Resultater for DGI Landsmesterskab 2008
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 09:03 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Piger gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Pernille Juel | 1994 | Dgi Storstrømmen | 31.42 | 1:05.47 | 1:39.97 | 2:14.21 | |||
2 | Henriette M. Poulsen | 1994 | Dgi Nordjylland | 34.39 | 1:10.38 | 1:47.94 | 2:24.00 | |||
3 | Charlotte Jensen | 1994 | Dgi Nordjylland | 32.69 | 1:10.12 | 1:50.14 | 2:31.87 | |||
4 | Sigrid Nielsen | 1994 | Dgi Fyn | 36.01 | 1:14.54 | 1:55.17 | 2:34.31 | |||
5 | Mette Rasmussen | 1994 | Dgi Sydvest | 33.56 | 1:12.47 | 1:53.82 | 2:36.39 | |||
6 | Sidsel Nissen | 1994 | Dgi Nordjylland | 36.09 | 1:16.58 | 1:57.18 | 2:36.63 | |||
7 | Pernille Pedersen | 1994 | Dgi Østjylland | 36.42 | 1:17.38 | 1:59.42 | 2:38.17 | |||
8 | Pia Nicolaisen | 1994 | Dgi Vestsjælland | 35.33 | 1:15.33 | 1:57.35 | 2:38.68 | |||
9 | Louise Harder | 1995 | Dgi Sønderjylland | 36.47 | 1:17.62 | 1:58.97 | 2:39.06 | |||
10 | Nathalie Pørneki | 1994 | Dgi Storstrømmen | 37.12 | 1:18.17 | 2:00.79 | 2:40.82 | |||
11 | Louise Hansen | 1994 | Dgi Østjylland | 36.20 | 1:17.50 | 1:59.95 | 2:42.28 | |||
12 | Julie Troldtoft Holm | 1994 | Dgi Sønderjylland | 37.35 | 1:19.46 | 2:03.41 | 2:44.96 | |||
13 | Ida Lampe | 1994 | Dgi Østjylland | 37.54 | 1:20.62 | 2:04.87 | 2:46.27 | |||
14 | Sofie B. Hansen | 1994 | Dgi Nordjylland | 38.16 | 1:20.92 | 2:04.25 | 2:47.19 | |||
15 | Kimmie Johansen | 1994 | Dgi Nordjylland | 38.27 | 1:19.90 | 2:03.85 | 2:47.41 | |||
16 | Stine Damgaard | 1995 | Dgi Vestsjælland | 37.89 | 1:20.86 | 2:05.49 | 2:47.80 | |||
17 | Louise Houmann Larsen | 1995 | Dgi Storstrømmen | 38.67 | 1:22.29 | 2:06.42 | 2:48.50 | |||
18 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | Dgi Sønderjylland | 38.19 | 1:21.95 | 2:07.04 | 2:51.02 | |||
19 | Anne-Mette Jensen | 1995 | Dgi Sydvest | 37.60 | 1:21.39 | 2:06.69 | 2:52.34 | |||
20 | Frederikke Skov | 1995 | Dgi Fyn | 39.87 | 1:24.72 | 2:10.71 | 2:53.13 | |||
21 | Stinne Noer | 1994 | Dgi Sønderjylland | 1:24.93 | 1:54.52 | 2:28.00 | 2:53.65 | |||
22 | Sarah Hermansen | 1994 | Dgi Sydvest | 39.82 | 1:26.02 | 2:13.52 | 2:56.39 | |||
23 | Maya Gjøtterup Dybbro | 1994 | Dgi Sønderjylland | 39.37 | 1:23.86 | 2:11.32 | 2:56.47 | |||
24 | Emilie Pedersen | 1995 | Dgi Sydvest | 40.98 | 1:27.89 | 2:14.00 | 2:57.45 | |||
25 | Nadja Christiansen | 1995 | Dgi Sydvest | 40.48 | 1:25.89 | 2:11.58 | 2:57.59 | |||
26 | Anne Beyer | 1995 | Dgi Fyn | 41.44 | 1:28.37 | 2:15.68 | 2:57.88 | |||
27 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | Dgi Vestsjælland | 42.06 | 1:28.23 | 2:11.55 | 3:01.81 | |||
28 | Lea Holm | 1994 | Dgi Sydøstjylland | 39.98 | 1:27.33 | 2:17.42 | 3:03.35 | |||
29 | Maria Lange | 1994 | Dgi Fyn | 38.75 | 1:25.96 | 2:15.45 | 3:06.03 | |||
30 | Louise Nyvang | 1994 | Dgi Sydøstjylland | 41.10 | 1:28.87 | 2:19.94 | 3:07.41 | |||
31 | Rikke Baltzer Knudsen | 1994 | Dgi Sydøstjylland | 42.99 | 1:31.59 | 2:22.56 | 3:09.76 | |||
32 | Nanna Fallesen | 1995 | Dgi Midtjylland | 44.25 | 1:33.24 | 2:23.58 | 3:10.89 | |||
33 | Sofie Skovfoged | 1994 | Dgi Nordjylland | 42.90 | 1:32.48 | 2:23.64 | 3:11.92 | |||
34 | Nanna Bak Jepsen | 1995 | Dgi Sydvest | 45.02 | 1:36.42 | 2:28.95 | 3:18.79 | |||
35 | Helene Siggard | 1995 | Dgi Midtjylland | 46.06 | 1:40.73 | 2:38.24 | 3:27.83 | |||
- | Emma Dam Mortensen | 1995 | Dgi Fyn | DSQ | tyvstart | |||||
- | Thea S. Pedersen | 1994 | Dgi Fyn | DSQ | tyvstart | |||||
- | Malene Andersen | 1995 | Dgi Sønderjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Piger gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ditte Damgaard | 1993 | Dgi Vestsjælland | 31.80 | 1:07.07 | 1:43.52 | 2:19.06 | |||
2 | Line Hansen | 1993 | Dgi Nordjylland | 33.59 | 1:09.99 | 1:47.06 | 2:23.67 | |||
3 | Charlotte Jensen | 1992 | Dgi Sydvest | 32.77 | 1:09.90 | 1:47.64 | 2:25.82 | |||
4 | Karina Christensen | 1993 | Dgi Sønderjylland | 33.82 | 1:10.70 | 1:48.40 | 2:25.90 | |||
5 | Stine Eriksen | 1993 | Dgi Vestsjælland | 32.82 | 1:09.14 | 1:47.52 | 2:26.39 | |||
6 | Henriette Espensen | 1993 | Dgi Fyn | 35.09 | 1:13.08 | 1:51.21 | 2:27.19 | |||
7 | Ninna Myllerup | 1992 | Dgi Midtjylland | 33.89 | 1:10.53 | 1:48.92 | 2:27.45 | |||
8 | Anja Fram | 1992 | Dgi Midtjylland | 34.16 | 1:11.90 | 1:50.50 | 2:28.39 | |||
9 | Sarah L. Nielsen | 1992 | Dgi Midtjylland | 33.81 | 1:11.82 | 1:50.74 | 2:29.12 | |||
10 | Mette Bindzus | 1993 | Dgi Fyn | 36.54 | 1:16.41 | 1:58.58 | 2:40.99 | |||
11 | Anne Bundgaard | 1993 | Dgi Midtjylland | 36.94 | 1:17.94 | 2:01.26 | 2:43.41 | |||
12 | Ea Galsgaard Sylvander | 1992 | Dgi Storstrømmen | 35.87 | 1:16.12 | 1:59.78 | 2:43.60 | |||
13 | Line S. Nielsen | 1993 | Dgi Storstrømmen | 38.53 | 1:20.59 | 2:03.55 | 2:45.03 | |||
14 | Cecilie Kudahl Meier | 1993 | Dgi Nordjylland | 37.67 | 1:20.30 | 2:03.60 | 2:45.04 | |||
15 | Sidsel Kragelund | 1993 | Dgi Sønderjylland | 35.86 | 1:17.47 | 2:01.73 | 2:45.63 | |||
16 | Lea Heick | 1993 | Dgi Østjylland | 37.39 | 1:19.67 | 2:04.59 | 2:46.43 | |||
17 | Annine Sievers Iversen | 1993 | Dgi Sønderjylland | 36.50 | 1:18.01 | 2:03.26 | 2:46.66 | |||
18 | Julie Gade | 1993 | Dgi Nordjylland | 39.75 | 1:24.91 | 2:10.64 | 2:52.78 | |||
19 | Line Sørensen | 1992 | Dgi Nordjylland | 38.65 | 1:23.44 | 2:10.78 | 2:56.10 | |||
20 | Stine Sletskov | 1993 | Dgi Sydøstjylland | 39.43 | 1:23.99 | 2:11.48 | 2:56.67 | |||
21 | Mille Jensen | 1993 | Dgi Vestsjælland | 41.43 | 1:27.39 | 3:00.14 | 3:00.14 | |||
22 | Christine Nøhr Pedersen | 1992 | Dgi Sydøstjylland | 41.61 | 1:29.09 | 2:17.85 | 3:04.59 | |||
23 | Malou Kortegaard Pedersen | 1993 | Dgi Sydvest | 38.21 | 1:23.54 | 2:13.17 | 3:04.68 | |||
24 | Christina Knudsen | 1993 | Dgi Sydvest | 40.01 | 1:28.49 | 2:19.81 | 3:06.80 | |||
25 | Mathilde Hermansen | 1992 | Dgi Sydøstjylland | 41.66 | 1:29.41 | 2:19.82 | 3:08.71 | |||
26 | Janina Christensen | 1993 | Dgi Østjylland | 45.01 | 1:36.23 | 2:30.77 | 3:18.74 | |||
27 | Kathrine Vahlberg | 1993 | Dgi Sydvest | 47.77 | 1:43.52 | 2:42.51 | 3:33.22 | |||
28 | Rikke Nielsen | 1992 | Dgi Sydvest | 53.59 | 1:54.79 | 2:57.21 | 3:57.63 | |||
- | Sabina Larsen | 1992 | DGI Storkøbenhavn | DNF | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 24 år |
Piger gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Michelle Svane Halkjær | 1989 | Dgi Nordjylland | 32.93 | 1:09.01 | 1:45.21 | 2:21.91 | |||
2 | Tenna Olin | 1991 | Dgi Vestsjælland | 33.43 | 1:10.45 | 1:46.93 | 2:22.53 | |||
3 | Anna Birkbak | 1990 | Dgi Fyn | 32.98 | 1:09.01 | 1:46.78 | 2:24.04 | |||
4 | Kit Ballegaard | 1988 | Dgi Storstrømmen | 32.15 | 1:08.35 | 1:46.02 | 2:24.77 | |||
5 | Camilla Rasmussen | 1991 | Dgi Sydvest | 33.32 | 1:10.90 | 1:52.23 | 2:34.19 | |||
6 | Camilla Bundgaard | 1990 | Dgi Midtjylland | 35.21 | 1:14.79 | 1:56.41 | 2:37.11 | |||
7 | Vicki Holten Hansen | 1989 | Dgi Nordjylland | 36.59 | 1:16.80 | 1:58.36 | 2:39.62 | |||
8 | Charlotte Elgaard | 1991 | Dgi Østjylland | 35.87 | 1:15.65 | 1:58.65 | 2:41.37 | |||
9 | Karoline Noer | 1991 | Dgi Sønderjylland | 37.98 | 1:20.18 | 2:03.33 | 2:45.29 | |||
10 | Louise Østergaard | 1991 | Dgi Sydvest | 38.98 | 1:20.33 | 2:04.17 | 2:46.40 | |||
11 | Simone Zimmermann | 1988 | Dgi Sønderjylland | 39.33 | 1:25.23 | 2:14.30 | 3:03.92 | |||
12 | Mie Borg-Hansen | 1991 | Dgi Sydvest | 41.79 | 1:31.18 | 2:23.97 | 3:17.20 | |||
- | Mette Jørgensen | 1991 | Dgi Storstrømmen | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 09:16 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Drenge gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Søren Bak Larsen | 1994 | Dgi Nordjylland | 31.81 | 1:06.90 | 1:42.76 | 2:19.22 | |||
2 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Dgi Midtjylland | 33.35 | 1:10.74 | 1:47.09 | 2:23.18 | |||
3 | Rasmus Provstgaard | 1994 | Dgi Nordjylland | 32.81 | 1:10.06 | 1:48.22 | 2:23.81 | |||
4 | Jacob Mikkelsen | 1994 | Dgi Nordjylland | 33.43 | 1:11.89 | 1:51.26 | 2:27.33 | |||
5 | Mikkel Hvoelgaard | 1995 | Dgi Midtjylland | 33.59 | 1:11.92 | 1:53.58 | 2:34.19 | |||
6 | Daniel Shulman | 1995 | Dgi Sønderjylland | 34.91 | 1:14.40 | 1:55.82 | 2:35.12 | |||
7 | Mathias Pedersen | 1995 | Dgi Midtjylland | 33.90 | 1:14.35 | 1:56.08 | 2:35.23 | |||
8 | Emil Jensen | 1994 | Dgi Sønderjylland | 34.78 | 1:14.45 | 1:56.43 | 2:35.93 | |||
9 | Christian Thomasen | 1994 | Dgi Storstrømmen | 36.26 | 1:17.21 | 1:58.77 | 2:36.01 | |||
10 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | Dgi Nordjylland | 36.20 | 1:16.80 | 1:57.88 | 2:36.51 | |||
11 | Florian Fries | 1995 | Dgi Sønderjylland | 38.01 | 1:20.16 | 2:03.13 | 2:42.28 | |||
12 | Matias Skødt | 1994 | Dgi Sydøstjylland | 37.91 | 1:21.33 | 2:05.33 | 2:47.80 | |||
13 | Henrik Petersen | 1994 | Dgi Sønderjylland | 38.71 | 1:22.49 | 2:06.75 | 2:48.49 | |||
14 | Daniel Bodo Callesen | 1994 | Dgi Sønderjylland | 38.01 | 1:21.61 | 2:06.36 | 2:50.14 | |||
15 | Nicolaj Nim Termansen | 1995 | Dgi Sydvest | 38.65 | 1:22.10 | 2:07.08 | 2:50.62 | |||
16 | Nikolaj Holm | 1994 | Dgi Vestsjælland | 35.18 | 1:20.89 | 2:08.48 | 2:52.08 | |||
17 | Lauge Kirkegaard | 1994 | Dgi Østjylland | 39.78 | 1:24.27 | 2:11.22 | 2:52.80 | |||
18 | Jacob Mortensen | 1994 | Dgi Sydvest | 38.30 | 1:23.92 | 2:10.16 | 2:53.91 | |||
19 | Thor Bundesen | 1994 | Dgi Sønderjylland | 36.46 | 1:20.76 | 2:08.77 | 2:54.71 | |||
20 | Tobias Skov | 1995 | Dgi Midtjylland | 40.86 | 1:27.22 | 2:13.57 | 2:56.77 | |||
21 | Kaleb Christensen | 1995 | Dgi Midtjylland | 39.47 | 1:25.33 | 2:14.06 | 3:02.87 | |||
22 | Rasmus Jarlby | 1995 | Dgi Fyn | 37.67 | 1:25.73 | 2:18.67 | 3:05.64 | |||
23 | Andreas Juul Kjær | 1995 | Dgi Fyn | 40.23 | 1:28.35 | 2:18.80 | 3:05.68 | |||
24 | Rasmus Holm Struve | 1994 | Dgi Storstrømmen | 42.60 | 1:32.09 | 2:23.71 | 3:10.19 | |||
25 | Kristian Ranghøj | 1995 | Dgi Østjylland | 43.05 | 1:31.03 | 2:20.95 | 3:10.49 | |||
26 | Ludvig Kristensen | 1994 | Dgi Østjylland | 41.87 | 1:42.39 | 2:29.03 | 3:13.11 | |||
27 | Klaus Sand Cristensen | 1995 | Dgi Midtjylland | 42.59 | 1:34.68 | 2:28.70 | 3:21.35 | |||
28 | Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | Dgi Fyn | 45.97 | 2:12.55 | 2:42.97 | 3:40.64 | |||
29 | Kasper B Nielsen | 1994 | Dgi Fyn | 50.78 | 1:51.88 | 2:55.46 | 3:53.52 | |||
- | Peter S. Andreassen | 1995 | Dgi Sydvest | DNS | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Drenge gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Pedersen | 1992 | Dgi Storstrømmen | 28.43 | 59.34 | 1:30.77 | 2:02.45 | |||
2 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Dgi Sønderjylland | 28.25 | 59.96 | 1:32.61 | 2:05.72 | |||
3 | Karsten Høglund | 1993 | Dgi Nordjylland | 29.93 | 1:03.44 | 1:38.72 | 2:13.95 | |||
4 | Joachim Cuculiza | 1993 | Dgi Nordjylland | 30.97 | 1:04.96 | 1:40.92 | 2:14.31 | |||
5 | Casper Fog Nissen | 1993 | Dgi Sønderjylland | 30.07 | 1:04.66 | 1:40.70 | 2:15.53 | |||
6 | Dennis Laumark | 1993 | Dgi Sønderjylland | 30.52 | 1:05.16 | 1:41.17 | 2:15.68 | |||
7 | Martin Holten Hansen | 1993 | Dgi Nordjylland | 31.32 | 1:05.75 | 1:41.50 | 2:16.82 | |||
8 | Mathias Skaaning | 1992 | Dgi Sønderjylland | 31.11 | 1:06.61 | 1:43.15 | 2:18.30 | |||
9 | Mikkel Borup | 1992 | Dgi Vestsjælland | 31.93 | 1:07.10 | 1:43.78 | 2:19.99 | |||
10 | Stig Sande Kjær | 1992 | Dgi Sydvest | 32.80 | 1:08.79 | 1:46.60 | 2:22.69 | |||
11 | Mathias Bryde Larsen | 1992 | Dgi Storstrømmen | 31.48 | 1:08.40 | 1:46.46 | 2:22.99 | |||
12 | Laurits Nielsen | 1993 | Dgi Fyn | 33.51 | 1:10.09 | 1:47.37 | 2:24.11 | |||
13 | Rune Kjærulf | 1993 | Dgi Vestsjælland | 34.15 | 1:11.74 | 1:50.71 | 2:25.40 | |||
14 | Nikolaj Køhli | 1993 | Dgi Sydvest | 32.67 | 1:09.47 | 1:50.26 | 2:27.46 | |||
15 | Mathias D. Hansen | 1993 | Dgi Nordjylland | 32.59 | 1:09.91 | 1:50.18 | 2:27.62 | |||
16 | Mads Lauridsen | 1993 | Dgi Sydvest | 30.24 | 1:07.03 | 1:48.47 | 2:27.73 | |||
17 | Morten Rask Jensen | 1993 | Dgi Nordjylland | 34.57 | 1:13.31 | 1:53.96 | 2:32.91 | |||
18 | Kasper Jørgensen | 1993 | Dgi Sydvest | 35.69 | 1:14.33 | 1:54.64 | 2:33.50 | |||
19 | Mathias Holm Hemmsen | 1993 | Dgi Sydvest | 33.92 | 1:13.64 | 1:53.92 | 2:33.67 | |||
20 | Aleksander Skov Lassen | 1993 | Dgi Fyn | 32.97 | 1:13.35 | 1:56.98 | 2:38.69 | |||
21 | Kasper Smit | 1993 | Dgi Sydøstjylland | 34.88 | 1:15.14 | 1:59.55 | 2:42.03 | |||
22 | Mathias Rahbek | 1992 | Dgi Nordjylland | 34.00 | 1:13.61 | 1:57.16 | 2:43.08 | |||
23 | Mads Hinrichsen | 1993 | Dgi Sønderjylland | 35.49 | 1:16.52 | 2:00.84 | 2:43.84 | |||
24 | Mads Krabsen | 1993 | Dgi Østjylland | 35.04 | 1:16.80 | 2:01.44 | 2:45.53 | |||
25 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Dgi Østjylland | 35.74 | 1:19.16 | 2:04.84 | 2:50.65 | |||
26 | Christoffer Petersen | 1993 | Dgi Sønderjylland | 37.01 | 1:20.73 | 2:07.47 | 2:52.48 | |||
27 | Anders Andersen | 1993 | Dgi Østjylland | 36.14 | 1:20.51 | 2:10.57 | 2:57.05 | |||
28 | Mathias Als | 1993 | Dgi Sydøstjylland | 37.02 | 1:20.76 | 2:08.81 | 2:57.37 | |||
29 | Kristoffer Mikkelsen | 1992 | DGI Roskilde Amt | 40.65 | 1:27.14 | 2:16.40 | 3:04.71 | |||
30 | Christian Skouboe | 1993 | Dgi Østjylland | 39.70 | 1:28.92 | 2:23.13 | 3:17.35 | |||
- | Rune Heick | 1993 | Dgi Østjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 24 år |
Drenge gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Andersen | 1990 | Dgi Sønderjylland | 27.93 | 59.32 | 1:30.49 | 2:01.23 | |||
2 | Steven Holten Hansen | 1991 | Dgi Nordjylland | 31.34 | 1:05.60 | 1:40.73 | 2:15.15 | |||
3 | Mathias Jensen | 1989 | Dgi Sydøstjylland | 30.32 | 1:05.18 | 1:42.32 | 2:18.33 | |||
4 | Andreas Garder | 1991 | Dgi Sønderjylland | 30.84 | 1:06.81 | 1:46.39 | 2:25.30 | |||
5 | Christian Lampe | 1989 | Dgi Østjylland | 31.96 | 1:08.60 | 1:50.24 | 2:30.46 | |||
6 | Mathias R. Lund | 1990 | Dgi Sønderjylland | 33.47 | 1:12.09 | 1:52.36 | 2:32.48 | |||
7 | Mathias Provstgaard | 1991 | Dgi Nordjylland | 36.24 | 1:15.94 | 1:57.45 | 2:36.26 | |||
8 | Andreas Lauridsen | 1990 | Dgi Østjylland | 33.70 | 1:12.66 | 1:54.45 | 2:36.94 | |||
9 | Casper Nedergaard | 1990 | Dgi Fyn | 34.94 | 1:14.40 | 1:56.93 | 2:38.40 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 09:19 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 4, 4X50m Medley Mix, Finaler 25 - 31 år |
Drenge gruppe 1, 2, 3 og 4 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dgi Østjylland Mix | 1983 | Dgi Østjylland | 2:23.89 | ||||||
Hossein Damreyhan | 1964 | 41.21 | 41.21 | |||||||
Per Sand | 1900 | 38.34 | 1:19.55 | |||||||
Kasper Laursen | 1983 | 27.96 | 1:47.51 | |||||||
Anette Elgaard | 1983 | 36.38 | 2:23.89 | |||||||
2 | Dgi Fyn Herre Gr. 4 | 1977 | Dgi Fyn | 2:31.16 | ||||||
Brian Christensen | 1978 | 45.88 | 45.88 | |||||||
Carsten Christiansen | 1979 | 37.17 | 1:23.05 | |||||||
Michael Jørgensen | 1981 | 35.91 | 1:58.96 | |||||||
Thomas Spillemose | 1975 | 32.20 | 2:31.16 | |||||||
Løb 4, 4X50m Medley Mix, Finaler 32 - 39 år |
Drenge gruppe 1, 2, 3 og 4 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vestsjælland | 1970 | Dgi Vestsjælland | 2:37.87 | ||||||
Lars Hyldegaard | 1963 | 46.09 | 46.09 | |||||||
Per Damgaard | 1967 | 42.48 | 1:28.57 | |||||||
Ulla Olin | 1963 | 38.95 | 2:07.52 | |||||||
Arne Thomassen | 1970 | 30.35 | 2:37.87 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 09:35 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 5, 4X50m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Piger gruppe 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dgi Fyn Piger1 Gr. 7 | 1994 | Dgi Fyn | 2:30.55 | ||||||
Isabella Pedersen | 1994 | 36.62 | 36.62 | |||||||
Farima Dalaei | 1994 | 43.42 | 1:20.04 | |||||||
Nanett Brik | 1995 | 38.19 | 1:58.23 | |||||||
Sigrid Nielsen | 1994 | 32.32 | 2:30.55 | |||||||
2 | Dgi Sønderjylland Gr7Pige | 1995 | Dgi Sønderjylland | 2:30.87 | ||||||
Louise Harder | 1995 | 38.30 | 38.30 | |||||||
Amalie Sundstrup | 1994 | 43.51 | 1:21.81 | |||||||
Emilia Staugaard | 1994 | 34.84 | 1:56.65 | |||||||
Mette Edslev-Christensen | 1994 | 34.22 | 2:30.87 | |||||||
3 | Nordjylland 2 Piger | 1995 | Dgi Nordjylland | 2:33.24 | ||||||
Astrid Nielsen | 1994 | 37.21 | 37.21 | |||||||
Maya Dahlgaard | 1994 | 47.75 | 1:24.96 | |||||||
Henriette M. Poulsen | 1994 | 34.40 | 1:59.36 | |||||||
Regitze Madsen | 1994 | 33.88 | 2:33.24 | |||||||
4 | Grindsted Piger Grp 7 | 1994 | Dgi Sydvest | 2:35.62 | ||||||
Mette Rasmussen | 1994 | 37.46 | 37.46 | |||||||
Sofie Grønlund | 1995 | 44.15 | 1:21.61 | |||||||
Sophie Pagh | 1995 | 37.44 | 1:59.05 | |||||||
Nadja Christiansen | 1995 | 36.57 | 2:35.62 | |||||||
5 | Dgi Fyn Piger2 Gr. 7 | 1994 | Dgi Fyn | 2:40.02 | ||||||
Anne Beyer | 1995 | 40.26 | 40.26 | |||||||
Signe Dam Mortensen | 1995 | 47.08 | 1:27.34 | |||||||
Emma Dam Mortensen | 1995 | 40.11 | 2:07.45 | |||||||
Stine Olsen | 1995 | 32.57 | 2:40.02 | |||||||
6 | Vestsjælland Piger Gr. 7 | 1994 | Dgi Vestsjælland | 2:41.75 | ||||||
Pia Nicolaisen | 1994 | 38.59 | 38.59 | |||||||
Louise Uglebjerg | 1994 | 43.15 | 1:21.74 | |||||||
Stine Damgaard | 1995 | 45.56 | 2:07.30 | |||||||
Mette Nygaard Hansen | 1994 | 34.45 | 2:41.75 | |||||||
7 | Hg Piger Gr 7-1 | 1994 | Dgi Storstrømmen | 2:41.85 | ||||||
Line Lylloff | 1995 | 48.48 | 48.48 | |||||||
Camilla Andersen | 1995 | 44.12 | 1:32.60 | |||||||
Amalie Løhr Simonsen | 1995 | 36.89 | 2:09.49 | |||||||
Anna Deuleuran | 1995 | 32.36 | 2:41.85 | |||||||
8 | Vejens Piger 1 | 1995 | Dgi Sydvest | 2:51.23 | ||||||
Anne Tærsbøl Feddersen | 1994 | 48.79 | 48.79 | |||||||
Anne-Mette Jensen | 1995 | 42.85 | 1:31.64 | |||||||
Emilie Pedersen | 1995 | 43.40 | 2:15.04 | |||||||
Sarah Hermansen | 1994 | 36.19 | 2:51.23 | |||||||
9 | Dgi Østjylland 2 | 1995 | Dgi Østjylland | 2:54.58 | ||||||
Louise Hansen | 1994 | 39.89 | 39.89 | |||||||
Krestine Larsen | 1994 | 49.83 | 1:29.72 | |||||||
Emilie Rønn | 1994 | 45.76 | 2:15.48 | |||||||
Heidi Nissen | 1994 | 39.10 | 2:54.58 | |||||||
10 | Storkøbenhavn Piger | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 2:55.30 | ||||||
Hanna Steenberg | 1994 | 50.90 | 50.90 | |||||||
Nathja Larsen | 1995 | 42.83 | 1:33.73 | |||||||
Ida Danielsen | 1994 | 40.63 | 2:14.36 | |||||||
Liv Beudeker | 1995 | 40.94 | 2:55.30 | |||||||
- | Nordjylland 1 Piger | 1995 | Dgi Nordjylland | DSQ | forkert vending | |||||
- | Dgi Midtjylland | 1995 | Dgi Midtjylland | DSQ | uens arme i fly | |||||
Louise Sander | 1995 | 43.01 | 43.01 | |||||||
Nanna Fallesen | 1995 | 48.63 | 1:31.64 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 09:48 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 6, 4X50m Medley Mix, Finaler 13 - 14 år |
Drenge gruppe 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjylland 1 Drenge | 1995 | Dgi Nordjylland | 2:20.02 | ||||||
Patrick Bislev | 1994 | 34.48 | 34.48 | |||||||
Jonas Tinggaard | 1994 | 37.09 | 1:11.57 | |||||||
Rasmus Provstgaard | 1994 | 37.20 | 1:48.77 | |||||||
Jacob Mikkelsen | 1994 | 31.25 | 2:20.02 | |||||||
2 | Storkøbenhavn Drenge | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 2:28.38 | ||||||
Viktor Haurholm | 1995 | 47.78 | 47.78 | |||||||
Joakim Jakobsen | 1994 | 37.88 | 1:25.66 | |||||||
Emil Pedersen | 1994 | 33.08 | 1:58.74 | |||||||
Malthe Emil Hansen | 1994 | 29.64 | 2:28.38 | |||||||
3 | Dgi Sønderjylland Gr7 Dre | 1994 | Dgi Sønderjylland | 2:35.40 | ||||||
Nikolaj Bruun | 1994 | 40.82 | 40.82 | |||||||
Rasmus William Kuus | 1996 | 47.76 | 1:28.58 | |||||||
Daniel Shulman | 1995 | 37.02 | 2:05.60 | |||||||
Philip Harmuth | 1994 | 29.80 | 2:35.40 | |||||||
4 | Dgi Midtjylland | 1995 | Dgi Midtjylland | 2:36.72 | ||||||
Mathias Pedersen | 1995 | 1:22.39 | 1:22.39 | |||||||
Jannick Maesen | 1995 | 45.46 | 2:07.85 | |||||||
Kaleb Christensen | 1995 | 28.87 | 2:36.72 | |||||||
Nicklas B. Nielsen | 1995 | 2:36.72 | ||||||||
5 | Shs Drenge | 1994 | Dgi Storstrømmen | 2:36.91 | ||||||
Pepe Emil | 1995 | 40.80 | 40.80 | |||||||
Frederik H. Jensen | 1994 | 43.39 | 1:24.19 | |||||||
Rasmus Holm Struve | 1994 | 44.58 | 2:08.77 | |||||||
Jesse Lea | 1994 | 28.14 | 2:36.91 | |||||||
6 | Dgi Østjylland Mix 2 | 1995 | Dgi Østjylland | 2:40.05 | ||||||
Asger Kristensen | 1994 | 42.05 | 42.05 | |||||||
Lauge Kirkegaard | 1994 | 41.92 | 1:23.97 | |||||||
Niels Mortensen | 1995 | 42.80 | 2:06.77 | |||||||
Jemery Jensen | 1994 | 33.28 | 2:40.05 | |||||||
7 | Nordjylland 2 Drenge | 1995 | Dgi Nordjylland | 2:40.83 | ||||||
Maria Andreasen | 1994 | 40.65 | 40.65 | |||||||
Malene Thirup Møller | 1994 | 46.70 | 1:27.35 | |||||||
Pernille Sigaard | 1994 | 42.88 | 2:10.23 | |||||||
Martin S. Madsen | 1995 | 30.60 | 2:40.83 | |||||||
8 | Dgi Fyn Drenge2 Gr. 7 | 1994 | Dgi Fyn | 2:49.37 | ||||||
Peter Knoblauch | 1995 | 42.99 | 42.99 | |||||||
Nicolai Broner Jensen | 1994 | 46.21 | 1:29.20 | |||||||
Rune Søndergaard | 1995 | 46.24 | 2:15.44 | |||||||
Kristoffer Tilsted | 1994 | 33.93 | 2:49.37 | |||||||
9 | Dgi Fyn Drenge1 Gr. 7 | 1994 | Dgi Fyn | 2:53.57 | ||||||
Mads Fick | 1994 | 45.90 | 45.90 | |||||||
Rasmus Jarlby | 1995 | 45.84 | 1:31.74 | |||||||
Martin Eghøj | 1994 | 45.41 | 2:17.15 | |||||||
Sebastian Alberdi Eriksen | 1994 | 36.42 | 2:53.57 | |||||||
10 | Dgi Midtjylland | 1995 | Dgi Midtjylland | 2:57.63 | ||||||
Tobias Skov | 1995 | 43.70 | 43.70 | |||||||
Alexander Frederiksen | 1994 | 47.16 | 1:30.86 | |||||||
Klaus Sand Cristensen | 1995 | 54.83 | 2:25.69 | |||||||
Mikkel Hvoelgaard | 1995 | 31.94 | 2:57.63 | |||||||
11 | På Tværs af Rensdyr | 1994 | Dgi Sydvest | 2:57.99 | ||||||
Jacob Mortensen | 1994 | 45.08 | 45.08 | |||||||
Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 51.14 | 1:36.22 | |||||||
Alexander Gejl | 1994 | 42.30 | 2:18.52 | |||||||
Nanna Bak Jepsen | 1995 | 39.47 | 2:57.99 | |||||||
12 | Vejens Drenge 2 | 1995 | Dgi Sydvest | 3:04.73 | ||||||
Alexander Wildenschild | 1997 | 42.50 | 42.50 | |||||||
Mads Brun Hansen | 1996 | 55.68 | 1:38.18 | |||||||
Jonas Wolff | 1996 | 49.99 | 2:28.17 | |||||||
Michael Andersen | 1995 | 36.56 | 3:04.73 | |||||||
- | Dgi Østjylland Mix 1 | 1995 | Dgi Østjylland | DSQ | ej rørt ved 1. vendi | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 09:50 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 7, 4X50m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Piger gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjylland 1 Piger | 1997 | Dgi Nordjylland | 2:47.59 | ||||||
Rebecca Sørensen | 1997 | 1:29.39 | 1:29.39 | |||||||
Julie Storgaard | 1996 | 40.73 | 2:10.12 | |||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 37.47 | 2:47.59 | |||||||
Katrine Kudahl Meier | 1996 | 2:47.59 | ||||||||
2 | Dgi Fyn Piger1 Gr. 8 | 1996 | Dgi Fyn | 2:48.83 | ||||||
Matilde Schrøder | 1996 | 38.25 | 38.25 | |||||||
Emma Ask Tossell | 1996 | 46.88 | 1:25.13 | |||||||
Liv Strømkjær | 1996 | 44.14 | 2:09.27 | |||||||
Camilla Kingo | 1996 | 39.56 | 2:48.83 | |||||||
3 | :-) Wes Piger Gr 8 | 1996 | Dgi Sydvest | 2:57.79 | ||||||
Jasmin Koefod Jacobsen | 1998 | 46.21 | 46.21 | |||||||
Katrine Larsen | 1997 | 46.34 | 1:32.55 | |||||||
Siw Lykke | 1996 | 45.16 | 2:17.71 | |||||||
Nanna Kristensen | 1996 | 40.08 | 2:57.79 | |||||||
4 | Dgi Sønderjylland Gr8Pige | 1996 | Dgi Sønderjylland | 2:59.24 | ||||||
Camilla Matthiesen | 1997 | 47.09 | 47.09 | |||||||
Janette Ackermann | 1996 | 1:35.31 | 2:22.40 | |||||||
Nicole R Ghasemi | 1996 | 36.84 | 2:59.24 | |||||||
Signe Ø Nielsen | 1996 | 2:59.24 | ||||||||
5 | Nordjylland 2 Piger | 1997 | Dgi Nordjylland | 3:02.49 | ||||||
Kristina Ipsen | 1996 | 45.96 | 45.96 | |||||||
Ida Clausen | 1996 | 48.34 | 1:34.30 | |||||||
Signe Svendsen | 1996 | 50.32 | 2:24.62 | |||||||
Celine Drivholm | 1996 | 37.87 | 3:02.49 | |||||||
6 | Vestsjælland Piger Gr.8 | 1996 | Dgi Vestsjælland | 3:06.81 | ||||||
Sofie Withøft | 1997 | 46.51 | 46.51 | |||||||
Sille Andersen | 1998 | 1:43.87 | 2:30.38 | |||||||
Anne Uglehøj Andersen | 1996 | 36.43 | 3:06.81 | |||||||
Natasja Larsen | 1996 | 3:06.81 | ||||||||
7 | Dgi Østjylland 1 | 1997 | Dgi Østjylland | 3:17.88 | ||||||
Sarah Brejnholt | 1996 | 42.15 | 42.15 | |||||||
Katrine Rasmussen | 1997 | 23.16 | 1:05.31 | |||||||
Kristina Luns Pedersen | 1997 | 33.94 | 1:39.25 | |||||||
Pauline Møller Hansen | 1997 | 1:38.63 | 3:17.88 | |||||||
8 | Dgi Fyn Piger2 Gr. 8 | 1996 | Dgi Fyn | 3:23.83 | ||||||
Jessica G Pedersen | 1996 | 57.06 | 57.06 | |||||||
Christina Munch | 1996 | 43.76 | 1:40.82 | |||||||
Michelle Scheers | 1996 | 57.81 | 2:38.63 | |||||||
Anja Bruun Simonsen | 1996 | 45.20 | 3:23.83 | |||||||
9 | Dgi Midtjylland | 1996 | Dgi Midtjylland | 3:36.19 | ||||||
Cathrine Stapelfeld | 1997 | 56.08 | 56.08 | |||||||
Katrine Lauritsen | 1997 | 2:40.11 | 3:36.19 | |||||||
Emma Sørensen | 1997 | |||||||||
Rikke Juulsgaard | 1996 | 3:36.19 | 3:36.19 | |||||||
- | Dgi Midtjylland | 1996 | Dgi Midtjylland | DSQ | bruger brystben | |||||
Nanna Pedersen | 1996 | 41.94 | 41.94 | |||||||
Camilla Riddersholm | 1997 | 1:42.02 | 2:23.96 | |||||||
- | Hg Piger Gr. 8 | 1996 | Dgi Storstrømmen | DSQ | for lang glid i vend | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 10:09 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler 10 år og yngre |
Drenge gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vestsjælland Drenge Gr.9 | 1998 | Dgi Vestsjælland | 3:14.32 | ||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 44.07 | 44.07 | |||||||
Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 51.50 | 1:35.57 | |||||||
Oliver H Andersen | 1999 | 46.30 | 2:21.87 | |||||||
Oskar Faye | 1999 | 52.45 | 3:14.32 | |||||||
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler 11 - 12 år |
Drenge gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | :-) Wes Gr. 8 | 1996 | Dgi Sydvest | 2:42.92 | ||||||
Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 43.53 | 43.53 | |||||||
Malte Ruben Kjær | 1996 | 44.38 | 1:27.91 | |||||||
Kasper Nielsen | 1996 | 40.65 | 2:08.56 | |||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 34.36 | 2:42.92 | |||||||
2 | Dgi Sønderjylland Gr8 Dre | 1996 | Dgi Sønderjylland | 2:52.42 | ||||||
Casper Sandager Hansen | 1996 | 43.96 | 43.96 | |||||||
Simon Juhl Schmidt | 1997 | 48.85 | 1:32.81 | |||||||
Rasmus Christensen | 1996 | 43.92 | 2:16.73 | |||||||
Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 35.69 | 2:52.42 | |||||||
3 | Nordjylland 1 Drenge | 1997 | Dgi Nordjylland | 2:55.34 | ||||||
Frederik Hansen | 1996 | 45.10 | 45.10 | |||||||
Daniel Laustsen | 1997 | 56.52 | 1:41.62 | |||||||
Peter Højberg | 1996 | 41.48 | 2:23.10 | |||||||
Magnus Yde | 1996 | 32.24 | 2:55.34 | |||||||
4 | Vestsjælland Drenge Gr. 8 | 1996 | Dgi Vestsjælland | 2:59.28 | ||||||
Mathias Katz Sørensen | 1997 | 47.33 | 47.33 | |||||||
Anders Villits | 1996 | 53.56 | 1:40.89 | |||||||
Jens Glahn | 1996 | 44.10 | 2:24.99 | |||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 34.29 | 2:59.28 | |||||||
5 | Grindsteds Blå Stue | 1996 | Dgi Sydvest | 3:05.35 | ||||||
Matias Sejersen | 1996 | 47.25 | 47.25 | |||||||
Mads Lykke Jensen | 1996 | 51.64 | 1:38.89 | |||||||
Jakob Brinkmann | 1996 | 47.47 | 2:26.36 | |||||||
Frederik Knudsen | 1997 | 38.99 | 3:05.35 | |||||||
6 | Hg Drenge Gr. 8 | 1996 | Dgi Storstrømmen | 3:08.72 | ||||||
Mark Gundorf Heinrichsen | 1998 | 47.96 | 47.96 | |||||||
Marco Brander | 1996 | 1:00.18 | 1:48.14 | |||||||
Magnus Johansen | 1996 | 42.25 | 2:30.39 | |||||||
André Larsen | 1996 | 38.33 | 3:08.72 | |||||||
7 | Dgi Midtjylland | 1997 | Dgi Midtjylland | 3:10.72 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 46.18 | 46.18 | |||||||
0 | 52.54 | 1:38.72 | ||||||||
Hg Piger Gr 7-1 | 1994 | 53.07 | 2:31.79 | |||||||
Lukas Eriksen | 1997 | 38.93 | 3:10.72 | |||||||
8 | Dgi Fyn Drenge Gr. 8 | 1996 | Dgi Fyn | 3:16.88 | ||||||
Alexander R. Schleimann | 1996 | 46.19 | 46.19 | |||||||
Christian V. Rasmussen | 1996 | 49.57 | 1:35.76 | |||||||
Frederik Eriksen | 1997 | 1:03.81 | 2:39.57 | |||||||
Nicolaj Nielsen | 1996 | 37.31 | 3:16.88 | |||||||
9 | Nordjylland 2 Drenge | 1997 | Dgi Nordjylland | 3:18.98 | ||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 46.64 | 46.64 | |||||||
0 | 49.74 | 1:36.38 | ||||||||
Maja Jensen | 1997 | 53.41 | 2:29.79 | |||||||
Gustav Yde | 2000 | 49.19 | 3:18.98 | |||||||
10 | Dgi Østjylland Mix 1 | 1997 | Dgi Østjylland | 3:22.39 | ||||||
Niklas Henriksen | 1997 | 53.67 | 53.67 | |||||||
Ingo Eriksen | 1996 | 53.63 | 1:47.30 | |||||||
Mikkel Strand | 1997 | 52.43 | 2:39.73 | |||||||
Jonas Rasmussen | 1997 | 42.66 | 3:22.39 | |||||||
11 | Dgi Østjylland Mix 2 | 1997 | Dgi Østjylland | 3:29.59 | ||||||
Sofie Thomsen | 1996 | 55.50 | 55.50 | |||||||
Stine Maul Sørensen | 1997 | 1:01.75 | 1:57.25 | |||||||
Philip Færch | 1996 | 49.09 | 2:46.34 | |||||||
Niels Pallesen | 1998 | 43.25 | 3:29.59 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 10:13 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 9, 4X100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Piger gruppe 5 og 6 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Vestsjælland Piger Gr.6 | 1992 | Dgi Vestsjælland | 5:13.47 | ||||||
Pernille Dahl | 1992 | 38.01 | 1:18.56 | 1:18.56 | ||||||
Ditte Damgaard | 1993 | 37.66 | 1:22.18 | 2:40.74 | ||||||
Malene Busk Pedersen | 1992 | 37.44 | 1:26.19 | 4:06.93 | ||||||
Stine Eriksen | 1993 | 31.78 | 1:06.54 | 5:13.47 | ||||||
2 | Dgi Midtjylland | 1992 | Dgi Midtjylland | 5:14.88 | ||||||
Anja Fram | 1992 | 38.71 | 1:19.10 | 1:19.10 | ||||||
Sarah L. Nielsen | 1992 | 42.72 | 2:05.40 | 3:24.50 | ||||||
Jeanette Kjær | 1993 | 35.85 | 42.70 | 4:07.20 | ||||||
Ninna Myllerup | 1992 | 31.72 | 1:07.68 | 5:14.88 | ||||||
3 | Nordjylland 1 Piger | 1993 | Dgi Nordjylland | 5:17.43 | ||||||
Cecilie Kudahl Meier | 1993 | 38.91 | 1:20.08 | 1:20.08 | ||||||
Line Hansen | 1993 | 41.61 | 1:28.41 | 2:48.49 | ||||||
Michelle Svane Halkjær | 1989 | 36.45 | 1:17.99 | 4:06.48 | ||||||
Sine Jakobsen | 1992 | 33.32 | 1:10.95 | 5:17.43 | ||||||
4 | Dgi Sønderjylland Gr6Pige | 1992 | Dgi Sønderjylland | 5:19.05 | ||||||
Louise Lundin | 1992 | 38.82 | 1:20.28 | 1:20.28 | ||||||
Louise Møller | 1992 | 39.04 | 1:24.24 | 2:44.52 | ||||||
Helle Ahrenkiel | 1993 | 39.61 | 1:26.06 | 4:10.58 | ||||||
Karina Christensen | 1993 | 32.28 | 1:08.47 | 5:19.05 | ||||||
5 | Dgi Fyn Piger1 Gr. 6 | 1992 | Dgi Fyn | 5:37.34 | ||||||
Marie Jensen | 1993 | 40.86 | 1:26.98 | 1:26.98 | ||||||
Charlotte Metzsch | 1993 | 45.10 | 1:37.24 | 3:04.22 | ||||||
Ann Kirstine D. Jensen | 1992 | 39.94 | 1:28.29 | 4:32.51 | ||||||
Henriette Espensen | 1993 | 31.76 | 1:04.83 | 5:37.34 | ||||||
6 | Hg Piger Gr. 6 | 1992 | Dgi Storstrømmen | 5:43.26 | ||||||
Line Storsholm | 1992 | 45.00 | 1:31.10 | 1:31.10 | ||||||
Stine Hovmand Jensen | 1992 | 44.05 | 1:35.15 | 3:06.25 | ||||||
Pernille Juel | 1994 | 33.75 | 1:14.06 | 4:20.31 | ||||||
Mette Flibo | 1992 | 37.03 | 1:22.95 | 5:43.26 | ||||||
7 | Grindsted Piger Grp 6 | 1992 | Dgi Sydvest | 5:57.19 | ||||||
Christina Knudsen | 1993 | 45.81 | 1:34.95 | 1:34.95 | ||||||
Jannie Abildtrup | 1993 | 49.19 | 1:45.34 | 3:20.29 | ||||||
Charlotte Jensen | 1992 | 34.90 | 1:18.60 | 4:38.89 | ||||||
Malou Kortegaard Pedersen | 1993 | 36.27 | 1:18.30 | 5:57.19 | ||||||
8 | Dgi Østjylland 1 | 1993 | Dgi Østjylland | 6:06.79 | ||||||
0 | 44.34 | 1:31.36 | 1:31.36 | |||||||
0 | 45.89 | 1:33.87 | 3:05.23 | |||||||
0 | 42.26 | 1:34.03 | 4:39.26 | |||||||
0 | 42.47 | 1:27.53 | 6:06.79 | |||||||
9 | Nordjylland 2 Piger | 1993 | Dgi Nordjylland | 6:09.03 | ||||||
Michelle Thomsen | 1993 | 50.93 | 1:49.89 | 1:49.89 | ||||||
Astrid Glavind | 1992 | 41.95 | 1:31.09 | 3:20.98 | ||||||
Vicki Holten Hansen | 1989 | 41.24 | 1:31.07 | 4:52.05 | ||||||
Rikke Bartholomæussen | 1993 | 36.63 | 1:16.98 | 6:09.03 | ||||||
10 | Dgi Østjylland 2 | 1993 | Dgi Østjylland | 6:17.82 | ||||||
Kamilla Svendsen | 1992 | 43.93 | 1:36.37 | 1:36.37 | ||||||
Amalie Thomsen | 1994 | 50.55 | 1:45.55 | 3:21.92 | ||||||
Lea Heick | 1993 | 45.05 | 1:41.79 | 5:03.71 | ||||||
Line Amann | 1993 | 35.42 | 1:14.11 | 6:17.82 | ||||||
- | Sydøstjylland | 1993 | Dgi Sydøstjylland | DNF | ||||||
Christine Nøhr Pedersen | 1992 | 47.67 | 1:36.98 | |||||||
Løb 9, 4X100m Medley Damer, Finaler 17 - 24 år |
Piger gruppe 5 og 6 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Dgi Fyn Damer Gr. 5 | 1984 | Dgi Fyn | 5:03.19 | ||||||
Anna Birkbak | 1990 | 36.43 | 1:16.03 | 1:16.03 | ||||||
Krestine Grønkjær | 1989 | 41.77 | 1:27.95 | 2:43.98 | ||||||
Stine Lander | 1988 | 32.68 | 1:08.97 | 3:52.95 | ||||||
Henriette Lai Nielsen | 1990 | 33.77 | 1:10.24 | 5:03.19 | ||||||
2 | Hg Piger Gr. 5 | 1988 | Dgi Storstrømmen | 5:05.35 | ||||||
Kit Ballegaard | 1988 | 37.93 | 1:17.90 | 1:17.90 | ||||||
Julie Brøggler | 1993 | 39.79 | 1:25.72 | 2:43.62 | ||||||
Rebecca Ilsøe | 1987 | 34.88 | 1:15.35 | 3:58.97 | ||||||
Louise Christensen | 1991 | 31.73 | 1:06.38 | 5:05.35 | ||||||
3 | Dgi Sønderjylland Gr5 Pig | 1988 | Dgi Sønderjylland | 5:27.73 | ||||||
Nanna Winther | 1992 | 41.62 | 1:28.17 | 1:28.17 | ||||||
Malene B. Schmidt | 1991 | 39.76 | 1:25.16 | 2:53.33 | ||||||
Henriette Ahrenkiel | 1991 | 35.46 | 1:17.73 | 4:11.06 | ||||||
Karoline Noer | 1991 | 36.68 | 1:16.67 | 5:27.73 | ||||||
4 | Grindsted Piger Grp 5 | 1991 | Dgi Sydvest | 5:57.42 | ||||||
Camilla Rasmussen | 1991 | 40.65 | 1:23.75 | 1:23.75 | ||||||
Heidi Hollænder | 1991 | 42.27 | 1:30.52 | 2:54.27 | ||||||
Louise Østergaard | 1991 | 45.19 | 1:37.82 | 4:32.09 | ||||||
Mie Borg-Hansen | 1991 | 38.50 | 1:25.33 | 5:57.42 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 10, 4X100m Medley Mix, Finaler 15 - 16 år |
Drenge gruppe 5 og 6 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Vestsjælland Drenge Gr.6 | 1993 | Dgi Vestsjælland | 5:00.52 | ||||||
Lasse Schalls Hansen | 1992 | 37.71 | 1:16.87 | 1:16.87 | ||||||
Rune Kjærulf | 1993 | 40.30 | 1:25.30 | 2:42.17 | ||||||
Jakob Vinsand | 1993 | 33.82 | 1:15.42 | 3:57.59 | ||||||
Mikkel Borup | 1992 | 29.90 | 1:02.93 | 5:00.52 | ||||||
2 | Dgi Fyn Drenge1 Gr. 6 | 1992 | Dgi Fyn | 5:01.20 | ||||||
Mark Broner Jensen | 1992 | 36.90 | 1:17.76 | 1:17.76 | ||||||
Mikael Olsen | 1992 | 38.00 | 1:21.55 | 2:39.31 | ||||||
Laurits Nielsen | 1993 | 35.30 | 1:16.68 | 3:55.99 | ||||||
Alexander Riis | 1993 | 30.63 | 1:05.21 | 5:01.20 | ||||||
3 | Vejens Herrer | 1992 | Dgi Sydvest | 5:04.83 | ||||||
Stig Sande Kjær | 1992 | 35.38 | 1:12.95 | 1:12.95 | ||||||
Nikolaj Køhli | 1993 | 39.33 | 1:25.33 | 2:38.28 | ||||||
Anders Helbo | 1992 | 34.73 | 1:19.89 | 3:58.17 | ||||||
Mathias Holm Hemmsen | 1993 | 30.75 | 1:06.66 | 5:04.83 | ||||||
4 | Nordjylland 2 Drenge | 1993 | Dgi Nordjylland | 5:08.20 | ||||||
Thøger Brinkmann Nielsen | 1990 | 37.44 | 1:15.77 | 1:15.77 | ||||||
Henrik Olsen | 1992 | 40.39 | 1:27.56 | 2:43.33 | ||||||
Jacob Nedergaard | 1993 | 39.29 | 1:23.26 | 4:06.59 | ||||||
Karsten Høglund | 1993 | 29.62 | 1:01.61 | 5:08.20 | ||||||
5 | Sydøstjylland | 1993 | Dgi Sydøstjylland | 5:11.32 | ||||||
Ea Mette Jacobsen | 1991 | 40.06 | 1:23.72 | 1:23.72 | ||||||
Mett Freiberg | 1987 | 50.19 | 1:46.17 | 3:09.89 | ||||||
Kasper Dyehauge | 1989 | 28.78 | 1:02.99 | 4:12.88 | ||||||
Mathias Jensen | 1989 | 28.02 | 58.44 | 5:11.32 | ||||||
6 | Næstved Drenge Gr. 6 | 1992 | Dgi Storstrømmen | 5:15.06 | ||||||
Theis Ballegaard | 1993 | 37.29 | 1:16.24 | 1:16.24 | ||||||
Martin Pedersen | 1992 | 37.08 | 1:20.25 | 2:36.49 | ||||||
Jonas Østerby Knudsen | 1993 | 37.76 | 1:29.05 | 4:05.54 | ||||||
Christian Andersen | 1993 | 32.66 | 1:09.52 | 5:15.06 | ||||||
7 | Dgi Østjylland Mix 2 | 1993 | Dgi Østjylland | 5:32.77 | ||||||
Thomas Skov | 1993 | 1:20.70 | 1:57.54 | 1:57.54 | ||||||
Tobias Würtz | 1992 | 43.62 | 1:21.95 | 3:19.49 | ||||||
Mads Krabsen | 1993 | 55.21 | 1:33.39 | 4:52.88 | ||||||
Anne Bülow | 1995 | 39.89 | 39.89 | 5:32.77 | ||||||
8 | Dgi Østjylland Mix 1 | 1993 | Dgi Østjylland | 6:05.11 | ||||||
Jesper Stilling Julius | 1993 | 40.71 | 1:25.78 | 1:25.78 | ||||||
Emil Lund Kristensen | 1993 | 42.01 | 1:30.94 | 2:56.72 | ||||||
Anders Andersen | 1993 | 40.67 | 1:39.55 | 4:36.27 | ||||||
Christian Skouboe | 1993 | 39.63 | 1:28.84 | 6:05.11 | ||||||
- | Dgi Sønderjylland Gr6 Dre | 1992 | Dgi Sønderjylland | DSQ | asynkron indslag | |||||
Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 33.88 | 1:09.32 | |||||||
Løb 10, 4X100m Medley Mix, Finaler 17 - 24 år |
Drenge gruppe 5 og 6 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordjylland Drenge | 1991 | Dgi Nordjylland | 4:28.70 | ||||||
Emil Skovfoged | 1992 | 31.37 | 1:04.55 | 1:04.55 | ||||||
Mathias Nordberg | 1992 | 36.63 | 1:17.13 | 2:21.68 | ||||||
Søren Larsen | 1993 | 30.98 | 1:08.04 | 3:29.72 | ||||||
Mads Nylander Jacobsen | 1988 | 26.67 | 58.98 | 4:28.70 | ||||||
2 | Dgi Østjylland Mix 1 | 1991 | Dgi Østjylland | 4:39.54 | ||||||
Ciaran Mclouglin | 1991 | 37.28 | 1:15.60 | 1:15.60 | ||||||
Mads Fogh | 1990 | 33.89 | 1:13.01 | 2:28.61 | ||||||
Stefan Hjortshøj | 1988 | 30.93 | 1:07.43 | 3:36.04 | ||||||
Sebastian Riise | 1987 | 29.36 | 1:03.50 | 4:39.54 | ||||||
3 | Dgi Sønderjylland Gr5 Dre | 1989 | Dgi Sønderjylland | 4:39.84 | ||||||
Andreas Garder | 1991 | 35.68 | 1:15.34 | 1:15.34 | ||||||
Inuk Iversen | 1991 | 38.08 | 1:22.27 | 2:37.61 | ||||||
Kris Wesselink | 1990 | 30.68 | 1:05.72 | 3:43.33 | ||||||
Mads Andersen | 1990 | 26.83 | 56.51 | 4:39.84 | ||||||
4 | Grindsted Herre | 1990 | Dgi Sydvest | 4:59.44 | ||||||
Mads Lauridsen | 1993 | 36.66 | 1:17.87 | 1:17.87 | ||||||
Jeppe Larsen | 1986 | 35.62 | 1:17.67 | 2:35.54 | ||||||
Thomas Abildsten | 1990 | 34.22 | 1:17.34 | 3:52.88 | ||||||
Christian Rasmussen | 1993 | 31.38 | 1:06.56 | 4:59.44 | ||||||
5 | Haslev Drenge | 1989 | Dgi Storstrømmen | 5:03.60 | ||||||
Patrick Hansen | 1990 | 36.58 | 1:15.44 | 1:15.44 | ||||||
Niels Wulff Vissing | 1992 | 39.07 | 1:24.88 | 2:40.32 | ||||||
Mikkel Elbo | 1992 | 36.36 | 1:18.61 | 3:58.93 | ||||||
Mathias Bryde Larsen | 1992 | 29.91 | 1:04.67 | 5:03.60 | ||||||
6 | Dgi Østjylland Mix 2 | 1991 | Dgi Østjylland | 5:07.21 | ||||||
Christian Lampe | 1989 | 36.79 | 1:16.53 | 1:16.53 | ||||||
Morten Sørensen | 1990 | 40.08 | 1:24.76 | 2:41.29 | ||||||
Andreas Lauridsen | 1990 | 37.46 | 1:23.17 | 4:04.46 | ||||||
Rune Heick | 1993 | 29.81 | 1:02.75 | 5:07.21 | ||||||
7 | Storkøbenhavn Herre | 1984 | DGI Storkøbenhavn | 5:14.43 | ||||||
Jonas Tarp Jørgensen | 1990 | 45.78 | 1:34.38 | 1:34.38 | ||||||
Jacob Stormly | 1990 | 37.27 | 1:21.56 | 2:55.94 | ||||||
Christoffer Rozenfelt | 1988 | 31.51 | 1:12.79 | 4:08.73 | ||||||
Karsten Frøstrup | 1984 | 29.97 | 1:05.70 | 5:14.43 | ||||||
8 | Dgi Fyn Herre Gr. 5 | 1984 | Dgi Fyn | 5:22.54 | ||||||
Jacob Larsen | 1992 | 40.60 | 1:24.49 | 1:24.49 | ||||||
Mads Prior | 1992 | 39.81 | 1:29.59 | 2:54.08 | ||||||
Peter Østergaard | 1991 | 35.36 | 1:19.61 | 4:13.69 | ||||||
Casper Nedergaard | 1990 | 32.12 | 1:08.85 | 5:22.54 | ||||||
9 | Sydøstjylland | 1990 | Dgi Sydøstjylland | 5:35.12 | ||||||
Matias Skødt | 1994 | 41.29 | 1:25.02 | 1:25.02 | ||||||
Andreas Stokbro | 1993 | 42.36 | 1:32.01 | 2:57.03 | ||||||
Kasper Smit | 1993 | 37.21 | 1:21.25 | 4:18.28 | ||||||
Bjørn Baunwall | 1993 | 36.29 | 1:16.84 | 5:35.12 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 10:34 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 32 - 39 år |
Drenge gruppe 1, 2 og 3 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arne Thomassen | 1970 | Dgi Vestsjælland | 28.55 | ||||||
2 | Thomas Spillemose | 1975 | Dgi Fyn | 32.72 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 40 - 49 år |
Drenge gruppe 1, 2 og 3 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Henrik Lauridsen | 1967 | Dgi Fyn | 29.37 | ||||||
2 | Preben Hansen | 1967 | Dgi Nordjylland | 29.93 | ||||||
3 | Lars Aagaard | 1962 | Dgi Sønderjylland | 30.00 | ||||||
4 | Hossein Damreyhan | 1964 | Dgi Østjylland | 31.77 | ||||||
5 | Lars Hyldegaard | 1963 | Dgi Vestsjælland | 35.07 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 50 år og ældre |
Drenge gruppe 1, 2 og 3 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Leif Madsen | 1949 | Dgi Nordjylland | 32.47 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Piger gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tanja Lylloff | 1998 | Dgi Storstrømmen | 37.09 | ||||||
2 | Jasmin Koefod Jacobsen | 1998 | Dgi Sydvest | 39.58 | ||||||
3 | Frauke Sorgenstrup | 1998 | Dgi Sydvest | 41.71 | ||||||
4 | Ida Petersen | 1998 | Dgi Storstrømmen | 42.09 | ||||||
5 | Sille Andersen | 1998 | Dgi Vestsjælland | 46.49 | ||||||
6 | Rikke Munkholm | 1998 | DGI Roskilde Amt | 50.26 | ||||||
7 | Camilla Bruun Simonsen | 1998 | Dgi Fyn | 52.17 | ||||||
8 | Stinne Sørensen | 1999 | Dgi Midtjylland | 53.35 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Piger gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Didde Karstensen | 1996 | Dgi Storstrømmen | 31.55 | ||||||
2 | Sidse Kehlet | 1996 | Dgi Sydvest | 33.17 | ||||||
3 | Katrine Kudahl Meier | 1996 | Dgi Nordjylland | 35.67 | ||||||
4 | Jannie Brink | 1996 | Dgi Sønderjylland | 35.94 | ||||||
5 | Nanna Kristensen | 1996 | Dgi Sydvest | 36.12 | ||||||
6 | Natasja Larsen | 1996 | Dgi Vestsjælland | 36.27 | ||||||
7 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 36.35 | ||||||
8 | Maria Nielsen | 1996 | Dgi Sydøstjylland | 36.56 | ||||||
9 | Signe Hylleberg | 1996 | DGI Roskilde Amt | 37.05 | ||||||
10 | Simone Nielsen | 1996 | Dgi Storstrømmen | 37.07 | ||||||
11 | Pernille Rasmussen | 1996 | Dgi Nordjylland | 37.11 | ||||||
12 | Mia Egholm Andersen | 1996 | Dgi Sydvest | 37.32 | ||||||
13 | Signe Ø Nielsen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 37.34 | ||||||
14 | Rebecca Sørensen | 1997 | Dgi Nordjylland | 37.35 | ||||||
15 | Liv Strømkjær | 1996 | Dgi Fyn | 37.60 | ||||||
16 | Christina Munch | 1996 | Dgi Fyn | 37.80 | ||||||
17 | Celine Drivholm | 1996 | Dgi Nordjylland | 37.98 | ||||||
18 | Sarah Brejnholt | 1996 | Dgi Østjylland | 38.01 | ||||||
19 | Janni Andreasen | 1997 | Dgi Nordjylland | 38.54 | ||||||
19 | Mia Louise Møller | 1996 | Dgi Sydøstjylland | 38.54 | ||||||
21 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Dgi Nordjylland | 38.59 | ||||||
22 | Cassandra Rasmussen | 1996 | DGI Storkøbenhavn | 38.66 | ||||||
23 | Mika Lund | 1996 | Dgi Sønderjylland | 38.84 | ||||||
24 | Sofie Withøft | 1997 | Dgi Vestsjælland | 39.54 | ||||||
25 | Rikke Juulsgaard | 1996 | Dgi Midtjylland | 39.75 | ||||||
26 | Camilla Kingo | 1996 | Dgi Fyn | 40.02 | ||||||
27 | Michelle Scheers | 1996 | Dgi Fyn | 40.05 | ||||||
28 | Janette Ackermann | 1996 | Dgi Sønderjylland | 40.51 | ||||||
29 | Sofie Petersen | 1996 | DGI Roskilde Amt | 40.71 | ||||||
30 | Randi Strunge | 1996 | Dgi Midtjylland | 40.85 | ||||||
31 | Cathrine Dahlgaard | 1996 | Dgi Sydvest | 41.28 | ||||||
32 | Lonnie Meineche | 1996 | Dgi Midtjylland | 41.55 | ||||||
33 | Josephine Sørensen | 1996 | Dgi Sydvest | 41.63 | ||||||
34 | Emma Ask Tossell | 1996 | Dgi Fyn | 41.87 | ||||||
35 | Sofie Thomsen | 1996 | Dgi Østjylland | 42.65 | ||||||
36 | Litten Fleggaard | 1997 | Dgi Sønderjylland | 42.82 | ||||||
37 | Siw Lykke | 1996 | Dgi Sydvest | 43.86 | ||||||
38 | Kristina Luns Pedersen | 1997 | Dgi Østjylland | 43.88 | ||||||
39 | Kathrine Gade | 1996 | Dgi Midtjylland | 44.69 | ||||||
40 | Katrine Rasmussen | 1997 | Dgi Østjylland | 45.98 | ||||||
41 | Johanne Kølbæk | 1996 | Dgi Midtjylland | 46.02 | ||||||
42 | Pauline Møller Hansen | 1997 | Dgi Østjylland | 48.25 | ||||||
43 | Louise Bach | 1996 | DGI Storkøbenhavn | 49.27 | ||||||
44 | Nanna Pedersen | 1996 | Dgi Midtjylland | 55.10 | ||||||
- | Matilde Schrøder | 1996 | Dgi Fyn | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Drenge gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Dgi Sydvest | 35.53 | ||||||
2 | Oliver H Andersen | 1999 | Dgi Vestsjælland | 37.17 | ||||||
3 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Dgi Vestsjælland | 39.48 | ||||||
4 | Mathias Rysgaard | 1998 | Dgi Vestsjælland | 39.85 | ||||||
5 | Magnus Fallesen | 1998 | Dgi Midtjylland | 42.80 | ||||||
6 | Oskar Faye | 1999 | Dgi Vestsjælland | 42.85 | ||||||
7 | Mathias Fiil | 1998 | Dgi Østjylland | 43.27 | ||||||
8 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Dgi Sydvest | 43.87 | ||||||
9 | Kristian Svenstrup | 1998 | Dgi Storstrømmen | 44.47 | ||||||
10 | Mark Gundorf Heinrichsen | 1998 | Dgi Storstrømmen | 45.23 | ||||||
11 | Niels Pallesen | 1998 | Dgi Østjylland | 45.73 | ||||||
12 | Laurits Jedig Nielsen | 1999 | Dgi Storstrømmen | 48.03 | ||||||
13 | Christoffer Lauridsen | 1998 | Dgi Fyn | 48.30 | ||||||
14 | Gustav Yde | 2000 | Dgi Nordjylland | 49.77 | ||||||
