Tulokset Regionsmesterskaber Nordjylland 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 378 | 1:18.19 | 2:42.26 | 4:08.82 | 5:25.71 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 334 | 1:20.18 | 2:46.66 | 4:22.63 | 5:39.57 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Dennis Madsen | 1997 | 297 | 1:18.93 | 2:39.51 | 4:28.94 | 5:52.97 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lars Lyhne | 1999 | 330 | 1:21.91 | 2:42.62 | 4:25.24 | 5:40.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Morten Due Nielsen | 1999 | 321 | 1:24.35 | 2:52.73 | 4:27.51 | 5:43.99 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 288 | 1:17.47 | 2:51.54 | 4:39.85 | 5:56.50 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Kristian Berthelsen | 1999 | 244 | 1:26.88 | 3:01.34 | 4:51.65 | 6:17.02 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martha Moeslund | 1998 | 365 | 1:32.48 | 3:01.80 | 4:45.32 | 6:05.24 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Karoline Nielsen | 1997 | 337 | 1:23.48 | 3:02.74 | 4:47.88 | 6:15.03 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 276 | 1:37.41 | 3:18.62 | 5:09.12 | 6:40.89 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Ida Mikkelsen | 1998 | DSQ | Tape på hånden | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 326 | 1:31.16 | 3:03.67 | 4:55.27 | 6:19.28 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Gitta Nielsen | 1999 | 257 | 1:39.58 | 3:27.37 | 5:20.71 | 6:50.46 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Bæk Hjermitslev | 1997 | 474 | 29.85 | 1:02.73 | 1:36.04 | 2:07.42 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 464 | 30.26 | 1:02.45 | 1:36.54 | 2:08.31 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 436 | 29.88 | 1:02.92 | 1:37.31 | 2:11.08 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Thomas Kjær | 1998 | 391 | 30.17 | 1:04.53 | 1:40.46 | 2:15.88 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 364 | 31.75 | 1:07.58 | 1:44.01 | 2:19.11 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Poulsen | 1997 | 354 | 30.65 | 1:05.13 | 1:41.97 | 2:20.53 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 353 | 32.94 | 1:09.30 | 1:45.43 | 2:20.55 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Ludvig Lind | 1998 | 342 | 33.00 | 1:09.82 | 1:46.75 | 2:22.08 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Lasse Harde | 1998 | 342 | 32.20 | 1:09.75 | 1:46.49 | 2:22.12 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 340 | 31.81 | 1:07.27 | 1:44.17 | 2:22.32 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicolai Madsen | 1997 | 309 | 33.02 | 1:10.48 | 1:49.42 | 2:27.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 286 | 33.25 | 1:11.18 | 1:51.44 | 2:30.80 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Dennis Madsen | 1997 | 278 | 34.47 | 1:13.67 | 1:52.97 | 2:32.29 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
14 | Jacob Koch | 1998 | 248 | 35.96 | 1:16.40 | 1:58.64 | 2:38.19 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 242 | 32.46 | 1:10.56 | 1:52.14 | 2:39.49 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nikolaj Mikkelsen | 1998 | 241 | 37.08 | 1:18.05 | 1:59.61 | 2:39.59 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Boesen | 1999 | 395 | 31.21 | 1:06.04 | 1:41.07 | 2:15.47 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads L. Werther | 2000 | 276 | 35.08 | 1:14.30 | 1:55.41 | 2:32.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anders Meldgaard | 2000 | 263 | 35.04 | 1:14.55 | 1:55.71 | 2:35.14 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Rune Nørgaard | 2000 | 239 | 37.41 | 1:18.62 | 1:58.06 | 2:40.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 236 | 36.24 | 1:17.09 | 1:56.53 | 2:40.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | 216 | 37.65 | 1:21.15 | 2:04.03 | 2:45.67 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Holme Pedersen | 1999 | 171 | 39.79 | 1:25.44 | 2:13.81 | 2:58.95 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Isaksen | 2000 | 165 | 40.21 | 1:26.11 | 2:15.03 | 3:01.07 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
9 | Scott Stegenborg | 2000 | 164 | 39.60 | 1:26.62 | 2:16.15 | 3:01.47 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Adam Søholm Hansen | 1999 | 157 | 42.15 | 1:29.68 | 2:19.66 | 3:04.09 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rasmus Pedersen | 2000 | 157 | 39.90 | 1:27.04 | 2:17.31 | 3:04.30 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
12 | Martin Bøhm Jensen | 2000 | 130 | 40.11 | 1:31.60 | 2:24.91 | 3:16.03 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
13 | Mads Bogner | 2000 | 117 | 45.66 | 1:37.78 | 2:32.84 | 3:23.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Joakim Kopp Drewsen | 2000 | 111 | 43.77 | 1:37.15 | 2:33.17 | 3:26.59 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Carl Skov | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Shane Byrne | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marius Nørgaard | 2001 | 280 | 34.14 | 1:12.96 | 1:53.48 | 2:31.97 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Schiby | 2001 | 258 | 36.43 | 1:17.28 | 1:57.69 | 2:36.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 217 | 37.23 | 1:19.78 | 2:03.34 | 2:45.42 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lawrence Langley | 2001 | 167 | 38.52 | 1:26.46 | 2:14.28 | 3:00.30 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Anton Mark Mouritzen | 2001 | 157 | 41.63 | 1:29.62 | 2:18.65 | 3:04.29 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas L. Werther | 2002 | 146 | 42.57 | 1:30.42 | 2:21.28 | 3:08.74 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicklas Pedersen | 2001 | 134 | 44.87 | 1:36.35 | 2:27.66 | 3:14.40 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 131 | 44.21 | 1:33.32 | 2:23.97 | 3:15.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lucas T. Birkkjær | 2002 | 130 | 41.51 | 1:32.27 | 2:26.08 | 3:16.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Magnus Hilstrøm | 2001 | 114 | 44.91 | 1:36.35 | 2:31.02 | 3:24.94 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 100 | 49.55 | 1:46.14 | 2:40.01 | 3:34.12 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Valdemar G. Christensen | 2002 | 95 | 46.18 | 1:39.93 | 2:38.67 | 3:38.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | David Johansen | 2001 | 84 | 49.30 | 1:48.46 | 2:48.13 | 3:46.73 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
14 | Lukas Emil Lynge | 2001 | 77 | 3:53.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Storgaard | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simon Kristiansen | 2003 | 141 | 44.68 | 1:35.97 | 2:25.72 | 3:11.08 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christopher Z. Christense | 2003 | 116 | 44.09 | 1:34.26 | 2:22.59 | 3:23.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 11:11 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lenette Nielsen | 1997 | 535 | 30.78 | 1:04.82 | 1:40.31 | 2:16.97 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | 428 | 33.32 | 1:11.16 | 1:49.95 | 2:27.56 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Line Juul Nielsen | 1997 | 411 | 34.75 | 1:12.77 | 1:52.20 | 2:29.54 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 393 | 33.88 | 1:12.48 | 1:52.95 | 2:31.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Line Meldgaard | 1997 | 362 | 35.77 | 1:15.75 | 1:56.90 | 2:35.97 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Isabella Pedersen | 1998 | 347 | 37.70 | 1:18.87 | 1:59.89 | 2:38.16 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Karoline Nielsen | 1997 | 339 | 37.09 | 1:17.62 | 2:00.17 | 2:39.50 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Hesselvang | 1998 | 316 | 35.95 | 1:17.73 | 2:01.69 | 2:43.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 281 | 36.49 | 1:19.11 | 2:04.40 | 2:49.69 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Trine Bak | 1998 | 276 | 38.02 | 1:21.07 | 2:06.22 | 2:50.74 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
11 | Maria Ingvardsen | 1997 | 267 | 38.05 | 1:22.41 | 2:08.82 | 2:52.66 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Sarah Nørhave | 1997 | 239 | 40.73 | 1:26.03 | 2:12.73 | 2:59.23 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Anne Tollerup | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Anne-Mette Pedersen | 1998 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Mikkelsen | 1998 | DNS | |||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Smilla Lyhne | 2000 | 479 | 32.63 | 1:08.50 | 1:45.87 | 2:22.11 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Camilla Johannesen | 1999 | 384 | 33.66 | 1:12.79 | 1:53.07 | 2:32.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla D. Hansen | 2000 | 380 | 35.51 | 1:14.21 | 1:54.58 | 2:33.43 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Julie Broekhoff | 1999 | 379 | 35.05 | 1:14.13 | 1:54.75 | 2:33.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anette Poulsen | 1999 | 370 | 36.15 | 1:15.21 | 1:55.28 | 2:34.90 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 363 | 36.51 | 1:16.24 | 1:56.74 | 2:35.87 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Anna Mathiasen | 2000 | 353 | 36.76 | 1:16.64 | 1:57.36 | 2:37.25 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 349 | 36.58 | 1:16.66 | 1:58.09 | 2:37.97 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
9 | Sine Johansen | 2000 | 337 | 36.86 | 1:17.33 | 1:59.58 | 2:39.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Camilla Outzen | 2000 | 334 | 36.71 | 1:16.62 | 1:58.90 | 2:40.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Astrid Yde | 2000 | 320 | 36.93 | 1:18.49 | 2:01.68 | 2:42.54 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Sigrid Jensen | 1999 | 298 | 37.24 | 1:19.93 | 2:05.05 | 2:46.45 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Maria Ottesen | 1999 | 296 | 37.50 | 1:19.65 | 2:04.22 | 2:46.89 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 269 | 40.43 | 1:25.75 | 2:10.70 | 2:52.28 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Lund | 2000 | 266 | 37.93 | 1:21.07 | 2:06.65 | 2:52.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ida Vibjerg Hansen | 1999 | 233 | 40.64 | 1:27.52 | 2:14.70 | 3:00.56 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anne-Kathrine Sørensen | 1999 | 228 | 38.56 | 1:23.20 | 2:12.87 | 3:02.06 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
18 | Freja Rold Nielsen | 1999 | 221 | 40.60 | 1:27.80 | 2:17.17 | 3:03.91 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
19 | Emilia Nielsen | 2000 | 206 | 42.97 | 1:31.54 | 2:21.81 | 3:08.10 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
20 | Waraphorn Champeng | 1999 | 180 | 40.34 | 1:31.02 | 2:25.91 | 3:17.00 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
21 | Isabella Brøgger-Andersen | 2000 | 169 | 45.20 | 1:36.42 | 2:28.50 | 3:21.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Line Teilberg Madsen | 2000 | 166 | 42.74 | 1:34.99 | 2:30.59 | 3:22.15 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emma R. Boesen | 2000 | 161 | 46.60 | 1:38.43 | 2:32.77 | 3:24.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Ella Christensen Blanch | 2000 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 442 | 34.27 | 1:11.60 | 1:49.54 | 2:25.90 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 353 | 35.71 | 1:15.51 | 1:57.69 | 2:37.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 345 | 35.64 | 1:15.91 | 1:57.98 | 2:38.56 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Kirstine Frandsen | 2001 | 338 | 36.23 | 1:17.30 | 1:59.28 | 2:39.64 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 318 | 36.54 | 1:18.04 | 2:00.89 | 2:42.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Schøn | 2001 | 278 | 36.35 | 1:18.01 | 2:01.69 | 2:50.36 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 247 | 39.92 | 1:25.85 | 2:14.82 | 2:57.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maja Meinert | 2001 | 209 | 43.32 | 1:32.72 | 2:23.08 | 3:07.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 194 | 42.45 | 1:32.84 | 2:24.26 | 3:11.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Aastrup | 2002 | 184 | 44.68 | 1:35.74 | 2:26.68 | 3:15.32 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
11 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 178 | 41.77 | 1:33.26 | 3:17.67 | 3:17.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maria Kornum | 2001 | 159 | 43.93 | 1:37.37 | 2:31.75 | 3:25.21 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
13 | Lea Serup Schøn | 2002 | 144 | 46.21 | 1:41.64 | 2:39.91 | 3:32.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 127 | 47.04 | 1:41.64 | 2:41.70 | 3:41.11 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Johanne Westergaard | 2002 | 126 | 46.34 | 1:45.55 | 2:45.62 | 3:41.55 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sara Bjeldbak | 2002 | 119 | 48.93 | 1:47.23 | 3:46.13 | 3:46.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie Holst | 2002 | 110 | 49.46 | 1:50.57 | 2:52.33 | 3:51.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Chili Müller | 2002 | DNF | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Liv Lindberg Nielsen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:11 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Bæk Hjermitslev | 1997 | 430 | 28.88 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Mads Storgaard | 1998 | 260 | 34.14 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Daniel Laustsen | 1997 | 216 | 36.36 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
4 | Emil Christensen | 1998 | 140 | 41.95 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
5 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | 113 | 45.11 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian Berthelsen | 1999 | 219 | 36.16 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
2 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 182 | 38.47 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
3 | Anders Meldgaard | 2000 | 177 | 38.82 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Frederik Peter Bager | 1999 | 164 | 39.79 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Rasmus Kirkelund Nielsen | 1999 | 153 | 40.80 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
6 | Scott Stegenborg | 2000 | 147 | 41.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias R. F. K. Svendsen | 2000 | 101 | 46.85 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
8 | Rasmus Pedersen | 2000 | 93 | 48.10 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
9 | Mads Bogner | 2000 | 83 | 49.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Gjerløv Pedersen | 2000 | DNS | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Johan Brandt | 2000 | DSQ | Crawlarm eft. start | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marius Nørgaard | 2001 | 222 | 35.98 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 179 | 38.69 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Malthe Levisen | 2001 | 170 | 39.36 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Anders Vestergaard | 2001 | 156 | 40.46 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Andreas Andersen | 2001 | 120 | 44.25 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
6 | Nicklas Pedersen | 2001 | 107 | 45.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas L. Werther | 2002 | 78 | 51.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Fredrik Erasmus Bonderup | 2002 | 55 | 57.47 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | David Johansen | 2001 | 54 | 57.79 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
10 | Magnus Hilstrøm | 2001 | 48 | 59.86 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lucas T. Birkkjær | 2002 | 44 | 1:01.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolai Sander | 2003 | 98 | 47.22 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Simon Kristiansen | 2003 | 56 | 57.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:03 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 439 | 32.09 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Lenette Nielsen | 1997 | 382 | 33.60 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 381 | 33.64 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Katrine Kristensen | 1997 | 343 | 34.82 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
5 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | 316 | 35.80 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
6 | Kirstine Lykke Sørensen | 1997 | 270 | 37.73 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Rikke M Pedersen | 1998 | 238 | 39.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 234 | 39.57 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Nanna Borup Ydesen | 1998 | 130 | 48.16 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Trine Borup Ydesen | 1998 | 122 | 49.12 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Isabella Pedersen | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | 455 | 31.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 317 | 35.75 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 273 | 37.59 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Sarah Bugtrup | 1999 | 257 | 38.34 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Camilla D. Hansen | 2000 | 235 | 39.51 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Camilla Ottesen | 2000 | 209 | 41.10 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Caroline Zimmer | 1999 | 199 | 41.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Heidi Nguyen | 1999 | 180 | 43.16 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Sigrid Jensen | 1999 | 165 | 44.45 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | 150 | 45.87 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Waraphorn Champeng | 1999 | 147 | 46.19 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Johanne Kappel | 1999 | 143 | 46.67 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Isabella Brøgger-Andersen | 2000 | 109 | 50.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Helena Kristensen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 333 | 35.16 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 323 | 35.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 247 | 38.87 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Caroline Schøn | 2001 | 224 | 40.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 207 | 41.21 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
6 | Selina G. Carlsen | 2001 | 152 | 45.65 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 152 | 45.73 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Sofie Amalie Bøss | 2001 | 141 | 46.83 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
9 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 128 | 48.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christine L Burmeister | 2002 | 112 | 50.61 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lea Serup Schøn | 2002 | 79 | 56.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Liv Lindberg Nielsen | 2001 | 75 | 57.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ida Christensen | 2001 | 71 | 58.83 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Sofie Aastrup | 2002 | 64 | 1:01.09 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Cecilie Væver | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Linea Kolbe Thomsen | 2004 | 102 | 52.20 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maibritt Christensen | 2003 | 88 | 54.85 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Selma Pruzljanin | 2003 | 73 | 58.37 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Freja Romanski | 2003 | 69 | 59.53 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Camilla Kjær | 2003 | 44 | 1:09.05 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Mille Baggesen | 2003 | DSQ | Crawlben 25m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:04 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Thomas Kjær | 1998 | 393 | 1:08.16 | 2:24.64 | 3:41.97 | 5:00.01 | 10:05.43 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:18.67 | 7:36.79 | 8:54.23 | |||||||
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 173 | 1:30.16 | 3:11.04 | 4:53.61 | 6:34.48 | 13:16.05 | ||
Aabybro Idrætsforening | 8:16.66 | 9:57.70 | 11:40.12 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 8, 800m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Martha Moeslund | 1998 | 387 | 1:18.77 | 2:40.97 | 4:04.84 | 5:28.59 | 11:04.97 | ||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 6:52.95 | 8:17.83 | 9:42.05 | |||||||
2 | Line Meldgaard | 1997 | 376 | 1:16.20 | 2:41.14 | 4:06.53 | 5:32.49 | 11:11.21 | ||
Svømmeklubben S 68 | 6:58.68 | 8:24.50 | 9:49.79 | |||||||
3 | Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 363 | 1:18.23 | 2:43.94 | 4:10.00 | 5:36.03 | 11:18.98 | ||
Svømmeklubben S 68 | 7:02.03 | 8:27.79 | 9:53.54 | |||||||
4 | Jannie Burmeister | 1998 | 356 | 1:12.88 | 2:35.48 | 4:02.57 | 5:30.56 | 11:23.46 | ||
Skagen Svømmeklub | 6:59.54 | 8:27.87 | 9:57.66 | |||||||
- | Anne-Mette Pedersen | 1998 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 800m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Smilla Lyhne | 2000 | 493 | 1:10.38 | 2:27.05 | 3:44.43 | 5:02.48 | 10:13.19 | ||
Thisted Svømmeklub | 6:20.42 | 7:37.79 | 8:56.59 | |||||||
2 | Sarah Andersen | 1999 | 480 | 1:11.86 | 2:30.42 | 3:48.37 | 5:07.29 | 10:18.85 | ||
Thisted Svømmeklub | 6:26.38 | 7:44.64 | 9:03.02 | |||||||
3 | Camilla Johannesen | 1999 | 383 | 1:15.23 | 2:37.64 | 4:00.64 | 5:26.59 | 11:07.00 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:52.11 | 8:17.70 | 9:43.97 | |||||||
4 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 324 | 1:19.73 | 2:48.30 | 4:18.65 | 5:48.98 | 11:45.34 | ||
Aabybro Idrætsforening | 7:19.09 | 8:47.91 | 10:17.79 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:07 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 12:32 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Brandborg | 1997 | 465 | 33.40 | 1:11.80 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
2 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 425 | 35.09 | 1:13.96 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Ludvig Lind | 1998 | 355 | 37.08 | 1:18.52 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Emil Hougesen | 1997 | 338 | 37.29 | 1:19.87 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Emil Poulsen | 1997 | 335 | 38.34 | 1:20.07 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Nicolai Madsen | 1997 | 317 | 38.77 | 1:21.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Daniel Laustsen | 1997 | 253 | 42.65 | 1:27.94 | |||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
8 | Asger Mikkelsen | 1997 | 222 | 43.25 | 1:31.78 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
9 | Magnus Mortensen | 1998 | 140 | 50.48 | 1:47.16 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Boesen | 1999 | 367 | 36.78 | 1:17.64 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas K Larsen | 1999 | 343 | 37.97 | 1:19.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Yde | 2000 | 307 | 38.89 | 1:22.43 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Morten Due Nielsen | 1999 | 281 | 40.56 | 1:24.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lars Lyhne | 1999 | 248 | 42.40 | 1:28.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Peter Bager | 1999 | 237 | 43.05 | 1:29.81 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Mads L. Werther | 2000 | 219 | 44.45 | 1:32.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thomas Gosvig | 1999 | 217 | 44.93 | 1:32.54 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Prior | 1999 | 213 | 42.94 | 1:33.17 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
10 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 212 | 44.91 | 1:33.23 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Rune Nørgaard | 2000 | 190 | 46.29 | 1:36.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 160 | 1:42.51 | 1:42.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lukas Kranker | 2000 | 154 | 47.66 | 1:43.73 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
14 | Mads Bogner | 2000 | 153 | 47.67 | 1:43.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathias R. F. K. Svendsen | 2000 | 150 | 50.49 | 1:44.61 | |||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
16 | Jens Horne | 1999 | 150 | 51.30 | 1:44.69 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Rasmus Kirkelund Nielsen | 1999 | 144 | 49.47 | 1:46.09 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
18 | Scott Stegenborg | 2000 | 130 | 51.56 | 1:49.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederik Isaksen | 2000 | 125 | 53.36 | 1:51.13 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
20 | Mathias Holme Pedersen | 1999 | 108 | 55.14 | 1:56.88 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
21 | Max Lundum | 1999 | 87 | 58.04 | 2:05.65 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
22 | Adam Søholm Hansen | 1999 | 79 | 1:03.18 | 2:09.49 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Nørrevang | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Thomas Holm Tambjerg | 2000 | DNS | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Joakim Kopp Drewsen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Shane Byrne | 2000 | DSQ | Asyn. armtag start | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Schiby | 2001 | 203 | 44.97 | 1:34.57 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 167 | 47.72 | 1:40.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lawrence Langley | 2001 | 121 | 51.66 | 1:52.51 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Anton Mark Mouritzen | 2001 | 104 | 56.95 | 1:58.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lukas Emil Lynge | 2001 | 92 | 57.97 | 2:03.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Valdemar G. Christensen | 2002 | 80 | 59.47 | 2:08.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Victor Bech | 2002 | 80 | 1:00.47 | 2:09.29 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | David Johansen | 2001 | 76 | 1:02.74 | 2:11.48 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
9 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 63 | 1:06.45 | 2:19.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Storgaard | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jelmer de Zee | 2003 | 102 | 57.82 | 1:59.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Joost Rijkhoff | 2004 | 98 | 59.16 | 2:00.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon Kristiansen | 2003 | 90 | 59.41 | 2:04.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:32 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 410 | 40.01 | 1:24.41 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 353 | 41.57 | 1:28.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Ingvardsen | 1997 | 310 | 43.52 | 1:32.67 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Katrine Kristensen | 1997 | 294 | 44.17 | 1:34.25 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
5 | Sarah Nørhave | 1997 | 277 | 44.86 | 1:36.17 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 268 | 46.52 | 1:37.28 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Rikke Blach | 1997 | 234 | 49.01 | 1:41.72 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 398 | 40.45 | 1:25.23 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 393 | 40.32 | 1:25.57 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Christensen | 1999 | 385 | 40.84 | 1:26.17 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Sofie Rasmussen | 1999 | 378 | 41.03 | 1:26.75 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Maria M. Porsmose | 2000 | 367 | 41.39 | 1:27.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anette Poulsen | 1999 | 365 | 42.03 | 1:27.74 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Signe Rosendal | 2000 | 360 | 40.89 | 1:28.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 341 | 42.17 | 1:29.78 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
9 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 326 | 43.06 | 1:31.12 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Mathilde Hedemand | 1999 | 325 | 43.01 | 1:31.21 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
11 | Ida Riber | 1999 | 315 | 44.16 | 1:32.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 286 | 45.89 | 1:35.22 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Caroline Zimmer | 1999 | 282 | 45.84 | 1:35.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anna Mathiasen | 2000 | 265 | 46.10 | 1:37.62 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 260 | 46.53 | 1:38.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Gitta Nielsen | 1999 | 259 | 46.75 | 1:38.33 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
17 | Camilla D. Hansen | 2000 | 256 | 47.59 | 1:38.74 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 252 | 47.18 | 1:39.27 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
19 | Anne-Kathrine Sørensen | 1999 | 252 | 46.87 | 1:39.33 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
20 | Freja Rold Nielsen | 1999 | 242 | 49.06 | 1:40.58 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
21 | Line Schou Pedersen | 2000 | 224 | 47.02 | 1:43.29 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
22 | Andrea Zanchetta | 2000 | 215 | 50.10 | 1:44.59 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
23 | Ida Vibjerg Hansen | 1999 | 211 | 49.64 | 1:45.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Michelle Pedersen | 2000 | 198 | 50.23 | 1:47.61 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
25 | Maria Ottesen | 1999 | 196 | 49.59 | 1:47.85 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
26 | Waraphorn Champeng | 1999 | 194 | 48.14 | 1:48.22 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
27 | Frederikke G. Christensen | 2000 | 188 | 52.46 | 1:49.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Isabella Brøgger-Andersen | 2000 | 187 | 52.03 | 1:49.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Johanne Kappel | 1999 | 173 | 54.92 | 1:52.54 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Helena Kristensen | 2000 | 158 | 55.30 | 1:55.86 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie N. Eftevand | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 359 | 42.50 | 1:28.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 321 | 42.35 | 1:31.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Rye | 2001 | 258 | 46.82 | 1:38.43 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 252 | 46.18 | 1:39.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 228 | 49.15 | 1:42.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maja Meinert | 2001 | 219 | 50.35 | 1:44.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 206 | 50.95 | 1:46.10 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 206 | 50.83 | 1:46.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 183 | 52.25 | 1:50.38 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie Prior | 2002 | 177 | 53.85 | 1:51.76 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
11 | Karoline Sørensen | 2002 | 159 | 53.96 | 1:55.71 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 156 | 55.64 | 1:56.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Holst | 2002 | 147 | 57.23 | 1:58.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lea Serup Schøn | 2002 | 142 | 56.52 | 2:00.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofie Amalie Bøss | 2001 | 140 | 57.78 | 2:00.79 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
16 | Johanne Westergaard | 2002 | 135 | 57.41 | 2:02.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 134 | 1:00.29 | 2:02.56 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 112 | 1:02.42 | 2:09.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Lise Lindemann Larsen | 2002 | DSQ | Flyben | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 130 | 57.78 | 2:03.84 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
2 | Camilla R Nielsen | 2003 | 93 | 1:05.06 | 2:18.30 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
3 | Camilla Kjær | 2003 | 76 | 1:11.91 | 2:28.10 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Selma Pruzljanin | 2003 | DSQ | Ej 2 hænder vending | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:57 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 13:01 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 264 | 38.52 | 1:23.80 | 2:07.86 | 2:50.15 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Dennis Madsen | 1997 | 253 | 37.46 | 1:22.62 | 2:09.21 | 2:52.48 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:01 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Nielsen | 1997 | 255 | 40.78 | 1:28.75 | 2:19.83 | 3:10.42 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Tollerup | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Ida Mikkelsen | 1998 | DNS | |||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Andrea Zanchetta | 2000 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:04 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Bæk Hjermitslev | 1997 | 485 | 25.83 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 366 | 28.39 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 336 | 29.19 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Kjær | 1998 | 332 | 29.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Hougesen | 1997 | 329 | 29.40 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 310 | 29.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Storgaard | 1998 | 309 | 30.02 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Lasse Harde | 1998 | 293 | 30.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nikolaj Mikkelsen | 1998 | 258 | 31.87 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
10 | Emil Christensen | 1998 | 252 | 32.16 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
11 | Jacob Koch | 1998 | 244 | 32.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Asger Mikkelsen | 1997 | 243 | 32.52 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
13 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | 238 | 32.76 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
14 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 218 | 33.71 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Magnus Mortensen | 1998 | 159 | 37.49 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Sebastian Brun Koch | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas K Larsen | 1999 | 449 | 26.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | 412 | 27.28 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 309 | 30.02 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Morten Due Nielsen | 1999 | 246 | 32.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 240 | 32.67 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Lukas Kranker | 2000 | 232 | 33.02 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
7 | Andreas Prior | 1999 | 212 | 34.05 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
8 | Jonas Ipsen | 2000 | 187 | 35.52 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
9 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | 182 | 35.79 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Kirkelund Nielsen | 1999 | 177 | 36.18 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
11 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 163 | 37.18 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Max Lundum | 1999 | 153 | 37.99 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
13 | Berthel R. Andersen | 2000 | 141 | 39.01 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Martin Bøhm Jensen | 2000 | 140 | 39.07 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
15 | Jens Horne | 1999 | 136 | 39.43 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Johan Brandt | 2000 | 136 | 39.43 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Andreas Nørrevang | 1999 | 127 | 40.41 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
18 | Joakim Kopp Drewsen | 2000 | 107 | 42.70 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Jakob Aagard | 2000 | 55 | 53.53 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Anders Gjerløv Pedersen | 2000 | DNS | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Carl Skov | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marius Nørgaard | 2001 | 280 | 31.02 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Andersen | 2001 | 257 | 31.92 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
3 | Malthe Levisen | 2001 | 243 | 32.54 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 193 | 35.12 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders Vestergaard | 2001 | 180 | 35.97 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Magnus Hilstrøm | 2001 | 132 | 39.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Victor Bech | 2002 | 131 | 39.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Fredrik Erasmus Bonderup | 2002 | 85 | 46.17 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Frederik D. Jensen | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Rasmus Storgaard | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 136 | 39.46 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Nikolai Sander | 2003 | 102 | 43.43 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Joost Rijkhoff | 2004 | 79 | 47.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jimmy Nielsen | 2003 | 57 | 52.73 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Jelmer de Zee | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:32 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 522 | 28.88 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Lenette Nielsen | 1997 | 520 | 28.92 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Martha Moeslund | 1998 | 397 | 31.63 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Jannie Burmeister | 1998 | 396 | 31.67 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | 391 | 31.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | 380 | 32.09 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
7 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 365 | 32.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kirstine Lykke Sørensen | 1997 | 355 | 32.84 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
9 | Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 353 | 32.91 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Line Hesselvang | 1998 | 334 | 33.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rikke M Pedersen | 1998 | 313 | 34.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 296 | 34.87 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Hannah Ibsen | 1997 | 281 | 35.50 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Rikke Blach | 1997 | 276 | 35.73 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
15 | Trine Bak | 1998 | 260 | 36.41 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
16 | Nanna Borup Ydesen | 1998 | 213 | 38.94 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Trine Borup Ydesen | 1998 | 212 | 38.98 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Anne-Mette Pedersen | 1998 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Mikkelsen | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Smilla Lyhne | 2000 | 427 | 30.88 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Camilla Johannesen | 1999 | 426 | 30.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sarah Andersen | 1999 | 413 | 31.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sine Johansen | 2000 | 389 | 31.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Signe Rosendal | 2000 | 376 | 32.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 364 | 32.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria M. Porsmose | 2000 | 364 | 32.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 360 | 32.69 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
9 | Julie Broekhoff | 1999 | 346 | 33.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Camilla Ottesen | 2000 | 339 | 33.34 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 322 | 33.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma Lund | 2000 | 319 | 34.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Astrid Yde | 2000 | 312 | 34.29 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Gitta Nielsen | 1999 | 307 | 34.45 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
15 | Ida Riber | 1999 | 304 | 34.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sarah Bugtrup | 1999 | 296 | 34.88 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
17 | Michelle Pedersen | 2000 | 290 | 35.12 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 289 | 35.18 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
19 | Camilla Outzen | 2000 | 274 | 35.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ida Vibjerg Hansen | 1999 | 251 | 36.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emilia Nielsen | 2000 | 235 | 37.68 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
22 | Heidi Nguyen | 1999 | 209 | 39.16 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Line Schou Pedersen | 2000 | 206 | 39.37 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
24 | Line Teilberg Madsen | 2000 | 202 | 39.60 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Johanne Kappel | 1999 | 189 | 40.52 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Helena Kristensen | 2000 | 167 | 42.25 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emma R. Boesen | 2000 | 164 | 42.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Steen | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 404 | 31.46 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 391 | 31.79 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 357 | 32.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 347 | 33.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kirstine Frandsen | 2001 | 345 | 33.14 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Rye | 2001 | 259 | 36.49 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 250 | 36.89 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
8 | Maria Kornum | 2001 | 232 | 37.85 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
9 | Karoline Sørensen | 2002 | 225 | 38.20 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christine L Burmeister | 2002 | 179 | 41.23 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Selina G. Carlsen | 2001 | 173 | 41.73 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
12 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 150 | 43.77 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie Amalie Bøss | 2001 | 147 | 44.07 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
14 | Sara Bjeldbak | 2002 | 141 | 44.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ida Christensen | 2001 | 133 | 45.50 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 133 | 45.50 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 125 | 46.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cecilie Prior | 2002 | 117 | 47.53 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
19 | Lise Lindemann Larsen | 2002 | 112 | 48.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Kathrine Steffensen | 2001 | 73 | 55.55 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Mia Kunoe Tarp | 2002 | 54 | 1:01.38 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Cecilie Væver | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maibritt Christensen | 2003 | 134 | 45.45 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Freja Romanski | 2003 | 130 | 45.89 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Camilla R Nielsen | 2003 | 129 | 46.05 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
4 | Linea Kolbe Thomsen | 2004 | 121 | 47.02 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 116 | 47.62 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
6 | Selma Pruzljanin | 2003 | 116 | 47.66 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura S. Olesen | 2005 | 90 | 51.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Kjær | 2003 | 83 | 53.39 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sara B. Gottlieb | 2003 | 78 | 54.38 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Mille Baggesen | 2003 | 76 | 54.90 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:45 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 381 | 1:07.50 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil Poulsen | 1997 | 291 | 1:13.85 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 284 | 1:14.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lasse Harde | 1998 | 271 | 1:15.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 260 | 1:16.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 250 | 1:17.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jacob Koch | 1998 | 236 | 1:19.22 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Daniel Laustsen | 1997 | 234 | 1:19.43 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
9 | Nikolaj Mikkelsen | 1998 | 206 | 1:22.91 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
10 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 205 | 1:23.02 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lars Lyhne | 1999 | 348 | 1:09.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas K Larsen | 1999 | 313 | 1:12.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Yde | 2000 | 306 | 1:12.59 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 204 | 1:23.20 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Thomas Gosvig | 1999 | 198 | 1:24.01 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristian Berthelsen | 1999 | 193 | 1:24.67 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Anders Meldgaard | 2000 | 185 | 1:25.85 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Rune Nørgaard | 2000 | 182 | 1:26.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads L. Werther | 2000 | 165 | 1:29.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 160 | 1:30.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonas Ipsen | 2000 | 157 | 1:30.75 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
12 | Frederik Isaksen | 2000 | 156 | 1:30.86 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
13 | Rasmus Pedersen | 2000 | 130 | 1:36.66 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
14 | Mathias Holme Pedersen | 1999 | 109 | 1:42.33 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
15 | Adam Søholm Hansen | 1999 | 102 | 1:44.78 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
16 | Max Lundum | 1999 | 90 | 1:49.22 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
17 | Shane Byrne | 2000 | 64 | 2:02.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Gjerløv Pedersen | 2000 | DNS | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 198 | 1:24.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Schiby | 2001 | 195 | 1:24.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anton Mark Mouritzen | 2001 | 143 | 1:33.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas L. Werther | 2002 | 121 | 1:38.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Victor Bech | 2002 | 115 | 1:40.53 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lucas T. Birkkjær | 2002 | 111 | 1:41.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicklas Pedersen | 2001 | 95 | 1:47.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Valdemar G. Christensen | 2002 | 88 | 1:49.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 88 | 1:49.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Lawrence Langley | 2001 | DSQ | svøm på mave v/65 m. | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Lukas Emil Lynge | 2001 | DSQ | Udsvøm må mave v/50m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christopher Z. Christense | 2003 | 91 | 1:48.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Joost Rijkhoff | 2004 | 85 | 1:51.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jimmy Nielsen | 2003 | 74 | 1:56.64 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Jelmer de Zee | 2003 | 59 | 2:05.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 14:35 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 503 | 1:09.45 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Line Juul Nielsen | 1997 | 378 | 1:16.37 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Jannie Burmeister | 1998 | 360 | 1:17.67 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | 357 | 1:17.84 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Katrine Kristensen | 1997 | 348 | 1:18.51 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
6 | Isabella Pedersen | 1998 | 328 | 1:20.12 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Line Hesselvang | 1998 | 318 | 1:20.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rikke M Pedersen | 1998 | 299 | 1:22.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Line Meldgaard | 1997 | 286 | 1:23.86 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Kirstine Lykke Sørensen | 1997 | 284 | 1:24.06 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
11 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 250 | 1:27.72 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Rikke Blach | 1997 | 236 | 1:29.35 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
13 | Sarah Nørhave | 1997 | 236 | 1:29.40 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Nanna Borup Ydesen | 1998 | 190 | 1:36.09 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Caroline Mikkelsen | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | 434 | 1:12.96 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Maria M. Porsmose | 2000 | 387 | 1:15.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sarah Andersen | 1999 | 377 | 1:16.43 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Christensen | 1999 | 323 | 1:20.47 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Sine Johansen | 2000 | 319 | 1:20.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Mathiasen | 2000 | 306 | 1:21.95 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Broekhoff | 1999 | 294 | 1:23.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 290 | 1:23.46 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Sigrid Jensen | 1999 | 264 | 1:26.05 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Caroline Zimmer | 1999 | 259 | 1:26.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 250 | 1:27.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maria Ottesen | 1999 | 238 | 1:29.08 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
13 | Freja Rold Nielsen | 1999 | 234 | 1:29.63 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
14 | Camilla Outzen | 2000 | 231 | 1:30.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Camilla Ottesen | 2000 | 228 | 1:30.46 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Michelle Pedersen | 2000 | 206 | 1:33.48 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
17 | Mathilde Hedemand | 1999 | 200 | 1:34.50 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
18 | Astrid Yde | 2000 | 199 | 1:34.62 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Heidi Nguyen | 1999 | 183 | 1:37.30 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Line Schou Pedersen | 2000 | 180 | 1:37.77 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
21 | Frederikke G. Christensen | 2000 | 172 | 1:39.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Andrea Zanchetta | 2000 | 166 | 1:40.50 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
23 | Emilia Nielsen | 2000 | 161 | 1:41.48 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
24 | Line Teilberg Madsen | 2000 | 153 | 1:43.37 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emma R. Boesen | 2000 | 133 | 1:48.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Lund | 2000 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Steen | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Signe Rosendal | 2000 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 326 | 1:20.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 312 | 1:21.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 292 | 1:23.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 265 | 1:25.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kirstine Frandsen | 2001 | 265 | 1:25.99 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Schøn | 2001 | 251 | 1:27.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | 149 | 1:44.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 148 | 1:44.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maja Meinert | 2001 | 143 | 1:45.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Chili Müller | 2002 | 140 | 1:46.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Christensen | 2001 | 134 | 1:47.92 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
12 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 126 | 1:50.14 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Holst | 2002 | 126 | 1:50.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Johanne Westergaard | 2002 | 125 | 1:50.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sara Bjeldbak | 2002 | 122 | 1:51.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sofie Aastrup | 2002 | 111 | 1:54.79 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
17 | Liv Lindberg Nielsen | 2001 | 92 | 2:02.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Iben Kjær Bengtson | 2002 | DSQ | Ej fortsat bev.v/50m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mia Kunoe Tarp | 2002 | DSQ | Ej ryglig eft. 25m. | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura S. Olesen | 2005 | 108 | 1:55.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Camilla R Nielsen | 2003 | 103 | 1:57.90 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:35 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 14:49 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Brandborg | 1997 | 446 | 33.04 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
2 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 404 | 34.17 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Ludvig Lind | 1998 | 377 | 34.95 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Emil Hougesen | 1997 | 359 | 35.54 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Nicolai Madsen | 1997 | 320 | 36.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Storgaard | 1998 | 264 | 39.34 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Asger Mikkelsen | 1997 | 200 | 43.15 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
8 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | 142 | 48.43 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
9 | Magnus Mortensen | 1998 | 141 | 48.46 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
10 | Emil Christensen | 1998 | 140 | 48.58 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Boesen | 1999 | 337 | 36.27 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Prior | 1999 | 249 | 40.13 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
3 | Frederik Peter Bager | 1999 | 224 | 41.55 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Thomas Gosvig | 1999 | 204 | 42.92 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias R. F. K. Svendsen | 2000 | 153 | 47.21 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
6 | Jens Horne | 1999 | 144 | 48.19 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Lukas Kranker | 2000 | 140 | 48.60 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
8 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | 135 | 49.25 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonas Ipsen | 2000 | 134 | 49.32 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
10 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 111 | 52.48 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
11 | Berthel R. Andersen | 2000 | 94 | 55.47 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Martin Bøhm Jensen | 2000 | 89 | 56.60 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
13 | Andreas Nørrevang | 1999 | 87 | 56.98 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
14 | Jakob Aagard | 2000 | 79 | 58.74 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Johan Brandt | 2000 | DSQ | 1 hånd i vend v/25m | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marius Nørgaard | 2001 | 171 | 45.46 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Malthe Levisen | 2001 | 153 | 47.25 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Andreas Andersen | 2001 | 136 | 49.12 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
4 | Anders Vestergaard | 2001 | 129 | 49.94 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 106 | 53.27 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 75 | 59.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Fredrik Erasmus Bonderup | 2002 | 68 | 1:01.96 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Frederik D. Jensen | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christopher Z. Christense | 2003 | 94 | 55.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 83 | 57.87 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Jimmy Nielsen | 2003 | 69 | 1:01.43 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Nikolai Sander | 2003 | DSQ | 1 hånd V/ afslut | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:49 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 383 | 39.66 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Maria Ingvardsen | 1997 | 303 | 42.90 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 256 | 45.35 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Hannah Ibsen | 1997 | 249 | 45.77 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | 224 | 47.39 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
6 | Trine Bak | 1998 | 219 | 47.75 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Anne Tollerup | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Trine Borup Ydesen | 1998 | DSQ | asykrom benspark | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Christensen | 1999 | 356 | 40.65 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Mathilde Hedemand | 1999 | 342 | 41.18 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
3 | Anette Poulsen | 1999 | 337 | 41.40 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 335 | 41.48 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Ida Riber | 1999 | 281 | 43.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne-Kathrine Sørensen | 1999 | 247 | 45.93 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | 233 | 46.79 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 213 | 48.23 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
9 | Frederikke G. Christensen | 2000 | 179 | 51.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Steen | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 287 | 43.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Rye | 2001 | 244 | 46.06 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 228 | 47.15 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 222 | 47.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Prior | 2002 | 162 | 52.83 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
6 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 158 | 53.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Karoline Sørensen | 2002 | 158 | 53.31 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Chili Müller | 2002 | 115 | 59.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Selina G. Carlsen | 2001 | 114 | 59.32 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
10 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 99 | 1:02.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maria Kornum | 2001 | 96 | 1:03.00 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
12 | Christine L Burmeister | 2002 | 88 | 1:04.75 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lise Lindemann Larsen | 2002 | 76 | 1:08.13 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kathrine Steffensen | 2001 | 48 | 1:19.44 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Cecilie Væver | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Mia Kunoe Tarp | 2002 | DSQ | crawlben | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Freja Romanski | 2003 | 124 | 57.68 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Maibritt Christensen | 2003 | 114 | 59.44 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Sara B. Gottlieb | 2003 | 107 | 1:00.73 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 105 | 1:01.14 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Linea Kolbe Thomsen | 2004 | 87 | 1:05.03 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:56 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 15:33 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As 3 Drenge 1 19 | 1997 | 405 | 1:52.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Thomas Kjær | 1998 | 28.76 | 28.76 | |||||||
Lars Lyhne | 1999 | 27.95 | 56.71 | |||||||
Andreas M. Porsmose | 1998 | 29.62 | 1:26.33 | |||||||
Andreas K Larsen | 1999 | 26.13 | 1:52.46 | |||||||
2 | Nord Drenge 1 19 | 1997 | 397 | 1:53.16 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Emil Bæk Hjermitslev | 1997 | 26.21 | 26.21 | |||||||
Emil Poulsen | 1997 | 28.20 | 54.41 | |||||||
Karl Meisner-Jensen | 1999 | 30.00 | 1:24.41 | |||||||
Ludvig Lind | 1998 | 28.75 | 1:53.16 | |||||||
3 | Smut Drenge 2 19 | 1997 | 341 | 1:59.03 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Emil Hougesen | 1997 | 29.04 | 29.04 | |||||||
Emil Leander Bonderup | 1998 | 29.34 | 58.38 | |||||||
Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 28.97 | 1:27.35 | |||||||
Malthe Levisen | 2001 | 31.68 | 1:59.03 | |||||||
4 | Thisted Drenge 1 19 | 1997 | 313 | 2:02.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 29.21 | 29.21 | |||||||
Peter Enevold Sørensen | 1998 | 29.62 | 58.83 | |||||||
Jacob Nyvang Jensen | 1999 | 34.04 | 1:32.87 | |||||||
Marcus Boesen | 1999 | 29.60 | 2:02.47 | |||||||
5 | As 3 Drenge 2 19 | 1998 | 282 | 2:06.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mads L. Werther | 2000 | 32.61 | 32.61 | |||||||
Lasse Harde | 1998 | 31.31 | 1:03.92 | |||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 32.58 | 1:36.50 | |||||||
Sebastian Brun Koch | 1998 | 30.27 | 2:06.77 | |||||||
6 | Bsk08 Herrer | 1997 | 204 | 2:21.23 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | 34.01 | 34.01 | |||||||
Lukas Kranker | 2000 | 34.61 | 1:08.62 | |||||||
Martin Bøhm Jensen | 2000 | 39.82 | 1:48.44 | |||||||
Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 32.79 | 2:21.23 | |||||||
- | Søhestens Drenge 1 19 | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As 3 Drenge 3 19 | 2000 | 221 | 2:17.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 32.69 | 32.69 | |||||||
Niklas T. Kristiansen | 2000 | 34.20 | 1:06.89 | |||||||
Søren P. Rasmussen | 2001 | 37.12 | 1:44.01 | |||||||
Thomas Schiby | 2001 | 33.59 | 2:17.60 | |||||||
2 | S68 Hjørring Gr.2H Hold 1 | 1999 | 214 | 2:19.13 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Gustav Yde | 2000 | 28.33 | 28.33 | |||||||
Anders Meldgaard | 2000 | 34.54 | 1:02.87 | |||||||
Jens Horne | 1999 | 38.49 | 1:41.36 | |||||||
Berthel R. Andersen | 2000 | 37.77 | 2:19.13 | |||||||
3 | Sprintteam Y 19 | 1999 | 177 | 2:28.14 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Thomas Gosvig | 1999 | 34.26 | 34.26 | |||||||
Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 35.35 | 1:09.61 | |||||||
Mathias Holme Pedersen | 1999 | 39.76 | 1:49.37 | |||||||
Max Lundum | 1999 | 38.77 | 2:28.14 | |||||||
4 | As4 Drenge 1 19 | 2000 | 164 | 2:32.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Anton Mark Mouritzen | 2001 | 37.86 | 37.86 | |||||||
Nicklas Pedersen | 2001 | 41.49 | 1:19.35 | |||||||
Mads Bogner | 2000 | 37.35 | 1:56.70 | |||||||
Scott Stegenborg | 2000 | 35.41 | 2:32.11 | |||||||
5 | Smut Drenge 1 19 | 1999 | 98 | 3:00.36 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Frederik Peter Bager | 1999 | 34.62 | 34.62 | |||||||
Jimmy Nielsen | 2003 | 56.21 | 1:30.83 | |||||||
Nikolai Sander | 2003 | 45.01 | 2:15.84 | |||||||
Fredrik Erasmus Bonderup | 2002 | 44.52 | 3:00.36 | |||||||
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As T-Hold Drenge 1 19 | 2001 | 114 | 2:51.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 40.95 | 40.95 | |||||||
Christopher Z. Christense | 2003 | 42.13 | 1:23.08 | |||||||
Valdemar G. Christensen | 2002 | 45.55 | 2:08.63 | |||||||
Lukas Emil Lynge | 2001 | 42.77 | 2:51.40 | |||||||
- | As4 Drenge 2 19 | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Jonas L. Werther | 2002 | 42.43 | 42.43 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:33 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 15:42 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Smut Piger 1 20 | 1997 | 465 | 2:02.82 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Lenette Nielsen | 1997 | 28.62 | 28.62 | |||||||
Line Niss Bjerregaard | 1998 | 29.65 | 58.27 | |||||||
Isabella Pedersen | 1998 | 32.41 | 1:30.68 | |||||||
Martha Moeslund | 1998 | 32.14 | 2:02.82 | |||||||
2 | As3 Piger 1 20 | 1998 | 431 | 2:05.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Camilla Johannesen | 1999 | 31.17 | 31.17 | |||||||
Signe Rosendal | 2000 | 32.24 | 1:03.41 | |||||||
Julie Dahl Schneider | 1998 | 31.07 | 1:34.48 | |||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 31.42 | 2:05.90 | |||||||
3 | As3 Piger 2 20 | 1997 | 405 | 2:08.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Julie Broekhoff | 1999 | 32.89 | 32.89 | |||||||
Sine Johansen | 2000 | 31.82 | 1:04.71 | |||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 32.30 | 1:37.01 | |||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 31.58 | 2:08.59 | |||||||
4 | Søhestens Piger 1 20 | 1997 | 385 | 2:10.77 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Caroline Mikkelsen | 1998 | 31.33 | 31.33 | |||||||
Josefine B. Rasmussen | 1998 | 32.93 | 1:04.26 | |||||||
Rikke Blach | 1997 | 35.91 | 1:40.17 | |||||||
Katrine Kristensen | 1997 | 30.60 | 2:10.77 | |||||||
5 | S68 Hjørring Gr.1 Hold 1 | 1997 | 384 | 2:10.91 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 32.20 | 32.20 | |||||||
Julie Rishøj Andersen | 1997 | 31.41 | 1:03.61 | |||||||
Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 33.99 | 1:37.60 | |||||||
Line Meldgaard | 1997 | 33.31 | 2:10.91 | |||||||
6 | Sexy Ladies | 1998 | 351 | 2:14.91 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Ida Mikkelsen | 1998 | 31.51 | 31.51 | |||||||
Anne-Kathrine Sørensen | 1999 | 36.60 | 1:08.11 | |||||||
Maria Ottesen | 1999 | 35.16 | 1:43.27 | |||||||
Jannie Burmeister | 1998 | 31.64 | 2:14.91 | |||||||
7 | Pingvin Piger 1 20 | 1997 | 324 | 2:18.45 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Line Juul Nielsen | 1997 | 32.31 | 32.31 | |||||||
Trine Bak | 1998 | 36.12 | 1:08.43 | |||||||
Maria Rye | 2001 | 37.33 | 1:45.76 | |||||||
Kirstine Lykke Sørensen | 1997 | 32.69 | 2:18.45 | |||||||
8 | S68 Hjørring Gr.1 Hold 2 | 1997 | 248 | 2:31.33 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Nanna Borup Ydesen | 1998 | 40.04 | 40.04 | |||||||
Laura Ragnarsdottir | 1998 | 35.77 | 1:15.81 | |||||||
Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 35.34 | 1:51.15 | |||||||
Trine Borup Ydesen | 1998 | 40.18 | 2:31.33 | |||||||
- | As K Piger 20 | 1997 | DSQ | Ej afleveret holdkor | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | As4 Piger 1 20 | 1997 | DSQ | Ingen berør v/75m. | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lea Serup Schøn | 2002 | 41.72 | 41.72 | |||||||
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thisted Piger 1 20 | 1999 | 392 | 2:09.96 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Sarah Andersen | 1999 | 31.43 | 31.43 | |||||||
Anette Poulsen | 1999 | 34.98 | 1:06.41 | |||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 32.97 | 1:39.38 | |||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 30.58 | 2:09.96 | |||||||
2 | S68 Hjørring Gr.2 Hold 1 | 1999 | 386 | 2:10.64 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Astrid Yde | 2000 | 33.98 | 33.98 | |||||||
Marie Brandt Pedersen | 2000 | 32.09 | 1:06.07 | |||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 30.91 | 1:36.98 | |||||||
Camilla D. Hansen | 2000 | 33.66 | 2:10.64 | |||||||
3 | As3 Piger 3 20 | 1999 | 356 | 2:14.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Helena M. S. Sørensen | 2001 | 33.66 | 33.66 | |||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 33.64 | 1:07.30 | |||||||
Ida Riber | 1999 | 34.33 | 1:41.63 | |||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 32.55 | 2:14.18 | |||||||
4 | Pingvin Piger 2 20 | 2000 | 326 | 2:18.20 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 32.95 | 32.95 | |||||||
Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 33.47 | 1:06.42 | |||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 35.85 | 1:42.27 | |||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 35.93 | 2:18.20 | |||||||
5 | Smut Piger 2 20 | 1999 | 291 | 2:23.52 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Caroline Christensen | 1999 | 1:08.75 | 1:08.75 | |||||||
Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 38.10 | 1:46.85 | |||||||
Michelle Pedersen | 2000 | 36.67 | 2:23.52 | |||||||
Emilia Nielsen | 2000 | 2:23.52 | ||||||||
6 | Nord Piger 2 20 | 1999 | 278 | 2:25.69 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Camilla Ottesen | 2000 | 33.97 | 33.97 | |||||||
Sigrid Jensen | 1999 | 34.12 | 1:08.09 | |||||||
Waraphorn Champeng | 1999 | 37.90 | 1:45.99 | |||||||
Line Schou Pedersen | 2000 | 39.70 | 2:25.69 | |||||||
7 | As4 Piger 2 20 | 2000 | 227 | 2:36.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Schøn | 2001 | 33.64 | 33.64 | |||||||
Isabella Brøgger-Andersen | 2000 | 40.75 | 1:14.39 | |||||||
Maja Meinert | 2001 | 38.70 | 1:53.09 | |||||||
Liv Lindberg Nielsen | 2001 | 42.94 | 2:36.03 | |||||||
8 | Søhestens Piger 2 20 | 1999 | 178 | 2:49.00 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Sofie Aastrup | 2002 | 42.37 | 42.37 | |||||||
Freja Rold Nielsen | 1999 | 37.90 | 1:20.27 | |||||||
Maria Kornum | 2001 | 42.67 | 2:02.94 | |||||||
Camilla R Nielsen | 2003 | 46.06 | 2:49.00 | |||||||
9 | Thisted Piger 3 20 | 2000 | 129 | 3:08.14 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Helena Kristensen | 2000 | 43.63 | 43.63 | |||||||
Camilla Kjær | 2003 | 55.08 | 1:38.71 | |||||||
Lise Lindemann Larsen | 2002 | 27.93 | 2:06.64 | |||||||
Line Teilberg Madsen | 2000 | 1:01.50 | 3:08.14 | |||||||
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As4 Piger 3 20 | 2002 | 164 | 2:53.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 41.82 | 41.82 | |||||||
Emma Ildal Djørup | 2002 | 45.38 | 1:27.20 | |||||||
Chili Müller | 2002 | 40.89 | 2:08.09 | |||||||
Johanne Westergaard | 2002 | 45.67 | 2:53.76 | |||||||
2 | Smut Piger 3 20 | 2001 | 148 | 2:59.81 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 38.59 | 38.59 | |||||||
Maibritt Christensen | 2003 | 47.16 | 1:25.75 | |||||||
Freja Romanski | 2003 | 47.10 | 2:12.85 | |||||||
Ida Christensen | 2001 | 46.96 | 2:59.81 | |||||||
3 | Thisted Piger 2 20 | 2002 | 141 | 3:02.67 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 45.51 | 45.51 | |||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 45.83 | 1:31.34 | |||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 51.44 | 2:22.78 | |||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 39.89 | 3:02.67 | |||||||
4 | As T-Hold Piger 1 20 | 2002 | 116 | 3:15.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Holst | 2002 | 48.80 | 48.80 | |||||||
Laura S. Olesen | 2005 | 53.11 | 1:41.91 | |||||||
Sara Bjeldbak | 2002 | 46.20 | 2:28.11 | |||||||
Iben Kjær Bengtson | 2002 | 47.17 | 3:15.28 | |||||||
5 | S68 Hjørring Gr. 3 Hold 1 | 2001 | 71 | 3:49.31 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Kathrine Steffensen | 2001 | 57.50 | 57.50 | |||||||
Mia Kunoe Tarp | 2002 | 1:57.73 | 2:55.23 | |||||||
Mille Baggesen | 2003 | 54.08 | 3:49.31 | |||||||
Sara B. Gottlieb | 2003 | 3:49.31 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:42 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 09:39 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 453 | 1:04.34 | 2:15.08 | 3:28.88 | 4:36.98 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Kjær | 1998 | 399 | 1:07.54 | 2:23.28 | 3:36.33 | 4:49.00 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 389 | 1:07.64 | 2:23.55 | 3:37.51 | 4:51.41 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Morten Due Nielsen | 1999 | 335 | 1:11.00 | 2:28.38 | 3:48.26 | 5:06.49 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads L. Werther | 2000 | 276 | 1:16.18 | 2:41.56 | 4:05.46 | 5:26.64 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 170 | 1:31.76 | 3:10.40 | 4:50.76 | 6:24.33 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
4 | Frederik Isaksen | 2000 | 162 | 1:27.53 | 3:10.06 | 4:52.89 | 6:30.46 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:39 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 10:01 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martha Moeslund | 1998 | 402 | 1:14.66 | 2:35.51 | 3:57.44 | 5:18.24 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Line Meldgaard | 1997 | 376 | 1:16.18 | 2:38.56 | 4:02.53 | 5:25.59 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 356 | 1:17.14 | 2:43.55 | 4:08.69 | 5:31.44 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Trine Bak | 1998 | 285 | 1:22.89 | 2:53.97 | 4:25.98 | 5:57.06 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Anne-Mette Pedersen | 1998 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Smilla Lyhne | 2000 | 502 | 1:09.33 | 2:25.05 | 3:41.48 | 4:55.51 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sarah Andersen | 1999 | 460 | 1:12.09 | 2:29.90 | 3:48.31 | 5:04.42 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 422 | 1:16.40 | 2:36.19 | 3:55.83 | 5:13.28 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camilla D. Hansen | 2000 | 398 | 1:16.20 | 2:39.08 | 4:01.10 | 5:19.33 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Sine Johansen | 2000 | 336 | 1:20.32 | 2:47.04 | 4:13.06 | 5:37.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Astrid Yde | 2000 | 319 | 1:19.94 | 2:47.78 | 4:16.96 | 5:43.81 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Maria Ottesen | 1999 | 283 | 1:21.95 | 2:53.33 | 4:26.69 | 5:57.73 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma R. Boesen | 2000 | 176 | 1:37.62 | 3:24.35 | 5:12.28 | 6:59.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Waraphorn Champeng | 1999 | 165 | 1:35.23 | 3:25.55 | 5:19.55 | 7:08.20 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Camilla Johannesen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:01 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 23, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 390 | 2:30.73 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Emil Bæk Hjermitslev | 1997 | 384 | 2:31.50 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Nicolai Madsen | 1997 | 301 | 2:44.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Storgaard | 1998 | 292 | 2:45.88 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Daniel Laustsen | 1997 | 236 | 2:58.01 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
6 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | 192 | 3:10.86 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Jacob Koch | 1998 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 23, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas K Larsen | 1999 | 406 | 2:28.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | 383 | 2:31.57 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Lars Lyhne | 1999 | 352 | 2:35.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 284 | 2:47.41 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Kristian Berthelsen | 1999 | 255 | 2:53.59 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
6 | Rune Nørgaard | 2000 | 235 | 2:58.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thomas Gosvig | 1999 | 223 | 3:01.53 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anders Meldgaard | 2000 | 212 | 3:04.73 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 187 | 3:12.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lukas Kranker | 2000 | 167 | 3:19.83 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
11 | Mathias R. F. K. Svendsen | 2000 | 160 | 3:22.56 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
12 | Scott Stegenborg | 2000 | 156 | 3:24.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathias Holme Pedersen | 1999 | 151 | 3:26.62 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
14 | Adam Søholm Hansen | 1999 | 126 | 3:39.81 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Gjerløv Pedersen | 2000 | DNS | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Johan Brandt | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Mads Bogner | 2000 | DSQ | 1 hånd i vend v/125m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Max Lundum | 1999 | DSQ | Ej fortsat bev. v/75 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 200m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 217 | 3:03.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Andersen | 2001 | 211 | 3:05.01 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
3 | Malthe Levisen | 2001 | 211 | 3:05.03 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Thomas Schiby | 2001 | 208 | 3:05.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas L. Werther | 2002 | 126 | 3:39.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicklas Pedersen | 2001 | DSQ | Flyben i bryst | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Ruben C. Nørgaard | 2002 | DSQ | På mave e/75 m. | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 200m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
- | Simon Kristiansen | 2003 | DSQ | På mave e/ 75 m. | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 24, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | 480 | 2:39.11 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 478 | 2:39.32 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 438 | 2:44.07 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Katrine Kristensen | 1997 | 423 | 2:45.93 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
5 | Janni Andreasen | 1997 | 378 | 2:52.32 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
6 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 375 | 2:52.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Line Meldgaard | 1997 | 365 | 2:54.37 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Karoline Nielsen | 1997 | 355 | 2:55.94 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Line Hesselvang | 1998 | 323 | 3:01.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jannie Burmeister | 1998 | 311 | 3:03.83 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | 285 | 3:09.33 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
12 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 281 | 3:10.32 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Nanna Borup Ydesen | 1998 | 191 | 3:36.46 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Maria Ingvardsen | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 24, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | 513 | 2:35.66 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 461 | 2:41.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Smilla Lyhne | 2000 | 437 | 2:44.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anette Poulsen | 1999 | 361 | 2:54.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Mathiasen | 2000 | 353 | 2:56.29 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Christensen | 1999 | 351 | 2:56.69 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 344 | 2:57.77 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Camilla D. Hansen | 2000 | 334 | 2:59.61 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Ida Riber | 1999 | 316 | 3:02.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Gitta Nielsen | 1999 | 311 | 3:03.97 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
11 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 308 | 3:04.48 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
12 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 293 | 3:07.57 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
13 | Emma Lund | 2000 | 288 | 3:08.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Camilla Outzen | 2000 | 279 | 3:10.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | 254 | 3:16.64 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Andrea Zanchetta | 2000 | 249 | 3:17.94 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
17 | Isabella Brøgger-Andersen | 2000 | 188 | 3:37.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Johanne Kappel | 1999 | DSQ | Ej forsat bev. v/75 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 384 | 2:51.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 325 | 3:01.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 317 | 3:02.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Schøn | 2001 | 272 | 3:12.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 257 | 3:15.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maja Meinert | 2001 | 231 | 3:23.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 213 | 3:28.72 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 192 | 3:36.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofie Aastrup | 2002 | 159 | 3:49.95 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
10 | Lea Serup Schøn | 2002 | 137 | 4:01.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Johanne Westergaard | 2002 | 132 | 4:04.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Liv Lindberg Nielsen | 2001 | 114 | 4:16.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Holst | 2002 | DSQ | Asymetrisk arm i fly | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Louise Bach Andersen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Løb 24, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Selma Pruzljanin | 2003 | 149 | 3:55.29 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maibritt Christensen | 2003 | 137 | 4:01.45 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:08 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Bæk Hjermitslev | 1997 | 495 | 56.81 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Marcus Brandborg | 1997 | 442 | 59.01 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 439 | 59.12 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 395 | 1:01.25 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Dennis Madsen | 1997 | 383 | 1:01.86 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
6 | Thomas Kjær | 1998 | 376 | 1:02.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 374 | 1:02.40 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emil Poulsen | 1997 | 368 | 1:02.72 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Lasse Harde | 1998 | 348 | 1:03.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emil Hougesen | 1997 | 338 | 1:04.50 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 329 | 1:05.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ludvig Lind | 1998 | 329 | 1:05.11 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 316 | 1:06.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Daniel Laustsen | 1997 | 258 | 1:10.55 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
15 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 252 | 1:11.15 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Asger Mikkelsen | 1997 | 249 | 1:11.45 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
17 | Emil Christensen | 1998 | 231 | 1:13.23 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
18 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | 225 | 1:13.86 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Magnus Mortensen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas K Larsen | 1999 | 467 | 57.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | 436 | 59.25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Lars Lyhne | 1999 | 378 | 1:02.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 323 | 1:05.52 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Kristian Berthelsen | 1999 | 291 | 1:07.83 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
6 | Morten Due Nielsen | 1999 | 267 | 1:09.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads L. Werther | 2000 | 251 | 1:11.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rune Nørgaard | 2000 | 245 | 1:11.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anders Meldgaard | 2000 | 217 | 1:14.73 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Thomas Gosvig | 1999 | 211 | 1:15.53 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederik Peter Bager | 1999 | 210 | 1:15.62 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
12 | Lukas Kranker | 2000 | 207 | 1:16.02 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
13 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 201 | 1:16.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Scott Stegenborg | 2000 | 168 | 1:21.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rasmus Pedersen | 2000 | 156 | 1:23.54 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
16 | Jonas Ipsen | 2000 | 153 | 1:24.01 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
17 | Mathias Holme Pedersen | 1999 | 148 | 1:24.90 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
18 | Frederik Isaksen | 2000 | 148 | 1:25.01 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
19 | Adam Søholm Hansen | 1999 | 143 | 1:26.03 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
20 | Max Lundum | 1999 | 134 | 1:27.74 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
21 | Berthel R. Andersen | 2000 | 134 | 1:27.75 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Martin Bøhm Jensen | 2000 | 131 | 1:28.53 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
23 | Andreas Nørrevang | 1999 | 130 | 1:28.78 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
24 | Jens Horne | 1999 | 129 | 1:29.04 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
25 | Joakim Kopp Drewsen | 2000 | 118 | 1:31.63 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Johan Brandt | 2000 | 113 | 1:32.93 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
27 | Mads Bogner | 2000 | 111 | 1:33.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Shane Byrne | 2000 | 79 | 1:44.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Jakob Aagard | 2000 | 44 | 2:07.31 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Anders Gjerløv Pedersen | 2000 | DNS | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Carl Skov | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Schiby | 2001 | 247 | 1:11.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 180 | 1:19.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lawrence Langley | 2001 | 178 | 1:19.92 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Nicklas Pedersen | 2001 | 124 | 1:30.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas L. Werther | 2002 | 123 | 1:30.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus Hilstrøm | 2001 | 122 | 1:30.59 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lucas T. Birkkjær | 2002 | 116 | 1:32.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Victor Bech | 2002 | 110 | 1:33.77 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 106 | 1:35.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Valdemar G. Christensen | 2002 | 97 | 1:37.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lukas Emil Lynge | 2001 | 88 | 1:41.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | David Johansen | 2001 | 82 | 1:43.44 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Frederik D. Jensen | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Rasmus Storgaard | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Anders Vestergaard | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Anton Mark Mouritzen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Kristiansen | 2003 | 130 | 1:28.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christopher Z. Christense | 2003 | 124 | 1:30.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 115 | 1:32.41 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Nikolai Sander | 2003 | 101 | 1:36.64 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Joost Rijkhoff | 2004 | 90 | 1:40.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jelmer de Zee | 2003 | 76 | 1:46.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:34 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lenette Nielsen | 1997 | 548 | 1:02.32 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Ida Mikkelsen | 1998 | 446 | 1:06.77 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | 439 | 1:07.14 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Caroline Mikkelsen | 1998 | 405 | 1:08.96 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
5 | Line Juul Nielsen | 1997 | 403 | 1:09.04 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
6 | Jannie Burmeister | 1998 | 402 | 1:09.12 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martha Moeslund | 1998 | 384 | 1:10.15 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 380 | 1:10.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | 353 | 1:12.17 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
10 | Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 345 | 1:12.71 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Kirstine Lykke Sørensen | 1997 | 331 | 1:13.74 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
12 | Rikke M Pedersen | 1998 | 325 | 1:14.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rikke Blach | 1997 | 297 | 1:16.49 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
14 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 287 | 1:17.33 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Trine Bak | 1998 | 250 | 1:20.92 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
16 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 249 | 1:21.04 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Nanna Borup Ydesen | 1998 | 189 | 1:28.82 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Trine Borup Ydesen | 1998 | 181 | 1:30.23 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Anne-Mette Pedersen | 1998 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Ingvardsen | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 456 | 1:06.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Rasmussen | 1999 | 453 | 1:06.41 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Camilla Johannesen | 1999 | 444 | 1:06.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sarah Andersen | 1999 | 442 | 1:06.96 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 388 | 1:09.95 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
6 | Sine Johansen | 2000 | 382 | 1:10.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Broekhoff | 1999 | 375 | 1:10.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maria M. Porsmose | 2000 | 372 | 1:10.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 363 | 1:11.51 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Astrid Yde | 2000 | 341 | 1:13.03 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Mathilde Hedemand | 1999 | 338 | 1:13.25 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
12 | Sigrid Jensen | 1999 | 331 | 1:13.77 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 327 | 1:14.06 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
14 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | 324 | 1:14.25 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
15 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 320 | 1:14.54 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Anette Poulsen | 1999 | 318 | 1:14.70 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Gitta Nielsen | 1999 | 313 | 1:15.15 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
18 | Maria Ottesen | 1999 | 312 | 1:15.22 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
19 | Camilla Outzen | 2000 | 310 | 1:15.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sarah Bugtrup | 1999 | 299 | 1:16.27 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
21 | Camilla Ottesen | 2000 | 296 | 1:16.52 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
22 | Emma Lund | 2000 | 289 | 1:17.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anne-Kathrine Sørensen | 1999 | 279 | 1:18.11 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
24 | Ida Vibjerg Hansen | 1999 | 248 | 1:21.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | 246 | 1:21.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Heidi Nguyen | 1999 | 244 | 1:21.59 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
27 | Andrea Zanchetta | 2000 | 219 | 1:24.67 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
28 | Martha G. Overbye | 2000 | 206 | 1:26.35 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
29 | Line Teilberg Madsen | 2000 | 190 | 1:28.74 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Johanne Kappel | 1999 | 189 | 1:28.81 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
31 | Line Schou Pedersen | 2000 | 183 | 1:29.82 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
32 | Helena Kristensen | 2000 | 172 | 1:31.75 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
33 | Emma R. Boesen | 2000 | 162 | 1:33.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Rold Nielsen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Signe Rosendal | 2000 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Steen | 2000 | DNF | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Caroline Zimmer | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederikke G. Christensen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 370 | 1:11.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 358 | 1:11.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 358 | 1:11.85 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 335 | 1:13.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 324 | 1:14.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Schøn | 2001 | 294 | 1:16.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 247 | 1:21.26 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
8 | Maria Kornum | 2001 | 193 | 1:28.21 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
9 | Karoline Sørensen | 2002 | 187 | 1:29.19 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Selina G. Carlsen | 2001 | 181 | 1:30.11 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
11 | Chili Müller | 2002 | 180 | 1:30.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 146 | 1:36.96 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johanne Westergaard | 2002 | 129 | 1:40.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 129 | 1:41.00 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lea Serup Schøn | 2002 | 128 | 1:41.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ida Christensen | 2001 | 126 | 1:41.80 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
17 | Lise Lindemann Larsen | 2002 | 125 | 1:41.99 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 125 | 1:42.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sara Bjeldbak | 2002 | 123 | 1:42.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Liv Lindberg Nielsen | 2001 | 123 | 1:42.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 122 | 1:42.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Cecilie Holst | 2002 | 100 | 1:49.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Kathrine Steffensen | 2001 | 83 | 1:57.13 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Mia Kunoe Tarp | 2002 | 52 | 2:16.97 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Væver | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Maria Rye | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Sofie Hein Rimmen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Selma Pruzljanin | 2003 | 132 | 1:40.06 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Freja Romanski | 2003 | 130 | 1:40.66 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Camilla R Nielsen | 2003 | 120 | 1:43.43 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
4 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 113 | 1:45.54 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Laura S. Olesen | 2005 | 88 | 1:54.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Camilla Kjær | 2003 | 88 | 1:54.85 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:08 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 27, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Dennis Madsen | 1997 | 332 | 2:33.18 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
2 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 308 | 2:37.04 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 300 | 2:38.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lasse Harde | 1998 | 299 | 2:38.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 279 | 2:42.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob Koch | 1998 | 257 | 2:46.98 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Nikolaj Mikkelsen | 1998 | 228 | 2:53.77 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
8 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 218 | 2:56.36 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 226 | 2:54.08 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Frederik Isaksen | 2000 | 154 | 3:18.16 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
3 | Rasmus Pedersen | 2000 | 149 | 3:19.94 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
4 | Scott Stegenborg | 2000 | 144 | 3:22.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:49 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 481 | 2:33.23 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Anne Tollerup | 1998 | 420 | 2:40.26 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Line Juul Nielsen | 1997 | 405 | 2:42.29 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | 393 | 2:43.93 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Isabella Pedersen | 1998 | 373 | 2:46.72 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Line Hesselvang | 1998 | 358 | 2:48.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Line Meldgaard | 1997 | 349 | 2:50.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Rikke M Pedersen | 1998 | 313 | 2:56.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Karoline Nielsen | 1997 | 310 | 2:57.34 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ida Mikkelsen | 1998 | 300 | 2:59.36 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 278 | 3:03.92 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Sarah Nørhave | 1997 | 267 | 3:06.29 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Rikke Blach | 1997 | 242 | 3:12.60 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Anne-Mette Pedersen | 1998 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Katrine Kristensen | 1997 | DSQ | Ej fortsat bev. 150m | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maria M. Porsmose | 2000 | 426 | 2:39.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Mathiasen | 2000 | 386 | 2:44.87 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla Johannesen | 1999 | 348 | 2:50.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Broekhoff | 1999 | 334 | 2:53.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Lund | 2000 | 274 | 3:04.73 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 268 | 3:06.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Astrid Yde | 2000 | 225 | 3:17.38 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Freja Rold Nielsen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Camilla Ottesen | 2000 | DSQ | Ej fortsat bev. 25m | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Sigrid Jensen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 377 | 2:46.15 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 332 | 2:53.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | DSQ | Ej berør 100m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Amalie Bøss | 2001 | DSQ | Ej fortsat bev. 75m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:28 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 369 | 1:07.58 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
2 | Emil Bæk Hjermitslev | 1997 | 340 | 1:09.44 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Ludvig Lind | 1998 | 279 | 1:14.17 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Nicolai Madsen | 1997 | 269 | 1:15.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Storgaard | 1998 | 215 | 1:20.92 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 208 | 1:21.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil Christensen | 1998 | 87 | 1:49.43 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Asger Mikkelsen | 1997 | DNS | |||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 341 | 1:09.38 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 241 | 1:17.91 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Lars Lyhne | 1999 | 239 | 1:18.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristian Berthelsen | 1999 | 181 | 1:25.63 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
5 | Rune Nørgaard | 2000 | 179 | 1:26.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads L. Werther | 2000 | 167 | 1:27.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thomas Gosvig | 1999 | 157 | 1:29.90 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anders Meldgaard | 2000 | 143 | 1:32.71 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 121 | 1:37.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 113 | 1:40.16 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
11 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 87 | 1:49.50 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Andreas K Larsen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 171 | 1:27.36 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Schiby | 2001 | 120 | 1:38.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Søren P. Rasmussen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:04 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 13:05 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lenette Nielsen | 1997 | 419 | 1:13.57 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Janni Andreasen | 1997 | 303 | 1:22.00 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
3 | Kirstine Lykke Sørensen | 1997 | 248 | 1:27.61 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 206 | 1:33.21 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | 462 | 1:11.20 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Smilla Lyhne | 2000 | 348 | 1:18.25 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 342 | 1:18.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 217 | 1:31.59 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
5 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 215 | 1:31.83 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 213 | 1:32.22 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Andrea Zanchetta | 2000 | 193 | 1:35.18 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
8 | Heidi Nguyen | 1999 | 182 | 1:37.15 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Maria Ottesen | 1999 | 166 | 1:40.12 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | 157 | 1:42.04 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
11 | Waraphorn Champeng | 1999 | 99 | 1:59.07 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 326 | 1:20.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 235 | 1:29.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 198 | 1:34.52 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Sofie Amalie Bøss | 2001 | 142 | 1:45.42 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:05 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 13:20 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Brandborg | 1997 | 449 | 2:37.59 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
2 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 417 | 2:41.48 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Emil Hougesen | 1997 | 345 | 2:51.98 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Nicolai Madsen | 1997 | 315 | 2:57.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Poulsen | 1997 | 304 | 2:59.56 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 292 | 3:01.98 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Ludvig Lind | 1998 | 261 | 3:08.80 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Thomas Kjær | 1998 | 253 | 3:10.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Daniel Laustsen | 1997 | 243 | 3:13.48 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
10 | Dennis Madsen | 1997 | 214 | 3:21.71 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
11 | Asger Mikkelsen | 1997 | 204 | 3:25.04 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
12 | Magnus Mortensen | 1998 | 152 | 3:46.14 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Due Nielsen | 1999 | 321 | 2:56.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Peter Bager | 1999 | 245 | 3:12.89 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Mads Bogner | 2000 | 152 | 3:45.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jens Horne | 1999 | 143 | 3:50.58 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Shane Byrne | 2000 | 79 | 4:40.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias R. F. K. Svendsen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | David Johansen | 2001 | 82 | 4:37.60 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Rasmus Storgaard | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:20 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | 409 | 3:01.25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 407 | 3:01.62 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 349 | 3:11.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Janni Andreasen | 1997 | 324 | 3:16.02 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
5 | Martha Moeslund | 1998 | 315 | 3:17.83 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Karoline Nielsen | 1997 | 306 | 3:19.61 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sarah Nørhave | 1997 | 265 | 3:29.39 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Ida Mikkelsen | 1998 | 249 | 3:33.82 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rikke Blach | 1997 | 228 | 3:40.32 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Maria Ingvardsen | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 427 | 2:58.77 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Christensen | 1999 | 384 | 3:05.21 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 366 | 3:08.09 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Anette Poulsen | 1999 | 342 | 3:12.41 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria M. Porsmose | 2000 | 339 | 3:13.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Hedemand | 1999 | 328 | 3:15.13 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
7 | Ida Riber | 1999 | 314 | 3:17.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Zimmer | 1999 | 284 | 3:24.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 265 | 3:29.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Gitta Nielsen | 1999 | 260 | 3:30.75 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
11 | Anne-Kathrine Sørensen | 1999 | 248 | 3:34.21 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ida Vibjerg Hansen | 1999 | 226 | 3:41.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Line Schou Pedersen | 2000 | 222 | 3:42.30 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Martha G. Overbye | 2000 | 198 | 3:50.95 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Frederikke G. Christensen | 2000 | 192 | 3:53.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Isabella Brøgger-Andersen | 2000 | 187 | 3:55.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Waraphorn Champeng | 1999 | 185 | 3:56.31 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Freja Rold Nielsen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 358 | 3:09.51 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 289 | 3:23.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 255 | 3:32.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Rye | 2001 | 239 | 3:36.99 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 214 | 3:44.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 207 | 3:47.63 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Maja Meinert | 2001 | 200 | 3:50.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 193 | 3:52.94 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofie Aastrup | 2002 | 189 | 3:54.59 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:34 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 33, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 393 | 30.86 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
2 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 355 | 31.92 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jacob Koch | 1998 | 275 | 34.77 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Emil Poulsen | 1997 | 275 | 34.78 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 265 | 35.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lasse Harde | 1998 | 256 | 35.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 245 | 36.12 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Storgaard | 1998 | 242 | 36.28 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 210 | 38.05 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Nikolaj Mikkelsen | 1998 | 205 | 38.34 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
11 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | 184 | 39.74 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Emil Christensen | 1998 | 158 | 41.85 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 33, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 217 | 37.65 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Jonas Ipsen | 2000 | 185 | 39.69 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
3 | Mathias R. F. K. Svendsen | 2000 | 154 | 42.15 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
4 | Lukas Kranker | 2000 | 152 | 42.39 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Rasmus Pedersen | 2000 | 138 | 43.76 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
6 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 126 | 45.12 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Berthel R. Andersen | 2000 | 116 | 46.38 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Mathias Holme Pedersen | 1999 | 104 | 48.14 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Max Lundum | 1999 | 97 | 49.14 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Joakim Kopp Drewsen | 2000 | 96 | 49.33 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Martin Bøhm Jensen | 2000 | 90 | 50.42 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Shane Byrne | 2000 | 70 | 54.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jakob Aagard | 2000 | 52 | 1:00.65 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Anders Gjerløv Pedersen | 2000 | DNS | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Adam Søholm Hansen | 1999 | DSQ | Ej fortsat bev. v/25 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Brandt | 2000 | DSQ | Ud på mave e/25 m | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 33, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marius Nørgaard | 2001 | 248 | 35.98 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Andersen | 2001 | 187 | 39.56 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
3 | Malthe Levisen | 2001 | 161 | 41.59 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Anton Mark Mouritzen | 2001 | 153 | 42.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders Vestergaard | 2001 | 142 | 43.29 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Victor Bech | 2002 | 136 | 44.02 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 120 | 45.82 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 112 | 46.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lucas T. Birkkjær | 2002 | 108 | 47.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Valdemar G. Christensen | 2002 | 97 | 49.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Fredrik Erasmus Bonderup | 2002 | 85 | 51.52 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Frederik D. Jensen | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Magnus Hilstrøm | 2001 | DSQ | På mave v/ 25m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 118 | 46.12 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Joost Rijkhoff | 2004 | 90 | 50.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christopher Z. Christense | 2003 | 85 | 51.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jelmer de Zee | 2003 | 81 | 52.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nikolai Sander | 2003 | DSQ | Ud på mave e/25m | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:05 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 14:25 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 34, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 569 | 31.02 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Lenette Nielsen | 1997 | 451 | 33.52 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | 389 | 35.21 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Jannie Burmeister | 1998 | 383 | 35.40 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Line Juul Nielsen | 1997 | 370 | 35.80 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
6 | Katrine Kristensen | 1997 | 360 | 36.12 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
7 | Line Hesselvang | 1998 | 339 | 36.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Isabella Pedersen | 1998 | 325 | 37.38 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Caroline Mikkelsen | 1998 | 310 | 37.99 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
10 | Rikke M Pedersen | 1998 | 298 | 38.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | 279 | 39.31 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
12 | Kirstine Lykke Sørensen | 1997 | 276 | 39.46 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
13 | Hannah Ibsen | 1997 | 245 | 41.06 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 245 | 41.09 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Sarah Nørhave | 1997 | 221 | 42.48 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Nanna Borup Ydesen | 1998 | 189 | 44.82 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Trine Borup Ydesen | 1998 | 163 | 47.03 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sarah Andersen | 1999 | 367 | 35.88 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Signe Rosendal | 2000 | 331 | 37.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Christensen | 1999 | 328 | 37.28 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Sine Johansen | 2000 | 325 | 37.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Broekhoff | 1999 | 308 | 38.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 302 | 38.31 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Anna Mathiasen | 2000 | 285 | 39.06 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Ottesen | 2000 | 268 | 39.86 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Sigrid Jensen | 1999 | 253 | 40.62 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 251 | 40.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Caroline Zimmer | 1999 | 248 | 40.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ida Riber | 1999 | 232 | 41.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sarah Bugtrup | 1999 | 219 | 42.63 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
14 | Anne-Kathrine Sørensen | 1999 | 215 | 42.93 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
15 | Camilla Outzen | 2000 | 214 | 42.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathilde Hedemand | 1999 | 206 | 43.54 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
17 | Camilla D. Hansen | 2000 | 204 | 43.68 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Ida Vibjerg Hansen | 1999 | 195 | 44.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | 184 | 45.20 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Heidi Nguyen | 1999 | 182 | 45.31 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Line Schou Pedersen | 2000 | 177 | 45.78 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
22 | Frederikke G. Christensen | 2000 | 169 | 46.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emma Steen | 2000 | 168 | 46.58 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
24 | Martha G. Overbye | 2000 | 167 | 46.66 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
25 | Johanne Kappel | 1999 | 163 | 47.05 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Line Teilberg Madsen | 2000 | 160 | 47.35 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Isabella Brøgger-Andersen | 2000 | 150 | 48.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Emma R. Boesen | 2000 | 130 | 50.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Helena Kristensen | 2000 | DSQ | Ej forstat bev.v/25m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 173 | 46.15 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 162 | 47.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christine L Burmeister | 2002 | 161 | 47.26 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sara Bjeldbak | 2002 | 156 | 47.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Selina G. Carlsen | 2001 | 141 | 49.39 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
6 | Ida Christensen | 2001 | 126 | 51.23 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 126 | 51.31 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lise Lindemann Larsen | 2002 | 122 | 51.87 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Kornum | 2001 | 111 | 53.46 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
10 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 75 | 1:00.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Væver | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | DSQ | Ingen berøring v/25m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Chili Müller | 2002 | DSQ | Ej fortsat bev | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kathrine Steffensen | 2001 | DSQ | På mave v/25m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Mia Kunoe Tarp | 2002 | DSQ | Udsvøm på mave v/25m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Linea Kolbe Thomsen | 2004 | 142 | 49.29 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maibritt Christensen | 2003 | 133 | 50.29 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Camilla R Nielsen | 2003 | 117 | 52.52 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
4 | Freja Romanski | 2003 | 117 | 52.55 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Laura S. Olesen | 2005 | 99 | 55.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sara B. Gottlieb | 2003 | 81 | 59.29 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Camilla Kjær | 2003 | 75 | 1:00.81 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | DSQ | Ej fortsat bev.V/25m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Mille Baggesen | 2003 | DSQ | På mave v/25m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:25 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marius Nørgaard | 2001 | 245 | 1:21.16 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Malthe Levisen | 2001 | 207 | 1:25.74 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Andreas Andersen | 2001 | 188 | 1:28.57 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
4 | Anders Vestergaard | 2001 | 175 | 1:30.75 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 159 | 1:33.63 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lawrence Langley | 2001 | 153 | 1:34.97 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Anton Mark Mouritzen | 2001 | 131 | 1:39.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicklas Pedersen | 2001 | 118 | 1:43.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 113 | 1:45.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 107 | 1:46.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonas L. Werther | 2002 | 100 | 1:49.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Valdemar G. Christensen | 2002 | 100 | 1:49.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Victor Bech | 2002 | 96 | 1:50.85 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | David Johansen | 2001 | 87 | 1:54.53 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
15 | Lucas T. Birkkjær | 2002 | 87 | 1:54.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Fredrik Erasmus Bonderup | 2002 | 85 | 1:55.25 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
17 | Lukas Emil Lynge | 2001 | 82 | 1:56.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Storgaard | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Magnus Hilstrøm | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Kristiansen | 2003 | 122 | 1:42.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 120 | 1:42.98 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Nikolai Sander | 2003 | 114 | 1:44.66 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Joost Rijkhoff | 2004 | 103 | 1:48.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jelmer de Zee | 2003 | 81 | 1:57.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Christopher Z. Christense | 2003 | DSQ | Asymetrisk arm i fly | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:28 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 14:51 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 320 | 1:24.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 310 | 1:25.27 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Caroline Schøn | 2001 | 291 | 1:27.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 270 | 1:29.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 243 | 1:32.53 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
6 | Maria Rye | 2001 | 241 | 1:32.73 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 212 | 1:36.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maja Meinert | 2001 | 199 | 1:38.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 199 | 1:38.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Amalie Bøss | 2001 | 174 | 1:43.39 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
11 | Karoline Sørensen | 2002 | 170 | 1:44.16 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Selina G. Carlsen | 2001 | 163 | 1:45.75 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
13 | Sofie Aastrup | 2002 | 148 | 1:49.24 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
14 | Chili Müller | 2002 | 147 | 1:49.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 138 | 1:51.82 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Maria Kornum | 2001 | 136 | 1:52.39 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
17 | Liv Lindberg Nielsen | 2001 | 130 | 1:53.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Christine L Burmeister | 2002 | 129 | 1:54.17 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
19 | Cecilie Holst | 2002 | 127 | 1:54.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 122 | 1:56.53 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ida Christensen | 2001 | 108 | 2:01.42 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
22 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 101 | 2:03.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Væver | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Ildal Djørup | 2002 | DSQ | Asymetrisk arm i fly | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Johanne Westergaard | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Lea Serup Schøn | 2002 | DSQ | Afslut på mave i ryg | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mia Kunoe Tarp | 2002 | DSQ | Asymetrisk arm i fly | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Sara Bjeldbak | 2002 | DSQ | Asymetrisk arm i fly | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 141 | 1:51.03 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
2 | Selma Pruzljanin | 2003 | 130 | 1:53.96 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maibritt Christensen | 2003 | 127 | 1:54.94 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Camilla R Nielsen | 2003 | 125 | 1:55.57 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
5 | Linea Kolbe Thomsen | 2004 | 121 | 1:56.71 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Freja Romanski | 2003 | 120 | 1:57.12 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Laura S. Olesen | 2005 | 86 | 2:10.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Kjær | 2003 | 86 | 2:10.81 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:51 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 15:17 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 37, 4X50m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nord Drenge 1 37 | 1997 | 328 | 2:07.19 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Emil Poulsen | 1997 | 33.83 | 33.83 | |||||||
Ludvig Lind | 1998 | 34.45 | 1:08.28 | |||||||
Karl Meisner-Jensen | 1999 | 33.28 | 1:41.56 | |||||||
Emil Bæk Hjermitslev | 1997 | 25.63 | 2:07.19 | |||||||
2 | As 3 Drenge 1 37 | 1998 | 321 | 2:08.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lars Lyhne | 1999 | 32.28 | 32.28 | |||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 37.86 | 1:10.14 | |||||||
Andreas K Larsen | 1999 | 30.16 | 1:40.30 | |||||||
Thomas Kjær | 1998 | 27.86 | 2:08.16 | |||||||
3 | Smut Drenge 1 37 | 1997 | 293 | 2:12.11 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Emil Leander Bonderup | 1998 | 33.47 | 33.47 | |||||||
Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 34.27 | 1:07.74 | |||||||
Emil Hougesen | 1997 | 32.67 | 1:40.41 | |||||||
Malthe Levisen | 2001 | 31.70 | 2:12.11 | |||||||
4 | As 3 Drenge 2 37 | 1998 | 233 | 2:22.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Sebastian Brun Koch | 1998 | 34.11 | 34.11 | |||||||
Andreas M. Porsmose | 1998 | 40.31 | 1:14.42 | |||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 36.94 | 1:51.36 | |||||||
Lasse Harde | 1998 | 31.23 | 2:22.59 | |||||||
5 | Thisted Drenge 1 37 | 1997 | 169 | 2:38.60 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Victor Bech | 2002 | 44.18 | 44.18 | |||||||
Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 39.47 | 1:23.65 | |||||||
Peter Enevold Sørensen | 1998 | 34.60 | 1:58.25 | |||||||
Magnus Hilstrøm | 2001 | 40.35 | 2:38.60 | |||||||
6 | Søhestens Drenge 1 37 | 1998 | 139 | 2:49.31 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Nikolaj Mikkelsen | 1998 | 39.06 | 39.06 | |||||||
Magnus Mortensen | 1998 | 46.50 | 1:25.56 | |||||||
Frederik Isaksen | 2000 | 44.65 | 2:10.21 | |||||||
Andreas Nørrevang | 1999 | 39.10 | 2:49.31 | |||||||
Løb 37, 4X50m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As 3 Drenge 3 37 | 2000 | 167 | 2:39.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Thomas Schiby | 2001 | 38.96 | 38.96 | |||||||
Mads L. Werther | 2000 | 44.95 | 1:23.91 | |||||||
Søren P. Rasmussen | 2001 | 42.12 | 2:06.03 | |||||||
Niklas T. Kristiansen | 2000 | 33.29 | 2:39.32 | |||||||
2 | S68 Hjørring Gr.2H Hold1 | 1999 | 152 | 2:44.25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Joakim Kopp Drewsen | 2000 | 49.60 | 49.60 | |||||||
Jens Horne | 1999 | 50.91 | 1:40.51 | |||||||
Gustav Yde | 2000 | 30.16 | 2:10.67 | |||||||
Anders Meldgaard | 2000 | 33.58 | 2:44.25 | |||||||
3 | Bsk08 3 | 2000 | 142 | 2:48.32 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 37.81 | 37.81 | |||||||
Lukas Kranker | 2000 | 47.97 | 1:25.78 | |||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 42.68 | 2:08.46 | |||||||
Martin Bøhm Jensen | 2000 | 39.86 | 2:48.32 | |||||||
4 | Sprintteam X 37 | 1999 | 136 | 2:50.57 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Holme Pedersen | 1999 | 46.89 | 46.89 | |||||||
Thomas Gosvig | 1999 | 43.88 | 1:30.77 | |||||||
Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 41.24 | 2:12.01 | |||||||
Adam Søholm Hansen | 1999 | 38.56 | 2:50.57 | |||||||
5 | As4 Drenge 1 37 | 2000 | 122 | 2:56.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Scott Stegenborg | 2000 | 42.29 | 42.29 | |||||||
Mads Bogner | 2000 | 47.31 | 1:29.60 | |||||||
Anton Mark Mouritzen | 2001 | 46.65 | 2:16.25 | |||||||
Nicklas Pedersen | 2001 | 40.54 | 2:56.79 | |||||||
- | As T-Hold Drenge 1 37 | 2000 | DSQ | Asymetrisk arm i fly | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 52.42 | 52.42 | |||||||
Løb 37, 4X50m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As4 Drenge 2 37 | 2002 | 78 | 3:25.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Ruben C. Nørgaard | 2002 | 48.50 | 48.50 | |||||||
Simon Kristiansen | 2003 | 58.06 | 1:46.56 | |||||||
Jonas L. Werther | 2002 | 56.37 | 2:42.93 | |||||||
Lucas T. Birkkjær | 2002 | 42.12 | 3:25.05 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:17 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 15:20 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 38, 4X50m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Smut Piger 1 38 | 1997 | 434 | 2:14.84 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Line Niss Bjerregaard | 1998 | 31.62 | 31.62 | |||||||
Caroline Christensen | 1999 | 39.96 | 1:11.58 | |||||||
Isabella Pedersen | 1998 | 35.10 | 1:46.68 | |||||||
Lenette Nielsen | 1997 | 28.16 | 2:14.84 | |||||||
2 | S68 Hjørring Gr. 1 Hold 1 | 1997 | 381 | 2:20.77 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Julie Rishøj Andersen | 1997 | 35.06 | 35.06 | |||||||
Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 40.17 | 1:15.23 | |||||||
Anne Tollerup | 1998 | 33.41 | 1:48.64 | |||||||
Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 32.13 | 2:20.77 | |||||||
3 | Søhestens Piger 1 38 | 1997 | 320 | 2:29.31 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Katrine Kristensen | 1997 | 37.63 | 37.63 | |||||||
Janni Andreasen | 1997 | 43.97 | 1:21.60 | |||||||
Josefine B. Rasmussen | 1998 | 36.23 | 1:57.83 | |||||||
Caroline Mikkelsen | 1998 | 31.48 | 2:29.31 | |||||||
4 | Skagens Sexy Ladies | 1997 | 299 | 2:32.62 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Jannie Burmeister | 1998 | 36.20 | 36.20 | |||||||
Anne-Kathrine Sørensen | 1999 | 47.15 | 1:23.35 | |||||||
Karoline Nielsen | 1997 | 37.04 | 2:00.39 | |||||||
Ida Mikkelsen | 1998 | 32.23 | 2:32.62 | |||||||
5 | As3 Piger 3 38 | 1998 | 272 | 2:37.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Hesselvang | 1998 | 38.89 | 38.89 | |||||||
Helena M. S. Sørensen | 2001 | 41.65 | 1:20.54 | |||||||
Camilla Outzen | 2000 | 43.36 | 2:03.90 | |||||||
Emma Lund | 2000 | 33.63 | 2:37.53 | |||||||
6 | Pingvin Piger 1 38 | 1997 | 268 | 2:38.28 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Line Juul Nielsen | 1997 | 36.00 | 36.00 | |||||||
Maria Rye | 2001 | 47.32 | 1:23.32 | |||||||
Kirstine Lykke Sørensen | 1997 | 38.59 | 2:01.91 | |||||||
Trine Bak | 1998 | 36.37 | 2:38.28 | |||||||
7 | S68 Hjørring Gr. 1 Hold 2 | 1997 | 256 | 2:40.79 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 40.08 | 40.08 | |||||||
Laura Ragnarsdottir | 1998 | 45.61 | 1:25.69 | |||||||
Line Meldgaard | 1997 | 37.88 | 2:03.57 | |||||||
Nanna Borup Ydesen | 1998 | 37.22 | 2:40.79 | |||||||
8 | As K Piger 38 | 1998 | 233 | 2:46.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Rikke M Pedersen | 1998 | 38.52 | 38.52 | |||||||
Frederikke G. Christensen | 2000 | 50.00 | 1:28.52 | |||||||
Ida Vibjerg Hansen | 1999 | 43.31 | 2:11.83 | |||||||
Caroline Zimmer | 1999 | 34.17 | 2:46.00 | |||||||
9 | Søhestens Piger 2 38 | 1997 | 132 | 3:20.30 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Rikke Blach | 1997 | 42.93 | 42.93 | |||||||
Emma Steen | 2000 | 55.80 | 1:38.73 | |||||||
Sofie Aastrup | 2002 | 1:00.68 | 2:39.41 | |||||||
Maria Kornum | 2001 | 40.89 | 3:20.30 | |||||||
- | Smut Piger 2 38 | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 38, 4X50m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As3 Piger 1 38 | 1999 | 378 | 2:21.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 36.01 | 36.01 | |||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 39.36 | 1:15.37 | |||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 35.50 | 1:50.87 | |||||||
Camilla Johannesen | 1999 | 30.38 | 2:21.25 | |||||||
2 | Thisted Piger 1 38 | 1999 | 364 | 2:23.02 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anna Mathiasen | 2000 | 38.50 | 38.50 | |||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 39.37 | 1:17.87 | |||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 34.57 | 1:52.44 | |||||||
Sarah Andersen | 1999 | 30.58 | 2:23.02 | |||||||
3 | As3 Piger 2 38 | 2000 | 328 | 2:27.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 37.33 | 37.33 | |||||||
Signe Rosendal | 2000 | 40.24 | 1:17.57 | |||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 38.70 | 1:56.27 | |||||||
Sine Johansen | 2000 | 31.70 | 2:27.97 | |||||||
4 | S68 Hjørring Gr. 2 Hold 1 | 1999 | 307 | 2:31.31 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Marie Brandt Pedersen | 2000 | 38.41 | 38.41 | |||||||
Camilla D. Hansen | 2000 | 44.41 | 1:22.82 | |||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 34.05 | 1:56.87 | |||||||
Astrid Yde | 2000 | 34.44 | 2:31.31 | |||||||
5 | Pingvin Piger 2 38 | 2000 | 260 | 2:39.89 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 41.76 | 41.76 | |||||||
Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 43.10 | 1:24.86 | |||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 42.19 | 2:07.05 | |||||||
Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 32.84 | 2:39.89 | |||||||
6 | Nord Piger 2 38 | 1999 | 224 | 2:48.19 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Sigrid Jensen | 1999 | 39.81 | 39.81 | |||||||
Line Schou Pedersen | 2000 | 48.98 | 1:28.79 | |||||||
Camilla Ottesen | 2000 | 41.88 | 2:10.67 | |||||||
Waraphorn Champeng | 1999 | 37.52 | 2:48.19 | |||||||
7 | As4 Piger 2 38 | 2000 | 167 | 3:05.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Liv Lindberg Nielsen | 2001 | 55.73 | 55.73 | |||||||
Maja Meinert | 2001 | 49.11 | 1:44.84 | |||||||
Caroline Schøn | 2001 | 39.63 | 2:24.47 | |||||||
Isabella Brøgger-Andersen | 2000 | 40.93 | 3:05.40 | |||||||
8 | Thisted Piger 3 38 | 1999 | 138 | 3:17.46 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Line Teilberg Madsen | 2000 | 47.38 | 47.38 | |||||||
Helena Kristensen | 2000 | 54.67 | 1:42.05 | |||||||
Johanne Kappel | 1999 | 49.52 | 2:31.57 | |||||||
Lise Lindemann Larsen | 2002 | 45.89 | 3:17.46 | |||||||
- | Aabybro Damer | 1999 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Freja Emborg Sørensen | 1999 | |||||||||
Andrea Zanchetta | 2000 | |||||||||
Eva Elvensø Gregersen | 1999 | |||||||||
Sofie S. Madsen | 2001 | DNS | ||||||||
- | S68 Hjørring Gr. 2 Hold 2 | 1999 | DSQ | Ej fortsat bev. v/25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 38, 4X50m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As4 Piger 3 38 | 2002 | 157 | 3:09.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Rytter Nielsen | 2002 | 49.18 | 49.18 | |||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 49.00 | 1:38.18 | |||||||
Sofie Hein Rimmen | 2002 | 49.83 | 2:28.01 | |||||||
Chili Müller | 2002 | 41.20 | 3:09.21 | |||||||
2 | As4 Piger 1 38 | 2002 | 134 | 3:19.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Johanne Westergaard | 2002 | 50.07 | 50.07 | |||||||
Emma Ildal Djørup | 2002 | 1:05.06 | 1:55.13 | |||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 41.82 | 2:36.95 | |||||||
Lea Serup Schøn | 2002 | 42.63 | 3:19.58 | |||||||
3 | Smut Piger 3 38 | 2001 | 124 | 3:24.84 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Freja Romanski | 2003 | 52.08 | 52.08 | |||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 48.53 | 1:40.61 | |||||||
Maibritt Christensen | 2003 | 58.32 | 2:38.93 | |||||||
Ida Christensen | 2001 | 45.91 | 3:24.84 | |||||||
4 | Thisted Piger 2 38 | 2002 | 122 | 3:26.00 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 52.60 | 52.60 | |||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 54.70 | 1:47.30 | |||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 58.65 | 2:45.95 | |||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 40.05 | 3:26.00 | |||||||
5 | As T-Hold Piger 1 38 | 2002 | 91 | 3:46.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Laura S. Olesen | 2005 | 54.29 | 54.29 | |||||||
Iben Kjær Bengtson | 2002 | 1:02.54 | 1:56.83 | |||||||
Cecilie Holst | 2002 | 1:05.73 | 3:02.56 | |||||||
Sara Bjeldbak | 2002 | 44.07 | 3:46.63 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:20 |