Resultater for Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 2 (DÃ…M2-L)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 17:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 611 | 1:02.16 | 2:09.01 | 3:14.55 | 4:19.36 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johan Müller | 1998 | 610 | 1:01.64 | 2:08.51 | 3:14.47 | 4:19.53 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Frederik Jessen | 1998 | 598 | 1:02.26 | 2:09.03 | 3:15.55 | 4:21.24 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anton Olsen | 1998 | 542 | 1:04.14 | 2:12.41 | 3:22.11 | 4:29.85 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Emil Toft | 1998 | 542 | 1:02.42 | 2:10.99 | 3:21.12 | 4:29.97 | |||
Holbæk Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 519 | 1:02.88 | 2:11.90 | 3:23.18 | 4:33.86 | |||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 518 | 1:05.55 | 2:16.40 | 3:25.76 | 4:34.00 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | William Matras | 1998 | 518 | 1:04.47 | 2:13.93 | 3:24.27 | 4:34.01 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Jonathan Kristensen | 1998 | 510 | 1:03.64 | 2:13.85 | 3:25.01 | 4:35.36 | |||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 500 | 1:05.83 | 2:17.15 | 3:27.03 | 4:37.21 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Søren Villumsen | 1998 | 488 | 1:04.76 | 2:16.06 | 3:27.78 | 4:39.48 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sebastian Langhorn | 1998 | 484 | 1:04.75 | 2:18.34 | 3:29.16 | 4:40.24 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
13 | Mads Holm | 1998 | 480 | 1:05.07 | 2:16.62 | 3:29.43 | 4:41.11 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
14 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 479 | 1:05.96 | 2:17.95 | 3:30.01 | 4:41.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christian Rasmussen | 1998 | 473 | 1:06.17 | 2:17.42 | 3:30.62 | 4:42.50 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 467 | 1:09.04 | 2:21.64 | 3:34.09 | 4:43.66 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 466 | 1:07.08 | 2:20.56 | 3:33.66 | 4:43.94 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
18 | Bjørn Hansen | 1998 | 458 | 1:05.07 | 2:15.84 | 3:29.77 | 4:45.53 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mads Peter Hansen | 1998 | 448 | 1:07.08 | 2:21.44 | 3:36.30 | 4:47.55 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 448 | 1:06.12 | 2:20.49 | 3:34.50 | 4:47.71 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 447 | 1:08.57 | 2:23.48 | 3:37.82 | 4:47.73 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | 440 | 1:08.59 | 2:22.90 | 3:36.62 | 4:49.33 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sebastian Reese | 1998 | 426 | 1:07.02 | 2:21.13 | 3:36.64 | 4:52.51 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 415 | 1:07.11 | 2:22.77 | 3:38.92 | 4:55.14 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Kenneth Abcell | 1998 | 363 | 1:09.85 | 2:29.39 | 3:49.79 | 5:08.47 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 561 | 1:03.50 | 2:12.93 | 3:21.34 | 4:26.80 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 529 | 1:03.74 | 2:13.47 | 3:23.27 | 4:32.11 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | 509 | 1:04.68 | 2:14.85 | 3:26.08 | 4:35.71 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Andersen | 1999 | 501 | 1:05.23 | 2:15.96 | 3:26.90 | 4:37.04 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anton Borring Andersen | 1999 | 497 | 1:04.28 | 2:15.92 | 3:28.20 | 4:37.92 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Lundgaard | 1999 | 487 | 1:05.02 | 2:16.59 | 3:28.87 | 4:39.67 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
7 | Carl Fabiansen | 1999 | 483 | 1:05.13 | 2:16.93 | 3:29.14 | 4:40.41 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Casper Eickhardt | 1999 | 477 | 1:05.34 | 2:16.35 | 3:28.78 | 4:41.68 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
9 | Mathias Nielsen | 1999 | 458 | 1:11.28 | 2:25.46 | 3:34.92 | 4:45.47 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emil Hedegaard | 1999 | 453 | 1:06.74 | 2:21.47 | 3:35.26 | 4:46.47 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Oliver Broholm | 1999 | 452 | 1:07.17 | 2:21.33 | 3:35.19 | 4:46.69 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Johan Bragason | 1999 | 450 | 1:07.57 | 2:20.95 | 3:35.62 | 4:47.18 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 450 | 1:07.08 | 2:20.69 | 3:34.06 | 4:47.28 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Oliver H. Andersen | 1999 | 442 | 1:08.90 | 2:23.24 | 3:36.10 | 4:49.01 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 440 | 1:09.59 | 2:23.47 | 3:37.06 | 4:49.37 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Marius Rasmussen | 1999 | 429 | 1:10.80 | 2:25.08 | 3:38.71 | 4:51.89 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
17 | Anton Ewald | 1999 | 425 | 1:08.66 | 2:23.95 | 3:39.15 | 4:52.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Sebastian Tullberg | 2000 | 422 | 1:09.31 | 2:24.77 | 3:41.34 | 4:53.29 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 415 | 1:12.42 | 2:29.39 | 3:44.09 | 4:54.94 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 413 | 1:11.37 | 2:27.55 | 3:43.26 | 4:55.62 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
21 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 410 | 1:11.21 | 2:27.45 | 3:42.09 | 4:56.33 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
22 | Sander Schmidt | 1999 | 400 | 1:09.52 | 2:26.22 | 3:43.04 | 4:58.58 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 400 | 1:09.68 | 2:24.90 | 3:42.24 | 4:58.69 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Gustav Yde | 2000 | 400 | 1:09.34 | 2:24.74 | 3:41.89 | 4:58.70 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
25 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 399 | 1:10.86 | 2:28.53 | 3:44.29 | 4:58.99 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Casper Davidsen | 1999 | 397 | 1:10.22 | 2:27.06 | 3:44.34 | 4:59.36 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Kasper Jeppsson | 1999 | 395 | 1:12.28 | 2:29.41 | 3:45.64 | 4:59.92 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jakob Sixten Soja | 1999 | 387 | 1:13.00 | 2:29.82 | 3:46.59 | 5:01.96 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Andreas Hansen | 2000 | 385 | 1:11.47 | 2:28.84 | 3:46.93 | 5:02.43 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
30 | Jakob Kolberg | 2000 | 384 | 1:10.64 | 2:28.04 | 3:47.56 | 5:02.68 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
31 | Mads Fredbo | 1999 | 380 | 1:09.94 | 2:27.86 | 3:46.62 | 5:03.83 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
32 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | 375 | 1:12.88 | 2:30.67 | 3:49.51 | 5:05.05 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
33 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 370 | 1:12.81 | 2:31.45 | 3:50.58 | 5:06.65 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
34 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 364 | 1:10.94 | 2:29.55 | 3:50.02 | 5:08.35 | |||
Odder IGF | ||||||||||
35 | Christian Rasmussen | 2000 | 356 | 1:10.76 | 2:31.01 | 3:52.45 | 5:10.39 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
36 | Markus Kjeldsen | 2000 | 355 | 1:13.22 | 2:33.11 | 3:53.59 | 5:10.92 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Markus Bøjsen | 1999 | 345 | 1:12.00 | 2:32.20 | 3:53.68 | 5:13.72 | |||
Holbæk Svømmeklub | ||||||||||
38 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 305 | 1:16.98 | 2:42.15 | 4:06.20 | 5:26.88 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
39 | Kasper Jørgensen | 2000 | 299 | 1:16.56 | 2:41.46 | 4:05.81 | 5:29.00 | |||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 17:51 |