Resultater for Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 2 (DÃ…M2-L)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 17:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 611 | 1:02.16 | 2:09.01 | 3:14.55 | 4:19.36 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johan Müller | 1998 | 610 | 1:01.64 | 2:08.51 | 3:14.47 | 4:19.53 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Frederik Jessen | 1998 | 598 | 1:02.26 | 2:09.03 | 3:15.55 | 4:21.24 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anton Olsen | 1998 | 542 | 1:04.14 | 2:12.41 | 3:22.11 | 4:29.85 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Emil Toft | 1998 | 542 | 1:02.42 | 2:10.99 | 3:21.12 | 4:29.97 | |||
Holbæk Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 519 | 1:02.88 | 2:11.90 | 3:23.18 | 4:33.86 | |||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 518 | 1:05.55 | 2:16.40 | 3:25.76 | 4:34.00 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | William Matras | 1998 | 518 | 1:04.47 | 2:13.93 | 3:24.27 | 4:34.01 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Jonathan Kristensen | 1998 | 510 | 1:03.64 | 2:13.85 | 3:25.01 | 4:35.36 | |||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 500 | 1:05.83 | 2:17.15 | 3:27.03 | 4:37.21 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Søren Villumsen | 1998 | 488 | 1:04.76 | 2:16.06 | 3:27.78 | 4:39.48 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sebastian Langhorn | 1998 | 484 | 1:04.75 | 2:18.34 | 3:29.16 | 4:40.24 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
13 | Mads Holm | 1998 | 480 | 1:05.07 | 2:16.62 | 3:29.43 | 4:41.11 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
14 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 479 | 1:05.96 | 2:17.95 | 3:30.01 | 4:41.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christian Rasmussen | 1998 | 473 | 1:06.17 | 2:17.42 | 3:30.62 | 4:42.50 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 467 | 1:09.04 | 2:21.64 | 3:34.09 | 4:43.66 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 466 | 1:07.08 | 2:20.56 | 3:33.66 | 4:43.94 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
18 | Bjørn Hansen | 1998 | 458 | 1:05.07 | 2:15.84 | 3:29.77 | 4:45.53 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mads Peter Hansen | 1998 | 448 | 1:07.08 | 2:21.44 | 3:36.30 | 4:47.55 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 448 | 1:06.12 | 2:20.49 | 3:34.50 | 4:47.71 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 447 | 1:08.57 | 2:23.48 | 3:37.82 | 4:47.73 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | 440 | 1:08.59 | 2:22.90 | 3:36.62 | 4:49.33 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sebastian Reese | 1998 | 426 | 1:07.02 | 2:21.13 | 3:36.64 | 4:52.51 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 415 | 1:07.11 | 2:22.77 | 3:38.92 | 4:55.14 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Kenneth Abcell | 1998 | 363 | 1:09.85 | 2:29.39 | 3:49.79 | 5:08.47 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 561 | 1:03.50 | 2:12.93 | 3:21.34 | 4:26.80 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 529 | 1:03.74 | 2:13.47 | 3:23.27 | 4:32.11 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | 509 | 1:04.68 | 2:14.85 | 3:26.08 | 4:35.71 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Andersen | 1999 | 501 | 1:05.23 | 2:15.96 | 3:26.90 | 4:37.04 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anton Borring Andersen | 1999 | 497 | 1:04.28 | 2:15.92 | 3:28.20 | 4:37.92 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Lundgaard | 1999 | 487 | 1:05.02 | 2:16.59 | 3:28.87 | 4:39.67 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
7 | Carl Fabiansen | 1999 | 483 | 1:05.13 | 2:16.93 | 3:29.14 | 4:40.41 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Casper Eickhardt | 1999 | 477 | 1:05.34 | 2:16.35 | 3:28.78 | 4:41.68 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
9 | Mathias Nielsen | 1999 | 458 | 1:11.28 | 2:25.46 | 3:34.92 | 4:45.47 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emil Hedegaard | 1999 | 453 | 1:06.74 | 2:21.47 | 3:35.26 | 4:46.47 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Oliver Broholm | 1999 | 452 | 1:07.17 | 2:21.33 | 3:35.19 | 4:46.69 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Johan Bragason | 1999 | 450 | 1:07.57 | 2:20.95 | 3:35.62 | 4:47.18 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 450 | 1:07.08 | 2:20.69 | 3:34.06 | 4:47.28 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Oliver H. Andersen | 1999 | 442 | 1:08.90 | 2:23.24 | 3:36.10 | 4:49.01 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 440 | 1:09.59 | 2:23.47 | 3:37.06 | 4:49.37 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Marius Rasmussen | 1999 | 429 | 1:10.80 | 2:25.08 | 3:38.71 | 4:51.89 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
17 | Anton Ewald | 1999 | 425 | 1:08.66 | 2:23.95 | 3:39.15 | 4:52.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Sebastian Tullberg | 2000 | 422 | 1:09.31 | 2:24.77 | 3:41.34 | 4:53.29 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 415 | 1:12.42 | 2:29.39 | 3:44.09 | 4:54.94 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 413 | 1:11.37 | 2:27.55 | 3:43.26 | 4:55.62 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
21 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 410 | 1:11.21 | 2:27.45 | 3:42.09 | 4:56.33 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
22 | Sander Schmidt | 1999 | 400 | 1:09.52 | 2:26.22 | 3:43.04 | 4:58.58 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 400 | 1:09.68 | 2:24.90 | 3:42.24 | 4:58.69 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Gustav Yde | 2000 | 400 | 1:09.34 | 2:24.74 | 3:41.89 | 4:58.70 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
25 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 399 | 1:10.86 | 2:28.53 | 3:44.29 | 4:58.99 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Casper Davidsen | 1999 | 397 | 1:10.22 | 2:27.06 | 3:44.34 | 4:59.36 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Kasper Jeppsson | 1999 | 395 | 1:12.28 | 2:29.41 | 3:45.64 | 4:59.92 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jakob Sixten Soja | 1999 | 387 | 1:13.00 | 2:29.82 | 3:46.59 | 5:01.96 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Andreas Hansen | 2000 | 385 | 1:11.47 | 2:28.84 | 3:46.93 | 5:02.43 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
30 | Jakob Kolberg | 2000 | 384 | 1:10.64 | 2:28.04 | 3:47.56 | 5:02.68 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
31 | Mads Fredbo | 1999 | 380 | 1:09.94 | 2:27.86 | 3:46.62 | 5:03.83 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
32 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | 375 | 1:12.88 | 2:30.67 | 3:49.51 | 5:05.05 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
33 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 370 | 1:12.81 | 2:31.45 | 3:50.58 | 5:06.65 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
34 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 364 | 1:10.94 | 2:29.55 | 3:50.02 | 5:08.35 | |||
Odder IGF | ||||||||||
35 | Christian Rasmussen | 2000 | 356 | 1:10.76 | 2:31.01 | 3:52.45 | 5:10.39 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
36 | Markus Kjeldsen | 2000 | 355 | 1:13.22 | 2:33.11 | 3:53.59 | 5:10.92 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Markus Bøjsen | 1999 | 345 | 1:12.00 | 2:32.20 | 3:53.68 | 5:13.72 | |||
Holbæk Svømmeklub | ||||||||||
38 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 305 | 1:16.98 | 2:42.15 | 4:06.20 | 5:26.88 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
39 | Kasper Jørgensen | 2000 | 299 | 1:16.56 | 2:41.46 | 4:05.81 | 5:29.00 | |||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 17:51 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 18:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Duus | 2000 | 590 | 1:07.49 | 2:22.36 | 3:35.84 | 4:45.15 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | 588 | 1:08.89 | 2:22.71 | 3:35.43 | 4:45.42 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sara Sylvest | 2000 | 542 | 1:10.39 | 2:26.06 | 3:40.38 | 4:53.24 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 533 | 1:09.01 | 2:24.60 | 3:41.18 | 4:54.91 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Clara Schade Cantby | 2000 | 522 | 1:11.81 | 2:27.90 | 3:42.97 | 4:57.04 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 501 | 1:11.46 | 2:27.93 | 3:46.13 | 5:01.08 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Cathrine Laura Holten | 2000 | 490 | 1:12.69 | 2:29.39 | 3:46.85 | 5:03.26 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Eva Olsen | 2000 | 490 | 1:11.52 | 2:29.43 | 3:46.60 | 5:03.40 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
9 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 469 | 1:14.02 | 2:34.16 | 3:53.08 | 5:07.74 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 466 | 1:13.73 | 2:33.45 | 3:51.17 | 5:08.38 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
11 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 460 | 1:14.34 | 2:33.22 | 3:53.36 | 5:09.90 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 455 | 1:12.26 | 2:31.66 | 3:51.34 | 5:10.85 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Amalie Bærentsen | 2000 | 455 | 1:13.99 | 2:34.40 | 3:54.46 | 5:11.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 449 | 1:11.22 | 2:30.88 | 3:52.94 | 5:12.20 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 448 | 1:14.48 | 2:35.41 | 3:55.95 | 5:12.44 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nana Hansen | 2000 | 447 | 1:14.43 | 2:34.45 | 3:54.42 | 5:12.72 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 447 | 1:13.69 | 2:34.58 | 3:55.09 | 5:12.86 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 446 | 1:15.00 | 2:35.64 | 3:55.13 | 5:12.97 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Camilla Taylor | 2000 | 443 | 1:13.55 | 2:33.10 | 3:53.39 | 5:13.64 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Cecilie Wiuff | 2000 | 433 | 1:13.25 | 2:34.13 | 3:55.23 | 5:16.08 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
21 | Kristine Lønne | 2000 | 410 | 1:15.14 | 2:37.21 | 4:00.05 | 5:21.85 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
22 | Natasja Kepp | 2000 | 402 | 1:15.44 | 2:38.31 | 4:02.46 | 5:23.96 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 400 | 1:17.31 | 2:40.47 | 4:03.02 | 5:24.55 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Cecilie Baraviec | 2000 | 387 | 1:16.64 | 2:39.97 | 4:05.30 | 5:28.22 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
25 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 370 | 1:18.39 | 2:43.26 | 4:09.07 | 5:33.00 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | 348 | 1:21.06 | 2:49.15 | 4:16.95 | 5:40.00 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 510 | 1:11.80 | 2:29.10 | 3:45.22 | 4:59.34 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Camille Erichsen | 2001 | 418 | 1:16.91 | 2:39.28 | 4:01.30 | 5:19.89 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 416 | 1:16.80 | 2:39.34 | 4:01.53 | 5:20.35 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Andersen | 2001 | 413 | 1:17.01 | 2:40.06 | 4:01.88 | 5:21.22 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
5 | Regitze Gaard | 2001 | 405 | 1:14.96 | 2:38.00 | 4:02.02 | 5:23.28 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 400 | 1:17.04 | 2:40.08 | 4:03.61 | 5:24.52 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Line J. V. Hededal | 2001 | 396 | 1:17.80 | 2:42.27 | 4:04.59 | 5:25.77 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Mia Steen Duus | 2001 | 393 | 1:15.93 | 2:39.64 | 4:04.46 | 5:26.61 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 371 | 1:13.41 | 2:38.27 | 4:05.25 | 5:32.93 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 359 | 1:19.99 | 2:47.77 | 4:15.01 | 5:36.49 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 357 | 1:19.05 | 2:45.29 | 4:13.36 | 5:37.06 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Emma Henriksen | 2001 | 351 | 1:21.11 | 2:48.44 | 4:16.32 | 5:38.91 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Monica Kristiansen | 2001 | 349 | 1:18.71 | 2:47.22 | 4:16.18 | 5:39.68 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Clara Neumann | 2001 | 346 | 1:20.96 | 2:48.21 | 4:15.63 | 5:40.76 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
15 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 345 | 1:20.76 | 2:47.75 | 4:15.14 | 5:41.11 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jannie Eickhardt | 2001 | 332 | 1:18.86 | 2:46.23 | 4:16.12 | 5:45.48 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
17 | Sofie Nielsen | 2001 | 332 | 1:22.51 | 2:50.26 | 4:18.79 | 5:45.54 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Julie Stampe Meier | 2001 | 330 | 1:20.46 | 2:48.68 | 4:18.29 | 5:46.20 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 328 | 1:22.46 | 2:51.75 | 4:20.71 | 5:46.74 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 321 | 1:21.90 | 2:51.91 | 4:21.75 | 5:49.25 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Karoline Barrett | 2002 | 316 | 1:22.83 | 2:53.93 | 4:25.76 | 5:51.24 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
22 | Julie Jarlbo Berner | 2001 | 313 | 1:20.26 | 2:49.91 | 4:22.95 | 5:52.28 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 311 | 1:20.13 | 2:48.89 | 4:21.59 | 5:53.16 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
24 | Louise Hvarre | 2001 | 305 | 1:23.09 | 2:54.76 | 4:27.10 | 5:55.36 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
25 | Olivia Iris Ryding | 2001 | 296 | 1:23.88 | 2:57.26 | 4:29.06 | 5:59.02 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lea Joensen | 2001 | 288 | 1:28.77 | 3:03.66 | 4:35.72 | 6:02.06 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kirstine Frandsen | 2001 | 283 | 1:25.61 | 2:58.60 | 4:33.21 | 6:04.25 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
28 | Lina Friis | 2001 | 282 | 1:24.86 | 2:59.22 | 4:33.20 | 6:04.64 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 18:46 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 19:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 551 | 34.45 | 1:13.98 | 1:54.14 | 2:35.25 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Christian | 1998 | 540 | 35.41 | 1:15.74 | 1:56.17 | 2:36.29 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 493 | 35.99 | 1:16.79 | 1:58.96 | 2:41.14 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Malthe Bøg | 1998 | 481 | 36.60 | 1:17.80 | 2:00.02 | 2:42.50 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 459 | 36.94 | 1:18.66 | 2:01.32 | 2:45.01 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mathias Rysgaard | 1998 | 454 | 35.55 | 1:16.20 | 1:59.58 | 2:45.70 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | 434 | 36.48 | 1:19.51 | 2:03.84 | 2:48.13 | |||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Mads Christian Sandager | 1998 | 430 | 38.01 | 1:21.05 | 2:04.78 | 2:48.73 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Giano Grillo | 1998 | 425 | 37.08 | 1:19.67 | 2:03.89 | 2:49.37 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 421 | 37.77 | 1:20.85 | 2:04.80 | 2:49.80 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Kristian Hermiz | 1998 | 413 | 37.15 | 1:21.45 | 2:07.13 | 2:50.96 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
12 | Mathias Wilquin | 1998 | 413 | 36.59 | 1:19.74 | 2:05.34 | 2:50.98 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 403 | 40.27 | 1:24.70 | 2:09.14 | 2:52.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 399 | 38.94 | 1:22.78 | 2:07.89 | 2:52.97 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Niels Ottosen | 1998 | 394 | 38.24 | 1:21.92 | 2:07.10 | 2:53.65 | |||
Holbæk Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nicolai Grene | 1998 | 380 | 39.85 | 1:24.70 | 2:10.34 | 2:55.75 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Morten Frederiksen | 1998 | 375 | 40.14 | 1:25.95 | 2:12.25 | 2:56.50 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 373 | 38.19 | 1:23.47 | 2:09.81 | 2:56.81 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Emil Toft | 1998 | 369 | 38.91 | 1:23.93 | 2:11.50 | 2:57.57 | |||
Holbæk Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 363 | 39.58 | 1:25.79 | 2:12.13 | 2:58.45 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 358 | 41.65 | 1:28.20 | 2:14.43 | 2:59.33 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
22 | Christoffer Børling | 1998 | 357 | 40.42 | 1:26.06 | 2:12.11 | 2:59.54 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Tobias Fournais | 1998 | 344 | 41.87 | 1:27.53 | 2:15.03 | 3:01.73 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kartikey Nandgave | 1998 | 340 | 41.75 | 1:28.19 | 2:15.63 | 3:02.47 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
25 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 335 | 40.64 | 1:27.99 | 2:15.71 | 3:03.37 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
26 | Kasper Holst Hansen | 1998 | 332 | 39.65 | 1:26.20 | 2:14.55 | 3:03.93 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
27 | Victor Larsen | 1998 | 331 | 41.71 | 1:29.00 | 2:16.63 | 3:04.07 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
28 | Bjørn Hansen | 1998 | 322 | 41.34 | 1:27.84 | 2:16.62 | 3:05.73 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 519 | 35.61 | 1:16.01 | 1:56.66 | 2:38.37 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jonas Hyllested | 1999 | 487 | 35.17 | 1:15.33 | 1:57.72 | 2:41.81 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 407 | 37.85 | 1:19.22 | 2:04.50 | 2:51.77 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 381 | 38.28 | 1:22.83 | 2:09.36 | 2:55.61 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Toke Michaelsen | 1999 | 377 | 38.22 | 1:23.28 | 2:09.62 | 2:56.30 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simeon Franow | 2000 | 375 | 39.45 | 1:24.67 | 2:10.57 | 2:56.51 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 364 | 40.21 | 1:25.97 | 2:12.80 | 2:58.24 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 354 | 39.16 | 1:24.83 | 2:11.98 | 2:59.90 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Philip Schiøtz | 1999 | 353 | 40.95 | 1:27.63 | 2:14.78 | 3:00.15 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Alexander Jensen | 1999 | 351 | 38.86 | 1:24.95 | 2:12.80 | 3:00.53 | |||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Magnus Carstensen | 1999 | 345 | 41.84 | 1:28.50 | 2:15.65 | 3:01.53 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 335 | 40.59 | 1:27.18 | 2:15.55 | 3:03.23 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
13 | André Ballerini | 1999 | 335 | 41.96 | 1:28.35 | 2:15.28 | 3:03.29 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alexander Sejthen | 1999 | 329 | 41.50 | 1:29.06 | 2:17.46 | 3:04.43 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Emil Johansen | 1999 | 323 | 41.07 | 1:27.90 | 2:16.07 | 3:05.46 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Mikkel Salmansen | 2000 | 322 | 43.53 | 1:31.47 | 2:18.93 | 3:05.69 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 321 | 42.26 | 1:29.53 | 2:18.31 | 3:05.99 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 320 | 41.90 | 1:29.06 | 2:17.60 | 3:06.07 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 319 | 42.47 | 1:30.40 | 2:17.80 | 3:06.40 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
20 | Frederik Rindshøj | 1999 | 318 | 43.86 | 1:30.86 | 2:18.88 | 3:06.52 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Bjørn Dorph-Petersen | 1999 | 309 | 43.29 | 1:30.94 | 2:19.50 | 3:08.29 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emil Parnel | 1999 | 297 | 43.84 | 1:32.61 | 2:21.83 | 3:10.77 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 284 | 45.16 | 1:35.53 | 2:25.37 | 3:13.70 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Andreas K Larsen | 1999 | 283 | 42.32 | 1:31.87 | 2:24.04 | 3:14.00 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 282 | 44.08 | 1:34.34 | 2:24.61 | 3:14.21 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
26 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | 281 | 43.55 | 1:33.39 | 2:24.53 | 3:14.30 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Jacob Friland | 1999 | 277 | 42.71 | 1:33.67 | 2:24.41 | 3:15.24 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Troels D. Essendrop | 1999 | 240 | 47.18 | 1:39.67 | 2:32.13 | 3:24.85 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Marcus Boesen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Holdrup | 1999 | DSQ | 2 flyben v 100 m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 19:10 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 19:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 518 | 38.95 | 1:23.27 | 2:09.25 | 2:54.42 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Julia Jønsson | 2000 | 517 | 39.85 | 1:23.81 | 2:09.32 | 2:54.60 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Frederikke Mertins | 2000 | 517 | 38.92 | 1:23.54 | 2:09.29 | 2:54.63 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nikoline N. Norby | 2000 | 486 | 40.83 | 1:26.22 | 2:12.93 | 2:58.16 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 486 | 39.44 | 1:24.17 | 2:10.86 | 2:58.23 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Melanie Degner | 2000 | 484 | 40.48 | 1:25.82 | 2:12.39 | 2:58.42 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 478 | 41.11 | 1:28.46 | 2:14.97 | 2:59.27 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 467 | 40.87 | 1:27.54 | 2:14.21 | 3:00.65 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Sofie Brøgger | 2000 | 462 | 40.84 | 1:27.22 | 2:14.23 | 3:01.25 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Nicole Bennetsen | 2000 | 451 | 40.80 | 1:26.88 | 2:14.92 | 3:02.75 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 443 | 40.58 | 1:27.81 | 2:15.82 | 3:03.76 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 424 | 41.65 | 1:29.56 | 2:18.55 | 3:06.48 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 418 | 42.36 | 1:29.80 | 2:18.22 | 3:07.41 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mira Mass | 2000 | 413 | 41.40 | 1:28.15 | 2:17.29 | 3:08.15 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
15 | Line Refsgaard | 2000 | 409 | 42.73 | 1:30.84 | 2:20.21 | 3:08.71 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 406 | 43.08 | 1:31.01 | 2:20.16 | 3:09.21 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Stella Krogh Lund | 2000 | 403 | 44.13 | 1:33.89 | 2:23.29 | 3:09.75 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
18 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 397 | 43.69 | 1:31.98 | 2:21.06 | 3:10.57 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 393 | 41.93 | 1:30.72 | 2:21.04 | 3:11.33 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
20 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 376 | 42.71 | 1:32.15 | 2:23.33 | 3:14.13 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Olivia Therkelsen | 2000 | 369 | 43.55 | 1:33.00 | 2:24.36 | 3:15.40 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Camilla Strandqvist | 2000 | 355 | 43.94 | 1:34.74 | 2:26.34 | 3:17.97 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Smilla Lyhne | 2000 | 351 | 44.21 | 1:33.92 | 2:26.04 | 3:18.55 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 350 | 46.88 | 1:37.59 | 2:28.63 | 3:18.87 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 335 | 45.85 | 1:37.34 | 2:30.13 | 3:21.74 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
26 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 325 | 47.10 | 1:38.48 | 2:31.58 | 3:23.81 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 324 | 45.87 | 1:38.51 | 2:32.38 | 3:24.07 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Cathrine Rahbek | 2000 | 292 | 46.56 | 1:41.02 | 2:36.61 | 3:31.29 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 444 | 42.61 | 1:30.37 | 2:17.14 | 3:03.70 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Laura Andersen | 2001 | 433 | 42.44 | 1:29.34 | 2:16.95 | 3:05.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Mathilde Hager | 2001 | 402 | 43.32 | 1:31.96 | 2:21.55 | 3:09.88 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Thea Blomsterberg | 2002 | 394 | 44.16 | 1:32.22 | 2:21.64 | 3:11.13 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mia Steen Duus | 2001 | 388 | 45.77 | 1:36.05 | 2:24.68 | 3:12.17 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 371 | 45.05 | 1:34.83 | 2:24.90 | 3:15.01 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mathilde Nielsen | 2001 | 363 | 45.65 | 1:35.67 | 2:26.25 | 3:16.44 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Michelle Franow | 2001 | 348 | 43.19 | 1:33.91 | 2:26.71 | 3:19.16 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mette S. Køhler | 2001 | 344 | 45.77 | 1:37.02 | 2:29.41 | 3:20.06 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Emma Mikkelsen | 2001 | 342 | 47.04 | 1:38.96 | 2:30.73 | 3:20.37 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Monica Kristiansen | 2001 | 338 | 46.39 | 1:38.65 | 2:30.97 | 3:21.09 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Victoria Bülow | 2001 | 324 | 44.18 | 1:36.29 | 2:30.47 | 3:24.06 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Sille Ibsen | 2001 | 309 | 47.03 | 1:40.51 | 2:34.14 | 3:27.23 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alberte Mammen | 2001 | 307 | 46.96 | 1:39.87 | 2:33.70 | 3:27.68 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 300 | 46.80 | 1:41.20 | 2:36.39 | 3:29.35 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Anna Fiedler | 2001 | 288 | 46.51 | 1:39.76 | 2:35.33 | 3:32.07 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Katinka Søby | 2001 | 281 | 48.69 | 1:43.45 | 2:38.58 | 3:33.87 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
18 | Josefine Mølgaard | 2002 | 279 | 49.23 | 1:43.69 | 2:39.80 | 3:34.33 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Christine Nielsen | 2001 | DNF | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 19:39 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 20:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 5, 4x200m indv medley herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Ese Drenge 1 | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 9:44.58 | ||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 1:10.38 | 2:31.02 | 2:31.02 | ||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 1:07.52 | 2:21.87 | 4:52.89 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 1:07.75 | 2:27.41 | 7:20.30 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 1:08.42 | 2:24.28 | 9:44.58 | ||||||
2 | Farum Miniguns1 | 1998 | Farum Svømmeklub | 9:45.56 | ||||||
Philip Greve | 1998 | 1:09.25 | 2:23.01 | 2:23.01 | ||||||
Thomas Bech | 1998 | 1:14.20 | 2:35.53 | 4:58.54 | ||||||
Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 1:08.83 | 2:28.77 | 7:27.31 | ||||||
Daniel Christian | 1998 | 1:05.84 | 2:18.25 | 9:45.56 | ||||||
3 | Gsc Drenge | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 10:01.39 | ||||||
William Matras | 1998 | 1:08.60 | 2:27.35 | 2:27.35 | ||||||
Anton Olsen | 1998 | 1:04.82 | 2:20.68 | 4:48.03 | ||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 1:12.76 | 2:31.24 | 7:19.27 | ||||||
Sebastian Mikkelsen | 1998 | 1:17.56 | 2:42.12 | 10:01.39 | ||||||
4 | Gi40Hermes Drenge | 1998 | GI-40 Hermes | 10:04.60 | ||||||
Frederik Galving | 1998 | 1:07.94 | 2:29.58 | 2:29.58 | ||||||
Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 1:15.36 | 2:36.73 | 5:06.31 | ||||||
Giano Grillo | 1998 | 1:12.64 | 2:33.55 | 7:39.86 | ||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 1:06.76 | 2:24.74 | 10:04.60 | ||||||
5 | Stm Gangsters 1 | 2000 | Swim Team Midtjylland | 10:06.97 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 1:07.14 | 2:23.82 | 2:23.82 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 1:14.78 | 2:35.59 | 4:59.41 | ||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 1:17.52 | 2:41.48 | 7:40.89 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 1:09.11 | 2:26.08 | 10:06.97 | ||||||
6 | Vat Copenhagen 1 | 0 | VAT København | 10:16.56 | ||||||
Marcus Dan Hansen | 1999 | 1:08.25 | 2:24.59 | 2:24.59 | ||||||
Johan Bragason | 1999 | 1:13.04 | 2:34.47 | 4:59.06 | ||||||
Marius Møldrup | 1999 | 1:13.63 | 2:37.45 | 7:36.51 | ||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 1:15.94 | 2:40.05 | 10:16.56 | ||||||
7 | Sigma Drenge 1 | 1998 | SIGMA Nordsjælland | 10:19.96 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 1:14.17 | 2:34.97 | 2:34.97 | ||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 1:17.68 | 2:42.13 | 5:17.10 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 1:06.26 | 2:25.09 | 7:42.19 | ||||||
Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 1:15.92 | 2:37.77 | 10:19.96 | ||||||
8 | As Drenge 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 10:20.84 | ||||||
Martin Larsen | 1998 | 1:12.07 | 2:37.37 | 2:37.37 | ||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 1:13.48 | 2:35.76 | 5:13.13 | ||||||
Sebastian Reese | 1998 | 1:16.33 | 2:36.04 | 7:49.17 | ||||||
Søren Villumsen | 1998 | 1:11.66 | 2:31.67 | 10:20.84 | ||||||
9 | Køge Drenge | 0 | Køge Svømmeklub | 10:24.15 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 1:11.40 | 2:30.27 | 2:30.27 | ||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 1:11.28 | 2:34.61 | 5:04.88 | ||||||
Jacob Samuel | 1998 | 1:14.58 | 2:39.20 | 7:44.08 | ||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 1:14.64 | 2:40.07 | 10:24.15 | ||||||
10 | Kvik Drenge | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 10:35.98 | ||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 1:14.59 | 2:39.72 | 2:39.72 | ||||||
Thor Hvid Ulrich | 1999 | 1:12.64 | 2:37.46 | 5:17.18 | ||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 1:17.64 | 2:45.14 | 8:02.32 | ||||||
Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 1:14.86 | 2:33.66 | 10:35.98 | ||||||
11 | Lyngby Drenge 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 10:37.40 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 1:13.45 | 2:35.55 | 2:35.55 | ||||||
Tobias Fournais | 1998 | 1:13.72 | 2:39.28 | 5:14.83 | ||||||
Carl Fabiansen | 1999 | 1:12.27 | 2:36.65 | 7:51.48 | ||||||
Lukas Sieben | 1999 | 1:16.39 | 2:45.92 | 10:37.40 | ||||||
12 | Agf Drenge 5 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 10:39.16 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 1:11.29 | 2:31.25 | 2:31.25 | ||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 1:12.20 | 2:33.76 | 5:05.01 | ||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 1:18.82 | 2:43.27 | 7:48.28 | ||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 1:21.04 | 2:50.88 | 10:39.16 | ||||||
13 | Vat Copenhagen 2 | 0 | VAT København | 11:13.54 | ||||||
Kasper Holst Hansen | 1998 | 1:17.90 | 2:44.49 | 2:44.49 | ||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 1:16.33 | 2:42.44 | 5:26.93 | ||||||
Mads Skøde Hansen | 1999 | 1:23.55 | 2:57.58 | 8:24.51 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 1:19.00 | 2:49.03 | 11:13.54 | ||||||
14 | Triton Drenge | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 11:13.90 | ||||||
Johan Müller | 1998 | 1:09.46 | 2:30.13 | 2:30.13 | ||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 1:20.86 | 3:02.53 | 5:32.66 | ||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 1:13.84 | 2:42.32 | 8:14.98 | ||||||
Jacob Friland | 1999 | 1:26.32 | 2:58.92 | 11:13.90 | ||||||
15 | Horsens Drenge 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 11:29.28 | ||||||
Morten Frederiksen | 1998 | 1:21.83 | 2:47.09 | 2:47.09 | ||||||
Sander Schmidt | 1999 | 1:15.75 | 2:41.36 | 5:28.45 | ||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | 1:32.59 | 3:02.62 | 8:31.07 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 1:29.73 | 2:58.21 | 11:29.28 | ||||||
16 | Vat Copenhagen 3 | 0 | VAT København | 11:42.28 | ||||||
Anders Sørensen | 1999 | 1:19.54 | 2:53.12 | 2:53.12 | ||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 1:24.14 | 2:52.78 | 5:45.90 | ||||||
Mathias I. Kristiansen | 1999 | 1:22.06 | 2:55.03 | 8:40.93 | ||||||
Valdemar Mariegaard | 1999 | 1:25.08 | 3:01.35 | 11:42.28 | ||||||
17 | Lyngby Drenge 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 11:45.97 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 1:23.53 | 2:56.47 | 2:56.47 | ||||||
Christoffer Børling | 1998 | 1:20.87 | 2:50.83 | 5:47.30 | ||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 1:22.86 | 3:02.28 | 8:49.58 | ||||||
Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 1:20.21 | 2:56.39 | 11:45.97 | ||||||
- | Gentofte Drenge 1 | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | 1 hånd i vend v 450 | |||||
Adam Hansen | 1998 | 1:15.45 | 2:39.30 | 2:39.30 | ||||||
Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 5:10.08 | ||||||||
- | Gentofte Drenge 2 | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | flyben i bryst 2.sv | |||||
Anton Ewald | 1999 | 1:23.11 | 2:51.53 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 20:46 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 21:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 6, 4x200m indv medley damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Gentofte Piger 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 11:05.13 | ||||||
Nina Toft | 2000 | 1:18.01 | 2:45.43 | 2:45.43 | ||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 1:24.52 | 2:52.75 | 5:38.18 | ||||||
Cathrine Laura Holten | 2000 | 1:20.23 | 2:48.13 | 8:26.31 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 1:18.16 | 2:38.82 | 11:05.13 | ||||||
2 | Kvik Piger | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 11:11.68 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 1:14.54 | 2:38.12 | 2:38.12 | ||||||
Laura Andersen | 2001 | 1:25.69 | 2:57.38 | 5:35.50 | ||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 1:17.16 | 2:45.84 | 8:21.34 | ||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 1:20.04 | 2:50.34 | 11:11.68 | ||||||
3 | Vat Copenhagen 1 | 0 | VAT København | 11:13.43 | ||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 1:20.90 | 2:52.20 | 2:52.20 | ||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 1:15.56 | 2:49.45 | 5:41.65 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 1:16.28 | 2:41.80 | 8:23.45 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 1:20.64 | 2:49.98 | 11:13.43 | ||||||
4 | Triton Piger 1 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 11:14.65 | ||||||
Victoria Bierre | 2000 | 1:17.81 | 2:50.68 | 2:50.68 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 1:26.76 | 2:55.76 | 5:46.44 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 1:13.60 | 2:40.52 | 8:26.96 | ||||||
Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 1:18.53 | 2:47.69 | 11:14.65 | ||||||
5 | Hørsholm Piger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 11:22.38 | ||||||
Julia Jønsson | 2000 | 1:16.60 | 2:44.87 | 2:44.87 | ||||||
Cecilie Girke Christensen | 2000 | 1:25.38 | 2:57.45 | 5:42.32 | ||||||
Natasja Kepp | 2000 | 1:24.40 | 2:56.39 | 8:38.71 | ||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 1:17.74 | 2:43.67 | 11:22.38 | ||||||
6 | Køge Piger 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 11:25.10 | ||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 1:19.78 | 2:48.40 | 2:48.40 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 1:20.54 | 2:45.10 | 5:33.50 | ||||||
Mette Hegelund | 2000 | 1:28.95 | 3:04.45 | 8:37.95 | ||||||
Caroline Samuel | 2000 | 1:18.19 | 2:47.15 | 11:25.10 | ||||||
7 | As Piger 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 11:35.55 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 1:18.18 | 2:48.72 | 2:48.72 | ||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 1:23.66 | 2:56.47 | 5:45.19 | ||||||
Line Thomsen | 2000 | 1:23.66 | 2:54.88 | 8:40.07 | ||||||
Emma A Andersen | 2000 | 1:21.17 | 2:55.48 | 11:35.55 | ||||||
8 | Gi40Hermes Piger | 2000 | GI-40 Hermes | 11:38.58 | ||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 1:20.66 | 2:47.22 | 2:47.22 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 1:28.47 | 2:59.60 | 5:46.82 | ||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 1:29.85 | 3:01.10 | 8:47.92 | ||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 1:21.20 | 2:50.66 | 11:38.58 | ||||||
9 | Gentofte Piger 2 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 11:38.69 | ||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 1:22.27 | 2:52.59 | 2:52.59 | ||||||
Mathilde Nielsen | 2001 | 1:27.41 | 2:56.93 | 5:49.52 | ||||||
Rosemarie Blicher | 2000 | 1:25.86 | 2:56.71 | 8:46.23 | ||||||
Nikoline N. Norby | 2000 | 1:26.09 | 2:52.46 | 11:38.69 | ||||||
10 | Sigma Piger 1 | 2000 | SIGMA Nordsjælland | 11:51.73 | ||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 1:29.99 | 2:55.07 | 2:55.07 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 1:28.41 | 2:59.18 | 5:54.25 | ||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 1:24.26 | 2:55.25 | 8:49.50 | ||||||
Camilla Taylor | 2000 | 1:29.61 | 3:02.23 | 11:51.73 | ||||||
11 | 1 Gti Piger | 0 | GTI | 11:56.76 | ||||||
Eva Olsen | 2000 | 1:17.39 | 2:43.70 | 2:43.70 | ||||||
Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 1:27.20 | 3:03.78 | 5:47.48 | ||||||
Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 1:25.39 | 2:59.14 | 8:46.62 | ||||||
Karoline Barrett | 2002 | 1:28.49 | 3:10.14 | 11:56.76 | ||||||
12 | Vat Copenhagen 2 | 0 | VAT København | 12:15.76 | ||||||
Monica Kristiansen | 2001 | 1:32.19 | 3:05.18 | 3:05.18 | ||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 1:24.51 | 2:56.41 | 6:01.59 | ||||||
Josefine Nickelsen | 2001 | 1:32.36 | 3:17.36 | 9:18.95 | ||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 1:26.25 | 2:56.81 | 12:15.76 | ||||||
13 | Sigma Piger 2 | 2000 | SIGMA Nordsjælland | 12:22.87 | ||||||
Caroline Fritzböger | 2001 | 1:23.17 | 2:59.22 | 2:59.22 | ||||||
Camille Erichsen | 2001 | 1:29.50 | 3:04.97 | 6:04.19 | ||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 1:28.45 | 3:06.38 | 9:10.57 | ||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 1:36.01 | 3:12.30 | 12:22.87 | ||||||
14 | Gsc Piger | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 12:31.64 | ||||||
Amalie Drud Nielsen | 2000 | 1:28.93 | 3:05.62 | 3:05.62 | ||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 1:27.71 | 3:08.18 | 6:13.80 | ||||||
Cathrine Rahbek | 2000 | 1:40.60 | 3:25.01 | 9:38.81 | ||||||
Marie-Louise Stentved | 2000 | 1:22.05 | 2:52.83 | 12:31.64 | ||||||
15 | Sto Piger 1 | 2000 | Swim Team Odense | 12:36.90 | ||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 1:20.40 | 2:56.94 | 2:56.94 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 1:30.31 | 3:05.51 | 6:02.45 | ||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 1:31.92 | 3:14.08 | 9:16.53 | ||||||
Sarah Emilie Praëm | 2001 | 1:38.57 | 3:20.37 | 12:36.90 | ||||||
16 | As Piger 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 12:37.26 | ||||||
Camilla Strandqvist | 2000 | 1:28.09 | 3:07.21 | 3:07.21 | ||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 1:27.05 | 3:15.80 | 6:23.01 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 1:27.35 | 3:09.40 | 9:32.41 | ||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 1:26.58 | 3:04.85 | 12:37.26 | ||||||
17 | Triton Piger 2 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 12:52.91 | ||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 1:29.02 | 3:03.52 | 3:03.52 | ||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 1:30.14 | 3:13.67 | 6:17.19 | ||||||
Line Refsgaard | 2000 | 1:36.13 | 3:10.88 | 9:28.07 | ||||||
Line Strandby | 2001 | 1:37.88 | 3:24.84 | 12:52.91 | ||||||
18 | Vat Copenhagen 3 | 0 | VAT København | 12:56.27 | ||||||
Victoria Vorm | 2001 | 1:31.70 | 3:16.53 | 3:16.53 | ||||||
Mathilde Laugesen | 2001 | 1:30.78 | 3:18.75 | 6:35.28 | ||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 1:28.76 | 3:10.29 | 9:45.57 | ||||||
Emma Poulsen | 2001 | 1:28.59 | 3:10.70 | 12:56.27 | ||||||
19 | Køge Piger 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 13:11.41 | ||||||
Emma Henriksen | 2001 | 1:29.97 | 3:12.90 | 3:12.90 | ||||||
Josefine Paaske | 2002 | 1:29.96 | 3:23.30 | 6:36.20 | ||||||
Victoria Kahr | 2001 | 1:33.41 | 3:17.71 | 9:53.91 | ||||||
Lærke Schlott Reichel | 2001 | 1:29.20 | 3:17.50 | 13:11.41 | ||||||
- | 2 Gti Piger | 0 | GTI | DSQ | afslut ryg på mave 4 | |||||
Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 1:33.95 | 3:13.14 | |||||||
- | Lyngby Piger | 0 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | asyn arme i br 2.sv | |||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 1:30.79 | 3:10.67 | 3:10.67 | ||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 1:28.39 | 6:12.81 | |||||||
Line Fensten Jørgensen | 2000 | 9:23.76 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 21:20 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 10:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Duus | 2000 | 568 | 31.40 | 1:06.75 | 1:43.15 | 2:16.46 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | 556 | 31.92 | 1:07.07 | 1:42.90 | 2:17.36 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sara Sylvest | 2000 | 536 | 31.87 | 1:07.32 | 1:43.98 | 2:19.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 514 | 32.12 | 1:08.22 | 1:44.87 | 2:21.03 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
5 | Clara Schade Cantby | 2000 | 505 | 32.54 | 1:08.09 | 1:45.14 | 2:21.89 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cathrine Laura Holten | 2000 | 494 | 32.92 | 1:09.26 | 1:46.38 | 2:22.90 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Nina Toft | 2000 | 491 | 33.95 | 1:10.50 | 1:47.45 | 2:23.17 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 490 | 33.00 | 1:09.84 | 1:46.87 | 2:23.29 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 488 | 32.51 | 1:08.76 | 1:46.39 | 2:23.47 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Amalie Bærentsen | 2000 | 480 | 33.73 | 1:10.96 | 1:48.34 | 2:24.31 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Eva Olsen | 2000 | 471 | 33.43 | 1:10.66 | 1:48.06 | 2:25.21 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
12 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 455 | 33.49 | 1:10.10 | 1:48.44 | 2:26.93 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 446 | 34.80 | 1:13.12 | 1:51.55 | 2:27.91 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Victoria Bierre | 2000 | 443 | 33.37 | 1:10.38 | 1:49.14 | 2:28.16 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 442 | 34.09 | 1:11.70 | 1:50.42 | 2:28.30 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Mira Mass | 2000 | 437 | 34.23 | 1:12.13 | 1:51.05 | 2:28.85 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
17 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 437 | 34.01 | 1:11.48 | 1:50.55 | 2:28.90 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 430 | 33.88 | 1:12.61 | 1:51.61 | 2:29.72 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Kristine Lønne | 2000 | 414 | 34.34 | 1:12.50 | 1:52.44 | 2:31.58 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
20 | Nana Hansen | 2000 | 414 | 35.33 | 1:14.28 | 1:53.07 | 2:31.63 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 412 | 35.36 | 1:14.69 | 1:54.15 | 2:31.84 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
22 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 411 | 34.02 | 1:12.59 | 1:52.72 | 2:31.94 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Alberte M Hansen | 2000 | 407 | 34.96 | 1:14.46 | 1:54.38 | 2:32.41 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
24 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 406 | 33.46 | 1:12.52 | 1:53.28 | 2:32.55 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Victoria Wolsted | 2000 | 397 | 34.97 | 1:13.64 | 1:54.06 | 2:33.70 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
26 | Camilla Taylor | 2000 | 397 | 35.33 | 1:14.61 | 1:54.16 | 2:33.75 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Natasja Kepp | 2000 | 396 | 35.05 | 1:14.51 | 1:54.64 | 2:33.87 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 388 | 34.76 | 1:14.34 | 1:54.25 | 2:34.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 380 | 35.27 | 1:14.84 | 1:55.50 | 2:35.96 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 380 | 36.27 | 1:15.96 | 1:56.49 | 2:36.01 | |||
Næstved IF | ||||||||||
31 | Freja Nicholas | 2000 | 375 | 34.73 | 1:14.60 | 1:55.25 | 2:36.63 | |||
Frem Odense | ||||||||||
32 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 364 | 37.28 | 1:17.18 | 1:57.86 | 2:38.28 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
33 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | 344 | 35.89 | 1:17.00 | 1:59.20 | 2:41.30 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
34 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 312 | 39.00 | 1:22.69 | 2:05.86 | 2:46.66 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
35 | Mette Hegelund | 2000 | 302 | 37.06 | 1:18.54 | 2:03.24 | 2:48.31 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
36 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 299 | 38.99 | 1:21.94 | 2:06.94 | 2:48.96 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 492 | 33.36 | 1:09.94 | 1:46.83 | 2:23.14 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 427 | 33.85 | 1:11.79 | 1:52.21 | 2:30.00 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Andersen | 2001 | 419 | 35.36 | 1:13.98 | 1:52.79 | 2:31.00 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
4 | Mathilde Nielsen | 2001 | 404 | 34.19 | 1:13.74 | 1:54.34 | 2:32.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Camille Erichsen | 2001 | 403 | 35.69 | 1:14.57 | 1:54.59 | 2:32.94 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sarah Missing | 2001 | 401 | 34.59 | 1:13.30 | 1:54.82 | 2:33.19 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Mia Steen Duus | 2001 | 399 | 36.16 | 1:16.05 | 1:56.17 | 2:33.50 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Fritzböger | 2001 | 394 | 35.06 | 1:14.52 | 1:54.15 | 2:34.11 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Hager | 2001 | 385 | 34.48 | 1:13.32 | 1:54.44 | 2:35.27 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Louise Bach Andersen | 2001 | 379 | 34.73 | 1:15.61 | 1:56.34 | 2:36.17 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
11 | Regitze Gaard | 2001 | 373 | 35.27 | 1:15.14 | 1:56.79 | 2:36.92 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 364 | 34.78 | 1:14.06 | 1:55.45 | 2:38.17 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Line J. V. Hededal | 2001 | 360 | 36.08 | 1:16.72 | 1:58.55 | 2:38.85 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 358 | 37.37 | 1:18.36 | 1:59.82 | 2:39.14 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 347 | 37.78 | 1:19.18 | 2:00.06 | 2:40.78 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
16 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 341 | 36.14 | 1:16.99 | 2:00.02 | 2:41.70 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Monica Kristiansen | 2001 | 337 | 36.33 | 1:17.64 | 2:00.71 | 2:42.35 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
18 | Clara Neumann | 2001 | 328 | 36.56 | 1:19.05 | 2:01.64 | 2:43.79 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
19 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 324 | 36.48 | 1:18.54 | 2:01.74 | 2:44.45 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 320 | 37.36 | 1:19.89 | 2:03.26 | 2:45.26 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Emma Henriksen | 2001 | 318 | 37.28 | 1:20.88 | 2:04.25 | 2:45.57 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 312 | 36.95 | 1:19.38 | 2:03.29 | 2:46.64 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
23 | Julie Stampe Meier | 2001 | 308 | 36.75 | 1:19.71 | 2:04.39 | 2:47.37 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Julie Jarlbo Berner | 2001 | 308 | 37.33 | 1:20.16 | 2:04.52 | 2:47.38 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sofia Rasmusen | 2001 | 303 | 36.92 | 1:19.84 | 2:04.93 | 2:48.27 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sofie Nielsen | 2001 | 302 | 38.46 | 1:21.31 | 2:05.20 | 2:48.43 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
27 | Jannie Eickhardt | 2001 | 293 | 37.05 | 1:19.49 | 2:04.78 | 2:50.10 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
28 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 293 | 37.12 | 1:20.74 | 2:06.63 | 2:50.18 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
29 | Louise Hvarre | 2001 | 289 | 38.26 | 1:22.57 | 2:08.30 | 2:50.82 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
30 | Cecilie Olsen | 2001 | 287 | 38.28 | 1:22.57 | 2:07.60 | 2:51.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
31 | Anne Føyn | 2002 | 286 | 38.76 | 1:23.29 | 2:08.14 | 2:51.55 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Signe Fich Hansen | 2002 | 255 | 39.66 | 1:25.07 | 2:12.79 | 2:58.25 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
33 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 229 | 42.28 | 1:30.02 | 2:19.25 | 3:04.74 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
34 | Clara Rasmusen | 2001 | 203 | 40.25 | 1:29.95 | 2:20.67 | 3:12.26 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 10:34 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 561 | 28.84 | 1:00.50 | 1:32.86 | 2:03.66 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anton Olsen | 1998 | 552 | 28.11 | 59.08 | 1:31.66 | 2:04.31 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | 537 | 28.73 | 1:00.15 | 1:32.86 | 2:05.51 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johan Müller | 1998 | 528 | 29.34 | 1:00.77 | 1:33.63 | 2:06.22 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Emil Toft | 1998 | 520 | 29.93 | 1:01.76 | 1:34.85 | 2:06.81 | |||
Holbæk Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 501 | 29.04 | 1:01.12 | 1:34.74 | 2:08.40 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonathan Kristensen | 1998 | 499 | 28.74 | 1:00.91 | 1:34.82 | 2:08.62 | |||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 486 | 29.62 | 1:02.40 | 1:36.13 | 2:09.75 | |||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Sebastian Langhorn | 1998 | 477 | 28.65 | 1:01.10 | 1:36.20 | 2:10.52 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
10 | Bjørn Hansen | 1998 | 470 | 30.99 | 1:03.29 | 1:37.06 | 2:11.17 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 459 | 29.96 | 1:03.87 | 1:38.12 | 2:12.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Søren Villumsen | 1998 | 451 | 30.12 | 1:04.14 | 1:39.01 | 2:12.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Adam Hansen | 1998 | 439 | 30.68 | 1:04.73 | 1:39.75 | 2:14.25 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 437 | 31.13 | 1:04.95 | 1:39.82 | 2:14.42 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rune Dirk Willén | 1998 | 434 | 30.83 | 1:04.81 | 1:39.95 | 2:14.76 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mads Peter Hansen | 1998 | 430 | 31.02 | 1:05.60 | 1:41.23 | 2:15.14 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Christian Rasmussen | 1998 | 424 | 31.52 | 1:05.74 | 1:41.32 | 2:15.79 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 424 | 29.64 | 1:03.09 | 1:39.64 | 2:15.81 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Thomas Bech | 1998 | 390 | 32.00 | 1:07.53 | 1:44.43 | 2:19.58 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
20 | Rune Holm Skovby | 1998 | 383 | 32.80 | 1:09.17 | 1:45.49 | 2:20.44 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 526 | 28.82 | 1:00.85 | 1:33.97 | 2:06.39 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 493 | 29.06 | 1:02.00 | 1:36.18 | 2:09.11 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 479 | 29.86 | 1:03.20 | 1:37.71 | 2:10.40 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Michael Terp Olesen | 1999 | 471 | 29.39 | 1:03.34 | 1:38.88 | 2:11.10 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anton Borring Andersen | 1999 | 471 | 29.53 | 1:02.73 | 1:37.35 | 2:11.13 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Casper Eickhardt | 1999 | 458 | 29.57 | 1:02.72 | 1:37.75 | 2:12.31 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Mathias Nielsen | 1999 | 458 | 31.58 | 1:05.59 | 1:40.41 | 2:12.32 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Lundgaard | 1999 | 455 | 30.03 | 1:04.12 | 1:38.68 | 2:12.66 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | 453 | 30.37 | 1:04.12 | 1:38.54 | 2:12.77 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Carl Fabiansen | 1999 | 453 | 30.74 | 1:04.71 | 1:39.24 | 2:12.81 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Marius Møldrup | 1999 | 451 | 29.73 | 1:03.86 | 1:38.53 | 2:13.05 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
12 | Magnus B. Høgild | 1999 | 435 | 30.75 | 1:05.56 | 1:41.55 | 2:14.58 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emil Hedegaard | 1999 | 429 | 31.79 | 1:05.99 | 1:41.68 | 2:15.24 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Christian Andersen | 1999 | 418 | 31.36 | 1:06.02 | 1:41.43 | 2:16.44 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Oliver Broholm | 1999 | 415 | 31.19 | 1:06.01 | 1:42.81 | 2:16.70 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
16 | Johan Bragason | 1999 | 412 | 31.25 | 1:05.81 | 1:41.39 | 2:17.06 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Anton Ewald | 1999 | 410 | 31.25 | 1:06.83 | 1:43.54 | 2:17.32 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Sander Schmidt | 1999 | 408 | 31.16 | 1:05.97 | 1:42.51 | 2:17.48 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Oliver H. Andersen | 1999 | 408 | 31.16 | 1:06.15 | 1:41.91 | 2:17.51 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 404 | 31.20 | 1:06.28 | 1:42.14 | 2:18.01 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Sebastian Tullberg | 2000 | 400 | 31.61 | 1:06.74 | 1:43.69 | 2:18.48 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 397 | 32.32 | 1:07.82 | 1:44.85 | 2:18.82 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Albert Alexander John | 1999 | 396 | 31.64 | 1:06.81 | 1:43.51 | 2:18.89 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Marius Rasmussen | 1999 | 391 | 33.44 | 1:09.84 | 1:45.53 | 2:19.45 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
25 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 390 | 31.21 | 1:06.91 | 1:43.52 | 2:19.62 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | 390 | 31.84 | 1:07.40 | 1:44.46 | 2:19.63 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
27 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 388 | 32.08 | 1:07.19 | 1:43.41 | 2:19.89 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Frederik Weibel | 1999 | 377 | 32.44 | 1:08.85 | 1:45.97 | 2:21.23 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 376 | 32.61 | 1:09.26 | 1:46.12 | 2:21.35 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
30 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 375 | 32.78 | 1:09.15 | 1:46.65 | 2:21.45 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Magnus Carstensen | 1999 | 373 | 33.17 | 1:09.48 | 1:46.29 | 2:21.73 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
32 | Gustav Yde | 2000 | 372 | 31.92 | 1:07.11 | 1:44.82 | 2:21.81 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
33 | Kasper Jeppsson | 1999 | 370 | 32.43 | 1:08.52 | 1:45.69 | 2:22.09 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 368 | 32.11 | 1:08.45 | 1:45.71 | 2:22.38 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 367 | 33.49 | 1:09.92 | 1:47.06 | 2:22.41 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 363 | 33.04 | 1:10.02 | 1:46.71 | 2:22.96 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
36 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 363 | 32.30 | 1:08.75 | 1:45.98 | 2:22.96 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
38 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | 352 | 33.21 | 1:08.95 | 1:47.42 | 2:24.40 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
39 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 352 | 32.79 | 1:10.23 | 1:48.05 | 2:24.43 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
40 | Magnus Stender Berg | 1999 | 351 | 32.96 | 1:10.15 | 1:48.53 | 2:24.54 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
41 | Casper Davidsen | 1999 | 341 | 33.87 | 1:10.39 | 1:48.82 | 2:25.94 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
42 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 329 | 32.96 | 1:10.30 | 1:51.09 | 2:27.70 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
43 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 317 | 33.25 | 1:10.28 | 1:50.05 | 2:29.62 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
44 | Mathias Holdrup | 1999 | 304 | 34.33 | 1:13.46 | 1:53.50 | 2:31.77 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
45 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 301 | 34.07 | 1:12.96 | 1:53.23 | 2:32.24 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 526 | 37.67 | 1:19.82 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 511 | 38.21 | 1:20.62 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Melanie Degner | 2000 | 486 | 38.58 | 1:21.98 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 461 | 38.91 | 1:23.41 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Frederikke Mertins | 2000 | 458 | 39.30 | 1:23.59 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Julia Jønsson | 2000 | 453 | 39.48 | 1:23.93 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 434 | 40.41 | 1:25.12 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicole Bennetsen | 2000 | 432 | 39.90 | 1:25.25 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 424 | 39.57 | 1:25.76 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nikoline N. Norby | 2000 | 415 | 41.20 | 1:26.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 406 | 41.21 | 1:27.05 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 405 | 40.13 | 1:27.13 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Sofie Brøgger | 2000 | 403 | 41.29 | 1:27.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Stella Krogh Lund | 2000 | 393 | 41.86 | 1:27.97 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 391 | 42.00 | 1:28.15 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Johanna Berthelsen | 2000 | 385 | 42.51 | 1:28.58 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
17 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 378 | 41.89 | 1:29.17 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Mira Mass | 2000 | 370 | 41.82 | 1:29.75 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
19 | Line Refsgaard | 2000 | 368 | 41.96 | 1:29.94 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 368 | 41.55 | 1:29.96 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 364 | 42.41 | 1:30.26 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 359 | 42.00 | 1:30.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Signe Rosendal | 2000 | 352 | 42.57 | 1:31.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Camilla Strandqvist | 2000 | 351 | 43.51 | 1:31.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 344 | 43.02 | 1:31.96 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
26 | Olivia Therkelsen | 2000 | 338 | 43.17 | 1:32.52 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
27 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 328 | 43.09 | 1:33.42 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
28 | Katrine Stampe | 2000 | 310 | 44.65 | 1:35.24 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
29 | Cathrine Rahbek | 2000 | 303 | 44.61 | 1:35.97 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
30 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 299 | 46.55 | 1:36.36 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
31 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 297 | 44.45 | 1:36.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
32 | Natasja Kepp | 2000 | 296 | 46.14 | 1:36.75 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 396 | 41.02 | 1:27.74 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Laura Andersen | 2001 | 367 | 42.48 | 1:30.02 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 362 | 42.90 | 1:30.39 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mathilde Nielsen | 2001 | 340 | 43.74 | 1:32.34 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Michelle Franow | 2001 | 338 | 43.86 | 1:32.54 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
6 | Victoria Bülow | 2001 | 323 | 43.59 | 1:33.96 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Monica Kristiansen | 2001 | 319 | 45.09 | 1:34.34 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Anna Fiedler | 2001 | 318 | 44.81 | 1:34.42 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Thea Blomsterberg | 2002 | 316 | 45.22 | 1:34.67 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mette S. Køhler | 2001 | 312 | 45.80 | 1:35.00 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Louise Bach Andersen | 2001 | 310 | 45.81 | 1:35.28 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 301 | 45.09 | 1:36.16 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
13 | Christine Nielsen | 2001 | 297 | 45.19 | 1:36.61 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Alberte Mammen | 2001 | 291 | 45.78 | 1:37.24 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Sille Ibsen | 2001 | 289 | 46.75 | 1:37.44 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma Mikkelsen | 2001 | 289 | 46.70 | 1:37.50 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 288 | 46.32 | 1:37.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | 288 | 45.70 | 1:37.65 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
19 | Emma Poulsen | 2001 | 285 | 45.83 | 1:37.93 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
20 | Josefine Mølgaard | 2002 | 276 | 46.80 | 1:38.95 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Katinka Søby | 2001 | 272 | 47.48 | 1:39.50 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
22 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 270 | 47.74 | 1:39.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 247 | 48.25 | 1:42.77 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 232 | 49.69 | 1:44.93 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
25 | Karoline Kjær | 2001 | 222 | 50.66 | 1:46.49 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
26 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 167 | 55.07 | 1:57.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Josephine G. Lauridsen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 531 | 33.52 | 1:12.34 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Christian | 1998 | 521 | 34.96 | 1:12.78 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 488 | 34.96 | 1:14.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Malthe Bøg | 1998 | 478 | 34.73 | 1:14.90 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 476 | 35.52 | 1:15.03 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Mathias Wilquin | 1998 | 443 | 36.02 | 1:16.86 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Giano Grillo | 1998 | 437 | 35.85 | 1:17.19 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 433 | 36.92 | 1:17.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Kristian Hermiz | 1998 | 432 | 35.18 | 1:17.50 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | 432 | 36.69 | 1:17.51 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Sebastian Reese | 1998 | 426 | 35.83 | 1:17.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 414 | 36.50 | 1:18.59 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 409 | 37.73 | 1:18.90 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Morten Frederiksen | 1998 | 406 | 36.89 | 1:19.14 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mads D. Kristensen | 1998 | 401 | 37.70 | 1:19.47 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Niels Ottosen | 1998 | 400 | 36.87 | 1:19.53 | |||||
Holbæk Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emil Rimer | 1998 | 383 | 37.37 | 1:20.66 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
18 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 377 | 37.89 | 1:21.11 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 369 | 38.72 | 1:21.64 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
20 | Sebastian Langhorn | 1998 | 369 | 38.35 | 1:21.68 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
21 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 368 | 38.16 | 1:21.76 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Emil Toft | 1998 | 364 | 38.46 | 1:22.02 | |||||
Holbæk Svømmeklub | ||||||||||
23 | Christoffer Børling | 1998 | 362 | 37.82 | 1:22.18 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Ludvig Lind | 1998 | 353 | 38.58 | 1:22.91 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
25 | Kartikey Nandgave | 1998 | 352 | 39.64 | 1:22.96 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
26 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 346 | 38.72 | 1:23.47 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
27 | Nicolai Grene | 1998 | 343 | 39.31 | 1:23.68 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
28 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 334 | 38.55 | 1:24.42 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
29 | Bjørn Hansen | 1998 | 330 | 39.74 | 1:24.79 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
30 | Kasper Holst Hansen | 1998 | 330 | 39.23 | 1:24.80 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
31 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 316 | 39.49 | 1:25.98 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Lundby Pedersen | 1998 | DSQ | flyben før armt.e.st | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 506 | 34.78 | 1:13.51 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jonas Hyllested | 1999 | 473 | 35.63 | 1:15.17 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 429 | 36.81 | 1:17.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Casper Eickhardt | 1999 | 417 | 36.97 | 1:18.44 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 371 | 37.69 | 1:21.50 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 365 | 37.79 | 1:22.00 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Toke Michaelsen | 1999 | 364 | 38.08 | 1:22.03 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rares Oprescu | 1999 | 355 | 38.01 | 1:22.74 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
9 | Simeon Franow | 2000 | 353 | 39.07 | 1:22.85 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
10 | Philip Schiøtz | 1999 | 346 | 39.69 | 1:23.48 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 342 | 39.25 | 1:23.76 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alexander Jensen | 1999 | 337 | 38.94 | 1:24.18 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Andreas K Larsen | 1999 | 336 | 39.39 | 1:24.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Johansen | 1999 | 325 | 38.93 | 1:25.18 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 322 | 40.77 | 1:25.48 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
16 | Bjørn Dorph-Petersen | 1999 | 320 | 40.45 | 1:25.60 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 320 | 41.16 | 1:25.67 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 317 | 40.25 | 1:25.90 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
18 | Mathias Holdrup | 1999 | 317 | 40.27 | 1:25.90 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Magnus Carstensen | 1999 | 316 | 41.31 | 1:26.02 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 314 | 40.97 | 1:26.21 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Casper Davidsen | 1999 | 312 | 40.58 | 1:26.33 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Frederik Rindshøj | 1999 | 308 | 41.63 | 1:26.75 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Lukas Sieben | 1999 | 305 | 40.21 | 1:27.01 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Johan Wentorf | 1999 | 304 | 40.57 | 1:27.09 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
26 | André Ballerini | 1999 | 303 | 41.10 | 1:27.19 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
27 | Marius Møldrup | 1999 | 289 | 41.76 | 1:28.58 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
28 | Jakob Sixten Soja | 1999 | 287 | 42.29 | 1:28.78 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 283 | 42.72 | 1:29.25 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Emil Parnel | 1999 | 281 | 42.19 | 1:29.45 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
31 | Mikkel Salmansen | 2000 | 276 | 42.94 | 1:29.98 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
32 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 274 | 42.59 | 1:30.16 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
33 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 274 | 42.63 | 1:30.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Markus Bøjsen | 1999 | 270 | 42.00 | 1:30.65 | |||||
Holbæk Svømmeklub | ||||||||||
35 | Martin Lindblad | 1999 | 263 | 41.97 | 1:31.48 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 262 | 43.65 | 1:31.60 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
37 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | 260 | 43.34 | 1:31.75 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
38 | Jacob Friland | 1999 | 252 | 42.85 | 1:32.69 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
39 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 245 | 43.64 | 1:33.60 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
40 | William Textor Broch | 2001 | 238 | 45.12 | 1:34.47 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
41 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 211 | 45.11 | 1:38.45 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Julius Thielst | 2000 | akut syg | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander Sejthen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Marcus Boesen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 583 | 35.15 | 1:13.44 | 1:52.01 | 2:29.42 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | 506 | 37.77 | 1:18.20 | 1:58.56 | 2:36.58 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 492 | 36.79 | 1:16.55 | 1:57.66 | 2:38.10 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Sara Sylvest | 2000 | 490 | 37.90 | 1:17.85 | 1:59.10 | 2:38.31 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Nina Toft | 2000 | 472 | 38.03 | 1:18.35 | 1:59.48 | 2:40.31 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Julia Jønsson | 2000 | 468 | 36.84 | 1:18.07 | 2:00.11 | 2:40.77 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Cecilie Wiuff | 2000 | 467 | 37.11 | 1:18.52 | 2:00.59 | 2:40.88 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
8 | Victoria Wolsted | 2000 | 454 | 39.11 | 1:20.54 | 2:02.48 | 2:42.43 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 446 | 38.64 | 1:21.04 | 2:02.78 | 2:43.39 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Clara Schade Cantby | 2000 | 435 | 39.52 | 1:20.71 | 2:03.17 | 2:44.73 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Victoria Bierre | 2000 | 431 | 38.37 | 1:20.01 | 2:02.61 | 2:45.24 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 430 | 38.53 | 1:20.54 | 2:03.67 | 2:45.33 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Emma A Andersen | 2000 | 412 | 39.52 | 1:21.94 | 2:05.59 | 2:47.75 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Caroline Samuel | 2000 | 409 | 38.89 | 1:22.08 | 2:05.74 | 2:48.21 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rosemarie Blicher | 2000 | 394 | 40.58 | 1:23.40 | 2:07.45 | 2:50.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Kristine Lønne | 2000 | 389 | 40.34 | 1:23.82 | 2:08.25 | 2:50.91 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Thit Bondo | 2000 | 388 | 41.03 | 1:24.81 | 2:08.12 | 2:51.05 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 386 | 40.75 | 1:24.45 | 2:08.46 | 2:51.48 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 385 | 39.94 | 1:23.74 | 2:08.38 | 2:51.52 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 385 | 40.84 | 1:24.65 | 2:08.76 | 2:51.61 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | 383 | 40.90 | 1:25.46 | 2:09.57 | 2:51.79 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 380 | 39.08 | 1:23.35 | 2:09.12 | 2:52.39 | |||
Durup IF | ||||||||||
23 | Camilla Taylor | 2000 | 377 | 41.14 | 1:25.95 | 2:09.10 | 2:52.71 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 375 | 40.66 | 1:24.11 | 2:09.44 | 2:53.00 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Sofie Kornbek | 2000 | 372 | 40.76 | 1:24.77 | 2:09.58 | 2:53.58 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
26 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 370 | 40.90 | 1:25.35 | 2:09.86 | 2:53.92 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
27 | Katrine Stampe | 2000 | 366 | 41.42 | 1:26.73 | 2:11.85 | 2:54.43 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 366 | 41.55 | 1:26.14 | 2:11.05 | 2:54.52 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
29 | Frederikke Mertins | 2000 | 364 | 40.40 | 1:24.78 | 2:10.00 | 2:54.86 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 361 | 42.47 | 1:27.15 | 2:11.85 | 2:55.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Noa Turin | 2000 | 359 | 41.28 | 1:25.21 | 2:10.83 | 2:55.66 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
32 | Snæfridur Sol | 2000 | 353 | 40.51 | 1:24.92 | 2:10.81 | 2:56.57 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
33 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 345 | 42.18 | 1:27.70 | 2:13.19 | 2:57.99 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
34 | My Weitling | 2000 | 344 | 40.70 | 1:26.44 | 2:12.65 | 2:58.13 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
35 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 342 | 39.76 | 1:23.55 | 2:11.67 | 2:58.47 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Maria M. Porsmose | 2000 | 341 | 41.17 | 1:26.55 | 2:12.70 | 2:58.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 340 | 43.15 | 1:28.27 | 2:13.69 | 2:58.90 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
38 | Helena Berg Wenk | 2000 | 332 | 42.56 | 1:28.38 | 2:14.64 | 3:00.27 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
39 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | 329 | 42.82 | 1:29.37 | 2:16.32 | 3:00.78 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
40 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 315 | 44.64 | 1:31.91 | 2:18.72 | 3:03.38 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
41 | Clara Marott Schelde | 2000 | 307 | 44.07 | 1:31.67 | 2:19.59 | 3:04.92 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
42 | Mia Walter | 2000 | 293 | 43.16 | 1:32.15 | 2:20.63 | 3:07.89 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | DNF | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Andersen | 2001 | 423 | 40.84 | 1:23.64 | 2:05.74 | 2:46.29 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
2 | Camille Erichsen | 2001 | 419 | 40.07 | 1:22.90 | 2:06.01 | 2:46.76 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 391 | 39.78 | 1:23.50 | 2:08.09 | 2:50.67 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 389 | 39.87 | 1:23.53 | 2:08.20 | 2:51.00 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 385 | 41.30 | 1:26.38 | 2:10.11 | 2:51.63 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Line J. V. Hededal | 2001 | 375 | 41.04 | 1:24.74 | 2:10.02 | 2:53.01 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 365 | 40.56 | 1:25.46 | 2:10.99 | 2:54.72 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Caroline Fritzböger | 2001 | 353 | 42.62 | 1:26.76 | 2:11.22 | 2:56.68 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thyra Jørgensen | 2002 | 337 | 41.08 | 1:27.52 | 2:15.44 | 2:59.39 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mia Seehausen | 2001 | 337 | 42.60 | 1:28.60 | 2:15.04 | 2:59.42 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Josefine Nickelsen | 2001 | 334 | 41.58 | 1:28.00 | 2:14.94 | 2:59.83 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Julie Stampe Meier | 2001 | 332 | 41.80 | 1:28.70 | 2:15.36 | 3:00.19 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie Nielsen | 2001 | 332 | 43.40 | 1:28.03 | 2:14.45 | 3:00.28 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | 328 | 43.26 | 1:28.88 | 2:15.26 | 3:00.97 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Karoline Barrett | 2002 | 328 | 43.33 | 1:30.82 | 2:17.90 | 3:01.00 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
16 | Victoria Kahr | 2001 | 327 | 44.51 | 1:31.18 | 2:17.48 | 3:01.10 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 327 | 42.34 | 1:28.48 | 2:15.50 | 3:01.12 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Emilie Larsen | 2001 | 321 | 43.34 | 1:30.18 | 2:17.51 | 3:02.27 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | 320 | 42.88 | 1:29.81 | 2:17.60 | 3:02.56 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Olivia Iris Ryding | 2001 | 317 | 44.11 | 1:30.67 | 2:17.02 | 3:02.96 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Michelle Franow | 2001 | 312 | 42.77 | 1:29.84 | 2:17.51 | 3:03.99 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
22 | Josefine Paaske | 2002 | 312 | 42.91 | 1:29.95 | 2:18.13 | 3:04.05 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
23 | Caroline Fraser | 2002 | 311 | 44.01 | 1:30.84 | 2:19.04 | 3:04.13 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Frida Schledermann | 2001 | 307 | 43.72 | 1:30.71 | 2:18.22 | 3:05.01 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 305 | 42.89 | 1:30.86 | 2:18.47 | 3:05.46 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
26 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 302 | 43.94 | 1:31.39 | 2:20.15 | 3:06.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 297 | 44.07 | 1:30.51 | 2:19.32 | 3:07.04 | |||
Kolding SK | ||||||||||
28 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 295 | 42.63 | 1:31.32 | 2:20.99 | 3:07.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Lina Friis | 2001 | 295 | 42.71 | 1:31.03 | 2:20.19 | 3:07.51 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 290 | 43.63 | 1:32.10 | 2:21.85 | 3:08.54 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Emma Brogaard | 2001 | 287 | 43.74 | 1:31.89 | 2:21.62 | 3:09.16 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 283 | 45.11 | 1:33.48 | 2:22.64 | 3:10.21 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Julie Bojesen | 2001 | 282 | 43.69 | 1:32.48 | 2:21.91 | 3:10.36 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
34 | Julie Stampe | 2002 | 278 | 45.15 | 1:32.76 | 2:22.32 | 3:11.13 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
35 | Mathilde Laugesen | 2001 | 277 | 43.79 | 1:33.18 | 2:23.71 | 3:11.35 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
36 | Sofia Rasmusen | 2001 | 273 | 44.56 | 1:33.89 | 2:23.25 | 3:12.30 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Line Strandby | 2001 | 273 | 45.53 | 1:35.15 | 2:24.39 | 3:12.39 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
38 | Line Johannsen | 2001 | 270 | 45.14 | 1:33.35 | 2:23.92 | 3:13.20 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
39 | Mette S. Køhler | 2001 | 267 | 46.90 | 1:37.35 | 2:28.38 | 3:13.94 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
40 | Clara Neumann | 2001 | 261 | 45.54 | 1:34.46 | 2:26.02 | 3:15.28 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
41 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 251 | 47.33 | 1:39.26 | 2:31.08 | 3:17.78 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
42 | Anne Føyn | 2002 | 251 | 46.90 | 1:37.48 | 2:28.39 | 3:17.96 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | DSQ | ej fort bev v 100 m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Mille Bruun Høvring | 2001 | DSQ | ej fort bev v 50 m | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 541 | 31.79 | 1:06.98 | 1:42.59 | 2:17.36 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Mathias Rysgaard | 1998 | 499 | 32.47 | 1:08.83 | 1:45.50 | 2:21.15 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Anton Olsen | 1998 | 491 | 34.00 | 1:09.91 | 1:45.86 | 2:21.89 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 483 | 33.37 | 1:09.52 | 1:46.80 | 2:22.68 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | William Matras | 1998 | 470 | 33.46 | 1:10.01 | 1:47.60 | 2:23.95 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Frederik Galving | 1998 | 463 | 32.99 | 1:09.76 | 1:47.96 | 2:24.66 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 454 | 33.88 | 1:10.62 | 1:48.21 | 2:25.59 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Frederik Jessen | 1998 | 450 | 34.07 | 1:11.75 | 1:49.88 | 2:26.08 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johan Müller | 1998 | 450 | 34.20 | 1:10.83 | 1:48.77 | 2:26.09 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Mads Christian Sandager | 1998 | 437 | 33.72 | 1:10.30 | 1:48.50 | 2:27.50 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 411 | 36.37 | 1:15.33 | 1:53.76 | 2:30.50 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kristian Svenstrup | 1998 | 405 | 36.28 | 1:14.32 | 1:53.00 | 2:31.28 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 400 | 36.23 | 1:14.47 | 1:53.06 | 2:31.86 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 373 | 37.80 | 1:16.96 | 1:56.81 | 2:35.53 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Christian Kaul | 1998 | 363 | 35.93 | 1:15.90 | 1:57.31 | 2:36.84 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Holger Boe Krogh | 1998 | 360 | 34.76 | 1:14.09 | 1:55.66 | 2:37.28 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Victor Larsen | 1998 | 344 | 36.29 | 1:16.81 | 1:58.62 | 2:39.79 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kenneth Abcell | 1998 | 339 | 37.93 | 1:19.07 | 2:00.70 | 2:40.52 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Mads Due Kristensen | 1998 | 319 | 37.73 | 1:18.90 | 2:02.11 | 2:43.88 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 485 | 32.68 | 1:08.81 | 1:46.33 | 2:22.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | 410 | 35.08 | 1:13.18 | 1:52.31 | 2:30.65 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | 408 | 35.76 | 1:16.10 | 1:56.52 | 2:30.95 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johan Bragason | 1999 | 407 | 35.13 | 1:13.29 | 1:53.17 | 2:31.08 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Lars Lyhne | 1999 | 386 | 34.73 | 1:13.86 | 1:54.29 | 2:33.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sebastian Lodahl | 1999 | 368 | 36.75 | 1:17.06 | 1:57.28 | 2:36.17 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jakob Knoblauch | 1999 | 365 | 36.83 | 1:16.68 | 1:57.39 | 2:36.66 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mathias Nielsen | 1999 | 363 | 37.32 | 1:17.14 | 1:56.82 | 2:36.84 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sander Schmidt | 1999 | 360 | 37.32 | 1:17.36 | 1:58.16 | 2:37.38 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 356 | 36.90 | 1:16.82 | 1:57.74 | 2:37.85 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alexander Jensen | 1999 | 353 | 37.23 | 1:17.09 | 1:58.03 | 2:38.39 | |||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Magnus B. Høgild | 1999 | 350 | 36.34 | 1:17.51 | 1:59.05 | 2:38.85 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 348 | 37.40 | 1:17.91 | 1:59.66 | 2:39.06 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Christian Andersen | 1999 | 341 | 37.73 | 1:18.44 | 1:59.51 | 2:40.18 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emil Hedegaard | 1999 | 333 | 38.86 | 1:19.26 | 2:01.04 | 2:41.53 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Alexander Eggers | 1999 | 328 | 37.63 | 1:19.71 | 2:01.70 | 2:42.33 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nikolai Hougaard | 1999 | 326 | 38.83 | 1:21.00 | 2:02.33 | 2:42.63 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
18 | Frederik Weibel | 1999 | 325 | 38.47 | 1:20.25 | 2:02.10 | 2:42.78 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederik Oxenvad | 1999 | 322 | 38.66 | 1:20.47 | 2:02.09 | 2:43.32 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
20 | Emil D. Nielsen | 1999 | 322 | 38.21 | 1:18.83 | 2:00.90 | 2:43.37 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 317 | 41.39 | 1:21.83 | 2:03.80 | 2:44.16 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 312 | 37.73 | 1:19.69 | 2:03.53 | 2:44.96 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
23 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 312 | 39.09 | 1:20.90 | 2:03.62 | 2:45.01 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Markus Bøjsen | 1999 | 312 | 38.39 | 1:20.54 | 2:03.83 | 2:45.01 | |||
Holbæk Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mads Witthøft | 2000 | 307 | 39.04 | 1:20.95 | 2:03.71 | 2:45.90 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
26 | David Hjort | 2000 | 301 | 39.08 | 1:21.80 | 2:04.96 | 2:46.96 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Anders Sørensen | 1999 | 297 | 39.59 | 1:22.54 | 2:06.80 | 2:47.69 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
28 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 296 | 39.13 | 1:21.95 | 2:05.34 | 2:47.90 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Lukas Gustafson | 1999 | 296 | 36.85 | 1:19.78 | 2:04.06 | 2:47.94 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
30 | Thor Dardecker | 1999 | 295 | 40.40 | 1:21.51 | 2:04.75 | 2:48.08 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Troels D. Essendrop | 1999 | 292 | 39.66 | 1:22.59 | 2:07.12 | 2:48.79 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 288 | 39.12 | 1:22.41 | 2:06.03 | 2:49.43 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 13:07 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Eva Olsen | 2000 | 533 | 1:13.18 | 2:40.04 | 4:16.63 | 5:32.41 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
2 | Amanda Duus | 2000 | 510 | 1:11.84 | 2:39.34 | 4:21.65 | 5:37.19 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | 495 | 1:25.33 | 2:51.68 | 4:28.56 | 5:40.68 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 490 | 1:17.72 | 2:38.44 | 4:22.85 | 5:41.77 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
5 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 475 | 1:17.47 | 2:49.81 | 4:31.53 | 5:45.22 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Caroline Samuel | 2000 | 466 | 1:19.64 | 2:48.30 | 4:28.68 | 5:47.59 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 452 | 1:21.88 | 2:51.54 | 4:30.21 | 5:51.18 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 446 | 1:21.45 | 2:52.74 | 4:31.29 | 5:52.54 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 443 | 1:24.99 | 2:59.52 | 4:36.77 | 5:53.46 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Melanie Degner | 2000 | 441 | 1:24.84 | 2:59.65 | 4:33.71 | 5:54.07 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Natasja Kepp | 2000 | 416 | 1:26.66 | 2:57.83 | 4:43.23 | 6:00.94 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 415 | 1:20.07 | 2:54.10 | 4:37.47 | 6:01.21 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Victoria Wolsted | 2000 | 407 | 1:23.93 | 2:55.56 | 4:45.81 | 6:03.68 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
14 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 404 | 1:41.16 | 3:12.90 | 4:46.84 | 6:04.51 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 403 | 1:28.83 | 2:55.73 | 4:40.19 | 6:04.70 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Kristine Lønne | 2000 | 399 | 1:28.16 | 2:58.59 | 4:45.50 | 6:05.88 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 399 | 1:27.32 | 3:00.49 | 4:46.51 | 6:06.03 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 398 | 1:24.61 | 2:57.91 | 4:45.06 | 6:06.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nikoline N. Norby | 2000 | 396 | 1:33.60 | 3:07.11 | 4:45.16 | 6:07.00 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Nana Hansen | 2000 | 393 | 1:20.32 | 2:58.68 | 4:49.54 | 6:07.83 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Smilla Lyhne | 2000 | 390 | 1:28.79 | 3:03.12 | 4:46.72 | 6:08.84 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 386 | 1:28.69 | 3:01.61 | 4:49.27 | 6:10.21 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Freja A. Skov | 2000 | 385 | 1:28.21 | 3:01.45 | 4:48.11 | 6:10.35 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emma A Andersen | 2000 | 381 | 1:26.92 | 2:56.20 | 4:47.08 | 6:11.64 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 377 | 1:29.51 | 3:05.61 | 4:53.33 | 6:13.12 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 372 | 1:31.16 | 3:11.74 | 4:49.46 | 6:14.74 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 349 | 1:33.55 | 3:15.77 | 4:55.45 | 6:22.55 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 349 | 1:34.98 | 3:15.08 | 4:59.57 | 6:22.67 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
29 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 349 | 1:29.90 | 3:05.03 | 4:53.29 | 6:22.86 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
30 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 342 | 1:39.96 | 4:07.61 | 5:43.32 | 6:25.36 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
31 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 341 | 1:31.57 | 3:06.02 | 4:58.37 | 6:25.54 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
32 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 340 | 1:28.88 | 3:11.49 | 5:06.52 | 6:25.88 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Helena Berg Wenk | 2000 | 339 | 1:32.29 | 3:10.61 | 5:01.62 | 6:26.27 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
34 | Laura Claudius | 2000 | 332 | 1:27.16 | 3:03.91 | 5:01.49 | 6:29.09 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
35 | Cecilie Baraviec | 2000 | 328 | 1:36.85 | 3:14.22 | 5:08.01 | 6:30.89 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
36 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 321 | 1:40.30 | 3:16.48 | 5:09.98 | 6:33.35 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 319 | 1:26.56 | 3:12.39 | 5:04.17 | 6:34.32 | |||
Kolding SK | ||||||||||
38 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 306 | 1:44.14 | 3:23.21 | 5:13.57 | 6:40.04 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Mette Hegelund | 2000 | DSQ | rygcr afslut på mave | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Rebecca Hansen | 2000 | DSQ | asynk bensp v / 75 m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | DSQ | flyb v/250m f armtag | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Nielsen | 2001 | 449 | 1:21.46 | 2:52.18 | 4:33.16 | 5:51.97 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 422 | 1:23.33 | 2:57.42 | 4:43.74 | 5:59.21 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 420 | 1:21.95 | 2:57.57 | 4:38.67 | 5:59.93 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Regitze Gaard | 2001 | 418 | 1:23.08 | 2:55.76 | 4:40.11 | 6:00.41 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Mia Steen Duus | 2001 | 400 | 1:28.92 | 3:02.74 | 4:43.21 | 6:05.55 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 382 | 1:34.50 | 3:07.95 | 4:50.01 | 6:11.51 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Line J. V. Hededal | 2001 | 356 | 1:33.66 | 3:08.52 | 4:56.51 | 6:20.22 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Laura Andersen | 2001 | 349 | 1:32.88 | 3:10.73 | 4:55.59 | 6:22.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 308 | 1:37.75 | 3:16.46 | 5:14.97 | 6:38.90 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Lærke Toftegaard | 2001 | 297 | 1:34.11 | 3:16.75 | 5:14.20 | 6:43.99 | |||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Line Johannsen | 2001 | 282 | 1:40.75 | 3:25.68 | 5:16.36 | 6:50.74 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | 277 | 1:40.27 | 3:14.21 | 5:16.96 | 6:53.46 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frida Sidenius Jensen | 2001 | 272 | 1:43.05 | 3:20.36 | 5:21.47 | 6:55.82 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kirstine Frandsen | 2001 | 242 | 1:47.98 | 3:32.67 | 5:36.99 | 7:12.48 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
15 | Alina Sherfig | 2001 | 213 | 1:39.56 | 3:38.32 | 5:47.38 | 7:31.32 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 15:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Christian | 1998 | 551 | 1:08.47 | 2:26.39 | 3:49.86 | 4:57.44 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 543 | 1:10.40 | 2:26.87 | 3:51.80 | 4:58.91 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Johan Müller | 1998 | 538 | 1:05.45 | 2:21.79 | 3:54.02 | 4:59.88 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 516 | 1:09.17 | 2:28.21 | 3:57.43 | 5:04.02 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Philip Greve | 1998 | 513 | 1:15.97 | 2:33.86 | 3:56.95 | 5:04.70 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | William Matras | 1998 | 508 | 1:09.60 | 2:28.90 | 3:56.60 | 5:05.56 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Magnus Fallesen | 1998 | 502 | 1:07.50 | 2:27.48 | 3:58.52 | 5:06.74 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Jessen | 1998 | 462 | 1:14.30 | 2:36.67 | 4:08.53 | 5:15.48 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 460 | 1:14.95 | 2:36.97 | 4:07.29 | 5:15.86 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Søren Villumsen | 1998 | 450 | 1:12.07 | 2:34.35 | 4:08.86 | 5:18.11 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Christian Sandager | 1998 | 448 | 1:08.08 | 2:31.70 | 4:06.43 | 5:18.63 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Malthe Bøg | 1998 | 448 | 1:13.50 | 2:37.87 | 4:08.23 | 5:18.79 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 440 | 1:11.90 | 2:34.35 | 4:10.15 | 5:20.65 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 438 | 1:16.22 | 2:35.30 | 4:06.61 | 5:21.01 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | 423 | 1:18.60 | 2:44.55 | 4:13.59 | 5:24.94 | |||
Frem Odense | ||||||||||
16 | Kristian Svenstrup | 1998 | 410 | 1:15.54 | 2:35.83 | 4:14.18 | 5:28.15 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sebastian Reese | 1998 | 396 | 1:13.25 | 2:43.03 | 4:16.34 | 5:32.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Christian Rasmussen | 1998 | 396 | 1:21.58 | 2:47.66 | 4:22.55 | 5:32.16 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Mads Holm | 1998 | 395 | 1:16.44 | 2:44.39 | 4:22.31 | 5:32.30 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
20 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 385 | 1:14.87 | 2:45.85 | 4:22.23 | 5:35.05 | |||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 383 | 1:18.98 | 2:46.71 | 4:23.19 | 5:35.68 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Niels Ottosen | 1998 | 356 | 1:16.48 | 2:49.72 | 4:22.87 | 5:43.92 | |||
Holbæk Svømmeklub | ||||||||||
- | Bjørn Hansen | 1998 | DSQ | 1 hånd i vend v/300m | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Martin Larsen | 1998 | DSQ | 1 hånd i vend v/300m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Tobias Fournais | 1998 | DSQ | 1 hånd i vend v/250m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 523 | 1:07.00 | 2:25.67 | 3:53.13 | 5:02.73 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 500 | 1:07.50 | 2:26.53 | 3:58.60 | 5:07.25 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 461 | 1:14.46 | 2:33.19 | 4:07.79 | 5:15.60 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 444 | 1:11.55 | 2:31.73 | 4:02.93 | 5:19.51 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Hyllested | 1999 | 441 | 1:14.64 | 2:39.73 | 4:04.63 | 5:20.40 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Michael Terp Olesen | 1999 | 433 | 1:13.61 | 2:39.95 | 4:13.84 | 5:22.27 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | 413 | 1:11.93 | 2:35.26 | 4:14.49 | 5:27.42 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 393 | 1:17.53 | 2:43.61 | 4:19.44 | 5:32.87 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Magnus Carstensen | 1999 | 391 | 1:11.98 | 2:41.39 | 4:17.70 | 5:33.58 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Frederik Lundgaard | 1999 | 387 | 1:14.45 | 2:41.74 | 4:21.35 | 5:34.50 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
11 | Toke Michaelsen | 1999 | 368 | 1:18.86 | 2:48.18 | 4:22.25 | 5:40.31 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 364 | 1:19.70 | 2:47.45 | 4:25.72 | 5:41.46 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sander Schmidt | 1999 | 362 | 1:20.74 | 2:46.07 | 4:26.98 | 5:42.18 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nikolai Hougaard | 1999 | 357 | 1:21.51 | 2:48.35 | 4:28.99 | 5:43.73 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Sebastian Tullberg | 2000 | 353 | 1:24.07 | 2:51.08 | 4:32.77 | 5:44.89 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Johan Wentorf | 1999 | 353 | 1:18.07 | 2:48.98 | 4:29.86 | 5:45.10 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rasmus Steenberg | 2000 | 352 | 1:19.91 | 2:49.80 | 4:27.93 | 5:45.19 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Casper Davidsen | 1999 | 340 | 1:23.25 | 2:55.82 | 4:31.52 | 5:49.29 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Andreas Hansen | 2000 | 339 | 1:18.14 | 2:49.17 | 4:34.55 | 5:49.71 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Kasper Jeppsson | 1999 | 339 | 1:20.22 | 2:52.15 | 4:33.38 | 5:49.71 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 338 | 1:23.61 | 2:49.84 | 4:33.55 | 5:50.22 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jakob Sixten Soja | 1999 | 335 | 1:25.21 | 2:57.76 | 4:35.02 | 5:50.97 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Frederik Rindshøj | 1999 | 335 | 1:22.57 | 2:51.86 | 4:33.21 | 5:51.05 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 328 | 1:29.39 | 3:00.63 | 4:39.50 | 5:53.54 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 328 | 1:22.84 | 2:52.11 | 4:37.21 | 5:53.64 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Alexander Jensen | 1999 | 324 | 1:26.57 | 2:52.12 | 4:32.03 | 5:55.05 | |||
Odder IGF | ||||||||||
27 | Andreas Vestergaard | 1999 | 315 | 1:25.90 | 2:55.75 | 4:37.86 | 5:58.26 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 315 | 1:24.88 | 2:55.46 | 4:36.37 | 5:58.52 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 312 | 1:21.89 | 2:54.36 | 4:40.50 | 5:59.55 | |||
Odder IGF | ||||||||||
30 | Jakob Juul | 2000 | 309 | 1:23.29 | 2:56.07 | 4:42.92 | 6:00.84 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
31 | Markus Kjeldsen | 2000 | 306 | 1:30.70 | 2:59.68 | 4:45.35 | 6:01.89 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | David Hjort | 2000 | 303 | 1:21.46 | 2:52.49 | 4:40.04 | 6:03.11 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Peter Vangsgaard | 2000 | 302 | 1:27.06 | 2:58.71 | 4:47.32 | 6:03.42 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
34 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 299 | 1:29.12 | 3:07.42 | 4:42.53 | 6:04.49 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Christian Rasmussen | 2000 | 295 | 1:30.65 | 3:04.92 | 4:48.75 | 6:06.20 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
36 | Alexander Eggers | 1999 | 290 | 1:32.98 | 3:02.53 | 4:47.12 | 6:08.34 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Kasper Jørgensen | 2000 | 264 | 1:22.08 | 3:01.71 | 4:53.73 | 6:20.11 | |||
Kolding SK | ||||||||||
- | André Ballerini | 1999 | DSQ | ud på mave eft v ryg | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian Andersen | 1999 | DSQ | 1 hånd i vend v/250m | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | DSQ | crben i bryst | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 15:56 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 16:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 592 | 28.26 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 549 | 28.98 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Clara Schade Cantby | 2000 | 500 | 29.90 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 485 | 30.21 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 482 | 30.26 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Sofie Brøgger | 2000 | 479 | 30.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Amalie Bærentsen | 2000 | 478 | 30.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Amalie Mårtensson | 2000 | 478 | 30.35 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
9 | Victoria Bierre | 2000 | 467 | 30.59 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Sofie Steen Petersen | 2000 | 461 | 30.71 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
11 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 459 | 30.76 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Line Thomsen | 2000 | 448 | 31.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mira Mass | 2000 | 448 | 31.02 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 441 | 31.17 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Snæfridur Sol | 2000 | 438 | 31.24 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
16 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 438 | 31.25 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 431 | 31.41 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nicole Bennetsen | 2000 | 430 | 31.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Caroline Schwenger | 2000 | 427 | 31.52 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 425 | 31.55 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 425 | 31.57 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
22 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 420 | 31.68 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Julia Jønsson | 2000 | 418 | 31.73 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Katrine Stampe | 2000 | 416 | 31.78 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Frederikke Mertins | 2000 | 416 | 31.80 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Nana Hansen | 2000 | 413 | 31.86 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 413 | 31.87 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
28 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 409 | 31.96 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
29 | Maria Olsen | 2000 | 406 | 32.06 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 405 | 32.08 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
31 | Nina Toft | 2000 | 404 | 32.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
32 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 403 | 32.12 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
33 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 403 | 32.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
34 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 385 | 32.63 | ||||||
Holbæk Svømmeklub | ||||||||||
35 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 383 | 32.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
36 | Noa Turin | 2000 | 383 | 32.68 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
37 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 381 | 32.72 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
38 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 380 | 32.75 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
39 | Kristine Lønne | 2000 | 378 | 32.82 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
40 | Freja Nicholas | 2000 | 377 | 32.85 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
40 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 377 | 32.85 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
40 | My Weitling | 2000 | 377 | 32.85 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
43 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 370 | 33.06 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
44 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 368 | 33.10 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
45 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | 365 | 33.20 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
46 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | 357 | 33.46 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
47 | Christine Greisen | 2000 | 355 | 33.50 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
48 | Mia Walter | 2000 | 354 | 33.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
49 | Thit Bondo | 2000 | 351 | 33.63 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 469 | 30.54 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 464 | 30.65 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Fritzböger | 2001 | 436 | 31.29 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 395 | 32.34 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Sarah Missing | 2001 | 392 | 32.43 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Regitze Gaard | 2001 | 380 | 32.76 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Mia Seehausen | 2001 | 380 | 32.77 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Louise Bach Andersen | 2001 | 369 | 33.09 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
9 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 368 | 33.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 361 | 33.34 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Julie Jarlbo Berner | 2001 | 359 | 33.39 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 357 | 33.44 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
13 | Camille Erichsen | 2001 | 357 | 33.46 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anna Andersen | 2001 | 350 | 33.66 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
15 | Line J. V. Hededal | 2001 | 348 | 33.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 345 | 33.82 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Karoline Barrett | 2002 | 342 | 33.93 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
18 | Monica Kristiansen | 2001 | 340 | 33.99 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
19 | Emma Poulsen | 2001 | 334 | 34.19 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
20 | Mathilde Nielsen | 2001 | 334 | 34.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Sofie Hansen | 2002 | 328 | 34.40 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 327 | 34.44 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Josefine Nickelsen | 2001 | 325 | 34.50 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
24 | Lea Joensen | 2001 | 325 | 34.51 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Cecilie Olsen | 2001 | 324 | 34.56 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
26 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 322 | 34.61 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
27 | Julie Stampe Meier | 2001 | 317 | 34.81 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 309 | 35.10 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
29 | Kajsa Gregersen | 2001 | 307 | 35.16 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 305 | 35.27 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
31 | Laura Andersen | 2001 | 299 | 35.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Karoline Kjær | 2001 | 299 | 35.49 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
33 | Emma Brogaard | 2001 | 299 | 35.50 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Josefine Paaske | 2002 | 285 | 36.05 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
35 | Julie Stampe | 2002 | 283 | 36.15 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
36 | Anne Føyn | 2002 | 282 | 36.19 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Victoria Kahr | 2001 | 278 | 36.36 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
38 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | 263 | 37.06 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
39 | Anna Fiedler | 2001 | 238 | 38.31 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
40 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 215 | 39.59 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Sofie Louise Nimb | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Thyra Jørgensen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 16:11 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 16:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Olsen | 1998 | 549 | 25.53 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 510 | 26.18 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | 504 | 26.28 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Philip Greve | 1998 | 501 | 26.32 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Langhorn | 1998 | 492 | 26.49 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
6 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 491 | 26.51 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Jonathan Kristensen | 1998 | 467 | 26.95 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Mathias Rysgaard | 1998 | 461 | 27.06 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 441 | 27.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 440 | 27.50 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Søren Villumsen | 1998 | 438 | 27.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Giano Grillo | 1998 | 431 | 27.69 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 419 | 27.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Toft | 1998 | 414 | 28.05 | ||||||
Holbæk Svømmeklub | ||||||||||
15 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 413 | 28.08 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 411 | 28.13 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Casper Wagner | 1998 | 409 | 28.18 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathias Wilquin | 1998 | 400 | 28.38 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Mads D. Kristensen | 1998 | 398 | 28.43 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Christian Kaul | 1998 | 395 | 28.51 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
21 | Mads Peter Hansen | 1998 | 394 | 28.53 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
22 | Thomas Bech | 1998 | 393 | 28.55 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
23 | Adam Hansen | 1998 | 386 | 28.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Benjamin D. Jensen | 1998 | 385 | 28.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 382 | 28.82 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
26 | Rune Dirk Willén | 1998 | 380 | 28.87 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mads Holm | 1998 | 361 | 29.38 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
28 | Martin Larsen | 1998 | 348 | 29.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Holger Boe Krogh | 1998 | 333 | 30.16 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | 470 | 26.89 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Eickhardt | 1999 | 457 | 27.14 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Anton Borring Andersen | 1999 | 451 | 27.27 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | 451 | 27.27 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johan Bragason | 1999 | 447 | 27.35 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | 442 | 27.45 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 430 | 27.71 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 421 | 27.91 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas K Larsen | 1999 | 417 | 27.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Carl Fabiansen | 1999 | 416 | 28.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 413 | 28.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marius Møldrup | 1999 | 410 | 28.15 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
13 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 406 | 28.23 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Oliver Broholm | 1999 | 401 | 28.36 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Oliver H. Andersen | 1999 | 393 | 28.55 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Martin Lindblad | 1999 | 384 | 28.76 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederik Lundgaard | 1999 | 378 | 28.92 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
18 | Thomas Christiansen | 1999 | 378 | 28.93 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
19 | Sebastian Tullberg | 2000 | 376 | 28.96 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emil Hedegaard | 1999 | 372 | 29.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Marcus Boesen | 1999 | 370 | 29.12 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | 361 | 29.37 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Daniel Starup Falck | 1999 | 358 | 29.46 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 354 | 29.55 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
25 | Alexander Sejthen | 1999 | 352 | 29.62 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | Frederik Weibel | 1999 | 351 | 29.63 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Jakob Knoblauch | 1999 | 350 | 29.66 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | 349 | 29.69 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
29 | Anton Ewald | 1999 | 348 | 29.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
30 | Jacob Gade Matthiesen | 1999 | 347 | 29.77 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
30 | Jakob Schmidt | 1999 | 347 | 29.77 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
32 | Frederik Weiss | 1999 | 344 | 29.83 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
33 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 344 | 29.84 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 343 | 29.87 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
35 | Jakob Kolberg | 2000 | 343 | 29.88 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
36 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 342 | 29.90 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
37 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 341 | 29.94 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 341 | 29.94 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
39 | Gustav Yde | 2000 | 338 | 30.02 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
40 | Lars Lyhne | 1999 | 337 | 30.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Magnus Stender Berg | 1999 | 337 | 30.05 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
42 | Marius Rasmussen | 1999 | 336 | 30.08 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
43 | Andreas Vestergaard | 1999 | 335 | 30.10 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
44 | Frederik Liljedahl | 1999 | 334 | 30.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
45 | Mikkel Halby | 1999 | 332 | 30.19 | ||||||
Holbæk Svømmeklub | ||||||||||
46 | Frederik Rindshøj | 1999 | 331 | 30.22 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
47 | Toke Michaelsen | 1999 | 331 | 30.24 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
48 | Markus Bøjsen | 1999 | 328 | 30.31 | ||||||
Holbæk Svømmeklub | ||||||||||
49 | William Textor Broch | 2001 | 328 | 30.33 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
50 | Frederik O. Møller | 1999 | 327 | 30.34 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
51 | Anders Sørensen | 1999 | 327 | 30.36 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
52 | Johan Wentorf | 1999 | 322 | 30.52 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
53 | Emil D. Nielsen | 1999 | 320 | 30.56 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
54 | Rasmus Steenberg | 2000 | 320 | 30.57 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
55 | Mads Fredbo | 1999 | 314 | 30.78 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
56 | Rares Oprescu | 1999 | 311 | 30.85 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
57 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 306 | 31.04 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
58 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 302 | 31.17 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
59 | Lukas Sieben | 1999 | 300 | 31.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
60 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 286 | 31.72 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
61 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 280 | 31.95 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
62 | Thor Dardecker | 1999 | 278 | 32.02 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
63 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 273 | 32.24 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
64 | Kasper Bitzer | 2000 | 265 | 32.56 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
65 | Mads Witthøft | 2000 | 214 | 34.98 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Albert Alexander John | 1999 | Akut syg | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 16:35 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 17, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Gentofte Piger 1 | 2000 | 464 | 5:00.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Nina Toft | 2000 | 37.03 | 1:15.56 | 1:15.56 | ||||||
Nikoline N. Norby | 2000 | 40.81 | 1:25.74 | 2:41.30 | ||||||
Cathrine Laura Holten | 2000 | 34.27 | 1:14.71 | 3:56.01 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 30.93 | 1:04.00 | 5:00.01 | ||||||
2 | Vat Copenhagen 1 | 0 | 454 | 5:02.11 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 36.68 | 1:17.21 | 1:17.21 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 37.66 | 1:20.97 | 2:38.18 | ||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 33.76 | 1:14.19 | 3:52.37 | ||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 33.29 | 1:09.74 | 5:02.11 | ||||||
3 | Triton Piger 1 | 2000 | 428 | 5:08.04 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 38.49 | 1:19.95 | 1:19.95 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 41.74 | 1:29.77 | 2:49.72 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 31.49 | 1:10.78 | 4:00.50 | ||||||
Victoria Bierre | 2000 | 31.06 | 1:07.54 | 5:08.04 | ||||||
4 | Køge Piger 1 | 0 | 423 | 5:09.22 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Samuel | 2000 | 37.42 | 1:17.36 | 1:17.36 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 38.00 | 1:22.98 | 2:40.34 | ||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 33.51 | 1:15.18 | 3:55.52 | ||||||
Mette Hegelund | 2000 | 35.64 | 1:13.70 | 5:09.22 | ||||||
5 | Hørsholm Piger | 2000 | 416 | 5:11.03 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Katrine Stampe | 2000 | 38.87 | 1:21.09 | 1:21.09 | ||||||
Julia Jønsson | 2000 | 40.33 | 1:25.64 | 2:46.73 | ||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 34.17 | 1:14.68 | 4:01.41 | ||||||
Cecilie Girke Christensen | 2000 | 32.47 | 1:09.62 | 5:11.03 | ||||||
6 | Kvik Piger | 0 | 394 | 5:16.69 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Sara Sylvest | 2000 | 36.35 | 1:14.73 | 1:14.73 | ||||||
Laura Andersen | 2001 | 42.70 | 1:31.05 | 2:45.78 | ||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 35.72 | 1:21.45 | 4:07.23 | ||||||
Maria Olsen | 2000 | 32.84 | 1:09.46 | 5:16.69 | ||||||
7 | Gi40Hermes Piger | 2000 | 388 | 5:18.34 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 39.16 | 1:19.82 | 1:19.82 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 43.48 | 1:32.84 | 2:52.66 | ||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 34.50 | 1:14.08 | 4:06.74 | ||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 34.07 | 1:11.60 | 5:18.34 | ||||||
8 | As Piger 1 | 0 | 377 | 5:21.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma A Andersen | 2000 | 39.59 | 1:20.99 | 1:20.99 | ||||||
Signe Rosendal | 2000 | 43.35 | 1:33.21 | 2:54.20 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 35.60 | 1:17.51 | 4:11.71 | ||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 33.53 | 1:09.75 | 5:21.46 | ||||||
9 | A6 Piger | 2000 | 376 | 5:21.70 | ||||||
A6 | ||||||||||
My Weitling | 2000 | 41.00 | 1:25.04 | 1:25.04 | ||||||
Mira Mass | 2000 | 41.12 | 1:29.87 | 2:54.91 | ||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 34.33 | 1:14.36 | 4:09.27 | ||||||
Amalie Mårtensson | 2000 | 33.61 | 1:12.43 | 5:21.70 | ||||||
10 | Sigma Piger 1 | 2000 | 366 | 5:24.63 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Camille Erichsen | 2001 | 39.09 | 1:20.36 | 1:20.36 | ||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 40.79 | 1:27.06 | 2:47.42 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 37.87 | 1:25.61 | 4:13.03 | ||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 33.91 | 1:11.60 | 5:24.63 | ||||||
11 | Gentofte Piger 2 | 2000 | 358 | 5:27.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Rosemarie Blicher | 2000 | 40.28 | 1:21.93 | 1:21.93 | ||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 40.35 | 1:27.28 | 2:49.21 | ||||||
Mathilde Nielsen | 2001 | 40.75 | 1:27.98 | 4:17.19 | ||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 33.56 | 1:09.87 | 5:27.06 | ||||||
12 | 1 Gti Piger | 0 | 355 | 5:27.93 | ||||||
GTI | ||||||||||
Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 40.42 | 1:23.12 | 1:23.12 | ||||||
Mette S. Køhler | 2001 | 44.66 | 1:35.13 | 2:58.25 | ||||||
Eva Olsen | 2000 | 33.23 | 1:14.11 | 4:12.36 | ||||||
Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 36.37 | 1:15.57 | 5:27.93 | ||||||
13 | Vat Copenhagen 2 | 0 | 336 | 5:34.12 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Josefine Nickelsen | 2001 | 1:16.27 | 1:27.33 | 1:27.33 | ||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 42.51 | 1:30.00 | 2:57.33 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 37.73 | 1:21.40 | 4:18.73 | ||||||
Monica Kristiansen | 2001 | 35.83 | 1:15.39 | 5:34.12 | ||||||
14 | As Piger 2 | 0 | 332 | 5:35.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 41.43 | 1:25.44 | 1:25.44 | ||||||
Camilla Strandqvist | 2000 | 43.01 | 1:31.39 | 2:56.83 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 39.84 | 1:28.96 | 4:25.79 | ||||||
Line Thomsen | 2000 | 33.08 | 1:09.67 | 5:35.46 | ||||||
15 | Hils Piger 1 | 2000 | 331 | 5:35.67 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Julie Højer Truelsen | 2000 | 39.89 | 1:23.79 | 1:23.79 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 45.00 | 1:33.25 | 2:57.04 | ||||||
Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 36.50 | 1:19.84 | 4:16.88 | ||||||
Sofia Rasmusen | 2001 | 36.64 | 1:18.79 | 5:35.67 | ||||||
16 | Sigma Piger 2 | 2000 | 326 | 5:37.53 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Thit Bondo | 2000 | 41.08 | 1:24.44 | 1:24.44 | ||||||
Camilla Taylor | 2000 | 44.31 | 1:34.45 | 2:58.89 | ||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 38.03 | ||||||||
Caroline Fritzböger | 2001 | 5:00.37 | 5:37.53 | 5:37.53 | ||||||
17 | Vest Chicks | 2000 | 318 | 5:40.19 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | 40.41 | 1:22.47 | 1:22.47 | ||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 47.34 | 1:39.20 | 3:01.67 | ||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 38.14 | 1:25.51 | 4:27.18 | ||||||
Sarah Missing | 2001 | 35.41 | 1:13.01 | 5:40.19 | ||||||
18 | Sto Piger 1 | 2000 | 315 | 5:41.34 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 39.75 | 1:21.52 | 1:21.52 | ||||||
Christine Nielsen | 2001 | 45.89 | 1:36.55 | 2:58.07 | ||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 40.12 | 1:28.29 | 4:26.36 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 35.29 | 1:14.98 | 5:41.34 | ||||||
19 | Ese Piger | 0 | 311 | 5:42.88 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Noa Turin | 2000 | 40.22 | 1:23.61 | 1:23.61 | ||||||
Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 40.21 | 1:27.53 | 2:51.14 | ||||||
Maria Møller Glargaard | 2001 | 41.16 | 1:32.55 | 4:23.69 | ||||||
Jannie Eickhardt | 2001 | 36.79 | 1:19.19 | 5:42.88 | ||||||
20 | Gsc Piger | 2000 | 286 | 5:52.27 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 41.81 | 1:26.41 | 1:26.41 | ||||||
Cathrine Rahbek | 2000 | 44.83 | 1:37.27 | 3:03.68 | ||||||
Marie-Louise Stentved | 2000 | 40.14 | 1:35.51 | 4:39.19 | ||||||
Amalie Drud Nielsen | 2000 | 34.09 | 1:13.08 | 5:52.27 | ||||||
21 | Lyngby Piger | 0 | 286 | 5:52.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Fraser | 2002 | 44.09 | 1:28.71 | 1:28.71 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 45.44 | 1:37.73 | 3:06.44 | ||||||
Line Fensten Jørgensen | 2000 | 40.81 | 1:32.24 | 4:38.68 | ||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 33.77 | 1:13.64 | 5:52.32 | ||||||
22 | Triton Piger 2 | 2000 | 280 | 5:55.04 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 40.08 | 1:23.12 | 1:23.12 | ||||||
Alberte Mammen | 2001 | 47.41 | 1:41.44 | 3:04.56 | ||||||
Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 45.75 | 1:36.71 | 4:41.27 | ||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 34.47 | 1:13.77 | 5:55.04 | ||||||
23 | Vat Copenhagen 3 | 0 | 277 | 5:56.33 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Emma Poulsen | 2001 | 42.21 | 1:27.14 | 1:27.14 | ||||||
Victoria Bülow | 2001 | 45.01 | 1:36.62 | 3:03.76 | ||||||
Victoria Vorm | 2001 | 40.51 | 1:32.51 | 4:36.27 | ||||||
Mathilde Laugesen | 2001 | 38.30 | 1:20.06 | 5:56.33 | ||||||
24 | 2 Gti Piger | 0 | 275 | 5:56.84 | ||||||
GTI | ||||||||||
Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 41.96 | 1:26.44 | 1:26.44 | ||||||
Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 49.47 | 1:46.37 | 3:12.81 | ||||||
Karoline Barrett | 2002 | 38.71 | 1:26.38 | 4:39.19 | ||||||
Emilie Larsen | 2001 | 37.09 | 1:17.65 | 5:56.84 | ||||||
25 | Køge Piger 2 | 0 | 273 | 5:58.12 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Josefine Paaske | 2002 | 42.84 | 1:28.69 | 1:28.69 | ||||||
Josefine Mølgaard | 2002 | 47.17 | 1:39.77 | 3:08.46 | ||||||
Emma Henriksen | 2001 | 41.08 | 1:29.30 | 4:37.76 | ||||||
Victoria Kahr | 2001 | 38.34 | 1:20.36 | 5:58.12 | ||||||
- | Sigma Piger 3 | 2000 | DSQ | tyvstart 3.sv | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Olivia Iris Ryding | 2001 | 42.80 | 1:27.97 | 1:27.97 | ||||||
- | Stv 2000 | 2000 | DSQ | tyvstart 3.sv | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 42.30 | 1:27.14 | 1:27.14 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 17:01 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 18, 4X100m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Ese Drenge 1 | 0 | 471 | 4:26.37 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 30.77 | 1:04.00 | 1:04.00 | ||||||
Kristian Hermiz | 1998 | 35.53 | 1:16.90 | 2:20.90 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 29.84 | 1:06.57 | 3:27.47 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 27.94 | 58.90 | 4:26.37 | ||||||
2 | Gi40Hermes Drenge | 1998 | 466 | 4:27.29 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Frederik Galving | 1998 | 31.83 | 1:06.07 | 1:06.07 | ||||||
Giano Grillo | 1998 | 35.68 | 1:17.36 | 2:23.43 | ||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 28.28 | 1:02.18 | 3:25.61 | ||||||
Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 28.59 | 1:01.68 | 4:27.29 | ||||||
3 | Farum Miniguns1 | 1998 | 466 | 4:27.45 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 34.31 | 1:10.32 | 1:10.32 | ||||||
Philip Greve | 1998 | 33.63 | 1:12.07 | 2:22.39 | ||||||
Daniel Christian | 1998 | 29.72 | 1:04.44 | 3:26.83 | ||||||
Thomas Bech | 1998 | 28.84 | 1:00.62 | 4:27.45 | ||||||
4 | Gsc Drenge | 1998 | 452 | 4:30.11 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
William Matras | 1998 | 32.68 | 1:07.30 | 1:07.30 | ||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 34.91 | 1:15.17 | 2:22.47 | ||||||
Anton Olsen | 1998 | 29.73 | 1:03.95 | 3:26.42 | ||||||
Asbjørn Lau Everland | 1999 | 30.06 | 1:03.69 | 4:30.11 | ||||||
5 | Stm Gangsters 1 | 2000 | 414 | 4:38.20 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 35.17 | 1:13.02 | 1:13.02 | ||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 37.92 | 1:22.21 | 2:35.23 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 29.86 | 1:04.81 | 3:40.04 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 27.94 | 58.16 | 4:38.20 | ||||||
6 | Mammut Drenge Kalundborg | 0 | 409 | 4:39.13 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 32.09 | 1:05.47 | 1:05.47 | ||||||
Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 36.93 | 1:19.42 | 2:24.89 | ||||||
Mads Peter Hansen | 1998 | 31.66 | 1:11.89 | 3:36.78 | ||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 29.40 | 1:02.35 | 4:39.13 | ||||||
7 | As Drenge 1 | 0 | 396 | 4:42.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lars Lyhne | 1999 | 36.07 | 1:14.81 | 1:14.81 | ||||||
Sebastian Reese | 1998 | 35.61 | 1:18.38 | 2:33.19 | ||||||
Søren Villumsen | 1998 | 31.32 | 1:08.72 | 3:41.91 | ||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 28.86 | 1:00.29 | 4:42.20 | ||||||
8 | Sigma Drenge 1 | 1998 | 387 | 4:44.55 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Mads Keis Jepsen | 1998 | 35.32 | 1:13.66 | 1:13.66 | ||||||
Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 39.22 | 1:25.83 | 2:39.49 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 29.57 | 1:04.26 | 3:43.75 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 29.16 | 1:00.80 | 4:44.55 | ||||||
9 | Vat Copenhagen 1 | 0 | 385 | 4:44.95 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Johan Bragason | 1999 | 35.49 | 1:13.33 | 1:13.33 | ||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 38.30 | 1:23.98 | 2:37.31 | ||||||
Marcus Dan Hansen | 1999 | 29.91 | 1:05.75 | 3:43.06 | ||||||
Marius Møldrup | 1999 | 29.59 | 1:01.89 | 4:44.95 | ||||||
10 | Lyngby Drenge 1 | 0 | 384 | 4:45.24 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 33.59 | 1:09.26 | 1:09.26 | ||||||
Christoffer Børling | 1998 | 37.91 | 1:23.37 | 2:32.63 | ||||||
Tobias Fournais | 1998 | 31.94 | 1:11.73 | 3:44.36 | ||||||
Carl Fabiansen | 1999 | 28.93 | 1:00.88 | 4:45.24 | ||||||
11 | Gentofte Drenge 1 | 1999 | 371 | 4:48.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 32.17 | 1:05.98 | 1:05.98 | ||||||
Jakob Sixten Soja | 1999 | 41.91 | 1:28.92 | 2:34.90 | ||||||
Frederik O. Møller | 1999 | 32.79 | 1:12.26 | 3:47.16 | ||||||
Adam Hansen | 1998 | 29.33 | 1:01.24 | 4:48.40 | ||||||
12 | Ese Drenge 2 | 0 | 361 | 4:51.03 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Christian Kaul | 1998 | 35.44 | 1:14.04 | 1:14.04 | ||||||
Rares Oprescu | 1999 | 38.59 | 1:24.99 | 2:39.03 | ||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 30.78 | 1:08.47 | 3:47.50 | ||||||
Nicolai Grene | 1998 | 30.59 | 1:03.53 | 4:51.03 | ||||||
13 | Køge Drenge | 0 | 360 | 4:51.27 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Casper Wagner | 1998 | 35.99 | 1:14.26 | 1:14.26 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 38.11 | 1:23.00 | 2:37.26 | ||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 31.68 | 1:11.24 | 3:48.50 | ||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 29.58 | 1:02.77 | 4:51.27 | ||||||
14 | Hørsholm Drenge | 1999 | 334 | 4:58.65 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Alexander Sejthen | 1999 | 37.81 | 1:17.93 | 1:17.93 | ||||||
Philip Schiøtz | 1999 | 41.20 | 1:27.80 | 2:45.73 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 30.30 | 1:04.97 | 3:50.70 | ||||||
Jakob Kolberg | 2000 | 32.43 | 1:07.95 | 4:58.65 | ||||||
15 | Farum Miniguns2 | 1998 | 334 | 4:58.67 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Malthe Letting | 2001 | 38.41 | 1:20.11 | 1:20.11 | ||||||
Magnus Grundesen | 1998 | 43.05 | 1:28.87 | 2:48.98 | ||||||
Mads Jørner | 1998 | 29.54 | 1:05.29 | 3:54.27 | ||||||
Christian Sejr Aagaard | 1998 | 31.11 | 1:04.40 | 4:58.67 | ||||||
16 | Agf Drenge 18 | 0 | 334 | 4:58.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 35.26 | 1:11.94 | 1:11.94 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 35.43 | 1:16.61 | 2:28.55 | ||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 39.24 | 1:23.62 | 3:52.17 | ||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 31.22 | 1:06.59 | 4:58.76 | ||||||
17 | Triton Drenge | 1998 | 333 | 4:58.90 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 36.68 | 1:17.23 | 1:17.23 | ||||||
Jacob Friland | 1999 | 42.16 | 1:32.33 | 2:49.56 | ||||||
Johan Müller | 1998 | 29.23 | 1:03.23 | 3:52.79 | ||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 31.72 | 1:06.11 | 4:58.90 | ||||||
18 | Hils Drenge 1 | 1999 | 318 | 5:03.63 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Weibel | 1999 | 35.77 | 1:14.35 | 1:14.35 | ||||||
Thomas Engdal | 1998 | 40.85 | 1:26.88 | 2:41.23 | ||||||
Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 35.58 | 1:19.75 | 4:00.98 | ||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 29.48 | 1:02.65 | 5:03.63 | ||||||
19 | Vest Tågehorn | 1998 | 315 | 5:04.71 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Kenneth Abcell | 1998 | 37.21 | 1:16.61 | 1:16.61 | ||||||
Mathias Wilquin | 1998 | 37.42 | 1:19.05 | 2:35.66 | ||||||
Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 36.82 | 1:20.70 | 3:56.36 | ||||||
Casper Davidsen | 1999 | 32.54 | 1:08.35 | 5:04.71 | ||||||
20 | Vat Copenhagen 2 | 0 | 305 | 5:07.95 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 38.51 | 1:19.74 | 1:19.74 | ||||||
Kasper Holst Hansen | 1998 | 38.19 | 1:22.66 | 2:42.40 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 33.48 | 1:17.75 | 4:00.15 | ||||||
Mathias I. Kristiansen | 1999 | 31.62 | 1:07.80 | 5:07.95 | ||||||
21 | Horsens Drenge 1 | 0 | 290 | 5:13.04 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Sander Schmidt | 1999 | 36.62 | 1:14.87 | 1:14.87 | ||||||
Morten Frederiksen | 1998 | 37.60 | 1:20.57 | 2:35.44 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 40.38 | 1:27.61 | 4:03.05 | ||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | 33.66 | 1:09.99 | 5:13.04 | ||||||
22 | Haderslev Drenge | 1998 | 278 | 5:17.61 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 37.65 | 1:18.03 | 1:18.03 | ||||||
Magnus Stender Berg | 1999 | 46.83 | 1:40.89 | 2:58.92 | ||||||
Rune Holm Skovby | 1998 | 34.08 | 1:11.17 | 4:10.09 | ||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 31.39 | 1:07.52 | 5:17.61 | ||||||
23 | Lyngby Drenge 2 | 0 | 262 | 5:23.92 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 38.77 | 1:19.61 | 1:19.61 | ||||||
Lukas Sieben | 1999 | 42.12 | 1:31.49 | 2:51.10 | ||||||
Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 37.40 | 1:24.64 | 4:15.74 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 31.33 | 1:08.18 | 5:23.92 | ||||||
- | Gentofte Drenge 2 | 1999 | Akut syg | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Albert Alexander John | 1999 | |||||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | |||||||||
Frederik Weiss | 1999 | |||||||||
Anton Ewald | 1999 | |||||||||
- | Kvik Drenge | 0 | DSQ | armf u vand afs fly | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 35.20 | 1:11.32 | 1:11.32 | ||||||
- | Stv 1998 | 1998 | DSQ | tyvstart 4.sv | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | 35.82 | 1:15.83 | 1:15.83 | ||||||
- | Vat Copenhagen 3 | 0 | DSQ | tyvstart 2.sv | ||||||
VAT København | ||||||||||
Anders Sørensen | 1999 | 38.41 | 1:19.66 | 1:19.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 17:34 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 19, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Ese Drenge 1 | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 8:45.00 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 1:03.37 | 2:14.26 | 2:14.26 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 1:02.66 | 2:11.37 | 4:25.63 | ||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 1:03.73 | 2:13.50 | 6:39.13 | ||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 1:00.59 | 2:05.87 | 8:45.00 | ||||||
2 | Sigma Drenge 1 | 1998 | SIGMA Nordsjælland | 8:47.51 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 1:00.47 | 2:04.91 | 2:04.91 | ||||||
Mads Keis Jepsen | 1998 | 1:02.57 | 2:14.95 | 4:19.86 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 1:05.70 | 2:16.98 | 6:36.84 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 1:03.90 | 2:10.67 | 8:47.51 | ||||||
3 | Gsc Drenge | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 8:57.91 | ||||||
William Matras | 1998 | 1:02.23 | 2:11.35 | 2:11.35 | ||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 1:07.54 | 2:21.58 | 4:32.93 | ||||||
Asbjørn Lau Everland | 1999 | 1:05.53 | 2:17.77 | 6:50.70 | ||||||
Anton Olsen | 1998 | 59.81 | 2:07.21 | 8:57.91 | ||||||
4 | As Drenge 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 9:00.92 | ||||||
Sebastian Reese | 1998 | 1:04.89 | 2:16.10 | 2:16.10 | ||||||
Martin Larsen | 1998 | 1:06.09 | 2:18.36 | 4:34.46 | ||||||
Søren Villumsen | 1998 | 1:05.58 | 2:14.68 | 6:49.14 | ||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 1:02.84 | 2:11.78 | 9:00.92 | ||||||
5 | Køge Drenge | 0 | Køge Svømmeklub | 9:02.07 | ||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 1:03.93 | 2:14.90 | 2:14.90 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 1:06.85 | 2:14.10 | 4:29.00 | ||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 1:05.21 | 2:17.63 | 6:46.63 | ||||||
Casper Wagner | 1998 | 1:03.19 | 2:15.44 | 9:02.07 | ||||||
6 | Agf Drenge 19 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 9:17.34 | ||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 1:07.29 | 2:19.00 | 2:19.00 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 1:04.58 | 2:15.94 | 4:34.94 | ||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 1:12.30 | 2:27.80 | 7:02.74 | ||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 1:03.88 | 2:14.60 | 9:17.34 | ||||||
7 | Ese Drenge 2 | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 9:22.96 | ||||||
Nicolai Grene | 1998 | 1:06.60 | 2:17.04 | 2:17.04 | ||||||
Kristian Hermiz | 1998 | 1:06.05 | 2:21.85 | 4:38.89 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 1:06.86 | 2:21.56 | 7:00.45 | ||||||
Christian Kaul | 1998 | 1:05.43 | 2:22.51 | 9:22.96 | ||||||
8 | Kvik Drenge | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:25.87 | ||||||
Thor Hvid Ulrich | 1999 | 1:07.32 | 2:22.40 | 2:22.40 | ||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 1:04.86 | 2:16.64 | 4:39.04 | ||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 1:08.61 | 2:22.79 | 7:01.83 | ||||||
Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 1:08.49 | 2:24.04 | 9:25.87 | ||||||
9 | Hils Drenge 1 | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 9:27.55 | ||||||
Thomas Engdal | 1998 | 1:06.61 | 2:21.03 | 2:21.03 | ||||||
Frederik Weibel | 1999 | 1:09.98 | 2:22.82 | 4:43.85 | ||||||
Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 1:09.38 | 2:25.83 | 7:09.68 | ||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 1:06.08 | 2:17.87 | 9:27.55 | ||||||
10 | Stm Gangsters 1 | 2000 | Swim Team Midtjylland | 9:29.10 | ||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 1:07.03 | 2:22.45 | 2:22.45 | ||||||
Sebastian Lodahl | 1999 | 1:08.17 | 2:23.05 | 4:45.50 | ||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 1:10.28 | 2:26.35 | 7:11.85 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 1:06.45 | 2:17.25 | 9:29.10 | ||||||
11 | Farum Miniguns2 | 1998 | Farum Svømmeklub | 9:40.06 | ||||||
Christian Sejr Aagaard | 1998 | 1:07.83 | 2:21.57 | 2:21.57 | ||||||
Mads Jørner | 1998 | 1:07.34 | 2:19.55 | 4:41.12 | ||||||
Malthe Letting | 2001 | 1:15.77 | 2:37.51 | 7:18.63 | ||||||
Magnus Grundesen | 1998 | 1:07.20 | 2:21.43 | 9:40.06 | ||||||
12 | Lyngby Drenge 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 9:43.73 | ||||||
Carl Fabiansen | 1999 | 1:04.04 | 2:16.18 | 2:16.18 | ||||||
Tobias Fournais | 1998 | 1:08.08 | 2:21.48 | 4:37.66 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 1:12.04 | 2:32.71 | 7:10.37 | ||||||
Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 1:12.65 | 2:33.36 | 9:43.73 | ||||||
13 | Vat Copenhagen 2 | 0 | VAT København | 9:52.12 | ||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 1:11.93 | 2:29.84 | 2:29.84 | ||||||
Kasper Holst Hansen | 1998 | 1:08.10 | 2:21.81 | 4:51.65 | ||||||
Mathias I. Kristiansen | 1999 | 1:11.20 | 2:31.25 | 7:22.90 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 1:12.78 | 2:29.22 | 9:52.12 | ||||||
14 | Vest Tågehorn | 1998 | Vest-Brøndby | 9:54.81 | ||||||
Kenneth Abcell | 1998 | 1:09.35 | 2:26.97 | 2:26.97 | ||||||
Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 1:16.26 | 2:36.55 | 5:03.52 | ||||||
Casper Davidsen | 1999 | 1:11.31 | 2:27.58 | 7:31.10 | ||||||
Mathias Wilquin | 1998 | 1:08.18 | 2:23.71 | 9:54.81 | ||||||
15 | Vat Copenhagen 3 | 0 | VAT København | 10:23.24 | ||||||
Anders Sørensen | 1999 | 1:14.67 | 2:38.03 | 2:38.03 | ||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 1:12.27 | 2:29.46 | 5:07.49 | ||||||
Mads Skøde Hansen | 1999 | 1:16.76 | 2:36.04 | 7:43.53 | ||||||
Valdemar Mariegaard | 1999 | 1:18.08 | 2:39.71 | 10:23.24 | ||||||
- | Farum Miniguns1 | 1998 | Farum Svømmeklub | DSQ | tyvstart 3.sv | |||||
Daniel Christian | 1998 | 1:01.56 | 2:06.88 | 2:06.88 | ||||||
Philip Greve | 1998 | 4:14.76 | ||||||||
- | Horsens Drenge 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | DSQ | forkert rækkefølge | |||||
Sander Schmidt | 1999 | 1:06.94 | 2:21.32 | |||||||
- | Vat Copenhagen 1 | 0 | VAT København | DSQ | tyvstart 4,sv | |||||
Marcus Dan Hansen | 1999 | 1:03.12 | 2:10.60 | 2:10.60 | ||||||
Johan Bragason | 1999 | 1:05.29 | 4:24.35 | |||||||
Marius Møldrup | 1999 | 6:36.73 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 10:38 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 20, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Gentofte Piger 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 9:36.13 | ||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 1:11.17 | 2:25.79 | 2:25.79 | ||||||
Nina Toft | 2000 | 1:10.41 | 2:28.82 | 4:54.61 | ||||||
Cathrine Laura Holten | 2000 | 1:09.08 | 2:22.98 | 7:17.59 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 1:07.24 | 2:18.54 | 9:36.13 | ||||||
2 | Triton Piger 1 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 10:00.04 | ||||||
Victoria Bierre | 2000 | 1:11.71 | 2:26.83 | 2:26.83 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 1:14.66 | 2:36.42 | 5:03.25 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 1:07.09 | 2:20.70 | 7:23.95 | ||||||
Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 1:16.07 | 2:36.09 | 10:00.04 | ||||||
3 | Gi40Hermes Piger | 2000 | GI-40 Hermes | 10:02.15 | ||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 1:13.52 | 2:31.88 | 2:31.88 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 1:16.12 | 2:37.66 | 5:09.54 | ||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 1:13.05 | 2:30.68 | 7:40.22 | ||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 1:10.56 | 2:21.93 | 10:02.15 | ||||||
4 | Sigma Piger 1 | 2000 | SIGMA Nordsjælland | 10:03.16 | ||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 1:14.15 | 2:29.22 | 2:29.22 | ||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 1:10.65 | 2:28.62 | 4:57.84 | ||||||
Camille Erichsen | 2001 | 1:16.20 | 2:35.78 | 7:33.62 | ||||||
Camilla Taylor | 2000 | 1:12.19 | 2:29.54 | 10:03.16 | ||||||
5 | Hørsholm Piger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 10:06.12 | ||||||
Julia Jønsson | 2000 | 1:11.56 | 2:31.37 | 2:31.37 | ||||||
Cecilie Girke Christensen | 2000 | 1:12.49 | 2:33.61 | 5:04.98 | ||||||
Natasja Kepp | 2000 | 1:15.11 | 2:35.16 | 7:40.14 | ||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 1:08.61 | 2:25.98 | 10:06.12 | ||||||
6 | Kvik Piger | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 10:09.02 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 1:09.58 | 2:22.72 | 2:22.72 | ||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 1:14.93 | 2:36.74 | 4:59.46 | ||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 1:13.17 | 2:32.62 | 7:32.08 | ||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 1:14.82 | 2:36.94 | 10:09.02 | ||||||
7 | 1 Gti Piger | 0 | GTI | 10:17.02 | ||||||
Eva Olsen | 2000 | 1:10.21 | 2:24.59 | 2:24.59 | ||||||
Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 1:17.49 | 2:37.08 | 5:01.67 | ||||||
Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 1:15.77 | 2:38.94 | 7:40.61 | ||||||
Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 1:16.74 | 2:36.41 | 10:17.02 | ||||||
8 | Gentofte Piger 2 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 10:19.06 | ||||||
Rosemarie Blicher | 2000 | 1:12.58 | 2:32.15 | 2:32.15 | ||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 1:13.18 | 2:33.12 | 5:05.27 | ||||||
Mathilde Nielsen | 2001 | 1:15.18 | 2:36.46 | 7:41.73 | ||||||
Nikoline N. Norby | 2000 | 1:16.98 | 2:37.33 | 10:19.06 | ||||||
9 | Køge Piger 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 10:22.09 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 1:11.90 | 2:29.83 | 2:29.83 | ||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 1:14.41 | 2:37.58 | 5:07.41 | ||||||
Caroline Samuel | 2000 | 1:12.20 | 2:33.62 | 7:41.03 | ||||||
Emma Henriksen | 2001 | 1:17.14 | 2:41.06 | 10:22.09 | ||||||
10 | Sigma Piger 2 | 2000 | SIGMA Nordsjælland | 10:29.98 | ||||||
Caroline Fritzböger | 2001 | 1:13.26 | 2:35.37 | 2:35.37 | ||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 1:15.41 | 2:38.05 | 5:13.42 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 1:15.45 | 2:36.98 | 7:50.40 | ||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 1:18.60 | 2:39.58 | 10:29.98 | ||||||
11 | As Piger 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 10:43.72 | ||||||
Line Thomsen | 2000 | 1:15.83 | 2:40.21 | 2:40.21 | ||||||
Emma A Andersen | 2000 | 1:16.06 | 2:37.60 | 5:17.81 | ||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 1:20.85 | 2:49.01 | 8:06.82 | ||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 1:14.04 | 2:36.90 | 10:43.72 | ||||||
12 | Gsc Piger | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 10:46.39 | ||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 1:18.78 | 2:45.02 | 2:45.02 | ||||||
Amalie Drud Nielsen | 2000 | 1:15.02 | 2:39.46 | 5:24.48 | ||||||
Cathrine Rahbek | 2000 | 1:19.78 | 2:55.02 | 8:19.50 | ||||||
Marie-Louise Stentved | 2000 | 1:11.37 | 2:26.89 | 10:46.39 | ||||||
13 | Vest Chicks | 2000 | Vest-Brøndby | 10:54.41 | ||||||
Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | 1:20.47 | 2:42.94 | 2:42.94 | ||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 1:17.91 | 2:41.23 | 5:24.17 | ||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 1:25.01 | 2:53.54 | 8:17.71 | ||||||
Sarah Missing | 2001 | 1:15.42 | 2:36.70 | 10:54.41 | ||||||
14 | Lyngby Piger | 0 | Lyngby Svømmeklub | 11:11.33 | ||||||
Line Fensten Jørgensen | 2000 | 1:19.86 | 2:44.73 | 2:44.73 | ||||||
Caroline Fraser | 2002 | 1:26.44 | 2:57.72 | 5:42.45 | ||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 1:15.43 | 2:41.79 | 8:24.24 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 1:18.81 | 2:47.09 | 11:11.33 | ||||||
15 | 2 Gti Piger | 0 | GTI | 11:13.34 | ||||||
Emilie Larsen | 2001 | 1:22.60 | 2:50.69 | 2:50.69 | ||||||
Karoline Barrett | 2002 | 1:22.72 | 2:48.23 | 5:38.92 | ||||||
Mette S. Køhler | 2001 | 1:24.83 | 2:53.31 | 8:32.23 | ||||||
Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 1:18.71 | 2:41.11 | 11:13.34 | ||||||
16 | Sto Piger 1 | 2000 | Swim Team Odense | 11:17.99 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 1:17.26 | 2:39.19 | 2:39.19 | ||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 1:18.18 | 2:43.07 | 5:22.26 | ||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 1:22.55 | 2:50.14 | 8:12.40 | ||||||
Sarah Emilie Praëm | 2001 | 1:30.63 | 3:05.59 | 11:17.99 | ||||||
17 | Køge Piger 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 11:30.97 | ||||||
Victoria Kahr | 2001 | 1:23.42 | 2:49.19 | 2:49.19 | ||||||
Mette Hegelund | 2000 | 1:20.28 | 2:46.59 | 5:35.78 | ||||||
Josefine Mølgaard | 2002 | 1:26.64 | 2:57.44 | 8:33.22 | ||||||
Josefine Paaske | 2002 | 1:25.55 | 2:57.75 | 11:30.97 | ||||||
18 | Triton Piger 2 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 11:39.43 | ||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 1:18.13 | 2:41.74 | 2:41.74 | ||||||
Alberte Mammen | 2001 | 1:24.36 | 2:54.64 | 5:36.38 | ||||||
Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 1:26.13 | 2:57.27 | 8:33.65 | ||||||
Line Strandby | 2001 | 1:30.71 | 3:05.78 | 11:39.43 | ||||||
19 | As Piger 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 11:41.05 | ||||||
Camilla Strandqvist | 2000 | 1:20.98 | 2:52.34 | 2:52.34 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 1:22.66 | 2:53.74 | 5:46.08 | ||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 1:24.51 | 2:55.82 | 8:41.90 | ||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 1:26.96 | 2:59.15 | 11:41.05 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 11:12 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Christian | 1998 | 556 | 29.74 | 1:07.23 | 1:47.18 | 2:18.66 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 539 | 30.32 | 1:06.39 | 1:47.57 | 2:20.05 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 526 | 29.75 | 1:07.39 | 1:49.84 | 2:21.18 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Fallesen | 1998 | 510 | 29.25 | 1:06.76 | 1:50.61 | 2:22.65 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Rysgaard | 1998 | 491 | 30.68 | 1:07.76 | 1:50.09 | 2:24.50 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Philip Greve | 1998 | 490 | 31.34 | 1:08.96 | 1:49.42 | 2:24.60 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Christian Sandager | 1998 | 467 | 29.66 | 1:07.49 | 1:52.24 | 2:26.95 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Malthe Bøg | 1998 | 464 | 30.42 | 1:09.08 | 1:51.41 | 2:27.21 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 461 | 33.13 | 1:09.44 | 1:52.02 | 2:27.60 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Bjørn Hansen | 1998 | 452 | 32.54 | 1:11.59 | 1:56.01 | 2:28.53 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Sebastian Langhorn | 1998 | 438 | 30.46 | 1:10.53 | 1:55.19 | 2:30.09 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
12 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 432 | 32.16 | 1:11.49 | 1:55.73 | 2:30.83 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 425 | 33.09 | 1:13.25 | 1:57.95 | 2:31.57 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Frederik Jessen | 1998 | 424 | 33.77 | 1:12.23 | 1:57.62 | 2:31.76 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Søren Villumsen | 1998 | 411 | 31.17 | 1:11.58 | 1:58.34 | 2:33.38 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Giano Grillo | 1998 | 409 | 33.15 | 1:12.91 | 1:58.40 | 2:33.60 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | William Matras | 1998 | 408 | 33.63 | 1:12.96 | 1:58.04 | 2:33.66 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Kristian Svenstrup | 1998 | 402 | 33.02 | 1:11.64 | 1:58.78 | 2:34.47 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 389 | 32.68 | 1:14.48 | 1:58.53 | 2:36.22 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 385 | 32.75 | 1:13.87 | 2:00.98 | 2:36.71 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
21 | Kristian Hermiz | 1998 | 355 | 33.79 | 1:17.83 | 2:04.08 | 2:41.02 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
22 | Rune Holm Skovby | 1998 | 340 | 34.17 | 1:18.15 | 2:08.76 | 2:43.26 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
23 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 340 | 35.45 | 1:20.60 | 2:05.59 | 2:43.33 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 336 | 39.29 | 1:19.14 | 2:07.73 | 2:43.93 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Kasper Holst Hansen | 1998 | 323 | 36.45 | 1:22.16 | 2:08.79 | 2:46.08 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
26 | Christoffer Børling | 1998 | 280 | 34.41 | 1:20.76 | 2:09.61 | 2:54.24 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 514 | 30.28 | 1:08.19 | 1:49.33 | 2:22.30 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 468 | 32.22 | 1:09.45 | 1:52.31 | 2:26.84 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 452 | 33.23 | 1:09.75 | 1:56.52 | 2:28.51 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Casper Eickhardt | 1999 | 444 | 30.54 | 1:09.39 | 1:54.91 | 2:29.48 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Jonas Hyllested | 1999 | 436 | 32.73 | 1:13.14 | 1:54.25 | 2:30.39 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Magnus B. Høgild | 1999 | 398 | 33.19 | 1:14.67 | 2:01.07 | 2:35.01 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marius Møldrup | 1999 | 391 | 32.99 | 1:14.87 | 2:01.92 | 2:35.96 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
8 | Christian Andersen | 1999 | 390 | 33.53 | 1:14.98 | 2:01.44 | 2:36.06 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Magnus Carstensen | 1999 | 378 | 32.86 | 1:14.90 | 2:02.23 | 2:37.69 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 373 | 33.04 | 1:14.06 | 2:01.45 | 2:38.31 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 372 | 34.60 | 1:16.05 | 2:02.02 | 2:38.57 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Oliver H. Andersen | 1999 | 369 | 34.80 | 1:15.73 | 2:03.10 | 2:39.00 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 360 | 33.28 | 1:13.95 | 2:03.55 | 2:40.21 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 356 | 35.64 | 1:19.11 | 2:04.86 | 2:40.87 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 355 | 35.05 | 1:16.94 | 2:05.20 | 2:40.95 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 355 | 33.80 | 1:17.39 | 2:05.05 | 2:41.05 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Oliver Broholm | 1999 | 354 | 36.08 | 1:18.16 | 2:05.97 | 2:41.10 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Toke Michaelsen | 1999 | 354 | 34.33 | 1:18.06 | 2:03.11 | 2:41.12 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 354 | 36.16 | 1:16.58 | 2:03.53 | 2:41.20 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
20 | Jakob Knoblauch | 1999 | 353 | 36.36 | 1:14.49 | 2:05.04 | 2:41.36 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | 352 | 33.01 | 1:15.80 | 2:06.43 | 2:41.50 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
22 | Alexander Jensen | 1999 | 352 | 35.25 | 1:15.42 | 2:03.82 | 2:41.53 | |||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Andreas Hansen | 2000 | 349 | 33.78 | 1:16.61 | 2:07.22 | 2:41.97 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Johan Wentorf | 1999 | 348 | 34.50 | 1:18.00 | 2:06.64 | 2:42.14 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
25 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 345 | 34.98 | 1:17.39 | 2:05.44 | 2:42.60 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Philip Schiøtz | 1999 | 338 | 36.23 | 1:20.99 | 2:04.56 | 2:43.66 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Alexander Sejthen | 1999 | 336 | 35.57 | 1:18.19 | 2:07.28 | 2:43.99 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Frederik Rindshøj | 1999 | 336 | 35.97 | 1:18.34 | 2:07.28 | 2:44.02 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
29 | Casper Davidsen | 1999 | 332 | 34.82 | 1:19.14 | 2:05.45 | 2:44.57 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 329 | 34.53 | 1:20.13 | 2:09.53 | 2:45.20 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Rares Oprescu | 1999 | 326 | 35.32 | 1:20.26 | 2:09.06 | 2:45.61 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
32 | Andreas Vestergaard | 1999 | 324 | 36.24 | 1:17.24 | 2:07.99 | 2:46.06 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
33 | Lukas Sieben | 1999 | 323 | 34.62 | 1:17.57 | 2:07.72 | 2:46.09 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
34 | Alexander Eggers | 1999 | 321 | 37.44 | 1:20.86 | 2:09.26 | 2:46.44 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Nikolai Hougaard | 1999 | 321 | 36.62 | 1:19.71 | 2:09.80 | 2:46.57 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
36 | Frederik Weiss | 1999 | 320 | 34.08 | 1:19.93 | 2:09.24 | 2:46.74 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
37 | Andreas K Larsen | 1999 | 318 | 36.73 | 1:21.07 | 2:12.70 | 2:46.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Emil Parnel | 1999 | 318 | 35.30 | 1:20.59 | 2:09.28 | 2:47.00 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
39 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 317 | 33.94 | 1:17.07 | 2:11.74 | 2:47.19 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
40 | Mikkel Salmansen | 2000 | 317 | 36.95 | 1:20.23 | 2:09.01 | 2:47.23 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
41 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 313 | 37.37 | 1:20.88 | 2:09.69 | 2:47.89 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
42 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 313 | 36.07 | 1:21.15 | 2:10.32 | 2:47.94 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
43 | Frederik O. Møller | 1999 | 312 | 34.29 | 1:19.11 | 2:12.71 | 2:48.01 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
44 | André Ballerini | 1999 | 312 | 36.18 | 1:21.75 | 2:09.77 | 2:48.09 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
45 | Jakob Sixten Soja | 1999 | 311 | 39.25 | 1:24.68 | 2:11.51 | 2:48.20 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
46 | Markus Bøjsen | 1999 | 310 | 35.18 | 1:17.85 | 2:09.61 | 2:48.44 | |||
Holbæk Svømmeklub | ||||||||||
47 | Bjørn Dorph-Petersen | 1999 | 306 | 37.35 | 1:22.54 | 2:10.00 | 2:49.09 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
48 | Jakob Juul | 2000 | 305 | 34.83 | 1:20.56 | 2:12.54 | 2:49.32 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
49 | Simeon Franow | 2000 | 303 | 38.49 | 1:22.05 | 2:10.10 | 2:49.71 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
50 | Christian Rasmussen | 2000 | 302 | 38.21 | 1:21.76 | 2:12.26 | 2:49.95 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
51 | Emil Johansen | 1999 | 297 | 38.15 | 1:21.58 | 2:10.47 | 2:50.79 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
52 | Frederik Liljedahl | 1999 | 297 | 38.56 | 1:24.86 | 2:14.92 | 2:50.95 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
53 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 295 | 36.85 | 1:21.99 | 2:12.92 | 2:51.22 | |||
Odder IGF | ||||||||||
54 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 291 | 38.49 | 1:24.31 | 2:14.19 | 2:52.09 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
55 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 287 | 37.04 | 1:22.79 | 2:14.20 | 2:52.77 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
56 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 273 | 39.48 | 1:24.41 | 2:16.77 | 2:55.71 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
57 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 236 | 39.70 | 1:23.99 | 2:23.58 | 3:04.48 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 12:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | 549 | 33.40 | 1:13.56 | 1:59.54 | 2:34.05 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 542 | 34.60 | 1:12.83 | 2:00.33 | 2:34.72 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
3 | Eva Olsen | 2000 | 498 | 33.11 | 1:15.06 | 2:02.37 | 2:39.19 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
4 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 472 | 37.73 | 1:19.90 | 2:05.48 | 2:42.02 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 472 | 34.91 | 1:15.38 | 2:04.00 | 2:42.05 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 470 | 32.67 | 1:17.17 | 2:04.51 | 2:42.29 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Melanie Degner | 2000 | 452 | 36.46 | 1:22.05 | 2:06.02 | 2:44.42 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julia Jønsson | 2000 | 445 | 35.46 | 1:16.86 | 2:04.84 | 2:45.25 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Mira Mass | 2000 | 438 | 35.39 | 1:20.36 | 2:07.52 | 2:46.09 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Samuel | 2000 | 434 | 35.66 | 1:19.11 | 2:08.08 | 2:46.64 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 426 | 35.62 | 1:21.16 | 2:10.99 | 2:47.67 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Frederikke Mertins | 2000 | 418 | 36.53 | 1:18.88 | 2:06.89 | 2:48.76 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 417 | 36.87 | 1:21.65 | 2:09.38 | 2:48.79 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cecilie Wiuff | 2000 | 392 | 36.60 | 1:18.05 | 2:12.69 | 2:52.33 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
15 | Kristine Lønne | 2000 | 389 | 38.32 | 1:23.14 | 2:15.45 | 2:52.77 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 377 | 39.08 | 1:22.79 | 2:17.15 | 2:54.56 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 375 | 39.59 | 1:24.59 | 2:15.88 | 2:54.93 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Nicole Bennetsen | 2000 | 370 | 39.47 | 1:27.27 | 2:15.21 | 2:55.71 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Johanna Berthelsen | 2000 | 363 | 38.12 | 1:25.79 | 2:14.72 | 2:56.84 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Freja A. Skov | 2000 | 351 | 39.60 | 1:26.69 | 2:18.92 | 2:58.80 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Rosemarie Blicher | 2000 | 346 | 41.67 | 1:25.72 | 2:19.34 | 2:59.67 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Smilla Lyhne | 2000 | 345 | 38.67 | 1:25.82 | 2:19.16 | 2:59.89 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 338 | 40.15 | 1:25.86 | 2:19.03 | 3:01.11 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
24 | Maria M. Porsmose | 2000 | 319 | 43.62 | 1:27.68 | 2:21.48 | 3:04.61 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 316 | 38.78 | 1:23.64 | 2:19.46 | 3:05.14 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 307 | 43.37 | 1:29.78 | 2:23.31 | 3:06.95 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 300 | 41.47 | 1:31.30 | 2:26.22 | 3:08.42 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Line Refsgaard | 2000 | 298 | 44.39 | 1:35.27 | 2:26.34 | 3:08.79 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Stella Krogh Lund | 2000 | 279 | 46.82 | 1:39.74 | 2:27.36 | 3:13.04 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
30 | Cathrine Rahbek | 2000 | 264 | 43.57 | 1:36.91 | 2:32.27 | 3:16.74 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Sara Tang-Holbek | 2000 | DSQ | ryg afslut på mave | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 416 | 36.36 | 1:20.81 | 2:10.13 | 2:49.04 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 415 | 37.38 | 1:22.50 | 2:13.85 | 2:49.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mathilde Nielsen | 2001 | 401 | 37.39 | 1:22.66 | 2:12.94 | 2:51.07 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mia Steen Duus | 2001 | 401 | 38.33 | 1:24.30 | 2:12.63 | 2:51.09 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 389 | 40.47 | 1:25.81 | 2:15.23 | 2:52.84 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Regitze Gaard | 2001 | 388 | 37.15 | 1:22.37 | 2:13.79 | 2:52.98 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Laura Andersen | 2001 | 363 | 39.64 | 1:26.23 | 2:16.68 | 2:56.86 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Line J. V. Hededal | 2001 | 362 | 39.06 | 1:25.43 | 2:17.73 | 2:56.95 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Camille Erichsen | 2001 | 356 | 40.21 | 1:23.62 | 2:18.52 | 2:58.01 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Andersen | 2001 | 348 | 41.06 | 1:24.22 | 2:18.92 | 2:59.33 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
11 | Monica Kristiansen | 2001 | 338 | 41.66 | 1:28.91 | 2:20.58 | 3:01.03 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 326 | 39.92 | 1:25.70 | 2:22.95 | 3:03.38 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Karoline Barrett | 2002 | 320 | 38.65 | 1:26.78 | 2:22.17 | 3:04.40 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
14 | Michelle Franow | 2001 | 316 | 43.09 | 1:31.78 | 2:22.00 | 3:05.15 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
15 | Thea Blomsterberg | 2002 | 316 | 41.94 | 1:31.95 | 2:23.05 | 3:05.27 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 315 | 38.89 | 1:25.43 | 2:19.62 | 3:05.36 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julie Stampe Meier | 2001 | 314 | 38.60 | 1:25.78 | 2:23.75 | 3:05.62 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathilde Hager | 2001 | 305 | 43.09 | 1:33.07 | 2:24.77 | 3:07.33 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Olivia Iris Ryding | 2001 | 302 | 40.82 | 1:29.03 | 2:26.36 | 3:07.97 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 300 | 42.30 | 1:33.01 | 2:24.69 | 3:08.40 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
21 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 299 | 44.14 | 1:32.60 | 2:29.26 | 3:08.57 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Mette S. Køhler | 2001 | 298 | 44.71 | 1:34.03 | 2:26.75 | 3:08.88 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 288 | 42.11 | 1:30.26 | 2:24.72 | 3:10.92 | |||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Lærke Toftegaard | 2001 | 285 | 39.90 | 1:31.21 | 2:29.87 | 3:11.63 | |||
Kolding SK | ||||||||||
25 | Frida Sidenius Jensen | 2001 | 279 | 41.40 | 1:29.01 | 2:27.86 | 3:12.95 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 278 | 43.94 | 1:32.52 | 2:30.05 | 3:13.25 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emma Henriksen | 2001 | 272 | 43.43 | 1:34.93 | 2:31.81 | 3:14.72 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
28 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 271 | 46.80 | 1:34.22 | 2:33.84 | 3:15.04 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 268 | 46.64 | 1:32.76 | 2:33.01 | 3:15.70 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
30 | Victoria Vorm | 2001 | 267 | 41.22 | 1:32.01 | 2:29.82 | 3:15.79 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
31 | Signe Fich Hansen | 2002 | 266 | 41.86 | 1:34.01 | 2:31.23 | 3:16.10 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
32 | Caroline Fraser | 2002 | 266 | 44.16 | 1:32.69 | 2:31.29 | 3:16.22 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
33 | Emma Mikkelsen | 2001 | 265 | 48.57 | 1:40.52 | 2:32.49 | 3:16.28 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Mikkeline Mentz | 2001 | 265 | 44.85 | 1:38.04 | 2:33.53 | 3:16.29 | |||
Holbæk Svømmeklub | ||||||||||
35 | Line Johannsen | 2001 | 264 | 44.73 | 1:37.23 | 2:32.46 | 3:16.53 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 253 | 41.88 | 1:33.94 | 2:34.21 | 3:19.57 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
37 | Christine Nielsen | 2001 | 252 | 47.63 | 1:39.94 | 2:31.67 | 3:19.83 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
38 | Alberte Mammen | 2001 | 239 | 50.42 | 1:43.50 | 2:38.67 | 3:23.15 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
39 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 237 | 43.35 | 1:38.66 | 2:36.40 | 3:23.80 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
40 | Josefine Mølgaard | 2002 | 237 | 52.48 | 1:46.82 | 2:39.94 | 3:23.93 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
41 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 233 | 49.58 | 1:37.32 | 2:38.79 | 3:24.91 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
42 | Alina Sherfig | 2001 | 232 | 40.76 | 1:34.71 | 2:36.45 | 3:25.25 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Alberte Kjærsgaard | 2001 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
- | Frida Schledermann | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 12:40 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Olsen | 1998 | 609 | 26.57 | 55.33 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 559 | 27.49 | 56.93 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 557 | 27.42 | 57.01 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johan Müller | 1998 | 539 | 27.35 | 57.63 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Jonathan Kristensen | 1998 | 505 | 28.17 | 58.89 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 501 | 27.88 | 59.08 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Sebastian Langhorn | 1998 | 498 | 28.63 | 59.20 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
8 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 496 | 28.60 | 59.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Søren Villumsen | 1998 | 491 | 28.74 | 59.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Bjørn Hansen | 1998 | 487 | 28.83 | 59.63 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 480 | 28.83 | 59.93 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 478 | 29.09 | 59.98 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 478 | 28.22 | 1:00.01 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Emil Toft | 1998 | 474 | 29.43 | 1:00.16 | |||||
Holbæk Svømmeklub | ||||||||||
15 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 460 | 29.48 | 1:00.77 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Mads Peter Hansen | 1998 | 459 | 29.72 | 1:00.82 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 453 | 29.50 | 1:01.07 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 447 | 29.70 | 1:01.37 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Casper Wagner | 1998 | 442 | 29.56 | 1:01.59 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Adam Hansen | 1998 | 439 | 29.67 | 1:01.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mads Holm | 1998 | 428 | 30.10 | 1:02.24 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
22 | Rune Dirk Willén | 1998 | 425 | 29.74 | 1:02.37 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 425 | 30.14 | 1:02.40 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
24 | Malthe Bøg | 1998 | 412 | 29.66 | 1:03.04 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
25 | Morten Frederiksen | 1998 | 412 | 30.69 | 1:03.06 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mads Due Kristensen | 1998 | 395 | 30.26 | 1:03.96 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Nicolai Grene | 1998 | 376 | 31.21 | 1:04.99 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 523 | 28.36 | 58.22 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Mathias Nielsen | 1999 | 506 | 28.46 | 58.86 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 494 | 28.84 | 59.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | 491 | 28.86 | 59.45 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johan Bragason | 1999 | 476 | 29.32 | 1:00.09 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Michael Terp Olesen | 1999 | 470 | 29.24 | 1:00.35 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Casper Eickhardt | 1999 | 461 | 28.78 | 1:00.71 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Carl Fabiansen | 1999 | 460 | 28.87 | 1:00.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | 450 | 29.46 | 1:01.23 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | 446 | 29.39 | 1:01.41 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oliver Broholm | 1999 | 446 | 29.58 | 1:01.42 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 444 | 29.32 | 1:01.49 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik Lundgaard | 1999 | 442 | 29.41 | 1:01.58 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marius Møldrup | 1999 | 441 | 29.46 | 1:01.63 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
15 | Emil Hedegaard | 1999 | 431 | 29.92 | 1:02.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Daniel Starup Falck | 1999 | 412 | 30.06 | 1:03.03 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
17 | Marcus Boesen | 1999 | 406 | 30.59 | 1:03.34 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Andreas K Larsen | 1999 | 405 | 30.94 | 1:03.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Martin Lindblad | 1999 | 402 | 29.56 | 1:03.54 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sebastian Tullberg | 2000 | 399 | 31.16 | 1:03.71 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 397 | 30.30 | 1:03.85 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 392 | 30.85 | 1:04.08 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 391 | 30.75 | 1:04.13 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Johan Wentorf | 1999 | 388 | 30.82 | 1:04.30 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sander Schmidt | 1999 | 387 | 31.04 | 1:04.37 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sebastian Lodahl | 1999 | 386 | 31.40 | 1:04.43 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Gustav Yde | 2000 | 384 | 30.66 | 1:04.54 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
28 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 383 | 30.60 | 1:04.60 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Frederik Rindshøj | 1999 | 382 | 31.34 | 1:04.64 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
30 | Alexander Sejthen | 1999 | 379 | 30.97 | 1:04.80 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
31 | Marius Rasmussen | 1999 | 379 | 31.48 | 1:04.85 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
32 | Jacob Gade Matthiesen | 1999 | 378 | 30.49 | 1:04.89 | |||||
Bov IF | ||||||||||
33 | Magnus Stender Berg | 1999 | 375 | 31.66 | 1:05.03 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
34 | Andreas Hansen | 2000 | 375 | 31.07 | 1:05.05 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
34 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 375 | 31.55 | 1:05.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Frederik Weibel | 1999 | 374 | 31.17 | 1:05.11 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 370 | 30.74 | 1:05.34 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
38 | Anton Ewald | 1999 | 367 | 30.97 | 1:05.52 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
39 | Thomas Christiansen | 1999 | 367 | 31.02 | 1:05.53 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
40 | Jakob Kolberg | 2000 | 364 | 31.36 | 1:05.71 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
41 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | 363 | 31.89 | 1:05.75 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
42 | Frederik Liljedahl | 1999 | 363 | 31.76 | 1:05.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
43 | Rasmus Steenberg | 2000 | 361 | 31.36 | 1:05.88 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
44 | Toke Michaelsen | 1999 | 361 | 31.27 | 1:05.90 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
45 | Andreas Vestergaard | 1999 | 356 | 32.07 | 1:06.18 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
46 | Jakob Knoblauch | 1999 | 356 | 31.39 | 1:06.21 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
46 | Jakob Schmidt | 1999 | 356 | 31.60 | 1:06.21 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
48 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 353 | 31.43 | 1:06.36 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
49 | Lars Lyhne | 1999 | 353 | 31.61 | 1:06.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
50 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 351 | 31.81 | 1:06.52 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
51 | Mads Fredbo | 1999 | 350 | 31.77 | 1:06.58 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
52 | Kasper Jeppsson | 1999 | 348 | 32.22 | 1:06.66 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
53 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 343 | 31.82 | 1:07.02 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
54 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 342 | 31.65 | 1:07.11 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
55 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | 340 | 30.96 | 1:07.18 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
56 | Markus Bøjsen | 1999 | 338 | 32.18 | 1:07.35 | |||||
Holbæk Svømmeklub | ||||||||||
57 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 336 | 32.50 | 1:07.47 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
58 | William Textor Broch | 2001 | 328 | 31.97 | 1:08.01 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
59 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 326 | 31.84 | 1:08.17 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
60 | Alexander Eggers | 1999 | 322 | 32.52 | 1:08.42 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
61 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 315 | 32.86 | 1:08.95 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
62 | Markus Kjeldsen | 2000 | 306 | 33.11 | 1:09.58 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
63 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 306 | 33.54 | 1:09.59 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
64 | Frederik Oxenvad | 1999 | 287 | 33.53 | 1:11.10 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
65 | Lukas Gustafson | 1999 | 285 | 32.83 | 1:11.25 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
66 | Jacob Friland | 1999 | 276 | 33.61 | 1:12.05 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
67 | Kasper Bitzer | 2000 | 268 | 34.92 | 1:12.73 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 583 | 29.73 | 1:02.33 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
2 | Amanda Duus | 2000 | 577 | 30.71 | 1:02.55 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Sara Sylvest | 2000 | 534 | 31.21 | 1:04.19 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 528 | 30.90 | 1:04.43 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Hørlykke | 2000 | 526 | 31.53 | 1:04.50 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Amalie Bærentsen | 2000 | 507 | 31.90 | 1:05.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Clara Schade Cantby | 2000 | 502 | 31.71 | 1:05.52 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 475 | 32.38 | 1:06.74 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 469 | 32.15 | 1:07.02 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Brøgger | 2000 | 469 | 32.61 | 1:07.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 468 | 32.08 | 1:07.05 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 454 | 32.26 | 1:07.76 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 450 | 32.77 | 1:07.95 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 449 | 32.98 | 1:07.98 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Victoria Bierre | 2000 | 447 | 32.95 | 1:08.08 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Mira Mass | 2000 | 446 | 32.77 | 1:08.13 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nana Hansen | 2000 | 442 | 33.14 | 1:08.38 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 434 | 33.46 | 1:08.77 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Cathrine Laura Holten | 2000 | 433 | 33.40 | 1:08.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 431 | 32.78 | 1:08.93 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
21 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 426 | 33.91 | 1:09.20 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Victoria Wolsted | 2000 | 421 | 33.45 | 1:09.45 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
23 | Caroline Schwenger | 2000 | 419 | 32.50 | 1:09.56 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Snæfridur Sol | 2000 | 419 | 33.15 | 1:09.57 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
25 | Sofie Steen Petersen | 2000 | 417 | 32.22 | 1:09.67 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
26 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 417 | 33.06 | 1:09.70 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 415 | 33.82 | 1:09.82 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 414 | 33.72 | 1:09.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 414 | 33.22 | 1:09.87 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Kristine Lønne | 2000 | 413 | 33.66 | 1:09.93 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
31 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 407 | 33.43 | 1:10.26 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
32 | Freja Nicholas | 2000 | 406 | 33.58 | 1:10.31 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
33 | Katrine Stampe | 2000 | 404 | 33.59 | 1:10.45 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
34 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 403 | 34.05 | 1:10.48 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Frederikke Mertins | 2000 | 403 | 33.53 | 1:10.50 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
36 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 394 | 34.55 | 1:11.02 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
37 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 394 | 33.79 | 1:11.05 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
38 | Line Thomsen | 2000 | 391 | 33.89 | 1:11.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Sofie Kornbek | 2000 | 389 | 34.92 | 1:11.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
40 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 387 | 34.96 | 1:11.47 | |||||
Holbæk Svømmeklub | ||||||||||
40 | Signe Rosendal | 2000 | 387 | 34.34 | 1:11.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 386 | 33.85 | 1:11.50 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
43 | Alberte M Hansen | 2000 | 385 | 34.21 | 1:11.57 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
44 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 368 | 33.98 | 1:12.68 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
45 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | 367 | 34.23 | 1:12.70 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
45 | Christine Greisen | 2000 | 367 | 35.40 | 1:12.70 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
47 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 366 | 33.97 | 1:12.79 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
48 | Helena Berg Wenk | 2000 | 362 | 34.52 | 1:13.07 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
49 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 359 | 34.84 | 1:13.23 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
50 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 357 | 35.54 | 1:13.39 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
51 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 357 | 33.59 | 1:13.40 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
52 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 356 | 35.08 | 1:13.48 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
53 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 354 | 34.64 | 1:13.58 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
54 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 344 | 35.87 | 1:14.28 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
55 | Cecilie Baraviec | 2000 | 326 | 36.02 | 1:15.68 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
56 | Clara Marott Schelde | 2000 | 267 | 38.02 | 1:20.85 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Nina Toft | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 469 | 32.94 | 1:07.02 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mathilde Hager | 2001 | 460 | 32.61 | 1:07.44 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 438 | 32.83 | 1:08.56 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Fritzböger | 2001 | 438 | 32.32 | 1:08.58 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Bach Andersen | 2001 | 398 | 33.75 | 1:10.81 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Sarah Missing | 2001 | 389 | 35.23 | 1:11.36 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Anna Andersen | 2001 | 385 | 34.35 | 1:11.57 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
8 | Thyra Jørgensen | 2002 | 380 | 34.15 | 1:11.90 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 363 | 34.69 | 1:12.97 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Clara Neumann | 2001 | 358 | 34.66 | 1:13.33 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
10 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 358 | 36.22 | 1:13.33 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 357 | 34.93 | 1:13.37 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sofie Nielsen | 2001 | 357 | 36.01 | 1:13.41 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 354 | 35.07 | 1:13.59 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Line J. V. Hededal | 2001 | 350 | 34.65 | 1:13.92 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Monica Kristiansen | 2001 | 349 | 34.86 | 1:13.97 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Mia Seehausen | 2001 | 345 | 34.93 | 1:14.27 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Mathilde Nielsen | 2001 | 327 | 35.26 | 1:15.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 323 | 36.12 | 1:15.88 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Julie Jarlbo Berner | 2001 | 323 | 35.40 | 1:15.91 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 323 | 37.50 | 1:15.92 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
22 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 316 | 34.39 | 1:16.46 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Lea Joensen | 2001 | 314 | 37.81 | 1:16.63 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sofia Rasmusen | 2001 | 308 | 36.30 | 1:17.07 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 308 | 36.46 | 1:17.09 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Sofie Hansen | 2002 | 306 | 36.21 | 1:17.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
27 | Kajsa Gregersen | 2001 | 298 | 37.13 | 1:17.97 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Cecilie Olsen | 2001 | 294 | 36.99 | 1:18.31 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 290 | 35.31 | 1:18.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Jannie Eickhardt | 2001 | 287 | 37.02 | 1:18.97 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
31 | Emma Brogaard | 2001 | 285 | 37.62 | 1:19.14 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Lina Friis | 2001 | 280 | 36.49 | 1:19.59 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Frida Schledermann | 2001 | 279 | 38.04 | 1:19.67 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
34 | Victoria Bülow | 2001 | 276 | 37.60 | 1:19.96 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
35 | Karoline Kjær | 2001 | 273 | 37.02 | 1:20.25 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
36 | Julie Bojesen | 2001 | 255 | 39.04 | 1:22.13 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
37 | Clara Rasmusen | 2001 | 238 | 38.68 | 1:24.08 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
38 | Line Strandby | 2001 | 214 | 40.76 | 1:27.09 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
39 | Sille Ibsen | 2001 | 198 | 40.66 | 1:29.39 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
- | Josefine Nickelsen | 2001 | DSQ | minus berøring v/50m | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 14:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Müller | 1998 | 511 | 28.92 | 1:02.30 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Mads Christian Sandager | 1998 | 508 | 28.61 | 1:02.42 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | 504 | 29.69 | 1:02.61 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 483 | 29.59 | 1:03.51 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 468 | 30.31 | 1:04.16 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Daniel Christian | 1998 | 460 | 30.27 | 1:04.53 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sebastian Langhorn | 1998 | 414 | 31.10 | 1:06.84 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
8 | Thomas Bech | 1998 | 413 | 31.95 | 1:06.90 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Søren Villumsen | 1998 | 401 | 31.35 | 1:07.57 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Malthe Bøg | 1998 | 378 | 31.45 | 1:08.91 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Tobias Fournais | 1998 | 363 | 31.84 | 1:09.82 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 362 | 31.43 | 1:09.92 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Rune Holm Skovby | 1998 | 349 | 34.10 | 1:10.79 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 348 | 32.40 | 1:10.84 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Bjørn Hansen | 1998 | 347 | 32.41 | 1:10.88 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 347 | 33.28 | 1:10.88 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Mads D. Kristensen | 1998 | 345 | 32.74 | 1:11.05 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 343 | 32.23 | 1:11.14 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | 338 | 33.06 | 1:11.49 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
20 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 333 | 33.63 | 1:11.88 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
21 | Mads Peter Hansen | 1998 | 318 | 32.49 | 1:12.97 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
22 | Kartikey Nandgave | 1998 | 286 | 36.33 | 1:15.60 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 283 | 34.48 | 1:15.89 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Mathias Wilquin | 1998 | DNF | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 491 | 29.94 | 1:03.16 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 470 | 29.80 | 1:04.06 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Casper Eickhardt | 1999 | 413 | 31.46 | 1:06.91 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | 393 | 32.24 | 1:08.03 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | 373 | 31.49 | 1:09.23 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | 369 | 31.65 | 1:09.44 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michael Terp Olesen | 1999 | 365 | 32.85 | 1:09.74 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anton Borring Andersen | 1999 | 364 | 32.75 | 1:09.78 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Lundgaard | 1999 | 359 | 32.51 | 1:10.08 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 358 | 32.56 | 1:10.15 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Daniel Starup Falck | 1999 | 352 | 32.79 | 1:10.53 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marius Møldrup | 1999 | 350 | 32.29 | 1:10.70 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
13 | Mathias Nielsen | 1999 | 344 | 32.95 | 1:11.10 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jonas Hyllested | 1999 | 324 | 33.47 | 1:12.50 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Jakob Juul | 2000 | 321 | 35.02 | 1:12.78 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Christian Andersen | 1999 | 316 | 34.05 | 1:13.12 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | David Hjort | 2000 | 311 | 33.98 | 1:13.50 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Andreas Hansen | 2000 | 305 | 34.04 | 1:14.01 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 304 | 34.93 | 1:14.12 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Frederik O. Møller | 1999 | 303 | 34.20 | 1:14.16 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Emil Parnel | 1999 | 300 | 34.64 | 1:14.44 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 296 | 35.79 | 1:14.79 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Johan Wentorf | 1999 | 286 | 34.77 | 1:15.62 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
24 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 284 | 35.43 | 1:15.76 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 281 | 34.56 | 1:16.10 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emil Hedegaard | 1999 | 273 | 35.95 | 1:16.83 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
27 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 268 | 35.38 | 1:17.25 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
28 | Kasper Jeppsson | 1999 | 263 | 36.49 | 1:17.71 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 258 | 36.06 | 1:18.29 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
30 | Nikolai Hougaard | 1999 | 257 | 36.63 | 1:18.36 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
31 | Frederik Weiss | 1999 | 256 | 34.74 | 1:18.44 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
32 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 255 | 36.31 | 1:18.55 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
33 | Kasper Bitzer | 2000 | 252 | 36.72 | 1:18.91 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
34 | Magnus Stender Berg | 1999 | 249 | 35.11 | 1:19.18 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
35 | Rares Oprescu | 1999 | 245 | 36.29 | 1:19.62 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
35 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 245 | 37.04 | 1:19.62 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
37 | Andreas Vestergaard | 1999 | 241 | 38.13 | 1:20.02 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
38 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 236 | 37.52 | 1:20.59 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
39 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 231 | 35.66 | 1:21.18 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
40 | Kasper Jørgensen | 2000 | 226 | 36.74 | 1:21.74 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
41 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | 219 | 38.81 | 1:22.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
42 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 218 | 38.14 | 1:22.84 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
43 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 217 | 39.27 | 1:22.90 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
44 | Thomas Christiansen | 1999 | 203 | 38.23 | 1:24.80 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
45 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 201 | 39.57 | 1:25.01 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Jakob Schmidt | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Marcus Kjærsgaard | 1999 | DSQ | asynk ben | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 14:19 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 14:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 26, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Duus | 2000 | 515 | 33.06 | 1:09.92 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 485 | 32.77 | 1:11.36 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Eva Olsen | 2000 | 477 | 33.94 | 1:11.76 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 442 | 34.78 | 1:13.58 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 428 | 34.84 | 1:14.38 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 422 | 34.23 | 1:14.74 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 419 | 34.51 | 1:14.93 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cathrine Laura Holten | 2000 | 380 | 35.94 | 1:17.37 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nana Hansen | 2000 | 378 | 36.08 | 1:17.53 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mira Mass | 2000 | 377 | 35.68 | 1:17.60 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
11 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 362 | 36.96 | 1:18.63 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Amalie Bærentsen | 2000 | 359 | 36.52 | 1:18.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 347 | 36.67 | 1:19.80 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 338 | 37.12 | 1:20.50 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Johanna Berthelsen | 2000 | 335 | 38.13 | 1:20.73 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | Caroline Schwenger | 2000 | 334 | 36.91 | 1:20.80 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 329 | 36.70 | 1:21.18 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Maria Olsen | 2000 | 325 | 37.06 | 1:21.51 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Christine Greisen | 2000 | 324 | 37.72 | 1:21.62 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Sofie Steen Petersen | 2000 | 324 | 36.00 | 1:21.62 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
21 | Katrine Stampe | 2000 | 324 | 36.81 | 1:21.64 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 322 | 36.70 | 1:21.79 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 317 | 37.44 | 1:22.21 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 316 | 38.86 | 1:22.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 309 | 40.05 | 1:22.94 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Emma A Andersen | 2000 | 296 | 39.48 | 1:24.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 294 | 38.61 | 1:24.33 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
28 | Freja A. Skov | 2000 | 285 | 39.91 | 1:25.19 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
29 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 285 | 40.17 | 1:25.21 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
30 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 279 | 39.67 | 1:25.83 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
31 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 275 | 38.99 | 1:26.18 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | 274 | 40.20 | 1:26.36 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
33 | Rebecca Hansen | 2000 | 273 | 39.11 | 1:26.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
34 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 272 | 40.55 | 1:26.48 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
35 | Natasja Kepp | 2000 | 268 | 39.50 | 1:26.94 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
36 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 260 | 38.40 | 1:27.80 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
37 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 257 | 40.34 | 1:28.12 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
38 | Olivia Therkelsen | 2000 | 254 | 39.98 | 1:28.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
39 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 253 | 39.09 | 1:28.61 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | 383 | 36.22 | 1:17.18 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 379 | 36.06 | 1:17.44 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Thyra Jørgensen | 2002 | 354 | 35.80 | 1:19.27 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 327 | 37.89 | 1:21.34 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Karoline Barrett | 2002 | 326 | 37.98 | 1:21.45 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mia Steen Duus | 2001 | 318 | 38.43 | 1:22.09 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathilde Nielsen | 2001 | 314 | 38.15 | 1:22.50 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 295 | 40.09 | 1:24.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sarah Missing | 2001 | 283 | 40.51 | 1:25.35 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Lærke Toftegaard | 2001 | 278 | 40.29 | 1:25.85 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Mia Seehausen | 2001 | 269 | 39.08 | 1:26.80 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Laura Andersen | 2001 | 266 | 38.83 | 1:27.14 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Emilie Larsen | 2001 | 251 | 39.36 | 1:28.86 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 251 | 40.35 | 1:28.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 248 | 41.47 | 1:29.24 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | Signe Fich Hansen | 2002 | 242 | 41.37 | 1:29.96 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Louise Bach Andersen | 2001 | 241 | 40.01 | 1:30.13 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
18 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 238 | 41.22 | 1:30.51 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
19 | Alina Sherfig | 2001 | 236 | 41.57 | 1:30.71 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Emma Henriksen | 2001 | 235 | 42.08 | 1:30.82 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kajsa Gregersen | 2001 | 235 | 41.11 | 1:30.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Victoria Vorm | 2001 | 229 | 41.14 | 1:31.58 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 229 | 41.75 | 1:31.59 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Monica Kristiansen | 2001 | 227 | 43.27 | 1:31.96 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
25 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 225 | 43.52 | 1:32.15 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 220 | 41.13 | 1:32.90 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
27 | Mathilde Laugesen | 2001 | 218 | 41.09 | 1:33.16 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
28 | Frida Sidenius Jensen | 2001 | 218 | 43.59 | 1:33.20 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 217 | 41.69 | 1:33.23 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
30 | Julie Stampe Meier | 2001 | 214 | 41.14 | 1:33.73 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Frida Schledermann | 2001 | 213 | 42.92 | 1:33.87 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
32 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 208 | 42.97 | 1:34.62 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
33 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 205 | 42.28 | 1:35.14 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
34 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 201 | 42.43 | 1:35.65 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Clara Rasmusen | 2001 | 199 | 43.39 | 1:36.00 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Line J. V. Hededal | 2001 | 182 | 42.14 | 1:38.97 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
37 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 172 | 48.33 | 1:40.82 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
38 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 162 | 47.73 | 1:42.91 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
39 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 154 | 43.14 | 1:44.52 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Sarah Emilie Praëm | 2001 | DSQ | asyn arme | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 14:43 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 537 | 30.96 | 1:03.91 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Anton Olsen | 1998 | 512 | 31.74 | 1:04.92 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Mathias Rysgaard | 1998 | 502 | 31.84 | 1:05.34 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Frederik Galving | 1998 | 493 | 31.92 | 1:05.75 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Philip Greve | 1998 | 487 | 32.24 | 1:06.02 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 483 | 31.68 | 1:06.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | William Matras | 1998 | 467 | 32.50 | 1:06.93 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Mads Christian Sandager | 1998 | 425 | 32.75 | 1:09.06 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Frederik Jessen | 1998 | 410 | 34.09 | 1:09.90 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 406 | 34.73 | 1:10.17 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 401 | 34.46 | 1:10.44 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 389 | 34.76 | 1:11.15 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Holger Boe Krogh | 1998 | 387 | 34.56 | 1:11.25 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Kristian Svenstrup | 1998 | 387 | 34.51 | 1:11.29 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Giano Grillo | 1998 | 379 | 35.17 | 1:11.79 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | 360 | 36.09 | 1:12.99 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 358 | 36.57 | 1:13.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 352 | 36.39 | 1:13.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Casper Wagner | 1998 | 349 | 35.31 | 1:13.75 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Christian Kaul | 1998 | 343 | 36.56 | 1:14.19 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
21 | Martin Larsen | 1998 | 336 | 36.41 | 1:14.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Victor Larsen | 1998 | 335 | 35.79 | 1:14.78 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
23 | Kenneth Abcell | 1998 | 329 | 35.94 | 1:15.26 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Mads Due Kristensen | 1998 | 324 | 36.48 | 1:15.62 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 323 | 36.69 | 1:15.67 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 320 | 36.75 | 1:15.95 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
27 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 302 | 38.69 | 1:17.38 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 287 | 38.02 | 1:18.74 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 504 | 32.10 | 1:05.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 458 | 32.86 | 1:07.40 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 446 | 33.44 | 1:07.99 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Michael Terp Olesen | 1999 | 422 | 35.24 | 1:09.23 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Casper Eickhardt | 1999 | 406 | 34.41 | 1:10.14 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Lars Lyhne | 1999 | 401 | 34.34 | 1:10.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johan Bragason | 1999 | 375 | 34.92 | 1:12.00 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Magnus B. Høgild | 1999 | 368 | 34.92 | 1:12.50 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oliver Broholm | 1999 | 362 | 35.28 | 1:12.90 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | 357 | 35.70 | 1:13.20 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 355 | 35.93 | 1:13.32 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 347 | 36.36 | 1:13.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sebastian Lodahl | 1999 | 343 | 37.25 | 1:14.17 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alexander Jensen | 1999 | 342 | 36.48 | 1:14.26 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Frederik Weibel | 1999 | 341 | 35.73 | 1:14.32 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Daniel Starup Falck | 1999 | 336 | 36.69 | 1:14.70 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sander Schmidt | 1999 | 335 | 36.13 | 1:14.78 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jakob Knoblauch | 1999 | 333 | 37.24 | 1:14.96 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 326 | 36.68 | 1:15.48 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 325 | 36.77 | 1:15.56 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Carl Fabiansen | 1999 | 316 | 37.36 | 1:16.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Andreas Vestergaard | 1999 | 313 | 38.49 | 1:16.52 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Lukas Sieben | 1999 | 309 | 36.91 | 1:16.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Frederik Lundgaard | 1999 | 308 | 38.50 | 1:16.88 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
25 | Alexander Eggers | 1999 | 308 | 37.61 | 1:16.92 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emil D. Nielsen | 1999 | 306 | 37.88 | 1:17.05 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
27 | Lukas Gustafson | 1999 | 306 | 36.58 | 1:17.09 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Frederik Oxenvad | 1999 | 305 | 38.20 | 1:17.18 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
29 | Andreas K Larsen | 1999 | 302 | 37.99 | 1:17.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Troels D. Essendrop | 1999 | 301 | 38.08 | 1:17.47 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Jacob Gade Matthiesen | 1999 | 299 | 37.67 | 1:17.66 | |||||
Bov IF | ||||||||||
32 | Martin Lindblad | 1999 | 296 | 37.75 | 1:17.92 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Sebastian Tullberg | 2000 | 296 | 39.35 | 1:17.96 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Marius Rasmussen | 1999 | 296 | 37.93 | 1:17.97 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
35 | Frederik Rindshøj | 1999 | 294 | 38.55 | 1:18.15 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
36 | Christian Andersen | 1999 | 292 | 38.00 | 1:18.32 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 291 | 38.53 | 1:18.38 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
38 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 286 | 38.48 | 1:18.83 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
39 | Nikolai Hougaard | 1999 | 284 | 38.56 | 1:18.98 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
40 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 280 | 38.04 | 1:19.35 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
41 | Anders Sørensen | 1999 | 280 | 38.90 | 1:19.44 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
42 | Gustav Yde | 2000 | 278 | 38.11 | 1:19.61 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
43 | Markus Bøjsen | 1999 | 276 | 38.67 | 1:19.80 | |||||
Holbæk Svømmeklub | ||||||||||
44 | Thor Dardecker | 1999 | 274 | 39.36 | 1:19.99 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 15:07 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 606 | 33.59 | 1:08.69 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
2 | Julia Jønsson | 2000 | 486 | 35.16 | 1:13.93 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Sara Sylvest | 2000 | 480 | 36.71 | 1:14.23 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Cecilie Wiuff | 2000 | 477 | 35.86 | 1:14.39 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
5 | Victoria Wolsted | 2000 | 474 | 36.79 | 1:14.52 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Hørlykke | 2000 | 472 | 37.26 | 1:14.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 470 | 36.31 | 1:14.74 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Nina Toft | 2000 | 455 | 37.06 | 1:15.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Clara Schade Cantby | 2000 | 449 | 37.29 | 1:15.90 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederikke Mertins | 2000 | 448 | 36.19 | 1:15.93 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Caroline Samuel | 2000 | 433 | 37.30 | 1:16.82 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Victoria Bierre | 2000 | 432 | 37.69 | 1:16.91 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 418 | 38.03 | 1:17.75 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 416 | 38.42 | 1:17.85 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Sofie Brøgger | 2000 | 414 | 38.09 | 1:17.97 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 386 | 38.08 | 1:19.84 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 383 | 39.03 | 1:20.05 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Emma A Andersen | 2000 | 381 | 39.71 | 1:20.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 380 | 39.40 | 1:20.27 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
20 | Snæfridur Sol | 2000 | 379 | 38.71 | 1:20.32 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
21 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 378 | 37.74 | 1:20.39 | |||||
Durup IF | ||||||||||
22 | Kristine Lønne | 2000 | 375 | 39.42 | 1:20.63 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
23 | Melanie Degner | 2000 | 371 | 38.99 | 1:20.89 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
24 | Rosemarie Blicher | 2000 | 368 | 39.94 | 1:21.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
25 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 367 | 39.33 | 1:21.20 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 363 | 39.37 | 1:21.45 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
27 | Camilla Taylor | 2000 | 359 | 40.30 | 1:21.81 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 355 | 40.72 | 1:22.06 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 354 | 39.94 | 1:22.19 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 353 | 39.96 | 1:22.27 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
31 | Noa Turin | 2000 | 352 | 39.95 | 1:22.35 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
32 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 351 | 40.70 | 1:22.37 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
33 | Sofie Kornbek | 2000 | 350 | 40.42 | 1:22.49 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 348 | 40.86 | 1:22.64 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
34 | Line Thomsen | 2000 | 348 | 40.72 | 1:22.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Thit Bondo | 2000 | 347 | 40.04 | 1:22.67 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Katrine Stampe | 2000 | 346 | 40.64 | 1:22.77 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
38 | Maria Olsen | 2000 | 346 | 40.66 | 1:22.82 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
39 | Amalie Bærentsen | 2000 | 345 | 41.07 | 1:22.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | My Weitling | 2000 | 344 | 40.35 | 1:22.96 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
41 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | 343 | 40.95 | 1:23.02 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
42 | Signe Rosendal | 2000 | 338 | 41.48 | 1:23.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 335 | 39.42 | 1:23.72 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
44 | Maria M. Porsmose | 2000 | 332 | 41.36 | 1:23.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
45 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 331 | 40.63 | 1:24.05 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
46 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 330 | 41.01 | 1:24.09 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
47 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 330 | 41.83 | 1:24.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 325 | 40.65 | 1:24.51 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
49 | Clara Marott Schelde | 2000 | 323 | 41.22 | 1:24.73 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
50 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 320 | 41.75 | 1:24.99 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
51 | Mette Hegelund | 2000 | 318 | 41.95 | 1:25.12 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
52 | Camilla Strandqvist | 2000 | 315 | 41.24 | 1:25.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
53 | Alberte M Hansen | 2000 | 314 | 41.57 | 1:25.50 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
54 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 311 | 40.43 | 1:25.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
55 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 308 | 42.21 | 1:26.09 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
- | Sofie Steen Petersen | 2000 | akut syg | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Camille Erichsen | 2001 | 423 | 37.75 | 1:17.42 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Andersen | 2001 | 400 | 38.52 | 1:18.85 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
3 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 393 | 39.22 | 1:19.34 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 391 | 38.79 | 1:19.50 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 373 | 39.19 | 1:20.72 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 358 | 39.85 | 1:21.85 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Regitze Gaard | 2001 | 358 | 39.78 | 1:21.88 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Line J. V. Hededal | 2001 | 355 | 39.36 | 1:22.05 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Caroline Fritzböger | 2001 | 347 | 40.68 | 1:22.69 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathilde Hager | 2001 | 335 | 41.28 | 1:23.69 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Louise Bach Andersen | 2001 | 333 | 41.86 | 1:23.86 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Josefine Nickelsen | 2001 | 329 | 41.76 | 1:24.20 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Sofie Nielsen | 2001 | 309 | 42.77 | 1:25.93 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sofie Hansen | 2002 | 300 | 42.04 | 1:26.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 297 | 42.60 | 1:27.11 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 297 | 43.14 | 1:27.14 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | 297 | 42.64 | 1:27.16 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Josefine Paaske | 2002 | 296 | 42.77 | 1:27.21 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 296 | 42.73 | 1:27.25 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Laura Andersen | 2001 | 292 | 42.53 | 1:27.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 291 | 43.13 | 1:27.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Caroline Fraser | 2002 | 290 | 44.27 | 1:27.83 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 287 | 41.50 | 1:28.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Michelle Franow | 2001 | 285 | 42.96 | 1:28.28 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
25 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 285 | 42.08 | 1:28.30 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 283 | 44.00 | 1:28.53 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Emilie Larsen | 2001 | 282 | 44.41 | 1:28.62 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Julie Bojesen | 2001 | 281 | 43.40 | 1:28.76 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
29 | Victoria Kahr | 2001 | 280 | 44.73 | 1:28.80 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
30 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 280 | 43.45 | 1:28.84 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | 277 | 43.94 | 1:29.12 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
32 | Louise Hvarre | 2001 | 275 | 43.63 | 1:29.36 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
33 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 270 | 44.72 | 1:29.88 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
34 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 270 | 43.94 | 1:29.97 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
35 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 269 | 43.84 | 1:30.01 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
36 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 268 | 43.71 | 1:30.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 268 | 43.82 | 1:30.19 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
38 | Julie Stampe | 2002 | 263 | 43.85 | 1:30.76 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
39 | Kirstine Frandsen | 2001 | 260 | 44.01 | 1:31.08 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
40 | Mathilde Laugesen | 2001 | 251 | 44.81 | 1:32.15 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
41 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | 247 | 45.55 | 1:32.61 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
42 | Line Strandby | 2001 | 240 | 46.23 | 1:33.52 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
43 | Victoria Vorm | 2001 | 237 | 46.19 | 1:33.92 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
44 | Lea Joensen | 2001 | 229 | 47.38 | 1:34.98 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Poulsen | 2001 | DSQ | ej forts bev v vend | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Katinka Søby | 2001 | DSQ | ej forts bev v vend | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Mille Bruun Høvring | 2001 | DSQ | ej forts bev v vend | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Farum Miniguns1 | 1998 | Farum Svømmeklub | 3:58.74 | ||||||
Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 29.77 | 1:01.72 | 1:01.72 | ||||||
Philip Greve | 1998 | 27.44 | 57.66 | 1:59.38 | ||||||
Thomas Bech | 1998 | 30.29 | 1:02.29 | 3:01.67 | ||||||
Daniel Christian | 1998 | 27.38 | 57.07 | 3:58.74 | ||||||
2 | Ese Drenge 1 | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 3:59.24 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 29.47 | 1:01.28 | 1:01.28 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 28.29 | 59.28 | 2:00.56 | ||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 29.32 | 1:01.38 | 3:01.94 | ||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 27.21 | 57.30 | 3:59.24 | ||||||
3 | Sigma Drenge 1 | 1998 | SIGMA Nordsjælland | 4:01.37 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 27.76 | 57.70 | 57.70 | ||||||
Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 30.00 | 1:02.73 | 2:00.43 | ||||||
Mads Keis Jepsen | 1998 | 29.00 | 1:01.26 | 3:01.69 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 28.81 | 59.68 | 4:01.37 | ||||||
4 | Vat Copenhagen 1 | 0 | VAT København | 4:01.87 | ||||||
Marcus Dan Hansen | 1999 | 28.70 | 59.85 | 59.85 | ||||||
Johan Bragason | 1999 | 28.79 | 1:00.03 | 1:59.88 | ||||||
Kasper Holst Hansen | 1998 | 29.09 | 1:01.93 | 3:01.81 | ||||||
Marius Møldrup | 1999 | 28.73 | 1:00.06 | 4:01.87 | ||||||
5 | Stm Gangsters 1 | 2000 | Swim Team Midtjylland | 4:01.97 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 28.07 | 58.78 | 58.78 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 30.28 | 1:02.71 | 2:01.49 | ||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 29.26 | 1:01.54 | 3:03.03 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 28.09 | 58.94 | 4:01.97 | ||||||
6 | As Drenge 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:03.77 | ||||||
Sebastian Reese | 1998 | 30.37 | 1:02.67 | 1:02.67 | ||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 28.59 | 59.76 | 2:02.43 | ||||||
Andreas K Larsen | 1999 | 29.19 | 1:01.58 | 3:04.01 | ||||||
Søren Villumsen | 1998 | 28.73 | 59.76 | 4:03.77 | ||||||
7 | Køge Drenge | 0 | Køge Svømmeklub | 4:06.09 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 29.45 | 1:00.29 | 1:00.29 | ||||||
Casper Wagner | 1998 | 29.24 | 1:01.79 | 2:02.08 | ||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 29.44 | 1:01.68 | 3:03.76 | ||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 29.55 | 1:02.33 | 4:06.09 | ||||||
8 | Mammut Drenge Kalundborg | 0 | Kalundborg SK | 4:07.13 | ||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 29.85 | 1:02.58 | 1:02.58 | ||||||
Mads Peter Hansen | 1998 | 29.63 | 1:00.90 | 2:03.48 | ||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 28.30 | 1:00.64 | 3:04.12 | ||||||
Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 29.65 | 1:03.01 | 4:07.13 | ||||||
9 | Gi40Hermes Drenge | 1998 | GI-40 Hermes | 4:09.98 | ||||||
Giano Grillo | 1998 | 29.15 | 1:01.00 | 1:01.00 | ||||||
Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 29.87 | 1:04.28 | 2:05.28 | ||||||
Frederik Galving | 1998 | 30.24 | 1:03.58 | 3:08.86 | ||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 28.76 | 1:01.12 | 4:09.98 | ||||||
10 | Gsc Drenge | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:10.29 | ||||||
William Matras | 1998 | 29.35 | 1:01.28 | 1:01.28 | ||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 30.70 | 1:05.33 | 2:06.61 | ||||||
Asbjørn Lau Everland | 1999 | 30.63 | 1:05.89 | 3:12.50 | ||||||
Anton Olsen | 1998 | 27.42 | 57.79 | 4:10.29 | ||||||
11 | Gentofte Drenge 2 | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 4:13.09 | ||||||
Adam Hansen | 1998 | 29.92 | 1:01.89 | 1:01.89 | ||||||
Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 29.08 | 1:00.94 | 2:02.83 | ||||||
Anton Ewald | 1999 | 30.07 | 1:04.10 | 3:06.93 | ||||||
Frederik Weiss | 1999 | 32.01 | 1:06.16 | 4:13.09 | ||||||
12 | Hils Drenge 1 | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 4:15.67 | ||||||
Thomas Engdal | 1998 | 30.65 | 1:03.82 | 1:03.82 | ||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 29.46 | 1:00.63 | 2:04.45 | ||||||
Frederik Weibel | 1999 | 31.63 | 1:05.66 | 3:10.11 | ||||||
Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 31.74 | 1:05.56 | 4:15.67 | ||||||
12 | Lyngby Drenge 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:15.67 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 29.56 | 1:01.90 | 1:01.90 | ||||||
Carl Fabiansen | 1999 | 28.99 | 1:01.27 | 2:03.17 | ||||||
Tobias Fournais | 1998 | 30.30 | 1:05.07 | 3:08.24 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 31.43 | 1:07.43 | 4:15.67 | ||||||
14 | Agf Drenge 29 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:18.15 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 29.23 | 1:01.27 | 1:01.27 | ||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 31.18 | 1:04.66 | 2:05.93 | ||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 29.16 | 1:01.50 | 3:07.43 | ||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 33.44 | 1:10.72 | 4:18.15 | ||||||
15 | Ese Drenge 2 | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 4:19.40 | ||||||
Nicolai Grene | 1998 | 31.46 | 1:04.51 | 1:04.51 | ||||||
Kristian Hermiz | 1998 | 31.01 | 1:03.98 | 2:08.49 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 31.49 | 1:06.84 | 3:15.33 | ||||||
Christian Kaul | 1998 | 29.72 | 1:04.07 | 4:19.40 | ||||||
16 | Sigma Drenge 2 | 1998 | SIGMA Nordsjælland | 4:24.32 | ||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 31.11 | 1:05.31 | 1:05.31 | ||||||
Kasper Jeppsson | 1999 | 32.68 | 1:07.82 | 2:13.13 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 32.05 | 1:08.21 | 3:21.34 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 30.32 | 1:02.98 | 4:24.32 | ||||||
17 | Farum Miniguns2 | 1998 | Farum Svømmeklub | 4:26.50 | ||||||
Christian Sejr Aagaard | 1998 | 33.23 | 1:08.51 | 1:08.51 | ||||||
Mads Jørner | 1998 | 29.05 | 1:02.40 | 2:10.91 | ||||||
Malthe Letting | 2001 | 34.86 | 1:13.43 | 3:24.34 | ||||||
Magnus Grundesen | 1998 | 29.63 | 1:02.16 | 4:26.50 | ||||||
18 | Hørsholm Drenge | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 4:27.16 | ||||||
Philip Schiøtz | 1999 | 32.45 | 1:09.25 | 1:09.25 | ||||||
Alexander Sejthen | 1999 | 31.85 | 1:08.26 | 2:17.51 | ||||||
Jakob Kolberg | 2000 | 32.44 | 1:08.56 | 3:26.07 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 28.96 | 1:01.09 | 4:27.16 | ||||||
19 | Stv 1998 | 1998 | Swim Team Vestsjælland | 4:28.91 | ||||||
Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | 30.20 | 1:03.99 | 1:03.99 | ||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 34.76 | 1:12.11 | 2:16.10 | ||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 33.22 | 1:10.98 | 3:27.08 | ||||||
Mikkel Prahl Jagd | 1999 | 29.18 | 1:01.83 | 4:28.91 | ||||||
20 | Haderslev Drenge | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 4:31.30 | ||||||
Rune Holm Skovby | 1998 | 31.61 | 1:05.48 | 1:05.48 | ||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 33.96 | 1:10.52 | 2:16.00 | ||||||
Magnus Stender Berg | 1999 | 31.77 | 1:06.94 | 3:22.94 | ||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 32.85 | 1:08.36 | 4:31.30 | ||||||
21 | Vest Tågehorn | 1998 | Vest-Brøndby | 4:31.80 | ||||||
Mathias Wilquin | 1998 | 31.22 | 1:04.04 | 1:04.04 | ||||||
Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 34.44 | 1:12.06 | 2:16.10 | ||||||
Casper Davidsen | 1999 | 32.30 | 1:08.54 | 3:24.64 | ||||||
Kenneth Abcell | 1998 | 31.49 | 1:07.16 | 4:31.80 | ||||||
22 | Horsens Drenge 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 4:33.30 | ||||||
Morten Frederiksen | 1998 | 30.97 | 1:04.16 | 1:04.16 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 35.23 | 1:13.77 | 2:17.93 | ||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | 34.11 | 1:11.19 | 3:29.12 | ||||||
Sander Schmidt | 1999 | 31.19 | 1:04.18 | 4:33.30 | ||||||
23 | Triton Drenge | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:34.26 | ||||||
Johan Müller | 1998 | 28.46 | 1:00.41 | 1:00.41 | ||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 33.72 | 1:12.28 | 2:12.69 | ||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 32.96 | 1:08.71 | 3:21.40 | ||||||
Jacob Friland | 1999 | 33.63 | 1:12.86 | 4:34.26 | ||||||
24 | Lyngby Drenge 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:39.27 | ||||||
Lukas Sieben | 1999 | 31.93 | 1:08.77 | 1:08.77 | ||||||
Christoffer Børling | 1998 | 31.65 | 1:07.45 | 2:16.22 | ||||||
Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 33.18 | 1:10.77 | 3:26.99 | ||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 33.46 | 1:12.28 | 4:39.27 | ||||||
25 | Vat Copenhagen 3 | 0 | VAT København | 4:44.32 | ||||||
Anders Sørensen | 1999 | 33.50 | 1:10.38 | 1:10.38 | ||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 32.67 | 1:08.37 | 2:18.75 | ||||||
Mads Skøde Hansen | 1999 | 34.19 | 1:12.49 | 3:31.24 | ||||||
Valdemar Mariegaard | 1999 | 34.89 | 1:13.08 | 4:44.32 | ||||||
- | Kvik Drenge | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart 4.sv | |||||
Emil Hedegaard | 1999 | 31.16 | 1:03.80 | 1:03.80 | ||||||
Thor Hvid Ulrich | 1999 | 30.97 | 2:08.86 | |||||||
Frederik Liljedahl | 1999 | 3:13.71 | ||||||||
- | Vat Copenhagen 2 | 0 | VAT København | DSQ | tyvstart 2.sv | |||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 33.15 | 1:10.17 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 16:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gentofte Piger 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 4:30.01 | ||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 32.50 | 1:08.75 | 1:08.75 | ||||||
Nina Toft | 2000 | 32.75 | 1:08.65 | 2:17.40 | ||||||
Cathrine Laura Holten | 2000 | 33.25 | 1:08.59 | 3:25.99 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 31.28 | 1:04.02 | 4:30.01 | ||||||
2 | Kvik Piger | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:31.49 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 31.54 | 1:05.20 | 1:05.20 | ||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 32.23 | 1:08.13 | 2:13.33 | ||||||
Maria Olsen | 2000 | 33.58 | 1:09.64 | 3:22.97 | ||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 32.52 | 1:08.52 | 4:31.49 | ||||||
3 | A6 Piger | 2000 | A6 | 4:32.07 | ||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 30.56 | 1:03.50 | 1:03.50 | ||||||
Mira Mass | 2000 | 31.57 | 1:07.75 | 2:11.25 | ||||||
Amalie Mårtensson | 2000 | 32.76 | 1:09.77 | 3:21.02 | ||||||
My Weitling | 2000 | 32.90 | 1:11.05 | 4:32.07 | ||||||
4 | Triton Piger 1 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:34.48 | ||||||
Victoria Bierre | 2000 | 32.10 | 1:07.84 | 1:07.84 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 32.98 | 1:11.96 | 2:19.80 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 30.49 | 1:03.34 | 3:23.14 | ||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 33.58 | 1:11.34 | 4:34.48 | ||||||
5 | Gi40Hermes Piger | 2000 | GI-40 Hermes | 4:35.74 | ||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 32.13 | 1:06.51 | 1:06.51 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 33.43 | 1:09.85 | 2:16.36 | ||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 33.69 | 1:09.97 | 3:26.33 | ||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 32.97 | 1:09.41 | 4:35.74 | ||||||
6 | Hørsholm Piger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 4:38.12 | ||||||
Julia Jønsson | 2000 | 32.38 | 1:09.65 | 1:09.65 | ||||||
Cecilie Girke Christensen | 2000 | 32.73 | 1:10.94 | 2:20.59 | ||||||
Caroline Schwenger | 2000 | 33.02 | 1:10.79 | 3:31.38 | ||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 31.46 | 1:06.74 | 4:38.12 | ||||||
7 | Vat Copenhagen 1 | 0 | VAT København | 4:41.89 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 32.10 | 1:07.30 | 1:07.30 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 35.61 | 1:14.73 | 2:22.03 | ||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 34.69 | 1:12.87 | 3:34.90 | ||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 31.40 | 1:06.99 | 4:41.89 | ||||||
8 | Sigma Piger 1 | 2000 | SIGMA Nordsjælland | 4:41.94 | ||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 33.50 | 1:10.55 | 1:10.55 | ||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 33.46 | 1:10.05 | 2:20.60 | ||||||
Caroline Fritzböger | 2001 | 34.09 | 1:11.32 | 3:31.92 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 33.55 | 1:10.02 | 4:41.94 | ||||||
9 | Køge Piger 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 4:44.61 | ||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 33.20 | 1:11.14 | 1:11.14 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 32.89 | 1:08.49 | 2:19.63 | ||||||
Mette Hegelund | 2000 | 35.93 | 1:15.68 | 3:35.31 | ||||||
Caroline Samuel | 2000 | 32.94 | 1:09.30 | 4:44.61 | ||||||
10 | As Piger 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:45.39 | ||||||
Emma A Andersen | 2000 | 35.86 | 1:14.64 | 1:14.64 | ||||||
Line Thomsen | 2000 | 33.89 | 1:11.49 | 2:26.13 | ||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 34.45 | 1:11.16 | 3:37.29 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 33.33 | 1:08.10 | 4:45.39 | ||||||
11 | 1 Gti Piger | 0 | GTI | 4:49.72 | ||||||
Eva Olsen | 2000 | 32.87 | 1:08.78 | 1:08.78 | ||||||
Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 35.65 | 1:13.54 | 2:22.32 | ||||||
Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 34.76 | 1:14.00 | 3:36.32 | ||||||
Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 36.02 | 1:13.40 | 4:49.72 | ||||||
12 | Sigma Piger 2 | 2000 | SIGMA Nordsjælland | 4:54.69 | ||||||
Camilla Taylor | 2000 | 35.25 | 1:14.27 | 1:14.27 | ||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 34.95 | 1:12.94 | 2:27.21 | ||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 35.92 | 1:15.08 | 3:42.29 | ||||||
Camille Erichsen | 2001 | 34.48 | 1:12.40 | 4:54.69 | ||||||
13 | Gentofte Piger 2 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 4:54.99 | ||||||
Rosemarie Blicher | 2000 | 34.55 | 1:12.04 | 1:12.04 | ||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 34.64 | 1:11.54 | 2:23.58 | ||||||
Mathilde Nielsen | 2001 | 35.87 | 1:16.12 | 3:39.70 | ||||||
Nikoline N. Norby | 2000 | 36.43 | 1:15.29 | 4:54.99 | ||||||
14 | Gsc Piger | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:56.63 | ||||||
Cathrine Rahbek | 2000 | 36.59 | 1:18.50 | 1:18.50 | ||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 35.02 | 1:16.09 | 2:34.59 | ||||||
Amalie Drud Nielsen | 2000 | 33.04 | 1:12.11 | 3:46.70 | ||||||
Marie-Louise Stentved | 2000 | 33.75 | 1:09.93 | 4:56.63 | ||||||
15 | Ese Piger | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 5:02.02 | ||||||
Noa Turin | 2000 | 34.02 | 1:12.15 | 1:12.15 | ||||||
Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 34.65 | 1:14.44 | 2:26.59 | ||||||
Jannie Eickhardt | 2001 | 36.67 | 1:17.81 | 3:44.40 | ||||||
Maria Møller Glargaard | 2001 | 36.99 | 1:17.62 | 5:02.02 | ||||||
16 | Sigma Piger 3 | 2000 | SIGMA Nordsjælland | 5:07.42 | ||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 35.31 | 1:15.21 | 1:15.21 | ||||||
Julie Jarlbo Berner | 2001 | 36.91 | 1:16.54 | 2:31.75 | ||||||
Lina Friis | 2001 | 36.27 | 1:20.27 | 3:52.02 | ||||||
Thit Bondo | 2000 | 35.50 | 1:15.40 | 5:07.42 | ||||||
17 | Hils Piger 1 | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 5:08.19 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 37.68 | 1:18.44 | 1:18.44 | ||||||
Sofia Rasmusen | 2001 | 37.62 | 1:18.69 | 2:37.13 | ||||||
Emma Brogaard | 2001 | 37.07 | 1:17.92 | 3:55.05 | ||||||
Julie Højer Truelsen | 2000 | 34.06 | 1:13.14 | 5:08.19 | ||||||
18 | Vest Chicks | 2000 | Vest-Brøndby | 5:08.81 | ||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 40.61 | 1:23.18 | 1:23.18 | ||||||
Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | 37.81 | 1:18.70 | 2:41.88 | ||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 35.85 | 1:15.51 | 3:57.39 | ||||||
Sarah Missing | 2001 | 35.38 | 1:11.42 | 5:08.81 | ||||||
19 | Vat Copenhagen 2 | 0 | VAT København | 5:09.47 | ||||||
Monica Kristiansen | 2001 | 35.78 | 1:14.76 | 1:14.76 | ||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 35.67 | 1:17.15 | 2:31.91 | ||||||
Josefine Nickelsen | 2001 | 36.08 | 1:17.67 | 3:49.58 | ||||||
Emma Poulsen | 2001 | 37.23 | 1:19.89 | 5:09.47 | ||||||
20 | Triton Piger 2 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:09.50 | ||||||
Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 34.51 | 1:13.27 | 1:13.27 | ||||||
Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 39.46 | 1:22.09 | 2:35.36 | ||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 35.90 | 1:15.27 | 3:50.63 | ||||||
Line Refsgaard | 2000 | 37.67 | 1:18.87 | 5:09.50 | ||||||
21 | As Piger 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 5:10.52 | ||||||
Signe Rosendal | 2000 | 34.48 | 1:13.02 | 1:13.02 | ||||||
Camilla Strandqvist | 2000 | 36.83 | 1:18.56 | 2:31.58 | ||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 36.58 | 1:20.28 | 3:51.86 | ||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 37.43 | 1:18.66 | 5:10.52 | ||||||
22 | Lyngby Piger | 0 | Lyngby Svømmeklub | 5:11.38 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 35.95 | 1:17.66 | 1:17.66 | ||||||
Caroline Fraser | 2002 | 40.68 | 1:24.16 | 2:41.82 | ||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 34.46 | 1:13.88 | 3:55.70 | ||||||
Line Fensten Jørgensen | 2000 | 36.30 | 1:15.68 | 5:11.38 | ||||||
23 | Sto Piger 1 | 2000 | Swim Team Odense | 5:11.62 | ||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 34.38 | 1:12.70 | 1:12.70 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 36.15 | 1:14.56 | 2:27.26 | ||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 36.92 | 1:18.24 | 3:45.50 | ||||||
Sarah Emilie Praëm | 2001 | 40.62 | 1:26.12 | 5:11.62 | ||||||
24 | 2 Gti Piger | 0 | GTI | 5:16.09 | ||||||
Emilie Larsen | 2001 | 40.30 | 1:23.46 | 1:23.46 | ||||||
Karoline Barrett | 2002 | 36.52 | 1:16.93 | 2:40.39 | ||||||
Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 35.97 | 1:17.30 | 3:57.69 | ||||||
Mette S. Køhler | 2001 | 37.55 | 1:18.40 | 5:16.09 | ||||||
25 | Køge Piger 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 5:24.65 | ||||||
Emma Henriksen | 2001 | 37.41 | 1:19.19 | 1:19.19 | ||||||
Josefine Paaske | 2002 | 38.45 | 1:21.26 | 2:40.45 | ||||||
Victoria Kahr | 2001 | 39.59 | 1:22.13 | 4:02.58 | ||||||
Josefine Mølgaard | 2002 | 39.25 | 1:22.07 | 5:24.65 | ||||||
26 | Vat Copenhagen 3 | 0 | VAT København | 5:28.69 | ||||||
Mathilde Laugesen | 2001 | 38.97 | 1:23.79 | 1:23.79 | ||||||
Alberte R. Jakobsen | 2001 | 39.18 | 1:23.82 | 2:47.61 | ||||||
Victoria Bülow | 2001 | 38.66 | 1:22.96 | 4:10.57 | ||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 37.75 | 1:18.12 | 5:28.69 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 16:34 |