Resultat för SUM-SIM Regionsfinal 2, Eskilstuna
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
09:08 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Medley P 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Rydahl |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
26.90 |
1:00.67 |
1:41.37 |
|
2:11.48 |
|
2 |
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
28.61 |
1:02.70 |
1:43.23 |
|
2:15.12 |
|
3 |
Carl Göransson |
2000 |
Upsala Simsällskap |
|
29.20 |
1:05.40 |
1:45.85 |
|
2:16.99 |
|
4 |
John Aldrin |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
28.43 |
1:03.84 |
1:47.54 |
|
2:18.69 |
|
5 |
Igor Blagojevic |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
29.19 |
1:04.19 |
1:45.69 |
|
2:18.95 |
|
6 |
Linus Andersson |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
30.11 |
1:05.59 |
1:46.79 |
|
2:19.63 |
|
7 |
Axel Witt |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
31.26 |
1:06.99 |
1:46.98 |
|
2:20.92 |
|
8 |
Elias Nordgren |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
30.14 |
1:08.78 |
1:49.05 |
|
2:24.27 |
|
9 |
Gellert Szabo |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
30.00 |
1:08.97 |
1:53.47 |
|
2:27.22 |
|
10 |
Alexander Almasi |
2000 |
Upsala Simsällskap |
|
30.19 |
1:07.06 |
1:51.29 |
|
2:28.08 |
|
11 |
Elias Landström |
2000 |
Örebro Simallians |
|
28.25 |
1:07.12 |
1:51.94 |
|
2:29.42 |
|
12 |
Viktor Syrén |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
30.61 |
1:07.72 |
1:55.22 |
|
2:29.48 |
|
13 |
August Mathisen |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
31.94 |
1:14.90 |
1:53.79 |
|
2:30.56 |
|
14 |
Daniel Lithner |
2001 |
Säffle Simsällskap |
|
33.28 |
1:14.08 |
2:02.27 |
|
2:38.57 |
|
15 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.55 |
1:18.98 |
2:03.06 |
|
2:40.05 |
|
16 |
Filip Myringby |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.09 |
1:15.16 |
2:02.73 |
|
2:40.06 |
|
17 |
Niels Herrmann |
2001 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
34.25 |
1:20.27 |
2:06.45 |
|
2:44.80 |
|
- |
Alexander Hörnquist |
2001 |
Filipstads Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
09:08 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
09:15 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Fjärilsim F 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennie Isaksen |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.14 |
1:10.80 |
1:47.94 |
|
2:24.64 |
|
2 |
Victoria Åberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
33.35 |
1:10.73 |
1:48.79 |
|
2:27.99 |
|
3 |
Rebecka Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.95 |
1:11.46 |
1:49.28 |
|
2:28.16 |
|
4 |
Nora Laine |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.22 |
1:13.77 |
1:55.49 |
|
2:37.11 |
|
5 |
Lina Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
32.90 |
1:11.29 |
1:53.26 |
|
2:37.74 |
|
6 |
Elin Lindgren |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
34.14 |
1:14.67 |
1:57.35 |
|
2:39.90 |
|
7 |
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.76 |
1:15.05 |
1:57.29 |
|
2:40.53 |
|
8 |
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
34.26 |
1:16.17 |
2:01.29 |
|
2:46.60 |
|
9 |
Maja Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.99 |
1:19.58 |
2:05.02 |
|
2:51.71 |
|
10 |
Emilia Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.44 |
1:19.75 |
2:05.29 |
|
2:52.32 |
|
11 |
Karolin Holmberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
36.15 |
1:20.19 |
2:07.69 |
|
2:54.06 |
|
12 |
Cecilia Ahnlund |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.71 |
1:20.16 |
2:07.35 |
|
2:56.26 |
|
- |
Linn Granlund |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
09:15 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
09:21 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim P 14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Kernen |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
28.23 |
59.05 |
1:31.54 |
|
2:02.90 |
|
2 |
Marcus Johnsson |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
27.71 |
59.46 |
1:32.30 |
|
2:03.71 |
|
3 |
Michal Laszewski |
2002 |
Örebro Simallians |
|
28.78 |
1:01.30 |
1:35.16 |
|
2:08.69 |
|
4 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
29.33 |
1:02.21 |
1:36.53 |
|
2:10.54 |
|
5 |
Elias Persson |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
29.96 |
1:03.53 |
1:38.10 |
|
2:12.25 |
|
6 |
Linus Björk |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
31.16 |
1:05.76 |
1:41.93 |
|
2:17.91 |
|
6 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
31.05 |
1:06.27 |
1:42.80 |
|
2:17.91 |
|
8 |
Per Granlund |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
30.76 |
1:05.43 |
1:42.24 |
|
2:18.36 |
|
9 |
Marcus Tägtström |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
30.55 |
1:05.53 |
1:42.84 |
|
2:20.83 |
|
10 |
Alexander Karlsson |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
30.64 |
1:06.80 |
1:44.98 |
|
2:21.25 |
|
11 |
Peter Khabarov |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
31.48 |
1:07.36 |
1:44.53 |
|
2:21.96 |
|
12 |
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
|
29.58 |
1:04.69 |
1:44.14 |
|
2:22.29 |
|
13 |
David Forsblad |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
32.75 |
1:10.51 |
1:47.84 |
|
2:23.78 |
|
14 |
Hampus Frykman |
2002 |
Bålsta Simklubb |
|
31.09 |
1:07.61 |
1:46.83 |
|
2:26.25 |
|
15 |
Johan Werkmästar |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
33.88 |
1:12.06 |
1:50.68 |
|
2:29.42 |
|
16 |
Josef Faraj |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.43 |
1:12.49 |
1:54.16 |
|
2:32.10 |
|
17 |
Noel Hodberg |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
34.41 |
1:13.76 |
1:53.81 |
|
2:32.22 |
|
18 |
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
|
34.97 |
1:14.80 |
1:55.15 |
|
2:34.64 |
|
19 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
35.89 |
1:16.86 |
2:00.94 |
|
2:43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
09:21 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
09:34 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim F 14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edith Jernstedt |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
29.84 |
1:02.87 |
1:36.35 |
|
2:09.75 |
|
2 |
Elsa Bergh |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
30.40 |
1:04.05 |
1:38.18 |
|
2:11.04 |
|
3 |
Clara Florén |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
30.21 |
1:03.44 |
1:37.86 |
|
2:12.24 |
|
4 |
Filippa Sterling |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
30.30 |
1:04.02 |
1:38.43 |
|
2:12.72 |
|
5 |
Tova Magnusson |
2002 |
Simklubben Ena |
|
31.10 |
1:06.02 |
1:41.61 |
|
2:16.95 |
|
6 |
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
31.61 |
1:07.00 |
1:43.43 |
|
2:18.89 |
|
7 |
Hilda Sander |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
32.64 |
1:07.45 |
1:43.61 |
|
2:19.21 |
|
8 |
Michelle Träff |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
31.02 |
1:06.07 |
1:43.12 |
|
2:20.19 |
|
9 |
Edith Engström |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
32.68 |
1:08.81 |
1:45.74 |
|
2:21.28 |
|
10 |
Stina Byström |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
31.85 |
1:07.67 |
1:44.78 |
|
2:21.77 |
|
11 |
Emilia Boberg |
2002 |
Simklubben Ena |
|
32.51 |
1:09.11 |
1:46.83 |
|
2:23.09 |
|
12 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
32.55 |
1:08.83 |
1:46.44 |
|
2:23.20 |
|
13 |
Adelina Walldén |
2002 |
Simklubben Ena |
|
32.60 |
1:09.08 |
1:46.99 |
|
2:23.26 |
|
14 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
33.01 |
1:09.61 |
1:47.47 |
|
2:24.58 |
|
15 |
Lovis Jernberg |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
33.65 |
1:10.81 |
1:49.29 |
|
2:25.13 |
|
16 |
Jonna Löding |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
31.85 |
1:08.86 |
1:48.07 |
|
2:25.21 |
|
17 |
Elsa Jansson |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
32.08 |
1:08.70 |
1:47.62 |
|
2:25.84 |
|
18 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
34.30 |
1:11.23 |
1:48.92 |
|
2:25.86 |
|
19 |
Josefine Åhlund |
2002 |
Örebro Simallians |
|
33.41 |
1:11.20 |
1:49.00 |
|
2:26.31 |
|
20 |
Lina Rehnman |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
34.66 |
1:12.89 |
1:51.95 |
|
2:29.98 |
|
21 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
34.13 |
1:12.35 |
1:52.62 |
|
2:31.37 |
|
22 |
Lisen Hill |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
34.35 |
1:13.36 |
1:54.18 |
|
2:33.24 |
|
23 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
35.77 |
1:15.92 |
1:55.99 |
|
2:33.42 |
|
24 |
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
34.97 |
1:14.14 |
1:55.58 |
|
2:36.14 |
|
25 |
Mira Myllylä |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
35.41 |
1:14.85 |
1:56.33 |
|
2:37.50 |
|
26 |
Malla Myrelid |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
35.45 |
1:16.41 |
1:59.27 |
|
2:39.99 |
|
27 |
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
|
35.16 |
1:15.38 |
1:57.90 |
|
2:40.24 |
|
28 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.46 |
1:16.14 |
1:59.75 |
|
2:41.14 |
|
29 |
Maja Wikström |
2002 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
35.65 |
1:16.17 |
2:00.33 |
|
2:41.73 |
|
- |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
09:34 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
09:55 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 1500m Frisim P 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Göransson |
2000 |
Upsala Simsällskap |
|
1:01.11 |
2:07.28 |
3:14.62 |
4:22.49 |
16:52.14 |
|
|
|
|
|
|
5:30.08 |
6:38.19 |
7:46.42 |
8:54.26 |
|
|
|
|
|
|
|
10:02.35 |
11:10.84 |
12:19.54 |
13:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
14:36.78 |
15:45.39 |
|
|
|
|
2 |
Johan Ljunggren |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
1:03.10 |
2:11.51 |
3:20.87 |
4:31.14 |
17:20.69 |
|
|
|
|
|
|
5:40.30 |
6:49.56 |
7:59.28 |
9:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
10:19.49 |
11:29.99 |
12:40.96 |
13:50.79 |
|
|
|
|
|
|
|
15:01.99 |
16:12.61 |
|
|
|
|
3 |
David Albringer |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:01.74 |
2:09.10 |
3:18.08 |
4:27.71 |
17:25.50 |
|
|
|
|
|
|
5:37.85 |
6:48.99 |
8:34.74 |
9:45.21 |
|
|
|
|
|
|
|
10:56.89 |
12:08.24 |
13:19.12 |
14:30.42 |
|
|
|
|
|
|
|
15:41.08 |
16:52.09 |
|
|
|
|
4 |
Max Fahlén |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:05.98 |
2:18.05 |
3:30.01 |
4:41.38 |
17:50.05 |
|
|
|
|
|
|
5:53.10 |
7:05.48 |
8:16.76 |
9:28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
10:40.02 |
11:51.85 |
13:03.62 |
14:16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
15:28.53 |
16:40.16 |
|
|
|
|
5 |
Adam Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
1:04.01 |
2:14.30 |
3:26.03 |
4:37.31 |
18:01.25 |
|
|
|
|
|
|
5:48.64 |
7:00.54 |
8:13.29 |
9:26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
10:38.85 |
11:52.37 |
13:05.43 |
14:18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
15:32.99 |
16:47.37 |
|
|
|
|
6 |
Tim Hansson |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
1:07.68 |
2:20.10 |
3:33.36 |
4:46.44 |
18:18.88 |
|
|
|
|
|
|
6:01.02 |
7:15.44 |
8:29.50 |
9:43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
10:57.69 |
12:11.53 |
13:25.56 |
14:40.09 |
|
|
|
|
|
|
|
15:54.63 |
17:09.03 |
|
|
|
|
7 |
Filip Rautiainen |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:03.00 |
2:14.58 |
3:29.35 |
4:44.92 |
18:35.21 |
|
|
|
|
|
|
6:00.71 |
7:16.56 |
8:32.36 |
9:47.96 |
|
|
|
|
|
|
|
11:03.54 |
12:19.74 |
13:35.14 |
14:50.89 |
|
|
|
|
|
|
|
16:07.06 |
17:22.02 |
|
|
|
|
8 |
Anton Wallin |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:07.74 |
2:21.82 |
3:36.50 |
4:51.34 |
18:45.55 |
|
|
|
|
|
|
6:06.49 |
7:22.47 |
8:38.79 |
9:54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
11:10.50 |
12:26.59 |
13:42.59 |
14:58.69 |
|
|
|
|
|
|
|
16:15.05 |
17:30.72 |
|
|
|
|
9 |
Marcus Nordh |
2000 |
Bollnäs Simsällskap |
|
1:09.09 |
2:22.69 |
3:36.95 |
4:52.14 |
18:53.94 |
|
|
|
|
|
|
6:07.67 |
7:23.38 |
8:39.74 |
9:56.68 |
|
|
|
|
|
|
|
11:13.12 |
12:30.27 |
13:47.71 |
15:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
16:21.54 |
17:39.59 |
|
|
|
|
10 |
Carl Bidebo |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:12.85 |
2:30.85 |
3:51.08 |
5:11.32 |
20:02.07 |
|
|
|
|
|
|
6:32.31 |
7:53.17 |
9:14.42 |
10:34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
11:54.39 |
13:14.69 |
14:35.66 |
15:57.27 |
|
|
|
|
|
|
|
17:19.15 |
18:42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
09:55 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
10:07 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Frisim F 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Åberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
30.85 |
1:04.25 |
1:37.55 |
|
2:09.44 |
|
2 |
Frida Lannhard |
2000 |
Falu Simsällskap |
|
30.31 |
1:03.46 |
1:36.92 |
|
2:09.52 |
|
3 |
Malin Eklund |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
30.46 |
1:03.83 |
1:37.40 |
|
2:09.80 |
|
4 |
Emma Bergkvist |
2000 |
Strängnäs Simklubb |
|
30.68 |
1:04.39 |
1:38.88 |
|
2:13.05 |
|
5 |
Jennie Isaksen |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
31.36 |
1:05.70 |
1:40.12 |
|
2:13.78 |
|
6 |
Katarina Lindoff |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
31.67 |
1:06.08 |
1:40.84 |
|
2:15.57 |
|
7 |
Emelie Hellgren |
2001 |
Fagersta Simklubb |
|
30.33 |
1:04.28 |
1:40.62 |
|
2:17.26 |
|
8 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
Strängnäs Simklubb |
|
31.10 |
1:05.50 |
1:41.33 |
|
2:17.83 |
|
9 |
Tilda Wik |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
31.59 |
1:06.97 |
1:43.05 |
|
2:19.60 |
|
10 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
31.85 |
1:07.52 |
1:44.00 |
|
2:20.66 |
|
11 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
32.94 |
1:08.80 |
1:45.92 |
|
2:22.40 |
|
12 |
Jennie Lundgren |
2001 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
32.56 |
1:09.10 |
1:46.36 |
|
2:23.10 |
|
13 |
Ida Lindblom |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
32.03 |
1:08.48 |
1:46.29 |
|
2:23.43 |
|
14 |
Emma Hjort |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
32.24 |
1:08.71 |
1:46.63 |
|
2:24.20 |
|
15 |
Amanda Kullman |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.88 |
1:10.01 |
1:47.96 |
|
2:24.53 |
|
16 |
Emilia Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.25 |
1:10.48 |
1:48.54 |
|
2:24.98 |
|
17 |
Alexandra Kinell |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
32.16 |
1:08.16 |
1:47.02 |
|
2:25.14 |
|
18 |
Salma Gabot |
2001 |
Örebro Simallians |
|
32.85 |
1:09.78 |
1:47.82 |
|
2:25.45 |
|
19 |
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.05 |
1:10.00 |
1:48.13 |
|
2:25.47 |
|
20 |
Ellen Eriksson |
2001 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
33.42 |
1:10.31 |
1:48.68 |
|
2:25.53 |
|
21 |
Walda Jonsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.06 |
1:09.96 |
1:48.34 |
|
2:26.64 |
|
22 |
Nikita Larsson |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
32.59 |
1:09.09 |
1:47.68 |
|
2:26.88 |
|
23 |
Emelie Widhe |
2001 |
Strängnäs Simklubb |
|
31.60 |
1:08.18 |
1:47.25 |
|
2:26.96 |
|
24 |
Moa Holmström |
2001 |
Ludvika Simsällskap |
|
32.08 |
1:09.79 |
1:49.90 |
|
2:27.16 |
|
25 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.03 |
1:12.00 |
1:50.54 |
|
2:27.33 |
|
26 |
Michaela Thyberg |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
33.03 |
1:10.81 |
1:50.07 |
|
2:27.37 |
|
27 |
Maja Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.52 |
1:11.54 |
1:50.95 |
|
2:28.89 |
|
28 |
Matilda Thorsén |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.89 |
1:12.12 |
1:51.40 |
|
2:31.01 |
|
29 |
Filippa Thyrman |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
34.04 |
1:12.49 |
1:52.78 |
|
2:31.31 |
|
30 |
Michelle Cen |
2000 |
Örebro Simallians |
|
34.11 |
1:12.70 |
1:53.51 |
|
2:32.70 |
|
31 |
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
34.21 |
1:13.49 |
1:54.60 |
|
2:34.79 |
|
32 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.62 |
1:15.04 |
1:55.43 |
|
2:35.01 |
|
33 |
Magdalena Dahl |
2001 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
35.79 |
1:14.81 |
1:55.14 |
|
2:35.04 |
|
34 |
Linn Granlund |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
36.16 |
1:16.40 |
1:56.99 |
|
2:35.45 |
|
35 |
Nora Johansson |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
35.04 |
1:14.51 |
1:55.31 |
|
2:35.65 |
|
36 |
Emmy Hedin |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
33.23 |
1:12.69 |
1:54.38 |
|
2:36.01 |
|
37 |
Mikaela Juhler |
2000 |
Örebro Simallians |
|
34.68 |
1:14.58 |
1:56.53 |
|
2:37.65 |
|
38 |
Hanna Karlsson |
2000 |
Simsällskapet Mora |
|
34.43 |
1:14.79 |
1:57.09 |
|
2:39.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
10:07 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
10:43 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m Frisim P 13 o y, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
1:01.58 |
2:10.86 |
3:20.65 |
|
4:30.24 |
|
2 |
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:00.63 |
2:11.42 |
3:25.56 |
|
4:37.46 |
|
3 |
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
1:04.55 |
2:17.33 |
3:33.53 |
|
4:48.94 |
|
4 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:07.72 |
2:22.31 |
3:38.21 |
|
4:51.18 |
|
5 |
Gustaf Walldén |
2003 |
Simklubben Ena |
|
1:09.18 |
2:23.38 |
3:38.68 |
|
4:52.01 |
|
6 |
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
1:10.31 |
2:25.07 |
3:41.35 |
|
4:55.43 |
|
7 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
1:08.22 |
2:23.29 |
3:41.10 |
|
4:56.64 |
|
8 |
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:09.50 |
2:24.14 |
3:40.70 |
|
4:56.81 |
|
9 |
Melker Rosengren |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
1:10.04 |
2:30.57 |
3:50.63 |
|
5:08.35 |
|
10 |
Oskar Andersson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
1:12.39 |
2:31.53 |
3:50.83 |
|
5:10.11 |
|
11 |
Alex Ly |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:11.23 |
2:31.29 |
3:52.63 |
|
5:11.68 |
|
12 |
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
1:11.71 |
2:31.62 |
3:53.81 |
|
5:13.78 |
|
13 |
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:15.10 |
2:34.75 |
3:54.81 |
|
5:13.89 |
|
14 |
Julius Grell |
2003 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
1:07.87 |
2:28.41 |
3:48.81 |
|
5:15.25 |
|
15 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
1:15.20 |
2:35.59 |
3:57.72 |
|
5:18.49 |
|
16 |
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
1:12.84 |
2:35.08 |
3:58.60 |
|
5:19.69 |
|
17 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:12.56 |
2:35.40 |
3:58.99 |
|
5:20.12 |
|
18 |
Erik Aldrin |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:13.78 |
2:37.34 |
4:01.24 |
|
5:21.25 |
|
19 |
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:15.40 |
2:38.09 |
4:03.74 |
|
5:21.98 |
|
20 |
Lucas Humling |
2005 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
1:14.91 |
2:38.26 |
4:03.91 |
|
5:22.69 |
|
21 |
Elias Sjölander |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:16.96 |
2:39.97 |
4:04.26 |
|
5:24.18 |
|
22 |
Viggo Reit |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
1:17.15 |
2:42.33 |
4:07.22 |
|
5:28.44 |
|
23 |
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
1:18.04 |
2:43.00 |
4:09.09 |
|
5:30.70 |
|
24 |
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
1:18.54 |
2:43.52 |
4:08.91 |
|
5:30.85 |
|
25 |
Måns Rydergren |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:17.26 |
2:42.78 |
4:08.89 |
|
5:31.23 |
|
26 |
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:18.48 |
2:43.00 |
4:09.19 |
|
5:34.41 |
|
27 |
Edvin Heikinniemi |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:16.65 |
2:42.74 |
4:09.56 |
|
5:34.66 |
|
28 |
Edvin Brattberg |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:16.91 |
2:43.71 |
4:12.73 |
|
5:37.12 |
|
29 |
Jacob Edberg |
2003 |
Säffle Simsällskap |
|
1:20.77 |
2:49.89 |
4:18.55 |
|
5:42.11 |
|
30 |
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:20.05 |
2:48.31 |
4:17.31 |
|
5:45.03 |
|
31 |
Eric Persson |
2004 |
Simsällskapet Mora |
|
1:19.73 |
2:50.77 |
4:19.91 |
|
5:46.41 |
|
32 |
Henrik Tran |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:22.31 |
2:53.88 |
4:24.78 |
|
5:51.43 |
|
33 |
Amadeus Ahlman |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:25.65 |
2:59.29 |
4:36.84 |
|
6:10.78 |
|
- |
William Rismyhr |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
10:43 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
11:10 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley F 13 o y, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnéa Englund |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
31.21 |
1:09.69 |
1:50.76 |
|
2:25.46 |
|
2 |
Elvira Mörtstrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
31.76 |
1:10.85 |
1:54.36 |
|
2:29.60 |
|
3 |
Cornelia Johansson |
2003 |
Örebro Simallians |
|
31.89 |
1:09.61 |
1:53.67 |
|
2:32.00 |
|
4 |
Isabelle Rydahl |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
33.15 |
1:14.37 |
1:59.72 |
|
2:35.64 |
|
5 |
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
34.15 |
1:15.40 |
1:59.29 |
|
2:36.14 |
|
6 |
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
|
33.88 |
1:13.32 |
2:02.23 |
|
2:38.71 |
|
7 |
Victoria Flyman |
2003 |
Söderhamns Simsällskap |
|
35.96 |
1:19.41 |
2:02.38 |
|
2:38.77 |
|
8 |
Clara Gustavson |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
33.49 |
1:12.81 |
2:02.66 |
|
2:39.35 |
|
9 |
Elvira Dalin |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
35.00 |
1:14.39 |
2:02.81 |
|
2:39.69 |
|
10 |
Felicia Rogell |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
34.62 |
1:15.22 |
2:02.64 |
|
2:40.03 |
|
11 |
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
34.83 |
1:17.90 |
2:04.44 |
|
2:42.69 |
|
12 |
Hanna Degerlund |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
36.17 |
1:18.37 |
2:05.30 |
|
2:42.93 |
|
13 |
Ida Lithner |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
34.91 |
1:16.89 |
2:09.00 |
|
2:45.36 |
|
14 |
Clara Bergh |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
33.05 |
1:15.95 |
2:07.19 |
|
2:45.51 |
|
15 |
Amanda Viksten |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
37.49 |
1:18.23 |
2:08.06 |
|
2:45.52 |
|
16 |
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
35.60 |
1:20.22 |
2:08.64 |
|
2:45.98 |
|
17 |
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
33.68 |
1:17.06 |
2:07.99 |
|
2:46.39 |
|
18 |
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
36.06 |
1:19.01 |
2:11.13 |
|
2:49.74 |
|
19 |
Tara Klarbo Egan |
2005 |
Simklubben Ena |
|
36.18 |
1:19.46 |
2:11.99 |
|
2:50.01 |
|
20 |
Lisa Nystrand |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
36.52 |
1:21.51 |
2:11.34 |
|
2:50.51 |
|
21 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.21 |
1:23.15 |
2:11.63 |
|
2:51.38 |
|
22 |
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
38.23 |
1:23.89 |
2:12.01 |
|
2:52.06 |
|
23 |
Moa Hammarbäck |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
37.42 |
1:23.13 |
2:13.04 |
|
2:52.63 |
|
24 |
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
38.09 |
1:23.43 |
2:13.17 |
|
2:52.70 |
|
25 |
Ingrid Hellgren |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.31 |
1:22.82 |
2:14.42 |
|
2:53.01 |
|
26 |
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
40.06 |
1:23.98 |
2:10.79 |
|
2:53.27 |
|
27 |
Cassandra Sjösten |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
36.85 |
1:19.79 |
2:13.43 |
|
2:53.99 |
|
28 |
Matilda Olausson |
2004 |
Simklubben Ena |
|
40.35 |
1:24.47 |
2:13.50 |
|
2:54.01 |
|
29 |
Ive Fröman |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
39.48 |
1:24.61 |
2:14.25 |
|
2:54.25 |
|
30 |
Celina Hoffner |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
37.69 |
1:20.95 |
2:15.74 |
|
2:55.70 |
|
31 |
Geshin Zarei |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
36.63 |
1:20.03 |
2:14.84 |
|
2:55.89 |
|
32 |
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
37.30 |
1:22.86 |
2:17.57 |
|
2:56.68 |
|
33 |
Sara Randerstedt |
2004 |
Simklubben Ena |
|
37.56 |
1:21.90 |
2:18.09 |
|
2:57.15 |
|
34 |
Alicia Budden |
2004 |
Simklubben Ena |
|
36.81 |
1:23.62 |
2:19.58 |
|
2:57.74 |
|
35 |
Ebba Wolfbrandt |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
39.35 |
1:24.56 |
2:18.27 |
|
2:58.15 |
|
36 |
Linnea Bergqvist |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
42.25 |
1:26.50 |
2:18.82 |
|
3:00.02 |
|
37 |
Alma Norgren |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
40.08 |
1:26.97 |
2:20.59 |
|
3:00.03 |
|
38 |
Madeleine Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
41.25 |
1:24.99 |
2:19.80 |
|
3:00.43 |
|
39 |
Amanda Jonasson |
2004 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
38.06 |
1:26.88 |
2:20.84 |
|
3:00.51 |
|
40 |
Frida Medeskog |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
38.20 |
1:24.39 |
2:19.49 |
|
3:00.71 |
|
41 |
Malva Morell |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
40.27 |
1:26.56 |
2:18.85 |
|
3:00.73 |
|
42 |
Tilde Lantz |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
44.69 |
1:32.52 |
2:20.01 |
|
3:03.03 |
|
43 |
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
41.70 |
1:27.05 |
2:23.55 |
|
3:03.15 |
|
44 |
Sofia Högdin |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
46.25 |
1:32.35 |
2:22.82 |
|
3:04.29 |
|
45 |
Viktoria Lautmann |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
38.81 |
1:27.11 |
2:20.73 |
|
3:04.30 |
|
46 |
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.51 |
1:25.49 |
2:17.33 |
|
3:04.93 |
|
47 |
Filippa Karlsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
42.58 |
1:28.47 |
2:24.48 |
|
3:05.69 |
|
48 |
Emma Alfredeen |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
41.04 |
1:29.14 |
2:25.32 |
|
3:06.76 |
|
49 |
Amy Smit |
2003 |
Bålsta Simklubb |
|
40.66 |
1:29.75 |
2:25.99 |
|
3:09.89 |
|
50 |
Sofi Holmberg |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
42.06 |
1:32.56 |
2:25.03 |
|
3:10.32 |
|
51 |
Maja Brattberg |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
44.28 |
1:34.31 |
2:29.68 |
|
3:11.25 |
|
52 |
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
43.40 |
1:31.26 |
2:28.60 |
|
3:12.42 |
|
53 |
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
43.51 |
1:34.55 |
2:28.94 |
|
3:12.89 |
|
54 |
Maja Nyberg |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
44.17 |
1:35.08 |
2:30.07 |
|
3:15.17 |
|
55 |
Elsa Stjerna |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
45.83 |
1:34.94 |
2:31.34 |
|
3:15.36 |
|
56 |
Klara Pettersson |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
45.24 |
1:34.13 |
2:33.06 |
|
3:17.81 |
|
57 |
Nova Johansson |
2004 |
Filipstads Simklubb |
|
40.87 |
1:32.97 |
2:32.41 |
|
3:19.01 |
|
58 |
Isabelle Persson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
45.10 |
1:36.56 |
2:37.28 |
|
3:21.52 |
|
59 |
Emelie Höök |
2003 |
Filipstads Simklubb |
|
50.25 |
1:42.82 |
2:40.25 |
|
3:26.80 |
|
60 |
Sofia Ingemansson |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
49.36 |
1:39.80 |
2:41.71 |
|
3:27.74 |
|
- |
Malvina Walldén |
2005 |
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
11:10 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
11:20 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Bröstsim P 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gijs Dijkhuizen |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
32.31 |
1:07.72 |
1:45.68 |
|
2:24.73 |
|
2 |
Marcus Ålenius |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
32.38 |
1:09.86 |
1:48.62 |
|
2:27.25 |
|
3 |
August Mathisen |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
33.55 |
1:11.91 |
1:50.52 |
|
2:29.18 |
|
4 |
Alexander Nylén |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
33.87 |
1:12.29 |
1:52.47 |
|
2:32.14 |
|
5 |
Axel Witt |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.61 |
1:15.39 |
1:54.68 |
|
2:33.30 |
|
6 |
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
34.58 |
1:14.49 |
1:55.09 |
|
2:34.79 |
|
7 |
Elias Nordgren |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
34.90 |
1:14.92 |
1:54.61 |
|
2:34.91 |
|
8 |
Andreas Persson |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
33.20 |
1:13.58 |
1:55.83 |
|
2:38.16 |
|
9 |
Anton Waller-Kaustinen |
2000 |
Borlänge Simsällskap |
|
34.54 |
1:14.45 |
1:56.44 |
|
2:38.28 |
|
10 |
Joel Larsson |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
33.65 |
1:13.51 |
1:56.15 |
|
2:39.39 |
|
11 |
Erik Krysén |
2000 |
Ludvika Simsällskap |
|
35.04 |
1:17.08 |
2:01.96 |
|
2:45.92 |
|
12 |
Jonathan Douib |
2000 |
Sala Simsällskap |
|
35.43 |
1:16.87 |
2:01.54 |
|
2:46.53 |
|
13 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
36.82 |
1:19.61 |
2:05.02 |
|
2:47.82 |
|
14 |
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.02 |
1:21.08 |
2:04.18 |
|
2:48.16 |
|
15 |
Jonathan Holmberg |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
37.92 |
1:21.14 |
2:05.24 |
|
2:48.48 |
|
16 |
Hampus Bjärud |
2001 |
Ludvika Simsällskap |
|
38.08 |
1:23.35 |
2:09.70 |
|
2:56.07 |
|
17 |
Daniel Lithner |
2001 |
Säffle Simsällskap |
|
38.01 |
1:23.77 |
2:10.83 |
|
2:58.64 |
|
18 |
Filip Myringby |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
40.16 |
1:26.66 |
2:14.37 |
|
3:00.40 |
|
19 |
Leo Henry Örtlund |
2001 |
Borlänge Simsällskap |
|
41.82 |
1:29.81 |
2:18.02 |
|
3:03.65 |
|
- |
Alexander Hörnquist |
2001 |
Filipstads Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
11:20 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
11:27 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim F 15-16, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
11:27 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
11:32 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Fjärilsim P 14, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
11:32 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
11:38 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Fjärilsim F 14, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
11:38 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
11:58 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 4X100m Medley P 16 o y, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
11:58 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
12:10 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 4X100m Frisim F 16 o y, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
12:10 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
16:09 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Medley F 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannah Brunzell |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
31.91 |
1:07.25 |
1:46.22 |
|
2:19.93 |
|
2 |
Frida Lannhard |
2000 |
Falu Simsällskap |
|
32.69 |
1:10.76 |
1:52.12 |
|
2:24.77 |
|
3 |
Jennie Isaksen |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.64 |
1:11.87 |
1:53.91 |
|
2:26.59 |
|
4 |
Lina Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
32.52 |
1:11.16 |
1:54.10 |
|
2:29.56 |
|
5 |
Ida Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
32.47 |
1:11.65 |
1:54.27 |
|
2:30.32 |
|
6 |
Clara Momats |
2000 |
Örebro Simallians |
|
32.85 |
1:10.69 |
1:57.66 |
|
2:33.15 |
|
7 |
Rebecka Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.20 |
1:10.78 |
1:57.84 |
|
2:33.77 |
|
8 |
Sandra Rääf |
2000 |
Örebro Simallians |
|
31.51 |
1:10.05 |
1:57.05 |
|
2:34.22 |
|
9 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
Strängnäs Simklubb |
|
32.95 |
1:14.27 |
2:00.54 |
|
2:36.36 |
|
10 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
33.49 |
1:14.89 |
1:59.69 |
|
2:36.68 |
|
11 |
Michaela Thyberg |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
33.73 |
1:14.16 |
1:59.67 |
|
2:39.10 |
|
12 |
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.87 |
1:13.89 |
2:02.29 |
|
2:39.64 |
|
13 |
Alexandra Kinell |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
33.77 |
1:15.63 |
2:01.23 |
|
2:39.82 |
|
14 |
Elin Nilsson |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
34.34 |
1:14.13 |
2:02.16 |
|
2:40.61 |
|
15 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
Deje Simsällskap |
|
34.99 |
1:17.09 |
2:05.47 |
|
2:42.02 |
|
16 |
Emma Hjort |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
36.72 |
1:19.31 |
2:05.33 |
|
2:42.67 |
|
17 |
Nora Laine |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.14 |
1:20.20 |
2:06.02 |
|
2:43.75 |
|
18 |
Ida Lindblom |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
33.33 |
1:15.26 |
2:06.52 |
|
2:44.00 |
|
19 |
Amanda Kullman |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.26 |
1:16.21 |
2:06.23 |
|
2:44.54 |
|
20 |
Emelie Hellgren |
2001 |
Fagersta Simklubb |
|
37.90 |
1:19.09 |
2:10.09 |
|
2:44.91 |
|
21 |
Emilia Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.32 |
1:17.99 |
2:08.82 |
|
2:45.65 |
|
22 |
Jennie Lundgren |
2001 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
35.66 |
1:18.77 |
2:08.09 |
|
2:45.79 |
|
23 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
35.30 |
1:21.61 |
2:09.08 |
|
2:46.91 |
|
24 |
Walda Jonsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.25 |
1:21.02 |
2:09.30 |
|
2:48.07 |
|
25 |
Maja Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.75 |
1:18.67 |
2:09.21 |
|
2:48.40 |
|
26 |
Karolin Holmberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
34.95 |
1:19.43 |
2:10.04 |
|
2:48.84 |
|
27 |
Cecilia Ahnlund |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.70 |
1:19.34 |
2:10.56 |
|
2:48.89 |
|
28 |
Nikita Larsson |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
36.26 |
1:20.04 |
2:10.74 |
|
2:50.32 |
|
29 |
Matilda Thorsén |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.98 |
1:22.92 |
2:09.84 |
|
2:50.63 |
|
30 |
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
36.27 |
1:20.29 |
2:12.38 |
|
2:51.52 |
|
31 |
Ebba Bergqvist |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
36.61 |
1:21.65 |
2:13.64 |
|
2:52.78 |
|
32 |
Emmy Hedin |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
37.48 |
1:23.11 |
2:13.48 |
|
2:52.99 |
|
33 |
Mikaela Juhler |
2000 |
Örebro Simallians |
|
35.71 |
1:20.82 |
2:12.00 |
|
2:53.65 |
|
34 |
Linn Granlund |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
35.92 |
1:23.24 |
2:14.59 |
|
2:54.42 |
|
35 |
Nora Johansson |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
42.60 |
1:27.69 |
2:17.33 |
|
2:57.69 |
|
36 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
42.46 |
1:26.41 |
2:18.96 |
|
2:59.28 |
|
37 |
Michelle Cen |
2000 |
Örebro Simallians |
|
39.29 |
1:27.42 |
2:24.75 |
|
3:06.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
16:09 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
16:12 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Fjärilsim P 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Andersson |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
30.93 |
1:07.01 |
1:44.97 |
|
2:23.18 |
|
2 |
Gellert Szabo |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
34.27 |
1:14.00 |
1:55.13 |
|
2:37.23 |
|
3 |
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.93 |
1:24.48 |
2:14.08 |
|
3:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
16:12 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
16:27 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Frisim F 13 o y, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
16:27 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
16:36 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim P 13 o y, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
16:36 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
16:46 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim F 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannah Brunzell |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
33.97 |
1:11.76 |
1:50.77 |
|
2:30.55 |
|
2 |
Malin Eklund |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
35.74 |
1:16.21 |
1:57.54 |
|
2:39.72 |
|
3 |
Jennie Isaksen |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.93 |
1:21.26 |
2:03.27 |
|
2:44.58 |
|
4 |
Agnes Humling |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
36.88 |
1:18.88 |
2:02.32 |
|
2:45.22 |
|
5 |
Lina Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
38.63 |
1:21.85 |
2:04.68 |
|
2:46.53 |
|
6 |
Michaela Thyberg |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.39 |
1:21.56 |
2:04.92 |
|
2:47.95 |
|
7 |
Ida Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
38.13 |
1:20.27 |
2:03.58 |
|
2:48.00 |
|
8 |
Katarina Lindoff |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.72 |
1:20.83 |
2:05.45 |
|
2:50.45 |
|
9 |
Elin Lindgren |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
38.52 |
1:22.98 |
2:07.92 |
|
2:53.62 |
|
10 |
Tilda Wik |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.95 |
1:23.11 |
2:08.30 |
|
2:54.18 |
|
11 |
Nora Laine |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.31 |
1:24.66 |
2:10.08 |
|
2:54.86 |
|
12 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
39.88 |
1:24.63 |
2:10.19 |
|
2:56.72 |
|
13 |
Moa Holmström |
2001 |
Ludvika Simsällskap |
|
38.74 |
1:23.97 |
2:09.63 |
|
2:57.07 |
|
14 |
Alexandra Kinell |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
40.62 |
1:27.30 |
2:14.98 |
|
3:02.24 |
|
15 |
Ellen Eriksson |
2001 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
41.19 |
1:27.49 |
2:15.15 |
|
3:03.60 |
|
16 |
Jeanna Wiell |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
40.97 |
1:28.76 |
2:18.47 |
|
3:05.20 |
|
17 |
Nikita Larsson |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
41.65 |
1:29.08 |
2:17.06 |
|
3:05.98 |
|
18 |
Emma Waara |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
41.54 |
1:28.58 |
2:17.37 |
|
3:06.44 |
|
19 |
Matilda Thorsén |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
43.53 |
1:32.79 |
2:20.44 |
|
3:06.56 |
|
20 |
Ebba Rydberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
42.62 |
1:30.53 |
2:19.63 |
|
3:07.03 |
|
21 |
Nora Johansson |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
43.74 |
1:32.42 |
2:20.46 |
|
3:07.87 |
|
22 |
Hanna Karlsson |
2000 |
Simsällskapet Mora |
|
42.06 |
1:30.95 |
2:21.68 |
|
3:11.85 |
|
23 |
Magdalena Dahl |
2001 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
44.51 |
1:33.46 |
2:22.96 |
|
3:12.56 |
|
24 |
Emmy Hedin |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
43.00 |
1:32.34 |
2:23.96 |
|
3:14.11 |
|
25 |
Mikaela Juhler |
2000 |
Örebro Simallians |
|
44.05 |
1:33.08 |
2:24.10 |
|
3:15.02 |
|
26 |
Filippa Thyrman |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
44.59 |
1:35.54 |
2:27.53 |
|
3:18.28 |
|
27 |
Anna Papp |
2001 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
43.20 |
1:33.31 |
2:25.75 |
|
3:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
16:46 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
16:56 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Frisim P 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Rydahl |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
26.31 |
55.63 |
1:25.60 |
|
1:54.90 |
|
2 |
John Aldrin |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
27.74 |
58.55 |
1:30.60 |
|
2:02.17 |
|
3 |
David Albringer |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
28.36 |
1:00.23 |
1:33.15 |
|
2:04.72 |
|
4 |
Elias Nordgren |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
28.60 |
1:00.55 |
1:33.07 |
|
2:04.80 |
|
5 |
Tim Hansson |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
29.49 |
1:02.73 |
1:36.75 |
|
2:09.63 |
|
6 |
Axel Witt |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
29.37 |
1:02.99 |
1:36.59 |
|
2:10.11 |
|
7 |
Erik Krysén |
2000 |
Ludvika Simsällskap |
|
28.20 |
1:00.94 |
1:35.64 |
|
2:10.32 |
|
8 |
Daniel Lithner |
2001 |
Säffle Simsällskap |
|
29.49 |
1:03.10 |
1:37.69 |
|
2:10.61 |
|
9 |
Adam Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
29.74 |
1:03.24 |
1:37.39 |
|
2:10.70 |
|
10 |
Jonathan Douib |
2000 |
Sala Simsällskap |
|
29.08 |
1:03.13 |
1:38.84 |
|
2:11.75 |
|
11 |
Alexander Nylén |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
29.89 |
1:03.50 |
1:37.78 |
|
2:11.90 |
|
12 |
Filip Rautiainen |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
29.62 |
1:03.91 |
1:39.07 |
|
2:12.39 |
|
13 |
August Mathisen |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
29.88 |
1:04.49 |
1:39.37 |
|
2:12.44 |
|
14 |
Max Fahlén |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
30.83 |
1:05.00 |
1:39.38 |
|
2:12.92 |
|
15 |
Johan Ljunggren |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
30.04 |
1:04.18 |
1:38.58 |
|
2:12.98 |
|
16 |
Elias Landström |
2000 |
Örebro Simallians |
|
29.48 |
1:03.78 |
1:39.74 |
|
2:14.62 |
|
17 |
Carl Bidebo |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
30.42 |
1:04.87 |
1:40.79 |
|
2:15.26 |
|
18 |
Marcus Nordh |
2000 |
Bollnäs Simsällskap |
|
30.56 |
1:05.45 |
1:41.06 |
|
2:15.62 |
|
19 |
Jonathan Holmberg |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
31.26 |
1:06.38 |
1:42.70 |
|
2:17.66 |
|
20 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
32.29 |
1:08.27 |
1:45.23 |
|
2:19.00 |
|
21 |
Filip Myringby |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
31.60 |
1:07.33 |
1:44.57 |
|
2:19.19 |
|
22 |
Andreas Persson |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
30.16 |
1:06.10 |
1:43.31 |
|
2:19.24 |
|
23 |
Niels Herrmann |
2001 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
31.13 |
1:07.15 |
1:44.20 |
|
2:20.49 |
|
24 |
Anton Wallin |
2000 |
Örebro Simallians |
|
32.91 |
1:09.75 |
1:47.47 |
|
2:24.91 |
|
25 |
Leo Henry Örtlund |
2001 |
Borlänge Simsällskap |
|
34.14 |
1:11.89 |
1:49.86 |
|
2:26.67 |
|
26 |
Hampus Bjärud |
2001 |
Ludvika Simsällskap |
|
33.49 |
1:13.19 |
1:53.14 |
|
2:31.00 |
|
27 |
Alexander Hörnquist |
2001 |
Filipstads Simklubb |
|
41.28 |
1:27.72 |
2:16.21 |
|
3:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
16:56 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
17:20 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 400m Medley F 14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edith Jernstedt |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:07.37 |
2:21.85 |
3:47.66 |
|
4:58.00 |
|
2 |
Elsa Bergh |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:12.01 |
2:31.06 |
3:55.67 |
|
5:05.65 |
|
3 |
Filippa Sterling |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:11.80 |
2:30.99 |
3:54.49 |
|
5:06.44 |
|
4 |
Clara Florén |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
1:18.38 |
2:43.87 |
4:17.27 |
|
5:31.04 |
|
5 |
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:21.22 |
2:41.75 |
4:15.65 |
|
5:31.09 |
|
6 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:18.51 |
2:46.81 |
4:25.31 |
|
5:42.31 |
|
7 |
Lina Rehnman |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:15.44 |
2:46.87 |
4:24.61 |
|
5:45.68 |
|
8 |
Lisen Hill |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
1:25.19 |
2:52.81 |
4:35.01 |
|
5:53.97 |
|
9 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:19.41 |
2:53.01 |
4:39.34 |
|
5:59.19 |
|
10 |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
1:24.92 |
2:53.07 |
4:40.60 |
|
5:59.88 |
|
11 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
1:24.85 |
2:56.37 |
4:45.88 |
|
6:09.67 |
|
12 |
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:32.10 |
3:03.86 |
4:49.58 |
|
6:12.79 |
|
13 |
Malla Myrelid |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
1:30.70 |
3:04.22 |
4:57.06 |
|
6:23.16 |
|
- |
Adelina Walldén |
2002 |
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
17:20 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
17:27 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 400m Medley P 14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edwin Nystrand |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
1:08.21 |
2:26.82 |
3:56.20 |
|
5:04.39 |
|
2 |
Elias Persson |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
1:14.81 |
2:39.21 |
4:07.98 |
|
5:18.75 |
|
3 |
Peter Khabarov |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:22.68 |
2:53.09 |
4:28.23 |
|
5:47.35 |
|
4 |
Marcus Tägtström |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:18.78 |
2:50.88 |
4:29.17 |
|
5:51.65 |
|
5 |
Johan Werkmästar |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
1:21.49 |
2:52.75 |
4:45.00 |
|
6:02.59 |
|
6 |
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:38.58 |
3:13.20 |
5:02.96 |
|
6:26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
17:27 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
17:39 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Fjärilsim F 13 o y, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
17:39 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
17:49 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Bröstsim P 13 o y, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
17:49 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
18:10 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 1500m Frisim F 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malin Eklund |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:08.19 |
2:19.88 |
3:32.56 |
4:45.69 |
18:00.45 |
|
|
|
|
|
|
5:58.01 |
7:10.58 |
8:23.58 |
9:36.18 |
|
|
|
|
|
|
|
10:49.00 |
12:01.32 |
13:14.03 |
14:26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
15:37.93 |
16:49.43 |
|
|
|
|
2 |
Katarina Lindoff |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:10.18 |
