2017-12-16   19:56:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Kungsbacka TYR Open

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  09:40   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Försök 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap            30.09   
Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap            30.16   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap            30.26   
Nike Kruners  1996  Varberg Sim            30.26   
Mathilda Gärdesmed  1994  Värnamo Simsällskap            30.62   
Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap            31.64   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap            32.52   
Louise Nyhlén  1993  Simklubben Elfsborg            32.67   
Amanda Nielsen-Fernandes  1994  Kungälvs Simsällskap            33.33   
10  Klara Lundström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.04   
11  Sofia Johannesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.18   
12  Matilda Gustafsson  1995  Kungsbacka Simsällskap            34.30   
13  Johanna Wendt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.03   
14  Elvira Källberg  1997  Kungsbacka Simsällskap            35.34   
15  Amanda Knudsen  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.63   
16  Linnéa Schindelar  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.72   
17  Josefin Krüger  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.75   
18  Isabelle Hoverberg  1996  Kungsbacka Simsällskap            35.96   
19  Rebecca Lundgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.03   
20  Hanna Rostén  1997  Kungsbacka Simsällskap            36.04   
21  Lisa Jonsson  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.05   
22  Sophie Antonsson  1997  Kungälvs Simsällskap            36.25   
23  Susanna Rosdahl  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.34   
24  Charlotte Rosdahl  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.48   
25  Astrid Hörbäck  1997  Varberg Sim            36.63   
26  Olivia Flagerup  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.23   
27  Malin Gatzwiller  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.67   
28  Josephine Birath  1997  Kungälvs Simsällskap            37.91   
29  Josefin Company Ekberg  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.35   
30  Madeleine Andersson  1997  Kungsbacka Simsällskap            40.47   
31  Jennifer Lidström  1997  Kungsbacka Simsällskap            41.41   
Anna Ljung  1994  Kungälvs Simsällskap            DNS   
Linnea Kobel  1996  Varberg Sim            DNS   
Savannah Åstrand  1996  Kungälvs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  09:40 
 
Resultat Gren 1 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  12:50   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Semifinaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathilda Gärdesmed  1994  Värnamo Simsällskap            29.90   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap            30.10   
Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap            30.16   
Nike Kruners  1996  Varberg Sim            30.90   
Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap            31.38   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap            32.12   
Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap            32.36   
Louise Nyhlén  1993  Simklubben Elfsborg            33.20   
Amanda Nielsen-Fernandes  1994  Kungälvs Simsällskap            33.22   
10  Sofia Johannesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.88   
11  Klara Lundström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.23   
12  Matilda Gustafsson  1995  Kungsbacka Simsällskap            34.58   
13  Amanda Knudsen  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.04   
14  Johanna Wendt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.08   
15  Elvira Källberg  1997  Kungsbacka Simsällskap            35.20   
16  Linnéa Schindelar  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  12:50 
 
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  17:16   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathilda Gärdesmed  1994  Värnamo Simsällskap            29.02   
Nike Kruners  1996  Varberg Sim            29.64   
Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap            29.85   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap            29.85   
Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap            30.63   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap            31.85   
Louise Nyhlén  1993  Simklubben Elfsborg            32.68   
Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap            33.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  17:16 
 
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  09:44   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            27.71   
Gustav Eriksson  1994  Kungsbacka Simsällskap            27.88   
Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap            28.03   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap            28.19   
Robin Sandgren  1997  Varberg Sim            29.11   
Oscar Frankenfelt  1994  Kungsbacka Simsällskap            29.31   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            29.48   
Philip Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap            29.52   
David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsällskap            29.65   
10  Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap            29.78   
11  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap            29.94   
12  Rasmus Ekelöf  1995  Varberg Sim            30.20   
13  Tobias Josefsson  1997  Kungälvs Simsällskap            30.28   
14  Jakob Sundén  1995  Varberg Sim            30.43   
15  Gustav Andersson  1994  Varberg Sim            31.18   
16  Arvid Berntsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.74   
17  David Pålsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.25   
18  Adam Thorell  1997  Varberg Sim            32.65   
19  Nils Selin  1997  Göteborg Sim            32.91   
20  Albin Wigert  1997  Kungsbacka Simsällskap            33.37   
21  Kyle Cöster  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.36   
22  Aleksej Beilin  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  09:44 
 
Resultat Gren 2 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  12:52   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Semifinaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            26.92   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap            27.98   
Gustav Eriksson  1994  Kungsbacka Simsällskap            27.98   
Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap            28.09   
Robin Sandgren  1997  Varberg Sim            28.57   
Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap            28.72   
Oscar Frankenfelt  1994  Kungsbacka Simsällskap            29.18   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            29.57   
David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsällskap            29.64   
10  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap            29.84   
11  Philip Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap            30.23   
12  Rasmus Ekelöf  1995  Varberg Sim            30.29   
13  Tobias Josefsson  1997  Kungälvs Simsällskap            30.65   
14  Jakob Sundén  1995  Varberg Sim            30.77   
15  Gustav Andersson  1994  Varberg Sim            31.12   
16  Arvid Berntsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  12:52 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  17:19   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            26.37   
Gustav Eriksson  1994  Kungsbacka Simsällskap            26.86   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap            27.65   
Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap            27.98   
Oscar Frankenfelt  1994  Kungsbacka Simsällskap            28.03   
Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap            28.17   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            29.01   
Robin Sandgren  1997  Varberg Sim            29.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  17:19 
 
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  10:00   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Försök 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap            31.58   
Carolina Elvind  1994  Kungsbacka Simsällskap            31.93   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap            33.30  Deltar ej i final 
Nike Kruners  1996  Varberg Sim            33.39   
Amanda Nielsen-Fernandes  1994  Kungälvs Simsällskap            33.44   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap            34.42   
Astrid Hörbäck  1997  Varberg Sim            34.85   
Elvira Hörndahl  1997  Kungsbacka Simsällskap            34.92   
Sofia Johannesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.79   
10  Rebecca Franzén  1996  Kungsbacka Simsällskap            35.80   
11  Elvira Källberg  1997  Kungsbacka Simsällskap            36.22   
12  Josefin Krüger  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.60   
13  Klara Lundström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.82   
14  Charlotte Rosdahl  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.52   
15  Johanna Wendt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.76   
16  Rebecca Lundgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.81   
17  Amanda Knudsen  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.97   
18  Olivia Flagerup  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.06   
19  Linnéa Schindelar  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.21   
20  Caroline Landén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.44   
21  Lisa Jonsson  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.56   
22  Malin Gatzwiller  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.76   
23  Susanna Rosdahl  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.87   
24  Josefin Company Ekberg  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.21   
25  Jennifer Lidström  1997  Kungsbacka Simsällskap            42.43   
26  Gabriella Bohlin Alenfors  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.58   
Savannah Åstrand  1996  Kungälvs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  10:00 
 
Resultat Gren 3 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  12:55   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Semifinaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carolina Elvind  1994  Kungsbacka Simsällskap            31.85   
Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap            32.52   
Nike Kruners  1996  Varberg Sim            32.52   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap            34.29   
Amanda Nielsen-Fernandes  1994  Kungälvs Simsällskap            34.36   
Astrid Hörbäck  1997  Varberg Sim            34.61   
Josefin Krüger  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.10   
Elvira Hörndahl  1997  Kungsbacka Simsällskap            35.14   
Rebecca Franzén  1996  Kungsbacka Simsällskap            35.98   
10  Charlotte Rosdahl  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.50   
11  Sofia Johannesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.51   
12  Elvira Källberg  1997  Kungsbacka Simsällskap            37.00   
13  Klara Lundström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.34   
14  Rebecca Lundgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.97   
15  Johanna Wendt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.20   
16  Amanda Knudsen  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  12:55 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  17:23   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap            31.44   
Carolina Elvind  1994  Kungsbacka Simsällskap            31.52   
Nike Kruners  1996  Varberg Sim            31.80   
Amanda Nielsen-Fernandes  1994  Kungälvs Simsällskap            33.06   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap            33.61   
Josefin Krüger  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.12   
Elvira Hörndahl  1997  Kungsbacka Simsällskap            35.22   
Elvira Källberg  1997  Kungsbacka Simsällskap            36.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  17:23 
 
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  09:56   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Försök 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap            28.93   
Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg            29.42   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            29.50   
Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap            29.96   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            30.09   
Rasmus Ekelöf  1995  Varberg Sim            30.20   
Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap            31.44   
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap            31.66   
Theodor Hennings  1995  Kungsbacka Simsällskap            31.83   
10  Arvid Berntsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.87   
11  Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap            32.65   
12  Anton Carlstein  1997  Varberg Sim            32.86   
13  Elias Eriksson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.00   
14  Daniel Andersson  1997  Kungälvs Simsällskap            34.03   
15  Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap            34.10   
16  Tobias Josefsson  1997  Kungälvs Simsällskap            34.43   
17  Robin Sandgren  1997  Varberg Sim            34.61   
18  David Pålsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.66   
19  Gustav Andersson  1994  Varberg Sim            35.73   
20  Adam Thorell  1997  Varberg Sim            35.93   
Arian Danai  1997  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  09:56 
 
Resultat Gren 4 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  12:58   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Semifinaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg            29.55   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap            29.89   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            30.18   
Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap            30.30   
Rasmus Ekelöf  1995  Varberg Sim            30.64   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            30.68   
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap            30.79   
Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap            31.48   
Theodor Hennings  1995  Kungsbacka Simsällskap            31.48   
10  Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap            32.44   
11  Anton Carlstein  1997  Varberg Sim            32.61   
12  Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap            32.71   
13  Arvid Berntsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.99   
14  Daniel Andersson  1997  Kungälvs Simsällskap            33.71   
15  Elias Eriksson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.16   
16  Tobias Josefsson  1997  Kungälvs Simsällskap            34.85   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  12:58 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  17:26   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap            27.71   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            28.42   
Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg            28.58   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            28.61   
Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap            29.62   
Rasmus Ekelöf  1995  Varberg Sim            29.98   
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap            30.11   
Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap            30.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  17:26 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  10:10   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.41  1:14.96  1:55.60    2:36.67   
Linnea Schöön  1998  Kungälvs Simsällskap    42.57  1:30.76  2:20.72    3:05.82   
Hanna Wretborn  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.57  1:28.90  2:18.24    3:06.32   
Nora Berglin  1998  Göteborg Sim    45.02  1:33.48  2:22.12    3:08.66   
Jelka Feldhusen  1998  Falkenberg Simklubb    48.06  1:40.15  2:31.88    3:18.38   
Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Pettersson  1999  Varberg Sim    38.86  1:20.25  2:02.30    2:43.70   
Amanda Johansson  2000  Göteborg Sim    39.92  1:22.68  2:07.01    2:49.41   
Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.99  1:25.48  2:10.70    2:54.13   
Johanna Blomberg  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.24  1:23.91  2:09.79    2:54.19   
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    38.76  1:24.42  2:11.89    2:58.62   
Isabella Brogren  1999  Kungälvs Simsällskap    46.31  1:33.24  2:19.90    3:04.30   
Michaela Johansson  2000  Varberg Sim    42.64  1:29.89  2:18.08    3:04.30   
Sofia Bekken  2001  Varberg Sim    43.77  1:32.08  2:22.36    3:10.16   
Michelle Nordenmark  2002  Göteborg Sim    43.63  1:33.47  2:24.80    3:12.88   
10  Linnéa Gustafsson  1999  Varberg Sim    45.75  1:34.83  2:25.71    3:14.63   
11  Nathalie Johansson  1999  Falkenberg Simklubb    44.84  1:34.81  2:27.33    3:15.29   
12  Linnea Karlsson  1999  Falkenberg Simklubb    47.32  1:39.07  2:31.80    3:21.70   
13  Tilda Conradsson  1999  Varberg Sim    47.29  1:38.59  2:31.44    3:21.71   
Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  10:10 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  10:29   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 6, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joel Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.95  1:13.04  1:52.42    2:30.77   
Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim    37.65  1:19.64  2:03.34    2:46.41   
Filip Schill-Örne  1998  Kungsbacka Simsällskap    37.34  1:20.31  2:05.93    2:49.65   
Lukas Engström  1998  Göteborg Sim    42.83  1:29.92  2:18.79    3:05.98   
Eric Björkner  1998  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 6, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    36.69  1:15.57  1:55.01    2:33.39   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    38.31  1:19.48  2:00.93    2:42.21   
Adam Bengtsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.43  1:22.09  2:06.30    2:49.72   
Daniel Andersson  1999  Varberg Sim    40.80  1:25.78  2:11.79    2:55.48   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.16  1:25.55  2:13.25    2:56.38   
Alex Phu  2000  Göteborg Sim    42.34  1:28.15  2:14.36    2:57.98   
Johannes Andersson  1999  Falkenberg Simklubb    41.02  1:27.67  2:15.46    2:59.04   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    41.74  1:29.08  2:16.88    3:01.86   
Max Sandgren  1999  Varberg Sim    43.73  1:31.23  2:20.09    3:06.39   
10  Erik Josefson  2000  Varberg Sim    42.76  1:30.62  2:19.82    3:06.44   
11  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap    46.31  1:35.89  2:27.18    3:16.55   
12  Emil Tiger  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    50.61  1:45.72  2:41.36    3:35.34   
13  Erik Ahlstrand  1999  Göteborg Sim    52.76  1:52.75  2:54.26    3:51.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  10:29 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  10:48   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 7, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Holström  1998  Simklubben Elfsborg    41.60        1:27.19   
Vanessa Phu  1998  Göteborg Sim    41.37        1:27.41   
Nora Berglin  1998  Göteborg Sim    44.44        1:34.11   
Ellen Fridriksson  1998  Kungsbacka Simsällskap    45.55        1:38.73   
Maja Wennroth  1998  Kungälvs Simsällskap    45.97        1:38.81   
Jelka Feldhusen  1998  Falkenberg Simklubb    48.57        1:41.66   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg    39.06        1:23.14   
Linnea Dunberg  2000  Varberg Sim    39.20        1:23.56   
Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    41.04        1:28.41   
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg    42.32        1:28.52   
Johanna Gunnarsson  1999  Göteborg Sim    41.89        1:28.65   
Maja Engström  2000  Varberg Sim    42.02        1:28.81   
Emma Pålsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.34        1:29.70   
Moa Gustafsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    42.96        1:31.24   
Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg    44.04        1:31.33   
10  Sara Westholm  2001  Varberg Sim    43.54        1:32.99   
11  Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.52        1:33.03   
12  Sara Ehrnberg  1999  Göteborg Sim    44.92        1:33.54   
13  Daniella Fallenhag  2000  Göteborg Sim    44.04        1:33.64   
14  Ebba Hultgren  2000  Varberg Sim    43.55        1:33.73   
15  Hanna Stenfeldt  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.90        1:33.87   
16  Elvira Skogsberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.30        1:35.16   
17  Elsa Jörstam  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.51        1:35.61   
18  Ebba Wikner  1999  Kungsbacka Simsällskap    45.51        1:36.94   
19  Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg    45.95        1:37.06   
20  Ulrike Sengstschmid  1999  Göteborg Sim    46.84        1:37.79   
21  Vanja Alm  2000  Göteborg Sim    45.56        1:38.22   
22  Isabelle Asserståhl  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.94        1:38.38   
23  Diba Zangana  1999  Göteborg Sim    46.87        1:38.69   
24  Ida-Linn Silfors  1999  Kungsbacka Simsällskap    47.24        1:39.77   
25  Amanda Johansson  2000  Göteborg Sim    47.20        1:39.83   
26  Daniela Fredriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.28        1:41.25   
27  Elin Gryte  1999  Kungsbacka Simsällskap    48.97        1:41.46   
28  Louise Jensen  1999  Kungälvs Simsällskap    47.39        1:41.49   
29  Frida Johansson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.34        1:41.51   
30  Nathalie Johansson  1999  Falkenberg Simklubb    47.94        1:41.74   
31  Caitlin Thyberg-Ng  1999  Göteborg Sim    49.20        1:43.13   
32  Tilda Conradsson  1999  Varberg Sim    50.21        1:44.37   
33  Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim    49.55        1:44.39   
34  Sofia Abrahamsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    49.57        1:45.31   
35  Sanna Nordqvist  1999  Kungsbacka Simsällskap    49.43        1:46.71   
36  Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim    51.50        1:47.49   
37  Linnea Inghammar  2002  Göteborg Sim    52.16        1:47.55   
38  Anna Hamrin  2000  Kungsbacka Simsällskap    51.70        1:48.52   
39  Livia Malmsten  2001  Kungsbacka Simsällskap    52.57        1:49.07   
40  Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim    51.48        1:49.33   
41  Natalia Mohammadi  2002  Göteborg Sim    52.00        1:49.72   
42  Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.61        1:51.12   
43  Julia Holst  1999  Kungsbacka Simsällskap    51.77        1:51.55   
44  Magdalena Petersson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.79        1:51.96   
45  Mikaela Andrén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    55.30        1:52.37   
46  Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim    54.80        1:52.43   
47  Emma Wetteskog  2001  Kungsbacka Simsällskap    55.02        1:55.36   
48  Pegah Hakim  1999  Göteborg Sim    55.68        1:57.84   
49  Thea Carlsson  2002  Varberg Sim    56.49        1:59.80   
50  Maja Hedström  2001  Varberg Sim    56.03        2:00.01   
51  Alma Ericsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    56.57        2:00.96   
52  Nanna Sandgren  2003  Varberg Sim    58.65        2:07.92   
Amanda Andersson  2000  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Ella Hansson  2001  Varberg Sim            DNS   
Sara Hugosson  2000  Varberg Sim            DNS   
Sara Karlsson  2001  Varberg Sim            DNS   
Wilma Gustafsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim            DSQ   
Alice Björnbom  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim            DSQ   
Felicia Eriksson  2000  Göteborg Sim            DSQ   
Julia Hedström  2000  Varberg Sim            DSQ   
Linnea Karlsson  1999  Falkenberg Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  10:48 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  11:02   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.29        1:16.12   
Simon Kärrsjö  1998  Göteborg Sim    40.04        1:25.85   
Herman Blenneros  1998  Varberg Sim    41.74        1:29.82   
Robert Sjöberg  1998  Kungälvs Simsällskap    43.41        1:30.26   
Robert Muratagic  1998  Göteborg Sim    43.52        1:33.23   
Eric Björkner  1998  Göteborg Sim    45.17        1:34.32   
David Holmefalk  1998  Falkenberg Simklubb    45.83        1:37.09   
Martin Isaksson  1998  Kungälvs Simsällskap    45.57        1:37.60   
Erik Andersson  1998  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim    37.36        1:19.58   
Oskar Örne  1999  Kungsbacka Simsällskap    39.99        1:25.67   
Olle-Theodor Lyxell  1999  Kungsbacka Simsällskap    39.93        1:26.11   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim    40.95        1:26.85   
Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.58        1:29.85   
Fredrik Emanuelsson  1999  Kungälvs Simsällskap    41.92        1:30.04   
Alex Phu  2000  Göteborg Sim    43.41        1:30.38   
Lukas Fu  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.94        1:32.04   
Samuel Sjögren  1999  Göteborg Sim    44.04        1:33.74   
10  Erik Brink  1999  Varberg Sim    43.27        1:33.81   
11  Adam Bengtsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.92        1:34.00   
12  Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.91        1:34.37   
13  Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap    46.14        1:36.45   
14  Alexander Ekman  1999  Kungsbacka Simsällskap    45.59        1:36.72   
15  Markus Hjält  1999  Kungsbacka Simsällskap    45.69        1:37.11   
16  Leo Iséni  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.82        1:38.44   
17  Erik Storberg  2000  Falkenberg Simklubb    46.72        1:38.54   
18  Oliver Einarsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.63        1:38.58   
19  Jonathan Karlsson  1999  Falkenberg Simklubb    48.47        1:40.91   
20  Harald Eriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.35        1:41.41   
21  Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    48.70        1:43.79   
22  Emil Tiger  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.91        1:45.26   
23  Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    49.70        1:45.34   
24  Kevin Tan  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    49.96        1:45.92   
25  Hampus Dahlgren  2001  Varberg Sim    49.66        1:46.43   
26  Gustav Nislander  2001  Göteborg Sim    49.20        1:46.87   
27  Johannes Andersson  1999  Falkenberg Simklubb    50.44        1:47.81   
28  Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.99        1:49.37   
29  Vincent Dauvergne  2000  Kungsbacka Simsällskap    54.93        1:51.88   
30  Oscar Linder  2000  Göteborg Sim    54.94        1:54.72   
31  Felix Fredin  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    54.40        1:57.21   
Felix Schiöler  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Filip Brink  2001  Varberg Sim            DSQ   
Lorand Vari  2002  Göteborg Sim            DSQ   
Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  11:02 
 
Resultat Gren 9 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  11:08   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Försök 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap            33.67   
Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap            35.54   
Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap            38.11   
Sophie Antonsson  1997  Kungälvs Simsällskap            38.20   
Klara Lundström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.29   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap            38.74   
Louise Nyhlén  1993  Simklubben Elfsborg            39.14   
Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap            39.42   
Josephine Birath  1997  Kungälvs Simsällskap            39.58   
10  Josefin Company Ekberg  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.57   
11  Hanna Rostén  1997  Kungsbacka Simsällskap            41.73   
12  Rebecca Lundgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.13   
13  Sofia Johannesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.16   
14  Caroline Landén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.23   
15  Klara Rubin  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.53   
16  Astrid Hörbäck  1997  Varberg Sim            42.68   
17  Gabriella Bohlin Alenfors  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.24   
18  Jennifer Lidström  1997  Kungsbacka Simsällskap            44.89   
19  Madeleine Andersson  1997  Kungsbacka Simsällskap            45.82   
Anna Ljung  1994  Kungälvs Simsällskap            DNS   
Klara Wakéus  1995  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Linnea Kobel  1996  Varberg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  11:08 
 
Resultat Gren 9 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  14:08   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Semifinaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap            33.45   
Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap            37.19   
Sophie Antonsson  1997  Kungälvs Simsällskap            37.77   
Louise Nyhlén  1993  Simklubben Elfsborg            38.88   
Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap            38.89   
Klara Lundström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.07  Deltar ej i final 
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap            39.19   
Josephine Birath  1997  Kungälvs Simsällskap            40.05   
Josefin Company Ekberg  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.69  Deltar ej i final 
10  Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap            41.01   
11  Rebecca Lundgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.78   
12  Hanna Rostén  1997  Kungsbacka Simsällskap            41.98   
13  Astrid Hörbäck  1997  Varberg Sim            42.48   
14  Caroline Landén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.65   
15  Sofia Johannesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.10   
16  Klara Rubin  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  14:08 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  17:30   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap            33.45   
Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap            36.40   
Louise Nyhlén  1993  Simklubben Elfsborg            37.63   
Sophie Antonsson  1997  Kungälvs Simsällskap            37.71   
Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap            38.51   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap            38.91   
Josephine Birath  1997  Kungälvs Simsällskap            39.94   
Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap            40.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  17:30 
 
Resultat Gren 10 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  11:09   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Försök 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            33.26   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            33.97   
Albin Wigert  1997  Kungsbacka Simsällskap            35.17   
Elias Eriksson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.80   
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap            37.00   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            37.35   
Jakob Sundén  1995  Varberg Sim            37.61   
Daniel Andersson  1997  Kungälvs Simsällskap            38.25   
Nils Selin  1997  Göteborg Sim            39.01   
10  Gustav Andersson  1994  Varberg Sim            39.22   
11  Kyle Cöster  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.36   
12  Anton Carlstein  1997  Varberg Sim            40.26   
13  Arian Danai  1997  Kungsbacka Simsällskap            40.63   
14  Rasmus Ekelöf  1995  Varberg Sim            40.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  11:09 
 
Resultat Gren 10 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  13:51   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Semifinaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            33.87   
Rasmus Ekelöf  1995  Varberg Sim            33.91   
Daniel Andersson  1997  Kungälvs Simsällskap            34.05   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            34.25   
Gustav Andersson  1994  Varberg Sim            34.41   
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap            34.56   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            34.64   
Jakob Sundén  1995  Varberg Sim            35.07   
Albin Wigert  1997  Kungsbacka Simsällskap            35.45   
10  Elias Eriksson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.04   
11  Kyle Cöster  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.26   
12  Nils Selin  1997  Göteborg Sim            39.70   
13  Anton Carlstein  1997  Varberg Sim            40.35   
14  Arian Danai  1997  Kungsbacka Simsällskap            41.42   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  13:51 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  17:33   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            32.65   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            32.91   
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap            33.31   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            33.61   
Gustav Andersson  1994  Varberg Sim            33.68   
Daniel Andersson  1997  Kungälvs Simsällskap            33.83   
Rasmus Ekelöf  1995  Varberg Sim            34.08   
Jakob Sundén  1995  Varberg Sim            34.18   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  17:33 
 
Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  11:20   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 11, 50m Frisim Damer, Försök 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Nielsen-Fernandes  1994  Kungälvs Simsällskap            28.05   
Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap            28.09   
Mathilda Gärdesmed  1994  Värnamo Simsällskap            28.15   
Carolina Elvind  1994  Kungsbacka Simsällskap            28.57   
Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap            28.65   
Nike Kruners  1996  Varberg Sim            28.75   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap            29.18   
Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap            29.24   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap            29.45   
10  Elvira Hörndahl  1997  Kungsbacka Simsällskap            29.56   
11  Klara Lundström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.99   
12  Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap            30.15   
13  Astrid Hörbäck  1997  Varberg Sim            30.23   
14  Elvira Källberg  1997  Kungsbacka Simsällskap            30.37   
15  Isabelle Hoverberg  1996  Kungsbacka Simsällskap            30.40   
16  Rebecca Franzén  1996  Kungsbacka Simsällskap            30.77   
17  Matilda Gustafsson  1995  Kungsbacka Simsällskap            31.44   
18  Nathalie Silfors  1997  Kungsbacka Simsällskap            31.61   
19  Susanna Rosdahl  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.64   
20  Sofia Johannesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.80   
21  Hanna Rostén  1997  Kungsbacka Simsällskap            31.83   
22  Rebecca Lundgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.55   
22  Sophie Antonsson  1997  Kungälvs Simsällskap            32.55   
24  Johanna Wendt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.60   
25  Josephine Birath  1997  Kungälvs Simsällskap            32.82   
26  Olivia Flagerup  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.93   
27  Josefin Krüger  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.94   
28  Amanda Knudsen  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.16   
29  Charlotte Rosdahl  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.47   
30  Lisa Jonsson  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.50   
31  Linnéa Schindelar  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.52   
32  Malin Gatzwiller  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.57   
33  Caroline Landén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.43   
34  Jennifer Lidström  1997  Kungsbacka Simsällskap            34.44   
35  Klara Rubin  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.06   
36  Josefin Company Ekberg  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.42   
37  Gabriella Bohlin Alenfors  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.35   
Anna Ljung  1994  Kungälvs Simsällskap            DNS   
Klara Wakéus  1995  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Linnea Kobel  1996  Varberg Sim            DNS   
Savannah Åstrand  1996  Kungälvs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  11:20 
 
Resultat Gren 11 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  13:53   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 11, 50m Frisim Damer, Semifinaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap            28.09   
Nike Kruners  1996  Varberg Sim            28.17   
Amanda Nielsen-Fernandes  1994  Kungälvs Simsällskap            28.19   
Mathilda Gärdesmed  1994  Värnamo Simsällskap            28.41   
Carolina Elvind  1994  Kungsbacka Simsällskap            29.01   
Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap            29.08   
Elvira Hörndahl  1997  Kungsbacka Simsällskap            29.17   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap            29.19   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap            29.25   
10  Astrid Hörbäck  1997  Varberg Sim            30.25   
11  Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap            30.29   
12  Elvira Källberg  1997  Kungsbacka Simsällskap            30.47   
13  Klara Lundström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.53   
14  Isabelle Hoverberg  1996  Kungsbacka Simsällskap            30.70   
15  Rebecca Franzén  1996  Kungsbacka Simsällskap            31.07   
16  Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap            31.21   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  13:53 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  17:36   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 11, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap            27.53   
Nike Kruners  1996  Varberg Sim            27.96   
Mathilda Gärdesmed  1994  Värnamo Simsällskap            27.97   
Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap            28.07   
Amanda Nielsen-Fernandes  1994  Kungälvs Simsällskap            28.11   
Carolina Elvind  1994  Kungsbacka Simsällskap            29.19   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap            29.22   
Elvira Hörndahl  1997  Kungsbacka Simsällskap            29.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  17:36 
 
Resultat Gren 12 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  11:20   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Försök 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap            24.95   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            25.71   
Gustav Eriksson  1994  Kungsbacka Simsällskap            25.76   
Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap            26.21   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap            26.28   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            26.50   
Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap            26.51   
David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsällskap            26.61   
Theodor Hennings  1995  Kungsbacka Simsällskap            26.62   
10  Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg            26.85   
10  Rasmus Ekelöf  1995  Varberg Sim            26.85   
12  Jakob Sundén  1995  Varberg Sim            27.16   
13  Robin Sandgren  1997  Varberg Sim            27.43   
14  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap            27.65   
15  Daniel Andersson  1997  Kungälvs Simsällskap            27.67   
16  Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap            27.76   
17  Philip Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap            27.90   
18  Oscar Frankenfelt  1994  Kungsbacka Simsällskap            27.92   
19  Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap            28.02   
20  Tobias Josefsson  1997  Kungälvs Simsällskap            28.07   
21  Elias Eriksson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.55   
22  Nils Selin  1997  Göteborg Sim            28.85   
23  Albin Wigert  1997  Kungsbacka Simsällskap            29.02   
24  Anton Carlstein  1997  Varberg Sim            29.44   
25  David Pålsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.71   
26  Kyle Cöster  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.28   
27  Gustav Andersson  1994  Varberg Sim            30.36   
28  Aleksej Beilin  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.91   
29  Arian Danai  1997  Kungsbacka Simsällskap            31.02   
Adam Thorell  1997  Varberg Sim            DNS   
Arvid Berntsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  11:20 
 
Resultat Gren 12 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  13:56   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Semifinaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap            25.76   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            25.96   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap            26.20   
Gustav Eriksson  1994  Kungsbacka Simsällskap            26.24   
Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap            26.36   
Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg            26.37   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            26.43   
Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap            26.51   
Theodor Hennings  1995  Kungsbacka Simsällskap            26.69   
10  David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsällskap            26.70   
11  Robin Sandgren  1997  Varberg Sim            27.00   
12  Jakob Sundén  1995  Varberg Sim            27.16   
13  Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap            27.37   
14  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap            27.59   
15  Rasmus Ekelöf  1995  Varberg Sim            27.62   
16  Daniel Andersson  1997  Kungälvs Simsällskap            28.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  13:56 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  17:39   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap            24.43   
Gustav Eriksson  1994  Kungsbacka Simsällskap            24.55   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap            24.84   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            24.94   
Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap            25.95   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            26.07   
Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg            26.37   
Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap            26.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  17:39 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  11:32   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 13, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg    1:36.28  3:18.59  4:15.04    6:46.75   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  11:32 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  11:29   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 14, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim    1:20.84  2:46.68  4:15.02    5:30.14   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    1:24.65  2:57.57  4:42.79    6:06.79   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  11:29 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  12:26   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 15, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sophie Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.22  1:10.55  1:50.38    2:29.62   
Anna Kvarfordt  1998  Varberg Sim    33.61  1:12.24  1:51.92    2:31.31   
Karolina Alvekrans  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.36  1:13.67  1:53.38    2:32.11   
Jelka Feldhusen  1998  Falkenberg Simklubb    36.66  1:19.07  2:00.92    2:41.09   
Nora Berglin  1998  Göteborg Sim    38.87  1:21.79  2:05.05    2:46.34   
Linnea Schöön  1998  Kungälvs Simsällskap    36.91  1:20.85  2:07.05    2:51.47   
Hanna Wretborn  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.40  1:28.08  2:17.18    3:01.13   
Amanda Rinde  1998  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Ellen Fridriksson  1998  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Pettersson  1999  Varberg Sim    33.74  1:10.16  1:47.53    2:24.38   
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg    34.59  1:13.65  1:54.26    2:30.82   
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    34.15  1:12.27  1:52.06    2:31.45   
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.14  1:14.35  1:54.97    2:33.29   
Amanda Johansson  2000  Göteborg Sim    36.12  1:16.19  1:57.32    2:36.05   
Linnéa Lundborg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.72  1:15.50  1:57.09    2:36.64   
Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    35.78  1:15.85  1:57.59    2:36.88   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.98  1:15.53  1:57.58    2:38.16   
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg    36.75  1:17.99  1:59.87    2:41.96   
10  Maja Engström  2000  Varberg Sim    37.26  1:18.51  2:01.62    2:43.29   
11  Isabella Brogren  1999  Kungälvs Simsällskap    40.01  1:23.05  2:05.49    2:43.77   
12  Vanja Alm  2000  Göteborg Sim    38.70  1:21.70  2:04.93    2:46.53   
13  Johanna Blomberg  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.42  1:20.95  2:04.69    2:47.35   
14  Michaela Johansson  2000  Varberg Sim    37.79  1:21.47  2:06.05    2:48.05   
15  Caitlin Thyberg-Ng  1999  Göteborg Sim    37.47  1:20.30  2:05.63    2:48.26   
16  Elvira Skogsberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.43  1:24.17  2:09.12    2:51.93   
17  Sanna Nordqvist  1999  Kungsbacka Simsällskap    39.35  1:24.18  2:10.71    2:53.97   
18  Amanda Alvekrans  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.89  1:25.63  2:11.97    2:55.77   
19  Linnéa Gustafsson  1999  Varberg Sim    41.16  1:27.11  2:13.21    2:56.29   
20  Emma Elsius  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.13  1:25.71  2:13.53    2:56.97   
21  Michelle Nordenmark  2002  Göteborg Sim    39.59  1:25.80  2:12.76    2:57.61   
22  Diba Zangana  1999  Göteborg Sim    38.58  1:22.31  2:11.06    2:58.78   
23  Elin Gustafsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.73  1:26.66  2:14.39    2:59.20   
24  Ida-Linn Silfors  1999  Kungsbacka Simsällskap    40.35  1:25.74  2:13.07    2:59.21   
25  Isabelle Asserståhl  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.03  1:30.52  2:19.30    3:02.63   
26  Linnea Karlsson  1999  Falkenberg Simklubb    40.79  1:27.63  2:17.40    3:03.03   
27  Alice Björnbom  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.57  1:30.99  2:19.60    3:03.19   
28  Felicia Eriksson  2000  Göteborg Sim    41.59  1:29.05  2:18.71    3:04.39   
29  Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim    42.24  1:29.96  2:18.19    3:04.54   
30  Sara Westholm  2001  Varberg Sim    39.87  1:27.26  2:17.72    3:06.58   
31  Alma Ericsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.14  1:30.75  2:20.56    3:06.77   
32  Felicia Hallingborn-Ask  1999  Kungsbacka Simsällskap    42.06  1:29.00  2:20.55    3:07.74   
33  Anna Hamrin  2000  Kungsbacka Simsällskap    42.42  1:30.84  2:22.92    3:09.44   
34  Ellen Premmert  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.38  1:32.46  2:23.24    3:12.28   
35  Elsa Jörstam  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.73  1:32.45  2:23.57    3:12.30   
36  Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim    42.93  1:32.84  2:20.58    3:13.33   
37  Sofia Abrahamsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.23  1:33.39  2:25.57    3:15.80   
38  Nanna Sandgren  2003  Varberg Sim    45.68  1:39.64  2:30.90    3:18.81   
39  Elin Gryte  1999  Kungsbacka Simsällskap    46.00  1:38.40  2:32.14    3:21.48   
40  Natalia Mohammadi  2002  Göteborg Sim    43.08  1:35.33  2:30.63    3:23.48   
41  Maja Hedström  2001  Varberg Sim    45.90  1:39.51  2:34.34    3:23.90   
42  Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.11  1:39.67  2:36.79    3:29.23   
43  Mikaela Andrén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.06  1:41.11  2:37.34    3:31.89   
44  Julia Hedström  2000  Varberg Sim    45.05  1:40.59  2:37.69    3:33.15   
45  Linnea Inghammar  2002  Göteborg Sim    48.38  1:45.01  2:42.08    3:36.39   
46  Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim    47.85  1:42.93  2:40.30    3:36.45   
47  Magdalena Petersson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.10  1:44.55  2:44.17    3:41.57   
48  Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim    47.38  1:46.97  2:46.72    3:45.18   
49  Thea Carlsson  2002  Varberg Sim    49.36  1:50.16  2:49.87    3:49.13   
50  Pegah Hakim  1999  Göteborg Sim    55.68  1:58.89  3:09.30    4:16.50   
Ebba Wikner  1999  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Ella Hansson  2001  Varberg Sim            DNS   
Frida Karlsson  1999  Varberg Sim            DNS   
Majja Vaara  2000  Varberg Sim            DNS   
Nicole Modigh  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Wilma Gustafsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  12:26 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  12:47   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 16, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joel Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.88  1:07.37  1:44.03    2:19.32   
Eric Björkner  1998  Göteborg Sim    32.31  1:08.94  1:47.73    2:25.73   
Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim    32.81  1:09.95  1:48.19    2:26.47   
Albin Larsson  1998  Varberg Sim    32.99  1:11.54  1:50.32    2:26.58   
Lukas Engström  1998  Göteborg Sim    35.58  1:16.17  1:57.45    2:36.13   
Herman Blenneros  1998  Varberg Sim    35.86  1:17.73  2:00.73    2:40.40   
David Holmefalk  1998  Falkenberg Simklubb    37.40  1:19.20  2:02.63    2:41.98   
                     
