Tulokset Gentofte Open 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2013 | Udskriftsdato | 27 september 2013 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:34 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | 28.61 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 29.87 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Christina Hvid Edill | 1995 | 31.15 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 31.50 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 32.27 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 33.10 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 33.29 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Cecilie Christensen | 1997 | 34.50 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | 35.48 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
- | Nicoline M. Riisberg | 1997 | DSQ | Ej fortsat bevægelse | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 29.46 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 30.72 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 30.80 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 31.71 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 31.96 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Freja Gram | 1999 | 32.71 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Katrine B. Hansen | 1999 | 32.73 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 32.91 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Signe Bjerre | 1998 | 32.95 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rebecca Grønlund | 1998 | 32.98 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 33.51 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
12 | Klara Reeh | 1999 | 33.69 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Amalie Gotthard | 1999 | 37.06 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
14 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | 39.00 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Duus | 2000 | 32.19 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 32.55 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 32.86 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Nina Toft | 2000 | 33.46 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 33.68 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Rosemarie Blicher | 2000 | 35.09 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | 35.37 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 35.50 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 35.99 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 36.13 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Julie Brandt | 2001 | 36.32 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Sarah Missing | 2001 | 36.50 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 36.61 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 36.61 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Freja Schmidt | 2001 | 37.90 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Malou Poulsen | 2001 | 38.00 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
17 | Katrine Nielsson | 2000 | 38.06 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kristina Louise Molberg | 2000 | 38.10 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 38.18 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Alice Gantriis | 2000 | 38.48 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
21 | Zenia Aarestrup | 2001 | 39.75 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Sofie W. Krattet | 2000 | 39.94 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
23 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 40.56 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Iben Jeppesen | 2000 | 40.79 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
25 | Katrine G. Schjøtt | 2000 | 41.02 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
26 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | 41.05 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | 41.06 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | 41.46 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
29 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | 41.62 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
30 | Andrea Jess Hansen | 2001 | 42.07 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
31 | Ida Sandvig Stage | 2001 | 42.55 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
32 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | 42.94 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
33 | Emilie Sørensen | 2001 | 43.05 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
34 | Katrine Becker Sondrup | 2001 | 43.87 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
35 | Mille Fløjborg | 2000 | 44.07 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
36 | Camilla Friis | 2001 | 44.29 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
37 | Ida Kjørtsholtsen | 2001 | 45.69 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
38 | Anne-Sophie Jensen | 2001 | 47.90 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Mia Walter | 2000 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Clara Malling Frederiksen | 2001 | DSQ | Ej fortsat bev | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Grøn Teschl | 2002 | 40.54 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 40.91 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 42.09 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 42.35 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 42.46 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Benedikte Lin Soja | 2002 | 42.47 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Regitze Gotthard | 2002 | 42.47 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
8 | Barbara Blicher | 2003 | 44.69 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Molly Ibsen | 2003 | 44.75 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Laura Bøgvad Pedersen | 2002 | 45.05 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 46.48 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Sasia Lundhus | 2002 | 48.81 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Melisa Ozogul | 2002 | 50.99 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Marie Bøgvad Pedersen | 2004 | 52.38 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mia Witt | 2002 | 53.65 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 59.33 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Elisabeth Holkmann Olsen | 2005 | 59.65 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Ellen Storr-Hansen | 2004 | 1:00.02 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Esther Haugbøl | 2004 | 1:00.67 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Matilde Stricker | 2004 | DSQ | Afslut på mave | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 27 september 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:34 |