Results for UGP 4, Ystad
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:34 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 1, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Ystads SS Damer | 0 | Ystads Simsällskap | 4:46.97 | ||||||
Tilde Larsson | 2001 | 35.21 | 1:13.63 | 1:13.63 | ||||||
Alicia Norberg Randowo | 1999 | 36.68 | 1:18.70 | 2:32.33 | ||||||
Amanda Strömberg | 1998 | 30.79 | 1:08.43 | 3:40.76 | ||||||
Matilda Åkesson | 1999 | 30.45 | 1:06.21 | 4:46.97 | ||||||
2 | SK Poseidon Lag 1 | 0 | Simklubben Poseidon | 5:01.67 | ||||||
Amanda Björkman | 2001 | 36.54 | 1:15.12 | 1:15.12 | ||||||
Jenny Le | 2000 | 38.52 | 1:23.54 | 2:38.66 | ||||||
Hanna Bergman | 2001 | 33.01 | 1:13.24 | 3:51.90 | ||||||
Mary Lagoguez | 2001 | 32.27 | 1:09.77 | 5:01.67 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:34 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:34 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: ATEA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.42 | 1:07.61 | 1:43.52 | 2:18.37 | |||
2 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 32.33 | 1:07.72 | 1:43.28 | 2:18.50 | |||
3 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 32.47 | 1:09.12 | 1:47.23 | 2:23.29 | |||
4 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.96 | 1:09.18 | 1:46.61 | 2:23.43 | |||
5 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.50 | 1:11.07 | 1:49.41 | 2:26.20 | |||
6 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 32.91 | 1:09.82 | 1:49.22 | 2:26.56 | |||
7 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 33.20 | 1:10.79 | 1:50.78 | 2:29.55 | |||
8 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 34.24 | 1:12.70 | 1:52.02 | 2:29.79 | |||
9 | Isabelle Odén | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 33.79 | 1:13.39 | 1:54.26 | 2:32.65 | |||
10 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 35.06 | 1:14.54 | 1:54.08 | 2:33.01 | |||
11 | Ester Eilertsson | 2003 | Trelleborg Sim | 35.35 | 1:14.95 | 1:55.67 | 2:35.19 | |||
12 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.47 | 1:17.25 | 1:58.27 | 2:37.53 | |||
13 | Alice Kron Larsson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.51 | 1:19.37 | 2:04.03 | 2:43.35 | |||
14 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 38.00 | 1:21.81 | 2:05.08 | 2:45.24 | |||
15 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.96 | 1:21.88 | 2:05.87 | 2:47.55 | |||
16 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.71 | 1:22.11 | 2:07.33 | 2:49.16 | |||
17 | Ronja Gingsjö | 2002 | Ystads Simsällskap | 38.39 | 1:22.79 | 2:07.97 | 2:51.25 | |||
18 | Annie Runesson | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.14 | 1:22.01 | 2:08.80 | 2:54.23 | |||
19 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 38.66 | 1:23.94 | 2:10.51 | 2:54.30 | |||
20 | Embla Luani | 2002 | Simklubben Ran | 39.08 | 1:23.89 | 2:10.17 | 2:54.38 | |||
21 | Francesca Nord | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.91 | 1:21.39 | 2:08.93 | 2:55.78 | |||
22 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.97 | 1:25.72 | 2:11.84 | 2:58.15 | |||
23 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 38.08 | 1:22.32 | 2:10.16 | 2:58.66 | |||
24 | Erika Sjögren | 2002 | Simklubben Ran | 40.25 | 1:26.91 | 2:15.75 | 3:02.97 | |||
25 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 40.53 | 1:26.68 | 2:17.05 | 3:04.47 | |||
- | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: ATEA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 30.46 | 1:03.90 | 1:37.69 | 2:11.03 | |||
2 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 32.35 | 1:07.58 | 1:42.28 | 2:16.50 | |||
3 | Sandra Lendt | 2000 | Trelleborg Sim | 31.84 | 1:06.97 | 1:42.26 | 2:16.67 | |||
4 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 30.39 | 1:05.79 | 1:42.39 | 2:16.88 | |||
5 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.55 | 1:06.04 | 1:42.35 | 2:17.25 | |||
6 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 32.27 | 1:08.18 | 1:44.72 | 2:19.06 | |||
7 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 32.75 | 1:09.74 | 1:47.77 | 2:23.58 | |||
8 | Rebecca Örmon | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.27 | 1:12.14 | 1:51.25 | 2:30.03 | |||
9 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.62 | 1:11.46 | 1:51.04 | 2:31.50 | |||
10 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.26 | 1:14.94 | 1:56.55 | 2:37.00 | |||
11 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.68 | 1:17.20 | 1:58.58 | 2:39.40 | |||
12 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 36.04 | 1:17.88 | 2:02.54 | 2:45.54 | |||
13 | Eleonora Zdravkovic | 2000 | Simklubben Ran | 39.74 | 1:23.41 | 2:09.12 | 2:50.91 | |||
- | Madeleine Olsson | 2000 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: ATEA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.50 | 1:04.75 | 1:38.80 | 2:12.94 | |||
2 | Elin Moberg | 1999 | Simklubben Poseidon | 32.17 | 1:07.86 | 1:45.25 | 2:22.21 | |||
3 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 31.83 | 1:07.74 | 1:45.69 | 2:24.30 | |||
4 | Maja Karlsson | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.79 | 1:11.82 | 1:50.84 | 2:29.50 | |||
5 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.09 | 1:12.54 | 1:51.78 | 2:30.89 | |||
6 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 35.02 | 1:14.01 | 1:53.11 | 2:31.86 | |||
7 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 35.47 | 1:16.38 | 1:56.82 | 2:34.92 | |||
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: ATEA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.37 | 1:00.46 | 1:32.13 | 2:04.54 | |||
2 | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.31 | 1:00.72 | 1:32.57 | 2:04.61 | |||
3 | Jenny Thalin | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.71 | 1:04.30 | 1:39.26 | 2:14.00 | |||
4 | Hanna Liljegren | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.02 | 1:07.12 | 1:42.82 | 2:17.35 | |||
5 | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.55 | 1:05.47 | 1:42.15 | 2:19.19 | |||
6 | Julia Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 32.40 | 1:08.59 | 1:47.21 | 2:23.33 | |||
7 | Julia Virgili | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.85 | 1:10.24 | 1:48.27 | 2:25.57 | |||
8 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.81 | 1:09.80 | 1:48.55 | 2:25.68 | |||
9 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 34.46 | 1:12.78 | 1:52.67 | 2:31.41 | |||
10 | Erica Birkeberg | 1998 | Simklubben Ran | 35.57 | 1:15.04 | 1:55.83 | 2:35.38 | |||
11 | Yara Waked | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 36.20 | 1:17.12 | 2:00.07 | 2:43.27 | |||
12 | Sofie Svensson | 1998 | Ystads Simsällskap | 37.69 | 1:21.77 | 2:08.60 | 2:54.47 | |||
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 19 - 99 år |
Sponsor: ATEA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josefine Hansson | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.30 | 1:04.65 | 1:39.49 | 2:13.98 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:34 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:34 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 3, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lars Hallberg | 2001 | Trelleborg Sim | 31.01 | 1:08.49 | |||||
2 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.11 | 1:09.06 | |||||
3 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.46 | 1:11.84 | |||||
4 | Lukas Patzer | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.04 | 1:14.41 | |||||
5 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 35.94 | 1:17.37 | |||||
6 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.61 | 1:19.45 | |||||
7 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 34.57 | 1:19.87 | |||||
8 | Emil Bergman | 2001 | Simklubben Ran | 37.20 | 1:20.12 | |||||
9 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.69 | 1:21.17 | |||||
10 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.45 | 1:22.49 | |||||
11 | Behar Luani | 2001 | Simklubben Ran | 37.37 | 1:23.02 | |||||
12 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 37.42 | 1:24.47 | |||||
13 | Björn Wallenius | 2001 | Simklubben Ran | 37.72 | 1:26.17 | |||||
14 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 41.01 | 1:29.07 | |||||
15 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.29 | 1:31.31 | |||||
16 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 42.78 | 1:33.83 | |||||
- | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Oscar Bergelin | 2001 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 28.69 | 1:03.23 | |||||
2 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.65 | 1:05.22 | |||||
3 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.47 | 1:05.96 | |||||
4 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 31.60 | 1:09.04 | |||||
5 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 33.07 | 1:15.01 | |||||
6 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 33.67 | 1:16.76 | |||||
7 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.95 | 1:17.71 | |||||
8 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.36 | 1:31.60 | |||||
9 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 41.93 | 1:32.60 | |||||
10 | Michael Birkeberg | 2000 | Simklubben Ran | 42.27 | 1:34.30 | |||||
11 | Axel Ståhl | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.65 | 1:36.68 | |||||
Gren 3, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 29.09 | 1:02.62 | |||||
2 | Anton Andersson Arvidsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.77 | 1:07.01 | |||||
2 | Artin Shahsavar | 1999 | Simklubben Ran | 30.40 | 1:07.01 | |||||
4 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 30.84 | 1:07.67 | |||||
5 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 30.87 | 1:08.42 | |||||
6 | Lucas Hansen | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.24 | 1:09.20 | |||||
7 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 31.18 | 1:09.71 | |||||
8 | William Latak | 1999 | Simklubben Poseidon | 32.30 | 1:10.15 | |||||
9 | Simon Tufvesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 32.35 | 1:13.14 | |||||
10 | Tobias Eringstam | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 35.73 | 1:17.03 | |||||
11 | Sebastian Lundgren | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 36.92 | 1:19.72 | |||||
Gren 3, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 27.56 | 59.45 | |||||
2 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 28.10 | 1:01.00 | |||||
3 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 29.10 | 1:02.46 | |||||
4 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.76 | 1:04.51 | |||||
5 | Sebastian Olsson Hansson | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.62 | 1:04.80 | |||||
6 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.22 | 1:06.30 | |||||
7 | Simon Pettersson | 1998 | Simklubben Poseidon | 31.44 | 1:07.95 | |||||
8 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.15 | 1:08.39 | |||||
9 | Filip Henriksson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.51 | 1:09.97 | |||||
9 | Gustav Ridderman | 1998 | Ystads Simsällskap | 31.65 | 1:09.97 | |||||
11 | Adam Åkesson | 1996 | Ystads Simsällskap | 32.85 | 1:12.38 | |||||
12 | Johan Persson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.55 | 1:13.82 | |||||
Gren 3, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonas Holmström | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.76 | 57.26 | |||||
2 | Joachim Olsson | 1995 | Ystads Simsällskap | 29.46 | 1:04.89 | |||||
3 | Christian Andersson | 1995 | Ystads Simsällskap | 30.06 | 1:07.88 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:34 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:34 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Sparbanken Syd |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Andersson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.54 | 1:21.44 | |||||
2 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 38.47 | 1:23.04 | |||||
3 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 39.26 | 1:23.59 | |||||
4 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 39.80 | 1:23.96 | |||||
5 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.69 | 1:24.02 | |||||
6 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.42 | 1:25.38 | |||||
7 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborg Sim | 41.00 | 1:25.94 | |||||
8 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.75 | 1:26.35 | |||||
9 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 40.17 | 1:26.50 | |||||
10 | Linn Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 41.32 | 1:27.03 | |||||
11 | Emmy Jonsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 39.88 | 1:27.36 | |||||
12 | Hedda Nilsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 41.05 | 1:27.45 | |||||
13 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 40.69 | 1:27.62 | |||||
14 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 41.94 | 1:29.10 | |||||
15 | Lucie Ghanem | 2002 | Ystads Simsällskap | 42.72 | 1:29.25 | |||||
16 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 42.29 | 1:32.55 | |||||
17 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 44.89 | 1:35.88 | |||||
18 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 44.13 | 1:35.98 | |||||
19 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 47.29 | 1:37.56 | |||||
20 | My Palm | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 45.94 | 1:39.21 | |||||
21 | Mathilda Leidersdorff | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.80 | 1:40.79 | |||||
22 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 45.61 | 1:41.89 | |||||
23 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 47.41 | 1:42.05 | |||||
24 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 47.61 | 1:42.31 | |||||
25 | Mimmi Cassé | 2002 | Ystads Simsällskap | 47.86 | 1:42.89 | |||||
26 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 49.85 | 1:43.96 | |||||
27 | Linnéa Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 49.41 | 1:44.90 | |||||
28 | Annie Runesson | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.56 | 1:45.15 | |||||
29 | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.14 | 1:46.09 | |||||
30 | Embla Luani | 2002 | Simklubben Ran | 50.85 | 1:46.34 | |||||
31 | Frida Johansson | 2001 | Ystads Simsällskap | 50.68 | 1:48.94 | |||||
32 | Erika Sjögren | 2002 | Simklubben Ran | 51.99 | 1:49.50 | |||||
33 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 51.54 | 1:49.88 | |||||
34 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 53.15 | 1:50.12 | |||||
35 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 52.43 | 1:50.70 | |||||
36 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 53.54 | 1:52.82 | |||||
37 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 55.86 | 1:59.51 | |||||
38 | Ellen Jespersen | 2003 | Ystads Simsällskap | 58.57 | 2:04.05 | |||||
- | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Sparbanken Syd |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 34.99 | 1:15.13 | |||||
2 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.59 | 1:22.94 | |||||
3 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.11 | 1:29.44 | |||||
4 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.50 | 1:30.22 | |||||
5 | Heidi Gingsjö | 2000 | Ystads Simsällskap | 45.02 | 1:35.69 | |||||
6 | Eleonora Zdravkovic | 2000 | Simklubben Ran | 51.91 | 1:50.05 | |||||
- | Madeleine Olsson | 2000 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Sparbanken Syd |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 37.20 | 1:18.55 | |||||
2 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.04 | 1:21.29 | |||||
3 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 44.34 | 1:34.76 | |||||
4 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 44.89 | 1:35.04 | |||||
5 | Nora Persson | 1999 | Ystads Simsällskap | 59.00 | 2:02.87 | |||||
- | Hanna Nilsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Sparbanken Syd |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Berglund | 1998 | Simklubben Poseidon | 35.23 | 1:14.25 | |||||
2 | Annika Lundh | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.62 | 1:20.67 | |||||
3 | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.30 | 1:20.86 | |||||
4 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.88 | 1:24.71 | |||||
5 | Erica Birkeberg | 1998 | Simklubben Ran | 42.69 | 1:29.68 | |||||
6 | Friderika Bursan | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.21 | 1:34.26 | |||||
7 | Sofie Svensson | 1998 | Ystads Simsällskap | 48.37 | 1:42.89 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:34 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:34 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Teleservice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 35.23 | 1:16.74 | 1:59.50 | 2:41.23 | |||
2 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 36.61 | 1:18.69 | 2:01.53 | 2:43.80 | |||
3 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.27 | 1:18.49 | 2:01.97 | 2:43.87 | |||
4 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.48 | 1:28.97 | 2:16.94 | 3:03.79 | |||
5 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 42.26 | 1:30.38 | 2:18.82 | 3:04.51 | |||
6 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.59 | 1:29.61 | 2:20.29 | 3:08.39 | |||
7 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 46.00 | 1:39.17 | 2:33.63 | 3:26.53 | |||
8 | Philip Primetta | 2002 | Trelleborg Sim | 46.11 | 1:41.20 | 2:38.62 | 3:31.81 | |||
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Teleservice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 36.06 | 1:19.45 | 2:04.54 | 2:51.01 | |||
2 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.26 | 1:23.17 | 2:08.92 | 2:55.18 | |||
3 | Nicodemos Abraha | 2000 | Simklubben Poseidon | 46.13 | 1:40.03 | 2:36.30 | 3:29.74 | |||
4 | Tadas Paskevicius | 2000 | Simklubben Poseidon | 43.88 | 1:38.22 | 2:35.74 | 3:35.64 | |||
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Teleservice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sebastian Andersson | 1999 | Simklubben Poseidon | 33.99 | 1:15.25 | 1:57.74 | 2:39.18 | |||
2 | Elias Kromnow | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 34.57 | 1:15.24 | 1:59.42 | 2:44.44 | |||
3 | Sigge Ivarsson | 1999 | Simklubben Poseidon | 37.45 | 1:20.60 | 2:05.30 | 2:49.42 | |||
4 | Collin Gingsjö | 1999 | Ystads Simsällskap | 39.95 | 1:26.45 | 2:13.63 | 3:01.49 | |||
5 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.76 | 1:29.97 | 2:20.29 | 3:09.57 | |||
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Teleservice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mika Mononen | 1996 | Ystads Simsällskap | 32.56 | 1:09.11 | 1:46.59 | 2:25.33 | |||
2 | Julius Ekstrand | 1998 | Simklubben Poseidon | 34.44 | 1:13.42 | 1:52.80 | 2:32.56 | |||
3 | Adam Åkesson | 1996 | Ystads Simsällskap | 34.02 | 1:12.53 | 1:52.87 | 2:33.64 | |||
4 | Jakob Helman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.29 | 1:14.29 | 1:54.51 | 2:35.01 | |||
5 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 35.57 | 1:17.15 | 2:00.34 | 2:43.61 | |||
6 | Rickard Andersson | 1998 | Ystads Simsällskap | 36.05 | 1:18.10 | 2:02.60 | 2:47.87 | |||
7 | Johan Persson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.50 | 1:24.44 | 2:10.53 | 2:56.50 | |||
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Sponsor: Teleservice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Christian Andersson | 1995 | Ystads Simsällskap | 34.91 | 1:15.51 | 1:58.85 | 2:43.62 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:34 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:34 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 6, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Ystads Allehanda |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Andersson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:25.14 | 2:52.08 | 4:23.99 | 5:43.83 | |||
2 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:22.25 | 2:49.08 | 4:30.83 | 5:45.36 | |||
3 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:28.88 | 3:05.42 | 4:53.52 | 6:17.42 | |||
4 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:38.91 | 3:18.87 | 5:18.74 | 6:48.51 | |||
5 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:41.46 | 3:31.53 | 5:25.13 | 7:02.32 | |||
Gren 6, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Ystads Allehanda |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:14.53 | 2:34.19 | 4:11.37 | 5:21.70 | |||
2 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 1:16.06 | 2:36.32 | 4:13.72 | 5:28.20 | |||
3 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 1:22.07 | 2:45.71 | 4:20.10 | 5:36.91 | |||
4 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:18.78 | 2:40.93 | 4:23.84 | 5:39.85 | |||
5 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 1:27.65 | 2:58.46 | 4:38.88 | 6:00.81 | |||
- | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Gren 6, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Ystads Allehanda |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:16.93 | 2:44.50 | 4:26.31 | 5:42.97 | |||
2 | Philippa Revstedt | 1999 | Simklubben Ran | 1:17.68 | 2:48.12 | 4:27.11 | 5:53.02 | |||
Gren 6, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Ystads Allehanda |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:10.05 | 2:24.88 | 3:49.83 | 4:57.35 | |||
2 | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:15.19 | 2:38.25 | 4:12.82 | 5:29.57 | |||
Gren 6, 400m Medley Damer, Finaler 19 - 99 år |
Sponsor: Ystads Allehanda |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Josefine Hansson | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.73 | 2:26.47 | 3:51.74 | 5:02.79 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:34 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 7, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: HP Holding HB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 1:06.50 | 2:19.79 | 3:33.04 | 4:47.93 | 18:33.66 | ||
6:03.20 | 7:18.65 | 8:33.90 | 9:48.60 | |||||||
11:03.26 | 12:18.04 | 13:33.12 | 14:48.36 | |||||||
16:03.27 | 17:19.04 | |||||||||
Gren 7, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: HP Holding HB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 1:04.55 | 2:13.88 | 3:22.71 | 4:32.16 | 17:18.15 | ||
5:42.03 | 6:52.58 | 8:03.07 | 9:13.46 | |||||||
10:22.84 | 11:33.04 | 12:41.69 | 13:50.68 | |||||||
14:59.88 | 16:09.84 | |||||||||
Gren 7, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: HP Holding HB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 1:09.08 | 2:25.10 | 3:42.26 | 4:59.53 | 19:24.68 | ||
6:17.50 | 7:35.79 | 8:53.97 | 10:12.33 | |||||||
11:30.20 | 12:49.72 | 14:09.47 | 15:28.36 | |||||||
16:47.88 | 18:07.02 | |||||||||
2 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 1:07.85 | 2:22.38 | 3:38.97 | 4:56.61 | 19:42.98 | ||
6:17.19 | 7:38.07 | 8:59.27 | 10:20.89 | |||||||
11:41.37 | 13:02.10 | 14:22.92 | 15:43.67 | |||||||
17:04.97 | 18:24.81 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:35 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 8, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:14.45 | 2:36.12 | 3:59.07 | 5:20.72 | 10:32.02 | ||
6:42.26 | 8:02.48 | 9:19.64 | ||||||||
2 | Emil Bergman | 2001 | Simklubben Ran | 1:12.93 | 2:33.13 | 3:55.19 | 5:19.20 | 10:57.21 | ||
6:42.85 | 8:07.95 | 9:34.10 | ||||||||
Gren 8, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:06.62 | 2:17.64 | 3:29.76 | 4:42.43 | 9:25.00 | ||
5:55.95 | 7:08.06 | 8:19.54 | ||||||||
2 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:07.22 | 2:18.55 | 3:31.32 | 4:45.94 | 9:32.68 | ||
6:01.07 | 7:12.55 | 8:24.52 | ||||||||
3 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:14.27 | 2:34.93 | 3:55.09 | 5:14.81 | 10:34.82 | ||
6:35.41 | 7:55.86 | 9:17.27 | ||||||||
Gren 8, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Sebastian Andersson | 1999 | Simklubben Poseidon | 1:06.10 | 2:17.93 | 3:29.79 | 4:42.12 | 9:24.94 | ||
5:54.07 | 7:04.68 | 8:15.48 | ||||||||
2 | William Latak | 1999 | Simklubben Poseidon | 1:12.81 | 2:31.12 | 3:50.31 | 5:09.68 | 10:16.17 | ||
6:27.90 | 7:45.26 | 9:02.66 | ||||||||
Gren 8, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.33 | 2:12.25 | 3:20.70 | 4:29.41 | 9:01.70 | ||
5:37.32 | 6:45.87 | 7:54.19 | ||||||||
2 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 1:05.85 | 2:15.21 | 3:24.78 | 4:34.54 | 9:14.03 | ||
5:44.29 | 6:54.49 | 8:04.65 | ||||||||
3 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:06.57 | 2:18.08 | 3:30.47 | 4:43.52 | 9:32.24 | ||
5:56.13 | 7:09.60 | 8:24.20 | ||||||||
4 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:06.13 | 2:18.17 | 3:30.95 | 4:45.70 | 9:50.18 | ||
6:01.24 | 7:17.61 | 8:34.25 | ||||||||
5 | Simon Pettersson | 1998 | Simklubben Poseidon | 1:11.32 | 2:29.21 | 3:47.22 | 5:05.01 | 10:07.18 | ||
6:21.67 | 7:37.26 | 8:53.31 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:35 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:56 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: ATEA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.08 | ||||||
2 | Andrea Gustafsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.12 | ||||||
3 | Jenny Thalin | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.61 | ||||||
4 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 31.65 | ||||||
5 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.30 | ||||||
6 | Sandra Lendt | 2000 | Trelleborg Sim | 32.77 | ||||||
7 | Hannah Skog | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.86 | ||||||
8 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 32.90 | ||||||
9 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.21 | ||||||
10 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 33.99 | ||||||
11 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 34.18 | ||||||
12 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 34.58 | ||||||
13 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 34.61 | ||||||
14 | Olivia Berglund | 1998 | Simklubben Poseidon | 34.66 | ||||||
15 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 34.68 | ||||||
16 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 34.72 | ||||||
17 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 34.76 | ||||||
18 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 35.15 | ||||||
19 | Hanna Liljegren | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.17 | ||||||
20 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.68 | ||||||
21 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 35.92 | ||||||
21 | Nathalie Lindh | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.92 | ||||||
23 | Julia Virgili | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.26 | ||||||
24 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.06 | ||||||
25 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.15 | ||||||
26 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 37.30 | ||||||
27 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 37.66 | ||||||
28 | Yara Waked | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 37.81 | ||||||
29 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.92 | ||||||
30 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 37.94 | ||||||
31 | Linn Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 38.11 | ||||||
32 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.30 | ||||||
33 | Isabelle Odén | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 38.36 | ||||||
34 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 38.66 | ||||||
35 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.09 | ||||||
36 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.56 | ||||||
37 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 39.72 | ||||||
38 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 39.85 | ||||||
39 | Nicole Olofsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.93 | ||||||
40 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 40.09 | ||||||
41 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 40.38 | ||||||
42 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 40.42 | ||||||
43 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.96 | ||||||
44 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 41.15 | ||||||
45 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborg Sim | 41.16 | ||||||
46 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 41.67 | ||||||
47 | Alice Kron Larsson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.02 | ||||||
48 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 42.17 | ||||||
49 | Francesca Nord | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.30 | ||||||
50 | Eleonora Zdravkovic | 2000 | Simklubben Ran | 42.38 | ||||||
51 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 42.61 | ||||||
52 | Lucie Ghanem | 2002 | Ystads Simsällskap | 42.90 | ||||||
53 | Mathilda Leidersdorff | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.02 | ||||||
54 | Embla Luani | 2002 | Simklubben Ran | 44.26 | ||||||
55 | Heidi Gingsjö | 2000 | Ystads Simsällskap | 44.38 | ||||||
56 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 44.54 | ||||||
57 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 44.72 | ||||||
57 | Erika Sjögren | 2002 | Simklubben Ran | 44.72 | ||||||
59 | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.98 | ||||||
60 | Linnéa Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 45.85 | ||||||
61 | Tilde Nilsson Dahlman | 2000 | Ystads Simsällskap | 47.48 | ||||||
62 | Ellen Jespersen | 2003 | Ystads Simsällskap | 48.49 | ||||||
63 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 48.65 | ||||||
64 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 49.39 | ||||||
65 | Frida Johansson | 2001 | Ystads Simsällskap | 49.46 | ||||||
66 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 51.54 | ||||||
- | Hanna Nilsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Madeleine Olsson | 2000 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Mimmi Cassé | 2002 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:56 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Radio Active |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonas Holmström | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.60 | ||||||
2 | Alexander Lienau-Petersson | 1993 | Ystads Simsällskap | 29.17 | ||||||
3 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 30.78 | ||||||
4 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 31.16 | ||||||
5 | Artin Shahsavar | 1999 | Simklubben Ran | 31.18 | ||||||
6 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.35 | ||||||
7 | Julius Ekstrand | 1998 | Simklubben Poseidon | 32.89 | ||||||
8 | Filip Henriksson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.04 | ||||||
9 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 33.31 | ||||||
10 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.44 | ||||||
11 | Sigge Ivarsson | 1999 | Simklubben Poseidon | 33.58 | ||||||
12 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.71 | ||||||
13 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 34.29 | ||||||
14 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 34.58 | ||||||
15 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 34.81 | ||||||
15 | Lukas Patzer | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.81 | ||||||
17 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 35.19 | ||||||
18 | Sebastian Lundgren | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 35.60 | ||||||
19 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 35.64 | ||||||
20 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 36.50 | ||||||
21 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 36.96 | ||||||
22 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.27 | ||||||
23 | Björn Wallenius | 2001 | Simklubben Ran | 37.39 | ||||||
24 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.45 | ||||||
25 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.59 | ||||||
26 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.62 | ||||||
27 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 38.54 | ||||||
28 | Oscar Bergelin | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 38.95 | ||||||
29 | Collin Gingsjö | 1999 | Ystads Simsällskap | 39.32 | ||||||
30 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 40.07 | ||||||
31 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.15 | ||||||
32 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.16 | ||||||
33 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 43.03 | ||||||
34 | Behar Luani | 2001 | Simklubben Ran | 43.87 | ||||||
35 | Philip Primetta | 2002 | Trelleborg Sim | 44.04 | ||||||
36 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 44.34 | ||||||
37 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 44.64 | ||||||
38 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 44.94 | ||||||
39 | Oskar Englund | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.03 | ||||||
- | Ali Alsaedi | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:35 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 11, 4X100m Medley Herrar, Finaler 2013 år och yngre |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Ystads SS Lag 1 | 0 | Ystads Simsällskap | 4:29.49 | ||||||
Filip Christiansson | 1999 | 31.60 | 1:05.11 | 1:05.11 | ||||||
Rickard Andersson | 1998 | 35.82 | 1:17.45 | 2:22.56 | ||||||
Sebastian Olsson Hansson | 1998 | 29.91 | 1:06.95 | 3:29.51 | ||||||
Gustav Ridderman | 1998 | 28.35 | 59.98 | 4:29.49 | ||||||
2 | Ystads SS Lag 2 | 0 | Ystads Simsällskap | 4:52.12 | ||||||
Emil Jespersen | 2001 | 38.06 | 1:21.53 | 1:21.53 | ||||||
Gustaf Persson | 2001 | 34.95 | 1:17.27 | 2:38.80 | ||||||
Max Persson | 2001 | 31.66 | 1:08.59 | 3:47.39 | ||||||
Felix Hansson | 2000 | 29.85 | 1:04.73 | 4:52.12 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:35 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 12, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 41.38 | 1:34.50 | 2:28.76 | 3:20.62 | |||
Gren 12, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 35.27 | 1:19.54 | 2:08.11 | 2:55.31 | |||
2 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 42.74 | 1:34.15 | 2:29.43 | 3:25.01 | |||
Gren 12, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.32 | 1:10.66 | 1:49.85 | 2:30.54 | |||
2 | Philippa Revstedt | 1999 | Simklubben Ran | 35.89 | 1:18.96 | 2:04.06 | 2:50.10 | |||
3 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 42.94 | 1:35.28 | 2:27.97 | 3:18.82 | |||
Gren 12, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 31.24 | 1:06.36 | 1:43.18 | 2:21.45 | |||
2 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.33 | 1:21.38 | 2:09.47 | 3:00.80 | |||
Gren 12, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 19 - 99 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josefine Hansson | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.75 | 1:08.61 | 1:45.16 | 2:21.59 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:35 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.70 | 1:14.23 | 1:56.67 | 2:30.73 | |||
2 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.56 | 1:15.28 | 1:58.93 | 2:34.49 | |||
3 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.49 | 1:20.47 | 2:03.04 | 2:41.39 | |||
4 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 34.77 | 1:16.46 | 2:06.14 | 2:43.79 | |||
5 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.07 | 1:15.67 | 2:06.69 | 2:44.06 | |||
6 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.16 | 1:18.05 | 2:09.69 | 2:44.54 | |||
7 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.48 | 1:22.46 | 2:09.13 | 2:45.33 | |||
8 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.63 | 1:21.07 | 2:07.44 | 2:46.09 | |||
9 | Lukas Patzer | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.96 | 1:17.50 | 2:08.36 | 2:48.33 | |||
10 | Emil Bergman | 2001 | Simklubben Ran | 40.45 | 1:24.55 | 2:11.17 | 2:48.58 | |||
11 | Pascal Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 37.50 | 1:22.29 | 2:13.59 | 2:51.38 | |||
12 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.15 | 1:22.36 | 2:16.00 | 2:53.29 | |||
13 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.49 | 1:23.89 | 2:15.96 | 2:53.45 | |||
14 | Oscar Bergelin | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 40.92 | 1:28.47 | 2:20.24 | 2:58.90 | |||
15 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 41.05 | 1:29.47 | 2:22.17 | 3:04.33 | |||
16 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 42.07 | 1:32.39 | 2:26.56 | 3:11.62 | |||
17 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 43.43 | 1:31.40 | 2:28.03 | 3:11.66 | |||
18 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 42.53 | 1:30.05 | 2:29.01 | 3:12.20 | |||
19 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.97 | 1:27.64 | 2:30.14 | 3:13.46 | |||
20 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.08 | 1:31.02 | 2:32.61 | 3:17.02 | |||
21 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.69 | 1:36.62 | 2:33.53 | 3:17.17 | |||
22 | Philip Primetta | 2002 | Trelleborg Sim | 45.18 | 1:38.51 | 2:33.94 | 3:18.35 | |||
23 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.95 | 1:37.41 | 2:35.58 | 3:19.24 | |||
24 | Eddie Nilsson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.77 | 1:42.75 | 2:39.50 | 3:25.95 | |||
- | Lars Hallberg | 2001 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
- | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.35 | 1:06.15 | 1:48.91 | 2:21.46 | |||
2 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 31.78 | 1:10.27 | 1:54.58 | 2:26.77 | |||
3 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 30.07 | 1:09.10 | 1:54.70 | 2:29.95 | |||
4 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 33.49 | 1:11.73 | 1:58.24 | 2:32.06 | |||
5 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 32.87 | 1:14.18 | 2:02.93 | 2:37.61 | |||
6 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 33.85 | 1:15.35 | 2:03.63 | 2:40.31 | |||
7 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 33.31 | 1:13.44 | 2:05.21 | 2:41.32 | |||
8 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.73 | 1:21.65 | 2:07.71 | 2:44.42 | |||
9 | Filip Kutlesovski | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.28 | 1:18.37 | 2:06.79 | 2:44.57 | |||
10 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.68 | 1:19.86 | 2:13.34 | 2:50.66 | |||
11 | Axel Ståhl | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.92 | 1:26.16 | 2:21.67 | 2:59.62 | |||
12 | Michael Birkeberg | 2000 | Simklubben Ran | 41.48 | 1:22.82 | 2:20.37 | 3:00.62 | |||
13 | Nicodemos Abraha | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.09 | 1:26.76 | 2:26.55 | 3:10.88 | |||
14 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 43.17 | 1:35.60 | 2:29.24 | 3:11.81 | |||
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 31.52 | 1:10.95 | 1:51.40 | 2:23.87 | |||
2 | Sebastian Andersson | 1999 | Simklubben Poseidon | 31.26 | 1:10.14 | 1:52.54 | 2:25.91 | |||
3 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 31.91 | 1:09.11 | 1:56.18 | 2:30.31 | |||
4 | Artin Shahsavar | 1999 | Simklubben Ran | 31.10 | 1:09.09 | 1:56.37 | 2:30.35 | |||
5 | Elias Kromnow | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 32.65 | 1:13.60 | 1:55.67 | 2:31.52 | |||
6 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 29.51 | 1:11.63 | 1:58.20 | 2:32.96 | |||
7 | Sigge Ivarsson | 1999 | Simklubben Poseidon | 34.08 | 1:13.73 | 1:59.53 | 2:34.35 | |||
8 | Dennis Jarnberg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.11 | 1:13.86 | 2:01.45 | 2:39.05 | |||
9 | Simon Tufvesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 32.91 | 1:15.32 | 2:01.23 | 2:39.72 | |||
10 | Sebastian Lundgren | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 35.61 | 1:15.37 | 2:06.18 | 2:41.81 | |||
11 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.65 | 1:18.10 | 2:07.75 | 2:42.32 | |||
12 | Tobias Eringstam | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 34.73 | 1:20.12 | 2:05.20 | 2:44.92 | |||
13 | Collin Gingsjö | 1999 | Ystads Simsällskap | 35.79 | 1:21.96 | 2:11.91 | 2:48.04 | |||
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 28.39 | 1:02.43 | 1:43.32 | 2:14.69 | |||
2 | Mika Mononen | 1996 | Ystads Simsällskap | 28.37 | 1:05.02 | 1:42.99 | 2:15.21 | |||
3 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.75 | 1:04.11 | 1:49.10 | 2:19.48 | |||
4 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.38 | 1:07.67 | 1:48.46 | 2:19.78 | |||
5 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.58 | 1:08.75 | 1:51.85 | 2:25.01 | |||
6 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 32.81 | 1:13.74 | 1:58.55 | 2:34.46 | |||
7 | Sam Zandi | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.15 | 1:14.13 | 2:00.26 | 2:36.44 | |||
8 | Gustav Ridderman | 1998 | Ystads Simsällskap | 32.90 | 1:14.54 | 2:02.09 | 2:37.27 | |||
9 | Johan Persson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.99 | 1:17.19 | 2:01.91 | 2:37.29 | |||
10 | Sebastian Olsson Hansson | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.91 | 1:13.65 | 2:00.63 | 2:39.27 | |||
11 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 40.79 | 1:21.57 | 2:12.95 | 2:51.90 | |||
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Christian Andersson | 1995 | Ystads Simsällskap | 30.81 | 1:11.30 | 1:52.14 | 2:28.51 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:35 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 14, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: ATEA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:09.46 | 2:24.78 | 3:40.38 | 4:52.92 | |||
2 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 1:09.71 | 2:26.11 | 3:43.79 | 5:00.39 | |||
3 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.80 | 2:26.70 | 3:44.04 | 5:00.96 | |||
4 | Johanna Andersson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:11.51 | 2:29.40 | 3:48.63 | 5:04.99 | |||
5 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:10.91 | 2:28.69 | 3:47.98 | 5:05.55 | |||
6 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:11.18 | 2:29.99 | 3:48.96 | 5:05.85 | |||
7 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:11.78 | 2:30.74 | 3:50.79 | 5:08.33 | |||
8 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:11.60 | 2:30.38 | 3:49.18 | 5:08.58 | |||
9 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:11.80 | 2:30.52 | 3:51.30 | 5:09.81 | |||
10 | Hedda Nilsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:10.74 | 2:31.46 | 3:53.20 | 5:13.11 | |||
11 | Emmy Jonsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:11.60 | 2:33.47 | 3:57.15 | 5:16.52 | |||
12 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 1:16.00 | 2:38.54 | 4:02.59 | 5:23.63 | |||
13 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:13.14 | 2:36.03 | 3:59.83 | 5:24.63 | |||
14 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:17.02 | 2:41.92 | 4:08.37 | 5:29.33 | |||
15 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 1:19.16 | 2:44.61 | 4:09.75 | 5:31.57 | |||
16 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:19.84 | 2:43.59 | 4:07.79 | 5:31.76 | |||
17 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:21.41 | 2:47.04 | 4:12.72 | 5:33.41 | |||
18 | My Palm | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:22.43 | 2:55.19 | 4:29.12 | 5:54.94 | |||
19 | Moa Knutsson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 1:26.23 | 2:57.45 | 4:28.64 | 5:55.15 | |||
20 | Embla Luani | 2002 | Simklubben Ran | 1:29.34 | 3:02.12 | 4:37.87 | 6:10.19 | |||
21 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:28.46 | 3:05.06 | 4:43.61 | 6:17.04 | |||
22 | Erika Sjögren | 2002 | Simklubben Ran | 1:30.12 | 3:06.67 | 4:44.67 | 6:21.68 | |||
Gren 14, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: ATEA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:04.62 | 2:14.65 | 3:25.75 | 4:36.06 | |||
2 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:10.34 | 2:27.13 | 3:43.83 | 4:59.33 | |||
3 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 1:11.55 | 2:29.73 | 3:48.18 | 5:05.45 | |||
4 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:18.45 | 2:42.59 | 4:07.44 | 5:29.73 | |||
5 | Heidi Gingsjö | 2000 | Ystads Simsällskap | 1:21.84 | 2:53.18 | 4:27.00 | 5:56.16 | |||
6 | Eleonora Zdravkovic | 2000 | Simklubben Ran | 1:29.40 | 3:01.74 | 5:23.42 | 6:08.79 | |||
- | Madeleine Olsson | 2000 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Gren 14, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: ATEA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:07.78 | 2:21.42 | 3:35.16 | 4:45.29 | |||
2 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:09.35 | 2:24.71 | 3:39.85 | 4:53.32 | |||
3 | Tilde Anderberg-Rickard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 1:08.85 | 2:23.75 | 3:39.59 | 4:53.85 | |||
4 | Elin Moberg | 1999 | Simklubben Poseidon | 1:10.74 | 2:25.99 | 3:41.25 | 4:54.80 | |||
5 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 1:16.14 | 2:35.96 | 3:57.82 | 5:18.98 | |||
6 | Maja Karlsson | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:15.25 | 2:38.75 | 4:02.57 | 5:24.24 | |||
Gren 14, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: ATEA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:04.37 | 2:11.70 | 3:18.88 | 4:26.20 | |||
2 | Jenny Thalin | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.72 | 2:18.88 | 3:30.59 | 4:41.69 | |||
3 | Hanna Liljegren | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.53 | 2:21.53 | 3:34.81 | 4:45.77 | |||
4 | Erica Birkeberg | 1998 | Simklubben Ran | 1:19.70 | 2:44.34 | 4:09.02 | 5:31.00 | |||
5 | Yara Waked | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 1:19.13 | 2:47.98 | 4:20.42 | 5:49.03 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:35 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Teleservice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.89 | 1:10.24 | |||||
2 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.26 | 1:12.50 | |||||
3 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.29 | 1:13.32 | |||||
4 | Pascal Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 38.50 | 1:19.56 | |||||
5 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.10 | 1:20.93 | |||||
6 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.26 | 1:22.00 | |||||
7 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.79 | 1:23.23 | |||||
8 | Erik Kromnow | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 39.64 | 1:23.78 | |||||
9 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 40.54 | 1:24.91 | |||||
10 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.90 | 1:30.91 | |||||
11 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 44.14 | 1:31.00 | |||||
12 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.28 | 1:31.47 | |||||
13 | Behar Luani | 2001 | Simklubben Ran | 46.14 | 1:31.77 | |||||
14 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 45.74 | 1:34.00 | |||||
15 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.87 | 1:34.59 | |||||
16 | Melker Svensson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 48.48 | 1:36.71 | |||||
17 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 46.56 | 1:37.90 | |||||
18 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.43 | 1:41.48 | |||||
19 | Eddie Nilsson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.98 | 1:42.46 | |||||
20 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 53.16 | 1:46.31 | |||||
- | Filip Åberg | 2002 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Björn Wallenius | 2001 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Teleservice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 34.29 | 1:09.85 | |||||
2 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.50 | 1:15.44 | |||||
3 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 36.39 | 1:16.14 | |||||
4 | Michael Birkeberg | 2000 | Simklubben Ran | 37.22 | 1:18.72 | |||||
5 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.14 | 1:27.86 | |||||
6 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 48.33 | 1:38.12 | |||||
- | Tadas Paskevicius | 2000 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Teleservice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Artin Shahsavar | 1999 | Simklubben Ran | 34.72 | 1:11.87 | |||||
2 | Dennis Jarnberg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.04 | 1:12.83 | |||||
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Teleservice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonas Andersson | 1996 | Simklubben Poseidon | 29.03 | 58.90 | |||||
2 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 31.19 | 1:04.42 | |||||
3 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.88 | 1:07.71 | |||||
4 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.72 | 1:09.31 | |||||
5 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 37.62 | 1:17.39 | |||||
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Sponsor: Teleservice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Lienau-Petersson | 1993 | Ystads Simsällskap | 30.80 | 1:02.54 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:35 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 16, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Bil-Bengtsson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 36.63 | 1:14.91 | 1:54.13 | 2:32.71 | |||
2 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 38.63 | 1:19.75 | 2:01.26 | 2:40.41 | |||
3 | Johanna Andersson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.55 | 1:19.63 | 2:01.30 | 2:42.76 | |||
4 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 1:25.86 | 2:09.47 | 2:52.30 | 2:52.30 | |||
5 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:26.94 | 2:14.50 | 2:57.28 | 2:57.28 | |||
6 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:30.54 | 2:18.10 | 3:03.74 | 3:03.74 | |||
7 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 44.61 | 1:33.04 | 2:21.71 | 3:07.75 | |||
8 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 44.22 | 1:31.80 | 2:21.42 | 3:09.61 | |||
9 | Annie Runesson | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.91 | 1:34.37 | 2:26.13 | 3:15.49 | |||
10 | Francesca Nord | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.68 | 1:36.34 | 2:28.47 | 3:19.02 | |||
11 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 46.15 | 1:35.85 | 2:28.81 | 3:19.58 | |||
12 | Ronja Gingsjö | 2002 | Ystads Simsällskap | 47.38 | 1:39.65 | 2:31.90 | 3:23.42 | |||
Gren 16, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Bil-Bengtsson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 34.25 | 1:11.17 | 1:49.60 | 2:28.95 | |||
2 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 35.10 | 1:13.17 | 1:51.78 | 2:30.03 | |||
3 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 35.75 | 1:14.66 | 1:54.03 | 2:33.07 | |||
4 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 35.24 | 1:14.73 | 1:55.96 | 2:35.90 | |||
5 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.26 | 1:16.77 | 1:57.76 | 2:36.95 | |||
6 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 38.81 | 1:20.12 | 2:01.79 | 2:42.06 | |||
7 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 39.85 | 1:21.51 | 2:03.90 | 2:45.98 | |||
8 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:20.56 | 2:03.25 | 2:46.41 | 2:46.41 | |||
9 | Rebecca Örmon | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.72 | 1:20.46 | 2:03.08 | 2:46.54 | |||
10 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.26 | 1:21.45 | 2:05.04 | 2:48.00 | |||
11 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:25.16 | 2:09.96 | 2:53.90 | 2:53.90 | |||
12 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 42.83 | 1:30.92 | 2:19.76 | 3:06.94 | |||
Gren 16, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Bil-Bengtsson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 36.61 | 1:16.76 | 1:57.74 | 2:37.79 | |||
2 | Philippa Revstedt | 1999 | Simklubben Ran | 38.09 | 1:20.16 | 2:02.17 | 2:44.64 | |||
3 | Maja Karlsson | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:24.73 | 2:09.92 | 2:54.84 | 2:54.84 | |||
4 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:30.24 | 2:19.19 | 3:04.62 | 3:04.62 | |||
5 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 43.52 | 1:31.86 | 2:21.83 | 3:08.34 | |||
Gren 16, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Bil-Bengtsson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.92 | 1:09.81 | 1:46.40 | 2:23.31 | |||
2 | Hanna Liljegren | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.88 | 1:15.90 | 1:54.63 | 2:31.75 | |||
3 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 36.52 | 1:17.21 | 1:59.69 | 2:42.22 | |||
4 | Julia Virgili | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:19.55 | 2:01.53 | 2:42.82 | 2:42.82 | |||
5 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 39.74 | 1:22.80 | 2:07.43 | 2:50.84 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:35 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 17, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Sparbanken Syd |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.72 | 1:00.72 | |||||
2 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.94 | 1:01.40 | |||||
3 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.33 | 1:01.70 | |||||
4 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 29.98 | 1:02.32 | |||||
5 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:02.39 | 1:02.39 | |||||
6 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.58 | 1:05.58 | |||||
7 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:05.80 | 1:05.80 | |||||
8 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:06.08 | 1:06.08 | |||||
9 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:06.26 | 1:06.26 | |||||
10 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.54 | 1:06.33 | |||||
11 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.11 | 1:07.57 | |||||
12 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.38 | 1:07.80 | |||||
13 | Emil Bergman | 2001 | Simklubben Ran | 32.84 | 1:07.86 | |||||
14 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.65 | 1:08.15 | |||||
15 | Pascal Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 32.43 | 1:09.59 | |||||
16 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 33.82 | 1:09.84 | |||||
17 | Oscar Bergelin | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 34.15 | 1:10.36 | |||||
18 | Behar Luani | 2001 | Simklubben Ran | 34.37 | 1:10.66 | |||||
19 | Lukas Patzer | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.76 | 1:11.11 | |||||
20 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.25 | 1:11.18 | |||||
21 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 35.09 | 1:12.67 | |||||
22 | Cesar Lindberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.05 | 1:13.92 | |||||
23 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.59 | 1:14.83 | |||||
24 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 35.89 | 1:14.90 | |||||
25 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 36.28 | 1:15.70 | |||||
26 | Isak Hellner | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 36.13 | 1:15.96 | |||||
27 | Björn Wallenius | 2001 | Simklubben Ran | 35.18 | 1:16.44 | |||||
28 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 37.20 | 1:16.77 | |||||
29 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.83 | 1:16.96 | |||||
30 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.17 | 1:17.22 | |||||
31 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.96 | 1:17.86 | |||||
32 | Viktor Andersson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 37.67 | 1:18.87 | |||||
33 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 37.94 | 1:19.17 | |||||
34 | Oskar Nordström | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 39.62 | 1:22.42 | |||||
35 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.86 | 1:22.67 | |||||
36 | Melker Svensson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 39.10 | 1:22.93 | |||||
37 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.76 | 1:25.36 | |||||
38 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 41.85 | 1:25.88 | |||||
39 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 40.92 | 1:26.20 | |||||
40 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 41.24 | 1:27.57 | |||||
41 | Eddie Nilsson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.37 | 1:28.96 | |||||
- | Filip Åberg | 2002 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Sparbanken Syd |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 26.45 | 56.30 | |||||
2 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 26.82 | 57.10 | |||||
3 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 27.87 | 57.54 | |||||
4 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 28.87 | 1:00.25 | |||||
5 | David Siöland | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.03 | 1:00.50 | |||||
6 | Filip Kutlesovski | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.58 | 1:02.17 | |||||
7 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.75 | 1:02.75 | |||||
8 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 30.40 | 1:03.25 | |||||
9 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 29.80 | 1:03.76 | |||||
10 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 31.65 | 1:05.15 | |||||
11 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 30.71 | 1:05.18 | |||||
12 | Felix Hansson | 2000 | Ystads Simsällskap | 30.46 | 1:05.69 | |||||
13 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.33 | 1:08.98 | |||||
14 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 32.78 | 1:09.79 | |||||
15 | Axel Ståhl | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.86 | 1:10.30 | |||||
16 | Tadas Paskevicius | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.43 | 1:12.58 | |||||
17 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 37.62 | 1:16.55 | |||||
18 | Oskar Englund | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.91 | 1:40.11 | |||||
Gren 17, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Sparbanken Syd |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 27.60 | 58.44 | |||||
2 | Sebastian Andersson | 1999 | Simklubben Poseidon | 28.23 | 58.64 | |||||
3 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 27.96 | 58.74 | |||||
4 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 28.76 | 58.85 | |||||
5 | Artin Shahsavar | 1999 | Simklubben Ran | 28.41 | 58.88 | |||||
6 | Elias Kromnow | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 28.19 | 59.36 | |||||
7 | Lucas Hansen | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.58 | 1:00.02 | |||||
8 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 28.80 | 1:01.35 | |||||
9 | Sigge Ivarsson | 1999 | Simklubben Poseidon | 29.70 | 1:01.67 | |||||
10 | Simon Tufvesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 29.72 | 1:02.20 | |||||
11 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.30 | 1:02.51 | |||||
12 | Sebastian Lundgren | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 30.65 | 1:03.70 | |||||
13 | Collin Gingsjö | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:05.51 | 1:05.51 | |||||
- | Anton Andersson Arvidsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | STR | ||||||
Gren 17, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Sparbanken Syd |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.12 | 55.85 | |||||
2 | Mika Mononen | 1996 | Ystads Simsällskap | 26.86 | 55.89 | |||||
3 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 26.71 | 55.90 | |||||
4 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.72 | 57.25 | |||||
5 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.91 | 58.13 | |||||
6 | Filip Henriksson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.80 | 58.37 | |||||
7 | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.87 | 58.47 | |||||
8 | Sebastian Olsson Hansson | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.14 | 1:00.15 | |||||
9 | Gustav Ridderman | 1998 | Ystads Simsällskap | 28.95 | 1:00.25 | |||||
10 | Jakob Helman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.05 | 1:00.30 | |||||
11 | Sam Zandi | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.96 | 1:00.41 | |||||
12 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 29.23 | 1:01.53 | |||||
13 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.40 | 1:02.00 | |||||
14 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.63 | 1:02.41 | |||||
15 | Johan Persson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.41 | 1:03.31 | |||||
16 | Rickard Andersson | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.00 | 1:05.05 | |||||
- | Arvid Johansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 17, 100m Frisim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Sponsor: Sparbanken Syd |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonas Holmström | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | 24.39 | 50.94 | |||||
2 | Alexander Lienau-Petersson | 1993 | Ystads Simsällskap | 27.46 | 56.53 | |||||
3 | Christian Andersson | 1995 | Ystads Simsällskap | 28.37 | 58.76 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:35 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 18:54 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 18, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: HP Holding HB |
Peugot Hammenhög |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.09 | ||||||
2 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 30.46 | ||||||
3 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.59 | ||||||
4 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 31.02 | ||||||
5 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.92 | ||||||
6 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 32.64 | ||||||
7 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 32.69 | ||||||
8 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.84 | ||||||
9 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 32.90 | ||||||
10 | Julia Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 32.91 | ||||||
11 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.09 | ||||||
12 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 33.12 | ||||||
13 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 33.49 | ||||||
14 | Yara Waked | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 33.89 | ||||||
15 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 34.36 | ||||||
16 | Megan Lloyd | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.42 | ||||||
17 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.45 | ||||||
18 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 35.73 | ||||||
19 | Tilde Anderberg-Rickard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 36.32 | ||||||
20 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 36.66 | ||||||
21 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 37.03 | ||||||
22 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 37.09 | ||||||
23 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 37.53 | ||||||
24 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 37.88 | ||||||
25 | Erica Birkeberg | 1998 | Simklubben Ran | 38.07 | ||||||
26 | Selina Degirmenci | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.48 | ||||||
27 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.94 | ||||||
28 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 39.00 | ||||||
29 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.17 | ||||||
30 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.65 | ||||||
31 | Annie Runesson | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.04 | ||||||
32 | Lucie Ghanem | 2002 | Ystads Simsällskap | 40.12 | ||||||
33 | Mimmi Cassé | 2002 | Ystads Simsällskap | 40.79 | ||||||
34 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 40.96 | ||||||
35 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 41.04 | ||||||
36 | Heidi Gingsjö | 2000 | Ystads Simsällskap | 41.20 | ||||||
37 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.31 | ||||||
38 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 41.41 | ||||||
39 | Malin Jönsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.93 | ||||||
40 | Moa Knutsson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 43.26 | ||||||
41 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 43.76 | ||||||
42 | Francesca Nord | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.82 | ||||||
43 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.10 | ||||||
44 | Embla Luani | 2002 | Simklubben Ran | 45.03 | ||||||
45 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.09 | ||||||
46 | Eleonora Zdravkovic | 2000 | Simklubben Ran | 45.30 | ||||||
47 | Erika Sjögren | 2002 | Simklubben Ran | 47.20 | ||||||
48 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 53.16 | ||||||
- | Madeleine Olsson | 2000 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Julia Schubert | 1997 | Trelleborg Sim | STR | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 18:54 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 18:44 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 19, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Peugeot Hammenhög |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 26.61 | ||||||
2 | Joachim Olsson | 1995 | Ystads Simsällskap | 26.91 | ||||||
3 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 28.08 | ||||||
4 | Jakob Helman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.35 | ||||||
5 | Sebastian Olsson Hansson | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.47 | ||||||
6 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.71 | ||||||
7 | Filip Henriksson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.93 | ||||||
8 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.07 | ||||||
9 | Artin Shahsavar | 1999 | Simklubben Ran | 30.60 | ||||||
10 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.61 | ||||||
11 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.82 | ||||||
12 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 30.96 | ||||||
13 | Gustav Ridderman | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.98 | ||||||
14 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.00 | ||||||
15 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 31.20 | ||||||
16 | Lukas Patzer | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.81 | ||||||
17 | Filip Kutlesovski | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.99 | ||||||
18 | Johan Persson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.25 | ||||||
19 | Sam Zandi | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.37 | ||||||
20 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.66 | ||||||
21 | Martin Lundström | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.70 | ||||||
22 | Sebastian Lundgren | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 33.00 | ||||||
23 | Tobias Eringstam | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 33.11 | ||||||
24 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.54 | ||||||
25 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.82 | ||||||
26 | Collin Gingsjö | 1999 | Ystads Simsällskap | 34.74 | ||||||
27 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.16 | ||||||
28 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 35.30 | ||||||
29 | Behar Luani | 2001 | Simklubben Ran | 35.39 | ||||||
30 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.41 | ||||||
31 | Emil Bergman | 2001 | Simklubben Ran | 36.18 | ||||||
32 | Björn Wallenius | 2001 | Simklubben Ran | 36.45 | ||||||
33 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.79 | ||||||
34 | Erik Kromnow | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 37.32 | ||||||
35 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 37.35 | ||||||
36 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 37.56 | ||||||
37 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 37.76 | ||||||
38 | Cesar Lindberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.32 | ||||||
39 | Michael Birkeberg | 2000 | Simklubben Ran | 38.39 | ||||||
39 | Pascal Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 38.39 | ||||||
41 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 38.49 | ||||||
42 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 39.23 | ||||||
43 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.31 | ||||||
44 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.64 | ||||||
45 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 41.17 | ||||||
46 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 41.79 | ||||||
47 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 43.59 | ||||||
48 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 45.70 | ||||||
49 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 49.67 | ||||||
- | Arvid Johansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 |
Licensierad till: IC Control SE | Utskriftstid | 18:44 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:29 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 20, 4X100m Frisim Damer, Finaler 2013 år och yngre |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Ystads SS Damer | 0 | Ystads Simsällskap | 4:21.49 | ||||||
Amanda Strömberg | 1998 | 29.81 | 1:03.31 | 1:03.31 | ||||||
Alicia Norberg Randowo | 1999 | 31.73 | 1:06.75 | 2:10.06 | ||||||
Tilde Larsson | 2001 | 30.82 | 1:05.58 | 3:15.64 | ||||||
Matilda Åkesson | 1999 | 30.73 | 1:05.85 | 4:21.49 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:29 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:29 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 21, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: ATEA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 30.23 | 1:04.39 | 1:39.31 | 2:13.33 | |||
2 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.20 | 1:11.29 | 1:49.70 | 2:24.86 | |||
3 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.54 | 1:11.20 | 1:49.44 | 2:24.92 | |||
4 | Emil Bergman | 2001 | Simklubben Ran | 33.46 | 1:09.28 | 1:47.39 | 2:25.08 | |||
5 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 34.99 | 1:15.44 | 1:56.77 | 2:36.24 | |||
6 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 35.54 | 1:14.75 | 1:58.46 | 2:39.91 | |||
7 | Cesar Lindberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.69 | 1:17.65 | 1:59.17 | 2:41.27 | |||
8 | Behar Luani | 2001 | Simklubben Ran | 37.87 | 1:18.84 | 2:41.94 | 2:41.94 | |||
9 | Björn Wallenius | 2001 | Simklubben Ran | 34.35 | 1:17.43 | 2:03.38 | 2:45.24 | |||
10 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 36.67 | 1:19.64 | 2:05.01 | 2:50.19 | |||
11 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 35.59 | 1:18.26 | 2:04.16 | 2:51.58 | |||
12 | Oscar Bergelin | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 34.94 | 1:16.46 | 1:55.83 | 2:54.54 | |||
13 | Philip Primetta | 2002 | Trelleborg Sim | 38.20 | 1:24.87 | 2:12.18 | 2:57.31 | |||
14 | Oskar Nordström | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 42.33 | 1:30.84 | 2:19.89 | 3:03.40 | |||
15 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 41.95 | 1:29.22 | 2:20.07 | 3:14.32 | |||
16 | Alexander Acevski | 2002 | Simklubben Ran | 41.72 | 1:33.13 | 2:29.33 | 3:21.69 | |||
- | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Melker Svensson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | DSQ | ||||||
Gren 21, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: ATEA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 28.32 | 1:00.36 | 1:33.76 | 2:06.96 | |||
2 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 28.39 | 1:01.00 | 1:35.03 | 2:07.21 | |||
3 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 28.40 | 1:00.56 | 1:34.06 | 2:07.73 | |||
4 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 29.76 | 1:03.26 | 1:38.31 | 2:12.18 | |||
5 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 30.09 | 1:04.01 | 1:40.02 | 2:14.32 | |||
6 | David Siöland | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.58 | 1:03.44 | 1:40.40 | 2:18.97 | |||
7 | Felix Hansson | 2000 | Ystads Simsällskap | 31.19 | 1:06.74 | 1:43.10 | 2:19.13 | |||
8 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 31.48 | 1:06.63 | 1:43.93 | 2:20.95 | |||
9 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.10 | 1:08.12 | 1:46.30 | 2:23.14 | |||
10 | Tim Linck-Riedhamer | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.80 | 1:10.42 | 1:51.03 | 2:30.31 | |||
11 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 34.01 | 1:13.16 | 1:53.84 | 2:33.97 | |||
12 | Axel Ståhl | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.69 | 1:15.48 | 1:59.13 | 2:42.51 | |||
13 | Tadas Paskevicius | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.00 | 1:18.31 | 2:04.22 | 2:47.97 | |||
- | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Gren 21, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: ATEA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 28.67 | 1:00.51 | 1:32.88 | 2:04.81 | |||
2 | Artin Shahsavar | 1999 | Simklubben Ran | 28.44 | 1:00.76 | 1:35.68 | 2:09.80 | |||
3 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 28.45 | 1:01.44 | 1:36.87 | 2:11.05 | |||
4 | Lucas Hansen | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.24 | 1:01.95 | 1:36.28 | 2:11.15 | |||
5 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 29.72 | 1:03.13 | 1:37.61 | 2:11.52 | |||
6 | William Latak | 1999 | Simklubben Poseidon | 32.17 | 1:08.61 | 1:46.05 | 2:21.64 | |||
7 | Collin Gingsjö | 1999 | Ystads Simsällskap | 31.97 | 1:08.69 | 1:46.24 | 2:22.45 | |||
8 | Sebastian Lundgren | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 31.16 | 1:07.90 | 1:46.88 | 2:25.48 | |||
9 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.97 | 1:07.65 | 1:47.29 | 2:26.46 | |||
Gren 21, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: ATEA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julius Ekstrand | 1998 | Simklubben Poseidon | 27.71 | 58.02 | 1:28.71 | 1:59.78 | |||
2 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 27.70 | 58.08 | 1:29.58 | 2:01.69 | |||
3 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 28.04 | 59.00 | 1:30.77 | 2:01.98 | |||
4 | Jonas Andersson | 1996 | Simklubben Poseidon | 27.69 | 58.51 | 1:30.18 | 2:02.87 | |||
5 | Filip Henriksson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.98 | 1:01.31 | 1:35.29 | 2:08.72 | |||
6 | Simon Pettersson | 1998 | Simklubben Poseidon | 30.63 | 1:06.10 | 1:41.37 | 2:16.34 | |||
7 | Gustav Ridderman | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.13 | 1:04.42 | 1:41.42 | 2:17.59 | |||
8 | Johan Persson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.72 | 1:06.90 | 1:43.23 | 2:18.59 | |||
9 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.17 | 1:07.07 | 1:44.72 | 2:22.52 | |||
Gren 21, 200m Frisim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Sponsor: ATEA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Lienau-Petersson | 1993 | Ystads Simsällskap | 28.34 | 59.40 | 1:32.19 | 2:04.45 | |||
2 | Christian Andersson | 1995 | Ystads Simsällskap | 28.97 | 1:02.15 | 1:36.25 | 2:10.09 | |||
3 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.90 | 1:07.50 | 1:43.32 | 2:18.77 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:29 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:28 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 33.95 | 1:13.93 | |||||
2 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 35.42 | 1:14.18 | |||||
3 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.74 | 1:15.79 | |||||
4 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 35.21 | 1:16.04 | |||||
5 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 34.36 | 1:19.00 | |||||
6 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.54 | 1:19.31 | |||||
7 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 35.49 | 1:19.32 | |||||
8 | Klara Borgqvist | 2001 | Simklubben Poseidon | 37.43 | 1:21.35 | |||||
9 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 37.26 | 1:21.37 | |||||
10 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.05 | 1:22.23 | |||||
11 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 37.80 | 1:22.81 | |||||
12 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 37.03 | 1:23.51 | |||||
13 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 38.77 | 1:26.12 | |||||
14 | Lucie Ghanem | 2002 | Ystads Simsällskap | 39.96 | 1:26.82 | |||||
15 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.07 | 1:29.93 | |||||
16 | My Palm | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 39.43 | 1:31.96 | |||||
17 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 41.58 | 1:32.40 | |||||
18 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 41.07 | 1:32.52 | |||||
19 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 44.75 | 1:39.82 | |||||
20 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 42.65 | 1:41.57 | |||||
21 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.38 | 1:45.06 | |||||
22 | Embla Luani | 2002 | Simklubben Ran | 49.72 | 1:46.26 | |||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 31.37 | 1:09.84 | |||||
2 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 32.87 | 1:12.46 | |||||
3 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 33.98 | 1:12.56 | |||||
4 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 33.52 | 1:12.82 | |||||
5 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 33.46 | 1:13.86 | |||||
6 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.13 | 1:26.39 | |||||
7 | Frida Eilertsson | 2000 | Trelleborg Sim | 40.37 | 1:30.55 | |||||
8 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.43 | 1:32.22 | |||||
- | Eleonora Zdravkovic | 2000 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Madeleine Olsson | 2000 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philippa Revstedt | 1999 | Simklubben Ran | 34.21 | 1:14.25 | |||||
2 | Rebecca Börjesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 35.21 | 1:15.94 | |||||
3 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 34.00 | 1:16.17 | |||||
4 | Maja Karlsson | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.96 | 1:22.05 | |||||
5 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 39.41 | 1:26.18 | |||||
6 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 41.75 | 1:35.42 | |||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Cronqvist | 1996 | Trelleborg Sim | 30.86 | 1:05.94 | |||||
2 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 31.17 | 1:08.53 | |||||
3 | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.13 | 1:11.95 | |||||
4 | Julia Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 33.77 | 1:14.65 | |||||
5 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.08 | 1:15.32 | |||||
6 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 33.77 | 1:15.58 | |||||
7 | Yara Waked | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 36.81 | 1:19.49 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:28 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:27 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 34.66 | 1:15.09 | |||||
2 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.41 | 1:15.73 | |||||
3 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 35.63 | 1:15.81 | |||||
4 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.90 | 1:19.13 | |||||
5 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.59 | 1:25.04 | |||||
6 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.19 | 1:25.13 | |||||
7 | Emil Bergman | 2001 | Simklubben Ran | 41.27 | 1:26.15 | |||||
8 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.68 | 1:26.26 | |||||
9 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.23 | 1:26.67 | |||||
10 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 39.67 | 1:27.54 | |||||
11 | Erik Kromnow | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 42.13 | 1:29.62 | |||||
12 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 45.18 | 1:35.10 | |||||
13 | Isak Hellner | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 44.90 | 1:36.15 | |||||
14 | Philip Primetta | 2002 | Trelleborg Sim | 45.79 | 1:36.80 | |||||
15 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.59 | 1:39.41 | |||||
16 | Björn Wallenius | 2001 | Simklubben Ran | 46.04 | 1:39.56 | |||||
17 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 48.86 | 1:43.73 | |||||
18 | Behar Luani | 2001 | Simklubben Ran | 46.43 | 1:44.03 | |||||
19 | Måns Nelson | 2003 | Ystads Simsällskap | 51.13 | 1:48.02 | |||||
20 | Alexander Acevski | 2002 | Simklubben Ran | 51.08 | 1:48.36 | |||||
21 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 52.70 | 1:49.68 | |||||
22 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 53.90 | 1:54.31 | |||||
23 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Trelleborg Sim | 55.58 | 1:56.69 | |||||
24 | Johan Bergman | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.08 | 2:01.19 | |||||
25 | Linus Olsson Hansson | 2003 | Ystads Simsällskap | 56.59 | 2:01.99 | |||||
26 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 59.14 | 2:03.55 | |||||
- | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.14 | 1:21.50 | |||||
2 | Tim Linck-Riedhamer | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.79 | 1:26.81 | |||||
3 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 41.51 | 1:27.62 | |||||
4 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 40.77 | 1:28.89 | |||||
5 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.69 | 1:32.18 | |||||
6 | Tadas Paskevicius | 2000 | Simklubben Poseidon | 45.87 | 1:40.15 | |||||
- | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Kromnow | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 33.91 | 1:11.99 | |||||
2 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 33.79 | 1:12.42 | |||||
3 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.69 | 1:13.64 | |||||
4 | Tobias Eringstam | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 35.39 | 1:16.92 | |||||
5 | Simon Tufvesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 35.46 | 1:17.39 | |||||
6 | Sigge Ivarsson | 1999 | Simklubben Poseidon | 36.48 | 1:18.06 | |||||
7 | Lucas Hansen | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.35 | 1:20.70 | |||||
8 | Collin Gingsjö | 1999 | Ystads Simsällskap | 40.10 | 1:25.18 | |||||
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mika Mononen | 1996 | Ystads Simsällskap | 32.17 | 1:09.18 | |||||
2 | Adam Åkesson | 1996 | Ystads Simsällskap | 32.31 | 1:09.59 | |||||
3 | Jakob Helman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.85 | 1:12.17 | |||||
4 | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.46 | 1:13.52 | |||||
5 | Filip Henriksson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.91 | 1:14.39 | |||||
6 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.11 | 1:15.62 | |||||
7 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 35.56 | 1:16.03 | |||||
8 | Rickard Andersson | 1998 | Ystads Simsällskap | 35.74 | 1:16.77 | |||||
9 | Johan Persson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.81 | 1:20.67 | |||||
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.93 | 1:07.95 | |||||
2 | Christian Andersson | 1995 | Ystads Simsällskap | 33.97 | 1:13.42 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:27 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:29 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Teleservice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 34.97 | 1:10.70 | |||||
2 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 35.38 | 1:13.33 | |||||
3 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 36.98 | 1:14.93 | |||||
4 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.11 | 1:17.08 | |||||
5 | Johanna Andersson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.86 | 1:17.51 | |||||
6 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 38.64 | 1:19.16 | |||||
7 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 39.01 | 1:19.89 | |||||
8 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.19 | 1:20.48 | |||||
9 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 39.65 | 1:20.79 | |||||
10 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 39.75 | 1:20.83 | |||||
11 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 39.80 | 1:21.55 | |||||
12 | Ester Eilertsson | 2003 | Trelleborg Sim | 40.46 | 1:23.22 | |||||
13 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 42.12 | 1:25.14 | |||||
14 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 43.34 | 1:27.12 | |||||
15 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.70 | 1:28.00 | |||||
16 | Klara Borgqvist | 2001 | Simklubben Poseidon | 43.38 | 1:28.10 | |||||
17 | My Palm | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 43.53 | 1:28.57 | |||||
18 | Alice Kron Larsson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.68 | 1:29.20 | |||||
19 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 43.57 | 1:29.55 | |||||
20 | Matilda Carlberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 43.69 | 1:30.63 | |||||
21 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborg Sim | 44.13 | 1:30.83 | |||||
22 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 44.78 | 1:31.62 | |||||
23 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:32.07 | 1:32.07 | |||||
24 | Mathilda Leidersdorff | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.96 | 1:32.38 | |||||
25 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 45.38 | 1:32.99 | |||||
26 | Embla Luani | 2002 | Simklubben Ran | 47.84 | 1:35.01 | |||||
27 | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.51 | 1:35.28 | |||||
28 | Ronja Gingsjö | 2002 | Ystads Simsällskap | 46.87 | 1:35.79 | |||||
29 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.24 | 1:36.70 | |||||
30 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.32 | 1:36.75 | |||||
31 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.14 | 1:37.48 | |||||
32 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 52.46 | 1:45.63 | |||||
33 | Frida Johansson | 2001 | Ystads Simsällskap | 50.94 | 1:46.18 | |||||
34 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 52.55 | 1:46.69 | |||||
35 | Astrid Hofwander | 2002 | Ystads Simsällskap | 59.22 | 2:03.30 | |||||
- | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Teleservice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 34.19 | 1:10.00 | |||||
2 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 34.05 | 1:10.58 | |||||
3 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.42 | 1:17.65 | |||||
4 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.49 | 1:18.38 | |||||
5 | Frida Eilertsson | 2000 | Trelleborg Sim | 42.95 | 1:25.56 | |||||
6 | Agnes Bonnevier | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.30 | 1:25.81 | |||||
7 | Astrid Hemmingsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 44.25 | 1:29.52 | |||||
8 | Emma Stanciu | 2000 | Ystads Simsällskap | 41.48 | 1:29.67 | |||||
9 | Madeleine Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 42.64 | 1:29.71 | |||||
10 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 44.55 | 1:30.04 | |||||
11 | Tilde Nilsson Dahlman | 2000 | Ystads Simsällskap | 50.34 | 1:46.60 | |||||
- | Eleonora Zdravkovic | 2000 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Teleservice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 35.01 | 1:12.69 | |||||
2 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.28 | 1:13.05 | |||||
3 | Rebecca Börjesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 36.52 | 1:16.85 | |||||
4 | Maja Karlsson | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.01 | 1:18.35 | |||||
5 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 41.67 | 1:26.41 | |||||
6 | Nicole Olofsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.10 | 1:26.51 | |||||
7 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 43.54 | 1:28.55 | |||||
8 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 43.96 | 1:30.23 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Teleservice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jenny Thalin | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.96 | 1:08.10 | |||||
2 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 34.60 | 1:11.62 | |||||
3 | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.22 | 1:12.91 | |||||
4 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 35.93 | 1:14.17 | |||||
5 | Julia Virgili | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.62 | 1:16.37 | |||||
6 | Nathalie Lindh | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.93 | 1:17.98 | |||||
7 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 38.32 | 1:20.47 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:29 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:31 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 25, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Bil-Bengtsson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:15.92 | 2:44.47 | 4:20.59 | 5:39.88 | |||
2 | Emil Bergman | 2001 | Simklubben Ran | 1:25.73 | 2:59.70 | 4:39.46 | 6:00.47 | |||
3 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:27.33 | 3:06.24 | 4:53.16 | 6:11.49 | |||
4 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 1:36.69 | 3:20.07 | 5:07.87 | 6:38.77 | |||
Gren 25, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Bil-Bengtsson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:13.70 | 2:33.34 | 4:05.91 | 5:15.86 | |||
2 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 1:15.53 | 2:47.47 | 4:30.90 | 5:44.71 | |||
Gren 25, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Bil-Bengtsson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 1:11.20 | 2:31.73 | 3:58.92 | 5:07.63 | |||
Gren 25, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Bil-Bengtsson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 1:03.54 | 2:16.86 | 3:40.11 | 4:45.41 | |||
2 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 1:16.63 | 2:47.20 | 4:18.31 | 5:32.72 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:31 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:31 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 26, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: HP Holding HB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:12.85 | 2:32.25 | 3:52.82 | 5:13.49 | 20:09.50 | ||
6:34.07 | 7:55.17 | 9:16.32 | 10:38.14 | |||||||
12:00.41 | 13:22.72 | 14:45.85 | 16:08.80 | |||||||
17:31.42 | 18:51.52 | |||||||||
2 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:20.75 | 2:47.73 | 4:15.15 | 5:42.61 | 22:06.70 | ||
7:11.58 | 8:39.68 | 10:08.75 | 11:37.49 | |||||||
13:06.46 | 14:37.17 | 16:06.71 | 17:36.42 | |||||||
19:06.89 | 20:37.79 | |||||||||
Gren 26, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: HP Holding HB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:07.65 | 2:18.42 | 3:29.99 | 4:41.84 | 18:06.66 | ||
5:54.46 | 7:07.29 | 8:20.00 | 9:33.41 | |||||||
10:46.84 | 12:00.50 | 13:14.05 | 14:27.20 | |||||||
15:41.09 | 16:54.34 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:31 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:31 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 27, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.17 | 2:23.35 | 3:38.49 | 4:53.94 | 9:57.24 | ||
6:10.18 | 7:26.42 | 8:42.68 | ||||||||
2 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:11.62 | 2:28.98 | 3:46.55 | 5:03.93 | 10:11.20 | ||
6:21.60 | 7:39.73 | 8:56.66 | ||||||||
3 | Johanna Andersson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:12.61 | 2:30.71 | 3:50.88 | 5:11.05 | 10:28.62 | ||
6:31.15 | 7:51.78 | 9:12.01 | ||||||||
4 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:12.61 | 2:34.13 | 3:56.10 | 5:17.80 | 10:40.08 | ||
6:38.77 | 8:00.20 | 9:22.70 | ||||||||
5 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 1:16.93 | 2:42.33 | 4:09.50 | 5:38.24 | 11:26.94 | ||
7:07.33 | 8:35.34 | 10:02.77 | ||||||||
6 | Klara Borgqvist | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:24.12 | 2:55.52 | 4:27.38 | 6:01.54 | 12:06.95 | ||
7:34.19 | 9:07.17 | 10:38.69 | ||||||||
Gren 27, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 1:10.79 | 2:24.31 | 3:37.56 | 4:51.34 | 9:45.37 | ||
6:05.19 | 7:18.60 | 8:32.14 | ||||||||
2 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:10.98 | 2:25.51 | 3:41.58 | 4:58.47 | 10:02.38 | ||
6:15.03 | 7:31.53 | 8:47.84 | ||||||||
3 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 1:11.96 | 2:28.19 | 3:45.07 | 5:03.12 | 10:12.65 | ||
6:20.83 | 7:38.31 | 8:56.26 | ||||||||
4 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 1:14.28 | 2:33.04 | 3:52.65 | 5:13.54 | 10:35.91 | ||
6:33.85 | 7:54.92 | 9:16.29 | ||||||||
5 | Astrid Hemmingsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:21.75 | 2:50.27 | 4:18.81 | 5:48.29 | 11:42.08 | ||
7:17.26 | 8:46.73 | 10:15.53 | ||||||||
Gren 27, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 1:15.56 | 2:37.42 | 3:59.19 | 5:23.40 | 10:59.57 | ||
6:47.33 | 8:12.10 | 9:36.90 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:31 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:32 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: ATEA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joachim Olsson | 1995 | Ystads Simsällskap | 24.73 | ||||||
2 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 25.44 | ||||||
3 | Julius Ekstrand | 1998 | Simklubben Poseidon | 25.49 | ||||||
4 | Jonas Andersson | 1996 | Simklubben Poseidon | 25.64 | ||||||
5 | Alexander Lienau-Petersson | 1993 | Ystads Simsällskap | 25.68 | ||||||
6 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 25.82 | ||||||
7 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 26.02 | ||||||
8 | Mika Mononen | 1996 | Ystads Simsällskap | 26.03 | ||||||
9 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 26.14 | ||||||
10 | Adam Åkesson | 1996 | Ystads Simsällskap | 26.16 | ||||||
11 | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.20 | ||||||
12 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.28 | ||||||
13 | Filip Henriksson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.68 | ||||||
14 | Artin Shahsavar | 1999 | Simklubben Ran | 26.73 | ||||||
14 | Elias Kromnow | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 26.73 | ||||||
16 | David Siöland | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.33 | ||||||
17 | Gustav Ridderman | 1998 | Ystads Simsällskap | 27.35 | ||||||
18 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 27.44 | ||||||
19 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.80 | ||||||
20 | Simon Pettersson | 1998 | Simklubben Poseidon | 27.92 | ||||||
21 | Sigge Ivarsson | 1999 | Simklubben Poseidon | 28.25 | ||||||
22 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 28.26 | ||||||
23 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.28 | ||||||
24 | Rickard Andersson | 1998 | Ystads Simsällskap | 28.48 | ||||||
25 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 28.78 | ||||||
26 | Sebastian Lundgren | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 28.81 | ||||||
27 | Johan Persson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.83 | ||||||
28 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 28.92 | ||||||
29 | Felix Hansson | 2000 | Ystads Simsällskap | 28.97 | ||||||
30 | Tim Linck-Riedhamer | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.09 | ||||||
31 | Tobias Eringstam | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 29.49 | ||||||
32 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 29.50 | ||||||
33 | William Latak | 1999 | Simklubben Poseidon | 29.57 | ||||||
34 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 29.61 | ||||||
35 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.30 | ||||||
36 | Collin Gingsjö | 1999 | Ystads Simsällskap | 30.38 | ||||||
37 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.40 | ||||||
38 | Oscar Bergelin | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 30.77 | ||||||
39 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.00 | ||||||
40 | Axel Ståhl | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.10 | ||||||
41 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.16 | ||||||
42 | Emil Bergman | 2001 | Simklubben Ran | 31.31 | ||||||
43 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 31.34 | ||||||
44 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.42 | ||||||
45 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 31.52 | ||||||
46 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 31.55 | ||||||
47 | Björn Wallenius | 2001 | Simklubben Ran | 31.88 | ||||||
48 | Erik Kromnow | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 31.95 | ||||||
49 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 32.06 | ||||||
50 | Behar Luani | 2001 | Simklubben Ran | 32.16 | ||||||
51 | Cesar Lindberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.57 | ||||||
52 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 33.10 | ||||||
52 | Tadas Paskevicius | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.10 | ||||||
54 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.72 | ||||||
55 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 33.76 | ||||||
56 | Oskar Nordström | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 37.28 | ||||||
57 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 37.82 | ||||||
58 | Melker Svensson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 37.87 | ||||||
59 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 38.43 | ||||||
60 | Alexander Acevski | 2002 | Simklubben Ran | 39.36 | ||||||
