Results for VÃ¥rsimiaden Distrikt, Vellinge
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 09:21 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 1, 200m Medley Flickor13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Triton | 33.93 | 1:13.70 | 2:01.50 | 2:38.10 | |||
2 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 34.64 | 1:14.23 | 2:02.80 | 2:39.83 | |||
3 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.63 | 1:18.69 | 2:08.36 | 2:45.04 | |||
4 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 36.10 | 1:19.24 | 2:11.07 | 2:48.48 | |||
5 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 36.48 | 1:19.86 | 2:09.25 | 2:49.72 | |||
6 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 36.95 | 1:21.46 | 2:11.84 | 2:50.96 | |||
7 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.26 | 1:19.71 | 2:14.15 | 2:52.07 | |||
8 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.23 | 1:20.97 | 2:14.41 | 2:52.71 | |||
9 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 36.49 | 1:21.48 | 2:14.21 | 2:58.20 | |||
10 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 42.63 | 1:29.24 | 2:21.97 | 3:02.48 | |||
11 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.65 | 1:25.18 | 2:24.87 | 3:03.83 | |||
12 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.36 | 1:30.54 | 2:23.41 | 3:04.25 | |||
13 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 40.24 | 1:27.41 | 2:21.56 | 3:05.81 | |||
14 | Emma Mattsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.21 | 1:27.64 | 2:26.25 | 3:07.49 | |||
15 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.90 | 1:29.42 | 2:26.54 | 3:08.75 | |||
16 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 44.89 | 1:33.61 | 2:26.63 | 3:11.65 | |||
17 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.60 | 1:31.23 | 2:29.85 | 3:13.05 | |||
18 | Elma Kjellin | 2003 | Simklubben Poseidon | 47.42 | 1:36.74 | 2:34.82 | 3:18.36 | |||
19 | Aina Rosell | 2003 | Simklubben Poseidon | 48.43 | 1:40.92 | 2:41.73 | 3:30.07 | |||
20 | Linnéa Landgren | 2003 | Trelleborg Sim | 44.39 | 1:39.47 | 2:41.13 | 3:32.04 | |||
21 | Sigrid Westergren | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.16 | 1:43.10 | 2:49.19 | 3:41.22 | |||
- | Adna Curan | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Alice Litterfeldt | 2003 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Sofi Ekström | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Elina Kazarian | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 09:21 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 09:42 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 2, 200m Medley Pojkar13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.06 | 1:08.88 | 1:53.83 | 2:28.28 | |||
2 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 33.84 | 1:14.43 | 2:01.40 | 2:37.82 | |||
3 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.10 | 1:17.51 | 2:04.71 | 2:41.06 | |||
4 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.20 | 1:15.93 | 2:05.68 | 2:44.67 | |||
5 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 33.18 | 1:13.51 | 2:10.68 | 2:45.06 | |||
6 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 34.69 | 1:16.40 | 2:07.99 | 2:46.76 | |||
7 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 39.76 | 1:18.32 | 2:08.41 | 2:47.26 | |||
8 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.36 | 1:19.41 | 2:08.85 | 2:48.51 | |||
9 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 35.36 | 1:22.52 | 2:13.97 | 2:52.45 | |||
10 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.32 | 1:21.53 | 2:15.18 | 2:53.75 | |||
11 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.58 | 1:26.13 | 2:14.78 | 2:55.86 | |||
12 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 39.74 | 1:27.08 | 2:18.80 | 2:56.36 | |||
13 | Eddie Nilsson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.93 | 1:26.56 | 2:15.98 | 2:57.14 | |||
14 | Jasin Bajram | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.74 | 1:31.92 | 2:34.21 | 3:13.77 | |||
15 | Isak Lindestam | 2003 | Simklubben Ran | 42.58 | 1:35.22 | 2:30.23 | 3:14.44 | |||
16 | Simon Myrvold | 2003 | Simklubben Poseidon | 47.59 | 1:38.32 | 2:38.14 | 3:21.33 | |||
17 | Neo Palenmark | 2003 | Simklubben Triton | 45.80 | 1:36.28 | 2:41.24 | 3:31.88 | |||
18 | Olle Zetterström | 2003 | Simklubben Poseidon | 52.30 | 1:47.33 | 2:49.09 | 3:35.16 | |||
19 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 49.81 | 1:44.33 | 2:45.71 | 3:36.68 | |||
- | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Elliot Hagander | 2003 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Joel Bergstrand | 2003 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 09:42 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 10:00 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 3, 200m Medley Flickor12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 36.32 | 1:21.32 | 2:11.39 | 2:50.95 | |||
2 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 34.73 | 1:17.40 | 2:10.87 | 2:52.10 | |||
3 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.04 | 1:24.55 | 2:15.44 | 2:54.95 | |||
4 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.01 | 1:26.47 | 2:20.07 | 2:57.44 | |||
5 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 39.11 | 1:25.35 | 2:18.51 | 2:58.09 | |||
6 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Triton | 40.12 | 1:21.78 | 2:19.22 | 2:59.31 | |||
7 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.06 | 1:23.39 | 2:16.74 | 3:00.62 | |||
8 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 37.10 | 1:23.42 | 2:15.66 | 3:01.82 | |||
9 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.02 | 1:26.99 | 2:20.63 | 3:03.49 | |||
10 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.98 | 1:27.18 | 2:20.06 | 3:04.17 | |||
11 | Tyra Öhlin | 2004 | Simklubben Triton | 42.53 | 1:30.27 | 2:23.82 | 3:05.42 | |||
12 | Linnea Christensen | 2004 | Trelleborg Sim | 38.67 | 1:28.95 | 2:26.27 | 3:08.20 | |||
13 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.02 | 1:32.35 | 2:27.12 | 3:09.53 | |||
14 | Ebba Ringström | 2004 | Simklubben Triton | 44.97 | 1:34.73 | 2:33.87 | 3:19.01 | |||
15 | Sabina Nilbecker | 2004 | Simklubben Poseidon | 43.17 | 1:30.61 | 2:33.71 | 3:19.40 | |||
16 | Ellen Westerblad | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.35 | 1:42.29 | 2:38.84 | 3:24.56 | |||
17 | Clara Lundgren | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.19 | 1:36.57 | 2:37.38 | 3:26.24 | |||
18 | Hanna Johansson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.78 | 1:38.33 | 2:39.68 | 3:26.80 | |||
19 | Emma Ramic | 2004 | Simklubben Triton | 47.79 | 1:41.81 | 2:40.11 | 3:27.87 | |||
20 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.41 | 1:41.83 | 2:43.13 | 3:28.82 | |||
- | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Matilda Persson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Annika Sjögren | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Emelie Stridh | 2004 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 10:00 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 10:14 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 4, 200m Medley Pojkar12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.53 | 1:17.84 | 2:02.91 | 2:41.11 | |||
2 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 38.90 | 1:21.06 | 2:14.03 | 2:51.51 | |||
3 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.51 | 1:21.77 | 2:13.87 | 2:53.60 | |||
4 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 37.56 | 1:24.36 | 2:17.30 | 2:54.34 | |||
5 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.52 | 1:26.51 | 2:18.76 | 2:54.48 | |||
6 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 38.77 | 1:24.95 | 2:19.67 | 3:00.83 | |||
7 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Triton | 39.02 | 1:23.68 | 2:23.85 | 3:00.95 | |||
8 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 42.37 | 1:29.13 | 2:21.12 | 3:01.11 | |||
9 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 38.77 | 1:22.78 | 2:26.82 | 3:04.97 | |||
10 | Axel Sandberg | 2004 | Simklubben Poseidon | 42.13 | 1:29.22 | 2:28.12 | 3:10.73 | |||
11 | Carl Nordholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.55 | 1:26.90 | 2:25.65 | 3:11.24 | |||
12 | Love Offrell | 2004 | Simklubben Sydsim | 43.84 | 1:33.36 | 2:29.99 | 3:12.93 | |||
13 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 41.35 | 1:31.79 | 2:31.15 | 3:13.06 | |||
14 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.97 | 1:30.12 | 2:30.82 | 3:14.53 | |||
15 | Edvard Levau | 2004 | Simklubben Poseidon | 42.53 | 1:32.71 | 2:34.69 | 3:20.53 | |||
- | Edvin Dahlén | 2004 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Vincent Tran | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Erik Simonsson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Luke Brickhill | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 10:14 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 11:11 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 5, 100m Bröstsim Flickor13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 37.96 | 1:20.84 | |||||
2 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Triton | 41.11 | 1:25.35 | |||||
3 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 40.37 | 1:25.70 | |||||
4 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.72 | 1:26.70 | |||||
5 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 40.87 | 1:27.82 | |||||
6 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 42.25 | 1:28.67 | |||||
7 | Moa Järnegren | 2003 | Simklubben Triton | 42.14 | 1:30.38 | |||||
8 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.18 | 1:32.78 | |||||
9 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.84 | 1:33.18 | |||||
10 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 45.54 | 1:33.63 | |||||
11 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.09 | 1:34.58 | |||||
12 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 46.58 | 1:37.05 | |||||
13 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 46.64 | 1:37.34 | |||||
14 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.89 | 1:37.74 | |||||
15 | Emma Mattsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.90 | 1:39.07 | |||||
16 | Mikaela Virc | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.98 | 1:39.11 | |||||
17 | Sofia Lund | 2003 | Simklubben Poseidon | 46.30 | 1:39.19 | |||||
18 | Elina Kazarian | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.72 | 1:40.84 | |||||
19 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.72 | 1:41.43 | |||||
20 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.97 | 1:44.35 | |||||
21 | Linnéa Landgren | 2003 | Trelleborg Sim | 48.77 | 1:46.58 | |||||
22 | Aina Rosell | 2003 | Simklubben Poseidon | 50.69 | 1:47.70 | |||||
23 | Elma Kjellin | 2003 | Simklubben Poseidon | 50.83 | 1:49.22 | |||||
24 | Barbette Karylle | 2003 | Simklubben Ran | 51.44 | 1:50.24 | |||||
25 | Sigrid Westergren | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:56.66 | ||||||
- | Adna Curan | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Alice Litterfeldt | 2003 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Alva Bergstrand | 2003 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Elin Edlund | 2003 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Emilia Nelleman Aasholm | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Sofi Ekström | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 11:11 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 6, 100m Bröstsim Pojkar13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.01 | 1:19.42 | |||||
2 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.35 | 1:19.94 | |||||
3 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 38.87 | 1:23.04 | |||||
4 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 41.82 | 1:27.94 | |||||
5 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 43.52 | 1:30.20 | |||||
6 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.47 | 1:30.99 | |||||
7 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.20 | 1:31.28 | |||||
8 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 43.08 | 1:31.59 | |||||
9 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.98 | 1:31.68 | |||||
10 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.11 | 1:32.48 | |||||
11 | Eddie Nilsson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.27 | 1:34.73 | |||||
12 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.59 | 1:35.20 | |||||
13 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 45.99 | 1:37.24 | |||||
14 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.44 | 1:42.24 | |||||
15 | Simon Myrvold | 2003 | Simklubben Poseidon | 50.56 | 1:46.69 | |||||
16 | Elliot Hagander | 2003 | Simklubben Poseidon | 50.75 | 1:47.12 | |||||
17 | David Li Shi Jun | 2003 | Simklubben Ran | 51.64 | 1:49.94 | |||||
18 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 53.88 | 1:52.07 | |||||
19 | Joel Bergstrand | 2003 | Simklubben Poseidon | 55.72 | 1:53.87 | |||||
20 | Neo Palenmark | 2003 | Simklubben Triton | 54.27 | 1:54.17 | |||||
21 | Jasin Bajram | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.89 | 1:55.80 | |||||
22 | Olle Zetterström | 2003 | Simklubben Poseidon | 55.65 | 1:56.52 | |||||
- | Daniel Alim | 2003 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Milan Vilotic | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Isak Lindestam | 2003 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 10:47 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 7, 100m Bröstsim Flickor12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 40.11 | 1:26.32 | |||||
2 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 41.86 | 1:28.37 | |||||
3 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 40.82 | 1:28.68 | |||||
4 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.16 | 1:32.96 | |||||
5 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.93 | 1:35.24 | |||||
6 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.20 | 1:35.65 | |||||
7 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 45.30 | 1:36.96 | |||||
8 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.43 | 1:38.27 | |||||
9 | Tyra Öhlin | 2004 | Simklubben Triton | 48.54 | 1:40.32 | |||||
10 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 47.63 | 1:40.71 | |||||
11 | Ivana Dzudovic | 2004 | Simklubben Ran | 46.77 | 1:40.76 | |||||
12 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.12 | 1:41.04 | |||||
13 | Olivia Fallesen | 2004 | Trelleborg Sim | 47.76 | 1:41.95 | |||||
14 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 48.43 | 1:42.18 | |||||
15 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 48.99 | 1:42.19 | |||||
16 | Emelie Stridh | 2004 | Simklubben Poseidon | 49.85 | 1:42.26 | |||||
17 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 50.62 | 1:44.38 | |||||
18 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.50 | 1:44.40 | |||||
19 | Emily Li | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.69 | 1:45.20 | |||||
20 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.67 | 1:45.44 | |||||
21 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 49.10 | 1:45.62 | |||||
22 | Emma Ramic | 2004 | Simklubben Triton | 51.66 | 1:46.49 | |||||
23 | Malin Olofsson | 2004 | Simklubben Triton | 50.84 | 1:46.94 | |||||
24 | Ellen Westerblad | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.43 | 1:47.44 | |||||
25 | Ida Jeppsson | 2004 | Simklubben Triton | 50.55 | 1:47.51 | |||||
26 | Lina Malmgren | 2004 | Simklubben Ran | 51.99 | 1:47.71 | |||||
27 | Sophia Andrén | 2004 | Simklubben Ran | 50.62 | 1:47.96 | |||||
28 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 51.07 | 1:50.02 | |||||
29 | Elin Grahm | 2004 | Trelleborg Sim | 50.78 | 1:50.31 | |||||
30 | Alva Larsson | 2004 | Simklubben Ran | 52.72 | 1:50.72 | |||||
31 | Hanna Johansson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.31 | 1:51.86 | |||||
32 | Clara Lundgren | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.79 | 1:51.95 | |||||
33 | Mollie Dalengran | 2004 | Simklubben Triton | 53.63 | 1:52.93 | |||||
34 | Hanna Olsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.68 | 1:54.65 | |||||
35 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 56.80 | 1:59.51 | |||||
36 | Felicia Wildenschild-Zuhr | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 55.03 | 2:01.07 | |||||
37 | Johanna Engnér | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 56.57 | 2:06.20 | |||||
38 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 59.85 | 2:07.08 | |||||
39 | Kajsa Sjöström Andersson | 2004 | Simklubben Ran | 1:07.55 | 2:21.01 | |||||
- | Annika Sjögren | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Emma Sjöö | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Frida Larsson | 2004 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
- | Lovisa Yngvesson | 2004 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Matilda Persson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Mathilda Veber | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Sophie Fredin | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 11:31 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 8, 100m Bröstsim Pojkar12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.07 | 1:23.82 | |||||
2 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 42.71 | 1:31.87 | |||||
3 | Markus Qvarfordh | 2004 | Simklubben Triton | 44.12 | 1:33.21 | |||||
4 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.04 | 1:33.31 | |||||
5 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 44.64 | 1:33.85 | |||||
