Results for DGI Landsmesterskab 2008
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Piger gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tanja Lylloff | 1998 | Dgi Storstrømmen | 50.41 | ||||||
2 | Rikke Munkholm | 1998 | DGI Roskilde Amt | 56.90 | ||||||
3 | Freja Andersen | 1998 | Dgi Storstrømmen | 57.72 | ||||||
4 | Sille Andersen | 1998 | Dgi Vestsjælland | 1:01.99 | ||||||
5 | Camilla Bruun Simonsen | 1998 | Dgi Fyn | 1:02.38 | ||||||
6 | Frauke Sorgenstrup | 1998 | Dgi Sydvest | 1:04.91 | ||||||
7 | Diana Jacobsen | 1998 | DGI Roskilde Amt | 1:05.96 | ||||||
8 | Stinne Sørensen | 1999 | Dgi Midtjylland | 1:09.18 | ||||||
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Piger gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jannie Brink | 1996 | Dgi Sønderjylland | 42.08 | ||||||
2 | Christina Munch | 1996 | Dgi Fyn | 43.35 | ||||||
3 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 45.16 | ||||||
4 | Emma Ask Tossell | 1996 | Dgi Fyn | 46.18 | ||||||
5 | Mathilde Hallgren | 1997 | Dgi Storstrømmen | 46.19 | ||||||
6 | Katrine Larsen | 1997 | Dgi Sydvest | 46.44 | ||||||
7 | Juliane Sørensen | 1996 | Dgi Sydvest | 47.24 | ||||||
8 | Mie Jørgensen | 1996 | Dgi Storstrømmen | 48.34 | ||||||
9 | Ida Clausen | 1996 | Dgi Nordjylland | 48.89 | ||||||
9 | Signe Ø Nielsen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 48.89 | ||||||
11 | Janette Ackermann | 1996 | Dgi Sønderjylland | 49.06 | ||||||
12 | Simone Nielsen | 1996 | Dgi Storstrømmen | 49.26 | ||||||
13 | Maria Nielsen | 1996 | Dgi Sydøstjylland | 49.30 | ||||||
14 | Emma Sørensen | 1997 | Dgi Midtjylland | 50.00 | ||||||
15 | Mika Lund | 1996 | Dgi Sønderjylland | 50.15 | ||||||
16 | Signe Hylleberg | 1996 | DGI Roskilde Amt | 50.22 | ||||||
17 | Anne Agger Nielsen | 1997 | Dgi Nordjylland | 50.54 | ||||||
18 | Signe Svendsen | 1996 | Dgi Nordjylland | 51.11 | ||||||
19 | Randi Strunge | 1996 | Dgi Midtjylland | 51.94 | ||||||
20 | Lonnie Meineche | 1996 | Dgi Midtjylland | 52.40 | ||||||
21 | Sofie Thomsen | 1996 | Dgi Østjylland | 52.47 | ||||||
22 | Louise Bach | 1996 | DGI Storkøbenhavn | 53.53 | ||||||
23 | Mette H. Larsen | 1997 | Dgi Nordjylland | 53.71 | ||||||
24 | Katrine Lauritsen | 1997 | Dgi Midtjylland | 53.94 | ||||||
25 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | Dgi Nordjylland | 53.95 | ||||||
26 | Mia Louise Møller | 1996 | Dgi Sydøstjylland | 54.24 | ||||||
27 | Siw Lykke | 1996 | Dgi Sydvest | 54.76 | ||||||
28 | Camilla Matthiesen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 54.86 | ||||||
29 | Line Wolff | 1997 | Dgi Sydvest | 55.54 | ||||||
30 | Nicoline Rundstrøm | 1996 | Dgi Sydvest | 56.31 | ||||||
31 | Johanne Kølbæk | 1996 | Dgi Midtjylland | 56.62 | ||||||
32 | Cassandra Rasmussen | 1996 | DGI Storkøbenhavn | 57.64 | ||||||
33 | Michelle Scheers | 1996 | Dgi Fyn | 57.69 | ||||||
34 | Pauline Møller Hansen | 1997 | Dgi Østjylland | 57.75 | ||||||
35 | Kristina Luns Pedersen | 1997 | Dgi Østjylland | 58.01 | ||||||
36 | Kathrine Gade | 1996 | Dgi Midtjylland | 58.11 | ||||||
37 | Katrine Rasmussen | 1997 | Dgi Østjylland | 58.90 | ||||||
38 | Thivya Vijayakumar | 1996 | Dgi Sydvest | 59.23 | ||||||
39 | Ida Lange | 1997 | Dgi Fyn | 59.95 | ||||||
40 | Stine Maul Sørensen | 1997 | Dgi Østjylland | 1:02.55 | ||||||
41 | Jessica G Pedersen | 1996 | Dgi Fyn | 1:07.12 | ||||||
- | Anja Bruun Simonsen | 1996 | Dgi Fyn | DSQ | 1 hånd i afslutning | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |