Results for Jöns Svanberg (25 m)
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:13 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 1, 50m Frisim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 30.35 | ||||||
2 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.58 | ||||||
3 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 31.68 | ||||||
4 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 31.74 | ||||||
5 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 32.53 | ||||||
6 | Emma Westermark | 2003 | Upsala Simsällskap | 32.78 | ||||||
7 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 32.80 | ||||||
8 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 33.21 | ||||||
9 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 33.38 | ||||||
10 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 33.56 | ||||||
11 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 34.35 | ||||||
12 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 34.49 | ||||||
13 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 34.87 | ||||||
14 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 34.91 | ||||||
15 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 34.99 | ||||||
16 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 35.05 | ||||||
17 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 35.26 | ||||||
18 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.30 | ||||||
19 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.73 | ||||||
20 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 36.01 | ||||||
21 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 36.15 | ||||||
22 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 36.40 | ||||||
23 | Clara Peuckert | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.84 | ||||||
24 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.80 | ||||||
25 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 39.46 | ||||||
26 | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.75 | ||||||
27 | Emelie Öster | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.90 | ||||||
28 | Senni Peura | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.33 | ||||||
29 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 43.35 | ||||||
30 | Ella Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 45.36 | ||||||
Gren 1, 50m Frisim Flickor, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 28.27 | ||||||
2 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 29.02 | ||||||
3 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 29.08 | ||||||
4 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 29.35 | ||||||
5 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 29.43 | ||||||
6 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 29.44 | ||||||
7 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.76 | ||||||
8 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.79 | ||||||
9 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 30.00 | ||||||
10 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 30.04 | ||||||
11 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 30.12 | ||||||
12 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 30.56 | ||||||
13 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 30.68 | ||||||
14 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.71 | ||||||
15 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 30.72 | ||||||
16 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 30.90 | ||||||
17 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 32.56 | ||||||
18 | Lina Carlsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 32.60 | ||||||
19 | Ella Bredenberg | 2001 | Simklubben Ena | 32.90 | ||||||
20 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 33.43 | ||||||
21 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 33.53 | ||||||
22 | Lovisa Königsson | 2002 | Simklubben Ena | 33.61 | ||||||
23 | Bonnie Ingemarson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 34.29 | ||||||
24 | Alva Olsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.07 | ||||||
25 | Linnea Taflin | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.20 | ||||||
- | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Frisim Flickor, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 31.28 | ||||||
2 | Lisa Carlsson | 1999 | Upsala Simsällskap | 32.90 | ||||||
3 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 33.52 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:13 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:39 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 2, 200m Frisim Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 29.05 | 1:02.43 | 1:37.18 | 2:11.02 | |||
2 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 32.95 | 1:09.20 | 1:46.62 | 2:22.28 | |||
3 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.20 | 1:09.08 | 1:47.69 | 2:24.48 | |||
4 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 33.39 | 1:11.50 | 1:50.04 | 2:27.31 | |||
5 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 33.18 | 1:12.02 | 1:51.67 | 2:30.68 | |||
6 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 35.29 | 1:14.95 | 1:55.23 | 2:34.70 | |||
7 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 33.22 | 1:12.13 | 1:55.22 | 2:35.82 | |||
8 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.07 | 1:16.69 | 1:58.75 | 2:39.31 | |||
9 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.33 | 1:16.81 | 1:59.03 | 2:39.46 | |||
10 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.98 | 1:14.93 | 1:57.42 | 2:39.74 | |||
11 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.53 | 1:16.02 | 1:59.09 | 2:41.16 | |||
12 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.76 | 1:17.36 | 2:00.98 | 2:42.20 | |||
13 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 34.24 | 1:15.62 | 2:00.54 | 2:44.48 | |||
14 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.38 | 1:23.14 | 2:08.73 | 2:49.36 | |||
15 | Samuel Delvenne | 2003 | Upsala Simsällskap | 40.61 | 1:25.90 | 2:12.72 | 2:58.56 | |||
16 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.02 | 1:27.10 | 2:16.98 | 3:04.56 | |||
17 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 43.02 | 1:32.30 | 2:22.14 | 3:10.97 | |||
18 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 43.32 | 1:33.35 | 2:24.37 | 3:15.75 | |||
19 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.34 | 1:34.29 | 2:27.34 | 3:17.78 | |||
20 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.17 | 1:40.49 | 2:37.21 | 3:28.71 | |||
21 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.25 | 1:45.02 | 2:40.98 | 3:33.56 | |||
Gren 2, 200m Frisim Pojkar, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 28.14 | 58.76 | 1:29.60 | 2:00.96 | |||
2 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 28.15 | 59.23 | 1:30.72 | 2:01.90 | |||
3 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 28.89 | 59.54 | 1:31.54 | 2:03.14 | |||
4 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.09 | 1:01.49 | 1:34.21 | 2:05.93 | |||
5 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 29.54 | 1:02.29 | 1:35.40 | 2:07.95 | |||
6 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 29.56 | 1:03.03 | 1:36.86 | 2:08.96 | |||
7 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 28.30 | 1:00.42 | 1:34.71 | 2:09.48 | |||
8 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.89 | 1:02.82 | 1:38.62 | 2:15.08 | |||
9 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.77 | 1:06.70 | 1:43.04 | 2:16.32 | |||
10 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.25 | 1:06.03 | 1:42.04 | 2:17.32 | |||
11 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.92 | 1:07.47 | 1:43.02 | 2:17.87 | |||
12 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 29.60 | 1:03.25 | 1:40.19 | 2:18.50 | |||
13 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 30.06 | 1:04.93 | 1:41.76 | 2:18.80 | |||
14 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.02 | 1:06.95 | 1:43.37 | 2:19.49 | |||
15 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.07 | 1:07.73 | 1:45.22 | 2:24.52 | |||
16 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 32.23 | 1:08.96 | 1:47.19 | 2:24.86 | |||
17 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 31.67 | 1:08.81 | 1:47.95 | 2:25.38 | |||
18 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.89 | 1:10.45 | 1:49.35 | 2:26.84 | |||
19 | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | 33.45 | 1:11.47 | 1:50.55 | 2:28.44 | |||
20 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 33.46 | 1:12.62 | 1:53.73 | 2:28.47 | |||
21 | Pelle Andersson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.04 | 1:10.49 | 1:51.22 | 2:29.80 | |||
22 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.19 | 1:12.75 | 1:52.89 | 2:29.86 | |||
Gren 2, 200m Frisim Pojkar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Forsström | 1999 | Upsala Simsällskap | 27.79 | 58.52 | 1:29.06 | 2:00.11 | |||
2 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 29.91 | 1:04.02 | 1:40.11 | 2:16.20 | |||
3 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 31.49 | 1:07.73 | 1:43.96 | 2:20.15 | |||
4 | Andrea Musacchio | 1999 | Södertörns Simsällskap | 29.88 | 1:04.88 | 1:44.58 | 2:25.80 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:39 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:52 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 3, 200m Bröstsim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.31 | 1:25.66 | 2:13.76 | 3:00.26 | |||
2 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 42.33 | 1:29.74 | 2:18.14 | 3:05.27 | |||
3 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.35 | 1:30.59 | 2:19.87 | 3:07.95 | |||
4 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.48 | 1:31.84 | 2:20.87 | 3:09.27 | |||
5 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.54 | 1:41.19 | 2:34.92 | 3:27.55 | |||
6 | Emelie Öster | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.73 | 1:43.62 | 2:40.90 | 3:39.36 | |||
7 | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | 50.86 | 1:47.60 | 2:48.61 | 3:46.58 | |||
8 | Irma Dahlbom | 2003 | Upsala Simsällskap | 51.84 | 1:49.67 | 2:48.05 | 3:46.82 | |||
Gren 3, 200m Bröstsim Flickor, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.76 | 1:18.43 | 2:01.45 | 2:45.15 | |||
2 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.37 | 1:22.48 | 2:07.02 | 2:51.38 | |||
3 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.33 | 1:27.19 | 2:13.87 | 3:01.50 | |||
4 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 42.31 | 1:28.99 | 2:17.09 | 3:04.85 | |||
5 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 39.55 | 1:25.84 | 2:14.78 | 3:04.93 | |||
6 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 42.88 | 1:31.57 | 2:21.60 | 3:10.60 | |||
7 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.69 | 1:32.22 | 2:22.38 | 3:11.08 | |||
8 | Nikita Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 43.41 | 1:31.82 | 2:21.64 | 3:11.78 | |||
9 | Ella Bredenberg | 2001 | Simklubben Ena | 44.76 | 1:33.88 | 2:24.70 | 3:15.06 | |||
10 | Bonnie Ingemarson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 43.52 | 1:32.73 | 2:24.45 | 3:15.94 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:52 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.09 | ||||||
2 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.91 | ||||||
3 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 37.41 | ||||||
4 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 38.06 | ||||||
5 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.33 | ||||||
6 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.74 | ||||||
7 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.61 | ||||||
8 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.06 | ||||||
9 | Samuel Delvenne | 2003 | Upsala Simsällskap | 46.24 | ||||||
10 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.18 | ||||||
11 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.61 | ||||||
12 | Castor Lindholm | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.42 | ||||||
13 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 49.73 | ||||||
14 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 51.10 | ||||||
15 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 52.66 | ||||||
16 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 52.98 | ||||||
17 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 54.56 | ||||||
- | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 30.67 | ||||||
2 | Markus Charlton | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.71 | ||||||
3 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.76 | ||||||
4 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 34.06 | ||||||
5 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 34.30 | ||||||
6 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 38.19 | ||||||
7 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.33 | ||||||
8 | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.06 | ||||||
9 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 45.43 | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 34.74 | ||||||
2 | Andrea Musacchio | 1999 | Södertörns Simsällskap | 35.15 | ||||||
3 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 40.52 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:25 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.64 | 1:13.19 | |||||
2 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.53 | 1:15.40 | |||||
3 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.29 | 1:16.02 | |||||
4 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.04 | 1:16.82 | |||||
5 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.85 | 1:18.08 | |||||
6 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.18 | 1:18.16 | |||||
7 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.76 | 1:19.10 | |||||
8 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.96 | 1:19.52 | |||||
9 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.13 | 1:20.23 | |||||
10 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.25 | 1:21.46 | |||||
11 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.99 | 1:22.17 | |||||
12 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 39.29 | 1:22.20 | |||||
13 | Emma Westermark | 2003 | Upsala Simsällskap | 40.94 | 1:22.99 | |||||
14 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.36 | 1:23.46 | |||||
15 | Viktoria Lautmann | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.56 | 1:24.35 | |||||
16 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.06 | 1:24.47 | |||||
17 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.54 | 1:25.04 | |||||
18 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.38 | 1:25.56 | |||||
19 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.95 | 1:26.70 | |||||
20 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.89 | 1:27.39 | |||||
21 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.10 | 1:28.52 | |||||
22 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 42.70 | 1:28.55 | |||||
23 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.79 | 1:28.57 | |||||
24 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.44 | 1:28.92 | |||||
25 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.88 | 1:29.14 | |||||
26 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.02 | 1:31.99 | |||||
27 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.81 | 1:32.72 | |||||
28 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 45.08 | 1:33.17 | |||||
29 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 45.96 | 1:33.73 | |||||
30 | Clara Peuckert | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.08 | 1:33.97 | |||||
31 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 46.13 | 1:34.44 | |||||
32 | Kajsa Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 47.19 | 1:37.95 | |||||
33 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 49.60 | 1:41.18 | |||||
- | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 33.36 | 1:07.68 | |||||
2 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.30 | 1:08.96 | |||||
3 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.06 | 1:09.57 | |||||
4 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.38 | 1:10.28 | |||||
5 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.55 | 1:11.09 | |||||
6 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.13 | 1:11.96 | |||||
7 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | 34.47 | 1:13.17 | |||||
8 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.96 | 1:13.44 | |||||
9 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.98 | 1:13.86 | |||||
10 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.40 | 1:15.00 | |||||
11 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 36.86 | 1:15.23 | |||||
12 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.29 | 1:15.87 | |||||
13 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.06 | 1:15.92 | |||||
14 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.30 | 1:17.01 | |||||
15 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.37 | 1:18.61 | |||||
16 | Nikita Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.20 | 1:19.39 | |||||
17 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.11 | 1:20.27 | |||||
18 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.11 | 1:20.64 | |||||
19 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.97 | 1:20.72 | |||||
20 | Lovisa Königsson | 2002 | Simklubben Ena | 40.64 | 1:22.11 | |||||
21 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.58 | 1:22.14 | |||||
22 | Filippa Edström | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.87 | 1:23.71 | |||||
23 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.55 | 1:23.81 | |||||
24 | Lina Carlsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 40.42 | 1:24.10 | |||||
25 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 40.33 | 1:25.81 | |||||
26 | Alva Olsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.61 | 1:32.20 | |||||
27 | Linnea Taflin | 2002 | Upsala Simsällskap | 48.76 | 1:39.60 | |||||
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 37.68 | 1:16.00 | |||||
2 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 36.53 | 1:16.62 | |||||
3 | Lisa Carlsson | 1999 | Upsala Simsällskap | 39.78 | 1:21.30 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:25 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:42 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 6, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 31.27 | 1:07.82 | |||||
2 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 32.01 | 1:12.80 | |||||
3 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.10 | 1:19.46 | |||||
4 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 35.87 | 1:20.27 | |||||
5 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.83 | 1:21.83 | |||||
6 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.64 | 1:24.91 | |||||
7 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.01 | 1:26.90 | |||||
8 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.16 | 1:28.05 | |||||
9 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.19 | 1:33.91 | |||||
10 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.22 | 1:35.44 | |||||
11 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.50 | 1:38.33 | |||||
12 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.45 | 1:38.54 | |||||
13 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 50.01 | 1:47.51 | |||||
14 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 49.25 | 1:49.95 | |||||
15 | Samuel Delvenne | 2003 | Upsala Simsällskap | 53.12 | 1:54.44 | |||||
16 | Castor Lindholm | 2005 | Upsala Simsällskap | 51.72 | 1:56.42 | |||||
17 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 58.70 | 2:11.95 | |||||
- | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 27.34 | 1:00.43 | |||||
2 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 30.14 | 1:03.07 | |||||
3 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 29.07 | 1:03.22 | |||||
4 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 30.19 | 1:03.40 | |||||
5 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 30.36 | 1:03.44 | |||||
6 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 29.25 | 1:03.45 | |||||
7 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 30.37 | 1:04.17 | |||||
8 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 29.65 | 1:05.57 | |||||
9 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 30.86 | 1:07.86 | |||||
10 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.26 | 1:08.28 | |||||
11 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 31.27 | 1:08.72 | |||||
12 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.91 | 1:09.23 | |||||
13 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.24 | 1:09.85 | |||||
14 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.94 | 1:10.07 | |||||
15 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 31.57 | 1:12.22 | |||||
16 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.86 | 1:13.81 | |||||
17 | Photsawa Phootepkhum | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.87 | 1:14.40 | |||||
18 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.63 | 1:14.48 | |||||
19 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.51 | 1:16.02 | |||||
20 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.26 | 1:20.56 | |||||
Gren 6, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 27.41 | 59.88 | |||||
2 | Nathaniel Jousefi | 1997 | Upsala Simsällskap | 29.52 | 1:02.29 | |||||
3 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 31.67 | 1:08.82 | |||||
4 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 31.33 | 1:10.74 | |||||
5 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 33.94 | 1:13.91 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:42 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 7, 200m Fjärilsim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 36.01 | 1:16.49 | 2:01.01 | 2:44.51 | |||
2 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.07 | 1:26.06 | 2:10.76 | 2:54.04 | |||
3 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.05 | 1:23.24 | 2:09.92 | 2:54.13 | |||
4 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 46.48 | 1:41.74 | 2:38.52 | 3:33.55 | |||
Gren 7, 200m Fjärilsim Flickor, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.90 | 1:15.84 | 1:56.45 | 2:35.71 | |||
2 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.50 | 1:14.20 | 1:56.17 | 2:38.84 | |||
3 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.87 | 1:17.50 | 2:02.40 | 2:45.81 | |||
4 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.51 | 1:17.75 | 2:01.31 | 2:46.33 | |||
5 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.66 | 1:18.76 | 2:04.19 | 2:49.50 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:50 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:03 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 8, 400m Medley Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:25.25 | 2:56.19 | 4:39.50 | 5:57.90 | |||
2 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:26.02 | 3:02.65 | 4:44.44 | 6:03.35 | |||
3 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:38.11 | 3:14.89 | 4:58.70 | 6:23.60 | |||
Gren 8, 400m Medley Pojkar, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 1:06.78 | 2:24.40 | 3:46.90 | 4:50.38 | |||
2 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:11.05 | 2:32.79 | 3:59.31 | 5:08.37 | |||
3 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 1:12.17 | 2:34.44 | 4:07.03 | 5:21.81 | |||
4 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:14.52 | 2:38.48 | 4:10.10 | 5:22.85 | |||
5 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:16.38 | 2:37.40 | 4:15.48 | 5:23.29 | |||
6 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:13.64 | 2:39.67 | 4:12.59 | 5:23.69 | |||
7 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:13.68 | 2:35.61 | 4:11.47 | 5:29.69 | |||
Gren 8, 400m Medley Pojkar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erik Forsström | 1999 | Upsala Simsällskap | 1:06.95 | 2:19.31 | 3:45.05 | 4:49.61 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:03 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:25 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 9, 100m Medley Flickor, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 35.75 | 1:17.14 | |||||
2 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.45 | 1:19.03 | |||||
3 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.79 | 1:19.81 | |||||
4 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.56 | 1:20.25 | |||||
5 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.65 | 1:21.22 | |||||
6 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 39.70 | 1:22.62 | |||||
7 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.74 | 1:22.66 | |||||
8 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.37 | 1:23.34 | |||||
9 | Emma Westermark | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.72 | 1:23.76 | |||||
10 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.02 | 1:24.78 | |||||
11 | Viktoria Lautmann | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.99 | 1:25.08 | |||||
12 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.46 | 1:25.27 | |||||
13 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.51 | 1:25.80 | |||||
14 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.83 | 1:25.98 | |||||
15 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 40.40 | 1:26.10 | |||||
16 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.96 | 1:26.67 | |||||
17 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.08 | 1:26.83 | |||||
18 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.03 | 1:28.82 | |||||
19 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.23 | 1:28.98 | |||||
20 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 40.27 | 1:29.92 | |||||
21 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 41.13 | 1:30.11 | |||||
22 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 42.62 | 1:30.18 | |||||
23 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 44.26 | 1:30.69 | |||||
24 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.78 | 1:31.51 | |||||
25 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.43 | 1:32.67 | |||||
26 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.02 | 1:32.87 | |||||
27 | Clara Peuckert | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.72 | 1:34.49 | |||||
28 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 44.66 | 1:35.65 | |||||
29 | Irma Dahlbom | 2003 | Upsala Simsällskap | 45.16 | 1:36.37 | |||||
30 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 47.79 | 1:41.54 | |||||
31 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 48.34 | 1:42.33 | |||||
32 | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | 50.47 | 1:44.06 | |||||
33 | Kajsa Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 50.78 | 1:45.32 | |||||
34 | Senni Peura | 2005 | Upsala Simsällskap | 53.37 | 1:45.68 | |||||
35 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 54.52 | 1:57.24 | |||||
36 | Ella Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 58.89 | 2:04.57 | |||||
- | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Medley Flickor, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.66 | 1:10.41 | |||||
2 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.52 | 1:11.14 | |||||
3 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.09 | 1:12.69 | |||||
4 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | 32.17 | 1:12.97 | |||||
5 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.45 | 1:14.95 | |||||
6 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.29 | 1:15.07 | |||||
7 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 34.96 | 1:15.10 | |||||
8 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.94 | 1:15.61 | |||||
9 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 34.60 | 1:15.88 | |||||
10 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.13 | 1:16.15 | |||||
11 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.58 | 1:16.40 | |||||
12 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.71 | 1:17.64 | |||||
13 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.23 | 1:17.68 | |||||
14 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.26 | 1:18.19 | |||||
15 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.08 | 1:19.27 | |||||
16 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.36 | 1:19.46 | |||||
17 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.64 | 1:19.69 | |||||
18 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.58 | 1:20.45 | |||||
19 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 38.51 | 1:23.09 | |||||
20 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.53 | 1:23.72 | |||||
21 | Bonnie Ingemarson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 39.42 | 1:23.74 | |||||
22 | Lina Carlsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 39.63 | 1:25.42 | |||||
23 | Filippa Edström | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.19 | 1:25.54 | |||||
24 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 38.78 | 1:27.26 | |||||
25 | Alva Olsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.11 | 1:28.68 | |||||
26 | Linnea Taflin | 2002 | Upsala Simsällskap | 46.42 | 1:38.76 | |||||
Gren 9, 100m Medley Flickor, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lisa Carlsson | 1999 | Upsala Simsällskap | 36.50 | 1:22.08 | |||||
2 | Fanny Lundgren | 1999 | Södertörns Simsällskap | 37.83 | 1:23.82 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:25 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:36 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 10, 4X50m Frisim Pojkar, Finaler 16 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Herrar [2003] 1 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:44.30 | ||||||
Wilmer Tingbrand | 1998 | 26.11 | 26.11 | |||||||
Klaudius Schreck | 2001 | 25.66 | 51.77 | |||||||
Anton Mylläri | 2001 | 25.58 | 1:17.35 | |||||||
Andrea Musacchio | 1999 | 26.95 | 1:44.30 | |||||||
2 | Södertörn Herrar [2003] 2 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:44.84 | ||||||
Edvin Jonsson | 2004 | 26.97 | 26.97 | |||||||
Elliot Nyström | 2002 | 25.50 | 52.47 | |||||||
Johan Javier Gutierrez | 2002 | 25.82 | 1:18.29 | |||||||
Gustav Jonsson | 2002 | 26.55 | 1:44.84 | |||||||
3 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2006 | Spårvägen Simförening | 1:46.69 | ||||||
Gordon Ölund | 2002 | 27.31 | 27.31 | |||||||
Andreas Wallén | 2002 | 26.09 | 53.40 | |||||||
William Bernhardsson | 2002 | 28.42 | 1:21.82 | |||||||
Jonas Malmring | 2001 | 24.87 | 1:46.69 | |||||||
4 | Upsala S Herrar [2001] | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:46.92 | ||||||
Alexander Almasi | 2000 | 27.06 | 27.06 | |||||||
Carl Göransson | 2000 | 26.05 | 53.11 | |||||||
Erik Forsström | 1999 | 25.85 | 1:18.96 | |||||||
Johan Ljunggren | 2001 | 27.96 | 1:46.92 | |||||||
5 | Norrtälje Herrar [2000] | 2000 | Norrtälje Simklubb | 1:53.06 | ||||||
Gustav Andersson | 2001 | 28.98 | 28.98 | |||||||
Viktor Karell | 2003 | 30.47 | 59.45 | |||||||
Elias Folkesson | 1999 | 27.28 | 1:26.73 | |||||||
Adam Karlsson | 2000 | 26.33 | 1:53.06 | |||||||
6 | Södertörn Herrar [2003] 4 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:54.89 | ||||||
Henry Plavans | 2005 | 29.36 | 29.36 | |||||||
Pelle Andersson | 2001 | 29.44 | 58.80 | |||||||
Kevin Cheng | 2002 | 27.93 | 1:26.73 | |||||||
Alexis Camacho | 2001 | 28.16 | 1:54.89 | |||||||
7 | Upsala S Herrar [2003] 2 | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:55.10 | ||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 28.23 | 28.23 | |||||||
Philip Rosvall | 2001 | 27.94 | 56.17 | |||||||
Alexander Karlsson | 2002 | 29.95 | 1:26.12 | |||||||
Jonatan Fischer | 2001 | 28.98 | 1:55.10 | |||||||
8 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 1:58.47 | ||||||
Aaron O´Malley | 2002 | 28.70 | 28.70 | |||||||
David Neuhardt | 2003 | 30.59 | 59.29 | |||||||
Martin Hallbäck | 2001 | 29.90 | 1:29.19 | |||||||
Ludvig Jansson | 2002 | 29.28 | 1:58.47 | |||||||
9 | Södertörn Herrar 5 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:01.02 | ||||||
Markus Charlton | 2001 | 29.85 | 29.85 | |||||||
Photsawa Phootepkhum | 2002 | 29.26 | 59.11 | |||||||
Theodor Fridh | 2002 | 29.89 | 1:29.00 | |||||||
Kevin Hellman | 2005 | 32.02 | 2:01.02 | |||||||
10 | Upsala S Herrar [2005]3 | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:02.87 | ||||||
David Forsblad | 2002 | 30.80 | 30.80 | |||||||
Andreas Savin | 2003 | 32.46 | 1:03.26 | |||||||
Adi Ramovic | 2004 | 31.41 | 1:34.67 | |||||||
Kevin Shiva | 2002 | 28.20 | 2:02.87 | |||||||
11 | Spårvägen Herrar Lag 3 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:09.18 | ||||||
Adam Hansson Dylén | 2003 | 30.27 | 30.27 | |||||||
Jannis Siotis | 2003 | 32.43 | 1:02.70 | |||||||
Gustav Annas | 2003 | 34.14 | 1:36.84 | |||||||
Oliver Erneholm | 2003 | 32.34 | 2:09.18 | |||||||
- | Södertörn Herrar [2003] 3 | 2003 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Jonathan Sandqvist | 2003 | 27.14 | 27.14 | |||||||
Adam Sehmi | 2001 | 28.61 | 55.75 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:36 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:50 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 11, 4X200m Frisim Flickor, Finaler 16 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Södertörn Damer 1 | 2000 | Södertörns Simsällskap | 9:12.24 | ||||||
Wilma Roloff | 2000 | 1:04.47 | 2:13.03 | 2:13.03 | ||||||
Emma Roloff | 2002 | 1:05.49 | 2:15.59 | 4:28.62 | ||||||
Eva Sigurdsson | 2001 | 1:07.52 | 2:18.73 | 6:47.35 | ||||||
Rebecca Zerne | 2001 | 1:08.33 | 2:24.89 | 9:12.24 | ||||||
2 | Spårvägen Damer Lag 1 | 2003 | Spårvägen Simförening | 9:30.68 | ||||||
Fanny Odin | 2000 | 1:07.89 | 2:22.06 | 2:22.06 | ||||||
Kristin Jansson | 2001 | 1:08.39 | 2:23.88 | 4:45.94 | ||||||
Linn Herlin | 2002 | 1:08.47 | 2:21.75 | 7:07.69 | ||||||
Zafira Vaamonde | 2001 | 1:08.12 | 2:22.99 | 9:30.68 | ||||||
3 | Spårvägen Damer Lag 3 | 2003 | Spårvägen Simförening | 10:09.38 | ||||||
Emilia Wullrich | 2003 | 1:15.14 | 2:39.43 | 2:39.43 | ||||||
Sofia Holmberg | 2002 | 1:09.52 | 2:26.34 | 5:05.77 | ||||||
Ioana Danes | 2002 | 1:13.77 | 2:33.04 | 7:38.81 | ||||||
Maja Karlsson Karlström | 2002 | 1:12.25 | 2:30.57 | 10:09.38 | ||||||
4 | Spårvägen Damer Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 10:25.45 | ||||||
Clara Sundqvist | 2001 | 1:13.40 | 2:31.73 | 2:31.73 | ||||||
Elvira Schei | 2003 | 1:12.16 | 2:36.61 | 5:08.34 | ||||||
Sara Torstensson | 2004 | 1:22.35 | 2:45.28 | 7:53.62 | ||||||
Linnea Lindqvist | 2001 | 1:11.34 | 2:31.83 | 10:25.45 | ||||||
5 | Norrtälje Damer [2000] | 2000 | Norrtälje Simklubb | 11:12.49 | ||||||
Thindra Åkerblom | 2003 | 1:15.40 | 2:35.41 | 2:35.41 | ||||||
Moa Zetterström | 2005 | 1:30.79 | 3:04.83 | 5:40.24 | ||||||
Linnea Jonsson | 2002 | 1:18.73 | 2:48.52 | 8:28.76 | ||||||
Bonnie Ingemarson | 2002 | 1:17.55 | 2:43.73 | 11:12.49 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:50 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:07 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 12, 4X50m Medley Pojkar, Finaler 16 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Herrar [2003] 1 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:53.79 | ||||||
Jonathan Sandqvist | 2003 | 30.81 | 30.81 | |||||||
Klaudius Schreck | 2001 | 30.42 | 1:01.23 | |||||||
Johan Javier Gutierrez | 2002 | 27.43 | 1:28.66 | |||||||
Anton Mylläri | 2001 | 25.13 | 1:53.79 | |||||||
2 | Upsala S Herrar [2001] | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:59.08 | ||||||
Erik Forsström | 1999 | 29.49 | 29.49 | |||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 35.58 | 1:05.07 | |||||||
Carl Göransson | 2000 | 27.46 | 1:32.53 | |||||||
Alexander Almasi | 2000 | 26.55 | 1:59.08 | |||||||
3 | Södertörn Herrar [2003] 2 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:00.34 | ||||||
Edvin Jonsson | 2004 | 34.14 | 34.14 | |||||||
Adam Sehmi | 2001 | 33.83 | 1:07.97 | |||||||
Wilmer Tingbrand | 1998 | 26.67 | 1:34.64 | |||||||
Elliot Nyström | 2002 | 25.70 | 2:00.34 | |||||||
4 | Södertörn Herrar [2003] 3 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:05.29 | ||||||
Henry Plavans | 2005 | 34.27 | 34.27 | |||||||
Markus Charlton | 2001 | 34.23 | 1:08.50 | |||||||
Gustav Jonsson | 2002 | 28.98 | 1:37.48 | |||||||
Kevin Cheng | 2002 | 27.81 | 2:05.29 | |||||||
5 | Upsala S Herrar [2003] 2 | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:08.60 | ||||||
Jonatan Fischer | 2001 | 35.08 | 35.08 | |||||||
Roman Milkin | 1999 | 34.42 | 1:09.50 | |||||||
Philip Rosvall | 2001 | 29.71 | 1:39.21 | |||||||
Johan Ljunggren | 2001 | 29.39 | 2:08.60 | |||||||
6 | Södertörn Herrar [2003] 4 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:09.15 | ||||||
Alexis Camacho | 2001 | 32.78 | 32.78 | |||||||
Nikola Despotovic | 1998 | 34.59 | 1:07.37 | |||||||
Photsawa Phootepkhum | 2002 | 32.14 | 1:39.51 | |||||||
Pelle Andersson | 2001 | 29.64 | 2:09.15 | |||||||
7 | Norrtälje Herrar [2000] | 2000 | Norrtälje Simklubb | 2:10.07 | ||||||
Elias Folkesson | 1999 | 31.81 | 31.81 | |||||||
Viktor Karell | 2003 | 38.55 | 1:10.36 | |||||||
Adam Karlsson | 2000 | 28.24 | 1:38.60 | |||||||
Rasmus Skyving | 2003 | 31.47 | 2:10.07 | |||||||
8 | Södertörn Herrar 5 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:22.64 | ||||||
Kevin Hellman | 2005 | 37.91 | 37.91 | |||||||
Theodor Fridh | 2002 | 40.40 | 1:18.31 | |||||||
Victor Lindbom | 2004 | 35.57 | 1:53.88 | |||||||
Oskar Hägglund | 1999 | 28.76 | 2:22.64 | |||||||
9 | Upsala S Herrar [2005]3 | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:24.99 | ||||||
Kevin Shiva | 2002 | 34.95 | 34.95 | |||||||
David Forsblad | 2002 | 43.33 | 1:18.28 | |||||||
Andreas Savin | 2003 | 37.29 | 1:55.57 | |||||||
Alexander Karlsson | 2002 | 29.42 | 2:24.99 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:07 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:46 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 13, 800m Frisim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Emma Westermark | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:12.79 | 2:31.00 | 3:49.92 | 5:10.03 | 10:28.35 | ||
6:30.08 | 7:50.17 | 9:09.07 | ||||||||
2 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:14.42 | 2:37.35 | 3:57.57 | 5:17.65 | 10:37.28 | ||
6:38.15 | 7:59.05 | 9:20.53 | ||||||||
3 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:14.22 | 2:34.86 | 3:56.17 | 5:17.86 | 10:41.55 | ||
6:40.69 | 8:03.43 | 9:24.15 | ||||||||
4 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:16.42 | 2:39.77 | 4:02.74 | 5:25.77 | 10:48.98 | ||
6:47.51 | 8:09.19 | 9:30.41 | ||||||||
5 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 1:16.86 | 2:43.42 | 4:10.63 | 5:40.13 | 11:27.38 | ||
7:08.33 | 8:36.90 | 10:04.04 | ||||||||
6 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 1:23.99 | 2:56.93 | 4:32.77 | 6:09.50 | 12:28.22 | ||
7:47.38 | 9:22.68 | 10:56.33 | ||||||||
7 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 1:28.30 | 3:06.48 | 4:43.41 | 6:21.44 | 12:57.53 | ||
8:00.59 | 9:39.56 | 11:19.80 | ||||||||
8 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 1:31.24 | 3:12.15 | 4:53.28 | 6:36.71 | 13:26.02 | ||
8:22.10 | 10:07.18 | 11:50.73 | ||||||||
Gren 13, 800m Frisim Flickor, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:05.83 | 2:16.29 | 3:27.48 | 4:40.04 | 9:33.55 | ||
5:53.80 | 7:07.81 | 8:21.35 | ||||||||
2 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 1:09.63 | 2:23.99 | 3:38.14 | 4:52.75 | 9:47.67 | ||
6:07.39 | 7:21.85 | 8:35.41 | ||||||||
3 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:09.84 | 2:24.30 | 3:39.31 | 4:55.60 | 9:57.45 | ||
6:12.06 | 7:28.00 | 8:44.60 | ||||||||
4 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:10.18 | 2:24.69 | 3:40.69 | 4:57.31 | 10:05.18 | ||
6:14.57 | 7:32.54 | 8:49.64 | ||||||||
5 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 1:10.22 | 2:28.59 | 3:48.41 | 5:08.16 | 10:23.37 | ||
6:27.01 | 7:46.61 | 9:05.77 | ||||||||
6 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:12.31 | 2:33.19 | 3:55.29 | 5:18.33 | 10:41.84 | ||
6:40.49 | 8:01.91 | 9:24.35 | ||||||||
7 | Lovisa Königsson | 2002 | Simklubben Ena | 1:22.41 | 2:51.28 | 4:21.43 | 5:51.87 | 11:48.84 | ||
7:25.10 | 8:54.96 | 10:24.80 | ||||||||
8 | Filippa Edström | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:23.32 | 2:53.53 | 4:24.89 | 5:56.13 | 11:51.84 | ||
7:26.77 | 8:57.77 | 10:26.96 | ||||||||
Gren 13, 800m Frisim Flickor, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 1:11.65 | 2:30.11 | 3:49.63 | 5:09.50 | 10:25.81 | ||
6:29.31 | 7:49.77 | 9:08.88 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:46 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:10 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 14, 400m Frisim Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:05.18 | 2:16.89 | 3:27.43 | 4:36.14 | |||
2 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:10.31 | 2:26.67 | 3:45.24 | 5:00.39 | |||
3 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:13.67 | 2:32.95 | 3:52.42 | 5:09.00 | |||
4 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:21.14 | 2:46.96 | 4:14.47 | 5:35.51 | |||
4 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:20.71 | 2:47.35 | 4:12.28 | 5:35.51 | |||
6 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:20.48 | 2:47.27 | 4:14.63 | 5:36.39 | |||
7 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 1:36.96 | 3:23.94 | 5:13.20 | 6:59.23 | |||
Gren 14, 400m Frisim Pojkar, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 1:01.86 | 2:07.47 | 3:12.74 | 4:17.08 | |||
2 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 1:02.36 | 2:08.75 | 3:15.41 | 4:20.86 | |||
3 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 1:02.85 | 2:09.74 | 3:18.30 | 4:26.29 | |||
4 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:05.41 | 2:13.74 | 3:22.46 | 4:28.84 | |||
5 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:03.26 | 2:11.65 | 3:21.97 | 4:32.56 | |||
6 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:05.84 | 2:17.12 | 3:26.85 | 4:33.68 | |||
7 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:06.26 | 2:18.57 | 3:32.01 | 4:42.14 | |||
8 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:08.59 | 2:23.14 | 3:36.23 | 4:47.72 | |||
9 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:09.33 | 2:24.26 | 3:39.32 | 4:52.10 | |||
10 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:09.97 | 2:25.67 | 3:40.57 | 4:55.46 | |||
11 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:09.43 | 2:26.11 | 3:41.89 | 4:58.42 | |||
12 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:11.50 | 2:30.06 | 3:48.74 | 5:04.54 | |||
13 | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:11.28 | 2:29.72 | 3:49.16 | 5:05.86 | |||
14 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:11.56 | 2:30.94 | 3:53.18 | 5:13.49 | |||
15 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:13.12 | 2:35.27 | 4:00.74 | 5:24.48 | |||
- | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | DNF | ||||||
Gren 14, 400m Frisim Pojkar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erik Forsström | 1999 | Upsala Simsällskap | 1:02.39 | 2:09.17 | 3:16.39 | 4:23.41 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:10 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:22 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 15, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.37 | ||||||
2 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.74 | ||||||
3 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.64 | ||||||
4 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.09 | ||||||
5 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.10 | ||||||
6 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 38.53 | ||||||
7 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.19 | ||||||
8 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 39.31 | ||||||
9 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.36 | ||||||
10 | Viktoria Lautmann | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.70 | ||||||
11 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.09 | ||||||
12 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.10 | ||||||
13 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.18 | ||||||
14 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.59 | ||||||
15 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.40 | ||||||
16 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 41.60 | ||||||
17 | Clara Peuckert | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.66 | ||||||
18 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.94 | ||||||
19 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.31 | ||||||
20 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.70 | ||||||
21 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.82 | ||||||
22 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.92 | ||||||
23 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.88 | ||||||
24 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.92 | ||||||
25 | Irma Dahlbom | 2003 | Upsala Simsällskap | 45.56 | ||||||
26 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 45.65 | ||||||
27 | Olivia Punga | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.29 | ||||||
28 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 48.36 | ||||||
29 | Smilla Fredriksson | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.45 | ||||||
30 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 51.43 | ||||||
31 | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | 52.26 | ||||||
Gren 15, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.96 | ||||||
2 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | 33.16 | ||||||
3 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.68 | ||||||
4 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.94 | ||||||
5 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 35.67 | ||||||
6 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.80 | ||||||
7 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.20 | ||||||
8 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.54 | ||||||
9 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.86 | ||||||
10 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 38.04 | ||||||
11 | Lovisa Königsson | 2002 | Simklubben Ena | 38.14 | ||||||
12 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 39.48 | ||||||
13 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 39.88 | ||||||
14 | Alva Olsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.09 | ||||||
Gren 15, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 33.87 | ||||||
2 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 35.85 | ||||||
3 | Lisa Carlsson | 1999 | Upsala Simsällskap | 37.89 | ||||||
4 | Fanny Lundgren | 1999 | Södertörns Simsällskap | 39.20 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:22 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:38 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 16, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.12 | 1:18.72 | |||||
2 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.27 | 1:19.00 | |||||
3 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 36.59 | 1:19.41 | |||||
4 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.80 | 1:20.59 | |||||
5 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 39.73 | 1:24.69 | |||||
6 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.58 | 1:25.34 | |||||
7 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.60 | 1:25.68 | |||||
8 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.89 | 1:34.15 | |||||
9 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.46 | 1:35.37 | |||||
10 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.26 | 1:35.57 | |||||
11 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.34 | 1:36.08 | |||||
12 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 45.98 | 1:36.53 | |||||
13 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.23 | 1:40.51 | |||||
14 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 48.02 | 1:42.46 | |||||
15 | Castor Lindholm | 2005 | Upsala Simsällskap | 49.61 | 1:45.33 | |||||
16 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 50.71 | 1:45.68 | |||||
17 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 51.23 | 1:46.81 | |||||
18 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 51.93 | 1:48.58 | |||||
19 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 53.46 | 1:52.16 | |||||
20 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 54.05 | 1:55.19 | |||||
21 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 53.49 | 1:55.97 | |||||
22 | Edvin Pitic | 2005 | Upsala Simsällskap | 56.54 | 1:59.87 | |||||
- | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 33.73 | 1:11.13 | |||||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.49 | 1:12.73 | |||||
2 | Markus Charlton | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.27 | 1:12.73 | |||||
4 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 34.74 | 1:13.85 | |||||
5 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 35.13 | 1:14.79 | |||||
6 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.09 | 1:15.02 | |||||
7 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 35.52 | 1:16.16 | |||||
8 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.68 | 1:19.48 | |||||
9 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.92 | 1:21.19 | |||||
10 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 41.35 | 1:26.67 | |||||
11 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.02 | 1:30.24 | |||||
12 | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.76 | 1:33.74 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 36.19 | 1:17.58 | |||||
2 | Andrea Musacchio | 1999 | Södertörns Simsällskap | 37.89 | 1:22.14 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:38 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:02 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 31.40 | 1:05.38 | |||||
2 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 31.99 | 1:06.66 | |||||
3 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 32.32 | 1:06.79 | |||||
4 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 33.25 | 1:08.96 | |||||
5 | Emma Westermark | 2003 | Upsala Simsällskap | 33.89 | 1:09.71 | |||||
6 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 33.75 | 1:09.80 | |||||
7 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 33.69 | 1:09.94 | |||||
8 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.60 | 1:11.26 | |||||
9 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 34.75 | 1:11.84 | |||||
10 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.31 | 1:12.40 | |||||
11 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 35.56 | 1:12.80 | |||||
12 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 35.06 | 1:13.26 | |||||
13 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.24 | 1:13.67 | |||||
14 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.75 | 1:14.08 | |||||
14 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.39 | 1:14.08 | |||||
16 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 35.48 | 1:14.50 | |||||
17 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.82 | 1:14.59 | |||||
18 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 35.73 | 1:14.78 | |||||
19 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.53 | 1:14.85 | |||||
20 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.88 | 1:15.15 | |||||
21 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 36.57 | 1:15.59 | |||||
22 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 36.34 | 1:16.05 | |||||
23 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 36.26 | 1:16.60 | |||||
24 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.59 | 1:16.61 | |||||
25 | Viktoria Lautmann | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.30 | 1:17.40 | |||||
26 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 37.30 | 1:18.21 | |||||
27 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 37.78 | 1:18.65 | |||||
28 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 38.31 | 1:18.75 | |||||
29 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.11 | 1:18.77 | |||||
30 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.18 | 1:20.33 | |||||
31 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.27 | 1:22.29 | |||||
32 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.57 | 1:22.66 | |||||
33 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 38.73 | 1:24.32 | |||||
34 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 39.11 | 1:24.42 | |||||
35 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.99 | 1:25.91 | |||||
36 | Kajsa Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.39 | 1:31.31 | |||||
37 | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.42 | 1:34.42 | |||||
38 | Olivia Punga | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.48 | 1:34.84 | |||||
- | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 30.40 | 1:01.91 | |||||
2 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 30.01 | 1:01.96 | |||||
3 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 30.58 | 1:02.50 | |||||
4 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.26 | 1:02.82 | |||||
5 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 30.42 | 1:03.60 | |||||
6 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.13 | 1:04.26 | |||||
7 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.50 | 1:04.35 | |||||
8 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.30 | 1:04.77 | |||||
9 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 31.40 | 1:05.30 | |||||
10 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.43 | 1:05.44 | |||||
11 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 31.59 | 1:05.76 | |||||
12 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.86 | 1:06.03 | |||||
13 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.75 | 1:06.34 | |||||
14 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 31.85 | 1:06.95 | |||||
14 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | 31.50 | 1:06.95 | |||||
16 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 32.78 | 1:07.25 | |||||
17 | Nikita Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 32.40 | 1:07.76 | |||||
18 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.33 | 1:07.93 | |||||
19 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 32.90 | 1:08.07 | |||||
20 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.86 | 1:09.80 | |||||
21 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.76 | 1:09.84 | |||||
22 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.62 | 1:09.88 | |||||
23 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.19 | 1:09.99 | |||||
24 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.01 | 1:10.65 | |||||
25 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.36 | 1:10.72 | |||||
26 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.26 | 1:10.74 | |||||
27 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.41 | 1:11.40 | |||||
28 | Lina Carlsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 34.14 | 1:13.39 | |||||
29 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 34.96 | 1:13.72 | |||||
30 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 35.65 | 1:14.11 | |||||
31 | Bonnie Ingemarson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 34.93 | 1:14.46 | |||||
32 | Alva Olsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.85 | 1:21.45 | |||||
33 | Anna Wellving | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.81 | 1:27.86 | |||||
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lisa Carlsson | 1999 | Upsala Simsällskap | 34.74 | 1:13.52 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 16:02 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 17:25 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 18, 200m Ryggsim Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.37 | 1:14.58 | 1:54.10 | 2:33.42 | |||
2 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.57 | 1:22.11 | 2:04.86 | 2:46.23 | |||
3 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 40.56 | 1:23.72 | 2:07.03 | 2:48.86 | |||
4 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 41.56 | 1:25.97 | 2:10.58 | 2:54.62 | |||
5 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.04 | 1:27.22 | 2:12.46 | 2:55.75 | |||
6 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.40 | 1:28.80 | 2:16.43 | 3:01.02 | |||
7 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.99 | 1:28.38 | 2:15.92 | 3:01.78 | |||
8 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.10 | 1:33.10 | 2:22.36 | 3:11.73 | |||
9 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.42 | 1:37.99 | 2:30.38 | 3:20.23 | |||
Gren 18, 200m Ryggsim Pojkar, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.77 | 1:13.74 | 1:51.25 | 2:26.87 | |||
2 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.86 | 1:11.23 | 1:49.69 | 2:26.88 | |||
3 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.27 | 1:10.73 | 1:50.15 | 2:28.16 | |||
4 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.76 | 1:12.84 | 1:51.81 | 2:29.79 | |||
5 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.81 | 1:14.15 | 1:54.05 | 2:33.62 | |||
6 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.73 | 1:17.00 | 1:57.50 | 2:35.78 | |||
7 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.82 | 1:16.68 | 1:57.44 | 2:36.04 | |||
8 | Photsawa Phootepkhum | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.77 | 1:16.03 | 1:56.54 | 2:37.04 | |||
9 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.30 | 1:16.88 | 1:58.42 | 2:39.27 | |||
10 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:17.62 | 1:59.77 | 2:40.54 | ||||
11 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.40 | 1:20.22 | 2:04.27 | 2:47.12 | |||
12 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 40.69 | 1:25.58 | 2:11.83 | 2:54.71 | |||
Gren 18, 200m Ryggsim Pojkar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Forsström | 1999 | Upsala Simsällskap | 32.06 | 1:07.58 | 1:44.13 | 2:19.91 | |||
2 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 36.02 | 1:14.44 | 1:54.61 | 2:31.93 | |||
3 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 37.44 | 1:18.23 | 1:59.68 | 2:38.94 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 17:25 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:46 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 19, 200m Medley Flickor, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.09 | 1:17.11 | 2:06.42 | 2:43.94 | |||
2 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.12 | 1:22.62 | 2:12.98 | 2:51.55 | |||
3 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.37 | 1:23.45 | 2:12.24 | 2:53.24 | |||
4 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.43 | 1:26.66 | 2:14.41 | 2:56.26 | |||
5 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 42.02 | 1:28.08 | 2:17.80 | 2:56.28 | |||
6 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.99 | 1:21.97 | 2:17.60 | 2:56.88 | |||
7 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 41.91 | 1:27.95 | 2:20.03 | 2:58.38 | |||
8 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.55 | 1:25.74 | 2:17.07 | 2:59.71 | |||
9 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 40.37 | 1:29.39 | 2:21.20 | 3:00.02 | |||
10 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 46.17 | 1:31.09 | 2:19.34 | 3:00.74 | |||
11 | Viktoria Lautmann | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.29 | 1:27.47 | 2:18.88 | 3:01.54 | |||
12 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.50 | 1:28.50 | 2:22.01 | 3:04.31 | |||
13 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.53 | 1:26.63 | 2:25.21 | 3:04.43 | |||
14 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.22 | 1:26.62 | 2:21.25 | 3:05.49 | |||
15 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 47.43 | 1:35.35 | 2:27.04 | 3:07.12 | |||
16 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 44.90 | 1:34.49 | 2:27.43 | 3:07.72 | |||
17 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.77 | 1:33.55 | 2:27.11 | 3:08.23 | |||
18 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.60 | 1:30.06 | 2:25.72 | 3:08.88 | |||
19 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.27 | 1:37.34 | 2:30.22 | 3:11.97 | |||
20 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 43.88 | 1:33.52 | 2:30.37 | 3:12.08 | |||
21 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 46.11 | 1:32.90 | 2:30.81 | 3:12.19 | |||
22 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 44.31 | 1:33.76 | 2:31.04 | 3:16.67 | |||
23 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 50.00 | 1:40.32 | 2:37.67 | 3:18.76 | |||
24 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 46.45 | 1:38.80 | 2:39.82 | 3:24.92 | |||
25 | Irma Dahlbom | 2003 | Upsala Simsällskap | 48.46 | 1:44.88 | 2:43.74 | 3:32.52 | |||
- | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 19, 200m Medley Flickor, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.20 | 1:10.97 | 1:54.57 | 2:29.97 | |||
2 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.57 | 1:17.08 | 2:03.13 | 2:37.96 | |||
3 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.08 | 1:15.99 | 2:02.44 | 2:38.62 | |||
4 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 35.63 | 1:15.26 | 2:03.77 | 2:41.26 | |||
5 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.18 | 1:16.17 | 2:05.01 | 2:42.11 | |||
6 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.22 | 1:17.39 | 2:06.81 | 2:42.67 | |||
7 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.71 | 1:17.54 | 2:06.14 | 2:43.23 | |||
8 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.26 | 1:19.47 | 2:07.27 | 2:45.21 | |||
9 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.74 | 1:18.85 | 2:09.29 | 2:45.22 | |||
10 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.70 | 1:17.55 | 2:08.98 | 2:45.88 | |||
11 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.71 | 1:22.89 | 2:07.52 | 2:46.90 | |||
12 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.82 | 1:23.04 | 2:12.38 | 2:49.36 | |||
13 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.95 | 1:23.59 | 2:11.44 | 2:49.60 | |||
14 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.95 | 1:21.34 | 2:12.76 | 2:49.93 | |||
15 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 35.77 | 1:21.11 | 2:11.49 | 2:51.59 | |||
16 | Nikita Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.94 | 1:19.91 | 2:13.27 | 2:51.73 | |||
17 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.66 | 1:17.59 | 2:12.09 | 2:52.05 | |||
18 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 40.95 | 1:26.14 | 2:17.02 | 2:56.42 | |||
19 | Filippa Edström | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.75 | 1:26.73 | 2:19.96 | 3:00.54 | |||
20 | Bonnie Ingemarson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 39.94 | 1:27.90 | 2:19.36 | 3:00.83 | |||
21 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 40.21 | 1:27.96 | 2:21.99 | 3:01.09 | |||
- | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 16:46 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 20, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 30.96 | ||||||
2 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.76 | ||||||
3 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.88 | ||||||
4 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 35.36 | ||||||
5 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.71 | ||||||
6 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.87 | ||||||
7 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 37.63 | ||||||
8 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.05 | ||||||
9 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.16 | ||||||
10 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.19 | ||||||
11 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.37 | ||||||
12 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.07 | ||||||
13 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.00 | ||||||
13 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.00 | ||||||
15 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 46.35 | ||||||
16 | Castor Lindholm | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.60 | ||||||
17 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 51.01 | ||||||
18 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 51.43 | ||||||
19 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 51.89 | ||||||
20 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 55.32 | ||||||
- | Edvin Pitic | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 27.45 | ||||||
2 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 27.59 | ||||||
3 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 27.61 | ||||||
4 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 27.96 | ||||||
5 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 28.40 | ||||||
6 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 28.87 | ||||||
7 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 29.71 | ||||||
8 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 29.77 | ||||||
9 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 30.63 | ||||||
10 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 30.64 | ||||||
11 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.53 | ||||||
12 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 32.12 | ||||||
13 | Pelle Andersson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.09 | ||||||
14 | Markus Charlton | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.60 | ||||||
15 | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.08 | ||||||
16 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 38.10 | ||||||
17 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.21 | ||||||
Gren 20, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 27.47 | ||||||
2 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 29.50 | ||||||
3 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 30.44 | ||||||
4 | Andrea Musacchio | 1999 | Södertörns Simsällskap | 31.26 | ||||||
- | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 16:56 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 17:11 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 21, 4X100m Medley Flickor, Finaler 16 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Södertörn Damer 1 | 2000 | Södertörns Simsällskap | 4:42.22 | ||||||
Wilma Roloff | 2000 | 33.62 | 1:08.09 | 1:08.09 | ||||||
Emma Roloff | 2002 | 36.73 | 1:18.91 | 2:27.00 | ||||||
Klara Possman | 2003 | 32.80 | 1:12.04 | 3:39.04 | ||||||
Maya Lindhe | 2000 | 30.15 | 1:03.18 | 4:42.22 | ||||||
2 | Spårvägen Damer Lag 1 | 2003 | Spårvägen Simförening | 4:51.37 | ||||||
Zafira Vaamonde | 2001 | 35.49 | 1:12.25 | 1:12.25 | ||||||
Linn Herlin | 2002 | 38.10 | 1:21.78 | 2:34.03 | ||||||
Fanny Odin | 2000 | 33.86 | 1:12.83 | 3:46.86 | ||||||
Kristin Jansson | 2001 | 31.24 | 1:04.51 | 4:51.37 | ||||||
3 | Södertörn Damer 2 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 4:53.41 | ||||||
Emily Lamb | 2000 | 34.98 | 1:12.53 | 1:12.53 | ||||||
Rebecka Axelmalm | 2003 | 39.21 | 1:23.85 | 2:36.38 | ||||||
Eva Sigurdsson | 2001 | 33.55 | 1:14.89 | 3:51.27 | ||||||
Signe Rönn | 2001 | 28.98 | 1:02.14 | 4:53.41 | ||||||
4 | Upsala S Damer [2003]1 | 2003 | Upsala Simsällskap | 4:56.15 | ||||||
Jeanna Wiell | 2001 | 35.24 | 1:13.71 | 1:13.71 | ||||||
Matilda Lantz | 2002 | 39.53 | 1:22.64 | 2:36.35 | ||||||
Tova Franzén | 2001 | 34.30 | 1:14.51 | 3:50.86 | ||||||
Victoria Cantar | 2002 | 31.05 | 1:05.29 | 4:56.15 | ||||||
5 | Spårvägen Damer Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 5:15.09 | ||||||
Linnea Lindqvist | 2001 | 36.40 | 1:15.35 | 1:15.35 | ||||||
Sara Torstensson | 2004 | 44.01 | 1:33.02 | 2:48.37 | ||||||
Maja Karlsson Karlström | 2002 | 35.21 | 1:17.00 | 4:05.37 | ||||||
Elvira Schei | 2003 | 33.08 | 1:09.72 | 5:15.09 | ||||||
6 | Norrtälje Damer [2000] | 2000 | Norrtälje Simklubb | 5:22.19 | ||||||
Alva Westling | 1999 | 36.86 | 1:15.30 | 1:15.30 | ||||||
Bonnie Ingemarson | 2002 | 43.22 | 1:32.83 | 2:48.13 | ||||||
Emma Pettersson | 2001 | 39.46 | 1:26.18 | 4:14.31 | ||||||
Amanda Malmsten | 2000 | 32.47 | 1:07.88 | 5:22.19 | ||||||
7 | Upsala S Damer [2003]2 | 2003 | Upsala Simsällskap | 5:22.20 | ||||||
Vera Hermansson | 2003 | 36.84 | 1:15.77 | 1:15.77 | ||||||
Tilde Lantz | 2004 | 42.08 | 1:29.34 | 2:45.11 | ||||||
Amanda Viksten | 2004 | 40.91 | 1:27.10 | 4:12.21 | ||||||
Emma Westermark | 2003 | 33.09 | 1:09.99 | 5:22.20 | ||||||
8 | Upsala S Damer [2003]3 | 2003 | Upsala Simsällskap | 5:24.70 | ||||||
Malla Myrelid | 2002 | 38.97 | 1:20.17 | 1:20.17 | ||||||
Ive Fröman | 2003 | 43.38 | 1:31.47 | 2:51.64 | ||||||
Geshin Zarei | 2003 | 37.05 | 1:20.85 | 4:12.49 | ||||||
Linnea Bergqvist | 2003 | 34.06 | 1:12.21 | 5:24.70 | ||||||
9 | Spårvägen Damer Lag 3 | 2003 | Spårvägen Simförening | 5:42.48 | ||||||
Belize Vaamonde | 2004 | 41.13 | 1:24.60 | 1:24.60 | ||||||
Maike Kuhlins | 2000 | 43.22 | 1:32.07 | 2:56.67 | ||||||
Cornelia Lythell | 2003 | 41.64 | 1:30.93 | 4:27.60 | ||||||
Sofia Holmberg | 2002 | 34.77 | 1:14.88 | 5:42.48 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 17:11 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 07:56 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 22, 4X100m Frisim Pojkar, Finaler 16 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Södertörn Herrar [2003] 1 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 3:46.85 | ||||||
Elliot Nyström | 2002 | 27.62 | 56.86 | 56.86 | ||||||
Klaudius Schreck | 2001 | 26.74 | 57.22 | 1:54.08 | ||||||
Wilmer Tingbrand | 1998 | 27.36 | 57.21 | 2:51.29 | ||||||
Anton Mylläri | 2001 | 26.56 | 55.56 | 3:46.85 | ||||||
2 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2006 | Spårvägen Simförening | 3:58.56 | ||||||
Gordon Ölund | 2002 | 29.40 | 1:01.88 | 1:01.88 | ||||||
Andreas Wallén | 2002 | 27.58 | 57.46 | 1:59.34 | ||||||
Aaron O´Malley | 2002 | 30.12 | 1:02.12 | 3:01.46 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 26.98 | 57.10 | 3:58.56 | ||||||
3 | Upsala S Herrar [2001] | 2001 | Upsala Simsällskap | 3:59.94 | ||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 29.13 | 1:01.11 | 1:01.11 | ||||||
Johan Ljunggren | 2001 | 31.19 | 1:03.93 | 2:05.04 | ||||||
Alexander Almasi | 2000 | 27.64 | 58.09 | 3:03.13 | ||||||
Carl Göransson | 2000 | 26.82 | 56.81 | 3:59.94 | ||||||
4 | Södertörn Herrar [2003] 2 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 4:06.26 | ||||||
Edvin Jonsson | 2004 | 28.61 | 1:02.97 | 1:02.97 | ||||||
Johan Javier Gutierrez | 2002 | 27.73 | 57.64 | 2:00.61 | ||||||
Nikola Despotovic | 1998 | 29.09 | 1:00.84 | 3:01.45 | ||||||
Alexis Camacho | 2001 | 29.71 | 1:04.81 | 4:06.26 | ||||||
5 | Upsala S Herrar [2003] 2 | 2003 | Upsala Simsällskap | 4:06.90 | ||||||
Erik Forsström | 1999 | 27.71 | 58.00 | 58.00 | ||||||
Roman Milkin | 1999 | 29.85 | 1:03.73 | 2:01.73 | ||||||
Jonatan Fischer | 2001 | 29.74 | 1:03.23 | 3:04.96 | ||||||
Philip Rosvall | 2001 | 29.20 | 1:01.94 | 4:06.90 | ||||||
6 | Södertörn Herrar [2003] 3 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 4:18.11 | ||||||
Kevin Cheng | 2002 | 28.82 | 1:00.18 | 1:00.18 | ||||||
Gustav Jonsson | 2002 | 27.80 | 59.59 | 1:59.77 | ||||||
Oskar Hägglund | 1999 | 30.03 | 1:04.67 | 3:04.44 | ||||||
Adam Sehmi | 2001 | 34.12 | 1:13.67 | 4:18.11 | ||||||
7 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 4:21.59 | ||||||
Ludvig Jansson | 2002 | 30.99 | 1:03.97 | 1:03.97 | ||||||
William Bernhardsson | 2002 | 18.68 | 1:06.60 | 2:10.57 | ||||||
Martin Hallbäck | 2001 | 30.89 | 1:05.60 | 3:16.17 | ||||||
Adam Hansson Dylén | 2003 | 31.10 | 1:05.42 | 4:21.59 | ||||||
8 | Södertörn Herrar [2003] 4 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 4:22.03 | ||||||
Jonathan Sandqvist | 2003 | 28.85 | 1:00.86 | 1:00.86 | ||||||
Henry Plavans | 2005 | 31.82 | 1:05.85 | 2:06.71 | ||||||
Pelle Andersson | 2001 | 32.98 | 1:07.12 | 3:13.83 | ||||||
Theodor Fridh | 2002 | 31.75 | 1:08.20 | 4:22.03 | ||||||
9 | Spårvägen Herrar Lag 3 | 2005 | Spårvägen Simförening | 5:03.32 | ||||||
Oliver Erneholm | 2003 | 34.32 | 1:16.97 | 1:16.97 | ||||||
Jannis Siotis | 2003 | 37.18 | 1:18.38 | 2:35.35 | ||||||
Gustav Annas | 2003 | 35.64 | 1:15.65 | 3:51.00 | ||||||
David Neuhardt | 2003 | 33.74 | 1:12.32 | 5:03.32 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 07:56 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:09 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 23, 50m Frisim Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 26.64 | ||||||
2 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 29.11 | ||||||
3 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 31.24 | ||||||
4 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 31.40 | ||||||
5 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 31.91 | ||||||
6 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 32.34 | ||||||
7 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.42 | ||||||
8 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 33.22 | ||||||
9 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 33.38 | ||||||
10 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.16 | ||||||
11 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.92 | ||||||
12 | Samuel Delvenne | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.26 | ||||||
13 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.69 | ||||||
14 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 37.00 | ||||||
15 | Castor Lindholm | 2005 | Upsala Simsällskap | 37.31 | ||||||
16 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 37.39 | ||||||
17 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 37.81 | ||||||
18 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 39.84 | ||||||
19 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.35 | ||||||
20 | Edvin Pitic | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.04 | ||||||
Gren 23, 50m Frisim Pojkar, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 25.55 | ||||||
2 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 25.60 | ||||||
3 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 26.03 | ||||||
4 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 26.10 | ||||||
5 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 26.15 | ||||||
6 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 26.66 | ||||||
7 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 27.31 | ||||||
8 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 27.58 | ||||||
9 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 27.77 | ||||||
10 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 28.04 | ||||||
11 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 28.05 | ||||||
12 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 28.14 | ||||||
13 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 28.35 | ||||||
14 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 29.34 | ||||||
15 | Pelle Andersson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.57 | ||||||
16 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.20 | ||||||
17 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 30.33 | ||||||
18 | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | 30.58 | ||||||
19 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.45 | ||||||
20 | Jesper Hallbert | 2000 | Upsala Simsällskap | 32.76 | ||||||
21 | Albin Lötberg | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.48 | ||||||
22 | Martin Hallbert | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.79 | ||||||
- | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 50m Frisim Pojkar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 26.11 | ||||||
2 | David Wimmerstedt | 1997 | Upsala Simsällskap | 27.43 | ||||||
3 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 27.53 | ||||||
4 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 27.59 | ||||||
5 | Andrea Musacchio | 1999 | Södertörns Simsällskap | 27.75 | ||||||
6 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 28.46 | ||||||
7 | Zacharias Lind | 1998 | Upsala Simsällskap | 30.27 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:09 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 24, 200m Frisim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnea Kroon | 2003 | Simklubben Ena | 33.63 | 1:11.35 | 1:49.86 | 2:26.05 | |||
2 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.00 | 1:09.91 | 1:49.07 | 2:27.36 | |||
3 | Emma Westermark | 2003 | Upsala Simsällskap | 34.40 | 1:12.16 | 1:50.82 | 2:27.40 | |||
4 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.27 | 1:11.74 | 1:50.90 | 2:28.42 | |||
5 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.24 | 1:12.10 | 1:51.57 | 2:29.28 | |||
6 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 34.69 | 1:13.22 | 1:52.92 | 2:31.77 | |||
7 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 34.40 | 1:12.82 | 1:52.67 | 2:34.44 | |||
8 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 35.07 | 1:15.44 | 1:57.87 | 2:37.71 | |||
9 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 34.48 | 1:13.80 | 1:55.99 | 2:38.22 | |||
10 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.63 | 1:15.83 | 1:58.95 | 2:39.20 | |||
11 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.29 | 1:17.08 | 1:58.95 | 2:40.06 | |||
12 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.73 | 1:13.88 | 1:57.76 | 2:40.85 | |||
13 | Viktoria Lautmann | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.66 | 1:20.54 | 2:05.08 | 2:46.02 | |||
14 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 38.53 | 1:20.76 | 2:04.61 | 2:46.32 | |||
15 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 38.25 | 1:21.62 | 2:07.38 | 2:47.40 | |||
16 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.05 | 1:23.51 | 2:10.23 | 2:54.30 | |||
17 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.08 | 1:23.67 | 2:11.33 | 2:57.17 | |||
18 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.33 | 1:25.22 | 2:13.14 | 2:57.91 | |||
19 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.04 | 1:25.20 | 2:14.19 | 2:58.72 | |||
20 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 39.14 | 1:26.54 | 2:16.15 | 3:03.02 | |||
21 | Daniela Larsson | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.08 | 1:26.68 | 2:18.11 | 3:07.05 | |||
22 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.77 | 1:29.42 | 2:21.26 | 3:09.78 | |||
Gren 24, 200m Frisim Flickor, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 30.47 | 1:03.79 | 1:38.02 | 2:11.50 | |||
2 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.08 | 1:04.23 | 1:38.40 | 2:11.64 | |||
3 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.98 | 1:07.11 | 1:42.59 | 2:18.09 | |||
4 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.24 | 1:07.37 | 1:43.15 | 2:18.58 | |||
5 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 31.87 | 1:06.97 | 1:42.75 | 2:18.91 | |||
6 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.51 | 1:07.56 | 1:44.19 | 2:19.21 | |||
7 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.76 | 1:06.73 | 1:43.02 | 2:19.26 | |||
8 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.26 | 1:07.62 | 1:44.02 | 2:19.37 | |||
9 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.70 | 1:08.80 | 1:46.47 | 2:22.99 | |||
10 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.47 | 1:09.86 | 1:46.81 | 2:23.68 | |||
11 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 32.26 | 1:08.90 | 1:48.90 | 2:26.79 | |||
11 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | 32.16 | 1:09.23 | 1:48.20 | 2:26.79 | |||
13 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.39 | 1:09.60 | 1:48.77 | 2:26.99 | |||
14 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.98 | 1:10.84 | 1:49.16 | 2:27.39 | |||
15 | Nikita Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.40 | 1:10.63 | 1:49.54 | 2:28.38 | |||
16 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.77 | 1:12.68 | 1:51.95 | 2:29.26 | |||
17 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 33.03 | 1:11.42 | 1:51.25 | 2:29.39 | |||
18 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 35.97 | 1:15.99 | 1:56.57 | 2:35.41 | |||
19 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.16 | 1:14.10 | 1:55.51 | 2:37.55 | |||
20 | Filippa Edström | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.93 | 1:20.87 | 2:03.40 | 2:44.40 | |||
Gren 24, 200m Frisim Flickor, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtälje Simklubb | 32.84 | 1:08.98 | 1:46.72 | 2:23.79 | |||
2 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 34.11 | 1:11.86 | 1:50.79 | 2:29.12 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:35 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:47 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 25, 200m Bröstsim Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.68 | 1:18.93 | 2:01.95 | 2:44.28 | |||
2 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.13 | 1:38.87 | 2:32.91 | 3:23.29 | |||
3 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 47.66 | 1:42.06 | 2:36.80 | 3:28.15 | |||
4 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 49.39 | 1:45.17 | 2:40.71 | 3:33.33 | |||
5 | Samuel Delvenne | 2003 | Upsala Simsällskap | 49.97 | 1:46.30 | 2:41.57 | 3:33.92 | |||
6 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 52.16 | 1:49.92 | 2:48.29 | 3:47.08 | |||
7 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 53.04 | 1:54.53 | 2:57.26 | 3:57.17 | |||
Gren 25, 200m Bröstsim Pojkar, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.17 | 1:15.74 | 1:57.32 | 2:39.39 | |||
2 | Markus Charlton | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.89 | 1:16.46 | 1:58.95 | 2:39.61 | |||
3 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.40 | 1:19.76 | 2:02.69 | 2:46.24 | |||
4 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 37.32 | 1:20.25 | 2:03.81 | 2:46.50 | |||
5 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 37.47 | 1:20.73 | 2:05.00 | 2:48.33 | |||
6 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 41.77 | 1:28.45 | 2:16.52 | 3:02.93 | |||
7 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.87 | 1:34.05 | 2:26.10 | 3:17.37 | |||
8 | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.66 | 1:38.08 | 2:29.89 | 3:19.74 | |||
9 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.43 | 1:34.99 | 2:27.68 | 3:19.94 | |||
Gren 25, 200m Bröstsim Pojkar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Forsström | 1999 | Upsala Simsällskap | 34.67 | 1:15.76 | 1:54.87 | 2:34.44 | |||
2 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 36.08 | 1:20.18 | 2:06.60 | 2:53.52 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:47 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:57 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 26, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.06 | ||||||
2 | Linnea Kroon | 2003 | Simklubben Ena | 38.84 | ||||||
3 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 40.43 | ||||||
4 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.44 | ||||||
5 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.02 | ||||||
6 | Daniela Larsson | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.03 | ||||||
7 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.11 | ||||||
8 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.90 | ||||||
9 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.23 | ||||||
10 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 44.08 | ||||||
11 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.09 | ||||||
12 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.18 | ||||||
13 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.71 | ||||||
14 | Clara Peuckert | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.84 | ||||||
15 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 45.18 | ||||||
16 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 46.99 | ||||||
17 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 47.38 | ||||||
18 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 47.48 | ||||||
19 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 47.85 | ||||||
20 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.13 | ||||||
21 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.25 | ||||||
22 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.29 | ||||||
23 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 48.72 | ||||||
24 | Smilla Fredriksson | 2005 | Upsala Simsällskap | 50.22 | ||||||
25 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 52.14 | ||||||
26 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 54.33 | ||||||
27 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 56.35 | ||||||
28 | Ella Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 59.25 | ||||||
Gren 26, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 37.42 | ||||||
2 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.61 | ||||||
3 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 39.58 | ||||||
4 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 39.89 | ||||||
5 | Ella Bredenberg | 2001 | Simklubben Ena | 41.23 | ||||||
6 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 44.05 | ||||||
7 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.18 | ||||||
8 | Lovisa Königsson | 2002 | Simklubben Ena | 45.86 | ||||||
- | Alva Olsson | 2002 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 26, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 34.37 | ||||||
2 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 41.36 | ||||||
3 | Lisa Carlsson | 1999 | Upsala Simsällskap | 41.94 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:57 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 27, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 31.63 | 1:06.09 | |||||
2 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 37.08 | 1:16.36 | |||||
3 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.93 | 1:17.93 | |||||
4 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 38.22 | 1:19.14 | |||||
5 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.49 | 1:19.30 | |||||
6 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.09 | 1:20.53 | |||||
7 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.30 | 1:22.53 | |||||
8 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.20 | 1:23.19 | |||||
9 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.60 | 1:25.43 | |||||
10 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.91 | 1:26.41 | |||||
11 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.03 | 1:27.78 | |||||
12 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.61 | 1:28.70 | |||||
13 | Samuel Delvenne | 2003 | Upsala Simsällskap | 45.17 | 1:30.25 | |||||
14 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.10 | 1:30.59 | |||||
15 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 45.74 | 1:32.88 | |||||
16 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.71 | 1:33.14 | |||||
17 | Castor Lindholm | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.62 | 1:36.78 | |||||
18 | Oliwer Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 46.30 | 1:36.87 | |||||
19 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 51.48 | 1:47.03 | |||||
Gren 27, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 31.12 | 1:04.16 | |||||
2 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.81 | 1:09.87 | |||||
3 | Photsawa Phootepkhum | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.73 | 1:11.07 | |||||
4 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 35.38 | 1:12.40 | |||||
5 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.96 | 1:13.40 | |||||
6 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.34 | 1:13.74 | |||||
7 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.80 | 1:16.03 | |||||
8 | Pelle Andersson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 39.09 | 1:18.84 | |||||
9 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.79 | 1:18.85 | |||||
10 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 39.45 | 1:20.30 | |||||
11 | Jesper Hallbert | 2000 | Upsala Simsällskap | 38.77 | 1:22.20 | |||||
12 | Lucas Enroth | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.65 | 1:32.48 | |||||
13 | Albin Lötberg | 2001 | Upsala Simsällskap | 47.47 | 1:35.76 | |||||
14 | Martin Hallbert | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.50 | 1:36.76 | |||||
Gren 27, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 33.65 | 1:09.45 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:08 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:25 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 28, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 32.79 | 1:10.63 | |||||
2 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.11 | 1:16.40 | |||||
3 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 36.86 | 1:18.91 | |||||
4 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.88 | 1:21.55 | |||||
5 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.91 | 1:23.46 | |||||
6 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.98 | 1:26.74 | |||||
7 | Viktoria Lautmann | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.16 | 1:27.64 | |||||
8 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 42.61 | 1:30.25 | |||||
9 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 44.67 | 1:35.03 | |||||
10 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.81 | 1:35.15 | |||||
10 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.02 | 1:35.15 | |||||
12 | Emma Westermark | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.58 | 1:35.49 | |||||
13 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 44.42 | 1:36.53 | |||||
14 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.04 | 1:36.92 | |||||
15 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 44.74 | 1:37.30 | |||||
16 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 47.00 | 1:37.62 | |||||
17 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.00 | 1:38.32 | |||||
18 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.13 | 1:40.73 | |||||
19 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.08 | 1:43.20 | |||||
20 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 50.04 | 1:49.44 | |||||
21 | Daniela Larsson | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.21 | 1:50.30 | |||||
Gren 28, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.87 | 1:10.65 | |||||
2 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.72 | 1:11.72 | |||||
3 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.81 | 1:13.07 | |||||
4 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.01 | 1:13.32 | |||||
5 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.21 | 1:13.64 | |||||
6 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.29 | 1:13.77 | |||||
7 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 35.04 | 1:13.94 | |||||
8 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.73 | 1:14.23 | |||||
9 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | 32.23 | 1:15.19 | |||||
10 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.93 | 1:16.43 | |||||
11 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 35.11 | 1:17.66 | |||||
12 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.58 | 1:19.34 | |||||
13 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.57 | 1:22.94 | |||||
14 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 39.79 | 1:22.99 | |||||
15 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.74 | 1:23.43 | |||||
16 | Nikita Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.62 | 1:23.69 | |||||
17 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.54 | 1:29.90 | |||||
18 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 39.85 | 1:30.60 | |||||
Gren 28, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 29.50 | 1:03.50 | |||||
2 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 33.91 | 1:16.68 | |||||
3 | Lisa Carlsson | 1999 | Upsala Simsällskap | 37.40 | 1:21.39 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:25 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:29 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 29, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 32.27 | 1:09.86 | 1:48.85 | 2:27.74 | |||
2 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 39.54 | 1:26.40 | 2:14.03 | 3:01.19 | |||
Gren 29, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 30.53 | 1:06.35 | 1:43.76 | 2:20.79 | |||
2 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 32.79 | 1:12.55 | 1:55.38 | 2:36.59 | |||
Gren 29, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 29.92 | 1:04.67 | 1:41.65 | 2:19.73 | |||
2 | Erik Forsström | 1999 | Upsala Simsällskap | 31.71 | 1:08.76 | 1:47.48 | 2:25.63 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:29 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:30 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 30, 400m Medley Flickor, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:26.05 | 2:53.59 | 4:35.87 | 5:56.93 | |||
2 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:28.50 | 2:59.39 | 4:40.86 | 5:59.69 | |||
3 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:32.78 | 3:06.14 | 4:50.18 | 6:09.58 | |||
Gren 30, 400m Medley Flickor, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:18.13 | 2:45.74 | 4:17.03 | 5:31.17 | |||
2 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:17.41 | 2:42.24 | 4:17.09 | 5:33.77 | |||
3 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:19.92 | 2:49.92 | 4:31.55 | 5:48.76 | |||
4 | Filippa Edström | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:31.44 | 3:05.05 | 4:54.63 | 6:19.62 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:30 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:00 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 31, 100m Medley Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 30.54 | 1:07.14 | |||||
2 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.79 | 1:15.65 | |||||
3 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.76 | 1:16.39 | |||||
4 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.40 | 1:19.67 | |||||
5 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 38.64 | 1:21.83 | |||||
6 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 40.85 | 1:25.57 | |||||
7 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.21 | 1:26.87 | |||||
8 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.55 | 1:27.45 | |||||
9 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.95 | 1:28.81 | |||||
10 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.38 | 1:30.69 | |||||
11 | Samuel Delvenne | 2003 | Upsala Simsällskap | 45.06 | 1:32.11 | |||||
12 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.10 | 1:32.63 | |||||
13 | Castor Lindholm | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.42 | 1:35.77 | |||||
14 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 45.62 | 1:38.94 | |||||
15 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 46.00 | 1:40.41 | |||||
16 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 49.71 | 1:42.41 | |||||
17 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 50.07 | 1:44.06 | |||||
18 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 51.15 | 1:44.25 | |||||
19 | Edvin Pitic | 2005 | Upsala Simsällskap | 55.19 | 1:54.69 | |||||
Gren 31, 100m Medley Pojkar, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 28.80 | 1:01.31 | |||||
2 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.39 | 1:03.24 | |||||
3 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 30.65 | 1:07.18 | |||||
4 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 31.92 | 1:07.28 | |||||
5 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 30.88 | 1:07.68 | |||||
6 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.40 | 1:08.65 | |||||
7 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.02 | 1:08.81 | |||||
8 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.65 | 1:11.05 | |||||
9 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 33.05 | 1:11.18 | |||||
10 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.34 | 1:12.47 | |||||
11 | Markus Charlton | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.34 | 1:13.09 | |||||
12 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.69 | 1:13.68 | |||||
13 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.27 | 1:16.84 | |||||
14 | Pelle Andersson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.74 | 1:17.43 | |||||
15 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.84 | 1:19.12 | |||||
16 | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.16 | 1:19.84 | |||||
17 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.36 | 1:20.75 | |||||
18 | Jesper Hallbert | 2000 | Upsala Simsällskap | 40.54 | 1:27.93 | |||||
19 | Martin Hallbert | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.62 | 1:38.16 | |||||
- | Albin Lötberg | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 31, 100m Medley Pojkar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 32.48 | 1:10.53 | |||||
2 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 33.21 | 1:10.81 | |||||
3 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 34.15 | 1:12.28 | |||||
4 | Andrea Musacchio | 1999 | Södertörns Simsällskap | 34.45 | 1:13.01 | |||||
5 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 33.02 | 1:13.18 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:00 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:10 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 32, 4X50m Frisim Flickor, Finaler 16 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Damer 1 | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:56.22 | ||||||
Signe Rönn | 2001 | 28.29 | 28.29 | |||||||
Rebecca Zerne | 2001 | 29.51 | 57.80 | |||||||
Maya Lindhe | 2000 | 29.31 | 1:27.11 | |||||||
Wilma Roloff | 2000 | 29.11 | 1:56.22 | |||||||
2 | Södertörn Damer 2 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:00.58 | ||||||
Klara Possman | 2003 | 30.06 | 30.06 | |||||||
Emma Roloff | 2002 | 29.19 | 59.25 | |||||||