15 | Nicolaj Walter | 1998 | Dgi Vestsjælland | 51.61 | ||||||
16 | Mads Witthøft | 2000 | Dgi Vestsjælland | 57.13 | ||||||
17 | Simon Johansen | 1998 | Dgi Sydvest | 59.04 | ||||||
18 | Emil Johansen | 1998 | Dgi Sydvest | 1:13.67 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Drenge gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Yde | 1996 | Dgi Nordjylland | 31.72 | ||||||
2 | Magnus Johansen | 1996 | Dgi Storstrømmen | 33.13 | ||||||
3 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Dgi Fyn | 33.77 | ||||||
4 | Aske Colding Ekman | 1996 | DGI Storkøbenhavn | 33.78 | ||||||
5 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Dgi Vestsjælland | 34.07 | ||||||
6 | Kasper Nielsen | 1996 | Dgi Sydvest | 34.27 | ||||||
7 | Rasmus Christensen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 34.79 | ||||||
8 | Albert Grann-Frankild | 1996 | Dgi Sydøstjylland | 35.54 | ||||||
9 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 35.76 | ||||||
10 | Jakob Brinkmann | 1996 | Dgi Sydvest | 36.37 | ||||||
11 | Frederik Hansen | 1996 | Dgi Nordjylland | 36.52 | ||||||
12 | Jonas Wolff | 1996 | Dgi Sydvest | 36.99 | ||||||
13 | Alexander Wildenschild | 1997 | Dgi Sydvest | 37.15 | ||||||
14 | Mikkel Strand | 1997 | Dgi Østjylland | 37.17 | ||||||
15 | Matias Sejersen | 1996 | Dgi Sydvest | 37.28 | ||||||
16 | Morten Hansen | 1996 | Dgi Storstrømmen | 37.45 | ||||||
17 | Nicolaj Nielsen | 1996 | Dgi Fyn | 37.52 | ||||||
18 | Mads Ingemann Hansen | 1997 | Dgi Storstrømmen | 37.81 | ||||||
19 | Philip Færch | 1996 | Dgi Østjylland | 38.61 | ||||||
20 | Mark Andersen | 1997 | Dgi Midtjylland | 38.75 | ||||||
21 | Daniel Matthiesen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 38.87 | ||||||
22 | Lucas Quilodran | 1997 | Dgi Fyn | 38.92 | ||||||
23 | Mathias Katz Sørensen | 1997 | Dgi Vestsjælland | 39.00 | ||||||
24 | Ingo Eriksen | 1996 | Dgi Østjylland | 39.35 | ||||||
25 | Simon Sønderis | 1997 | Dgi Østjylland | 39.46 | ||||||
26 | Jannik Debel Thomsen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 40.07 | ||||||
27 | Lukas Eriksen | 1997 | Dgi Midtjylland | 40.81 | ||||||
28 | Alexander R. Schleimann | 1996 | Dgi Fyn | 42.08 | ||||||
29 | Lukas Haxholm | 1997 | Dgi Midtjylland | 42.25 | ||||||
30 | Jonas Rasmussen | 1997 | Dgi Østjylland | 43.22 | ||||||
31 | Frederik Eriksen | 1997 | Dgi Fyn | 43.33 | ||||||
32 | Niklas Henriksen | 1997 | Dgi Østjylland | 45.18 | ||||||
33 | Nicolaj Frederiksen | 1996 | Dgi Nordjylland | 45.62 | ||||||
34 | Rasmus Saul | 1997 | Dgi Sønderjylland | 46.18 | ||||||
35 | Afbud | 1996 | Dgi Fyn | 50.26 | ||||||
36 | Thomas Milner Mortensen | 1997 | Dgi Vestsjælland | 52.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 25 - 31 år |
Drenge gruppe 4 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carsten Christiansen | 1979 | Dgi Fyn | 31.72 | 1:23.26 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 12:10 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Piger gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Veronica Kann | 1994 | Dgi Storstrømmen | 41.48 | 1:27.94 | |||||
2 | Anne-Mette Jensen | 1995 | Dgi Sydvest | 41.98 | 1:29.73 | |||||
3 | Tanja Sørensen | 1995 | Dgi Storstrømmen | 43.31 | 1:30.47 | |||||
4 | Louise Uglebjerg | 1994 | Dgi Vestsjælland | 43.46 | 1:31.76 | |||||
5 | Rikke von Barm | 1994 | DGI Roskilde Amt | 43.32 | 1:32.26 | |||||
6 | Stine Damgaard | 1995 | Dgi Vestsjælland | 45.53 | 1:33.44 | |||||
7 | Farima Dalaei | 1994 | Dgi Fyn | 43.71 | 1:33.45 | |||||
8 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | Dgi Sønderjylland | 45.36 | 1:35.30 | |||||
9 | Nathja Larsen | 1995 | DGI Storkøbenhavn | 45.08 | 1:35.56 | |||||
10 | Sofie Grønlund | 1995 | Dgi Sydvest | 45.55 | 1:35.85 | |||||
11 | Anne-Mette Müller | 1995 | Dgi Sønderjylland | 45.57 | 1:35.93 | |||||
12 | Maria Lange | 1994 | Dgi Fyn | 45.24 | 1:36.66 | |||||
13 | Nanett Brik | 1995 | Dgi Fyn | 46.84 | 1:39.25 | |||||
14 | Sigrid Nielsen | 1994 | Dgi Fyn | 47.61 | 1:39.60 | |||||
15 | Lianne Bilderbeek | 1995 | Dgi Sønderjylland | 46.86 | 1:39.77 | |||||
16 | Lise Meng | 1994 | Dgi Fyn | 47.69 | 1:40.00 | |||||
17 | Emilie Pedersen | 1995 | Dgi Sydvest | 47.31 | 1:40.25 | |||||
18 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | Dgi Vestsjælland | 46.88 | 1:40.53 | |||||
19 | Stinne Noer | 1994 | Dgi Sønderjylland | 48.39 | 1:40.94 | |||||
20 | Nadja Christiansen | 1995 | Dgi Sydvest | 48.46 | 1:41.42 | |||||
21 | Alberte K. Pedersen | 1995 | Dgi Nordjylland | 46.63 | 1:41.98 | |||||
22 | Malene Thirup Møller | 1994 | Dgi Nordjylland | 48.47 | 1:42.37 | |||||
23 | Lucca Elisa Pedersen | 1995 | Dgi Nordjylland | 47.83 | 1:43.27 | |||||
24 | Louise Sander | 1995 | Dgi Midtjylland | 49.65 | 1:43.78 | |||||
25 | Signe Dam Mortensen | 1995 | Dgi Fyn | 49.41 | 1:43.99 | |||||
26 | Cecilie Christensen | 1994 | Dgi Sønderjylland | 49.65 | 1:44.77 | |||||
27 | Sarah Hermansen | 1994 | Dgi Sydvest | 49.97 | 1:44.93 | |||||
28 | Pernille Sigaard | 1994 | Dgi Nordjylland | 49.06 | 1:45.09 | |||||
29 | Camilla Andersen | 1994 | Dgi Vestsjælland | 48.71 | 1:45.36 | |||||
30 | Camilla Svane | 1995 | Dgi Midtjylland | 50.78 | 1:45.59 | |||||
30 | Sofie Skovfoged | 1994 | Dgi Nordjylland | 49.22 | 1:45.59 | |||||
32 | Amalie Thomsen | 1994 | Dgi Østjylland | 51.03 | 1:45.96 | |||||
33 | Nanna Fallesen | 1995 | Dgi Midtjylland | 50.46 | 1:46.39 | |||||
34 | Lærke Raschat | 1994 | Dgi Sønderjylland | 48.96 | 1:46.40 | |||||
35 | Anne Bülow | 1995 | Dgi Østjylland | 51.07 | 1:51.99 | |||||
36 | Heidi Nissen | 1994 | Dgi Østjylland | 53.72 | 1:53.40 | |||||
37 | Krestine Larsen | 1994 | Dgi Østjylland | 54.50 | 1:54.05 | |||||
38 | Line Jacobsen | 1994 | Dgi Østjylland | 54.51 | 1:55.80 | |||||
39 | Hanna Steenberg | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 55.52 | 1:56.23 | |||||
40 | Liv Beudeker | 1995 | DGI Storkøbenhavn | 53.98 | 1:58.05 | |||||
41 | Anna Fitros | 1995 | Dgi Østjylland | 55.79 | 1:58.18 | |||||
42 | Helene Siggard | 1995 | Dgi Midtjylland | 56.36 | 1:58.21 | |||||
43 | Cecilie Sørensen | 1994 | DGI Roskilde Amt | 55.01 | 1:59.04 | |||||
44 | Ane Jepsen | 1995 | Dgi Sydvest | 55.98 | 1:59.14 | |||||
45 | Sanne Damgård | 1994 | Dgi Nordvest | 59.84 | 2:08.33 | |||||
- | Fie Bagge Mortensen | 1995 | Dgi Storstrømmen | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Piger gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ditte Damgaard | 1993 | Dgi Vestsjælland | 37.30 | 1:18.76 | |||||
2 | Julie Brøggler | 1993 | Dgi Storstrømmen | 39.43 | 1:24.22 | |||||
3 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Dgi Sønderjylland | 41.93 | 1:27.33 | |||||
4 | Line Hansen | 1993 | Dgi Nordjylland | 42.32 | 1:27.93 | |||||
5 | Cecilie Hougaard | 1993 | Dgi Storstrømmen | 41.22 | 1:28.49 | |||||
6 | Anne Sofie Lauritsen | 1992 | Dgi Midtjylland | 42.31 | 1:29.17 | |||||
7 | Astrid Glavind | 1992 | Dgi Nordjylland | 42.31 | 1:29.80 | |||||
8 | Sarah L. Nielsen | 1992 | Dgi Midtjylland | 42.83 | 1:30.19 | |||||
9 | Jane Hansen | 1992 | Dgi Sydvest | 42.84 | 1:30.69 | |||||
10 | Malene Kæmpe | 1992 | Dgi Østjylland | 44.34 | 1:31.21 | |||||
11 | Betül Ôzkaya | 1993 | Dgi Midtjylland | 42.62 | 1:33.35 | |||||
12 | Stinna Pedersen | 1993 | Dgi Vestsjælland | 43.48 | 1:33.66 | |||||
13 | Nathalie Jensen | 1993 | Dgi Sønderjylland | 44.20 | 1:33.92 | |||||
14 | Stine Hovmand Jensen | 1992 | Dgi Storstrømmen | 44.48 | 1:34.75 | |||||
15 | Line Højberg | 1993 | Dgi Nordjylland | 44.57 | 1:35.14 | |||||
16 | Annine Sievers Iversen | 1993 | Dgi Sønderjylland | 45.78 | 1:35.30 | |||||
17 | Rikke Bartholomæussen | 1993 | Dgi Nordjylland | 45.55 | 1:36.85 | |||||
18 | Charlotte Metzsch | 1993 | Dgi Fyn | 46.63 | 1:38.46 | |||||
19 | Lea Heick | 1993 | Dgi Østjylland | 47.13 | 1:38.48 | |||||
20 | Marie Louise Hansen | 1993 | Dgi Nordjylland | 45.84 | 1:38.67 | |||||
21 | Kristina Pedersen | 1992 | Dgi Nordjylland | 47.02 | 1:38.85 | |||||
22 | Celina Rohdin | 1993 | Dgi Fyn | 44.53 | 1:40.19 | |||||
23 | Anne Bundgaard | 1993 | Dgi Midtjylland | 48.21 | 1:40.44 | |||||
24 | Cecilie Trier Brikner | 1993 | Dgi Sydøstjylland | 48.06 | 1:40.82 | |||||
25 | Janina Christensen | 1993 | Dgi Østjylland | 49.17 | 1:42.66 | |||||
26 | Simone Larsen | 1993 | Dgi Vestsjælland | 49.02 | 1:42.72 | |||||
27 | Marie Jensen | 1993 | Dgi Fyn | 48.88 | 1:43.75 | |||||
28 | Mathilde Hermansen | 1992 | Dgi Sydøstjylland | 51.11 | 1:46.32 | |||||
29 | Sophia Fitros | 1992 | Dgi Østjylland | 51.32 | 1:48.30 | |||||
30 | Jannie Abildtrup | 1993 | Dgi Sydvest | 52.27 | 1:49.03 | |||||
31 | Laura Breum | 1993 | Dgi Vestsjælland | 53.53 | 1:51.64 | |||||
32 | Kathrine Vahlberg | 1993 | Dgi Sydvest | 54.00 | 1:54.94 | |||||
33 | Louise Johansen | 1993 | Dgi Fyn | 55.67 | 2:01.09 | |||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 24 år |
Piger gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malene B. Schmidt | 1991 | Dgi Sønderjylland | 39.37 | 1:24.54 | |||||
2 | Louise Christensen | 1991 | Dgi Storstrømmen | 41.82 | 1:27.53 | |||||
3 | Krestine Grønkjær | 1989 | Dgi Fyn | 43.32 | 1:29.03 | |||||
4 | Henriette Lai Nielsen | 1990 | Dgi Fyn | 42.47 | 1:29.29 | |||||
5 | Rebecca Ilsøe | 1987 | Dgi Storstrømmen | 42.46 | 1:29.45 | |||||
6 | Heidi Hollænder | 1991 | Dgi Sydvest | 42.47 | 1:29.86 | |||||
7 | Mett Freiberg | 1987 | Dgi Sydøstjylland | 43.10 | 1:30.57 | |||||
8 | Marie Yvonne Rasmussen | 1990 | Dgi Fyn | 44.86 | 1:32.57 | |||||
9 | Karoline Noer | 1991 | Dgi Sønderjylland | 46.96 | 1:38.67 | |||||
10 | Annabella Zimmermann | 1991 | Dgi Sønderjylland | 46.91 | 1:40.73 | |||||
11 | Jannie Fogtmann | 1990 | Dgi Sønderjylland | 46.27 | 1:41.58 | |||||
12 | Anna Tøndering | 1990 | Dgi Fyn | 47.22 | 1:42.70 | |||||
13 | Simone Zimmermann | 1988 | Dgi Sønderjylland | 51.51 | 1:50.43 | |||||
14 | Mie Borg-Hansen | 1991 | Dgi Sydvest | 53.47 | 1:52.40 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 12:40 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Drenge gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Joakim Jakobsen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 38.25 | 1:20.64 | |||||
2 | Jonas Tinggaard | 1994 | Dgi Nordjylland | 38.86 | 1:21.90 | |||||
3 | Jonas Knøsgaard | 1994 | Dgi Nordjylland | 41.14 | 1:25.63 | |||||
4 | Andreas Wieland | 1994 | Dgi Nordjylland | 42.92 | 1:30.69 | |||||
5 | Lauge Kirkegaard | 1994 | Dgi Østjylland | 43.46 | 1:30.70 | |||||
6 | Andreas Petersen | 1994 | Dgi Vestsjælland | 44.30 | 1:31.09 | |||||
7 | Thomas K. Johansen | 1995 | Dgi Nordjylland | 43.44 | 1:32.04 | |||||
8 | Alexander Gejl | 1994 | Dgi Sydvest | 43.37 | 1:32.07 | |||||
9 | Aksel Albæk Gläser | 1995 | Dgi Sønderjylland | 43.82 | 1:32.89 | |||||
10 | Tobias Bjerg | 1994 | Dgi Østjylland | 44.99 | 1:33.89 | |||||
11 | Daniel Bodo Callesen | 1994 | Dgi Sønderjylland | 44.66 | 1:34.45 | |||||
12 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | Dgi Nordjylland | 44.80 | 1:34.67 | |||||
13 | Jacob Ravn | 1994 | Dgi Storstrømmen | 44.37 | 1:35.66 | |||||
14 | Jemery Jensen | 1994 | Dgi Østjylland | 44.04 | 1:35.74 | |||||
15 | Jens Damborg | 1994 | Dgi Nordjylland | 44.34 | 1:36.71 | |||||
16 | Christian Vedel | 1994 | Dgi Fyn | 45.53 | 1:37.44 | |||||
17 | Frederik H. Jensen | 1994 | Dgi Storstrømmen | 46.39 | 1:39.35 | |||||
18 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | Dgi Fyn | 46.51 | 1:39.68 | |||||
19 | Emil Jensen | 1994 | Dgi Sønderjylland | 47.62 | 1:39.90 | |||||
20 | Jannick Maesen | 1995 | Dgi Midtjylland | 47.26 | 1:39.92 | |||||
21 | Nicolaj Uhrenholdt | 1995 | Dgi Fyn | 48.64 | 1:41.69 | |||||
22 | Frederik Scheffmann | 1994 | DGI Roskilde Amt | 46.14 | 1:42.16 | |||||
23 | Rasmus Falk Pedersen | 1995 | Dgi Nordvest | 46.25 | 1:42.95 | |||||
24 | Rasmus Jarlby | 1995 | Dgi Fyn | 47.91 | 1:43.26 | |||||
25 | Sebastian Alberdi Eriksen | 1994 | Dgi Fyn | 50.09 | 1:43.60 | |||||
26 | Viktor Haurholm | 1995 | DGI Storkøbenhavn | 49.30 | 1:44.05 | |||||
27 | Alexander Frederiksen | 1994 | Dgi Midtjylland | 48.45 | 1:44.22 | |||||
28 | Mads Fick | 1994 | Dgi Fyn | 49.86 | 1:44.47 | |||||
29 | Nikolaj Bruun | 1994 | Dgi Sønderjylland | 48.77 | 1:45.02 | |||||
30 | Troels Strøm | 1994 | Dgi Sønderjylland | 49.71 | 1:45.71 | |||||
31 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | Dgi Sydvest | 52.08 | 1:47.75 | |||||
32 | Michael Andersen | 1995 | Dgi Sydvest | 53.26 | 1:52.21 | |||||
33 | Jesper Bojesen | 1995 | Dgi Østjylland | 54.83 | 1:58.25 | |||||
34 | Klaus Sand Cristensen | 1995 | Dgi Midtjylland | 55.36 | 1:58.41 | |||||
35 | Preban Premathurai | 1995 | Dgi Sydvest | 55.32 | 1:59.43 | |||||
36 | Nicolai Laursen | 1995 | Dgi Østjylland | 58.92 | 2:10.44 | |||||
37 | Vishnu Kumaran | 1995 | Dgi Midtjylland | 1:04.18 | 2:17.37 | |||||
- | Jesse Lea | 1994 | Dgi Storstrømmen | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Drenge gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | Dgi Sønderjylland | 35.97 | 1:15.74 | |||||
2 | Mathias Nordberg | 1992 | Dgi Nordjylland | 37.00 | 1:16.50 | |||||
3 | Jakob Vinsand | 1993 | Dgi Vestsjælland | 36.69 | 1:17.70 | |||||
4 | Søren Larsen | 1993 | Dgi Nordjylland | 37.08 | 1:17.96 | |||||
5 | Tobias Würtz | 1992 | Dgi Østjylland | 37.48 | 1:19.84 | |||||
6 | Christian Rasmussen | 1993 | Dgi Sydvest | 38.28 | 1:20.86 | |||||
7 | Mikael Olsen | 1992 | Dgi Fyn | 38.99 | 1:21.58 | |||||
8 | Alexander Riis | 1993 | Dgi Fyn | 39.11 | 1:21.79 | |||||
9 | Stig Sande Kjær | 1992 | Dgi Sydvest | 38.69 | 1:23.32 | |||||
10 | Mark Broner Jensen | 1992 | Dgi Fyn | 39.18 | 1:23.79 | |||||
11 | Sigurd Kehlet | 1993 | Dgi Sydvest | 39.85 | 1:24.08 | |||||
12 | Mattis Beudeker | 1992 | DGI Storkøbenhavn | 39.81 | 1:24.09 | |||||
13 | Rune Kjærulf | 1993 | Dgi Vestsjælland | 40.45 | 1:24.86 | |||||
14 | Nikolaj Køhli | 1993 | Dgi Sydvest | 40.08 | 1:25.34 | |||||
15 | Rune Heick | 1993 | Dgi Østjylland | 40.25 | 1:26.60 | |||||
16 | Niels Wulff Vissing | 1992 | Dgi Storstrømmen | 40.67 | 1:26.77 | |||||
17 | Henrik Olsen | 1992 | Dgi Nordjylland | 40.58 | 1:27.08 | |||||
18 | Thorsten Fries | 1993 | Dgi Sønderjylland | 41.91 | 1:28.44 | |||||
19 | Nikolaj Rasmussen | 1993 | Dgi Nordjylland | 42.44 | 1:28.59 | |||||
20 | Mads Hinrichsen | 1993 | Dgi Sønderjylland | 41.28 | 1:28.99 | |||||
21 | Emil Lund Kristensen | 1993 | Dgi Østjylland | 40.45 | 1:29.31 | |||||
22 | Anders Larsen | 1993 | Dgi Sydvest | 41.83 | 1:30.17 | |||||
23 | Mads Prior | 1992 | Dgi Fyn | 41.02 | 1:30.35 | |||||
24 | Rasmus Øster | 1993 | Dgi Sydøstjylland | 42.31 | 1:30.43 | |||||
25 | Nikolaj Svendsen | 1993 | DGI Roskilde Amt | 41.22 | 1:30.53 | |||||
26 | Tim Kreft | 1992 | Dgi Sønderjylland | 42.44 | 1:30.76 | |||||
27 | Christian Andersen | 1993 | Dgi Fyn | 41.95 | 1:30.81 | |||||
28 | Emil Galazka | 1992 | Dgi Sydvest | 42.44 | 1:30.98 | |||||
29 | Mathias Nyborg | 1993 | Dgi Sydøstjylland | 43.59 | 1:31.68 | |||||
30 | Emil K. Pedersen | 1992 | Dgi Fyn | 41.03 | 1:32.43 | |||||
31 | Jonas Østerby Knudsen | 1993 | Dgi Storstrømmen | 44.96 | 1:33.29 | |||||
32 | Rasmus S. Nielsen | 1993 | Dgi Midtjylland | 44.53 | 1:33.92 | |||||
33 | Martin Thomsen | 1993 | Dgi Midtjylland | 44.06 | 1:34.70 | |||||
34 | Christoffer Petersen | 1993 | Dgi Sønderjylland | 44.68 | 1:34.92 | |||||
35 | George Work | 1993 | Dgi Nordjylland | 43.98 | 1:35.25 | |||||
36 | Kristoffer Mikkelsen | 1992 | DGI Roskilde Amt | 47.24 | 1:41.38 | |||||
37 | Christian Skouboe | 1993 | Dgi Østjylland | 48.22 | 1:47.18 | |||||
38 | Jeppe Larsen | 1993 | Dgi Midtjylland | 51.52 | 1:52.49 | |||||
- | Sune Carstensen | 1992 | Dgi Sønderjylland | DSQ | tyvstart | |||||
- | Andreas Stokbro | 1993 | Dgi Sydøstjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 24 år |
Drenge gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Fogh | 1990 | Dgi Østjylland | 34.03 | 1:12.50 | |||||
2 | Jeppe Larsen | 1986 | Dgi Sydvest | 36.36 | 1:18.89 | |||||
3 | Axel Laursen | 1988 | Dgi Nordjylland | 38.34 | 1:20.69 | |||||
4 | Anders Bjørn Pedersen | 1990 | Dgi Nordvest | 38.11 | 1:20.72 | |||||
5 | Jacob Stormly | 1990 | DGI Storkøbenhavn | 38.20 | 1:21.45 | |||||
6 | Brian Lassen | 1988 | Dgi Sønderjylland | 38.04 | 1:23.31 | |||||
7 | Inuk Iversen | 1991 | Dgi Sønderjylland | 39.91 | 1:24.20 | |||||
8 | Morten Sørensen | 1990 | Dgi Østjylland | 40.24 | 1:24.78 | |||||
9 | Ciaran Mclouglin | 1991 | Dgi Østjylland | 41.40 | 1:25.36 | |||||
10 | Sune Pilkær Eriksen | 1988 | Dgi Vestsjælland | 40.35 | 1:26.81 | |||||
11 | Thomas Abildsten | 1990 | Dgi Sydvest | 41.13 | 1:27.25 | |||||
12 | Sebastian Riise | 1987 | Dgi Østjylland | 42.00 | 1:28.58 | |||||
13 | Daniel Andersen | 1989 | Dgi Sønderjylland | 42.44 | 1:30.32 | |||||
14 | Mathias Provstgaard | 1991 | Dgi Nordjylland | 44.95 | 1:35.45 | |||||
15 | Jonas Tarp Jørgensen | 1990 | DGI Storkøbenhavn | 45.43 | 1:38.74 | |||||
16 | Jesper Petersen | 1991 | Dgi Sydvest | 50.59 | 1:48.67 | |||||
- | Loui Sørensen | 1990 | Dgi Sydøstjylland | DSQ | flyben opad ved 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 40 - 49 år |
Drenge gruppe 1, 2 og 3 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Henrik Lauridsen | 1967 | Dgi Fyn | 37.39 | ||||||
2 | Lars Aagaard | 1962 | Dgi Sønderjylland | 38.11 | ||||||
3 | Lars Hyldegaard | 1963 | Dgi Vestsjælland | 40.41 | ||||||
4 | Hossein Damreyhan | 1964 | Dgi Østjylland | 42.28 | ||||||
5 | Per Damgaard | 1967 | Dgi Vestsjælland | 42.64 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Piger gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tanja Lylloff | 1998 | Dgi Storstrømmen | 50.41 | ||||||
2 | Rikke Munkholm | 1998 | DGI Roskilde Amt | 56.90 | ||||||
3 | Freja Andersen | 1998 | Dgi Storstrømmen | 57.72 | ||||||
4 | Sille Andersen | 1998 | Dgi Vestsjælland | 1:01.99 | ||||||
5 | Camilla Bruun Simonsen | 1998 | Dgi Fyn | 1:02.38 | ||||||
6 | Frauke Sorgenstrup | 1998 | Dgi Sydvest | 1:04.91 | ||||||
7 | Diana Jacobsen | 1998 | DGI Roskilde Amt | 1:05.96 | ||||||
8 | Stinne Sørensen | 1999 | Dgi Midtjylland | 1:09.18 | ||||||
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Piger gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jannie Brink | 1996 | Dgi Sønderjylland | 42.08 | ||||||
2 | Christina Munch | 1996 | Dgi Fyn | 43.35 | ||||||
3 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 45.16 | ||||||
4 | Emma Ask Tossell | 1996 | Dgi Fyn | 46.18 | ||||||
5 | Mathilde Hallgren | 1997 | Dgi Storstrømmen | 46.19 | ||||||
6 | Katrine Larsen | 1997 | Dgi Sydvest | 46.44 | ||||||
7 | Juliane Sørensen | 1996 | Dgi Sydvest | 47.24 | ||||||
8 | Mie Jørgensen | 1996 | Dgi Storstrømmen | 48.34 | ||||||
9 | Ida Clausen | 1996 | Dgi Nordjylland | 48.89 | ||||||
9 | Signe Ø Nielsen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 48.89 | ||||||
11 | Janette Ackermann | 1996 | Dgi Sønderjylland | 49.06 | ||||||
12 | Simone Nielsen | 1996 | Dgi Storstrømmen | 49.26 | ||||||
13 | Maria Nielsen | 1996 | Dgi Sydøstjylland | 49.30 | ||||||
14 | Emma Sørensen | 1997 | Dgi Midtjylland | 50.00 | ||||||
15 | Mika Lund | 1996 | Dgi Sønderjylland | 50.15 | ||||||
16 | Signe Hylleberg | 1996 | DGI Roskilde Amt | 50.22 | ||||||
17 | Anne Agger Nielsen | 1997 | Dgi Nordjylland | 50.54 | ||||||
18 | Signe Svendsen | 1996 | Dgi Nordjylland | 51.11 | ||||||
19 | Randi Strunge | 1996 | Dgi Midtjylland | 51.94 | ||||||
20 | Lonnie Meineche | 1996 | Dgi Midtjylland | 52.40 | ||||||
21 | Sofie Thomsen | 1996 | Dgi Østjylland | 52.47 | ||||||
22 | Louise Bach | 1996 | DGI Storkøbenhavn | 53.53 | ||||||
23 | Mette H. Larsen | 1997 | Dgi Nordjylland | 53.71 | ||||||
24 | Katrine Lauritsen | 1997 | Dgi Midtjylland | 53.94 | ||||||
25 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | Dgi Nordjylland | 53.95 | ||||||
26 | Mia Louise Møller | 1996 | Dgi Sydøstjylland | 54.24 | ||||||
27 | Siw Lykke | 1996 | Dgi Sydvest | 54.76 | ||||||
28 | Camilla Matthiesen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 54.86 | ||||||
29 | Line Wolff | 1997 | Dgi Sydvest | 55.54 | ||||||
30 | Nicoline Rundstrøm | 1996 | Dgi Sydvest | 56.31 | ||||||
31 | Johanne Kølbæk | 1996 | Dgi Midtjylland | 56.62 | ||||||
32 | Cassandra Rasmussen | 1996 | DGI Storkøbenhavn | 57.64 | ||||||
33 | Michelle Scheers | 1996 | Dgi Fyn | 57.69 | ||||||
34 | Pauline Møller Hansen | 1997 | Dgi Østjylland | 57.75 | ||||||
35 | Kristina Luns Pedersen | 1997 | Dgi Østjylland | 58.01 | ||||||
36 | Kathrine Gade | 1996 | Dgi Midtjylland | 58.11 | ||||||
37 | Katrine Rasmussen | 1997 | Dgi Østjylland | 58.90 | ||||||
38 | Thivya Vijayakumar | 1996 | Dgi Sydvest | 59.23 | ||||||
39 | Ida Lange | 1997 | Dgi Fyn | 59.95 | ||||||
40 | Stine Maul Sørensen | 1997 | Dgi Østjylland | 1:02.55 | ||||||
41 | Jessica G Pedersen | 1996 | Dgi Fyn | 1:07.12 | ||||||
- | Anja Bruun Simonsen | 1996 | Dgi Fyn | DSQ | 1 hånd i afslutning | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 13:09 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Drenge gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver H Andersen | 1999 | Dgi Vestsjælland | 51.12 | ||||||
2 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Dgi Vestsjælland | 51.25 | ||||||
3 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Dgi Sydvest | 55.13 | ||||||
4 | Mark Gundorf Heinrichsen | 1998 | Dgi Storstrømmen | 57.53 | ||||||
5 | Niels Pallesen | 1998 | Dgi Østjylland | 1:03.98 | ||||||
6 | Oskar Faye | 1999 | Dgi Vestsjælland | 1:09.94 | ||||||
7 | Nicolaj Walter | 1998 | Dgi Vestsjælland | 1:14.89 | ||||||
8 | Emil Johansen | 1998 | Dgi Sydvest | 1:32.33 | ||||||
- | Mads Witthøft | 2000 | Dgi Vestsjælland | DSQ | en hånd i vending | |||||
- | Gustav Yde | 2000 | Dgi Nordjylland | DSQ | crawl arme v 25m | |||||
- | Simon Johansen | 1998 | Dgi Sydvest | DSQ | en hånd i afslutning | |||||
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Drenge gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Dgi Storstrømmen | 43.27 | ||||||
2 | Malte Ruben Kjær | 1996 | Dgi Sydvest | 44.75 | ||||||
3 | Peter Højberg | 1996 | Dgi Nordjylland | 45.41 | ||||||
4 | Frederik Hansen | 1996 | Dgi Nordjylland | 46.80 | ||||||
5 | Kasper Nielsen | 1996 | Dgi Sydvest | 47.13 | ||||||
6 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Dgi Fyn | 48.22 | ||||||
7 | Rasmus William Kuus | 1996 | Dgi Sønderjylland | 48.38 | ||||||
8 | Albert Grann-Frankild | 1996 | Dgi Sydøstjylland | 48.39 | ||||||
9 | Jonas Wolff | 1996 | Dgi Sydvest | 48.41 | ||||||
10 | Jakob Brinkmann | 1996 | Dgi Sydvest | 49.24 | ||||||
11 | Nicolaj Nielsen | 1996 | Dgi Fyn | 49.34 | ||||||
12 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | Dgi Sønderjylland | 49.37 | ||||||
13 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Dgi Vestsjælland | 49.49 | ||||||
14 | Laust Moesgaard | 1996 | Dgi Midtjylland | 50.00 | ||||||
15 | Daniel Matthiesen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 50.65 | ||||||
16 | Mads Ingemann Hansen | 1997 | Dgi Storstrømmen | 50.79 | ||||||
16 | Anders Villits | 1996 | Dgi Vestsjælland | 50.79 | ||||||
18 | Philip Færch | 1996 | Dgi Østjylland | 51.60 | ||||||
19 | Mads Lykke Jensen | 1996 | Dgi Sydvest | 51.80 | ||||||
20 | Happy Kuddi | 1996 | Dgi Sydvest | 51.88 | ||||||
21 | Jonas Leifelt | 1996 | Dgi Storstrømmen | 53.19 | ||||||
22 | Nicolaj Frederiksen | 1996 | Dgi Nordjylland | 53.26 | ||||||
23 | Niklas Henriksen | 1997 | Dgi Østjylland | 53.36 | ||||||
24 | Lukas Haxholm | 1997 | Dgi Midtjylland | 53.53 | ||||||
25 | Casper Sandager Hansen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 55.38 | ||||||
26 | Jannik Debel Thomsen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 57.31 | ||||||
27 | Rasmus Saul | 1997 | Dgi Sønderjylland | 59.50 | ||||||
28 | Daniel Laustsen | 1997 | Dgi Nordjylland | 1:01.27 | ||||||
29 | Frederik Eriksen | 1997 | Dgi Fyn | 1:10.76 | ||||||
- | Mark Andersen | 1997 | Dgi Midtjylland | DSQ | crawl ben i vending | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Piger gruppe 5 og 6 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jeanette Kjær | 1993 | Dgi Midtjylland | 38.91 | 1:19.84 | 2:01.05 | 2:40.73 | |||
2 | Karina Christensen | 1993 | Dgi Sønderjylland | 39.64 | 1:20.43 | 2:01.70 | 2:42.59 | |||
3 | Charlotte Jensen | 1992 | Dgi Sydvest | 38.71 | 1:19.34 | 2:01.31 | 2:43.30 | |||
4 | Cecilie Kudahl Meier | 1993 | Dgi Nordjylland | 39.16 | 1:21.24 | 2:04.65 | 2:47.18 | |||
5 | Anja Fram | 1992 | Dgi Midtjylland | 41.03 | 1:23.77 | 2:06.88 | 2:49.40 | |||
6 | Pernille Dahl | 1992 | Dgi Vestsjælland | 39.57 | 1:23.38 | 2:08.17 | 2:51.84 | |||
7 | Nanna Winther | 1992 | Dgi Sønderjylland | 41.77 | 1:28.33 | 2:15.42 | 3:01.64 | |||
8 | Ea Galsgaard Sylvander | 1992 | Dgi Storstrømmen | 41.95 | 1:29.30 | 2:19.05 | 3:06.85 | |||
9 | Julie Gade | 1993 | Dgi Nordjylland | 45.05 | 1:33.53 | 2:23.98 | 3:11.35 | |||
10 | Christine Nøhr Pedersen | 1992 | Dgi Sydøstjylland | 49.05 | 1:42.52 | 2:36.49 | 3:26.40 | |||
11 | Maiken Østergaard | 1993 | Dgi Fyn | 53.79 | 1:52.92 | 2:53.76 | 3:48.48 | |||
- | Nina Toft Kjer | 1992 | Dgi Sønderjylland | DSQ | for langt glid v 125 | |||||
- | Louise Lundin | 1992 | Dgi Sønderjylland | DSQ | ud på maven v175 | |||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 24 år |
Piger gruppe 5 og 6 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Dgi Sønderjylland | 37.00 | 1:17.09 | 1:58.98 | 2:39.80 | |||
2 | Krestine Grønkjær | 1989 | Dgi Fyn | 42.22 | 1:26.34 | 2:10.88 | 2:53.68 | |||
3 | Ea Mette Jacobsen | 1991 | Dgi Sydøstjylland | 42.87 | 1:30.70 | 2:20.97 | 3:07.18 | |||
4 | Therese Blom | 1991 | DGI Storkøbenhavn | 46.69 | 1:38.79 | 2:33.55 | 3:19.62 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Drenge gruppe 5 og 6 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Skovfoged | 1992 | Dgi Nordjylland | 33.34 | 1:08.88 | 1:44.81 | 2:18.53 | |||
2 | Martin Holten Hansen | 1993 | Dgi Nordjylland | 36.41 | 1:15.60 | 1:54.80 | 2:33.22 | |||
3 | Theis Ballegaard | 1993 | Dgi Storstrømmen | 39.82 | 1:23.64 | 2:07.05 | 2:49.22 | |||
4 | Thomas Skov | 1993 | Dgi Østjylland | 38.71 | 2:30.55 | 2:32.04 | 2:50.84 | |||
5 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Dgi Østjylland | 39.39 | 1:23.95 | 2:09.69 | 2:53.89 | |||
6 | Rasmus Kjærsgaard | 1993 | Dgi Nordjylland | 40.30 | 1:25.72 | 2:12.43 | 2:57.61 | |||
7 | Kim Møller Nielsen | 1992 | Dgi Nordjylland | 41.63 | 1:28.89 | 2:18.33 | 3:06.83 | |||
8 | Mathias Rahbek | 1992 | Dgi Nordjylland | 45.87 | 1:34.25 | 2:26.61 | 3:13.01 | |||
9 | Bjørn Baunwall | 1993 | Dgi Sydøstjylland | 44.33 | 1:34.17 | 2:25.77 | 3:13.99 | |||
- | Jacob Larsen | 1992 | Dgi Fyn | DSQ | for langt glid på ma | |||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 24 år |
Drenge gruppe 5 og 6 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Claus Liltorp | 1991 | Dgi Midtjylland | 33.52 | 1:09.05 | 1:44.27 | 2:18.31 | |||
2 | Sebastian Vang | 1991 | Dgi Storstrømmen | 33.95 | 1:10.43 | 1:46.23 | 2:22.07 | |||
3 | Steven Holten Hansen | 1991 | Dgi Nordjylland | 35.12 | 1:13.01 | 1:51.91 | 2:30.36 | |||
4 | Stefan Hjortshøj | 1988 | Dgi Østjylland | 35.57 | 1:15.53 | 1:57.68 | 2:40.06 | |||
5 | Thøger Brinkmann Nielsen | 1990 | Dgi Nordjylland | 38.06 | 1:18.36 | 2:00.21 | 2:41.28 | |||
6 | Daniel Mandrup | 1991 | Dgi Nordjylland | 39.74 | 1:26.29 | 2:12.41 | 2:58.41 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 25 - 31 år |
Piger gruppe 4 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anette Elgaard | 1983 | Dgi Østjylland | 37.57 | 1:21.34 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 13:29 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 25 - 31 år |
Drenge gruppe 4 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Laursen | 1983 | Dgi Østjylland | 27.77 | 59.09 | |||||
2 | Michael Jørgensen | 1981 | Dgi Fyn | 34.18 | 1:14.02 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 13:57 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Piger gruppe 5, 6 og7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Juel | 1994 | Dgi Storstrømmen | 29.79 | 1:01.06 | |||||
2 | Emilia Staugaard | 1994 | Dgi Sønderjylland | 31.41 | 1:04.57 | |||||
3 | Henriette M. Poulsen | 1994 | Dgi Nordjylland | 32.50 | 1:05.88 | |||||
4 | Charlotte Jensen | 1994 | Dgi Nordjylland | 31.87 | 1:07.26 | |||||
5 | Amalie Sundstrup | 1994 | Dgi Sønderjylland | 32.43 | 1:07.34 | |||||
6 | Luna Demmers | 1994 | Dgi Nordjylland | 32.41 | 1:08.22 | |||||
7 | Ann Østgergaard Nielsen | 1994 | Dgi Nordjylland | 33.12 | 1:08.36 | |||||
8 | Katrine Christiansen | 1994 | Dgi Nordjylland | 32.60 | 1:08.77 | |||||
9 | Elisabeth Kann | 1994 | Dgi Storstrømmen | 33.59 | 1:08.81 | |||||
10 | Mette Rasmussen | 1994 | Dgi Sydvest | 33.07 | 1:10.67 | |||||
11 | Sigrid Nielsen | 1994 | Dgi Fyn | 35.97 | 1:11.73 | |||||
12 | Pia Nicolaisen | 1994 | Dgi Vestsjælland | 34.30 | 1:11.93 | |||||
13 | Louise Harder | 1995 | Dgi Sønderjylland | 35.24 | 1:12.80 | |||||
14 | Nana Sandal | 1994 | Dgi Østjylland | 34.62 | 1:13.90 | |||||
15 | Louise Hansen | 1994 | Dgi Østjylland | 36.51 | 1:14.27 | |||||
16 | Pernille Pedersen | 1994 | Dgi Østjylland | 35.96 | 1:14.70 | |||||
17 | Ida Lampe | 1994 | Dgi Østjylland | 36.56 | 1:14.74 | |||||
18 | Signe Dam Mortensen | 1995 | Dgi Fyn | 36.72 | 1:16.85 | |||||
19 | Nathja Larsen | 1995 | DGI Storkøbenhavn | 37.60 | 1:16.98 | |||||
20 | Sophie Pagh | 1995 | Dgi Sydvest | 37.24 | 1:17.50 | |||||
21 | Louise Uglebjerg | 1994 | Dgi Vestsjælland | 37.37 | 1:18.07 | |||||
22 | Stine Olsen | 1995 | Dgi Fyn | 37.44 | 1:18.08 | |||||
23 | Emma Dam Mortensen | 1995 | Dgi Fyn | 37.17 | 1:18.50 | |||||
24 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | Dgi Vestsjælland | 37.34 | 1:18.75 | |||||
25 | Camilla Andersen | 1994 | Dgi Vestsjælland | 38.45 | 1:18.88 | |||||
26 | Maya Gjøtterup Dybbro | 1994 | Dgi Sønderjylland | 38.48 | 1:19.66 | |||||
27 | Thea S. Pedersen | 1994 | Dgi Fyn | 37.84 | 1:20.14 | |||||
28 | Stine Kiss | 1994 | Dgi Fyn | 39.26 | 1:20.35 | |||||
29 | Lea Holm | 1994 | Dgi Sydøstjylland | 37.74 | 1:20.50 | |||||
30 | Nadja Christiansen | 1995 | Dgi Sydvest | 39.17 | 1:21.51 | |||||
31 | Rikke Baltzer Knudsen | 1994 | Dgi Sydøstjylland | 39.40 | 1:21.58 | |||||
32 | Mette Behrendtz | 1995 | Dgi Sønderjylland | 39.32 | 1:21.82 | |||||
33 | Louise Nyvang | 1994 | Dgi Sydøstjylland | 38.21 | 1:23.14 | |||||
34 | Trine Munkholm | 1995 | DGI Roskilde Amt | 38.91 | 1:23.26 | |||||
35 | Malene Andersen | 1995 | Dgi Sønderjylland | 39.46 | 1:23.35 | |||||
36 | Magdalena Galazka | 1995 | Dgi Sydvest | 41.28 | 1:25.15 | |||||
37 | Sofie Grønlund | 1995 | Dgi Sydvest | 40.36 | 1:25.78 | |||||
38 | Amalie Thomsen | 1994 | Dgi Østjylland | 40.48 | 1:26.04 | |||||
39 | Nanna Fallesen | 1995 | Dgi Midtjylland | 43.11 | 1:28.77 | |||||
40 | Marie Lauridsen | 1995 | Dgi Sydvest | 44.45 | 1:28.86 | |||||
41 | Heidi Nissen | 1994 | Dgi Østjylland | 43.53 | 1:30.17 | |||||
42 | Anne Bülow | 1995 | Dgi Østjylland | 41.80 | 1:31.48 | |||||
43 | Liv Beudeker | 1995 | DGI Storkøbenhavn | 43.86 | 1:32.07 | |||||
44 | Rikke von Barm | 1994 | DGI Roskilde Amt | 43.92 | 1:32.21 | |||||
45 | Cecilie Sørensen | 1994 | DGI Roskilde Amt | 44.30 | 1:32.24 | |||||
46 | Line Jacobsen | 1994 | Dgi Østjylland | 44.19 | 1:32.70 | |||||
47 | Helene Siggard | 1995 | Dgi Midtjylland | 46.00 | 1:33.55 | |||||
48 | Emilie Rønn | 1994 | Dgi Østjylland | 43.59 | 1:36.34 | |||||
49 | Sanne Damgård | 1994 | Dgi Nordvest | 48.15 | 1:44.08 | |||||
50 | Krestine Larsen | 1994 | Dgi Østjylland | 50.55 | 1:50.29 | |||||
51 | Hanna Steenberg | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 50.93 | 1:53.94 | |||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Piger gruppe 5, 6 og7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Henriette Espensen | 1993 | Dgi Fyn | 32.63 | 1:05.10 | |||||
2 | Louise Møller | 1992 | Dgi Sønderjylland | 31.45 | 1:05.47 | |||||
3 | Stine Eriksen | 1993 | Dgi Vestsjælland | 32.64 | 1:06.57 | |||||
4 | Nanna Phil | 1993 | Dgi Sydvest | 33.36 | 1:07.30 | |||||
5 | Line Hansen | 1993 | Dgi Nordjylland | 33.33 | 1:07.83 | |||||
6 | Anne Sofie Lauritsen | 1992 | Dgi Midtjylland | 33.62 | 1:08.88 | |||||
7 | Julie Brøggler | 1993 | Dgi Storstrømmen | 33.01 | 1:09.19 | |||||
8 | Ninna Myllerup | 1992 | Dgi Midtjylland | 33.62 | 1:09.51 | |||||
9 | Cecilie Hougaard | 1993 | Dgi Storstrømmen | 34.24 | 1:10.80 | |||||
10 | Pernille Dahl | 1992 | Dgi Vestsjælland | 34.38 | 1:11.08 | |||||
11 | Line Amann | 1993 | Dgi Østjylland | 34.59 | 1:11.21 | |||||
12 | Stinna Pedersen | 1993 | Dgi Vestsjælland | 34.28 | 1:11.49 | |||||
13 | Charlotte Metzsch | 1993 | Dgi Fyn | 34.57 | 1:11.63 | |||||
14 | Celina Rohdin | 1993 | Dgi Fyn | 34.21 | 1:11.89 | |||||
15 | Ann Kirstine D. Jensen | 1992 | Dgi Fyn | 34.57 | 1:11.95 | |||||
16 | Louise Lundin | 1992 | Dgi Sønderjylland | 34.85 | 1:12.53 | |||||
17 | Anne Bundgaard | 1993 | Dgi Midtjylland | 35.73 | 1:12.73 | |||||
18 | Astrid Glavind | 1992 | Dgi Nordjylland | 34.70 | 1:13.21 | |||||
19 | Betül Ôzkaya | 1993 | Dgi Midtjylland | 33.96 | 1:13.41 | |||||
20 | Mette Bindzus | 1993 | Dgi Fyn | 35.84 | 1:13.48 | |||||
21 | Sabina Larsen | 1992 | DGI Storkøbenhavn | 35.92 | 1:13.65 | |||||
22 | Christina Lund | 1993 | Dgi Østjylland | 36.59 | 1:14.19 | |||||
23 | Sidsel Kragelund | 1993 | Dgi Sønderjylland | 36.18 | 1:14.28 | |||||
23 | Ea Galsgaard Sylvander | 1992 | Dgi Storstrømmen | 34.43 | 1:14.28 | |||||
25 | Sophia Fitros | 1992 | Dgi Østjylland | 36.44 | 1:15.03 | |||||
26 | Malene Kæmpe | 1992 | Dgi Østjylland | 36.89 | 1:15.50 | |||||
27 | Simone Larsen | 1993 | Dgi Vestsjælland | 37.32 | 1:16.40 | |||||
28 | Rikke Bartholomæussen | 1993 | Dgi Nordjylland | 37.26 | 1:16.48 | |||||
29 | Camilla Rosenkjær Blach | 1992 | Dgi Nordjylland | 37.63 | 1:16.80 | |||||
30 | Line Sørensen | 1992 | Dgi Nordjylland | 37.45 | 1:18.32 | |||||
31 | Nina Toft Kjer | 1992 | Dgi Sønderjylland | 37.37 | 1:18.35 | |||||
32 | Malou Kortegaard Pedersen | 1993 | Dgi Sydvest | 37.40 | 1:19.98 | |||||
33 | Nathalie Jensen | 1993 | Dgi Sønderjylland | 38.18 | 1:20.09 | |||||
34 | Mille Jensen | 1993 | Dgi Vestsjælland | 39.04 | 1:20.74 | |||||
35 | Stine Sletskov | 1993 | Dgi Sydøstjylland | 39.44 | 1:20.86 | |||||
36 | Sofie Holde | 1992 | Dgi Sydøstjylland | 39.16 | 1:21.57 | |||||
37 | Kamilla Svendsen | 1992 | Dgi Østjylland | 37.02 | 1:22.03 | |||||
38 | Trine Appe | 1993 | Dgi Fyn | 38.73 | 1:22.30 | |||||
39 | Nanna Petersen | 1993 | Dgi Vestsjælland | 39.60 | 1:22.66 | |||||
40 | Christina Knudsen | 1993 | Dgi Sydvest | 38.93 | 1:23.02 | |||||
41 | Mathilde Hermansen | 1992 | Dgi Sydøstjylland | 41.01 | 1:25.79 | |||||
42 | Jannie Abildtrup | 1993 | Dgi Sydvest | 46.31 | 1:37.07 | |||||
43 | Kathrine Vahlberg | 1993 | Dgi Sydvest | 49.12 | 1:41.81 | |||||
- | Sine Jakobsen | 1992 | Dgi Nordjylland | DSQ | opgav | |||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 24 år |
Piger gruppe 5, 6 og7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kit Ballegaard | 1988 | Dgi Storstrømmen | 30.78 | 1:05.24 | |||||
2 | Tenna Olin | 1991 | Dgi Vestsjælland | 31.85 | 1:06.10 | |||||
3 | Michelle Svane Halkjær | 1989 | Dgi Nordjylland | 32.59 | 1:06.76 | |||||
4 | Camilla Rasmussen | 1991 | Dgi Sydvest | 32.15 | 1:07.74 | |||||
5 | Anna Birkbak | 1990 | Dgi Fyn | 32.86 | 1:08.67 | |||||
6 | Mette Jørgensen | 1991 | Dgi Storstrømmen | 34.08 | 1:11.01 | |||||
7 | Camilla Bundgaard | 1990 | Dgi Midtjylland | 34.56 | 1:12.01 | |||||
8 | Marie Yvonne Rasmussen | 1990 | Dgi Fyn | 36.02 | 1:13.11 | |||||
9 | Heidi Hollænder | 1991 | Dgi Sydvest | 35.68 | 1:13.29 | |||||
10 | Karoline Noer | 1991 | Dgi Sønderjylland | 37.10 | 1:15.66 | |||||
11 | Ea Mette Jacobsen | 1991 | Dgi Sydøstjylland | 36.69 | 1:15.73 | |||||
12 | Louise Østergaard | 1991 | Dgi Sydvest | 37.99 | 1:17.78 | |||||
13 | Dea Carstensen | 1991 | Dgi Sønderjylland | 36.80 | 1:17.91 | |||||
14 | Jannie Fogtmann | 1990 | Dgi Sønderjylland | 38.38 | 1:19.92 | |||||
15 | Therese Blom | 1991 | DGI Storkøbenhavn | 39.53 | 1:25.18 | |||||
16 | Mie Borg-Hansen | 1991 | Dgi Sydvest | 41.04 | 1:26.14 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Drenge gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Dgi Midtjylland | 30.33 | 1:02.99 | |||||
2 | Emil Pedersen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 30.98 | 1:04.94 | |||||
3 | Rasmus Provstgaard | 1994 | Dgi Nordjylland | 32.14 | 1:06.75 | |||||
4 | Andreas Wieland | 1994 | Dgi Nordjylland | 31.93 | 1:07.40 | |||||
5 | Malthe Emil Hansen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 32.22 | 1:07.73 | |||||
6 | Patrick Bislev | 1994 | Dgi Nordjylland | 33.15 | 1:07.83 | |||||
7 | Joakim Jakobsen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 32.82 | 1:08.83 | |||||
8 | Jacob Ravn | 1994 | Dgi Storstrømmen | 32.57 | 1:08.87 | |||||
9 | Daniel Shulman | 1995 | Dgi Sønderjylland | 33.48 | 1:09.12 | |||||
10 | Martin S. Madsen | 1995 | Dgi Nordjylland | 32.70 | 1:09.55 | |||||
11 | Mikkel Hvoelgaard | 1995 | Dgi Midtjylland | 33.28 | 1:09.69 | |||||
12 | Emil Jensen | 1994 | Dgi Sønderjylland | 33.83 | 1:10.08 | |||||
13 | Mathias Pedersen | 1995 | Dgi Midtjylland | 33.36 | 1:10.46 | |||||
14 | Henrik Petersen | 1994 | Dgi Sønderjylland | 34.31 | 1:12.51 | |||||
15 | Kristoffer Tilsted | 1994 | Dgi Fyn | 34.45 | 1:12.68 | |||||
16 | Florian Fries | 1995 | Dgi Sønderjylland | 36.18 | 1:14.46 | |||||
17 | Anders Bugge | 1994 | Dgi Storstrømmen | 36.05 | 1:15.73 | |||||
18 | Jannick Maesen | 1995 | Dgi Midtjylland | 35.96 | 1:15.90 | |||||
19 | Tobias Bjerg | 1994 | Dgi Østjylland | 37.01 | 1:16.03 | |||||
20 | Thor Bundesen | 1994 | Dgi Sønderjylland | 35.50 | 1:16.13 | |||||
21 | Nikolaj Holm | 1994 | Dgi Vestsjælland | 36.45 | 1:16.16 | |||||
22 | Nicolaj Uhrenholdt | 1995 | Dgi Fyn | 37.81 | 1:16.63 | |||||
23 | Lauge Kirkegaard | 1994 | Dgi Østjylland | 37.27 | 1:17.11 | |||||
24 | Christian Larsen | 1995 | Dgi Sydvest | 37.13 | 1:17.44 | |||||
25 | Matias Skødt | 1994 | Dgi Sydøstjylland | 37.11 | 1:17.71 | |||||
26 | Alexander S. Halkjær | 1994 | Dgi Nordjylland | 37.72 | 1:17.85 | |||||
27 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | Dgi Fyn | 37.32 | 1:18.01 | |||||
28 | Simon Vedsmand | 1995 | Dgi Storstrømmen | 37.52 | 1:18.44 | |||||
29 | Andreas Petersen | 1994 | Dgi Vestsjælland | 37.91 | 1:19.07 | |||||
30 | Marc Abel | 1994 | Dgi Sydøstjylland | 38.07 | 1:19.20 | |||||
31 | Jonas Knøsgaard | 1994 | Dgi Nordjylland | 37.83 | 1:19.33 | |||||
32 | Jemery Jensen | 1994 | Dgi Østjylland | 36.56 | 1:19.63 | |||||
33 | Peter Knoblauch | 1995 | Dgi Fyn | 38.57 | 1:19.75 | |||||
34 | Martin Eghøj | 1994 | Dgi Fyn | 39.61 | 1:20.00 | |||||
35 | Nicolaj Nim Termansen | 1995 | Dgi Sydvest | 38.24 | 1:20.30 | |||||
36 | Rasmus Jarlby | 1995 | Dgi Fyn | 37.92 | 1:20.49 | |||||
37 | Rasmus Falk Pedersen | 1995 | Dgi Nordvest | 37.88 | 1:21.27 | |||||
38 | Jacob Mortensen | 1994 | Dgi Sydvest | 38.58 | 1:21.89 | |||||
39 | Kristian Ranghøj | 1995 | Dgi Østjylland | 39.79 | 1:22.49 | |||||
40 | Kaleb Christensen | 1995 | Dgi Midtjylland | 40.92 | 1:23.10 | |||||
41 | Alexander Gejl | 1994 | Dgi Sydvest | 39.74 | 1:23.63 | |||||
42 | Tobias Skov | 1995 | Dgi Midtjylland | 40.85 | 1:23.70 | |||||
43 | Frederik Scheffmann | 1994 | DGI Roskilde Amt | 39.91 | 1:25.21 | |||||
44 | Michael Andersen | 1995 | Dgi Sydvest | 39.72 | 1:25.61 | |||||
45 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | Dgi Sydvest | 39.56 | 1:25.84 | |||||
46 | Ludvig Kristensen | 1994 | Dgi Østjylland | 41.11 | 1:26.53 | |||||
47 | Asger Kristensen | 1994 | Dgi Østjylland | 42.93 | 1:30.61 | |||||
48 | Niels Mortensen | 1995 | Dgi Østjylland | 43.52 | 1:32.37 | |||||
49 | Viktor Haurholm | 1995 | DGI Storkøbenhavn | 44.27 | 1:35.98 | |||||
50 | Martin Qvist | 1994 | DGI Roskilde Amt | 50.14 | 1:37.36 | |||||
51 | Nicolai Laursen | 1995 | Dgi Østjylland | 46.26 | 1:38.66 | |||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Drenge gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Pedersen | 1992 | Dgi Storstrømmen | 27.10 | 56.62 | |||||
2 | Emil Skovfoged | 1992 | Dgi Nordjylland | 27.81 | 57.48 | |||||
3 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Dgi Sønderjylland | 28.01 | 58.31 | |||||
4 | Karsten Høglund | 1993 | Dgi Nordjylland | 28.66 | 59.35 | |||||
5 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | Dgi Sønderjylland | 29.57 | 1:00.70 | |||||
6 | Mathias Skaaning | 1992 | Dgi Sønderjylland | 29.04 | 1:01.17 | |||||
7 | Jakob Vinsand | 1993 | Dgi Vestsjælland | 29.27 | 1:01.44 | |||||
8 | Mads Lauridsen | 1993 | Dgi Sydvest | 29.38 | 1:01.91 | |||||
9 | Joachim Cuculiza | 1993 | Dgi Nordjylland | 29.29 | 1:02.27 | |||||
10 | Dennis Laumark | 1993 | Dgi Sønderjylland | 29.68 | 1:02.34 | |||||
11 | Rune Heick | 1993 | Dgi Østjylland | 30.24 | 1:02.49 | |||||
12 | Alexander Riis | 1993 | Dgi Fyn | 30.21 | 1:02.54 | |||||
13 | Frederik Nielsen | 1992 | Dgi Sønderjylland | 29.71 | 1:02.61 | |||||
14 | Mathias Bryde Larsen | 1992 | Dgi Storstrømmen | 30.44 | 1:03.09 | |||||
15 | Mikkel Borup | 1992 | Dgi Vestsjælland | 30.34 | 1:03.12 | |||||
16 | Hans Henrik Havn | 1992 | DGI Storkøbenhavn | 31.14 | 1:03.35 | |||||
17 | Lasse Schalls Hansen | 1992 | Dgi Vestsjælland | 30.54 | 1:03.62 | |||||
18 | Martin Jakobsen | 1992 | Dgi Midtjylland | 29.70 | 1:03.70 | |||||
19 | Sigurd Kehlet | 1993 | Dgi Sydvest | 30.64 | 1:04.31 | |||||
20 | Nikolaj K. Madsen | 1993 | Dgi Midtjylland | 31.76 | 1:04.55 | |||||
21 | Mark Broner Jensen | 1992 | Dgi Fyn | 31.06 | 1:04.74 | |||||
22 | Mathias D. Hansen | 1993 | Dgi Nordjylland | 31.97 | 1:05.65 | |||||
23 | Mattis Beudeker | 1992 | DGI Storkøbenhavn | 31.54 | 1:05.72 | |||||
24 | Henrik Olsen | 1992 | Dgi Nordjylland | 31.64 | 1:06.27 | |||||
25 | Mathias Holm Hemmsen | 1993 | Dgi Sydvest | 31.36 | 1:06.34 | |||||
26 | Laurits Nielsen | 1993 | Dgi Fyn | 32.88 | 1:07.16 | |||||
27 | Nikolaj Rasmussen | 1993 | Dgi Nordjylland | 33.86 | 1:08.63 | |||||
28 | Aleksander Skov Lassen | 1993 | Dgi Fyn | 32.05 | 1:09.01 | |||||
29 | Anders Larsen | 1993 | Dgi Sydvest | 1:09.19 | ||||||
30 | Thomas Skov | 1993 | Dgi Østjylland | 32.47 | 1:09.38 | |||||
31 | Theis Ballegaard | 1993 | Dgi Storstrømmen | 33.31 | 1:09.84 | |||||
32 | Mads Krabsen | 1993 | Dgi Østjylland | 32.99 | 1:10.89 | |||||
33 | Simon Smith | 1992 | Dgi Fyn | 34.38 | 1:10.92 | |||||
34 | Emil K. Pedersen | 1992 | Dgi Fyn | 33.32 | 1:11.29 | |||||
35 | Anders Andersen | 1993 | Dgi Østjylland | 34.19 | 1:13.95 | |||||
36 | Emil Lund Kristensen | 1993 | Dgi Østjylland | 33.89 | 1:14.33 | |||||
37 | Andreas Stokbro | 1993 | Dgi Sydøstjylland | 34.53 | 1:15.79 | |||||
38 | Emil Galazka | 1992 | Dgi Sydvest | 35.39 | 1:16.07 | |||||
39 | Steffen Bjerre | 1992 | Dgi Sydøstjylland | 37.76 | 1:20.47 | |||||
40 | Kristoffer Mikkelsen | 1992 | DGI Roskilde Amt | 37.51 | 1:20.70 | |||||
41 | Daniel Nicolajsen | 1993 | Dgi Midtjylland | 38.07 | 1:21.53 | |||||
42 | Christian Skouboe | 1993 | Dgi Østjylland | 39.89 | 1:28.40 | |||||
43 | Jeppe Larsen | 1993 | Dgi Midtjylland | 42.18 | 1:34.99 | |||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 24 år |
Drenge gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Andersen | 1990 | Dgi Sønderjylland | 27.10 | 56.03 | |||||
2 | Kris Wesselink | 1990 | Dgi Sønderjylland | 27.71 | 57.23 | |||||
3 | Stefan Hjortshøj | 1988 | Dgi Østjylland | 28.63 | 58.10 | |||||
4 | Christoffer Rozenfelt | 1988 | DGI Storkøbenhavn | 27.86 | 58.53 | |||||
5 | Mathias Jensen | 1989 | Dgi Sydøstjylland | 28.55 | 58.77 | |||||
6 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Dgi Vestsjælland | 28.20 | 58.96 | |||||
7 | Mads Nylander Jacobsen | 1988 | Dgi Nordjylland | 27.90 | 59.13 | |||||
8 | Claus Liltorp | 1991 | Dgi Midtjylland | 28.16 | 59.28 | |||||
8 | Patrick Hansen | 1990 | Dgi Storstrømmen | 27.97 | 59.28 | |||||
10 | Morten Sørensen | 1990 | Dgi Østjylland | 29.24 | 1:00.93 | |||||
11 | Morten Jessen | 1989 | Dgi Sydvest | 28.64 | 1:01.41 | |||||
12 | Jesper Jensen | 1984 | Dgi Storstrømmen | 28.53 | 1:02.26 | |||||
13 | Jacob Stormly | 1990 | DGI Storkøbenhavn | 30.87 | 1:03.49 | |||||
14 | Andreas Garder | 1991 | Dgi Sønderjylland | 30.23 | 1:03.56 | |||||
15 | Peter Østergaard | 1991 | Dgi Fyn | 31.01 | 1:03.64 | |||||
16 | Christian Lampe | 1989 | Dgi Østjylland | 31.07 | 1:04.31 | |||||
17 | Loui Sørensen | 1990 | Dgi Sydøstjylland | 29.98 | 1:05.44 | |||||
18 | Sebastian Riise | 1987 | Dgi Østjylland | 31.57 | 1:05.59 | |||||
19 | Karsten Frøstrup | 1984 | DGI Storkøbenhavn | 30.97 | 1:05.76 | |||||
20 | Brian Lassen | 1988 | Dgi Sønderjylland | 30.50 | 1:06.40 | |||||
21 | Ciaran Mclouglin | 1991 | Dgi Østjylland | 32.12 | 1:06.47 | |||||
22 | Daniel Mandrup | 1991 | Dgi Nordjylland | 32.04 | 1:06.91 | |||||
23 | Andreas Lauridsen | 1990 | Dgi Østjylland | 32.79 | 1:07.20 | |||||
24 | Daniel Andersen | 1989 | Dgi Sønderjylland | 32.41 | 1:08.28 | |||||
25 | Dennis Kjærsgaard | 1991 | Dgi Nordjylland | 32.11 | 1:08.35 | |||||
26 | Casper Nedergaard | 1990 | Dgi Fyn | 32.75 | 1:09.04 | |||||
27 | Mathias R. Lund | 1990 | Dgi Sønderjylland | 32.49 | 1:09.71 | |||||
28 | Sune Pilkær Eriksen | 1988 | Dgi Vestsjælland | 33.46 | 1:10.57 | |||||
29 | Mathias Provstgaard | 1991 | Dgi Nordjylland | 36.55 | 1:13.05 | |||||
30 | Michael Christensen | 1991 | Dgi Østjylland | 38.73 | 1:19.69 | |||||
31 | Jonas Tarp Jørgensen | 1990 | DGI Storkøbenhavn | 38.76 | 1:20.43 | |||||
32 | Jesper Petersen | 1991 | Dgi Sydvest | 38.85 | 1:23.31 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 25 - 31 år |
Piger gruppe 1, 2, 3 og 4 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katja Termote | 1982 | DGI Storkøbenhavn | 41.65 | ||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 40 - 49 år |
Piger gruppe 1, 2, 3 og 4 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ulla Olin | 1963 | Dgi Vestsjælland | 43.22 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 14:34 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 25 - 31 år |
Drenge gruppe 1, 2, 3 og 4 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Brian Christensen | 1978 | Dgi Fyn | 49.31 | ||||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 40 - 49 år |
Drenge gruppe 1, 2, 3 og 4 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Aagaard | 1962 | Dgi Sønderjylland | 43.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Piger gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tanja Lylloff | 1998 | Dgi Storstrømmen | 45.01 | ||||||
2 | Jasmin Koefod Jacobsen | 1998 | Dgi Sydvest | 46.94 | ||||||
3 | Ida Petersen | 1998 | Dgi Storstrømmen | 48.65 | ||||||
4 | Sille Andersen | 1998 | Dgi Vestsjælland | 53.21 | ||||||
5 | Diana Jacobsen | 1998 | DGI Roskilde Amt | 1:00.39 | ||||||
6 | Frauke Sorgenstrup | 1998 | Dgi Sydvest | 1:04.50 | ||||||
7 | Stinne Sørensen | 1999 | Dgi Midtjylland | 1:07.05 | ||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Piger gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | Dgi Fyn | 38.12 | ||||||
2 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Dgi Midtjylland | 40.58 | ||||||
3 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 42.83 | ||||||
4 | Katrine Larsen | 1997 | Dgi Sydvest | 43.02 | ||||||
5 | Stine Flibo | 1997 | Dgi Storstrømmen | 43.47 | ||||||
6 | Sarah Brejnholt | 1996 | Dgi Østjylland | 43.79 | ||||||
7 | Nanna Kristensen | 1996 | Dgi Sydvest | 44.29 | ||||||
8 | Anne Uglehøj Andersen | 1996 | Dgi Vestsjælland | 44.59 | ||||||
9 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Dgi Nordjylland | 44.78 | ||||||
10 | Lærke Rasmussen | 1997 | Dgi Storstrømmen | 44.91 | ||||||
11 | Celine Drivholm | 1996 | Dgi Nordjylland | 45.40 | ||||||
12 | Josephine Sørensen | 1996 | Dgi Sydvest | 45.78 | ||||||
13 | Kristina Ipsen | 1996 | Dgi Nordjylland | 46.26 | ||||||
14 | Sofie Withøft | 1997 | Dgi Vestsjælland | 46.32 | ||||||
15 | Mia Louise Møller | 1996 | Dgi Sydøstjylland | 46.37 | ||||||
16 | Nicoline Rundstrøm | 1996 | Dgi Sydvest | 47.58 | ||||||
17 | Maja Jensen | 1997 | Dgi Nordjylland | 47.64 | ||||||
18 | Janette Ackermann | 1996 | Dgi Sønderjylland | 47.75 | ||||||
19 | Camilla Matthiesen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 48.00 | ||||||
20 | Camilla Kingo | 1996 | Dgi Fyn | 48.47 | ||||||
21 | Cassandra Rasmussen | 1996 | DGI Storkøbenhavn | 49.30 | ||||||
22 | Maria Nielsen | 1996 | Dgi Sydøstjylland | 49.57 | ||||||
23 | Mia Egholm Andersen | 1996 | Dgi Sydvest | 49.63 | ||||||
24 | Rikke Juulsgaard | 1996 | Dgi Midtjylland | 50.05 | ||||||
25 | Signe Ø Nielsen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 50.40 | ||||||
26 | Michelle Scheers | 1996 | Dgi Fyn | 50.59 | ||||||
27 | Katrine Lauritsen | 1997 | Dgi Midtjylland | 50.88 | ||||||
28 | Natasja Larsen | 1996 | Dgi Vestsjælland | 50.99 | ||||||
29 | Cathrine Dahlgaard | 1996 | Dgi Sydvest | 51.01 | ||||||
30 | Litten Fleggaard | 1997 | Dgi Sønderjylland | 51.63 | ||||||
31 | Katrine Rasmussen | 1997 | Dgi Østjylland | 52.94 | ||||||
32 | Kristina Luns Pedersen | 1997 | Dgi Østjylland | 53.03 | ||||||
33 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | Dgi Nordjylland | 54.31 | ||||||
34 | Nanna Pedersen | 1996 | Dgi Midtjylland | 54.42 | ||||||
35 | Louise Bach | 1996 | DGI Storkøbenhavn | 54.75 | ||||||
36 | Kathrine Gade | 1996 | Dgi Midtjylland | 54.85 | ||||||
37 | Jessica G Pedersen | 1996 | Dgi Fyn | 55.31 | ||||||
38 | Johanne Kølbæk | 1996 | Dgi Midtjylland | 58.67 | ||||||
39 | Pauline Møller Hansen | 1997 | Dgi Østjylland | 1:00.60 | ||||||
40 | Anja Bruun Simonsen | 1996 | Dgi Fyn | 1:02.44 | ||||||
41 | Ida Lange | 1997 | Dgi Fyn | 1:03.65 | ||||||
- | Rebecca Sørensen | 1997 | Dgi Nordjylland | DSQ | crawl tag på mave 25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Drenge gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Dgi Sydvest | 40.83 | ||||||
2 | Mathias Rysgaard | 1998 | Dgi Vestsjælland | 43.63 | ||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | Dgi Midtjylland | 44.65 | ||||||
4 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Dgi Sydvest | 46.55 | ||||||
5 | Kristian Svenstrup | 1998 | Dgi Storstrømmen | 48.34 | ||||||
6 | Asger Larsen | 1998 | Dgi Storstrømmen | 49.37 | ||||||
7 | Mark Gundorf Heinrichsen | 1998 | Dgi Storstrømmen | 50.81 | ||||||
8 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Dgi Vestsjælland | 50.97 | ||||||
9 | Oskar Faye | 1999 | Dgi Vestsjælland | 51.35 | ||||||
10 | Gustav Yde | 2000 | Dgi Nordjylland | 1:01.30 | ||||||
11 | Niels Pallesen | 1998 | Dgi Østjylland | 1:01.89 | ||||||
12 | Mads Witthøft | 2000 | Dgi Vestsjælland | 1:04.62 | ||||||
13 | Nicolaj Walter | 1998 | Dgi Vestsjælland | 1:05.32 | ||||||
14 | Emil Johansen | 1998 | Dgi Sydvest | 1:14.38 | ||||||
15 | Simon Johansen | 1998 | Dgi Sydvest | 1:16.22 | ||||||
- | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Dgi Sydvest | DSQ | ingen berøring i ven | |||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Drenge gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Johansen | 1996 | Dgi Storstrømmen | 38.01 | ||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | Dgi Nordjylland | 38.39 | ||||||
3 | Aske Colding Ekman | 1996 | DGI Storkøbenhavn | 38.56 | ||||||
4 | Rasmus Christensen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 39.04 | ||||||
5 | Malte Ruben Kjær | 1996 | Dgi Sydvest | 40.85 | ||||||
6 | Alexander Wildenschild | 1997 | Dgi Sydvest | 42.70 | ||||||
7 | André Larsen | 1996 | Dgi Storstrømmen | 43.34 | ||||||
8 | Casper Sandager Hansen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 43.57 | ||||||
9 | Mark Andersen | 1997 | Dgi Midtjylland | 44.29 | ||||||
10 | Frederik Hansen | 1996 | Dgi Nordjylland | 44.98 | ||||||
11 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | Dgi Sønderjylland | 45.13 | ||||||
12 | Matias Sejersen | 1996 | Dgi Sydvest | 45.18 | ||||||
13 | Alexander R. Schleimann | 1996 | Dgi Fyn | 45.73 | ||||||
14 | Jens Glahn | 1996 | Dgi Vestsjælland | 46.63 | ||||||
15 | Jannik Debel Thomsen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 46.65 | ||||||
16 | Lucas Quilodran | 1997 | Dgi Fyn | 47.53 | ||||||
17 | Lukas Eriksen | 1997 | Dgi Midtjylland | 47.73 | ||||||
18 | Albert Grann-Frankild | 1996 | Dgi Sydøstjylland | 47.99 | ||||||
19 | Mathias Katz Sørensen | 1997 | Dgi Vestsjælland | 48.05 | ||||||
20 | Peter Vilstrup | 1997 | Dgi Storstrømmen | 48.56 | ||||||
21 | Simon Sønderis | 1997 | Dgi Østjylland | 48.62 | ||||||
22 | Jonas Rasmussen | 1997 | Dgi Østjylland | 49.63 | ||||||
23 | Mikkel Strand | 1997 | Dgi Østjylland | 50.96 | ||||||
24 | Frederik Eriksen | 1997 | Dgi Fyn | 53.95 | ||||||
25 | Nicolaj Frederiksen | 1996 | Dgi Nordjylland | 55.07 | ||||||
26 | Rasmus Saul | 1997 | Dgi Sønderjylland | 55.10 | ||||||
27 | Thomas Milner Mortensen | 1997 | Dgi Vestsjælland | 57.28 | ||||||
- | Mads Brun Hansen | 1996 | Dgi Sydvest | DSQ | for langt glid i ven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 15:09 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Piger gruppe 5 og 6 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ditte Damgaard | 1993 | Dgi Vestsjælland | 38.27 | 1:22.28 | 2:06.24 | 2:51.26 | |||
2 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Dgi Sønderjylland | 42.77 | 1:30.08 | 2:18.04 | 3:03.94 | |||
3 | Julie Brøggler | 1993 | Dgi Storstrømmen | 41.03 | 1:27.81 | 2:15.79 | 3:03.95 | |||
4 | Jane Hansen | 1992 | Dgi Sydvest | 43.13 | 1:32.19 | 2:22.06 | 3:12.94 | |||
5 | Anne Sofie Lauritsen | 1992 | Dgi Midtjylland | 43.73 | 1:33.04 | 2:24.15 | 3:13.17 | |||
6 | Astrid Glavind | 1992 | Dgi Nordjylland | 44.31 | 1:35.99 | 2:28.53 | 3:19.45 | |||
7 | Betül Ôzkaya | 1993 | Dgi Midtjylland | 44.40 | 1:35.74 | 2:28.78 | 3:21.40 | |||
8 | Stinna Pedersen | 1993 | Dgi Vestsjælland | 45.62 | 1:37.64 | 2:30.62 | 3:22.56 | |||
9 | Nanna Petersen | 1993 | Dgi Vestsjælland | 48.21 | 1:42.62 | 2:37.01 | 3:29.19 | |||
10 | Kristina Pedersen | 1992 | Dgi Nordjylland | 48.92 | 1:43.60 | 2:38.18 | 3:31.52 | |||
11 | Jannie Abildtrup | 1993 | Dgi Sydvest | 51.29 | 1:48.73 | 2:46.76 | 3:44.01 | |||
12 | Cecilie Trier Brikner | 1993 | Dgi Sydøstjylland | 50.52 | 1:48.02 | 2:47.59 | 3:44.29 | |||
13 | Janina Christensen | 1993 | Dgi Østjylland | 52.34 | 1:50.45 | 2:49.52 | 3:45.32 | |||
14 | Michelle Thomsen | 1993 | Dgi Nordjylland | 50.60 | 1:47.66 | 2:47.44 | 3:46.87 | |||
15 | Line Sørensen | 1992 | Dgi Nordjylland | 49.79 | 1:47.21 | 2:48.99 | 3:52.21 | |||
16 | Amalie K. Kaeseler | 1993 | Dgi Sydøstjylland | 50.64 | 1:49.79 | 2:52.01 | 3:54.49 | |||
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 24 år |
Piger gruppe 5 og 6 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malene B. Schmidt | 1991 | Dgi Sønderjylland | 41.76 | 1:28.81 | 2:16.37 | 3:03.87 | |||
2 | Louise Christensen | 1991 | Dgi Storstrømmen | 42.47 | 1:29.45 | 2:18.19 | 3:07.16 | |||
3 | Henriette Lai Nielsen | 1990 | Dgi Fyn | 44.27 | 1:33.37 | 2:23.65 | 3:13.85 | |||
4 | Charlotte Elgaard | 1991 | Dgi Østjylland | 43.48 | 1:32.75 | 2:23.64 | 3:14.10 | |||
5 | Marie Yvonne Rasmussen | 1990 | Dgi Fyn | 44.84 | 1:35.19 | 2:26.64 | 3:16.93 | |||
6 | Nadja Joy Tønnesen | 1987 | Dgi Storstrømmen | 53.54 | 1:55.18 | 2:58.81 | 4:03.50 | |||
- | Heidi Hollænder | 1991 | Dgi Sydvest | DSQ | opadgå flyben v. 175 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 15:28 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Drenge gruppe 5 og 6 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Nordberg | 1992 | Dgi Nordjylland | 38.17 | 1:20.65 | 2:04.64 | 2:48.04 | |||
2 | Søren Larsen | 1993 | Dgi Nordjylland | 38.38 | 1:21.51 | 2:05.40 | 2:48.48 | |||
3 | Christian Rasmussen | 1993 | Dgi Sydvest | 39.80 | 1:24.40 | 2:09.35 | 2:53.99 | |||
4 | Mikael Olsen | 1992 | Dgi Fyn | 39.55 | 1:24.66 | 2:10.81 | 2:56.07 | |||
5 | Tobias Würtz | 1992 | Dgi Østjylland | 40.47 | 1:26.13 | 2:12.43 | 2:57.80 | |||
6 | Mark Broner Jensen | 1992 | Dgi Fyn | 40.40 | 1:27.02 | 2:15.87 | 3:01.38 | |||
7 | Rune Kjærulf | 1993 | Dgi Vestsjælland | 41.20 | 1:27.98 | 2:15.86 | 3:02.56 | |||
8 | Mattis Beudeker | 1992 | DGI Storkøbenhavn | 42.76 | 1:29.63 | 2:19.78 | 3:07.93 | |||
9 | Niels Wulff Vissing | 1992 | Dgi Storstrømmen | 42.67 | 1:31.45 | 2:21.47 | 3:08.68 | |||
10 | Mads Hinrichsen | 1993 | Dgi Sønderjylland | 42.69 | 1:31.99 | 2:22.42 | 3:11.65 | |||
11 | Mathias Nyborg | 1993 | Dgi Sydøstjylland | 44.98 | 1:35.27 | 2:25.91 | 3:13.46 | |||
12 | Nikolaj Rasmussen | 1993 | Dgi Nordjylland | 44.82 | 1:34.35 | 2:26.90 | 3:15.72 | |||
13 | Mads Prior | 1992 | Dgi Fyn | 43.50 | 1:33.41 | 2:25.04 | 3:16.24 | |||
14 | Rasmus S. Nielsen | 1993 | Dgi Midtjylland | 45.37 | 1:36.65 | 2:28.52 | 3:18.98 | |||
15 | Rasmus Øster | 1993 | Dgi Sydøstjylland | 44.23 | 1:36.08 | 2:29.61 | 3:21.31 | |||
16 | Mikkel Elbo | 1992 | Dgi Storstrømmen | 44.71 | 1:37.28 | 2:32.29 | 3:23.02 | |||
17 | George Work | 1993 | Dgi Nordjylland | 46.60 | 1:39.50 | 2:33.35 | 3:24.20 | |||
18 | Christoffer Petersen | 1993 | Dgi Sønderjylland | 45.62 | 1:37.86 | 2:31.97 | 3:25.28 | |||
19 | Jacob Nedergaard | 1993 | Dgi Nordjylland | 47.16 | 1:39.96 | 2:35.19 | 3:26.22 | |||
20 | Magnus Jørgensen | 1993 | Dgi Fyn | 48.36 | 1:41.44 | 2:36.82 | 3:28.22 | |||
21 | Martin Thomsen | 1993 | Dgi Midtjylland | 46.60 | 1:40.66 | 2:35.94 | 3:28.37 | |||
22 | Glenn Christiansen | 1992 | Dgi Sydvest | 46.55 | 1:39.69 | 2:35.94 | 3:29.95 | |||
23 | Rasmus Larsen | 1992 | Dgi Fyn | 49.42 | 1:43.98 | 2:40.72 | 3:35.60 | |||
24 | Jeppe Dahl Knudsen | 1993 | Dgi Sydvest | 50.50 | 1:49.53 | 2:46.96 | 3:46.29 | |||
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 24 år |
Drenge gruppe 5 og 6 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Fogh | 1990 | Dgi Østjylland | 36.09 | 1:17.99 | 2:01.33 | 2:43.86 | |||
2 | Jeppe Larsen | 1986 | Dgi Sydvest | 38.35 | 1:21.75 | 2:06.72 | 2:52.58 | |||
3 | Inuk Iversen | 1991 | Dgi Sønderjylland | 39.90 | 1:27.24 | 2:15.95 | 3:00.69 | |||
4 | Morten Sørensen | 1990 | Dgi Østjylland | 40.57 | 1:26.08 | 2:14.38 | 3:01.70 | |||
5 | Axel Laursen | 1988 | Dgi Nordjylland | 41.81 | 1:29.56 | 2:19.55 | 3:05.50 | |||
6 | Brian Lassen | 1988 | Dgi Sønderjylland | 40.13 | 1:27.95 | 2:18.29 | 3:09.68 | |||
7 | Daniel Andersen | 1989 | Dgi Sønderjylland | 42.77 | 1:32.92 | 2:24.93 | 3:15.66 | |||
8 | Sune Pilkær Eriksen | 1988 | Dgi Vestsjælland | 44.30 | 1:34.98 | 2:27.82 | 3:20.51 | |||
9 | Sebastian Riise | 1987 | Dgi Østjylland | 44.90 | 1:37.25 | 2:31.48 | 3:26.30 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 16:30 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Piger gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabella Pedersen | 1994 | Dgi Fyn | 37.05 | 1:16.69 | |||||
2 | Luna Demmers | 1994 | Dgi Nordjylland | 36.92 | 1:16.92 | |||||
3 | Katrine Christiansen | 1994 | Dgi Nordjylland | 37.59 | 1:17.96 | |||||
4 | Amalie Sundstrup | 1994 | Dgi Sønderjylland | 38.79 | 1:18.89 | |||||
5 | Tanja Sørensen | 1995 | Dgi Storstrømmen | 38.89 | 1:19.06 | |||||
6 | Mette Rasmussen | 1994 | Dgi Sydvest | 38.53 | 1:19.61 | |||||
7 | Isabella K. Sørensen | 1994 | Dgi Nordjylland | 39.62 | 1:21.34 | |||||
8 | Pia Nicolaisen | 1994 | Dgi Vestsjælland | 39.81 | 1:21.83 | |||||
9 | Astrid Nielsen | 1994 | Dgi Nordjylland | 38.71 | 1:22.02 | |||||
10 | Ida Danielsen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 41.31 | 1:22.62 | |||||
11 | Nathalie Pørneki | 1994 | Dgi Storstrømmen | 40.59 | 1:22.75 | |||||
12 | Simone Andersen | 1994 | Dgi Storstrømmen | 40.85 | 1:23.08 | |||||
13 | Louise Harder | 1995 | Dgi Sønderjylland | 40.01 | 1:23.34 | |||||
14 | Charlotte Jensen | 1994 | Dgi Nordjylland | 40.46 | 1:23.47 | |||||
15 | Louise Hansen | 1994 | Dgi Østjylland | 41.67 | 1:24.36 | |||||
16 | Laura Methmann Tarpgaard | 1994 | Dgi Sønderjylland | 41.98 | 1:25.39 | |||||
17 | Sofie B. Hansen | 1994 | Dgi Nordjylland | 42.06 | 1:26.44 | |||||
18 | Frederikke Skov | 1995 | Dgi Fyn | 42.73 | 1:26.47 | |||||
19 | Cecilie Christensen | 1994 | Dgi Sønderjylland | 42.63 | 1:26.98 | |||||
20 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | Dgi Sønderjylland | 43.24 | 1:29.97 | |||||
21 | Lianne Bilderbeek | 1995 | Dgi Sønderjylland | 45.42 | 1:31.80 | |||||
22 | Thea S. Pedersen | 1994 | Dgi Fyn | 44.28 | 1:32.16 | |||||
23 | Sarah Lauridsen | 1995 | Dgi Fyn | 44.35 | 1:32.39 | |||||
24 | Trine Munkholm | 1995 | DGI Roskilde Amt | 45.70 | 1:32.66 | |||||
25 | Camilla Svane | 1995 | Dgi Midtjylland | 46.08 | 1:33.10 | |||||
26 | Rikke Baltzer Knudsen | 1994 | Dgi Sydøstjylland | 45.22 | 1:33.53 | |||||
27 | Louise Sander | 1995 | Dgi Midtjylland | 45.97 | 1:33.96 | |||||
28 | Stine Kiss | 1994 | Dgi Fyn | 1:00.42 | 1:34.40 | |||||
29 | Louise Nyvang | 1994 | Dgi Sydøstjylland | 45.58 | 1:34.76 | |||||
30 | Lea Holm | 1994 | Dgi Sydøstjylland | 47.00 | 1:35.26 | |||||
31 | Emilie Pedersen | 1995 | Dgi Sydvest | 47.30 | 1:38.60 | |||||
32 | Magdalena Galazka | 1995 | Dgi Sydvest | 48.64 | 1:38.77 | |||||
33 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | Dgi Vestsjælland | 48.36 | 1:40.46 | |||||
34 | Marie Lauridsen | 1995 | Dgi Sydvest | 48.28 | 1:40.90 | |||||
35 | Amalie Thomsen | 1994 | Dgi Østjylland | 48.38 | 1:43.93 | |||||
36 | Hanne Larsen | 1995 | Dgi Fyn | 49.94 | 1:46.92 | |||||
37 | Anna Fitros | 1995 | Dgi Østjylland | 51.49 | 1:47.36 | |||||
38 | Anne Tærsbøl Feddersen | 1994 | Dgi Sydvest | 51.90 | 1:48.23 | |||||
39 | Nanna Bak Jepsen | 1995 | Dgi Sydvest | 53.36 | 1:50.24 | |||||
40 | Krestine Larsen | 1994 | Dgi Østjylland | 54.89 | 1:57.86 | |||||
41 | Sanne Damgård | 1994 | Dgi Nordvest | 58.34 | 1:59.78 | |||||
42 | Hanna Steenberg | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 58.30 | 2:01.21 | |||||
- | Line Jacobsen | 1994 | Dgi Østjylland | DSQ | opgav efter 50m | |||||
- | Liv Beudeker | 1995 | DGI Storkøbenhavn | DSQ | svøm å mave v. 75m | |||||
- | Anne Bülow | 1995 | Dgi Østjylland | DSQ | svøm på maven v. 75m | |||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Piger gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nanna Phil | 1993 | Dgi Sydvest | 38.08 | 1:15.64 | |||||
2 | Karina Christensen | 1993 | Dgi Sønderjylland | 39.16 | 1:19.01 | |||||
3 | Pernille Dahl | 1992 | Dgi Vestsjælland | 38.93 | 1:19.13 | |||||
4 | Louise Lundin | 1992 | Dgi Sønderjylland | 39.07 | 1:20.54 | |||||
5 | Sarah L. Nielsen | 1992 | Dgi Midtjylland | 39.60 | 1:21.00 | |||||
6 | Ninna Myllerup | 1992 | Dgi Midtjylland | 39.91 | 1:22.20 | |||||
7 | Marie Jensen | 1993 | Dgi Fyn | 40.51 | 1:22.83 | |||||
8 | Lea Heick | 1993 | Dgi Østjylland | 41.63 | 1:23.84 | |||||
9 | Nina Toft Kjer | 1992 | Dgi Sønderjylland | 40.56 | 1:24.17 | |||||
10 | Christina Lund | 1993 | Dgi Østjylland | 42.47 | 1:24.91 | |||||
11 | Nanna Winther | 1992 | Dgi Sønderjylland | 41.55 | 1:26.37 | |||||
12 | Annine Sievers Iversen | 1993 | Dgi Sønderjylland | 41.50 | 1:26.95 | |||||
13 | Camilla Rosenkjær Blach | 1992 | Dgi Nordjylland | 42.92 | 1:27.26 | |||||
14 | Mette Bindzus | 1993 | Dgi Fyn | 42.71 | 1:27.73 | |||||
15 | Sidsel Kragelund | 1993 | Dgi Sønderjylland | 42.76 | 1:28.14 | |||||
16 | Celina Rohdin | 1993 | Dgi Fyn | 42.41 | 1:29.36 | |||||
17 | Sophia Fitros | 1992 | Dgi Østjylland | 43.66 | 1:30.64 | |||||
18 | Julie Gade | 1993 | Dgi Nordjylland | 44.86 | 1:31.12 | |||||
19 | Rikke Bartholomæussen | 1993 | Dgi Nordjylland | 45.94 | 1:32.20 | |||||
20 | Christine Nøhr Pedersen | 1992 | Dgi Sydøstjylland | 46.52 | 1:34.88 | |||||
21 | Malou Kortegaard Pedersen | 1993 | Dgi Sydvest | 45.58 | 1:35.49 | |||||
22 | Christina Knudsen | 1993 | Dgi Sydvest | 47.25 | 1:35.72 | |||||
23 | Iben Skov Christensen | 1993 | Dgi Sydøstjylland | 45.39 | 1:35.88 | |||||
24 | Kamilla Svendsen | 1992 | Dgi Østjylland | 43.35 | 1:35.89 | |||||
25 | Kristina Pedersen | 1992 | Dgi Nordjylland | 48.27 | 1:36.63 | |||||
26 | Trine Appe | 1993 | Dgi Fyn | 48.16 | 1:37.44 | |||||
27 | Louise Johansen | 1993 | Dgi Fyn | 49.15 | 1:42.50 | |||||
28 | Sofie Holde | 1992 | Dgi Sydøstjylland | 54.49 | 1:51.72 | |||||
29 | Rikke Nielsen | 1992 | Dgi Sydvest | 55.91 | 1:52.31 | |||||
30 | Laura Breum | 1993 | Dgi Vestsjælland | 1:04.55 | 2:08.11 | |||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 24 år |
Piger gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Dgi Sønderjylland | 36.78 | 1:15.13 | |||||
2 | Kit Ballegaard | 1988 | Dgi Storstrømmen | 38.35 | 1:18.71 | |||||
3 | Krestine Grønkjær | 1989 | Dgi Fyn | 39.56 | 1:20.14 | |||||
4 | Ea Mette Jacobsen | 1991 | Dgi Sydøstjylland | 41.66 | 1:25.15 | |||||
5 | Dea Carstensen | 1991 | Dgi Sønderjylland | 44.43 | 1:30.42 | |||||
6 | Therese Blom | 1991 | DGI Storkøbenhavn | 44.74 | 1:30.47 | |||||
7 | Camilla Bundgaard | 1990 | Dgi Midtjylland | 43.55 | 1:30.55 | |||||
8 | Annabella Zimmermann | 1991 | Dgi Sønderjylland | 44.39 | 1:31.89 | |||||
9 | Jannie Fogtmann | 1990 | Dgi Sønderjylland | 45.10 | 1:33.52 | |||||
10 | Anna Tøndering | 1990 | Dgi Fyn | 45.94 | 1:37.40 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 17:00 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Drenge gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Patrick Bislev | 1994 | Dgi Nordjylland | 35.61 | 1:13.56 | |||||
2 | Søren Bak Larsen | 1994 | Dgi Nordjylland | 35.98 | 1:14.35 | |||||
3 | Philip Harmuth | 1994 | Dgi Sønderjylland | 36.29 | 1:15.63 | |||||
4 | Jesse Lea | 1994 | Dgi Storstrømmen | 36.22 | 1:17.41 | |||||
5 | Thomas K. Johansen | 1995 | Dgi Nordjylland | 38.06 | 1:17.98 | |||||
6 | Jacob Mikkelsen | 1994 | Dgi Nordjylland | 38.51 | 1:18.26 | |||||
7 | Jannick Maesen | 1995 | Dgi Midtjylland | 39.06 | 1:21.86 | |||||
8 | Mathias Pedersen | 1995 | Dgi Midtjylland | 40.26 | 1:22.21 | |||||
9 | Daniel Shulman | 1995 | Dgi Sønderjylland | 39.69 | 1:22.39 | |||||
10 | Christian Thomasen | 1994 | Dgi Storstrømmen | 40.58 | 1:22.61 | |||||
11 | Simon Frank | 1995 | Dgi Fyn | 40.36 | 1:26.69 | |||||
12 | Matias Skødt | 1994 | Dgi Sydøstjylland | 42.77 | 1:27.11 | |||||
13 | Andreas Petersen | 1994 | Dgi Vestsjælland | 42.54 | 1:29.05 | |||||
14 | Nikolaj Bruun | 1994 | Dgi Sønderjylland | 43.85 | 1:30.16 | |||||
15 | Marc Abel | 1994 | Dgi Sydøstjylland | 43.89 | 1:30.62 | |||||
16 | Aksel Albæk Gläser | 1995 | Dgi Sønderjylland | 44.71 | 1:31.41 | |||||
17 | Martin Eghøj | 1994 | Dgi Fyn | 45.61 | 1:31.80 | |||||
18 | Peter Knoblauch | 1995 | Dgi Fyn | 45.97 | 1:32.04 | |||||
19 | Simon Vedsmand | 1995 | Dgi Storstrømmen | 45.34 | 1:32.76 | |||||
20 | Thor Bundesen | 1994 | Dgi Sønderjylland | 44.03 | 1:32.77 | |||||
21 | Alexander Frederiksen | 1994 | Dgi Midtjylland | 44.46 | 1:33.42 | |||||
22 | Jacob Mortensen | 1994 | Dgi Sydvest | 46.60 | 1:34.32 | |||||
23 | Tobias Skov | 1995 | Dgi Midtjylland | 46.75 | 1:35.20 | |||||
24 | Asger Kristensen | 1994 | Dgi Østjylland | 45.99 | 1:36.18 | |||||
25 | Kristian Ranghøj | 1995 | Dgi Østjylland | 48.67 | 1:37.06 | |||||
26 | Mads Fick | 1994 | Dgi Fyn | 48.03 | 1:38.25 | |||||
27 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | Dgi Sydvest | 46.45 | 1:38.68 | |||||
28 | Nicolaj Nim Termansen | 1995 | Dgi Sydvest | 49.58 | 1:39.34 | |||||
29 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | Dgi Sydvest | 48.52 | 1:39.39 | |||||
30 | Andreas Juul Kjær | 1995 | Dgi Fyn | 49.18 | 1:39.50 | |||||
31 | Rasmus Falk Pedersen | 1995 | Dgi Nordvest | 49.42 | 1:39.95 | |||||
32 | Jesper Bojesen | 1995 | Dgi Østjylland | 49.97 | 1:42.25 | |||||
33 | Viktor Haurholm | 1995 | DGI Storkøbenhavn | 50.15 | 1:42.83 | |||||
34 | Tobias Bjerg | 1994 | Dgi Østjylland | 49.77 | 1:42.94 | |||||
35 | Rune Søndergaard | 1995 | Dgi Fyn | 46.37 | 1:43.15 | |||||
36 | Kristian Brink | 1995 | DGI Roskilde Amt | 48.53 | 1:45.44 | |||||
37 | Michael Andersen | 1995 | Dgi Sydvest | 50.54 | 1:45.46 | |||||
- | Michael Olsen | 1994 | DGI Roskilde Amt | DSQ | hænger i kanten v.25 | |||||
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Drenge gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Skovfoged | 1992 | Dgi Nordjylland | 30.66 | 1:03.11 | |||||
2 | Martin Pedersen | 1992 | Dgi Storstrømmen | 33.03 | 1:08.05 | |||||
3 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | Dgi Sønderjylland | 33.84 | 1:09.60 | |||||
4 | Casper Fog Nissen | 1993 | Dgi Sønderjylland | 34.27 | 1:10.70 | |||||
5 | Dennis Laumark | 1993 | Dgi Sønderjylland | 34.63 | 1:11.78 | |||||
6 | Martin Holten Hansen | 1993 | Dgi Nordjylland | 35.60 | 1:12.88 | |||||
7 | Mathias D. Hansen | 1993 | Dgi Nordjylland | 36.83 | 1:14.33 | |||||
8 | Lasse Schalls Hansen | 1992 | Dgi Vestsjælland | 36.87 | 1:15.04 | |||||
9 | Henrik Olsen | 1992 | Dgi Nordjylland | 36.33 | 1:15.86 | |||||
10 | Mads Larsen | 1993 | Dgi Nordjylland | 36.35 | 1:15.93 | |||||
11 | Mads Lauridsen | 1993 | Dgi Sydvest | 36.50 | 1:16.60 | |||||
12 | Hans Henrik Havn | 1992 | DGI Storkøbenhavn | 37.88 | 1:17.50 | |||||
13 | Anders Helbo | 1992 | Dgi Sydvest | 38.45 | 1:17.57 | |||||
14 | Nikolaj K. Madsen | 1993 | Dgi Midtjylland | 38.41 | 1:18.14 | |||||
15 | Thomas Skov | 1993 | Dgi Østjylland | 37.63 | 1:18.24 | |||||
16 | Tim Kreft | 1992 | Dgi Sønderjylland | 38.38 | 1:18.49 | |||||
17 | Jakob Vinsand | 1993 | Dgi Vestsjælland | 38.62 | 1:18.84 | |||||
18 | Theis Ballegaard | 1993 | Dgi Storstrømmen | 37.88 | 1:18.97 | |||||
19 | Martin Jakobsen | 1992 | Dgi Midtjylland | 38.28 | 1:19.10 | |||||
20 | Rasmus S. Nielsen | 1993 | Dgi Midtjylland | 39.67 | 1:20.71 | |||||
21 | Jacob Larsen | 1992 | Dgi Fyn | 39.56 | 1:20.89 | |||||
22 | Mathias Holm Hemmsen | 1993 | Dgi Sydvest | 39.60 | 1:21.88 | |||||
23 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Dgi Østjylland | 39.54 | 1:22.14 | |||||
24 | Rasmus Kjærsgaard | 1993 | Dgi Nordjylland | 40.92 | 1:24.91 | |||||
25 | Emil Lund Kristensen | 1993 | Dgi Østjylland | 40.31 | 1:26.89 | |||||
26 | Kasper Jørgensen | 1993 | Dgi Sydvest | 41.67 | 1:27.04 | |||||
27 | Jesper Ingemann | 1993 | DGI Roskilde Amt | 40.23 | 1:28.20 | |||||
28 | Bjørn Baunwall | 1993 | Dgi Sydøstjylland | 44.77 | 1:32.48 | |||||
29 | Simon Smith | 1992 | Dgi Fyn | 48.19 | 1:39.42 | |||||
- | Daniel Nicolajsen | 1993 | Dgi Midtjylland | DSQ | ej fuldført | |||||
- | Mathias Nyborg | 1993 | Dgi Sydøstjylland | DSQ | svøm på maven v. 75m | |||||
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 24 år |
Drenge gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Vang | 1991 | Dgi Storstrømmen | 30.43 | 1:03.05 | |||||
2 | Claus Liltorp | 1991 | Dgi Midtjylland | 31.88 | 1:05.55 | |||||
3 | Stefan Hjortshøj | 1988 | Dgi Østjylland | 33.89 | 1:09.46 | |||||
4 | Andreas Garder | 1991 | Dgi Sønderjylland | 35.99 | 1:15.03 | |||||
5 | Inuk Iversen | 1991 | Dgi Sønderjylland | 37.51 | 1:16.80 | |||||
6 | Ciaran Mclouglin | 1991 | Dgi Østjylland | 38.61 | 1:18.44 | |||||
7 | Daniel Mandrup | 1991 | Dgi Nordjylland | 37.29 | 1:21.04 | |||||
8 | Mathias R. Lund | 1990 | Dgi Sønderjylland | 41.94 | 1:27.31 | |||||
9 | Jesper Petersen | 1991 | Dgi Sydvest | 43.32 | 1:28.72 | |||||
10 | Michael Christensen | 1991 | Dgi Østjylland | 46.87 | 1:34.96 | |||||
11 | Jonas Tarp Jørgensen | 1990 | DGI Storkøbenhavn | 47.83 | 1:36.52 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 37, 50m Butterfly Damer, Finaler 25 - 31 år |
Piger gruppe 1, 2, 3 og 4 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anette Elgaard | 1983 | Dgi Østjylland | 38.45 | ||||||
2 | Katja Termote | 1982 | DGI Storkøbenhavn | 43.92 | ||||||
Løb 37, 50m Butterfly Damer, Finaler 40 - 49 år |
Piger gruppe 1, 2, 3 og 4 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ulla Olin | 1963 | Dgi Vestsjælland | 38.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 38, 50m Butterfly Herrer, Finaler 25 - 31 år |
Drenge gruppe 1, 2, 3 og 4 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Laursen | 1983 | Dgi Østjylland | 27.85 | ||||||
2 | Michael Jørgensen | 1981 | Dgi Fyn | 36.05 | ||||||
3 | Brian Christensen | 1978 | Dgi Fyn | 46.55 | ||||||
Løb 38, 50m Butterfly Herrer, Finaler 32 - 39 år |
Drenge gruppe 1, 2, 3 og 4 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Petersen | 1971 | Dgi Storstrømmen | 31.58 | ||||||
2 | Arne Thomassen | 1970 | Dgi Vestsjælland | 34.17 | ||||||
Løb 38, 50m Butterfly Herrer, Finaler 40 - 49 år |
Drenge gruppe 1, 2, 3 og 4 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Preben Hansen | 1967 | Dgi Nordjylland | 34.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 17:23 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 39, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Piger gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Andersen | 1998 | Dgi Storstrømmen | 1:03.24 | ||||||
Løb 39, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Piger gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Didde Karstensen | 1996 | Dgi Storstrømmen | 37.87 | ||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | Dgi Nordjylland | 38.62 | ||||||
3 | Matilde Schrøder | 1996 | Dgi Fyn | 38.88 | ||||||
4 | Sidse Kehlet | 1996 | Dgi Sydvest | 39.92 | ||||||
5 | Anne Uglehøj Andersen | 1996 | Dgi Vestsjælland | 42.65 | ||||||
6 | Liv Strømkjær | 1996 | Dgi Fyn | 42.81 | ||||||
7 | Julie Storgaard | 1996 | Dgi Nordjylland | 44.21 | ||||||
8 | Katrine Kudahl Meier | 1996 | Dgi Nordjylland | 45.27 | ||||||
9 | Nanna Kristensen | 1996 | Dgi Sydvest | 45.79 | ||||||
10 | Mie Jørgensen | 1996 | Dgi Storstrømmen | 45.98 | ||||||
11 | Mika Lund | 1996 | Dgi Sønderjylland | 46.27 | ||||||
12 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Dgi Nordjylland | 47.62 | ||||||
13 | Janni Andreasen | 1997 | Dgi Nordjylland | 47.64 | ||||||
14 | Kamilla Abildsten | 1996 | Dgi Sydvest | 47.95 | ||||||
15 | Emma Sørensen | 1997 | Dgi Midtjylland | 48.06 | ||||||
16 | Natasja Larsen | 1996 | Dgi Vestsjælland | 48.66 | ||||||
17 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Dgi Midtjylland | 50.86 | ||||||
18 | Nicole R Ghasemi | 1996 | Dgi Sønderjylland | 51.77 | ||||||
19 | Camilla Matthiesen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 51.95 | ||||||
20 | Maja Jensen | 1997 | Dgi Nordjylland | 55.86 | ||||||
21 | Camilla Riddersholm | 1997 | Dgi Midtjylland | 57.81 | ||||||
22 | Lisa Brayd | 1997 | Dgi Midtjylland | 1:02.06 | ||||||
23 | Stine Maul Sørensen | 1997 | Dgi Østjylland | 1:03.21 | ||||||
24 | Nanna Pedersen | 1996 | Dgi Midtjylland | 1:05.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 17:30 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 40, 50m Butterfly Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Drenge gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Dgi Vestsjælland | 45.64 | ||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | Dgi Midtjylland | 46.81 | ||||||
3 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Dgi Sydvest | 47.39 | ||||||
4 | Asger Larsen | 1998 | Dgi Storstrømmen | 52.33 | ||||||
5 | Mathias Fiil | 1998 | Dgi Østjylland | 55.78 | ||||||
Løb 40, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Drenge gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | Dgi Midtjylland | 38.25 | ||||||
2 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 42.96 | ||||||
3 | Peter Højberg | 1996 | Dgi Nordjylland | 43.05 | ||||||
4 | Jens Glahn | 1996 | Dgi Vestsjælland | 45.70 | ||||||
5 | Rasmus Christensen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 45.92 | ||||||
6 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Dgi Vestsjælland | 46.07 | ||||||
7 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Dgi Storstrømmen | 48.38 | ||||||
8 | Rasmus William Kuus | 1996 | Dgi Sønderjylland | 49.45 | ||||||
9 | Anders Villits | 1996 | Dgi Vestsjælland | 50.37 | ||||||
10 | Teddi Rasmussen | 1996 | Dgi Sydvest | 50.54 | ||||||
11 | Stefan Abildtrup | 1996 | Dgi Sydvest | 51.30 | ||||||
12 | Simon Nørgård | 1997 | Dgi Sydvest | 51.39 | ||||||
13 | Peter Vilstrup | 1997 | Dgi Storstrømmen | 52.48 | ||||||
14 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | Dgi Sønderjylland | 53.43 | ||||||
15 | Mads Lykke Jensen | 1996 | Dgi Sydvest | 56.96 | ||||||
16 | Frederik Knudsen | 1997 | Dgi Sydvest | 59.29 | ||||||
- | Ingo Eriksen | 1996 | Dgi Østjylland | DSQ | crawl ben v. 85m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 17:45 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 41, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Piger gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Juel | 1994 | Dgi Storstrømmen | 32.90 | 1:11.17 | |||||
2 | Henriette M. Poulsen | 1994 | Dgi Nordjylland | 34.35 | 1:14.45 | |||||
3 | Emilia Staugaard | 1994 | Dgi Sønderjylland | 37.43 | 1:19.37 | |||||
4 | Sidsel Nissen | 1994 | Dgi Nordjylland | 38.52 | 1:20.67 | |||||
5 | Ann Østgergaard Nielsen | 1994 | Dgi Nordjylland | 37.26 | 1:20.93 | |||||
6 | Isabella Pedersen | 1994 | Dgi Fyn | 38.29 | 1:22.87 | |||||
7 | Isabella K. Sørensen | 1994 | Dgi Nordjylland | 40.69 | 1:27.02 | |||||
8 | Katrine Christiansen | 1994 | Dgi Nordjylland | 39.39 | 1:27.70 | |||||
9 | Sophie Pagh | 1995 | Dgi Sydvest | 40.59 | 1:28.21 | |||||
10 | Nanett Brik | 1995 | Dgi Fyn | 40.88 | 1:28.60 | |||||
11 | Kimmie Johansen | 1994 | Dgi Nordjylland | 42.87 | 1:30.53 | |||||
12 | Julie Troldtoft Holm | 1994 | Dgi Sønderjylland | 43.71 | 1:33.09 | |||||
13 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | Dgi Vestsjælland | 45.06 | 1:36.86 | |||||
14 | Ida Lampe | 1994 | Dgi Østjylland | 44.87 | 1:37.26 | |||||
15 | Ida Danielsen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 44.92 | 1:37.34 | |||||
16 | Stine Olsen | 1995 | Dgi Fyn | 46.10 | 1:38.00 | |||||
17 | Lise Meng | 1994 | Dgi Fyn | 46.81 | 1:41.88 | |||||
18 | Anne-Mette Müller | 1995 | Dgi Sønderjylland | 45.45 | 1:43.96 | |||||
19 | Cathrine Juhl | 1995 | Dgi Sydvest | 48.82 | 1:44.13 | |||||
20 | Sandra Sofia A. Bardevig | 1994 | Dgi Fyn | 47.56 | 1:45.91 | |||||
21 | Lene Bertelsen | 1995 | Dgi Sydvest | 49.59 | 1:47.82 | |||||
Løb 41, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Piger gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Møller | 1992 | Dgi Sønderjylland | 35.19 | 1:17.46 | |||||
2 | Jeanette Kjær | 1993 | Dgi Midtjylland | 36.65 | 1:19.03 | |||||
3 | Stine Eriksen | 1993 | Dgi Vestsjælland | 36.52 | 1:20.82 | |||||
4 | Anja Fram | 1992 | Dgi Midtjylland | 38.90 | 1:23.38 | |||||
5 | Cecilie Hougaard | 1993 | Dgi Storstrømmen | 37.61 | 1:24.25 | |||||
6 | Sabina Larsen | 1992 | DGI Storkøbenhavn | 38.96 | 1:24.98 | |||||
7 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Dgi Sønderjylland | 39.54 | 1:25.85 | |||||
8 | Jane Hansen | 1992 | Dgi Sydvest | 40.18 | 1:28.75 | |||||
9 | Ann Kirstine D. Jensen | 1992 | Dgi Fyn | 41.57 | 1:30.67 | |||||
10 | Marie Jensen | 1993 | Dgi Fyn | 42.02 | 1:32.22 | |||||
11 | Line Højberg | 1993 | Dgi Nordjylland | 41.37 | 1:34.39 | |||||
12 | Natasja S. Frandsen | 1993 | Dgi Storstrømmen | 44.34 | 1:41.94 | |||||
13 | Stine Sletskov | 1993 | Dgi Sydøstjylland | 46.56 | 1:43.22 | |||||
- | Sine Jakobsen | 1992 | Dgi Nordjylland | DSQ | opgav efter 75m | |||||
Løb 41, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 - 24 år |
Piger gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Birkbak | 1990 | Dgi Fyn | 34.34 | 1:14.15 | |||||
2 | Rebecca Ilsøe | 1987 | Dgi Storstrømmen | 34.96 | 1:14.27 | |||||
3 | Vicki Holten Hansen | 1989 | Dgi Nordjylland | 38.65 | 1:24.67 | |||||
4 | Camilla Rasmussen | 1991 | Dgi Sydvest | 37.50 | 1:27.38 | |||||
5 | Mett Freiberg | 1987 | Dgi Sydøstjylland | 39.31 | 1:28.01 | |||||
6 | Simone Zimmermann | 1988 | Dgi Sønderjylland | 41.00 | 1:34.49 | |||||
7 | Louise Østergaard | 1991 | Dgi Sydvest | 45.93 | 1:38.99 | |||||
8 | Dea Carstensen | 1991 | Dgi Sønderjylland | 45.32 | 1:43.67 | |||||
9 | Annabella Zimmermann | 1991 | Dgi Sønderjylland | 46.07 | 1:48.22 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 17:58 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 42, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Drenge gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Pedersen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 36.10 | 1:17.41 | |||||
2 | Malthe Emil Hansen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 35.23 | 1:19.51 | |||||
3 | Rasmus Provstgaard | 1994 | Dgi Nordjylland | 37.36 | 1:22.31 | |||||
4 | Jonas Tinggaard | 1994 | Dgi Nordjylland | 38.17 | 1:22.82 | |||||
5 | Philip Harmuth | 1994 | Dgi Sønderjylland | 37.59 | 1:26.39 | |||||
6 | Kristoffer Tilsted | 1994 | Dgi Fyn | 39.40 | 1:27.38 | |||||
7 | Patrick Bislev | 1994 | Dgi Nordjylland | 40.80 | 1:28.66 | |||||
8 | Christian Thomasen | 1994 | Dgi Storstrømmen | 39.84 | 1:33.58 | |||||
9 | Niels Mortensen | 1995 | Dgi Østjylland | 42.67 | 1:34.00 | |||||
10 | Aksel Albæk Gläser | 1995 | Dgi Sønderjylland | 41.19 | 1:34.28 | |||||
11 | Christian Larsen | 1995 | Dgi Sydvest | 45.95 | 1:42.10 | |||||
12 | Kaleb Christensen | 1995 | Dgi Midtjylland | 47.38 | 1:42.59 | |||||
13 | Andreas Wieland | 1994 | Dgi Nordjylland | 46.66 | 1:42.72 | |||||
14 | Rasmus Holm Struve | 1994 | Dgi Storstrømmen | 48.06 | 1:46.06 | |||||
15 | Frederik H. Jensen | 1994 | Dgi Storstrømmen | 47.19 | 1:46.37 | |||||
- | Sune Allermann Pedersen | 1994 | Dgi Nordjylland | DSQ | asymetriske armtag | |||||
Løb 42, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Drenge gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Skaaning | 1992 | Dgi Sønderjylland | 28.87 | 1:01.16 | |||||
2 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Dgi Sønderjylland | 29.83 | 1:04.23 | |||||
3 | Søren Larsen | 1993 | Dgi Nordjylland | 31.29 | 1:07.11 | |||||
4 | Joachim Cuculiza | 1993 | Dgi Nordjylland | 32.43 | 1:10.23 | |||||
5 | Tim Kreft | 1992 | Dgi Sønderjylland | 32.93 | 1:15.27 | |||||
6 | Tobias Würtz | 1992 | Dgi Østjylland | 34.87 | 1:15.42 | |||||
7 | Hans Henrik Havn | 1992 | DGI Storkøbenhavn | 35.04 | 1:15.49 | |||||
8 | Kasper Smit | 1993 | Dgi Sydøstjylland | 36.66 | 1:18.70 | |||||
9 | Nikolaj K. Madsen | 1993 | Dgi Midtjylland | 36.39 | 1:19.75 | |||||
10 | Sigurd Kehlet | 1993 | Dgi Sydvest | 36.12 | 1:20.09 | |||||
11 | Mathias Bryde Larsen | 1992 | Dgi Storstrømmen | 36.43 | 1:20.15 | |||||
12 | Thorsten Fries | 1993 | Dgi Sønderjylland | 36.83 | 1:20.51 | |||||
13 | Mikkel Elbo | 1992 | Dgi Storstrømmen | 38.18 | 1:21.29 | |||||
14 | Jacob Nedergaard | 1993 | Dgi Nordjylland | 39.90 | 1:21.86 | |||||
15 | Niels Wulff Vissing | 1992 | Dgi Storstrømmen | 37.76 | 1:21.90 | |||||
16 | Anders Helbo | 1992 | Dgi Sydvest | 37.32 | 1:22.31 | |||||
17 | Christian Rasmussen | 1993 | Dgi Sydvest | 36.02 | 1:22.74 | |||||
18 | Mathias Als | 1993 | Dgi Sydøstjylland | 36.99 | 1:23.72 | |||||
19 | Morten Rask Jensen | 1993 | Dgi Nordjylland | 37.93 | 1:24.52 | |||||
20 | Kim Møller Nielsen | 1992 | Dgi Nordjylland | 39.65 | 1:29.61 | |||||
21 | Anders Thygesen | 1993 | DGI Roskilde Amt | 47.71 | 1:44.67 | |||||
22 | George Work | 1993 | Dgi Nordjylland | 46.46 | 1:44.82 | |||||
- | Anders Larsen | 1993 | Dgi Sydvest | DSQ | opgav efter 75m | |||||
Løb 42, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 24 år |
Drenge gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Dyehauge | 1989 | Dgi Sydøstjylland | 28.93 | 1:03.18 | |||||
2 | Kris Wesselink | 1990 | Dgi Sønderjylland | 29.63 | 1:03.53 | |||||
3 | Jesper Jensen | 1984 | Dgi Storstrømmen | 30.14 | 1:04.59 | |||||
4 | Morten Jessen | 1989 | Dgi Sydvest | 30.34 | 1:04.85 | |||||
5 | Emil Benjamin Hansen | 1990 | Dgi Storstrømmen | 31.03 | 1:05.82 | |||||
6 | Patrick Hansen | 1990 | Dgi Storstrømmen | 30.69 | 1:07.89 | |||||
7 | Christoffer Rozenfelt | 1988 | DGI Storkøbenhavn | 32.67 | 1:12.29 | |||||
8 | Anders Bjørn Pedersen | 1990 | Dgi Nordvest | 33.72 | 1:12.87 | |||||
9 | Axel Laursen | 1988 | Dgi Nordjylland | 34.27 | 1:14.10 | |||||
10 | Thøger Brinkmann Nielsen | 1990 | Dgi Nordjylland | 35.77 | 1:15.30 | |||||
11 | Thomas Abildsten | 1990 | Dgi Sydvest | 35.40 | 1:18.58 | |||||
12 | Peter Østergaard | 1991 | Dgi Fyn | 36.76 | 1:21.26 | |||||
13 | Dennis Kjærsgaard | 1991 | Dgi Nordjylland | 37.19 | 1:21.36 | |||||
14 | Andreas Lauridsen | 1990 | Dgi Østjylland | 37.25 | 1:22.25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 02 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 08:03 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 43, 100m Medley Damer, Finaler 25 - 31 år |
Piger gruppe 1, 2, 3 og 4 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katja Termote | 1982 | DGI Storkøbenhavn | 41.83 | 1:31.35 | |||||
2 | Anette Elgaard | 1983 | Dgi Østjylland | 42.71 | 1:35.06 | |||||
Løb 43, 100m Medley Damer, Finaler 40 - 49 år |
Piger gruppe 1, 2, 3 og 4 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ulla Olin | 1963 | Dgi Vestsjælland | 41.05 | 1:29.18 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 02 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 08:08 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 44, 100m Medley Herrer, Finaler 25 - 31 år |
Drenge gruppe 1, 2, 3 og 4 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Jørgensen | 1981 | Dgi Fyn | 38.62 | 1:23.14 | |||||
Løb 44, 100m Medley Herrer, Finaler 32 - 39 år |
Drenge gruppe 1, 2, 3 og 4 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Petersen | 1971 | Dgi Storstrømmen | 33.91 | 1:12.92 | |||||
2 | Arne Thomassen | 1970 | Dgi Vestsjælland | 38.20 | 1:18.89 | |||||
3 | Thomas Spillemose | 1975 | Dgi Fyn | 40.92 | 1:30.81 | |||||
Løb 44, 100m Medley Herrer, Finaler 40 - 49 år |
Drenge gruppe 1, 2, 3 og 4 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Preben Hansen | 1967 | Dgi Nordjylland | 36.85 | 1:18.08 | |||||
2 | Henrik Lauridsen | 1967 | Dgi Fyn | 37.10 | 1:18.36 | |||||
3 | Hossein Damreyhan | 1964 | Dgi Østjylland | 40.56 | 1:27.39 | |||||
Løb 44, 100m Medley Herrer, Finaler 50 år og ældre |
Drenge gruppe 1, 2, 3 og 4 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Leif Madsen | 1949 | Dgi Nordjylland | 41.57 | 1:29.20 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 45 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 02 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 08:19 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 45, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Piger gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jasmin Koefod Jacobsen | 1998 | Dgi Sydvest | 46.58 | 1:38.58 | |||||
Løb 45, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Piger gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Didde Karstensen | 1996 | Dgi Storstrømmen | 37.72 | 1:23.37 | |||||
2 | Sara Jensen | 1996 | Dgi Storstrømmen | 40.17 | 1:27.28 | |||||
3 | Pernille Rasmussen | 1996 | Dgi Nordjylland | 39.86 | 1:30.76 | |||||
4 | Anne Uglehøj Andersen | 1996 | Dgi Vestsjælland | 41.67 | 1:31.65 | |||||
5 | Jannie Brink | 1996 | Dgi Sønderjylland | 44.96 | 1:31.70 | |||||
6 | Christina Munch | 1996 | Dgi Fyn | 42.82 | 1:32.22 | |||||
7 | Katrine Larsen | 1997 | Dgi Sydvest | 45.46 | 1:32.56 | |||||
8 | Katrine Kudahl Meier | 1996 | Dgi Nordjylland | 46.04 | 1:32.72 | |||||
9 | Julie Storgaard | 1996 | Dgi Nordjylland | 44.98 | 1:33.09 | |||||
10 | Celine Drivholm | 1996 | Dgi Nordjylland | 44.76 | 1:34.61 | |||||
11 | Emma Ask Tossell | 1996 | Dgi Fyn | 45.24 | 1:36.60 | |||||
12 | Signe Hylleberg | 1996 | DGI Roskilde Amt | 45.40 | 1:38.75 | |||||
13 | Nicole R Ghasemi | 1996 | Dgi Sønderjylland | 46.80 | 1:39.12 | |||||
14 | Liv Strømkjær | 1996 | Dgi Fyn | 46.18 | 1:39.40 | |||||
15 | Janni Andreasen | 1997 | Dgi Nordjylland | 48.55 | 1:39.72 | |||||
16 | Anne Agger Nielsen | 1997 | Dgi Nordjylland | 49.25 | 1:40.87 | |||||
17 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Dgi Midtjylland | 46.12 | 1:41.97 | |||||
18 | Camilla Kingo | 1996 | Dgi Fyn | 51.25 | 1:42.87 | |||||
19 | Siw Lykke | 1996 | Dgi Sydvest | 46.72 | 1:43.01 | |||||
20 | Lonnie Meineche | 1996 | Dgi Midtjylland | 50.83 | 1:43.24 | |||||
21 | Randi Strunge | 1996 | Dgi Midtjylland | 50.69 | 1:43.68 | |||||
22 | Nicoline Rundstrøm | 1996 | Dgi Sydvest | 47.81 | 1:44.22 | |||||
23 | Emma Sørensen | 1997 | Dgi Midtjylland | 49.35 | 1:45.68 | |||||
24 | Juliane Sørensen | 1996 | Dgi Sydvest | 52.63 | 1:45.87 | |||||
25 | Rikke Juulsgaard | 1996 | Dgi Midtjylland | 49.25 | 1:47.44 | |||||
26 | Stine Maul Sørensen | 1997 | Dgi Østjylland | 1:00.36 | 2:05.37 | |||||
27 | Lisa Brayd | 1997 | Dgi Midtjylland | 1:03.99 | 2:11.70 | |||||
28 | Katrine Christensen | 1996 | Dgi Sydvest | 1:03.69 | 2:20.91 | |||||
- | Sofie Withøft | 1997 | Dgi Vestsjælland | DSQ | 1 hånd i vend v. 75m | |||||
- | Cathrine Dahlgaard | 1996 | Dgi Sydvest | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 46 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 02 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 08:34 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 46, 100m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Drenge gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Dgi Sydvest | 40.84 | 1:31.98 | |||||
2 | Oliver H Andersen | 1999 | Dgi Vestsjælland | 47.31 | 1:38.45 | |||||
3 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Dgi Sydvest | 48.15 | 1:43.91 | |||||
4 | Mathias Fiil | 1998 | Dgi Østjylland | 51.16 | 1:49.73 | |||||
Løb 46, 100m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Drenge gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Yde | 1996 | Dgi Nordjylland | 38.10 | 1:22.60 | |||||
2 | Aske Colding Ekman | 1996 | DGI Storkøbenhavn | 39.09 | 1:24.99 | |||||
3 | Emil S. Christoffersen | 1996 | Dgi Storstrømmen | 40.65 | 1:27.98 | |||||
4 | Malte Ruben Kjær | 1996 | Dgi Sydvest | 42.39 | 1:28.21 | |||||
5 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 40.88 | 1:30.68 | |||||
6 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Dgi Fyn | 44.30 | 1:31.51 | |||||
7 | Kasper Nielsen | 1996 | Dgi Sydvest | 43.35 | 1:31.87 | |||||
8 | Alexander Wildenschild | 1997 | Dgi Sydvest | 43.20 | 1:32.62 | |||||
9 | Peter Højberg | 1996 | Dgi Nordjylland | 44.38 | 1:33.08 | |||||
10 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Dgi Storstrømmen | 44.38 | 1:34.33 | |||||
11 | Nicolaj Nielsen | 1996 | Dgi Fyn | 44.89 | 1:35.54 | |||||
12 | Jonas Wolff | 1996 | Dgi Sydvest | 46.01 | 1:36.05 | |||||
13 | Rasmus William Kuus | 1996 | Dgi Sønderjylland | 47.27 | 1:37.29 | |||||
14 | Jens Glahn | 1996 | Dgi Vestsjælland | 45.29 | 1:37.31 | |||||
15 | Happy Kuddi | 1996 | Dgi Sydvest | 42.92 | 1:37.35 | |||||
16 | Jakob Brinkmann | 1996 | Dgi Sydvest | 47.77 | 1:38.90 | |||||
17 | Mikkel Strand | 1997 | Dgi Østjylland | 47.47 | 1:38.98 | |||||
18 | Lukas Eriksen | 1997 | Dgi Midtjylland | 46.93 | 1:39.42 | |||||
19 | Philip Færch | 1996 | Dgi Østjylland | 47.69 | 1:42.34 | |||||
20 | Casper Sandager Hansen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 49.68 | 1:43.60 | |||||
21 | Anders Villits | 1996 | Dgi Vestsjælland | 49.99 | 1:43.73 | |||||
22 | Mathias Katz Sørensen | 1997 | Dgi Vestsjælland | 48.39 | 1:44.04 | |||||
23 | Alexander R. Schleimann | 1996 | Dgi Fyn | 48.87 | 1:47.12 | |||||
24 | Daniel Matthiesen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 53.32 | 1:47.72 | |||||
25 | Ingo Eriksen | 1996 | Dgi Østjylland | 48.93 | 1:48.43 | |||||
26 | Lukas Haxholm | 1997 | Dgi Midtjylland | 52.01 | 1:49.47 | |||||
27 | Daniel Laustsen | 1997 | Dgi Nordjylland | 51.78 | 1:49.77 | |||||
28 | Thomas Milner Mortensen | 1997 | Dgi Vestsjælland | 55.85 | 2:03.72 | |||||
- | Jonas Rasmussen | 1997 | Dgi Østjylland | DSQ | en hånd i vend v.75m | |||||
- | Magnus Johansen | 1996 | Dgi Storstrømmen | DSQ | en hånd i vend v.75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 47 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 02 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 09:02 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 47, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Piger gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilia Staugaard | 1994 | Dgi Sønderjylland | 37.15 | 1:17.43 | 2:07.36 | 2:41.80 | |||
2 | Sidsel Nissen | 1994 | Dgi Nordjylland | 37.38 | 1:19.82 | 2:09.10 | 2:47.01 | |||
3 | Luna Demmers | 1994 | Dgi Nordjylland | 36.60 | 1:18.44 | 2:08.19 | 2:48.03 | |||
4 | Amalie Sundstrup | 1994 | Dgi Sønderjylland | 39.32 | 1:22.84 | 2:16.21 | 2:53.97 | |||
5 | Ann Østgergaard Nielsen | 1994 | Dgi Nordjylland | 38.54 | 1:24.46 | 2:15.63 | 2:55.56 | |||
6 | Isabella Pedersen | 1994 | Dgi Fyn | 39.72 | 1:21.78 | 2:16.98 | 2:56.06 | |||
7 | Louise Houmann Larsen | 1995 | Dgi Storstrømmen | 42.84 | 1:29.48 | 2:20.82 | 3:03.14 | |||
8 | Louise Uglebjerg | 1994 | Dgi Vestsjælland | 42.40 | 1:31.98 | 2:23.69 | 3:05.64 | |||
9 | Pernille Pedersen | 1994 | Dgi Østjylland | 43.59 | 1:32.57 | 2:26.20 | 3:07.61 | |||
10 | Anne-Mette Jensen | 1995 | Dgi Sydvest | 49.12 | 1:36.43 | 2:25.67 | 3:08.26 | |||
11 | Nathja Larsen | 1995 | DGI Storkøbenhavn | 42.19 | 1:30.05 | 2:28.06 | 3:09.24 | |||
12 | Lianne Bilderbeek | 1995 | Dgi Sønderjylland | 44.72 | 1:33.62 | 2:27.40 | 3:11.39 | |||
13 | Sophie Pagh | 1995 | Dgi Sydvest | 39.34 | 1:32.03 | 2:28.10 | 3:11.40 | |||
14 | Julie Troldtoft Holm | 1994 | Dgi Sønderjylland | 42.19 | 1:33.45 | 2:29.04 | 3:11.84 | |||
15 | Lise Meng | 1994 | Dgi Fyn | 45.55 | 1:34.38 | 2:27.99 | 3:12.14 | |||
16 | Laura Methmann Tarpgaard | 1994 | Dgi Sønderjylland | 43.93 | 1:30.43 | 2:28.27 | 3:13.04 | |||
17 | Stine Damgaard | 1995 | Dgi Vestsjælland | 44.85 | 1:39.12 | 2:31.81 | 3:14.86 | |||
18 | Farima Dalaei | 1994 | Dgi Fyn | 40.52 | 1:34.84 | 2:28.30 | 3:15.44 | |||
19 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | Dgi Vestsjælland | 43.95 | 1:36.17 | 2:32.22 | 3:15.64 | |||
20 | Maria Andreasen | 1994 | Dgi Nordjylland | 44.48 | 1:31.37 | 2:33.74 | 3:16.74 | |||
21 | Maya Dahlgaard | 1994 | Dgi Nordjylland | 43.93 | 1:35.47 | 2:32.69 | 3:17.27 | |||
22 | Maya Gjøtterup Dybbro | 1994 | Dgi Sønderjylland | 47.25 | 1:38.87 | 2:31.94 | 3:17.49 | |||
23 | Ida Danielsen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 49.42 | 1:37.83 | 2:35.63 | 3:18.31 | |||
24 | Emma Dam Mortensen | 1995 | Dgi Fyn | 41.80 | 1:36.88 | 2:35.97 | 3:21.19 | |||
25 | Stine Olsen | 1995 | Dgi Fyn | 45.25 | 1:37.78 | 2:41.51 | 3:23.02 | |||
26 | Sarah Hermansen | 1994 | Dgi Sydvest | 49.64 | 1:44.55 | 2:41.98 | 3:25.20 | |||
27 | Signe Dam Mortensen | 1995 | Dgi Fyn | 47.43 | 1:40.76 | 2:41.66 | 3:26.63 | |||
28 | Sofie Grønlund | 1995 | Dgi Sydvest | 46.53 | 1:43.05 | 2:38.41 | 3:26.92 | |||
29 | Cathrine Juhl | 1995 | Dgi Sydvest | 49.30 | 1:45.13 | 2:45.89 | 3:31.80 | |||
30 | Magdalena Galazka | 1995 | Dgi Sydvest | 45.48 | 1:37.49 | 2:42.46 | 3:33.78 | |||
31 | Emilie Rønn | 1994 | Dgi Østjylland | 49.07 | 1:50.29 | 3:07.03 | 4:05.69 | |||
- | Veronica Kann | 1994 | Dgi Storstrømmen | DNF | ||||||
- | Regitze Madsen | 1994 | Dgi Nordjylland | DSQ | svøm på mave v. 75m | |||||
- | Camilla Andersen | 1994 | Dgi Vestsjælland | DSQ | afslut ryg på mave | |||||
- | Anna Deuleuran | 1995 | Dgi Storstrømmen | DSQ | svøm på mave v. 75m | |||||
Løb 47, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Piger gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Møller | 1992 | Dgi Sønderjylland | 35.27 | 1:16.68 | 2:02.16 | 2:39.30 | |||
2 | Charlotte Jensen | 1992 | Dgi Sydvest | 35.64 | 1:17.52 | 2:03.77 | 2:41.25 | |||
3 | Jeanette Kjær | 1993 | Dgi Midtjylland | 35.82 | 1:17.41 | 2:10.59 | 2:47.50 | |||
4 | Nanna Phil | 1993 | Dgi Sydvest | 39.12 | 1:23.20 | 2:13.22 | 2:51.05 | |||
5 | Charlotte Metzsch | 1993 | Dgi Fyn | 42.39 | 1:27.25 | 2:18.41 | 2:56.49 | |||
6 | Cecilie Kudahl Meier | 1993 | Dgi Nordjylland | 40.93 | 1:24.74 | 2:16.49 | 2:57.20 | |||
7 | Camilla Rosenkjær Blach | 1992 | Dgi Nordjylland | 41.55 | 1:28.04 | 2:25.90 | 3:07.03 | |||
8 | Nanna Winther | 1992 | Dgi Sønderjylland | 42.93 | 1:29.34 | 2:25.68 | 3:08.49 | |||
9 | Line Højberg | 1993 | Dgi Nordjylland | 40.98 | 1:29.81 | 2:23.71 | 3:08.82 | |||
10 | Stine Hovmand Jensen | 1992 | Dgi Storstrømmen | 41.60 | 1:33.91 | 2:25.93 | 3:08.83 | |||
11 | Sine Jakobsen | 1992 | Dgi Nordjylland | 42.60 | 1:27.49 | 2:27.87 | 3:09.59 | |||
12 | Nathalie Jensen | 1993 | Dgi Sønderjylland | 45.17 | 1:36.93 | 2:28.94 | 3:13.13 | |||
13 | Simone Larsen | 1993 | Dgi Vestsjælland | 47.01 | 1:36.33 | 2:32.05 | 3:15.24 | |||
14 | Kamilla Svendsen | 1992 | Dgi Østjylland | 50.61 | 1:39.78 | 2:46.49 | 3:35.40 | |||
15 | Nanna Petersen | 1993 | Dgi Vestsjælland | 59.14 | 1:56.28 | 2:50.51 | 3:36.90 | |||
16 | Louise Johansen | 1993 | Dgi Fyn | 53.87 | 1:52.72 | 2:58.29 | 3:51.19 | |||
Løb 47, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 24 år |
Piger gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malene B. Schmidt | 1991 | Dgi Sønderjylland | 36.96 | 1:18.77 | 2:06.61 | 2:43.69 | |||
2 | Louise Christensen | 1991 | Dgi Storstrømmen | 35.93 | 1:19.89 | 2:07.43 | 2:44.48 | |||
3 | Tenna Olin | 1991 | Dgi Vestsjælland | 36.59 | 1:20.41 | 2:10.88 | 2:48.01 | |||
4 | Henriette Lai Nielsen | 1990 | Dgi Fyn | 39.45 | 1:24.69 | 2:13.62 | 2:55.11 | |||
5 | Vicki Holten Hansen | 1989 | Dgi Nordjylland | 38.17 | 1:22.69 | 2:15.15 | 2:57.05 | |||
6 | Charlotte Elgaard | 1991 | Dgi Østjylland | 38.53 | 1:24.87 | 2:16.22 | 2:58.49 | |||
7 | Nadja Joy Tønnesen | 1987 | Dgi Storstrømmen | 47.53 | 1:41.29 | 2:41.58 | 3:27.54 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 48 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 02 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 09:41 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 48, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Drenge gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Vang | 1994 | Dgi Storstrømmen | 35.20 | 1:15.83 | 2:03.12 | 2:38.58 | |||
2 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Dgi Midtjylland | 36.01 | 1:16.47 | 2:04.04 | 2:41.24 | |||
3 | Joakim Jakobsen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 35.80 | 1:19.84 | 2:04.37 | 2:43.87 | |||
4 | Søren Bak Larsen | 1994 | Dgi Nordjylland | 38.25 | 1:18.30 | 2:08.25 | 2:45.31 | |||
5 | Jacob Mikkelsen | 1994 | Dgi Nordjylland | 38.53 | 1:22.38 | 2:15.07 | 2:50.71 | |||
6 | Kristian Jensen | 1994 | Dgi Storstrømmen | 39.31 | 1:28.53 | 2:14.14 | 2:52.76 | |||
7 | Emil Pedersen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 36.56 | 1:23.40 | 2:14.74 | 2:52.94 | |||
8 | Thomas K. Johansen | 1995 | Dgi Nordjylland | 38.21 | 1:20.36 | 2:12.47 | 2:52.98 | |||
9 | Malthe Emil Hansen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 35.54 | 1:19.39 | 2:11.99 | 2:53.19 | |||
10 | Jesse Lea | 1994 | Dgi Storstrømmen | 38.29 | 1:25.21 | 2:15.15 | 2:56.94 | |||
11 | Kristoffer Tilsted | 1994 | Dgi Fyn | 38.72 | 1:27.40 | 2:24.37 | 3:09.75 | |||
12 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | Dgi Nordjylland | 45.96 | 1:38.07 | 2:29.76 | 3:10.71 | |||
13 | Florian Fries | 1995 | Dgi Sønderjylland | 41.85 | 1:32.04 | 2:32.80 | 3:13.15 | |||
14 | Alexander Gejl | 1994 | Dgi Sydvest | 45.02 | 1:39.43 | 2:31.99 | 3:16.13 | |||
15 | Jemery Jensen | 1994 | Dgi Østjylland | 46.02 | 1:37.70 | 2:32.45 | 3:20.11 | |||
16 | Peter Knoblauch | 1995 | Dgi Fyn | 48.04 | 1:37.05 | 2:35.55 | 3:20.58 | |||
17 | Alexander Frederiksen | 1994 | Dgi Midtjylland | 47.76 | 1:37.28 | 2:35.14 | 3:23.82 | |||
18 | Rune Søndergaard | 1995 | Dgi Fyn | 47.84 | 1:44.56 | 2:48.22 | 3:36.16 | |||
19 | Troels Strøm | 1994 | Dgi Sønderjylland | 46.86 | 1:46.27 | 2:55.25 | 3:45.01 | |||
20 | Niels Mortensen | 1995 | Dgi Østjylland | 45.50 | 1:41.54 | 2:55.70 | 3:45.78 | |||
21 | Michael Olsen | 1994 | DGI Roskilde Amt | 58.78 | 1:53.67 | 3:05.12 | 3:58.35 | |||
22 | Vishnu Kumaran | 1995 | Dgi Midtjylland | 1:02.99 | 2:10.16 | 3:31.16 | 4:38.81 | |||
- | Nikolaj Bruun | 1994 | Dgi Sønderjylland | DSQ | brysttag i fly | |||||
- | Martin Eghøj | 1994 | Dgi Fyn | DSQ | crawlben i udsvøm125 | |||||
- | Philip Harmuth | 1994 | Dgi Sønderjylland | DSQ | lang glid i ryg v75m | |||||
Løb 48, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Drenge gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karsten Høglund | 1993 | Dgi Nordjylland | 32.19 | 1:13.08 | 1:57.66 | 2:32.98 | |||
2 | Alexander Riis | 1993 | Dgi Fyn | 32.36 | 1:11.57 | 1:58.55 | 2:34.10 | |||
3 | Frederik Nielsen | 1992 | Dgi Sønderjylland | 31.66 | 1:12.56 | 2:00.78 | 2:36.18 | |||
4 | Stig Sande Kjær | 1992 | Dgi Sydvest | 33.78 | 1:15.04 | 2:02.00 | 2:40.30 | |||
5 | Mathias Nordberg | 1992 | Dgi Nordjylland | 36.28 | 1:20.65 | 2:04.89 | 2:40.95 | |||
6 | Laurits Nielsen | 1993 | Dgi Fyn | 34.89 | 1:15.21 | 2:03.64 | 2:41.74 | |||
7 | Mikael Olsen | 1992 | Dgi Fyn | 36.79 | 1:22.56 | 2:06.62 | 2:44.99 | |||
8 | Kasper Smit | 1993 | Dgi Sydøstjylland | 36.55 | 1:20.82 | 2:12.07 | 2:52.17 | |||
9 | Mikkel Elbo | 1992 | Dgi Storstrømmen | 36.63 | 1:23.19 | 2:16.83 | 2:55.38 | |||
10 | Anders Helbo | 1992 | Dgi Sydvest | 35.96 | 1:19.57 | 2:13.39 | 2:55.39 | |||
11 | Martin Jakobsen | 1992 | Dgi Midtjylland | 36.22 | 1:20.47 | 2:18.01 | 2:56.06 | |||
12 | Morten Rask Jensen | 1993 | Dgi Nordjylland | 38.25 | 1:24.69 | 2:18.67 | 2:58.75 | |||
13 | Christian Andersen | 1993 | Dgi Storstrømmen | 39.30 | 1:28.08 | 2:18.68 | 3:00.35 | |||
14 | Mikkel Borup | 1992 | Dgi Vestsjælland | 44.39 | 1:31.21 | 2:21.46 | 3:02.57 | |||
15 | Jonas Østerby Knudsen | 1993 | Dgi Storstrømmen | 38.36 | 1:28.25 | 2:19.61 | 3:02.88 | |||
16 | Rasmus Kjærsgaard | 1993 | Dgi Nordjylland | 39.90 | 1:27.37 | 2:23.11 | 3:03.36 | |||
17 | Jacob Nedergaard | 1993 | Dgi Nordjylland | 39.99 | 1:26.79 | 2:22.42 | 3:03.69 | |||
18 | Christian Andersen | 1993 | Dgi Fyn | 39.96 | 1:30.23 | 2:24.11 | 3:05.35 | |||
19 | Mathias Rahbek | 1992 | Dgi Nordjylland | 45.75 | 1:33.75 | 2:30.21 | 3:13.38 | |||
20 | Anders Andersen | 1993 | Dgi Østjylland | 40.82 | 1:29.85 | 2:29.37 | 3:14.54 | |||
21 | Emil Galazka | 1992 | Dgi Sydvest | 42.75 | 1:33.73 | 2:31.48 | 3:15.17 | |||
22 | Rasmus Larsen | 1992 | Dgi Fyn | 51.15 | 1:46.41 | 2:41.45 | 3:24.49 | |||
- | Mathias Als | 1993 | Dgi Sydøstjylland | DSQ | 2 armtag u vand 125m | |||||
- | Casper Fog Nissen | 1993 | Dgi Sønderjylland | DSQ | asymetrisk indslag | |||||
Løb 48, 200m Medley Herrer, Finaler 17 - 24 år |
Drenge gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Andersen | 1990 | Dgi Sønderjylland | 29.62 | 1:04.27 | 1:49.90 | 2:21.58 | |||
2 | Kasper Dyehauge | 1989 | Dgi Sydøstjylland | 29.81 | 1:07.97 | 1:51.28 | 2:25.68 | |||
3 | Mads Fogh | 1990 | Dgi Østjylland | 29.35 | 1:10.44 | 1:51.04 | 2:26.47 | |||
4 | Thøger Brinkmann Nielsen | 1990 | Dgi Nordjylland | 35.65 | 1:16.26 | 2:05.05 | 2:40.80 | |||
5 | Christian Lampe | 1989 | Dgi Østjylland | 32.72 | 1:13.72 | 2:02.47 | 2:42.30 | |||
6 | Loui Sørensen | 1990 | Dgi Sydøstjylland | 34.36 | 1:16.78 | 2:07.04 | 2:49.00 | |||
7 | Peter Østergaard | 1991 | Dgi Fyn | 36.01 | 1:19.96 | 2:11.24 | 2:49.33 | |||
8 | Jacob Stormly | 1990 | DGI Storkøbenhavn | 33.59 | 1:19.94 | 2:09.77 | 2:52.69 | |||
9 | Dennis Kjærsgaard | 1991 | Dgi Nordjylland | 36.01 | 1:19.75 | 2:19.80 | 3:00.10 | |||
10 | Casper Nedergaard | 1990 | Dgi Fyn | 39.05 | 1:23.57 | 2:21.81 | 3:02.23 | |||
11 | Michael Christensen | 1991 | Dgi Østjylland | 44.67 | 1:34.83 | 2:42.02 | 3:25.94 | |||
- | Mikkel H. Andersen | 1991 | Dgi Vestsjælland | DSQ | flybenspark i brystv | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 49 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 02 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 09:42 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 49, 200m Butterfly Damer, Finaler 17 - 24 år |
Piger gruppe 5 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Michelle Svane Halkjær | 1989 | Dgi Nordjylland | 37.81 | 1:20.86 | 2:04.09 | 2:49.52 | |||
2 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Dgi Sønderjylland | 37.66 | 1:22.07 | 2:08.52 | 2:54.77 | |||
3 | Rebecca Ilsøe | 1987 | Dgi Storstrømmen | 37.27 | 1:21.77 | 2:09.14 | 2:55.79 | |||
4 | Nadja Joy Tønnesen | 1987 | Dgi Storstrømmen | 49.60 | 1:51.57 | 2:55.23 | 3:58.10 | |||
- | Mette Freiberg | 1987 | Dgi Sydøstjylland | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 50 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 02 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 09:45 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 50, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 24 år |
Drenge gruppe 5 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Dgi Vestsjælland | 30.56 | 1:05.60 | 1:42.24 | 2:20.32 | |||
2 | Emil Benjamin Hansen | 1990 | Dgi Storstrømmen | 32.28 | 1:09.40 | 1:47.48 | 2:24.80 | |||
3 | Kris Wesselink | 1990 | Dgi Sønderjylland | 31.18 | 1:06.80 | 1:45.27 | 2:25.91 | |||
4 | Steven Holten Hansen | 1991 | Dgi Nordjylland | 34.30 | 1:13.41 | 1:54.15 | 2:37.09 | |||
5 | Morten Jessen | 1989 | Dgi Sydvest | 32.81 | 1:12.08 | 1:57.70 | 2:41.80 | |||
- | Kasper Dyehauge | 1989 | Dgi Sydøstjylland | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 52 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 02 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 52, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 25 - 31 år |
Drenge gruppe 1, 2, 3 og 4 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dgi Østjylland Mix | 1983 | Dgi Østjylland | 2:04.11 | ||||||
Per Sand | 1900 | 29.26 | 29.26 | |||||||
Anette Elgaard | 1983 | 36.00 | 1:05.26 | |||||||
Hossein Damreyhan | 1964 | 32.08 | 1:37.34 | |||||||
Kasper Laursen | 1983 | 26.77 | 2:04.11 | |||||||
2 | Dgi Fyn Herre Gr. 4 | 1977 | Dgi Fyn | 2:13.51 | ||||||
Brian Christensen | 1978 | 34.78 | 34.78 | |||||||
Carsten Christiansen | 1979 | 33.53 | 1:08.31 | |||||||
Michael Jørgensen | 1981 | 32.23 | 1:40.54 | |||||||
Thomas Spillemose | 1975 | 32.97 | 2:13.51 | |||||||
Løb 52, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 32 - 39 år |
Drenge gruppe 1, 2, 3 og 4 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vestsjælland | 1970 | Dgi Vestsjælland | 2:21.22 | ||||||
Arne Thomassen | 1970 | 29.38 | 29.38 | |||||||
Per Damgaard | 1967 | 42.14 | 1:11.52 | |||||||
Ulla Olin | 1963 | 30.53 | 1:42.05 | |||||||
Lars Hyldegaard | 1963 | 39.17 | 2:21.22 | |||||||
Løb 52, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 50 år og ældre |
Drenge gruppe 1, 2, 3 og 4 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Næstved Mix Gr 3 | 1958 | Dgi Storstrømmen | 2:28.24 | ||||||
Kenneth Svenstrup | 0 | 45.96 | 45.96 | |||||||
Karen Thorsø | 0 | 41.93 | 1:27.89 | |||||||
Thomas Vang | 0 | 31.37 | 1:59.26 | |||||||
Christian Petersen | 1971 | 28.98 | 2:28.24 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 53 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 02 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 53, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Piger gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hg Piger Gr 8 | 1996 | Dgi Storstrømmen | 2:24.33 | ||||||
Stine Flibo | 1997 | 37.24 | 37.24 | |||||||
Simone Nielsen | 1996 | 36.73 | 1:13.97 | |||||||
Mathilde Hallgren | 1997 | 39.02 | 1:52.99 | |||||||
Didde Karstensen | 1996 | 31.34 | 2:24.33 | |||||||
2 | Dgi Sønderjylland Gr8Pige | 1996 | Dgi Sønderjylland | 2:24.98 | ||||||
Nicole R Ghasemi | 1996 | 37.92 | 37.92 | |||||||
Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 35.34 | 1:13.26 | |||||||
Signe Ø Nielsen | 1996 | 36.87 | 1:50.13 | |||||||
Jannie Brink | 1996 | 34.85 | 2:24.98 | |||||||
3 | Nordjylland 1 Piger | 1997 | Dgi Nordjylland | 2:28.66 | ||||||
Katrine Kudahl Meier | 1996 | 36.94 | 36.94 | |||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 36.37 | 1:13.31 | |||||||
Janni Andreasen | 1997 | 39.06 | 1:52.37 | |||||||
Rebecca Sørensen | 1997 | 36.29 | 2:28.66 | |||||||
4 | Dgi Fyn Piger1 Gr. 8 | 1996 | Dgi Fyn | 2:28.67 | ||||||
Matilde Schrøder | 1996 | 33.67 | 33.67 | |||||||
Camilla Kingo | 1996 | 39.56 | 1:13.23 | |||||||
Liv Strømkjær | 1996 | 38.78 | 1:52.01 | |||||||
Christina Munch | 1996 | 36.66 | 2:28.67 | |||||||
5 | :-) Wes Piger Gr 8 | 1996 | Dgi Sydvest | 2:36.80 | ||||||
Jasmin Koefod Jacobsen | 1998 | 39.17 | 39.17 | |||||||
Katrine Larsen | 1997 | 36.40 | 1:15.57 | |||||||
Nanna Kristensen | 1996 | 36.24 | 1:51.81 | |||||||
Siw Lykke | 1996 | 44.99 | 2:36.80 | |||||||
6 | Vestsjælland Piger Gr.8 | 1996 | Dgi Vestsjælland | 2:47.19 | ||||||
Anne Uglehøj Andersen | 1996 | 38.44 | 38.44 | |||||||
Sille Andersen | 1998 | 49.54 | 1:27.98 | |||||||
Sofie Withøft | 1997 | 42.36 | 2:10.34 | |||||||
Natasja Larsen | 1996 | 36.85 | 2:47.19 | |||||||
7 | Dgi Midtjylland | 1996 | Dgi Midtjylland | 2:48.45 | ||||||
Rikke Juulsgaard | 1996 | 39.58 | 39.58 | |||||||
Randi Strunge | 1996 | 41.67 | 1:21.25 | |||||||
Lonnie Meineche | 1996 | 43.03 | 2:04.28 | |||||||
Johanne Kølbæk | 1996 | 44.17 | 2:48.45 | |||||||
8 | Dgi Fyn Piger2 Gr. 8 | 1996 | Dgi Fyn | 2:57.43 | ||||||
Michelle Scheers | 1996 | 40.84 | 40.84 | |||||||
Emma Ask Tossell | 1996 | 41.58 | 1:22.42 | |||||||
Anja Bruun Simonsen | 1996 | 43.74 | 2:06.16 | |||||||
Ida Lange | 1997 | 51.27 | 2:57.43 | |||||||
9 | Dgi Østjylland 1 | 1997 | Dgi Østjylland | 3:05.78 | ||||||
Kristina Luns Pedersen | 1997 | 44.20 | 44.20 | |||||||
Sofie Thomsen | 1996 | 43.21 | 1:27.41 | |||||||
Stine Maul Sørensen | 1997 | 51.71 | 2:19.12 | |||||||
Sarah Brejnholt | 1996 | 46.66 | 3:05.78 | |||||||
10 | Dgi Midtjylland | 1996 | Dgi Midtjylland | 3:28.65 | ||||||
Lisa Brayd | 1997 | 54.52 | 54.52 | |||||||
Camilla Riddersholm | 1997 | 48.55 | 1:43.07 | |||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 55.00 | 2:38.07 | |||||||
Nanna Pedersen | 1996 | 50.58 | 3:28.65 | |||||||
- | Nordjylland 2 Piger | 1997 | Dgi Nordjylland | DSQ | ej rørt ved vending | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 54 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 02 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 54, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 10 år og yngre |
Drenge gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vestsjælland Drenge Gr.9 | 1998 | Dgi Vestsjælland | 2:24.27 | ||||||
Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 42.34 | 42.34 | |||||||
Oskar Faye | 1999 | 43.41 | 1:25.75 | |||||||
Oliver H Andersen | 1999 | 37.54 | 2:03.29 | |||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 20.98 | 2:24.27 | |||||||
Løb 54, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 11 - 12 år |
Drenge gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | :-) Wes Gr. 8 | 1996 | Dgi Sydvest | 2:22.16 | ||||||
Malte Ruben Kjær | 1996 | 34.35 | 34.35 | |||||||
Mikkel R. Sørensen | 1996 | 34.86 | 1:09.21 | |||||||
Kasper Nielsen | 1996 | 37.18 | 1:46.39 | |||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 35.77 | 2:22.16 | |||||||
2 | Nordjylland 1 Drenge | 1997 | Dgi Nordjylland | 2:26.28 | ||||||
Magnus Yde | 1996 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Frederik Hansen | 1996 | 40.27 | 1:12.67 | |||||||
Peter Højberg | 1996 | 36.08 | 1:48.75 | |||||||
Celine Drivholm | 1996 | 37.53 | 2:26.28 | |||||||
3 | Dgi Fyn Drenge Gr. 8 | 1996 | Dgi Fyn | 2:28.31 | ||||||
Nicolaj Nielsen | 1996 | 38.34 | 38.34 | |||||||
Christian V. Rasmussen | 1996 | 35.77 | 1:14.11 | |||||||
Nicolaj Uhrenholdt | 1995 | 33.89 | 1:48.00 | |||||||
Alexander R. Schleimann | 1996 | 40.31 | 2:28.31 | |||||||
4 | Dgi Sønderjylland Gr8 Dre | 1996 | Dgi Sønderjylland | 2:28.97 | ||||||
Rasmus Christensen | 1996 | 35.57 | 35.57 | |||||||
Rasmus William Kuus | 1996 | 38.08 | 1:13.65 | |||||||
Simon Juhl Schmidt | 1997 | 38.96 | 1:52.61 | |||||||
Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 36.36 | 2:28.97 | |||||||
5 | Vestsjælland Drenge Gr. 8 | 1996 | Dgi Vestsjælland | 2:35.47 | ||||||
Mathias Katz Sørensen | 1997 | 41.24 | 41.24 | |||||||
Anders Villits | 1996 | 42.02 | 1:23.26 | |||||||
Jens Glahn | 1996 | 37.75 | 2:01.01 | |||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 34.46 | 2:35.47 | |||||||
6 | Dgi Midtjylland | 1997 | Dgi Midtjylland | 2:42.55 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 40.39 | 40.39 | |||||||
Lukas Haxholm | 1997 | 41.41 | 1:21.80 | |||||||
Lukas Eriksen | 1997 | 41.93 | 2:03.73 | |||||||
Mark Andersen | 1997 | 38.82 | 2:42.55 | |||||||
7 | Dgi Østjylland Mix 2 | 1997 | Dgi Østjylland | 2:43.04 | ||||||
Philip Færch | 1996 | 40.13 | 40.13 | |||||||
Jonas Rasmussen | 1997 | 45.34 | 1:25.47 | |||||||
Ingo Eriksen | 1996 | 40.43 | 2:05.90 | |||||||
Mikkel Strand | 1997 | 37.14 | 2:43.04 | |||||||
8 | Nordjylland 2 Drenge | 1997 | Dgi Nordjylland | 2:50.70 | ||||||
Signe Svendsen | 1996 | 40.53 | 40.53 | |||||||
Maja Jensen | 1997 | 39.68 | 1:20.21 | |||||||
Anne Agger Nielsen | 1997 | 40.20 | 2:00.41 | |||||||
Gustav Yde | 2000 | 50.29 | 2:50.70 | |||||||
9 | Talent Mix | 1996 | Dgi Sydvest | 2:52.43 | ||||||
Stefan Abildtrup | 1996 | 42.45 | 42.45 | |||||||
Teddi Rasmussen | 1996 | 44.35 | 1:26.80 | |||||||
Kamilla Abildsten | 1996 | 44.25 | 2:11.05 | |||||||
Simon Nørgård | 1997 | 41.38 | 2:52.43 | |||||||
10 | Næstved Drenge Gr 8 | 1996 | Dgi Storstrømmen | 2:53.85 | ||||||
Peter Vilstrup | 1997 | 41.93 | 41.93 | |||||||
Kasper Holst Hansen | 0 | 48.68 | 1:30.61 | |||||||
Asger Larsen | 1998 | 40.40 | 2:11.01 | |||||||
Jonas Leifelt | 1996 | 42.84 | 2:53.85 | |||||||
11 | Dgi Østjylland Mix 1 | 1997 | Dgi Østjylland | 3:10.26 | ||||||
Niklas Henriksen | 1997 | 45.53 | 45.53 | |||||||
Niels Pallesen | 1998 | 48.50 | 1:34.03 | |||||||
Pauline Møller Hansen | 1997 | 48.94 | 2:22.97 | |||||||
Katrine Rasmussen | 1997 | 47.29 | 3:10.26 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 55 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 02 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 55, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Piger gruppe 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjylland 1 Piger | 1995 | Dgi Nordjylland | 2:05.17 | ||||||
Ann Østgergaard Nielsen | 1994 | 31.91 | 31.91 | |||||||
Henriette M. Poulsen | 1994 | 30.22 | 1:02.13 | |||||||
Katrine Christiansen | 1994 | 32.11 | 1:34.24 | |||||||
Luna Demmers | 1994 | 30.93 | 2:05.17 | |||||||
2 | Hg Piger Gr 7-1 | 1994 | Dgi Storstrømmen | 2:05.93 | ||||||
Elisabeth Kann | 1994 | 30.59 | 30.59 | |||||||
Camilla Andersen | 1995 | 33.20 | 1:03.79 | |||||||
Anna Deuleuran | 1995 | 33.28 | 1:37.07 | |||||||
Veronica Kann | 1994 | 28.86 | 2:05.93 | |||||||
3 | Dgi Sønderjylland Gr7Pige | 1995 | Dgi Sønderjylland | 2:06.93 | ||||||
Amalie Sundstrup | 1994 | 31.11 | 31.11 | |||||||
Louise Harder | 1995 | 32.43 | 1:03.54 | |||||||
Mette Edslev-Christensen | 1994 | 33.75 | 1:37.29 | |||||||
Emilia Staugaard | 1994 | 29.64 | 2:06.93 | |||||||
4 | Dgi Fyn Piger1 Gr. 7 | 1994 | Dgi Fyn | 2:12.86 | ||||||
Isabella Pedersen | 1994 | 32.15 | 32.15 | |||||||
Stine Olsen | 1995 | 32.57 | 1:04.72 | |||||||
Nanett Brik | 1995 | 36.39 | 1:41.11 | |||||||
Sigrid Nielsen | 1994 | 31.75 | 2:12.86 | |||||||
5 | Dgi Østjylland 1 | 1995 | Dgi Østjylland | 2:16.54 | ||||||
Louise Hansen | 1994 | 33.26 | 33.26 | |||||||
Heidi Nissen | 1994 | 38.69 | 1:11.95 | |||||||
Ida Lampe | 1994 | 32.58 | 1:44.53 | |||||||
Nana Sandal | 1994 | 32.01 | 2:16.54 | |||||||
6 | Vestsjælland Piger Gr. 7 | 1994 | Dgi Vestsjælland | 2:17.03 | ||||||
Pia Nicolaisen | 1994 | 32.16 | 32.16 | |||||||
Louise Uglebjerg | 1994 | 34.79 | 1:06.95 | |||||||
Stine Damgaard | 1995 | 36.19 | 1:43.14 | |||||||
Mette Nygaard Hansen | 1994 | 33.89 | 2:17.03 | |||||||
7 | Grindsted Piger Grp 7 | 1994 | Dgi Sydvest | 2:18.49 | ||||||
Mette Rasmussen | 1994 | 31.80 | 31.80 | |||||||
Sofie Grønlund | 1995 | 35.85 | 1:07.65 | |||||||
Nadja Christiansen | 1995 | 36.31 | 1:43.96 | |||||||
Sophie Pagh | 1995 | 34.53 | 2:18.49 | |||||||
8 | Dgi Fyn Piger2 Gr. 7 | 1994 | Dgi Fyn | 2:22.37 | ||||||
Signe Dam Mortensen | 1995 | 33.94 | 33.94 | |||||||
Lise Meng | 1994 | 35.55 | 1:09.49 | |||||||
Farima Dalaei | 1994 | 38.49 | 1:47.98 | |||||||
Stine Kiss | 1994 | 34.39 | 2:22.37 | |||||||
9 | Nordjylland 2 Piger | 1995 | Dgi Nordjylland | 2:29.24 | ||||||
Lucca Elisa Pedersen | 1995 | 41.42 | 41.42 | |||||||
Isabella K. Sørensen | 1994 | 33.63 | 1:15.05 | |||||||
Sofie B. Hansen | 1994 | 34.73 | 1:49.78 | |||||||
Sofie Skovfoged | 1994 | 39.46 | 2:29.24 | |||||||
10 | Vejens Piger 1 | 1995 | Dgi Sydvest | 2:30.00 | ||||||
Sarah Hermansen | 1994 | 35.94 | 35.94 | |||||||
Emilie Pedersen | 1995 | 35.42 | 1:11.36 | |||||||
Anne Tærsbøl Feddersen | 1994 | 43.22 | 1:54.58 | |||||||
Anne-Mette Jensen | 1995 | 35.42 | 2:30.00 | |||||||
11 | Storkøbenhavn Piger | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 2:39.22 | ||||||
Nathja Larsen | 1995 | 33.94 | 33.94 | |||||||
Liv Beudeker | 1995 | 41.30 | 1:15.24 | |||||||
Hanna Steenberg | 1994 | 48.08 | 2:03.32 | |||||||
Ida Danielsen | 1994 | 35.90 | 2:39.22 | |||||||
12 | Dgi Midtjylland | 1995 | Dgi Midtjylland | 2:40.19 | ||||||
Camilla Svane | 1995 | 42.22 | 42.22 | |||||||
Louise Sander | 1995 | 39.68 | 1:21.90 | |||||||
Nanna Fallesen | 1995 | 39.95 | 2:01.85 | |||||||
Katrine Albæk | 1995 | 38.34 | 2:40.19 | |||||||
13 | Dgi Østjylland 2 | 1995 | Dgi Østjylland | 2:44.34 | ||||||
Anna Fitros | 1995 | 39.88 | 39.88 | |||||||
Emilie Rønn | 1994 | 41.56 | 1:21.44 | |||||||
Krestine Larsen | 1994 | 46.21 | 2:07.65 | |||||||
Amalie Thomsen | 1994 | 36.69 | 2:44.34 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 56 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 02 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 56, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 13 - 14 år |
Drenge gruppe 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjylland 1 Drenge | 1995 | Dgi Nordjylland | 2:02.71 | ||||||
Rasmus Provstgaard | 1994 | 30.53 | 30.53 | |||||||
Søren Bak Larsen | 1994 | 28.95 | 59.48 | |||||||
Patrick Bislev | 1994 | 31.10 | 1:30.58 | |||||||
Jonas Tinggaard | 1994 | 32.13 | 2:02.71 | |||||||
2 | Dgi Midtjylland | 1995 | Dgi Midtjylland | 2:05.69 | ||||||
Mathias Pedersen | 1995 | 30.93 | 30.93 | |||||||
Nicklas B. Nielsen | 1995 | 29.12 | 1:00.05 | |||||||
Jannick Maesen | 1995 | 34.22 | 1:34.27 | |||||||
Mikkel Hvoelgaard | 1995 | 31.42 | 2:05.69 | |||||||
3 | Dgi Sønderjylland Gr7 Dre | 1994 | Dgi Sønderjylland | 2:07.09 | ||||||
Daniel Shulman | 1995 | 31.11 | 31.11 | |||||||
Thor Bundesen | 1994 | 33.77 | 1:04.88 | |||||||
Philip Harmuth | 1994 | 29.47 | 1:34.35 | |||||||
Florian Fries | 1995 | 32.74 | 2:07.09 | |||||||
4 | Nordjylland 2 Drenge | 1995 | Dgi Nordjylland | 2:12.48 | ||||||
Thomas K. Johansen | 1995 | 32.05 | 32.05 | |||||||
Alexander S. Halkjær | 1994 | 34.49 | 1:06.54 | |||||||
Jonas Knøsgaard | 1994 | 32.30 | 1:38.84 | |||||||
Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 33.64 | 2:12.48 | |||||||
5 | Storkøbenhavn Drenge | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 2:13.13 | ||||||
Malthe Emil Hansen | 1994 | 30.45 | 30.45 | |||||||
Viktor Haurholm | 1995 | 42.25 | 1:12.70 | |||||||
Joakim Jakobsen | 1994 | 30.99 | 1:43.69 | |||||||
Emil Pedersen | 1994 | 29.44 | 2:13.13 | |||||||
6 | Næstved Drenge 1Gr 7 | 1994 | Dgi Storstrømmen | 2:16.37 | ||||||
Emil S. Christoffersen | 1996 | 36.08 | 36.08 | |||||||
Christoffer Jensen | 1995 | 37.40 | 1:13.48 | |||||||
Kristian Jensen | 1994 | 33.34 | 1:46.82 | |||||||
Oliver Vang | 1994 | 29.55 | 2:16.37 | |||||||
7 | Dgi Fyn Drenge1 Gr. 7 | 1994 | Dgi Fyn | 2:16.58 | ||||||
Peter Knoblauch | 1995 | 35.92 | 35.92 | |||||||
Rasmus Jarlby | 1995 | 33.66 | 1:09.58 | |||||||
Nicolai Broner Jensen | 1994 | 33.81 | 1:43.39 | |||||||
Kristoffer Tilsted | 1994 | 33.19 | 2:16.58 | |||||||
8 | Vestsjælland Drenge Gr. 7 | 1994 | Dgi Vestsjælland | 2:18.48 | ||||||
Nikolaj Holm | 1994 | 32.83 | 32.83 | |||||||
Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 36.99 | 1:09.82 | |||||||
Camilla Andersen | 1994 | 33.86 | 1:43.68 | |||||||
Andreas Petersen | 1994 | 34.80 | 2:18.48 | |||||||
9 | Dgi Østjylland Mix 2 | 1995 | Dgi Østjylland | 2:21.84 | ||||||
Jemery Jensen | 1994 | 33.92 | 33.92 | |||||||
Tobias Bjerg | 1994 | 33.98 | 1:07.90 | |||||||
Niels Mortensen | 1995 | 39.69 | 1:47.59 | |||||||
Lauge Kirkegaard | 1994 | 34.25 | 2:21.84 | |||||||
10 | Dgi Fyn Drenge2 Gr. 7 | 1994 | Dgi Fyn | 2:25.63 | ||||||
Rune Søndergaard | 1995 | 37.91 | 37.91 | |||||||
Christian Vedel | 1994 | 36.05 | 1:13.96 | |||||||
Andreas Juul Kjær | 1995 | 35.01 | 1:48.97 | |||||||
Sebastian Alberdi Eriksen | 1994 | 36.66 | 2:25.63 | |||||||
11 | Vejens Drenge 1 | 1995 | Dgi Sydvest | 2:28.63 | ||||||
Alexander Wildenschild | 1997 | 38.79 | 38.79 | |||||||
Anders Kjær Pedersen | 1995 | 34.65 | 1:13.44 | |||||||
Jonas Wolff | 1996 | 37.45 | 1:50.89 | |||||||
Michael Andersen | 1995 | 37.74 | 2:28.63 | |||||||
12 | Dgi Midtjylland | 1995 | Dgi Midtjylland | 2:33.60 | ||||||
Tobias Skov | 1995 | 37.16 | 37.16 | |||||||
Klaus Sand Cristensen | 1995 | 35.55 | 1:12.71 | |||||||
Alexander Frederiksen | 1994 | 38.93 | 1:51.64 | |||||||
Vishnu Kumaran | 1995 | 41.96 | 2:33.60 | |||||||
13 | Fanget I Hvidt Læder | 1994 | Dgi Sydvest | 2:34.71 | ||||||
Alexander Gejl | 1994 | 35.84 | 35.84 | |||||||
Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 40.32 | 1:16.16 | |||||||
Magdalena Galazka | 1995 | 39.56 | 1:55.72 | |||||||
Nanna Bak Jepsen | 1995 | 38.99 | 2:34.71 | |||||||
14 | Dgi Østjylland Mix 1 | 1995 | Dgi Østjylland | 2:42.05 | ||||||
Nicolai Laursen | 1995 | 43.11 | 43.11 | |||||||
Asger Kristensen | 1994 | 40.25 | 1:23.36 | |||||||
Jesper Bojesen | 1995 | 41.61 | 2:04.97 | |||||||
Kristian Ranghøj | 1995 | 37.08 | 2:42.05 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 57 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 02 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 57, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Piger gruppe 5 og 6 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Vestsjælland Piger Gr.6 | 1992 | Dgi Vestsjælland | 4:33.69 | ||||||
Ditte Damgaard | 1993 | 31.07 | 1:05.24 | 1:05.24 | ||||||
Stine Eriksen | 1993 | 32.24 | 1:06.83 | 2:12.07 | ||||||
Stinna Pedersen | 1993 | 33.65 | 1:11.72 | 3:23.79 | ||||||
Pernille Dahl | 1992 | 32.91 | 1:09.90 | 4:33.69 | ||||||
2 | Dgi Sønderjylland Gr6Pige | 1992 | Dgi Sønderjylland | 4:35.39 | ||||||
Louise Møller | 1992 | 30.99 | 1:05.07 | 1:05.07 | ||||||
Louise Lundin | 1992 | 34.02 | 1:11.07 | 2:16.14 | ||||||
Helle Ahrenkiel | 1993 | 34.45 | 1:12.32 | 3:28.46 | ||||||
Karina Christensen | 1993 | 31.45 | 1:06.93 | 4:35.39 | ||||||
3 | Dgi Fyn Piger2 Gr. 6 | 1992 | Dgi Fyn | 4:39.85 | ||||||
Charlotte Metzsch | 1993 | 34.23 | 1:11.87 | 1:11.87 | ||||||
Ann Kirstine D. Jensen | 1992 | 34.05 | 1:12.48 | 2:24.35 | ||||||
Celina Rohdin | 1993 | 32.39 | 1:10.89 | 3:35.24 | ||||||
Henriette Espensen | 1993 | 31.98 | 1:04.61 | 4:39.85 | ||||||
4 | Nordjylland 1 Piger | 1993 | Dgi Nordjylland | 4:42.39 | ||||||
Line Hansen | 1993 | 32.57 | 1:07.56 | 1:07.56 | ||||||
Charlotte Jensen | 1994 | 32.51 | 1:08.66 | 2:16.22 | ||||||
Sine Jakobsen | 1992 | 35.53 | 1:13.32 | 3:29.54 | ||||||
Cecilie Kudahl Meier | 1993 | 34.71 | 1:12.85 | 4:42.39 | ||||||
5 | Dgi Midtjylland | 1992 | Dgi Midtjylland | 4:43.18 | ||||||
Anne Sofie Lauritsen | 1992 | 33.31 | 1:09.97 | 1:09.97 | ||||||
Betül Ôzkaya | 1993 | 32.69 | 1:11.40 | 2:21.37 | ||||||
Anne Bundgaard | 1993 | 35.38 | 1:13.20 | 3:34.57 | ||||||
Ninna Myllerup | 1992 | 32.68 | 1:08.61 | 4:43.18 | ||||||
6 | Dgi Østjylland 1 | 1993 | Dgi Østjylland | 4:55.59 | ||||||
Sophia Fitros | 1992 | 37.66 | 1:15.96 | 1:15.96 | ||||||
Lea Heick | 1993 | 35.96 | 1:15.10 | 2:31.06 | ||||||
Line Amann | 1993 | 33.97 | 1:10.06 | 3:41.12 | ||||||
Malene Kæmpe | 1992 | 36.25 | 1:14.47 | 4:55.59 | ||||||
7 | Nordjylland 2 Piger | 1993 | Dgi Nordjylland | 5:14.05 | ||||||
Kristina Pedersen | 1992 | 39.73 | 1:24.84 | 1:24.84 | ||||||
Camilla Rosenkjær Blach | 1992 | 37.52 | 1:18.73 | 2:43.57 | ||||||
Line Højberg | 1993 | 36.33 | 1:18.86 | 4:02.43 | ||||||
Astrid Glavind | 1992 | 32.29 | 1:11.62 | 5:14.05 | ||||||
8 | Dgi Østjylland 2 | 1993 | Dgi Østjylland | 5:25.88 | ||||||
Kamilla Svendsen | 1992 | 37.92 | 1:23.83 | 1:23.83 | ||||||
Pernille Pedersen | 1994 | 36.23 | 1:16.03 | 2:39.86 | ||||||
Janina Christensen | 1993 | 42.65 | 1:29.56 | 4:09.42 | ||||||
Christina Lund | 1993 | 37.29 | 1:16.46 | 5:25.88 | ||||||
9 | Sydøstjylland | 1993 | Dgi Sydøstjylland | 5:31.53 | ||||||
Stine Sletskov | 1993 | 38.42 | 1:20.79 | 1:20.79 | ||||||
Sofie Holde | 1992 | 38.17 | 1:20.71 | 2:41.50 | ||||||
Amalie K. Kaeseler | 1993 | 39.88 | 1:28.20 | 4:09.70 | ||||||
Cecilie Trier Brikner | 1993 | 39.18 | 1:21.83 | 5:31.53 | ||||||
10 | Dgi Fyn Piger1 Gr. 6 | 1992 | Dgi Fyn | 5:33.37 | ||||||
Mette Bindzus | 1993 | 35.74 | 1:13.27 | 1:13.27 | ||||||
Marie Jensen | 1993 | 35.68 | 1:14.55 | 2:27.82 | ||||||
Maiken Østergaard | 1993 | 46.85 | 1:41.01 | 4:08.83 | ||||||
Trine Appe | 1993 | 39.14 | 1:24.54 | 5:33.37 | ||||||
11 | Grindsted Piger Grp 6 | 1992 | Dgi Sydvest | 5:33.96 | ||||||
Christina Knudsen | 1993 | 38.93 | 1:24.34 | 1:24.34 | ||||||
Jannie Abildtrup | 1993 | 44.66 | 1:35.33 | 2:59.67 | ||||||
Jane Hansen | 1992 | 34.77 | 1:14.96 | 4:14.63 | ||||||
Malou Kortegaard Pedersen | 1993 | 36.27 | 1:19.33 | 5:33.96 | ||||||
Løb 57, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 24 år |
Piger gruppe 5 og 6 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Næstved Damer Gr 5 | 1987 | Dgi Storstrømmen | 4:26.11 | ||||||
Mette Jørgensen | 1991 | 32.96 | 1:08.96 | 1:08.96 | ||||||
Rebecca Ilsøe | 1987 | 31.06 | 1:06.45 | 2:15.41 | ||||||
Louise Christensen | 1991 | 31.10 | 1:06.26 | 3:21.67 | ||||||
Kit Ballegaard | 1988 | 30.21 | 1:04.44 | 4:26.11 | ||||||
2 | Dgi Fyn Damer Gr. 5 | 1984 | Dgi Fyn | 4:38.80 | ||||||
Anna Birkbak | 1990 | 32.59 | 1:07.73 | 1:07.73 | ||||||
Henriette Lai Nielsen | 1990 | 27.59 | 1:12.08 | 2:19.81 | ||||||
Marie Yvonne Rasmussen | 1990 | 34.80 | 1:12.41 | 3:32.22 | ||||||
Stine Lander | 1988 | 31.99 | 1:06.58 | 4:38.80 | ||||||
3 | Dgi Sønderjylland Gr5 Pig | 1988 | Dgi Sønderjylland | 4:48.56 | ||||||
Malene B. Schmidt | 1991 | 31.63 | 1:06.26 | 1:06.26 | ||||||
Karoline Noer | 1991 | 36.71 | 1:15.66 | 2:21.92 | ||||||
Jannie Fogtmann | 1990 | 36.47 | 1:17.74 | 3:39.66 | ||||||
Henriette Ahrenkiel | 1991 | 32.49 | 1:08.90 | 4:48.56 | ||||||
4 | Grindsted Piger Grp 5 | 1991 | Dgi Sydvest | 5:05.31 | ||||||
Camilla Rasmussen | 1991 | 31.61 | 1:08.39 | 1:08.39 | ||||||
Mie Borg-Hansen | 1991 | 39.95 | 1:27.37 | 2:35.76 | ||||||
Louise Østergaard | 1991 | 37.03 | 1:15.69 | 3:51.45 | ||||||
Heidi Hollænder | 1991 | 33.97 | 1:13.86 | 5:05.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |
Resultat Løb 58 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 02 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 58, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler 15 - 16 år |
Drenge gruppe 5 og 6 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Dgi Sønderjylland Gr6 Dre | 1992 | Dgi Sønderjylland | 3:53.75 | ||||||
Mathias Skaaning | 1992 | 27.27 | 56.01 | 56.01 | ||||||
Casper Fog Nissen | 1993 | 29.02 | 1:01.08 | 1:57.09 | ||||||
Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 28.22 | 58.72 | 2:55.81 | ||||||
Christian Smidt Bonnesen | 1993 | 27.30 | 57.94 | 3:53.75 | ||||||
2 | Nordjylland 1 Drenge | 1993 | Dgi Nordjylland | 3:57.35 | ||||||
Emil Skovfoged | 1992 | 27.30 | 56.69 | 56.69 | ||||||
Søren Bak Larsen | 1994 | 28.45 | 1:01.32 | 1:58.01 | ||||||
Joachim Cuculiza | 1993 | 27.90 | 59.66 | 2:57.67 | ||||||
Karsten Høglund | 1993 | 28.00 | 59.68 | 3:57.35 | ||||||
3 | Vestsjælland Drenge Gr.6 | 1993 | Dgi Vestsjælland | 4:16.62 | ||||||
Mikkel Borup | 1992 | 29.83 | 1:05.03 | 1:05.03 | ||||||
Rune Kjærulf | 1993 | 31.11 | 1:05.19 | 2:10.22 | ||||||
Lasse Schalls Hansen | 1992 | 30.35 | 1:04.86 | 3:15.08 | ||||||
Jakob Vinsand | 1993 | 29.16 | 1:01.54 | 4:16.62 | ||||||
4 | Dgi Fyn Drenge1 Gr. 6 | 1992 | Dgi Fyn | 4:21.93 | ||||||
Mark Broner Jensen | 1992 | 30.27 | 1:04.73 | 1:04.73 | ||||||
Laurits Nielsen | 1993 | 33.52 | 1:08.92 | 2:13.65 | ||||||
Mikael Olsen | 1992 | 31.15 | 1:05.94 | 3:19.59 | ||||||
Alexander Riis | 1993 | 29.71 | 1:02.34 | 4:21.93 | ||||||
5 | Vejens Herrer | 1992 | Dgi Sydvest | 4:21.95 | ||||||
Nikolaj Køhli | 1993 | 31.08 | 1:06.03 | 1:06.03 | ||||||
Anders Helbo | 1992 | 32.49 | 1:09.44 | 2:15.47 | ||||||
Mathias Holm Hemmsen | 1993 | 29.97 | 1:05.07 | 3:20.54 | ||||||
Stig Sande Kjær | 1992 | 28.85 | 1:01.41 | 4:21.95 | ||||||
6 | Nordjylland 2 Drenge | 1993 | Dgi Nordjylland | 4:25.68 | ||||||
Henrik Olsen | 1992 | 31.26 | 1:05.75 | 1:05.75 | ||||||
Mathias D. Hansen | 1993 | 31.08 | 1:06.17 | 2:11.92 | ||||||
Morten Rask Jensen | 1993 | 33.50 | 1:10.89 | 3:22.81 | ||||||
Martin Holten Hansen | 1993 | 29.69 | 1:02.87 | 4:25.68 | ||||||
7 | Hg Drenge Gr 6 | 1992 | Dgi Storstrømmen | 4:31.65 | ||||||
Mathias Bryde Larsen | 1992 | 28.91 | 1:03.15 | 1:03.15 | ||||||
Jacob Ravn | 1994 | 32.63 | 1:09.57 | 2:12.72 | ||||||
Christian Thomasen | 1994 | 34.03 | 1:11.41 | 3:24.13 | ||||||
Niels Wulff Vissing | 1992 | 31.80 | 1:07.52 | 4:31.65 | ||||||
8 | Dgi Østjylland Mix 2 | 1993 | Dgi Østjylland | 4:32.53 | ||||||
Mads Krabsen | 1993 | 31.44 | 1:08.65 | 1:08.65 | ||||||
Thomas Skov | 1993 | 32.41 | 1:09.67 | 2:18.32 | ||||||
Emil Lund Kristensen | 1993 | 31.67 | 1:10.54 | 3:28.86 | ||||||
Tobias Würtz | 1992 | 29.82 | 1:03.67 | 4:32.53 | ||||||
9 | Dgi Fyn Drenge2 Gr. 6 | 1992 | Dgi Fyn | 4:34.75 | ||||||
Simon Smith | 1992 | 33.12 | 1:08.97 | 1:08.97 | ||||||
Jacob Larsen | 1992 | 31.57 | 1:05.59 | 2:14.56 | ||||||
Aleksander Skov Lassen | 1993 | 31.60 | 1:08.46 | 3:23.02 | ||||||
Emil K. Pedersen | 1992 | 33.14 | 1:11.73 | 4:34.75 | ||||||
10 | Sydøstjylland | 1993 | Dgi Sydøstjylland | 4:45.65 | ||||||
Rasmus Øster | 1993 | 34.70 | 1:15.73 | 1:15.73 | ||||||
Loui Sørensen | 1990 | 34.00 | 1:11.29 | 2:27.02 | ||||||
Christine Nøhr Pedersen | 1992 | 35.15 | 1:13.23 | 3:40.25 | ||||||
Mette Freiberg | 1987 | 29.69 | 1:05.40 | 4:45.65 | ||||||
11 | Varde Drenge | 1992 | Dgi Sydvest | 4:58.03 | ||||||
Sigurd Kehlet | 1993 | 31.06 | 1:04.67 | 1:04.67 | ||||||
Christian Dalgaard | 1993 | 36.91 | 1:22.20 | 2:26.87 | ||||||
Christian Larsen | 1995 | 39.03 | 1:21.33 | 3:48.20 | ||||||
Anders Larsen | 1993 | 32.12 | 1:09.83 | 4:58.03 | ||||||
12 | Dgi Østjylland Mix 1 | 1993 | Dgi Østjylland | 5:14.15 | ||||||
Jesper Stilling Julius | 1993 | 33.21 | 1:13.98 | 1:13.98 | ||||||
Louise Hansen | 1994 | 35.30 | 1:13.42 | 2:27.40 | ||||||
Christian Skouboe | 1993 | 40.59 | 1:30.48 | 3:57.88 | ||||||
Anders Andersen | 1993 | 34.46 | 1:16.27 | 5:14.15 | ||||||
- | Dgi Midtjylland | 1992 | Dgi Midtjylland | DSQ | kun to svømmer | |||||
0 | 30.90 | 1:06.89 | ||||||||
Løb 58, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler 17 - 24 år |
Drenge gruppe 5 og 6 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Dgi Sønderjylland Gr5 Dre | 1989 | Dgi Sønderjylland | 3:59.59 | ||||||
Mads Andersen | 1990 | 26.93 | 55.54 | 55.54 | ||||||
Inuk Iversen | 1991 | 30.27 | 1:04.40 | 1:59.94 | ||||||
Andreas Garder | 1991 | 28.88 | 1:02.61 | 3:02.55 | ||||||
Kris Wesselink | 1990 | 27.57 | 57.04 | 3:59.59 | ||||||
2 | Dgi Østjylland Mix 2 | 1991 | Dgi Østjylland | 4:00.89 | ||||||
Mads Fogh | 1990 | 27.99 | 58.84 | 58.84 | ||||||
Morten Sørensen | 1990 | 28.86 | 1:01.74 | 2:00.58 | ||||||
Rune Heick | 1993 | 30.11 | 1:02.53 | 3:03.11 | ||||||
Stefan Hjortshøj | 1988 | 27.72 | 57.78 | 4:00.89 | ||||||
3 | Nordjylland Drenge | 1991 | Dgi Nordjylland | 4:05.78 | ||||||
Axel Laursen | 1988 | 29.13 | 1:00.95 | 1:00.95 | ||||||
Steven Holten Hansen | 1991 | 29.73 | 1:01.60 | 2:02.55 | ||||||
Thøger Brinkmann Nielsen | 1990 | 31.28 | 1:04.15 | 3:06.70 | ||||||
Mads Nylander Jacobsen | 1988 | 27.37 | 59.08 | 4:05.78 | ||||||
4 | Grindsted Herre | 1990 | Dgi Sydvest | 4:21.29 | ||||||
Mads Lauridsen | 1993 | 29.03 | 1:02.90 | 1:02.90 | ||||||
Thomas Abildsten | 1990 | 32.56 | 1:09.39 | 2:12.29 | ||||||
Christian Rasmussen | 1993 | 32.08 | 1:07.46 | 3:19.75 | ||||||
Jeppe Larsen | 1986 | 28.46 | 1:01.54 | 4:21.29 | ||||||
5 | Storkøbenhavn Herre | 1984 | DGI Storkøbenhavn | 4:23.20 | ||||||
Jacob Stormly | 1990 | 30.04 | 1:02.60 | 1:02.60 | ||||||
Jonas Tarp Jørgensen | 1990 | 36.99 | 1:17.11 | 2:19.71 | ||||||
Karsten Frøstrup | 1984 | 29.59 | 1:05.26 | 3:24.97 | ||||||
Christoffer Rozenfelt | 1988 | 27.19 | 58.23 | 4:23.20 | ||||||
6 | Dgi Østjylland Mix 1 | 1991 | Dgi Østjylland | 4:28.06 | ||||||
Andreas Lauridsen | 1990 | 32.69 | 1:07.21 | 1:07.21 | ||||||
Christian Lampe | 1989 | 30.80 | 1:04.83 | 2:12.04 | ||||||
Charlotte Elgaard | 1991 | 33.19 | 1:12.07 | 3:24.11 | ||||||
Sebastian Riise | 1987 | 30.27 | 1:03.95 | 4:28.06 | ||||||
7 | Dgi Fyn Herre Gr. 5 | 1984 | Dgi Fyn | 4:51.44 | ||||||
Casper Nedergaard | 1990 | 31.82 | 1:07.88 | 1:07.88 | ||||||
Rasmus Larsen | 1992 | 37.94 | 1:19.14 | 2:27.02 | ||||||
Mads Prior | 1992 | 33.85 | 1:18.87 | 3:45.89 | ||||||
Peter Østergaard | 1991 | 31.57 | 1:05.55 | 4:51.44 | ||||||
8 | Sydøstjylland | 1990 | Dgi Sydøstjylland | 5:01.59 | ||||||
Steffen Bjerre | 1992 | 35.13 | 1:17.11 | 1:17.11 | ||||||
Mathias Als | 1993 | 28.38 | 1:17.21 | 2:34.32 | ||||||
Mathias Nyborg | 1993 | 34.87 | 1:15.05 | 3:49.37 | ||||||
Andreas Stokbro | 1993 | 34.66 | 1:12.22 | 5:01.59 | ||||||
- | Næstved Herre Gr 5 | 1988 | Dgi Storstrømmen | DSQ | generer bane1 | |||||
Sebastian Vang | 1991 | 27.35 | 58.05 | 58.05 | ||||||
Emil Benjamin Hansen | 1990 | 1:56.85 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |