Results for Speedo Lyngby Open - Trongården
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Trongaarden | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.37 | ||||||
2 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.61 | ||||||
3 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.43 | ||||||
4 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.73 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.85 | ||||||
6 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.88 | ||||||
7 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.14 | ||||||
8 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.16 | ||||||
9 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 31.19 | ||||||
10 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.21 | ||||||
11 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 31.67 | ||||||
12 | Mathilde Christjansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.76 | ||||||
13 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.48 | ||||||
14 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.65 | ||||||
15 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 32.69 | ||||||
16 | Frida Hemby | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.76 | ||||||
17 | Felicia Brandao | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.98 | ||||||
18 | Nicole Adamah | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.09 | ||||||
19 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.13 | ||||||
20 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.43 | ||||||
21 | Katrine Nielsson | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 34.55 | ||||||
22 | Alberte Stegmann | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.28 | ||||||
23 | Helena Brandt Jensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.43 | ||||||
24 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.44 | ||||||
25 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.83 | ||||||
26 | Cecilie Lynghøj Storgaard | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.06 | ||||||
- | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 31.45 | ||||||
2 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.06 | ||||||
3 | Alix Reynolds | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.04 | ||||||
4 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.52 | ||||||
5 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.14 | ||||||
6 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.60 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 34.62 | ||||||
8 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.66 | ||||||
9 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 34.72 | ||||||
10 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.01 | ||||||
11 | Mia Luckow Larsen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.03 | ||||||
12 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.44 | ||||||
13 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.47 | ||||||
14 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 35.51 | ||||||
15 | Line Pedersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.52 | ||||||
16 | Julie Ludvig | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 35.73 | ||||||
17 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 36.05 | ||||||
18 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.08 | ||||||
19 | Christina Damstrup | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.12 | ||||||
20 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 36.41 | ||||||
21 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.60 | ||||||
22 | Mathilde Kiehn | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.63 | ||||||
23 | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.80 | ||||||
24 | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.84 | ||||||
25 | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 37.02 | ||||||
26 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 37.21 | ||||||
27 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.26 | ||||||
28 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.62 | ||||||
29 | Beatrice Ricci | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.95 | ||||||
30 | Viktoria Hinge | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.32 | ||||||
31 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 38.66 | ||||||
32 | Nathalie Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.03 | ||||||
33 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 39.63 | ||||||
34 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 40.20 | ||||||
35 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 40.65 | ||||||
36 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 40.77 | ||||||
37 | Lærke Rask | 2001 | Herlev Svømning | 42.26 | ||||||
38 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 42.45 | ||||||
39 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.83 | ||||||
40 | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 43.35 | ||||||
41 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 43.39 | ||||||
42 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.60 | ||||||
43 | Ida Iversen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 44.50 | ||||||
44 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | Herlev Svømning | 44.72 | ||||||
45 | Nina Kjær Christoffersen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 44.98 | ||||||
46 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 45.97 | ||||||
47 | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 46.41 | ||||||
48 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 47.08 | ||||||
49 | Nilla Stevnhoved | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 47.48 | ||||||
50 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 48.78 | ||||||
51 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 48.85 | ||||||
52 | Laura Sonne | 2003 | Herlev Svømning | 49.45 | ||||||
53 | Anna Myhre Rottensten | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 50.35 | ||||||
54 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 50.40 | ||||||
55 | Fionia Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 51.06 | ||||||
56 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 52.52 | ||||||
57 | Viola Fischer | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 52.79 | ||||||
58 | Laura Borre-Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 54.28 | ||||||
59 | Sophia Hinge | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 58.40 | ||||||
60 | Maya Fenger | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 58.51 | ||||||
- | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Andrea Nedergaard Gormsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Cecilie Angermann | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Cecilie Leth Nissen | 2002 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Elisabeth Sabro Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Julie Kronholm | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Louise Christine Markus | 2001 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nora Sehested Lund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sif Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Silje Lassen Brix | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Thea Harring Christjansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Veronika Gogovski | 2002 | Herlev Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Trongaarden | Udskriftsdato | 25 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 20:21 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.31 | ||||||
2 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.41 | ||||||
3 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 26.68 | ||||||
4 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 27.03 | ||||||
5 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.04 | ||||||
6 | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.13 | ||||||
7 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 27.58 | ||||||
8 | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.60 | ||||||
9 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 27.63 | ||||||
10 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 27.98 | ||||||
11 | Marcus-Samuel Lesiw | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 28.24 | ||||||
12 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.51 | ||||||
13 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 28.55 | ||||||
14 | Jeppe Hygum | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 28.96 | ||||||
15 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 29.04 | ||||||
16 | Ali Al-Raiss | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.38 | ||||||
17 | Frederik Rosenvinge Skov | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 29.44 | ||||||
18 | Viktor Hansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.77 | ||||||
19 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.80 | ||||||
20 | Christoffer Heimbrand | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.85 | ||||||
21 | Christoffer Børling | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 29.98 | ||||||
22 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 31.43 | ||||||
- | David Olsen | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Jakob Deleuran | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | Tyvstart | |||||
- | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.03 | ||||||
2 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.11 | ||||||
3 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.93 | ||||||
4 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 28.55 | ||||||
5 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 29.29 | ||||||
6 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.57 | ||||||
7 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.88 | ||||||
8 | Philip K. B. Pedersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 30.60 | ||||||
9 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 30.72 | ||||||
10 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 30.79 | ||||||
11 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.11 | ||||||
11 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.11 | ||||||
13 | Ali Al Saedi Pettersson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.24 | ||||||
14 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.30 | ||||||
15 | André Ballerini | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 31.33 | ||||||
16 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.35 | ||||||
17 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 31.42 | ||||||
18 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.43 | ||||||
19 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.83 | ||||||
20 | Sebastian Ravn Carlsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.06 | ||||||
21 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.17 | ||||||
22 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.31 | ||||||
23 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 32.68 | ||||||
24 | Benjamin Wagenvoort | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.70 | ||||||
25 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 32.74 | ||||||
26 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.94 | ||||||
27 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 32.97 | ||||||
28 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.13 | ||||||
29 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.72 | ||||||
30 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.75 | ||||||
31 | William Simonsen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.94 | ||||||
32 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.25 | ||||||
33 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.38 | ||||||
34 | Anton Asmind Andersen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 34.54 | ||||||
35 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 34.60 | ||||||
36 | August Bugge | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 34.85 | ||||||
37 | Anders Norheim | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.98 | ||||||
38 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.48 | ||||||
39 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.57 | ||||||
40 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.83 | ||||||
41 | Alfred Steensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.88 | ||||||
42 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.92 | ||||||
43 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.94 | ||||||
44 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.37 | ||||||
45 | William Caramés-Thomsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 36.45 | ||||||
46 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.71 | ||||||
47 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.95 | ||||||
48 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 37.33 | ||||||
49 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.27 | ||||||
50 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 39.19 | ||||||
51 | Ruben Wagenvoort | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.70 | ||||||
52 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.68 | ||||||
53 | Nikolai Løsekrug | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 40.84 | ||||||
54 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 40.99 | ||||||
55 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 41.99 | ||||||
56 | Christoffer Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 42.44 | ||||||
57 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 44.16 | ||||||
58 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 44.85 | ||||||
59 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 44.98 | ||||||
60 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 45.18 | ||||||
61 | Niels Marcus Piilgaard | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 45.42 | ||||||
62 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 45.68 | ||||||
63 | Daniel Rosenzweig | 2003 | Herlev Svømning | 46.02 | ||||||
64 | Mathias Parkhøi | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 46.82 | ||||||
65 | Bertram Haack Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 47.40 | ||||||
66 | Malte Fensten Jørgensen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 48.20 | ||||||
67 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 48.33 | ||||||
68 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 48.54 | ||||||
69 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 48.85 | ||||||
70 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 54.92 | ||||||
71 | Sebastian Magnus Schøn | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 58.65 | ||||||
72 | Jonas Amtoft | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.25 | ||||||
- | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christian Niekrenz | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik B. Jensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jens Himmelstrøg | 2001 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ryan Badram | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Victor Bohart | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:21 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Trongaarden | Udskriftsdato | 25 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 20:21 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.56 | ||||||
2 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.64 | ||||||
3 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.26 | ||||||
4 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.50 | ||||||
5 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.69 | ||||||
6 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 33.88 | ||||||
7 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 33.91 | ||||||
8 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 35.18 | ||||||
9 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.37 | ||||||
10 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.39 | ||||||
11 | Alexandra Kowalska | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.74 | ||||||
12 | Mathilde Christjansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.96 | ||||||
13 | Felicia Brandao | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.72 | ||||||
14 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 37.22 | ||||||
15 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.53 | ||||||
16 | Nicole Adamah | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.55 | ||||||
17 | Katrine Johannessen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 38.67 | ||||||
18 | Alberte Stegmann | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.90 | ||||||
19 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.48 | ||||||
20 | Helena Brandt Jensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 39.81 | ||||||
21 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.06 | ||||||
22 | Victoria Ringgaard | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 42.04 | ||||||
23 | Julie Nielsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 43.31 | ||||||
- | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.88 | ||||||
2 | Thyra Jørgensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 34.84 | ||||||
3 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 36.95 | ||||||
4 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.36 | ||||||
5 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 37.51 | ||||||
6 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 37.93 | ||||||
7 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 38.96 | ||||||
8 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 39.15 | ||||||
9 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 39.18 | ||||||
10 | Christina Damstrup | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.58 | ||||||
11 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.83 | ||||||
12 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 42.79 | ||||||
13 | Mia Luckow Larsen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 43.30 | ||||||
14 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 43.66 | ||||||
15 | Nathalie Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 46.56 | ||||||
16 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 46.91 | ||||||
17 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 47.01 | ||||||
18 | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 47.14 | ||||||
19 | Maja Irbo | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 49.15 | ||||||
20 | Beatrice Ricci | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 49.74 | ||||||
21 | Anna Adelholm | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 51.57 | ||||||
22 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 52.04 | ||||||
23 | Kira Bakx | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 53.31 | ||||||
24 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 53.80 | ||||||
- | Elisabeth Sabro Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | Brystben ved fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:21 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Trongaarden | Udskriftsdato | 25 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 20:21 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.46 | ||||||
2 | Filip Bivesand | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.99 | ||||||
3 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.19 | ||||||
4 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.88 | ||||||
5 | Johan Johnsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 31.37 | ||||||
6 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.38 | ||||||
7 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.47 | ||||||
7 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.47 | ||||||
9 | Marcus-Samuel Lesiw | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 33.00 | ||||||
10 | Christoffer Heimbrand | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.29 | ||||||
11 | Ali Al-Raiss | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.31 | ||||||
- | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.79 | ||||||
2 | Frederik Lundgaard | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 29.87 | ||||||
3 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 30.60 | ||||||
4 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.77 | ||||||
5 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.83 | ||||||
6 | Rickard Wemlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.14 | ||||||
7 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.70 | ||||||
8 | Philip K. B. Pedersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 35.00 | ||||||
9 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.32 | ||||||
10 | Viktor Kielstrup | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 35.39 | ||||||
11 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 35.74 | ||||||
12 | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 36.79 | ||||||
13 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.66 | ||||||
14 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.15 | ||||||
15 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 39.19 | ||||||
16 | William Simonsen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 39.77 | ||||||
17 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.10 | ||||||
18 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 41.27 | ||||||
19 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 42.40 | ||||||
20 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 42.62 | ||||||
21 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 42.69 | ||||||
22 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 42.74 | ||||||
23 | Victor Kjærsgaard | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 43.17 | ||||||
24 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 43.19 | ||||||
25 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.01 | ||||||
26 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 48.33 | ||||||
27 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 48.58 | ||||||
28 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 54.73 | ||||||
29 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 58.33 | ||||||
30 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.62 | ||||||
31 | Christoffer Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.38 | ||||||
- | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mikkel Steffensen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Anders Norheim | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Andreas Hoffmann | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vending | |||||
- | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Asynkron ben | |||||
- | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Asynkron ben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:21 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Trongaarden | Udskriftsdato | 25 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 20:22 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.19 | ||||||
2 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.90 | ||||||
3 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.91 | ||||||
4 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.00 | ||||||
5 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.38 | ||||||
6 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.57 | ||||||
7 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 36.73 | ||||||
8 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 37.07 | ||||||
9 | Mathilde Christjansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.59 | ||||||
10 | Alexandra Kowalska | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.68 | ||||||
11 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.84 | ||||||
12 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 38.46 | ||||||
12 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 38.46 | ||||||
14 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 38.65 | ||||||
15 | Katrine Nielsson | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 39.14 | ||||||
16 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 39.88 | ||||||
17 | Victoria Ringgaard | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 40.39 | ||||||
18 | Alberte Stegmann | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.70 | ||||||
19 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.37 | ||||||
20 | Julie Nielsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 45.07 | ||||||
21 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 51.41 | ||||||
- | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 36.88 | ||||||
2 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.40 | ||||||
3 | Alix Reynolds | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 40.79 | ||||||
4 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 40.80 | ||||||
5 | Noa Andersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.06 | ||||||
6 | Christina Damstrup | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.07 | ||||||
7 | Mathilde Kiehn | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.42 | ||||||
8 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 42.27 | ||||||
9 | Beatrice Ricci | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 43.55 | ||||||
10 | Julie Ludvig | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 44.66 | ||||||
11 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 44.73 | ||||||
12 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 45.20 | ||||||
13 | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 45.81 | ||||||
14 | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 45.94 | ||||||
15 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 46.09 | ||||||
16 | Nathalie Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 46.12 | ||||||
17 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 46.54 | ||||||
18 | Mia Luckow Larsen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 46.88 | ||||||
19 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 47.44 | ||||||
20 | Thea Harring Christjansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 48.21 | ||||||
21 | Lærke Rask | 2001 | Herlev Svømning | 48.34 | ||||||
22 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 49.24 | ||||||
23 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 50.78 | ||||||
24 | Ida Iversen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 51.69 | ||||||
25 | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 51.71 | ||||||
26 | Nina Kjær Christoffersen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 52.31 | ||||||
26 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.31 | ||||||
28 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | Herlev Svømning | 52.84 | ||||||
29 | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 52.89 | ||||||
30 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 54.00 | ||||||
31 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 54.06 | ||||||
32 | Anna Myhre Rottensten | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.18 | ||||||
33 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.91 | ||||||
34 | Laura Borre-Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.66 | ||||||
35 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.53 | ||||||
36 | Maya Fenger | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.12 | ||||||
37 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.13 | ||||||
- | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Andrea Nedergaard Gormsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Cecilie Angermann | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Cecilie Leth Nissen | 2002 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Elisabeth Sabro Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Julie Kronholm | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Louise Christine Markus | 2001 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nora Sehested Lund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sif Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Laura Sonne | 2003 | Herlev Svømning | DSQ | Ej fortsat bev 25m | |||||
- | Nilla Stevnhoved | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bevæg 25m | |||||
- | Nina Skyggebjerg Olesen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:22 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Trongaarden | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 29.92 | ||||||
2 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.43 | ||||||
3 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.98 | ||||||
4 | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.41 | ||||||
5 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 33.26 | ||||||
6 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.36 | ||||||
7 | Johan Johnsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 33.39 | ||||||
8 | Frederik Rosenvinge Skov | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 34.52 | ||||||
9 | Marcus-Samuel Lesiw | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 34.71 | ||||||
10 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 35.37 | ||||||
11 | Sofus Brandt Andersen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 35.70 | ||||||
12 | Christoffer Heimbrand | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.45 | ||||||
13 | Jeppe Hygum | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 39.86 | ||||||
- | Jakob Deleuran | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.07 | ||||||
2 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.60 | ||||||
3 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.46 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.76 | ||||||
5 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 34.99 | ||||||
6 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.40 | ||||||
7 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.51 | ||||||
8 | André Ballerini | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 37.21 | ||||||
9 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 37.71 | ||||||
10 | Benjamin Wagenvoort | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.51 | ||||||
11 | Anton Asmind Andersen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 39.22 | ||||||
12 | Sebastian Ravn Carlsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 39.41 | ||||||
13 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.12 | ||||||
14 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 40.31 | ||||||
15 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 40.55 | ||||||
16 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 40.62 | ||||||
17 | August Bugge | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 40.73 | ||||||
18 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 41.16 | ||||||
19 | Anders Norheim | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 41.26 | ||||||
20 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 42.55 | ||||||
21 | Victor Kjærsgaard | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 42.87 | ||||||
22 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 43.52 | ||||||
23 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 43.55 | ||||||
24 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 44.04 | ||||||
25 | Alfred Steensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 44.09 | ||||||
26 | William Caramés-Thomsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 44.30 | ||||||
27 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 44.78 | ||||||
28 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 45.18 | ||||||
29 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 45.31 | ||||||
30 | Ruben Wagenvoort | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.50 | ||||||
31 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 46.17 | ||||||
32 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 48.35 | ||||||
33 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 48.88 | ||||||
34 | Daniel Rosenzweig | 2003 | Herlev Svømning | 49.79 | ||||||
35 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 50.02 | ||||||
36 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 50.10 | ||||||
37 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 50.39 | ||||||
38 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 51.09 | ||||||
39 | Andreas Hoffmann | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 52.00 | ||||||
40 | Malte Fensten Jørgensen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 53.89 | ||||||
41 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 54.47 | ||||||
42 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 55.69 | ||||||
43 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 56.70 | ||||||
44 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 56.92 | ||||||
45 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 58.89 | ||||||
46 | Bertram Haack Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 1:03.58 | ||||||
- | Christian Niekrenz | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik B. Jensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Ryan Badram | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Victor Bohart | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Ej fortsat bevæg 25m | |||||
- | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Svøm på maven | |||||
- | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | DSQ | Ej berøring i vendin | |||||
- | Mathias Parkhøi | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Ej forsat bevæg 25m | |||||
- | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Svøm på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Trongaarden | Udskriftsdato | 25 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 20:22 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 38.53 | ||||||
2 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 38.98 | ||||||
3 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 39.21 | ||||||
4 | Frida Hemby | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.75 | ||||||
5 | Nicole Adamah | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.81 | ||||||
6 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 41.82 | ||||||
7 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 42.03 | ||||||
8 | Felicia Brandao | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.04 | ||||||
9 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 42.84 | ||||||
10 | Julie Nielsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 50.18 | ||||||
11 | Alberte Stegmann | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.83 | ||||||
12 | Cecilie Lynghøj Storgaard | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 53.16 | ||||||
- | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 41.40 | ||||||
2 | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 41.66 | ||||||
3 | Line Pedersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.64 | ||||||
4 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 44.94 | ||||||
5 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 46.14 | ||||||
6 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 46.36 | ||||||
7 | Christina Damstrup | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 46.98 | ||||||
8 | Viktoria Hinge | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 47.38 | ||||||
9 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 47.47 | ||||||
10 | Noa Andersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.79 | ||||||
11 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 48.50 | ||||||
12 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 48.93 | ||||||
13 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 49.01 | ||||||
14 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.82 | ||||||
15 | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 51.14 | ||||||
16 | Beatrice Ricci | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 51.42 | ||||||
17 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 52.09 | ||||||
18 | Kira Bakx | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 52.69 | ||||||
19 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 53.55 | ||||||
20 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 54.43 | ||||||
21 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 55.20 | ||||||
22 | Maja Irbo | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 55.37 | ||||||
23 | Mia Luckow Larsen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 57.41 | ||||||
24 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 59.41 | ||||||
25 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 59.71 | ||||||
- | Elisabeth Sabro Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emma Bille Engell | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Flyben | |||||
- | Nathalie Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Flyben | |||||
- | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | En hånd i vending | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:22 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Trongaarden | Udskriftsdato | 25 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 20:22 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.94 | ||||||
2 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 33.17 | ||||||
3 | Filip Bivesand | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.22 | ||||||
4 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 34.93 | ||||||
5 | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.59 | ||||||
6 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.17 | ||||||
7 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 36.40 | ||||||
8 | Viktor Hansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.98 | ||||||
9 | Christoffer Børling | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 37.41 | ||||||
10 | Jeppe Hygum | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 38.93 | ||||||
11 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 41.23 | ||||||
- | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tobias Fournais | 1998 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.45 | ||||||
2 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.55 | ||||||
3 | Frederik Lundgaard | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 37.92 | ||||||
4 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 38.74 | ||||||
5 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 39.14 | ||||||
6 | Rickard Wemlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.55 | ||||||
7 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 39.64 | ||||||
8 | Viktor Kielstrup | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 39.88 | ||||||
9 | Ali Al Saedi Pettersson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.01 | ||||||
10 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 40.41 | ||||||
11 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 40.69 | ||||||
12 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 40.87 | ||||||
13 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 41.42 | ||||||
14 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 41.88 | ||||||
15 | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 41.99 | ||||||
16 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 42.01 | ||||||
17 | Benjamin Wagenvoort | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.28 | ||||||
18 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 44.35 | ||||||
19 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.79 | ||||||
20 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 46.94 | ||||||
21 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 47.19 | ||||||
22 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 48.32 | ||||||
23 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 48.45 | ||||||
24 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 48.95 | ||||||
25 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 49.80 | ||||||
26 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 51.42 | ||||||
27 | Nikolai Løsekrug | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 51.50 | ||||||
28 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 51.75 | ||||||
29 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 53.23 | ||||||
30 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 54.48 | ||||||
31 | Anders Norheim | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 54.58 | ||||||
32 | Ruben Wagenvoort | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 56.26 | ||||||
33 | Niels Marcus Piilgaard | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.69 | ||||||
34 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.45 | ||||||
- | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mikkel Steffensen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Afslut med 1 hånd | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:22 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Trongaarden | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:15 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:06.32 | ||||||
2 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.50 | ||||||
3 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.07 | ||||||
4 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:15.90 | ||||||
5 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:16.72 | OD 1 | |||||
5 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.72 | OD 2 | |||||
7 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.98 | ||||||
8 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:18.23 | ||||||
9 | Mathilde Christjansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.05 | ||||||
10 | Alexandra Kowalska | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:20.15 | ||||||
11 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.19 | ||||||
12 | Helena Brandt Jensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.45 | ||||||
13 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.58 | ||||||
14 | Johanne Karstensen | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:23.54 | ||||||
15 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:23.63 | ||||||
16 | Katrine Nielsson | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:25.11 | ||||||
17 | Victoria Ringgaard | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:25.72 | ||||||
18 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:26.43 | ||||||
19 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 1:26.71 | ||||||
20 | Ingrid Jørgensen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:27.06 | ||||||
21 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:28.10 | ||||||
22 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:31.34 | ||||||
23 | Julie Nielsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:33.99 | ||||||
24 | Mille Fløjborg | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:37.85 | ||||||
25 | Cecilie Lynghøj Storgaard | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:43.41 | ||||||
26 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:47.75 | ||||||
- | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Katrine Johannessen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | DSQ | ej forsat 75 m | |||||
- | Julie Thaarup Wulff | 2000 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ej forsat 25 m | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:20.93 | ||||||
2 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:21.28 | ||||||
3 | Thyra Jørgensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 1:21.38 | ||||||
4 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 1:23.11 | ||||||
5 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:23.96 | ||||||
6 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.39 | ||||||
7 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.44 | ||||||
8 | Alix Reynolds | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.54 | ||||||
9 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:27.98 | ||||||
10 | Christina Damstrup | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.89 | ||||||
11 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:28.90 | ||||||
12 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.06 | ||||||
13 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:29.99 | ||||||
14 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.33 | ||||||
15 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.21 | ||||||
16 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.34 | ||||||
17 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.54 | ||||||
18 | Julie Ludvig | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:31.65 | ||||||
19 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.98 | ||||||
20 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:32.42 | ||||||
21 | Beatrice Ricci | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:32.87 | ||||||
22 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:33.35 | ||||||
23 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:35.83 | ||||||
24 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:37.00 | ||||||
25 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:38.57 | MD 1 | |||||
25 | Mia Luckow Larsen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:38.57 | MD 2 | |||||
27 | Nathalie Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:42.08 | ||||||
28 | Maria Petri | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:42.10 | ||||||
29 | Ida Buxbom Andersen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:43.32 | ||||||
30 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:45.07 | ||||||
31 | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:45.21 | ||||||
32 | Kira Bakx | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:47.45 | ||||||
33 | Ida Iversen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:50.01 | ||||||
34 | Emma Bille Engell | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:51.54 | ||||||
35 | Marie Johnbeck | 2002 | Roskilde Svømning | 1:51.83 | ||||||
36 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:52.72 | ||||||
37 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 1:53.02 | ||||||
38 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 1:53.13 | ||||||
39 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 1:56.49 | ||||||
40 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 2:00.89 | ||||||
41 | Laura Sonne | 2003 | Herlev Svømning | 2:05.83 | ||||||
42 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 2:11.72 | ||||||
- | Cecilie Angermann | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Elisabeth Sabro Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | DNF | ||||||
- | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ej forsat 75 m | |||||
- | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej ber. 50 m | |||||
- | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ej forsat 25 m | |||||
- | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej forsat 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:15 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Trongaarden | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.52 | ||||||
2 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.16 | ||||||
3 | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.08 | ||||||
4 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:10.50 | ||||||
5 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:10.98 | ||||||
6 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:13.03 | ||||||
7 | Elias Jensen Bæk | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:14.69 | ||||||
8 | Sofus Brandt Andersen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 1:17.24 | ||||||
9 | Benjamin Kâhler | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:17.38 | ||||||
- | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Thomas Vilmar | 1998 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tobias Fournais | 1998 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:08.15 | ||||||
2 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.77 | ||||||
3 | Frederik Lundgaard | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:11.30 | ||||||
4 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:11.36 | ||||||
5 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:11.46 | ||||||
6 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.37 | ||||||
7 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:13.00 | ||||||
8 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.77 | ||||||
9 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.10 | ||||||
10 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.74 | ||||||
11 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:16.75 | ||||||
12 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:19.50 | ||||||
13 | Benjamin Wagenvoort | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:19.51 | ||||||
14 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 1:20.37 | ||||||
15 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.25 | ||||||
16 | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:21.34 | ||||||
17 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 1:21.37 | ||||||
18 | Ali Al Saedi Pettersson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:22.08 | ||||||
19 | August Bugge | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:22.28 | ||||||
20 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.49 | ||||||
21 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.55 | ||||||
22 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.65 | ||||||
23 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.18 | ||||||
24 | Viktor Kielstrup | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:25.81 | ||||||
25 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.87 | ||||||
26 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.16 | ||||||
27 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:28.44 | ||||||
28 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:28.80 | ||||||
29 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:29.13 | ||||||
30 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 1:29.50 | ||||||
31 | Jacob Thomasen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:29.69 | ||||||
32 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 1:30.89 | ||||||
33 | Anders Norheim | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.11 | ||||||
34 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:31.39 | ||||||
35 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:31.86 | ||||||
36 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:32.00 | ||||||
37 | Ruben Wagenvoort | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:35.47 | ||||||
38 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:35.52 | ||||||
39 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:36.90 | ||||||
40 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:37.96 | ||||||
41 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:39.20 | ||||||
42 | Rasmus Schrøder | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:39.96 | ||||||
43 | Mads Lind | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 1:41.61 | ||||||
44 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 1:42.36 | ||||||
45 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:43.76 | ||||||
46 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 1:44.41 | ||||||
47 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:46.22 | ||||||
48 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:46.37 | ||||||
49 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 1:49.83 | ||||||
50 | Christoffer Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:49.90 | ||||||
51 | Daniel Rosenzweig | 2003 | Herlev Svømning | 1:50.48 | ||||||
52 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 1:51.29 | ||||||
53 | Nikolai Løsekrug | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:51.58 | ||||||
54 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 1:52.10 | ||||||
55 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:55.38 | ||||||
56 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 1:57.42 | ||||||
57 | Mathias Parkhøi | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:59.08 | ||||||
58 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 2:03.72 | ||||||
59 | Bertram Haack Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 2:10.97 | ||||||
- | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Frederik B. Jensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Mikkelsen | 2001 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kristoffer Kortbæk | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mikkel Steffensen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Ryan Badram | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DNF | ||||||
- | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | DSQ | stå i skv.renden | |||||
- | Jakob Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | DSQ | sv på maven 25 m | |||||
- | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Ej forsat bv 25 m | |||||
- | Malte Fensten Jørgensen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Ej forsat 25 m | |||||
- | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Sv på maven 25 m | |||||
- | Sebastian Nordly | 2001 | Roskilde Svømning | DSQ | Ej forsat 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:46 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Trongaarden | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:46 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.75 | ||||||
2 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.39 | ||||||
3 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.85 | ||||||
4 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.12 | ||||||
5 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:07.51 | ||||||
6 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.29 | ||||||
7 | Mathilde Christjansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.44 | ||||||
8 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.67 | ||||||
9 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.76 | ||||||
10 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.82 | ||||||
11 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:09.02 | ||||||
12 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:09.33 | ||||||
13 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.48 | ||||||
14 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:09.71 | ||||||
15 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:09.77 | ||||||
16 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:10.57 | ||||||
17 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:10.70 | ||||||
18 | Maja Leth Bang | 1999 | Herlev Svømning | 1:10.92 | ||||||
19 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:10.94 | ||||||
20 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.99 | ||||||
21 | Frida Hemby | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:11.36 | ||||||
22 | Felicia Brandao | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:11.47 | ||||||
23 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.81 | ||||||
24 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.18 | ||||||
25 | Maiken Jakobsen | 1999 | Orient Svømning | 1:12.35 | ||||||
26 | Thea Lund | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:12.40 | ||||||
27 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:12.48 | ||||||
28 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.49 | ||||||
29 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:12.55 | ||||||
30 | Nicole Adamah | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:13.05 | ||||||
31 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:13.06 | ||||||
32 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.40 | ||||||
33 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:16.39 | ||||||
34 | Julie Nielsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:16.56 | ||||||
35 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:17.02 | ||||||
36 | Helena Brandt Jensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.73 | ||||||
37 | Ingrid Jørgensen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:20.72 | ||||||
38 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:22.06 | ||||||
39 | Julie Thaarup Wulff | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:22.99 | ||||||
40 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 1:27.15 | ||||||
41 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:34.64 | ||||||
42 | Cecilie Lynghøj Storgaard | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:34.81 | ||||||
- | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Katrine Johannessen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 1:09.54 | ||||||
2 | Alix Reynolds | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.86 | ||||||
3 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.90 | ||||||
4 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 1:13.01 | ||||||
5 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.32 | ||||||
6 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.27 | ||||||
7 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 1:15.57 | ||||||
8 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.97 | ||||||
9 | Line Pedersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.68 | ||||||
10 | Christina Damstrup | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.81 | ||||||
11 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 1:18.91 | ||||||
12 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.71 | ||||||
13 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:20.02 | ||||||
14 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.36 | ||||||
15 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.45 | ||||||
16 | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:20.72 | ||||||
17 | Mia Luckow Larsen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.95 | ||||||
18 | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.41 | ||||||
19 | Beatrice Ricci | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.51 | ||||||
20 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.39 | ||||||
21 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.98 | ||||||
22 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.09 | ||||||
23 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:24.71 | ||||||
24 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:24.88 | ||||||
25 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:25.40 | ||||||
26 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 1:25.43 | ||||||
