2018-02-21   00:35:28
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo Cup

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  Speedo - Cup    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:49   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2012         
 
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Hanna-Maria Seppälä  1984  Uinti Espoo - Esbo Sim    26.77        55.67   
Iida Huiskonen  1994  Uinti Espoo - Esbo Sim    27.88        57.85   
Emilia Markkanen  1995  Uinti Espoo - Esbo Sim    29.23        59.64   
Salla Autti  1994  Uinti Espoo - Esbo Sim    28.78        59.86   
Salla Elovirta  1997  Uinti Espoo - Esbo Sim    28.74        1:00.10   
Valentina Zapatrina  1988  Raduga    29.64        1:00.49   
Anna Mäkinen  1995  Koovee    29.62        1:01.23   
Emilia Lahtinen  1996  Koovee    29.55        1:01.34   
Aino Puomila  1992  Simmis Wanda    29.70        1:01.77   
10  Milla Inkeroinen  1998  Uinti Espoo - Esbo Sim    29.27        1:01.79   
11  Anastasia Makushkina  1997  Raduga    29.56        1:02.04   
12  Janita Lappi  1997  Uinti Espoo - Esbo Sim    29.36        1:02.05   
13  Daria Abramova  1996  Raduga    29.83        1:02.06   
14  Aleksia Halonen  1996  Uinti Espoo - Esbo Sim    29.97        1:02.18   
15  Anna Jantunen  1998  Swimming Club Nurmijärvi    30.43        1:03.19   
16  Maria Ripatti  1987  Järvenpään Uintiklubi    29.75        1:03.34   
17  Sanni Väyrynen  1996  Uinti Espoo - Esbo Sim    30.70        1:03.57   
18  Annika Laihonen  1997  Nummelan Kisaajat    30.64        1:03.62   
19  Annika Stenberg  1998  Nummelan Kisaajat    30.66        1:03.64   
20  Vilma Venäläinen  1996  Simmis Wanda    30.88        1:04.23   
21  Annukka Kurttila  1996  Uinti Espoo - Esbo Sim    30.70        1:04.28   
22  Ruusa Jumppanen  1995  Hyvinkään Uimaseura    31.05        1:04.55   
23  Viivi Iivari  1997  Swimming Club Nurmijärvi    31.23        1:04.85   
24  Anna Silventoinen  1994  Poseidon    30.71        1:04.96   
25  Anna Grom  1996  Raduga    31.17        1:05.05   
26  Meri Parviainen  1998  Hyvinkään Uimaseura    31.36        1:05.66   
27  Emma Suotula  1998  Uinti Espoo - Esbo Sim    30.91        1:05.74   
28  Tiiariikka Vihko  1996  Uinti Espoo - Esbo Sim    31.18        1:06.01   
29  Ida Mustonen  1998  Uinti Espoo - Esbo Sim    32.00        1:06.13   
30  Eevi Keronen  1997  Uinti Espoo - Esbo Sim    32.13        1:06.76   
30  Elisa Silvennoinen  1996  Uinti Espoo - Esbo Sim    31.83        1:06.76   
32  Roosa Andelin  1998  Hyvinkään Uimaseura    31.76        1:06.90   
33  Tiia Nieminen  1997  Lahden Kaleva    32.05        1:07.36   
34  Veera Nissilä  1997  Nummelan Kisaajat    31.69        1:07.66   
35  Anna Seppälä  1995  Uinti Espoo - Esbo Sim    32.08        1:07.73   
36  Roosa Hyypiä  1997  Koovee    32.01        1:07.82   
37  Marika Kuntijärvi  1998  Vantaan Vesikot    32.59        1:07.84   
38  Krista Mettinen  1997  Uinti Espoo - Esbo Sim    32.48        1:07.93   
39  Oona Pelttari  1998  Uinti Espoo - Esbo Sim    31.54        1:07.98   
40  Sanni Malinen  1998  Uinti Espoo - Esbo Sim    33.09        1:08.11   
41  Annika Rautiainen  1998  Nummelan Kisaajat    32.24        1:08.55   
42  Katja Malmi  1998  Vantaan Vesikot    32.54        1:08.92   
43  Ella Kettunen  1998  Hyvinkään Uimaseura    32.54        1:09.28   
44  Sofia Tapola  1997  Uinti Espoo - Esbo Sim    33.64        1:09.37   
45  Maria Vuin  1997  Nummelan Kisaajat    33.26        1:09.89   
46  Kiira Karvonen  1997  Gladius Kirkkonummi    33.27        1:10.17   
47  Wilma Westerholm  1996  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    32.81        1:10.34   
48  Elina Hanelius  1998  Järvenpään Uintiklubi    33.33        1:10.53   
49  Jessica Norrbäck  1996  Uinti Espoo - Esbo Sim    34.49        1:10.71   
50  Roosa Hjelm  1997  Uinti Espoo - Esbo Sim    34.65        1:10.95   
51  Jazmin Acevedo-Bouhlal  1998  Koovee    33.02        1:11.55   
52  Ida Sunnarborg  1995  Gladius Kirkkonummi    34.11        1:11.57   
53  Helmi Kapiainen  1998  Uinti Espoo - Esbo Sim    34.99        1:11.65   
54  Suvi Taskinen  1998  Simmis Wanda    34.06        1:11.77   
55  Anna Karen  1997  Gladius Kirkkonummi    33.94        1:11.88   
56  Julia Hyvönen  1998  Uinti Espoo - Esbo Sim    34.12        1:11.97   
57  Krista Nivalainen  1995  Hyvinkään Uimaseura    34.00        1:12.31   
58  Eevi Peltola  1997  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    35.85        1:12.40   
59  Ella Vainikka  1998  Nummelan Kisaajat    34.88        1:12.91   
60  Abigail Keighley  1996  Gladius Kirkkonummi    35.02        1:14.13   
61  Anniina Ronkainen  1998  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    36.33        1:17.92   
62  Sirja Koutonen  1997  Nummelan Kisaajat    37.50        1:18.22   
Alina Katajisto  1998  Swimming Club Nurmijärvi            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Milja Korte  1998  Uinti Espoo - Esbo Sim            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Reetta Schroderus  1997  Järvenpään Uintiklubi            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  10:49 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  Speedo - Cup    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:50   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2012         
 
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tatu Waltari  1987  Uinti Espoo - Esbo Sim    24.97        51.94   
Tuukka Myller  1994  Järvenpään Uintiklubi    25.04        52.06   
Juho Nieminen  1993  Koovee    25.24        52.60   
Teemu Aho  1994  Gladius Kirkkonummi    25.36        53.08   
Kasper Nylund  1994  Nummelan Kisaajat    25.70        53.58   
Dmitry Tikhonov-Bugrov  1996  Neva Wave    25.62        53.70   
Emil Kaidesoja  1995  Uinti Espoo - Esbo Sim    25.67        53.88   
Artemy Kabanov  1996  Raduga    26.32        54.12   
Pavel Pustovalov  1995  Raduga    25.90        55.02   
Petteri Otranen  1993  Nummelan Kisaajat    26.47        55.02   
11  Tatu Peltonen  1989  Jämsänkosken Jyry    25.31        55.28   
12  Tapio Junninen  1995  Poseidon    26.93        55.55   
13  Elias Lampinen  1997  Nummelan Kisaajat    26.49        55.60   
14  Maxim Khalikov  1996  Raduga    26.67        55.62   
15  Pavel Afonkin  1996  Raduga    26.70        55.67   
16  Sergey Bezrukov  1996  Raduga    27.10        56.06   
17  Topias Vainio  1997  Uinti Espoo - Esbo Sim    27.71        56.99   
18  Tim Kontturi  1996  Uinti Espoo - Esbo Sim    27.57        57.00   
19  Ilia Grachov  1996  Raduga    27.57        57.10   
20  Pontus Kaisti  1997  Uinti Espoo - Esbo Sim    27.96        57.13   
21  Kalle Pyykkönen  1996  Koovee    27.83        57.23   
22  Samuli Jeskanen  1996  Uinti Espoo - Esbo Sim    27.83        57.25   
23  Mikko Junninen  1989  Poseidon    27.63        57.74   
23  Thomas Böckerman  1997  Uinti Espoo - Esbo Sim    27.07        57.74   
25  Juhani Jablokov  1995  Vantaan Vesikot    27.77        58.14   
26  Igor Kardashov  1997  Raduga    28.42        58.23   
27  Timo Stolt  1994  Järvenpään Uintiklubi    28.11        58.34   
28  Juhana Autti  1997  Uinti Espoo - Esbo Sim    27.75        58.42   
29  Daniel Forslund  1995  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    27.97        58.69   
30  Miika Tiainen  1994  Uinti Espoo - Esbo Sim    28.08        58.70   
31  Roman Bocharov  1996  Raduga    28.53        58.74   
32  Lauri Kettunen  1995  Uinti Espoo - Esbo Sim    28.15        58.80   
33  Mikael Laakso  1997  Riihimäen Uimaseura    27.91        59.13   
34  Toni Meriläinen  1997  Vantaan Vesikot    28.42        59.36   
35  Michail Prudov  1997  Raduga    28.12        59.40   
36  Jere Pyötsiä  1996  Uinti Espoo - Esbo Sim    28.57        59.64   
37  Andrey Grigoryev  1997  Raduga    28.26        59.69   
38  Pyry Lindberg  1996  Koovee    28.38        59.73   
39  Oskari Mäkinen  1997  Koovee    28.24        1:00.07   
40  Valtteri Vepsä  1997  Nummelan Kisaajat    29.06        1:00.40   
41  Nikita Danilov  1997  Raduga    29.05        1:00.59   
42  Artyom Petrov  1996  Raduga    30.07        1:01.37   
43  Sampo Heiliö  1997  Kotkan Vesi-Veikot    29.00        1:01.45   
44  Otto Pirvola  1993  Nummelan Kisaajat    29.71        1:02.27   
45  Ville Korpela  1994  Poseidon    30.03        1:02.61   
46  Janne Orava  1994  Koovee    29.49        1:03.23   
47  Aleksi Pyrhönen  1997  Poseidon    30.28        1:03.96   
48  Mikko Sopanen  1997  Gladius Kirkkonummi    30.52        1:04.95   
49  Joel Af Hällström  1997  Uinti Espoo - Esbo Sim    30.81        1:05.06   
50  Eeli Susan  1997  Helsingin Uimarit    30.82        1:05.22   
51  Timo Mäki  1995  Simmis Grani    30.12        1:05.44   
52  Aapo Kinnari  1997  Vantaan Vesikot    31.97        1:06.31   
Toni Saharinen  1997  Uinti Espoo - Esbo Sim            DNS   
Elias Tuori  1996  Uinti Espoo - Esbo Sim            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Esa Paavilainen  1997  Uinti Espoo - Esbo Sim            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Pauli Kukkonen  1997  Koovee            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  10:50 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  Speedo - Cup    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:50   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2012         
 
 
Laji 3, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Noora Laukkanen  1993  Uinti Espoo - Esbo Sim    33.23  1:10.46  1:48.22    2:27.00   
Fanny Teijonsalo  1996  Uinti Espoo - Esbo Sim    35.16  1:15.32  1:56.76    2:38.64   
Lotta Ruhala  1997  Riihimäen Uimaseura    38.68  1:22.68  2:08.15    2:51.08   
Riina Strengell  1997  Uinti Espoo - Esbo Sim    38.33  1:22.85  2:08.29    2:53.15   
Jade Pönni  1997  Nummelan Kisaajat    38.20  1:22.39  2:07.93    2:54.59   
Kerttu Koivuniemi  1998  Swimming Club Nurmijärvi    39.91  1:25.15  2:09.95    2:54.84   
Erika Lahtinen  1998  Koovee    40.87  1:25.96  2:11.75    2:57.37   
Nea Kontturi  1998  Uinti Espoo - Esbo Sim    39.69  1:24.95  2:12.68    3:00.08   
Anni Hirvelä  1995  Simmis Grani    41.19  1:27.82  2:14.28    3:00.30   
10  Vilja Juvonen  1998  Koovee    40.63  1:27.03  2:14.44    3:02.25   
11  Veera Kauppinen  1998  Hyvinkään Uimaseura    43.59  1:33.62  2:25.27    3:15.40   
12  Pinja Lindholm  1996  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    43.30  1:33.32  2:24.79    3:15.51   
13  Elisa Pullinen  1998  Uinti Espoo - Esbo Sim    46.12  1:36.87  2:30.06    3:23.50   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  10:50 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  Speedo - Cup    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:52   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2012         
 
 
Laji 4, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Vladislav Finochenko  1990  Raduga    31.00  1:06.06  1:40.76    2:14.92   
Calle Mohn  1993  Simmis Grani    31.99  1:08.05  1:45.08    2:23.05   
Kalle Pyykkönen  1996  Koovee    34.27  1:12.25  1:50.96    2:28.70   
Atte Sahla  1993  Vantaan Vesikot    33.14  1:10.74  1:49.84    2:29.32   
Juha Kollin  1993  Vantaan Vesikot    33.53  1:12.12  1:51.57    2:29.90   
Mikko Pesso  1997  Simmis Grani    34.58  1:13.44  1:53.89    2:34.95   
Eetu Piiroinen  1995  Simmis Grani    35.33  1:15.24  1:55.72    2:36.11   
Henri Aaltonen  1997  Riihimäen Uimaseura    35.67  1:16.16  1:56.51    2:36.55   
Marko Kaakkolammi  1996  Koovee    34.40  1:13.84  1:54.97    2:37.45   
10  Juho Nieminen  1993  Koovee    35.59  1:16.24  1:58.14    2:39.49   
11  Arttu Mitrunen  1997  Uinti Espoo - Esbo Sim    36.40  1:17.46  1:59.00    2:41.18   
12  Santeri Pigg  1996  Uinti Espoo - Esbo Sim    37.09  1:18.08  2:00.22    2:41.70   
13  Jaro Salo  1997  Uinti Espoo - Esbo Sim    36.51  1:17.36  1:59.80    2:42.70   
14  Henri Härkönen  1993  Simmis Grani    36.51  1:18.25  2:01.70    2:44.57   
15  Jasper Järvelä  1996  Uinti Espoo - Esbo Sim    37.25  1:20.31  2:02.27    2:44.95   
16  Miikka Salminen  1996  Simmis Grani    38.97  1:21.77  2:05.70    2:49.93   
Martin Kartau  1995  Simmis Grani            DSQ   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  10:52 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo - Cup    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:02   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2012         
 
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Eloranta  1997    558  30.60        1:06.86   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Salla Elovirta  1997    535  32.13        1:07.80   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Saara Ruti  1997    498  31.72        1:09.43   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Riina Strengell  1997    427  33.58        1:13.10   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Milla Inkeroinen  1998    423  34.03        1:13.33   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Minni Kotka  1998    413  33.84        1:13.94   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Ella Nieminen  1998    373  35.05        1:16.46   
  Koovee                   
                     
Vivianne Lauslahti  1997    357  35.37        1:17.59   
  Simmis Grani                   
                     
Laura Mattila  1998    334  36.41        1:19.36   
  Koovee                   
                     
10  Anna Niemikotka  1998    333  37.24        1:19.42   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
11  Riikka Haakana  1998    327  35.73        1:19.89   
  Lahden Kaleva                   
                     
12  Veera Kauppinen  1998    312  37.40        1:21.16   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
13  Annika Rautiainen  1998    288  37.54        1:23.35   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
14  Jazmin Acevedo-Bouhlal  1998    273  37.02        1:24.82   
  Koovee                   
                     
15  Mari Kolkki  1998    273  38.81        1:24.91   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
16  Anniina Ronkainen  1998    250  38.82        1:27.42   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
17  Milja Korte  1998    231  41.89        1:29.69   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
18  Elina Hanelius  1998    222  40.14        1:30.86   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Pikkarainen  1992    834  27.36        58.49   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Sini Kuutamo  1995    674  28.58        1:02.79   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Hanna-Maria Seppälä  1984    660  28.96        1:03.23   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Nea Rinne  1995    647  30.30        1:03.66   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Marina Medzakovskaia  1995    575  30.79        1:06.22   
  Raduga                   
                     
Marianne Pihkamäki  1996    535  31.76        1:07.80   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Suvi Lautala  1995    495  31.73        1:09.58   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Nea Virta  1996    402  33.90        1:14.56   
  Koovee                   
                     
Mona Syrjä  1996    381  35.39        1:15.92   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
10  Milena Bakalov  1996    330  36.40        1:19.67   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
11  Tessa Eronen  1996    328  35.97        1:19.86   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
12  Sara Lehtolainen  1996    305  37.79        1:21.75   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Johanna Vuorinen  1996              DNS   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Anna Mäkinen  1995              DNF   
  Koovee                   
                     
Riina Kaakkolammi  1994              DNF   
  Koovee                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  11:02 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo - Cup    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:07   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2012         
 
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henri Heinonen  1996    529  27.87        59.94   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Sergey Bezrukov  1996    507  28.58        1:00.81   
  Raduga                   
                     
Vladislav Vorobiev  1996    477  28.48        1:02.03   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Vladimir Olshevsky  1997    429  30.21        1:04.27   
  Raduga                   
                     
Jere Pyötsiä  1996    424  30.08        1:04.52   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Topias Vainio  1997    420  30.88        1:04.74   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Andrey Grigoryev  1997    405  29.77        1:05.53   
  Raduga                   
                     
Nikita Borisov  1997    353  31.27        1:08.57   
  Raduga                   
                     
Jaro Salo  1997    325  32.83        1:10.50   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
10  Aapo Kinnari  1997    208  37.17        1:21.77   
  Vantaan Vesikot                   
                     
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riku Pöytäkivi  1993    658  25.36        55.75   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Tony Eriksson  1995    652  25.90        55.91   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Tuomas Pokkinen  1995    647  26.29        56.04   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Kirill Prigoda  1995    637  25.94        56.34   
  Raduga                   
                     
Tomas Johansson  1994    584  26.74        58.00   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Miro Torola  1995    563  27.55        58.70   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Mikko Karttunen  1994    511  28.62        1:00.65   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Jeremy Hakala  1995    502  28.70        1:00.98   
  Koovee                   
                     
Oula Soininen  1994    460  29.06        1:02.81   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
10  Sakari Rautalin  1991    439  28.04        1:03.81   
  Koovee                   
                     
11  Perttu Perälä  1994    419  29.57        1:04.78   
  Koovee                   
                     
12  Topias Kurikka  1995    365  31.23        1:07.82   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  11:07 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo - Cup    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:17   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2012         
 
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lidia Borisova  1997    483  34.26        1:10.41   
  Raduga                   
                     
Ella Kurttila  1998    477  34.71        1:10.69   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Anna Jantunen  1998    446  34.86        1:12.27   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Meri Parviainen  1998    445  35.30        1:12.32   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Rebecca Wahlstedt  1997    442  35.29        1:12.48   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Noora Tuovinen  1998    442  34.87        1:12.49   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Tiia Nikkanen  1997    433  34.96        1:13.01   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Ella Kettunen  1998    413  34.71        1:14.14   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Reetta Schroderus  1997    380  37.30        1:16.24   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
10  Viivi Iivari  1997    379  36.91        1:16.35   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
11  Katja Malmi  1998    363  37.51        1:17.39   
  Vantaan Vesikot                   
                     
12  Ida Mustonen  1998    362  37.67        1:17.52   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
13  Oona Pelttari  1998    342  37.88        1:19.01   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
14  Janina Selonen  1998    339  38.22        1:19.20   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
15  Erika Lahtinen  1998    333  39.81        1:19.72   
  Koovee                   
                     
16  Roosa Andelin  1998    313  39.36        1:21.36   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
17  Maria Vuin  1997    308  39.33        1:21.74   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
18  Veera Nissilä  1997    305  40.10        1:22.09   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Milja Tiesmäki  1997              DSQ   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Saara Ruti  1997              DSQ   
  Nummelan Kisaajat                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iida Huiskonen  1994    578  32.34        1:06.29   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Mona Juppo  1996    508  33.70        1:09.22   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Natalia Sazonenko  1996    488  34.44        1:10.14   
  Raduga                   
                     
Salla Autti  1994    466  34.03        1:11.25   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Aino Puomila  1992    448  35.21        1:12.19   
  Simmis Wanda                   
                     
Niina Korhonen  1996    441  35.27        1:12.57   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Emilia Markkanen  1995    428  35.71        1:13.30   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Emilia Lahtinen  1996    405  36.02        1:14.66   
  Koovee                   
                     
Violetta Spichonok  1996    402  37.21        1:14.81   
  Raduga                   
                     
10  Sofi Liinpää  1995    394  34.79        1:15.32   
  Koovee                   
                     
11  Vilma Venäläinen  1996    348  38.42        1:18.55   
  Simmis Wanda                   
                     
12  Anna Seppälä  1995    273  41.11        1:25.11   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Pinja Lindholm  1996              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  11:17 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo - Cup    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:22   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2012         
 
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pavel Afonkin  1996    554  29.09        59.58   
  Raduga                   
                     
Artyom Petrov  1996    465  30.64        1:03.16   
  Raduga                   
                     
Igor Kardashov  1997    439  31.20        1:04.39   
  Raduga                   
                     
Roman Bocharov  1996    429  31.55        1:04.90   
  Raduga                   
                     
Henri Kämäräinen  1997    426  30.93        1:05.04   
  Keravan Uimarit                   
                     
Oiva Lahtinen  1997    418  31.53        1:05.47   
  Keravan Uimarit                   
                     
Michail Prudov  1997    399  31.72        1:06.49   
  Raduga                   
                     
Valtteri Vepsä  1997    381  33.59        1:07.51   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Aleksi Pyrhönen  1997    295  34.59        1:13.54   
  Poseidon                   
                     
10  Valtteri Yli-Kleemola  1997    274  36.41        1:15.36   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
11  Mikko Sopanen  1997    244  37.73        1:18.30   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teemu Aho  1994    623  27.92        57.30   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Jari Schwarte  1990    532  28.84        1:00.41   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Petteri Otranen  1993    474  30.64        1:02.77   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Miro Juvonen  1994    471  30.55        1:02.89   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Joona Miettinen  1994    442  31.62        1:04.23   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Joni Honkala  1995    432  31.46        1:04.72   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Daniel Forslund  1995    415  32.30        1:05.62   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Eikka Vuorikari  1994    373  32.94        1:07.99   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Ville Korpela  1994    341  33.83        1:10.06   
  Poseidon                   
                     
10  Timo Mäki  1995    239  37.28        1:18.88   
  Simmis Grani                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  11:22 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo - Cup    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:44   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2012         
 
 
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anastasia Makushkina  1997    511          36.02   
  Raduga                   
Janita Lappi  1997    501          36.26   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Jade Pönni  1997    497          36.35   
  Nummelan Kisaajat                   
Lotta Ruhala  1997    497          36.35   
  Riihimäen Uimaseura                   
Vilja Juvonen  1998    492          36.49   
  Koovee                   
Annika Stenberg  1998    426          38.27   
  Nummelan Kisaajat                   
Anastasia Pavlova  1997    398          39.16   
  Raduga                   
Lotta Aaltonen  1997    395          39.26   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Veera Kauppinen  1998    331          41.64   
  Hyvinkään Uimaseura                   
10  Krista Mettinen  1997    330          41.67   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
11  Ella Vainikka  1998    312          42.48   
  Nummelan Kisaajat                   
12  Vivianne Lauslahti  1997    300          43.00   
  Simmis Grani                   
13  Sirja Koutonen  1997    290          43.52   
  Nummelan Kisaajat                   
Minni Kotka  1998              DSQ   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Fanny Teijonsalo  1996    547          35.21   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Riina Kaakkolammi  1994    523          35.75   
  Koovee                   
Elisa Silvennoinen  1996    510          36.04   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Maria Ripatti  1987    478          36.83   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Anna Grom  1996    477          36.86   
  Raduga                   
Elisabet Hyppönen  1996    439          37.90   
  Koovee                   
Wilma Westerholm  1996    396          39.22   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Nea Virta  1996    377          39.86   
  Koovee                   
Krista Nivalainen  1995    372          40.06   
  Hyvinkään Uimaseura                   
10  Mona Syrjä  1996    346          41.03   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
11  Minttu Saarikoski  1993    331          41.63   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
12  Milena Bakalov  1996    286          43.72   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
13  Abigail Keighley  1996    251          45.64   
  Gladius Kirkkonummi                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  11:44 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo - Cup    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:48   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2012         
 
 
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marko Kaakkolammi  1996    536          31.08   
  Koovee                   
Vladislav Vorobiev  1996    488          32.08   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Thomas Böckerman  1997    433          33.38   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Nikita Danilov  1997    403          34.18   
  Raduga                   
Vladimir Olshevsky  1997    394          34.45   
  Raduga                   
Joel Af Hällström  1997    318          36.99   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
 
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladislav Finochenko  1990    676          28.77   
  Raduga                   
Tuukka Myller  1994    632          29.43   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Tony Eriksson  1995    617          29.66   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Tomas Johansson  1994    583          30.22   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Juha Kollin  1993    578          30.32   
  Vantaan Vesikot                   
Jeremy Hakala  1995    518          31.45   
  Koovee                   
Miika Tiainen  1994    518          31.45   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Atte Sahla  1993    500          31.81   
  Vantaan Vesikot                   
Lauri Kettunen  1995    495          31.92   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
10  Emil Kaidesoja  1995    476          32.34   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
11  Emil Nylund  1995    468          32.52   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
12  Jari Schwarte  1990    457          32.78   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
13  Mikko Junninen  1989    403          34.18   
  Poseidon                   
14  Sakari Rautalin  1991    399          34.29   
  Koovee                   
15  Topias Kurikka  1995    390          34.56   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
16  Janne Orava  1994    381          34.83   
  Koovee                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  11:48 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo - Cup    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:02   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2012         
 
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lidia Borisova  1997    549  32.94  1:11.09  1:56.55    2:32.14   
  Raduga                   
                     
Leona Pälvimäki  1997    493  32.84  1:14.78  2:02.02    2:37.68   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Meri Parviainen  1998    467  35.98  1:16.45  2:05.03    2:40.56   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Alina Katajisto  1998    454  34.40  1:17.28  2:05.36    2:42.13   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Anastasia Pavlova  1997    441  34.12  1:16.15  2:04.78    2:43.70   
  Raduga                   
                     
Roosa Hyypiä  1997    428  33.84  1:17.87  2:07.90    2:45.31   
  Koovee                   
                     
Heini Tähkä  1998    411  36.24  1:21.08  2:08.61    2:47.62   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Roosa Andelin  1998    404  36.43  1:19.96  2:10.08    2:48.51   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Anna Niemikotka  1998    385  37.15  1:22.06  2:11.55    2:51.25   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
10  Marika Kuntijärvi  1998    382  39.37  1:21.62  2:13.57    2:51.69   
  Vantaan Vesikot                   
                     
11  Sofia Tapola  1997    370  38.00  1:22.34  2:15.26    2:53.54   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
12  Elina Karen  1997    356  41.22  1:27.64  2:14.04    2:55.85   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
13  Janina Selonen  1998    349  38.79  1:23.96  2:16.66    2:57.02   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
14  Anna Karen  1997    348  40.49  1:26.72  2:15.17    2:57.11   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
15  Suvi Taskinen  1998    343  37.08  1:25.72  2:18.48    2:58.06   
  Simmis Wanda                   
                     
16  Tiia Nieminen  1997    340  36.99  1:22.78  2:15.87    2:58.56   
  Lahden Kaleva                   
                     
17  Kiira Karvonen  1997    324  38.85  1:23.87  2:19.77    3:01.43   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
18  Mari Kolkki  1998    323  40.92  1:27.26  2:20.51    3:01.54   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
19  Anniina Ronkainen  1998    295  39.63  1:28.98  2:22.57    3:07.10   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
20  Elisa Pullinen  1998    293  41.45  1:31.62  2:24.83    3:07.50   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
21  Julia Hyvönen  1998    273  44.62  1:32.37  2:28.44    3:12.07   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Veera Kauppinen  1998              DNF   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Valentina Zapatrina  1988    673  30.97  1:06.43  1:48.96    2:22.18   
  Raduga                   
                     
Marina Medzakovskaia  1995    583  31.34  1:10.69  1:53.30    2:29.15   
  Raduga                   
                     
Suvi Lautala  1995    573  32.31  1:11.65  1:55.76    2:30.00   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Elisabet Hyppönen  1996    532  30.84  1:11.80  1:58.53    2:33.76   
  Koovee                   
                     
Benita Haikola  1989    524  32.54  1:12.67  1:59.20    2:34.58   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Aleksia Halonen  1996    465  35.57  1:17.35  2:05.11    2:40.78   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Violetta Spichonok  1996    461  35.51  1:16.55  2:03.57    2:41.33   
  Raduga                   
                     
Sofi Liinpää  1995    416  35.90  1:19.93  2:07.07    2:46.90   
  Koovee                   
                     
Anna Mäkinen  1995              DNF   
  Koovee                   
                     
Wilma Westerholm  1996              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  12:02 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo - Cup    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:11   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2012         
 
 
Laji 12, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Artemy Kabanov  1996    580  28.17  1:01.48  1:40.38    2:12.03   
  Raduga                   
                     
Maxim Khalikov  1996    563  28.19  1:02.63  1:41.76    2:13.30   
  Raduga                   
                     
Ilia Grachov  1996    510  29.51  1:05.54  1:46.64    2:17.76   
  Raduga                   
                     
Pontus Kaisti  1997    455  29.94  1:07.37  1:51.01    2:23.15   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Toni Meriläinen  1997    444  29.83  1:08.45  1:50.61    2:24.30   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Marko Kaakkolammi  1996    432  30.67  1:11.41  1:51.00    2:25.62   
  Koovee                   
                     
Nikita Borisov  1997    413  31.56  1:09.69  1:52.57    2:27.80   
  Raduga                   
                     
Elias Lampinen  1997    412  30.69  1:08.69  1:55.49    2:27.94   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Oskari Mäkinen  1997    364  35.38  1:12.77  1:59.38    2:34.11   
  Koovee                   
                     
10  Sampo Heiliö  1997    353  32.52  1:13.72  2:00.16    2:35.69   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
11  Pauli Kukkonen  1997    317  35.74  1:19.41  2:05.26    2:41.48   
  Koovee                   
                     
Henri Heinonen  1996              DNF   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
 
Laji 12, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kirill Prigoda  1995    650  26.55  59.14  1:35.96    2:07.06   
  Raduga                   
                     
Tapio Junninen  1995    538  29.53  1:04.62  1:43.24    2:15.32   
  Poseidon                   
                     
Oula Soininen  1994    480  29.39  1:06.69  1:48.38    2:20.62   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Joni Honkala  1995    441  31.57  1:07.27  1:50.26    2:24.64   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Juhani Jablokov  1995    401  30.52  1:09.17  1:54.05    2:29.28   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Otto Pirvola  1993    351  33.24  1:11.87  1:59.09    2:35.99   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  12:11 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo - Cup    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:33   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2012         
 
 
Laji 13, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Eloranta  1997    628  1:05.88  2:16.16  3:26.14    4:34.36   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Rebecca Wahlstedt  1997    587  1:05.94  2:17.23  3:29.42    4:40.51   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Kerttu Koivuniemi  1998    548  1:08.21  2:20.65  3:34.42    4:47.03   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Eveliina Pihkamäki  1998    538  1:07.82  2:22.12  3:37.15    4:48.77   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Jade Pönni  1997    537  1:07.33  2:20.29  3:34.13    4:49.07   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Annika Laihonen  1997    508  1:07.57  2:20.98  3:37.32    4:54.45   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Janita Lappi  1997    498  1:12.03  2:27.34  3:42.97    4:56.41   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Riikka Haakana  1998    498  1:09.85  2:25.72  3:41.49    4:56.46   
  Lahden Kaleva                   
                     
Nea Kontturi  1998    486  1:12.26  2:28.93  3:45.29    4:58.70   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
10  Claudia Åvist  1997    477  1:10.40  2:28.88  3:46.61    5:00.70   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
11  Emma Suotula  1998    475  1:12.55  2:28.31  3:44.84    5:01.16   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
12  Reetta Schroderus  1997    469  1:12.12  2:29.68  3:47.26    5:02.41   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
13  Eevi Keronen  1997    440  1:13.49  2:32.02  3:51.74    5:08.75   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
14  Sanni Malinen  1998    438  1:14.21  2:32.55  3:52.21    5:09.40   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
15  Tiia Nikkanen  1997    427  1:13.80  2:33.65  3:52.97    5:11.87   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
16  Roosa Hjelm  1997    407  1:16.47  2:37.29  3:58.18    5:17.00   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
17  Helmi Kapiainen  1998    387  1:16.41  2:38.46  4:01.95    5:22.50   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
18  Eevi Peltola  1997    376  1:16.85  2:39.27  4:03.33    5:25.37   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
Laji 13, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Rinne  1995    606  1:07.42  2:18.01  3:28.19    4:37.68   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Ruusa Jumppanen  1995    597  1:07.80  2:19.66  3:31.24    4:39.01   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Anna Silventoinen  1994    596  1:07.96  2:18.55  3:29.07    4:39.15   
  Poseidon                   
                     
Sanni Väyrynen  1996    566  1:07.55  2:19.44  3:32.17    4:43.92   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Anni Hirvelä  1995    562  1:09.97  2:22.10  3:34.26    4:44.74   
  Simmis Grani                   
                     
Natalia Sazonenko  1996    555  1:09.61  2:22.77  3:35.55    4:45.90   
  Raduga                   
                     
Daria Abramova  1996    554  1:07.14  2:19.91  3:34.06    4:45.98   
  Raduga                   
                     
Niina Korhonen  1996    553  1:08.44  2:21.97  3:35.03    4:46.22   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Krista Heikkilä  1995    523  1:07.59  2:20.66  3:35.65    4:51.49   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
10  Marianne Pihkamäki  1996    519  1:09.87  2:24.25  3:39.83    4:52.36   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
11  Tiiariikka Vihko  1996    457  1:11.76  2:29.41  3:47.89    5:05.03   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
12  Jessica Norrbäck  1996    439  1:16.36  2:35.50  3:53.44    5:09.17   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
13  Tessa Eronen  1996    417  1:16.75  2:37.02  3:56.67    5:14.51   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Johanna Vuorinen  1996              DNS   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  12:33 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo - Cup    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:29   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2012         
 
 
Laji 14, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Samuli Jeskanen  1996    525  1:03.62  2:12.27  3:19.45    4:23.77   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Mikko Pesso  1997    507  1:03.17  2:10.06  3:18.33    4:26.79   
  Simmis Grani                   
                     
Juhana Autti  1997    493  1:05.20  2:14.50  3:22.78    4:29.33   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Tim Kontturi  1996    458  1:04.52  2:14.53  3:25.28    4:36.11   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Jasper Järvelä  1996    438  1:06.88  2:17.74  3:29.22    4:40.11   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Esa Paavilainen  1997    433  1:06.34  2:18.58  3:31.38    4:41.31   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Miikka Salminen  1996    425  1:05.45  2:17.09  3:30.43    4:42.96   
  Simmis Grani                   
                     
Arttu Mitrunen  1997    419  1:06.81  2:19.53  3:32.01    4:44.45   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Thomas Böckerman  1997    398  1:07.13  2:21.14  3:35.80    4:49.25   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
10  Valtteri Yli-Kleemola  1997    320  1:10.02  2:29.70  3:51.06    5:11.22   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
 
Laji 14, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Timo Lopperi  1994    680  57.87  1:59.26  3:01.01    4:01.94   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Henri Härkönen  1993    656  58.58  2:01.32  3:04.57    4:04.88   
  Simmis Grani                   
                     
Eetu Piiroinen  1995    652  58.32  2:01.42  3:04.59    4:05.40   
  Simmis Grani                   
                     
Calle Mohn  1993    547  1:00.93  2:06.45  3:13.27    4:20.13   
  Simmis Grani                   
                     
Eero Stolt  1990    527  1:00.88  2:08.10  3:15.95    4:23.41   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Mikko Karttunen  1994    484  1:03.38  2:12.88  3:23.62    4:30.93   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Martin Kartau  1995    448  1:04.43  2:15.26  3:27.51    4:38.08   
  Simmis Grani                   
                     
Perttu Perälä  1994    436  1:04.95  2:16.13  3:28.88    4:40.49   
  Koovee                   
                     
Emil Nylund  1995    423  1:07.46  2:20.42  3:33.06    4:43.37   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  13:29 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo - Cup    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  16:34   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2012         
 
 
Laji 15, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sergey Bezrukov  1996    503          25.52   
  Raduga                   
Oiva Lahtinen  1997    481          25.90   
  Keravan Uimarit                   
Henri Kämäräinen  1997    480          25.93   
  Keravan Uimarit                   
Ilia Grachov  1996    471          26.09   
  Raduga                   
Pontus Kaisti  1997    470          26.11   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Pyry Lindberg  1996    436          26.77   
  Koovee                   
Vladimir Olshevsky  1997    436          26.78   
  Raduga                   
Samuli Jeskanen  1996    435          26.80   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Igor Kardashov  1997    413          27.27   
  Raduga                   
10  Andrey Grigoryev  1997    411          27.31   
  Raduga                   
10  Nikita Danilov  1997    411          27.31   
  Raduga                   
12  Mikael Laakso  1997    400          27.55   
  Riihimäen Uimaseura                   
13  Juho Päivinen  1996    377          28.09   
  Järvenpään Uintiklubi                   
14  Nikita Borisov  1997    361          28.50   
  Raduga                   
15  Aleksi Pyrhönen  1997    326          29.50   
  Poseidon                   
16  Eeli Susan  1997    319          29.70   
  Helsingin Uimarit                   
17  Veikka Grundström  1997    174          36.35   
  Poseidon                   
Elias Tuori  1996              DNS   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
 
Laji 15, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuomas Kiviluoma  1993    638          23.58   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Tuukka Myller  1994    610          23.94   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Kirill Prigoda  1995    599          24.08   
  Raduga                   
Tomas Johansson  1994    599          24.08   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Tatu Peltonen  1989    595          24.14   
  Jämsänkosken Jyry                   
Tuomas Pokkinen  1995    587          24.25   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Sakari Rautalin  1991    581          24.33   
  Koovee                   
Jere Tolonen  1995    572          24.45   
  Vantaan Vesikot                   
Juha Kollin  1993    567          24.52   
  Vantaan Vesikot                   
10  Pavel Pustovalov  1995    559          24.65   
  Raduga                   
10  Timo Lopperi  1994    559          24.65   
  Vantaan Vesikot                   
12  Lassi Väre  1995    556          24.68   
  Riihimäen Uimaseura                   
13  Kasper Nylund  1994    555          24.70   
  Nummelan Kisaajat                   
14  Jeremy Hakala  1995    536          24.99   
  Koovee                   
15  Lauri Leinonen  1992    530          25.08   
  Koovee                   
16  Atte Sahla  1993    514          25.35   
  Vantaan Vesikot                   
17  Jari Schwarte  1990    511          25.39   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
18  Mikko Junninen  1989    460          26.30   
  Poseidon                   
19  Oula Soininen  1994    450          26.50   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
20  Arttu Ristmeri  1992    447          26.55   
  Koovee                   
21  Lauri Kettunen  1995    444          26.60   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
22  Juhani Jablokov  1995    432          26.85   
  Vantaan Vesikot                   
23  Timo Stolt  1994    431          26.87   
  Järvenpään Uintiklubi                   
24  Perttu Perälä  1994    406          27.41   
  Koovee                   
25  Eikka Vuorikari  1994    404          27.46   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
26  Janne Orava  1994    370          28.28   
  Koovee                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  16:34 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo - Cup    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  16:36   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2012         
 
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Salla Elovirta  1997    690          26.31   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Anastasia Makushkina  1997    572          28.01   
  Raduga                   
Saara Ruti  1997    562          28.18   
  Nummelan Kisaajat                   
Ella Kurttila  1998    536          28.63   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Katariina Pihkamäki  1998    536          28.63   
  Riihimäen Uimaseura                   
Leona Pälvimäki  1997    527          28.79   
  Riihimäen Uimaseura                   
Anna Jantunen  1998    498          29.34   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Laura Mattila  1998    498          29.34   
  Koovee                   
Eveliina Pihkamäki  1998    490          29.50   
  Riihimäen Uimaseura                   
10  Annika Stenberg  1998    488          29.53   
  Nummelan Kisaajat                   
11  Salla Puhtimäki  1998    479          29.71   
  Vesihelmen Uimaseura                   
12  Reetta Schroderus  1997    470          29.90   
  Järvenpään Uintiklubi                   
13  Ylva Sjölund  1998    457          30.18   
  Swim Club Raseborg                   
14  Kerttu Koivuniemi  1998    454          30.26   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
15  Annika Laihonen  1997    453          30.28   
  Nummelan Kisaajat                   
16  Erika Lahtinen  1998    449          30.37   
  Koovee                   
17  Veera Nissilä  1997    436          30.65   
  Nummelan Kisaajat                   
18  Roosa Andelin  1998    428          30.86   
  Hyvinkään Uimaseura                   
19  Elina Hanelius  1998    423          30.97   
  Järvenpään Uintiklubi                   
20  Anastasia Pavlova  1997    422          30.99   
  Raduga                   
21  Roosa Hyypiä  1997    411          31.27   
  Koovee                   
22  Marika Kuntijärvi  1998    398          31.62   
  Vantaan Vesikot                   
23  Mia Tammelin  1997    385          31.95   
  Vantaan Vesikot                   
24  Vivianne Lauslahti  1997    380          32.11   
  Simmis Grani                   
25  Lotta Aaltonen  1997    373          32.31   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
26  Milja Korte  1998    367          32.46   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
27  Julia Hyvönen  1998    365          32.54   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
28  Anna Karen  1997    362          32.61   
  Gladius Kirkkonummi                   
29  Elina Karen  1997    353          32.89   
  Gladius Kirkkonummi                   
30  Ella Vainikka  1998    342          33.26   
  Nummelan Kisaajat                   
31  Johanna Peuhkuri  1997    341          33.27   
  Vesihelmen Uimaseura                   
32  Sirja Koutonen  1997    316          34.12   
  Nummelan Kisaajat                   
33  Milja Tiesmäki  1997    312          34.27   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
34  Mari Kolkki  1998    311          34.32   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
35  Annika Vieraankivi  1997    254          36.70   
  Vesihelmen Uimaseura                   
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Pikkarainen  1992    764          25.43   
  Vantaan Vesikot                   
Iida Huiskonen  1994    644          26.92   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Emilia Markkanen  1995    579          27.89   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Aleksia Halonen  1996    556          28.28   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Elisabet Hyppönen  1996    555          28.29   
  Koovee                   
Maria Ripatti  1987    554          28.31   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Nea Virta  1996    543          28.49   
  Koovee                   
Annukka Kurttila  1996    514          29.02   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Aino Puomila  1992    508          29.13   
  Simmis Wanda                   
10  Daria Abramova  1996    507          29.16   
  Raduga                   
11  Vilma Venäläinen  1996    497          29.35   
  Simmis Wanda                   
12  Anna Grom  1996    480          29.70   
  Raduga                   
13  Tiiariikka Vihko  1996    479          29.71   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
14  Anna Silventoinen  1994    478          29.73   
  Poseidon                   
15  Ruusa Jumppanen  1995    457          30.19   
  Hyvinkään Uimaseura                   
16  Sara Lehtolainen  1996    426          30.89   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
17  Anna Seppälä  1995    406          31.40   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
18  Pinja Lindholm  1996    380          32.09   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
19  Ida Sunnarborg  1995    369          32.41   
  Gladius Kirkkonummi                   
20  Abigail Keighley  1996    325          33.81   
  Gladius Kirkkonummi                   
21  Minttu Saarikoski  1993    325          33.83   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  16:36 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo - Cup    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  16:44   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2012         
 
 
Laji 17, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Artemy Kabanov  1996    515  31.65  1:05.23  1:39.17    2:12.37   
  Raduga                   
                     
Roman Bocharov  1996    457  32.78  1:07.78  1:43.15    2:17.76   
  Raduga                   
                     
Henri Heinonen  1996    456  32.82  1:08.28  1:44.27    2:17.90   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Mikko Pesso  1997    441  33.31  1:08.15  1:44.23    2:19.45   
  Simmis Grani                   
                     
Juhana Autti  1997    439  32.97  1:08.85  1:44.95    2:19.58   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Artyom Petrov  1996    427  32.16  1:07.30  1:44.28    2:20.89   
  Raduga                   
                     
Topias Vainio  1997    424  33.41  1:09.96  1:46.69    2:21.28   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Kalle Pyykkönen  1996    416  34.61  1:10.35  1:46.48    2:22.10   
  Koovee                   
                     
Mikael Laakso  1997    396  33.01  1:10.57  1:47.74    2:24.54   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
10  Jasper Järvelä  1996    380  34.27  1:11.34  1:48.72    2:26.45   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
11  Miikka Salminen  1996    358  35.72  1:13.47  1:51.53    2:29.49   
  Simmis Grani                   
                     
12  Oskari Mäkinen  1997    357  35.54  1:12.41  1:51.10    2:29.51   
  Koovee                   
                     
 
Laji 17, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henri Härkönen  1993    570  29.99  1:02.20  1:35.26    2:07.96   
  Simmis Grani                   
                     
Petteri Otranen  1993    483  32.29  1:07.05  1:41.46    2:15.26   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Eetu Piiroinen  1995    476  31.85  1:05.96  1:40.88    2:15.87   
  Simmis Grani                   
                     
Martin Kartau  1995    473  31.50  1:05.64  1:41.16    2:16.15   
  Simmis Grani                   
                     
Lauri Leinonen  1992    440  32.18  1:06.98  1:43.24    2:19.53   
  Koovee                   
                     
Calle Mohn  1993    432  33.32  1:08.83  1:45.30    2:20.32   
  Simmis Grani                   
                     
Juho Nieminen  1993    422  33.62  1:09.01  1:45.80    2:21.44   
  Koovee                   
                     
Joni Honkala  1995    421  33.01  1:08.66  1:45.36    2:21.58   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Daniel Forslund  1995    372  35.39  1:13.49  1:51.53    2:27.53   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
10  Emil Kaidesoja  1995    358  33.03  1:10.03  1:49.33    2:29.40   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
11  Otto Pirvola  1993    324  34.31  1:12.32  1:53.32    2:34.48   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  16:44 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo - Cup    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  16:46   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2012         
 
 
Laji 18, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Meri Parviainen  1998    492  35.18  1:14.42  1:54.33    2:32.21   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Noora Tuovinen  1998    460  36.42  1:15.54  1:55.59    2:35.63   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Ella Kettunen  1998    457  35.87  1:16.21  1:57.53    2:36.06   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Emma Suotula  1998    446  37.18  1:16.71  1:57.38    2:37.31   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Minni Kotka  1998    425  37.45  1:17.74  1:58.86    2:39.83   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Ida Mustonen  1998    404  38.48  1:19.76  2:02.42    2:42.54   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Marika Kuntijärvi  1998    389  38.73  1:20.84  2:03.65    2:44.69   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Krista Mettinen  1997    385  38.49  1:20.68  2:03.84    2:45.27   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Ella Nieminen  1998    384  37.60  1:19.42  2:03.11    2:45.35   
  Koovee                   
                     
10  Tiia Nikkanen  1997    357  38.87  1:21.95  2:06.41    2:49.48   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
11  Roosa Hjelm  1997    346  40.33  1:23.90  2:08.84    2:51.26   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
12  Oona Pelttari  1998    345  39.78  1:24.38  2:08.91    2:51.31   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
13  Jazmin Acevedo-Bouhlal  1998    337  40.64  1:23.94  2:08.42    2:52.76   
  Koovee                   
                     
14  Annika Rautiainen  1998    311  39.50  1:24.79  2:11.88    2:57.38   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
15  Mia Tammelin  1997    309  41.82  1:26.89  2:12.88    2:57.82   
  Vantaan Vesikot                   
                     
16  Johanna Peuhkuri  1997    295  2:15.50  3:00.49      3:00.49   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
Emilia Eloranta  1997              DSQ   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 18, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mona Juppo  1996    562  33.77  1:10.37  1:47.89    2:25.64   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Natalia Sazonenko  1996    519  35.94  1:13.79  1:51.82    2:29.52   
  Raduga                   
                     
Suvi Lautala  1995    504  35.53  1:14.18  1:53.19    2:31.03   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Violetta Spichonok  1996    471  37.59  1:16.87  1:56.33    2:34.48   
  Raduga                   
                     
Anni Hirvelä  1995    442  37.40  1:17.60  1:58.46    2:37.74   
  Simmis Grani                   
                     
Sofi Liinpää  1995    341  39.03  1:22.60  2:07.16    2:51.99   
  Koovee                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  16:46 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo - Cup    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  16:49   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2012         
 
 
Laji 19, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Maxim Khalikov  1996    513          27.23   
  Raduga                   
Sergey Bezrukov  1996    512          27.25   
  Raduga                   
Santeri Pigg  1996    469          28.06   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Toni Meriläinen  1997    465          28.14   
  Vantaan Vesikot                   
Pontus Kaisti  1997    454          28.37   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Vladimir Olshevsky  1997    453          28.39   
  Raduga                   
Jere Pyötsiä  1996    438          28.70   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Marko Kaakkolammi  1996    432          28.84   
  Koovee                   
Igor Kardashov  1997    425          29.00   
  Raduga                   
10  Michail Prudov  1997    422          29.06   
  Raduga                   
11  Andrey Grigoryev  1997    412          29.30   
  Raduga                   
12  Nikita Danilov  1997    397          29.67   
  Raduga                   
13  Valtteri Vepsä  1997    384          29.98   
  Nummelan Kisaajat                   
14  Esa Paavilainen  1997    366          30.49   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
15  Nikita Borisov  1997    358          30.71   
  Raduga                   
16  Arttu Mitrunen  1997    334          31.41   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
17  Juho Päivinen  1996    310          32.22   
  Järvenpään Uintiklubi                   
18  Mikko Sopanen  1997    295          32.73   
  Gladius Kirkkonummi                   
19  Valtteri Yli-Kleemola  1997    290          32.93   
  Nummelan Kisaajat                   
20  Aleksi Pyrhönen  1997    288          33.03   
  Poseidon                   
21  Joel Af Hällström  1997    219          36.15   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
22  Veikka Grundström  1997    102          46.60   
  Poseidon                   
Elias Tuori  1996              DNS   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
 
Laji 19, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riku Pöytäkivi  1993    700          24.55   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Tony Eriksson  1995    605          25.77   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Jeremy Hakala  1995    532          26.90   
  Koovee                   
Jari Schwarte  1990    509          27.30   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Lassi Väre  1995    499          27.48   
  Riihimäen Uimaseura                   
Joona Miettinen  1994    490          27.65   
  Vantaan Vesikot                   
Oula Soininen  1994    479          27.86   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Eero Stolt  1990    448          28.48   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Topias Kurikka  1995    447          28.52   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
10  Lauri Kettunen  1995    446          28.53   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
11  Mikko Junninen  1989    409          29.38   
  Poseidon                   
12  Ville Korpela  1994    306          32.34   
  Poseidon                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  16:49 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo - Cup    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  16:57   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2012         
 
 
Laji 20, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Salla Elovirta  1997    627          28.49   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Saara Ruti  1997    495          30.83   
  Nummelan Kisaajat                   
Leona Pälvimäki  1997    482          31.10   
  Riihimäen Uimaseura                   
Viivi Iivari  1997    440          32.05   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Salla Puhtimäki  1998    437          32.13   
  Vesihelmen Uimaseura                   
Lidia Borisova  1997    428          32.35   
  Raduga                   
Nea Kontturi  1998    427          32.38   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Rebecca Wahlstedt  1997    423          32.47   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Alina Katajisto  1998    416          32.67   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
10  Erika Lahtinen  1998    408          32.86   
  Koovee                   
11  Vilja Juvonen  1998    405          32.95   
  Koovee                   
12  Krista Mettinen  1997    384          33.55   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
13  Anastasia Pavlova  1997    370          33.96   
  Raduga                   
14  Katja Malmi  1998    367          34.05   
  Vantaan Vesikot                   
15  Veera Kauppinen  1998    350          34.61   
  Hyvinkään Uimaseura                   
16  Suvi Taskinen  1998    338          35.00   
  Simmis Wanda                   
17  Maria Vuin  1997    322          35.57   
  Nummelan Kisaajat                   
18  Anna Niemikotka  1998    315          35.84   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
19  Johanna Peuhkuri  1997    247          38.86   
  Vesihelmen Uimaseura                   
20  Annika Vieraankivi  1997    240          39.23   
  Vesihelmen Uimaseura                   
Milja Tiesmäki  1997              DNS   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
 
Laji 20, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Pikkarainen  1992    740          26.96   
  Vantaan Vesikot                   
Sini Kuutamo  1995    702          27.43   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Noora Laukkanen  1993    688          27.61   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Anu Räikkönen  1979    559          29.60   
  Tampereen Uimaseura                   
Sanni Väyrynen  1996    537          29.99   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Marina Medzakovskaia  1995    525          30.22   
  Raduga                   
Valentina Zapatrina  1988    521          30.29   
  Raduga                   
Suvi Lautala  1995    519          30.33   
  Riihimäen Uimaseura                   
Anna Mäkinen  1995    508          30.56   
  Koovee                   
10  Elisa Silvennoinen  1996    485          31.04   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
11  Marianne Pihkamäki  1996    480          31.13   
  Riihimäen Uimaseura                   
12  Maria Ripatti  1987    474          31.26   
  Järvenpään Uintiklubi                   
13  Daria Abramova  1996    460          31.58   
  Raduga                   
14  Aino Puomila  1992    401          33.07   
  Simmis Wanda                   
15  Vilma Venäläinen  1996    394          33.26   
  Simmis Wanda                   
16  Sara Lehtolainen  1996    388          33.42   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
17  Mona Syrjä  1996    380          33.66   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
18  Tessa Eronen  1996    362          34.20   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
19  Milena Bakalov  1996    348          34.66   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
20  Pinja Lindholm  1996    318          35.70   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
21  Tiiariikka Vihko  1996    318          35.71   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
22  Ida Sunnarborg  1995    293          36.69   
  Gladius Kirkkonummi                   
Riina Kaakkolammi  1994              DNS   
  Koovee                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  16:57 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo - Cup    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:02   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2012         
 
 
Laji 21, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henri Aaltonen  1997    472  33.70        1:11.43   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Jaro Salo  1997    419  35.18        1:14.34   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Hannes Väre  1997    405  34.94        1:15.16   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Nikita Borisov  1997    376  36.38        1:17.04   
  Raduga                   
                     
Juho Päivinen  1996    351  37.26        1:18.85   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Topias Vainio  1997              DNS   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
 
Laji 21, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladislav Finochenko  1990    698  29.69        1:02.69   
  Raduga                   
                     
Kirill Prigoda  1995    681  29.55        1:03.22   
  Raduga                   
                     
Tuomas Pokkinen  1995    647  30.46        1:04.29   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Tuomas Kiviluoma  1993    631  30.28        1:04.84   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Tapio Junninen  1995    621  31.01        1:05.18   
  Poseidon                   
                     
Juha Kollin  1993    580  31.06        1:06.67   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Tomas Johansson  1994    570  31.26        1:07.07   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Miika Tiainen  1994    540  32.57        1:08.31   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Atte Sahla  1993    526  32.37        1:08.88   
  Vantaan Vesikot                   
                     
10  Timo Lopperi  1994    513  32.10        1:09.45   
  Vantaan Vesikot                   
                     
11  Jere Tolonen  1995    501  32.31        1:10.01   
  Vantaan Vesikot                   
                     
12  Lauri Leinonen  1992    482  32.79        1:10.91   
  Koovee                   
                     
13  Arttu Ristmeri  1992    469  32.70        1:11.57   
  Koovee                   
                     
14  Eikka Vuorikari  1994    351  36.71        1:18.85   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
15  Juhani Jablokov  1995    347  36.33        1:19.13   
  Vantaan Vesikot                   
                     
16  Timo Mäki  1995    247  40.70        1:28.62   
  Simmis Grani                   
                     
Teemu Aho  1994              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  17:02 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo - Cup    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:06   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2012         
 
 
Laji 22, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Ruhala  1997    504  37.31        1:18.81   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Riina Strengell  1997    485  37.54        1:19.81   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Jade Pönni  1997    465  37.94        1:20.92   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Elina Karen  1997    436  38.99        1:22.71   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Lotta Aaltonen  1997    391  40.64        1:25.75   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Roosa Andelin  1998    381  40.55        1:26.50   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Ella Kettunen  1998    339  42.08        1:29.89   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Janita Lappi  1997              DNS   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Minni Kotka  1998              DSQ   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 22, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marina Medzakovskaia  1995    584  36.12        1:15.00   
  Raduga                   
                     
Elisa Silvennoinen  1996    534  37.02        1:17.29   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Nea Rinne  1995    528  36.68        1:17.59   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Iida Huiskonen  1994    425  39.80        1:23.39   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Elisabet Hyppönen  1996    420  39.50        1:23.74   
  Koovee                   
                     
Emilia Markkanen  1995    368  40.94        1:27.50   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Minttu Saarikoski  1993    337  42.85        1:30.10   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  17:06 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo - Cup    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:50   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2012         
 
 
Laji 23, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pavel Afonkin  1996    584  1:04.13  2:16.79  3:36.64    4:41.78   
  Raduga                   
                     
Ilia Grachov  1996    531  1:05.32  2:21.24  3:45.75    4:50.91   
  Raduga                   
                     
Vladislav Vorobiev  1996    526  1:04.89  2:20.29  3:43.82    4:51.80   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Mikko Pesso  1997    494  1:07.71  2:23.67  3:48.29    4:57.97   
  Simmis Grani                   
                     
Juhana Autti  1997    450  1:12.52  2:29.63  3:58.05    5:07.36   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Thomas Böckerman  1997    408  1:13.01  2:33.45  4:00.39    5:17.49   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Jaro Salo  1997    398  1:14.57  2:40.27  4:09.23    5:20.29   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Sampo Heiliö  1997    396  1:10.43  2:35.98  4:09.00    5:20.67   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
Miikka Salminen  1996    393  1:11.86  2:36.81  4:09.40    5:21.38   
  Simmis Grani                   
                     
Toni Saharinen  1997              DNS   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Dmitry Tikhonov-Bugrov  1996              DSQ   
  Neva Wave                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
Laji 23, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Calle Mohn  1993    620  1:03.17  2:14.45  3:30.89    4:36.18   
  Simmis Grani                   
                     
Henri Härkönen  1993    569  1:04.98  2:16.63  3:41.69    4:44.19   
  Simmis Grani                   
                     
Eetu Piiroinen  1995    548  1:04.27  2:18.55  3:41.08    4:47.70   
  Simmis Grani                   
                     
Miro Juvonen  1994    531  1:04.79  2:18.39  3:44.77    4:50.90   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Martin Kartau  1995    500  1:08.50  2:21.66  3:50.24    4:56.81   
  Simmis Grani                   
                     
Sakari Rautalin  1991    388  1:10.19  2:34.53  4:08.96    5:23.00   
  Koovee                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012 
Lise