Tulokset Fyn Kval 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Rask | 1999 | 651 | 29.26 | 1:00.47 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | SIF Floor | 2000 | 546 | 30.86 | 1:04.11 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Cecilie Baraviec | 2000 | 544 | 31.05 | 1:04.19 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anna Hertzog | 1999 | 530 | 31.05 | 1:04.74 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 517 | 31.40 | 1:05.29 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Caroline Larsen | 2001 | 509 | 31.02 | 1:05.64 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Gry Floor | 2000 | 509 | 31.86 | 1:05.64 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | My Phuong Bui | 2003 | 507 | 31.18 | 1:05.71 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 502 | 31.53 | 1:05.94 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Christine Nielsen | 2001 | 497 | 32.35 | 1:06.16 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 478 | 31.91 | 1:07.01 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Anna Broe | 2002 | 462 | 33.02 | 1:07.77 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 462 | 31.92 | 1:07.80 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Caroline Mogensen | 2002 | 455 | 33.13 | 1:08.12 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Heidi Glintborg | 2002 | 454 | 32.97 | 1:08.16 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Caroline Broholm | 2003 | 441 | 32.71 | 1:08.84 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
17 | Ida Lerche | 2001 | 432 | 33.03 | 1:09.32 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
18 | Malea Benediktson | 2001 | 405 | 34.13 | 1:10.82 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Liv Persson | 2001 | 373 | 35.73 | 1:12.79 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
20 | Randi Jørgensen | 2002 | 359 | 35.16 | 1:13.72 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mia K. Kristensen | 2004 | 353 | 34.70 | 1:14.13 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
22 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 352 | 35.69 | 1:14.20 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
23 | Julie T. Sørensen | 2003 | 350 | 35.88 | 1:14.35 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
24 | Helga Bak | 2004 | 350 | 35.89 | 1:14.36 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 339 | 36.01 | 1:15.14 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
26 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 336 | 35.71 | 1:15.39 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
27 | Trine Bruun-Petersen | 2003 | 334 | 36.58 | 1:15.50 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
28 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 328 | 36.20 | 1:15.94 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Jenny Cao | 2003 | 326 | 36.41 | 1:16.14 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
30 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 307 | 36.99 | 1:17.70 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
31 | Maria Bech Andersen | 2003 | 285 | 37.40 | 1:19.64 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
32 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 281 | 38.13 | 1:20.02 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
33 | Vivi Nguyen | 2001 | 280 | 37.93 | 1:20.11 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
34 | Nikoline Andesen | 2003 | 268 | 38.36 | 1:21.29 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
35 | Veronika Larsen | 2003 | 251 | 38.99 | 1:23.00 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
36 | Isabella Johansen | 2002 | 237 | 40.51 | 1:24.59 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
37 | Emma Saby Hansen | 2003 | 233 | 41.14 | 1:25.09 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
38 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | 232 | 1:25.31 | 1:25.31 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
39 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | 228 | 39.62 | 1:25.71 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
40 | Agnete Habermann | 2005 | 227 | 41.14 | 1:25.82 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
41 | Stine Godtfredsen | 2000 | 225 | 39.67 | 1:26.07 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
42 | Klara Anna Mathisen | 2003 | 218 | 38.78 | 1:26.98 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
43 | Freja Tscherning Hald | 2003 | 214 | 41.48 | 1:27.62 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
44 | Camilla Pedersen | 2002 | 208 | 41.07 | 1:28.38 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Emma Juul | 1999 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Maja Domino | 2001 | DNS | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Frederikke Honore | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:57 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:08 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | 433 | 28.25 | 1:01.36 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 417 | 29.44 | 1:02.17 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Daniel Bak | 2001 | 398 | 30.00 | 1:03.13 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | William Vig Stærmose | 2002 | 395 | 30.42 | 1:03.26 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Jacob Rønn | 2000 | 369 | 31.08 | 1:04.71 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 350 | 31.84 | 1:05.91 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Rafael Vahala Hvass | 2001 | 346 | 31.94 | 1:06.16 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Victor Christensen | 2001 | 331 | 32.42 | 1:07.09 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Victor Nygaard | 2003 | 324 | 32.11 | 1:07.61 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Hjalte Flader Skov | 2002 | 301 | 32.96 | 1:09.29 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 293 | 33.91 | 1:09.91 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 281 | 33.90 | 1:10.85 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 248 | 35.76 | 1:13.87 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 206 | 38.81 | 1:18.62 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
15 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 199 | 37.31 | 1:19.50 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Lucas Vangsgård | 2001 | DNS | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:08 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | 765 | 32.87 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 552 | 36.65 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie Pedersen | 2000 | 490 | 38.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 410 | 40.46 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanne A Andersson | 2003 | 403 | 40.69 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Emilie Madsen | 2000 | 394 | 40.99 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Karen Hazell Brink | 2002 | 331 | 43.45 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Thea Inge Madsen | 2003 | 298 | 44.97 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Liva Busk | 2003 | 288 | 45.51 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Ida Kristensen | 2004 | 271 | 46.41 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 252 | 47.59 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Julie Nguyen | 2004 | 243 | 48.16 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
13 | Jenni Nguyen | 2004 | 242 | 48.21 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Camilla Pedersen | 2002 | 200 | 51.39 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Isabella Johansen | 2002 | 175 | 53.68 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Cecilie Jensen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:55 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Sørensen | 2000 | 434 | 35.07 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Christoffer Hald | 2003 | 152 | 49.71 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | 150 | 49.90 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Meng-Joon Koh | 2005 | 142 | 50.80 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Valdemar Malchow-Møller | 2003 | 139 | 51.24 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Kasper Duch | 2005 | 135 | 51.70 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:55 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:03 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Melissa Damsgaard | 2001 | 481 | 35.19 | 1:16.23 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Katrine B. Hansen | 2002 | 456 | 35.27 | 1:17.58 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Camille Hertzog | 2001 | 442 | 36.26 | 1:18.41 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Ida Lerche | 2001 | 426 | 35.50 | 1:19.35 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Alma Burgaard | 2003 | 395 | 37.45 | 1:21.39 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Frederikke Honore | 2001 | 362 | 38.73 | 1:23.79 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Amalie Ringkvist | 2002 | 349 | 39.22 | 1:24.86 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Marie Lund Henriksen | 2001 | 335 | 39.45 | 1:25.96 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Aurelia Pedersen | 2004 | 327 | 39.57 | 1:26.72 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 305 | 40.84 | 1:28.72 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Ida Juul Grønning | 2004 | 300 | 41.08 | 1:29.20 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Vivi Nguyen | 2001 | 289 | 44.89 | 1:30.29 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
13 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | 280 | 39.83 | 1:31.23 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Trine Bruun-Petersen | 2003 | 258 | 44.86 | 1:33.76 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
15 | Klara Schier | 2002 | 215 | 45.18 | 1:39.64 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
16 | Stine Godtfredsen | 2000 | 184 | 48.02 | 1:44.97 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Isabella Drest | 1999 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Iben Lindal Overgaard | 2003 | DSQ | ej afsl m beg hønd75 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:03 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:06 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 580 | 28.47 | 1:02.60 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Gustav Stahl | 2002 | 440 | 31.65 | 1:08.62 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Thomas Kristensen | 2000 | 354 | 33.81 | 1:13.80 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | William Vig Stærmose | 2002 | 324 | 34.80 | 1:15.98 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Stefan Hansen | 2002 | 297 | 36.10 | 1:18.27 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Christian Landtved | 2004 | 269 | 36.04 | 1:20.91 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 259 | 1:21.93 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 251 | 37.98 | 1:22.75 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jonas Nibe Klit | 1994 | 222 | 40.51 | 1:26.24 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Casper Bang Clausen | 2003 | 220 | 39.23 | 1:26.45 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | 181 | 40.96 | 1:32.17 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:06 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:19 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Bui | 2000 | 472 | 35.71 | 1:16.06 | 1:58.08 | 2:40.65 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 391 | 37.88 | 1:22.05 | 2:07.65 | 2:51.09 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Oliver Hallenborg | 2002 | 390 | 38.75 | 1:22.26 | 2:07.01 | 2:51.14 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 387 | 38.59 | 1:22.55 | 2:07.33 | 2:51.62 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Victor Nygaard | 2003 | 387 | 40.05 | 1:23.76 | 2:08.40 | 2:51.69 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Mingus Okkerholm | 2002 | 378 | 38.82 | 1:22.98 | 2:08.30 | 2:52.96 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Carl M Gadegaard | 2001 | 356 | 38.53 | 1:22.42 | 2:08.93 | 2:56.39 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 313 | 43.43 | 1:30.71 | 2:17.91 | 3:04.26 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 311 | 42.13 | 1:29.16 | 2:17.46 | 3:04.60 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Alfred Feldskov | 2003 | 264 | 42.66 | 1:32.71 | 2:24.57 | 3:15.03 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Kasper Duch | 2005 | 153 | 54.64 | 1:53.80 | 2:53.83 | 3:53.88 | |||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Meng-Joon Koh | 2005 | 141 | 53.32 | 1:54.60 | 2:58.23 | 4:00.41 | |||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:19 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:32 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Hansen | 1999 | 508 | 34.90 | 1:12.02 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Gry Floor | 2000 | 481 | 35.74 | 1:13.37 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anne Sofie Thrane | 2000 | 454 | 36.89 | 1:14.79 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 434 | 37.57 | 1:15.90 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Katrine B. Hansen | 2002 | 428 | 37.14 | 1:16.24 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Ida Lerche | 2001 | 413 | 37.75 | 1:17.19 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anna Broe | 2002 | 401 | 37.76 | 1:17.92 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Caroline Worrell | 2001 | 382 | 38.69 | 1:19.23 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 377 | 38.55 | 1:19.55 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mia K. Kristensen | 2004 | 370 | 38.29 | 1:20.03 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Heidi Glintborg | 2002 | 367 | 39.54 | 1:20.28 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Emma Lykke Kallesøe | 1999 | 348 | 39.10 | 1:21.69 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
13 | Trine Johansen | 2002 | 336 | 40.66 | 1:22.64 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 334 | 40.36 | 1:22.80 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
15 | Signe Juul Grønning | 2001 | 331 | 40.17 | 1:23.05 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Marie Lund Henriksen | 2001 | 329 | 1:23.21 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
17 | Julie Krog Christensen | 2001 | 328 | 40.46 | 1:23.35 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 323 | 40.87 | 1:23.75 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Julie T. Sørensen | 2003 | 304 | 42.33 | 1:25.46 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
20 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 289 | 42.29 | 1:26.93 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
21 | Maria Bech Andersen | 2003 | 285 | 43.37 | 1:27.31 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
22 | Nikoline Andesen | 2003 | 264 | 43.90 | 1:29.56 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | Veronika Larsen | 2003 | 261 | 1:29.94 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
24 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | 240 | 1:32.52 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
25 | Thea Inge Madsen | 2003 | 228 | 46.71 | 1:34.07 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
26 | Klara Schier | 2002 | 213 | 46.51 | 1:36.17 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Katarina Holse | 2002 | DNS | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:32 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:37 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Malthe Burgaard | 2000 | 432 | 31.98 | 1:06.76 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Markus Simonsen | 2001 | 386 | 33.37 | 1:09.26 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 369 | 34.20 | 1:10.31 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Thomas Kristensen | 2000 | 329 | 35.96 | 1:13.10 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | William Vig Stærmose | 2002 | 316 | 36.19 | 1:14.05 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Jacob Rønn | 2000 | 279 | 37.60 | 1:17.23 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 278 | 38.17 | 1:17.30 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 262 | 38.13 | 1:18.80 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Victor Christensen | 2001 | DSQ | ej fort bevæ50m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:37 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:47 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 405 | 35.46 | 1:17.54 | 2:02.31 | 2:47.77 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Karen Hazell Brink | 2002 | 321 | 39.54 | 1:25.55 | 2:12.97 | 3:01.23 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Randi Jørgensen | 2002 | 258 | 40.11 | 1:30.15 | 2:22.43 | 3:14.78 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 153 | 3:51.75 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:47 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:44 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 488 | 30.04 | 1:05.46 | 1:42.80 | 2:21.43 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:44 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:48 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Hansen | 1999 | 474 | 34.38 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Veronika Larsen | 2003 | 277 | 41.14 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nikoline Kaae | 2005 | 255 | 42.29 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Trine Bruun-Petersen | 2003 | 251 | 42.49 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mai Jørgensen | 2003 | 213 | 44.90 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Emma Saby Hansen | 2003 | 211 | 45.02 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
7 | Freja Tscherning Hald | 2003 | 204 | 45.52 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Isabella Johansen | 2002 | 200 | 45.83 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | 185 | 47.03 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:48 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:01 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Malthe Burgaard | 2000 | 439 | 30.85 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mads Sørensen | 2000 | 389 | 32.12 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Gustav Stahl | 2002 | 341 | 33.56 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sander Linde | 2002 | 234 | 38.06 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 189 | 40.82 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Johan Siksne Kaalund | 2002 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Victor Christensen | 2001 | DSQ | eg fort bevæg 25m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:01 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:56 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 15, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thea Lund Petersen | 1998 | 678 | 1:08.19 | 2:26.93 | 3:57.51 | 5:06.18 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Victoria Bang | 2001 | 490 | 1:19.29 | 2:46.74 | 4:25.94 | 5:41.11 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Heidi Glintborg | 2002 | 433 | 2:14.47 | 3:48.30 | 5:18.14 | 5:55.42 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | My Phuong Bui | 2003 | 418 | 1:16.91 | 2:47.72 | 4:36.17 | 5:59.54 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Christine Krogh | 2003 | 383 | 1:31.42 | 3:09.32 | 4:47.91 | 6:10.36 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:56 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:04 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 16, 400m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Bui | 2000 | 458 | 1:09.85 | 2:32.70 | 4:03.92 | 5:15.05 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 393 | 1:10.98 | 2:38.90 | 4:13.59 | 5:31.27 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christoffer Hald | 2003 | 201 | 1:42.40 | 3:23.17 | 5:21.85 | 6:54.05 | |||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Valdemar Malchow-Møller | 2003 | 134 | 1:58.53 | 4:59.81 | 7:02.56 | 7:53.77 | |||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:04 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:07 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 563 | 30.93 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Camilla Rask | 1999 | 550 | 31.17 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Alberte Korsgaard | 2001 | 498 | 32.23 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 434 | 33.74 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Caroline Broholm | 2003 | 412 | 34.31 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emma Lykke Kallesøe | 1999 | 365 | 35.73 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
7 | Signe Juul Grønning | 2001 | 358 | 35.97 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emilie Madsen | 2000 | 343 | 36.49 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Liv Persson | 2001 | 335 | 36.77 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
10 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 322 | 37.24 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Julie Nellemose Nielsen | 1999 | 291 | 38.54 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Frederikke Honore | 2001 | 283 | 38.90 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Jenny Cao | 2003 | 222 | 42.15 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | 199 | 43.76 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
15 | Nikoline Kaae | 2005 | 193 | 44.20 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
16 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | 136 | 49.64 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Emma Juul | 1999 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:07 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Bak | 2001 | 369 | 31.77 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | 190 | 39.60 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Christoffer Hald | 2003 | 113 | 47.13 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:08 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:18 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | 765 | 33.89 | 1:10.98 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | 666 | 35.31 | 1:14.34 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 478 | 39.25 | 1:22.99 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Caroline Larsen | 2001 | 474 | 39.18 | 1:23.27 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Johanne A Andersson | 2003 | 394 | 42.09 | 1:28.53 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Barbara Ammentorp | 2003 | 328 | 44.64 | 1:34.13 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Vivi Nguyen | 2001 | 326 | 44.19 | 1:34.31 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Cecilie Jensen | 2001 | 315 | 45.76 | 1:35.37 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Amalie Ringkvist | 2002 | 301 | 47.01 | 1:36.80 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Maria Bech Andersen | 2003 | 281 | 46.95 | 1:39.05 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 270 | 47.86 | 1:40.45 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Alma Burgaard | 2003 | 265 | 48.53 | 1:41.06 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Ida Kristensen | 2004 | 262 | 49.02 | 1:41.44 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Julie Krog Christensen | 2001 | 258 | 47.13 | 1:41.92 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Ida Juul Grønning | 2004 | 243 | 49.79 | 1:43.98 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Jenni Nguyen | 2004 | 237 | 49.98 | 1:44.80 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
17 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 231 | 51.03 | 1:45.82 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
18 | Agnete Habermann | 2005 | 220 | 51.52 | 1:47.44 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Julie Nguyen | 2004 | 219 | 51.23 | 1:47.66 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
20 | Camilla Pedersen | 2002 | 200 | 51.74 | 1:50.96 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Maja Domino | 2001 | DNS | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Stine Godtfredsen | 2000 | DNS | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:18 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:22 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 565 | 33.07 | 1:09.91 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mingus Okkerholm | 2002 | 396 | 36.95 | 1:18.71 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Markus Simonsen | 2001 | 362 | 38.43 | 1:21.09 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 288 | 41.68 | 1:27.46 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 286 | 41.83 | 1:27.67 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 243 | 44.47 | 1:32.54 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Christian Landtved | 2004 | 211 | 45.74 | 1:37.07 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 157 | 49.47 | 1:47.08 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Meng-Joon Koh | 2005 | 127 | 56.07 | 1:54.77 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Lucas Vangsgård | 2001 | DNS | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Kasper Duch | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:22 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:35 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 21, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | SIF Floor | 2000 | 611 | 32.33 | 1:07.07 | 1:41.11 | 2:14.40 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Cecilie Baraviec | 2000 | 607 | 31.95 | 1:06.58 | 1:41.08 | 2:14.64 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christine Nielsen | 2001 | 491 | 2:24.56 | 2:24.56 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Victoria Bang | 2001 | 480 | 33.96 | 1:11.69 | 1:49.33 | 2:25.59 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Melissa Damsgaard | 2001 | 472 | 33.18 | 1:10.27 | 1:49.39 | 2:26.46 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 459 | 34.01 | 1:11.58 | 1:50.74 | 2:27.83 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Caroline Mogensen | 2002 | 458 | 33.97 | 1:11.41 | 1:49.58 | 2:27.89 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Christine Krogh | 2003 | 424 | 34.91 | 1:13.13 | 1:52.99 | 2:31.72 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Freja Linde | 1999 | 420 | 34.58 | 1:12.76 | 1:52.15 | 2:32.22 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Signe Juul Grønning | 2001 | 415 | 2:32.90 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 388 | 35.47 | 1:15.58 | 1:56.80 | 2:36.33 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Aurelia Pedersen | 2004 | 367 | 36.42 | 1:16.23 | 1:57.97 | 2:39.24 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Helga Bak | 2004 | 352 | 36.46 | 1:18.08 | 2:00.52 | 2:41.51 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 333 | 37.68 | 1:20.00 | 2:03.56 | 2:44.43 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Julie T. Sørensen | 2003 | 322 | 37.53 | 1:19.31 | 2:03.58 | 2:46.28 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mai Jørgensen | 2003 | 317 | 38.82 | 1:22.02 | 2:05.78 | 2:47.12 | |||
Frem Odense | ||||||||||
17 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | 239 | 41.52 | 1:29.64 | 2:17.03 | 3:03.54 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
18 | Klara Anna Mathisen | 2003 | 213 | 42.41 | 1:31.03 | 2:21.63 | 3:10.68 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 207 | 42.49 | 1:32.29 | 2:24.02 | 3:12.58 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Juul | 1999 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Isabella Drest | 1999 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:35 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Hallenborg | 2002 | 340 | 33.83 | 1:12.27 | 1:50.41 | 2:26.75 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jonas Nibe Klit | 1994 | 334 | 34.66 | 1:12.96 | 1:50.89 | 2:27.62 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sander Linde | 2002 | 329 | 33.93 | 1:11.96 | 1:51.40 | 2:28.36 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 297 | 35.63 | 1:14.79 | 1:54.60 | 2:33.48 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Casper Bang Clausen | 2003 | 227 | 38.27 | 1:22.41 | 2:04.79 | 2:47.95 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:39 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:43 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 521 | 33.10 | 1:10.06 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Liv Persson | 2001 | 323 | 39.46 | 1:22.18 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Randi Jørgensen | 2002 | 286 | 38.78 | 1:25.57 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | 196 | 42.76 | 1:36.97 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nikoline Andesen | 2003 | 187 | 43.46 | 1:38.55 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Ida Juul Grønning | 2004 | 186 | 43.81 | 1:38.73 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mia K. Kristensen | 2004 | 184 | 44.90 | 1:39.04 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 154 | 48.82 | 1:45.08 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Katarina Holse | 2002 | DNS | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:43 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:47 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 24, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 524 | 29.17 | 1:02.26 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Mads Sørensen | 2000 | 481 | 30.06 | 1:04.04 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 407 | 30.82 | 1:07.69 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 295 | 35.15 | 1:15.36 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 282 | 35.45 | 1:16.54 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 257 | 36.07 | 1:18.88 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Stefan Hansen | 2002 | 253 | 37.00 | 1:19.27 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 250 | 37.19 | 1:19.59 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Christian Landtved | 2004 | 238 | 36.68 | 1:20.95 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mingus Okkerholm | 2002 | 220 | 38.76 | 1:23.06 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alfred Feldskov | 2003 | 139 | 42.62 | 1:36.84 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:47 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:59 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Gry Floor | 2000 | 490 | 37.32 | 1:17.26 | 1:57.43 | 2:36.76 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emma Hansen | 1999 | 472 | 36.87 | 1:17.06 | 1:58.08 | 2:38.76 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Katrine B. Hansen | 2002 | 444 | 38.26 | 1:19.22 | 2:00.93 | 2:41.99 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 432 | 38.99 | 1:20.79 | 2:02.89 | 2:43.52 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Caroline Worrell | 2001 | 420 | 39.34 | 2:03.73 | 2:45.06 | 2:45.06 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Camille Hertzog | 2001 | 386 | 40.08 | 1:22.98 | 2:06.98 | 2:49.75 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Marie Lund Henriksen | 2001 | 349 | 41.12 | 1:26.33 | 2:11.13 | 2:55.55 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Helga Bak | 2004 | 315 | 43.34 | 1:29.18 | 2:15.34 | 3:01.61 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 291 | 46.17 | 1:34.63 | 2:21.10 | 3:06.52 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Klara Schier | 2002 | 220 | 48.36 | 1:40.07 | 3:24.63 | 3:24.63 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 182 | 2:44.94 | 3:37.77 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Trine Johansen | 2002 | DSQ | ej fort bevæg175m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:59 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 553 | 32.22 | 1:06.58 | 1:40.56 | 2:14.21 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Frederik H Thomsen | 1997 | 469 | 33.81 | 1:09.64 | 1:46.19 | 2:21.73 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jacob Holst | 1991 | 462 | 29.67 | 1:04.13 | 1:43.48 | 2:22.43 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Bui | 2000 | 445 | 33.27 | 1:10.88 | 1:49.00 | 2:24.29 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 368 | 36.16 | 1:15.71 | 1:55.38 | 2:33.70 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Thomas Kristensen | 2000 | 324 | 37.66 | 1:17.81 | 1:59.54 | 2:40.33 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 304 | 39.73 | 1:22.31 | 2:04.07 | 2:43.77 | |||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Carl M Gadegaard | 2001 | 295 | 39.22 | 1:21.02 | 2:03.76 | 2:45.38 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Hjalte Flader Skov | 2002 | 287 | 39.47 | 1:22.09 | 2:05.45 | 2:47.03 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Casper Bang Clausen | 2003 | 204 | 46.17 | 1:32.96 | 2:21.32 | 3:06.99 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:01 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | 673 | 32.64 | 1:10.40 | 1:50.76 | 2:26.26 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Melissa Damsgaard | 2001 | 453 | 34.42 | 1:17.77 | 2:09.49 | 2:46.81 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | My Phuong Bui | 2003 | 453 | 34.58 | 1:17.67 | 2:09.72 | 2:46.88 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Anna Broe | 2002 | 433 | 36.48 | 1:18.59 | 2:11.25 | 2:49.35 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Caroline Mogensen | 2002 | 428 | 36.44 | 1:20.29 | 2:11.67 | 2:50.01 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 341 | 39.45 | 1:28.37 | 2:23.96 | 3:03.31 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 307 | 48.33 | 1:34.98 | 2:28.70 | 3:09.82 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Julie Krog Christensen | 2001 | 301 | 42.42 | 1:30.28 | 2:26.44 | 3:11.12 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Liva Busk | 2003 | 293 | 45.09 | 1:37.07 | 2:31.31 | 3:12.81 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 293 | 45.28 | 1:33.19 | 2:29.04 | 3:12.94 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 157 | 1:00.30 | 1:56.48 | 3:06.68 | 3:57.30 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Thea Inge Madsen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:09 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik H Thomsen | 1997 | 502 | 31.39 | 1:07.35 | 1:49.61 | 2:23.23 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Daniel Bak | 2001 | 357 | 33.00 | 1:14.71 | 2:02.69 | 2:40.42 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 349 | 33.59 | 1:14.09 | 2:03.90 | 2:41.63 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 279 | 40.96 | 1:22.64 | 2:14.43 | 2:54.10 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:32 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 29, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Baraviec | 2000 | 595 | 1:10.70 | 2:23.00 | 3:33.92 | 4:45.15 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | SIF Floor | 2000 | 578 | 1:10.49 | 2:24.50 | 3:37.10 | 4:47.89 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 528 | 1:12.39 | 2:28.46 | 3:43.74 | 4:56.73 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Heidi Glintborg | 2002 | 474 | 1:15.53 | 2:34.41 | 3:52.69 | 5:07.45 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Alma Burgaard | 2003 | 413 | 1:17.09 | 2:39.44 | 4:01.90 | 5:22.02 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Freja Linde | 1999 | 404 | 1:17.29 | 3:21.60 | 4:44.21 | 5:24.46 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 392 | 1:21.60 | 2:45.80 | 4:08.11 | 5:27.60 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Malea Benediktson | 2001 | 386 | 1:19.38 | 2:43.76 | 4:06.94 | 5:29.22 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 370 | 1:15.93 | 2:41.16 | 4:07.72 | 5:33.85 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Julie Nellemose Nielsen | 1999 | 352 | 1:18.39 | 2:43.38 | 4:10.25 | 5:39.62 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Amalie Ringkvist | 2002 | 344 | 1:21.71 | 2:50.03 | 4:16.41 | 5:42.01 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mai Jørgensen | 2003 | 343 | 1:21.72 | 2:49.76 | 4:17.06 | 5:42.45 | |||
Frem Odense | ||||||||||
13 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 219 | 1:37.09 | 3:19.30 | 5:01.96 | 6:37.52 | |||
Frem Odense | ||||||||||
- | Isabella Drest | 1999 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:32 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:43 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 30, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik H Thomsen | 1997 | 528 | 1:04.06 | 2:12.61 | 3:21.74 | 4:29.52 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Malthe Burgaard | 2000 | 506 | 1:05.16 | 2:14.85 | 3:24.23 | 4:33.31 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Gustav Stahl | 2002 | 481 | 1:07.15 | 2:19.26 | 3:30.27 | 4:37.99 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 412 | 1:10.80 | 2:25.99 | 3:40.69 | 4:52.69 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Victor Nygaard | 2003 | 352 | 1:12.65 | 2:32.82 | 3:52.68 | 5:08.51 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Jonas Nibe Klit | 1994 | 311 | 1:17.88 | 3:20.17 | 5:21.25 | 5:21.25 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 304 | 2:40.68 | 5:23.83 | 5:23.83 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Carl M Gadegaard | 2001 | 300 | 1:15.93 | 2:38.30 | 4:02.84 | 5:25.15 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 296 | 1:18.04 | 2:40.96 | 4:04.40 | 5:26.70 | |||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:43 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:52 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 31, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | 636 | 27.68 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | 633 | 27.72 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Camilla Rask | 1999 | 556 | 28.95 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anna Hertzog | 1999 | 543 | 29.18 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Amalie Pedersen | 2000 | 525 | 29.51 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Alberte Korsgaard | 2001 | 498 | 30.02 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Caroline Broholm | 2003 | 472 | 30.56 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Christine Nielsen | 2001 | 460 | 30.83 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emilie Madsen | 2000 | 445 | 31.17 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 429 | 31.56 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anne Sofie Thrane | 2000 | 421 | 31.76 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Karen Hazell Brink | 2002 | 387 | 32.65 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 381 | 32.84 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 368 | 33.20 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
15 | Emma Lykke Kallesøe | 1999 | 364 | 33.34 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
16 | Aurelia Pedersen | 2004 | 361 | 33.42 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Julie Nellemose Nielsen | 1999 | 359 | 33.49 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Cecilie Jensen | 2001 | 312 | 35.08 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
19 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 292 | 35.85 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
20 | Emma Saby Hansen | 2003 | 267 | 36.95 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
21 | Freja Tscherning Hald | 2003 | 243 | 38.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
22 | Nikoline Kaae | 2005 | 242 | 38.16 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
23 | Agnete Habermann | 2005 | 241 | 38.24 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
24 | Klara Anna Mathisen | 2003 | 228 | 38.93 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Kathrine H Mackeprang | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Trine Johansen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:52 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2015 |
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 490 | 26.76 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 454 | 27.45 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | 441 | 27.72 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Markus Simonsen | 2001 | 394 | 28.76 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 391 | 28.85 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Rafael Vahala Hvass | 2001 | 364 | 29.55 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jacob Rønn | 2000 | 348 | 29.99 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Oliver Hallenborg | 2002 | 338 | 30.29 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 319 | 30.86 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sander Linde | 2002 | 298 | 31.56 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 217 | 35.11 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Valdemar Malchow-Møller | 2003 | 200 | 36.03 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
13 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 170 | 38.04 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Lucas Vangsgård | 2001 | DNS | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:54 |