Resultater for Öviksracet 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öviksracet 2012 | Utskriftsdatum | 01 december 2012 | |||
Tävlingsort | Örnsköldsvik | Utskriftstid | 12:06 | |||
Arrangör | Örnsköldsviks Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 december 2012 |
Gren 7, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Ö-viks Eltjänst AB |
Utskrifter sponsrade av Atea och Canon Center |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.95 | 1:40.83 | |||||
2 | Lisa Sandberg | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 49.92 | 1:46.12 | |||||
3 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 51.11 | 1:47.10 | |||||
4 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 52.04 | 1:50.77 | |||||
5 | Ella Wilson | 2002 | Njurunda Simsällskap | 52.27 | 1:53.43 | |||||
6 | Ebba Vedman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 54.94 | 1:56.05 | |||||
7 | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 55.77 | 1:56.22 | |||||
8 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 55.32 | 1:57.68 | |||||
9 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 55.44 | 1:57.86 | |||||
10 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 56.91 | 2:01.93 | |||||
11 | Alice Moberg | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 57.20 | 2:02.89 | |||||
12 | Freja Vestberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 59.39 | 2:03.70 | |||||
13 | Alicia Boman | 2002 | Simklubben Ägir | 59.57 | 2:10.36 | |||||
14 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 1:04.06 | 2:12.75 | |||||
Gren 7, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Ö-viks Eltjänst AB |
Utskrifter sponsrade av Atea och Canon Center |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 43.71 | 1:33.54 | |||||
2 | Ella Pettersson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 46.57 | 1:38.20 | |||||
3 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.48 | 1:39.65 | |||||
4 | Alice Hägg | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.66 | 1:40.10 | |||||
5 | Amanda Arnqvist | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.89 | 1:44.72 | |||||
6 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 51.72 | 1:47.19 | |||||
7 | Ebba Westberg | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 51.35 | 1:47.57 | |||||
8 | Johanna Milz | 2000 | Kramfors-Alliansen | 51.69 | 1:49.71 | |||||
9 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 52.83 | 1:52.07 | |||||
10 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 53.24 | 1:53.84 | |||||
11 | Tilde Gulliksson | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 54.18 | 1:54.36 | |||||
12 | Wilma Henriksson | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 54.29 | 1:55.89 | |||||
13 | Lilly Olsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 53.22 | 1:55.90 | |||||
14 | Amanda Viklander | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 54.42 | 1:56.98 | |||||
15 | Emma Olli | 2000 | Kramfors-Alliansen | 55.17 | 1:57.74 | |||||
16 | Frida Svensson | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 56.30 | 1:58.38 | |||||
17 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 1:58.81 | ||||||
18 | Nora Westerlund | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 58.05 | 2:04.78 | |||||
19 | Isabelle Jonsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 59.14 | 2:06.30 | |||||
20 | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | 1:00.16 | 2:07.00 | |||||
21 | Dilara Ziyadinova | 2000 | Kramfors-Alliansen | 1:03.06 | 2:15.36 | |||||
- | Cassandra Olofsdotter | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Emelie Jonsson | 2000 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Smilla Lidén | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Ö-viks Eltjänst AB |
Utskrifter sponsrade av Atea och Canon Center |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 39.86 | 1:23.53 | |||||
2 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.46 | 1:23.90 | |||||
3 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 41.12 | 1:25.29 | |||||
4 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.33 | 1:26.14 | |||||
5 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.76 | 1:27.08 | |||||
6 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 41.36 | 1:29.26 | |||||
7 | Matilda Viksten | 1999 | Kramfors-Alliansen | 43.52 | 1:31.27 | |||||
8 | Linda Jonsson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.52 | 1:36.44 | |||||
9 | Anna Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.06 | 1:43.53 | |||||
10 | Frida Olofsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 50.98 | 1:45.95 | |||||
11 | Frida Hörnsten | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.77 | 1:49.58 | |||||
12 | Johanna Nilsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 53.27 | 1:51.08 | |||||
13 | Sanna Wiklund | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 53.75 | 1:54.61 | |||||
14 | Elvira Nyman | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 55.25 | 1:59.72 | |||||
- | Cassandra Eriksson | 1999 | Nordmalings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Ö-viks Eltjänst AB |
Utskrifter sponsrade av Atea och Canon Center |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Miriam Erixon | 1993 | Umeå Simsällskap | 40.75 | 1:25.40 | |||||
2 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 40.51 | 1:27.21 | |||||
3 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 41.90 | 1:30.62 | |||||
4 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 42.66 | 1:30.98 | |||||
5 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 44.55 | 1:34.97 | |||||
6 | Therese Lundqvist | 1996 | Simklubben Ägir | 47.31 | 1:41.92 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 01 december 2012 |
Licensierad till: Örnsköldsviks Allmänna SS | Utskriftstid | 12:06 |