Resultat för GSC Short Course
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSC short course | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Gladsaxe Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.57 | 1:20.68 | 2:02.70 | 2:43.66 | |||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 40.63 | 1:23.45 | 2:07.07 | 2:49.64 | |||
3 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 43.42 | 1:29.87 | 2:17.25 | 3:03.03 | |||
4 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.66 | 1:51.16 | 2:47.14 | 3:44.00 | |||
5 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.86 | 1:55.11 | 2:52.96 | 3:49.37 | |||
6 | Sofie Bak Rasmussen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:04.06 | 2:12.68 | 3:24.80 | 4:32.71 | |||
- | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | svøm p mave v 100m | |||||
- | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | svøm p mave v 50m | |||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 38.16 | 1:17.98 | 1:57.91 | 2:35.08 | |||
2 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.16 | 1:18.43 | 1:59.81 | 2:40.70 | |||
3 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.70 | 1:20.07 | 2:02.34 | 2:44.65 | |||
4 | My Weitling | 2000 | A6 | 39.34 | 1:22.60 | 2:06.71 | 2:49.88 | |||
5 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 40.50 | 1:24.02 | 2:07.83 | 2:50.54 | |||
6 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 40.29 | 1:23.56 | 2:08.44 | 2:50.95 | |||
7 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 41.06 | 1:24.59 | 2:09.10 | 2:51.30 | |||
8 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 41.58 | 1:27.35 | 2:14.51 | 2:59.38 | |||
9 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.98 | 1:27.14 | 2:13.92 | 2:59.56 | |||
10 | Christine Greisen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.69 | 1:29.82 | 2:17.00 | 3:01.39 | |||
11 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.58 | 1:31.60 | 2:19.62 | 3:07.33 | |||
12 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 44.08 | 1:33.36 | 2:22.95 | 3:12.98 | |||
13 | Olivia Vidovic | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.18 | 3:17.31 | 3:17.31 | ||||
14 | Ida Laurberg Andersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.82 | 1:38.50 | 2:32.80 | 3:23.79 | |||
15 | Cathrine Rahbek | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.01 | 1:40.61 | 2:33.92 | 3:27.58 | |||
- | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DNF | ||||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 34.59 | 1:10.10 | 1:46.25 | 2:22.36 | |||
2 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 37.00 | 1:16.11 | 1:55.30 | 2:32.72 | |||
3 | Sarah Mariner | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 35.96 | 1:14.86 | 1:55.19 | 2:35.25 | |||
4 | Helena Marmetschke | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 39.40 | 1:23.38 | 2:09.52 | 2:53.41 | |||
5 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 41.89 | 1:25.64 | 2:09.85 | 2:53.90 | |||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Isabel Brylov | 1994 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.13 | 1:10.77 | 1:46.75 | 2:23.41 | |||
2 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | A6 | 35.99 | 1:13.19 | 1:51.73 | 2:30.10 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 12:14 |