2:24.70 |
3:40.36 |
4:56.12 |
19:05.53 |
|
|
|
|
|
|
6:12.49 |
7:30.01 |
8:46.66 |
10:04.58 |
|
|
|
|
|
|
|
11:21.44 |
12:39.18 |
13:57.73 |
15:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
16:32.31 |
17:48.18 |
|
|
|
|
3 |
Tilda Wik |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:12.48 |
2:30.23 |
3:49.17 |
5:09.27 |
19:56.41 |
|
|
|
|
|
|
6:28.50 |
7:48.44 |
9:08.62 |
10:28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
11:49.48 |
13:10.88 |
14:32.43 |
15:54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
17:15.90 |
18:36.46 |
|
|
|
|
4 |
Jennie Lundgren |
2001 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:12.98 |
2:32.32 |
3:52.47 |
5:12.75 |
20:02.62 |
|
|
|
|
|
|
6:32.83 |
7:54.47 |
9:15.98 |
10:37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
11:58.89 |
13:20.27 |
14:42.07 |
16:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
17:24.03 |
18:44.07 |
|
|
|
|
5 |
Salma Gabot |
2001 |
Örebro Simallians |
|
1:12.25 |
2:32.10 |
3:53.67 |
5:16.27 |
20:19.04 |
|
|
|
|
|
|
6:37.43 |
7:59.84 |
9:21.29 |
10:43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
12:05.85 |
13:28.84 |
14:52.93 |
16:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
17:39.06 |
18:59.69 |
|
|
|
|
6 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
Deje Simsällskap |
|
1:12.42 |
2:32.27 |
3:53.20 |
5:15.75 |
20:31.81 |
|
|
|
|
|
|
6:39.11 |
8:03.12 |
9:26.95 |
10:51.29 |
|
|
|
|
|
|
|
12:14.77 |
13:38.67 |
15:02.33 |
16:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
17:50.47 |
19:13.50 |
|
|
|
|
7 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:17.99 |
2:41.31 |
4:06.59 |
5:31.26 |
21:06.09 |
|
|
|
|
|
|
6:55.55 |
8:21.86 |
9:46.83 |
11:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
12:35.38 |
14:02.03 |
15:28.62 |
16:54.02 |
|
|
|
|
|
|
|
18:19.64 |
19:44.80 |
|
|
|
|
8 |
Walda Jonsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:15.80 |
2:39.28 |
4:02.28 |
5:28.34 |
21:21.95 |
|
|
|
|
|
|
6:54.70 |
8:21.81 |
9:48.82 |
11:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
12:41.86 |
14:08.14 |
15:34.84 |
17:02.01 |
|
|
|
|
|
|
|
18:29.86 |
19:57.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
18:10 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
18:16 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Ryggsim P 15-16, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
18:16 |
|
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
18:39 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 4X100m Frisim F 14 o y, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
18:39 |
|
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
18:50 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 4X100m Medley P 14 o y, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
18:50 |
|
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
09:15 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 400m Frisim F 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannah Brunzell |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:04.98 |
2:13.64 |
3:21.44 |
|
4:27.57 |
|
2 |
Frida Lannhard |
2000 |
Falu Simsällskap |
|
1:04.73 |
2:13.41 |
3:21.32 |
|
4:27.59 |
|
3 |
Victoria Åberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:06.54 |
2:17.00 |
3:26.75 |
|
4:32.56 |
|
4 |
Malin Eklund |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:06.48 |
2:17.20 |
3:26.97 |
|
4:32.91 |
|
5 |
Jennie Isaksen |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:07.80 |
2:19.36 |
3:30.94 |
|
4:41.19 |
|
6 |
Katarina Lindoff |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:09.92 |
2:23.51 |
3:35.85 |
|
4:49.41 |
|
7 |
Emelie Hellgren |
2001 |
Fagersta Simklubb |
|
1:08.41 |
2:24.14 |
3:40.81 |
|
4:55.04 |
|
8 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:09.22 |
2:25.01 |
3:41.47 |
|
4:56.36 |
|
9 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:10.43 |
2:26.87 |
3:43.03 |
|
4:57.56 |
|
10 |
Jennie Lundgren |
2001 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:11.65 |
2:28.97 |
3:46.23 |
|
5:00.27 |
|
11 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:10.68 |
2:27.25 |
3:44.23 |
|
5:00.34 |
|
12 |
Tilda Wik |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:11.33 |
2:27.30 |
3:44.00 |
|
5:01.25 |
|
13 |
Salma Gabot |
2001 |
Örebro Simallians |
|
1:11.75 |
2:30.25 |
3:48.91 |
|
5:05.92 |
|
14 |
Emilia Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:12.45 |
2:32.05 |
3:50.66 |
|
5:07.51 |
|
15 |
Emma Hjort |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:10.98 |
2:29.74 |
3:49.76 |
|
5:07.74 |
|
16 |
Emelie Widhe |
2001 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:11.65 |
2:31.30 |
3:49.99 |
|
5:08.21 |
|
17 |
Nora Laine |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:12.73 |
2:31.71 |
3:50.71 |
|
5:10.09 |
|
18 |
Nikita Larsson |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
1:10.65 |
2:29.70 |
3:52.07 |
|
5:14.48 |
|
19 |
Michaela Thyberg |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:11.80 |
2:31.76 |
3:53.81 |
|
5:14.55 |
|
20 |
Nora Johansson |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:16.25 |
2:39.08 |
4:01.67 |
|
5:24.76 |
|
21 |
Matilda Thorsén |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:16.09 |
2:41.19 |
4:04.84 |
|
5:25.70 |
|
22 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:17.46 |
2:41.14 |
4:06.52 |
|
5:27.20 |
|
23 |
Emmy Hedin |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:13.98 |
2:39.26 |
4:06.93 |
|
5:29.63 |
|
24 |
Michelle Cen |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:16.34 |
2:41.44 |
4:07.03 |
|
5:29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
09:15 |
|
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
09:20 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Frisim P 15-16, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
09:20 |
|
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
09:34 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Ryggsim F 14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edith Jernstedt |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
33.12 |
1:08.96 |
1:45.22 |
|
2:20.91 |
|
2 |
Filippa Sterling |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
33.66 |
1:10.28 |
1:47.65 |
|
2:23.91 |
|
3 |
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
34.35 |
1:11.64 |
1:50.40 |
|
2:27.77 |
|
4 |
Michelle Träff |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
34.66 |
1:12.50 |
1:51.52 |
|
2:32.70 |
|
5 |
Emilia Boberg |
2002 |
Simklubben Ena |
|
34.45 |
1:13.54 |
1:54.40 |
|
2:34.33 |
|
6 |
Emma Cullberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
35.32 |
1:14.03 |
1:53.77 |
|
2:34.36 |
|
7 |
Hilda Sander |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
37.53 |
1:16.92 |
1:57.79 |
|
2:37.33 |
|
8 |
Clara Florén |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
36.14 |
1:15.36 |
1:56.75 |
|
2:37.81 |
|
9 |
Lovis Jernberg |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
36.25 |
1:17.09 |
1:58.87 |
|
2:39.24 |
|
10 |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
37.35 |
1:18.00 |
2:00.06 |
|
2:41.70 |
|
11 |
Saga Bäckström |
2002 |
Strängnäs Simklubb |
|
37.07 |
1:17.86 |
2:00.81 |
|
2:41.71 |
|
12 |
Josefine Åhlund |
2002 |
Örebro Simallians |
|
37.94 |
1:18.68 |
2:00.60 |
|
2:42.52 |
|
13 |
Julia Månsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
39.00 |
1:20.52 |
2:03.09 |
|
2:45.05 |
|
14 |
Elsa Jansson |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
36.38 |
1:18.09 |
2:02.84 |
|
2:45.59 |
|
15 |
Stina Byström |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
38.35 |
1:19.61 |
2:03.57 |
|
2:46.15 |
|
16 |
Edith Engström |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
38.62 |
1:20.67 |
2:03.99 |
|
2:47.14 |
|
17 |
Jonna Löding |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
38.91 |
1:21.81 |
2:06.96 |
|
2:47.63 |
|
18 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
39.09 |
1:21.52 |
2:06.48 |
|
2:48.31 |
|
19 |
Lisen Hill |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
38.32 |
1:22.21 |
2:06.46 |
|
2:49.80 |
|
20 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.35 |
1:23.46 |
2:07.05 |
|
2:50.08 |
|
21 |
Malla Myrelid |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
41.28 |
1:25.35 |
2:09.84 |
|
2:53.31 |
|
22 |
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
40.32 |
1:25.25 |
2:10.80 |
|
2:54.61 |
|
23 |
Izabella Kullman |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.92 |
1:25.53 |
2:10.48 |
|
2:54.75 |
|
24 |
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
|
40.79 |
1:26.34 |
2:11.71 |
|
2:56.01 |
|
25 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
41.66 |
1:26.46 |
2:12.33 |
|
2:57.52 |
|
26 |
Maja Wikström |
2002 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
41.70 |
1:26.89 |
2:13.00 |
|
2:58.52 |
|
- |
Tova Magnusson |
2002 |
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
09:34 |
|
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
09:43 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Medley P 14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Johnsson |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
28.66 |
1:03.90 |
1:45.15 |
|
2:18.18 |
|
2 |
Elias Persson |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
30.30 |
1:07.51 |
1:46.99 |
|
2:21.57 |
|
3 |
Edwin Nystrand |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
30.67 |
1:06.86 |
1:50.09 |
|
2:22.59 |
|
4 |
Linus Björk |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
35.17 |
1:14.10 |
1:57.77 |
|
2:31.29 |
|
5 |
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
|
33.00 |
1:13.81 |
1:58.48 |
|
2:33.90 |
|
6 |
Per Granlund |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
33.20 |
1:13.04 |
1:59.91 |
|
2:33.92 |
|
7 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
33.00 |
1:11.40 |
1:58.37 |
|
2:36.39 |
|
8 |
Peter Khabarov |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
34.56 |
1:18.20 |
2:03.01 |
|
2:38.74 |
|
9 |
Marcus Tägtström |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
33.14 |
1:15.48 |
2:00.45 |
|
2:38.79 |
|
10 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
36.25 |
1:17.49 |
2:06.58 |
|
2:40.56 |
|
11 |
Alexander Karlsson |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
34.23 |
1:17.12 |
2:06.61 |
|
2:43.38 |
|
12 |
Anders Malmberg |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
36.25 |
1:22.45 |
2:06.15 |
|
2:44.72 |
|
13 |
Johan Werkmästar |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
35.39 |
1:17.43 |
2:10.57 |
|
2:48.13 |
|
14 |
David Forsblad |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
39.17 |
1:22.30 |
2:12.48 |
|
2:50.57 |
|
15 |
Josef Faraj |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.65 |
1:20.79 |
2:14.27 |
|
2:51.03 |
|
16 |
Noel Hodberg |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
38.99 |
1:26.61 |
2:15.99 |
|
2:53.81 |
|
17 |
Hampus Frykman |
2002 |
Bålsta Simklubb |
|
35.86 |
1:19.81 |
2:16.19 |
|
2:54.19 |
|
18 |
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
|
40.71 |
1:26.11 |
2:20.82 |
|
2:58.93 |
|
19 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
40.93 |
1:29.23 |
2:20.22 |
|
3:03.95 |
|
- |
Elias Holst |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Emil Kernen |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
09:43 |
|
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
09:51 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Ryggsim F 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannah Brunzell |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
32.82 |
1:07.42 |
1:42.25 |
|
2:17.33 |
|
2 |
Victoria Åberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
34.42 |
1:11.31 |
1:48.97 |
|
2:24.46 |
|
3 |
Clara Momats |
2000 |
Örebro Simallians |
|
33.54 |
1:11.15 |
1:49.25 |
|
2:26.15 |
|
4 |
Sandra Rääf |
2000 |
Örebro Simallians |
|
33.97 |
1:10.81 |
1:48.61 |
|
2:26.23 |
|
5 |
Rebecka Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.86 |
1:11.94 |
1:50.04 |
|
2:28.23 |
|
6 |
Emmy Östling |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
35.45 |
1:13.39 |
1:52.99 |
|
2:31.34 |
|
7 |
Ida Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
35.99 |
1:14.50 |
1:53.55 |
|
2:31.57 |
|
8 |
Lina Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
36.09 |
1:15.38 |
1:54.40 |
|
2:32.60 |
|
9 |
Elin Lindgren |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
36.99 |
1:16.40 |
1:55.93 |
|
2:35.22 |
|
10 |
Clara Lönnberg |
2001 |
Strängnäs Simklubb |
|
36.15 |
1:15.22 |
1:55.16 |
|
2:35.49 |
|
11 |
Elin Nilsson |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
36.93 |
1:16.69 |
1:57.17 |
|
2:37.01 |
|
12 |
Michaela Thyberg |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
37.70 |
1:17.88 |
1:58.94 |
|
2:38.14 |
|
13 |
Jeanna Wiell |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
36.22 |
1:16.95 |
1:58.27 |
|
2:38.16 |
|
14 |
Amanda Kullman |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.99 |
1:17.63 |
1:58.23 |
|
2:38.82 |
|
15 |
Jessika Borbos |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
37.38 |
1:17.98 |
1:59.25 |
|
2:38.88 |
|
16 |
Walda Jonsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.38 |
1:19.53 |
2:00.86 |
|
2:41.58 |
|
17 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
Deje Simsällskap |
|
37.04 |
1:18.07 |
2:00.28 |
|
2:41.63 |
|
18 |
Ellen Eriksson |
2001 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
38.16 |
1:19.09 |
2:00.64 |
|
2:42.52 |
|
19 |
Salma Gabot |
2001 |
Örebro Simallians |
|
36.77 |
1:18.41 |
2:01.18 |
|
2:42.94 |
|
20 |
Emelie Widhe |
2001 |
Strängnäs Simklubb |
|
38.10 |
1:19.79 |
2:02.82 |
|
2:44.30 |
|
21 |
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
37.93 |
1:19.72 |
2:02.72 |
|
2:45.49 |
|
22 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.16 |
1:21.03 |
2:03.59 |
|
2:46.07 |
|
23 |
Ebba Rydberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
39.08 |
1:20.77 |
2:03.66 |
|
2:46.14 |
|
24 |
Nikita Larsson |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
39.57 |
1:22.05 |
2:05.51 |
|
2:49.14 |
|
25 |
Magdalena Dahl |
2001 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
39.39 |
1:22.78 |
2:06.85 |
|
2:50.10 |
|
26 |
Nora Johansson |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
42.21 |
1:26.93 |
2:12.68 |
|
2:58.17 |
|
27 |
Michelle Cen |
2000 |
Örebro Simallians |
|
42.62 |
1:30.13 |
2:19.35 |
|
3:07.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
09:51 |
|
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
09:57 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Bröstsim P 15-16, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
09:57 |
|
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
10:39 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 400m Frisim F 13 o y, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elvira Mörtstrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
1:06.20 |
2:17.53 |
3:27.85 |
|
4:35.00 |
|
2 |
Linnéa Englund |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:06.23 |
2:17.04 |
3:28.71 |
|
4:38.24 |
|
3 |
Isabelle Rydahl |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:06.60 |
2:18.65 |
3:33.11 |
|
4:46.35 |
|
4 |
Ida Lithner |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
1:09.37 |
2:25.59 |
3:42.34 |
|
4:56.84 |
|
5 |
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
|
1:10.43 |
2:27.86 |
3:45.79 |
|
4:59.63 |
|
6 |
Clara Gustavson |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:12.48 |
2:30.03 |
3:47.71 |
|
5:01.57 |
|
7 |
Elvira Dalin |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
1:11.04 |
2:28.92 |
3:47.23 |
|
5:01.91 |
|
8 |
Victoria Flyman |
2003 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:11.98 |
2:29.33 |
3:47.03 |
|
5:02.12 |
|
9 |
Clara Bergh |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:10.53 |
2:29.34 |
3:47.68 |
|
5:02.45 |
|
10 |
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
1:10.55 |
2:27.93 |
3:46.70 |
|
5:06.14 |
|
11 |
Hanna Degerlund |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
1:11.83 |
2:31.02 |
3:50.81 |
|
5:07.63 |
|
12 |
Sara Randerstedt |
2004 |
Simklubben Ena |
|
1:11.99 |
2:30.74 |
3:50.09 |
|
5:08.11 |
|
13 |
Amanda Viksten |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
1:13.30 |
2:32.34 |
3:52.94 |
|
5:10.32 |
|
14 |
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
1:09.20 |
2:29.25 |
3:50.65 |
|
5:11.06 |
|
15 |
Anna Krysén |
2003 |
Ludvika Simsällskap |
|
1:11.81 |
2:29.20 |
3:52.64 |
|
5:12.73 |
|
16 |
Tara Klarbo Egan |
2005 |
Simklubben Ena |
|
1:12.60 |
2:33.47 |
3:54.72 |
|
5:13.52 |
|
17 |
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
1:13.33 |
2:36.39 |
3:59.05 |
|
5:18.99 |
|
18 |
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
1:15.10 |
2:39.14 |
4:01.06 |
|
5:20.10 |
|
19 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:13.92 |
2:35.10 |
3:58.16 |
|
5:21.02 |
|
20 |
Alicia Budden |
2004 |
Simklubben Ena |
|
1:14.37 |
2:37.88 |
4:02.92 |
|
5:23.46 |
|
21 |
Lisa Nystrand |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
1:14.95 |
2:38.93 |
4:04.27 |
|
5:25.87 |
|
22 |
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
1:16.50 |
2:40.66 |
4:04.13 |
|
5:26.78 |
|
23 |
Celina Hoffner |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
1:17.85 |
2:41.02 |
4:05.74 |
|
5:28.91 |
|
24 |
Tyra Strömbom |
2004 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
1:17.31 |
2:42.27 |
4:07.95 |
|
5:29.49 |
|
25 |
Linnea Bergqvist |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
1:16.80 |
2:41.85 |
4:07.72 |
|
5:32.84 |
|
26 |
Josefin Fundberg |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:16.51 |
2:43.90 |
4:11.83 |
|
5:33.47 |
|
27 |
Geshin Zarei |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
1:14.27 |
2:39.29 |
4:06.85 |
|
5:34.33 |
|
28 |
Alma Norgren |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
1:18.77 |
2:47.28 |
4:16.06 |
|
5:40.81 |
|
29 |
Ive Fröman |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
1:19.41 |
2:48.42 |
4:16.73 |
|
5:42.12 |
|
30 |
Matilda Olausson |
2004 |
Simklubben Ena |
|
1:16.63 |
2:45.03 |
4:15.85 |
|
5:43.93 |
|
31 |
Emma Alfredeen |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
1:19.77 |
2:48.78 |
4:20.00 |
|
5:45.51 |
|
32 |
Madeleine Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:21.13 |
2:50.12 |
4:20.53 |
|
5:47.40 |
|
33 |
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
1:20.19 |
2:50.10 |
4:22.50 |
|
5:51.79 |
|
34 |
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
1:21.53 |
2:51.71 |
4:23.94 |
|
5:53.18 |
|
35 |
Amy Smit |
2003 |
Bålsta Simklubb |
|
1:22.55 |
2:53.07 |
4:24.09 |
|
5:56.50 |
|
36 |
Filippa Karlsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:20.97 |
2:51.59 |
4:25.60 |
|
5:57.30 |
|
37 |
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
1:22.69 |
2:57.01 |
4:31.44 |
|
6:01.13 |
|
38 |
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:25.42 |
2:59.19 |
4:35.00 |
|
6:05.93 |
|
39 |
Isabelle Persson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:25.42 |
2:59.55 |
4:33.56 |
|
6:07.26 |
|
40 |
Emily Sandberg |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
1:23.99 |
2:58.26 |
4:34.08 |
|
6:08.61 |
|
41 |
Linnéa Fredriksson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:25.12 |
3:02.56 |
4:40.55 |
|
6:14.57 |
|
42 |
Sofia Ingemansson |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
1:28.01 |
3:04.89 |
4:42.50 |
|
6:17.56 |
|
- |
Moa Hammarbäck |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
10:39 |
|
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
10:54 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 200m Medley P 13 o y, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
30.92 |
1:09.93 |
1:52.46 |
|
2:26.77 |
|
2 |
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
31.90 |
1:08.78 |
1:54.14 |
|
2:27.21 |
|
3 |
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
32.99 |
1:09.85 |
1:54.41 |
|
2:30.57 |
|
4 |
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
31.70 |
1:10.53 |
1:56.86 |
|
2:31.54 |
|
5 |
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
33.34 |
1:14.91 |
1:56.63 |
|
2:33.54 |
|
6 |
Gustaf Walldén |
2003 |
Simklubben Ena |
|
37.49 |
1:17.65 |
2:01.89 |
|
2:37.47 |
|
7 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
34.81 |
1:13.05 |
2:01.61 |
|
2:37.76 |
|
8 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
36.60 |
1:18.17 |
2:01.90 |
|
2:38.32 |
|
9 |
Alex Ly |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.33 |
1:16.23 |
2:01.67 |
|
2:40.00 |
|
10 |
Melker Rosengren |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
32.27 |
1:14.95 |
2:01.21 |
|
2:40.96 |
|
11 |
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.57 |
1:18.16 |
2:06.92 |
|
2:44.42 |
|
12 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
|
35.41 |
1:17.89 |
2:07.36 |
|
2:45.02 |
|
13 |
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
37.64 |
1:21.18 |
2:09.28 |
|
2:46.14 |
|
14 |
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.21 |
1:19.04 |
2:03.70 |
|
2:46.34 |
|
15 |
Erik Aldrin |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
36.35 |
1:18.32 |
2:10.89 |
|
2:46.77 |
|
16 |
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
36.63 |
1:21.93 |
2:10.72 |
|
2:47.50 |
|
17 |
Lucas Humling |
2005 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
37.10 |
1:19.49 |
2:11.05 |
|
2:48.76 |
|
18 |
Jonathan Andersson |
2003 |
Säffle Simsällskap |
|
37.94 |
1:21.04 |
2:12.67 |
|
2:49.14 |
|
19 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
37.61 |
1:22.38 |
2:10.57 |
|
2:50.12 |
|
20 |
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
37.14 |
1:22.48 |
2:12.12 |
|
2:50.34 |
|
21 |
Axel Thorsén |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.54 |
1:23.25 |
2:12.90 |
|
2:51.38 |
|
22 |
Eric Persson |
2004 |
Simsällskapet Mora |
|
34.62 |
1:21.22 |
2:12.26 |
|
2:51.98 |
|
23 |
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
37.43 |
1:21.92 |
2:12.54 |
|
2:52.05 |
|
24 |
Oskar Andersson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
41.60 |
1:24.28 |
2:14.81 |
|
2:52.69 |
|
25 |
Joel Pelling |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
36.77 |
1:22.45 |
2:14.58 |
|
2:54.02 |
|
26 |
Edvin Heikinniemi |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.36 |
1:23.91 |
2:14.81 |
|
2:54.98 |
|
27 |
Måns Rydergren |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
39.87 |
1:27.87 |
2:17.23 |
|
2:56.87 |
|
28 |
Edvin Brattberg |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.28 |
1:21.32 |
2:16.35 |
|
2:58.17 |
|
29 |
Henrik Tran |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.35 |
1:24.85 |
2:18.02 |
|
3:00.79 |
|
30 |
William Rismyhr |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
41.26 |
1:30.12 |
2:22.58 |
|
3:01.47 |
|
31 |
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
43.77 |
1:30.77 |
2:24.83 |
|
3:05.40 |
|
32 |
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
41.66 |
1:30.52 |
2:25.84 |
|
3:08.79 |
|
33 |
Viggo Reit |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
39.94 |
1:31.92 |
2:29.25 |
|
3:10.13 |
|
34 |
Jacob Edberg |
2003 |
Säffle Simsällskap |
|
44.97 |
1:33.27 |
2:30.45 |
|
3:11.91 |
|
35 |
Amadeus Ahlman |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
47.92 |
1:38.41 |
2:39.72 |
|
3:21.99 |
|
36 |
Jonathan Grotheus |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
47.65 |
1:37.68 |
2:41.08 |
|
3:33.37 |
|
- |
Elias Sjölander |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
10:54 |
|
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
11:01 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 100m Fjärilsim F 15-16, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
11:01 |
|
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
11:09 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 400m Medley P 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Rydahl |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:02.27 |
2:16.76 |
3:40.06 |
|
4:45.15 |
|
2 |
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
1:05.49 |
2:18.35 |
3:43.08 |
|
4:49.57 |
|
3 |
Carl Göransson |
2000 |
Upsala Simsällskap |
|
1:04.30 |
2:21.52 |
3:45.29 |
|
4:50.04 |
|
4 |
Axel Witt |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:12.63 |
2:29.24 |
3:52.10 |
|
5:01.19 |
|
5 |
Alexander Nylén |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
1:10.54 |
2:31.47 |
3:56.09 |
|
5:11.91 |
|
6 |
Anton Wallin |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:15.02 |
2:33.86 |
4:11.32 |
|
5:24.34 |
|
7 |
Gellert Szabo |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:11.67 |
2:34.49 |
4:09.96 |
|
5:27.28 |
|
- |
Linus Andersson |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
11:09 |
|
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
11:20 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 200m Bröstsim F 14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Månsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
35.33 |
1:14.94 |
1:54.50 |
|
2:33.65 |
|
2 |
Elsa Bergh |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
35.36 |
1:15.31 |
1:56.03 |
|
2:37.07 |
|
3 |
Filippa Sterling |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
36.65 |
1:17.39 |
1:59.64 |
|
2:41.85 |
|
4 |
Clara Florén |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
38.49 |
1:21.84 |
2:06.18 |
|
2:50.33 |
|
5 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
38.89 |
1:23.04 |
2:08.28 |
|
2:53.93 |
|
6 |
Edith Engström |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
40.25 |
1:26.51 |
2:12.78 |
|
2:58.76 |
|
7 |
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
40.49 |
1:26.17 |
2:13.02 |
|
3:00.04 |
|
8 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
41.76 |
1:28.29 |
2:16.08 |
|
3:03.68 |
|
9 |
Lina Rehnman |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
41.83 |
1:29.07 |
2:17.64 |
|
3:06.14 |
|
10 |
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
|
40.68 |
1:28.30 |
2:18.50 |
|
3:09.20 |
|
11 |
Jonna Löding |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
43.04 |
1:31.62 |
2:21.00 |
|
3:09.57 |
|
12 |
Lisen Hill |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
43.19 |
1:33.48 |
2:25.23 |
|
3:15.10 |
|
13 |
Mira Myllylä |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
44.02 |
1:34.52 |
2:26.45 |
|
3:18.86 |
|
14 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
47.21 |
1:39.70 |
2:33.13 |
|
3:26.94 |
|
- |
Adelina Walldén |
2002 |
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
11:20 |
|
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
11:27 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 800m Frisim P 14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michal Laszewski |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:02.89 |
2:12.88 |
3:24.11 |
4:35.88 |
9:22.74 |
|
|
|
|
|
|
5:46.85 |
6:59.31 |
8:12.07 |
|
|
|
2 |
Edwin Nystrand |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
1:04.70 |
2:16.26 |
3:28.41 |
4:41.26 |
9:27.64 |
|
|
|
|
|
|
5:54.26 |
7:06.95 |
8:18.38 |
|
|
|
3 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:06.37 |
2:17.62 |
3:29.59 |
4:42.09 |
9:32.73 |
|
|
|
|
|
|
5:54.40 |
7:06.93 |
8:19.69 |
|
|
|
4 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:09.80 |
2:25.51 |
3:39.15 |
4:53.04 |
9:52.83 |
|
|
|
|
|
|
6:08.04 |
7:23.46 |
8:39.08 |
|
|
|
5 |
Peter Khabarov |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:09.91 |
2:27.82 |
3:48.03 |
5:09.84 |
10:30.92 |
|
|
|
|
|
|
6:31.53 |
7:52.51 |
9:13.31 |
|
|
|
6 |
Noel Hodberg |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
1:18.14 |
2:40.83 |
4:04.82 |
5:27.97 |
10:56.52 |
|
|
|
|
|
|
6:50.17 |
8:13.91 |
9:36.65 |
|
|
|
7 |
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:16.17 |
2:40.87 |
4:05.06 |
5:29.80 |
11:08.90 |
|
|
|
|
|
|
6:55.88 |
8:22.25 |
9:47.28 |
|
|
|
8 |
Josef Faraj |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:17.70 |
2:43.04 |
4:09.87 |
5:35.83 |
11:10.72 |
|
|
|
|
|
|
7:01.59 |
8:27.24 |
9:52.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
11:27 |
|
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
11:51 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 4X100m Medley F 16 o y, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
11:51 |
|
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
11:51 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 4X100m Frisim P 16 o y, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
11:51 |
|
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
16:09 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 400m Frisim P 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Rydahl |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
58.35 |
2:02.61 |
3:07.37 |
|
4:10.63 |
|
2 |
Carl Göransson |
2000 |
Upsala Simsällskap |
|
59.93 |
2:05.22 |
3:11.42 |
|
4:16.13 |
|
3 |
David Albringer |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
59.58 |
2:06.09 |
3:14.09 |
|
4:20.74 |
|
4 |
Max Fahlén |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:04.40 |
2:12.60 |
3:21.59 |
|
4:28.46 |
|
5 |
John Aldrin |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:01.23 |
2:09.84 |
3:21.55 |
|
4:28.83 |
|
6 |
Adam Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
1:04.36 |
2:13.37 |
3:22.65 |
|
4:30.40 |
|
7 |
Tim Hansson |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
1:04.39 |
2:14.25 |
3:23.85 |
|
4:31.87 |
|
8 |
Johan Ljunggren |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
1:05.13 |
2:14.95 |
3:24.15 |
|
4:33.28 |
|
9 |
August Mathisen |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:04.97 |
2:15.90 |
3:26.41 |
|
4:36.00 |
|
10 |
Daniel Lithner |
2001 |
Säffle Simsällskap |
|
1:04.48 |
2:16.81 |
3:30.20 |
|
4:38.70 |
|
11 |
Filip Rautiainen |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:04.38 |
2:16.65 |
3:30.12 |
|
4:39.01 |
|
12 |
Axel Witt |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:05.90 |
2:18.76 |
3:31.28 |
|
4:43.72 |
|
13 |
Marcus Nordh |
2000 |
Bollnäs Simsällskap |
|
1:05.23 |
2:18.40 |
3:32.45 |
|
4:45.01 |
|
14 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:07.01 |
2:20.41 |
3:34.60 |
|
4:46.47 |
|
15 |
Carl Bidebo |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:08.67 |
2:24.24 |
3:39.49 |
|
4:54.04 |
|
16 |
Andreas Persson |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
1:07.90 |
2:24.73 |
3:42.51 |
|
4:57.12 |
|
17 |
Niels Herrmann |
2001 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
1:09.36 |
2:27.19 |
3:43.93 |
|
4:58.84 |
|
18 |
Hampus Bjärud |
2001 |
Ludvika Simsällskap |
|
1:12.40 |
2:32.37 |
3:55.58 |
|
5:18.55 |
|
19 |
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:15.61 |
2:39.96 |
4:05.09 |
|
5:29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
16:09 |
|
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
16:17 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Frisim F 15-16, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
16:17 |
|
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
16:24 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 200m Ryggsim P 14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Kernen |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
31.38 |
1:05.28 |
1:39.42 |
|
2:13.39 |
|
2 |
Michal Laszewski |
2002 |
Örebro Simallians |
|
33.12 |
1:09.90 |
1:47.59 |
|
2:24.76 |
|
3 |
Edwin Nystrand |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
33.40 |
1:10.53 |
1:49.33 |
|
2:26.22 |
|
4 |
Linus Björk |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
35.94 |
1:14.15 |
1:53.27 |
|
2:31.39 |
|
5 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
35.68 |
1:14.78 |
1:54.27 |
|
2:32.91 |
|
6 |
Per Granlund |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
36.24 |
1:15.90 |
1:56.87 |
|
2:36.39 |
|
7 |
Peter Khabarov |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
38.26 |
1:18.73 |
1:59.70 |
|
2:40.84 |
|
8 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.34 |
1:19.04 |
2:00.62 |
|
2:41.25 |
|
9 |
Johan Werkmästar |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
39.90 |
1:22.42 |
2:04.13 |
|
2:44.06 |
|
10 |
Hampus Frykman |
2002 |
Bålsta Simklubb |
|
38.38 |
1:20.37 |
2:03.46 |
|
2:45.21 |
|
11 |
Josef Faraj |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.74 |
1:22.86 |
2:08.23 |
|
2:50.45 |
|
12 |
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
|
41.82 |
1:27.60 |
2:12.84 |
|
2:56.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
16:24 |
|
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
16:34 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 200m Medley F 14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edith Jernstedt |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
30.64 |
1:06.70 |
1:48.17 |
|
2:22.09 |
|
2 |
Filippa Sterling |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
32.74 |
1:09.38 |
1:48.84 |
|
2:22.74 |
|
3 |
Elsa Bergh |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
32.05 |
1:10.13 |
1:51.40 |
|
2:25.88 |
|
4 |
Clara Florén |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
33.95 |
1:13.88 |
1:59.28 |
|
2:34.01 |
|
5 |
Hilda Sander |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
33.46 |
1:13.48 |
1:58.72 |
|
2:34.10 |
|
6 |
Julia Månsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
35.15 |
1:17.86 |
1:57.84 |
|
2:35.32 |
|
7 |
Michelle Träff |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
33.09 |
1:11.89 |
2:00.83 |
|
2:36.62 |
|
8 |
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
36.11 |
1:15.04 |
2:01.68 |
|
2:37.11 |
|
9 |
Saga Bäckström |
2002 |
Strängnäs Simklubb |
|
33.00 |
1:14.34 |
2:02.28 |
|
2:38.20 |
|
10 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
34.53 |
1:17.33 |
2:04.32 |
|
2:39.58 |
|
11 |
Edith Engström |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
35.18 |
1:18.38 |
2:04.36 |
|
2:40.29 |
|
12 |
Stina Byström |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
34.00 |
1:15.59 |
2:04.28 |
|
2:40.62 |
|
13 |
Emma Cullberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
33.33 |
1:14.58 |
2:05.44 |
|
2:41.96 |
|
14 |
Josefine Åhlund |
2002 |
Örebro Simallians |
|
34.53 |
1:17.02 |
2:06.73 |
|
2:44.68 |
|
15 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
36.02 |
1:22.74 |
2:07.45 |
|
2:45.21 |
|
16 |
Lovis Jernberg |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
36.21 |
1:17.51 |
2:08.44 |
|
2:45.56 |
|
17 |
Lina Rehnman |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
35.03 |
1:20.38 |
2:08.79 |
|
2:47.58 |
|
18 |
Emilia Boberg |
2002 |
Simklubben Ena |
|
35.63 |
1:14.98 |
2:11.66 |
|
2:48.78 |
|
19 |
Jonna Löding |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
38.63 |
1:22.43 |
2:11.83 |
|
2:49.35 |
|
20 |
Lisen Hill |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
36.95 |
1:19.05 |
2:09.72 |
|
2:49.53 |
|
21 |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
37.38 |
1:20.32 |
2:12.75 |
|
2:51.21 |
|
22 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
33.91 |
1:22.68 |
2:14.33 |
|
2:53.01 |
|
23 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.00 |
1:22.93 |
2:14.63 |
|
2:55.47 |
|
24 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
38.95 |
1:23.98 |
2:16.30 |
|
2:55.77 |
|
25 |
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
|
36.77 |
1:23.95 |
2:12.00 |
|
2:55.78 |
|
26 |
Mira Myllylä |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
40.48 |
1:27.03 |
2:18.12 |
|
2:59.30 |
|
27 |
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
40.18 |
1:25.51 |
2:19.52 |
|
3:00.10 |
|
28 |
Malla Myrelid |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
39.78 |
1:23.25 |
2:19.13 |
|
3:00.52 |
|
29 |
Maja Wikström |
2002 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
43.15 |
1:28.29 |
2:24.38 |
|
3:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
16:34 |
|
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
16:45 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 100m Frisim P 13 o y, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
16:45 |
|
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
16:59 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m Ryggsim F 13 o y, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
16:59 |
|
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
17:19 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 49, 200m Ryggsim P 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
31.30 |
1:04.98 |
1:39.02 |
|
2:11.86 |
|
2 |
Igor Blagojevic |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
31.72 |
1:05.71 |
1:40.61 |
|
2:15.25 |
|
3 |
Axel Witt |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.64 |
1:10.34 |
1:46.84 |
|
2:22.92 |
|
4 |
Linus Andersson |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
33.30 |
1:09.62 |
1:47.00 |
|
2:23.32 |
|
5 |
Viktor Syrén |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.26 |
1:10.05 |
1:47.68 |
|
2:25.80 |
|
6 |
Anton Wallin |
2000 |
Örebro Simallians |
|
35.56 |
1:13.30 |
1:50.89 |
|
2:27.55 |
|
7 |
Joel Larsson |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
33.41 |
1:10.97 |
1:50.25 |
|
2:27.60 |
|
8 |
Adam Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
34.48 |
1:11.89 |
1:50.52 |
|
2:27.88 |
|
9 |
Isak Brundin |
2000 |
Sala Simsällskap |
|
33.94 |
1:12.08 |
1:51.87 |
|
2:30.26 |
|
10 |
Johan Ljunggren |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
35.29 |
1:14.80 |
1:52.94 |
|
2:30.65 |
|
11 |
Gellert Szabo |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
34.68 |
1:13.15 |
1:52.25 |
|
2:32.01 |
|
12 |
Filip Myringby |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.01 |
1:14.28 |
1:54.42 |
|
2:33.10 |
|
13 |
Carl Bidebo |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.05 |
1:17.63 |
1:58.50 |
|
2:37.73 |
|
14 |
Hampus Bjärud |
2001 |
Ludvika Simsällskap |
|
38.87 |
1:22.15 |
2:07.25 |
|
2:50.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
17:19 |
|
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
17:27 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 50, 100m Bröstsim F 15-16, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
17:27 |
|
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
17:35 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 200m Bröstsim P 14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Persson |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
33.89 |
1:12.84 |
1:53.31 |
|
2:33.13 |
|
2 |
Marcus Johnsson |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
34.78 |
1:15.33 |
1:58.13 |
|
2:41.20 |
|
3 |
Edwin Nystrand |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
38.98 |
1:21.42 |
2:04.17 |
|
2:45.71 |
|
4 |
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
|
36.82 |
1:19.80 |
2:04.43 |
|
2:49.06 |
|
5 |
Peter Khabarov |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
37.42 |
1:20.47 |
2:05.58 |
|
2:49.86 |
|
6 |
Marcus Tägtström |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
36.82 |
1:19.61 |
2:04.76 |
|
2:51.28 |
|
7 |
Linus Björk |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
38.18 |
1:22.77 |
2:07.44 |
|
2:52.12 |
|
8 |
Per Granlund |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
39.26 |
1:22.95 |
2:08.28 |
|
2:52.51 |
|
9 |
Anders Malmberg |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
38.18 |
1:23.58 |
2:10.63 |
|
2:55.37 |
|
10 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
42.13 |
1:29.34 |
2:17.38 |
|
3:03.59 |
|
11 |
Noel Hodberg |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
43.17 |
1:30.55 |
2:18.58 |
|
3:05.52 |
|
12 |
Alexander Karlsson |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
41.02 |
1:27.97 |
2:16.81 |
|
3:05.66 |
|
13 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
43.70 |
1:32.65 |
2:22.93 |
|
3:12.41 |
|
14 |
Elias Holst |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
42.31 |
1:31.47 |
2:22.07 |
|
3:12.70 |
|
15 |
David Forsblad |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
42.94 |
1:33.16 |
2:23.70 |
|
3:12.99 |
|
16 |
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
|
46.92 |
1:38.82 |
2:32.63 |
|
3:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
17:35 |
|
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
18:00 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 52, 800m Frisim F 14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filippa Sterling |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:09.54 |
2:22.49 |
3:35.05 |
4:48.17 |
9:41.58 |
|
|
|
|
|
|
6:02.01 |
7:16.36 |
8:30.18 |
|
|
|
2 |
Clara Florén |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
1:09.16 |
2:23.68 |
3:37.61 |
4:51.70 |
9:42.49 |
|
|
|
|
|
|
6:05.66 |
7:18.79 |
8:31.94 |
|
|
|
3 |
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:11.86 |
2:28.43 |
3:44.24 |
4:59.88 |
9:57.29 |
|
|
|
|
|
|
6:15.14 |
7:30.54 |
8:45.18 |
|
|
|
4 |
Tova Magnusson |
2002 |
Simklubben Ena |
|
1:09.49 |
2:25.48 |
3:42.20 |
4:59.64 |
10:04.45 |
|
|
|
|
|
|
6:18.49 |
7:35.44 |
8:51.59 |
|
|
|
5 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:13.13 |
2:31.56 |
3:50.67 |
5:08.65 |
10:19.15 |
|
|
|
|
|
|
6:27.01 |
7:45.38 |
9:03.42 |
|
|
|
6 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
1:14.58 |
2:33.23 |
3:52.19 |
5:09.90 |
10:19.73 |
|
|
|
|
|
|
6:28.19 |
7:46.49 |
9:04.27 |
|
|
|
7 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:13.39 |
2:31.33 |
3:50.01 |
5:09.07 |
10:22.43 |
|
|
|
|
|
|
6:29.15 |
7:49.37 |
9:06.74 |
|
|
|
8 |
Lina Rehnman |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:14.84 |
2:34.76 |
3:54.04 |
5:14.13 |
10:33.26 |
|
|
|
|
|
|
6:34.56 |
7:55.31 |
9:16.19 |
|
|
|
9 |
Lisen Hill |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
1:14.63 |
2:38.83 |
4:02.21 |
5:27.71 |
11:04.78 |
|
|
|
|
|
|
6:53.15 |
8:19.76 |
9:45.13 |
|
|
|
10 |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
1:16.55 |
2:40.81 |
4:05.74 |
5:31.67 |
11:10.45 |
|
|
|
|
|
|
6:57.62 |
8:24.05 |
9:49.76 |
|
|
|
11 |
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:16.02 |
2:40.64 |
4:06.90 |
5:33.67 |
11:15.29 |
|
|
|
|
|
|
6:59.76 |
8:26.34 |
9:52.47 |
|
|
|
12 |
Mira Myllylä |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:19.43 |
2:49.05 |
4:18.12 |
5:49.97 |
11:45.32 |
|
|
|
|
|
|
7:20.19 |
8:49.99 |
10:19.94 |
|
|
|
13 |
Izabella Kullman |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:23.14 |
2:52.00 |
4:22.84 |
5:53.47 |
11:47.28 |
|
|
|
|
|
|
7:24.31 |
8:54.03 |
10:22.36 |
|
|
|
14 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:20.74 |
2:51.61 |
4:22.49 |
5:53.76 |
11:53.20 |
|
|
|
|
|
|
7:25.52 |
8:55.99 |
10:26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
18:00 |
|
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
18:06 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 100m Fjärilsim P 13 o y, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
18:06 |
|
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
18:19 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 54, 100m Bröstsim F 13 o y, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
18:19 |
|
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
18:24 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 55, 100m Fjärilsim P 15-16, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
18:24 |
|
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
18:39 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 56, 400m Medley F 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannah Brunzell |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:11.49 |
2:25.52 |
3:48.68 |
|
4:58.61 |
|
2 |
Frida Lannhard |
2000 |
Falu Simsällskap |
|
1:10.03 |
2:27.23 |
3:53.67 |
|
5:02.78 |
|
3 |
Jennie Isaksen |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:11.74 |
2:32.70 |
3:59.15 |
|
5:07.83 |
|
4 |
Lina Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:11.60 |
2:32.82 |
4:01.01 |
|
5:15.40 |
|
5 |
Rebecka Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:13.14 |
2:34.96 |
4:12.98 |
|
5:26.79 |
|
6 |
Ida Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:13.70 |
2:38.72 |
4:10.99 |
|
5:31.71 |
|
7 |
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:12.83 |
2:41.02 |
4:19.26 |
|
5:35.50 |
|
8 |
Nora Laine |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:15.13 |
2:46.49 |
4:19.07 |
|
5:37.93 |
|
9 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:19.49 |
2:46.99 |
4:21.09 |
|
5:39.39 |
|
10 |
Ida Lindblom |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
1:15.58 |
2:43.53 |
4:26.31 |
|
5:45.92 |
|
11 |
Walda Jonsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:23.39 |
2:53.51 |
4:31.90 |
|
5:50.99 |
|
12 |
Karolin Holmberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:21.68 |
2:54.59 |
4:39.91 |
|
6:00.01 |
|
13 |
Cecilia Ahnlund |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:16.32 |
2:51.73 |
4:39.82 |
|
6:02.00 |
|
14 |
Maja Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:21.50 |
2:53.66 |
4:43.53 |
|
6:07.08 |
|
15 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:33.38 |
3:09.29 |
4:54.64 |
|
6:19.41 |
|
- |
Michaela Thyberg |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
18:39 |
|
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
18:56 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 57, 4X100m Frisim P 14 o y, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
18:56 |
|
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
19:09 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 58, 4X100m Medley F 14 o y, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 november 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
19:09 |
|