27 | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.62 | ||||||
28 | Thea Harring Christjansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.99 | ||||||
29 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:27.09 | ||||||
30 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.29 | ||||||
31 | Nathalie Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.44 | ||||||
32 | Anna Adelholm | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:27.94 | ||||||
33 | Ida Buxbom Andersen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:28.04 | ||||||
34 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:28.41 | ||||||
35 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.39 | ||||||
36 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:29.69 | ||||||
37 | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.91 | ||||||
38 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 1:33.13 | ||||||
39 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.45 | ||||||
40 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.87 | ||||||
41 | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 1:35.13 | ||||||
42 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:36.40 | ||||||
43 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:37.69 | ||||||
44 | Ida Iversen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:38.16 | ||||||
45 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:38.17 | ||||||
46 | Marie Johnbeck | 2002 | Roskilde Svømning | 1:39.56 | ||||||
47 | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:40.98 | ||||||
48 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 1:45.16 | ||||||
49 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | Herlev Svømning | 1:46.86 | ||||||
50 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 1:47.27 | ||||||
51 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 1:58.41 | ||||||
52 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 1:59.84 | ||||||
- | Andrea Nedergaard Gormsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Cecilie Angermann | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laura Borre-Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nora Sehested Lund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Viktoria Hinge | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laura Sonne | 2003 | Herlev Svømning | DNF | ||||||
- | Elisabeth Sabro Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej ber 75 m | |||||
- | Kira Bakx | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Maria Petri | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:46 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Trongaarden | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:46 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.88 | ||||||
2 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 56.40 | ||||||
3 | Filip Bivesand | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.22 | ||||||
4 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.76 | ||||||
5 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 59.72 | ||||||
6 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 59.95 | ||||||
7 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:00.33 | ||||||
8 | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.43 | ||||||
9 | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.53 | ||||||
10 | Benjamin Kâhler | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:00.59 | ||||||
11 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.91 | ||||||
12 | Elias Jensen Bæk | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:01.50 | ||||||
13 | Marcus-Samuel Lesiw | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 1:01.79 | ||||||
14 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.30 | ||||||
15 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:02.74 | ||||||
16 | Johan Johnsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:03.95 | ||||||
17 | Ali Al-Raiss | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.66 | ||||||
18 | Christoffer Heimbrand | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:04.84 | ||||||
19 | Jeppe Hygum | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:05.62 | ||||||
20 | Christoffer Børling | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.73 | ||||||
20 | Frederik Rosenvinge Skov | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.73 | ||||||
22 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 1:07.22 | ||||||
23 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 1:15.28 | ||||||
- | David Olsen | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Viktor Hansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | Tyvstart | |||||
- | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 58.40 | ||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 58.56 | ||||||
3 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.16 | ||||||
4 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:05.06 | ||||||
5 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 1:05.41 | ||||||
6 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:05.42 | ||||||
7 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.54 | ||||||
8 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.61 | ||||||
9 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:05.63 | ||||||
10 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.76 | ||||||
11 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:06.46 | ||||||
12 | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:06.55 | ||||||
13 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.59 | ||||||
14 | André Ballerini | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:07.12 | ||||||
15 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.44 | ||||||
16 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.00 | ||||||
17 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.50 | ||||||
18 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:09.46 | ||||||
19 | Sebastian Ravn Carlsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:10.53 | ||||||
20 | Philip K. B. Pedersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:10.67 | ||||||
21 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.34 | ||||||
22 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:11.48 | ||||||
23 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 1:11.69 | ||||||
24 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.24 | ||||||
25 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.47 | ||||||
26 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.94 | ||||||
27 | William Simonsen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.05 | ||||||
28 | Anton Asmind Andersen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:16.33 | ||||||
29 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:17.40 | ||||||
30 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.11 | ||||||
31 | Jakob Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 1:18.26 | ||||||
32 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.20 | ||||||
33 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 1:19.83 | ||||||
34 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.03 | ||||||
35 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.26 | ||||||
36 | Anders Norheim | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.22 | ||||||
37 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.29 | ||||||
38 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.45 | ||||||
39 | Victor Kjærsgaard | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:22.15 | ||||||
40 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.17 | ||||||
41 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.26 | ||||||
42 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.52 | ||||||
43 | Alfred Steensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.62 | ||||||
43 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:23.62 | ||||||
45 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:23.98 | ||||||
46 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:24.28 | ||||||
47 | William Caramés-Thomsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.18 | ||||||
48 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:26.22 | ||||||
49 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.72 | ||||||
50 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 1:30.22 | ||||||
51 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 1:32.93 | ||||||
52 | Nikolai Løsekrug | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:33.21 | ||||||
53 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.36 | ||||||
54 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 1:38.44 | ||||||
55 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.47 | ||||||
56 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 1:40.09 | ||||||
57 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:41.47 | ||||||
58 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:41.78 | ||||||
59 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:41.90 | ||||||
60 | Christoffer Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.00 | ||||||
61 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:43.16 | ||||||
62 | Daniel Rosenzweig | 2003 | Herlev Svømning | 1:44.66 | ||||||
63 | Niels Marcus Piilgaard | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:45.61 | ||||||
64 | Mathias Parkhøi | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:46.67 | ||||||
65 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 1:46.74 | ||||||
66 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 1:54.04 | ||||||
67 | Bertram Haack Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 2:03.87 | ||||||
- | Alexander Søltoft | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Andreas Hoffmann | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christian Niekrenz | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Frederik B. Jensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Mikkelsen | 2001 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jens Himmelstrøg | 2001 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Malte Fensten Jørgensen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Ryan Badram | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Victor Bohart | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | William Schwab | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:46 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Trongaarden | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:12.82 | ||||||
2 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:13.54 | ||||||
3 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.59 | ||||||
4 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:14.98 | ||||||
5 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.96 | ||||||
6 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.10 | ||||||
7 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.28 | ||||||
8 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.00 | ||||||
9 | Frida Hemby | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:18.32 | ||||||
10 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.40 | ||||||
11 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:19.96 | ||||||
12 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:20.13 | ||||||
13 | Thea Lund | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:20.53 | ||||||
14 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:20.91 | ||||||
15 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 1:21.03 | ||||||
16 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:21.62 | ||||||
17 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:21.97 | ||||||
18 | Alexandra Kowalska | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:22.14 | ||||||
18 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:22.14 | ||||||
20 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:22.94 | ||||||
21 | Mathilde Christjansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.14 | ||||||
22 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.20 | ||||||
23 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.43 | ||||||
24 | Felicia Brandao | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:23.84 | ||||||
25 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.97 | ||||||
26 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:24.20 | ||||||
27 | Maiken Jakobsen | 1999 | Orient Svømning | 1:24.53 | ||||||
28 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:24.61 | ||||||
29 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:25.67 | ||||||
30 | Nicole Adamah | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:26.47 | ||||||
31 | Johanne Karstensen | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:27.15 | ||||||
32 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:27.40 | ||||||
33 | Ingrid Jørgensen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:27.85 | ||||||
34 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.23 | ||||||
35 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:28.26 | ||||||
36 | Victoria Ringgaard | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:28.56 | ||||||
37 | Katrine Nielsson | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:28.88 | ||||||
38 | Julie Thaarup Wulff | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:30.27 | ||||||
39 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:30.29 | ||||||
40 | Julie Nielsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:30.85 | ||||||
41 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:33.88 | ||||||
42 | Mille Fløjborg | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:36.41 | ||||||
43 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:42.94 | ||||||
- | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Katrine Johannessen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:14.99 | ||||||
2 | Thyra Jørgensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 1:22.33 | ||||||
3 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:22.67 | ||||||
4 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.59 | ||||||
5 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:26.10 | ||||||
6 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:26.45 | ||||||
7 | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.11 | ||||||
8 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:28.46 | ||||||
9 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:29.10 | ||||||
10 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:29.17 | ||||||
11 | Line Pedersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:29.54 | ||||||
12 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 1:30.50 | ||||||
13 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:30.64 | ||||||
14 | Elisabeth Sabro Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.94 | ||||||
15 | Christina Damstrup | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.29 | ||||||
16 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.44 | ||||||
17 | Julie Ludvig | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:32.65 | ||||||
18 | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:32.84 | ||||||
19 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:33.99 | ||||||
20 | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.98 | ||||||
21 | Beatrice Ricci | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:35.49 | ||||||
22 | Mathilde Kiehn | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:35.70 | ||||||
23 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:35.81 | ||||||
24 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:35.84 | ||||||
25 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:38.55 | ||||||
26 | Thea Harring Christjansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.87 | ||||||
27 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:40.09 | ||||||
28 | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:40.55 | ||||||
29 | Ida Buxbom Andersen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:40.87 | ||||||
30 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:40.93 | ||||||
31 | Maja Irbo | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:43.17 | ||||||
32 | Anna Adelholm | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:43.37 | ||||||
33 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:46.02 | ||||||
34 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:47.52 | ||||||
35 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:48.19 | ||||||
36 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 1:49.55 | ||||||
37 | Marie Johnbeck | 2002 | Roskilde Svømning | 1:49.79 | ||||||
38 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:52.00 | ||||||
39 | Emma Bille Engell | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:52.28 | ||||||
40 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:54.31 | ||||||
41 | Ida Iversen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:56.69 | ||||||
42 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 2:08.92 | ||||||
- | Andrea Nedergaard Gormsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nora Sehested Lund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Viktoria Hinge | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | en hånd i vend | |||||
- | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | afs. på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Trongaarden | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.94 | ||||||
2 | Filip Bivesand | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.64 | ||||||
3 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.40 | ||||||
4 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:09.33 | ||||||
5 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:11.02 | ||||||
6 | Benjamin Kâhler | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:11.20 | ||||||
7 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:14.14 | ||||||
8 | Christoffer Heimbrand | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:14.94 | ||||||
9 | Elias Jensen Bæk | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:14.98 | ||||||
10 | Viktor Hansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:15.20 | ||||||
11 | Frederik Rosenvinge Skov | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.40 | ||||||
12 | Johan Johnsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:15.98 | ||||||
13 | Ali Al-Raiss | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:16.59 | ||||||
14 | Sofus Brandt Andersen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 1:17.42 | ||||||
15 | Jeppe Hygum | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:18.22 | ||||||
16 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 1:20.03 | ||||||
17 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 1:40.72 | ||||||
- | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.96 | EXTRA | |||||
- | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Thomas Vilmar | 1998 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.10 | ||||||
2 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.15 | ||||||
3 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.49 | ||||||
4 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:12.22 | ||||||
5 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.90 | ||||||
6 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:14.71 | ||||||
7 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:14.87 | ||||||
8 | Rickard Wemlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:15.44 | ||||||
9 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:15.80 | ||||||
10 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.71 | ||||||
11 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:17.44 | ||||||
12 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.73 | ||||||
13 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.51 | ||||||
14 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:18.74 | ||||||
15 | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.00 | ||||||
16 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:19.78 | ||||||
17 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:20.39 | ||||||
18 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:20.44 | ||||||
18 | Philip K. B. Pedersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:20.44 | ||||||
20 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 1:20.53 | ||||||
21 | Benjamin Wagenvoort | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:21.19 | ||||||
22 | Viktor Kielstrup | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:21.23 | ||||||
23 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:21.42 | ||||||
24 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 1:22.04 | ||||||
25 | Sebastian Ravn Carlsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:22.61 | ||||||
26 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:23.51 | ||||||
27 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 1:23.76 | ||||||
28 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.92 | ||||||
29 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:24.67 | ||||||
30 | August Bugge | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:24.85 | ||||||
31 | William Simonsen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.64 | ||||||
32 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.30 | ||||||
33 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:28.35 | ||||||
34 | Anton Asmind Andersen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:28.49 | ||||||
35 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:29.61 | ||||||
36 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:30.03 | ||||||
37 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.18 | ||||||
38 | Alfred Steensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.10 | ||||||
39 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:31.91 | ||||||
40 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.09 | ||||||
41 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.64 | ||||||
42 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:33.42 | ||||||
43 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.44 | ||||||
44 | Jakob Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 1:34.02 | ||||||
45 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:34.80 | ||||||
46 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.97 | ||||||
47 | Anders Norheim | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:35.10 | ||||||
48 | Rasmus Schrøder | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:35.26 | ||||||
49 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:36.34 | ||||||
50 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:36.50 | ||||||
51 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:36.67 | ||||||
52 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:37.47 | ||||||
53 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:38.23 | MD2 | |||||
53 | Victor Kjærsgaard | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:38.23 | MD1 | |||||
55 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:38.45 | ||||||
56 | William Caramés-Thomsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.30 | ||||||
57 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:39.41 | ||||||
58 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:40.35 | ||||||
59 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:43.55 | ||||||
60 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:44.26 | ||||||
61 | Sebastian Nordly | 2001 | Roskilde Svømning | 1:44.73 | ||||||
62 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:45.10 | ||||||
63 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 1:46.56 | ||||||
64 | Mads Lind | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 1:48.41 | ||||||
65 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:53.53 | ||||||
66 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 1:54.03 | ||||||
67 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:02.72 | ||||||
- | Alexander Søltoft | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christian Niekrenz | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Frederik Mikkelsen | 2001 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mikkel Steffensen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Victor Bohart | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | William Schwab | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | 1 hånd i v 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:31 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Trongaarden | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:01.03 | ||||||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:04.43 | ||||||
3 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 3:04.75 | ||||||
4 | Maiken Jakobsen | 1999 | Orient Svømning | 3:14.66 | ||||||
5 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 3:16.05 | ||||||
6 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 3:23.78 | ||||||
7 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 3:24.32 | ||||||
8 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 3:24.62 | ||||||
9 | Katrine Nielsson | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 3:24.91 | ||||||
9 | Maja Leth Bang | 1999 | Herlev Svømning | 3:24.91 | ||||||
11 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 3:25.29 | ||||||
12 | Victoria Ringgaard | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 3:32.90 | ||||||
13 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:36.67 | ||||||
14 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 3:43.68 | ||||||
- | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Dbl. benspk. v 100 m | |||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 3:20.39 | ||||||
2 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 3:21.81 | ||||||
3 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:27.10 | ||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 3:27.76 | ||||||
5 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 3:29.01 | ||||||
6 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:34.97 | ||||||
7 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 3:38.02 | ||||||
8 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:40.86 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:01 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Trongaarden | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:35.57 | ||||||
2 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 2:40.33 | ||||||
3 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:41.56 | ||||||
4 | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:51.50 | ||||||
5 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:52.48 | ||||||
6 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 2:55.75 | ||||||
- | Sofus Brandt Andersen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Thomas Vilmar | 1998 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christoffer Børling | 1998 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ej samt. ber. 25 m | |||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:48.02 | ||||||
2 | André Ballerini | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 2:52.10 | ||||||
3 | Frederik Lundgaard | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 2:53.27 | ||||||
4 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 3:03.97 | ||||||
5 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:05.15 | ||||||
6 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 3:08.60 | ||||||
7 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:11.18 | ||||||
8 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:15.32 | ||||||
9 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:19.15 | ||||||
10 | August Bugge | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 3:20.30 | ||||||
11 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:25.40 | ||||||
12 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:32.71 | ||||||
13 | Jacob Thomasen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:36.45 | ||||||
14 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:38.43 | ||||||
15 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 3:39.60 | ||||||
- | Kristoffer Kortbæk | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:30 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Trongaarden | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 09:48 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:24.36 | ||||||
2 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:24.63 | ||||||
3 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:26.96 | ||||||
4 | Frida Hemby | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:27.28 | ||||||
5 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.41 | ||||||
6 | Emma Walsh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:28.02 | ||||||
7 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:28.89 | ||||||
8 | Felicia Brandao | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:29.74 | ||||||
9 | Thea Lund | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:32.16 | ||||||
10 | Nicole Adamah | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:33.53 | ||||||
11 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:33.81 | ||||||
12 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:35.26 | ||||||
13 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:36.83 | ||||||
14 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:41.93 | ||||||
15 | Cecilie Lynghøj Storgaard | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:55.75 | ||||||
16 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:57.65 | ||||||
- | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:26.80 | ||||||
2 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:33.06 | ||||||
3 | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.45 | ||||||
4 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:34.04 | ||||||
5 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.78 | ||||||
6 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.76 | ||||||
7 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:37.98 | ||||||
8 | Line Pedersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:38.19 | ||||||
9 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:38.20 | ||||||
10 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:38.25 | ||||||
11 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:38.66 | ||||||
12 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 1:38.92 | ||||||
13 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 1:40.14 | ||||||
14 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:41.41 | ||||||
15 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:41.50 | ||||||
16 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:42.21 | ||||||
17 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.71 | ||||||
18 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:43.60 | ||||||
19 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:43.72 | ||||||
20 | Christina Damstrup | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:43.92 | ||||||
21 | Elisabeth Sabro Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:44.07 | ||||||
22 | Alix Reynolds | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:44.33 | ||||||
23 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:44.53 | ||||||
24 | Beatrice Ricci | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:45.81 | ||||||
25 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:45.86 | ||||||
26 | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:46.13 | ||||||
27 | Julie Ludvig | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:47.09 | ||||||
28 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:48.30 | ||||||
29 | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:50.51 | ||||||
30 | Anna Adelholm | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:51.55 | ||||||
31 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:51.73 | ||||||
32 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:52.76 | ||||||
33 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:53.04 | ||||||
34 | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:55.15 | ||||||
35 | Nathalie Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:56.48 | ||||||
36 | Mia Luckow Larsen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:59.48 | ||||||
37 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:02.54 | ||||||
38 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:05.93 | ||||||
39 | Thea Harring Christjansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:06.77 | ||||||
40 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:09.33 | ||||||
- | Kira Bakx | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:48 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Trongaarden | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:13.60 | ||||||
2 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.90 | ||||||
3 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:16.90 | ||||||
4 | Christoffer Børling | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.30 | ||||||
5 | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:20.63 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Viktor Hansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:23.71 | ||||||
7 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 1:24.64 | ||||||
8 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 1:26.49 | ||||||
9 | Kasper Nørmark Hansen | 1998 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:28.00 | ||||||
10 | Sofus Brandt Andersen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 1:29.21 | ||||||
11 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 1:31.06 | ||||||
- | Jeppe Hygum | 1998 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.60 | ||||||
2 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:18.09 | ||||||
3 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:20.51 | ||||||
4 | André Ballerini | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:21.23 | ||||||
5 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:24.19 | ||||||
6 | Rickard Wemlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:24.75 | ||||||
7 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.37 | ||||||
8 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.90 | ||||||
9 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:27.25 | ||||||
10 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:27.40 | ||||||
11 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:27.80 | ||||||
12 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.08 | ||||||
13 | Viktor Kielstrup | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:29.22 | ||||||
14 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.71 | ||||||
15 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.82 | ||||||
16 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:31.20 | ||||||
17 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.86 | ||||||
18 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:34.43 | ||||||
19 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.08 | ||||||
20 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:38.36 | ||||||
21 | Alfred Steensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:38.80 | ||||||
22 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:41.58 | ||||||
23 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:44.05 | ||||||
24 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:44.38 | ||||||
25 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:44.71 | ||||||
26 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:44.86 | ||||||
27 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:44.92 | ||||||
28 | Rasmus Schrøder | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:45.20 | ||||||
29 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:45.37 | ||||||
30 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:45.90 | ||||||
31 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:46.88 | ||||||
32 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:48.17 | ||||||
33 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:50.38 | ||||||
34 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:51.61 | ||||||
35 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:52.89 | ||||||
36 | Anders Norheim | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:53.41 | ||||||
37 | William Hellmann | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:55.26 | ||||||
38 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:55.82 | ||||||
39 | Nikolai Løsekrug | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 2:00.82 | ||||||
40 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:01.18 | ||||||
41 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:04.97 | ||||||
42 | William Caramés-Thomsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:05.60 | ||||||
- | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jacob Thomasen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mikkel Steffensen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | 2 armtag u/ vand 50 | |||||
- | Frederik Lundgaard | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | Ej samt. ber. 50 m | |||||
- | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Trongaarden | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:18.19 | ||||||
2 | Mathilde Christjansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:23.05 | ||||||
3 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:24.33 | ||||||
4 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:25.08 | ||||||
5 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 2:26.13 | ||||||
6 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:26.50 | ||||||
7 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 2:30.03 | ||||||
8 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:32.52 | ||||||
9 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:32.54 | ||||||
10 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:33.50 | ||||||
11 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:33.93 | ||||||
12 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:34.35 | ||||||
13 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 2:35.83 | ||||||
14 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 2:36.25 | ||||||
15 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:36.93 | ||||||
16 | Johanne Karstensen | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:38.75 | ||||||
17 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:41.24 | ||||||
18 | Thea Lund | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 2:42.23 | ||||||
19 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:45.06 | ||||||
20 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 2:46.32 | ||||||
21 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 2:51.77 | ||||||
22 | Katrine Johannessen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 2:54.45 | ||||||
23 | Katrine Nielsson | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 2:55.96 | ||||||
24 | Victoria Ringgaard | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 2:58.80 | ||||||
25 | Julie Thaarup Wulff | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 3:05.57 | ||||||
26 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 3:08.03 | ||||||
27 | Cecilie Lynghøj Storgaard | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:25.10 | ||||||
- | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 2:24.79 | ||||||
2 | Thyra Jørgensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 2:31.43 | ||||||
3 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 2:39.54 | ||||||
4 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 2:41.47 | ||||||
5 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:44.89 | ||||||
6 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:45.75 | ||||||
7 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 2:49.02 | ||||||
8 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:51.35 | ||||||
9 | Christina Damstrup | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:52.49 | ||||||
10 | Elisabeth Sabro Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:57.05 | ||||||
11 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:59.53 | ||||||
12 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:01.21 | ||||||
13 | Nathalie Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:06.65 | ||||||
14 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 3:07.34 | ||||||
15 | Mia Luckow Larsen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:07.58 | ||||||
16 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:08.35 | ||||||
17 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:08.55 | ||||||
18 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:13.35 | ||||||
19 | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:16.38 | ||||||
20 | Maja Irbo | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 3:22.25 | ||||||
- | Beatrice Ricci | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Trongaarden | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:06.61 | ||||||
2 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 2:08.08 | ||||||
3 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:10.00 | ||||||
4 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:11.29 | ||||||
5 | Benjamin Kâhler | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 2:13.35 | ||||||
6 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 2:14.67 | ||||||
7 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 2:15.98 | ||||||
8 | Christoffer Heimbrand | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:21.25 | ||||||
9 | Johan Johnsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 2:24.41 | ||||||
10 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 2:25.98 | ||||||
11 | Ali Al-Raiss | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:27.47 | ||||||
12 | Viktor Hansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:31.80 | ||||||
13 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 2:32.04 | ||||||
14 | Kasper Nørmark Hansen | 1998 | Korsør Sv & Livr. Klub | 2:33.82 | ||||||
15 | Frederik Rosenvinge Skov | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 2:41.05 | ||||||
16 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 2:44.22 | ||||||
- | Filip Bivesand | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:09.17 | ||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:20.51 | ||||||
3 | Rickard Wemlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:22.90 | ||||||
4 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 2:24.40 | ||||||
5 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:25.84 | ||||||
6 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:26.49 | ||||||
7 | Ali Al Saedi Pettersson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:32.08 | ||||||
8 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:32.81 | ||||||
9 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 2:33.09 | ||||||
10 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:36.10 | ||||||
11 | Sebastian Ravn Carlsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 2:38.26 | ||||||
12 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:38.66 | ||||||
13 | August Bugge | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 2:42.03 | ||||||
14 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:42.94 | ||||||
15 | William Simonsen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:45.46 | ||||||
16 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:45.65 | ||||||
17 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:46.39 | ||||||
18 | William Hellmann | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:46.62 | ||||||
19 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:46.63 | ||||||
20 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:46.64 | ||||||
21 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:46.91 | ||||||
22 | Anton Asmind Andersen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 2:49.63 | ||||||
23 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:52.05 | ||||||
24 | Anders Norheim | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:58.81 | ||||||
25 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:00.64 | ||||||
26 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:00.97 | ||||||
27 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:05.59 | ||||||
28 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:14.48 | ||||||
29 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 3:48.71 | ||||||
- | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mikkel Steffensen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:23 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Trongaarden | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:24.31 | ||||||
2 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:35.12 | ||||||
3 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:37.64 | ||||||
4 | Mathilde Christjansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:46.14 | ||||||
5 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:47.75 | ||||||
6 | Alexandra Kowalska | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:53.39 | ||||||
7 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 2:56.03 | ||||||
8 | Helena Brandt Jensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:58.15 | ||||||
9 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:59.79 | ||||||
10 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 3:08.45 | ||||||
- | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | DSQ | Sv. på maven 125 m | |||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 2:49.98 | ||||||
2 | Alix Reynolds | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:05.11 | ||||||
3 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 3:11.38 | ||||||
4 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:11.63 | ||||||
5 | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 3:15.90 | ||||||
6 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 3:16.50 | ||||||
7 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 3:16.97 | ||||||
8 | Julie Ludvig | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 3:19.79 | ||||||
9 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 3:22.45 | ||||||
10 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 3:24.58 | ||||||
11 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 3:28.09 | ||||||
12 | Ida Iversen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 3:52.09 | ||||||
- | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | DSQ | Sv. på maven 25 m | |||||
- | Maja Emilie Nielsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Sv. på maven v 100 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Trongaarden | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:16.16 | ||||||
2 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 2:18.73 | ||||||
3 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 2:30.55 | ||||||
4 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:31.90 | ||||||
5 | Johan Johnsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 2:39.75 | ||||||
6 | Sofus Brandt Andersen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 2:49.48 | ||||||
7 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 2:54.76 | ||||||
- | Jeppe Hygum | 1998 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:18.36 | ||||||
2 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:31.43 | ||||||
3 | Frederik Lundgaard | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 2:32.50 | ||||||
4 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:35.48 | ||||||
5 | André Ballerini | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 2:36.31 | ||||||
6 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:37.58 | ||||||
7 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 2:38.37 | ||||||
8 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 2:38.85 | ||||||
9 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:45.05 | ||||||
10 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:45.17 | ||||||
11 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 2:45.38 | ||||||
12 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:51.03 | ||||||
13 | Sebastian Ravn Carlsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 2:56.30 | ||||||
14 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:56.53 | ||||||
15 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 3:02.90 | ||||||
16 | Rasmus Schrøder | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 3:29.76 | ||||||
- | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Victor Kjærsgaard | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Rickard Wemlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | Ej fors. v 150 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Trongaarden | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:22 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:33.75 | ||||||
2 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:37.41 | ||||||
3 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:37.50 | ||||||
4 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:41.90 | ||||||
5 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 2:45.28 | ||||||
6 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:45.70 | ||||||
7 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:46.01 | ||||||
8 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:46.33 | ||||||
9 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 2:48.61 | ||||||
10 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:49.43 | ||||||
11 | Mathilde Christjansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:50.84 | ||||||
12 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 2:51.55 | ||||||
13 | Thea Lund | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 2:55.80 | ||||||
14 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:55.90 | ||||||
15 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 2:56.68 | ||||||
16 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:57.42 | ||||||
17 | Felicia Brandao | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:59.99 | ||||||
18 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:00.93 | ||||||
19 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 3:02.28 | ||||||
20 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 3:03.58 | ||||||
21 | Emma Walsh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 3:04.45 | ||||||
22 | Katrine Nielsson | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 3:08.74 | ||||||
23 | Victoria Ringgaard | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 3:10.84 | ||||||
24 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 3:12.37 | ||||||
25 | Katrine Johannessen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 3:14.87 | ||||||
26 | Helena Brandt Jensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:15.20 | ||||||
27 | Julie Thaarup Wulff | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 3:21.43 | ||||||
28 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 3:23.11 | ||||||
29 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 3:26.79 | ||||||
- | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 2:58.78 | ||||||
2 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:02.77 | ||||||
3 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:03.37 | ||||||
4 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:03.79 | ||||||
5 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:04.09 | ||||||
6 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 3:04.48 | ||||||
7 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 3:04.62 | ||||||
8 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 3:09.74 | ||||||
9 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 3:10.15 | ||||||
10 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 3:12.13 | ||||||
11 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 3:12.14 | ||||||
12 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 3:13.67 | ||||||
13 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:14.10 | ||||||
14 | Christina Damstrup | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:15.40 | ||||||
15 | Elisabeth Sabro Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:19.34 | ||||||
16 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:19.53 | ||||||
17 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 3:24.26 | ||||||
18 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:25.90 | ||||||
19 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:26.63 | ||||||
20 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:27.92 | ||||||
21 | Mia Luckow Larsen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:28.91 | ||||||
22 | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:28.94 | ||||||
23 | Beatrice Ricci | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:29.64 | ||||||
24 | Nathalie Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:29.93 | ||||||
25 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:31.13 | ||||||
26 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 3:31.83 | ||||||
27 | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:36.50 | ||||||
28 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 3:37.24 | ||||||
29 | Anna Adelholm | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 3:37.37 | ||||||
30 | Thea Harring Christjansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 3:40.37 | ||||||
31 | Kira Bakx | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:51.31 | ||||||
- | Emma Bille Engell | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Afs. på maven | |||||
- | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Brystben i fly | |||||
- | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Brystben i fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:22 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Trongaarden | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 2:24.23 | ||||||
2 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:26.14 | ||||||
3 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:27.90 | ||||||
4 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 2:30.04 | ||||||
5 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 2:31.32 | ||||||
6 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:32.61 | ||||||
7 | Christoffer Heimbrand | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:40.36 | ||||||
8 | Sofus Brandt Andersen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 2:43.54 | ||||||
9 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 2:51.92 | OD 1 | |||||
10 | Christoffer Børling | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 2:52.60 | ||||||
- | Filip Bivesand | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Frederik Rosenvinge Skov | 1998 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Benjamin Kâhler | 1997 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:28.64 | ||||||
2 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:39.36 | ||||||
3 | Rickard Wemlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:42.02 | ||||||
4 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 2:43.11 | ||||||
5 | Philip K. B. Pedersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 2:43.76 | ||||||
6 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:43.92 | ||||||
7 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:45.52 | ||||||
8 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:45.82 | ||||||
9 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:45.91 | ||||||
10 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 2:48.49 | ||||||
11 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 2:49.69 | ||||||
12 | Viktor Kielstrup | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 2:51.92 | OD 2 | |||||
13 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 2:53.51 | ||||||
14 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:56.47 | ||||||
15 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 2:58.64 | ||||||
16 | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 3:00.49 | ||||||
17 | August Bugge | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 3:01.10 | ||||||
18 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 3:02.14 | ||||||
19 | Anton Asmind Andersen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 3:05.97 | ||||||
20 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:06.14 | ||||||
21 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 3:06.93 | ||||||
22 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:07.22 | ||||||
23 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 3:07.34 | ||||||
24 | William Simonsen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:12.62 | ||||||
25 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 3:15.40 | ||||||
26 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:17.51 | ||||||
27 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:18.00 | ||||||
28 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 3:19.94 | ||||||
29 | William Hellmann | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:20.87 | ||||||
30 | Anders Norheim | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:21.22 | ||||||
31 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:21.49 | ||||||
32 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:24.85 | ||||||
33 | Alfred Steensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:25.96 | ||||||
34 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:26.28 | ||||||
35 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 3:30.24 | ||||||
36 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:30.27 | ||||||
37 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:30.82 | ||||||
38 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:32.61 | ||||||
39 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 3:33.39 | ||||||
40 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 3:37.75 | ||||||
41 | William Caramés-Thomsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:43.85 | ||||||
42 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 3:49.74 | ||||||
- | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Victor Kjærsgaard | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Ej samt berør 50m | |||||
- | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Asynkrone ben i fly | |||||
- | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Afslut på maven 100m | |||||
- | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Ikke brystsv eft 125 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:59 |