Results for Vårsimiaden Distrikt, Höganäs
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 1, 200m Medley fl 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.92 | 1:14.20 | 2:01.84 | 2:37.80 | |||
2 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.48 | 1:16.19 | 2:03.07 | 2:38.82 | |||
3 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.00 | 1:16.11 | 2:03.01 | 2:40.56 | |||
4 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 34.48 | 1:16.37 | 2:04.66 | 2:42.34 | |||
5 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 36.07 | 1:18.13 | 2:06.37 | 2:42.69 | |||
6 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 34.64 | 1:16.53 | 2:07.13 | 2:43.65 | |||
7 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.73 | 1:16.71 | 2:09.00 | 2:48.05 | |||
8 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 36.67 | 1:15.93 | 2:08.54 | 2:49.72 | |||
9 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.74 | 1:22.79 | 2:12.85 | 2:50.01 | |||
10 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.40 | 1:18.67 | 2:11.16 | 2:50.48 | |||
11 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.20 | 1:20.35 | 2:10.77 | 2:51.02 | |||
12 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 38.40 | 1:23.52 | 2:11.99 | 2:52.03 | |||
13 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 38.61 | 1:21.99 | 2:12.16 | 2:52.07 | |||
14 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 37.73 | 1:25.00 | 2:16.03 | 2:54.35 | |||
15 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 36.40 | 1:20.81 | 2:15.58 | 2:54.87 | |||
16 | Hanna Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.98 | 1:21.01 | 2:14.71 | 2:54.95 | |||
17 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 39.91 | 1:27.11 | 2:17.26 | 2:55.63 | |||
18 | Tilde Thorsson | 2003 | Simklubben Hajen | 36.75 | 1:23.85 | 2:17.00 | 2:56.66 | |||
19 | Anna Nilsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.63 | 1:25.55 | 2:20.00 | 2:59.07 | |||
20 | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 44.25 | 1:27.99 | 2:17.07 | 2:59.77 | |||
21 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 38.63 | 1:25.81 | 2:23.01 | 3:01.32 | |||
22 | Clara Huston | 2003 | Simklubben Hajen | 39.50 | 1:22.53 | 2:19.35 | 3:02.52 | |||
23 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 37.70 | 1:25.82 | 2:19.09 | 3:03.49 | |||
24 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 40.57 | 1:24.82 | 2:24.02 | 3:03.89 | |||
25 | Johanna Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 40.87 | 1:28.36 | 2:20.42 | 3:04.03 | |||
26 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.88 | 1:21.71 | 2:19.59 | 3:04.17 | |||
27 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.38 | 1:28.26 | 2:19.70 | 3:04.34 | |||
28 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 41.69 | 1:28.26 | 2:25.82 | 3:04.92 | |||
29 | Anna Twedberg | 2003 | Simsällskapet Iden | 38.02 | 1:26.97 | 2:22.85 | 3:07.39 | |||
30 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 43.67 | 1:30.67 | 2:25.41 | 3:07.64 | |||
31 | Emilia Johansson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 41.59 | 1:29.93 | 2:25.51 | 3:08.61 | |||
32 | Viktoria Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 43.23 | 1:31.76 | 2:23.82 | 3:09.43 | |||
33 | Tekla Hult | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 41.09 | 1:30.51 | 2:27.01 | 3:09.66 | |||
34 | Estelle Allard | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 42.48 | 1:32.40 | 2:29.16 | 3:13.51 | |||
35 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 49.01 | 1:38.72 | 2:44.39 | 3:30.88 | |||
- | Siri Vikman | 2003 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 2, 200m Medley po 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.42 | 1:11.29 | 1:59.13 | 2:33.80 | |||
2 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 33.46 | 1:13.88 | 2:03.41 | 2:38.29 | |||
3 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.73 | 1:14.89 | 2:03.75 | 2:39.10 | |||
4 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 35.22 | 1:20.04 | 2:12.10 | 2:46.69 | |||
5 | Wilmer Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 37.26 | 1:19.68 | 2:09.40 | 2:46.87 | |||
6 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.37 | 1:21.61 | 2:06.60 | 2:47.06 | |||
7 | Filip Cederholm | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.26 | 1:20.32 | 2:11.72 | 2:52.77 | |||
8 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 38.46 | 1:22.78 | 2:16.44 | 2:55.40 | |||
9 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.19 | 1:25.19 | 2:16.72 | 2:57.86 | |||
10 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.84 | 1:24.08 | 2:17.44 | 2:58.11 | |||
11 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 37.59 | 1:20.65 | 2:17.47 | 2:58.80 | |||
12 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.00 | 1:25.75 | 2:20.87 | 3:02.15 | |||
13 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 46.09 | 1:38.38 | 2:28.79 | 3:12.44 | |||
14 | Tim Larsson | 2003 | Simklubben Spiggarna | 44.65 | 1:33.72 | 2:42.45 | 3:29.66 | |||
- | Andre Wester | 2003 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 09:35 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 09:53 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 3, 200m Medley fl 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.89 | 1:14.96 | 2:05.04 | 2:42.09 | |||
2 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 37.43 | 1:20.96 | 2:10.09 | 2:46.67 | |||
3 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 34.09 | 1:17.90 | 2:07.10 | 2:47.35 | |||
4 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.56 | 1:18.16 | 2:12.89 | 2:52.90 | |||
5 | Alice Troedsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 41.48 | 1:30.02 | 2:22.63 | 3:03.09 | |||
6 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 38.65 | 1:28.13 | 2:22.10 | 3:05.56 | |||
7 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 43.32 | 1:29.25 | 2:21.50 | 3:05.58 | |||
8 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 39.55 | 1:25.29 | 2:24.10 | 3:06.34 | |||
9 | Tuva Edvinsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 41.50 | 1:28.59 | 2:24.67 | 3:06.41 | |||
10 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 43.12 | 1:33.67 | 2:24.56 | 3:06.52 | |||
11 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 41.86 | 1:31.14 | 2:25.03 | 3:07.69 | |||
12 | Cajsa Wöhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.82 | 1:27.83 | 2:24.08 | 3:07.99 | |||
13 | Ella Persson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 43.74 | 1:28.98 | 2:25.24 | 3:08.78 | |||
14 | Elsa Hjelmgren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 41.87 | 1:31.15 | 2:24.53 | 3:08.91 | |||
15 | Svea Raihle | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 41.80 | 1:32.16 | 2:24.50 | 3:08.92 | |||
16 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 38.80 | 1:28.20 | 2:27.20 | 3:10.21 | |||
17 | Johanna Hofvendahl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 44.63 | 1:34.93 | 2:29.46 | 3:14.32 | |||
18 | Saskia Kaminski | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | 42.23 | 1:33.46 | 2:33.59 | 3:16.11 | |||
19 | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 42.04 | 1:30.65 | 2:32.43 | 3:16.31 | |||
20 | Caisa Renström | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 46.92 | 1:38.36 | 2:32.41 | 3:18.67 | |||
21 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 45.54 | 1:37.95 | 2:35.07 | 3:22.40 | |||
22 | Selma Sundström-Krantz | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 45.02 | 1:37.36 | 2:39.31 | 3:26.05 | |||
23 | Ammie Axelsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 47.57 | 1:39.23 | 2:41.90 | 3:27.86 | |||
24 | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 49.74 | 1:47.42 | 2:45.27 | 3:34.37 | |||
25 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 54.05 | 1:45.89 | 2:46.36 | 3:35.48 | |||
- | Emma Nilsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Felicia Zander | 2004 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Frida Pekberg | 2004 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gabriella Mattsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Malm | 2004 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 09:53 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 10:06 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 4, 200m Medley po 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 36.04 | 1:16.85 | 2:06.75 | 2:44.26 | |||
2 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 37.14 | 1:19.21 | 2:11.31 | 2:48.23 | |||
3 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 39.43 | 1:23.28 | 2:10.91 | 2:50.01 | |||
4 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 35.81 | 1:19.49 | 2:18.42 | 2:56.25 | |||
5 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 41.18 | 1:22.89 | 2:17.32 | 2:57.74 | |||
6 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 40.59 | 1:23.59 | 2:18.68 | 2:59.94 | |||
7 | Noa Rydén | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 41.50 | 1:28.64 | 2:26.75 | 3:05.05 | |||
8 | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 45.29 | 1:31.70 | 2:25.81 | 3:06.78 | |||
9 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 42.85 | 1:30.83 | 2:22.56 | 3:08.91 | |||
10 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 45.68 | 1:34.72 | 2:33.45 | 3:17.33 | |||
11 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 42.96 | 1:31.71 | 2:31.25 | 3:19.10 | |||
12 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 49.52 | 1:39.07 | 2:40.01 | 3:24.39 | |||
- | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vincent Grahn | 2004 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 10:06 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 5, 100m Bröstsim fl 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.33 | 1:22.19 | |||||
2 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 39.11 | 1:22.81 | |||||
3 | Alva Söderberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 40.77 | 1:26.26 | |||||
4 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.96 | 1:26.64 | |||||
5 | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 41.07 | 1:26.76 | |||||
6 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 40.95 | 1:27.36 | |||||
7 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 41.79 | 1:27.68 | |||||
8 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 41.88 | 1:27.79 | |||||
9 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 41.84 | 1:28.33 | |||||
10 | Ella Persson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 41.54 | 1:28.66 | |||||
11 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 41.76 | 1:29.39 | |||||
12 | Viktoria Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 43.24 | 1:30.85 | |||||
13 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 43.21 | 1:32.01 | |||||
14 | Johanna Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 44.06 | 1:33.32 | |||||
15 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 44.30 | 1:34.29 | |||||
16 | Anna Twedberg | 2003 | Simsällskapet Iden | 44.70 | 1:35.64 | |||||
17 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 44.52 | 1:35.80 | |||||
18 | Emilia Johansson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 45.51 | 1:35.98 | |||||
19 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 44.86 | 1:36.36 | |||||
20 | Cecilia Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 45.93 | 1:39.89 | |||||
21 | Tekla Hult | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 48.21 | 1:41.18 | |||||
22 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 49.62 | 1:44.48 | |||||
23 | Celicia Hansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 50.23 | 1:48.18 | |||||
24 | Felicia Norrman | 2003 | Höganäs Simsällskap | 52.84 | 1:53.00 | |||||
25 | Bella Hallberg | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 1:00.37 | 2:06.94 | |||||
- | Matilda Olsson | 2003 | Simklubben Spiggarna | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 10:23 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 6, 100m Bröstsim po 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.38 | 1:21.44 | |||||
2 | Vlad Lupu | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 40.63 | 1:27.17 | |||||
3 | Filip Cederholm | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 40.74 | 1:28.04 | |||||
4 | Wilmer Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 43.03 | 1:30.53 | |||||
5 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 43.36 | 1:31.83 | |||||
6 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 43.53 | 1:32.69 | |||||
7 | David Alderbrink | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 44.26 | 1:36.45 | |||||
8 | Viktor Wiberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 46.57 | 1:38.68 | |||||
9 | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 46.22 | 1:40.06 | |||||
10 | Andre Wester | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 47.21 | 1:41.61 | |||||
11 | Hugo Hallberg | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 1:02.10 | 2:14.28 | |||||
- | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:06 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 7, 100m Bröstsim fl 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 42.34 | 1:27.60 | |||||
2 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 43.08 | 1:29.06 | |||||
3 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 42.33 | 1:29.16 | |||||
4 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 42.36 | 1:29.57 | |||||
5 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 42.26 | 1:30.07 | |||||
6 | Elsa Hjelmgren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 42.87 | 1:31.25 | |||||
7 | Caisa Renström | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 44.55 | 1:33.44 | |||||
8 | Svea Raihle | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 45.19 | 1:35.51 | |||||
9 | Alice Troedsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 45.96 | 1:35.75 | |||||
10 | Frida Pekberg | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 45.59 | 1:36.07 | |||||
11 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 44.47 | 1:36.33 | |||||
12 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 45.99 | 1:37.41 | |||||
13 | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | 45.81 | 1:38.02 | |||||
14 | Johanna Hofvendahl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 48.07 | 1:39.12 | |||||