 
Gren 16, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    32.12  1:08.28  1:45.05    2:19.46   
Gustav Johansson  1999  Kungsbacka Simsällskap    34.60  1:13.66  1:53.87    2:31.04   
Oskar Örne  1999  Kungsbacka Simsällskap    34.58  1:15.10  1:55.28    2:32.90   
Fredrik Emanuelsson  1999  Kungälvs Simsällskap    34.14  1:13.43  1:55.23    2:34.55   
Alex Phu  2000  Göteborg Sim    34.91  1:15.05  1:56.40    2:35.65   
Johannes Andersson  1999  Falkenberg Simklubb    35.76  1:16.72  1:58.27    2:36.31   
Elias Lidberg  2000  Kungsbacka Simsällskap    37.14  1:18.76  1:59.28    2:37.12   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    37.35  1:19.19  2:00.50    2:37.84   
Adam Bengtsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.82  1:17.23  1:58.97    2:39.27   
10  Filip Johansson  2000  Kungälvs Simsällskap    34.09  1:16.20  1:58.91    2:39.52   
11  Samuel Arvidsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    36.09  1:17.47  1:59.17    2:40.40   
12  Lukas Fu  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.63  1:19.03  2:00.97    2:41.69   
13  Erik Josefson  2000  Varberg Sim    36.12  1:18.14  2:01.73    2:43.08   
14  Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.05  1:18.71  2:03.13    2:43.20   
15  Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.49  1:17.03  2:00.61    2:43.52   
16  Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.33  1:19.46  2:02.95    2:43.63   
17  Benjamin Gabrielsson  1999  Kungälvs Simsällskap    34.96  1:16.73  2:01.92    2:45.58   
18  Erik Storberg  2000  Falkenberg Simklubb    38.20  1:22.80  2:07.34    2:46.24   
19  Max Sandgren  1999  Varberg Sim    38.40  1:20.83  2:05.24    2:47.26   
20  Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap    41.85  1:25.47  2:10.42    2:51.21   
21  Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.97  1:22.90  2:09.46    2:54.78   
22  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap    40.70  1:25.75  2:12.50    2:54.97   
23  Erik Brink  1999  Varberg Sim    38.92  1:24.93  2:12.50    2:55.03   
24  Oliver Einarsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.59  1:24.74  2:12.43    2:56.89   
25  Markus Hjält  1999  Kungsbacka Simsällskap    37.84  1:22.97  2:11.49    2:58.58   
26  Hampus Dahlgren  2001  Varberg Sim    39.99  1:27.96  2:17.26    3:02.88   
27  Leo Iséni  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.38  1:29.74  2:18.70    3:05.34   
28  Jonathan Karlsson  1999  Falkenberg Simklubb    44.24  1:30.76  2:19.95    3:05.78   
29  Vincent Dauvergne  2000  Kungsbacka Simsällskap    39.38  1:26.83  2:17.77    3:06.73   
30  Felix Schiöler  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.69  1:31.20  2:21.63    3:11.00   
31  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    41.91  1:31.36  2:26.95    3:18.70   
32  Felix Fredin  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.36  1:36.24  2:27.28    3:18.95   
33  Kevin Tan  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.14  1:38.69  2:32.09    3:21.06   
34  Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.37  1:39.41  2:32.53    3:21.98   
35  Erik Ahlstrand  1999  Göteborg Sim    42.30  1:36.15  2:30.74    3:22.54   
36  Jonathan Einarsson  2001  Varberg Sim    45.03  1:38.63  2:34.35    3:28.91   
37  Emil Tiger  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.20  1:43.53  2:40.56    3:34.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  12:47 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  13:03   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vanessa Phu  1998  Göteborg Sim    40.71        1:30.68   
Anna Kvarfordt  1998  Varberg Sim    40.43        1:34.23   
Hanna Wretborn  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.87        1:42.00   
                     
 
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Lindhé  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.83        1:17.35   
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.22        1:22.73   
Amanda Johansson  2000  Göteborg Sim    36.63        1:23.58   
Matilda Pettersson  1999  Varberg Sim    38.27        1:25.87   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg    40.17        1:27.10   
Ebba Hultgren  2000  Varberg Sim    39.61        1:28.54   
Sofia Bekken  2001  Varberg Sim    40.99        1:29.90   
Michaela Johansson  2000  Varberg Sim    43.79        1:32.92   
Emma Pålsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.06        1:33.75   
10  Vanja Alm  2000  Göteborg Sim    43.52        1:36.66   
11  Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    44.57        1:40.73   
Frida Karlsson  1999  Varberg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  13:03 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  13:07   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 18, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Schill-Örne  1998  Kungsbacka Simsällskap    35.67        1:20.49   
Albin Larsson  1998  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    35.45        1:15.52   
Alex Phu  2000  Göteborg Sim    36.19        1:18.03   
Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    38.01        1:22.00   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    39.50        1:28.17   
Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.45        1:28.82   
Alexander Ekman  1999  Kungsbacka Simsällskap    40.58        1:29.88   
Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    54.72        1:56.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  13:07 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  13:29   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 19, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.15  1:14.79  2:03.12    2:41.84   
Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.35  1:17.10  2:08.26    2:48.33   
Sophie Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.53  1:24.31  2:15.97    2:55.11   
Linnéa Ivansson  1998  Kungsbacka Simsällskap    36.67  1:22.15  2:15.13    2:58.28   
Matilda Holström  1998  Simklubben Elfsborg    41.75  1:30.26  2:18.42    3:00.43   
Nora Berglin  1998  Göteborg Sim    44.57  1:33.80  2:24.98    3:06.93   
Vanessa Phu  1998  Göteborg Sim    41.04  1:33.96  2:26.16    3:10.37   
Jelka Feldhusen  1998  Falkenberg Simklubb    46.13  1:40.76  2:38.97    3:20.77   
Amanda Rinde  1998  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 19, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.70  1:20.60  2:12.55    2:54.73   
Johanna Gunnarsson  1999  Göteborg Sim    42.22  1:26.24  2:16.34    2:56.00   
Hanna Stenfeldt  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.10  1:22.07  2:15.33    2:56.86   
Linnéa Lundborg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.39  1:24.47  2:18.14    2:57.53   
Ebba Hultgren  2000  Varberg Sim    38.77  1:29.12  2:20.61    3:00.68   
Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    44.62  1:29.93  2:21.42    3:00.88   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg    41.03  1:27.06  2:21.28    3:00.93   
Vanja Alm  2000  Göteborg Sim    42.38  1:27.46  2:19.98    3:01.20   
Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg    43.14  1:34.63  2:23.07    3:04.06   
10  Maja Engström  2000  Varberg Sim    40.87  1:29.89  2:22.89    3:05.62   
11  Sara Ehrnberg  1999  Göteborg Sim    46.55  1:32.85  2:25.33    3:08.30   
12  Amanda Alvekrans  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.41  1:33.64  2:29.61    3:12.37   
13  Tilda Conradsson  1999  Varberg Sim    44.65  1:37.47  2:33.11    3:16.74   
14  Louise Jensen  1999  Kungälvs Simsällskap    44.50  1:35.48  2:31.39    3:17.10   
15  Michelle Nordenmark  2002  Göteborg Sim    41.61  1:34.17  2:33.25    3:17.54   
16  Ulrike Sengstschmid  1999  Göteborg Sim    46.38  1:37.13  2:32.07    3:18.89   
17  Linnea Karlsson  1999  Falkenberg Simklubb    44.84  1:36.01  2:34.16    3:19.92   
18  Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim    45.21  1:37.53  2:35.71    3:20.05   
19  Linnéa Gustafsson  1999  Varberg Sim    46.11  1:37.43  2:35.69    3:20.09   
20  Isabelle Asserståhl  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.41  1:45.69  2:37.90    3:22.46   
21  Elin Gustafsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.62  1:37.84  2:38.97    3:25.58   
22  Emma Elsius  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    50.63  1:42.12  2:39.96    3:26.22   
23  Ellen Premmert  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.46  1:46.83  2:52.12    3:39.50   
Amanda Andersson  2000  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Frida Karlsson  1999  Varberg Sim            DNS   
Nicole Modigh  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Sara Westholm  2001  Varberg Sim            DNS   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Wilma Gustafsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Amanda Johansson  2000  Göteborg Sim            DSQ   
Felicia Eriksson  2000  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  13:29 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  13:44   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.63  1:14.74  1:58.26    2:33.56   
Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim    36.47  1:21.07  2:12.93    2:51.60   
Eric Björkner  1998  Göteborg Sim    39.82  1:24.48  2:16.07    2:54.11   
Filip Schill-Örne  1998  Kungsbacka Simsällskap    35.32  1:19.14  2:11.82    2:54.73   
Robert Sjöberg  1998  Kungälvs Simsällskap    38.67  1:26.97  2:20.48    2:59.98   
Herman Blenneros  1998  Varberg Sim    40.76  1:30.83  2:21.24    3:01.41   
Lukas Engström  1998  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim    34.18  1:15.28  1:58.32    2:33.11   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    37.64  1:21.63  2:12.35    2:50.27   
Fredrik Emanuelsson  1999  Kungälvs Simsällskap    40.08  1:25.72  2:16.19    2:54.27   
Samuel Sjögren  1999  Göteborg Sim    41.43  1:24.92  2:16.15    2:54.98   
Alex Phu  2000  Göteborg Sim    37.40  1:24.85  2:16.62    2:55.07   
Filip Johansson  2000  Kungälvs Simsällskap    38.63  1:26.25  2:20.81    3:00.31   
Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    39.08  1:28.73  2:22.38    3:01.40   
Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.63  1:30.19  2:22.43    3:06.27   
Lukas Fu  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.62  1:32.03  2:25.01    3:06.41   
10  Erik Josefson  2000  Varberg Sim    45.89  1:36.49  1:39.49    3:06.51   
11  Gustav Johansson  1999  Kungsbacka Simsällskap    41.97  1:33.59  2:30.19    3:06.82   
12  Erik Storberg  2000  Falkenberg Simklubb    43.03  1:32.14  2:28.88    3:07.76   
13  Daniel Andersson  1999  Varberg Sim    43.92  1:32.89  2:26.06    3:07.91   
14  Benjamin Gabrielsson  1999  Kungälvs Simsällskap    40.63  1:29.10  2:30.41    3:15.13   
15  Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.59  1:33.61  2:31.00    3:15.29   
16  Samuel Arvidsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    47.13  1:43.88  2:38.39    3:20.69   
17  Elias Lidberg  2000  Kungsbacka Simsällskap    46.87  1:39.93  2:42.33    3:20.97   
18  Leo Iséni  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.55  1:40.10  2:37.08    3:22.72   
19  Johannes Andersson  1999  Falkenberg Simklubb    45.87  1:39.18  2:40.07    3:23.06   
20  Jonathan Karlsson  1999  Falkenberg Simklubb    52.94  1:50.02  2:48.85    3:35.20   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  13:44 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  16:21   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 21, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Holström  1998  Simklubben Elfsborg    42.55  1:30.63  2:20.05    3:08.21   
Vanessa Phu  1998  Göteborg Sim    43.24  1:31.87  2:23.13    3:11.63   
Karolina Alvekrans  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.60  1:32.96  2:23.17    3:13.86   
Nora Berglin  1998  Göteborg Sim    45.40  1:35.71  2:26.35    3:15.87   
Ellen Fridriksson  1998  Kungsbacka Simsällskap    47.08  1:40.33  2:37.12    3:34.01   
Maja Wennroth  1998  Kungälvs Simsällskap    49.10  1:45.58  2:44.10    3:40.71   
                     
 
Gren 21, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg    42.31  1:29.09  2:16.43    3:02.09   
Johanna Gunnarsson  1999  Göteborg Sim    43.37  1:31.93  2:20.99    3:09.62   
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg    43.66  1:32.52  2:22.15    3:09.93   
Linnea Dunberg  2000  Varberg Sim    41.75  1:28.28  2:18.96    3:11.63   
Maja Engström  2000  Varberg Sim    43.84  1:34.42  2:26.47    3:13.81   
Emma Pålsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.25  1:34.05  2:25.34    3:15.31   
Elsa Jörstam  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.58  1:38.94  2:32.04    3:22.50   
Sara Westholm  2001  Varberg Sim    46.19  1:36.13  2:29.88    3:23.54   
Ebba Wikner  1999  Kungsbacka Simsällskap    46.78  1:39.78  2:32.00    3:24.12   
10  Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg    48.41  1:40.57  2:34.00    3:24.72   
11  Elvira Skogsberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.09  1:41.35  2:34.87    3:25.39   
12  Diba Zangana  1999  Göteborg Sim    46.91  1:39.98  2:34.34    3:27.63   
13  Sara Ehrnberg  1999  Göteborg Sim    47.21  1:39.88  2:33.95    3:27.87   
14  Isabelle Asserståhl  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.54  1:43.23  2:37.79    3:29.84   
15  Ulrike Sengstschmid  1999  Göteborg Sim    48.59  1:42.21  2:36.94    3:31.04   
16  Louise Jensen  1999  Kungälvs Simsällskap    48.77  1:44.15  2:38.38    3:32.73   
17  Nathalie Johansson  1999  Falkenberg Simklubb    48.57  1:43.79  2:40.00    3:33.41   
18  Tilda Conradsson  1999  Varberg Sim    50.37  1:46.12  2:42.30    3:36.44   
19  Frida Johansson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.26  1:43.69  2:41.24    3:37.77   
20  Vanja Alm  2000  Göteborg Sim    48.97  1:44.79  2:41.86    3:38.49   
21  Daniela Fredriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.10  1:49.18  2:45.89    3:41.28   
22  Sophia Stickel  2001  Kungsbacka Simsällskap    52.31  1:50.61  2:48.26    3:44.37   
23  Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim    51.42  1:48.78  2:47.60    3:44.57   
24  Sofia Abrahamsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    53.17  1:51.47  2:50.55    3:47.68   
25  Elin Gryte  1999  Kungsbacka Simsällskap    53.07  1:51.32  2:51.30    3:48.19   
26  Linnea Reuterberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    54.44  1:54.62  2:56.56    3:54.86   
27  Anna Hamrin  2000  Kungsbacka Simsällskap    52.95  1:54.38  2:56.33    3:56.14   
28  Emma Wetteskog  2001  Kungsbacka Simsällskap    55.27  1:55.80  2:58.22    4:00.80   
Alexandra Schyum  2002  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim            DSQ   
Julia Holst  1999  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Livia Malmsten  2001  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  16:21 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  16:34   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 22, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.83  1:21.34  2:05.92    2:48.74   
Simon Kärrsjö  1998  Göteborg Sim    41.39  1:29.96  2:20.34    3:10.20   
Eric Björkner  1998  Göteborg Sim    44.09  1:36.36  2:29.05    3:22.05   
Robert Muratagic  1998  Göteborg Sim    45.12  1:36.55  2:28.83    3:22.15   
Martin Isaksson  1998  Kungälvs Simsällskap    48.28  1:42.85  2:39.10    3:33.05   
David Holmefalk  1998  Falkenberg Simklubb    49.59  1:44.89  2:39.14    3:33.25   
                     
 
Gren 22, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim    38.16  1:20.79  2:05.17    2:48.48   
Olle-Theodor Lyxell  1999  Kungsbacka Simsällskap    42.79  1:31.18  2:20.08    3:06.72   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim    42.79  1:30.74  2:19.35    3:07.03   
Fredrik Emanuelsson  1999  Kungälvs Simsällskap    44.19  1:33.37  2:23.36    3:12.16   
Erik Brink  1999  Varberg Sim    44.37  1:37.09  2:29.94    3:20.95   
Adam Bengtsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.85  1:37.85  2:31.24    3:21.42   
Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.61  1:37.32  2:30.00    3:21.69   
Oliver Einarsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.30  1:38.94  2:31.09    3:22.32   
Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    48.67  1:44.49  2:39.93    3:30.98   
10  Erik Storberg  2000  Falkenberg Simklubb    48.21  1:43.63  2:39.48    3:32.18   
11  Hampus Dahlgren  2001  Varberg Sim    50.91  1:50.65  2:49.87    3:47.78   
12  Jonathan Karlsson  1999  Falkenberg Simklubb    53.99  1:53.01  2:53.48    3:52.34   
13  Filip Brink  2001  Varberg Sim    1:00.60  2:07.48  3:13.16    4:14.65   
Harald Eriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  16:34 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  16:58   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.60        1:12.53   
Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.40        1:18.52   
Linnéa Ivansson  1998  Kungsbacka Simsällskap    40.53        1:23.25   
Sophie Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.13        1:24.10   
Linnea Schöön  1998  Kungälvs Simsällskap    42.48        1:27.89   
Frida Ljungberg  1998  Kungälvs Simsällskap    43.91        1:29.38   
Nora Berglin  1998  Göteborg Sim    44.83        1:30.28   
Vanessa Phu  1998  Göteborg Sim    44.15        1:32.72   
Maja Wennroth  1998  Kungälvs Simsällskap    45.88        1:34.51   
10  Jelka Feldhusen  1998  Falkenberg Simklubb    48.39        1:37.10   
Hanna Wretborn  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Lindhé  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.36        1:18.65   
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    37.76        1:19.87   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg    39.35        1:20.51   
Matilda Pettersson  1999  Varberg Sim    40.14        1:20.73   
Hanna Stenfeldt  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.23        1:21.35   
Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.68        1:21.69   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg    40.32        1:22.22   
Linnea Dunberg  2000  Varberg Sim    40.47        1:22.29   
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.85        1:22.34   
10  Linnéa Lundborg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.46        1:22.63   
11  Amanda Johansson  2000  Göteborg Sim    40.67        1:22.85   
12  Daniella Fallenhag  2000  Göteborg Sim    40.78        1:22.92   
13  Johanna Blomberg  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.68        1:23.87   
13  Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.14        1:23.87   
15  Vanja Alm  2000  Göteborg Sim    41.94        1:27.22   
16  Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    42.89        1:27.49   
17  Michaela Johansson  2000  Varberg Sim    42.80        1:29.03   
18  Sofia Bekken  2001  Varberg Sim    43.34        1:29.32   
19  Elin Gustafsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.32        1:29.74   
20  Caitlin Thyberg-Ng  1999  Göteborg Sim    43.63        1:30.11   
21  Ebba Hultgren  2000  Varberg Sim    44.94        1:31.85   
22  Michelle Nordenmark  2002  Göteborg Sim    44.97        1:32.05   
23  Sara Westholm  2001  Varberg Sim    44.34        1:32.33   
24  Nathalie Johansson  1999  Falkenberg Simklubb    45.07        1:32.88   
25  Sanna Nordqvist  1999  Kungsbacka Simsällskap    46.60        1:33.98   
26  Emma Elsius  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.48        1:34.80   
27  Linnéa Gustafsson  1999  Varberg Sim    45.29        1:34.93   
28  Diba Zangana  1999  Göteborg Sim    46.84        1:35.08   
29  Magdalena Petersson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.08        1:41.11   
30  Ellen Premmert  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    50.12        1:41.23   
31  Linnea Karlsson  1999  Falkenberg Simklubb    48.49        1:41.39   
32  Alexandra Schyum  2002  Kungsbacka Simsällskap    51.06        1:43.11   
33  Livia Malmsten  2001  Kungsbacka Simsällskap    51.76        1:45.28   
34  Mikaela Andrén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    50.81        1:45.61   
35  Sophia Stickel  2001  Kungsbacka Simsällskap    51.99        1:45.96   
36  Maja Hedström  2001  Varberg Sim    51.48        1:46.13   
37  Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim    51.98        1:47.22   
38  Emma Wetteskog  2001  Kungsbacka Simsällskap    53.27        1:47.84   
39  Nanna Sandgren  2003  Varberg Sim    51.77        1:49.78   
40  Julia Hedström  2000  Varberg Sim    52.73        1:50.92   
41  Natalia Mohammadi  2002  Göteborg Sim    55.85        1:55.46   
42  Linnea Inghammar  2002  Göteborg Sim    58.55        1:55.62   
43  Pegah Hakim  1999  Göteborg Sim    54.83        1:55.84   
44  Thea Carlsson  2002  Varberg Sim    58.31        2:01.01   
45  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim    1:07.55        2:26.61   
Ella Hansson  2001  Varberg Sim            DNS   
Frida Karlsson  1999  Varberg Sim            DNS   
Sara Ehrnberg  1999  Göteborg Sim            DNS   
Sara Hugosson  2000  Varberg Sim            DNS   
Sara Karlsson  2001  Varberg Sim            DNS   
Alice Björnbom  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Alma Ericsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Ida-Linn Silfors  1999  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Julia Holst  1999  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Julia Johansson  2000  Varberg Sim            DSQ   
Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  16:58 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  17:13   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joel Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.90        1:09.66   
Eric Björkner  1998  Göteborg Sim    38.10        1:18.00   
Filip Schill-Örne  1998  Kungsbacka Simsällskap    37.97        1:18.95   
Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim    38.19        1:19.44   
Lukas Engström  1998  Göteborg Sim    44.06        1:28.82   
Herman Blenneros  1998  Varberg Sim    44.76        1:30.64   
Erik Andersson  1998  Göteborg Sim    55.40        1:57.14   
Albin Larsson  1998  Varberg Sim            DSQ   
David Holmefalk  1998  Falkenberg Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    36.12        1:13.21   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    37.74        1:17.74   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    38.75        1:19.68   
Adam Bengtsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.34        1:20.37   
Samuel Sjögren  1999  Göteborg Sim    40.26        1:22.19   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.37        1:23.39   
Daniel Andersson  1999  Varberg Sim    41.82        1:25.13   
Johannes Andersson  1999  Falkenberg Simklubb    42.41        1:25.76   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    42.72        1:27.57   
10  Filip Johansson  2000  Kungälvs Simsällskap    42.20        1:27.84   
11  Max Sandgren  1999  Varberg Sim    44.04        1:28.30   
12  Alex Phu  2000  Göteborg Sim    43.59        1:28.57   
13  Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.72        1:28.90   
14  Erik Josefson  2000  Varberg Sim    43.39        1:28.94   
15  Vincent Dauvergne  2000  Kungsbacka Simsällskap    44.33        1:29.45   
16  Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.22        1:29.68   
17  Benjamin Gabrielsson  1999  Kungälvs Simsällskap    44.89        1:32.21   
18  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap    46.56        1:34.03   
19  Felix Schiöler  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.26        1:37.24   
20  Gustav Nislander  2001  Göteborg Sim    47.60        1:37.61   
21  Erik Brink  1999  Varberg Sim    47.15        1:38.21   
22  Erik Storberg  2000  Falkenberg Simklubb    48.01        1:39.78   
23  Leo Iséni  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    49.07        1:39.94   
24  Oscar Linder  2000  Göteborg Sim    49.44        1:40.63   
25  Kevin Tan  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    50.27        1:43.93   
26  Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.97        1:46.70   
27  Lorand Vari  2002  Göteborg Sim    54.45        1:51.62   
28  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    52.90        1:52.35   
29  Jonathan Einarsson  2001  Varberg Sim    57.09        1:57.80   
30  Filip Brink  2001  Varberg Sim    1:00.65        2:06.13   
Simon Josephson  2001  Göteborg Sim            DNS   
Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Jonathan Karlsson  1999  Falkenberg Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  17:13 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  18:00   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 25, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anna Kvarfordt  1998  Varberg Sim    1:15.79  2:38.42  4:00.88    5:18.62   
Karolina Alvekrans  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:18.43  2:43.77  4:08.88    5:31.39   
Jelka Feldhusen  1998  Falkenberg Simklubb    1:24.29  2:55.76  4:28.21    5:51.92   
                     
 
Gren 25, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Matilda Pettersson  1999  Varberg Sim    1:11.61  2:27.40  3:43.23    4:57.57   
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:16.27  2:37.39  4:00.10    5:18.36   
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:17.75  2:40.92  4:04.53    5:24.59   
Amanda Johansson  2000  Göteborg Sim    1:18.59  2:42.02  4:05.77    5:28.20   
Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    1:19.81  2:43.78  4:08.72    5:32.93   
Ebba Hultgren  2000  Varberg Sim    1:18.28  2:43.68  4:10.74    5:37.37   
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg    1:20.53  2:47.99  4:13.37    5:38.93   
Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg    1:20.89  2:48.69  4:16.05    5:39.50   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg    1:19.69  2:49.44  4:19.88    5:43.14   
10  Isabella Brogren  1999  Kungälvs Simsällskap    1:24.05  2:52.55  4:21.11    5:43.45   
11  Maja Engström  2000  Varberg Sim    1:24.92  2:56.42  4:27.94    5:52.01   
12  Johanna Blomberg  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:24.55  2:55.74  4:26.04    5:54.84   
13  Michaela Johansson  2000  Varberg Sim    1:26.43  2:58.75  4:31.25    5:59.71   
14  Caitlin Thyberg-Ng  1999  Göteborg Sim    1:26.25  2:58.47  4:31.92    6:01.10   
15  Linnéa Gustafsson  1999  Varberg Sim    1:29.28  3:04.87  4:41.54    6:12.15   
16  Tilda Conradsson  1999  Varberg Sim    1:28.66  3:04.37  4:41.01    6:14.22   
17  Sofia Bekken  2001  Varberg Sim    1:27.79  3:04.86  4:42.74    6:15.80   
18  Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim    1:40.19  3:34.97  5:30.96    7:22.96   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  18:00 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  18:20   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 26, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim    1:12.77  2:30.53  3:49.43    5:04.70   
Lukas Engström  1998  Göteborg Sim    1:15.41  2:39.19  4:03.70    5:27.70   
Robert Sjöberg  1998  Kungälvs Simsällskap    1:21.61  2:52.02  4:24.20    5:49.23   
                     
 
Gren 26, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim    1:09.55  2:25.69  3:40.37    4:53.89   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    1:13.99  2:32.08  3:49.14    5:04.26   
Samuel Sjögren  1999  Göteborg Sim    1:15.09  2:36.91  3:57.42    5:15.70   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    1:15.93  2:39.10  4:03.61    5:23.87   
Oskar Örne  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:17.94  2:42.14  4:07.10    5:24.38   
Gustav Johansson  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:15.86  2:37.48  4:03.67    5:26.50   
Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:17.38  2:43.05  4:08.25    5:31.73   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    1:23.68  2:50.80  4:16.92    5:37.08   
Elias Lidberg  2000  Kungsbacka Simsällskap    1:19.64  2:47.18  4:15.33    5:37.82   
10  Samuel Arvidsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:21.36  2:49.90  4:19.87    5:46.18   
11  Johannes Andersson  1999  Falkenberg Simklubb    1:20.72  2:49.78  4:18.99    5:46.41   
12  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:26.84  2:59.43  4:32.88    6:02.29   
Olle-Theodor Lyxell  1999  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  18:20 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  18:45   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnea Dunberg  2000  Varberg Sim    37.14  1:23.28  2:12.30    3:01.30   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  18:45 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  18:45   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 28, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    38.41  1:22.58  2:07.50    2:49.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  18:45 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  19:07   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 29, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.79        1:06.06   
Sophie Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.42        1:07.46   
Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.36        1:07.56   
Anna Kvarfordt  1998  Varberg Sim    33.56        1:10.74   
Linnéa Ivansson  1998  Kungsbacka Simsällskap    34.39        1:11.97   
Matilda Holström  1998  Simklubben Elfsborg    35.65        1:14.44   
Jelka Feldhusen  1998  Falkenberg Simklubb    36.23        1:15.27   
Vanessa Phu  1998  Göteborg Sim    35.97        1:15.88   
Nora Berglin  1998  Göteborg Sim    37.24        1:16.10   
10  Frida Ljungberg  1998  Kungälvs Simsällskap    38.29        1:17.84   
11  Linnea Schöön  1998  Kungälvs Simsällskap    37.60        1:19.92   
12  Maja Wennroth  1998  Kungälvs Simsällskap    38.32        1:19.99   
13  Ellen Fridriksson  1998  Kungsbacka Simsällskap    38.11        1:20.81   
14  Hanna Wretborn  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.14        1:24.68   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Lindhé  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.29        1:06.11   
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.34        1:09.54   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg    33.85        1:09.65   
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg    33.37        1:09.81   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.39        1:09.87   
Johanna Gunnarsson  1999  Göteborg Sim    34.00        1:10.70   
Hanna Stenfeldt  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.41        1:10.82   
Linnéa Lundborg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.12        1:11.32   
Daniella Fallenhag  2000  Göteborg Sim    33.90        1:11.87   
Linnea Dunberg  2000  Varberg Sim    34.05        1:11.87   
11  Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    34.49        1:12.25   
12  Amanda Johansson  2000  Göteborg Sim    34.92        1:13.20   
13  Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg    34.39        1:13.63   
14  Isabella Brogren  1999  Kungälvs Simsällskap    37.10        1:13.90   
15  Ebba Hultgren  2000  Varberg Sim    35.99        1:14.77   
16  Emma Pålsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.32        1:15.43   
17  Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.08        1:15.74   
18  Elvira Skogsberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.35        1:16.57   
19  Emma Elsius  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.47        1:17.07   
20  Maja Engström  2000  Varberg Sim    36.92        1:17.40   
21  Sanna Nordqvist  1999  Kungsbacka Simsällskap    37.93        1:18.69   
22  Johanna Blomberg  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.75        1:18.87   
23  Vanja Alm  2000  Göteborg Sim    38.31        1:19.18   
24  Ida-Linn Silfors  1999  Kungsbacka Simsällskap    38.16        1:20.57   
25  Linnea Karlsson  1999  Falkenberg Simklubb    38.47        1:20.60   
26  Diba Zangana  1999  Göteborg Sim    39.19        1:20.64   
27  Sara Westholm  2001  Varberg Sim    38.79        1:21.36   
28  Nathalie Johansson  1999  Falkenberg Simklubb    38.55        1:21.53   
29  Elin Gustafsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.34        1:22.03   
30  Michelle Nordenmark  2002  Göteborg Sim    39.61        1:22.56   
31  Alice Björnbom  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.83        1:23.54   
32  Sofia Bekken  2001  Varberg Sim    39.45        1:23.91   
33  Linnéa Gustafsson  1999  Varberg Sim    39.75        1:23.99   
34  Elsa Jörstam  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.54        1:24.19   
35  Emma Wetteskog  2001  Kungsbacka Simsällskap    39.64        1:24.84   
36  Anna Hamrin  2000  Kungsbacka Simsällskap    40.47        1:25.35   
37  Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim    41.10        1:25.41   
38  Frida Johansson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.66        1:26.00   
39  Felicia Hallingborn-Ask  1999  Kungsbacka Simsällskap    41.19        1:26.17   
40  Tilda Conradsson  1999  Varberg Sim    39.86        1:26.26   
41  Daniela Fredriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.60        1:26.44   
42  Livia Malmsten  2001  Kungsbacka Simsällskap    40.77        1:26.85   
43  Ulrike Sengstschmid  1999  Göteborg Sim    42.11        1:27.46   
44  Elin Gryte  1999  Kungsbacka Simsällskap    43.07        1:28.27   
45  Sophia Stickel  2001  Kungsbacka Simsällskap    42.20        1:29.40   
46  Ellen Premmert  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.24        1:29.76   
47  Alexandra Schyum  2002  Kungsbacka Simsällskap    42.38        1:29.82   
48  Julia Holst  1999  Kungsbacka Simsällskap    42.24        1:30.41   
49  Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim    43.35        1:32.55   
50  Sofia Abrahamsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.73        1:33.16   
51  Nanna Sandgren  2003  Varberg Sim    44.54        1:33.34   
52  Linnea Reuterberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.72        1:34.34   
53  Maja Hedström  2001  Varberg Sim    42.93        1:34.99   
54  Magdalena Petersson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.69        1:35.37   
55  Natalia Mohammadi  2002  Göteborg Sim    44.50        1:36.66   
56  Julia Hedström  2000  Varberg Sim    45.29        1:37.72   
57  Mikaela Andrén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.16        1:38.09   
58  Linnea Inghammar  2002  Göteborg Sim    45.43        1:38.44   
59  Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.73        1:41.70   
60  Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim    45.90        1:41.90   
61  Thea Carlsson  2002  Varberg Sim    49.94        1:48.94   
62  Pegah Hakim  1999  Göteborg Sim    53.34        1:56.99   
63  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim    54.51        2:00.08   
Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim            DNS   
Ebba Wikner  1999  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Ella Hansson  2001  Varberg Sim            DNS   
Frida Karlsson  1999  Varberg Sim            DNS   
Julia Johansson  2000  Varberg Sim            DNS   
Louise Jensen  1999  Kungälvs Simsällskap            DNS   
Sara Hugosson  2000  Varberg Sim            DNS   
Sara Karlsson  2001  Varberg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  19:07 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  06 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  19:21   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 30, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.80        1:00.29   
Joel Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.85        1:02.69   
Albin Larsson  1998  Varberg Sim    30.05        1:03.24   
Robin Jacobsson  1998  Kungsbacka Simsällskap    31.86        1:06.54   
Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim    33.14        1:09.44   
Robert Sjöberg  1998  Kungälvs Simsällskap    33.45        1:10.08   
Simon Kärrsjö  1998  Göteborg Sim    33.45        1:10.59   
Herman Blenneros  1998  Varberg Sim    34.22        1:11.23   
Filip Schill-Örne  1998  Kungsbacka Simsällskap    33.23        1:11.34   
10  Robert Muratagic  1998  Göteborg Sim    33.70        1:11.44   
11  Lukas Engström  1998  Göteborg Sim    34.86        1:11.92   
12  Martin Isaksson  1998  Kungälvs Simsällskap    35.23        1:13.99   
13  David Holmefalk  1998  Falkenberg Simklubb    34.54        1:14.04   
14  Erik Andersson  1998  Göteborg Sim    45.59        1:42.27   
Eric Björkner  1998  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    31.98        1:05.12   
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim    31.31        1:05.27   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    32.45        1:08.57   
Fredrik Emanuelsson  1999  Kungälvs Simsällskap    32.38        1:08.60   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    33.61        1:09.48   
Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    33.81        1:09.56   
Alex Phu  2000  Göteborg Sim    34.17        1:10.96   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    34.09        1:10.99   
Johannes Andersson  1999  Falkenberg Simklubb    34.89        1:11.54   
10  Elias Lidberg  2000  Kungsbacka Simsällskap    35.20        1:11.70   
11  Samuel Sjögren  1999  Göteborg Sim    34.21        1:11.71   
12  Filip Johansson  2000  Kungälvs Simsällskap    34.03        1:12.19   
13  Samuel Arvidsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    34.25        1:12.44   
14  Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap    35.73        1:13.76   
15  Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.42        1:14.16   
16  Erik Storberg  2000  Falkenberg Simklubb    35.86        1:14.99   
17  Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.64        1:15.74   
18  Benjamin Gabrielsson  1999  Kungälvs Simsällskap    37.73        1:18.23   
19  Max Sandgren  1999  Varberg Sim    37.88        1:18.82   
20  Erik Josefson  2000  Varberg Sim    37.15        1:19.09   
21  Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.78        1:19.63   
22  Oliver Einarsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.63        1:19.69   
23  Vincent Dauvergne  2000  Kungsbacka Simsällskap    38.70        1:21.66   
24  Erik Brink  1999  Varberg Sim    38.45        1:21.76   
25  Jonathan Karlsson  1999  Falkenberg Simklubb    40.74        1:22.08   
26  Felix Schiöler  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.65        1:23.68   
27  Kevin Tan  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.84        1:26.40   
28  Oscar Linder  2000  Göteborg Sim    41.88        1:26.60   
29  Hampus Dahlgren  2001  Varberg Sim    40.33        1:27.27   
30  Gustav Nislander  2001  Göteborg Sim    40.47        1:27.50   
31  Felix Fredin  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.07        1:28.70   
32  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    41.17        1:29.95   
33  Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.21        1:32.76   
34  Jonathan Einarsson  2001  Varberg Sim    47.91        1:42.79   
35  Lorand Vari  2002  Göteborg Sim    46.18        1:44.10   
36  Filip Brink  2001  Varberg Sim    54.66        1:51.96   
Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Simon Josephson  2001  Göteborg Sim            DNS   
Gustav Johansson  1999  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  06 oktober 2012 
Licensierad till: Kungsbacka SS  Utskriftstid  19:21 
 
Resultat Gren 31 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kungsbacka TYR Open    Utskriftsdatum  07 oktober 2012   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  10:37