6 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 44.39 | 1:34.60 | |||||
7 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 45.08 | 1:35.47 | |||||
8 | Chengyue Li | 2004 | Simklubben Ran | 45.67 | 1:37.89 | |||||
9 | Carl Nordholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.70 | 1:40.48 | |||||
10 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.01 | 1:42.10 | |||||
11 | Kasper Marcusson Madsen | 2004 | Simklubben Triton | 50.85 | 1:43.30 | |||||
12 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 49.06 | 1:43.84 | |||||
13 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Trelleborg Sim | 49.05 | 1:44.65 | |||||
14 | Axel Sandberg | 2004 | Simklubben Poseidon | 50.40 | 1:46.09 | |||||
15 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.04 | 1:46.23 | |||||
16 | Edvard Levau | 2004 | Simklubben Poseidon | 52.96 | 1:50.55 | |||||
17 | Erik Simonsson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 54.90 | 1:54.67 | |||||
18 | Alexander Persson | 2004 | Simklubben Triton | 57.15 | 1:58.74 | |||||
19 | Carl Lundstedt | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:01.55 | 2:13.21 | |||||
- | Alvin Magnusson | 2004 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Elias af Trampe | 2004 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Jakob Lindskoug | 2004 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Melvin Lentonsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Vincent Tran | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Amir El Tamemi | 2004 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
- | Bruno Lindqvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
- | Luke Brickhill | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 11:31 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 11:48 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 9, 100m Frisim Flickor13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.21 | 1:03.91 | |||||
2 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 31.25 | 1:04.27 | |||||
3 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Triton | 32.50 | 1:05.49 | |||||
4 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 32.16 | 1:06.12 | |||||
5 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.72 | 1:06.71 | |||||
6 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 32.58 | 1:07.47 | |||||
7 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.78 | 1:08.55 | |||||
8 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 32.65 | 1:09.05 | |||||
9 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.54 | 1:09.24 | |||||
10 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 33.73 | 1:11.32 | |||||
11 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.55 | 1:11.43 | |||||
12 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 35.34 | 1:11.84 | |||||
13 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.49 | 1:13.30 | |||||
14 | Emma Mattsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.99 | 1:13.59 | |||||
15 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 36.66 | 1:15.16 | |||||
16 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 36.08 | 1:17.84 | |||||
17 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.45 | 1:18.05 | |||||
18 | Sofia Lund | 2003 | Simklubben Poseidon | 37.34 | 1:18.79 | |||||
19 | Mikaela Virc | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.04 | 1:19.26 | |||||
20 | Elina Kazarian | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.56 | 1:19.72 | |||||
21 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 39.07 | 1:20.71 | |||||
22 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.18 | 1:20.78 | |||||
23 | Moa Järnegren | 2003 | Simklubben Triton | 38.21 | 1:21.66 | |||||
24 | Elma Kjellin | 2003 | Simklubben Poseidon | 38.64 | 1:22.06 | |||||
25 | Aina Rosell | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.42 | 1:25.29 | |||||
26 | Linnéa Landgren | 2003 | Trelleborg Sim | 41.34 | 1:28.55 | |||||
27 | Barbette Karylle | 2003 | Simklubben Ran | 41.97 | 1:32.15 | |||||
28 | Sigrid Westergren | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.16 | 1:32.33 | |||||
- | Adna Curan | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Alexandra Skogberg | 2003 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Alice Litterfeldt | 2003 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Alva Bergstrand | 2003 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Elin Edlund | 2003 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Sofi Ekström | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 11:48 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 11:59 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 10, 100m Frisim Pojkar13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.79 | 59.83 | |||||
2 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.50 | 1:06.05 | |||||
3 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.82 | 1:06.69 | |||||
4 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.84 | 1:07.13 | |||||
5 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 32.20 | 1:07.18 | |||||
6 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.67 | 1:08.19 | |||||
7 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.20 | 1:09.17 | |||||
8 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 33.22 | 1:09.84 | |||||
9 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.95 | 1:09.85 | |||||
10 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.14 | 1:10.45 | |||||
11 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 33.39 | 1:10.47 | |||||
12 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.34 | 1:11.44 | |||||
13 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 34.84 | 1:12.90 | |||||
14 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.35 | 1:14.23 | |||||
15 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 34.98 | 1:14.30 | |||||
16 | Jasin Bajram | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.14 | 1:14.32 | |||||
17 | Carl Elmer | 2003 | Simklubben Poseidon | 35.60 | 1:14.59 | |||||
18 | Eddie Nilsson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.24 | 1:15.56 | |||||
19 | Joel Bergstrand | 2003 | Simklubben Poseidon | 39.32 | 1:20.66 | |||||
20 | Isak Lindestam | 2003 | Simklubben Ran | 40.73 | 1:22.38 | |||||
21 | Elliot Hagander | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.13 | 1:22.73 | |||||
22 | Max Alm | 2003 | Simklubben Triton | 39.94 | 1:23.34 | |||||
23 | David Li Shi Jun | 2003 | Simklubben Ran | 39.71 | 1:23.52 | |||||
24 | Simon Myrvold | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.03 | 1:25.59 | |||||
25 | Olle Zetterström | 2003 | Simklubben Poseidon | 41.61 | 1:26.52 | |||||
26 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 41.23 | 1:27.13 | |||||
27 | Neo Palenmark | 2003 | Simklubben Triton | 42.24 | 1:30.27 | |||||
28 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 43.82 | 1:33.70 | |||||
- | Daniel Alim | 2003 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Milan Vilotic | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Leith Al-Sheesh | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 11:59 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 12:19 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 11, 100m Frisim Flickor12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 31.62 | 1:06.21 | |||||
2 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.00 | 1:08.02 | |||||
3 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.41 | 1:08.89 | |||||
4 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 34.90 | 1:12.09 | |||||
5 | Linnea Christensen | 2004 | Trelleborg Sim | 34.23 | 1:13.06 | |||||
6 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 34.90 | 1:13.41 | |||||
7 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.41 | 1:13.61 | |||||
8 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 35.50 | 1:13.71 | |||||
9 | Tyra Öhlin | 2004 | Simklubben Triton | 36.05 | 1:16.06 | |||||
10 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 36.27 | 1:16.33 | |||||
11 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 35.21 | 1:16.95 | |||||
12 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 36.60 | 1:17.70 | |||||
13 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.20 | 1:18.71 | |||||
14 | Ivana Dzudovic | 2004 | Simklubben Ran | 37.38 | 1:19.00 | |||||
14 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.95 | 1:19.00 | |||||
16 | Malin Olofsson | 2004 | Simklubben Triton | 37.05 | 1:19.42 | |||||
17 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.75 | 1:20.30 | |||||
18 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 38.49 | 1:20.49 | |||||
19 | Ebba Ringström | 2004 | Simklubben Triton | 37.82 | 1:20.84 | |||||
20 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 39.31 | 1:21.45 | |||||
21 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 40.64 | 1:21.91 | |||||
22 | Ellen Westerblad | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.96 | 1:22.10 | |||||
23 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 39.78 | 1:22.93 | |||||
24 | Ida Jeppsson | 2004 | Simklubben Triton | 39.89 | 1:24.04 | |||||
25 | Sabina Nilbecker | 2004 | Simklubben Poseidon | 40.23 | 1:25.59 | |||||
26 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.42 | 1:25.66 | |||||
27 | Clara Lundgren | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.09 | 1:26.62 | |||||
28 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 40.81 | 1:27.07 | |||||
29 | Hanna Johansson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.94 | 1:27.50 | |||||
30 | Emily Li | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.52 | 1:28.23 | |||||
31 | Alva Larsson | 2004 | Simklubben Ran | 42.50 | 1:28.27 | |||||
32 | Lina Malmgren | 2004 | Simklubben Ran | 42.97 | 1:28.85 | |||||
33 | Olivia Fallesen | 2004 | Trelleborg Sim | 43.39 | 1:33.90 | |||||
34 | Sophia Andrén | 2004 | Simklubben Ran | 45.28 | 1:35.12 | |||||
35 | Emelie Stridh | 2004 | Simklubben Poseidon | 44.03 | 1:35.59 | |||||
36 | Hanna Olsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.74 | 1:39.68 | |||||
37 | Sophie Fredin | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.58 | 1:40.21 | |||||
38 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 46.17 | 1:40.23 | |||||
39 | Mira Sandberg | 2004 | Simklubben Poseidon | 43.75 | 1:40.31 | |||||
40 | Felicia Wildenschild-Zuhr | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.82 | 1:40.85 | |||||
41 | Annika Sjögren | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.56 | 1:45.16 | |||||
42 | Mollie Dalengran | 2004 | Simklubben Triton | 50.21 | 1:47.09 | |||||
43 | Mathilda Veber | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.83 | 1:48.67 | |||||
44 | Kajsa Sjöström Andersson | 2004 | Simklubben Ran | 52.07 | 1:53.15 | |||||
45 | Alma af Forselles Möller | 2004 | Simklubben Triton | 51.36 | 1:54.20 | |||||
46 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 53.42 | 1:54.84 | |||||
47 | Johanna Engnér | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 56.74 | 2:03.85 | |||||
- | Emma Sjöö | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Frida Larsson | 2004 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
- | Lovisa Yngvesson | 2004 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Matilda Persson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Elin Grahm | 2004 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
- | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Tea Bengtsson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 12:19 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 12:31 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 12, 100m Frisim Pojkar12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.30 | 1:05.04 | |||||
2 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.19 | 1:08.12 | |||||
3 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 33.31 | 1:08.19 | |||||
4 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 32.75 | 1:08.41 | |||||
5 | Markus Qvarfordh | 2004 | Simklubben Triton | 33.71 | 1:09.92 | |||||
6 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Triton | 33.86 | 1:09.93 | |||||
7 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 33.98 | 1:11.79 | |||||
8 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.46 | 1:12.48 | |||||
9 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 36.17 | 1:15.00 | |||||
10 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 35.77 | 1:15.36 | |||||
11 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.17 | 1:17.39 | |||||
12 | Love Offrell | 2004 | Simklubben Sydsim | 37.49 | 1:17.51 | |||||
13 | Axel Sandberg | 2004 | Simklubben Poseidon | 38.19 | 1:18.17 | |||||
14 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 37.66 | 1:18.35 | |||||
15 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.46 | 1:18.78 | |||||
16 | Carl Nordholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.08 | 1:18.88 | |||||
17 | Erik Simonsson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.07 | 1:21.49 | |||||
18 | Kasper Marcusson Madsen | 2004 | Simklubben Triton | 40.87 | 1:23.21 | |||||
19 | Edvard Levau | 2004 | Simklubben Poseidon | 38.84 | 1:24.03 | |||||
20 | Carl Uhler Möller | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.52 | 1:24.55 | |||||
21 | Elias Löfström | 2004 | Simklubben Poseidon | 40.92 | 1:26.76 | |||||
22 | Amir El Tamemi | 2004 | Trelleborg Sim | 40.29 | 1:27.21 | |||||
23 | Chengyue Li | 2004 | Simklubben Ran | 41.91 | 1:28.29 | |||||
24 | Victor Khan-Amidy | 2004 | Simklubben Poseidon | 42.46 | 1:28.83 | |||||
25 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Trelleborg Sim | 42.20 | 1:30.22 | |||||
26 | Luke Brickhill | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.93 | 1:38.72 | |||||
27 | Alex Ekstrand | 2004 | Simklubben Poseidon | 49.76 | 1:43.41 | |||||
28 | Alexander Persson | 2004 | Simklubben Triton | 53.53 | 1:53.29 | |||||
29 | Carl Lundstedt | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.85 | 1:56.62 | |||||
- | Alvin Magnusson | 2004 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Elias af Trampe | 2004 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Jakob Lindskoug | 2004 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Melvin Lentonsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Vincent Tran | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Bruno Lindqvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 12:31 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 13:23 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 13, 4X100m Medley Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Triton Flickor Lag 1 | 2003 | Simklubben Triton | 4:59.97 | ||||||
Mica Nolén | 2004 | 37.11 | 1:16.25 | 1:16.25 | ||||||
Siri Bokander | 2003 | 39.40 | 1:25.04 | 2:41.29 | ||||||
Gabriella Wivsätter | 2003 | 32.30 | 1:10.83 | 3:52.12 | ||||||
Antonia Sandblom | 2003 | 31.06 | 1:07.85 | 4:59.97 | ||||||
2 | Ystads SS Lag I [2003] | 2003 | Ystads Simsällskap | 5:02.68 | ||||||
Matilda Liljekvist | 2004 | 35.18 | 1:13.82 | 1:13.82 | ||||||
Elin Kjellberg | 2003 | 37.78 | 1:22.34 | 2:36.16 | ||||||
Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | 34.30 | 1:16.65 | 3:52.81 | ||||||
Irma Nilsson | 2004 | 33.19 | 1:09.87 | 5:02.68 | ||||||
3 | Mkk Damer Lag 1 | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 5:07.54 | ||||||
Lovisa Bjurnemark | 2003 | 35.82 | 1:15.73 | 1:15.73 | ||||||
Mollie Morfelt | 2003 | 40.18 | 1:26.60 | 2:42.33 | ||||||
Ester Eilertsson | 2003 | 34.72 | 1:17.17 | 3:59.50 | ||||||
Julia Osterman | 2004 | 32.57 | 1:08.04 | 5:07.54 | ||||||
4 | Trelleborg Damer [2003] | 2003 | Trelleborg Sim | 5:24.47 | ||||||
Tova Kjellberg | 2004 | 42.01 | 1:27.30 | 1:27.30 | ||||||
Linnea Liljenfors | 2004 | 43.21 | 1:34.48 | 3:01.78 | ||||||
Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 34.41 | 1:13.93 | 4:15.71 | ||||||
Vilma Andersson | 2004 | 32.21 | 1:08.76 | 5:24.47 | ||||||
5 | Vnsk Damer 1 [2003] | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 5:28.75 | ||||||
Alice Skoglund | 2003 | 40.32 | 1:21.90 | 1:21.90 | ||||||
Nike Källkvist | 2004 | 42.58 | 1:32.70 | 2:54.60 | ||||||
Klara Rödin | 2003 | 35.69 | 1:19.73 | 4:14.33 | ||||||
Kajsa Söderholm | 2004 | 34.35 | 1:14.42 | 5:28.75 | ||||||
6 | Poseidon Damer Lag 1 | 2003 | Simklubben Poseidon | 5:35.00 | ||||||
Sabina Nilbecker | 2004 | 42.63 | 1:29.23 | 1:29.23 | ||||||
Julia Rieschel | 2003 | 44.19 | 1:34.51 | 3:03.74 | ||||||
Boel Bergquist | 2003 | 38.95 | 1:26.57 | 4:30.31 | ||||||
Ditte Oredsson | 2003 | 30.61 | 1:04.69 | 5:35.00 | ||||||
7 | SK Triton Flickor Lag 2 | 2003 | Simklubben Triton | 5:37.07 | ||||||
Maja Blomliden | 2004 | 39.64 | 1:22.08 | 1:22.08 | ||||||
Moa Järnegren | 2003 | 41.89 | 1:29.80 | 2:51.88 | ||||||
Isabel Persson | 2004 | 40.61 | 1:29.67 | 4:21.55 | ||||||
Tyra Öhlin | 2004 | 35.16 | 1:15.52 | 5:37.07 | ||||||
8 | Mkk Damer Lag 2 | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 5:38.65 | ||||||
Emma Mattsson | 2003 | 40.37 | 1:23.15 | 1:23.15 | ||||||
Agnes Gustafson | 2003 | 43.73 | 1:33.27 | 2:56.42 | ||||||
Kristina Orban | 2004 | 40.98 | 1:33.55 | 4:29.97 | ||||||
Nicole Ahlbeck | 2003 | 33.05 | 1:08.68 | 5:38.65 | ||||||
9 | Poseidon Damer Lag 2 | 2003 | Simklubben Poseidon | 5:59.81 | ||||||
Emma Bontidean | 2003 | 41.71 | 1:25.24 | 1:25.24 | ||||||
Emelie Stridh | 2004 | 48.23 | 1:42.97 | 3:08.21 | ||||||
Sofia Lund | 2003 | 39.61 | 1:31.21 | 4:39.42 | ||||||
Elma Kjellin | 2003 | 37.84 | 1:20.39 | 5:59.81 | ||||||
10 | Trelleborg Lag 2 | 2003 | Trelleborg Sim | 6:10.45 | ||||||
Linnéa Landgren | 2003 | 47.94 | 1:39.19 | 1:39.19 | ||||||
Olivia Fallesen | 2004 | 47.34 | 1:42.36 | 3:21.55 | ||||||
Linnea Christensen | 2004 | 39.71 | 1:28.55 | 4:50.10 | ||||||
Sanna Westerberg | 2004 | 37.64 | 1:20.35 | 6:10.45 | ||||||
11 | Mkk Damer Lag 3 | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 6:14.54 | ||||||
Hilma Sörum | 2004 | 44.24 | 44.25 | 44.25 | ||||||
Mikaela Virc | 2003 | 46.55 | 1:33.03 | 2:17.28 | ||||||
Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | 54.20 | 1:37.11 | 3:54.39 | ||||||
Elina Kazarian | 2003 | 59.97 | 2:20.15 | 6:14.54 | ||||||
12 | SK Triton Flickor Lag 3 | 2003 | Simklubben Triton | 6:14.57 | ||||||
Ida Jeppsson | 2004 | 44.91 | 1:31.84 | 1:31.84 | ||||||
Emma Ramic | 2004 | 49.71 | 1:45.35 | 3:17.19 | ||||||
Malin Olofsson | 2004 | 43.85 | 1:36.67 | 4:53.86 | ||||||
Ebba Ringström | 2004 | 37.01 | 1:20.71 | 6:14.57 | ||||||
13 | Ystads SS Lag Ii [2003] | 2003 | Ystads Simsällskap | 6:23.80 | ||||||
Elvira Eriksson | 2003 | 42.15 | 1:28.21 | 1:28.21 | ||||||
Liv Martinsson | 2004 | 50.31 | 1:48.14 | 3:16.35 | ||||||
Anna Melgar | 2004 | 46.05 | 1:45.85 | 5:02.20 | ||||||
Marina Jönsson | 2004 | 39.20 | 1:21.60 | 6:23.80 | ||||||
- | SK Sydsim Damer [2003] | 2003 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Rakel Johannisson | 2004 | |||||||||
Emilia Sandström | 2004 | |||||||||
Jennie Christiansen | 2004 | |||||||||
Johanna Melin | 2003 | DNS | ||||||||
- | Mkk Damer [2003] Lag 4 | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Vnsk Damer 2 [2003] | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 13:23 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 13:24 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 14, 4X100m Medley Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Vnsk Herrar 1 [2003] | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:55.94 | ||||||
Gustav Conradsen | 2003 | 36.83 | 1:17.35 | 1:17.35 | ||||||
Jonatan Holmquist | 2003 | 36.48 | 1:21.50 | 2:38.85 | ||||||
Hugo Stenskepp | 2003 | 32.42 | 1:11.78 | 3:50.63 | ||||||
Viktor Hansson | 2003 | 31.28 | 1:05.31 | 4:55.94 | ||||||
2 | Mkk Herrar [2003] Lag 1 | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:56.01 | ||||||
David Falk | 2003 | 33.48 | 1:08.40 | 1:08.40 | ||||||
Hugo Lennartsson | 2004 | 39.46 | 1:24.40 | 2:32.80 | ||||||
Ludvig Romare | 2004 | 37.33 | 1:19.48 | 3:52.28 | ||||||
Liam Bech | 2003 | 30.29 | 1:03.73 | 4:56.01 | ||||||
3 | Poseidon Herrar Lag 3 | 2003 | Simklubben Poseidon | 5:15.25 | ||||||
Joel Bergstrand | 2003 | 35.44 | 1:13.24 | 1:13.24 | ||||||
Melvin Malm | 2004 | 45.50 | 1:37.09 | 2:50.33 | ||||||
Nils Tired | 2003 | 34.48 | 1:15.91 | 4:06.24 | ||||||
Ivan Sivolov | 2003 | 31.68 | 1:09.01 | 5:15.25 | ||||||
4 | SK Triton Pojkar Lag 1 | 2003 | Simklubben Triton | 5:17.25 | ||||||
Arvid Nilsson | 2003 | 34.59 | 1:10.64 | 1:10.64 | ||||||
Linus Forsgren | 2003 | 40.42 | 1:25.51 | 2:36.15 | ||||||
David Olofsson | 2004 | 39.07 | 1:29.01 | 4:05.16 | ||||||
Markus Qvarfordh | 2004 | 33.58 | 1:12.09 | 5:17.25 | ||||||
5 | Vnsk Herrar 2 [2003] | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 5:31.90 | ||||||
Carl Nordholm | 2004 | 40.56 | 1:26.11 | 1:26.11 | ||||||
Petter Jörud | 2003 | 43.12 | 1:32.31 | 2:58.42 | ||||||
Noel Ahlbin | 2004 | 39.00 | 1:25.37 | 4:23.79 | ||||||
Lucas Örmon | 2003 | 31.50 | 1:08.11 | 5:31.90 | ||||||
6 | Mkk Herrar [2003] Lag 2 | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 5:48.14 | ||||||
Jacob Baxmann | 2003 | 41.80 | 1:25.03 | 1:25.03 | ||||||
Jakob Strömland | 2003 | 42.50 | 1:33.29 | 2:58.32 | ||||||
Leith Al-Sheesh | 2003 | 39.81 | 1:33.30 | 4:31.62 | ||||||
Jasin Bajram | 2003 | 35.00 | 1:16.52 | 5:48.14 | ||||||
7 | SK Sydsim Herrar [2003] | 2003 | Simklubben Sydsim | 5:58.34 | ||||||
Love Offrell | 2004 | 42.06 | 1:27.16 | 1:27.16 | ||||||
Jonathan Fröjd | 2004 | 45.25 | 1:36.25 | 3:03.41 | ||||||
Felix Rosenkvist | 2004 | 40.79 | 1:29.63 | 4:33.04 | ||||||
Melvin Andersson | 2003 | 40.12 | 1:25.30 | 5:58.34 | ||||||
8 | Trelleborg Herrar [2003] | 2003 | Trelleborg Sim | 6:02.18 | ||||||
Gabriel Olsson | 2004 | 38.64 | 1:19.54 | 1:19.54 | ||||||
Adam Olsson-Lindhé | 2004 | 50.38 | 1:46.17 | 3:05.71 | ||||||
Max Ringström | 2004 | 39.61 | 1:29.98 | 4:35.69 | ||||||
Amir El Tamemi | 2004 | 38.91 | 1:26.49 | 6:02.18 | ||||||
9 | Vellinge-N Herrar3 [2003] | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 6:12.01 | ||||||
Eskil Ramäng | 2004 | 43.92 | 1:31.27 | 1:31.27 | ||||||
Bruno Lindqvist | 2004 | 51.07 | 1:54.13 | 3:25.40 | ||||||
Eddie Nilsson | 2003 | 40.53 | 1:29.31 | 4:54.71 | ||||||
Erik Simonsson | 2004 | 36.90 | 1:17.30 | 6:12.01 | ||||||
10 | Poseidon Herrar Lag 2 | 2003 | Simklubben Poseidon | 6:15.78 | ||||||
Axel Sandberg | 2004 | 44.87 | 1:31.32 | 1:31.32 | ||||||
Elliot Hagander | 2003 | 49.72 | 1:45.24 | 3:16.56 | ||||||
Edvard Levau | 2004 | 46.01 | 1:45.80 | 5:02.36 | ||||||
Carl Elmer | 2003 | 35.76 | 1:13.42 | 6:15.78 | ||||||
11 | SK Triton Pojkar Lag 2 | 2003 | Simklubben Triton | 6:17.99 | ||||||
Kasper Marcusson Madsen | 2004 | 46.39 | 1:33.32 | 1:33.32 | ||||||
Filip af Klinteberg | 2003 | 51.33 | 1:50.39 | 3:23.71 | ||||||
Neo Palenmark | 2003 | 44.88 | 1:40.57 | 5:04.28 | ||||||
Jonathan Palminger | 2004 | 34.99 | 1:13.71 | 6:17.99 | ||||||
- | SK Ran Pojkar | 2003 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 13:24 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 15:30 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 15, 400m Frisim Flickor13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:09.91 | 2:24.90 | 3:39.53 | 4:52.44 | |||
2 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Triton | 1:14.19 | 2:30.93 | 3:45.19 | 4:57.23 | |||
3 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:11.14 | 2:27.06 | 3:44.28 | 4:58.19 | |||
4 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:10.83 | 2:28.15 | 3:45.64 | 5:02.40 | |||
5 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 1:14.62 | 2:33.82 | 3:53.11 | 5:11.27 | |||
6 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:14.62 | 2:35.96 | 3:58.02 | 5:16.42 | |||
7 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:15.13 | 2:37.61 | 4:00.07 | 5:20.17 | |||
8 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 1:16.35 | 2:38.63 | 4:02.16 | 5:24.67 | |||
9 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:17.41 | 2:42.56 | 4:08.58 | 5:32.55 | |||
10 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:18.24 | 2:44.52 | 4:10.72 | 5:35.20 | |||
11 | Emma Mattsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:19.22 | 2:46.94 | 4:13.54 | 5:36.75 | |||
12 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:21.35 | 2:51.60 | 4:22.15 | 5:49.87 | |||
13 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 5:52.06 | ||||||
14 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 6:04.13 | ||||||
15 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 6:12.29 | ||||||
16 | Mikaela Virc | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 6:15.98 | ||||||
17 | Elina Kazarian | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 6:25.32 | ||||||
- | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 15:30 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 16, 400m Frisim Pojkar13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:06.63 | 2:18.69 | 3:31.45 | 4:41.66 | |||
2 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 1:09.74 | 2:25.90 | 3:42.60 | 4:56.00 | |||
3 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:10.42 | 2:27.02 | 3:43.48 | 4:57.93 | |||
4 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 1:12.07 | 2:29.07 | 3:47.23 | 5:03.03 | |||
5 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:17.29 | 2:38.96 | 4:00.43 | 5:18.78 | |||
6 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:15.25 | 2:38.00 | 4:00.07 | 5:18.89 | |||
7 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:15.07 | 2:37.25 | 3:59.50 | 5:18.98 | |||
8 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:14.70 | 2:36.10 | 4:00.18 | 5:20.91 | |||
9 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:18.49 | 2:42.61 | 4:06.69 | 5:26.52 | |||
10 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:16.19 | 2:40.84 | 4:06.72 | 5:30.20 | |||
11 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:20.79 | 2:48.36 | 4:15.58 | 5:40.94 | |||
12 | Carl Elmer | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:23.10 | 2:51.44 | 4:19.72 | 5:42.08 | |||
13 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:22.08 | 2:48.96 | 4:17.12 | 5:42.69 | |||
14 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Triton | 1:21.63 | 2:48.93 | 4:17.10 | 5:43.65 | |||
15 | Eddie Nilsson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:24.77 | 2:56.46 | 4:28.57 | 5:56.19 | |||
16 | Jasin Bajram | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:24.99 | 2:57.23 | 4:30.93 | 6:00.91 | |||
17 | Elliot Hagander | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:26.49 | 3:01.01 | 4:36.14 | 6:08.98 | |||
18 | Max Alm | 2003 | Simklubben Triton | 1:34.70 | 3:16.91 | 5:02.03 | 6:44.91 | |||
19 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 1:38.67 | 3:31.93 | 5:21.71 | 7:06.72 | |||
- | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 16:03 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 17, 200m Frisim Flickor12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.94 | 1:11.95 | 1:50.61 | 2:31.37 | |||
2 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.96 | 1:13.07 | 1:52.53 | 2:32.95 | |||
3 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Triton | 37.40 | 1:18.01 | 1:59.66 | 2:39.95 | |||
4 | Tyra Öhlin | 2004 | Simklubben Triton | 38.17 | 1:19.61 | 2:01.81 | 2:41.76 | |||
5 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 37.98 | 1:19.85 | 2:02.95 | 2:46.63 | |||
6 | Linnea Christensen | 2004 | Trelleborg Sim | 36.52 | 1:19.65 | 2:04.82 | 2:47.31 | |||
7 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.75 | 1:19.57 | 2:04.80 | 2:47.89 | |||
8 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.59 | 1:22.73 | 2:07.22 | 2:49.99 | |||
9 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 40.77 | 1:26.40 | 2:10.67 | 2:54.41 | |||
10 | Ebba Ringström | 2004 | Simklubben Triton | 41.31 | 1:27.44 | 2:14.51 | 2:58.28 | |||
11 | Ellen Westerblad | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.10 | 1:27.72 | 2:15.01 | 3:00.11 | |||
12 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.59 | 1:24.32 | 2:11.98 | 3:00.27 | |||
13 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 43.44 | 1:32.21 | 2:19.52 | 3:01.20 | |||
14 | Hanna Johansson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.24 | 1:32.42 | 2:20.19 | 3:03.76 | |||
15 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.76 | 1:29.64 | 2:19.12 | 3:04.35 | |||
16 | Lina Malmgren | 2004 | Simklubben Ran | 45.13 | 1:35.58 | 2:28.30 | 3:16.72 | |||
17 | Alva Larsson | 2004 | Simklubben Ran | 44.57 | 1:37.54 | 2:30.41 | 3:21.13 | |||
18 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 48.82 | 1:47.14 | 2:44.61 | 3:44.24 | |||
19 | Annika Sjögren | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.02 | 1:45.21 | 2:46.45 | 3:45.33 | |||
- | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 16:03 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 18, 200m Frisim Pojkar12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.64 | 1:08.69 | 1:46.15 | 2:21.75 | |||
2 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 33.13 | 1:09.64 | 1:46.97 | 2:22.92 | |||
3 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.92 | 1:14.25 | 1:54.96 | 2:32.53 | |||
4 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Triton | 34.26 | 1:13.38 | 1:53.15 | 2:32.57 | |||
5 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.82 | 1:14.49 | 1:54.47 | 2:33.15 | |||
6 | Markus Qvarfordh | 2004 | Simklubben Triton | 34.77 | 1:13.62 | 1:53.98 | 2:33.41 | |||
7 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 37.40 | 1:18.69 | 1:59.41 | 2:36.77 | |||
8 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 35.61 | 1:15.79 | 1:57.27 | 2:36.79 | |||
9 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 35.57 | 1:16.70 | 1:58.30 | 2:38.03 | |||
10 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 38.40 | 1:21.24 | 2:02.47 | 2:43.01 | |||
11 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.80 | 1:19.14 | 2:02.83 | 2:45.59 | |||
12 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.67 | 1:21.96 | 2:07.86 | 2:51.30 | |||
13 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 37.77 | 1:21.20 | 2:07.65 | 2:53.27 | |||
14 | Carl Nordholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.63 | 1:24.78 | 2:10.48 | 2:56.03 | |||
15 | Love Offrell | 2004 | Simklubben Sydsim | 38.88 | 1:24.72 | 2:12.12 | 2:57.05 | |||
16 | Erik Simonsson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.05 | 1:28.92 | 2:17.54 | 3:00.74 | |||
17 | Edvard Levau | 2004 | Simklubben Poseidon | 42.58 | 1:31.77 | 2:19.98 | 3:06.03 | |||
18 | Chengyue Li | 2004 | Simklubben Ran | 42.78 | 1:32.29 | 2:21.22 | 3:07.74 | |||
19 | Elias Löfström | 2004 | Simklubben Poseidon | 43.86 | 1:32.00 | 2:20.07 | 3:07.99 | |||
20 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Trelleborg Sim | 43.17 | 1:33.17 | 2:24.12 | 3:12.71 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 16:16 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 19, 100m Fjärilsim Flickor13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 32.70 | 1:10.11 | |||||
2 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Triton | 35.02 | 1:17.96 | |||||
3 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 36.18 | 1:19.63 | |||||
4 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.35 | 1:19.78 | |||||
5 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.01 | 1:24.59 | |||||
6 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.14 | 1:25.35 | |||||
7 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 39.26 | 1:25.78 | |||||
8 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 38.66 | 1:26.46 | |||||
9 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.03 | 1:29.10 | |||||
10 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 40.05 | 1:30.86 | |||||
11 | Emma Mattsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.81 | 1:31.06 | |||||
12 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.37 | 1:32.75 | |||||
13 | Sofia Lund | 2003 | Simklubben Poseidon | 41.71 | 1:35.70 | |||||
14 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 43.81 | 1:36.81 | |||||
15 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.24 | 1:39.74 | |||||
- | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 16:31 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 16:40 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 20, 100m Fjärilsim Pojkar13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.80 | 1:09.38 | |||||
2 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.47 | 1:13.04 | |||||
3 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 33.64 | 1:13.15 | |||||
4 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 35.68 | 1:17.03 | |||||
5 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.04 | 1:17.38 | |||||
6 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 34.71 | 1:17.40 | |||||
7 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.88 | 1:24.24 | |||||
8 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.97 | 1:25.30 | |||||
9 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 41.36 | 1:26.82 | |||||
10 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.22 | 1:29.21 | |||||
11 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 41.62 | 1:30.42 | |||||
12 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.25 | 1:30.55 | |||||
13 | Carl Elmer | 2003 | Simklubben Poseidon | 45.67 | 1:35.07 | |||||
14 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.77 | 1:43.07 | |||||
15 | Max Alm | 2003 | Simklubben Triton | 48.88 | 1:48.93 | |||||
- | Eddie Nilsson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Leith Al-Sheesh | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Neo Palenmark | 2003 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 16:40 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 21, 50m Fjärilsim Flickor12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 34.05 | ||||||
2 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 35.47 | ||||||
3 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.44 | ||||||
4 | Linnea Christensen | 2004 | Trelleborg Sim | 36.83 | ||||||
5 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 36.85 | ||||||
6 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 37.07 | ||||||
7 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.28 | ||||||
8 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.82 | ||||||
9 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 38.65 | ||||||
10 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.81 | ||||||
11 | Malin Olofsson | 2004 | Simklubben Triton | 41.01 | ||||||
12 | Tyra Öhlin | 2004 | Simklubben Triton | 41.12 | ||||||
13 | Sabina Nilbecker | 2004 | Simklubben Poseidon | 41.18 | ||||||
14 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.48 | ||||||
15 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 41.73 | ||||||
16 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 41.80 | ||||||
17 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 42.26 | ||||||
18 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.65 | ||||||
19 | Ivana Dzudovic | 2004 | Simklubben Ran | 42.74 | ||||||
20 | Ebba Ringström | 2004 | Simklubben Triton | 43.46 | ||||||
21 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 43.69 | ||||||
22 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 44.22 | ||||||
23 | Olivia Fallesen | 2004 | Trelleborg Sim | 44.59 | ||||||
24 | Clara Lundgren | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.12 | ||||||
25 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 47.83 | ||||||
26 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.95 | ||||||
27 | Hanna Johansson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.52 | ||||||
28 | Lina Malmgren | 2004 | Simklubben Ran | 48.61 | ||||||
29 | Ellen Westerblad | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.44 | ||||||
30 | Hanna Olsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.29 | ||||||
31 | Emelie Stridh | 2004 | Simklubben Poseidon | 54.39 | ||||||
32 | Mira Sandberg | 2004 | Simklubben Poseidon | 58.01 | ||||||
33 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 59.02 | ||||||
34 | Alma af Forselles Möller | 2004 | Simklubben Triton | 59.04 | ||||||
- | Annika Sjögren | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Sophia Andrén | 2004 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 17:01 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 17:06 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 22, 50m Fjärilsim Pojkar12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.63 | ||||||
2 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.70 | ||||||
3 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.96 | ||||||
4 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 36.95 | ||||||
4 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 36.95 | ||||||
6 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Triton | 37.12 | ||||||
7 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 37.17 | ||||||
8 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 38.23 | ||||||
9 | Markus Qvarfordh | 2004 | Simklubben Triton | 39.52 | ||||||
10 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 40.10 | ||||||
11 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 40.22 | ||||||
12 | Axel Sandberg | 2004 | Simklubben Poseidon | 41.00 | ||||||
13 | Carl Nordholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.14 | ||||||
14 | Edvard Levau | 2004 | Simklubben Poseidon | 42.39 | ||||||
15 | Love Offrell | 2004 | Simklubben Sydsim | 42.52 | ||||||
16 | Chengyue Li | 2004 | Simklubben Ran | 44.44 | ||||||
17 | Erik Simonsson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.71 | ||||||
18 | Victor Khan-Amidy | 2004 | Simklubben Poseidon | 52.41 | ||||||
19 | Alexander Persson | 2004 | Simklubben Triton | 57.35 | ||||||
- | Carl Uhler Möller | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Luke Brickhill | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 17:06 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 18:03 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 23, 100m Ryggsim Flickor13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 35.15 | 1:11.86 | |||||
2 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.12 | 1:14.02 | |||||
3 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 36.97 | 1:15.04 | |||||
4 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Triton | 36.99 | 1:15.13 | |||||
5 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.02 | 1:15.65 | |||||
6 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.56 | 1:18.23 | |||||
7 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 39.22 | 1:18.89 | |||||
8 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 38.35 | 1:19.87 | |||||
9 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.47 | 1:21.44 | |||||
10 | Emma Mattsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.07 | 1:22.43 | |||||
11 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.42 | 1:22.61 | |||||
12 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.62 | 1:22.99 | |||||
13 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 39.98 | 1:25.81 | |||||
14 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.67 | 1:28.28 | |||||
15 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 43.97 | 1:29.28 | |||||
16 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.28 | 1:30.70 | |||||
17 | Elma Kjellin | 2003 | Simklubben Poseidon | 45.11 | 1:31.88 | |||||
18 | Mikaela Virc | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.06 | 1:33.98 | |||||
19 | Sofia Lund | 2003 | Simklubben Poseidon | 47.41 | 1:35.01 | |||||
20 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.17 | 1:36.07 | |||||
21 | Barbette Karylle | 2003 | Simklubben Ran | 46.67 | 1:36.17 | |||||
22 | Elina Kazarian | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.74 | 1:36.31 | |||||
23 | Sigrid Westergren | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.73 | 1:38.88 | |||||
- | Alice Litterfeldt | 2003 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 18:03 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 17:37 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 24, 100m Ryggsim Pojkar13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.74 | 1:08.42 | |||||
2 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 35.30 | 1:11.92 | |||||
3 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 35.50 | 1:12.87 | |||||
4 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 36.59 | 1:15.41 | |||||
5 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 37.34 | 1:17.47 | |||||
6 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.58 | 1:17.60 | |||||
7 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.11 | 1:18.16 | |||||
8 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.05 | 1:20.28 | |||||
9 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.31 | 1:20.64 | |||||
10 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.27 | 1:21.60 | |||||
11 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.69 | 1:22.29 | |||||
12 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.47 | 1:23.60 | |||||
13 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.83 | 1:23.69 | |||||
14 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 41.82 | 1:25.03 | |||||
15 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.59 | 1:26.73 | |||||
16 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.32 | 1:28.67 | |||||
17 | Eddie Nilsson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.61 | 1:29.27 | |||||
18 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Triton | 43.68 | 1:29.49 | |||||
19 | Neo Palenmark | 2003 | Simklubben Triton | 46.20 | 1:35.84 | |||||
20 | Simon Myrvold | 2003 | Simklubben Poseidon | 45.93 | 1:36.13 | |||||
21 | David Li Shi Jun | 2003 | Simklubben Ran | 50.67 | 1:41.43 | |||||
22 | Leith Al-Sheesh | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.90 | 1:45.65 | |||||
23 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 51.42 | 1:46.79 | |||||
- | Elliot Hagander | 2003 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Jasin Bajram | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Max Alm | 2003 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 17:37 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 17:51 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 25, 100m Ryggsim Flickor12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 35.54 | 1:13.75 | |||||
2 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Triton | 36.94 | 1:16.18 | |||||
3 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 38.56 | 1:19.61 | |||||
4 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 38.84 | 1:20.85 | |||||
5 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 41.10 | 1:23.36 | |||||
6 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.81 | 1:24.49 | |||||
7 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 39.65 | 1:24.89 | |||||
8 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 42.86 | 1:25.94 | |||||
9 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.96 | 1:26.61 | |||||
10 | Tyra Öhlin | 2004 | Simklubben Triton | 42.67 | 1:26.84 | |||||
11 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.55 | 1:27.15 | |||||
12 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.12 | 1:27.83 | |||||
13 | Malin Olofsson | 2004 | Simklubben Triton | 43.03 | 1:28.65 | |||||
14 | Ebba Ringström | 2004 | Simklubben Triton | 43.02 | 1:28.92 | |||||
15 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 44.21 | 1:29.81 | |||||
16 | Sabina Nilbecker | 2004 | Simklubben Poseidon | 43.51 | 1:30.38 | |||||
17 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.93 | 1:30.76 | |||||
18 | Linnea Christensen | 2004 | Trelleborg Sim | 43.49 | 1:31.02 | |||||
19 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 45.05 | 1:31.44 | |||||
20 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.63 | 1:32.84 | |||||
21 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 44.72 | 1:32.95 | |||||
22 | Ivana Dzudovic | 2004 | Simklubben Ran | 45.38 | 1:34.09 | |||||
23 | Clara Lundgren | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.02 | 1:36.23 | |||||
24 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.99 | 1:36.53 | |||||
25 | Olivia Fallesen | 2004 | Trelleborg Sim | 47.18 | 1:37.71 | |||||
26 | Ellen Westerblad | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.94 | 1:37.96 | |||||
27 | Emelie Stridh | 2004 | Simklubben Poseidon | 48.32 | 1:38.56 | |||||
28 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 48.95 | 1:39.66 | |||||
29 | Hanna Johansson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.42 | 1:40.21 | |||||
30 | Sophia Andrén | 2004 | Simklubben Ran | 51.71 | 1:46.20 | |||||
31 | Emily Li | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.59 | 1:47.98 | |||||
32 | Mathilda Veber | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.90 | 1:48.22 | |||||
33 | Felicia Wildenschild-Zuhr | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 53.08 | 1:49.46 | |||||
34 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 52.13 | 1:51.03 | |||||
35 | Annika Sjögren | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 54.25 | 1:54.30 | |||||
36 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 56.18 | 1:57.10 | |||||
37 | Sophie Fredin | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.17 | 1:58.03 | |||||
38 | Hanna Olsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.70 | 1:59.97 | |||||
- | Alva Larsson | 2004 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Johanna Engnér | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Kajsa Sjöström Andersson | 2004 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 17:51 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 18:02 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 26, 100m Ryggsim Pojkar12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.34 | 1:16.17 | |||||
2 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 38.05 | 1:18.15 | |||||
3 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 38.88 | 1:18.58 | |||||
4 | Markus Qvarfordh | 2004 | Simklubben Triton | 40.54 | 1:22.90 | |||||
5 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 40.84 | 1:23.93 | |||||
6 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 40.73 | 1:24.49 | |||||
7 | Carl Nordholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.26 | 1:24.67 | |||||
8 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.74 | 1:25.44 | |||||
9 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 42.26 | 1:25.61 | |||||
10 | Love Offrell | 2004 | Simklubben Sydsim | 43.66 | 1:26.90 | |||||
11 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 41.82 | 1:28.00 | |||||
12 | Axel Sandberg | 2004 | Simklubben Poseidon | 43.29 | 1:28.01 | |||||
13 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.95 | 1:29.65 | |||||
14 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Trelleborg Sim | 45.27 | 1:31.66 | |||||
15 | Erik Simonsson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.94 | 1:33.13 | |||||
16 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.49 | 1:34.10 | |||||
17 | Elias Löfström | 2004 | Simklubben Poseidon | 46.08 | 1:34.61 | |||||
18 | Edvard Levau | 2004 | Simklubben Poseidon | 46.36 | 1:34.88 | |||||
19 | Carl Uhler Möller | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.76 | 1:41.75 | |||||
20 | Victor Khan-Amidy | 2004 | Simklubben Poseidon | 54.86 | 1:48.66 | |||||
21 | Bruno Lindqvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.45 | 1:52.58 | |||||
22 | Alexander Persson | 2004 | Simklubben Triton | 59.14 | 2:02.85 | |||||
- | Jakob Lindskoug | 2004 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | David Olofsson | 2004 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Luke Brickhill | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 18:02 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 18:31 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 27, 4X100m Frisim Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Mkk Damer Lag 1 | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:26.32 | ||||||
Ester Eilertsson | 2003 | 31.20 | 1:03.95 | 1:03.95 | ||||||
Mollie Morfelt | 2003 | 31.21 | 1:06.34 | 2:10.29 | ||||||
Lovisa Bjurnemark | 2003 | 32.63 | 1:09.25 | 3:19.54 | ||||||
Julia Osterman | 2004 | 31.55 | 1:06.78 | 4:26.32 | ||||||
2 | SK Triton Flickor Lag 1 | 2003 | Simklubben Triton | 4:30.33 | ||||||
Siri Bokander | 2003 | 32.12 | 1:06.38 | 1:06.38 | ||||||
Antonia Sandblom | 2003 | 32.67 | 1:10.42 | 2:16.80 | ||||||
Mica Nolén | 2004 | 33.23 | 1:10.46 | 3:27.26 | ||||||
Gabriella Wivsätter | 2003 | 30.26 | 1:03.07 | 4:30.33 | ||||||
3 | Ystads SS Lag I [2003] | 2003 | Ystads Simsällskap | 4:39.94 | ||||||
Elin Kjellberg | 2003 | 31.83 | 1:08.11 | 1:08.11 | ||||||
Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | 34.32 | 1:12.15 | 2:20.26 | ||||||
Irma Nilsson | 2004 | 33.98 | 1:10.93 | 3:31.19 | ||||||
Matilda Liljekvist | 2004 | 32.36 | 1:08.75 | 4:39.94 | ||||||
4 | Trelleborg Damer [2003] | 2003 | Trelleborg Sim | 4:46.44 | ||||||
Vilma Andersson | 2004 | 32.55 | 1:08.14 | 1:08.14 | ||||||
Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 31.91 | 1:07.98 | 2:16.12 | ||||||
Tova Kjellberg | 2004 | 34.19 | 1:12.67 | 3:28.79 | ||||||
Linnea Christensen | 2004 | 36.45 | 1:17.65 | 4:46.44 | ||||||
5 | Mkk Damer Lag 2 | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:51.60 | ||||||
Nicole Ahlbeck | 2003 | 33.91 | 1:11.06 | 1:11.06 | ||||||
Kristina Orban | 2004 | 34.24 | 1:12.02 | 2:23.08 | ||||||
Emma Mattsson | 2003 | 34.68 | 1:13.24 | 3:36.32 | ||||||
Agnes Gustafson | 2003 | 35.28 | 1:15.28 | 4:51.60 | ||||||
6 | Poseidon Damer Lag 1 | 2003 | Simklubben Poseidon | 4:56.20 | ||||||
Boel Bergquist | 2003 | 34.64 | 1:12.94 | 1:12.94 | ||||||
Emma Bontidean | 2003 | 37.12 | 1:17.29 | 2:30.23 | ||||||
Elma Kjellin | 2003 | 37.90 | 1:19.32 | 3:49.55 | ||||||
Ditte Oredsson | 2003 | 31.48 | 1:06.65 | 4:56.20 | ||||||
7 | Vnsk Damer 1 [2003] | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 5:01.13 | ||||||
Kajsa Söderholm | 2004 | 34.79 | 1:16.90 | 1:16.90 | ||||||
Klara Rödin | 2003 | 33.42 | 1:10.08 | 2:26.98 | ||||||
Alice Skoglund | 2003 | 35.46 | 1:16.33 | 3:43.31 | ||||||
Maya Wallström | 2004 | 36.59 | 1:17.82 | 5:01.13 | ||||||
8 | SK Triton Flickor Lag 2 | 2003 | Simklubben Triton | 5:12.03 | ||||||
Maja Blomliden | 2004 | 35.51 | 1:14.76 | 1:14.76 | ||||||
Malin Olofsson | 2004 | 37.73 | 1:20.74 | 2:35.50 | ||||||
Isabel Persson | 2004 | 38.02 | 1:18.92 | 3:54.42 | ||||||
Tyra Öhlin | 2004 | 36.58 | 1:17.61 | 5:12.03 | ||||||
9 | Ystads SS Lag Ii [2003] | 2003 | Ystads Simsällskap | 5:24.93 | ||||||
Anna Melgar | 2004 | 39.38 | 1:23.99 | 1:23.99 | ||||||
Liv Martinsson | 2004 | 40.54 | 1:23.55 | 2:47.54 | ||||||
Marina Jönsson | 2004 | 38.88 | 1:20.93 | 4:08.47 | ||||||
Elvira Eriksson | 2003 | 35.30 | 1:16.46 | 5:24.93 | ||||||
10 | Mkk Damer Lag 3 | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 5:26.46 | ||||||
Hilma Sörum | 2004 | 39.71 | 1:21.50 | 1:21.50 | ||||||
Elina Kazarian | 2003 | 37.81 | 1:20.76 | 2:42.26 | ||||||
Mikaela Virc | 2003 | 38.96 | 1:22.48 | 4:04.74 | ||||||
Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | 37.06 | 1:21.72 | 5:26.46 | ||||||
11 | Mkk Damer [2003] Lag 4 | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 5:54.34 | ||||||
Clara Lundgren | 2004 | 40.96 | 1:27.13 | 1:27.13 | ||||||
Emily Li | 2004 | 41.89 | 1:29.72 | 2:56.85 | ||||||
Hanna Johansson | 2004 | 42.51 | 1:27.39 | 4:24.24 | ||||||
Sigrid Westergren | 2003 | 40.47 | 1:30.10 | 5:54.34 | ||||||
12 | SK Ran Flickor Lag 1 | 2003 | Simklubben Ran | 5:57.83 | ||||||
Ivana Dzudovic | 2004 | 37.54 | 1:19.43 | 1:19.43 | ||||||
Barbette Karylle | 2003 | 41.48 | 1:31.85 | 2:51.28 | ||||||
Lina Malmgren | 2004 | 42.17 | 1:30.11 | 4:21.39 | ||||||
Sophia Andrén | 2004 | 44.65 | 1:36.44 | 5:57.83 | ||||||
13 | SK Sydsim Damer [2003] | 2003 | Simklubben Sydsim | 6:11.45 | ||||||
Jennie Christiansen | 2004 | 40.78 | 1:23.91 | 1:23.91 | ||||||
Emilia Sandström | 2004 | 51.84 | 1:53.25 | 3:17.16 | ||||||
Rakel Johannisson | 2004 | 46.14 | 1:43.32 | 5:00.48 | ||||||
Johanna Melin | 2003 | 33.78 | 1:10.97 | 6:11.45 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 18:31 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 18:43 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 28, 4X100m Frisim Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Mkk Herrar [2003] Lag 1 | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:23.27 | ||||||
David Falk | 2003 | 29.55 | 1:01.39 | 1:01.39 | ||||||
Hugo Lennartsson | 2004 | 31.03 | 1:05.65 | 2:07.04 | ||||||
Liam Bech | 2003 | 31.73 | 1:07.50 | 3:14.54 | ||||||
Ludvig Romare | 2004 | 32.57 | 1:08.73 | 4:23.27 | ||||||
2 | Vnsk Herrar 1 [2003] | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:35.10 | ||||||
Viktor Hansson | 2003 | 32.75 | 1:07.37 | 1:07.37 | ||||||
Lucas Örmon | 2003 | 32.18 | 1:07.99 | 2:15.36 | ||||||
Gustav Conradsen | 2003 | 32.49 | 1:09.97 | 3:25.33 | ||||||
Hugo Stenskepp | 2003 | 32.68 | 1:09.77 | 4:35.10 | ||||||
3 | SK Triton Pojkar Lag 1 | 2003 | Simklubben Triton | 4:38.08 | ||||||
Linus Forsgren | 2003 | 32.34 | 1:08.67 | 1:08.67 | ||||||
Markus Qvarfordh | 2004 | 34.39 | 1:12.91 | 2:21.58 | ||||||
Arvid Nilsson | 2003 | 31.26 | 1:04.52 | 3:26.10 | ||||||
David Olofsson | 2004 | 33.78 | 1:11.98 | 4:38.08 | ||||||
4 | Poseidon Herrar Lag 1 | 2003 | Simklubben Poseidon | 4:51.82 | ||||||
Joel Bergstrand | 2003 | 35.36 | 1:13.57 | 1:13.57 | ||||||
Carl Elmer | 2003 | 36.37 | 1:14.66 | 2:28.23 | ||||||
Ivan Sivolov | 2003 | 34.13 | 1:13.42 | 3:41.65 | ||||||
Nils Tired | 2003 | 32.96 | 1:10.17 | 4:51.82 | ||||||
5 | Vnsk Herrar 2 [2003] | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:56.85 | ||||||
Petter Jörud | 2003 | 33.46 | 1:12.10 | 1:12.10 | ||||||
Jonatan Holmquist | 2003 | 34.11 | 1:14.05 | 2:26.15 | ||||||
Noel Ahlbin | 2004 | 35.39 | 1:15.49 | 3:41.64 | ||||||
Eddie Nilsson | 2003 | 36.14 | 1:15.21 | 4:56.85 | ||||||
6 | SK Sydsim Herrar [2003] | 2003 | Simklubben Sydsim | 5:06.36 | ||||||
Jonathan Fröjd | 2004 | 32.90 | 1:08.25 | 1:08.25 | ||||||
Melvin Andersson | 2003 | 40.79 | 1:25.62 | 2:33.87 | ||||||
Felix Rosenkvist | 2004 | 35.97 | 1:15.87 | 3:49.74 | ||||||
Love Offrell | 2004 | 36.85 | 1:16.62 | 5:06.36 | ||||||
7 | Mkk Herrar [2003] Lag 2 | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 5:07.05 | ||||||
Jacob Baxmann | 2003 | 34.84 | 1:13.39 | 1:13.39 | ||||||
Jasin Bajram | 2003 | 35.88 | 1:17.32 | 2:30.71 | ||||||
Jakob Strömland | 2003 | 34.08 | 1:12.64 | 3:43.35 | ||||||
Carl Uhler Möller | 2004 | 38.52 | 1:23.70 | 5:07.05 | ||||||
8 | Trelleborg Herrar [2003] | 2003 | Trelleborg Sim | 5:15.22 | ||||||
Gabriel Olsson | 2004 | 33.31 | 1:09.50 | 1:09.50 | ||||||
Max Ringström | 2004 | 34.27 | 1:13.11 | 2:22.61 | ||||||
Adam Olsson-Lindhé | 2004 | 41.51 | 1:27.03 | 3:49.64 | ||||||
Amir El Tamemi | 2004 | 39.71 | 1:25.58 | 5:15.22 | ||||||
9 | Poseidon Herrar Lag 2 | 2003 | Simklubben Poseidon | 5:22.35 | ||||||
Axel Sandberg | 2004 | 38.06 | 1:19.74 | 1:19.74 | ||||||
Elias Löfström | 2004 | 39.58 | 1:26.11 | 2:45.85 | ||||||
Elliot Hagander | 2003 | 39.05 | 1:21.80 | 4:07.65 | ||||||
Melvin Malm | 2004 | 34.56 | 1:14.70 | 5:22.35 | ||||||
10 | SK Triton Pojkar Lag 2 | 2003 | Simklubben Triton | 5:29.35 | ||||||
Oskar Lövberg | 2003 | 37.70 | 1:18.66 | 1:18.66 | ||||||
Jonathan Palminger | 2004 | 37.02 | 1:17.67 | 2:36.33 | ||||||
Max Alm | 2003 | 40.05 | 1:26.32 | 4:02.65 | ||||||
Filip af Klinteberg | 2003 | 40.01 | 1:26.70 | 5:29.35 | ||||||
11 | Vellinge-N Herrar3 [2003] | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 5:43.45 | ||||||
Carl Nordholm | 2004 | 37.64 | 1:20.04 | 1:20.04 | ||||||
Erik Simonsson | 2004 | 38.91 | 1:22.39 | 2:42.43 | ||||||
Eskil Ramäng | 2004 | 39.78 | 1:22.59 | 4:05.02 | ||||||
Bruno Lindqvist | 2004 | 1:38.43 | 1:38.43 | 5:43.45 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 18:43 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 09:15 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 29, 25m Fjärilsim Flickor10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 16.57 | ||||||
2 | Vanessa Johansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 17.30 | ||||||
3 | Ida Nordberg | 2006 | Simklubben Poseidon | 18.12 | ||||||
4 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 18.26 | ||||||
5 | Emilia Folklund | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 18.31 | ||||||
6 | Felicia Leo | 2006 | Ystads Simsällskap | 19.24 | ||||||
7 | Isa Ståhl | 2006 | Simklubben Triton | 19.67 | ||||||
8 | Julia Nilsson | 2006 | Simklubben Triton | 20.00 | ||||||
9 | Hannah Nilsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 21.44 | ||||||
10 | Julia Primetta | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 22.00 | ||||||
11 | Matilda Persson | 2006 | Simklubben Triton | 22.32 | ||||||
12 | Tindra Alstierna | 2006 | Ystads Simsällskap | 22.35 | ||||||
13 | Julia Almquist | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 22.55 | ||||||
14 | Linn Haine | 2006 | Simklubben Triton | 23.18 | ||||||
15 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 23.30 | ||||||
16 | Nirma Bååth | 2008 | Trelleborg Sim | 23.75 | ||||||
17 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 24.00 | ||||||
18 | Alice Strömberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 24.03 | ||||||
19 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 24.09 | ||||||
20 | Natalia Mitic | 2006 | Simklubben Sydsim | 25.00 | ||||||
21 | Linnea Cosacaesar | 2006 | Simklubben Poseidon | 25.32 | ||||||
22 | Zharice Jewelle-Palejaro | 2007 | Simklubben Ran | 26.28 | ||||||
23 | Vega Mårtensson | 2006 | Simklubben Ran | 26.91 | ||||||
24 | Karla Rosvall | 2008 | Simklubben Ran | 26.92 | ||||||
25 | Clara Larsén | 2006 | Simklubben Ran | 26.97 | ||||||
26 | Hedda Baxman | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.10 | ||||||
27 | Hanna Masoumi | 2007 | Simklubben Poseidon | 28.16 | ||||||
28 | Miki Prior | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.97 | ||||||
29 | Philippa Lindgren | 2008 | Simklubben Sydsim | 31.10 | ||||||
30 | Olivia Nilsson Virc | 2007 | Simklubben Sydsim | 32.23 | ||||||
- | Elin Hedman | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Ellen Larsson | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Emilia Grahn | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Annlie Hwang Chau | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Elin Törnquist | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Elize Jönsson | 2006 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emilia Wendel | 2006 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Emmi Haine | 2006 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Ida von der Marwitz | 2006 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Maja Rödin | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Thea Möller | 2006 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Willma Sonesson | 2007 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 09:15 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 09:20 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 30, 25m Fjärilsim Pojkar10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karl Svensson | 2006 | Simklubben Sydsim | 18.89 | ||||||
2 | Hugo Skölderud | 2006 | Simklubben Sydsim | 20.85 | ||||||
3 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 20.89 | ||||||
4 | Rasmus Lundström | 2006 | Trelleborg Sim | 21.48 | ||||||
5 | Alfred Sternerup | 2006 | Simklubben Triton | 21.55 | ||||||
6 | Arvid Söderberg | 2006 | Ystads Simsällskap | 21.74 | ||||||
7 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 22.92 | ||||||
8 | Anton Bjursell | 2008 | Simklubben Ran | 23.01 | ||||||
9 | Jacob Hansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 23.20 | ||||||
10 | Måns Ekström | 2006 | Simklubben Poseidon | 23.28 | ||||||
11 | William Madsen | 2006 | Simklubben Ran | 23.65 | ||||||
12 | Emil Hjalmarsson | 2006 | Simklubben Ran | 23.77 | ||||||
13 | Rasmus Mårtensson | 2006 | Simklubben Triton | 24.27 | ||||||
14 | Ashkan Alyasvand | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.19 | ||||||
15 | Albin Nyholm | 2007 | Simklubben Triton | 25.51 | ||||||
16 | Carl-Magnus Källkvist | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.32 | ||||||
17 | Filip Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.63 | ||||||
18 | Geri Paci | 2006 | Simklubben Ran | 31.33 | ||||||
- | Nils Lundblad | 2006 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Jovan Rakic | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Pierrick Lagoguez | 2006 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Viktor Lövberg | 2007 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 09:20 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 09:32 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 31, 50m Fjärilsim Flickor11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 35.40 | ||||||
2 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 36.12 | ||||||
3 | Maja Björnström | 2005 | Simklubben Triton | 36.46 | ||||||
4 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.51 | ||||||
5 | Zinna Bengtsson Nimander | 2005 | Simklubben Triton | 39.76 | ||||||
6 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.10 | ||||||
7 | Tilde Heij Wahlström | 2005 | Trelleborg Sim | 40.21 | ||||||
8 | Amanda Pålsson | 2005 | Simklubben Triton | 41.51 | ||||||
9 | Amanda Persson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.46 | ||||||
10 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.71 | ||||||
11 | Lina Plantin | 2005 | Simklubben Triton | 43.15 | ||||||
12 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.05 | ||||||
13 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.10 | ||||||
14 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 46.46 | ||||||
15 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.84 | ||||||
16 | Elena Seitzberg | 2005 | Simklubben Ran | 46.86 | ||||||
17 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.06 | ||||||
18 | Jenny Nilsson | 2005 | Simklubben Triton | 47.44 | ||||||
19 | Lovisa la Mahieu | 2005 | Trelleborg Sim | 47.98 | ||||||
20 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 48.58 | ||||||
21 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 49.45 | ||||||
22 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 50.85 | ||||||
23 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.29 | ||||||
24 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 51.57 | ||||||
25 | Ella Bodell | 2005 | Simklubben Sydsim | 51.60 | ||||||
26 | Cecila Lång Rune | 2005 | Simklubben Poseidon | 52.55 | ||||||
27 | Melina Mercourios | 2005 | Simklubben Triton | 52.98 | ||||||
28 | Ebba Holm | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.34 | ||||||
29 | Monika Ferenczy | 2005 | Simklubben Ran | 53.88 | ||||||
30 | Frida Isaksson | 2005 | Simklubben Sydsim | 59.25 | ||||||
- | Freja Rosenlund | 2005 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Hanna Skogberg | 2005 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Lina Stanaitis | 2005 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 09:32 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 32, 50m Fjärilsim Pojkar11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Seth Nillund | 2005 | Trelleborg Sim | 39.15 | ||||||
2 | Axel Rydström | 2005 | Simklubben Poseidon | 39.46 | ||||||
3 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.88 | ||||||
4 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 40.99 | ||||||
5 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.16 | ||||||
6 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 41.49 | ||||||
7 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 42.01 | ||||||
8 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 43.58 | ||||||
9 | Philip Björkman | 2005 | Simklubben Poseidon | 43.85 | ||||||
10 | Hannes Palmgren | 2005 | Simklubben Sydsim | 44.35 | ||||||
11 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 44.66 | ||||||
12 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 45.47 | ||||||
13 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 47.03 | ||||||
14 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 48.82 | ||||||
15 | Yaser Sultan | 2005 | Simklubben Ran | 48.94 | ||||||
16 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.95 | ||||||
17 | Kim Larsson | 2005 | Simklubben Ran | 49.29 | ||||||
18 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 49.69 | ||||||
19 | Alfred Pettersson | 2005 | Simklubben Poseidon | 50.73 | ||||||
20 | Marcus Bengtsson | 2005 | Simklubben Poseidon | 50.90 | ||||||
21 | Aram Kazarian | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.27 | ||||||
22 | Oliver Madsen | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.45 | ||||||
23 | Sebastian Strand | 2005 | Simklubben Triton | 53.01 | ||||||
24 | Ahmad Alhaj | 2005 | Simklubben Ran | 53.96 | ||||||
25 | Viggo Lindestam | 2005 | Simklubben Sydsim | 57.52 | ||||||
26 | Lucas Stark | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:00.14 | ||||||
27 | Malte Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.14 | ||||||
28 | Martin Pettersson | 2005 | Simklubben Poseidon | 1:03.61 | ||||||
- | Emrik Johansson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Jens Magnusson | 2005 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Leo Holmqvist | 2005 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 09:44 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 10:00 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 33, 50m Bröstsim Flickor10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 40.65 | ||||||
2 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 44.59 | ||||||
3 | Ida Nordberg | 2006 | Simklubben Poseidon | 47.05 | ||||||
4 | Emilia Folklund | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.46 | ||||||
5 | Julia Primetta | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.64 | ||||||
6 | Vanessa Johansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 49.92 | ||||||
7 | Isa Ståhl | 2006 | Simklubben Triton | 50.12 | ||||||
8 | Elsa Wester | 2006 | Simklubben Poseidon | 51.16 | ||||||
9 | Julia Erkselius | 2006 | Simklubben Triton | 51.24 | ||||||
10 | Hannah Nilsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 52.17 | ||||||
11 | Maja Rödin | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 53.53 | ||||||
12 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.70 | ||||||
13 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.97 | ||||||
14 | Matilda Persson | 2006 | Simklubben Triton | 55.55 | ||||||
15 | Julia Nilsson | 2006 | Simklubben Triton | 55.64 | ||||||
16 | Felicia Leo | 2006 | Ystads Simsällskap | 56.47 | ||||||
17 | Linn Haine | 2006 | Simklubben Triton | 56.63 | ||||||
18 | Tindra Alstierna | 2006 | Ystads Simsällskap | 56.65 | ||||||
19 | Julia Almquist | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 56.66 | ||||||
20 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 57.92 | ||||||
21 | Alice Strömberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 58.68 | ||||||
22 | Emmi Haine | 2006 | Simklubben Triton | 58.97 | ||||||
22 | Thea Möller | 2006 | Simklubben Ran | 58.97 | ||||||
24 | Vega Mårtensson | 2006 | Simklubben Ran | 59.38 | ||||||
25 | Natalia Mitic | 2006 | Simklubben Sydsim | 1:01.50 | ||||||
26 | Clara Larsén | 2006 | Simklubben Ran | 1:02.49 | ||||||
27 | Zharice Jewelle-Palejaro | 2007 | Simklubben Ran | 1:02.52 | ||||||
28 | Ella Vroland | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.47 | ||||||
29 | Linnea Cosacaesar | 2006 | Simklubben Poseidon | 1:04.48 | ||||||
30 | Ellen Larsson | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:04.73 | ||||||
31 | Lilly Frost | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:04.87 | ||||||
32 | Annlie Hwang Chau | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.65 | ||||||
33 | Willma Sonesson | 2007 | Simklubben Ran | 1:06.23 | ||||||
34 | Philippa Lindgren | 2008 | Simklubben Sydsim | 1:08.39 | ||||||
35 | Elin Törnquist | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:09.46 | ||||||
36 | Hedda Toth | 2007 | Simklubben Poseidon | 1:09.59 | ||||||
37 | Sofia Sjögren | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:24.46 | ||||||
- | Elin Hedman | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Emilia Grahn | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Celine Holman | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Elize Jönsson | 2006 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hanna Masoumi | 2007 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Julia Björk | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Julia Magnusson | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Karla Rosvall | 2008 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Miki Prior | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Olivia Nilsson Virc | 2007 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 10:00 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 34, 50m Bröstsim Pojkar10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rasmus Lundström | 2006 | Trelleborg Sim | 52.09 | ||||||
2 | Alfred Sternerup | 2006 | Simklubben Triton | 52.12 | ||||||
3 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 52.54 | ||||||
4 | Isak Jarebrant | 2006 | Simklubben Triton | 53.53 | ||||||
5 | Albin Nyholm | 2007 | Simklubben Triton | 53.69 | ||||||
6 | Emil Hjalmarsson | 2006 | Simklubben Ran | 54.57 | ||||||
7 | Alex Jönsson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.81 | ||||||
8 | Pierrick Lagoguez | 2006 | Simklubben Poseidon | 54.88 | ||||||
9 | Karl Svensson | 2006 | Simklubben Sydsim | 57.26 | ||||||
10 | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.44 | ||||||
11 | Eray Ölcer | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.83 | ||||||
12 | Jovan Rakic | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.05 | ||||||
13 | Geri Paci | 2006 | Simklubben Ran | 1:00.50 | ||||||
14 | Ashkan Alyasvand | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.13 | ||||||
15 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.73 | ||||||
16 | Hugo Skölderud | 2006 | Simklubben Sydsim | 1:06.20 | ||||||
17 | Viktor Lövberg | 2007 | Simklubben Triton | 1:07.91 | ||||||
18 | Douglas Åkerlind | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:10.16 | ||||||
- | Linus Hofmeister | 2007 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Nils Lundblad | 2006 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Anton Bjursell | 2008 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Carl-Magnus Källkvist | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Lucas Lennartsson | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | William Madsen | 2006 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 10:10 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 10:45 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 35, 100m Bröstsim Flickor11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 41.37 | 1:31.19 | |||||
2 | Maja Björnström | 2005 | Simklubben Triton | 44.14 | 1:33.66 | |||||
3 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 47.93 | 1:38.28 | |||||
4 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.36 | 1:38.72 | |||||
5 | Zinna Bengtsson Nimander | 2005 | Simklubben Triton | 46.72 | 1:38.86 | |||||
6 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.59 | 1:39.60 | |||||
7 | Amanda Persson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.13 | 1:40.24 | |||||
8 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.42 | 1:41.04 | |||||
9 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.22 | 1:42.05 | |||||
10 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.71 | 1:42.30 | |||||
11 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.58 | 1:44.57 | |||||
12 | Amanda Pålsson | 2005 | Simklubben Triton | 49.29 | 1:44.96 | |||||
13 | Elena Seitzberg | 2005 | Simklubben Ran | 51.32 | 1:48.03 | |||||
14 | Nellie Siöland | 2005 | Simklubben Triton | 52.59 | 1:51.20 | |||||
15 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 53.01 | 1:51.22 | |||||
16 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 52.22 | 1:52.21 | |||||
17 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 53.61 | 1:52.33 | |||||
18 | Emma Pjanic | 2005 | Simklubben Poseidon | 52.65 | 1:54.30 | |||||
19 | Tora Häll | 2005 | Simklubben Sydsim | 54.03 | 1:55.17 | |||||
20 | Melina Mercourios | 2005 | Simklubben Triton | 57.32 | 1:56.29 | |||||
21 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 56.19 | 1:57.48 | |||||
22 | Lovisa la Mahieu | 2005 | Trelleborg Sim | 54.85 | 1:57.69 | |||||
23 | Ella Bodell | 2005 | Simklubben Sydsim | 54.90 | 1:58.18 | |||||
24 | Ida Viberg Mårtensson | 2005 | Ystads Simsällskap | 56.61 | 1:58.28 | |||||
25 | Jenny Nilsson | 2005 | Simklubben Triton | 56.88 | 1:59.51 | |||||
26 | Monika Ferenczy | 2005 | Simklubben Ran | 57.95 | 2:02.42 | |||||
27 | Ebba Holm | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.10 | 2:03.88 | |||||
28 | Isra Ademovska | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.96 | 2:04.13 | |||||
29 | Filippa Norvenius | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.99 | 2:04.47 | |||||
30 | Cecila Lång Rune | 2005 | Simklubben Poseidon | 58.22 | 2:06.52 | |||||
31 | Alexandra Rustan | 2005 | Simklubben Ran | 1:00.15 | 2:09.94 | |||||
32 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 1:02.22 | 2:10.23 | |||||
33 | Frida Isaksson | 2005 | Simklubben Sydsim | 1:02.29 | 2:14.64 | |||||
34 | Julia Lennarsson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:03.56 | 2:18.33 | |||||
35 | Hanna Skogberg | 2005 | Simklubben Ran | 1:12.45 | 2:32.50 | |||||
- | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Lina Stanaitis | 2005 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Aleksandra Lyko | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Freja Rosenlund | 2005 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Karolina Lakonski | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Saga Römmar | 2005 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Sandra Tran | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 10:45 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 10:54 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 36, 100m Bröstsim Pojkar11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 47.60 | 1:41.82 | |||||
2 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 49.00 | 1:43.08 | |||||
3 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 49.75 | 1:43.88 | |||||
4 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.59 | 1:44.15 | |||||
5 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 50.16 | 1:44.66 | |||||
6 | Hannes Palmgren | 2005 | Simklubben Sydsim | 51.59 | 1:47.50 | |||||
7 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 53.10 | 1:51.06 | |||||
8 | Malte Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.54 | 1:51.14 | |||||
9 | Yaser Sultan | 2005 | Simklubben Ran | 54.46 | 1:51.98 | |||||
10 | Jens Magnusson | 2005 | Simklubben Triton | 51.19 | 1:52.43 | |||||
11 | Axel Rydström | 2005 | Simklubben Poseidon | 53.71 | 1:52.55 | |||||
12 | Philip Björkman | 2005 | Simklubben Poseidon | 53.39 | 1:53.16 | |||||
13 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 56.05 | 1:55.00 | |||||
14 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.15 | 1:56.64 | |||||
15 | Ahmad Alhaj | 2005 | Simklubben Ran | 56.05 | 1:56.82 | |||||
16 | Seth Nillund | 2005 | Trelleborg Sim | 55.88 | 1:57.48 | |||||
17 | Kim Larsson | 2005 | Simklubben Ran | 55.96 | 1:58.19 | |||||
18 | Sebastian Strand | 2005 | Simklubben Triton | 56.04 | 1:58.51 | |||||
19 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 59.01 | 2:01.49 | |||||
20 | Emrik Johansson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 57.03 | 2:02.79 | |||||
21 | Vincent Berglind | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.33 | 2:03.52 | |||||
22 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 59.39 | 2:03.79 | |||||
23 | Noah Persson | 2005 | Ystads Simsällskap | 1:00.35 | 2:03.80 | |||||
24 | Dillar Said | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.31 | 2:03.84 | |||||
25 | Lucas Stark | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:00.63 | 2:09.26 | |||||
26 | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | 1:04.28 | 2:13.72 | |||||
27 | Oscar Stråth | 2005 | Simklubben Ran | 1:01.77 | 2:14.73 | |||||
28 | Metin Salih | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.32 | 2:15.21 | |||||
29 | Oliver Stahlbom | 2005 | Simklubben Triton | 1:04.25 | 2:17.23 | |||||
- | Stefan Bondzic-Rasic | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Adam Lindsjö | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Martin Pettersson | 2005 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 10:54 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 37, 50m Frisim Flickor10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 32.72 | ||||||
2 | Ida Nordberg | 2006 | Simklubben Poseidon | 34.93 | ||||||
3 | Vanessa Johansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 35.26 | ||||||
4 | Julia Nilsson | 2006 | Simklubben Triton | 37.04 | ||||||
5 | Isa Ståhl | 2006 | Simklubben Triton | 37.21 | ||||||
6 | Emilia Folklund | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.43 | ||||||
7 | Julia Primetta | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.19 | ||||||
8 | Julia Erkselius | 2006 | Simklubben Triton | 40.32 | ||||||
9 | Linn Haine | 2006 | Simklubben Triton | 41.33 | ||||||
10 | Elsa Wester | 2006 | Simklubben Poseidon | 42.96 | ||||||
11 | Felicia Leo | 2006 | Ystads Simsällskap | 43.25 | ||||||
12 | Nirma Bååth | 2008 | Trelleborg Sim | 44.02 | ||||||
13 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 44.21 | ||||||
14 | Emmi Haine | 2006 | Simklubben Triton | 44.91 | ||||||
15 | Natalia Mitic | 2006 | Simklubben Sydsim | 45.04 | ||||||
16 | Elize Jönsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 45.65 | ||||||
17 | Alice Strömberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 45.80 | ||||||
18 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.81 | ||||||
19 | Emilia Wendel | 2006 | Simklubben Triton | 46.09 | ||||||
20 | Tindra Alstierna | 2006 | Ystads Simsällskap | 46.18 | ||||||
21 | Hedda Baxman | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.04 | ||||||
22 | Matilda Persson | 2006 | Simklubben Triton | 47.76 | ||||||
23 | Julia Almquist | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.82 | ||||||
24 | Ella Vroland | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.87 | ||||||
25 | Clara Larsén | 2006 | Simklubben Ran | 49.03 | ||||||
26 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.82 | ||||||
27 | Ida von der Marwitz | 2006 | Simklubben Sydsim | 50.01 | ||||||
28 | Natalie Gahne | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.08 | ||||||
29 | Maja Rödin | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.91 | ||||||
30 | Hedda Toth | 2007 | Simklubben Poseidon | 51.27 | ||||||
31 | Miki Prior | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.61 | ||||||
32 | Ellen Larsson | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.48 | ||||||
33 | Vega Mårtensson | 2006 | Simklubben Ran | 52.68 | ||||||
34 | Thea Möller | 2006 | Simklubben Ran | 52.72 | ||||||
35 | Linnea Cosacaesar | 2006 | Simklubben Poseidon | 53.01 | ||||||
36 | Elin Törnquist | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 53.35 | ||||||
37 | Julia Magnusson | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 53.42 | ||||||
38 | Hanna Masoumi | 2007 | Simklubben Poseidon | 53.66 | ||||||
39 | Marta Nyberg | 2007 | Simklubben Sydsim | 53.75 | ||||||
40 | Zharice Jewelle-Palejaro | 2007 | Simklubben Ran | 53.93 | ||||||
41 | Karla Rosvall | 2008 | Simklubben Ran | 59.72 | ||||||
42 | Christina Nordlander Johnsen | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.97 | ||||||
43 | Willma Sonesson | 2007 | Simklubben Ran | 1:00.72 | ||||||
44 | Lilly Frost | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:02.38 | ||||||
45 | Celine Holman | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:03.47 | ||||||
46 | Sofia Sjögren | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:18.05 | ||||||
47 | Julia Björk | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:19.13 | ||||||
- | Annlie Hwang Chau | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Elin Hedman | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Emilia Grahn | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Selma Isaksson | 2007 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Philippa Lindgren | 2008 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 11:23 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 38, 50m Frisim Pojkar10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karl Svensson | 2006 | Simklubben Sydsim | 38.37 | ||||||
2 | Albin Nyholm | 2007 | Simklubben Triton | 38.70 | ||||||
3 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 39.19 | ||||||
4 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.72 | ||||||
5 | Alfred Sternerup | 2006 | Simklubben Triton | 39.98 | ||||||
6 | Arvid Söderberg | 2006 | Ystads Simsällskap | 40.56 | ||||||
7 | Rasmus Lundström | 2006 | Trelleborg Sim | 41.18 | ||||||
8 | Måns Ekström | 2006 | Simklubben Poseidon | 41.69 | ||||||
9 | Rasmus Mårtensson | 2006 | Simklubben Triton | 42.60 | ||||||
10 | William Madsen | 2006 | Simklubben Ran | 42.61 | ||||||
11 | Isak Jarebrant | 2006 | Simklubben Triton | 44.13 | ||||||
12 | Jacob Hansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 44.83 | ||||||
13 | Ashkan Alyasvand | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.11 | ||||||
14 | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Triton | 45.19 | ||||||
15 | Filip Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.72 | ||||||
16 | Viktor Lövberg | 2007 | Simklubben Triton | 47.78 | ||||||
17 | Emil Hjalmarsson | 2006 | Simklubben Ran | 47.94 | ||||||
18 | Jovan Rakic | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.35 | ||||||
19 | Carl-Magnus Källkvist | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.56 | ||||||
20 | Anton Bjursell | 2008 | Simklubben Ran | 49.18 | ||||||
21 | Eray Ölcer | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.88 | ||||||
22 | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.31 | ||||||
23 | Pierrick Lagoguez | 2006 | Simklubben Poseidon | 52.44 | ||||||
24 | Mathias Schalin | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 53.17 | ||||||
25 | Douglas Åkerlind | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:00.97 | ||||||
- | Alex Jönsson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Linus Hofmeister | 2007 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Nils Lundblad | 2006 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Geri Paci | 2006 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Hugo Skölderud | 2006 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Lucas Lennartsson | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 11:23 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 11:39 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 39, 100m Frisim Flickor11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 34.36 | 1:11.12 | |||||
2 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 34.01 | 1:11.14 | |||||
3 | Maja Björnström | 2005 | Simklubben Triton | 34.67 | 1:14.04 | |||||
4 | Zinna Bengtsson Nimander | 2005 | Simklubben Triton | 37.45 | 1:18.50 | |||||
5 | Amanda Persson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.40 | 1:18.73 | |||||
6 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.97 | 1:18.74 | |||||
7 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.32 | 1:19.28 | |||||
8 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.67 | 1:20.18 | |||||
9 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.40 | 1:23.26 | |||||
10 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.11 | 1:23.92 | |||||
11 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 40.97 | 1:25.45 | |||||
12 | Tilde Heij Wahlström | 2005 | Trelleborg Sim | 40.65 | 1:25.73 | |||||
13 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.81 | 1:25.79 | |||||
14 | Amanda Pålsson | 2005 | Simklubben Triton | 41.81 | 1:28.24 | |||||
15 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.08 | 1:28.52 | |||||
16 | Ella Bodell | 2005 | Simklubben Sydsim | 42.45 | 1:28.57 | |||||
17 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 41.38 | 1:28.71 | |||||
18 | Lina Plantin | 2005 | Simklubben Triton | 40.88 | 1:29.36 | |||||
19 | Elena Seitzberg | 2005 | Simklubben Ran | 44.19 | 1:31.36 | |||||
20 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.26 | 1:33.02 | |||||
21 | Lovisa la Mahieu | 2005 | Trelleborg Sim | 43.37 | 1:33.06 | |||||
22 | Nellie Siöland | 2005 | Simklubben Triton | 42.74 | 1:33.07 | |||||
23 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 43.89 | 1:33.44 | |||||
24 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 43.01 | 1:34.97 | |||||
25 | Melina Mercourios | 2005 | Simklubben Triton | 46.49 | 1:36.02 | |||||
26 | Jenny Nilsson | 2005 | Simklubben Triton | 45.78 | 1:36.94 | |||||
27 | Filippa Norvenius | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.30 | 1:38.82 | |||||
28 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 46.74 | 1:40.50 | |||||
29 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 46.64 | 1:42.91 | |||||
30 | Ebba Holm | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.25 | 1:44.63 | |||||
31 | Alexandra Rustan | 2005 | Simklubben Ran | 50.97 | 1:47.11 | |||||
32 | Cecila Lång Rune | 2005 | Simklubben Poseidon | 50.07 | 1:47.55 | |||||
33 | Monika Ferenczy | 2005 | Simklubben Ran | 52.38 | 1:51.48 | |||||
34 | Frida Isaksson | 2005 | Simklubben Sydsim | 51.55 | 1:51.57 | |||||
35 | Tora Häll | 2005 | Simklubben Sydsim | 53.31 | 1:54.82 | |||||
36 | Lina Stanaitis | 2005 | Simklubben Sydsim | 2:00.14 | 2:00.14 | |||||
37 | Karolina Lakonski | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.43 | 2:03.29 | |||||
38 | Freja Rosenlund | 2005 | Simklubben Ran | 59.68 | 2:10.21 | |||||
39 | Julia Lennarsson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:02.58 | 2:13.39 | |||||
40 | Sandra Tran | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.63 | 2:16.21 | |||||
- | Hanna Skogberg | 2005 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 11:39 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 11:54 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 40, 100m Frisim Pojkar11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Mosén | 2005 | Trelleborg Sim | 34.54 | 1:14.42 | |||||
2 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.79 | 1:16.43 | |||||
3 | Seth Nillund | 2005 | Trelleborg Sim | 36.43 | 1:16.49 | |||||
4 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 37.72 | 1:17.40 | |||||
5 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 36.93 | 1:17.83 | |||||
6 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 38.23 | 1:19.40 | |||||
7 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.32 | 1:20.05 | |||||
8 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 38.08 | 1:21.75 | |||||
9 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 40.32 | 1:23.09 | |||||
10 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 40.37 | 1:25.05 | |||||
11 | Philip Björkman | 2005 | Simklubben Poseidon | 39.65 | 1:25.82 | |||||
12 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 41.17 | 1:26.28 | |||||
13 | Viggo Lindestam | 2005 | Simklubben Sydsim | 42.23 | 1:28.10 | |||||
14 | Aram Kazarian | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.80 | 1:28.90 | |||||
15 | Sebastian Strand | 2005 | Simklubben Triton | 43.53 | 1:29.68 | |||||
16 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 42.19 | 1:30.30 | |||||
17 | Kim Larsson | 2005 | Simklubben Ran | 42.69 | 1:30.69 | |||||
18 | Axel Rydström | 2005 | Simklubben Poseidon | 44.07 | 1:30.76 | |||||
19 | Marcus Bengtsson | 2005 | Simklubben Poseidon | 44.55 | 1:31.07 | |||||
20 | Ahmad Alhaj | 2005 | Simklubben Ran | 43.30 | 1:31.19 | |||||
21 | Jens Magnusson | 2005 | Simklubben Triton | 43.39 | 1:32.71 | |||||
22 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.72 | 1:33.51 | |||||
23 | Yaser Sultan | 2005 | Simklubben Ran | 45.83 | 1:36.27 | |||||
24 | Alexander Silow | 2005 | Ystads Simsällskap | 45.86 | 1:36.83 | |||||
25 | Leo Holmqvist | 2005 | Simklubben Ran | 46.48 | 1:39.38 | |||||
26 | Alfred Pettersson | 2005 | Simklubben Poseidon | 46.96 | 1:42.50 | |||||
27 | Malte Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.64 | 1:42.54 | |||||
28 | Metin Salih | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.31 | 1:43.63 | |||||
29 | Vincent Berglind | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.84 | 1:50.44 | |||||
30 | Oscar Stråth | 2005 | Simklubben Ran | 52.48 | 1:53.47 | |||||
31 | Dillar Said | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.68 | 1:56.24 | |||||
32 | Oliver Stahlbom | 2005 | Simklubben Triton | 51.85 | 1:57.44 | |||||
33 | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | 59.25 | 2:01.89 | |||||
34 | Emrik Johansson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:01.14 | 2:06.92 | |||||
- | Marcus Johansson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Stefan Bondzic-Rasic | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Martin Pettersson | 2005 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Oliver Madsen | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 11:54 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 12:19 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 41, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vellinge-N Damer1 [2005] | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:43.64 | ||||||
Hanna Stenskepp | 2005 | 41.42 | 41.42 | |||||||
Thea Wicknertz | 2005 | 47.47 | 1:28.89 | |||||||
Nelly Ahmadi | 2005 | 40.77 | 2:09.66 | |||||||
Amanda Persson | 2005 | 33.98 | 2:43.64 | |||||||
2 | Poseidon Damer Lag 1 | 2005 | Simklubben Poseidon | 2:47.80 | ||||||
Ida Nordberg | 2006 | 39.58 | 39.58 | |||||||
Emma Pjanic | 2005 | 51.33 | 1:30.91 | |||||||
Vanessa Johansson | 2006 | 39.21 | 2:10.12 | |||||||
Johanna Andersson Medhanie | 2005 | 37.68 | 2:47.80 | |||||||
3 | Mkk Damer [2005] Lag 1 | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:50.22 | ||||||
Emilia Folklund | 2006 | 41.62 | 41.62 | |||||||
Emma Ingner | 2005 | 45.90 | 1:27.52 | |||||||
Teodora Petric | 2005 | 46.46 | 2:13.98 | |||||||
Anna Stenberg | 2005 | 36.24 | 2:50.22 | |||||||
4 | Ystads SS Lag I2005] | 2005 | Ystads Simsällskap | 2:51.93 | ||||||
Johanna Jönsson | 2005 | 45.06 | 45.06 | |||||||
Tea Stark Friis | 2006 | 45.61 | 1:30.67 | |||||||
Frida Jansson | 2006 | 39.73 | 2:10.40 | |||||||
Nellie Emilsson | 2005 | 41.53 | 2:51.93 | |||||||
5 | Mkk Damer [2005] Lag 2 | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:08.19 | ||||||
Charlotte Krüger | 2007 | 52.38 | 52.38 | |||||||
Nora Olsson | 2005 | 46.40 | 1:38.78 | |||||||
Beatrice Ask | 2005 | 44.78 | 2:23.56 | |||||||
Ebba Holm | 2005 | 44.63 | 3:08.19 | |||||||
6 | SK Triton Flickor Lag 3 | 2005 | Simklubben Triton | 3:08.90 | ||||||
Emmi Haine | 2006 | 49.93 | 49.93 | |||||||
Melina Mercourios | 2005 | 52.98 | 1:42.91 | |||||||
Jenny Nilsson | 2005 | 45.83 | 2:28.74 | |||||||
Linn Haine | 2006 | 40.16 | 3:08.90 | |||||||
7 | SK Ran Flickor Lag 1 | 2005 | Simklubben Ran | 3:19.99 | ||||||
Vega Mårtensson | 2006 | 52.14 | 52.14 | |||||||
Monika Ferenczy | 2005 | 55.08 | 1:47.22 | |||||||
Elena Seitzberg | 2005 | 46.12 | 2:33.34 | |||||||
Alexandra Rustan | 2005 | 46.65 | 3:19.99 | |||||||
8 | Vellinge-N Damer2 [2005] | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 3:21.83 | ||||||
Miki Prior | 2006 | 52.60 | 52.60 | |||||||
Maja Rödin | 2006 | 54.25 | 1:46.85 | |||||||
Julia Primetta | 2006 | 50.14 | 2:36.99 | |||||||
Julia Almquist | 2007 | 44.84 | 3:21.83 | |||||||
9 | Ystads SS Lag Ii [2005] | 2005 | Ystads Simsällskap | 3:23.30 | ||||||
Tindra Alstierna | 2006 | 53.41 | 53.41 | |||||||
Hannah Nilsson | 2006 | 53.10 | 1:46.51 | |||||||
Felicia Leo | 2006 | 50.64 | 2:37.15 | |||||||
Elize Jönsson | 2006 | 46.15 | 3:23.30 | |||||||
10 | SK Sydsim Damer [2005] | 2005 | Simklubben Sydsim | 3:26.56 | ||||||
Jennifer Norlén | 2005 | 50.48 | 50.48 | |||||||
Frida Isaksson | 2005 | 1:00.18 | 1:50.66 | |||||||
Ella Bodell | 2005 | 50.97 | 2:41.63 | |||||||
Natalia Mitic | 2006 | 44.93 | 3:26.56 | |||||||
11 | Mkk Damer [2005] Lag 3 | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:46.44 | ||||||
Filippa Norvenius | 2005 | 55.16 | 55.16 | |||||||
Alicia Ekelund | 2007 | 55.66 | 1:50.82 | |||||||
Hedda Baxman | 2006 | 59.95 | 2:50.77 | |||||||
Christina Nordlander Johnsen | 2006 | 55.67 | 3:46.44 | |||||||
- | SK Ran Flickor Lag 2 | 2005 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | SK Triton Flickor Lag 1 | 2005 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | SK Triton Flickor Lag 2 | 2005 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Trelleborg Damer [2005] | 2005 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 12:19 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 42, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trelleborg Herrar [2005] | 2005 | Trelleborg Sim | 2:43.55 | ||||||
Simon Mosén | 2005 | 40.65 | 40.65 | |||||||
Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | 47.05 | 1:27.70 | |||||||
Seth Nillund | 2005 | 41.16 | 2:08.86 | |||||||
Daniel Choinski Nielsen | 2005 | 34.69 | 2:43.55 | |||||||
2 | SK Sydsim Herrar [2005] | 2005 | Simklubben Sydsim | 2:58.86 | ||||||
Hugo Skölderud | 2006 | 46.22 | 46.22 | |||||||
Erik Komstedt | 2005 | 51.32 | 1:37.54 | |||||||
Hannes Palmgren | 2005 | 43.57 | 2:21.11 | |||||||
Viggo Lindestam | 2005 | 37.75 | 2:58.86 | |||||||
3 | SK Ran Pojkar Lag 1 | 2005 | Simklubben Ran | 3:03.34 | ||||||
Hadi Hariri | 2005 | 49.04 | 49.04 | |||||||
Yaser Sultan | 2005 | 50.10 | 1:39.14 | |||||||
Mustapha Hariri | 2005 | 46.56 | 2:25.70 | |||||||
Gabriel Hachem | 2005 | 37.64 | 3:03.34 | |||||||
4 | Mkk Herrar [2005] Lag 1 | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:03.52 | ||||||
Jannes Krüger | 2005 | 48.99 | 48.99 | |||||||
Bill Beckman | 2005 | 45.06 | 1:34.05 | |||||||
Aram Kazarian | 2005 | 49.28 | 2:23.33 | |||||||
Axel Bech | 2006 | 40.19 | 3:03.52 | |||||||
5 | SK Triton Pojkar Lag 2 | 2005 | Simklubben Triton | 3:18.91 | ||||||
Rasmus Mårtensson | 2006 | 50.45 | 50.45 | |||||||
Isak Jarebrant | 2006 | 1:10.45 | 2:00.90 | |||||||
Alfred Sternerup | 2006 | 36.96 | 2:37.86 | |||||||
Albin Nyholm | 2007 | 41.05 | 3:18.91 | |||||||
6 | SK Ran Pojkar Lag 2 | 2005 | Simklubben Ran | 3:37.48 | ||||||
William Madsen | 2006 | 52.34 | 52.34 | |||||||
Geri Paci | 2006 | 1:01.67 | 1:54.01 | |||||||
Ahmad Alhaj | 2005 | 55.92 | 2:49.93 | |||||||
Oscar Stråth | 2005 | 47.55 | 3:37.48 | |||||||
7 | Vellinge-N Herrar1 [2005] | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 3:38.43 | ||||||
Douglas Åkerlind | 2006 | 1:04.26 | 1:04.26 | |||||||
Emrik Johansson | 2005 | 58.41 | 2:02.67 | |||||||
Isaac Barrett | 2005 | 41.59 | 2:44.26 | |||||||
Carl-Magnus Källkvist | 2006 | 54.17 | 3:38.43 | |||||||
- | Mkk Herrar [2005] Lag 2 | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Mkk Herrar [2005] Lag 3 | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Poseidon Herrar Lag 1 | 2005 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Poseidon Herrar Lag 2 | 2005 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | SK Ran Pojkar Lag 3 | 2005 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | SK Triton Pojkar Lag 1 | 2005 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Jonathan Olofsson | 2006 | 50.01 | 50.01 | |||||||
- | Ystads SS Herrar [2005] | 2005 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Alexander Silow | 2005 | 49.24 | 49.24 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 12:35 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 15:18 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 43, 100m Medley Flickor10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 37.93 | 1:22.61 | |||||
2 | Ida Nordberg | 2006 | Simklubben Poseidon | 40.05 | 1:27.79 | |||||
3 | Vanessa Johansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 40.22 | 1:27.84 | |||||
4 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 45.32 | 1:34.51 | |||||
5 | Emilia Folklund | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.54 | 1:35.27 | |||||
6 | Isa Ståhl | 2006 | Simklubben Triton | 45.29 | 1:37.07 | |||||
7 | Felicia Leo | 2006 | Ystads Simsällskap | 48.28 | 1:43.50 | |||||
8 | Hannah Nilsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 48.58 | 1:45.18 | |||||
9 | Julia Primetta | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.00 | 1:45.83 | |||||
10 | Linn Haine | 2006 | Simklubben Triton | 55.01 | 1:47.88 | |||||
11 | Emmi Haine | 2006 | Simklubben Triton | 52.50 | 1:53.05 | |||||
12 | Julia Almquist | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 55.09 | 1:54.24 | |||||
13 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.09 | 1:55.18 | |||||
14 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.82 | 1:56.04 | |||||
15 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 56.92 | 1:56.59 | |||||
16 | Tindra Alstierna | 2006 | Ystads Simsällskap | 55.55 | 1:56.64 | |||||
17 | Nirma Bååth | 2008 | Trelleborg Sim | 54.65 | 1:57.58 | |||||
18 | Natalia Mitic | 2006 | Simklubben Sydsim | 1:01.97 | 1:58.99 | |||||
19 | Hedda Baxman | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.86 | 2:02.53 | |||||
20 | Maja Rödin | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 59.46 | 2:02.72 | |||||
21 | Elize Jönsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 55.33 | 2:06.08 | |||||
22 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 56.54 | 2:06.13 | |||||
23 | Vega Mårtensson | 2006 | Simklubben Ran | 1:01.47 | 2:08.52 | |||||
24 | Zharice Jewelle-Palejaro | 2007 | Simklubben Ran | 1:03.45 | 2:10.30 | |||||
25 | Willma Sonesson | 2007 | Simklubben Ran | 1:04.65 | 2:20.07 | |||||
- | Ella Vroland | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Saga Wemlén | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Clara Larsén | 2006 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Elin Törnquist | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Elsa Wester | 2006 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
- | Julia Nilsson | 2006 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Karla Rosvall | 2008 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Miki Prior | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Thea Möller | 2006 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 15:18 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 15:32 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 44, 100m Medley Pojkar10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Svensson | 2006 | Simklubben Sydsim | 46.11 | 1:39.37 | |||||
2 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 48.50 | 1:40.37 | |||||
3 | Arvid Söderberg | 2006 | Ystads Simsällskap | 50.36 | 1:47.64 | |||||
4 | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Triton | 49.24 | 1:50.33 | |||||
5 | William Madsen | 2006 | Simklubben Ran | 51.76 | 1:51.04 | |||||
6 | Måns Ekström | 2006 | Simklubben Poseidon | 56.22 | 1:51.93 | |||||
7 | Albin Nyholm | 2007 | Simklubben Triton | 57.39 | 1:54.04 | |||||
8 | Emil Hjalmarsson | 2006 | Simklubben Ran | 57.76 | 1:56.62 | |||||
9 | Eray Ölcer | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.30 | 2:06.30 | |||||
10 | Filip Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.12 | 2:11.37 | |||||
11 | Geri Paci | 2006 | Simklubben Ran | 1:08.61 | 2:18.28 | |||||
- | Anton Bjursell | 2008 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Ashkan Alyasvand | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Carl-Magnus Källkvist | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Hugo Skölderud | 2006 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Rasmus Lundström | 2006 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
- | Rasmus Mårtensson | 2006 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 15:32 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 15:41 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 45, 100m Medley Flickor11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 37.59 | 1:20.22 | |||||
2 | Maja Björnström | 2005 | Simklubben Triton | 38.26 | 1:21.61 | |||||
3 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 37.84 | 1:21.64 | |||||
4 | Zinna Bengtsson Nimander | 2005 | Simklubben Triton | 39.76 | 1:25.71 | |||||
5 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.08 | 1:28.94 | |||||
6 | Amanda Persson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.44 | 1:30.71 | |||||
7 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.19 | 1:31.63 | |||||
8 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.15 | 1:31.89 | |||||
9 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.39 | 1:32.22 | |||||
10 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 42.86 | 1:32.60 | |||||
11 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.10 | 1:32.97 | |||||
12 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.67 | 1:33.50 | |||||
13 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.88 | 1:34.84 | |||||
14 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 47.36 | 1:39.31 | |||||
15 | Elena Seitzberg | 2005 | Simklubben Ran | 47.72 | 1:39.41 | |||||
16 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.59 | 1:41.43 | |||||
17 | Jenny Nilsson | 2005 | Simklubben Triton | 47.21 | 1:42.00 | |||||
18 | Lovisa la Mahieu | 2005 | Trelleborg Sim | 46.36 | 1:43.14 | |||||
19 | Nellie Siöland | 2005 | Simklubben Triton | 49.52 | 1:44.13 | |||||
20 | Ella Bodell | 2005 | Simklubben Sydsim | 50.04 | 1:44.14 | |||||
21 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 51.85 | 1:44.83 | |||||
22 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 50.75 | 1:47.14 | |||||
23 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 52.46 | 1:48.29 | |||||
24 | Filippa Norvenius | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.44 | 1:53.15 | |||||
25 | Ebba Holm | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.75 | 1:53.36 | |||||
26 | Ida Viberg Mårtensson | 2005 | Ystads Simsällskap | 58.67 | 1:56.54 | |||||
27 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 55.16 | 1:56.87 | |||||
28 | Monika Ferenczy | 2005 | Simklubben Ran | 55.49 | 1:57.01 | |||||
29 | Alexandra Rustan | 2005 | Simklubben Ran | 56.65 | 1:58.68 | |||||
30 | Frida Isaksson | 2005 | Simklubben Sydsim | 55.48 | 1:59.08 | |||||
- | Amanda Pålsson | 2005 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Freja Rosenlund | 2005 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Hanna Skogberg | 2005 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Julia Lennarsson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Karolina Lakonski | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 15:41 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 15:57 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 46, 100m Medley Pojkar11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 41.84 | 1:28.17 | |||||
2 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.71 | 1:28.48 | |||||
2 | Simon Mosén | 2005 | Trelleborg Sim | 40.46 | 1:28.48 | |||||
4 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.90 | 1:29.25 | |||||
5 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 42.94 | 1:29.39 | |||||
6 | Seth Nillund | 2005 | Trelleborg Sim | 41.93 | 1:31.02 | |||||
7 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 43.60 | 1:31.03 | |||||
8 | Hannes Palmgren | 2005 | Simklubben Sydsim | 49.16 | 1:35.70 | |||||
9 | Axel Rydström | 2005 | Simklubben Poseidon | 44.45 | 1:38.49 | |||||
10 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 45.93 | 1:38.55 | |||||
11 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 46.08 | 1:38.98 | |||||
12 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 48.78 | 1:39.79 | |||||
13 | Kim Larsson | 2005 | Simklubben Ran | 48.72 | 1:40.55 | |||||
14 | Sebastian Strand | 2005 | Simklubben Triton | 47.89 | 1:40.71 | |||||
15 | Aram Kazarian | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.80 | 1:41.39 | |||||
16 | Yaser Sultan | 2005 | Simklubben Ran | 50.77 | 1:41.92 | |||||
17 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 47.60 | 1:45.94 | |||||
18 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.79 | 1:49.21 | |||||
19 | Viggo Lindestam | 2005 | Simklubben Sydsim | 54.66 | 1:53.35 | |||||
20 | Metin Salih | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.97 | 1:56.85 | |||||
21 | Alexander Silow | 2005 | Ystads Simsällskap | 55.00 | 1:57.46 | |||||
22 | Alfred Pettersson | 2005 | Simklubben Poseidon | 55.51 | 1:58.69 | |||||
23 | Dillar Said | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.20 | 2:02.30 | |||||
24 | Vincent Berglind | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.14 | 2:03.53 | |||||
25 | Oscar Stråth | 2005 | Simklubben Ran | 1:06.54 | 2:10.63 | |||||
26 | Emrik Johansson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:07.45 | 2:16.17 | |||||
- | Marcus Bengtsson | 2005 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Ahmad Alhaj | 2005 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
- | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Lucas Stark | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Martin Pettersson | 2005 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Oliver Madsen | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Stefan Bondzic-Rasic | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 15:57 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 47, 50m Ryggsim Flickor10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 39.02 | ||||||
2 | Ida Nordberg | 2006 | Simklubben Poseidon | 39.30 | ||||||
3 | Vanessa Johansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 40.24 | ||||||
4 | Emilia Folklund | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.06 | ||||||
5 | Isa Ståhl | 2006 | Simklubben Triton | 45.19 | ||||||
6 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 46.35 | ||||||
7 | Julia Erkselius | 2006 | Simklubben Triton | 46.81 | ||||||
8 | Julia Nilsson | 2006 | Simklubben Triton | 46.97 | ||||||
9 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 48.38 | ||||||
10 | Emmi Haine | 2006 | Simklubben Triton | 48.42 | ||||||
11 | Elsa Wester | 2006 | Simklubben Poseidon | 48.73 | ||||||
12 | Julia Primetta | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.78 | ||||||
13 | Hannah Nilsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 49.03 | ||||||
14 | Linn Haine | 2006 | Simklubben Triton | 49.12 | ||||||
15 | Emilia Wendel | 2006 | Simklubben Triton | 49.48 | ||||||
16 | Julia Almquist | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.69 | ||||||
17 | Nirma Bååth | 2008 | Trelleborg Sim | 51.60 | ||||||
18 | Elize Jönsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 51.62 | ||||||
19 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 52.73 | ||||||
20 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.57 | ||||||
21 | Vega Mårtensson | 2006 | Simklubben Ran | 54.30 | ||||||
22 | Miki Prior | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 54.53 | ||||||
23 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.98 | ||||||
24 | Julia Magnusson | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 56.05 | ||||||
25 | Thea Möller | 2006 | Simklubben Ran | 56.40 | ||||||
26 | Ellen Larsson | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 56.61 | ||||||
27 | Hedda Baxman | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.73 | ||||||
28 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 56.82 | ||||||
29 | Natalia Mitic | 2006 | Simklubben Sydsim | 57.47 | ||||||
30 | Elin Törnquist | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 58.39 | ||||||
31 | Maja Rödin | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 59.12 | ||||||
32 | Willma Sonesson | 2007 | Simklubben Ran | 1:00.86 | ||||||
33 | Karla Rosvall | 2008 | Simklubben Ran | 1:02.08 | ||||||
34 | Zharice Jewelle-Palejaro | 2007 | Simklubben Ran | 1:02.33 | ||||||
35 | Julia Björk | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:07.97 | ||||||
36 | Lilly Frost | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:16.13 | ||||||
- | Saga Wemlén | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Clara Larsén | 2006 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Sofia Sjögren | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 16:16 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 16:22 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 48, 50m Ryggsim pojkar10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karl Svensson | 2006 | Simklubben Sydsim | 45.47 | ||||||
2 | Arvid Söderberg | 2006 | Ystads Simsällskap | 46.61 | ||||||
3 | Axel Carlius | 2006 | Simklubben Poseidon | 46.87 | ||||||
4 | Rasmus Lundström | 2006 | Trelleborg Sim | 47.10 | ||||||
5 | Hugo Skölderud | 2006 | Simklubben Sydsim | 47.90 | ||||||
6 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 48.29 | ||||||
7 | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Triton | 48.93 | ||||||
8 | Måns Ekström | 2006 | Simklubben Poseidon | 50.63 | ||||||
9 | Anton Bjursell | 2008 | Simklubben Ran | 51.45 | ||||||
10 | Viktor Lövberg | 2007 | Simklubben Triton | 51.96 | ||||||
11 | William Madsen | 2006 | Simklubben Ran | 53.34 | ||||||
12 | Emil Hjalmarsson | 2006 | Simklubben Ran | 53.79 | ||||||
13 | Albin Nyholm | 2007 | Simklubben Triton | 54.99 | ||||||
14 | Jacob Hansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 55.90 | ||||||
15 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.40 | ||||||
16 | Ashkan Alyasvand | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.48 | ||||||
17 | Eray Ölcer | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.67 | ||||||
18 | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.55 | ||||||
19 | Carl-Magnus Källkvist | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:01.29 | ||||||
20 | Mathias Schalin | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:02.88 | ||||||
21 | Geri Paci | 2006 | Simklubben Ran | 1:03.52 | ||||||
22 | Lucas Lennartsson | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:05.80 | ||||||
- | Douglas Åkerlind | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Rasmus Mårtensson | 2006 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 16:22 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 49, 100m Ryggsim Flickor11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 39.29 | 1:21.64 | |||||
2 | Maja Björnström | 2005 | Simklubben Triton | 40.02 | 1:22.79 | |||||
3 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 40.60 | 1:24.48 | |||||
4 | Zinna Bengtsson Nimander | 2005 | Simklubben Triton | 41.98 | 1:27.21 | |||||
5 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.60 | 1:28.95 | |||||
6 | Amanda Persson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.31 | 1:29.96 | |||||
7 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.65 | 1:30.72 | |||||
8 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.68 | 1:33.19 | |||||
9 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.14 | 1:34.51 | |||||
10 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.74 | 1:35.18 | |||||
11 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 48.60 | 1:39.02 | |||||
12 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.73 | 1:40.50 | |||||
13 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 50.38 | 1:41.58 | |||||
14 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.49 | 1:41.78 | |||||
15 | Lovisa la Mahieu | 2005 | Trelleborg Sim | 49.07 | 1:42.32 | |||||
16 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 52.18 | 1:44.26 | |||||
17 | Elena Seitzberg | 2005 | Simklubben Ran | 53.10 | 1:47.65 | |||||
18 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 52.65 | 1:48.40 | |||||
19 | Karolina Lakonski | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.06 | 1:48.81 | |||||
20 | Ebba Holm | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.80 | 1:50.42 | |||||
21 | Klara Jeppsson | 2005 | Simklubben Poseidon | 55.06 | 1:51.13 | |||||
22 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 56.26 | 1:55.52 | |||||
23 | Freja Rosenlund | 2005 | Simklubben Ran | 57.33 | 1:59.29 | |||||
24 | Monika Ferenczy | 2005 | Simklubben Ran | 58.41 | 2:04.59 | |||||
25 | Filippa Norvenius | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.16 | 2:06.38 | |||||
26 | Alexandra Rustan | 2005 | Simklubben Ran | 1:01.03 | 2:07.62 | |||||
- | Hanna Skogberg | 2005 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Nellie Siöland | 2005 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 16:48 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 17:04 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 50, 100m Ryggsim Pojkar11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 40.86 | 1:24.30 | |||||
2 | Simon Mosén | 2005 | Trelleborg Sim | 41.30 | 1:27.85 | |||||
3 | Seth Nillund | 2005 | Trelleborg Sim | 42.97 | 1:30.45 | |||||
4 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 44.00 | 1:30.85 | |||||
5 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.11 | 1:31.27 | |||||
6 | Hannes Palmgren | 2005 | Simklubben Sydsim | 45.08 | 1:31.93 | |||||
7 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 45.94 | 1:33.54 | |||||
8 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.88 | 1:34.01 | |||||
8 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 45.56 | 1:34.01 | |||||
10 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 47.94 | 1:37.39 | |||||
11 | Sebastian Strand | 2005 | Simklubben Triton | 48.40 | 1:38.13 | |||||
12 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 49.45 | 1:38.22 | |||||
13 | Viggo Lindestam | 2005 | Simklubben Sydsim | 49.54 | 1:41.38 | |||||
14 | Yaser Sultan | 2005 | Simklubben Ran | 50.94 | 1:42.09 | |||||
15 | Kim Larsson | 2005 | Simklubben Ran | 50.01 | 1:45.58 | |||||
16 | Alexander Silow | 2005 | Ystads Simsällskap | 51.72 | 1:46.54 | |||||
17 | Stefan Bondzic-Rasic | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.67 | 1:47.27 | |||||
18 | Aram Kazarian | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.49 | 1:47.80 | |||||
19 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 52.92 | 1:48.43 | |||||
20 | Oliver Madsen | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.83 | 1:49.34 | |||||
21 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.66 | 1:54.27 | |||||
22 | Metin Salih | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.15 | 2:01.21 | |||||
23 | Alfred Pettersson | 2005 | Simklubben Poseidon | 59.02 | 2:02.53 | |||||
24 | Oscar Stråth | 2005 | Simklubben Ran | 1:00.52 | 2:02.93 | |||||
25 | Martin Pettersson | 2005 | Simklubben Poseidon | 57.28 | 2:05.26 | |||||
26 | Dillar Said | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.03 | 2:08.90 | |||||
27 | Emrik Johansson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:03.84 | 2:13.19 | |||||
28 | Lucas Stark | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:03.26 | 2:15.35 | |||||
29 | Vincent Berglind | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.17 | 2:16.09 | |||||
30 | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | 1:11.59 | 2:24.98 | |||||
- | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Ahmad Alhaj | 2005 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Leo Holmqvist | 2005 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 17:04 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 17:27 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 51, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Triton Flickor Lag 1 | 2005 | Simklubben Triton | 2:21.29 | ||||||
Maja Björnström | 2005 | 33.56 | 33.56 | |||||||
Zinna Bengtsson Nimander | 2005 | 33.72 | 1:07.28 | |||||||
Isa Ståhl | 2006 | 37.05 | 1:44.33 | |||||||
Amanda Pålsson | 2005 | 36.96 | 2:21.29 | |||||||
2 | Vellinge-N Damer1 [2005] | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:23.91 | ||||||
Hanna Stenskepp | 2005 | 35.17 | 35.17 | |||||||
Nelly Ahmadi | 2005 | 36.73 | 1:11.90 | |||||||
Amanda Persson | 2005 | 34.11 | 1:46.01 | |||||||
Thea Wicknertz | 2005 | 37.90 | 2:23.91 | |||||||
3 | Trelleborg Damer [2005] | 2005 | Trelleborg Sim | 2:25.18 | ||||||
Alicia Sjögren | 2005 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Lovisa la Mahieu | 2005 | 40.96 | 1:14.53 | |||||||
Tilde Heij Wahlström | 2005 | 38.22 | 1:52.75 | |||||||
Erma Duratovic | 2005 | 32.43 | 2:25.18 | |||||||
4 | Mkk Damer [2005] Lag 1 | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:26.72 | ||||||
Anna Stenberg | 2005 | 36.25 | 36.25 | |||||||
Beatrice Ask | 2005 | 35.25 | 1:11.50 | |||||||
Teodora Petric | 2005 | 37.49 | 1:48.99 | |||||||
Emilia Folklund | 2006 | 37.73 | 2:26.72 | |||||||
5 | Poseidon Damer Lag 1 | 2005 | Simklubben Poseidon | 2:30.26 | ||||||
Ida Nordberg | 2006 | 35.84 | 35.84 | |||||||
Elsa Wester | 2006 | 42.02 | 1:17.86 | |||||||
Johanna Andersson Medhanie | 2005 | 37.90 | 1:55.76 | |||||||
Vanessa Johansson | 2006 | 34.50 | 2:30.26 | |||||||
6 | Ystads SS Lag I2005] | 2005 | Ystads Simsällskap | 2:33.55 | ||||||
Tea Stark Friis | 2006 | 39.74 | 39.74 | |||||||
Nellie Emilsson | 2005 | 39.56 | 1:19.30 | |||||||
Johanna Jönsson | 2005 | 40.57 | 1:59.87 | |||||||
Frida Jansson | 2006 | 33.68 | 2:33.55 | |||||||
7 | SK Triton Flickor Lag 2 | 2005 | Simklubben Triton | 2:44.14 | ||||||
Julia Nilsson | 2006 | 40.01 | 40.01 | |||||||
Nellie Siöland | 2005 | 40.75 | 1:20.76 | |||||||
Julia Erkselius | 2006 | 43.73 | 2:04.49 | |||||||
Linn Haine | 2006 | 39.65 | 2:44.14 | |||||||
8 | Mkk Damer [2005] Lag 2 | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:54.46 | ||||||
Emma Ingner | 2005 | 38.49 | 38.49 | |||||||
Nora Olsson | 2005 | 41.71 | 1:20.20 | |||||||
Ebba Holm | 2005 | 45.78 | 2:05.98 | |||||||
Hedda Baxman | 2006 | 48.48 | 2:54.46 | |||||||
9 | SK Sydsim Damer [2005] | 2005 | Simklubben Sydsim | 2:58.85 | ||||||
Jennifer Norlén | 2005 | 46.22 | 46.22 | |||||||
Natalia Mitic | 2006 | 44.95 | 1:31.17 | |||||||
Maja Kiceec | 2006 | 49.16 | 2:20.33 | |||||||
Ella Bodell | 2005 | 38.52 | 2:58.85 | |||||||
10 | Ystads SS Lag Ii [2005] | 2005 | Ystads Simsällskap | 3:01.09 | ||||||
Hannah Nilsson | 2006 | 44.76 | 44.76 | |||||||
Felicia Leo | 2006 | 41.85 | 1:26.61 | |||||||
Olivia Malmborg | 2006 | 46.57 | 2:13.18 | |||||||
Ida Viberg Mårtensson | 2005 | 47.91 | 3:01.09 | |||||||
11 | SK Ran Flickor Lag 1 | 2005 | Simklubben Ran | 3:10.01 | ||||||
Vega Mårtensson | 2006 | 51.62 | 51.62 | |||||||
Monika Ferenczy | 2005 | 51.11 | 1:42.73 | |||||||
Elena Seitzberg | 2005 | 41.28 | 2:24.01 | |||||||
Alexandra Rustan | 2005 | 46.00 | 3:10.01 | |||||||
12 | Vellinge-N Damer2 [2005] | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 3:14.32 | ||||||
Julia Primetta | 2006 | 42.18 | 42.18 | |||||||
Julia Almquist | 2007 | 47.10 | 1:29.28 | |||||||
Maja Rödin | 2006 | 54.66 | 2:23.94 | |||||||
Miki Prior | 2006 | 50.38 | 3:14.32 | |||||||
13 | Mkk Damer [2005] Lag 3 | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:15.05 | ||||||
Alicia Ekelund | 2007 | 50.09 | 50.09 | |||||||
Charlotte Krüger | 2007 | 44.82 | 1:34.91 | |||||||
Karolina Lakonski | 2005 | 53.73 | 2:28.64 | |||||||
Filippa Norvenius | 2005 | 46.41 | 3:15.05 | |||||||
14 | SK Ran Flickor Lag 2 | 2005 | Simklubben Ran | 3:36.23 | ||||||
Willma Sonesson | 2007 | 1:01.05 | 1:01.05 | |||||||
Karla Rosvall | 2008 | 55.11 | 1:56.16 | |||||||
Thea Möller | 2006 | 51.08 | 2:47.24 | |||||||
Clara Larsén | 2006 | 48.99 | 3:36.23 | |||||||
15 | Vellinge-N Damer3 [2005] | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 3:49.79 | ||||||
Julia Lennarsson | 2005 | 56.30 | 56.30 | |||||||
Julia Magnusson | 2006 | 58.31 | 1:54.61 | |||||||
Lilly Frost | 2008 | 1:02.75 | 2:57.36 | |||||||
Elin Törnquist | 2007 | 52.43 | 3:49.79 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 17:27 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 17:35 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 52, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trelleborg Herrar [2005] | 2005 | Trelleborg Sim | 2:20.06 | ||||||
Simon Mosén | 2005 | 34.73 | 34.73 | |||||||
Seth Nillund | 2005 | 35.02 | 1:09.75 | |||||||
Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | 36.41 | 1:46.16 | |||||||
Daniel Choinski Nielsen | 2005 | 33.90 | 2:20.06 | |||||||
2 | SK Ran Pojkar Lag 1 | 2005 | Simklubben Ran | 2:35.13 | ||||||
Kim Larsson | 2005 | 39.87 | 39.87 | |||||||
Mustapha Hariri | 2005 | 39.21 | 1:19.08 | |||||||
Hadi Hariri | 2005 | 38.78 | 1:57.86 | |||||||
Gabriel Hachem | 2005 | 37.27 | 2:35.13 | |||||||
3 | SK Sydsim Herrar [2005] | 2005 | Simklubben Sydsim | 2:39.93 | ||||||
Hannes Palmgren | 2005 | 37.43 | 37.43 | |||||||
Karl Svensson | 2006 | 38.99 | 1:16.42 | |||||||
Hugo Skölderud | 2006 | 43.11 | 1:59.53 | |||||||
Viggo Lindestam | 2005 | 40.40 | 2:39.93 | |||||||
4 | Mkk Herrar [2005] Lag 1 | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:42.61 | ||||||
Bill Beckman | 2005 | 35.40 | 35.40 | |||||||
Aram Kazarian | 2005 | 38.03 | 1:13.43 | |||||||
Axel Bech | 2006 | 44.38 | 1:57.81 | |||||||
Jannes Krüger | 2005 | 44.80 | 2:42.61 | |||||||
5 | SK Triton Pojkar Lag 1 | 2005 | Simklubben Triton | 2:43.40 | ||||||
Victor Borg | 2005 | 38.31 | 38.31 | |||||||
Sebastian Strand | 2005 | 40.19 | 1:18.50 | |||||||
Albin Nyholm | 2007 | 39.77 | 1:58.27 | |||||||
Jonathan Olofsson | 2006 | 45.13 | 2:43.40 | |||||||
6 | Ystads SS Herrar [2005] | 2005 | Ystads Simsällskap | 2:56.90 | ||||||
Arvid Söderberg | 2006 | 40.45 | 40.45 | |||||||
Alexander Silow | 2005 | 46.83 | 1:27.28 | |||||||
Axel Björnsson | 2005 | 35.49 | 2:02.77 | |||||||
Noah Persson | 2005 | 54.13 | 2:56.90 | |||||||
7 | Vellinge-N Herrar1 [2005] | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 3:03.42 | ||||||
Isaac Barrett | 2005 | 35.04 | 35.04 | |||||||
Emrik Johansson | 2005 | 51.70 | 1:26.74 | |||||||
Carl-Magnus Källkvist | 2006 | 48.39 | 2:15.13 | |||||||
Lucas Stark | 2005 | 48.29 | 3:03.42 | |||||||
8 | SK Ran Pojkar Lag 2 | 2005 | Simklubben Ran | 3:04.44 | ||||||
Ahmad Alhaj | 2005 | 40.60 | 40.60 | |||||||
Yaser Sultan | 2005 | 45.38 | 1:25.98 | |||||||
Anton Bjursell | 2008 | 52.67 | 2:18.65 | |||||||
William Madsen | 2006 | 45.79 | 3:04.44 | |||||||
9 | Mkk Herrar [2005] Lag 2 | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:04.46 | ||||||
Ashkan Alyasvand | 2006 | 46.21 | 46.21 | |||||||
Vincent Berglind | 2005 | 46.75 | 1:32.96 | |||||||
Metin Salih | 2005 | 47.89 | 2:20.85 | |||||||
Malte Persson | 2005 | 43.61 | 3:04.46 | |||||||
10 | SK Ran Pojkar Lag 3 | 2005 | Simklubben Ran | 3:25.95 | ||||||
Leo Holmqvist | 2005 | 47.85 | 47.85 | |||||||
Kevin Andersson | 2005 | 51.71 | 1:39.56 | |||||||
Emil Hjalmarsson | 2006 | 51.26 | 2:30.82 | |||||||
Geri Paci | 2006 | 55.13 | 3:25.95 | |||||||
- | Mkk Herrar [2005] Lag 3 | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Filip Brodelius | 2006 | |||||||||
Dillar Said | 2005 | |||||||||
Oliver Madsen | 2005 | |||||||||
Eray Ölcer | 2006 | DNS | ||||||||
- | Poseidon Herrar Lag 1 | 2005 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 17:35 |