2017-12-11   10:44:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden Regionfinal

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden    Utskriftsdatum  02 juni 2012   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  11:58   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2012         
 
 
Gren 13, 4X100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
S 71 Lag 1  1999  S71            4:55.94   
  Emilia Christiansen  1999      37.02  1:17.48      1:17.48   
  Victoria Jönsson  1999      37.11  1:20.88      2:38.36   
  Ellen Sandberg  1999      32.44  1:11.44      3:49.80   
  Rebecca Berggren-Nylund  1999      31.24  1:06.14      4:55.94   
                     
SK Lodde Lag 1  Simklubben Lödde            5:06.56   
  Emma Persson  1999      37.02  1:17.86      1:17.86   
  Louise Ranevi  1999      38.94  1:25.10      2:42.96   
  Julia Brinkhagen  1999      35.45  1:17.66      4:00.62   
  Elin Johannesson  1999      31.29  1:05.94      5:06.56   
                     
Äss Lag 1  1999  Ängelholms Simsällskap            5:07.07   
  Matilda Andersson  1999      38.50  1:19.55      1:19.55   
  Klara Andersson  2000      39.86  1:26.25      2:45.80   
  Hanna Rosvall  2000      33.72  1:13.76      3:59.56   
  Emilia Nilsson  1999      31.78  1:07.51      5:07.07   
                     
Hs Damer [1999] Lag 1  1999  Helsingborgs Simsällskap            5:09.70   
  Moa Holmkvist  1999      36.83  1:16.75      1:16.75   
  Johanna Söderberg  1999      38.96  1:22.91      2:39.66   
  Johanna Palmqvist  1999      35.66  1:18.75      3:58.41   
  Maja Danielsson  1999      33.66  1:11.29      5:09.70   
                     
Mkk Töser Lag 1  2000  Malmö Kappsimningsklubb            5:13.46   
  Alexandra Kowalska  1999      39.04  1:21.92      1:21.92   
  Frida Hemby  1999      39.77  1:28.97      2:50.89   
  Amanda Granborg  1999      32.23  1:11.12      4:02.01   
  Felicia Brandao  1999      33.59  1:11.45      5:13.46   
                     
Höganäs SS Töser Lag 1  1999  Höganäs Simsällskap            5:24.16   
  Kajsa Norell Dahlqvist  2001      40.54  1:23.99      1:23.99   
  Maja Johansson  1999      41.17  1:27.47      2:51.46   
  Thelma Jöhnke  1999      37.57  1:23.79      4:15.25   
  Heidi Winberg  1999      32.64  1:08.91      5:24.16   
                     
Vnsk Tjejer Lag 1  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            5:27.34   
  Maja Karlsson  1999      40.56  1:23.36      1:23.36   
  Rebecca Örmon  2000      43.82  1:34.17      2:57.53   
  Matilda Klintberg  1999      33.25  1:14.78      4:12.31   
  Frida Rödin  2000      35.48  1:15.03      5:27.34   
                     
Poseidon Flickor Lag 1  2000  Simklubben Poseidon            5:30.89   
  Rebecka Östlund  1999      39.17  1:20.66      1:20.66   
  Déspina Karida  1999      44.45  1:34.63      2:55.29   
  Elin Moberg  1999      37.95  1:22.96      4:18.25   
  Filippa Fridh  1999      33.87  1:12.64      5:30.89   
                     
SK Ran Dam 1  Simklubben Ran            5:33.46   
  Philippa Revstedt  1999      39.58  1:25.10      1:25.10   
  Caroline Mubiru  2000      42.30  1:32.55      2:57.65   
  Stina Lindberg  2000      37.87  1:25.80      4:23.45   
  Lovisa Sjögren  1999      32.74  1:10.01      5:33.46   
                     
10  Ystads SS Damer  1999  Ystads Simsällskap            5:33.82   
  Matilda Åkesson  1999      40.24  1:24.02      1:24.02   
  Alicia Norberg Randowo  1999      43.06  1:30.91      2:54.93   
  Vilma Flodfält  1999      36.08  1:19.71      4:14.64   
  Karolina Nilsson  1999      38.23  1:19.18      5:33.82   
                     
11  SK Triton Lag 1  1999  Simklubben Triton            5:35.01   
  Viktoria Lamberth  1999      38.84  1:21.19      1:21.19   
  Felicia Paulander  2000      44.04  1:34.61      2:55.80   
  Madeleine Grönberg  1999      38.51  1:25.72      4:21.52   
  Linnéa Öberg  2000      35.21  1:13.49      5:35.01   
                     
12  Mkk Töser Lag 2  2000  Malmö Kappsimningsklubb            5:37.23   
  Anna Grahovac  1999      40.12  1:21.77      1:21.77   
  Nicole Adamah  1999      41.95  1:43.08      3:04.85   
  Julia Kraljevic  1999      29.28  1:23.00      4:27.85   
  Felicia Huynh  1999      31.74  1:09.38      5:37.23   
                     
13  Lag 1 SK Hajen  2003  Simklubben Hajen            5:39.39   
  Malin Svensson  1999      40.28  1:23.26      1:23.26   
  Chloe Dion  1999      43.19  1:32.49      2:55.75   
  Sofia Christerson  1999      40.14  1:30.40      4:26.15   
  Wilma Heij-Lindholm  1999      34.07  1:13.24      5:39.39   
                     
14  S 71 Lag 2  1999  S71            5:45.67   
  Knar Mikael  1999      40.11  1:23.29      1:23.29   
  Magdalena Nilsson  2000      45.79  1:36.10      2:59.39   
  Felicia Huynh  2000      40.90  1:32.99      4:32.38   
  Elin Prins  1999      34.75  1:13.29      5:45.67   
                     
15  Hs Damer [1999] Lag 3  1999  Helsingborgs Simsällskap            5:47.13   
  Mikaela Göltl  1999      39.58  1:23.36      1:23.36   
  Hanna Persson  1999      44.11  1:33.92      2:57.28   
  Sweden C. Llupa  1999      43.22  1:32.98      4:30.26   
  Hanna Lindahl  2000      36.11  1:16.87      5:47.13   
                     
Ls Lag 1  Landskrona Simsällskap            DSQ   
  Elin Rundblad  1999      37.10  1:19.30      1:19.30   
  Louise Bengtsson  2000      42.34        2:52.25   
  My Rydgren  1999              4:14.77   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  02 juni 2012 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  11:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start