Results for GSC Short Course
Below are all results from the competition shown by session.
Indledende
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSC short course | Udskriftsdato | 16 september 2012 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | Gladsaxe Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.19 | 1:06.16 | 1:50.54 | 2:21.84 | |||
2 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.25 | 1:10.75 | 1:51.04 | 2:26.39 | |||
3 | Albert Alexander John | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.76 | 1:14.46 | 2:01.39 | 2:36.26 | |||
4 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.71 | 1:12.49 | 2:03.48 | 2:38.40 | |||
5 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.72 | 1:17.69 | 2:06.68 | 2:43.16 | |||
6 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.68 | 1:18.96 | 2:10.04 | 2:45.87 | |||
7 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.95 | 1:19.22 | 2:08.84 | 2:46.03 | |||
8 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 38.48 | 1:22.57 | 2:09.55 | 2:47.16 | |||
9 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.76 | 1:18.75 | 2:08.75 | 2:47.71 | |||
10 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 36.75 | 1:18.49 | 2:11.10 | 2:49.31 | |||
11 | Mathias Holdrup | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.20 | 1:25.27 | 2:13.54 | 2:52.34 | |||
12 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 40.00 | 1:22.97 | 2:14.27 | 2:53.41 | |||
13 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.95 | 1:25.67 | 2:16.11 | 2:56.07 | |||
14 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.73 | 1:26.50 | 2:16.54 | 2:56.60 | |||
15 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 42.08 | 1:24.25 | 2:16.87 | 2:57.21 | |||
16 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.13 | 1:26.76 | 2:24.18 | 3:01.81 | |||
17 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 40.93 | 1:27.76 | 2:21.54 | 3:03.86 | |||
18 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 44.61 | 1:30.15 | 2:22.19 | 3:04.28 | |||
19 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.46 | 1:33.46 | 2:28.13 | 3:07.43 | |||
20 | Oscar Svane Hansen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.41 | 1:27.60 | 2:27.28 | 3:08.18 | |||
21 | Philip Bruhn | 2000 | A6 | 46.27 | 1:31.84 | 2:28.47 | 3:08.61 | |||
22 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.92 | 1:31.51 | 2:25.67 | 3:11.10 | |||
23 | William Garred | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 42.35 | 1:28.46 | 2:30.62 | 3:12.22 | |||
24 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.28 | 1:31.69 | 2:29.21 | 3:12.29 | |||
25 | Markus B. Hajdu | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 42.96 | 1:30.73 | 2:29.27 | 3:12.34 | |||
26 | August Terp Larsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 42.51 | 1:33.76 | 2:30.03 | 3:16.73 | |||
27 | Jonas Paulsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 48.83 | 1:39.36 | 2:36.68 | 3:17.52 | |||
28 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 47.63 | 1:41.78 | 2:41.97 | 3:24.10 | |||
29 | Frederik Røginnd | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 46.45 | 1:42.06 | 2:42.50 | 3:26.17 | |||
30 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:38.48 | 2:39.70 | 3:26.85 | 3:26.85 | |||
31 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.03 | 1:44.25 | 2:41.21 | 3:27.69 | |||
32 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 47.60 | 1:41.30 | 2:43.84 | 3:32.49 | |||
33 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.87 | 1:44.37 | 2:49.26 | 3:36.46 | |||
34 | Sebastian Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 58.60 | 1:52.94 | 2:51.88 | 3:37.70 | |||
35 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.27 | 2:53.89 | 3:50.48 | 3:50.48 | |||
36 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 54.10 | 1:51.52 | 3:02.33 | 3:54.08 | |||
37 | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.92 | 1:50.91 | 3:00.19 | 3:54.41 | |||
38 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:01.36 | 3:01.52 | 4:03.01 | 4:03.01 | |||
39 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:02.07 | 2:03.45 | 3:14.23 | 4:03.53 | |||
40 | Kasper M. Lærche Laursen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.16 | 2:08.62 | 3:21.58 | 4:21.61 | |||
- | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | asynkron ben i fly | |||||
- | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | arm undervand i fly | |||||
- | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | ej berøring v rygven | |||||
- | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | svøm p mave v 75 | |||||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.26 | 1:05.71 | 1:47.03 | 2:17.87 | |||
2 | Andreas Mårtensson | 1997 | A6 | 32.95 | 1:08.20 | 1:48.86 | 2:18.20 | |||
3 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.18 | 1:10.33 | 1:53.31 | 2:26.26 | |||
4 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.44 | 1:10.39 | 1:54.51 | 2:29.32 | |||
5 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.24 | 1:12.56 | 1:59.52 | 2:34.35 | |||
6 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.98 | 1:16.85 | 2:01.58 | 2:34.90 | |||
7 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.42 | 1:13.05 | 2:00.63 | 2:35.77 | |||
8 | Oscar Thris Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.92 | 1:15.01 | 2:02.28 | 2:38.93 | |||
9 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 35.03 | 1:17.72 | 2:07.07 | 2:44.56 | |||
10 | Victor Kjærsgaard | 1998 | A6 | 36.57 | 1:21.59 | 2:08.35 | 2:45.46 | |||
11 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 41.23 | 1:21.78 | 2:09.57 | 2:47.18 | |||
12 | Jonas Løkke Hell Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 40.52 | 1:26.73 | 2:16.59 | 2:57.85 | |||
13 | Andreas Petersen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 39.55 | 1:25.75 | 2:24.77 | 3:09.18 | |||
- | Isak Lichi | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | flyben f armtag v100 | |||||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Morten Bak Hansen | 1995 | A6 | 27.87 | 59.62 | 1:39.76 | 2:09.43 | |||
2 | Lasse Pittioni | 1995 | A6 | 30.45 | 1:08.09 | 1:47.14 | 2:17.37 | |||
3 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.73 | 1:05.05 | 1:47.55 | 2:18.76 | |||
4 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 30.26 | 1:08.41 | 1:50.09 | 2:21.61 | |||
5 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | A6 | 30.39 | 1:06.82 | 1:49.84 | 2:22.52 | |||
6 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.38 | 1:09.57 | 1:52.21 | 2:22.93 | |||
7 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.35 | 1:10.33 | 1:52.89 | 2:25.53 | |||
8 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | A6 | 30.91 | 1:08.67 | 1:52.86 | 2:28.20 | |||
9 | Nikolai Skelsager | 1996 | A6 | 34.20 | 1:10.62 | 1:56.39 | 2:30.33 | |||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler 19 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Niklas Buchardt | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.30 | 1:09.91 | 1:55.23 | 2:32.07 | |||
2 | Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.35 | 1:16.14 | 2:01.68 | 2:44.16 | |||
- | Patrick Hesselberg | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 september 2012 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 12:34 |