2019-11-15   19:11:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Aquarapid

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 13 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 13 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid International 2012    Utskriftsdatum  27 oktober 2012   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:34   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 oktober 2012         
 
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Caroline Wallenborg  2000  Simklubben Neptun    38.45        1:21.12   
Amanda Carlbom  2000  Södertörns Simsällskap    38.34        1:23.21   
Julia Franks  2000  Täby Sim    39.65        1:23.28   
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    40.97        1:26.74   
Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun    41.82        1:28.36   
Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    41.01        1:28.41   
Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb    41.64        1:28.66   
Liv Falk  2000  Täby Sim    42.32        1:29.20   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    42.54        1:29.81   
10  Eva Pakhomova  2000  Skuru Idrottsklubb    42.06        1:30.57   
11  Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    43.48        1:31.76   
12  Johanna Persson  2001  Täby Sim    45.06        1:32.87   
13  Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    43.59        1:33.36   
14  Tina Shahmalekpour  2001  Södertörns Simsällskap    44.72        1:33.72   
15  Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap    42.88        1:33.95   
16  Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap    44.27        1:34.51   
17  Ebba Martin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    44.59        1:34.70   
18  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    44.22        1:34.86   
19  Matilda Henning  2000  Spårvägens Simförening    45.33        1:36.70   
20  Tilda Rekola-Weckström  2000  Åkersberga Simsällskap    45.18        1:37.31   
21  Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb    46.06        1:37.47   
22  Claudia Carlson  2001  Skuru Idrottsklubb    45.22        1:37.55   
23  Celina Åström  2000  Upplands-Bro Simsällskap    47.31        1:37.74   
24  Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb    45.97        1:37.90   
25  Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    46.89        1:37.91   
26  Julia Augustsson  2000  Spårvägens Simförening    46.88        1:38.15   
27  Paulina Back  2000  Tyresö Simsällskap    47.19        1:39.07   
28  Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap    47.58        1:39.97   
29  Maike Kuhlins  2000  Spårvägens Simförening    45.25        1:40.14   
30  Andrea Grill  2000  Stockholmspolisens Sim IF    48.10        1:40.18   
31  Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    47.68        1:41.05   
32  Karolina Willberg  2000  Täby Sim    47.33        1:41.32   
33  Sofia Eriksson  2001  Stockholmspolisens Sim IF    48.47        1:41.42   
34  Klara Sjödell  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    47.08        1:41.61   
34  Kristina Isacson  2001  Täby Sim    48.03        1:41.61   
36  Rebecca Zerne  2001  Södertörns Simsällskap    48.34        1:41.78   
37  Rebecka Dagberg  2000  Spårvägens Simförening    48.97        1:41.84   
38  Alba Ekepil  2001  Wisby Simsällskap    47.47        1:42.26   
39  Matilda Hägesten  2000  Älvsjö AIK Fritid    49.61        1:42.82   
40  Josefin Gardelin  2001  Spårvägens Simförening    48.27        1:42.93   
41  Zafira Engström Vaamonde  2001  Spårvägens Simförening    49.27        1:43.52   
42  Agnes Thomée  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    49.24        1:43.68   
43  Sophie Dellmark  2001  Älvsjö AIK Fritid    49.59        1:44.08   
44  Leia Berhanu  2000  Spårvägens Simförening    48.18        1:44.38   
45  Emma Modig  2000  Upplands-Bro Simsällskap    50.25        1:44.79   
46  Rannveig Arnarsdottir  2001  Spårvägens Simförening    49.31        1:44.89   
47  Ida Hamberg  2000  Södertörns Simsällskap    49.86        1:45.26   
48  Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    49.09        1:45.57   
49  Isabella Tegman  2001  Södertörns Simsällskap    51.03        1:45.85   
50  Paulina Erfelt  2000  Spårvägens Simförening    49.73        1:46.21   
51  Maja Billgren  2000  Älvsjö AIK Fritid    50.63        1:46.28   
52  Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens Sim IF    51.63        1:48.48   
52  Petronella Wenell  2001  Tyresö Simsällskap    51.13        1:48.48   
54  Lina Myhrbäck  2000  Wisby Simsällskap    51.06        1:48.72   
55  My Hambreus  2001  Täby Sim    51.87        1:50.36   
56  Eleonor Rosengart  2000  Hellas Simklubb    1:50.39        1:50.39   
57  Emma Walther  2000  Älvsjö AIK Fritid    54.04        1:50.59   
58  Karin Ehk  2001  Södertörns Simsällskap    53.21        1:50.63   
59  Frida Nöu  2001  Täby Sim    54.63        1:51.32   
60  Sidony Estifanos  2001  Stockholmspolisens Sim IF    54.15        1:51.72   
61  Saron Zemikal  2000  Stockholmspolisens Sim IF    54.72        1:54.43   
62  Ella Holmén  2000  Skuru Idrottsklubb    55.69        1:57.34   
63  Moa Ljung  2001  Södertälje Simsällskap    55.38        1:58.39   
64  Sarron Mehari  2001  Stockholmspolisens Sim IF    56.50        1:58.54   
Linn Melldén  2001  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  27 oktober 2012 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  09:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner