritz Hartmann | 2007 | 208 | 40.09 | 1:24.85 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:22.72 | |||||||||
3 | Simon Gaarde | 2007 | 174 | 40.79 | 1:30.04 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 167 | 41.22 | 1:31.29 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:33.43 | |||||||||
5 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 163 | 41.66 | 1:32.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.00 | |||||||||
6 | Jonas Therkildsen | 2007 | 161 | 42.48 | 1:32.38 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:34.04 | |||||||||
7 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 152 | 43.18 | 1:34.20 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:43.07 | |||||||||
8 | Frederik Jørgensen | 2008 | 151 | 42.51 | 1:34.28 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:36.01 | |||||||||
9 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 146 | 45.09 | 1:35.37 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.09 | |||||||||
10 | Jacob Varming | 2007 | 126 | 46.65 | 1:40.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:36.73 | |||||||||
11 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | 119 | 48.27 | 1:41.98 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:49.93 | |||||||||
12 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 116 | 50.34 | 1:43.04 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:50.23 | |||||||||
13 | Magne Andersen | 2007 | 115 | 45.26 | 1:43.20 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:56.95 | |||||||||
14 | Sebastian Bier | 2007 | 93 | 53.65 | 1:50.81 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:59.46 | |||||||||
15 | Alexander Breinholt | 2008 | 89 | 52.59 | 1:52.41 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:51.50 | |||||||||
16 | Casper Buus | 2008 | 65 | 1:03.72 | 2:04.56 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 2:10.35 | |||||||||
17 | Mads Peter Jensen | 2008 | 60 | 1:01.82 | 2:08.06 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 2:26.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:09 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 14, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 487 | 33.29 | 1:12.01 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:12.84 | |||||||||
2 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 441 | 34.20 | 1:14.43 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:14.69 | |||||||||
3 | Maja Nielsen | 2001 | 290 | 38.20 | 1:25.59 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:25.85 | |||||||||
Løb 14, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 442 | 34.51 | 1:14.34 | |||||
H2Odense | 1:14.82 | |||||||||
2 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 368 | 38.90 | 1:19.03 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.44 | |||||||||
3 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | 368 | 36.42 | 1:19.04 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:22.76 | |||||||||
4 | Laura Madsen | 2002 | 338 | 37.34 | 1:21.33 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:22.11 | |||||||||
5 | Sofie Jakobsen | 2003 | 309 | 38.90 | 1:23.76 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:21.30 | |||||||||
6 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | 257 | 41.41 | 1:29.06 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:29.65 | |||||||||
7 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | 240 | 1:31.17 | 1:31.17 | |||||
Swim Team Neptun | 1:33.24 | |||||||||
8 | Cecilie Billesø | 2003 | 158 | 49.26 | 1:44.82 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:52.49 | |||||||||
Løb 14, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 550 | 33.79 | 1:09.15 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:15.67 | |||||||||
2 | Anne Terp | 2004 | 456 | 34.90 | 1:13.58 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:12.79 | |||||||||
3 | Pernille Nedergaard | 2004 | 437 | 34.63 | 1:14.67 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.57 | |||||||||
4 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | 406 | 36.08 | 1:16.48 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:16.05 | |||||||||
5 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 403 | 35.76 | 1:16.68 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.59 | |||||||||
6 | Freja Kruse | 2004 | 369 | 38.17 | 1:18.97 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:19.03 | |||||||||
7 | Marie Juul-Olsen | 2004 | 355 | 39.67 | 1:20.01 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.19 | |||||||||
8 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 349 | 38.16 | 1:20.44 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.45 | |||||||||
9 | Majken Haarup | 2004 | 336 | 38.66 | 1:21.46 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.51 | |||||||||
10 | Victoria Broch | 2004 | 336 | 37.67 | 1:21.49 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:19.22 | |||||||||
11 | Louise Lauridsen | 2005 | 334 | 38.79 | 1:21.65 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:22.93 | |||||||||
12 | Freja Houmann-Esbensen | 2004 | 255 | 42.96 | 1:29.35 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:29.32 | |||||||||
13 | Stephanie de Bruijn | 2005 | 240 | 42.84 | 1:31.13 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Katrine Bavnshøj | 2004 | DSQ | crawl ben v 74m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 2:14.66 | |||||||||
- | Malena Pind Therkildsen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.45 | |||||||||
Løb 14, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 308 | 8.62 | 1:23.89 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:22.87 | |||||||||
2 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | 300 | 41.45 | 1:24.60 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:26.53 | |||||||||
3 | Laura Wittenhagen | 2006 | 289 | 40.14 | 1:25.67 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:26.45 | |||||||||
4 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | 278 | 41.83 | 1:26.76 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:31.55 | |||||||||
5 | Rebekka Fjeldmark Kempel | 2006 | 272 | 40.10 | 1:27.39 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:27.41 | |||||||||
6 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | 266 | 43.12 | 1:28.03 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:28.94 | |||||||||
7 | Paula Lindberg | 2007 | 263 | 40.63 | 1:28.42 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:29.32 | |||||||||
8 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 238 | 41.17 | 1:31.36 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:36.43 | |||||||||
9 | Natasha Do Jespersen | 2007 | 224 | 42.41 | 1:33.29 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:39.65 | |||||||||
10 | Andrea Højbjerg | 2007 | 217 | 44.31 | 1:34.17 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:35.70 | |||||||||
11 | Ea Gram Møller | 2006 | 214 | 44.06 | 1:34.62 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:38.98 | |||||||||
12 | Julie Bjørn | 2006 | 212 | 46.13 | 1:34.90 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:35.68 | |||||||||
13 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 210 | 44.53 | 1:35.25 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:35.63 | |||||||||
14 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | 205 | 46.71 | 1:36.07 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:49.53 | |||||||||
15 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | 182 | 47.59 | 1:39.84 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:39.86 | |||||||||
16 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | 181 | 47.51 | 1:40.16 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:45.47 | |||||||||
17 | Sarah Manicus Jensen | 2007 | 175 | 49.46 | 1:41.27 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:40.05 | |||||||||
18 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 172 | 52.81 | 1:41.84 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:43.97 | |||||||||
19 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | 163 | 49.75 | 1:43.70 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:44.61 | |||||||||
20 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | 160 | 50.67 | 1:44.32 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:45.30 | |||||||||
21 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | 158 | 49.55 | 1:44.61 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:48.17 | |||||||||
22 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | 143 | 53.09 | 1:48.17 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:58.53 | |||||||||
23 | Eva Andersen | 2006 | 126 | 55.97 | 1:52.89 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:59.65 | |||||||||
24 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 116 | 55.43 | 1:55.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | 2:02.16 | |||||||||
25 | Sophia Jacobsen | 2006 | 111 | 1:00.58 | 1:57.80 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 2:07.51 | |||||||||
- | Laura Vibe Hansen | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.55 | |||||||||
- | Astrid Hansen | 2006 | DSQ | ryg ej afslut korr. | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:47.53 | |||||||||
- | Freja Klarskov Nielsen | 2006 | DSQ | starter ryg på mave | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:50.70 | |||||||||
- | Ida Buur Ovesen | 2007 | DSQ | ryg afslut på mave | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Kamilla Ruseng Henriksen | 2007 | DSQ | afslutter ryg på mav | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:50.76 | |||||||||
- | Klara Buur Ovesen | 2007 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | 239 | 43.02 | 1:31.21 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:36.31 | |||||||||
2 | Maja Sloth | 2008 | 163 | 53.60 | 1:43.55 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:52.04 | |||||||||
3 | Anne Stæhr | 2008 | 149 | 50.72 | 1:46.69 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:47.82 | |||||||||
4 | Carlijn Loeven | 2008 | 145 | 49.11 | 1:47.64 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:47.21 | |||||||||
5 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 138 | 52.81 | 1:49.50 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:48.96 | |||||||||
6 | Ida Kjær Nordstrøm | 2008 | 129 | 52.67 | 1:52.10 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:55.73 | |||||||||
7 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 128 | 53.61 | 1:52.33 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:46.91 | |||||||||
8 | Frida Hinge | 2008 | 126 | 56.67 | 1:52.79 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:01.68 | |||||||||
9 | Olivia Holmberg | 2009 | 125 | 56.61 | 1:53.13 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:54.46 | |||||||||
10 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | 122 | 55.24 | 1:54.14 | |||||
Struer Svømmeklub | 2:36.93 | |||||||||
11 | Astrid Hartmann | 2008 | 121 | 55.85 | 1:54.29 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | 121 | 57.64 | 1:54.54 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:48.59 | |||||||||
13 | Louise Jeppesen | 2008 | 117 | 53.74 | 1:55.58 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:53.71 | |||||||||
14 | Alberte Knudsen | 2009 | 114 | 53.48 | 1:56.74 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:57.62 | |||||||||
15 | Johanne S. Geiger | 2008 | 100 | 1:00.61 | 2:01.92 | |||||
Herning Svømmeklub | 2:15.28 | |||||||||
16 | Sarah Bennetsen | 2008 | 99 | 58.23 | 2:02.26 | |||||
Herning Svømmeklub | 2:10.52 | |||||||||
17 | Freja Bengtsen | 2008 | 93 | 59.75 | 2:04.79 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Asta Klemmensen | 2008 | DSQ | asynk ben v fly star | ||||||
Herning Svømmeklub | 2:09.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 301 | 31.12 | 1:11.69 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
2 | Martin Lønstrup | 1993 | 272 | 33.91 | 1:14.14 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:14.20 | |||||||||
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Frølund | 2001 | 490 | 27.97 | 1:00.95 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Iversen | 2002 | 386 | 30.37 | 1:06.03 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:05.36 | |||||||||
3 | Frederik Gaardsted | 2001 | 319 | 33.29 | 1:10.34 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.15 | |||||||||
4 | Magnus Hald | 2002 | 241 | 34.40 | 1:17.23 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:27.25 | |||||||||
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Venø Elling | 2003 | 433 | 29.02 | 1:03.55 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.55 | |||||||||
2 | Emil Lykke Grann | 2003 | 400 | 31.01 | 1:05.23 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:06.01 | |||||||||
3 | Jeppe Haurum | 2003 | 304 | 32.38 | 1:11.48 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:11.05 | |||||||||
4 | Kasper Hansen | 2004 | 280 | 33.96 | 1:13.44 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:22.06 | |||||||||
5 | Simon Sandal | 2003 | 275 | 34.61 | 1:13.90 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.74 | |||||||||
6 | Rasmus Rytter | 2004 | 264 | 35.89 | 1:14.93 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:25.26 | |||||||||
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matti Andersen | 2005 | 301 | 33.48 | 1:11.70 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:15.62 | |||||||||
2 | Magne Christian Hansen | 2006 | 186 | 35.79 | 1:24.15 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Oliver Bennetsen | 2005 | 168 | 39.04 | 1:27.11 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:23.96 | |||||||||
4 | Tobias Jakobsen | 2005 | 149 | 41.19 | 1:30.52 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Oliver Heuer | 2006 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:43.89 | |||||||||
