2017-11-25   04:41:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Laxaleken 2012

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Laxaleken 2012    Utskriftsdatum  26 maj 2012   
  Tävlingsort  Halmstad    Utskriftstid  14:41   
  Arrangör  SK Laxen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  25 maj 2012         
 
 
Gren 4, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Asker SK J1 Sr.    595          4:36.07   
  Asker Svømmeklubb                   
  Oda Marie Siljan  1992      33.44  1:09.81      1:09.81   
  Rikke Nagell-Kleven  1995      35.80  1:18.04      2:27.85   
  Mette Mellbye Larsen  1995      29.78  1:05.52      3:33.37   
  Siri Anette Sønju  1992      30.01  1:02.70      4:36.07   
                     
S02 Lag 1    574          4:39.39   
  Simklubben S 02                   
  Tilde Lundmark  1995      34.19  1:09.98      1:09.98   
  Lina Berg  1996      36.23  1:18.19      2:28.17   
  Ebba Hellström  1992      32.64  1:09.87      3:38.04   
  Erica Dahlgren  1997      29.43  1:01.35      4:39.39   
                     
SK Laxen Lag 1    563          4:41.13   
  Simklubben Laxen                   
  Amanda Eversholt  1990      34.34  1:11.52      1:11.52   
  Josephine Runeke  1991      36.49  1:19.93      2:31.45   
  Ida Pettersson  1993      30.04  1:05.08      3:36.53   
  Johanna Cavalli  1996      30.17  1:04.60      4:41.13   
                     
Asker SK J2 Sr.    513          4:49.97   
  Asker Svømmeklubb                   
  Elisabeth Støver  1996      36.09  1:16.91      1:16.91   
  Mari Louise Nerdrum  1995      37.30  1:22.48      2:39.39   
  Elise Næss Olsen  1997      30.02  1:06.19      3:45.58   
  Ellen Camilla Hansen  1995      30.76  1:04.39      4:49.97   
                     
S02 Lag 2    498          4:52.99   
  Simklubben S 02                   
  Klara Simonsson  1995      35.60  1:14.81      1:14.81   
  Astrid Johansson  1997      40.19  1:24.32      2:39.13   
  Johanna Andersson  1996      30.90  1:07.58      3:46.71   
  Elin Gurander  1995      31.51  1:06.28      4:52.99   
                     
Vf Sim  1994    481          4:56.25   
  Varberg-Falkenberg Sim                   
  Astrid Hörbäck  1997      37.05  1:19.04      1:19.04   
  Linnea Kobel  1996      38.89  1:24.54      2:43.58   
  Nike Kruners  1996      30.70  1:07.75      3:51.33   
  Elin Palmqvist  1995      30.54  1:04.92      4:56.25   
                     
Damer SK Hajen  1971    461          5:00.60   
  Simklubben Hajen                   
  Chloe Dion  1999      39.68  1:24.44      1:24.44   
  Elin Lundgren  1995      38.14  1:21.95      2:46.39   
  Julia Olsson  1993      29.97  1:06.00      3:52.39   
  Li Björner Oh  1998      31.60  1:08.21      5:00.60   
                     
SK Laxen Lag 2    447          5:03.63   
  Simklubben Laxen                   
  Camilla Cavalli  1997      37.38  1:19.15      1:19.15   
  Felicia Torbjörnsson  1995      37.69  1:23.34      2:42.49   
  Kajsa Bengtsson  1997      34.71  1:15.04      3:57.53   
  Ida Laurén  1994      31.35  1:06.10      5:03.63   
                     
Hsk Jenter Junior 1    437          5:06.03   
  Haldens Svømmeklub                   
  Isabell Bjerregaard  1997      35.63  1:13.86      1:13.86   
  Helene Hafsrød Fredriksen  1997      39.11  1:23.60      2:37.46   
  Natalie Harackiewicz  1997      35.84  1:22.89      4:00.35   
  Sofie Forsstrøm  1997      30.87  1:05.68      5:06.03   
                     
10  Asker SK J3 Sr.    417          5:10.70   
  Asker Svømmeklubb                   
  Tiril Frøholm  1996      41.47  1:26.59      1:26.59   
  Majken Smith  1997      39.86  1:23.88      2:50.47   
  Emilie Olsen Bakke  1998      32.64  1:10.13      4:00.60   
  Iben Henrikke Schøning  1999      32.73  1:10.10      5:10.70   
                     
11  Växjö SS 1    397          5:15.97   
  Växjö Simsällskap                   
  Alexandra Viksten  1996      38.88  1:19.60      1:19.60   
  Marika Holmefalk  1995      43.91  1:36.17      2:55.77   
  Helén Lange  1996      33.03  1:12.67      4:08.44   
  Jenny Karlsson  1995      31.86  1:07.53      5:15.97   
                     
12  SK Elfsborg Lag 1 Dam  2005    381          5:20.22   
  Simklubben Elfsborg                   
  Tilda Öman  2000      39.63  1:22.74      1:22.74   
  Alice Palmkvist  2000      43.43  1:34.31      2:57.05   
  Linnéa Fahlberg  1998      34.58  1:15.85      4:12.90   
  Angelica Yngvesson  1996      31.11  1:07.32      5:20.22   
                     
13  Elverum Sv J1 Jr    357          5:27.34   
  Elverum Svømming                   
  Ine Famestad  1997      40.78  1:24.92      1:24.92   
  Silje I Øyen  1995      40.95  1:29.12      2:54.04   
  Ida Jordan  1997      36.26  1:19.53      4:13.57   
  Silje Skogli  1997      34.75  1:13.77      5:27.34   
                     
14  S02 Lag 3    339          5:32.90   
  Simklubben S 02                   
  Hanna Gebart  2000      40.70  1:23.10      1:23.10   
  Elsa Johansson  1998      43.42  1:34.95      2:58.05   
  Ella Fagerström  1998      37.76  1:24.92      4:22.97   
  Linnea Kaldrup  1996      32.44  1:09.93      5:32.90   
                     
15  Asker SK J4 Sr.    309          5:43.33   
  Asker Svømmeklubb                   
  Melina Holtan  2000      41.18  1:26.17      1:26.17   
  Martine Johansen  2000      42.86  1:31.67      2:57.84   
  Solveig Jørgensen Mohr  1998      38.96  1:26.63      4:24.47   
  Synne Thurmer  1998      36.78  1:18.86      5:43.33   
                     
16  SK Elfsborg Lag 1 Flick  2005    302          5:45.94   
  Simklubben Elfsborg                   
  Emma Dubo  1999      47.16  1:35.67      1:35.67   
  Matilda Holström  1998      42.03  1:30.18      3:05.85   
  Sofie Wirfalk  2000      40.66  1:29.83      4:35.68   
  Boel Knutson  1995      31.97  1:10.26      5:45.94   
                     
Asker SK J5 Sr.              DNS   
  Asker Svømmeklubb                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Tønsberg SK J1 Jr.              DSQ   
  Tønsberg Svømmeklubb                   
  Bine Bergan  1998      44.99  1:32.03      1:32.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  26 maj 2012 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  14:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start