Tulokset VÃ¥rsimiaden Regionsfinal 2012
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 1, 200m Medley Fl 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 35.92 | 1:16.74 | 2:06.56 | 2:48.49 | |||
2 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 37.87 | 1:19.65 | 2:13.74 | 2:53.19 | |||
3 | Alice Arberg | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 39.42 | 1:25.68 | 2:18.65 | 2:57.77 | |||
4 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 37.10 | 1:22.74 | 2:17.30 | 2:58.39 | |||
5 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 40.63 | 1:27.46 | 2:18.00 | 2:59.96 | |||
6 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 40.38 | 1:27.40 | 2:20.99 | 3:02.22 | |||
7 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 43.54 | 1:29.79 | 2:22.69 | 3:03.29 | |||
8 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 42.62 | 1:26.85 | 2:21.11 | 3:03.97 | |||
9 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 42.56 | 1:31.01 | 2:20.17 | 3:04.08 | |||
10 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 41.32 | 1:27.08 | 2:24.48 | 3:07.80 | |||
11 | Lina Jentz | 2000 | Kalmar Simsällskap | 42.94 | 1:32.42 | 2:27.40 | 3:08.05 | |||
12 | Emma Sjöberg | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 44.17 | 1:32.02 | 2:25.43 | 3:09.50 | |||
13 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 41.66 | 1:34.54 | 2:30.37 | 3:13.47 | |||
- | Nora Stillman | 2000 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 10:55 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 2, 200m Medley Po 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 37.23 | 1:21.84 | 2:08.75 | 2:46.28 | |||
2 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 37.59 | 1:20.79 | 2:10.78 | 2:49.32 | |||
3 | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 35.80 | 1:20.96 | 2:13.49 | 2:50.37 | |||
4 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 36.41 | 1:20.76 | 2:16.73 | 2:54.94 | |||
5 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 39.15 | 1:22.32 | 2:15.61 | 2:56.25 | |||
6 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 41.13 | 1:28.25 | 2:21.40 | 3:02.20 | |||
7 | Victor Castenson | 2000 | Nässjö SLS | 42.58 | 1:31.28 | 2:25.75 | 3:06.68 | |||
8 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 43.61 | 1:31.01 | 2:30.44 | 3:08.63 | |||
9 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 46.17 | 1:36.87 | 2:35.21 | 3:16.93 | |||
10 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 47.15 | 1:36.97 | 2:36.08 | 3:19.03 | |||
11 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.38 | 1:43.51 | 2:42.76 | 3:24.96 | |||
- | Carl Friberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 10:55 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 3, 200m Medley Fl 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.72 | 1:16.06 | 2:01.13 | 2:37.42 | |||
2 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 35.31 | 1:15.61 | 2:05.42 | 2:42.81 | |||
3 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.40 | 1:17.14 | 2:07.02 | 2:46.18 | |||
4 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.78 | 1:20.35 | 2:11.17 | 2:47.33 | |||
5 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.99 | 1:20.64 | 2:10.94 | 2:48.27 | |||
6 | Antonia Prior | 1999 | Nässjö SLS | 36.08 | 1:19.21 | 2:13.19 | 2:48.92 | |||
7 | Hanna Eriksson | 1999 | Nässjö SLS | 37.02 | 1:20.99 | 2:13.29 | 2:49.71 | |||
8 | Kajsa Bengtsson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 36.62 | 1:23.23 | 2:10.08 | 2:50.44 | |||
9 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 39.20 | 1:24.40 | 2:15.44 | 2:53.60 | |||
10 | Julia Landberg | 1999 | Växjö Simsällskap | 39.31 | 1:20.59 | 2:17.50 | 2:55.29 | |||
11 | Elin Ristl | 1999 | Nässjö SLS | 40.37 | 1:31.24 | 2:19.22 | 2:58.56 | |||
12 | Angelica Stark | 1999 | Nässjö SLS | 37.00 | 1:24.39 | 2:20.39 | 2:58.66 | |||
13 | Ellen Carlsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 40.36 | 1:25.42 | 2:19.03 | 2:59.00 | |||
14 | Emma Roos | 1999 | Nässjö SLS | 41.08 | 1:29.38 | 2:23.75 | 3:04.39 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 11:01 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 4, 200m Medley Po 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Adam Koponen | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 32.23 | 1:10.87 | 1:55.41 | 2:29.63 | |||
2 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.19 | 1:16.22 | 2:01.94 | 2:37.91 | |||
3 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.30 | 1:16.94 | 2:05.85 | 2:42.02 | |||
4 | Oliver Bodin | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 35.57 | 1:18.34 | 2:08.38 | 2:45.86 | |||
5 | Jakob Henningsson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 40.02 | 1:20.47 | 2:13.15 | 2:49.70 | |||
6 | Ishak Sabic | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 40.17 | 1:23.26 | 2:16.07 | 2:50.46 | |||
7 | Erik Fisch | 1999 | Kalmar Simsällskap | 37.10 | 1:21.73 | 2:12.59 | 2:50.64 | |||
8 | Oskar Löfsved | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 37.44 | 1:24.00 | 2:13.91 | 2:53.90 | |||
9 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.21 | 1:27.62 | 2:19.83 | 2:59.43 | |||
10 | Johan Bergwall | 1999 | Växjö Simsällskap | 39.27 | 1:23.49 | 2:23.73 | 3:03.91 | |||
11 | Alexander Klingspor | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.04 | 1:28.33 | 2:25.63 | 3:03.98 | |||
12 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 40.79 | 1:30.17 | 2:27.62 | 3:07.57 | |||
13 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 44.24 | 1:32.42 | 2:31.97 | 3:15.64 | |||
- | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 11:09 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 5, 50m Bröstsim Fl 10 år oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | 46.31 | ||||||
2 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 48.06 | ||||||
3 | Lovisa Öhrn | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.23 | ||||||
4 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 50.07 | ||||||
5 | Greta Koponen | 2002 | Hultsfreds Simsällskap | 50.62 | ||||||
6 | Alva Steindl | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 50.67 | ||||||
7 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | 50.99 | ||||||
8 | Annie Hegmegi | 2003 | Nässjö SLS | 51.52 | ||||||
9 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 51.57 | ||||||
10 | Jazmina Hedqvist | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 52.22 | ||||||
11 | Lovisa Hjelmberg | 2002 | Växjö Simsällskap | 52.58 | ||||||
12 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 54.51 | ||||||
13 | Felicia Nyberg | 2004 | Värnamo Simsällskap | 54.53 | ||||||
14 | Loretta Andric | 2002 | Anderstorps Simsällskap | 54.83 | ||||||
15 | Sanna Bodsjö | 2003 | Växjö Simsällskap | 54.87 | ||||||
16 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 54.90 | ||||||
17 | Jenny Fröstberg | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 55.01 | ||||||
18 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 55.39 | ||||||
19 | Sara Svensson | 2003 | Alvesta Simsällskap | 57.18 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 11:22 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 6, 50m Bröstsim Po 10 oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 46.53 | ||||||
2 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.37 | ||||||
3 | William Ekström | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 52.45 | ||||||
4 | Attila Backman | 2003 | Växjö Simsällskap | 52.96 | ||||||
5 | Henrik Duong | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 53.88 | ||||||
6 | Vilhelm Ericsson | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 54.87 | ||||||
7 | Eliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 55.02 | ||||||
8 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 56.03 | ||||||
9 | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 56.09 | ||||||
10 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 57.34 | ||||||
11 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 57.35 | ||||||
12 | Pontus Borling | 2002 | Ljungby Simsällskap | 57.51 | ||||||
13 | Jens Dreves | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 57.76 | ||||||
14 | Casper Zhou | 2002 | Kalmar Simsällskap | 58.43 | ||||||
15 | Anton Hegmegi | 2005 | Nässjö SLS | 58.78 | ||||||
16 | Erik Löfsved | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 1:02.31 | ||||||
17 | Bartillius Soldewall | 2003 | Markaryds Simsällskap | 1:02.40 | ||||||
18 | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 1:02.80 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 11:22 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 11:31 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 7, 100m Bröstsim Fl 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.23 | 1:30.88 | |||||
2 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.36 | 1:33.69 | |||||
3 | Emilia Prior | 2001 | Nässjö SLS | 46.05 | 1:36.27 | |||||
4 | Moa Lindbom | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 46.87 | 1:36.66 | |||||
5 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 46.19 | 1:36.80 | |||||
6 | Ottilia Schack | 2001 | Västerviks Simsällskap | 47.70 | 1:39.45 | |||||
7 | Thyra Melander | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 47.79 | 1:41.23 | |||||
8 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 51.48 | 1:44.41 | |||||
9 | Bella Engelson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 48.59 | 1:44.64 | |||||
10 | Ebba Axelsson | 2001 | Markaryds Simsällskap | 49.48 | 1:44.76 | |||||
11 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 49.93 | 1:44.90 | |||||
12 | Adna Drincic | 2001 | Alvesta Simsällskap | 49.25 | 1:45.17 | |||||
13 | Matilda Mild | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 50.52 | 1:46.09 | |||||
14 | Ebba Wilhelmsson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 52.66 | 1:48.66 | |||||
15 | Gerda Salomonsson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 55.05 | 1:50.45 | |||||
16 | Nora Dieguez | 2001 | Växjö Simsällskap | 53.22 | 1:50.61 | |||||
17 | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 54.21 | 1:50.69 | |||||
18 | Vendela Elfving | 2001 | Kalmar Simsällskap | 53.55 | 1:51.52 | |||||
- | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 11:31 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 11:39 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 8, 100m Bröstsim Po 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 48.47 | 1:40.54 | |||||
2 | Johan Persson | 2001 | Nässjö SLS | 48.77 | 1:40.86 | |||||
3 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 48.72 | 1:41.28 | |||||
4 | Karol Mozdzynski | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 47.31 | 1:43.61 | |||||
5 | Alfred Karlsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 51.40 | 1:44.86 | |||||
6 | Hjalmar Ericsson | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.72 | 1:45.14 | |||||
7 | Hugo Teljebrant | 2001 | Markaryds Simsällskap | 51.14 | 1:48.59 | |||||
8 | Mihajlo Drca | 2001 | Värnamo Simsällskap | 55.42 | 1:51.91 | |||||
9 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 54.93 | 1:52.21 | |||||
10 | Linus Wernersson | 2001 | Växjö Simsällskap | 53.49 | 1:55.98 | |||||
11 | Teo Blazevic | 2001 | Nässjö SLS | 54.96 | 1:57.75 | |||||
12 | Isak Eriksson | 2001 | Nässjö SLS | 59.43 | 2:03.71 | |||||
13 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 59.01 | 2:08.44 | |||||
14 | Pontus Petersson | 2001 | Nässjö SLS | 1:01.64 | 2:15.23 | |||||
- | Aron Svensson | 2001 | Alvesta Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 11:39 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 12:03 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 9, 4X50m Medley Fl 12-13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nässjö Damer Lag 1 | 1999 | Nässjö SLS | 2:17.91 | ||||||
Erika Åkesson | 2000 | 34.86 | 34.86 | |||||||
Elin Ristl | 1999 | 40.88 | 1:15.74 | |||||||
Hanna Eriksson | 1999 | 33.48 | 1:49.22 | |||||||
Antonia Prior | 1999 | 28.69 | 2:17.91 | |||||||
2 | Lass Flickor Lag 1 | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 2:19.53 | ||||||
Lovisa Lampi | 1999 | 34.02 | 34.02 | |||||||
Jennifer Gustafsson | 1999 | 40.95 | 1:14.97 | |||||||
Elise Gidlöf | 1999 | 34.90 | 1:49.87 | |||||||
Johanna Gunnarsson | 1999 | 29.66 | 2:19.53 | |||||||
3 | Kalmar SS 1 Damer [2000] | 2000 | Kalmar Simsällskap | 2:23.44 | ||||||
Emmy Jämtin | 2000 | 37.62 | 37.62 | |||||||
Anna Sjölund | 2000 | 41.33 | 1:18.95 | |||||||
Ellen Lindeby | 1999 | 31.64 | 1:50.59 | |||||||
Frida Ljungberg | 2000 | 32.85 | 2:23.44 | |||||||
4 | Ljungby SS | 1999 | Ljungby Simsällskap | 2:28.67 | ||||||
Lova Andersson | 2000 | 34.38 | 34.38 | |||||||
Emelie Borling | 1999 | 43.84 | 1:18.22 | |||||||
Linnéa Sjödahl | 2000 | 35.83 | 1:54.05 | |||||||
Wilma Fahlén | 1999 | 34.62 | 2:28.67 | |||||||
5 | Hvetlanda Lag 1 | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 2:31.31 | ||||||
Agnes Ljunggren | 1999 | 36.81 | 36.81 | |||||||
Wilma Danlid | 2000 | 43.52 | 1:20.33 | |||||||
Elsa Sellmo | 2000 | 38.69 | 1:59.02 | |||||||
Elin Ljunggren | 2000 | 32.29 | 2:31.31 | |||||||
6 | Nässjö Damer Lag2 | 1999 | Nässjö SLS | 2:35.92 | ||||||
Emma Roos | 1999 | 38.89 | 38.89 | |||||||
Adina Eriksson | 1999 | 43.87 | 1:22.76 | |||||||
Angelica Stark | 1999 | 37.08 | 1:59.84 | |||||||
Cornelia Johnsson | 1999 | 36.08 | 2:35.92 | |||||||
7 | Jönköping Damer [1999] | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 2:45.56 | ||||||
Jamie Elgh | 2000 | 44.93 | 44.93 | |||||||
Nadija Sabic | 2002 | 48.12 | 1:33.05 | |||||||
Alice Arberg | 2000 | 40.17 | 2:13.22 | |||||||
Nora Lundell | 2000 | 32.34 | 2:45.56 | |||||||
7 | Kalmar SS 2 Damer [2000] | 2000 | Kalmar Simsällskap | 2:45.56 | ||||||
Ottilia Ring | 1999 | 41.29 | 41.29 | |||||||
Dominique Lim | 2000 | 43.26 | 1:24.55 | |||||||
Lina Jentz | 2000 | 42.55 | 2:07.10 | |||||||
Stina Ohlson | 2000 | 38.46 | 2:45.56 | |||||||
9 | Värnamo SS Damer [1999] | 1999 | Värnamo Simsällskap | 2:45.95 | ||||||
Kajsa Bengtsson | 1999 | 39.51 | 39.51 | |||||||
Natasha Majbrink | 1999 | 46.79 | 1:26.30 | |||||||
Frida Enoksson | 1999 | 38.71 | 2:05.01 | |||||||
Wilma Holmér | 1999 | 40.94 | 2:45.95 | |||||||
- | Alvesta SS Damer [1999] | 1999 | Alvesta Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 12:03 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 12:12 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 10, 4X50m Medley Po 12-13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jönköping Pojkar Lag 1 | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 2:22.01 | ||||||
Jakob Henningsson | 1999 | 36.03 | 36.03 | |||||||
Filip Egelrud | 2000 | 38.65 | 1:14.68 | |||||||
Viktor Svan | 2000 | 37.74 | 1:52.42 | |||||||
Ishak Sabic | 1999 | 29.59 | 2:22.01 | |||||||
2 | Nkk Lag 1 | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:26.25 | ||||||
Sebastian Runqvist | 1999 | 35.10 | 35.10 | |||||||
Alexander Granberg | 1999 | 42.19 | 1:17.29 | |||||||
Victor Lovinge | 2000 | 35.93 | 1:53.22 | |||||||
Alexander Klingspor | 1999 | 33.03 | 2:26.25 | |||||||
3 | Nässjö Herrar Lag 1 | 1999 | Nässjö SLS | 2:31.74 | ||||||
Oskar Hegmegi | 2001 | 1:23.53 | 1:23.53 | |||||||
Victor Castenson | 2000 | 33.36 | 1:56.89 | |||||||
Jonathan Myrlander | 2000 | 34.85 | 2:31.74 | |||||||
Arvid Nilsson | 1999 | 2:31.74 | ||||||||
4 | Lass Pojkar Lag 1 | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 2:32.95 | ||||||
Carl Friberg | 2000 | 40.16 | 40.16 | |||||||
Gustav Henell | 1999 | 44.40 | 1:24.56 | |||||||
Mattias Grynning | 1999 | 33.05 | 1:57.61 | |||||||
Sixten Almén | 1999 | 35.34 | 2:32.95 | |||||||
5 | Kalmar SS Herrar [2000] | 2000 | Kalmar Simsällskap | 2:36.14 | ||||||
Anton Hong | 2000 | 42.66 | 42.66 | |||||||
Erik Fisch | 1999 | 40.50 | 1:23.16 | |||||||
Atis Stikáns | 1999 | 39.12 | 2:02.28 | |||||||
Frank Raunio | 2000 | 33.86 | 2:36.14 | |||||||
6 | Växjö SS Lag 1 | 1999 | Växjö Simsällskap | 2:39.85 | ||||||
Johan Bergwall | 1999 | 37.56 | 37.56 | |||||||
Simon Viksten | 1999 | 51.04 | 1:28.60 | |||||||
Jonathan Anderzon | 2000 | 38.87 | 2:07.47 | |||||||
Gabriel Olastuen | 1999 | 32.38 | 2:39.85 | |||||||
7 | Jönköping Pojkar Lag 2 | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 2:45.34 | ||||||
Tim Lärkfeldt | 2000 | 41.78 | 41.78 | |||||||
Marcus Holmquist | 2000 | 44.16 | 1:25.94 | |||||||
Oliver Bodin | 1999 | 34.70 | 2:00.64 | |||||||
Leo Burman | 2003 | 44.70 | 2:45.34 | |||||||
8 | Markaryd Herrar | 1999 | Markaryds Simsällskap | 2:48.77 | ||||||
Hugo Teljebrant | 2001 | 2:48.77 | 2:48.77 | |||||||
Teo Teljebrant | 1999 | |||||||||
Mauritz Soldewall | 2000 | |||||||||
Malte Gustafsson | 1999 | 2:48.77 | 2:48.77 | |||||||
9 | Ljungby SS | 1999 | Ljungby Simsällskap | 2:56.42 | ||||||
Pontus Borling | 2002 | 51.79 | 51.79 | |||||||
Benjamin Boros | 2000 | 48.61 | 1:40.40 | |||||||
David Kurilenko | 1999 | 33.02 | 2:13.42 | |||||||
Leo Kan | 1999 | 43.00 | 2:56.42 | |||||||
10 | Oskarshamn Herrar [1999] | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 3:11.59 | ||||||
Viktor Henrysson | 2003 | 59.12 | 59.12 | |||||||
Henrik Duong | 2003 | 55.92 | 1:55.04 | |||||||
Alexander Löfqvist | 1999 | 33.61 | 2:28.65 | |||||||
Filip Vukovic | 2001 | 42.94 | 3:11.59 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 12:12 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 12:21 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 11, 4X50m Medley Fl 11 år oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jönköping Flickor Lag 1 | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 2:40.04 | ||||||
Thyra Melander | 2001 | 42.33 | 42.33 | |||||||
Moa Lindbom | 2001 | 45.23 | 1:27.56 | |||||||
Agnes Arberg | 2001 | 36.62 | 2:04.18 | |||||||
Wilma Johansson | 2001 | 35.86 | 2:40.04 | |||||||
2 | Kalmar SS Lag 1 | 2001 | Kalmar Simsällskap | 2:48.77 | ||||||
Caroline Nilsdotter | 2001 | 43.66 | 43.66 | |||||||
Tilde Wolfgang | 2001 | 44.34 | 1:28.00 | |||||||
Gerda Salomonsson | 2001 | 44.10 | 2:12.10 | |||||||
Ella Wranå | 2001 | 36.67 | 2:48.77 | |||||||
3 | Lass Flickor Lag 1 | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 2:50.20 | ||||||
Alice Thörnros | 2001 | 43.84 | 43.84 | |||||||
Bella Engelson | 2001 | 49.41 | 1:33.25 | |||||||
Erika Tudegård | 2001 | 39.98 | 2:13.23 | |||||||
Sanna Karlsson | 2001 | 36.97 | 2:50.20 | |||||||
4 | Växjö SS Lag 1 | 2001 | Växjö Simsällskap | 3:02.21 | ||||||
Natalie Noreblad | 2002 | 47.38 | 47.38 | |||||||
Clara Örnhem | 2002 | 49.66 | 1:37.04 | |||||||
Saga Bodsjö | 2002 | 42.27 | 2:19.31 | |||||||
Nora Dieguez | 2001 | 42.90 | 3:02.21 | |||||||
5 | Nässjö Damer Lag 1 | 2001 | Nässjö SLS | 3:03.90 | ||||||
Lisa Flaa | 2002 | 53.54 | 53.54 | |||||||
Emilia Prior | 2001 | 44.48 | 1:38.02 | |||||||
Annie Hegmegi | 2003 | 41.27 | 2:19.29 | |||||||
Linda Rahm | 2002 | 44.61 | 3:03.90 | |||||||
6 | Ljungby SS 1 | 2001 | Ljungby Simsällskap | 3:04.10 | ||||||
Ella Sjödahl | 2002 | 48.28 | 48.28 | |||||||
Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | 48.27 | 1:36.55 | |||||||
Ida Persson | 2002 | 43.01 | 2:19.56 | |||||||
Heidi Palenscar | 2002 | 44.54 | 3:04.10 | |||||||
7 | Oskarshamn Damer [2001] | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | 3:14.43 | ||||||
Linnéa Skärkarl | 2001 | 53.28 | 53.28 | |||||||
Maria Duong | 2001 | 49.64 | 1:42.92 | |||||||
Jenny Fröstberg | 2002 | 52.22 | 2:35.14 | |||||||
Stina Pernius | 2002 | 39.29 | 3:14.43 | |||||||
- | Anderstorp Damer [2001] | 2001 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nkk Lag 1 | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 12:21 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 12:25 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 12, 4X50m Medley Po 11 år oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nässjö Herrar Lag 1 | 2001 | Nässjö SLS | 3:04.19 | ||||||
Isak Eriksson | 2001 | 47.68 | 47.68 | |||||||
Teo Blazevic | 2001 | 52.12 | 1:39.80 | |||||||
Johan Persson | 2001 | 40.81 | 2:20.61 | |||||||
Anton Hegmegi | 2005 | 43.58 | 3:04.19 | |||||||
2 | Jönköping Pojkar Lag 1 | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 3:04.34 | ||||||
Eldin Nukovic | 2002 | 53.50 | 53.50 | |||||||
Daniel Agestav | 2002 | 46.26 | 1:39.76 | |||||||
Karol Mozdzynski | 2001 | 44.63 | 2:24.39 | |||||||
William Ekström | 2002 | 39.95 | 3:04.34 | |||||||
3 | Kalmar SS Herrar [2001] | 2001 | Kalmar Simsällskap | 3:38.86 | ||||||
Edvin Strandberg | 2001 | 59.64 | 59.64 | |||||||
Arvid Johansson | 2001 | 57.47 | 1:57.11 | |||||||
Alexander Loo | 2001 | 48.20 | 2:45.31 | |||||||
Casper Zhou | 2002 | 53.55 | 3:38.86 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 12:25 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 14:42 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 13, 200m Frisim Fl 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 33.10 | 1:10.14 | 1:49.03 | 2:27.54 | |||
2 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 33.64 | 1:12.27 | 1:53.45 | 2:31.72 | |||
3 | Erika Åkesson | 2000 | Nässjö SLS | 34.87 | 1:14.27 | 1:55.89 | 2:36.06 | |||
4 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 36.95 | 1:17.37 | 1:58.61 | 2:39.00 | |||
5 | Alice Arberg | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 36.99 | 1:17.39 | 1:59.12 | 2:39.04 | |||
6 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.93 | 1:16.84 | 1:59.41 | 2:40.77 | |||
7 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 37.12 | 1:18.65 | 2:01.16 | 2:42.03 | |||
8 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 37.62 | 1:19.77 | 2:03.08 | 2:43.94 | |||
9 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 38.42 | 1:20.36 | 2:04.38 | 2:46.09 | |||
10 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.47 | 1:21.23 | 2:04.62 | 2:46.24 | |||
11 | Moa Nilsson | 2000 | Hultsfreds Simsällskap | 36.90 | 1:18.94 | 2:04.77 | 2:49.34 | |||
12 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 37.81 | 1:21.40 | 2:06.60 | 2:49.94 | |||
13 | Nora Stillman | 2000 | Växjö Simsällskap | 37.62 | 1:21.45 | 2:07.61 | 2:52.76 | |||
14 | Lina Jentz | 2000 | Kalmar Simsällskap | 39.96 | 1:24.80 | 2:11.25 | 2:56.93 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 14:42 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 14:52 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 14, 200m Frisim Po 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 34.89 | 1:12.53 | 1:51.11 | 2:28.09 | |||
2 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 36.08 | 1:13.91 | 1:52.77 | 2:30.39 | |||
3 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 34.74 | 1:14.22 | 1:53.80 | 2:31.74 | |||
4 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 34.44 | 1:13.04 | 1:53.35 | 2:33.11 | |||
5 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 35.91 | 1:17.44 | 1:57.97 | 2:36.83 | |||
6 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 36.66 | 1:17.36 | 1:58.45 | 2:38.05 | |||
7 | Carl Friberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 37.51 | 1:18.49 | 2:00.98 | 2:41.85 | |||
8 | Victor Castenson | 2000 | Nässjö SLS | 37.27 | 1:19.47 | 2:02.59 | 2:42.07 | |||
9 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 37.44 | 1:18.46 | 2:02.21 | 2:42.09 | |||
10 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.39 | 1:24.24 | 2:08.14 | 2:51.67 | |||
11 | Clas Sandstedt | 2000 | Kalmar Simsällskap | 38.12 | 1:23.30 | 2:11.20 | 2:55.81 | |||
12 | Herman Johansson | 2000 | Hultsfreds Simsällskap | 38.49 | 1:23.97 | 2:11.23 | 2:56.58 | |||
13 | Mauritz Soldewall | 2000 | Markaryds Simsällskap | 43.03 | 1:32.86 | 2:24.12 | 3:09.85 | |||
- | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 14:52 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 15:03 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 15, 400m Frisim Fl 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:07.94 | 2:21.87 | 3:35.71 | 4:47.82 | |||
2 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:12.84 | 2:31.34 | 3:48.29 | 5:02.52 | |||
3 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:10.67 | 2:29.59 | 3:48.11 | 5:06.21 | |||
4 | Antonia Prior | 1999 | Nässjö SLS | 1:13.16 | 2:33.88 | 3:55.43 | 5:13.21 | |||
5 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:14.39 | 2:34.25 | 3:56.23 | 5:14.04 | |||
6 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:13.44 | 2:33.59 | 3:53.96 | 5:14.58 | |||
7 | Hanna Eriksson | 1999 | Nässjö SLS | 1:12.93 | 2:33.81 | 3:55.00 | 5:15.03 | |||
8 | Ellen Carlsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 1:14.30 | 2:36.88 | 4:01.24 | 5:23.62 | |||
9 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:13.55 | 2:36.05 | 4:01.38 | 5:24.88 | |||
10 | Elin Ristl | 1999 | Nässjö SLS | 1:17.11 | 2:41.06 | 4:05.25 | 5:25.12 | |||
11 | Julia Landberg | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:17.62 | 2:41.79 | 4:05.64 | 5:27.81 | |||
12 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 1:19.40 | 2:45.72 | 4:11.65 | 5:33.83 | |||
13 | Liv Widqvist | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:20.19 | 2:44.39 | 4:10.49 | 5:34.11 | |||
14 | Angelica Stark | 1999 | Nässjö SLS | 1:19.19 | 2:44.80 | 4:12.60 | 5:35.63 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 15:03 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 15:17 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 16, 400m Frisim Po 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Adam Koponen | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 1:04.91 | 2:18.83 | 3:33.13 | 4:42.98 | |||
2 | Ishak Sabic | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:11.50 | 2:27.18 | 3:43.12 | 4:57.12 | |||
3 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:10.81 | 2:26.83 | 3:41.72 | 4:57.42 | |||
4 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 1:11.90 | 2:30.15 | 3:49.21 | 5:03.79 | |||
5 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:12.25 | 2:30.75 | 3:49.61 | 5:05.53 | |||
6 | Oliver Bodin | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:13.24 | 2:31.71 | 3:49.92 | 5:07.54 | |||
7 | Jakob Henningsson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:15.64 | 2:36.35 | 3:56.48 | 5:12.60 | |||
8 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:16.40 | 2:38.76 | 4:02.65 | 5:24.15 | |||
9 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:16.63 | 2:40.31 | 4:05.59 | 5:28.52 | |||
10 | Oskar Löfsved | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 1:15.95 | 2:40.85 | 4:05.97 | 5:29.80 | |||
11 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:15.14 | 2:40.89 | 4:10.50 | 5:37.91 | |||
12 | Alexander Klingspor | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:20.95 | 2:48.72 | 4:16.03 | 5:41.17 | |||
13 | Johan Bergwall | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:19.99 | 2:46.61 | 4:14.55 | 5:41.67 | |||
14 | Simon Viksten | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:21.27 | 2:50.39 | 4:21.06 | 5:50.33 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 15:17 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 15:29 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 17, 100m Medley Fl 10 år oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 40.70 | 1:32.50 | |||||
2 | Annie Hegmegi | 2003 | Nässjö SLS | 45.91 | 1:34.51 | |||||
3 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 44.72 | 1:36.93 | |||||
4 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 48.03 | 1:37.62 | |||||
5 | Greta Koponen | 2002 | Hultsfreds Simsällskap | 48.41 | 1:39.69 | |||||
6 | Alva Steindl | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 49.35 | 1:42.92 | |||||
7 | Jazmina Hedqvist | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 50.66 | 1:45.23 | |||||
8 | Ronja Winter | 2002 | Växjö Simsällskap | 50.97 | 1:46.35 | |||||
9 | Clara Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | 51.28 | 1:46.36 | |||||
10 | Ella Sjödahl | 2002 | Ljungby Simsällskap | 48.75 | 1:51.55 | |||||
11 | Jenny Fröstberg | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 54.05 | 1:51.90 | |||||
12 | Sanna Bodsjö | 2003 | Växjö Simsällskap | 54.34 | 1:53.20 | |||||
13 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 52.10 | 1:54.19 | |||||
14 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 55.56 | 1:57.20 | |||||
15 | Tilda Tellfjord | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 59.88 | 2:05.22 | |||||
- | Loretta Andric | 2002 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilda Lindström | 2002 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 15:29 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 15:31 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 18, 100m Medley Po 10 år oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 52.34 | 1:42.78 | |||||
2 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.49 | 1:43.06 | |||||
3 | Vilhelm Ericsson | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.56 | 1:46.88 | |||||
4 | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 55.61 | 1:58.99 | |||||
- | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 15:31 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 19, 100m Medley Fl 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.97 | 1:24.22 | |||||
2 | Emilia Prior | 2001 | Nässjö SLS | 40.62 | 1:25.83 | |||||
3 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.77 | 1:26.84 | |||||
4 | Moa Lindbom | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 41.57 | 1:27.03 | |||||
5 | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 39.28 | 1:28.53 | |||||
6 | Olivia Bugnacki | 2001 | Alvesta Simsällskap | 40.93 | 1:29.79 | |||||
7 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 43.10 | 1:30.57 | |||||
8 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 42.83 | 1:30.86 | |||||
9 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 46.44 | 1:32.26 | |||||
10 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 46.39 | 1:32.71 | |||||
11 | Thyra Melander | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 44.70 | 1:32.75 | |||||
12 | Bella Engelson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 43.24 | 1:32.97 | |||||
13 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 44.65 | 1:35.17 | |||||
14 | Matilda Mild | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 46.33 | 1:35.65 | |||||
15 | Ebba Axelsson | 2001 | Markaryds Simsällskap | 47.58 | 1:37.24 | |||||
16 | Gerda Salomonsson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 48.81 | 1:37.92 | |||||
17 | Fanny Klasson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 45.69 | 1:39.83 | |||||
18 | Lamia Kaltak | 2001 | Alvesta Simsällskap | 50.82 | 1:42.73 | |||||
19 | Matilda Brink | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 50.93 | 1:45.48 | |||||
20 | Nora Dieguez | 2001 | Växjö Simsällskap | 54.58 | 1:50.14 | |||||
- | Ottilia Schack | 2001 | Västerviks Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 15:40 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 15:48 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 20, 100m Medley Po 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.28 | 1:28.98 | |||||
2 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 44.15 | 1:30.88 | |||||
3 | Johan Persson | 2001 | Nässjö SLS | 43.12 | 1:31.01 | |||||
4 | Karol Mozdzynski | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 48.44 | 1:39.11 | |||||
5 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 49.81 | 1:44.88 | |||||
6 | Alfred Karlsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 55.23 | 1:48.05 | |||||
7 | Isak Eriksson | 2001 | Nässjö SLS | 53.36 | 1:50.22 | |||||
- | Hugo Teljebrant | 2001 | Markaryds Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mihajlo Drca | 2001 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 15:48 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 15:57 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 21, 100m Ryggsim Fl 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 35.13 | 1:13.84 | |||||
2 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 37.07 | 1:17.52 | |||||
3 | Erika Åkesson | 2000 | Nässjö SLS | 37.15 | 1:17.54 | |||||
4 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 38.92 | 1:20.51 | |||||
5 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 42.19 | 1:25.15 | |||||
6 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 42.69 | 1:26.26 | |||||
7 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 42.77 | 1:26.65 | |||||
8 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 42.36 | 1:27.78 | |||||
9 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 43.27 | 1:27.79 | |||||
10 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 43.28 | 1:27.94 | |||||
10 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 43.50 | 1:27.94 | |||||
12 | Moa Nilsson | 2000 | Hultsfreds Simsällskap | 42.33 | 1:28.05 | |||||
13 | Nora Stillman | 2000 | Växjö Simsällskap | 42.89 | 1:28.67 | |||||
14 | Alice Arberg | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 43.93 | 1:29.07 | |||||
15 | Dominique Lim | 2000 | Kalmar Simsällskap | 43.58 | 1:29.15 | |||||
16 | Elsa Sellmo | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 43.30 | 1:30.07 | |||||
17 | Maja Persson | 2000 | Markaryds Simsällskap | 44.43 | 1:31.32 | |||||
18 | Wilma Danlid | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 45.53 | 1:31.85 | |||||
19 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 45.00 | 1:34.09 | |||||
20 | Ebba Bergström | 2000 | Växjö Simsällskap | 46.96 | 1:38.39 | |||||
- | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 15:57 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 16:05 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 22, 100m Ryggsim Po 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 37.26 | 1:17.15 | |||||
2 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 38.54 | 1:20.59 | |||||
3 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.03 | 1:20.64 | |||||
4 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 40.77 | 1:21.23 | |||||
5 | Carl Friberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 41.00 | 1:23.47 | |||||
6 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 41.27 | 1:24.26 | |||||
7 | Victor Castenson | 2000 | Nässjö SLS | 42.33 | 1:25.88 | |||||
8 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 44.30 | 1:29.61 | |||||
9 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 44.22 | 1:29.62 | |||||
10 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 44.88 | 1:29.79 | |||||
11 | Robin Pettersson | 2000 | Värnamo Simsällskap | 44.55 | 1:32.13 | |||||
12 | Emil Lundgren | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.36 | 1:32.59 | |||||
13 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 45.74 | 1:33.63 | |||||
14 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.50 | 1:35.88 | |||||
15 | Mauritz Soldewall | 2000 | Markaryds Simsällskap | 47.96 | 1:37.24 | |||||
16 | Herman Johansson | 2000 | Hultsfreds Simsällskap | 48.00 | 1:38.20 | |||||
17 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 48.33 | 1:38.62 | |||||
- | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Björn Halldin | 2000 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 16:05 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 16:13 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 23, 100m Ryggsim Fl 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.99 | 1:13.46 | |||||
2 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.13 | 1:13.52 | |||||
3 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 36.29 | 1:14.73 | |||||
4 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.30 | 1:15.75 | |||||
5 | Antonia Prior | 1999 | Nässjö SLS | 39.05 | 1:18.52 | |||||
6 | Julia Landberg | 1999 | Växjö Simsällskap | 37.90 | 1:18.89 | |||||
7 | Hanna Eriksson | 1999 | Nässjö SLS | 40.01 | 1:22.70 | |||||
8 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 40.43 | 1:23.18 | |||||
9 | Louise Bergman | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.61 | 1:23.55 | |||||
10 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 41.47 | 1:24.12 | |||||
11 | Kajsa Bengtsson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 40.73 | 1:24.45 | |||||
12 | Klara Leijon | 1999 | Alvesta Simsällskap | 42.58 | 1:24.71 | |||||
13 | Emma Roos | 1999 | Nässjö SLS | 42.03 | 1:24.77 | |||||
14 | Elin Ristl | 1999 | Nässjö SLS | 42.83 | 1:25.43 | |||||
15 | Jennifer Gustafsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 41.25 | 1:25.56 | |||||
16 | Ottilia Ring | 1999 | Kalmar Simsällskap | 42.74 | 1:27.76 | |||||
17 | Ellen Carlsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 42.40 | 1:27.88 | |||||
18 | Adina Eriksson | 1999 | Nässjö SLS | 43.33 | 1:28.27 | |||||
19 | Liv Widqvist | 1999 | Växjö Simsällskap | 43.36 | 1:29.03 | |||||
20 | Angelica Stark | 1999 | Nässjö SLS | 43.18 | 1:29.23 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 16:13 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 24, 100m Ryggsim Po 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Koponen | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 33.94 | 1:09.44 | |||||
2 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.97 | 1:15.17 | |||||
3 | Jakob Henningsson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 37.47 | 1:16.77 | |||||
4 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 39.23 | 1:21.22 | |||||
5 | Oliver Bodin | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 40.11 | 1:21.72 | |||||
6 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 41.11 | 1:22.23 | |||||
7 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 40.39 | 1:22.78 | |||||
8 | Ishak Sabic | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 40.92 | 1:22.87 | |||||
9 | Oskar Löfsved | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 41.59 | 1:24.08 | |||||
10 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 42.07 | 1:25.50 | |||||
11 | Alexander Klingspor | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.69 | 1:26.76 | |||||
12 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.84 | 1:29.46 | |||||
13 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 45.30 | 1:29.70 | |||||
14 | Arvid Nilsson | 1999 | Nässjö SLS | 45.35 | 1:32.56 | |||||
15 | Simon Viksten | 1999 | Växjö Simsällskap | 46.47 | 1:34.10 | |||||
16 | Gabriel Olastuen | 1999 | Växjö Simsällskap | 48.05 | 1:34.92 | |||||
17 | Malte Gustafsson | 1999 | Markaryds Simsällskap | 47.57 | 1:38.62 | |||||
18 | Leo Kan | 1999 | Ljungby Simsällskap | 55.60 | 2:00.88 | |||||
- | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Teo Teljebrant | 1999 | Markaryds Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 16:50 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 25, 50m Frisim Fl 10 år oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 35.67 | ||||||
2 | Annie Hegmegi | 2003 | Nässjö SLS | 37.42 | ||||||
3 | Tilda Lindström | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 37.94 | ||||||
4 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 37.96 | ||||||
5 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 38.11 | ||||||
6 | Greta Koponen | 2002 | Hultsfreds Simsällskap | 39.84 | ||||||
7 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 40.25 | ||||||
8 | Linda Rahm | 2002 | Nässjö SLS | 40.74 | ||||||
9 | Hanna Lagher | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.49 | ||||||
10 | Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 41.94 | ||||||
11 | Clara Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | 42.55 | ||||||
12 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | 42.89 | ||||||
13 | Jazmina Hedqvist | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 43.04 | ||||||
14 | Alva Steindl | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 43.13 | ||||||
15 | Jenny Fröstberg | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 43.49 | ||||||
16 | Lovisa Öhrn | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.07 | ||||||
17 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 44.11 | ||||||
18 | Heidi Palenscar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 44.80 | ||||||
19 | Tilda Tellfjord | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 44.86 | ||||||
20 | Lovisa Svensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 45.14 | ||||||
- | Alice Andersson | 2002 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 16:50 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 16:52 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 26, 50m Frisim Po 10 år oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 39.13 | ||||||
2 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.40 | ||||||
3 | William Ekström | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 40.97 | ||||||
4 | Alden Whiting | 2004 | Motala Simsällskap | 42.67 | ||||||
5 | Attila Backman | 2003 | Växjö Simsällskap | 42.92 | ||||||
6 | Vilhelm Ericsson | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.23 | ||||||
7 | Karl Broqvist | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 43.56 | ||||||
8 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 43.64 | ||||||
9 | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 44.01 | ||||||
10 | Anton Hegmegi | 2005 | Nässjö SLS | 44.27 | ||||||
11 | Erik Löfsved | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 44.85 | ||||||
12 | Pontus Borling | 2002 | Ljungby Simsällskap | 45.93 | ||||||
13 | Eliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 46.03 | ||||||
14 | Lowe Hedqvist | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 48.88 | ||||||
15 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 48.97 | ||||||
16 | Henrik Duong | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 49.47 | ||||||
17 | Albin Malmberg | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 53.72 | ||||||
18 | Casper Zhou | 2002 | Kalmar Simsällskap | 55.03 | ||||||
- | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 16:52 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 16:58 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 27, 100m Frisim Fl 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Prior | 2001 | Nässjö SLS | 35.71 | 1:13.98 | |||||
2 | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 36.84 | 1:15.90 | |||||
3 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.10 | 1:18.37 | |||||
4 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 38.09 | 1:18.80 | |||||
5 | Olivia Bugnacki | 2001 | Alvesta Simsällskap | 36.93 | 1:19.01 | |||||
6 | Moa Lindbom | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 38.56 | 1:20.10 | |||||
7 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.30 | 1:20.25 | |||||
8 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 39.08 | 1:20.42 | |||||
9 | Thyra Melander | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 40.64 | 1:23.13 | |||||
10 | Matilda Mild | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 41.93 | 1:23.96 | |||||
11 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 40.74 | 1:24.04 | |||||
12 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 41.01 | 1:24.59 | |||||
13 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 40.57 | 1:25.21 | |||||
14 | Adna Drincic | 2001 | Alvesta Simsällskap | 39.79 | 1:25.59 | |||||
15 | Ebba Axelsson | 2001 | Markaryds Simsällskap | 40.72 | 1:25.84 | |||||
16 | Lamia Kaltak | 2001 | Alvesta Simsällskap | 41.25 | 1:27.69 | |||||
17 | Sanna Karlsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 41.68 | 1:27.89 | |||||
18 | Matilda Brink | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 42.39 | 1:28.94 | |||||
19 | Gerda Salomonsson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 44.98 | 1:29.15 | |||||
20 | Bella Engelson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 42.67 | 1:30.22 | |||||
21 | Fanny Klasson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 43.00 | 1:30.62 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 16:58 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 17:07 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 28, 100m Frisim Po 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 38.65 | 1:19.31 | |||||
2 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.80 | 1:19.35 | |||||
3 | Hugo Teljebrant | 2001 | Markaryds Simsällskap | 40.71 | 1:22.98 | |||||
4 | Johan Persson | 2001 | Nässjö SLS | 40.37 | 1:23.11 | |||||
5 | Hjalmar Ericsson | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.92 | 1:28.28 | |||||
6 | Mihajlo Drca | 2001 | Värnamo Simsällskap | 42.72 | 1:28.42 | |||||
7 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 44.91 | 1:35.51 | |||||
8 | Isak Eriksson | 2001 | Nässjö SLS | 50.35 | 1:44.01 | |||||
9 | Pontus Petersson | 2001 | Nässjö SLS | 49.84 | 1:45.40 | |||||
10 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 50.28 | 1:45.98 | |||||
11 | Aron Svensson | 2001 | Alvesta Simsällskap | 53.58 | 1:52.92 | |||||
12 | Linus Wernersson | 2001 | Växjö Simsällskap | 53.36 | 2:01.10 | |||||
13 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 55.10 | 2:02.30 | |||||
14 | Edvin Strandberg | 2001 | Kalmar Simsällskap | 54.28 | 2:02.93 | |||||
- | Alfred Karlsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Filip Vukovic | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Karol Mozdzynski | 2001 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Teo Blazevic | 2001 | Nässjö SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 17:07 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 17:16 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 29, 4X50m Frisim Fl 12-13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nässjö Damer Lag 1 | 1999 | Nässjö SLS | 2:00.32 | ||||||
Emma Roos | 1999 | 31.76 | 31.76 | |||||||
Erika Åkesson | 2000 | 29.63 | 1:01.39 | |||||||
Hanna Eriksson | 1999 | 29.98 | 1:31.37 | |||||||
Antonia Prior | 1999 | 28.95 | 2:00.32 | |||||||
2 | Lass Flickor Lag 1 | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 2:04.04 | ||||||
Lovisa Lampi | 1999 | 30.00 | 30.00 | |||||||
Johanna Gunnarsson | 1999 | 29.97 | 59.97 | |||||||
Elise Gidlöf | 1999 | 31.67 | 1:31.64 | |||||||
Jennifer Gustafsson | 1999 | 32.40 | 2:04.04 | |||||||
3 | Ljungby SS | 1999 | Ljungby Simsällskap | 2:12.81 | ||||||
Emelie Borling | 1999 | 36.43 | 36.43 | |||||||
Lova Andersson | 2000 | 29.83 | 1:06.26 | |||||||
Wilma Fahlén | 1999 | 35.40 | 1:41.66 | |||||||
Linnéa Sjödahl | 2000 | 31.15 | 2:12.81 | |||||||
4 | Växjö SS Lag 1 | 1999 | Växjö Simsällskap | 2:14.84 | ||||||
Nora Stillman | 2000 | 34.50 | 34.50 | |||||||
Liv Widqvist | 1999 | 33.71 | 1:08.21 | |||||||
Julia Landberg | 1999 | 32.00 | 1:40.21 | |||||||
Thea Danielsson | 2000 | 34.63 | 2:14.84 | |||||||
5 | Nässjö Damer Lag2 | 1999 | Nässjö SLS | 2:14.87 | ||||||
Angelica Stark | 1999 | 32.58 | 32.58 | |||||||
Elin Ristl | 1999 | 32.96 | 1:05.54 | |||||||
Adina Eriksson | 1999 | 33.52 | 1:39.06 | |||||||
Cornelia Johnsson | 1999 | 35.81 | 2:14.87 | |||||||
6 | Hvetlanda Damer [1999] | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 2:17.00 | ||||||
Elin Ljunggren | 2000 | 34.43 | 34.43 | |||||||
Elsa Sellmo | 2000 | 36.97 | 1:11.40 | |||||||
Wilma Danlid | 2000 | 34.99 | 1:46.39 | |||||||
Agnes Ljunggren | 1999 | 30.61 | 2:17.00 | |||||||
7 | Oskarshamn Damer [1999] | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 2:19.56 | ||||||
Diellza Dumishi | 1999 | 37.08 | 37.08 | |||||||
Iza Delibaltas | 1999 | 34.60 | 1:11.68 | |||||||
Emma Sjöberg | 2000 | 33.54 | 1:45.22 | |||||||
Lisa Palmqvist | 2000 | 34.34 | 2:19.56 | |||||||
8 | Alvesta SS Damer [1999] | 1999 | Alvesta Simsällskap | 2:26.89 | ||||||
Julia Åstrand | 1999 | 36.55 | 36.55 | |||||||
Klara Leijon | 1999 | 35.06 | 1:11.61 | |||||||
Adna Drincic | 2001 | 38.85 | 1:50.46 | |||||||
Olivia Bugnacki | 2001 | 36.43 | 2:26.89 | |||||||
9 | Jönköping Damer [1999] | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 2:29.10 | ||||||
Alice Arberg | 2000 | 37.12 | 37.12 | |||||||
Jamie Elgh | 2000 | 38.78 | 1:15.90 | |||||||
Nora Lundell | 2000 | 32.65 | 1:48.55 | |||||||
Nadija Sabic | 2002 | 40.55 | 2:29.10 | |||||||
10 | Värnamo SS Damer [1999] | 1999 | Värnamo Simsällskap | 2:31.89 | ||||||
Kajsa Bengtsson | 1999 | 30.58 | 30.58 | |||||||
Frida Enoksson | 1999 | 35.13 | 1:05.71 | |||||||
Wilma Holmér | 1999 | 41.85 | 1:47.56 | |||||||
Natasha Majbrink | 1999 | 44.33 | 2:31.89 | |||||||
11 | Växjö SS Lag 2 | 1999 | Växjö Simsällskap | 2:47.00 | ||||||
Vanessa Klaveness | 2000 | 38.75 | 38.75 | |||||||
Ronja Winter | 2002 | 44.44 | 1:23.19 | |||||||
Lovisa Hjelmberg | 2002 | 45.84 | 2:09.03 | |||||||
Ebba Bergström | 2000 | 37.97 | 2:47.00 | |||||||
- | Kalmar SS 1 Damer [2000] | 2000 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 17:16 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 17:23 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 30, 4X50m Frisim Po 12-13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jönköping Pojkar Lag 1 | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 2:05.58 | ||||||
Filip Egelrud | 2000 | 31.29 | 31.29 | |||||||
Tim Lärkfeldt | 2000 | 32.87 | 1:04.16 | |||||||
Ishak Sabic | 1999 | 30.26 | 1:34.42 | |||||||
Jakob Henningsson | 1999 | 31.16 | 2:05.58 | |||||||
2 | Nkk Lag 1 | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:06.86 | ||||||
Alexander Klingspor | 1999 | 34.15 | 34.15 | |||||||
Alexander Granberg | 1999 | 31.99 | 1:06.14 | |||||||
Victor Lovinge | 2000 | 31.94 | 1:38.08 | |||||||
Sebastian Runqvist | 1999 | 28.78 | 2:06.86 | |||||||
3 | Lass Pojkar Lag 1 | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 2:13.91 | ||||||
Mattias Grynning | 1999 | 31.89 | 31.89 | |||||||
Gustav Henell | 1999 | 33.01 | 1:04.90 | |||||||
Sixten Almén | 1999 | 34.11 | 1:39.01 | |||||||
Carl Friberg | 2000 | 34.90 | 2:13.91 | |||||||
4 | Nässjö Herrar Lag 1 | 1999 | Nässjö SLS | 2:14.33 | ||||||
Victor Castenson | 2000 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Oskar Hegmegi | 2001 | 33.88 | 1:07.81 | |||||||
Arvid Nilsson | 1999 | 35.28 | 1:43.09 | |||||||
Jonathan Myrlander | 2000 | 31.24 | 2:14.33 | |||||||
5 | Kalmar SS Herrar [2000] | 2000 | Kalmar Simsällskap | 2:15.45 | ||||||
Erik Fisch | 1999 | 32.23 | 32.23 | |||||||
Atis Stikáns | 1999 | 34.09 | 1:06.32 | |||||||
Anton Hong | 2000 | 35.80 | 1:42.12 | |||||||
Frank Raunio | 2000 | 33.33 | 2:15.45 | |||||||
6 | Växjö SS Lag 1 | 1999 | Växjö Simsällskap | 2:17.86 | ||||||
Gabriel Olastuen | 1999 | 34.48 | 34.48 | |||||||
Björn Halldin | 2000 | 34.77 | 1:09.25 | |||||||
Simon Viksten | 1999 | 35.32 | 1:44.57 | |||||||
Johan Bergwall | 1999 | 33.29 | 2:17.86 | |||||||
7 | Jönköping Pojkar Lag 2 | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 2:25.21 | ||||||
Oliver Bodin | 1999 | 32.62 | 32.62 | |||||||
Job Sanders | 2003 | 47.42 | 1:20.04 | |||||||
Marcus Holmquist | 2000 | 31.15 | 1:51.19 | |||||||
Viktor Svan | 2000 | 34.02 | 2:25.21 | |||||||
8 | Markaryd Herrar | 1999 | Markaryds Simsällskap | 2:29.70 | ||||||
Malte Gustafsson | 1999 | 39.94 | 39.94 | |||||||
Hugo Teljebrant | 2001 | 38.35 | 1:18.29 | |||||||
Mauritz Soldewall | 2000 | 37.01 | 1:55.30 | |||||||
Teo Teljebrant | 1999 | 34.40 | 2:29.70 | |||||||
9 | Kalmar SS Lag 2 | 2000 | Kalmar Simsällskap | 2:30.14 | ||||||
Clas Sandstedt | 2000 | 43.90 | 43.90 | |||||||
Eric Almqvist | 2000 | 30.28 | 1:14.18 | |||||||
David Lindahl | 2000 | 36.79 | 1:50.97 | |||||||
Pontus Sunnerborn | 2000 | 39.17 | 2:30.14 | |||||||
10 | Oskarshamn Herrar [1999] | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 2:58.54 | ||||||
Alexander Löfqvist | 1999 | 30.73 | 30.73 | |||||||
Viktor Henrysson | 2003 | 51.39 | 1:22.12 | |||||||
Henrik Duong | 2003 | 51.09 | 2:13.21 | |||||||
Filip Vukovic | 2001 | 45.33 | 2:58.54 | |||||||
- | Växjö SS Lag 2 | 1999 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 17:23 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 17:34 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 31, 4X50m Frisim Fl 11 år oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jönköping Flickor Lag 1 | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 2:26.02 | ||||||
Agnes Arberg | 2001 | 36.67 | 36.67 | |||||||
Moa Lindbom | 2001 | 36.08 | 1:12.75 | |||||||
Thyra Melander | 2001 | 36.25 | 1:49.00 | |||||||
Wilma Johansson | 2001 | 37.02 | 2:26.02 | |||||||
2 | Lass Flickor Lag 1 | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 2:32.05 | ||||||
Alice Thörnros | 2001 | 37.02 | 37.02 | |||||||
Sanna Karlsson | 2001 | 37.67 | 1:14.69 | |||||||
Bella Engelson | 2001 | 41.23 | 1:55.92 | |||||||
Erika Tudegård | 2001 | 36.13 | 2:32.05 | |||||||
3 | Kalmar SS Lag 1 | 2001 | Kalmar Simsällskap | 2:35.01 | ||||||
Tilde Wolfgang | 2001 | 38.80 | 38.80 | |||||||
Gerda Salomonsson | 2001 | 38.82 | 1:17.62 | |||||||
Ella Wranå | 2001 | 37.74 | 1:55.36 | |||||||
Caroline Nilsdotter | 2001 | 39.65 | 2:35.01 | |||||||
4 | Nkk Lag 1 | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:37.16 | ||||||
Ella Lindroth | 2001 | 35.60 | 35.60 | |||||||
Hanna Lagher | 2002 | 41.74 | 1:17.34 | |||||||
Josefine Härdelin | 2001 | 34.07 | 1:51.41 | |||||||
Lovisa Öhrn | 2002 | 45.75 | 2:37.16 | |||||||
5 | Nässjö Damer Lag 1 | 2001 | Nässjö SLS | 2:41.72 | ||||||
Annie Hegmegi | 2003 | 40.04 | 40.04 | |||||||
Emilia Prior | 2001 | 34.04 | 1:14.08 | |||||||
Linda Rahm | 2002 | 49.46 | 2:03.54 | |||||||
Nellie Myrlander | 2003 | 38.18 | 2:41.72 | |||||||
6 | Växjö SS Lag 1 | 2001 | Växjö Simsällskap | 2:45.95 | ||||||
Saga Bodsjö | 2002 | 38.25 | 38.25 | |||||||
Clara Örnhem | 2002 | 44.43 | 1:22.68 | |||||||
Natalie Noreblad | 2002 | 10.29 | 1:32.97 | |||||||
Nora Dieguez | 2001 | 1:12.98 | 2:45.95 | |||||||
7 | Jönköping Flickor Lag 2 | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 2:46.19 | ||||||
Matilda Brink | 2001 | 40.81 | 40.81 | |||||||
Fanny Klasson | 2001 | 41.84 | 1:22.65 | |||||||
Tilda Lindström | 2002 | 41.34 | 2:03.99 | |||||||
Ebba Wilhelmsson | 2001 | 42.20 | 2:46.19 | |||||||
8 | Anderstorp Damer [2001] | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 2:56.44 | ||||||
Loretta Andric | 2002 | 48.40 | 48.40 | |||||||
Jennifer Jingmark | 2003 | 47.19 | 1:35.59 | |||||||
Alice Andersson | 2002 | 43.17 | 2:18.76 | |||||||
Matilda Mild | 2001 | 37.68 | 2:56.44 | |||||||
9 | Oskarshamn Damer [2001] | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | 2:56.78 | ||||||
Linnéa Skärkarl | 2001 | 45.02 | 45.02 | |||||||
Maria Duong | 2001 | 48.87 | 1:33.89 | |||||||
Jenny Fröstberg | 2002 | 43.57 | 2:17.46 | |||||||
Stina Pernius | 2002 | 39.32 | 2:56.78 | |||||||
- | Nässjö Damer Lag2 | 2001 | Nässjö SLS | 3:08.50 | EXTRA | |||||
Ebba Engberg | 1999 | 39.58 | 39.58 | |||||||
Lisa Flaa | 2002 | 48.38 | 1:27.96 | |||||||
Tyra Gustafsson | 2002 | 50.29 | 2:18.25 | |||||||
Elsa Engberg | 2002 | 50.25 | 3:08.50 | |||||||
- | Ljungby SS 1 | 2001 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
Heidi Palenscar | 2002 | |||||||||
Beatrice Pap | 2003 | |||||||||
Ida Persson | 2002 | |||||||||
Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 17:34 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 17:58 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 32, 4X50m Frisim Po 11 år oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nkk Lag 1 | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:38.16 | ||||||
John Brolin | 2002 | 42.97 | 42.97 | |||||||
Hjalmar Ericsson | 2001 | 38.23 | 1:21.20 | |||||||
Max Engström | 2001 | 36.28 | 1:57.48 | |||||||
Vilhelm Ericsson | 2002 | 40.68 | 2:38.16 | |||||||
2 | Jönköping Pojkar Lag 1 | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 2:45.39 | ||||||
Daniel Agestav | 2002 | 40.24 | 40.24 | |||||||
William Ekström | 2002 | 43.00 | 1:23.24 | |||||||
Karol Mozdzynski | 2001 | 37.65 | 2:00.89 | |||||||
Patrik Petkoczi | 2002 | 44.50 | 2:45.39 | |||||||
3 | Nässjö Herrar Lag 1 | 2001 | Nässjö SLS | 2:56.54 | ||||||
Anton Hegmegi | 2005 | 46.02 | 46.02 | |||||||
Pontus Petersson | 2001 | 48.68 | 1:34.70 | |||||||
Isak Eriksson | 2001 | 46.07 | 2:20.77 | |||||||
Johan Persson | 2001 | 35.77 | 2:56.54 | |||||||
4 | Kalmar SS Herrar [2001] | 2001 | Kalmar Simsällskap | 3:26.75 | ||||||
Alexander Loo | 2001 | 45.63 | 45.63 | |||||||
Edvin Strandberg | 2001 | 54.21 | 1:39.84 | |||||||
Casper Zhou | 2002 | 53.65 | 2:33.49 | |||||||
Arvid Johansson | 2001 | 53.26 | 3:26.75 | |||||||
- | Hvetlanda Lag 1 | 2001 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 02 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 17:58 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 09:09 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 33, 100m Frisim Fl 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 30.77 | 1:06.21 | |||||
2 | Erika Åkesson | 2000 | Nässjö SLS | 34.16 | 1:09.32 | |||||
3 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 33.03 | 1:09.84 | |||||
4 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 34.20 | 1:11.49 | |||||
5 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 34.46 | 1:12.34 | |||||
6 | Nora Lundell | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 33.96 | 1:13.13 | |||||
7 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 35.64 | 1:13.42 | |||||
8 | Alice Arberg | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 36.12 | 1:13.53 | |||||
9 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 36.29 | 1:14.58 | |||||
10 | Moa Nilsson | 2000 | Hultsfreds Simsällskap | 35.24 | 1:15.16 | |||||
11 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 35.79 | 1:15.53 | |||||
12 | Ida Ljungdahl | 2000 | Älmhults Simsällskap | 36.33 | 1:15.98 | |||||
13 | Hanna Wetterlund | 2000 | Växjö Simsällskap | 36.07 | 1:16.06 | |||||
14 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 36.51 | 1:16.65 | |||||
15 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 36.15 | 1:16.72 | |||||
16 | Lina Jentz | 2000 | Kalmar Simsällskap | 36.71 | 1:17.05 | |||||
17 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 37.27 | 1:17.54 | |||||
18 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 37.72 | 1:18.15 | |||||
19 | Emma Sjöberg | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 36.85 | 1:18.86 | |||||
20 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 36.82 | 1:19.39 | |||||
- | Wilma Danlid | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 09:09 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 09:15 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 34, 100m Frisim Po 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 32.71 | 1:07.62 | |||||
2 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 32.90 | 1:07.84 | |||||
3 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 33.26 | 1:08.29 | |||||
4 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 33.45 | 1:09.07 | |||||
5 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 33.66 | 1:09.93 | |||||
6 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 33.40 | 1:10.12 | |||||
7 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 35.60 | 1:13.50 | |||||
8 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 34.87 | 1:13.60 | |||||
9 | Victor Castenson | 2000 | Nässjö SLS | 35.54 | 1:13.78 | |||||
10 | Carl Friberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 36.73 | 1:15.20 | |||||
11 | Björn Halldin | 2000 | Växjö Simsällskap | 36.66 | 1:16.80 | |||||
12 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.27 | 1:17.29 | |||||
13 | Jonathan Anderzon | 2000 | Växjö Simsällskap | 36.82 | 1:18.35 | |||||
14 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 37.93 | 1:18.69 | |||||
15 | Clas Sandstedt | 2000 | Kalmar Simsällskap | 37.56 | 1:19.38 | |||||
16 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 37.96 | 1:19.46 | |||||
17 | Herman Johansson | 2000 | Hultsfreds Simsällskap | 38.59 | 1:22.45 | |||||
18 | Mauritz Soldewall | 2000 | Markaryds Simsällskap | 41.20 | 1:27.56 | |||||
- | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 09:15 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 09:21 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 35, 100m Frisim Fl 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.78 | 1:03.93 | |||||
2 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.29 | 1:05.66 | |||||
3 | Antonia Prior | 1999 | Nässjö SLS | 31.43 | 1:05.69 | |||||
4 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 31.74 | 1:06.36 | |||||
5 | Hanna Eriksson | 1999 | Nässjö SLS | 32.38 | 1:06.49 | |||||
6 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.67 | 1:06.76 | |||||
7 | Kajsa Bengtsson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 32.40 | 1:07.91 | |||||
8 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.15 | 1:08.51 | |||||
9 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.91 | 1:09.20 | |||||
10 | Elin Ristl | 1999 | Nässjö SLS | 33.38 | 1:09.72 | |||||
11 | Emma Roos | 1999 | Nässjö SLS | 34.00 | 1:10.25 | |||||
12 | Agnes Ljunggren | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 33.12 | 1:10.64 | |||||
13 | Julia Landberg | 1999 | Växjö Simsällskap | 33.86 | 1:11.20 | |||||
14 | Ellen Carlsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 33.91 | 1:11.86 | |||||
15 | Angelica Stark | 1999 | Nässjö SLS | 34.84 | 1:12.01 | |||||
16 | Jennifer Gustafsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.91 | 1:13.92 | |||||
17 | Klara Leijon | 1999 | Alvesta Simsällskap | 36.03 | 1:15.33 | |||||
18 | Adina Eriksson | 1999 | Nässjö SLS | 36.93 | 1:15.50 | |||||
18 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 36.29 | 1:15.50 | |||||
20 | Liv Widqvist | 1999 | Växjö Simsällskap | 36.42 | 1:16.62 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 09:21 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 09:29 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 36, 100m Frisim Po 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Koponen | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 29.07 | 1:00.20 | |||||
2 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.31 | 1:03.57 | |||||
3 | Ishak Sabic | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 31.97 | 1:04.82 | |||||
4 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 31.40 | 1:05.76 | |||||
5 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 32.17 | 1:06.96 | |||||
6 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.46 | 1:07.15 | |||||
7 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.87 | 1:08.01 | |||||
8 | Oliver Bodin | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 33.09 | 1:08.14 | |||||
9 | Jakob Henningsson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 33.81 | 1:08.91 | |||||
10 | Alexander Klingspor | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.89 | 1:12.32 | |||||
11 | David Tallinger | 1999 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 35.08 | 1:12.70 | |||||
12 | Oskar Löfsved | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 34.83 | 1:12.75 | |||||
13 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.56 | 1:13.56 | |||||
14 | Johan Bergwall | 1999 | Växjö Simsällskap | 35.59 | 1:15.60 | |||||
15 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 36.30 | 1:16.69 | |||||
16 | Simon Viksten | 1999 | Växjö Simsällskap | 36.41 | 1:16.81 | |||||
17 | Arvid Nilsson | 1999 | Nässjö SLS | 37.18 | 1:19.30 | |||||
18 | Malte Gustafsson | 1999 | Markaryds Simsällskap | 40.17 | 1:26.72 | |||||
19 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 42.80 | 1:33.46 | |||||
- | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Gabriel Olastuen | 1999 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 09:29 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 37, 25m Fjärilsim Fl 10 år oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Annie Hegmegi | 2003 | Nässjö SLS | 17.85 | ||||||
2 | Tilda Lindström | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 18.30 | ||||||
3 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 18.31 | ||||||
4 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 18.50 | ||||||
5 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 18.92 | ||||||
6 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | 19.38 | ||||||
7 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 19.98 | ||||||
8 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 20.07 | ||||||
9 | Greta Koponen | 2002 | Hultsfreds Simsällskap | 20.31 | ||||||
10 | Hanna Lagher | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 20.74 | ||||||
11 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 20.99 | ||||||
12 | Alice Andersson | 2002 | Anderstorps Simsällskap | 21.03 | ||||||
13 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 22.18 | ||||||
14 | Lovisa Svensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 22.25 | ||||||
15 | Ella Sjödahl | 2002 | Ljungby Simsällskap | 22.38 | ||||||
16 | Loretta Andric | 2002 | Anderstorps Simsällskap | 22.80 | ||||||
17 | Linda Rahm | 2002 | Nässjö SLS | 22.85 | ||||||
18 | Sanna Bodsjö | 2003 | Växjö Simsällskap | 23.24 | ||||||
19 | Lovisa Hjelmberg | 2002 | Växjö Simsällskap | 24.69 | ||||||
- | Alva Steindl | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ronja Winter | 2002 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 09:35 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 09:39 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 38, 25m Fjärilsim Po 10 år oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilhelm Ericsson | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 19.75 | ||||||
2 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 20.12 | ||||||
3 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 20.15 | ||||||
4 | William Ekström | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 20.36 | ||||||
5 | Alden Whiting | 2004 | Motala Simsällskap | 22.60 | ||||||
6 | Attila Backman | 2003 | Växjö Simsällskap | 22.67 | ||||||
7 | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 22.68 | ||||||
8 | Jens Dreves | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 26.33 | ||||||
9 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 27.95 | ||||||
- | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Pontus Borling | 2002 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 09:39 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 09:47 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 39, 50m Fjärilsim Fl 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 36.57 | ||||||
2 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.39 | ||||||
3 | Moa Lindbom | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 40.05 | ||||||
4 | Emilia Prior | 2001 | Nässjö SLS | 40.37 | ||||||
5 | Bella Engelson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 41.23 | ||||||
5 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.23 | ||||||
7 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 41.73 | ||||||
8 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 42.40 | ||||||
9 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 42.59 | ||||||
10 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 42.85 | ||||||
11 | Fanny Klasson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 43.12 | ||||||
12 | Ottilia Schack | 2001 | Västerviks Simsällskap | 44.00 | ||||||
13 | Gerda Salomonsson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 45.30 | ||||||
14 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 47.85 | ||||||
15 | Adna Drincic | 2001 | Alvesta Simsällskap | 47.92 | ||||||
16 | Matilda Brink | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 48.44 | ||||||
17 | Linnéa Skärkarl | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | 53.07 | ||||||
- | Ebba Wilhelmsson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Thyra Melander | 2001 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 09:47 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 09:49 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 40, 50m Fjärilsim Po 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Persson | 2001 | Nässjö SLS | 38.50 | ||||||
2 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 39.32 | ||||||
3 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.61 | ||||||
4 | Karol Mozdzynski | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 46.11 | ||||||
5 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 46.55 | ||||||
6 | Isak Eriksson | 2001 | Nässjö SLS | 53.71 | ||||||
7 | Hugo Teljebrant | 2001 | Markaryds Simsällskap | 53.91 | ||||||
- | Hjalmar Ericsson | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 09:49 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 09:57 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 41, 100m Bröstsim Fl 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 40.99 | 1:28.32 | |||||
2 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 44.27 | 1:29.97 | |||||
3 | Hanna Wetterlund | 2000 | Växjö Simsällskap | 43.05 | 1:30.71 | |||||
4 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 43.17 | 1:31.37 | |||||
5 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 42.53 | 1:32.19 | |||||
6 | Erika Åkesson | 2000 | Nässjö SLS | 44.68 | 1:33.87 | |||||
7 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 43.09 | 1:34.17 | |||||
8 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 45.95 | 1:36.30 | |||||
9 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 44.98 | 1:36.49 | |||||
10 | Emma Sjöberg | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 46.49 | 1:36.77 | |||||
11 | Ida Ljungdahl | 2000 | Älmhults Simsällskap | 45.72 | 1:38.01 | |||||
12 | Wilma Danlid | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 44.52 | 1:38.07 | |||||
13 | Lina Jentz | 2000 | Kalmar Simsällskap | 47.13 | 1:38.72 | |||||
14 | Elsa Sellmo | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 45.71 | 1:39.09 | |||||
15 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 46.48 | 1:39.21 | |||||
16 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 47.44 | 1:40.39 | |||||
17 | Alice Arberg | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 49.17 | 1:42.19 | |||||
18 | Vanessa Klaveness | 2000 | Växjö Simsällskap | 47.16 | 1:42.31 | |||||
19 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 50.75 | 1:46.11 | |||||
- | Dominique Lim | 2000 | Kalmar Simsällskap | DNS | ||||||
- | Celine Zhou | 2000 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 09:57 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 10:06 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 42, 100m Bröstsim Po 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 39.90 | 1:23.37 | |||||
2 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 42.24 | 1:29.83 | |||||
3 | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 45.46 | 1:34.15 | |||||
4 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 46.12 | 1:37.66 | |||||
5 | Björn Halldin | 2000 | Växjö Simsällskap | 46.83 | 1:37.72 | |||||
6 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 48.71 | 1:40.20 | |||||
7 | Victor Castenson | 2000 | Nässjö SLS | 48.20 | 1:40.49 | |||||
8 | Carl Friberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 48.45 | 1:41.53 | |||||
9 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 48.17 | 1:41.59 | |||||
10 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 51.92 | 1:46.63 | |||||
11 | Herman Johansson | 2000 | Hultsfreds Simsällskap | 50.56 | 1:47.46 | |||||
12 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 50.47 | 1:47.58 | |||||
13 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 54.49 | 1:49.82 | |||||
14 | William Fernholm | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 51.77 | 1:50.27 | |||||
15 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 55.03 | 1:52.47 | |||||
16 | Pontus Sunnerborn | 2000 | Kalmar Simsällskap | 52.74 | 2:05.46 | |||||
- | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Benjamin Boros | 2000 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jonathan Anderzon | 2000 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Robert Westring | 2000 | Västerviks Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 10:06 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 10:14 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 43, 100m Bröstsim Fl 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.67 | 1:20.04 | |||||
2 | Kajsa Bengtsson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 40.51 | 1:25.73 | |||||
3 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 41.57 | 1:27.63 | |||||
4 | Klara Leijon | 1999 | Alvesta Simsällskap | 41.38 | 1:27.66 | |||||
5 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 42.58 | 1:28.74 | |||||
6 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.95 | 1:29.78 | |||||
7 | Jennifer Gustafsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 42.04 | 1:30.19 | |||||
8 | Elin Ristl | 1999 | Nässjö SLS | 42.44 | 1:30.81 | |||||
9 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 44.63 | 1:31.06 | |||||
10 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 43.90 | 1:31.35 | |||||
11 | Liv Widqvist | 1999 | Växjö Simsällskap | 44.26 | 1:32.26 | |||||
12 | Agnes Ljunggren | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 43.99 | 1:34.40 | |||||
13 | Emma Roos | 1999 | Nässjö SLS | 45.81 | 1:35.05 | |||||
14 | Emelie Borling | 1999 | Ljungby Simsällskap | 45.30 | 1:35.47 | |||||
15 | Julia Landberg | 1999 | Växjö Simsällskap | 45.04 | 1:35.68 | |||||
16 | Antonia Prior | 1999 | Nässjö SLS | 46.33 | 1:36.30 | |||||
17 | Adina Eriksson | 1999 | Nässjö SLS | 45.94 | 1:37.81 | |||||
18 | Hanna Eriksson | 1999 | Nässjö SLS | 46.00 | 1:39.43 | |||||
19 | Ellen Carlsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 47.11 | 1:40.87 | |||||
20 | Louise Bergman | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.60 | 1:40.99 | |||||
21 | Angelica Stark | 1999 | Nässjö SLS | 47.73 | 1:42.43 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 10:14 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 10:22 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 44, 100m Bröstsim Po 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Koponen | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 36.12 | 1:17.09 | |||||
2 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 39.83 | 1:23.08 | |||||
3 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 41.24 | 1:26.57 | |||||
4 | Oskar Löfsved | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 42.61 | 1:29.70 | |||||
5 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.72 | 1:31.02 | |||||
6 | Oliver Bodin | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 44.55 | 1:31.75 | |||||
7 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.71 | 1:32.21 | |||||
8 | Ishak Sabic | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 46.77 | 1:33.26 | |||||
9 | Jakob Henningsson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 46.12 | 1:34.09 | |||||
10 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 45.68 | 1:35.66 | |||||
11 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 50.49 | 1:45.06 | |||||
12 | Malte Gustafsson | 1999 | Markaryds Simsällskap | 52.58 | 1:47.45 | |||||
13 | Gabriel Olastuen | 1999 | Växjö Simsällskap | 50.95 | 1:49.82 | |||||
14 | Arvid Nilsson | 1999 | Nässjö SLS | 50.26 | 1:50.13 | |||||
15 | David Tallinger | 1999 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 53.46 | 1:50.95 | |||||
16 | Simon Viksten | 1999 | Växjö Simsällskap | 53.16 | 1:53.10 | |||||
17 | Leo Kan | 1999 | Ljungby Simsällskap | 55.63 | 1:58.07 | |||||
18 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 54.23 | 2:00.30 | |||||
- | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Teo Teljebrant | 1999 | Markaryds Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 10:22 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 10:53 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 45, 50m Ryggsim Fl 10 år oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 41.63 | ||||||
2 | Annie Hegmegi | 2003 | Nässjö SLS | 42.21 | ||||||
3 | Tilda Lindström | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 43.50 | ||||||
4 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 45.04 | ||||||
5 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 45.55 | ||||||
6 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | 45.98 | ||||||
7 | Alva Steindl | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 46.35 | ||||||
8 | Jenny Fröstberg | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 47.53 | ||||||
9 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 47.61 | ||||||
10 | Hanna Lagher | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.88 | ||||||
11 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 48.29 | ||||||
12 | Lovisa Svensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 48.86 | ||||||
13 | Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 48.91 | ||||||
14 | Ella Sjödahl | 2002 | Ljungby Simsällskap | 49.09 | ||||||
15 | Ronja Winter | 2002 | Växjö Simsällskap | 49.66 | ||||||
16 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 49.98 | ||||||
17 | Maria Sjölund | 2004 | Kalmar Simsällskap | 50.22 | ||||||
18 | Alice Andersson | 2002 | Anderstorps Simsällskap | 50.32 | ||||||
19 | Sanna Bodsjö | 2003 | Växjö Simsällskap | 51.16 | ||||||
20 | Heidi Palenscar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 52.00 | ||||||
- | Greta Koponen | 2002 | Hultsfreds Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 10:53 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 46, 50m Ryggsim Po 10 år oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.87 | ||||||
2 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 45.13 | ||||||
3 | William Ekström | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 45.23 | ||||||
4 | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 46.66 | ||||||
5 | Attila Backman | 2003 | Växjö Simsällskap | 48.53 | ||||||
6 | Vilhelm Ericsson | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.70 | ||||||
7 | Pontus Borling | 2002 | Ljungby Simsällskap | 50.33 | ||||||
8 | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 50.69 | ||||||
9 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 51.10 | ||||||
10 | Erik Löfsved | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 53.94 | ||||||
11 | Karl Petesén | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 54.45 | ||||||
12 | Henrik Duong | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 54.61 | ||||||
13 | Leo Burman | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 55.59 | ||||||
14 | Eliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 56.61 | ||||||
15 | Hugo Ringblom | 2004 | Värnamo Simsällskap | 58.47 | ||||||
- | Anton Hegmegi | 2005 | Nässjö SLS | DSQ | ||||||
- | Gustav Kral | 2002 | Markaryds Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 47, 100m Ryggsim Fl 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Prior | 2001 | Nässjö SLS | 40.85 | 1:22.70 | |||||
2 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.65 | 1:27.27 | |||||
3 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 42.77 | 1:27.88 | |||||
4 | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 44.51 | 1:28.27 | |||||
5 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.32 | 1:30.10 | |||||
6 | Moa Lindbom | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 44.72 | 1:30.93 | |||||
7 | Thyra Melander | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 43.94 | 1:31.29 | |||||
8 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 45.59 | 1:31.79 | |||||
9 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 46.93 | 1:33.41 | |||||
10 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 47.33 | 1:34.24 | |||||
11 | Bella Engelson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 45.86 | 1:34.53 | |||||
12 | Ebba Axelsson | 2001 | Markaryds Simsällskap | 47.55 | 1:36.64 | |||||
13 | Ottilia Schack | 2001 | Västerviks Simsällskap | 47.96 | 1:37.20 | |||||
14 | Sanna Karlsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 46.62 | 1:38.08 | |||||
15 | Fanny Klasson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 47.06 | 1:38.22 | |||||
16 | Ebba Wilhelmsson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 53.72 | 1:46.86 | |||||
17 | Gerda Salomonsson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 53.18 | 1:47.56 | |||||
18 | Ebba Engebladh | 2001 | Kalmar Simsällskap | 53.79 | 1:50.49 | |||||
- | Emelie Danielsson | 2001 | Hultsfreds Simsällskap | DNS | ||||||
- | Adna Drincic | 2001 | Alvesta Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 11:25 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 48, 100m Ryggsim Po 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.43 | 1:27.79 | |||||
2 | Johan Persson | 2001 | Nässjö SLS | 45.35 | 1:32.12 | |||||
3 | Hugo Teljebrant | 2001 | Markaryds Simsällskap | 45.46 | 1:32.68 | |||||
4 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 45.99 | 1:32.74 | |||||
5 | Karol Mozdzynski | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 50.19 | 1:41.38 | |||||
6 | Bertil Björn | 2001 | Växjö Simsällskap | 48.10 | 1:42.14 | |||||
7 | Isak Eriksson | 2001 | Nässjö SLS | 49.96 | 1:43.24 | |||||
8 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 51.65 | 1:44.87 | |||||
9 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 53.02 | 1:46.56 | |||||
10 | Hjalmar Ericsson | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.36 | 1:46.98 | |||||
11 | Teo Blazevic | 2001 | Nässjö SLS | 57.51 | 2:02.94 | |||||
- | Aron Svensson | 2001 | Alvesta Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linus Wernersson | 2001 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Pontus Petersson | 2001 | Nässjö SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 11:25 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 11:27 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 49, 50m Fjärilsim Fl 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 33.54 | ||||||
2 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 34.90 | ||||||
3 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 37.30 | ||||||
4 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 37.74 | ||||||
5 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 37.99 | ||||||
6 | Elsa Sellmo | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 38.10 | ||||||
7 | Nora Lundell | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 38.31 | ||||||
8 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 38.83 | ||||||
9 | Moa Nilsson | 2000 | Hultsfreds Simsällskap | 39.17 | ||||||
10 | Alice Arberg | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 39.48 | ||||||
11 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 40.02 | ||||||
12 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 40.12 | ||||||
13 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 40.32 | ||||||
14 | Ebba Bergström | 2000 | Växjö Simsällskap | 41.55 | ||||||
15 | Lina Jentz | 2000 | Kalmar Simsällskap | 41.91 | ||||||
16 | Wilma Danlid | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 42.39 | ||||||
17 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 42.57 | ||||||
18 | Emma Sjöberg | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 43.19 | ||||||
19 | Ebba Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.28 | ||||||
20 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 43.38 | ||||||
- | Erika Åkesson | 2000 | Nässjö SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 11:27 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 11:34 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 50, 50m Fjärilsim Po 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 33.81 | ||||||
2 | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 34.00 | ||||||
3 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.18 | ||||||
4 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 35.23 | ||||||
5 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 35.64 | ||||||
6 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 37.54 | ||||||
7 | Victor Castenson | 2000 | Nässjö SLS | 39.38 | ||||||
8 | Jonathan Anderzon | 2000 | Växjö Simsällskap | 39.88 | ||||||
9 | Robin Pettersson | 2000 | Värnamo Simsällskap | 40.45 | ||||||
10 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 40.47 | ||||||
11 | Carl Friberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 41.41 | ||||||
12 | Mauritz Soldewall | 2000 | Markaryds Simsällskap | 41.58 | ||||||
13 | Björn Halldin | 2000 | Växjö Simsällskap | 41.89 | ||||||
14 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 42.74 | ||||||
15 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 42.98 | ||||||
16 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 43.36 | ||||||
17 | Clas Sandstedt | 2000 | Kalmar Simsällskap | 43.63 | ||||||
18 | William Fernholm | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 45.36 | ||||||
19 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 47.72 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 11:34 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 11:40 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 51, 100m Fjärilsim Fl 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 33.19 | 1:12.31 | |||||
2 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.04 | 1:16.15 | |||||
3 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.04 | 1:16.38 | |||||
4 | Hanna Eriksson | 1999 | Nässjö SLS | 35.32 | 1:16.92 | |||||
5 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.22 | 1:19.05 | |||||
6 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.56 | 1:19.68 | |||||
7 | Antonia Prior | 1999 | Nässjö SLS | 37.26 | 1:20.59 | |||||
8 | Kajsa Bengtsson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 36.65 | 1:20.91 | |||||
9 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 38.76 | 1:23.36 | |||||
10 | Angelica Stark | 1999 | Nässjö SLS | 37.46 | 1:23.42 | |||||
11 | Liv Widqvist | 1999 | Växjö Simsällskap | 38.47 | 1:24.75 | |||||
12 | Julia Landberg | 1999 | Växjö Simsällskap | 39.69 | 1:25.84 | |||||
13 | Agnes Ljunggren | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 37.51 | 1:26.21 | |||||
14 | Emma Roos | 1999 | Nässjö SLS | 39.54 | 1:28.05 | |||||
15 | Jennifer Gustafsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 40.77 | 1:30.01 | |||||
16 | Adina Eriksson | 1999 | Nässjö SLS | 43.27 | 1:36.74 | |||||
- | Elin Ristl | 1999 | Nässjö SLS | DSQ | ||||||
- | Frida Enoksson | 1999 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stina Hallin | 1999 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 11:40 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Simiaden Region 2012 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 11:46 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2012 |
Gren 52, 100m Fjärilsim Po 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Koponen | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 33.64 | 1:09.40 | |||||
2 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.94 | 1:12.05 | |||||
3 | Oliver Bodin | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 36.52 | 1:19.02 | |||||
4 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.60 | 1:20.89 | |||||
5 | Oskar Löfsved | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 37.77 | 1:22.58 | |||||
6 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 39.16 | 1:24.27 | |||||
7 | Ishak Sabic | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 38.83 | 1:24.75 | |||||
8 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 41.84 | 1:30.83 | |||||
9 | Johan Bergwall | 1999 | Växjö Simsällskap | 42.22 | 1:30.91 | |||||
10 | Alexander Klingspor | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.46 | 1:32.37 | |||||
11 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 42.11 | 1:32.71 | |||||
12 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.47 | 1:33.22 | |||||
13 | Jakob Henningsson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 45.40 | 1:34.67 | |||||
14 | Simon Viksten | 1999 | Växjö Simsällskap | 47.10 | 1:42.95 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 03 juni 2012 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 11:46 |