2018-05-25   03:03:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  11 maj 2012   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  19:59   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 maj 2012         
 
 
Løb 5, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sigma Drenge 1  1998    407          1:49.00   
  SIGMA Nordsjælland                   
  Anton Borring Andersen  1999      27.42        27.42   
  Frederik Dalhøj Paulsen  1998      26.32        53.74   
  Asbjørn Laksafoss Sparre  1998      28.27        1:22.01   
  Mads Keis Jepsen  1998      26.99        1:49.00   
                     
Vat Copenhagen 1    398          1:49.80   
  VAT København                   
  Marcus Dan Hansen  1999      27.63        27.63   
  Mads Ørsted Nielsen  1999      27.94        55.57   
  Marius Møldrup  1999      27.63        1:23.20   
  Johan Bragason  1999      26.60        1:49.80   
                     
Kxge Drenge    387          1:50.86   
  Køge Svømmeklub                   
  Casper Wagner  1998      27.70        27.70   
  Mathias Nielsen  1999      27.11        54.81   
  Kristian Svenstrup  1998      28.50        1:23.31   
  Martin Bruun Andersen  1998      27.55        1:50.86   
                     
Mammut Drenge Kalundborg    384          1:51.08   
  Kalundborg SK                   
  Carl Lykkebo Larsen  1998      28.69        28.69   
  Mads Peter Hansen  1998      28.49        57.18   
  Mathias Rysgaard  1998      26.59        1:23.77   
  Oliver H. Andersen  1999      27.31        1:51.08   
                     
Gi40Hermes Drenge 1  1998    383          1:51.26   
  GI-40 Hermes                   
  Nicolai Vive Rasmussen  1998      28.48        28.48   
  Mads Christian Sandager  1998      27.15        55.63   
  Frederik Galving  1998      28.30        1:23.93   
  Giano Grillo  1998      27.33        1:51.26   
                     
Lyngby Drenge    367          1:52.80   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Andreas Kaas Elmgreen  1999      27.39        27.39   
  Carl Fabiansen  1999      27.66        55.05   
  Tobias Fournais  1998      28.96        1:24.01   
  William Textor Broch  2001      28.79        1:52.80   
                     
Gentofte Drenge 1    366          1:52.92   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Marcus Heurlin Lunding  1999      27.09        27.09   
  Adam Hansen  1998      27.47        54.56   
  Anton Ewald  1999      29.11        1:23.67   
  Albert Alexander John  1999      29.25        1:52.92   
                     
Hils Drenge 1  1999    356          1:53.94   
  Hillerød Svømmeklub                   
  Andreas Noer Sejrskild  1998      27.70        27.70   
  Anders Uhre Guldfeldt  1999      28.78        56.48   
  Frederik Weibel  1999      28.93        1:25.41   
  Thomas Engdal  1998      28.53        1:53.94   
                     
Gsc Drenge  1998    347          1:54.99   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
  Jonas Hyllested  1999      29.51        29.51   
  Rasmus Steenberg  2000      29.36        58.87   
  Asbjørn Lau Everland  1999      28.79        1:27.66   
  William Matras  1998      27.33        1:54.99   
                     
10  Søllerød Boys    344          1:55.30   
  Søllerød Svømmeklub                   
  Marcus Piil Pedersen  1999      28.46        28.46   
  Pierre Høgenhaug  1999      30.14        58.60   
  Christian Andersen  1999      29.87        1:28.47   
  Rune Dirk Willén  1998      26.83        1:55.30   
                     
11  Vest Tågehorn  1998    331          1:56.79   
  Vest-Brøndby                   
  Martin W. Wiftstrand  1998      29.11        29.11   
  Casper Davidsen  1999      29.98        59.09   
  Kenneth Abcell  1998      29.57        1:28.66   
  Mathias Wilquin  1998      28.13        1:56.79   
                     
12  Kvik Drenge    327          1:57.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Emil Hedegaard  1999      28.48        28.48   
  Thor Hvid Ulrich  1999      28.83        57.31   
  Frederik Liljedahl  1999      29.94        1:27.25   
  Jon Riedel Pedersen  1998      29.94        1:57.19   
                     
13  Triton Drenge 1    324          1:57.55   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Johan Müller  1998      27.48        27.48   
  Jakob Schmidt  1999      29.90        57.38   
  Tobias Andersen  1998      29.27        1:26.65   
  Jacob Friland  1999      30.90        1:57.55   
                     
14  Vat Copenhagen 2    314          1:58.82   
  VAT København                   
  Oliver Thor Sørensen  2000      30.88        30.88   
  Kasper Holst Hansen  1998      28.40        59.28   
  Nikolai Hougaard  1999      30.69        1:29.97   
  Mathias I. Kristiansen  1999      28.85        1:58.82   
                     
15  Frederikssund Drenge  1998    308          1:59.55   
  Frederikssund Svømmeklub                   
  Johan Wentorf  1999      30.62        30.62   
  Victor Larsen  1998      29.25        59.87   
  André Ballerini  1999      31.55        1:31.42   
  Frederik Lundgaard  1999      28.13        1:59.55   
                     
16  Lyngby Drenge 2    290          2:02.04   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Jeppe Mathiassen  2000      31.81        31.81   
  Christoffer Børling  1998      30.12        1:01.93   
  Lukas Sieben  1999      29.64        1:31.57   
  Kristoffer Buus Langkilde  1999      30.47        2:02.04   
                     
17  Gi40Hermes Drenge 2  1998    288          2:02.34   
  GI-40 Hermes                   
  Linus Koefoed Weiss  1999      31.68        31.68   
  Andreas Vestergaard  1999      29.98        1:01.66   
  Mathias Holdrup  1999      31.96        1:33.62   
  Emil D. Nielsen  1999      28.72        2:02.34   
                     
18  Gentofte Drenge 2    285          2:02.80   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Jakob Sixten Soja  1999      31.54        31.54   
  Frederik Weiss  1999      30.59        1:02.13   
  Frederik O. Møller  1999      29.15        1:31.28   
  Victor Emil Lundgaard  1998      31.52        2:02.80   
                     
19  Slagelse Drenge 98  1998    278          2:03.74   
  Slagelse Svømmeklub                   
  Oliver Sintayehu Jensen  1998      29.20        29.20   
  Magnus Nygaard  2000      35.34        1:04.54   
  Rasmus Aavang Jensen  1998      31.48        1:36.02   
  Mikkel Prahl Jagd  1999      27.72        2:03.74   
                     
20  Lyngby Drenge 3    233          2:11.27   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Johan Feld Sørensen  1999      32.10        32.10   
  Kristoffer Kortbæk  1999      32.23        1:04.33   
  Gustav Frydensberg  1999      33.92        1:38.25   
  Anders Blix Mogensen  2000      33.02        2:11.27   
                     
Holbæk Pack  1998              DSQ  ej forladt bane rett 
  Holbæk Svømme Klub                   
  Jeppe Hygum  1998      29.12        29.12   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  11 maj 2012 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  19:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark