Results for GSC Short Course
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | GSC short course | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stvne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangr | Gladsaxe Idrtsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 15 september 2012 |
Lb 10, 100m Frisvmning Herrer, Indledende 14 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerd | 31.23 | 1:04.51 | |||||
2 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svmme Klub | 31.31 | 1:05.29 | |||||
3 | Frederik O. Mller | 1999 | Gentofte Svmme Klub | 32.07 | 1:05.70 | |||||
4 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svmmeklub | 31.31 | 1:05.78 | |||||
5 | William Lehn-Schiler | 2000 | Gladsaxe Idrts Forening | 32.10 | 1:07.35 | |||||
6 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svmme Klub | 32.93 | 1:08.94 | |||||
7 | Mads Munk Srensen | 1999 | Hovedstadens Svmmeklub | 33.10 | 1:09.58 | |||||
8 | Mathias Holdrup | 1999 | Hovedstadens Svmmeklub | 34.17 | 1:10.34 | |||||
9 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Ldde | 34.95 | 1:12.09 | |||||
10 | Christian Mrkeberg | 1999 | Gladsaxe Idrts Forening | 34.97 | 1:12.37 | |||||
11 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idrts Forening | 34.89 | 1:12.74 | |||||
12 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerd | 34.65 | 1:12.77 | |||||
13 | William Garred | 1999 | Gentofte Svmme Klub | 35.86 | 1:14.23 | |||||
14 | Oscar Svane Hansen | 1999 | Gladsaxe Idrts Forening | 35.88 | 1:14.59 | |||||
15 | Jonathan Ungermand Bichel | 1999 | A6 | 35.28 | 1:15.34 | |||||
16 | August Terp Larsen | 1999 | Svmmeklubben MK 31 | 35.45 | 1:16.45 | |||||
17 | Gustav stlund | 2000 | Simklubben Ldde | 38.05 | 1:16.51 | |||||
18 | Marcus Sktt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svmmeklub | 37.22 | 1:17.90 | |||||
19 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svmmeklub | 37.06 | 1:17.95 | |||||
20 | Rasmus Krogh Lvschal | 2000 | Hovedstadens Svmmeklub | 37.13 | 1:17.98 | |||||
21 | Roar Andersen | 2001 | Svmmeklubben MK 31 | 39.58 | 1:22.32 | |||||
22 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idrts Forening | 39.58 | 1:24.12 | |||||
23 | Halfdan H. Mrch | 2000 | Svmmeklubben MK 31 | 41.31 | 1:25.05 | |||||
24 | Cme Basile Receveur | 2002 | Hovedstadens Svmmeklub | 42.00 | 1:26.66 | |||||
25 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idrts Forening | 43.87 | 1:31.36 | |||||
26 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idrts Forening | 43.88 | 1:31.81 | |||||
27 | Oskar Vrdal | 2001 | Gladsaxe Idrts Forening | 44.49 | 1:38.02 | |||||
28 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idrts Forening | 47.76 | 1:41.36 | |||||
29 | Victor Borns | 2002 | Gladsaxe Idrts Forening | 47.27 | 1:41.96 | |||||
30 | Carl Westphal | 2002 | Gladsaxe Idrts Forening | 47.48 | 1:44.51 | |||||
31 | Karl Kofoed Petersen | 2002 | Gladsaxe Idrts Forening | 51.58 | 1:50.47 | |||||
- | Daniel Brylov | 2000 | Svmmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | Hovedstadens Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Tristan Alanne | 2000 | Gladsaxe Idrts Forening | DSQ | tyvstart | |||||
Lb 10, 100m Frisvmning Herrer, Indledende 15 - 16 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svmmeklub | 28.65 | 59.84 | |||||
2 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idrts Forening | 29.61 | 1:02.00 | |||||
3 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | Gladsaxe Idrts Forening | 30.37 | 1:03.06 | |||||
4 | Gustav Nilsson Pedersen | 1997 | Gladsaxe Idrts Forening | 29.82 | 1:03.08 | |||||
5 | Kristoffer Neve | 1998 | A6 | 30.83 | 1:04.32 | |||||
6 | Vidar sly | 1997 | Simklubben Ldde | 30.72 | 1:05.06 | |||||
7 | Elias Mrtensson | 1997 | Simklubben Ldde | 32.97 | 1:07.23 | |||||
8 | Lukas Gunnarsson | 1998 | Simklubben Ldde | 32.52 | 1:08.42 | |||||
9 | Andreas Petersen | 1998 | Svmmeklubben MK 31 | 33.27 | 1:10.35 | |||||
Lb 10, 100m Frisvmning Herrer, Indledende 17 - 18 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Tobias Gjerlff | 1995 | A6 | 27.24 | 56.58 | |||||
2 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | A6 | 27.39 | 57.23 | |||||
3 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svmmeklub | 28.58 | 59.80 | |||||
4 | Daniel Lund Bkkegrd | 1996 | A6 | 28.56 | 59.96 | |||||
5 | Lasse Pittioni | 1995 | A6 | 30.55 | 1:00.63 | |||||
6 | Nikolai Skelsager | 1996 | A6 | 29.60 | 1:01.52 | |||||
7 | Morten Bak Hansen | 1995 | A6 | 34.25 | 1:09.34 | |||||
Lb 10, 100m Frisvmning Herrer, Indledende 19 - 62 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Thor Andersen | 1992 | Gladsaxe Idrts Forening | 28.40 | 1:00.98 | |||||
2 | Jonathan Weitling | 1993 | A6 | 34.10 | 1:08.98 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Gladsaxe Idrts Forening | Udskriftstidspunkt | 12:42 |