Eva Sigurdsson | 2001 | 31.12 | 1:30.37 | |||||||
Emily Lamb | 2000 | 30.21 | 2:00.58 | |||||||
3 | Upsala S Damer [2003]1 | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:01.71 | ||||||
Matilda Lantz | 2002 | 30.23 | 30.23 | |||||||
Jeanna Wiell | 2001 | 30.63 | 1:00.86 | |||||||
Tova Franzén | 2001 | 31.09 | 1:31.95 | |||||||
Stina Byström | 2002 | 29.76 | 2:01.71 | |||||||
4 | Södertörn Damer 3 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:04.64 | ||||||
Elin Lundgren | 2003 | 30.97 | 30.97 | |||||||
Alwa Widmark | 2002 | 30.06 | 1:01.03 | |||||||
Veronika Hiram | 2004 | 32.58 | 1:33.61 | |||||||
Amanda Nilsson | 2002 | 31.03 | 2:04.64 | |||||||
5 | Upsala S Damer [2003]2 | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:05.94 | ||||||
Nikita Larsson | 2001 | 31.40 | 31.40 | |||||||
Linnea Bergqvist | 2003 | 32.73 | 1:04.13 | |||||||
Vera Hermansson | 2003 | 31.01 | 1:35.14 | |||||||
Jonna Löding | 2002 | 30.80 | 2:05.94 | |||||||
6 | Spårvägen Damer Lag 1 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:06.78 | ||||||
Fanny Odin | 2000 | 29.94 | 29.94 | |||||||
Eliane Westermark | 2003 | 32.28 | 1:02.22 | |||||||
Emilia Wullrich | 2003 | 32.17 | 1:34.39 | |||||||
Lovisa Malm | 2002 | 32.39 | 2:06.78 | |||||||
7 | Upsala S Damer [2003]3 | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:12.38 | ||||||
Kajsa Franzén | 2004 | 34.06 | 34.06 | |||||||
Celina Hoffner | 2004 | 33.07 | 1:07.13 | |||||||
Malla Myrelid | 2002 | 32.02 | 1:39.15 | |||||||
Emma Westermark | 2003 | 33.23 | 2:12.38 | |||||||
8 | Upsala S Damer [2005]4 | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:18.12 | ||||||
Matilda Holmström | 2005 | 34.30 | 34.30 | |||||||
Alma Bergqvist | 2005 | 35.56 | 1:09.86 | |||||||
Joanna Sundqvist | 2005 | 34.82 | 1:44.68 | |||||||
Clara Frykberg | 2005 | 33.44 | 2:18.12 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:10 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:22 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 33, 4X200m Frisim Pojkar, Finaler 16 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Södertörn Herrar [2003] 1 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 8:19.71 | ||||||
Elliot Nyström | 2002 | 1:00.27 | 2:05.31 | 2:05.31 | ||||||
Klaudius Schreck | 2001 | 59.64 | 2:03.50 | 4:08.81 | ||||||
Wilmer Tingbrand | 1998 | 1:01.07 | 2:06.66 | 6:15.47 | ||||||
Anton Mylläri | 2001 | 59.31 | 2:04.24 | 8:19.71 | ||||||
2 | Upsala S Herrar [2001] | 2001 | Upsala Simsällskap | 8:39.47 | ||||||
Philip Rosvall | 2001 | 1:03.34 | 2:14.95 | 2:14.95 | ||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 1:04.30 | 2:13.55 | 4:28.50 | ||||||
Johan Ljunggren | 2001 | 1:03.02 | 2:09.06 | 6:37.56 | ||||||
Carl Göransson | 2000 | 58.65 | 2:01.91 | 8:39.47 | ||||||
3 | Södertörn Herrar [2003] 2 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 9:49.49 | ||||||
Kevin Cheng | 2002 | 1:02.74 | 2:12.77 | 2:12.77 | ||||||
Oskar Hägglund | 1999 | 1:05.94 | 2:28.48 | 4:41.25 | ||||||
Andrea Musacchio | 1999 | 1:05.85 | 2:22.75 | 7:04.00 | ||||||
Victor Lindbom | 2004 | 1:18.61 | 2:45.49 | 9:49.49 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:22 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:07 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 34, 4X50m Medley Flickor, Finaler 16 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Damer 1 | 2000 | Södertörns Simsällskap | 2:10.02 | ||||||
Wilma Roloff | 2000 | 32.37 | 32.37 | |||||||
Emma Roloff | 2002 | 35.94 | 1:08.31 | |||||||
Emily Lamb | 2000 | 32.66 | 1:40.97 | |||||||
Rebecca Zerne | 2001 | 29.05 | 2:10.02 | |||||||
2 | Södertörn Damer 2 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:10.67 | ||||||
Alwa Widmark | 2002 | 32.86 | 32.86 | |||||||
Rebecka Axelmalm | 2003 | 37.91 | 1:10.77 | |||||||
Klara Possman | 2003 | 31.97 | 1:42.74 | |||||||
Signe Rönn | 2001 | 27.93 | 2:10.67 | |||||||
3 | Upsala S Damer [2003]1 | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:14.46 | ||||||
Lovisa Sved | 2000 | 33.77 | 33.77 | |||||||
Matilda Lantz | 2002 | 38.20 | 1:11.97 | |||||||
Stina Byström | 2002 | 32.60 | 1:44.57 | |||||||
Jeanna Wiell | 2001 | 29.89 | 2:14.46 | |||||||
4 | Södertörn Damer 3 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:16.31 | ||||||
Michelle Aspberg | 2002 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Elin Lundgren | 2003 | 39.60 | 1:13.53 | |||||||
Maya Lindhe | 2000 | 31.27 | 1:44.80 | |||||||
Veronika Hiram | 2004 | 31.51 | 2:16.31 | |||||||
5 | Upsala S Damer [2003]2 | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:23.18 | ||||||
Vera Hermansson | 2003 | 35.37 | 35.37 | |||||||
Ive Fröman | 2003 | 41.74 | 1:17.11 | |||||||
Tova Franzén | 2001 | 33.47 | 1:50.58 | |||||||
Linnea Bergqvist | 2003 | 32.60 | 2:23.18 | |||||||
6 | Upsala S Damer [2003]3 | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:27.78 | ||||||
Kajsa Franzén | 2004 | 37.63 | 37.63 | |||||||
Viktoria Lautmann | 2004 | 41.91 | 1:19.54 | |||||||
Geshin Zarei | 2003 | 35.37 | 1:54.91 | |||||||
Emma Westermark | 2003 | 32.87 | 2:27.78 | |||||||
7 | Upsala S Damer [2005]4 | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:39.72 | ||||||
Lisen Myrelid | 2005 | 40.95 | 40.95 | |||||||
Daniela Larsson | 2004 | 42.55 | 1:23.50 | |||||||
Matilda Holmström | 2005 | 40.75 | 2:04.25 | |||||||
Clara Frykberg | 2005 | 35.47 | 2:39.72 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:07 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:30 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 35, 1500m Frisim Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:19.74 | 2:47.53 | 4:16.13 | 5:45.37 | 21:58.67 | ||
7:14.05 | 8:43.43 | 10:12.12 | 11:42.63 | |||||||
13:12.37 | 14:41.72 | 16:11.34 | 17:40.71 | |||||||
19:08.24 | 20:35.89 | |||||||||
Gren 35, 1500m Frisim Pojkar, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:05.63 | 2:15.82 | 3:26.98 | 4:38.58 | 17:27.34 | ||
5:49.94 | 7:00.38 | 8:10.77 | 9:22.12 | |||||||
10:32.39 | 11:43.39 | 12:53.08 | 14:02.98 | |||||||
15:12.23 | 16:21.22 | |||||||||
2 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:11.23 | 2:29.13 | 3:49.68 | 5:10.87 | 19:53.22 | ||
6:31.77 | 7:52.04 | 9:12.70 | 10:33.52 | |||||||
11:53.40 | 13:12.78 | 14:32.84 | 15:52.63 | |||||||
17:12.66 | 18:31.62 | |||||||||
Gren 35, 1500m Frisim Pojkar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Erik Forsström | 1999 | Upsala Simsällskap | 1:03.45 | 2:10.90 | 3:18.73 | 4:27.38 | 17:00.42 | ||
5:35.47 | 6:43.47 | 7:52.42 | 9:00.65 | |||||||
10:09.42 | 11:18.73 | 12:27.33 | 13:36.18 | |||||||
14:44.99 | 15:53.40 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:30 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 17:06 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 36, 400m Frisim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:10.63 | 2:26.14 | 3:42.55 | 4:57.04 | |||
2 | Emma Westermark | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:11.21 | 2:27.04 | 3:43.30 | 4:58.06 | |||
3 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:13.28 | 2:30.81 | 3:51.00 | 5:07.62 | |||
4 | Linnea Kroon | 2003 | Simklubben Ena | 1:12.26 | 2:31.44 | 3:51.21 | 5:09.03 | |||
5 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:15.73 | 2:36.01 | 3:54.62 | 5:10.17 | |||
6 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:14.38 | 2:35.55 | 3:57.66 | 5:16.82 | |||
7 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:15.88 | 2:37.20 | 3:59.11 | 5:17.55 | |||
8 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:20.64 | 2:46.19 | 4:10.51 | 5:31.63 | |||
9 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:17.99 | 2:44.46 | 4:10.14 | 5:33.80 | |||
10 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:19.73 | 2:45.51 | 4:12.52 | 5:36.58 | |||
11 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:16.68 | 2:43.44 | 4:11.62 | 5:38.23 | |||
12 | Smilla Fredriksson | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:39.47 | 3:30.58 | 5:25.28 | 7:15.54 | |||
Gren 36, 400m Frisim Flickor, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 1:07.52 | 2:20.18 | 3:32.88 | 4:45.69 | |||
2 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:09.26 | 2:21.89 | 3:35.74 | 4:48.02 | |||
3 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:09.75 | 2:24.35 | 3:39.80 | 4:53.45 | |||
4 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 1:10.62 | 2:28.67 | 3:47.75 | 5:03.49 | |||
5 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 1:11.31 | 2:30.66 | 3:51.45 | 5:10.44 | |||
6 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:10.84 | 2:29.99 | 3:51.21 | 5:11.54 | |||
7 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:14.35 | 2:34.20 | 3:54.88 | 5:12.41 | |||
8 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:16.63 | 2:36.66 | 3:58.84 | 5:20.55 | |||
9 | Filippa Edström | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:22.40 | 2:51.23 | 4:17.66 | 5:41.17 | |||
Gren 36, 400m Frisim Flickor, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtälje Simklubb | 1:11.08 | 2:29.15 | 3:47.78 | 5:03.27 | |||
2 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 1:11.36 | 2:28.74 | 3:47.08 | 5:04.08 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 17:06 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:03 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 37, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 30.40 | ||||||
2 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.29 | ||||||
3 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.30 | ||||||
4 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.65 | ||||||
5 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.81 | ||||||
6 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.16 | ||||||
7 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.78 | ||||||
8 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.36 | ||||||
9 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.33 | ||||||
10 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.82 | ||||||
11 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.11 | ||||||
12 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 44.46 | ||||||
13 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 47.68 | ||||||
14 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 48.72 | ||||||
- | Castor Lindholm | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 37, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 30.97 | ||||||
2 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 32.35 | ||||||
3 | Photsawa Phootepkhum | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.36 | ||||||
4 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.49 | ||||||
5 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.27 | ||||||
6 | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.36 | ||||||
7 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 37.30 | ||||||
8 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.73 | ||||||
- | Albin Lötberg | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 37, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 30.59 | ||||||
2 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 33.78 | ||||||
3 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 33.99 | ||||||
4 | Andrea Musacchio | 1999 | Södertörns Simsällskap | 36.31 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:03 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:16 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 38, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.42 | 1:22.88 | |||||
2 | Linnea Kroon | 2003 | Simklubben Ena | 40.29 | 1:25.74 | |||||
3 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.24 | 1:27.43 | |||||
4 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.58 | 1:27.64 | |||||
5 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.17 | 1:28.95 | |||||
6 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 42.59 | 1:29.84 | |||||
7 | Viktoria Lautmann | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.06 | 1:32.27 | |||||
8 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.40 | 1:33.29 | |||||
9 | Daniela Larsson | 2004 | Upsala Simsällskap | 47.10 | 1:35.80 | |||||
10 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.85 | 1:35.95 | |||||
11 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 46.77 | 1:37.08 | |||||
12 | Olivia Punga | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.59 | 1:37.54 | |||||
13 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.99 | 1:38.55 | |||||
14 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.10 | 1:39.57 | |||||
15 | Emma Westermark | 2003 | Upsala Simsällskap | 47.45 | 1:40.55 | |||||
16 | Clara Peuckert | 2003 | Upsala Simsällskap | 46.31 | 1:41.12 | |||||
17 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 47.88 | 1:41.38 | |||||
18 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.86 | 1:41.93 | |||||
19 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 50.00 | 1:44.33 | |||||
20 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 50.28 | 1:45.93 | |||||
21 | Smilla Fredriksson | 2005 | Upsala Simsällskap | 57.01 | 1:58.56 | |||||
- | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 38, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 37.94 | 1:20.57 | |||||
2 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.15 | 1:27.90 | |||||
3 | Nikita Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 41.72 | 1:28.96 | |||||
4 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | 42.11 | 1:29.37 | |||||
5 | Ella Bredenberg | 2001 | Simklubben Ena | 42.03 | 1:29.45 | |||||
6 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.02 | 1:30.03 | |||||
7 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 43.54 | 1:30.70 | |||||
8 | Alva Olsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 47.94 | 1:38.40 | |||||
9 | Ester Inghammar | 2002 | Upsala Simsällskap | 48.54 | 1:41.63 | |||||
10 | Anna Wellving | 2002 | Upsala Simsällskap | 48.49 | 1:43.62 | |||||
Gren 38, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 43.93 | 1:34.65 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:16 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:32 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 39, 100m Frisim Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 28.97 | 1:00.58 | |||||
2 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 28.95 | 1:02.10 | |||||
3 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 32.12 | 1:06.62 | |||||
4 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 31.63 | 1:06.71 | |||||
5 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 32.84 | 1:08.42 | |||||
6 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.00 | 1:11.53 | |||||
7 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 34.46 | 1:11.61 | |||||
8 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.26 | 1:12.73 | |||||
9 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 35.11 | 1:13.16 | |||||
10 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.01 | 1:13.50 | |||||
11 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.33 | 1:13.67 | |||||
12 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.98 | 1:15.60 | |||||
13 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 38.03 | 1:18.93 | |||||
14 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.19 | 1:20.04 | |||||
15 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.26 | 1:20.70 | |||||
16 | Oliwer Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.91 | 1:23.09 | |||||
17 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 41.55 | 1:25.73 | |||||
18 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.05 | 1:29.63 | |||||
19 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 43.44 | 1:29.69 | |||||
20 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 42.72 | 1:30.49 | |||||
- | Castor Lindholm | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 39, 100m Frisim Pojkar, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 26.86 | 55.32 | |||||
2 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 27.13 | 55.35 | |||||
3 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 27.39 | 56.77 | |||||
4 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 27.55 | 57.22 | |||||
5 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 27.83 | 57.74 | |||||
6 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 28.32 | 57.84 | |||||
7 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 27.70 | 58.36 | |||||
8 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 28.43 | 59.44 | |||||
9 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 28.01 | 1:00.39 | |||||
10 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 29.26 | 1:01.29 | |||||
11 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.47 | 1:01.78 | |||||
12 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 29.72 | 1:01.86 | |||||
13 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.56 | 1:02.08 | |||||
14 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 29.26 | 1:02.26 | |||||
15 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 30.80 | 1:03.57 | |||||
16 | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | 31.28 | 1:04.13 | |||||
17 | Pelle Andersson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.94 | 1:04.62 | |||||
18 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 30.27 | 1:05.01 | |||||
19 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 30.80 | 1:05.19 | |||||
20 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.54 | 1:05.57 | |||||
21 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.05 | 1:07.89 | |||||
22 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 32.78 | 1:08.85 | |||||
23 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.10 | 1:12.83 | |||||
24 | Albin Lötberg | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.86 | 1:18.56 | |||||
- | Lucas Enroth | 2002 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 39, 100m Frisim Pojkar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 26.77 | 56.03 | |||||
2 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 28.95 | 1:00.47 | |||||
3 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 28.98 | 1:00.85 | |||||
4 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 30.38 | 1:03.15 | |||||
5 | Andrea Musacchio | 1999 | Södertörns Simsällskap | 30.25 | 1:03.16 | |||||
6 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 30.56 | 1:04.14 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:32 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 17:02 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 40, 200m Ryggsim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.31 | 1:17.09 | 1:57.82 | 2:36.41 | |||
2 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 37.01 | 1:17.21 | 1:58.02 | 2:39.03 | |||
3 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.31 | 1:21.93 | 2:04.95 | 2:44.80 | |||
4 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.69 | 1:19.77 | 2:00.61 | 2:46.27 | |||
5 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.37 | 1:26.38 | 2:11.44 | 2:53.07 | |||
6 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.29 | 1:23.73 | 2:10.18 | 2:54.38 | |||
7 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.88 | 1:23.62 | 2:09.11 | 2:54.70 | |||
8 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.22 | 1:30.16 | 2:17.30 | 3:01.44 | |||
9 | Viktoria Lautmann | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.33 | 2:19.23 | 3:03.18 | ||||
10 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 44.59 | 1:31.01 | 2:18.92 | 3:05.85 | |||
11 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.70 | 1:32.57 | 2:20.13 | 3:06.35 | |||
12 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.80 | 1:35.73 | 2:21.90 | 3:07.29 | |||
13 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.97 | 1:33.59 | 2:23.02 | 3:09.88 | |||
14 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 45.81 | 1:35.34 | 2:26.46 | 3:15.83 | |||
15 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 47.68 | 1:38.33 | 2:29.78 | 3:20.69 | |||
Gren 40, 200m Ryggsim Flickor, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.78 | 1:11.88 | 1:48.82 | 2:25.23 | |||
2 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 36.00 | 1:15.31 | 1:55.90 | 2:34.76 | |||
3 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.53 | 1:14.68 | 1:55.76 | 2:35.75 | |||
4 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.77 | 1:16.15 | 1:56.49 | 2:36.31 | |||
5 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.57 | 1:16.79 | 1:58.06 | 2:36.92 | |||
6 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.37 | 1:18.98 | 2:00.31 | 2:40.14 | |||
7 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.19 | 1:19.53 | 2:02.04 | 2:43.45 | |||
8 | Nikita Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.97 | 1:19.58 | 2:02.98 | 2:44.71 | |||
9 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.87 | 1:21.04 | 2:03.96 | 2:45.43 | |||
10 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.13 | 1:22.68 | 2:06.66 | 2:48.31 | |||
11 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.66 | 1:22.70 | 2:06.69 | 2:49.07 | |||
12 | Lovisa Königsson | 2002 | Simklubben Ena | 40.65 | 1:24.13 | 2:07.49 | 2:49.33 | |||
13 | Filippa Edström | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.73 | 1:28.05 | 2:13.60 | 2:57.02 | |||
14 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.59 | 1:26.61 | 2:13.19 | 2:59.25 | |||
- | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 40, 200m Ryggsim Flickor, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lisa Carlsson | 1999 | Upsala Simsällskap | 40.00 | 1:23.26 | 2:07.40 | 2:51.61 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 17:02 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:14 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 41, 200m Medley Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 31.65 | 1:11.20 | 1:53.63 | 2:27.02 | |||
2 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.57 | 1:19.67 | 2:10.63 | 2:48.59 | |||
3 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.07 | 1:21.46 | 2:12.63 | 2:50.64 | |||
4 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 39.29 | 1:24.55 | 2:15.66 | 2:51.30 | |||
5 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.16 | 1:23.13 | 2:14.30 | 2:52.12 | |||
6 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.30 | 1:26.37 | 2:18.70 | 2:57.27 | |||
7 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.75 | 1:27.11 | 2:20.95 | 3:00.07 | |||
8 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.65 | 1:30.32 | 2:24.51 | 3:04.74 | |||
9 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.04 | 1:34.43 | 2:27.91 | 3:07.26 | |||
10 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 45.14 | 1:35.19 | 2:35.14 | 3:17.10 | |||
Gren 41, 200m Medley Pojkar, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.36 | 1:05.08 | 1:44.62 | 2:16.10 | |||
2 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 29.49 | 1:05.54 | 1:46.04 | 2:17.57 | |||
3 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 30.15 | 1:07.33 | 1:50.31 | 2:23.22 | |||
4 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 30.56 | 1:11.03 | 1:55.66 | 2:28.19 | |||
5 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 32.10 | 1:11.57 | 1:54.21 | 2:28.42 | |||
6 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.91 | 1:11.02 | 1:53.95 | 2:29.64 | |||
7 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 31.42 | 1:11.50 | 1:56.27 | 2:30.31 | |||
8 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.46 | 1:13.24 | 1:59.16 | 2:34.24 | |||
9 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.21 | 1:15.07 | 2:06.43 | 2:38.32 | |||
10 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.62 | 1:14.77 | 2:02.42 | 2:38.50 | |||
11 | Photsawa Phootepkhum | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.67 | 1:14.16 | 2:05.39 | 2:42.98 | |||
12 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.55 | 1:18.93 | 2:08.98 | 2:45.93 | |||
13 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.76 | 1:21.70 | 2:14.55 | 2:50.82 | |||
14 | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.19 | 1:22.53 | 2:14.62 | 2:51.03 | |||
15 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.62 | 1:26.72 | 2:18.97 | 2:59.64 | |||
Gren 41, 200m Medley Pojkar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Forsström | 1999 | Upsala Simsällskap | 29.99 | 1:04.08 | 1:44.86 | 2:15.90 | |||
2 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 32.73 | 1:17.78 | 2:02.93 | 2:38.64 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 16:14 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 42, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 32.76 | ||||||
2 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 34.51 | ||||||
3 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.87 | ||||||
4 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.99 | ||||||
5 | Linnea Kroon | 2003 | Simklubben Ena | 36.81 | ||||||
6 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.97 | ||||||
7 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.03 | ||||||
8 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.12 | ||||||
9 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.26 | ||||||
10 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 38.92 | ||||||
11 | Viktoria Lautmann | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.09 | ||||||
12 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.16 | ||||||
13 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.01 | ||||||
14 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.05 | ||||||
15 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.46 | ||||||
16 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.61 | ||||||
17 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.83 | ||||||
18 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.98 | ||||||
19 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 42.88 | ||||||
20 | Clara Peuckert | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.56 | ||||||
21 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.81 | ||||||
22 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.89 | ||||||
23 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.96 | ||||||
24 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.30 | ||||||
25 | Daniela Larsson | 2004 | Upsala Simsällskap | 46.97 | ||||||
26 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 47.40 | ||||||
27 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 48.54 | ||||||
28 | Olivia Punga | 2005 | Upsala Simsällskap | 49.29 | ||||||
29 | Smilla Fredriksson | 2005 | Upsala Simsällskap | 53.62 | ||||||
30 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 54.16 | ||||||
Gren 42, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 30.38 | ||||||
2 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | 31.09 | ||||||
3 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.59 | ||||||
4 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.66 | ||||||
5 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.05 | ||||||
6 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.18 | ||||||
7 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.93 | ||||||
8 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 35.03 | ||||||
9 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.06 | ||||||
10 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.41 | ||||||
11 | Alva Olsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.69 | ||||||
12 | Ella Bredenberg | 2001 | Simklubben Ena | 41.50 | ||||||
13 | Ester Inghammar | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.60 | ||||||
Gren 42, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 32.39 | ||||||
2 | Lisa Carlsson | 1999 | Upsala Simsällskap | 35.87 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:43 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 43, 4X100m Medley Pojkar, Finaler 16 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Upsala S Herrar [2001] | 2001 | Upsala Simsällskap | 4:26.18 | ||||||
Philip Rosvall | 2001 | 32.88 | 1:08.53 | 1:08.53 | ||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 36.41 | 1:16.52 | 2:25.05 | ||||||
Carl Göransson | 2000 | 28.80 | 1:02.75 | 3:27.80 | ||||||
Alexander Almasi | 2000 | 26.99 | 58.38 | 4:26.18 | ||||||
2 | Södertörn Herrar [2003] 2 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 4:28.40 | ||||||
Photsawa Phootepkhum | 2002 | 35.36 | 1:13.38 | 1:13.38 | ||||||
Klaudius Schreck | 2001 | 32.10 | 1:09.40 | 2:22.78 | ||||||
Gustav Jonsson | 2002 | 30.08 | 1:09.09 | 3:31.87 | ||||||
Elliot Nyström | 2002 | 26.73 | 56.53 | 4:28.40 | ||||||
3 | Södertörn Herrar [2003] 1 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 4:29.70 | ||||||
Jonathan Sandqvist | 2003 | 32.61 | 1:08.11 | 1:08.11 | ||||||
Theodor Fridh | 2002 | 39.36 | 1:23.31 | 2:31.42 | ||||||
Johan Javier Gutierrez | 2002 | 27.64 | 1:02.69 | 3:34.11 | ||||||
Anton Mylläri | 2001 | 26.43 | 55.59 | 4:29.70 | ||||||
4 | Södertörn Herrar [2003] 3 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 4:41.95 | ||||||
Henry Plavans | 2005 | 37.86 | 1:18.50 | 1:18.50 | ||||||
Nikola Despotovic | 1998 | 37.07 | 1:18.89 | 2:37.39 | ||||||
Wilmer Tingbrand | 1998 | 26.94 | 59.23 | 3:36.62 | ||||||
Edvin Jonsson | 2004 | 29.26 | 1:05.33 | 4:41.95 | ||||||
5 | Upsala S Herrar [2003] 2 | 2003 | Upsala Simsällskap | 4:43.59 | ||||||
Jonatan Fischer | 2001 | 35.76 | 1:14.31 | 1:14.31 | ||||||
Roman Milkin | 1999 | 37.03 | 1:21.01 | 2:35.32 | ||||||
Erik Forsström | 1999 | 30.12 | 1:06.28 | 3:41.60 | ||||||
Johan Ljunggren | 2001 | 29.66 | 1:01.99 | 4:43.59 | ||||||
6 | Södertörn Herrar [2003] 4 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 4:46.96 | ||||||
Alexis Camacho | 2001 | 34.72 | 1:10.90 | 1:10.90 | ||||||
Andrea Musacchio | 1999 | 37.66 | 1:22.17 | 2:33.07 | ||||||
Kevin Cheng | 2002 | 15.10 | 30.57 | 3:03.64 | ||||||
Pelle Andersson | 2001 | 38.16 | 1:43.32 | 4:46.96 | ||||||
7 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2006 | Spårvägen Simförening | 5:11.25 | ||||||
Aron Alexanderson | 2003 | 41.08 | 1:25.73 | 1:25.73 | ||||||
Arvid Styrman | 2002 | 34.73 | 1:14.65 | 2:40.38 | ||||||
Jesper Holmström | 2003 | 37.78 | 1:24.35 | 4:04.73 | ||||||
Matyas Török | 2002 | 31.76 | 1:06.52 | 5:11.25 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 16:43 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanberg 25m | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 44, 4X100m Frisim Flickor, Finaler 16 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Södertörn Damer 3 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 4:20.57 | ||||||
Maya Lindhe | 2000 | 30.55 | 1:02.92 | 1:02.92 | ||||||
Signe Rönn | 2001 | 30.01 | 1:04.11 | 2:07.03 | ||||||
Alwa Widmark | 2002 | 31.32 | 1:06.00 | 3:13.03 | ||||||
Elin Lundgren | 2003 | 32.37 | 1:07.54 | 4:20.57 | ||||||
2 | Södertörn Damer 2 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 4:22.66 | ||||||
Emma Roloff | 2002 | 30.53 | 1:02.31 | 1:02.31 | ||||||
Rebecca Zerne | 2001 | 31.23 | 1:05.69 | 2:08.00 | ||||||
Klara Possman | 2003 | 32.03 | 1:07.65 | 3:15.65 | ||||||
Michelle Aspberg | 2002 | 31.30 | 1:07.01 | 4:22.66 | ||||||
3 | Södertörn Damer 1 | 2000 | Södertörns Simsällskap | 4:23.46 | ||||||
Wilma Roloff | 2000 | 30.07 | 1:01.81 | 1:01.81 | ||||||
Eva Sigurdsson | 2001 | 31.66 | 1:05.89 | 2:07.70 | ||||||
Emily Lamb | 2000 | 31.43 | 1:05.22 | 3:12.92 | ||||||
Veronika Hiram | 2004 | 33.21 | 1:10.54 | 4:23.46 | ||||||
4 | Upsala S Damer [2003]1 | 2003 | Upsala Simsällskap | 4:23.54 | ||||||
Victoria Cantar | 2002 | 31.76 | 1:06.48 | 1:06.48 | ||||||
Matilda Lantz | 2002 | 31.13 | 1:04.97 | 2:11.45 | ||||||
Ani Helin Öncu | 2001 | 32.88 | 1:08.20 | 3:19.65 | ||||||
Stina Byström | 2002 | 30.43 | 1:03.89 | 4:23.54 | ||||||
5 | Spårvägen Damer Lag 1 | 2003 | Spårvägen Simförening | 4:42.28 | ||||||
Lovisa Malm | 2002 | 32.38 | 1:08.41 | 1:08.41 | ||||||
Noémi Andras | 2001 | 33.17 | 1:12.01 | 2:20.42 | ||||||
Emilia Wullrich | 2003 | 33.27 | 1:11.16 | 3:31.58 | ||||||
Eliane Westermark | 2003 | 34.12 | 1:10.70 | 4:42.28 | ||||||
6 | Upsala S Damer [2003]2 | 2003 | Upsala Simsällskap | 4:50.40 | ||||||
Vera Hermansson | 2003 | 33.11 | 1:09.75 | 1:09.75 | ||||||
Amanda Viksten | 2004 | 35.66 | 1:15.31 | 2:25.06 | ||||||
Emma Westermark | 2003 | 34.78 | 1:12.48 | 3:37.54 | ||||||
Geshin Zarei | 2003 | 34.75 | 1:12.86 | 4:50.40 | ||||||
7 | Upsala S Damer [2003]3 | 2003 | Upsala Simsällskap | 5:07.15 | ||||||
Celina Hoffner | 2004 | 35.94 | 1:14.23 | 1:14.23 | ||||||
Sofia Högdin | 2004 | 35.48 | 1:14.58 | 2:28.81 | ||||||
Tilde Lantz | 2004 | 37.65 | 1:19.68 | 3:48.49 | ||||||
Ive Fröman | 2003 | 37.67 | 1:18.66 | 5:07.15 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 02 oktober 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 16:56 |