15 | Wilma Ekstrand | 2004 | Simklubben Spiggarna | 47.45 | 1:39.43 | |||||
16 | Ida Holst Gerløv | 2004 | Höganäs Simsällskap | 48.68 | 1:43.07 | |||||
17 | Klara Nilsson | 2004 | Simklubben Hajen | 47.05 | 1:43.26 | |||||
18 | Kornelia Pavlovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 48.58 | 1:43.64 | |||||
19 | Tilda Persson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 49.25 | 1:43.82 | |||||
20 | Isabella Djuric | 2004 | Landskrona Simsällskap | 49.41 | 1:44.45 | |||||
21 | Lovisa Larsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 48.68 | 1:44.66 | |||||
22 | Ella Persson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 50.37 | 1:45.15 | |||||
23 | Emelie Rosquist | 2004 | Simklubben Lödde | 49.73 | 1:45.72 | |||||
24 | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 50.84 | 1:46.04 | |||||
25 | Tyra Jarvi | 2004 | Simsällskapet Iden | 50.82 | 1:46.83 | |||||
26 | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 50.79 | 1:46.85 | |||||
27 | Elsa Thell | 2004 | Landskrona Simsällskap | 50.70 | 1:47.17 | |||||
28 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 52.68 | 1:49.70 | |||||
29 | Nelly Gustavsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 52.40 | 1:50.39 | |||||
30 | Saskia Kaminski | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | 52.46 | 1:52.26 | |||||
31 | Elsa Wiberg | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 53.24 | 1:54.65 | |||||
32 | Gabriella Mattsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 53.99 | 1:55.52 | |||||
33 | Ammie Axelsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 56.26 | 1:59.48 | |||||
34 | Turid Bendz | 2004 | Höganäs Simsällskap | 59.07 | 2:10.63 | |||||
35 | Wilma Nidensjö | 2004 | Landskrona Simsällskap | 1:02.83 | 2:20.45 | |||||
- | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Ella Klein | 2004 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johanna Hanspers | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:06 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 8, 100m Bröstsim po 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 43.80 | 1:30.93 | |||||
2 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 43.66 | 1:31.78 | |||||
3 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 44.33 | 1:32.85 | |||||
4 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 45.05 | 1:36.09 | |||||
5 | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 47.63 | 1:39.28 | |||||
6 | Noa Rydén | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 48.21 | 1:41.95 | |||||
7 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 49.66 | 1:45.52 | |||||
8 | Ahmed Hamze | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 50.12 | 1:48.52 | |||||
9 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 51.53 | 1:48.76 | |||||
10 | Carl Rogmark | 2004 | Simklubben Hajen | 50.98 | 1:50.00 | |||||
11 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 56.24 | 2:02.99 | |||||
- | Tejas Petersén | 2004 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vincent Grahn | 2004 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:14 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 9, 100m Frisim fl 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.35 | 1:03.29 | |||||
2 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 30.58 | 1:03.37 | |||||
3 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.04 | 1:05.21 | |||||
4 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.17 | 1:06.61 | |||||
5 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 32.25 | 1:06.66 | |||||
6 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.21 | 1:07.08 | |||||
7 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.71 | 1:07.47 | |||||
8 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 32.63 | 1:08.22 | |||||
9 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.19 | 1:08.78 | |||||
10 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.07 | 1:09.24 | |||||
11 | Ella Persson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 32.75 | 1:09.31 | |||||
12 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 33.21 | 1:09.51 | |||||
13 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 33.81 | 1:09.57 | |||||
14 | Hanna Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.49 | 1:09.69 | |||||
15 | Hanna Barnell | 2003 | Simklubben Hajen | 33.84 | 1:10.83 | |||||
16 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 33.63 | 1:10.91 | |||||
17 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 33.90 | 1:10.99 | |||||
18 | Tilde Thorsson | 2003 | Simklubben Hajen | 34.67 | 1:11.66 | |||||
19 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 34.22 | 1:11.74 | |||||
20 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.77 | 1:11.94 | |||||
21 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 34.64 | 1:12.52 | |||||
22 | Emilia Johansson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 35.59 | 1:13.22 | |||||
23 | Anna Nilsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.52 | 1:13.30 | |||||
24 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 35.45 | 1:13.74 | |||||
25 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 37.17 | 1:15.25 | |||||
26 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 36.57 | 1:15.33 | |||||
27 | Anna Twedberg | 2003 | Simsällskapet Iden | 35.90 | 1:15.45 | |||||
27 | Tekla Hult | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 36.41 | 1:15.45 | |||||
29 | Johanna Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 35.92 | 1:15.58 | |||||
30 | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 36.13 | 1:16.06 | |||||
31 | Clara Huston | 2003 | Simklubben Hajen | 37.10 | 1:16.70 | |||||
32 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.28 | 1:16.95 | |||||
33 | Viktoria Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 37.59 | 1:17.05 | |||||
34 | Matilda Olsson | 2003 | Simklubben Spiggarna | 36.40 | 1:17.17 | |||||
35 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 36.09 | 1:17.81 | |||||
36 | Cecilia Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.93 | 1:17.88 | |||||
37 | Estelle Allard | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 37.05 | 1:19.90 | |||||
38 | Siri Vikman | 2003 | Simklubben Hajen | 39.83 | 1:26.29 | |||||
39 | Felicia Norrman | 2003 | Höganäs Simsällskap | 42.39 | 1:30.50 | |||||
40 | Celicia Hansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 45.84 | 1:36.93 | |||||
- | Bella Hallberg | 2003 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | DNS | ||||||
- | Ellen Johansson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:40 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 10, 100m Frisim po 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 28.54 | 59.31 | |||||
2 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 28.95 | 1:00.46 | |||||
3 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.08 | 1:03.19 | |||||
4 | Vlad Lupu | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 30.67 | 1:05.35 | |||||
5 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 32.09 | 1:07.00 | |||||
6 | Filip Cederholm | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.94 | 1:09.05 | |||||
7 | Wilmer Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 32.99 | 1:09.26 | |||||
8 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 33.06 | 1:10.24 | |||||
9 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.55 | 1:10.92 | |||||
10 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 34.18 | 1:11.02 | |||||
11 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.24 | 1:11.77 | |||||
12 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.82 | 1:14.32 | |||||
13 | David Alderbrink | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.46 | 1:14.77 | |||||
14 | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 36.06 | 1:14.83 | |||||
15 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.97 | 1:14.97 | |||||
16 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.39 | 1:17.53 | |||||
17 | Jakob Kristersson | 2003 | Simsällskapet Iden | 37.29 | 1:21.12 | |||||
18 | Andre Wester | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 38.10 | 1:21.61 | |||||
19 | Tim Larsson | 2003 | Simklubben Spiggarna | 39.75 | 1:23.68 | |||||
20 | Hugo Hallberg | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 44.04 | 1:35.83 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:40 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 12:02 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 11, 100m Frisim fl 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.52 | 1:06.00 | |||||
2 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 32.94 | 1:07.32 | |||||
3 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.06 | 1:09.87 | |||||
4 | Emma Nilsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.83 | 1:11.89 | |||||
5 | Tuva Edvinsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.21 | 1:12.76 | |||||
6 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 35.81 | 1:14.74 | |||||
7 | Frida Pekberg | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 36.20 | 1:14.82 | |||||
8 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 35.19 | 1:15.12 | |||||
9 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 34.75 | 1:15.42 | |||||
10 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 36.30 | 1:15.70 | |||||
11 | Saskia Kaminski | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | 36.02 | 1:16.00 | |||||
12 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 35.19 | 1:16.56 | |||||
13 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 35.45 | 1:16.58 | |||||
14 | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 37.19 | 1:17.36 | |||||
15 | Svea Raihle | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 37.40 | 1:17.59 | |||||
16 | Alice Troedsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 38.04 | 1:17.83 | |||||
17 | Isabella Djuric | 2004 | Landskrona Simsällskap | 37.97 | 1:20.36 | |||||
18 | Ella Persson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 38.74 | 1:21.09 | |||||
19 | Kornelia Pavlovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 38.96 | 1:21.51 | |||||
20 | Wilma Ekstrand | 2004 | Simklubben Spiggarna | 38.13 | 1:22.91 | |||||
21 | Johanna Hofvendahl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.99 | 1:23.06 | |||||
22 | Alicia Ståhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.24 | 1:23.56 | |||||
23 | Klara Nilsson | 2004 | Simklubben Hajen | 38.47 | 1:23.94 | |||||
24 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 40.02 | 1:24.23 | |||||
25 | Tilda Persson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.78 | 1:24.54 | |||||
26 | Caisa Renström | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 40.75 | 1:24.62 | |||||
27 | Johanna Hanspers | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 40.71 | 1:24.99 | |||||
28 | Felicia Zander | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 40.42 | 1:25.66 | |||||
29 | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | 41.07 | 1:25.87 | |||||
30 | Selma Sundström-Krantz | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 42.21 | 1:26.04 | |||||
31 | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 40.97 | 1:26.35 | |||||
32 | Emelie Rosquist | 2004 | Simklubben Lödde | 41.43 | 1:26.52 | |||||
33 | Gabriella Mattsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 41.98 | 1:27.81 | |||||
34 | Elsa Thell | 2004 | Landskrona Simsällskap | 41.79 | 1:28.03 | |||||
35 | Ida Holst Gerløv | 2004 | Höganäs Simsällskap | 41.91 | 1:28.40 | |||||
36 | Ammie Axelsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 41.63 | 1:28.54 | |||||
37 | Tyra Jarvi | 2004 | Simsällskapet Iden | 41.18 | 1:28.96 | |||||
38 | Nelly Gustavsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 41.89 | 1:30.00 | |||||
39 | Matilda Malm | 2004 | Höganäs Simsällskap | 40.63 | 1:30.56 | |||||
40 | Ella Klein | 2004 | Höganäs Simsällskap | 43.80 | 1:31.58 | |||||
41 | Lovisa Larsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 42.63 | 1:31.59 | |||||
42 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 46.57 | 1:35.30 | |||||
43 | Elsa Wiberg | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 45.72 | 1:36.30 | |||||
44 | Turid Bendz | 2004 | Höganäs Simsällskap | 50.58 | 1:50.94 | |||||
45 | Wilma Nidensjö | 2004 | Landskrona Simsällskap | 1:00.45 | 2:13.25 | |||||
- | Cajsa Wöhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 12:02 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 12:08 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 12, 100m Frisim po 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.29 | 1:04.76 | |||||
2 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 33.19 | 1:08.32 | |||||
3 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 33.33 | 1:08.54 | |||||
4 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.76 | 1:10.59 | |||||
5 | Noa Rydén | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 34.42 | 1:11.87 | |||||
6 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 34.16 | 1:12.36 | |||||
7 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 36.94 | 1:14.88 | |||||
8 | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 36.62 | 1:15.96 | |||||
9 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 37.03 | 1:17.99 | |||||
10 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 36.60 | 1:18.82 | |||||
11 | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 37.11 | 1:19.45 | |||||
12 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 37.62 | 1:20.59 | |||||
13 | Vincent Grahn | 2004 | Höganäs Simsällskap | 40.23 | 1:21.54 | |||||
14 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 40.24 | 1:21.73 | |||||
15 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 38.98 | 1:22.00 | |||||
16 | Calle Johansson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 40.50 | 1:23.29 | |||||
17 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 39.96 | 1:23.67 | |||||
18 | Ahmed Hamze | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.56 | 1:24.45 | |||||
19 | Carl Rogmark | 2004 | Simklubben Hajen | 44.80 | 1:35.51 | |||||
- | Tejas Petersén | 2004 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 12:08 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 12:33 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 13, 4X100m Medley fl 12-13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Hs Damer [2004] Lag 1 | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 4:57.10 | ||||||
Alicia Johansson | 2003 | 35.64 | 1:13.13 | 1:13.13 | ||||||
Alice Persson | 2003 | 38.66 | 1:21.91 | 2:35.04 | ||||||
Tyra Littorin | 2004 | 35.44 | 1:18.27 | 3:53.31 | ||||||
Angelina Agrell | 2003 | 30.20 | 1:03.79 | 4:57.10 | ||||||
2 | Landskrona Damer [2003] 1 | 2003 | Landskrona Simsällskap | 5:09.08 | ||||||
Wilma Rundblad | 2003 | 37.81 | 1:18.10 | 1:18.10 | ||||||
Tilde Röiseth | 2003 | 40.85 | 1:26.99 | 2:45.09 | ||||||
Linnéa Lindh | 2003 | 35.49 | 1:17.66 | 4:02.75 | ||||||
Matilda Hoff | 2003 | 31.42 | 1:06.33 | 5:09.08 | ||||||
3 | SK Hajen Flickor Lag 1 | 2003 | Simklubben Hajen | 5:09.88 | ||||||
Ella Jeppsson | 2003 | 37.46 | 1:17.29 | 1:17.29 | ||||||
Elsa Bitzén | 2003 | 39.04 | 1:24.68 | 2:41.97 | ||||||
Freja Werker | 2003 | 36.31 | 1:21.95 | 4:03.92 | ||||||
Ella Gutenwik | 2004 | 31.35 | 1:05.96 | 5:09.88 | ||||||
4 | Höganäs SS Flickor | 2003 | Höganäs Simsällskap | 5:11.20 | ||||||
Alice Tufvesson | 2003 | 37.28 | 1:16.24 | 1:16.24 | ||||||
Julia Andersson | 2003 | 41.09 | 1:29.81 | 2:46.05 | ||||||
Alva Söderberg | 2003 | 34.25 | 1:17.21 | 4:03.26 | ||||||
Ella Persson | 2003 | 32.18 | 1:07.94 | 5:11.20 | ||||||
5 | Äss Töser 1 | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 5:18.53 | ||||||
Nelly Hansson | 2004 | 38.03 | 1:17.65 | 1:17.65 | ||||||
Emmie Andersson | 2003 | 40.11 | 1:26.28 | 2:43.93 | ||||||
Bianca Jarbsjö | 2003 | 37.25 | 1:24.22 | 4:08.15 | ||||||
Ebba Hellzén | 2003 | 32.66 | 1:10.38 | 5:18.53 | ||||||
6 | Hs Damer [2004] Lag 2 | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 5:20.44 | ||||||
Hanna Pettersson | 2003 | 38.27 | 1:19.65 | 1:19.65 | ||||||
Emilia Nordén | 2003 | 40.68 | 1:26.55 | 2:46.20 | ||||||
Karla Stjepanetic | 2003 | 38.16 | 1:22.92 | 4:09.12 | ||||||
Anna Nilsson | 2003 | 34.10 | 1:11.32 | 5:20.44 | ||||||
7 | SK Lödde Lag 1 [2003] | 2003 | Simklubben Lödde | 5:24.06 | ||||||
Hanne Husby | 2004 | 40.89 | 1:26.34 | 1:26.34 | ||||||
Julia Nilsson | 2004 | 44.80 | 1:33.31 | 2:59.65 | ||||||
Isabel Smideberg | 2004 | 35.39 | 1:16.78 | 4:16.43 | ||||||
Filippa Dihle | 2003 | 32.24 | 1:07.63 | 5:24.06 | ||||||
8 | Hs Damer [2004] Lag 3 | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 5:27.31 | ||||||
Emma Nilsson | 2004 | 40.14 | 1:22.28 | 1:22.28 | ||||||
Elsa Hjelmgren | 2004 | 41.21 | 1:28.82 | 2:51.10 | ||||||
Elsa Andersson | 2004 | 37.62 | 1:24.69 | 4:15.79 | ||||||
Tuva Edvinsson | 2004 | 33.54 | 1:11.52 | 5:27.31 | ||||||
9 | SS Iden Damer [2003] | 2003 | Simsällskapet Iden | 5:27.40 | ||||||
Josefin Dellhede | 2003 | 38.91 | 1:18.61 | 1:18.61 | ||||||
Anna Twedberg | 2003 | 43.96 | 1:34.48 | 2:53.09 | ||||||
Viktoria Dellhede | 2003 | 36.67 | 1:20.10 | 4:13.19 | ||||||
Angelica Böhme | 2003 | 35.52 | 1:14.21 | 5:27.40 | ||||||
10 | SK Hajen Flickor Lag 2 | 2003 | Simklubben Hajen | 5:30.09 | ||||||
Clara Huston | 2003 | 40.19 | 1:24.01 | 1:24.01 | ||||||
Thea Dahlqvist | 2003 | 40.32 | 1:27.39 | 2:51.40 | ||||||
Tilde Thorsson | 2003 | 38.62 | 1:26.40 | 4:17.80 | ||||||
Hanna Barnell | 2003 | 34.04 | 1:12.29 | 5:30.09 | ||||||
11 | Landskrona Damer [2003] 2 | 2003 | Landskrona Simsällskap | 5:51.59 | ||||||
Emelie Ek-Värn | 2004 | 39.78 | 1:21.73 | 1:21.73 | ||||||
Fanny Hess | 2004 | 44.41 | 1:35.49 | 2:57.22 | ||||||
Emma Hassling | 2004 | 41.97 | 1:35.73 | 4:32.95 | ||||||
Isabella Djuric | 2004 | 37.49 | 1:18.64 | 5:51.59 | ||||||
12 | Hs Damer [2004] Lag 4 | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 5:51.78 | ||||||
Svea Raihle | 2004 | 42.40 | 1:25.60 | 1:25.60 | ||||||
Cecilia Pettersson | 2003 | 45.95 | 1:42.66 | 3:08.26 | ||||||
Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | 39.91 | 1:30.28 | 4:38.54 | ||||||
Cajsa Wöhl | 2004 | 35.30 | 1:13.24 | 5:51.78 | ||||||
13 | SK Lödde Lag 2 [2003] | 2003 | Simklubben Lödde | 6:18.89 | ||||||
Agnes Ljungberg | 2004 | 46.54 | 1:34.96 | 1:34.96 | ||||||
Emma Martinsson | 2004 | 51.18 | 1:49.41 | 3:24.37 | ||||||
Milla Andersson | 2003 | 37.34 | 1:25.57 | 4:49.94 | ||||||
Emelie Rosquist | 2004 | 42.04 | 1:28.95 | 6:18.89 | ||||||
14 | Äss Töser 4 | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 6:49.30 | ||||||
Felicia Zander | 2004 | 51.89 | 1:46.09 | 1:46.09 | ||||||
Klara Harrysson | 2004 | 49.52 | 1:45.65 | 3:31.74 | ||||||
Ammie Axelsson | 2004 | 51.06 | 1:52.50 | 5:24.24 | ||||||
Ellen Johansson | 2003 | 40.20 | 1:25.06 | 6:49.30 | ||||||
- | Äss Töser 2 | 2003 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Äss Töser 3 | 2003 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Ella Persson | 2004 | 43.62 | 1:28.49 | 1:28.49 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 12:33 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 12:42 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 14, 4X100m Medley po 12-13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Hs Herrar [2004] Lag 1 | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 4:55.31 | ||||||
William Lundblad | 2004 | 37.56 | 1:16.53 | 1:16.53 | ||||||
Kalle Edelhamre | 2003 | 40.08 | 1:25.78 | 2:42.31 | ||||||
Jacob Söderberg | 2003 | 32.26 | 1:09.17 | 3:51.48 | ||||||
Henning Cederlund | 2003 | 30.08 | 1:03.83 | 4:55.31 | ||||||
2 | Hs Herrar [2004] Lag 2 | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 5:24.14 | ||||||
Filip Cederholm | 2003 | 38.05 | 1:18.13 | 1:18.13 | ||||||
Alexander Larsson | 2003 | 43.69 | 1:32.68 | 2:50.81 | ||||||
Viktor Wiberg | 2003 | 35.49 | 1:19.25 | 4:10.06 | ||||||
Alan Jovic | 2004 | 33.63 | 1:14.08 | 5:24.14 | ||||||
3 | Äss Pågar | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 5:33.33 | ||||||
Stig Greiner | 2003 | 39.79 | 1:22.02 | 1:22.02 | ||||||
Wilmer Ingvarsson | 2003 | 43.04 | 1:31.59 | 2:53.61 | ||||||
Gustaf Stokholm | 2004 | 37.36 | 1:23.78 | 4:17.39 | ||||||
Noa Rydén | 2004 | 35.92 | 1:15.94 | 5:33.33 | ||||||
4 | Landskrona Herrar [2003] | 2003 | Landskrona Simsällskap | 5:54.05 | ||||||
Jesper Ring | 2003 | 40.09 | 1:22.62 | 1:22.62 | ||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 43.70 | 1:34.06 | 2:56.68 | ||||||
Viggo Thomsen | 2004 | 45.36 | 1:43.25 | 4:39.93 | ||||||
Markus Rydgren | 2003 | 35.10 | 1:14.12 | 5:54.05 | ||||||
5 | SK Hajen Pojkar | 2003 | Simklubben Hajen | 5:54.17 | ||||||
Måns Burmester-Lysell | 2004 | 39.78 | 1:20.54 | 1:20.54 | ||||||
Carl Rogmark | 2004 | 51.27 | 1:50.58 | 3:11.12 | ||||||
Gabriel Agardh | 2003 | 38.96 | 1:29.29 | 4:40.41 | ||||||
Malte Laurén | 2004 | 36.07 | 1:13.76 | 5:54.17 | ||||||
6 | Höganäs SS Pojkar | 2003 | Höganäs Simsällskap | 6:11.59 | ||||||
Theo Andersson | 2004 | 46.63 | 1:35.82 | 1:35.82 | ||||||
Vincent Grahn | 2004 | 45.33 | 1:37.52 | 3:13.34 | ||||||
Love Andersson | 2004 | 47.24 | 1:45.74 | 4:59.08 | ||||||
Edward Gudmundsson | 2003 | 34.65 | 1:12.51 | 6:11.59 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 12:42 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 15:43 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 15, 400m Frisim fl 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:12.95 | 2:28.18 | 3:42.65 | 4:53.70 | |||
2 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:13.01 | 2:28.56 | 3:42.84 | 4:54.49 | |||
3 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 1:13.00 | 2:29.62 | 3:46.78 | 5:02.38 | |||
4 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 1:12.06 | 2:30.94 | 3:51.05 | 5:09.23 | |||
5 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:12.03 | 2:31.45 | 3:52.03 | 5:10.70 | |||
6 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 1:14.03 | 2:34.27 | 3:50.06 | 5:15.15 | |||
7 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 1:15.75 | 2:37.82 | 3:59.87 | 5:19.41 | |||
8 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 1:18.12 | 2:41.57 | 4:04.54 | 5:24.36 | |||
9 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 1:19.84 | 2:42.96 | 4:05.95 | 5:24.51 | |||
10 | Hanna Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:17.82 | 2:40.63 | 4:03.49 | 5:24.69 | |||
11 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 1:18.97 | 2:43.87 | 4:08.90 | 5:28.01 | |||
12 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 1:17.09 | 2:44.87 | 4:13.37 | 5:35.72 | |||
13 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 1:21.32 | 2:48.50 | 4:16.25 | 5:41.85 | |||
14 | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 1:21.85 | 2:51.37 | 4:19.85 | 5:45.22 | |||
15 | Hanna Barnell | 2003 | Simklubben Hajen | 1:17.42 | 2:46.33 | 4:17.78 | 5:45.54 | |||
16 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 1:22.73 | 2:51.16 | 4:19.83 | 5:45.58 | |||
17 | Emilia Johansson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 1:23.92 | 2:54.82 | 4:25.76 | 5:50.38 | |||
18 | Tekla Hult | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 1:24.71 | 2:55.93 | 4:27.06 | 5:53.42 | |||
19 | Cecilia Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:23.56 | 2:55.85 | 4:25.98 | 5:54.00 | |||
19 | Matilda Olsson | 2003 | Simklubben Spiggarna | 1:21.25 | 2:52.09 | 4:24.78 | 5:54.00 | |||
21 | Johanna Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 1:23.42 | 2:55.00 | 4:26.01 | 5:54.38 | |||
22 | Viktoria Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 1:24.94 | 2:57.51 | 4:30.11 | 6:00.98 | |||
23 | Estelle Allard | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:28.73 | 3:05.75 | 4:43.93 | 6:17.43 | |||
24 | Ellen Johansson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 1:34.01 | 3:15.09 | 4:58.45 | 6:33.20 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 15:43 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 15:43 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 16, 400m Frisim po 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:10.37 | 2:25.34 | 3:39.95 | 4:51.03 | |||
2 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 1:12.08 | 2:31.05 | 3:50.30 | 5:06.72 | |||
3 | Vlad Lupu | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:14.34 | 2:35.00 | 3:58.31 | 5:13.79 | |||
4 | Wilmer Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 1:15.31 | 2:37.14 | 4:00.12 | 5:17.97 | |||
5 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:17.11 | 2:41.70 | 4:06.28 | 5:29.49 | |||
6 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 1:16.59 | 2:41.28 | 4:06.55 | 5:30.49 | |||
7 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 1:17.73 | 2:42.81 | 4:08.86 | 5:32.85 | |||
8 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 1:16.88 | 2:43.32 | 4:12.15 | 5:38.80 | |||
9 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 5:57.58 | 5:57.58 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 15:43 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:05 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 17, 200m Frisim fl 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.62 | 1:10.61 | 1:47.81 | 2:23.76 | |||
2 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 34.68 | 1:12.25 | 1:50.23 | 2:27.18 | |||
3 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 34.93 | 1:13.28 | 1:51.45 | 2:28.98 | |||
4 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.16 | 1:13.12 | 1:53.90 | 2:33.56 | |||
5 | Tuva Edvinsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.90 | 1:16.77 | 2:00.02 | 2:41.33 | |||
6 | Frida Pekberg | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 37.26 | 1:19.08 | 2:01.63 | 2:42.12 | |||
7 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 36.69 | 1:18.29 | 2:01.41 | 2:43.12 | |||
8 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 37.74 | 1:20.27 | 2:04.20 | 2:44.20 | |||
9 | Cajsa Wöhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 37.80 | 1:19.63 | 2:01.89 | 2:44.24 | |||
10 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 36.05 | 1:19.16 | 2:04.31 | 2:45.04 | |||
11 | Saskia Kaminski | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | 38.41 | 1:22.47 | 2:07.33 | 2:48.93 | |||
12 | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 39.21 | 1:23.23 | 2:08.39 | 2:50.92 | |||
13 | Alice Troedsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 41.23 | 1:26.96 | 2:11.31 | 2:51.38 | |||
14 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 38.23 | 1:22.48 | 2:09.16 | 2:53.86 | |||
15 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 38.09 | 1:22.49 | 2:09.35 | 2:55.14 | |||
16 | Ella Persson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 40.88 | 1:28.22 | 2:15.89 | 2:59.41 | |||
17 | Caisa Renström | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 41.68 | 1:29.37 | 2:15.92 | 3:02.47 | |||
18 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 43.65 | 1:31.99 | 2:21.31 | 3:07.12 | |||
19 | Felicia Zander | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 43.13 | 1:32.45 | 2:23.99 | 3:09.27 | |||
20 | Elsa Thell | 2004 | Landskrona Simsällskap | 42.40 | 1:30.62 | 2:20.34 | 3:09.53 | |||
21 | Ammie Axelsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 44.88 | 1:34.04 | 2:24.24 | 3:10.56 | |||
22 | Emelie Rosquist | 2004 | Simklubben Lödde | 45.30 | 1:35.41 | 2:26.83 | 3:14.81 | |||
23 | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 47.06 | 1:37.78 | 2:30.82 | 3:18.84 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:05 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:07 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 18, 200m Frisim po 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.17 | 1:10.03 | 1:46.58 | 2:22.85 | |||
2 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.76 | 1:16.70 | 1:56.81 | 2:35.93 | |||
3 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 36.71 | 1:17.34 | 1:55.79 | 2:37.93 | |||
4 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 36.53 | 1:16.23 | 1:58.40 | 2:39.69 | |||
5 | Noa Rydén | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 37.79 | 1:18.93 | 2:00.10 | 2:41.13 | |||
6 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 38.70 | 1:22.25 | 2:04.80 | 2:46.18 | |||
7 | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 37.70 | 1:21.21 | 2:04.29 | 2:46.47 | |||
8 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 39.02 | 1:23.59 | 2:08.89 | 2:52.24 | |||
9 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 39.35 | 1:25.03 | 2:11.99 | 2:57.00 | |||
10 | Vincent Grahn | 2004 | Höganäs Simsällskap | 40.70 | 1:27.66 | 2:13.37 | 2:57.13 | |||
11 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 42.19 | 1:29.37 | 2:18.26 | 3:03.05 | |||
12 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 42.75 | 1:31.62 | 2:21.34 | 3:08.24 | |||
- | Calle Johansson | 2004 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:07 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:23 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 19, 100m Fjärilsim fl 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 34.92 | 1:15.17 | |||||
2 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.99 | 1:15.24 | |||||
3 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.62 | 1:17.01 | |||||
4 | Alva Söderberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 36.54 | 1:18.50 | |||||
5 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 37.02 | 1:19.90 | |||||
6 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.49 | 1:20.32 | |||||
7 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 37.29 | 1:21.00 | |||||
8 | Ella Persson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 37.85 | 1:23.08 | |||||
9 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 37.43 | 1:23.53 | |||||
10 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 38.26 | 1:25.05 | |||||
11 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 39.82 | 1:25.33 | |||||
12 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.28 | 1:27.04 | |||||
13 | Tilde Thorsson | 2003 | Simklubben Hajen | 40.32 | 1:27.11 | |||||
14 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 38.56 | 1:27.38 | |||||
15 | Tekla Hult | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 41.66 | 1:29.17 | |||||
16 | Clara Huston | 2003 | Simklubben Hajen | 40.59 | 1:30.26 | |||||
17 | Emilia Johansson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 41.94 | 1:31.76 | |||||
18 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 42.03 | 1:32.04 | |||||
19 | Hanna Barnell | 2003 | Simklubben Hajen | 41.02 | 1:33.42 | |||||
20 | Johanna Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 42.54 | 1:33.77 | |||||
21 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 43.06 | 1:35.70 | |||||
22 | Viktoria Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 44.72 | 1:36.08 | |||||
23 | Cecilia Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 41.83 | 1:36.56 | |||||
24 | Estelle Allard | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 44.64 | 1:38.85 | |||||
25 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 48.07 | 1:46.31 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:23 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 20, 100m Fjärilsim po 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.52 | 1:09.46 | |||||
2 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 33.93 | 1:13.56 | |||||
3 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 38.37 | 1:24.19 | |||||
4 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.76 | 1:26.13 | |||||
5 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.14 | 1:26.72 | |||||
6 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.42 | 1:27.95 | |||||
7 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 40.08 | 1:29.38 | |||||
8 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 39.59 | 1:30.92 | |||||
9 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.30 | 1:32.05 | |||||
10 | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 44.93 | 1:36.73 | |||||
11 | Tim Larsson | 2003 | Simklubben Spiggarna | 44.47 | 1:37.14 | |||||
- | Jakob Kristersson | 2003 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
- | Wilmer Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:31 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:44 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 21, 50m Fjärilsim fl 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 33.46 | ||||||
1 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.46 | ||||||
3 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.82 | ||||||
4 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 36.77 | ||||||
5 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 37.35 | ||||||
6 | Alice Troedsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 38.25 | ||||||
7 | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 38.60 | ||||||
8 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 38.80 | ||||||
9 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 38.97 | ||||||
10 | Saskia Kaminski | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | 39.08 | ||||||
11 | Cajsa Wöhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.44 | ||||||
12 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 40.19 | ||||||
13 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 40.21 | ||||||
14 | Svea Raihle | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 40.33 | ||||||
15 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 41.06 | ||||||
16 | Wilma Ekstrand | 2004 | Simklubben Spiggarna | 41.23 | ||||||
17 | Saga Extergren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 41.38 | ||||||
18 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 41.69 | ||||||
19 | Kornelia Pavlovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 42.25 | ||||||
20 | Johanna Hanspers | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 42.78 | ||||||
21 | Johanna Hofvendahl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 43.13 | ||||||
22 | Frida Pekberg | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 43.30 | ||||||
23 | Selma Sundström-Krantz | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 43.49 | ||||||
24 | Ella Persson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 44.03 | ||||||
25 | Tilda Persson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 44.79 | ||||||
26 | Alicia Ståhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 45.67 | ||||||
27 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 45.81 | ||||||
28 | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 47.97 | ||||||
29 | Caisa Renström | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 48.10 | ||||||
30 | Matilda Malm | 2004 | Höganäs Simsällskap | 48.33 | ||||||
31 | Lovisa Larsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 48.98 | ||||||
32 | Elsa Thell | 2004 | Landskrona Simsällskap | 49.56 | ||||||
33 | Felicia Zander | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 49.82 | ||||||
34 | Ammie Axelsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 51.61 | ||||||
35 | Emelie Rosquist | 2004 | Simklubben Lödde | 52.00 | ||||||
- | Elsa Hjelmgren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elsa Wiberg | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emma Nilsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
- | Gabriella Mattsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:44 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:50 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 22, 50m Fjärilsim po 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.79 | ||||||
2 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 34.01 | ||||||
3 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 35.16 | ||||||
4 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 37.17 | ||||||
5 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 40.26 | ||||||
6 | Noa Rydén | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 40.55 | ||||||
7 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 40.91 | ||||||
8 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 42.88 | ||||||
9 | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 43.53 | ||||||
10 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 44.17 | ||||||
11 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 44.26 | ||||||
12 | Ahmed Hamze | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 46.27 | ||||||
13 | Vincent Grahn | 2004 | Höganäs Simsällskap | 49.77 | ||||||
14 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 51.03 | ||||||
- | Calle Johansson | 2004 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:50 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 17:24 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 23, 100m Ryggsim fl 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 34.75 | 1:11.73 | |||||
2 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.87 | 1:12.03 | |||||
3 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.46 | 1:13.08 | |||||
4 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.68 | 1:15.33 | |||||
5 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 37.38 | 1:16.02 | |||||
6 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 37.61 | 1:16.28 | |||||
7 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 37.62 | 1:16.85 | |||||
8 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 37.96 | 1:17.08 | |||||
9 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.47 | 1:17.66 | |||||
10 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 38.05 | 1:17.77 | |||||
11 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.87 | 1:18.42 | |||||
12 | Hanna Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.94 | 1:20.32 | |||||
13 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.55 | 1:20.87 | |||||
14 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 40.17 | 1:20.88 | |||||
15 | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 39.88 | 1:22.40 | |||||
16 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 40.56 | 1:23.62 | |||||
17 | Clara Huston | 2003 | Simklubben Hajen | 40.98 | 1:23.69 | |||||
18 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 40.99 | 1:24.52 | |||||
19 | Hanna Barnell | 2003 | Simklubben Hajen | 42.06 | 1:25.64 | |||||
20 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 41.52 | 1:25.88 | |||||
21 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 42.20 | 1:26.40 | |||||
22 | Emilia Johansson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 43.08 | 1:26.47 | |||||
23 | Tekla Hult | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 42.21 | 1:26.59 | |||||
24 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 43.01 | 1:26.66 | |||||
25 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 43.49 | 1:27.47 | |||||
26 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 43.06 | 1:27.55 | |||||
27 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 43.72 | 1:28.66 | |||||
28 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 43.23 | 1:29.20 | |||||
29 | Johanna Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 43.19 | 1:29.81 | |||||
30 | Estelle Allard | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 44.05 | 1:30.88 | |||||
31 | Cecilia Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 44.55 | 1:33.44 | |||||
32 | Viktoria Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 47.19 | 1:34.75 | |||||
33 | Felicia Norrman | 2003 | Höganäs Simsällskap | 49.46 | 1:42.10 | |||||
34 | Ellen Johansson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 54.48 | 1:47.74 | |||||
35 | Celicia Hansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 52.71 | 1:49.91 | |||||
36 | Bella Hallberg | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 57.09 | 1:56.47 | |||||
- | Siri Vikman | 2003 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 17:24 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 17:30 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 24, 100m Ryggsim po 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.16 | 1:11.39 | |||||
2 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 34.94 | 1:11.93 | |||||
3 | Filip Cederholm | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 37.51 | 1:17.03 | |||||
4 | Vlad Lupu | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 38.69 | 1:18.73 | |||||
5 | Wilmer Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 39.00 | 1:18.74 | |||||
6 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 38.24 | 1:19.49 | |||||
7 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 38.57 | 1:19.73 | |||||
8 | Viktor Wiberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.73 | 1:23.33 | |||||
9 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.56 | 1:23.67 | |||||
10 | Olle Rasmusson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 40.55 | 1:23.99 | |||||
11 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 41.87 | 1:24.81 | |||||
12 | David Alderbrink | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 42.87 | 1:27.40 | |||||
13 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 42.63 | 1:28.35 | |||||
14 | Tim Larsson | 2003 | Simklubben Spiggarna | 46.78 | 1:35.76 | |||||
15 | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 46.19 | 1:35.78 | |||||
16 | Jakob Kristersson | 2003 | Simsällskapet Iden | 45.40 | 1:36.81 | |||||
17 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 48.10 | 1:38.27 | |||||
18 | Hugo Hallberg | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 55.24 | 1:54.94 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 17:30 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 17:52 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 25, 100m Ryggsim fl 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 37.64 | 1:17.29 | |||||
2 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 38.80 | 1:18.52 | |||||
3 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 38.50 | 1:19.22 | |||||
4 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 39.66 | 1:20.98 | |||||
5 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 40.86 | 1:21.58 | |||||
6 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.88 | 1:21.62 | |||||
7 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 39.76 | 1:22.03 | |||||
8 | Emma Nilsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 40.38 | 1:22.60 | |||||
9 | Saga Extergren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 40.88 | 1:23.28 | |||||
10 | Alice Troedsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 42.92 | 1:25.47 | |||||
11 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 40.95 | 1:25.53 | |||||
12 | Tuva Edvinsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 42.25 | 1:25.92 | |||||
13 | Ella Persson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 42.69 | 1:26.74 | |||||
14 | Frida Pekberg | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 43.30 | 1:26.81 | |||||
15 | Svea Raihle | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 44.02 | 1:27.36 | |||||
16 | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 43.54 | 1:28.05 | |||||
17 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 43.95 | 1:28.84 | |||||
18 | Johanna Hofvendahl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 43.46 | 1:29.08 | |||||
19 | Cajsa Wöhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 43.63 | 1:29.47 | |||||
20 | Saskia Kaminski | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | 44.54 | 1:30.67 | |||||
21 | Wilma Ekstrand | 2004 | Simklubben Spiggarna | 44.98 | 1:30.81 | |||||
22 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 45.59 | 1:33.86 | |||||
23 | Selma Sundström-Krantz | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 47.36 | 1:34.20 | |||||
24 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 47.00 | 1:34.93 | |||||
25 | Tilda Persson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 46.31 | 1:35.04 | |||||
26 | Tyra Jarvi | 2004 | Simsällskapet Iden | 45.71 | 1:35.59 | |||||
27 | Caisa Renström | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 47.91 | 1:36.55 | |||||
28 | Alicia Ståhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 48.02 | 1:38.41 | |||||
29 | Emelie Rosquist | 2004 | Simklubben Lödde | 49.02 | 1:38.97 | |||||
30 | Lovisa Larsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 49.06 | 1:41.15 | |||||
31 | Johanna Hanspers | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 48.50 | 1:41.35 | |||||
32 | Ammie Axelsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 50.21 | 1:41.47 | |||||
33 | Gabriella Mattsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 49.98 | 1:42.27 | |||||
34 | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 50.23 | 1:43.58 | |||||
35 | Ella Klein | 2004 | Höganäs Simsällskap | 50.06 | 1:43.70 | |||||
- | Elsa Hjelmgren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elsa Wiberg | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 17:52 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 18:36 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 26, 100m Ryggsim po12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 36.98 | 1:15.63 | |||||
2 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 37.72 | 1:16.98 | |||||
3 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 38.20 | 1:18.95 | |||||
4 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.21 | 1:21.36 | |||||
5 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.10 | 1:21.70 | |||||
6 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 40.42 | 1:23.78 | |||||
7 | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 41.44 | 1:24.63 | |||||
8 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 42.34 | 1:25.13 | |||||
9 | Noa Rydén | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 43.22 | 1:29.73 | |||||
10 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 46.18 | 1:34.18 | |||||
11 | Vincent Grahn | 2004 | Höganäs Simsällskap | 47.52 | 1:37.84 | |||||
12 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 47.05 | 1:38.86 | |||||
13 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 52.14 | 1:46.23 | |||||
- | Calle Johansson | 2004 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ahmed Hamze | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 18:36 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 18:22 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 27, 4X100m Frisim fl 12-13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Hs Damer [2004] Lag 1 | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 4:26.45 | ||||||
Angelina Agrell | 2003 | 30.97 | 1:04.63 | 1:04.63 | ||||||
Emilia Nordén | 2003 | 31.44 | 1:05.82 | 2:10.45 | ||||||
Alicia Johansson | 2003 | 32.30 | 1:08.31 | 3:18.76 | ||||||
Tyra Littorin | 2004 | 32.22 | 1:07.69 | 4:26.45 | ||||||
2 | Höganäs SS Flickor | 2003 | Höganäs Simsällskap | 4:33.18 | ||||||
Ella Persson | 2003 | 32.82 | 1:10.15 | 1:10.15 | ||||||
Julia Andersson | 2003 | 33.33 | 1:10.70 | 2:20.85 | ||||||
Alva Söderberg | 2003 | 32.43 | 1:08.92 | 3:29.77 | ||||||
Alice Tufvesson | 2003 | 30.48 | 1:03.41 | 4:33.18 | ||||||
3 | SK Hajen Flickor Lag 1 | 2003 | Simklubben Hajen | 4:33.71 | ||||||
Ella Gutenwik | 2004 | 33.06 | 1:08.40 | 1:08.40 | ||||||
Freja Werker | 2003 | 33.67 | 1:10.46 | 2:18.86 | ||||||
Ella Jeppsson | 2003 | 32.40 | 1:08.50 | 3:27.36 | ||||||
Elsa Bitzén | 2003 | 31.90 | 1:06.35 | 4:33.71 | ||||||
4 | Landskrona Damer [2003] | 2003 | Landskrona Simsällskap | 4:36.18 | ||||||
Matilda Hoff | 2003 | 32.14 | 1:06.56 | 1:06.56 | ||||||
Wilma Rundblad | 2003 | 34.46 | 1:11.85 | 2:18.41 | ||||||
Linnéa Lindh | 2003 | 31.83 | 1:08.74 | 3:27.15 | ||||||
Tilde Röiseth | 2003 | 32.35 | 1:09.03 | 4:36.18 | ||||||
5 | Hs Damer [2004] Lag 2 | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 4:39.93 | ||||||
Hanna Pettersson | 2003 | 33.51 | 1:09.86 | 1:09.86 | ||||||
Karla Stjepanetic | 2003 | 32.71 | 1:07.92 | 2:17.78 | ||||||
Emma Nilsson | 2004 | 34.39 | 1:11.94 | 3:29.72 | ||||||
Elsa Andersson | 2004 | 32.72 | 1:10.21 | 4:39.93 | ||||||
6 | SS Iden Damer [2003] | 2003 | Simsällskapet Iden | 4:46.78 | ||||||
Viktoria Dellhede | 2003 | 32.89 | 1:08.92 | 1:08.92 | ||||||
Josefin Dellhede | 2003 | 34.88 | 1:11.60 | 2:20.52 | ||||||
Angelica Böhme | 2003 | 35.84 | 1:14.55 | 3:35.07 | ||||||
Anna Twedberg | 2003 | 34.27 | 1:11.71 | 4:46.78 | ||||||
7 | SK Hajen Flickor Lag 2 | 2003 | Simklubben Hajen | 4:50.83 | ||||||
Hanna Barnell | 2003 | 34.35 | 1:11.53 | 1:11.53 | ||||||
Thea Dahlqvist | 2003 | 34.67 | 1:12.74 | 2:24.27 | ||||||
Tilde Thorsson | 2003 | 34.18 | 1:11.74 | 3:36.01 | ||||||
Olivia Pantzar | 2004 | 34.24 | 1:14.82 | 4:50.83 | ||||||
8 | Äss Töser 1 | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 4:53.20 | ||||||
Bianca Jarbsjö | 2003 | 33.77 | 1:09.95 | 1:09.95 | ||||||
Ebba Hellzén | 2003 | 33.54 | 1:10.80 | 2:20.75 | ||||||
Frida Pekberg | 2004 | 37.03 | 1:17.37 | 3:38.12 | ||||||
Nelly Hansson | 2004 | 35.62 | 1:15.08 | 4:53.20 | ||||||
9 | SK Lödde Lag 1 [2003] | 2003 | Simklubben Lödde | 4:54.42 | ||||||
Filippa Dihle | 2003 | 33.92 | 1:10.75 | 1:10.75 | ||||||
Isabel Smideberg | 2004 | 33.97 | 1:10.27 | 2:21.02 | ||||||
Milla Andersson | 2003 | 35.54 | 1:16.52 | 3:37.54 | ||||||
Hanne Husby | 2004 | 34.73 | 1:16.88 | 4:54.42 | ||||||
10 | Äss Töser 2 | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 5:00.28 | ||||||
Emmie Andersson | 2003 | 35.69 | 1:16.16 | 1:16.16 | ||||||
Johanna Andersson | 2003 | 34.72 | 1:14.84 | 2:31.00 | ||||||
Emilia Johansson | 2003 | 34.80 | 1:12.88 | 3:43.88 | ||||||
Viktoria Andersson | 2003 | 36.66 | 1:16.40 | 5:00.28 | ||||||
11 | Hs Damer [2004] Lag 3 | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 5:06.63 | ||||||
Cecilia Pettersson | 2003 | 36.35 | 1:19.28 | 1:19.28 | ||||||
Tuva Edvinsson | 2004 | 35.79 | 1:14.63 | 2:33.91 | ||||||
Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | 35.35 | 1:16.46 | 3:50.37 | ||||||
Cajsa Wöhl | 2004 | 36.21 | 1:16.26 | 5:06.63 | ||||||
12 | Landskrona Damer [2003] 2 | 2003 | Landskrona Simsällskap | 5:13.06 | ||||||
Emelie Ek-Värn | 2004 | 35.61 | 1:15.62 | 1:15.62 | ||||||
Elsa Thell | 2004 | 40.43 | 1:25.85 | 2:41.47 | ||||||
Emma Hassling | 2004 | 35.12 | 1:17.77 | 3:59.24 | ||||||
Fanny Hess | 2004 | 33.60 | 1:13.82 | 5:13.06 | ||||||
13 | SK Hajen Flickor Lag 3 | 2003 | Simklubben Hajen | 5:13.66 | ||||||
Isabell Tretinjak | 2003 | 37.68 | 1:17.31 | 1:17.31 | ||||||
Alma Mårtensson | 2004 | 36.14 | 1:16.50 | 2:33.81 | ||||||
Siri Vikman | 2003 | 39.24 | 1:25.16 | 3:58.97 | ||||||
Clara Huston | 2003 | 35.06 | 1:14.69 | 5:13.66 | ||||||
14 | Äss Töser 3 | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 5:20.24 | ||||||
Alice Troedsson | 2004 | 37.95 | 1:18.22 | 1:18.22 | ||||||
Elin Kronkvist | 2004 | 37.26 | 1:17.35 | 2:35.57 | ||||||
Ella Persson | 2004 | 38.70 | 1:21.16 | 3:56.73 | ||||||
Caisa Renström | 2004 | 39.16 | 1:23.51 | 5:20.24 | ||||||
15 | Hs Damer [2004] Lag 4 | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 5:24.98 | ||||||
Svea Raihle | 2004 | 36.66 | 1:16.02 | 1:16.02 | ||||||
Alicia Ståhl | 2004 | 40.89 | 1:25.48 | 2:41.50 | ||||||
Kornelia Pavlovic | 2004 | 38.56 | 1:20.86 | 4:02.36 | ||||||
Johanna Hofvendahl | 2004 | 38.13 | 1:22.62 | 5:24.98 | ||||||
16 | Hs Damer [2004] Lag 5 | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 5:52.94 | ||||||
Tilda Persson | 2004 | 40.36 | 1:27.16 | 1:27.16 | ||||||
Elsa Wiberg | 2004 | 45.61 | 1:36.92 | 3:04.08 | ||||||
Johanna Hanspers | 2004 | 39.30 | 1:22.98 | 4:27.06 | ||||||
Selma Sundström-Krantz | 2004 | 41.63 | 1:25.88 | 5:52.94 | ||||||
17 | Äss Töser 4 | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 5:52.99 | TLB | |||||
Klara Harrysson | 2004 | 43.35 | 1:32.97 | 1:32.97 | ||||||
Ellen Johansson | 2003 | 40.35 | 1:25.15 | 2:58.12 | ||||||
Felicia Zander | 2004 | 41.09 | 1:28.12 | 4:26.24 | ||||||
Ammie Axelsson | 2004 | 42.99 | 1:26.75 | 5:52.99 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 18:22 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 18:35 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 28, 4X100m Frisim po 12-13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Hs Herrar [2004] Lag 1 | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 4:24.91 | ||||||
Henning Cederlund | 2003 | 29.34 | 1:01.37 | 1:01.37 | ||||||
Jacob Söderberg | 2003 | 30.58 | 1:04.11 | 2:05.48 | ||||||
Filip Cederholm | 2003 | 33.51 | 1:11.56 | 3:17.04 | ||||||
William Lundblad | 2004 | 32.59 | 1:07.87 | 4:24.91 | ||||||
2 | Äss Pågar | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 4:48.20 | ||||||
Gustaf Stokholm | 2004 | 33.47 | 1:09.98 | 1:09.98 | ||||||
Wilmer Ingvarsson | 2003 | 33.56 | 1:10.73 | 2:20.71 | ||||||
Stig Greiner | 2003 | 35.13 | 1:13.97 | 3:34.68 | ||||||
Noa Rydén | 2004 | 33.97 | 1:13.52 | 4:48.20 | ||||||
3 | Hs Herrar [2004] Lag 2 | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 4:56.89 | ||||||
Kalle Edelhamre | 2003 | 34.22 | 1:12.12 | 1:12.12 | ||||||
Alan Jovic | 2004 | 33.74 | 1:13.06 | 2:25.18 | ||||||
David Alderbrink | 2003 | 35.87 | 1:15.80 | 3:40.98 | ||||||
Kasper Nygren | 2004 | 36.09 | 1:15.91 | 4:56.89 | ||||||
4 | Landskrona Herrar [2003] | 2003 | Landskrona Simsällskap | 5:04.71 | ||||||
Viggo Thomsen | 2004 | 37.27 | 1:19.54 | 1:19.54 | ||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 36.62 | 1:18.37 | 2:37.91 | ||||||
Markus Rydgren | 2003 | 35.09 | 1:15.72 | 3:53.63 | ||||||
Jesper Ring | 2003 | 32.94 | 1:11.08 | 5:04.71 | ||||||
5 | Hs Herrar [2004] Lag 3 | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 5:05.08 | ||||||
Adam Juliusson | 2004 | 36.08 | 1:17.30 | 1:17.30 | ||||||
Olle Olsson | 2004 | 36.81 | 1:19.44 | 2:36.74 | ||||||
Viktor Wiberg | 2003 | 33.10 | 1:09.58 | 3:46.32 | ||||||
Leo Gränse | 2004 | 37.04 | 1:18.76 | 5:05.08 | ||||||
6 | SK Hajen Pojkar | 2003 | Simklubben Hajen | 5:08.71 | ||||||
Gabriel Agardh | 2003 | 32.94 | 1:10.18 | 1:10.18 | ||||||
Måns Burmester-Lysell | 2004 | 35.52 | 1:14.34 | 2:24.52 | ||||||
Carl Rogmark | 2004 | 41.65 | 1:28.56 | 3:53.08 | ||||||
Malte Laurén | 2004 | 36.83 | 1:15.63 | 5:08.71 | ||||||
7 | Höganäs SS Pojkar | 2003 | Höganäs Simsällskap | 5:31.53 | ||||||
Love Andersson | 2004 | 39.77 | 1:25.47 | 1:25.47 | ||||||
Marco Lindström | 2004 | 39.47 | 1:25.00 | 2:50.47 | ||||||
Vincent Grahn | 2004 | 41.01 | 1:27.93 | 4:18.40 | ||||||
Edward Gudmundsson | 2003 | 34.71 | 1:13.13 | 5:31.53 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 18:35 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 09:33 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 29, 25m Fjärilsim fl 10år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Bitzén | 2006 | Simklubben Hajen | 17.50 | ||||||
2 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 18.09 | ||||||
3 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 18.34 | ||||||
4 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 18.41 | ||||||
5 | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | 19.08 | ||||||
6 | Linn Axelsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 19.12 | ||||||
7 | Izabelle Agrell | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 19.44 | ||||||
8 | Anna Larsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 19.60 | ||||||
9 | Amanda Dihle | 2006 | Simklubben Lödde | 20.06 | ||||||
10 | Thowe Eliasson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 20.12 | ||||||
11 | Ella Berg | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 20.47 | ||||||
12 | Kerstin Cederlund | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 21.65 | ||||||
13 | Emelie Djuric | 2006 | Landskrona Simsällskap | 21.79 | ||||||
14 | Lovisa Fredricson | 2007 | Simklubben Hajen | 21.85 | ||||||
15 | Amanda Blomkvist | 2007 | Simsällskapet Iden | 22.04 | ||||||
16 | Tilda Bergqvist | 2006 | Landskrona Simsällskap | 22.09 | ||||||
17 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 22.14 | TLB | |||||
17 | Vera Harrysson | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 22.14 | TLB | |||||
19 | Emma Jönsson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 22.31 | ||||||
20 | Leona Assarsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 23.16 | ||||||
21 | Sally Persson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 23.47 | TLB | |||||
21 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 23.47 | TLB | |||||
23 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 23.69 | ||||||
23 | Linnea Sjöholm | 2007 | Simsällskapet Iden | 23.69 | ||||||
25 | Elin Nilsson | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | 23.87 | ||||||
26 | Astrid Roos | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 24.71 | ||||||
27 | Ebba Olsson | 2006 | Simklubben Spiggarna | 25.87 | ||||||
28 | Amanda Rosquist | 2007 | Simklubben Lödde | 26.31 | ||||||
29 | Rebecka Agardh | 2007 | Simklubben Hajen | 26.53 | ||||||
30 | Vilda Berg | 2007 | Simklubben Lödde | 30.47 | ||||||
31 | Elvira Lindkvist | 2007 | Höganäs Simsällskap | 33.85 | ||||||
- | Eleonora Sjögren | 2006 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Meya Nilsson | 2007 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
- | Victoria Emanuelsson | 2007 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 09:33 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 09:39 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 30, 25m Fjärilsim po 10år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 16.56 | ||||||
2 | Emil Flodmark | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 18.90 | ||||||
3 | Viggo Holst | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 18.97 | ||||||
4 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 19.53 | ||||||
5 | Edvin Dedovic | 2007 | Landskrona Simsällskap | 21.25 | ||||||
6 | Elias Haugen | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 22.78 | ||||||
7 | Anton Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 23.42 | TLB | |||||
8 | Teo Cokalic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 23.42 | TLB | |||||
9 | Oliver Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 23.66 | TLB | |||||
10 | Sebastian Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 23.66 | TLB | |||||
11 | Elias Ljung | 2007 | Höganäs Simsällskap | 31.43 | ||||||
- | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Stefan Kovacevic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Victor Gunnersand | 2006 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Ville Andersson | 2007 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 09:39 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 10:19 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 31, 50m Fjärilsim fl 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Bea Sprung | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 36.73 | ||||||
2 | Alva Landälv | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 36.77 | ||||||
3 | Hildur Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 38.80 | ||||||
4 | Liv Bexell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 39.02 | ||||||
5 | Natasha Olsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 39.60 | ||||||
6 | Tova Siversson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 39.74 | ||||||
7 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 40.62 | ||||||
8 | Ebba Jönsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 41.48 | ||||||
9 | Klara Pantev | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 41.82 | ||||||
10 | Erica Persson | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 41.91 | ||||||
11 | Vega Vollmer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 42.06 | ||||||
12 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 42.45 | ||||||
13 | Amanda Jälminger | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 44.37 | ||||||
14 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 44.56 | ||||||
15 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 44.96 | ||||||
16 | Annika Lindberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 45.86 | ||||||
17 | Filippa Bremer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 45.99 | ||||||
18 | Patrisia Lindén | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 46.55 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 10:19 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 09:41 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 32, 50m Fjärilsim po 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Niklas Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 35.80 | ||||||
2 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 35.82 | ||||||
3 | Noah Andersen | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 40.38 | ||||||
4 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 40.97 | ||||||
5 | Hjalmar Söderberg | 2005 | Höganäs Simsällskap | 41.59 | ||||||
6 | Johannes Svensson | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 46.03 | ||||||
7 | Jacob Langell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 47.32 | ||||||
8 | Walther Olsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 48.44 | ||||||
9 | Oliver Wohlquist | 2005 | Landskrona Simsällskap | 57.86 | ||||||
- | Vilgot Lindberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 09:41 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 09:43 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 33, 50m Bröstsim fl 10år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 49.39 | ||||||
2 | Linn Axelsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 49.41 | ||||||
3 | Emma Jönsson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 49.65 | ||||||
4 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 50.30 | ||||||
5 | Izabelle Agrell | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 51.08 | ||||||
6 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 53.03 | ||||||
7 | Julia Bruér | 2007 | Simklubben Hajen | 53.58 | ||||||
8 | Amanda Blomkvist | 2007 | Simsällskapet Iden | 54.06 | ||||||
9 | Thowe Eliasson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 54.11 | ||||||
10 | Kerstin Cederlund | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 54.47 | ||||||
11 | Meya Nilsson | 2007 | Simklubben Hajen | 54.87 | ||||||
12 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 55.15 | ||||||
13 | Alice Bitzén | 2006 | Simklubben Hajen | 55.29 | ||||||
13 | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | 55.29 | ||||||
15 | Ella Berg | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 55.47 | ||||||
16 | Astrid Roos | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 56.59 | ||||||
17 | Emelie Djuric | 2006 | Landskrona Simsällskap | 56.74 | ||||||
18 | Sally Persson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 56.80 | ||||||
19 | Amanda Dihle | 2006 | Simklubben Lödde | 57.09 | ||||||
20 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 57.50 | ||||||
21 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 57.91 | ||||||
22 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 58.69 | ||||||
23 | Rebecka Agardh | 2007 | Simklubben Hajen | 59.69 | ||||||
24 | Frida Nilsson | 2007 | Simklubben Hajen | 59.95 | ||||||
25 | Saga Tretinjak | 2006 | Simklubben Hajen | 1:00.02 | ||||||
26 | Tilda Bergqvist | 2006 | Landskrona Simsällskap | 1:00.03 | ||||||
27 | Vera Harrysson | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 1:00.84 | ||||||
28 | Amanda Rosquist | 2007 | Simklubben Lödde | 1:01.32 | ||||||
29 | Victoria Emanuelsson | 2007 | Simklubben Lödde | 1:01.85 | ||||||
30 | Lovisa Fredricson | 2007 | Simklubben Hajen | 1:02.61 | ||||||
31 | Elvira Lindkvist | 2007 | Höganäs Simsällskap | 1:02.94 | ||||||
32 | Elin Nilsson | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | 1:03.68 | ||||||
33 | Linnea Sjöholm | 2007 | Simsällskapet Iden | 1:05.39 | ||||||
34 | Anna Gutenwik | 2008 | Simklubben Hajen | 1:09.71 | ||||||
- | Anna Larsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ebba Olsson | 2006 | Simklubben Spiggarna | DSQ | ||||||
- | Eleonora Sjögren | 2006 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Leona Assarsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 09:43 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 34, 50m Bröstsim po 10år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 48.27 | ||||||
2 | Stefan Kovacevic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 48.88 | ||||||
3 | Viggo Holst | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 49.87 | ||||||
4 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 50.28 | ||||||
5 | Teo Cokalic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 51.04 | ||||||
6 | Viktor Horvath | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 53.77 | ||||||
7 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 54.94 | ||||||
8 | Edvin Dedovic | 2007 | Landskrona Simsällskap | 55.18 | ||||||
9 | Marius Jensen | 2006 | Simklubben Hajen | 55.31 | ||||||
10 | Elias Haugen | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 58.03 | ||||||
11 | Elias Albrektsson | 2006 | Simsällskapet Iden | 58.76 | ||||||
12 | Anton Forsberg | 2007 | Simklubben Hajen | 1:00.99 | ||||||
13 | Anton Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 1:02.86 | ||||||
14 | Oliver Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 1:03.01 | ||||||
15 | Tim Edelberg | 2007 | Simsällskapet Iden | 1:06.45 | ||||||
- | Elias Ljung | 2007 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emil Flodmark | 2006 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Philip Nordén | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sebastian Björk | 2007 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Ville Andersson | 2007 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 10:21 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 10:26 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 35, 100m Bröstsim fl 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Landälv | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 43.30 | 1:29.92 | |||||
2 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 44.17 | 1:33.32 | |||||
3 | Sofia Frisk | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 44.52 | 1:36.54 | |||||
4 | Vega Vollmer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 45.72 | 1:37.14 | |||||
5 | Natasha Olsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 46.54 | 1:37.82 | |||||
6 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 48.76 | 1:43.03 | |||||
7 | Alicia Arvidsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 49.36 | 1:44.45 | |||||
8 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 48.82 | 1:44.52 | |||||
9 | Liv Bexell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 50.00 | 1:44.56 | |||||
10 | Amanda Jälminger | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 50.05 | 1:45.07 | |||||
11 | Tova Siversson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 49.12 | 1:45.36 | |||||
12 | Hildur Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 50.56 | 1:46.36 | |||||
13 | Bea Sprung | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 50.94 | 1:47.32 | |||||
14 | Erica Persson | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 54.53 | 1:54.94 | |||||
15 | Annika Lindberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 54.82 | 1:56.77 | |||||
16 | Patrisia Lindén | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 56.02 | 1:57.07 | |||||
17 | Agnes Strand | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 57.53 | 2:01.98 | |||||
18 | Ebba Söderberg | 2005 | Höganäs Simsällskap | 1:00.77 | 2:13.65 | |||||
19 | Maja Edelhamre | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 1:04.83 | 2:21.62 | |||||
- | Ebba Jönsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Filippa Bremer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Thomasson | 2005 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 10:26 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 10:37 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 36, 100m Bröstsim po 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Niklas Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 42.95 | 1:31.49 | |||||
2 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 48.14 | 1:39.50 | |||||
3 | Joel Nilsson | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 49.60 | 1:48.70 | |||||
4 | Johannes Svensson | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 52.67 | 1:49.24 | |||||
5 | Hjalmar Söderberg | 2005 | Höganäs Simsällskap | 52.55 | 1:49.43 | |||||
6 | Vilgot Lindberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 53.59 | 1:51.42 | |||||
7 | Jacob Langell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 53.35 | 1:51.59 | |||||
8 | Hilding Hallberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 53.62 | 1:56.75 | |||||
9 | Rasmus Auer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 54.62 | 1:57.18 | |||||
10 | Felix Ferm | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 56.86 | 1:57.99 | |||||
11 | Oliver Wohlquist | 2005 | Landskrona Simsällskap | 1:02.36 | 2:11.47 | |||||
12 | Hugo Peterson | 2005 | Simklubben Lödde | 1:08.44 | 2:25.42 | |||||
- | Noah Andersen | 2005 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Patrik Eidenhag | 2005 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 10:37 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 37, 50m Frisim fl 10år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Izabelle Agrell | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 36.21 | ||||||
2 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 36.51 | ||||||
3 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 36.58 | ||||||
4 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 37.40 | ||||||
5 | Alice Bitzén | 2006 | Simklubben Hajen | 37.47 | ||||||
6 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 39.51 | ||||||
7 | Sally Persson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 40.04 | ||||||
8 | Anna Larsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 40.21 | ||||||
9 | Linn Axelsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 40.58 | ||||||
10 | Kerstin Cederlund | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 41.20 | ||||||
11 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 42.09 | ||||||
12 | Amanda Dihle | 2006 | Simklubben Lödde | 42.57 | ||||||
13 | Thowe Eliasson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 42.96 | ||||||
14 | Saga Tretinjak | 2006 | Simklubben Hajen | 43.02 | ||||||
15 | Amanda Blomkvist | 2007 | Simsällskapet Iden | 43.14 | ||||||
16 | Meya Nilsson | 2007 | Simklubben Hajen | 43.22 | ||||||
17 | Elin Nilsson | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | 43.63 | ||||||
18 | Emma Jönsson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 44.06 | ||||||
19 | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | 44.33 | ||||||
20 | Ella Berg | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 44.39 | ||||||
21 | Lovisa Fredricson | 2007 | Simklubben Hajen | 45.33 | ||||||
22 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 45.61 | ||||||
23 | Vera Harrysson | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 45.67 | ||||||
24 | Emelie Djuric | 2006 | Landskrona Simsällskap | 46.39 | ||||||
25 | Julia Bruér | 2007 | Simklubben Hajen | 47.12 | ||||||
26 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 48.82 | ||||||
27 | Astrid Roos | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 49.24 | ||||||
28 | Ebba Olsson | 2006 | Simklubben Spiggarna | 49.33 | ||||||
29 | Linnea Sjöholm | 2007 | Simsällskapet Iden | 49.49 | ||||||
30 | Tilda Bergqvist | 2006 | Landskrona Simsällskap | 49.89 | TLB | |||||
31 | Leona Assarsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 50.01 | ||||||
32 | Eleonora Sjögren | 2006 | Simklubben Lödde | 52.73 | ||||||
33 | Elvira Lindkvist | 2007 | Höganäs Simsällskap | 53.65 | ||||||
34 | Vilda Berg | 2007 | Simklubben Lödde | 54.03 | ||||||
35 | Amanda Rosquist | 2007 | Simklubben Lödde | 55.76 | ||||||
36 | Victoria Emanuelsson | 2007 | Simklubben Lödde | 57.32 | ||||||
37 | Frida Nilsson | 2007 | Simklubben Hajen | 57.42 | TLB | |||||
38 | Anna Gutenwik | 2008 | Simklubben Hajen | 1:00.09 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:06 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 38, 50m Frisim po 10år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 34.69 | ||||||
2 | Emil Flodmark | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 36.68 | ||||||
3 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 38.43 | ||||||
4 | Viggo Holst | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 39.35 | ||||||
5 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 39.66 | ||||||
6 | Teo Cokalic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 41.44 | ||||||
7 | Edvin Dedovic | 2007 | Landskrona Simsällskap | 42.42 | ||||||
8 | Marius Jensen | 2006 | Simklubben Hajen | 42.83 | ||||||
9 | Stefan Kovacevic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 42.86 | ||||||
10 | Anton Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 43.27 | ||||||
11 | Elias Haugen | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 43.59 | ||||||
12 | Viktor Horvath | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 45.65 | ||||||
13 | Anton Forsberg | 2007 | Simklubben Hajen | 46.79 | ||||||
14 | Oliver Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 48.48 | ||||||
15 | Philip Nordén | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 52.24 | ||||||
16 | Sebastian Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 53.87 | ||||||
17 | Elias Albrektsson | 2006 | Simsällskapet Iden | 54.56 | ||||||
18 | Ville Andersson | 2007 | Höganäs Simsällskap | 59.56 | ||||||
19 | Tim Edelberg | 2007 | Simsällskapet Iden | 1:03.63 | ||||||
- | Gabriel Fasth | 2006 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
- | Elias Ljung | 2007 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Victor Gunnersand | 2006 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:07 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 39, 100m Frisim fl 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Bea Sprung | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 34.94 | 1:12.67 | |||||
2 | Alva Landälv | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 35.18 | 1:13.17 | |||||
3 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 35.88 | 1:16.94 | |||||
4 | Hildur Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 38.29 | 1:18.50 | |||||
5 | Natasha Olsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 37.64 | 1:18.65 | |||||
6 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 38.26 | 1:19.19 | |||||
7 | Tova Siversson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 38.42 | 1:21.68 | |||||
8 | Liv Bexell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 40.43 | 1:22.28 | |||||
9 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 40.76 | 1:22.38 | |||||
10 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 39.03 | 1:22.44 | |||||
11 | Vega Vollmer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 39.19 | 1:22.91 | |||||
12 | Patrisia Lindén | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 39.80 | 1:23.14 | |||||
13 | Erica Persson | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 41.83 | 1:24.12 | |||||
14 | Ebba Jönsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 40.44 | 1:24.50 | |||||
15 | Klara Pantev | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 40.40 | 1:25.43 | |||||
16 | Annika Lindberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 42.78 | 1:28.32 | |||||
17 | Sofia Frisk | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 41.84 | 1:28.61 | |||||
18 | Isabella Larsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 40.13 | 1:28.94 | |||||
19 | Amanda Jälminger | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 42.74 | 1:29.66 | |||||
20 | Alicia Arvidsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 42.97 | 1:30.28 | |||||
21 | Ebba Sandström | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 45.17 | 1:32.67 | |||||
22 | Filippa Bremer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 44.20 | 1:37.88 | |||||
23 | Olivia Smith | 2005 | Höganäs Simsällskap | 46.05 | 1:39.62 | |||||
24 | Agnes Strand | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 44.96 | 1:40.56 | |||||
25 | Maja Edelhamre | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 1:04.02 | 2:13.36 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:07 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 40, 100m Frisim po 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 33.21 | 1:09.36 | |||||
2 | Niklas Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 35.56 | 1:15.24 | |||||
3 | Casper Kristensen | 2005 | Simsällskapet Iden | 36.12 | 1:16.51 | |||||
4 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 37.57 | 1:19.60 | |||||
5 | Anton Liebenhagen | 2005 | Simsällskapet Iden | 37.61 | 1:19.86 | |||||
6 | Noah Andersen | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 38.74 | 1:19.93 | |||||
7 | Hjalmar Söderberg | 2005 | Höganäs Simsällskap | 38.35 | 1:20.42 | |||||
8 | Jacob Langell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 38.50 | 1:23.05 | |||||
9 | Joel Nilsson | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 39.27 | 1:24.96 | |||||
10 | Oliver Wohlquist | 2005 | Landskrona Simsällskap | 42.03 | 1:32.26 | |||||
11 | Vilgot Lindberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 43.66 | 1:32.31 | |||||
12 | Hilding Hallberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 43.30 | 1:32.39 | |||||
13 | Johannes Svensson | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 43.06 | 1:32.42 | |||||
14 | Rasmus Auer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 43.78 | 1:34.73 | |||||
15 | Walther Olsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 43.77 | 1:35.88 | |||||
16 | Wille Palm | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 45.11 | 1:36.48 | |||||
17 | Patrik Eidenhag | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 51.66 | 1:48.48 | |||||
18 | Dennis Henriksson | 2005 | Simsällskapet Iden | 55.19 | 1:57.58 | |||||
- | Felix Ferm | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hugo Peterson | 2005 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 41, 4X50m Medley fl 11år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hs Damer [2005] Lag 1 | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 2:33.68 | ||||||
Natasha Olsson | 2005 | 39.86 | 39.86 | |||||||
Alva Landälv | 2005 | 41.55 | 1:21.41 | |||||||
Hildur Andersson | 2005 | 38.65 | 2:00.06 | |||||||
Bea Sprung | 2005 | 33.62 | 2:33.68 | |||||||
2 | Landskrona Damer [2005] | 2005 | Landskrona Simsällskap | 2:42.59 | ||||||
Tova Siversson | 2005 | 42.25 | 42.25 | |||||||
Livia Sjunnesson | 2005 | 42.86 | 1:25.11 | |||||||
My Pettersson | 2006 | 43.37 | 2:08.48 | |||||||
Ella Röiseth | 2005 | 34.11 | 2:42.59 | |||||||
3 | Hs Damer [2005] Lag 2 | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 2:43.34 | ||||||
Ebba Jönsson | 2005 | 42.21 | 42.21 | |||||||
Vega Vollmer | 2005 | 44.49 | 1:26.70 | |||||||
Liv Bexell | 2005 | 39.65 | 2:06.35 | |||||||
Patrisia Lindén | 2005 | 36.99 | 2:43.34 | |||||||
4 | Hs Damer [2005] Lag 3 | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 2:45.11 | ||||||
Alicia Arvidsson | 2005 | 42.77 | 42.77 | |||||||
Sofia Frisk | 2005 | 44.06 | 1:26.83 | |||||||
Klara Pantev | 2005 | 41.99 | 2:08.82 | |||||||
Izabelle Agrell | 2006 | 36.29 | 2:45.11 | |||||||
5 | Äss Töser 1 | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 2:55.40 | ||||||
Leah Ljungerud | 2006 | 42.84 | 42.84 | |||||||
Linn Axelsson | 2006 | 50.08 | 1:32.92 | |||||||
Erica Persson | 2005 | 44.04 | 2:16.96 | |||||||
Anna Larsson | 2006 | 38.44 | 2:55.40 | |||||||
6 | SK Hajen Flickor Lag 1 | 2005 | Simklubben Hajen | 3:08.42 | ||||||
Elsa Winberg | 2006 | 53.63 | 53.63 | |||||||
Meya Nilsson | 2007 | 55.50 | 1:49.13 | |||||||
Alice Bitzén | 2006 | 45.31 | 2:34.44 | |||||||
Julia Henriksson | 2005 | 33.98 | 3:08.42 | |||||||
7 | SK Lödde Damer [2005] | 2005 | Simklubben Lödde | 3:08.75 | ||||||
Emilia Berg | 2005 | 44.29 | 44.29 | |||||||
Amanda Dihle | 2006 | 56.81 | 1:41.10 | |||||||
Tyra Sivtoft | 2006 | 49.71 | 2:30.81 | |||||||
Ida Husby | 2006 | 37.94 | 3:08.75 | |||||||
8 | Landskrona Lag Ii | 2005 | Landskrona Simsällskap | 3:09.41 | ||||||
Yasmine Strandh | 2006 | 48.24 | 48.24 | |||||||
Emelie Djuric | 2006 | 56.06 | 1:44.30 | |||||||
Moa Ekberg | 2006 | 45.03 | 2:29.33 | |||||||
Thowe Eliasson | 2006 | 40.08 | 3:09.41 | |||||||
9 | SK Lödde Fl Lag 2 [2005] | 2005 | Simklubben Lödde | 3:59.87 | ||||||
Eleonora Sjögren | 2006 | 59.46 | 59.46 | |||||||
Amanda Rosquist | 2007 | 1:04.41 | 2:03.87 | |||||||
Victoria Emanuelsson | 2007 | 58.82 | 3:02.69 | |||||||
Vilda Berg | 2007 | 57.18 | 3:59.87 | |||||||
- | Hs Damer [2005] Lag 4 | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:39 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 42, 4X50m Medley po 11år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hs Herrar [2005] Lag 1 | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 2:36.96 | ||||||
Jacob Langell | 2005 | 39.58 | 39.58 | |||||||
Niklas Andersson | 2005 | 42.32 | 1:21.90 | |||||||
Felix Tjärnberg | 2005 | 37.59 | 1:59.49 | |||||||
Viggo Holst | 2006 | 37.47 | 2:36.96 | |||||||
2 | SK Lödde Po Lag 1[2005] | 2005 | Simklubben Lödde | 2:58.74 | ||||||
Ted Nilsson | 2006 | 47.81 | 47.81 | |||||||
Axel Wergeland | 2006 | 50.62 | 1:38.43 | |||||||
Aron Paulsson | 2006 | 39.68 | 2:18.11 | |||||||
Anton Nilsson | 2006 | 40.63 | 2:58.74 | |||||||
3 | SS Iden Herrar [2005] | 2005 | Simsällskapet Iden | 3:25.56 | ||||||
Tim Edelberg | 2007 | 1:04.26 | 1:04.26 | |||||||
Elias Albrektsson | 2006 | 59.39 | 2:03.65 | |||||||
Casper Kristensen | 2005 | 44.18 | 2:47.83 | |||||||
Anton Liebenhagen | 2005 | 37.73 | 3:25.56 | |||||||
4 | SK Lödde Po 2 [2005] | 2005 | Simklubben Lödde | 4:01.76 | ||||||
Victor Gunnersand | 2006 | 57.33 | 57.33 | |||||||
Sebastian Björk | 2007 | 1:02.44 | 1:59.77 | |||||||
Oliver Björk | 2007 | 1:00.43 | 3:00.20 | |||||||
Hugo Peterson | 2005 | 1:01.56 | 4:01.76 | |||||||
- | Hs Herrar [2005] Lag 2 | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Äss Pågar 1 | 2005 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:39 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 15:13 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 43, 100m Medley fl 10år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 44.33 | 1:34.75 | |||||
2 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 46.00 | 1:35.09 | |||||
3 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 45.10 | 1:35.24 | |||||
4 | Izabelle Agrell | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 47.48 | 1:36.37 | |||||
5 | Anna Larsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 47.74 | 1:37.31 | |||||
6 | Alice Bitzén | 2006 | Simklubben Hajen | 44.71 | 1:38.47 | |||||
7 | Amanda Dihle | 2006 | Simklubben Lödde | 45.89 | 1:40.22 | |||||
8 | Linn Axelsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 48.62 | 1:41.63 | |||||
9 | Amanda Blomkvist | 2007 | Simsällskapet Iden | 50.87 | 1:44.99 | |||||
10 | Kerstin Cederlund | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 51.10 | 1:45.17 | |||||
11 | Thowe Eliasson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 49.47 | 1:45.98 | |||||
12 | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | 47.13 | 1:46.04 | |||||
13 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 52.15 | 1:46.06 | |||||
14 | Emma Jönsson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 51.50 | 1:47.59 | |||||
15 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 50.42 | 1:49.68 | |||||
16 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 54.94 | 1:50.02 | |||||
17 | Ella Berg | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 50.86 | 1:51.17 | |||||
18 | Sally Persson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 52.78 | 1:51.19 | |||||
19 | Elin Nilsson | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | 53.07 | 1:52.67 | |||||
20 | Saga Tretinjak | 2006 | Simklubben Hajen | 54.27 | 1:52.93 | |||||
21 | Vera Harrysson | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 54.92 | 1:54.68 | |||||
22 | Linnea Sjöholm | 2007 | Simsällskapet Iden | 50.39 | 1:54.89 | |||||
23 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 53.84 | 1:54.97 | |||||
24 | Leona Assarsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 53.01 | 1:56.58 | |||||
25 | Lovisa Fredricson | 2007 | Simklubben Hajen | 53.07 | 1:58.67 | |||||
26 | Victoria Emanuelsson | 2007 | Simklubben Lödde | 52.77 | 2:02.09 | |||||
27 | Vilda Berg | 2007 | Simklubben Lödde | 1:02.09 | 2:35.35 | |||||
- | Amanda Rosquist | 2007 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Astrid Roos | 2006 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 15:13 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 15:21 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 44, 100m Medley po 10år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 42.98 | 1:30.75 | |||||
2 | Emil Flodmark | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 45.65 | 1:35.01 | |||||
3 | Viggo Holst | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 46.35 | 1:35.14 | |||||
4 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 48.07 | 1:38.46 | |||||
5 | Teo Cokalic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 55.18 | 1:47.79 | |||||
6 | Ville Andersson | 2007 | Höganäs Simsällskap | 1:05.25 | 2:11.14 | |||||
7 | Elias Ljung | 2007 | Höganäs Simsällskap | 1:04.84 | 2:14.55 | |||||
- | Elias Haugen | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stefan Kovacevic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 15:21 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 15:31 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 45, 100m Medley fl 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Landälv | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 39.69 | 1:23.00 | |||||
2 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 41.77 | 1:27.22 | |||||
3 | Natasha Olsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 41.57 | 1:27.88 | |||||
4 | Hildur Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 41.08 | 1:28.93 | |||||
5 | Bea Sprung | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 42.25 | 1:30.25 | |||||
6 | Ebba Jönsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 42.20 | 1:31.08 | |||||
7 | Amanda Jälminger | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 43.44 | 1:31.94 | |||||