61 | Linus Olsson Hansson | 2003 | Ystads Simsällskap | 42.91 | ||||||
62 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Trelleborg Sim | 42.98 | ||||||
63 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 43.16 | ||||||
64 | Johan Bergman | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.29 | ||||||
65 | Måns Nelson | 2003 | Ystads Simsällskap | 45.51 | ||||||
- | Ali Alsaedi | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Martin Lundström | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Oskar Englund | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:32 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:32 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 29, 50m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Ystads Allehanda |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 27.52 | ||||||
2 | Andrea Gustafsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.81 | ||||||
3 | Hanna Cronqvist | 1996 | Trelleborg Sim | 28.06 | ||||||
4 | Jenny Thalin | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.37 | ||||||
5 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.17 | ||||||
6 | Julia Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 29.30 | ||||||
7 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.34 | ||||||
8 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 29.43 | ||||||
9 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 29.51 | ||||||
10 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 29.61 | ||||||
11 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 29.72 | ||||||
12 | Annika Lundh | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.74 | ||||||
13 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.17 | ||||||
14 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 30.25 | ||||||
15 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.32 | ||||||
16 | Tilde Anderberg-Rickard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 30.45 | ||||||
17 | Nathalie Lindh | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.57 | ||||||
18 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.60 | ||||||
19 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.61 | ||||||
20 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 30.68 | ||||||
21 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.03 | ||||||
21 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 31.03 | ||||||
23 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 31.40 | ||||||
24 | Julia Virgili | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.44 | ||||||
25 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 31.49 | ||||||
26 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 31.58 | ||||||
27 | Julia Schubert | 1997 | Trelleborg Sim | 31.64 | ||||||
28 | Yara Waked | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 31.73 | ||||||
29 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 31.76 | ||||||
30 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 31.81 | ||||||
31 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 31.97 | ||||||
32 | Emma Stanciu | 2000 | Ystads Simsällskap | 31.98 | ||||||
33 | Ester Eilertsson | 2003 | Trelleborg Sim | 32.18 | ||||||
34 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.25 | ||||||
35 | Alice Kron Larsson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.90 | ||||||
36 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.06 | ||||||
37 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 33.12 | ||||||
38 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 33.18 | ||||||
39 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 33.20 | ||||||
40 | Nicole Olofsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.24 | ||||||
41 | Frida Eilertsson | 2000 | Trelleborg Sim | 33.44 | ||||||
42 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 33.60 | ||||||
43 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 34.19 | ||||||
44 | Klara Borgqvist | 2001 | Simklubben Poseidon | 34.30 | ||||||
45 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.41 | ||||||
46 | Agnes Bonnevier | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.45 | ||||||
47 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 34.54 | ||||||
48 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborg Sim | 34.67 | ||||||
49 | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.91 | ||||||
50 | Lucie Ghanem | 2002 | Ystads Simsällskap | 35.01 | ||||||
51 | Madeleine Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 35.18 | ||||||
52 | Mathilda Leidersdorff | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.36 | ||||||
53 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 36.30 | ||||||
54 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.04 | ||||||
55 | Embla Luani | 2002 | Simklubben Ran | 37.11 | ||||||
56 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 37.15 | ||||||
57 | Frida Johansson | 2001 | Ystads Simsällskap | 37.59 | ||||||
58 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 37.68 | ||||||
59 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.46 | ||||||
60 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 38.64 | ||||||
61 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 39.56 | ||||||
62 | Tilde Nilsson Dahlman | 2000 | Ystads Simsällskap | 40.05 | ||||||
63 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 41.64 | ||||||
64 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 44.47 | ||||||
65 | Astrid Hofwander | 2002 | Ystads Simsällskap | 48.99 | ||||||
66 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 49.27 | ||||||
- | Eleonora Zdravkovic | 2000 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:32 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 30, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 2013 år och yngre |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Ystads SS Lag 1 | 0 | Ystads Simsällskap | 3:43.92 | ||||||
Joachim Olsson | 1995 | 26.42 | 56.17 | 56.17 | ||||||
Johan Christiansson | 1996 | 27.22 | 57.36 | 1:53.53 | ||||||
Mika Mononen | 1996 | 27.02 | 56.17 | 2:49.70 | ||||||
Alexander Lienau-Petersson | 1993 | 25.81 | 54.22 | 3:43.92 | ||||||
2 | Ystads SS Lag 2 | 0 | Ystads Simsällskap | 4:02.04 | ||||||
Filip Christiansson | 1999 | 28.06 | 1:00.37 | 1:00.37 | ||||||
Rickard Andersson | 1998 | 28.76 | 1:02.16 | 2:02.53 | ||||||
Sebastian Olsson Hansson | 1998 | 27.98 | 58.95 | 3:01.48 | ||||||
Gustav Ridderman | 1998 | 28.42 | 1:00.56 | 4:02.04 | ||||||
3 | Ystads SS Lag 3 | 0 | Ystads Simsällskap | 4:15.63 | ||||||
Gustaf Persson | 2001 | 29.47 | 1:03.62 | 1:03.62 | ||||||
Emil Jespersen | 2001 | 30.94 | 1:06.57 | 2:10.19 | ||||||
Max Persson | 2001 | 29.72 | 1:02.39 | 3:12.58 | ||||||
Felix Hansson | 2000 | 29.43 | 1:03.05 | 4:15.63 | ||||||
4 | Karlskrona SS Herrar Lag 1 | 0 | Karlskrona Simsällskap | 4:19.13 | ||||||
Alexander Ström | 1998 | 28.66 | 1:00.39 | 1:00.39 | ||||||
Viktor Carlsson | 2000 | 30.34 | 1:03.33 | 2:03.72 | ||||||
Tobias Eringstam | 1999 | 30.94 | 1:06.65 | 3:10.37 | ||||||
Oscar Bergelin | 2001 | 32.87 | 1:08.76 | 4:19.13 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 31, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Teleservice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 29.15 | 1:05.52 | 1:44.92 | 2:26.62 | |||
2 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 34.60 | 1:16.31 | 1:59.98 | 2:45.67 | |||
Gren 31, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Teleservice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 29.65 | 1:04.89 | 1:42.20 | 2:19.85 | |||
2 | William Latak | 1999 | Simklubben Poseidon | 34.02 | 1:12.67 | 1:53.13 | 2:32.14 | |||
Gren 31, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Teleservice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 28.80 | 1:02.14 | 1:36.46 | 2:12.01 | |||
2 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 30.76 | 1:07.33 | 1:45.50 | 2:22.38 | |||
3 | Mika Mononen | 1996 | Ystads Simsällskap | 31.07 | 1:08.07 | 1:47.44 | 2:28.13 | |||
4 | Jakob Helman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.62 | 1:09.71 | 1:48.55 | 2:30.20 | |||
5 | Simon Pettersson | 1998 | Simklubben Poseidon | 33.80 | 1:12.02 | 1:52.23 | 2:33.99 | |||
Gren 31, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Sponsor: Teleservice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.78 | 1:17.67 | 2:03.94 | 2:51.47 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 15:40 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 16:28 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 32, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Radio Active |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.00 | 1:12.89 | 2:00.19 | 2:36.99 | |||
2 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 34.54 | 1:15.75 | 2:01.89 | 2:39.62 | |||
3 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 33.96 | 1:17.79 | 2:05.95 | 2:41.20 | |||
4 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 34.67 | 1:16.08 | 2:05.80 | 2:42.04 | |||
5 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.87 | 1:17.44 | 2:04.02 | 2:42.90 | |||
6 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.76 | 1:18.70 | 2:07.78 | 2:43.34 | |||
7 | Johanna Andersson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.40 | 1:20.81 | 2:05.79 | 2:43.81 | |||
8 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 35.21 | 1:16.20 | 2:07.10 | 2:43.84 | |||
9 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.87 | 1:20.88 | 2:09.34 | 2:46.05 | |||
10 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 37.29 | 1:18.67 | 2:08.92 | 2:46.28 | |||
11 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 38.28 | 1:24.56 | 2:13.26 | 2:50.05 | |||
12 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 35.55 | 1:22.51 | 2:13.86 | 2:50.17 | |||
13 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 39.77 | 1:25.43 | 2:18.24 | 2:54.78 | |||
14 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 37.12 | 1:22.63 | 2:15.73 | 2:55.14 | |||
15 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 39.05 | 1:22.68 | 2:16.04 | 2:55.74 | |||
16 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 38.29 | 1:24.84 | 2:15.43 | 2:56.08 | |||
17 | Lucie Ghanem | 2002 | Ystads Simsällskap | 40.28 | 1:29.39 | 2:17.01 | 2:57.95 | |||
18 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 37.16 | 1:22.65 | 2:20.60 | 2:59.98 | |||
19 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 39.86 | 1:24.94 | 2:21.15 | 3:00.83 | |||
20 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.10 | 1:28.05 | 2:21.41 | 3:02.99 | |||
21 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 42.03 | 1:30.06 | 2:22.25 | 3:04.40 | |||
22 | My Palm | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 40.45 | 1:28.39 | 2:23.13 | 3:04.73 | |||
23 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 41.89 | 1:28.60 | 2:27.68 | 3:08.14 | |||
24 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 41.00 | 1:28.90 | 2:26.81 | 3:13.21 | |||
25 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 44.85 | 1:36.79 | 2:32.02 | 3:16.63 | |||
26 | Mathilda Leidersdorff | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.20 | 1:38.34 | 2:35.59 | 3:21.52 | |||
27 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 45.77 | 1:38.11 | 2:38.81 | 3:22.33 | |||
28 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.46 | 1:37.03 | 2:35.81 | 3:24.94 | |||
29 | Ronja Gingsjö | 2002 | Ystads Simsällskap | 47.11 | 1:39.09 | 2:44.72 | 3:29.01 | |||
Gren 32, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Radio Active |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 33.17 | 1:11.88 | 1:59.47 | 2:32.95 | |||
2 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 33.72 | 1:10.00 | 1:57.97 | 2:34.35 | |||
3 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 32.73 | 1:14.41 | 1:59.64 | 2:36.98 | |||
4 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 34.23 | 1:16.31 | 2:02.13 | 2:39.02 | |||
5 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.76 | 1:14.72 | 2:04.99 | 2:41.24 | |||
6 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.75 | 1:25.96 | 2:16.73 | 2:55.57 | |||
7 | Agnes Bonnevier | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.29 | 1:28.96 | 2:22.93 | 3:06.87 | |||
8 | Heidi Gingsjö | 2000 | Ystads Simsällskap | 43.56 | 1:33.76 | 2:27.36 | 3:09.84 | |||
9 | Emma Stanciu | 2000 | Ystads Simsällskap | 41.84 | 1:33.44 | 2:32.85 | 3:22.27 | |||
Gren 32, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Radio Active |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 33.80 | 1:13.30 | 1:58.22 | 2:35.61 | |||
2 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.15 | 1:14.74 | 2:01.49 | 2:38.16 | |||
3 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 34.22 | 1:16.26 | 2:06.07 | 2:42.17 | |||
4 | Rebecca Börjesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 34.55 | 1:17.90 | 2:07.17 | 2:45.69 | |||
5 | Philippa Revstedt | 1999 | Simklubben Ran | 35.48 | 1:17.71 | 2:08.21 | 2:48.96 | |||
6 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 38.94 | 1:26.76 | 2:19.73 | 2:58.01 | |||
7 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 41.91 | 1:28.90 | 2:21.25 | 3:06.35 | |||
Gren 32, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Radio Active |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 30.59 | 1:07.20 | 1:52.29 | 2:26.19 | |||
2 | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.99 | 1:12.62 | 1:58.16 | 2:34.03 | |||
3 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 31.23 | 1:11.25 | 2:00.66 | 2:38.14 | |||
4 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 33.52 | 1:15.43 | 2:05.28 | 2:45.77 | |||
5 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.72 | 1:20.15 | 2:10.75 | 2:50.32 | |||
6 | Julia Virgili | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.83 | 1:18.33 | 2:14.27 | 2:55.62 | |||
7 | Julia Schubert | 1997 | Trelleborg Sim | 38.80 | 1:23.76 | 2:17.11 | 2:56.52 | |||
8 | Yara Waked | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 37.11 | 1:25.60 | 2:17.24 | 2:59.58 | |||
9 | Sofie Svensson | 1998 | Ystads Simsällskap | 42.24 | 1:36.26 | 2:35.09 | 3:21.18 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 16:28 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 15:58 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 33, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:05.54 | 2:18.00 | 3:30.70 | 4:40.80 | |||
2 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:10.07 | 2:27.44 | 3:46.32 | 5:00.71 | |||
3 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:10.85 | 2:29.52 | 3:47.58 | 5:01.30 | |||
4 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:11.29 | 2:29.15 | 3:44.89 | 5:04.94 | |||
5 | Pascal Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:13.64 | 2:33.17 | 3:52.92 | 5:11.54 | |||
6 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:12.16 | 2:33.79 | 3:56.22 | 5:15.07 | |||
7 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:10.80 | 2:32.53 | 3:56.02 | 5:18.14 | |||
8 | Behar Luani | 2001 | Simklubben Ran | 1:20.27 | 2:49.93 | 4:21.12 | 5:54.76 | |||
9 | Björn Wallenius | 2001 | Simklubben Ran | 1:22.40 | 2:54.61 | 4:28.46 | 5:56.29 | |||
10 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 1:21.72 | 2:53.04 | 4:26.57 | 5:57.07 | |||
11 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 1:25.11 | 2:59.64 | 4:33.19 | 6:02.07 | |||
12 | Alexander Acevski | 2002 | Simklubben Ran | 1:34.08 | 3:20.43 | 5:05.92 | 6:45.98 | |||
Gren 33, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 1:02.92 | 2:12.09 | 3:22.92 | 4:34.27 | |||
2 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 1:09.27 | 2:25.17 | 3:42.27 | 4:59.65 | |||
3 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 1:10.58 | 2:30.20 | 3:49.48 | 5:06.95 | |||
4 | Tim Linck-Riedhamer | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:13.81 | 2:36.33 | 3:58.40 | 5:21.15 | |||
5 | Axel Ståhl | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:16.79 | 2:42.91 | 4:10.01 | 5:34.00 | |||
Gren 33, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 1:01.11 | 2:08.36 | 3:15.18 | 4:21.86 | |||
2 | Simon Tufvesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:08.79 | 2:24.98 | 3:42.82 | 4:57.60 | |||
