Tulokset Speedo Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Cup | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:25 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2012 |
Laji 50, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Matvei Gukov | 2001 | 299 | 32.34 | 1:07.20 | |||||
Raduga | ||||||||||
2 | Ivan Ugolnikov | 2000 | 275 | 33.60 | 1:09.10 | |||||
Nevskaya | ||||||||||
3 | Anton Yarovoy | 2000 | 274 | 32.98 | 1:09.20 | |||||
Neva Wave | ||||||||||
4 | Aleksandr Prokofev | 2001 | 272 | 32.99 | 1:09.36 | |||||
Raduga | ||||||||||
5 | Joel Knaapi | 2001 | 267 | 33.49 | 1:09.75 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Danila Matrosov | 2000 | 257 | 34.24 | 1:10.67 | |||||
Neva Wave | ||||||||||
7 | Hermes Heikkilä | 2001 | 257 | 33.67 | 1:10.68 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Egor Zhrkin | 2000 | 250 | 33.13 | 1:11.36 | |||||
Neva Wave | ||||||||||
9 | Joona Salminen | 2000 | 248 | 34.26 | 1:11.56 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Matias Hjelm | 2002 | 238 | 34.58 | 1:12.51 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Eetu Isosuo | 2000 | 238 | 34.91 | 1:12.56 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Dmitrii Rynkevich | 2001 | 235 | 34.55 | 1:12.87 | |||||
Raduga | ||||||||||
13 | Gleb Rubakhin | 2000 | 230 | 35.48 | 1:13.37 | |||||
Raduga | ||||||||||
14 | Juha Jernvall | 2000 | 226 | 34.50 | 1:13.73 | |||||
Kotkan Vesi-Veikot | ||||||||||
15 | Anton Demchuk | 2001 | 221 | 36.02 | 1:14.32 | |||||
Neva Wave | ||||||||||
16 | Pavel Konashev | 2001 | 219 | 35.82 | 1:14.59 | |||||
Neva Wave | ||||||||||
17 | Martti Tervanen | 2000 | 216 | 36.69 | 1:14.90 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
18 | Konsta Seppä | 2001 | 209 | 36.19 | 1:15.71 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
19 | Nikita Kazakov | 2000 | 209 | 36.10 | 1:15.72 | |||||
Raduga | ||||||||||
20 | Otso Helstelä | 2000 | 200 | 36.76 | 1:16.88 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
21 | Saku Suomalainen | 2001 | 198 | 37.16 | 1:17.10 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
22 | Juho Ruuskanen | 2001 | 192 | 37.88 | 1:17.92 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
23 | Kalle Mäkinen | 2002 | 190 | 37.14 | 1:18.14 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Joona Ruuskanen | 2000 | 190 | 31.73 | 1:18.18 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 176 | 38.19 | 1:20.14 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
26 | Verneri Viisanen | 2002 | 174 | 38.38 | 1:20.54 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
27 | Olli Nuora | 2001 | 170 | 38.86 | 1:21.10 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
28 | Henrik Martola | 2000 | 163 | 39.22 | 1:22.30 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Oskari Aalto | 2002 | 163 | 39.37 | 1:22.30 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
30 | Ilya Ensar | 2001 | 160 | 37.90 | 1:22.79 | |||||
Neva Wave | ||||||||||
31 | Tuomas Jokinen | 2001 | 159 | 38.55 | 1:22.93 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
32 | Leo Lehtonen | 2001 | 155 | 39.15 | 1:23.58 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
33 | Eevert Leppänen | 2001 | 153 | 40.04 | 1:23.96 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
34 | Jetro Isotalo | 2001 | 151 | 41.27 | 1:24.32 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
35 | Verneri Suutari | 2001 | 150 | 40.83 | 1:24.67 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
36 | Alex Lassila | 2000 | 146 | 40.75 | 1:25.35 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
37 | Kasper Vaittinen | 2001 | 143 | 39.94 | 1:25.85 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
38 | Roni Kallström | 2001 | 143 | 42.29 | 1:25.90 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
39 | Eemil Kylmä | 2001 | 141 | 41.27 | 1:26.37 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
40 | Niko Aaltola | 2001 | 137 | 40.59 | 1:27.17 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
41 | Patrik Wagner | 2002 | 130 | 42.15 | 1:28.64 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
42 | Jimi Lybeck | 2001 | 129 | 41.58 | 1:29.00 | |||||
Poseidon | ||||||||||
43 | Artem Kutilin | 2002 | 129 | 42.23 | 1:29.04 | |||||
Raduga | ||||||||||
44 | Toni Mäki | 2000 | 128 | 41.74 | 1:29.23 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
45 | Samuli Hartikainen | 2001 | 128 | 43.49 | 1:29.27 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
46 | Veeti Laine | 2000 | 127 | 43.20 | 1:29.34 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
47 | Tuukka Lehtinen | 2000 | 127 | 42.69 | 1:29.46 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
48 | Jere Ruuhonen | 2001 | 126 | 43.41 | 1:29.72 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
49 | Eerikki Laitala | 2001 | 125 | 40.88 | 1:29.78 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
50 | Juho Kurttila | 2001 | 125 | 43.38 | 1:29.94 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
51 | Ville Särkkä | 2000 | 123 | 42.51 | 1:30.33 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
52 | Aaro Laakkonen | 2001 | 121 | 41.44 | 1:30.82 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
53 | Emil Reinikainen | 2000 | 121 | 41.40 | 1:30.86 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
54 | Aarne Myllynen | 2002 | 120 | 42.45 | 1:31.13 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
55 | Juho Laukkanen | 2001 | 113 | 43.31 | 1:33.05 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
56 | Joona Mikkola | 2001 | 110 | 45.35 | 1:33.66 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
57 | Aleksander Laihinen | 2000 | 110 | 44.46 | 1:33.92 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
58 | Juho Vuorela | 2000 | 102 | 43.30 | 1:36.09 | |||||
Poseidon | ||||||||||
59 | Joonatan Lekander | 2002 | 101 | 46.51 | 1:36.53 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
60 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 97 | 45.24 | 1:37.90 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
61 | Teemu Annala | 2001 | 96 | 46.96 | 1:38.12 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
62 | Joel Syrjä | 2002 | 94 | 46.61 | 1:38.81 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
63 | Jaakko Häkkänen | 2002 | 86 | 47.14 | 1:41.87 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
64 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 80 | 47.22 | 1:44.46 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
65 | Stepan Fedotov | 2001 | 76 | 48.77 | 1:45.89 | |||||
Poseidon | ||||||||||
66 | Oscar Kullström | 2002 | 63 | 51.49 | 1:52.72 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
67 | Ville Grundström | 2001 | 62 | 55.30 | 1:53.65 | |||||
Poseidon | ||||||||||
Laji 50, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Iaroslav Samochin | 1998 | 493 | 27.19 | 56.87 | |||||
Raduga | ||||||||||
2 | Topi Suomalainen | 1998 | 442 | 28.08 | 59.00 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Vadim Mikhaylov | 1999 | 440 | 28.23 | 59.10 | |||||
Raduga | ||||||||||
4 | Saku Laakkonen | 1999 | 410 | 29.08 | 1:00.48 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Joonas Kartau | 1998 | 406 | 29.12 | 1:00.71 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Marko Lassila | 1998 | 402 | 28.87 | 1:00.87 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
7 | Heikki Tervanen | 1998 | 392 | 29.33 | 1:01.43 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Aleksandr Alekseev | 1999 | 362 | 30.40 | 1:03.07 | |||||
Neva Wave | ||||||||||
9 | Juho Seppälä | 1999 | 356 | 30.46 | 1:03.38 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Antti Myllynen | 1999 | 345 | 31.21 | 1:04.06 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
11 | Rasmus Virta | 1998 | 344 | 30.77 | 1:04.13 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Ilari Koskimies | 1998 | 341 | 30.81 | 1:04.32 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Patrik Jantunen | 1999 | 339 | 30.80 | 1:04.46 | |||||
Koovee | ||||||||||
14 | Robert Jalonen | 1998 | 338 | 30.45 | 1:04.51 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
15 | Matti Salán | 1999 | 333 | 30.96 | 1:04.85 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
16 | Aleksi Salminen | 1998 | 326 | 31.40 | 1:05.33 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
17 | Valtteri Somero | 1998 | 324 | 30.72 | 1:05.40 | |||||
Poseidon | ||||||||||
18 | Mortti Eskelinen | 1999 | 314 | 31.47 | 1:06.10 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
19 | Anton Helin | 1999 | 312 | 31.83 | 1:06.29 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Nikolas Rissanen | 1998 | 311 | 31.41 | 1:06.36 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
21 | Jan Strömberg | 1999 | 299 | 31.94 | 1:07.23 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
22 | Niko Somila | 1999 | 295 | 31.85 | 1:07.49 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
23 | Miika Mäentaus | 1998 | 293 | 32.24 | 1:07.68 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Henri Kyyrä | 1999 | 287 | 32.79 | 1:08.15 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
25 | Kevin Andersson | 1998 | 286 | 32.52 | 1:08.24 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
26 | Konsta Nenonen | 1998 | 285 | 29.43 | 1:08.25 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
27 | Arttu Mäki | 1998 | 281 | 32.98 | 1:08.59 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Elias Soukola | 1999 | 281 | 32.94 | 1:08.60 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
29 | Jan-Henrik Haapiainen | 1998 | 279 | 32.83 | 1:08.77 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
30 | Leevi Nuora | 1999 | 279 | 33.42 | 1:08.81 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
31 | Joel Vaitilo | 1998 | 277 | 33.48 | 1:08.93 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
32 | Frans Antila | 1998 | 274 | 33.29 | 1:09.23 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
33 | Teemu Järkkä | 1999 | 265 | 33.91 | 1:09.98 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
34 | Valtteri Lausala | 1999 | 263 | 32.88 | 1:10.12 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
35 | Aarne Santamäki | 1998 | 258 | 33.71 | 1:10.61 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
36 | Axel Gotthardt | 1998 | 246 | 33.58 | 1:11.73 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
37 | Ulduz Mir Isapur | 1998 | 232 | 33.80 | 1:13.11 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
38 | Tuomas Uusitalo | 1999 | 232 | 35.27 | 1:13.18 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
39 | Joonatan Lindfors | 1999 | 216 | 35.82 | 1:14.93 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
40 | Jere Kujansuu | 1999 | 211 | 36.36 | 1:15.46 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
41 | Antti Lehtinen | 1999 | 208 | 36.63 | 1:15.85 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
42 | Miska Kurvinen | 1999 | 186 | 37.52 | 1:18.67 | |||||
Kotkan Vesi-Veikot | ||||||||||
43 | Markus Leskinen | 1998 | 169 | 38.38 | 1:21.27 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:25 |