8 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 43.49 | 1:32.16 | |||||
9 | Vega Vollmer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 45.01 | 1:32.76 | |||||
10 | Liv Bexell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 42.92 | 1:32.80 | |||||
11 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 43.31 | 1:32.86 | |||||
12 | Tova Siversson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 42.73 | 1:34.11 | |||||
13 | Erica Persson | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 46.02 | 1:36.52 | |||||
14 | Klara Pantev | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 46.10 | 1:37.57 | |||||
15 | Alicia Arvidsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 45.44 | 1:39.19 | |||||
16 | Patrisia Lindén | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 47.59 | 1:41.18 | |||||
17 | Isabella Larsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 47.05 | 1:43.37 | |||||
18 | Filippa Bremer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 49.75 | 1:43.71 | |||||
19 | Ebba Sandström | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 50.13 | 1:46.42 | |||||
20 | Olivia Smith | 2005 | Höganäs Simsällskap | 54.22 | 1:53.53 | |||||
- | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 15:31 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 15:34 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 46, 100m Medley po 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 38.03 | 1:20.30 | |||||
2 | Niklas Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 39.97 | 1:22.63 | |||||
3 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 42.16 | 1:28.25 | |||||
4 | Noah Andersen | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 42.72 | 1:28.77 | |||||
5 | Jacob Langell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 43.53 | 1:34.57 | |||||
6 | Hjalmar Söderberg | 2005 | Höganäs Simsällskap | 45.78 | 1:36.23 | |||||
7 | Johannes Svensson | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 47.65 | 1:39.97 | |||||
8 | Anton Liebenhagen | 2005 | Simsällskapet Iden | 48.85 | 1:40.57 | |||||
9 | Vilgot Lindberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 47.29 | 1:41.52 | |||||
10 | Rasmus Auer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 51.69 | 1:44.97 | |||||
11 | Walther Olsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 49.00 | 1:46.64 | |||||
12 | Wille Palm | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 52.14 | 1:53.97 | |||||
- | Hilding Hallberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 15:34 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:11 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 47, 50m Ryggsim fl 10år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 43.23 | ||||||
2 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 43.48 | ||||||
3 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 43.72 | ||||||
4 | Alice Bitzén | 2006 | Simklubben Hajen | 44.29 | ||||||
5 | Izabelle Agrell | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 45.08 | ||||||
6 | Amanda Dihle | 2006 | Simklubben Lödde | 45.19 | ||||||
7 | Anna Larsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 46.10 | ||||||
8 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 47.25 | ||||||
9 | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | 47.79 | ||||||
10 | Elin Nilsson | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | 48.37 | ||||||
11 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 48.60 | ||||||
12 | Sally Persson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 48.79 | ||||||
13 | Amanda Blomkvist | 2007 | Simsällskapet Iden | 48.81 | ||||||
14 | Linn Axelsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 49.58 | ||||||
15 | Emma Jönsson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 49.84 | ||||||
16 | Thowe Eliasson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 50.30 | ||||||
17 | Julia Bruér | 2007 | Simklubben Hajen | 50.54 | ||||||
18 | Linnea Sjöholm | 2007 | Simsällskapet Iden | 50.60 | ||||||
19 | Lovisa Fredricson | 2007 | Simklubben Hajen | 50.94 | ||||||
20 | Ella Berg | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 51.07 | ||||||
21 | Kerstin Cederlund | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 51.24 | ||||||
22 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 51.77 | ||||||
23 | Saga Tretinjak | 2006 | Simklubben Hajen | 52.71 | ||||||
24 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 53.01 | ||||||
25 | Leona Assarsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 53.13 | ||||||
26 | Vera Harrysson | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 53.18 | ||||||
27 | Victoria Emanuelsson | 2007 | Simklubben Lödde | 56.07 | ||||||
28 | Eleonora Sjögren | 2006 | Simklubben Lödde | 56.51 | ||||||
29 | Astrid Roos | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 58.51 | ||||||
30 | Vilda Berg | 2007 | Simklubben Lödde | 58.99 | ||||||
31 | Amanda Rosquist | 2007 | Simklubben Lödde | 1:00.15 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:11 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:12 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 48, 50m Ryggsim po 10år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 38.66 | ||||||
2 | Emil Flodmark | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 43.66 | ||||||
3 | Viggo Holst | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 44.29 | ||||||
4 | Elias Haugen | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 48.51 | ||||||
5 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 49.03 | ||||||
6 | Marius Jensen | 2006 | Simklubben Hajen | 50.03 | ||||||
7 | Anton Forsberg | 2007 | Simklubben Hajen | 52.30 | ||||||
8 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 52.43 | ||||||
9 | Stefan Kovacevic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 52.48 | ||||||
10 | Teo Cokalic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 53.82 | ||||||
11 | Oliver Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 55.61 | ||||||
12 | Philip Nordén | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 56.03 | ||||||
13 | Ville Andersson | 2007 | Höganäs Simsällskap | 58.87 | ||||||
14 | Elias Ljung | 2007 | Höganäs Simsällskap | 1:04.02 | ||||||
- | Viktor Horvath | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:12 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 49, 100m Ryggsim fl 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Landälv | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 40.30 | 1:22.56 | |||||
2 | Natasha Olsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 43.52 | 1:29.14 | |||||
3 | Hildur Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 44.19 | 1:29.60 | |||||
4 | Bea Sprung | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 44.45 | 1:29.68 | |||||
5 | Ebba Jönsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 44.41 | 1:30.24 | |||||
6 | Tova Siversson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 43.24 | 1:30.34 | |||||
7 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 44.02 | 1:31.17 | |||||
8 | Vega Vollmer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 45.13 | 1:31.99 | |||||
9 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 45.97 | 1:32.34 | |||||
10 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 44.57 | 1:32.37 | |||||
11 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 44.35 | 1:32.78 | |||||
12 | Amanda Jälminger | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 46.23 | 1:34.15 | |||||
13 | Annika Lindberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 47.02 | 1:34.60 | |||||
14 | Alicia Arvidsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 48.58 | 1:37.59 | |||||
15 | Erica Persson | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 48.42 | 1:37.67 | |||||
16 | Klara Pantev | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 48.83 | 1:38.57 | |||||
17 | Patrisia Lindén | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 49.47 | 1:41.12 | |||||
18 | Isabella Larsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 51.96 | 1:46.70 | |||||
19 | Filippa Bremer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 53.97 | 1:51.83 | |||||
20 | Agnes Strand | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 52.27 | 1:52.66 | |||||
- | Liv Bexell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:25 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 50, 100m Ryggsim po 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 38.84 | 1:19.80 | |||||
2 | Jacob Langell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 40.44 | 1:23.37 | |||||
3 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 42.40 | 1:27.83 | |||||
4 | Casper Kristensen | 2005 | Simsällskapet Iden | 44.78 | 1:30.43 | |||||
5 | Niklas Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 43.63 | 1:30.59 | |||||
6 | Hjalmar Söderberg | 2005 | Höganäs Simsällskap | 47.51 | 1:36.53 | |||||
7 | Rasmus Auer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 50.46 | 1:41.49 | |||||
8 | Vilgot Lindberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 50.41 | 1:41.70 | |||||
9 | Johannes Svensson | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 50.72 | 1:44.21 | |||||
10 | Anton Liebenhagen | 2005 | Simsällskapet Iden | 52.02 | 1:47.69 | |||||
11 | Walther Olsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 53.66 | 1:47.82 | |||||
12 | Hilding Hallberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 53.39 | 1:51.05 | |||||
13 | Felix Ferm | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 58.26 | 1:57.15 | |||||
14 | Dennis Henriksson | 2005 | Simsällskapet Iden | 1:04.61 | 2:17.83 | |||||
- | Noah Andersen | 2005 | Ängelholms Simsällskap | DNF | ||||||
- | Wille Palm | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 51, 4X50m Frisim fl 11 år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hs Damer [2005] Lag 1 | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 2:18.17 | ||||||
Bea Sprung | 2005 | 33.71 | 33.71 | |||||||
Alva Landälv | 2005 | 32.42 | 1:06.13 | |||||||
Vega Vollmer | 2005 | 37.13 | 1:43.26 | |||||||
Hildur Andersson | 2005 | 34.91 | 2:18.17 | |||||||
2 | Landskrona Damer [2005] | 2005 | Landskrona Simsällskap | 2:23.38 | ||||||
Livia Sjunnesson | 2005 | 37.08 | 37.08 | |||||||
Tova Siversson | 2005 | 35.62 | 1:12.70 | |||||||
Moa Ekberg | 2006 | 36.70 | 1:49.40 | |||||||
Ella Röiseth | 2005 | 33.98 | 2:23.38 | |||||||
3 | Hs Damer [2005] Lag 2 | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 2:26.79 | ||||||
Natasha Olsson | 2005 | 36.14 | 36.14 | |||||||
Patrisia Lindén | 2005 | 36.97 | 1:13.11 | |||||||
Izabelle Agrell | 2006 | 36.54 | 1:49.65 | |||||||
Alicia Arvidsson | 2005 | 37.14 | 2:26.79 | |||||||
4 | Hs Damer [2005] Lag 3 | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 2:32.93 | ||||||
Ebba Jönsson | 2005 | 37.64 | 37.64 | |||||||
Klara Pantev | 2005 | 38.16 | 1:15.80 | |||||||
Liv Bexell | 2005 | 37.35 | 1:53.15 | |||||||
Filippa Bremer | 2005 | 39.78 | 2:32.93 | |||||||
5 | Äss Töser 1 | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 2:38.57 | ||||||
Leah Ljungerud | 2006 | 38.36 | 38.36 | |||||||
Linn Axelsson | 2006 | 42.41 | 1:20.77 | |||||||
Erica Persson | 2005 | 39.22 | 1:59.99 | |||||||
Anna Larsson | 2006 | 38.58 | 2:38.57 | |||||||
6 | Hs Damer [2005] Lag 4 | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 2:38.81 | ||||||
Amanda Jälminger | 2005 | 38.33 | 38.33 | |||||||
Isabella Larsson | 2005 | 40.33 | 1:18.66 | |||||||
Annika Lindberg | 2005 | 39.38 | 1:58.04 | |||||||
Sally Persson | 2006 | 40.77 | 2:38.81 | |||||||
7 | SK Hajen Flickor Lag 1 | 2005 | Simklubben Hajen | 2:44.90 | ||||||
Julia Henriksson | 2005 | 35.18 | 35.18 | |||||||
Alice Bitzén | 2006 | 40.48 | 1:15.66 | |||||||
Tyra Mårtensson | 2006 | 44.39 | 2:00.05 | |||||||
Saga Tretinjak | 2006 | 44.85 | 2:44.90 | |||||||
8 | SK Lödde Damer [2005] | 2005 | Simklubben Lödde | 2:46.19 | ||||||
Emilia Berg | 2005 | 38.55 | 38.55 | |||||||
Amanda Dihle | 2006 | 42.43 | 1:20.98 | |||||||
Tyra Sivtoft | 2006 | 46.04 | 2:07.02 | |||||||
Ida Husby | 2006 | 39.17 | 2:46.19 | |||||||
9 | Hs Damer [2005] Lag 5 | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 2:50.44 | ||||||
Ebba Sandström | 2005 | 40.40 | 40.40 | |||||||
Kerstin Cederlund | 2006 | 43.50 | 1:23.90 | |||||||
Emma Jönsson | 2006 | 42.72 | 2:06.62 | |||||||
Ella Berg | 2006 | 43.82 | 2:50.44 | |||||||
10 | SK Hajen Flickor Lag 2 | 2005 | Simklubben Hajen | 3:08.89 | ||||||
Meya Nilsson | 2007 | 46.49 | 46.49 | |||||||
Elsa Winberg | 2006 | 47.37 | 1:33.86 | |||||||
Lovisa Fredricson | 2007 | 46.08 | 2:19.94 | |||||||
Julia Bruér | 2007 | 48.95 | 3:08.89 | |||||||
11 | SK Lödde Fl Lag 2 [2005] | 2005 | Simklubben Lödde | 3:39.85 | ||||||
Victoria Emanuelsson | 2007 | 54.47 | 54.47 | |||||||
Eleonora Sjögren | 2006 | 54.56 | 1:49.03 | |||||||
Vilda Berg | 2007 | 59.89 | 2:48.92 | |||||||
Amanda Rosquist | 2007 | 50.93 | 3:39.85 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:51 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 52, 4X50m Frisim po 11 år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hs Herrar [2005] Lag 1 | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 2:20.26 | ||||||
Felix Tjärnberg | 2005 | 32.18 | 32.18 | |||||||
Niklas Andersson | 2005 | 35.11 | 1:07.29 | |||||||
Jacob Langell | 2005 | 35.59 | 1:42.88 | |||||||
Viggo Holst | 2006 | 37.38 | 2:20.26 | |||||||
2 | SK Lödde Po Lag 1 [2005] | 2005 | Simklubben Lödde | 2:38.41 | ||||||
Aron Paulsson | 2006 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Oliver Björk | 2007 | 46.77 | 1:20.70 | |||||||
Axel Wergeland | 2006 | 40.36 | 2:01.06 | |||||||
Ted Nilsson | 2006 | 37.35 | 2:38.41 | |||||||
3 | Hs Herrar [2005] Lag 2 | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 2:48.59 | ||||||
Walther Olsson | 2005 | 40.58 | 40.58 | |||||||
Vilgot Lindberg | 2005 | 42.42 | 1:23.00 | |||||||
Teo Cokalic | 2006 | 43.12 | 2:06.12 | |||||||
Rasmus Auer | 2005 | 42.47 | 2:48.59 | |||||||
4 | SS Iden Herrar [2005] | 2005 | Simsällskapet Iden | 3:08.64 | ||||||
Anton Liebenhagen | 2005 | 38.31 | 38.31 | |||||||
Casper Kristensen | 2005 | 37.04 | 1:15.35 | |||||||
Dennis Henriksson | 2005 | 56.63 | 2:11.98 | |||||||
Tim Edelberg | 2007 | 56.66 | 3:08.64 | |||||||
- | Hs Herrar [2005] Lag 3 | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.04 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:51 |