3 | Sebastian Lundgren | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 1:08.34 | 2:24.88 | 3:43.11 | 4:58.21 | |||
Gren 33, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 1:08.76 | 2:24.66 | 3:40.06 | 4:55.17 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 15:58 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 34, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: HP Holding HB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Andersson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.31 | 1:27.82 | 2:15.58 | 3:01.55 | |||
2 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborg Sim | 41.29 | 1:28.22 | 2:15.99 | 3:02.91 | |||
3 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.48 | 1:31.24 | 2:20.95 | 3:09.07 | |||
4 | Lucie Ghanem | 2002 | Ystads Simsällskap | 44.60 | 1:33.92 | 2:24.75 | 3:13.17 | |||
5 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 45.51 | 1:35.73 | 2:27.07 | 3:17.94 | |||
6 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 49.20 | 1:44.30 | 2:43.21 | 3:38.11 | |||
7 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 49.59 | 1:46.68 | 2:44.13 | 3:38.35 | |||
Gren 34, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: HP Holding HB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 36.62 | 1:19.21 | 2:03.62 | 2:47.12 | |||
2 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 39.51 | 1:24.57 | 2:10.89 | 2:57.18 | |||
3 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.05 | 1:26.52 | 2:13.30 | 2:59.30 | |||
4 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 43.11 | 1:30.51 | 2:18.45 | 3:06.70 | |||
5 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.25 | 1:32.71 | 2:24.05 | 3:14.77 | |||
6 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 43.57 | 1:34.87 | 2:28.09 | 3:21.86 | |||
7 | Madeleine Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 44.87 | 1:39.18 | 2:34.34 | 3:24.96 | |||
Gren 34, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: HP Holding HB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 38.04 | 1:20.83 | 2:05.42 | 2:49.51 | |||
2 | Nora Persson | 1999 | Ystads Simsällskap | 59.13 | 2:04.61 | 3:10.48 | 4:14.76 | |||
Gren 34, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: HP Holding HB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Friderika Bursan | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.86 | 1:36.00 | 2:30.19 | 3:25.24 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 16:53 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 35, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Sparbanken Syd |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.27 | 1:18.09 | 1:57.96 | 2:35.41 | |||
2 | Erik Kromnow | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 41.96 | 1:27.37 | 2:13.05 | 2:57.12 | |||
3 | Cesar Lindberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.25 | 1:30.58 | 2:18.07 | 3:03.41 | |||
Gren 35, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Sparbanken Syd |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.14 | 1:11.60 | 1:49.36 | 2:23.98 | |||
2 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 34.10 | 1:10.71 | 1:47.90 | 2:24.98 | |||
3 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 34.42 | 1:11.17 | 1:48.82 | 2:25.84 | |||
4 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.95 | 1:15.14 | 1:54.45 | 2:38.18 | |||
5 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 37.37 | 1:17.51 | 1:58.52 | 2:38.60 | |||
6 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 37.76 | 1:19.78 | 2:03.05 | 2:44.41 | |||
7 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 37.80 | 1:20.79 | 2:04.12 | 2:45.57 | |||
8 | Tim Linck-Riedhamer | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.70 | 1:25.07 | 2:10.73 | 2:55.44 | |||
9 | Axel Ståhl | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.74 | 1:28.64 | 2:15.31 | 2:59.14 | |||
Gren 35, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Sparbanken Syd |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 33.53 | 1:10.99 | 1:49.58 | 2:26.85 | |||
Gren 35, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Sparbanken Syd |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonas Andersson | 1996 | Simklubben Poseidon | 30.95 | 1:04.50 | 1:37.07 | 2:08.59 | |||
2 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.61 | 1:10.68 | 1:48.91 | 2:24.59 | |||
Gren 35, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Sponsor: Sparbanken Syd |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Lienau-Petersson | 1993 | Ystads Simsällskap | 31.06 | 1:04.82 | 1:40.07 | 2:13.91 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 16:53 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 17:15 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 36, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Peugeot Hammenhög |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.92 | 1:02.53 | |||||
2 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 31.13 | 1:05.05 | |||||
3 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 31.20 | 1:05.13 | |||||
4 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 31.10 | 1:05.29 | |||||
5 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 32.35 | 1:06.41 | |||||
6 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 32.77 | 1:07.00 | |||||
7 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.89 | 1:07.24 | |||||
8 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.37 | 1:07.34 | |||||
9 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 32.89 | 1:07.87 | |||||
10 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.91 | 1:08.23 | |||||
11 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 32.81 | 1:08.33 | |||||
12 | Isabelle Odén | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 33.12 | 1:09.09 | |||||
13 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 33.52 | 1:10.02 | |||||
14 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 33.33 | 1:10.18 | |||||
15 | Ester Eilertsson | 2003 | Trelleborg Sim | 34.19 | 1:10.44 | |||||
16 | Johanna Andersson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.10 | 1:10.66 | |||||
17 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 34.11 | 1:10.88 | |||||
18 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 34.69 | 1:11.42 | |||||
19 | Alice Kron Larsson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.57 | 1:13.18 | |||||
20 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 34.94 | 1:13.55 | |||||
21 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 35.43 | 1:14.08 | |||||
22 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 35.64 | 1:14.82 | |||||
23 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 36.37 | 1:16.17 | |||||
24 | My Palm | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 36.88 | 1:16.47 | |||||
25 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborg Sim | 37.81 | 1:17.41 | |||||
26 | Francesca Nord | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.37 | 1:17.70 | |||||
27 | Moa Knutsson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 37.88 | 1:18.30 | |||||
28 | Mathilda Leidersdorff | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.85 | 1:18.79 | |||||
29 | Matilda Carlberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 37.09 | 1:19.13 | |||||
30 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 36.79 | 1:19.32 | |||||
31 | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.48 | 1:19.39 | |||||
32 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 39.30 | 1:19.60 | |||||
33 | Ronja Gingsjö | 2002 | Ystads Simsällskap | 38.23 | 1:20.11 | |||||
34 | Embla Luani | 2002 | Simklubben Ran | 39.79 | 1:20.68 | |||||
35 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 38.53 | 1:20.90 | |||||
36 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 39.30 | 1:20.91 | |||||
37 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.47 | 1:22.35 | |||||
38 | Frida Johansson | 2001 | Ystads Simsällskap | 38.29 | 1:23.07 | |||||
39 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 39.35 | 1:23.18 | |||||
40 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 38.77 | 1:23.81 | |||||
41 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 39.23 | 1:24.18 | |||||
42 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 41.51 | 1:25.88 | |||||
43 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.31 | 1:26.07 | |||||
44 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.06 | 1:27.35 | |||||
45 | Ellen Jespersen | 2003 | Ystads Simsällskap | 45.33 | 1:35.46 | |||||
46 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 47.73 | 1:42.16 | |||||
47 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 50.08 | 1:45.25 | |||||
Gren 36, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Peugeot Hammenhög |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 29.84 | 1:01.40 | |||||
2 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 29.81 | 1:01.67 | |||||
3 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 30.55 | 1:03.30 | |||||
4 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.74 | 1:04.55 | |||||
5 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 30.45 | 1:04.96 | |||||
6 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 31.12 | 1:06.10 | |||||
7 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.55 | 1:12.04 | |||||
8 | Frida Eilertsson | 2000 | Trelleborg Sim | 36.28 | 1:14.13 | |||||
9 | Emma Stanciu | 2000 | Ystads Simsällskap | 34.63 | 1:15.22 | |||||
10 | Agnes Bonnevier | 2000 | Simklubben Poseidon | 36.60 | 1:17.47 | |||||
- | Madeleine Olsson | 2000 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Tilde Nilsson Dahlman | 2000 | Ystads Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 36, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Peugeot Hammenhög |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.45 | 1:03.11 | |||||
2 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 31.63 | 1:06.58 | |||||
3 | Tilde Anderberg-Rickard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 31.73 | 1:06.61 | |||||
4 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.43 | 1:07.72 | |||||
5 | Rebecca Börjesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 32.20 | 1:08.57 | |||||
6 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 34.13 | 1:10.82 | |||||
7 | Nicole Olofsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.80 | 1:14.65 | |||||
8 | Nora Persson | 1999 | Ystads Simsällskap | 48.66 | 1:41.53 | |||||
Gren 36, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Peugeot Hammenhög |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Cronqvist | 1996 | Trelleborg Sim | 29.00 | 1:00.11 | |||||
2 | Julia Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 30.57 | 1:03.79 | |||||
3 | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.34 | 1:04.46 | |||||
4 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.52 | 1:05.58 | |||||
5 | Julia Virgili | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.92 | 1:07.49 | |||||
6 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.50 | 1:07.67 | |||||
7 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 31.98 | 1:08.69 | |||||
8 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 32.90 | 1:08.90 | |||||
9 | Julia Schubert | 1997 | Trelleborg Sim | 33.55 | 1:10.23 | |||||
10 | Yara Waked | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 34.82 | 1:11.39 | |||||
11 | Sofie Svensson | 1998 | Ystads Simsällskap | 38.30 | 1:22.11 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 17:15 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 17:27 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 37, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Sponsor: ATEA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julius Ekstrand | 1998 | Simklubben Poseidon | 30.43 | ||||||
2 | Luke Postema | 1995 | Simklubben Poseidon | 30.97 | ||||||
3 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.04 | ||||||
4 | Joachim Olsson | 1995 | Ystads Simsällskap | 31.12 | ||||||
5 | Elias Kromnow | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 32.42 | ||||||
6 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 33.19 | ||||||
7 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 34.04 | ||||||
8 | Tobias Eringstam | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 34.15 | ||||||
9 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.34 | ||||||
10 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 34.81 | ||||||
11 | Dragomir Petrov | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.89 | ||||||
12 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 35.01 | ||||||
13 | Gustav Ridderman | 1998 | Ystads Simsällskap | 35.67 | ||||||
14 | Rickard Andersson | 1998 | Ystads Simsällskap | 35.69 | ||||||
15 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.66 | ||||||
16 | Collin Gingsjö | 1999 | Ystads Simsällskap | 37.85 | ||||||
17 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 40.16 | ||||||
18 | Oscar Bergelin | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 40.19 | ||||||
19 | Sebastian Lundgren | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 41.40 | ||||||
20 | Björn Wallenius | 2001 | Simklubben Ran | 45.06 | ||||||
21 | Cesar Lindberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.40 | ||||||
22 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 47.42 | ||||||
23 | Alexander Acevski | 2002 | Simklubben Ran | 49.51 | ||||||
24 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Trelleborg Sim | 54.98 | ||||||
25 | Linus Olsson Hansson | 2003 | Ystads Simsällskap | 55.20 | ||||||
- | Behar Luani | 2001 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 17:27 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Ungdoms GP4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 17:33 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 38, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: Sparbanken Syd |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 35.07 | ||||||
2 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 36.00 | ||||||
3 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 37.41 | ||||||
4 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 37.70 | ||||||
5 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 38.14 | ||||||
6 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 38.46 | ||||||
7 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 38.90 | ||||||
8 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.09 | ||||||
9 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 40.05 | ||||||
10 | Yara Waked | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 40.24 | ||||||
11 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborg Sim | 40.52 | ||||||
12 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 40.93 | ||||||
13 | Lucie Ghanem | 2002 | Ystads Simsällskap | 43.27 | ||||||
14 | Madeleine Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 43.84 | ||||||
15 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 44.01 | ||||||
16 | Heidi Gingsjö | 2000 | Ystads Simsällskap | 44.04 | ||||||
17 | Friderika Bursan | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.22 | ||||||
18 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 44.52 | ||||||
19 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 44.63 | ||||||
20 | Julia Schubert | 1997 | Trelleborg Sim | 44.97 | ||||||
21 | Agnes Bonnevier | 2000 | Simklubben Poseidon | 45.49 | ||||||
22 | Nicole Olofsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.52 | ||||||
23 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 46.34 | ||||||
24 | Alice Kron Larsson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.67 | ||||||
25 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.77 | ||||||
26 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 46.90 | ||||||
27 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 47.05 | ||||||
28 | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.23 | ||||||
29 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 47.50 | ||||||
30 | Embla Luani | 2002 | Simklubben Ran | 49.63 | ||||||
31 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 49.94 | ||||||
32 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 54.21 | ||||||
33 | Ellen Jespersen | 2003 | Ystads Simsällskap | 56.33 | ||||||
- | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 17:33 |