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | 120 | 44.71 | 1:37.27 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tristan Bjerre | 2007 | 76 | 52.43 | 1:53.48 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
3 | Malthe Bach Larsen | 2008 | 53 | 57.96 | 2:07.37 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Moritz Hartmann | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freya Ellehus | 2000 | 511 | 31.70 | 1:08.29 | |||||
H2Odense | 1:07.20 | |||||||||
2 | Trine G. Sørensen | 1997 | 391 | 34.20 | 1:14.64 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:11.26 | |||||||||
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 436 | 33.78 | 1:11.98 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:11.67 | |||||||||
2 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 424 | 34.71 | 1:12.68 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.11 | |||||||||
3 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 371 | 35.98 | 1:15.98 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:16.44 | |||||||||
4 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | 247 | 38.68 | 1:26.97 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:58.05 | |||||||||
- | Maria Hall | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:15.15 | |||||||||
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Sunesen | 2005 | 442 | 34.49 | 1:11.68 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.37 | |||||||||
2 | Frederikke Elster | 2004 | 374 | 35.23 | 1:15.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.12 | |||||||||
3 | Clara Jensen | 2005 | 326 | 36.04 | 1:19.31 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:16.89 | |||||||||
4 | Victoria Broch | 2004 | 290 | 39.24 | 1:22.48 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:24.75 | |||||||||
- | Elisabeth Vingborg | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.60 | |||||||||
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 308 | 37.46 | 1:20.82 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:32.73 | |||||||||
2 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 265 | 37.86 | 1:24.94 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:24.88 | |||||||||
3 | Pernille Petersen | 2006 | 200 | 40.50 | 1:33.34 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:35.05 | |||||||||
4 | Annemone Rasmussen | 2006 | 193 | 41.29 | 1:34.49 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stella Harpøth | 2006 | 177 | 44.88 | 1:37.12 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:47.75 | |||||||||
6 | Lærke Jervelund | 2007 | 131 | 50.30 | 1:47.30 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andrea Højbjerg | 2007 | 125 | 50.81 | 1:49.10 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.92 | |||||||||
8 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | 112 | 50.77 | 1:53.26 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:51.24 | |||||||||
9 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | 102 | 52.29 | 1:56.69 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 169 | 45.99 | 1:38.74 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:46.71 | |||||||||
2 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 97 | 54.89 | 1:58.67 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:56.29 | |||||||||
3 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 92 | 57.24 | 2:00.63 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:03.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:47 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:55 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin Lønstrup | 1993 | 240 | 43.57 | 1:32.76 | 2:22.89 | 3:13.66 | |||
Struer Svømmeklub | 3:11.44 | |||||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | 384 | 35.51 | 1:16.89 | 2:01.47 | 2:45.68 | |||
Rødding Svømmeklub | 2:46.97 | |||||||||
2 | Christian Jørgensen | 2002 | 336 | 39.10 | 1:24.28 | 2:08.56 | 2:53.19 | |||
Struer Svømmeklub | 2:53.29 | |||||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 455 | 35.47 | 1:15.52 | 1:55.55 | 2:36.54 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:46.21 | |||||||||
2 | Kasper Henriksen | 2004 | 339 | 38.28 | 1:22.79 | 2:08.08 | 2:52.62 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:51.54 | |||||||||
3 | Oskar Møller Olesen | 2003 | 327 | 40.36 | 1:24.01 | 2:10.77 | 2:54.72 | |||
Struer Svømmeklub | 3:00.60 | |||||||||
4 | Frederik Holdt | 2003 | 269 | 40.62 | 1:29.03 | 2:17.90 | 3:06.45 | |||
Svømmeklubben Grindsted | 3:14.00 | |||||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 364 | 37.76 | 1:19.76 | 2:04.93 | 2:48.57 | |||
Herning Svømmeklub | 2:50.74 | |||||||||
2 | Mads Jeppesen | 2006 | 259 | 42.99 | 1:31.42 | 2:20.61 | 3:08.84 | |||
Herning Svømmeklub | 3:15.52 | |||||||||
3 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 224 | 46.98 | 1:36.33 | 2:26.31 | 3:18.10 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:17.21 | |||||||||
4 | Kristian Svenstrup | 2005 | 217 | 43.40 | 1:33.15 | 2:20.73 | 3:20.42 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:12.65 | |||||||||
5 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | 212 | 46.76 | 1:37.92 | 2:30.83 | 3:21.90 | |||
Herning Svømmeklub | 3:15.53 | |||||||||
6 | Anders Bank Hansen | 2006 | 185 | 48.37 | 1:42.82 | 2:38.37 | 3:31.27 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rasmus Lauridsen | 2005 | 173 | 50.04 | 1:47.07 | 2:41.44 | 3:35.95 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felix Piontkowitz | 2007 | 180 | 48.71 | 1:43.94 | 2:37.75 | 3:33.31 | |||
Struer Svømmeklub | 3:42.25 | |||||||||
2 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 157 | 51.02 | 1:48.69 | 2:45.66 | 3:42.97 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:57.57 | |||||||||
3 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | 130 | 54.55 | 1:55.47 | 2:58.01 | 3:57.51 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:55 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 463 | 41.62 | 1:25.05 | 2:09.05 | 2:53.91 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:58.16 | |||||||||
2 | Mia Sommer Johansen | 2002 | 410 | 40.59 | 1:27.57 | 2:14.74 | 3:01.07 | |||
Swim Team Neptun | 2:54.03 | |||||||||
3 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 380 | 42.53 | 1:30.21 | 2:17.64 | 3:05.69 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:02.05 | |||||||||
4 | Jasmin Jespersen | 2002 | 366 | 43.69 | 1:31.06 | 2:18.90 | 3:08.01 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:03.88 | |||||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 561 | 37.45 | 1:20.14 | 2:03.67 | 2:43.10 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:46.55 | |||||||||
2 | Marie Juul-Olsen | 2004 | 461 | 41.09 | 1:25.37 | 2:10.42 | 2:54.13 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:01.51 | |||||||||
3 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 436 | 40.18 | 1:25.95 | 2:11.08 | 2:57.35 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:00.82 | |||||||||
4 | Laura Pedersen | 2004 | 435 | 38.95 | 1:23.85 | 2:10.77 | 2:57.57 | |||
Herning Svømmeklub | 2:55.81 | |||||||||
5 | Mathilde Østergaard | 2004 | 431 | 39.13 | 1:24.50 | 2:11.16 | 2:58.05 | |||
Svømmeklubben Grindsted | 2:52.63 | |||||||||
6 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | 419 | 40.85 | 1:26.02 | 2:13.49 | 2:59.75 | |||
Struer Svømmeklub | 3:02.12 | |||||||||
7 | Anne Terp | 2004 | 387 | 42.22 | 1:29.10 | 2:17.95 | 3:04.64 | |||
Struer Svømmeklub | 3:03.69 | |||||||||
8 | Louise Lauridsen | 2005 | 339 | 42.54 | 1:32.80 | 2:23.43 | 3:12.94 | |||
Herning Svømmeklub | 3:07.94 | |||||||||
9 | Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | 206 | 51.63 | 1:50.91 | 2:51.14 | 3:47.76 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Freja Kruse | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | 2:56.96 | |||||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freya Ellebye | 2006 | 253 | 48.02 | 1:42.06 | 2:36.40 | 3:32.53 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
2 | Emma Sloth | 2006 | 236 | 51.21 | 1:46.09 | 2:42.57 | 3:37.63 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:53.20 | |||||||||
3 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 233 | 50.66 | 1:46.29 | 2:43.34 | 3:38.46 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:52.47 | |||||||||
4 | Andrea Højbjerg | 2007 | 213 | 54.96 | 1:54.12 | 2:50.49 | 3:45.12 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | 205 | 53.60 | 1:53.57 | 2:53.50 | 3:47.92 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:40.03 | |||||||||
6 | Astrid Hansen | 2006 | 165 | 58.14 | 1:59.90 | 3:03.32 | 4:05.23 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:45.75 | |||||||||
7 | Anne Primdahl | 2006 | 142 | 59.65 | 2:04.74 | 3:12.15 | 4:17.50 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
8 | Sophia Jacobsen | 2006 | 129 | 58.85 | 2:06.11 | 3:14.82 | 4:25.66 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
9 | Eva Andersen | 2006 | 113 | 1:06.27 | 2:19.15 | 3:31.41 | 4:38.05 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Sophie Nørskov Schultz | 2006 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 4:10.71 | |||||||||
- | Freja Hyttel Jensen | 2007 | DSQ | 2 flyben v vending | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:07.91 | |||||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Hinge | 2008 | 218 | 50.68 | 1:48.70 | 2:48.31 | 3:43.40 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maja Sloth | 2008 | 172 | 58.12 | 2:00.70 | 3:02.10 | 4:01.54 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:14.50 | |||||||||
3 | Olivia Holmberg | 2009 | 170 | 55.86 | 1:58.66 | 3:00.08 | 4:02.92 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:52.36 | |||||||||
4 | Anne Stæhr | 2008 | 166 | 56.46 | 2:01.02 | 3:03.77 | 4:04.64 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:04.11 | |||||||||
5 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | 160 | 58.09 | 2:01.62 | 3:04.33 | 4:07.57 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
6 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 157 | 58.18 | 2:01.44 | 3:06.89 | 4:09.27 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:05.73 | |||||||||
7 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 149 | 58.42 | 2:03.85 | 3:11.95 | 4:13.71 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ines Novosel Madsen | 2008 | 139 | 1:00.55 | 2:07.67 | 3:14.43 | 4:19.59 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:20.09 | |||||||||
9 | Claramilla Kirstan | 2008 | 136 | 1:00.20 | 2:08.37 | 3:15.48 | 4:21.10 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
10 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 128 | 1:04.55 | 2:13.34 | 3:20.74 | 4:26.70 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 250 | 35.26 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 36.38 | |||||||||
2 | Martin Lønstrup | 1993 | 173 | 39.87 | ||||||
Struer Svømmeklub | 39.01 | |||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Frølund | 2001 | 457 | 28.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ejnar Truelsen | 2002 | 379 | 30.70 | ||||||
Herning Svømmeklub | 30.20 | |||||||||
3 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | 343 | 31.74 | ||||||
Rødding Svømmeklub | 31.51 | |||||||||
4 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 287 | 33.66 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.83 | |||||||||
5 | Kasper Larsen | 2002 | 243 | 35.58 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 36.47 | |||||||||
6 | Mads Iversen | 2002 | 233 | 36.07 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 34.23 | |||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 474 | 28.48 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.45 | |||||||||
2 | Emil Lykke Grann | 2003 | 368 | 30.98 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
3 | Oliver Christensen | 2003 | 320 | 32.47 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.16 | |||||||||
4 | Anton Poulsen | 2004 | 298 | 33.23 | Deltager ikke i finalen | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 33.84 | |||||||||
5 | Oliver Fokkink | 2003 | 292 | 33.47 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 34.00 | |||||||||
6 | Jakob Riisgaard | 2003 | 288 | 33.64 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.16 | |||||||||
7 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 276 | 34.12 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.12 | |||||||||
7 | Rasmus Rytter | 2004 | 276 | 34.12 | Deltager ikke i finalen | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 34.59 | |||||||||
9 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | 249 | 35.29 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.06 | |||||||||
10 | Rasmus Studsgaard | 2004 | 86 | 50.26 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 54.70 | |||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Jakobsen | 2005 | 281 | 33.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.03 | |||||||||
2 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | 225 | 36.51 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.83 | |||||||||
3 | Carl Roulund Holm | 2006 | 212 | 37.24 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 38.58 | |||||||||
4 | Kristian Svenstrup | 2005 | 208 | 37.49 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.64 | |||||||||
5 | Oliver Bennetsen | 2005 | 208 | 37.50 | ||||||
Herning Svømmeklub | 37.55 | |||||||||
6 | Søren Winther Hald | 2005 | 205 | 37.68 | ||||||
Struer Svømmeklub | 41.75 | |||||||||
7 | Oliver Heuer | 2006 | 192 | 38.47 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.88 | |||||||||
8 | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | 187 | 38.83 | ||||||
Herning Svømmeklub | 41.76 | |||||||||
9 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | 185 | 38.99 | ||||||
Struer Svømmeklub | 39.01 | |||||||||
10 | Mads Simonsen | 2005 | 184 | 39.03 | ||||||
Herning Svømmeklub | 40.69 | |||||||||
11 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | 169 | 40.17 | ||||||
Struer Svømmeklub | 39.94 | |||||||||
12 | Tobias Holt | 2006 | 77 | 52.19 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 55.10 | |||||||||
- | Sebastian Skov | 2005 | DSQ | ej fortsat bev 25m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 50.03 | |||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 217 | 36.96 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.35 | |||||||||
2 | Moritz Hartmann | 2007 | 172 | 39.95 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 40.40 | |||||||||
3 | Jacob Varming | 2007 | 152 | 41.56 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.40 | |||||||||
4 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 152 | 41.57 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 42.16 | |||||||||
5 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 151 | 41.72 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 43.46 | |||||||||
6 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 148 | 41.96 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.53 | |||||||||
7 | Simon Gaarde | 2007 | 141 | 42.63 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 47.76 | |||||||||
8 | Magne Andersen | 2007 | 133 | 43.44 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 45.22 | |||||||||
9 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 120 | 44.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.44 | |||||||||
10 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 115 | 45.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 43.35 | |||||||||
11 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | 106 | 46.81 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 47.65 | |||||||||
12 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | 106 | 46.83 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 45.08 | |||||||||
13 | Sebastian Bier | 2007 | 102 | 47.41 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 51.67 | |||||||||
14 | Malthe Bach Larsen | 2008 | 102 | 47.53 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 48.78 | |||||||||
15 | Noah Bie Bock | 2008 | 102 | 47.54 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 57.58 | |||||||||
16 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 99 | 48.02 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.71 | |||||||||
17 | Felix Piontkowitz | 2007 | 88 | 49.93 | ||||||
Struer Svømmeklub | 52.66 | |||||||||
18 | Alexander Breinholt | 2008 | 83 | 50.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.72 | |||||||||
19 | Mads Peter Jensen | 2008 | 48 | 1:00.96 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 58.36 | |||||||||
20 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | 35 | 1:07.41 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:07.14 | |||||||||
- | Casper Buus | 2008 | DSQ | ej fortsat bev 25m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 59.23 | |||||||||
- | Jonas Therkildsen | 2007 | DSQ | ej fortsat bev 25m | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:46 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 260 | 34.78 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 36.38 | |||||||||
2 | Martin Lønstrup | 1993 | 188 | 38.76 | ||||||
Struer Svømmeklub | 39.01 | |||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Frølund | 2001 | 481 | 28.35 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ejnar Truelsen | 2002 | 379 | 30.69 | ||||||
Herning Svømmeklub | 30.20 | |||||||||
3 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | 341 | 31.79 | ||||||
Rødding Svømmeklub | 31.51 | |||||||||
4 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 294 | 33.40 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.83 | |||||||||
5 | Mads Iversen | 2002 | 270 | 34.36 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 34.23 | |||||||||
6 | Kasper Larsen | 2002 | 243 | 35.59 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 36.47 | |||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 486 | 28.25 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.45 | |||||||||
2 | Oliver Christensen | 2003 | 342 | 31.75 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.16 | |||||||||
3 | Emil Lykke Grann | 2003 | 337 | 31.90 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
4 | Jakob Riisgaard | 2003 | 305 | 33.00 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.16 | |||||||||
5 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 296 | 33.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.12 | |||||||||
6 | Oliver Fokkink | 2003 | 294 | 33.38 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 34.00 | |||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Jakobsen | 2005 | 302 | 33.10 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.03 | |||||||||
2 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | 228 | 36.37 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.83 | |||||||||
3 | Carl Roulund Holm | 2006 | 227 | 36.41 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 38.58 | |||||||||
4 | Kristian Svenstrup | 2005 | 221 | 36.72 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.64 | |||||||||
5 | Søren Winther Hald | 2005 | 218 | 36.89 | ||||||
Struer Svømmeklub | 41.75 | |||||||||
6 | Oliver Bennetsen | 2005 | 213 | 37.18 | ||||||
Herning Svømmeklub | 37.55 | |||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 218 | 36.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.35 | |||||||||
2 | Moritz Hartmann | 2007 | 176 | 39.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 40.40 | |||||||||
3 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 162 | 40.76 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 42.16 | |||||||||
4 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 155 | 41.33 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 43.46 | |||||||||
5 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 150 | 41.77 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.53 | |||||||||
6 | Jacob Varming | 2007 | 142 | 42.52 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.40 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:46 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 472 | 32.95 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.82 | |||||||||
2 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 443 | 33.65 | ||||||
H2Odense | 33.36 | |||||||||
3 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 443 | 33.66 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.03 | |||||||||
4 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 325 | 37.32 | ||||||
Herning Svømmeklub | 36.00 | |||||||||
5 | Maja Nielsen | 2001 | 310 | 37.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.37 | |||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Selma Lindberg | 2003 | 411 | 34.52 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.87 | |||||||||
2 | Caroline Krogh | 2002 | 219 | 42.54 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 40.43 | |||||||||
3 | Cecilie Billesø | 2003 | 128 | 50.87 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 52.18 | |||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 526 | 31.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.35 | |||||||||
2 | Amalie Tolderlund | 2005 | 501 | 32.31 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.07 | |||||||||
3 | Mette Holstein | 2005 | 455 | 33.37 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.01 | |||||||||
4 | Ester Lauritsen | 2005 | 434 | 33.88 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.44 | |||||||||
5 | Anna Varming | 2005 | 432 | 33.94 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.94 | |||||||||
6 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 425 | 34.14 | ||||||
Herning Svømmeklub | 34.32 | |||||||||
7 | Louise Sunesen | 2005 | 404 | 34.70 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.30 | |||||||||
8 | Maja Friis | 2005 | 391 | 35.09 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.63 | |||||||||
9 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | 370 | 35.75 | ||||||
Struer Svømmeklub | 35.66 | |||||||||
10 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | 365 | 35.90 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.63 | |||||||||
11 | Emilie Bie Bock | 2005 | 364 | 35.95 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.27 | |||||||||
12 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 341 | 36.74 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 37.00 | |||||||||
13 | Teresa Juel Winther | 2005 | 323 | 37.40 | ||||||
Herning Svømmeklub | 40.91 | |||||||||
14 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 293 | 38.64 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.93 | |||||||||
15 | Line Knudsen | 2005 | 290 | 38.74 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 39.58 | |||||||||
16 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 290 | 38.77 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 41.24 | |||||||||
17 | Emilia Glisic | 2005 | 277 | 39.36 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 41.16 | |||||||||
18 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | 265 | 39.96 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 39.82 | |||||||||
19 | Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | 169 | 46.36 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 50.27 | |||||||||
20 | Caroline Sloth | 2005 | 151 | 48.16 | ||||||
Struer Svømmeklub | 1:02.13 | |||||||||
21 | Katrine Bavnshøj | 2004 | 111 | 53.39 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 55.37 | |||||||||
- | Mille E. S. Jensen | 2005 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 41.41 | |||||||||
- | Stephanie de Bruijn | 2005 | DSQ | afslut på maven | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 42.52 | |||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 385 | 35.28 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.38 | |||||||||
2 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 341 | 36.73 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.96 | |||||||||
3 | Annemone Rasmussen | 2006 | 339 | 36.78 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 38.25 | |||||||||
4 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 332 | 37.05 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 45.55 | |||||||||
5 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | 328 | 37.20 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 38.64 | |||||||||
6 | Stella Harpøth | 2006 | 274 | 39.51 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 45.58 | |||||||||
7 | Laura Wittenhagen | 2006 | 274 | 39.52 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 41.03 | |||||||||
8 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 273 | 39.56 | ||||||
Herning Svømmeklub | 40.62 | |||||||||
9 | Paula Lindberg | 2007 | 255 | 40.47 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 39.23 | |||||||||
10 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | 245 | 41.00 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 43.92 | |||||||||
11 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 239 | 41.31 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 41.41 | |||||||||
12 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | 224 | 42.22 | ||||||
Herning Svømmeklub | 44.09 | |||||||||
13 | Lærke Jervelund | 2007 | 219 | 42.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 43.03 | |||||||||
14 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | 212 | 43.02 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 43.02 | |||||||||
15 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 212 | 43.03 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 44.00 | |||||||||
16 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | 206 | 43.40 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 44.41 | |||||||||
17 | Jasmin Haaning | 2007 | 201 | 43.78 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 45.51 | |||||||||
18 | Ida Buur Ovesen | 2007 | 201 | 43.79 | ||||||
Herning Svømmeklub | 47.37 | |||||||||
19 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | 185 | 45.04 | ||||||
Herning Svømmeklub | 48.13 | |||||||||
20 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 173 | 46.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.04 | |||||||||
21 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | 166 | 46.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 50.53 | |||||||||
22 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | 158 | 47.48 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 51.23 | |||||||||
23 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | 146 | 48.69 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 48.92 | |||||||||
24 | Emma Sloth | 2006 | 145 | 48.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 47.23 | |||||||||
25 | Sarah Manicus Jensen | 2007 | 144 | 48.94 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 47.25 | |||||||||
26 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | 142 | 49.14 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 57.50 | |||||||||
27 | Astrid Hansen | 2006 | 140 | 49.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 53.47 | |||||||||
28 | Freja Klarskov Nielsen | 2006 | 135 | 49.93 | ||||||
Herning Svømmeklub | 53.29 | |||||||||
29 | Klara Buur Ovesen | 2007 | 132 | 50.29 | ||||||
Herning Svømmeklub | 53.07 | |||||||||
30 | Kamilla Ruseng Henriksen | 2007 | 131 | 50.46 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 55.14 | |||||||||
31 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 116 | 52.56 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 55.73 | |||||||||
32 | Anne Primdahl | 2006 | 91 | 56.95 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:02.64 | |||||||||
- | Laura Vibe Hansen | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 37.69 | |||||||||
- | Sophie Nørskov Schultz | 2006 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 57.21 | |||||||||
- | Julie Guldmann Møller | 2007 | DSQ | ej fortsat bev 25m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.28 | |||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | 216 | 42.78 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 42.94 | |||||||||
2 | Frida Vermund Nierup-Ande | 2009 | 193 | 44.35 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 51.66 | |||||||||
3 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 190 | 44.63 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.77 | |||||||||
4 | Carlijn Loeven | 2008 | 180 | 45.46 | ||||||
Herning Svømmeklub | 50.93 | |||||||||
5 | Alberte Knudsen | 2009 | 140 | 49.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.14 | |||||||||
6 | Louise Jeppesen | 2008 | 137 | 49.78 | ||||||
Herning Svømmeklub | 49.48 | |||||||||
7 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 128 | 50.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 50.93 | |||||||||
8 | Sarah Bennetsen | 2008 | 128 | 50.91 | ||||||
Herning Svømmeklub | 54.73 | |||||||||
9 | Claramilla Kirstan | 2008 | 121 | 51.88 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.69 | |||||||||
10 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 120 | 52.03 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 48.64 | |||||||||
11 | Asta Klemmensen | 2008 | 111 | 53.37 | ||||||
Herning Svømmeklub | 54.56 | |||||||||
12 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | 108 | 53.79 | ||||||
Struer Svømmeklub | 55.96 | |||||||||
13 | Johanne S. Geiger | 2008 | 106 | 54.14 | ||||||
Herning Svømmeklub | 51.93 | |||||||||
14 | Ines Novosel Madsen | 2008 | 93 | 56.53 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 56.97 | |||||||||
- | Freja Bengtsen | 2008 | DSQ | ej fortsat bev 25m | ||||||
Herning Svømmeklub | 50.12 | |||||||||
- | Ida Kjær Nordstrøm | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:11 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:01 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 487 | 32.61 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.82 | |||||||||
2 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 455 | 33.36 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.03 | |||||||||
3 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 443 | 33.65 | ||||||
H2Odense | 33.36 | |||||||||
4 | Maja Nielsen | 2001 | 339 | 36.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.37 | |||||||||
- | Heidi Mikkelsen | 1985 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | 36.00 | |||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Selma Lindberg | 2003 | 436 | 33.83 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.87 | |||||||||
2 | Caroline Krogh | 2002 | 239 | 41.34 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 40.43 | |||||||||
3 | Cecilie Billesø | 2003 | 139 | 49.53 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 52.18 | |||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 518 | 31.96 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.35 | |||||||||
2 | Amalie Tolderlund | 2005 | 491 | 32.53 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.07 | |||||||||
3 | Ester Lauritsen | 2005 | 466 | 33.09 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.44 | |||||||||
4 | Mette Holstein | 2005 | 449 | 33.50 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.01 | |||||||||
5 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 440 | 33.75 | ||||||
Herning Svømmeklub | 34.32 | |||||||||
6 | Anna Varming | 2005 | 437 | 33.81 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.94 | |||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 371 | 35.71 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.38 | |||||||||
2 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 355 | 36.23 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.96 | |||||||||
3 | Annemone Rasmussen | 2006 | 351 | 36.38 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 38.25 | |||||||||
4 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 330 | 37.12 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 45.55 | |||||||||
5 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | 327 | 37.23 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 38.64 | |||||||||
6 | Stella Harpøth | 2006 | 301 | 38.29 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 45.58 | |||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | 246 | 40.95 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 42.94 | |||||||||
2 | Frida Vermund Nierup-Ande | 2009 | 188 | 44.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 51.66 | |||||||||
3 | Carlijn Loeven | 2008 | 181 | 45.32 | ||||||
Herning Svømmeklub | 50.93 | |||||||||
4 | Alberte Knudsen | 2009 | 170 | 46.30 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.14 | |||||||||
4 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 170 | 46.30 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.77 | |||||||||
6 | Louise Jeppesen | 2008 | 138 | 49.64 | ||||||
Herning Svømmeklub | 49.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:01 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robert Versteegen | 2001 | 467 | 1:04.60 | 2:14.62 | 3:24.90 | 4:33.50 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 4:32.34 | |||||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | 326 | 1:12.70 | 2:32.87 | 3:53.04 | 5:08.19 | |||
Herning Svømmeklub | 5:40.95 | |||||||||
2 | Noah Brendholdt | 2004 | 320 | 1:12.67 | 2:31.34 | 3:50.39 | 5:10.11 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 5:29.86 | |||||||||
3 | Simon Sandal | 2003 | 320 | 1:11.57 | 2:31.98 | 3:50.22 | 5:10.18 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oskar Møller Olesen | 2003 | 298 | 1:15.53 | 2:36.77 | 3:58.51 | 5:17.59 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Togsverd | 2005 | 409 | 1:08.08 | 2:21.38 | 3:34.65 | 4:45.87 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:50.52 | |||||||||
2 | Søren Winther Hald | 2005 | 357 | 1:12.03 | 2:29.68 | 3:45.98 | 4:59.15 | |||
Struer Svømmeklub | 5:14.71 | |||||||||
3 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | 330 | 1:14.57 | 2:33.30 | 3:51.72 | 5:07.07 | |||
Struer Svømmeklub | 5:16.20 | |||||||||
4 | Magne Christian Hansen | 2006 | 318 | 1:13.11 | 2:32.49 | 3:52.70 | 5:10.83 | |||
Viborg Svømme Klub | 6:02.65 | |||||||||
5 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | 316 | 1:14.70 | 2:34.04 | 3:54.05 | 5:11.59 | |||
Struer Svømmeklub | 5:10.61 | |||||||||
6 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 248 | 1:18.17 | 2:45.06 | 4:13.22 | 5:37.59 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | 233 | 1:22.39 | 2:50.62 | 4:18.21 | 5:44.52 | |||
Herning Svømmeklub | 5:37.43 | |||||||||
8 | Anders Bank Hansen | 2006 | 199 | 1:25.92 | 3:00.79 | 4:35.58 | 6:03.38 | |||
Vejle Svømmeklub | 6:04.71 | |||||||||
9 | Zilas Vilsen | 2006 | 184 | 1:28.45 | 3:06.43 | 4:42.06 | 6:13.09 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 6:26.02 | |||||||||
10 | Simon Juel | 2006 | 147 | 1:31.64 | 3:10.86 | 4:49.39 | 6:41.71 | |||
Vejle Svømmeklub | 6:27.30 | |||||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 186 | 1:27.37 | 3:02.53 | 4:39.57 | 6:11.19 | |||
Vejle Svømmeklub | 6:10.93 | |||||||||
2 | Tristan Bjerre | 2007 | 159 | 1:34.03 | 3:12.79 | 4:50.83 | 6:31.14 | |||
Vejle Svømmeklub | 6:58.91 | |||||||||
3 | Frederik Jørgensen | 2008 | 136 | 1:33.93 | 3:18.20 | 5:02.13 | 6:51.73 | |||
Vejle Svømmeklub | 7:10.99 | |||||||||
4 | Malthe Bach Larsen | 2008 | 132 | 1:35.89 | 3:22.45 | 5:11.46 | 6:56.76 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | 7:13.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:23 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Trine G. Sørensen | 1997 | 448 | 1:11.59 | 2:29.70 | 3:48.61 | 5:06.48 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 4:58.96 | |||||||||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 519 | 1:10.54 | 2:24.41 | 3:38.43 | 4:51.70 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:59.12 | |||||||||
2 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 488 | 1:10.50 | 2:25.77 | 3:40.83 | 4:57.78 | |||
H2Odense | 4:52.95 | |||||||||
3 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 389 | 1:17.25 | 2:38.13 | 3:59.98 | 5:21.01 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:41.23 | |||||||||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Varming | 2005 | 515 | 1:10.10 | 2:23.76 | 3:37.94 | 4:52.40 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:03.03 | |||||||||
2 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | 429 | 1:12.72 | 2:32.43 | 3:51.59 | 5:10.86 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:29.16 | |||||||||
3 | Frederikke Elster | 2004 | 402 | 1:16.94 | 2:38.10 | 3:58.53 | 5:17.60 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:46.04 | |||||||||
4 | Marie Juul-Olsen | 2004 | 366 | 1:17.84 | 2:41.73 | 4:04.99 | 5:27.80 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:39.55 | |||||||||
5 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | 322 | 1:20.74 | 2:47.82 | 4:15.84 | 5:41.92 | |||
Herning Svømmeklub | 5:46.55 | |||||||||
- | Josefine S Jørgensen | 2004 | DNS | |||||||
H2Odense | ||||||||||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pernille Petersen | 2006 | 295 | 1:22.65 | 2:56.34 | 4:26.95 | 5:51.99 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | 5:57.49 | |||||||||
2 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | 224 | 2:20.51 | 4:51.42 | 6:26.00 | 6:26.00 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 178 | 1:36.66 | 3:21.33 | 5:05.47 | 6:56.20 | |||
Vejle Svømmeklub | 6:41.81 | |||||||||
- | Julie Bjørn | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 6:14.11 | |||||||||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 133 | 1:52.68 | 3:50.34 | 5:49.26 | 7:39.03 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:23 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:17 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 23, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Frederik Gaardsted | 2001 | 449 | 1:08.84 | 2:23.20 | 3:38.77 | 4:53.38 | 18:27.42 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 17:43.73 | 6:08.20 | 7:22.92 | 8:37.23 | 9:51.96 | |||||
11:06.33 | 12:21.41 | 13:35.36 | 14:50.38 | |||||||
16:04.04 | 17:16.70 | |||||||||
2 | Christian Jørgensen | 2002 | 400 | 1:11.74 | 2:27.92 | 3:44.89 | 5:02.43 | 19:10.98 | ||
Struer Svømmeklub | 19:34.17 | 6:19.40 | 7:35.68 | 8:53.28 | 10:09.52 | |||||
11:25.86 | 12:44.43 | 14:01.63 | 15:19.05 | |||||||
16:36.96 | 17:54.99 | |||||||||
Løb 23, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Laurits Romvig Schou | 2004 | 236 | 1:22.84 | 2:53.92 | 4:25.03 | 5:57.02 | 22:50.41 | ||
Herning Svømmeklub | 23:02.86 | 7:29.35 | 9:00.93 | 10:33.08 | 12:06.17 | |||||
13:39.45 | 15:13.73 | 16:47.55 | 18:19.42 | |||||||
19:51.20 | 21:22.59 | |||||||||
Løb 23, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
- | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | 26:08.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:17 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 24, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 465 | 1:12.51 | 2:29.76 | 3:47.70 | 5:07.16 | 19:46.76 | ||
Vejle Svømmeklub | 19:30.98 | 6:26.35 | 7:45.73 | 9:05.51 | 10:25.01 | |||||
11:45.20 | 13:05.20 | 14:25.59 | 15:46.28 | |||||||
17:07.28 | 18:27.56 | |||||||||
- | Jasmin Jespersen | 2002 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 20:37.46 | |||||||||
Løb 24, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Anne Terp | 2004 | 486 | 1:13.05 | 2:30.26 | 3:47.91 | 5:07.41 | 19:29.73 | ||
Struer Svømmeklub | 19:29.78 | 6:26.31 | 7:45.11 | 9:05.37 | 10:24.45 | |||||
11:43.33 | 13:02.38 | 14:21.34 | 15:39.85 | |||||||
16:58.08 | 18:15.94 | |||||||||
2 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 319 | 1:21.14 | 2:50.16 | 4:19.84 | 5:49.83 | 22:25.46 | ||
Viborg Svømme Klub | 7:20.24 | 8:51.19 | 10:22.73 | 11:54.52 | ||||||
13:25.84 | 14:57.22 | 16:27.52 | 17:57.91 | |||||||
19:30.02 | 21:01.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:37 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 04 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 09:59 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 405 | 28.76 | 1:00.72 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 59.66 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Ellemose Sørensen | 2002 | 450 | 27.71 | 58.63 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:02.82 | |||||||||
2 | Robert Versteegen | 2001 | 439 | 28.87 | 59.13 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 59.61 | |||||||||
3 | Ejnar Truelsen | 2002 | 416 | 29.41 | 1:00.20 | |||||
Herning Svømmeklub | 59.33 | |||||||||
4 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | 414 | 29.10 | 1:00.26 | |||||
Rødding Svømmeklub | 1:01.43 | |||||||||
5 | Mads Iversen | 2002 | 405 | 29.05 | 1:00.70 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:02.10 | |||||||||
6 | Magnus Hald | 2002 | 381 | 29.88 | 1:01.97 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:03.03 | |||||||||
7 | Kasper Larsen | 2002 | 368 | 29.76 | 1:02.68 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:04.01 | |||||||||
8 | Mathias G-Rasmussen | 2001 | 317 | 31.34 | 1:05.86 | |||||
HOG-Hinnerup | 1:10.22 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Poulsen | 2004 | 410 | 30.08 | 1:00.46 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 59.17 | |||||||||
2 | Alexander Mortensen | 2004 | 376 | 30.01 | 1:02.26 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:03.71 | |||||||||
3 | Oliver Fokkink | 2003 | 374 | 29.38 | 1:02.36 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:04.20 | |||||||||
4 | Rasmus Rytter | 2004 | 371 | 29.51 | 1:02.54 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:03.70 | |||||||||
5 | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | 315 | 30.72 | 1:06.00 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:06.71 | |||||||||
6 | Kasper Henriksen | 2004 | 305 | 32.15 | 1:06.75 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.98 | |||||||||
7 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | 291 | 32.18 | 1:07.75 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.56 | |||||||||
8 | Frederik Holdt | 2003 | 286 | 31.99 | 1:08.15 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:09.18 | |||||||||
9 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | 276 | 33.22 | 1:08.95 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:07.53 | |||||||||
10 | Rasmus Studsgaard | 2004 | 155 | 39.11 | 1:23.66 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:29.17 | |||||||||
- | Jeppe Haurum | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 58.00 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magne Christian Hansen | 2006 | 368 | 29.47 | 1:02.70 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:03.65 | |||||||||
2 | Tobias Jakobsen | 2005 | 277 | 33.80 | 1:08.87 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.38 | |||||||||
3 | Kristian Svenstrup | 2005 | 267 | 33.41 | 1:09.72 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.96 | |||||||||
4 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | 252 | 34.56 | 1:11.10 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:15.56 | |||||||||
5 | Rasmus Lauridsen | 2005 | 199 | 36.68 | 1:16.97 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Mads Jeppesen | 2006 | 186 | 37.32 | 1:18.64 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:22.21 | |||||||||
7 | Zilas Vilsen | 2006 | 171 | 38.50 | 1:20.96 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:22.40 | |||||||||
8 | Sebastian Skov | 2005 | 163 | 38.72 | 1:22.12 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:35.32 | |||||||||
9 | Tobias Holt | 2006 | 153 | 36.92 | 1:23.88 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:38.51 | |||||||||
10 | Simon Juel | 2006 | 150 | 40.46 | 1:24.57 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:27.33 | |||||||||
- | Anders Bank Hansen | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.39 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 250 | 33.63 | 1:11.30 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:16.22 | |||||||||
2 | Moritz Hartmann | 2007 | 211 | 35.71 | 1:15.44 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.26 | |||||||||
3 | Jacob Varming | 2007 | 199 | 35.69 | 1:16.93 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.88 | |||||||||
4 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 186 | 38.05 | 1:18.68 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:23.82 | |||||||||
5 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | 184 | 38.33 | 1:18.92 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:27.65 | |||||||||
6 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 176 | 38.16 | 1:20.14 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.64 | |||||||||
7 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 173 | 38.39 | 1:20.61 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.95 | |||||||||
8 | Malthe Le Fevre | 2008 | 166 | 38.78 | 1:21.75 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:21.36 | |||||||||
9 | Frederik Jørgensen | 2008 | 160 | 38.57 | 1:22.73 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.62 | |||||||||
10 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 149 | 39.86 | 1:24.70 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.33 | |||||||||
11 | Magne Andersen | 2007 | 140 | 40.24 | 1:26.41 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:50.40 | |||||||||
12 | Sebastian Bier | 2007 | 140 | 40.85 | 1:26.50 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:33.45 | |||||||||
13 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | 128 | 43.78 | 1:29.00 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:36.18 | |||||||||
14 | Malthe Bach Larsen | 2008 | 127 | 40.82 | 1:29.19 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:34.22 | |||||||||
15 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | 124 | 43.54 | 1:29.89 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:40.35 | |||||||||
16 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 118 | 44.13 | 1:31.57 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:28.37 | |||||||||
17 | Casper Buus | 2008 | 73 | 51.48 | 1:47.45 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:43.75 | |||||||||
18 | Mads Peter Jensen | 2008 | 71 | 49.94 | 1:48.15 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:55.20 | |||||||||
- | Noah Bie Bock | 2008 | DSQ | ej berøring v 75 m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:31.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:59 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 04 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 476 | 31.06 | 1:05.19 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:04.78 | |||||||||
2 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 474 | 31.04 | 1:05.25 | |||||
H2Odense | 1:02.87 | |||||||||
3 | Trine G. Sørensen | 1997 | 427 | 32.47 | 1:07.57 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:05.57 | |||||||||
4 | Maja Nielsen | 2001 | 266 | 37.58 | 1:19.13 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:16.76 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 565 | 30.38 | 1:01.55 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:00.93 | |||||||||
2 | Maria Hall | 2003 | 454 | 32.25 | 1:06.22 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:10.33 | |||||||||
3 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | 439 | 32.26 | 1:06.97 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:10.28 | |||||||||
4 | Mia Sommer Johansen | 2002 | 399 | 33.38 | 1:09.14 | |||||
Swim Team Neptun | 1:07.42 | |||||||||
5 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 358 | 34.09 | 1:11.68 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.78 | |||||||||
6 | Sofie Jakobsen | 2003 | 326 | 35.28 | 1:13.96 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:12.17 | |||||||||
7 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | 278 | 36.12 | 1:17.94 | |||||
Swim Team Neptun | 1:20.70 | |||||||||
8 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | 276 | 38.49 | 1:18.14 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:17.70 | |||||||||
9 | Caroline Krogh | 2002 | 232 | 39.20 | 1:22.77 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:16.05 | |||||||||
10 | Cecilie Billesø | 2003 | 159 | 44.00 | 1:33.95 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:37.77 | |||||||||
- | Maibritt Skjoldborg | 2002 | DNS | |||||||
H2Odense | 1:05.89 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Varming | 2005 | 476 | 31.36 | 1:05.17 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.45 | |||||||||
2 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 474 | 31.41 | 1:05.26 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:05.21 | |||||||||
3 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 471 | 31.92 | 1:05.40 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:07.90 | |||||||||
4 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 437 | 32.11 | 1:07.07 | |||||
H2Odense | 1:05.76 | |||||||||
5 | Mathilde Østergaard | 2004 | 435 | 32.41 | 1:07.17 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:11.17 | |||||||||
6 | Louise Sunesen | 2005 | 424 | 33.41 | 1:07.72 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.49 | |||||||||
7 | Frederikke Elster | 2004 | 416 | 32.63 | 1:08.18 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.91 | |||||||||
8 | Freja Kruse | 2004 | 408 | 33.01 | 1:08.62 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:09.51 | |||||||||
9 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 405 | 32.63 | 1:08.77 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:09.48 | |||||||||
10 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 378 | 33.53 | 1:10.40 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.30 | |||||||||
11 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 363 | 33.62 | 1:11.33 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:14.96 | |||||||||
12 | Marie Juul-Olsen | 2004 | 344 | 34.81 | 1:12.61 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.02 | |||||||||
13 | Stephanie de Bruijn | 2005 | 324 | 35.71 | 1:14.10 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:23.60 | |||||||||
14 | Mille E. S. Jensen | 2005 | 322 | 34.93 | 1:14.25 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:15.01 | |||||||||
15 | Emilia Glisic | 2005 | 314 | 36.08 | 1:14.83 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.17 | |||||||||
16 | Freja Houmann-Esbensen | 2004 | 275 | 37.80 | 1:18.23 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:20.23 | |||||||||
17 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | 268 | 37.91 | 1:18.94 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:14.96 | |||||||||
18 | Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | 230 | 40.45 | 1:22.98 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:30.57 | |||||||||
19 | Katrine Bavnshøj | 2004 | 134 | 46.98 | 1:39.30 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:53.17 | |||||||||
- | Clara Jensen | 2005 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | 1:07.54 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 413 | 33.15 | 1:08.32 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:08.79 | |||||||||
2 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | 350 | 34.82 | 1:12.21 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:14.24 | |||||||||
3 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 344 | 34.96 | 1:12.63 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:14.68 | |||||||||
4 | Stella Harpøth | 2006 | 330 | 35.60 | 1:13.64 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:23.16 | |||||||||
5 | Pernille Petersen | 2006 | 327 | 35.41 | 1:13.89 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:13.42 | |||||||||
6 | Julie Bjørn | 2006 | 304 | 36.93 | 1:15.71 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.68 | |||||||||
7 | Annemone Rasmussen | 2006 | 301 | 36.52 | 1:15.94 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:21.62 | |||||||||
8 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 298 | 36.78 | 1:16.15 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:20.76 | |||||||||
9 | Rebekka Fjeldmark Kempel | 2006 | 281 | 36.54 | 1:17.67 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.00 | |||||||||
10 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | 259 | 38.61 | 1:19.83 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:29.70 | |||||||||
11 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | 249 | 39.25 | 1:20.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.87 | |||||||||
12 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 236 | 38.89 | 1:22.28 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:28.75 | |||||||||
13 | Andrea Højbjerg | 2007 | 229 | 40.37 | 1:23.19 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.90 | |||||||||
14 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 218 | 40.22 | 1:24.57 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.43 | |||||||||
15 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | 217 | 41.69 | 1:24.65 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:40.11 | |||||||||
16 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | 213 | 41.26 | 1:25.21 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:26.61 | |||||||||
17 | Lærke Jervelund | 2007 | 211 | 41.39 | 1:25.45 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.12 | |||||||||
18 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 211 | 39.91 | 1:25.50 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.65 | |||||||||
19 | Freya Ellebye | 2006 | 211 | 41.36 | 1:25.51 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
20 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | 205 | 39.34 | 1:26.21 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:27.82 | |||||||||
21 | Ea Gram Møller | 2006 | 193 | 41.26 | 1:28.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.99 | |||||||||
22 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | 191 | 43.04 | 1:28.25 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:30.16 | |||||||||
23 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 186 | 42.30 | 1:29.06 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:28.56 | |||||||||
24 | Ida Buur Ovesen | 2007 | 179 | 41.38 | 1:30.29 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:27.83 | |||||||||
25 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 178 | 42.92 | 1:30.39 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:44.53 | |||||||||
26 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | 176 | 44.33 | 1:30.84 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:35.39 | |||||||||
27 | Freja Klarskov Nielsen | 2006 | 163 | 42.36 | 1:33.01 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:36.46 | |||||||||
28 | Emma Sloth | 2006 | 157 | 44.38 | 1:34.18 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:29.71 | |||||||||
29 | Sophia Jacobsen | 2006 | 150 | 44.80 | 1:35.66 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
30 | Kamilla Ruseng Henriksen | 2007 | 147 | 46.28 | 1:36.33 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:38.34 | |||||||||
31 | Eva Andersen | 2006 | 145 | 45.43 | 1:36.78 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:43.38 | |||||||||
32 | Freja Hyttel Jensen | 2007 | 142 | 44.59 | 1:37.57 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:39.31 | |||||||||
33 | Astrid Hansen | 2006 | 140 | 46.21 | 1:37.99 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:08.44 | |||||||||
34 | Anne Primdahl | 2006 | 130 | 46.77 | 1:40.34 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:48.07 | |||||||||
- | Klara Buur Ovesen | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:57.16 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 240 | 1:21.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.56 | |||||||||
2 | Maja Sloth | 2008 | 183 | 44.77 | 1:29.64 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:29.51 | |||||||||
3 | Carlijn Loeven | 2008 | 180 | 44.12 | 1:30.04 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:32.66 | |||||||||
4 | Astrid Hartmann | 2008 | 144 | 43.78 | 1:37.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Jeppesen | 2008 | 138 | 45.74 | 1:38.42 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:42.12 | |||||||||
6 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 138 | 47.69 | 1:38.45 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:41.73 | |||||||||
7 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 132 | 47.45 | 1:39.91 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:33.99 | |||||||||
8 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 131 | 46.96 | 1:40.08 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.15 | |||||||||
9 | Sarah Bennetsen | 2008 | 128 | 46.94 | 1:40.94 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:57.61 | |||||||||
10 | Anne Stæhr | 2008 | 124 | 48.64 | 1:42.07 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:44.22 | |||||||||
11 | Alberte Knudsen | 2009 | 123 | 48.24 | 1:42.33 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:47.17 | |||||||||
12 | Freja Bengtsen | 2008 | 122 | 47.56 | 1:42.39 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:44.23 | |||||||||
13 | Asta Klemmensen | 2008 | 121 | 8.42 | 1:42.88 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:52.18 | |||||||||
14 | Olivia Holmberg | 2009 | 118 | 49.28 | 1:43.62 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:44.06 | |||||||||
15 | Ines Novosel Madsen | 2008 | 104 | 50.23 | 1:48.22 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:52.66 | |||||||||
16 | Ida Kjær Nordstrøm | 2008 | 102 | 52.89 | 1:48.73 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:45.59 | |||||||||
17 | Johanne S. Geiger | 2008 | 99 | 8.43 | 1:49.97 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:55.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 04 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | 352 | 33.78 | 1:09.27 | |||||
Rødding Svømmeklub | 1:10.88 | |||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 531 | 29.34 | 1:00.41 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.83 | |||||||||
2 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | 263 | 36.51 | 1:16.27 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.57 | |||||||||
3 | Laurits Romvig Schou | 2004 | 187 | 41.85 | 1:25.50 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:29.90 | |||||||||
4 | Rasmus Studsgaard | 2004 | 75 | 57.58 | 1:55.98 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:53.98 | |||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 268 | 36.14 | 1:15.84 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:31.35 | |||||||||
2 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 248 | 37.94 | 1:17.84 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:21.28 | |||||||||
3 | Carl Roulund Holm | 2006 | 221 | 39.19 | 1:20.87 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:20.54 | |||||||||
4 | Oliver Heuer | 2006 | 203 | 40.07 | 1:23.17 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:26.51 | |||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 240 | 38.27 | 1:18.68 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.25 | |||||||||
2 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 189 | 42.54 | 1:25.22 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:32.16 | |||||||||
3 | Jonas Therkildsen | 2007 | 160 | 43.94 | 1:29.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:32.51 | |||||||||
4 | Magne Andersen | 2007 | 140 | 45.38 | 1:33.99 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:38.36 | |||||||||
5 | Malthe Bach Larsen | 2008 | 119 | 46.63 | 1:39.19 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:38.89 | |||||||||
- | Casper Buus | 2008 | DSQ | ej fortsat bev 25m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 2:34.70 | |||||||||
- | Mads Peter Jensen | 2008 | DSQ | ej fortsat bev. 25m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 2:02.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 04 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 462 | 34.37 | 1:11.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.34 | |||||||||
2 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 403 | 36.46 | 1:14.45 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:13.74 | |||||||||
3 | Maja Nielsen | 2001 | 275 | 40.20 | 1:24.57 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.83 | |||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Selma Lindberg | 2003 | 409 | 35.88 | 1:14.09 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.59 | |||||||||
2 | Caroline Krogh | 2002 | 207 | 44.82 | 1:32.91 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:26.86 | |||||||||
3 | Cecilie Billesø | 2003 | 132 | 52.47 | 1:47.98 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:50.81 | |||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 412 | 35.27 | 1:13.93 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:14.88 | |||||||||
2 | Louise Sunesen | 2005 | 406 | 36.79 | 1:14.27 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:14.95 | |||||||||
3 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 323 | 39.89 | 1:20.20 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.52 | |||||||||
4 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 321 | 38.74 | 1:20.37 | |||||
H2Odense | 1:19.96 | |||||||||
5 | Teresa Juel Winther | 2005 | 312 | 39.35 | 1:21.07 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:27.02 | |||||||||
6 | Marie Juul-Olsen | 2004 | 278 | 41.18 | 1:24.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.25 | |||||||||
7 | Stephanie de Bruijn | 2005 | 253 | 42.50 | 1:26.92 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:35.45 | |||||||||
8 | Katrine Bavnshøj | 2004 | 100 | 57.96 | 1:58.26 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pernille Petersen | 2006 | 272 | 41.90 | 1:24.83 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:26.93 | |||||||||
2 | Paula Lindberg | 2007 | 258 | 42.06 | 1:26.35 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:28.05 | |||||||||
3 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 251 | 42.14 | 1:27.20 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:30.86 | |||||||||
4 | Rebekka Fjeldmark Kempel | 2006 | 244 | 42.43 | 1:27.95 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:28.26 | |||||||||
5 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 221 | 44.29 | 1:30.95 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:33.32 | |||||||||
6 | Ida Buur Ovesen | 2007 | 194 | 46.44 | 1:34.99 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | 180 | 47.40 | 1:37.30 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:49.74 | |||||||||
8 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | 176 | 48.11 | 1:38.13 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:36.75 | |||||||||
9 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | 163 | 49.42 | 1:40.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:48.32 | |||||||||
10 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | 161 | 48.42 | 1:40.96 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:48.41 | |||||||||
11 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | 150 | 51.62 | 1:43.51 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Klara Buur Ovesen | 2007 | 126 | 54.81 | 1:49.63 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Freja Klarskov Nielsen | 2006 | 121 | 1:51.22 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:46.66 | |||||||||
14 | Eva Andersen | 2006 | 96 | 1:01.93 | 1:59.94 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 2:02.13 | |||||||||
- | Astrid Hansen | 2006 | DSQ | ej fortsat bev 75m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:43.19 | |||||||||
- | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:41.96 | |||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | 218 | 43.98 | 1:31.33 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:39.92 | |||||||||
2 | Carlijn Loeven | 2008 | 174 | 50.79 | 1:38.45 | |||||
Herning Svømmeklub | 2:07.24 | |||||||||
3 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 135 | 52.89 | 1:47.05 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:53.23 | |||||||||
4 | Alberte Knudsen | 2009 | 128 | 53.99 | 1:49.11 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:45.47 | |||||||||
5 | Sarah Bennetsen | 2008 | 121 | 54.51 | 1:50.99 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Asta Klemmensen | 2008 | 120 | 55.95 | 1:51.49 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ida Kjær Nordstrøm | 2008 | 119 | 57.39 | 1:51.73 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:52.84 | |||||||||
8 | Johanne S. Geiger | 2008 | 105 | 57.20 | 1:56.39 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Louise Jeppesen | 2008 | 105 | 56.14 | 1:56.60 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:48.89 | |||||||||
- | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | DSQ | ej fortsat bev. 75m | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Bengtsen | 2008 | DSQ | ej fortsat bev 75m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:36 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 04 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 29, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Hald | 2002 | 309 | 35.34 | 1:18.80 | 2:06.38 | 2:42.06 | |||
Aars Svømmeklub | 2:48.03 | |||||||||
2 | Kasper Larsen | 2002 | 268 | 36.30 | 1:17.42 | 2:10.27 | 2:49.90 | |||
Svømmeklubben Grindsted | 3:01.47 | |||||||||
Løb 29, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Poulsen | 2004 | 376 | 33.65 | 1:15.63 | 1:59.53 | 2:31.80 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:33.07 | |||||||||
2 | Kasper Henriksen | 2004 | 351 | 34.41 | 1:14.82 | 1:58.61 | 2:35.31 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:37.39 | |||||||||
3 | Alexander Mortensen | 2004 | 310 | 35.47 | 1:15.79 | 2:06.33 | 2:41.96 | |||
Herning Svømmeklub | 2:46.64 | |||||||||
4 | Rasmus Rytter | 2004 | 299 | 35.28 | 1:18.20 | 2:08.03 | 2:43.91 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:48.45 | |||||||||
5 | Noah Brendholdt | 2004 | 272 | 38.95 | 1:25.43 | 2:09.87 | 2:49.07 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:50.85 | |||||||||
6 | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | 262 | 34.81 | 1:20.22 | 2:11.72 | 2:51.16 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Jeppe Haurum | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | 2:38.44 | |||||||||
Løb 29, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matti Andersen | 2005 | 315 | 33.29 | 1:16.23 | 2:06.13 | 2:41.07 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:51.08 | |||||||||
2 | Tobias Jakobsen | 2005 | 294 | 37.77 | 1:17.31 | 2:07.98 | 2:44.85 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:52.51 | |||||||||
3 | Magne Christian Hansen | 2006 | 293 | 36.53 | 1:19.55 | 2:06.99 | 2:44.89 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:54.62 | |||||||||
4 | Kristian Svenstrup | 2005 | 244 | 37.96 | 1:24.85 | 2:15.09 | 2:55.43 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:52.95 | |||||||||
5 | Carl Roulund Holm | 2006 | 234 | 40.42 | 1:26.34 | 2:18.12 | 2:57.88 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:58.39 | |||||||||
6 | Oliver Bennetsen | 2005 | 232 | 41.16 | 1:26.50 | 2:18.64 | 2:58.30 | |||
Herning Svømmeklub | 3:01.43 | |||||||||
7 | Mads Simonsen | 2005 | 231 | 40.73 | 1:26.88 | 2:20.62 | 2:58.59 | |||
Herning Svømmeklub | 3:05.37 | |||||||||
8 | Anders Bank Hansen | 2006 | 220 | 42.35 | 1:27.59 | 2:21.89 | 3:01.40 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:02.71 | |||||||||
9 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | 215 | 42.12 | 1:29.37 | 2:21.46 | 3:02.86 | |||
Herning Svømmeklub | 2:57.19 | |||||||||
10 | Zilas Vilsen | 2006 | 179 | 44.19 | 1:33.67 | 2:31.69 | 3:14.23 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:19.44 | |||||||||
- | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | 3:24.16 | |||||||||
Løb 29, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 175 | 45.43 | 1:32.30 | 2:31.71 | 3:15.91 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:27.63 | |||||||||
2 | Simon Gaarde | 2007 | 162 | 51.82 | 1:41.41 | 2:37.68 | 3:20.97 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Jørgensen | 2008 | 161 | 43.96 | 1:34.22 | 2:34.20 | 3:21.52 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
4 | Malthe Le Fevre | 2008 | 155 | 44.36 | 1:35.38 | 2:36.35 | 3:23.71 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 149 | 47.87 | 1:36.86 | 2:44.23 | 3:26.52 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:43.18 | |||||||||
6 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 137 | 49.94 | 1:43.54 | 2:43.77 | 3:32.60 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | 136 | 52.89 | 1:46.45 | 2:49.81 | 3:32.79 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:42.26 | |||||||||
8 | Jacob Varming | 2007 | 135 | 48.43 | 1:41.28 | 2:48.28 | 3:33.50 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:38.74 | |||||||||
9 | Tristan Bjerre | 2007 | 120 | 49.26 | 1:44.96 | 2:54.80 | 3:41.77 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:51.24 | |||||||||
10 | Noah Bie Bock | 2008 | 108 | 54.40 | 1:51.36 | 2:59.76 | 3:49.53 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | 108 | 1:00.17 | 1:53.20 | 3:02.72 | 3:50.03 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:43.28 | |||||||||
- | Andreas Lang Lassen | 2007 | DSQ | svøm på mave 77m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:31.84 | |||||||||
- | Moritz Hartmann | 2007 | DSQ | ej fortsat bev. 75m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:04.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 04 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 30, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freya Ellehus | 2000 | 529 | 31.80 | 1:12.24 | 1:55.17 | 2:30.59 | |||
H2Odense | 2:30.27 | |||||||||
2 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 442 | 33.09 | 1:15.49 | 2:02.45 | 2:39.96 | |||
H2Odense | 2:31.78 | |||||||||
3 | Trine G. Sørensen | 1997 | 398 | 35.22 | 1:18.78 | 2:08.47 | 2:45.57 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:39.98 | |||||||||
Løb 30, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | 345 | 38.02 | 1:23.31 | 2:16.07 | 2:53.71 | |||
H.G.F. Svømning | 3:22.15 | |||||||||
2 | Cecilie Billesø | 2003 | 134 | 55.21 | 1:56.52 | 3:07.37 | 3:57.62 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | 3:59.73 | |||||||||
- | Maibritt Skjoldborg | 2002 | DNS | |||||||
H2Odense | 2:38.58 | |||||||||
- | Maria Hall | 2003 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 2:50.71 | |||||||||
Løb 30, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 387 | 37.04 | 1:19.12 | 2:09.56 | 2:47.10 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:52.46 | |||||||||
2 | Anna Varming | 2005 | 386 | 36.47 | 1:16.70 | 2:11.16 | 2:47.23 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:49.68 | |||||||||
3 | Frederikke Elster | 2004 | 364 | 35.10 | 1:19.98 | 2:10.35 | 2:50.61 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:52.43 | |||||||||
4 | Victoria Broch | 2004 | 352 | 37.07 | 1:19.78 | 2:10.79 | 2:52.56 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:53.07 | |||||||||
5 | Majken Haarup | 2004 | 351 | 39.33 | 1:23.41 | 2:14.13 | 2:52.61 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:59.47 | |||||||||
6 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 350 | 37.78 | 1:21.26 | 2:14.33 | 2:52.76 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:54.33 | |||||||||
7 | Louise Lauridsen | 2005 | 335 | 40.30 | 1:25.08 | 2:15.40 | 2:55.32 | |||
Herning Svømmeklub | 2:54.90 | |||||||||
8 | Emilia Glisic | 2005 | 267 | 44.76 | 1:32.09 | 2:29.01 | 3:09.18 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:25.22 | |||||||||
- | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:22.20 | |||||||||
- | Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | DSQ | ej samt berø 150m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 3:38.80 | |||||||||
- | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | DSQ | fly arme 50m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 361 | 37.97 | 1:22.84 | 2:11.35 | 2:51.04 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 3:05.35 | |||||||||
2 | Stella Harpøth | 2006 | 299 | 42.91 | 1:28.53 | 2:20.40 | 3:02.18 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 3:17.09 | |||||||||
3 | Annemone Rasmussen | 2006 | 267 | 45.53 | 1:28.62 | 2:28.52 | 3:09.06 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 3:34.51 | |||||||||
4 | Jasmin Haaning | 2007 | 265 | 45.29 | 1:33.92 | 2:28.65 | 3:09.71 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 3:28.17 | |||||||||
5 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | 264 | 46.11 | 1:32.26 | 2:29.03 | 3:09.92 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:12.73 | |||||||||
6 | Paula Lindberg | 2007 | 237 | 45.19 | 1:33.25 | 2:32.20 | 3:16.81 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:17.73 | |||||||||
7 | Andrea Højbjerg | 2007 | 213 | 44.92 | 1:38.86 | 2:39.08 | 3:23.87 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:37.35 | |||||||||
8 | Natasha Do Jespersen | 2007 | 212 | 45.14 | 1:39.19 | 2:38.47 | 3:24.33 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:44.00 | |||||||||
9 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | 210 | 48.53 | 1:42.38 | 2:40.36 | 3:25.01 | |||
Herning Svømmeklub | 3:42.39 | |||||||||
10 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | 203 | 46.54 | 1:40.35 | 2:42.24 | 3:27.20 | |||
Herning Svømmeklub | 3:35.62 | |||||||||
11 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | 201 | 50.98 | 1:43.00 | 2:43.07 | 3:27.79 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:49.90 | |||||||||
12 | Ea Gram Møller | 2006 | 194 | 47.33 | 1:40.53 | 2:40.66 | 3:30.23 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:34.88 | |||||||||
13 | Sarah Manicus Jensen | 2007 | 183 | 52.17 | 1:46.17 | 2:48.46 | 3:34.31 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:41.43 | |||||||||
14 | Lærke Jervelund | 2007 | 181 | 52.38 | 1:44.15 | 2:48.41 | 3:35.05 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:36.35 | |||||||||
15 | Emma Sloth | 2006 | 172 | 56.06 | 1:49.79 | 2:49.11 | 3:38.71 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:48.13 | |||||||||
16 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 123 | 1:01.18 | 1:59.77 | 3:11.98 | 4:04.50 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:37.47 | |||||||||
17 | Anne Primdahl | 2006 | 105 | 1:01.32 | 2:13.83 | 3:18.41 | 4:17.55 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Astrid Hansen | 2006 | DSQ | ej fortsat bev 75m | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | DSQ | ryg i fly 26m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:23.88 | |||||||||
- | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | DSQ | ej fortsat bev 75m | ||||||
Herning Svømmeklub | 3:41.76 | |||||||||
Løb 30, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 152 | 49.64 | 1:48.03 | 2:56.39 | 3:47.88 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:41.39 | |||||||||
2 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 151 | 50.73 | 1:51.60 | 2:54.33 | 3:48.65 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:02.19 | |||||||||
3 | Frida Hinge | 2008 | 140 | 59.50 | 2:01.73 | 3:01.15 | 3:54.66 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:13.35 | |||||||||
4 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 129 | 58.57 | 2:03.80 | 3:12.69 | 4:00.79 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:17.76 | |||||||||
5 | Olivia Holmberg | 2009 | 128 | 1:01.02 | 2:02.72 | 3:04.22 | 4:01.66 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida Kjær Nordstrøm | 2008 | 124 | 59.65 | 1:59.81 | 3:06.80 | 4:03.79 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:06.16 | |||||||||
7 | Ines Novosel Madsen | 2008 | 119 | 1:03.39 | 2:06.38 | 3:10.45 | 4:07.48 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilia Daa Andersen | 2008 | DNF | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:16 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 04 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 31, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Robert Versteegen | 2001 | 464 | 1:05.50 | 2:16.17 | 3:27.18 | 4:40.09 | 9:32.37 | ||
Brædstrup Svømmeklub | 9:39.37 | 5:53.30 | 7:06.21 | 8:20.00 | ||||||
Løb 31, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | 273 | 1:18.93 | 2:45.81 | 4:13.87 | 5:43.47 | 11:23.25 | ||
Herning Svømmeklub | 11:34.91 | 7:10.61 | 8:38.41 | 10:04.53 | ||||||
Løb 31, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 329 | 1:15.16 | 2:37.61 | 3:59.96 | 5:22.23 | 10:42.27 | ||
Herning Svømmeklub | 6:44.62 | 8:08.41 | 9:28.07 | |||||||
2 | Simon Juel | 2006 | 176 | 1:30.60 | 3:09.85 | 4:49.33 | 6:31.51 | 13:11.18 | ||
Vejle Svømmeklub | 13:54.92 | 8:13.23 | 9:54.72 | 11:36.53 | ||||||
- | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | 13:48.38 | |||||||||
Løb 31, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 198 | 1:27.53 | 3:04.94 | 4:41.19 | 6:17.68 | 12:39.87 | ||
Vejle Svømmeklub | 7:56.07 | 9:31.84 | 11:07.75 | |||||||
2 | Tristan Bjerre | 2007 | 159 | 1:35.47 | 3:17.57 | 5:01.47 | 6:45.30 | 13:38.23 | ||
Vejle Svømmeklub | 8:30.59 | 10:14.22 | 11:59.89 | |||||||
3 | Malthe Bach Larsen | 2008 | 154 | 1:32.85 | 3:17.23 | 5:03.89 | 6:49.85 | 13:46.28 | ||
Idrætsforening Jarl, Arden | 8:34.97 | 10:22.13 | 12:07.61 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:29 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 04 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 32, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 601 | 1:06.27 | 2:16.01 | 3:27.11 | 4:39.09 | 9:27.84 | ||
Helsingør Svømmeklub | 9:23.21 | 5:50.73 | 7:03.10 | 8:15.98 | ||||||
Løb 32, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 475 | 1:12.63 | 2:31.09 | 3:50.01 | 5:08.27 | 10:14.10 | ||
Herning Svømmeklub | 6:26.59 | 7:44.19 | 9:01.08 | |||||||
2 | Laura Madsen | 2002 | 363 | 1:15.78 | 2:39.68 | 4:05.13 | 5:30.42 | 11:11.67 | ||
Aars Svømmeklub | 59:59.59 | 6:55.50 | 8:21.57 | 9:48.20 | ||||||
Løb 32, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 468 | 1:11.22 | 2:29.00 | 3:48.12 | 5:06.17 | 10:17.24 | ||
Swim Team Neptun | 10:21.80 | 6:24.25 | 7:42.38 | 9:01.11 | ||||||
2 | Anna Varming | 2005 | 456 | 1:13.50 | 2:33.57 | 3:52.13 | 5:11.19 | 10:22.65 | ||
Viborg Svømme Klub | 10:49.47 | 6:30.04 | 7:49.36 | 9:06.98 | ||||||
3 | Majken Haarup | 2004 | 379 | 1:16.62 | 2:39.52 | 4:03.86 | 5:29.16 | 11:02.10 | ||
Viborg Svømme Klub | 11:19.55 | 6:54.90 | 8:19.15 | 9:42.34 | ||||||
4 | Teresa Juel Winther | 2005 | 280 | 1:27.00 | 2:59.85 | 4:32.19 | 6:05.60 | 12:12.09 | ||
Herning Svømmeklub | 12:23.25 | 7:40.22 | 9:13.21 | 10:44.98 | ||||||
- | Clara Jensen | 2005 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Pernille Petersen | 2006 | 268 | 1:25.49 | 2:59.99 | 4:37.33 | 6:14.98 | 12:23.05 | ||
Idrætsforening Jarl, Arden | 7:49.23 | 9:23.88 | 10:57.26 | |||||||
2 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | 191 | 1:38.12 | 3:23.05 | 5:08.21 | 6:54.54 | 13:51.68 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 8:40.70 | 10:25.55 | 12:09.41 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:55 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 04 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 420 | 31.77 | 1:05.30 | 1:42.74 | 2:24.87 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:26.69 | |||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Moritz Hartmann | 2007 | DNF | |||||||
Vejle Svømmeklub | 3:29.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:55 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 04 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Elster | 2004 | 305 | 37.51 | 1:22.09 | 2:09.99 | 2:57.66 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:06.78 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:55 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 04 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | 407 | 36.36 | 1:14.99 | |||||
Rødding Svømmeklub | 1:14.31 | |||||||||
2 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 401 | 35.17 | 1:15.35 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:09.23 | |||||||||
3 | Mads Iversen | 2002 | 387 | 36.61 | 1:16.25 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:20.07 | |||||||||
4 | Erik Ellemose Sørensen | 2002 | 321 | 38.33 | 1:21.17 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:22.12 | |||||||||
5 | Mathias G-Rasmussen | 2001 | 283 | 39.43 | 1:24.70 | |||||
HOG-Hinnerup | 12:28.93 | |||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Henriksen | 2004 | 339 | 37.57 | 1:19.68 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.17 | |||||||||
2 | Frederik Holdt | 2003 | 293 | 38.90 | 1:23.68 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:26.87 | |||||||||
3 | Noah Brendholdt | 2004 | 268 | 41.45 | 1:26.21 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:25.25 | |||||||||
4 | Oliver Fokkink | 2003 | 246 | 40.36 | 1:28.68 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:27.33 | |||||||||
5 | Laurits Romvig Schou | 2004 | 155 | 49.39 | 1:43.48 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:43.24 | |||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magne Christian Hansen | 2006 | 290 | 39.06 | 1:23.98 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:27.38 | |||||||||
2 | Tobias Jakobsen | 2005 | 249 | 42.34 | 1:28.33 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:29.62 | |||||||||
3 | Mads Jeppesen | 2006 | 247 | 42.17 | 1:28.54 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:32.34 | |||||||||
4 | Kristian Svenstrup | 2005 | 228 | 44.12 | 1:30.99 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:33.18 | |||||||||
5 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 223 | 44.17 | 1:31.66 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:31.44 | |||||||||
6 | Mads Simonsen | 2005 | 212 | 44.02 | 1:33.14 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:34.95 | |||||||||
7 | Oliver Heuer | 2006 | 170 | 48.19 | 1:40.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:43.24 | |||||||||
8 | Rasmus Lauridsen | 2005 | 165 | 49.44 | 1:41.23 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
9 | Anders Bank Hansen | 2006 | 165 | 48.82 | 1:41.27 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:49.34 | |||||||||
10 | Sebastian Skov | 2005 | 139 | 50.23 | 1:47.17 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
11 | Tobias Holt | 2006 | 127 | 54.21 | 1:50.57 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 212 | 45.25 | 1:33.19 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:34.16 | |||||||||
2 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 138 | 51.59 | 1:47.59 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:46.44 | |||||||||
3 | Frederik Jørgensen | 2008 | 126 | 51.65 | 1:50.80 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:06.78 | |||||||||
4 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | 115 | 55.56 | 1:54.31 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 2:33.08 | |||||||||
5 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 103 | 55.84 | 1:58.58 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:59.31 | |||||||||
- | Jonas Therkildsen | 2007 | DSQ | asynkron benspark | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Sebastian Bier | 2007 | DSQ | flere flyben v start | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | DSQ | 1 hånd ved vend 75m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:59.40 | |||||||||
- | Simon Gaarde | 2007 | DSQ | 2 benspark v start | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:51.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:07 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 04 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freya Ellehus | 2000 | 467 | 38.08 | 1:20.35 | |||||
H2Odense | 1:16.84 | |||||||||
2 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 437 | 38.55 | 1:22.14 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:22.21 | |||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 429 | 38.28 | 1:22.66 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:23.13 | |||||||||
2 | Mia Sommer Johansen | 2002 | 409 | 39.71 | 1:23.95 | |||||
Swim Team Neptun | 1:23.73 | |||||||||
3 | Selma Lindberg | 2003 | 348 | 41.92 | 1:28.62 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:24.78 | |||||||||
4 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | 180 | 53.94 | 1:50.44 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:49.10 | |||||||||
- | Emma Oline Gadegaard | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:25.00 | |||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 552 | 36.84 | 1:16.01 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:17.07 | |||||||||
2 | Mathilde Østergaard | 2004 | 489 | 36.78 | 1:19.11 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:18.02 | |||||||||
3 | Marie Juul-Olsen | 2004 | 466 | 38.67 | 1:20.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.83 | |||||||||
4 | Laura Pedersen | 2004 | 447 | 38.52 | 1:21.55 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:21.81 | |||||||||
5 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 391 | 40.81 | 1:25.21 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:28.75 | |||||||||
6 | Louise Sunesen | 2005 | 363 | 41.99 | 1:27.41 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:34.76 | |||||||||
7 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 362 | 42.75 | 1:27.46 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:28.83 | |||||||||
8 | Louise Lauridsen | 2005 | 332 | 42.25 | 1:29.99 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:27.90 | |||||||||
9 | Victoria Broch | 2004 | 330 | 43.04 | 1:30.18 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:27.50 | |||||||||
10 | Mille E. S. Jensen | 2005 | 311 | 42.36 | 1:31.97 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:28.66 | |||||||||
11 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 286 | 44.07 | 1:34.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:33.98 | |||||||||
12 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | 267 | 45.85 | 1:36.81 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:35.40 | |||||||||
13 | Freja Houmann-Esbensen | 2004 | 235 | 49.47 | 1:40.92 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:39.83 | |||||||||
14 | Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | 182 | 52.59 | 1:49.96 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:55.43 | |||||||||
- | Freja Kruse | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:21.97 | |||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Stella Harpøth | 2006 | 345 | 42.25 | 1:28.88 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:31.25 | |||||||||
2 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 292 | 45.95 | 1:33.95 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
3 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 269 | 46.63 | 1:36.49 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:36.04 | |||||||||
4 | Annemone Rasmussen | 2006 | 253 | 49.60 | 1:38.56 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
5 | Freya Ellebye | 2006 | 252 | 46.94 | 1:38.65 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:46.14 | |||||||||
6 | Jasmin Haaning | 2007 | 236 | 48.54 | 1:40.77 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:43.85 | |||||||||
7 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | 234 | 48.51 | 1:41.07 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:42.84 | |||||||||
8 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 230 | 50.81 | 1:41.72 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:50.47 | |||||||||
9 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | 224 | 50.33 | 1:42.57 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:47.27 | |||||||||
10 | Emma Sloth | 2006 | 211 | 49.54 | 1:44.63 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:47.95 | |||||||||
11 | Natasha Do Jespersen | 2007 | 203 | 50.61 | 1:46.09 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:53.22 | |||||||||
12 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 185 | 53.10 | 1:49.43 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:57.82 | |||||||||
13 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | 183 | 53.77 | 1:49.72 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:51.02 | |||||||||
14 | Freja Hyttel Jensen | 2007 | 180 | 53.82 | 1:50.25 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:49.98 | |||||||||
15 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | 167 | 55.13 | 1:53.03 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:59.27 | |||||||||
16 | Sophia Jacobsen | 2006 | 160 | 53.04 | 1:54.79 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 2:10.61 | |||||||||
17 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | 156 | 58.07 | 1:55.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | 2:07.49 | |||||||||
18 | Astrid Hansen | 2006 | 150 | 56.80 | 1:57.22 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:01.70 | |||||||||
19 | Anne Primdahl | 2006 | 148 | 54.62 | 1:57.69 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:57.99 | |||||||||
20 | Kamilla Ruseng Henriksen | 2007 | 142 | 55.43 | 1:59.29 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:56.79 | |||||||||
21 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 135 | 58.72 | 2:01.47 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:03.28 | |||||||||
22 | Klara Buur Ovesen | 2007 | 134 | 58.56 | 2:01.74 | |||||
Herning Svømmeklub | 2:02.65 | |||||||||
23 | Freja Klarskov Nielsen | 2006 | 126 | 56.52 | 2:04.19 | |||||
Herning Svømmeklub | 2:04.95 | |||||||||
24 | Eva Andersen | 2006 | 116 | 1:01.64 | 2:07.65 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 2:14.03 | |||||||||
25 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 113 | 1:00.91 | 2:08.64 | |||||
Viborg Svømme Klub | 2:09.92 | |||||||||
- | Ida Buur Ovesen | 2007 | DSQ | asynkron arme v 73m | ||||||
Herning Svømmeklub | 2:01.08 | |||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Hinge | 2008 | 197 | 50.97 | 1:47.09 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:56.17 | |||||||||
2 | Sille Augustesen | 2008 | 175 | 52.03 | 1:51.40 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 2:02.34 | |||||||||
3 | Olivia Holmberg | 2009 | 147 | 55.63 | 1:58.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:49.87 | |||||||||
4 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 146 | 57.72 | 1:58.33 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:56.82 | |||||||||
5 | Maja Sloth | 2008 | 145 | 58.90 | 1:58.46 | |||||
Viborg Svømme Klub | 2:02.91 | |||||||||
6 | Ines Novosel Madsen | 2008 | 132 | 1:00.34 | 2:02.40 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:59.65 | |||||||||
7 | Alberte Knudsen | 2009 | 119 | 1:02.48 | 2:06.48 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
8 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 116 | 1:01.17 | 2:07.56 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:10.48 | |||||||||
9 | Astrid Hartmann | 2008 | 114 | 1:00.04 | 2:08.54 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
10 | Johanne S. Geiger | 2008 | 102 | 1:03.78 | 2:13.45 | |||||
Herning Svømmeklub | 2:17.54 | |||||||||
11 | Freja Bengtsen | 2008 | 67 | 1:08.74 | 2:33.26 | |||||
Herning Svømmeklub | 2:30.53 | |||||||||
- | Anne Stæhr | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:01.36 | |||||||||
- | Sarah Bennetsen | 2008 | DSQ | flere flyben i start | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 04 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 37, 8x50 Mix Special, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viborg Mix 1 | 0 | 4:18.54 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 5:00.00 | |||||||||
Anna Varming | 2005 | 35.34 | 35.34 | |||||||
Kasper Henriksen | 2004 | 35.01 | 1:10.35 | |||||||
Louise Sunesen | 2005 | 31.35 | 1:41.70 | |||||||
Magne Christian Hansen | 2006 | 20.14 | 2:01.84 | |||||||
Tobias Jakobsen | 2005 | 41.44 | 2:43.28 | |||||||
Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 36.92 | 3:20.20 | |||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 27.11 | 3:47.31 | |||||||
Elisabeth Vingborg | 2005 | 31.23 | 4:18.54 | |||||||
2 | Grindsted Mix | 0 | 4:30.76 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Stephanie de Bruijn | 2005 | 1:17.72 | 1:17.72 | |||||||
Oliver Fokkink | 2003 | 33.56 | 1:51.28 | |||||||
Maria Hall | 2003 | 24.19 | 2:15.47 | |||||||
Erik Ellemose Sørensen | 2002 | 39.24 | 2:54.71 | |||||||
Kasper Larsen | 2002 | 35.35 | 3:30.06 | |||||||
Mathilde Østergaard | 2004 | 30.54 | 4:00.60 | |||||||
Jeppe Haurum | 2003 | 30.16 | 4:30.76 | |||||||
Freja Kruse | 2004 | 4:30.76 | ||||||||
3 | Hsk 1 | 0 | 4:33.01 | |||||||
Herning Svømmeklub | 4:35.00 | |||||||||
Asta Buur Ovesen | 2004 | 1:10.43 | 1:10.43 | |||||||
Sigurd Wemmelund | 2005 | 32.11 | 1:42.54 | |||||||
Anne Dybro Nielsen | 2003 | 21.16 | 2:03.70 | |||||||
Ejnar Truelsen | 2002 | 43.98 | 2:47.68 | |||||||
Oliver Bennetsen | 2005 | 37.80 | 3:25.48 | |||||||
Laura Pedersen | 2004 | 32.97 | 3:58.45 | |||||||
Thomas Kjær Thorsen | 2004 | 34.56 | 4:33.01 | |||||||
Line Lindhardt Nielsen | 2004 | 4:33.01 | ||||||||
4 | Bsk A-Team | 1997 | 4:34.26 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Victoria Broch | 2004 | 35.21 | 35.21 | |||||||
Robert Versteegen | 2001 | 34.60 | 1:09.81 | |||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | 33.32 | 1:43.13 | |||||||
Anders Ballisager Hansen | 1998 | 21.47 | 2:04.60 | |||||||
Malthe Le Fevre | 2008 | 47.43 | 2:52.03 | |||||||
Stella Harpøth | 2006 | 40.38 | 3:32.41 | |||||||
Matti Andersen | 2005 | 31.28 | 4:03.69 | |||||||
Katrine Stoltenhoff | 2006 | 30.57 | 4:34.26 | |||||||
5 | Viborg Mix 2 | 0 | 5:00.99 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 5:50.00 | |||||||||
Olivia Sehested Mogensen | 2006 | 1:24.96 | 1:24.96 | |||||||
Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 36.06 | 2:01.02 | |||||||
Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 23.86 | 2:24.88 | |||||||
Jacob Varming | 2007 | 51.02 | 3:15.90 | |||||||
Oliver Heuer | 2006 | 37.86 | 3:53.76 | |||||||
Malena Pind Therkildsen | 2004 | 34.28 | 4:28.04 | |||||||
Kristian Svenstrup | 2005 | 32.95 | 5:00.99 | |||||||
Majken Haarup | 2004 | 5:00.99 | ||||||||
6 | Ssk Mix 1 | 0 | 5:08.11 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:15.33 | |||||||||
Paula Lindberg | 2007 | 40.35 | 40.35 | |||||||
Simon Gaarde | 2007 | 44.88 | 1:25.23 | |||||||
Rebekka Fjeldmark Kempel | 2006 | 39.61 | 2:04.84 | |||||||
Laurits Winter Poulsen | 2007 | 20.61 | 2:25.45 | |||||||
Viggo Stricker Pedersen | 2004 | 49.78 | 3:15.23 | |||||||
Anne-Sofie Bødtger | 2005 | 43.60 | 3:58.83 | |||||||
Carl Roulund Holm | 2006 | 35.55 | 4:34.38 | |||||||
Emilia Glisic | 2005 | 33.73 | 5:08.11 | |||||||
7 | Hsk 2 | 0 | 5:11.95 | |||||||
Herning Svømmeklub | 5:19.00 | |||||||||
Teresa Juel Winther | 2005 | 37.62 | 37.62 | |||||||
Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | 43.53 | 1:21.15 | |||||||
Nicoline Astrup Jensen | 2006 | 47.68 | 2:08.83 | |||||||
Oskar Wiwe Brøste | 2004 | 1:05.38 | 3:14.21 | |||||||
Alexander Mortensen | 2004 | 42.28 | 3:56.49 | |||||||
Louise Lauridsen | 2005 | 42.17 | 4:38.66 | |||||||
Laurits Romvig Schou | 2004 | 33.29 | 5:11.95 | |||||||
Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 5:11.95 | ||||||||
8 | The Avengers | 2007 | 6:03.82 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 42.66 | 42.66 | |||||||
Terkel Klinkowsky | 2007 | 1:42.89 | 2:25.55 | |||||||
Emilia Daa Andersen | 2008 | 23.46 | 2:49.01 | |||||||
Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 1:01.09 | 3:50.10 | |||||||
Frederik Jørgensen | 2008 | 54.38 | 4:44.48 | |||||||
Olivia Holmberg | 2009 | 36.29 | 5:20.77 | |||||||
Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 43.05 | 6:03.82 | |||||||
Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 6:03.82 | ||||||||
9 | The Explores | 2007 | 6:07.88 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Alberte Knudsen | 2009 | 49.90 | 49.90 | |||||||
Tristan Bjerre | 2007 | 56.72 | 1:46.62 | |||||||
Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 43.89 | 2:30.51 | |||||||
Mads Emil Schwartz | 2008 | 27.83 | 2:58.34 | |||||||
Moritz Hartmann | 2007 | 49.44 | 3:47.78 | |||||||
Karla Nøhr Rixen | 2008 | 53.41 | 4:41.19 | |||||||
Andreas Lang Lassen | 2007 | 47.16 | 5:28.35 | |||||||
Astrid Hartmann | 2008 | 39.53 | 6:07.88 | |||||||
- | Jarl Mix | 2003 | DSQ | ej forts bevæg 2 tur | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Cecilie Billesø | 2003 | |||||||||
Sebastian Skov | 2005 | |||||||||
Pernille Petersen | 2006 | |||||||||
Rasmus Studsgaard | 2004 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:11 |