2019-09-21   05:18:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Aquarapid

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 23 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 23 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid International 2012    Utskriftsdatum  27 oktober 2012   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:11   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 oktober 2012         
 
 
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Gordon  2000  Solna Sundbyberg SS 04    35.66        1:12.70   
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    35.08        1:13.46   
Ebba Martin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    35.94        1:14.49   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    37.60        1:16.25   
Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    36.67        1:16.81   
Caroline Wallenborg  2000  Simklubben Neptun    37.59        1:17.19   
Amanda Carlbom  2000  Södertörns Simsällskap    36.87        1:17.60   
Cornelia Jerresand  2000  Täby Sim    38.07        1:18.01   
Mathilda Eriksson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    37.77        1:18.75   
10  Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap    38.41        1:19.08   
11  Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb    39.11        1:20.55   
12  Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun    39.50        1:21.35   
13  Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb    39.46        1:21.60   
14  Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap    39.76        1:22.49   
15  Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap    40.58        1:22.66   
16  Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb    39.97        1:22.87   
17  Johanna Persson  2001  Täby Sim    40.51        1:22.92   
18  Celina Åström  2000  Upplands-Bro Simsällskap    41.54        1:23.16   
19  Julia Franks  2000  Täby Sim    41.09        1:23.41   
20  Liv Falk  2000  Täby Sim    39.90        1:23.44   
21  Tilda Rekola-Weckström  2000  Åkersberga Simsällskap    41.30        1:23.46   
22  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    41.28        1:23.47   
23  Sofia Kolokythas  2000  Turebergs Simklubb    41.14        1:23.94   
24  Matilda Henning  2000  Spårvägens Simförening    41.21        1:24.87   
25  Rebecca Zerne  2001  Södertörns Simsällskap    42.27        1:25.80   
26  Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens Sim IF    41.56        1:25.90   
27  Zafira Engström Vaamonde  2001  Spårvägens Simförening    42.50        1:26.63   
28  Claudia Carlson  2001  Skuru Idrottsklubb    42.40        1:27.23   
29  Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    42.09        1:27.57   
30  Fanny Odin  2000  Spårvägens Simförening    41.86        1:27.59   
31  Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    43.01        1:28.15   
32  Andrea Grill  2000  Stockholmspolisens Sim IF    43.37        1:28.65   
33  Viktoria Sande  2001  Södertörns Simsällskap    44.03        1:28.95   
34  Elin Öberg  2000  Spårvägens Simförening    44.09        1:29.05   
35  Matilda Hägesten  2000  Älvsjö AIK Fritid    43.85        1:29.18   
36  Alba Ekepil  2001  Wisby Simsällskap    44.07        1:29.74   
37  Kristina Isacson  2001  Täby Sim    44.71        1:30.01   
38  Emma Reichuber  2000  Skuru Idrottsklubb    41.89        1:30.15   
39  Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    43.58        1:30.19   
40  Amanda Heed Nordin  2001  Spårvägens Simförening    43.16        1:30.28   
41  Sophie Dellmark  2001  Älvsjö AIK Fritid    45.02        1:30.42   
42  Ida Hamberg  2000  Södertörns Simsällskap    44.40        1:30.53   
43  Josefin Alm  2001  Tyresö Simsällskap    44.79        1:30.80   
44  Agnes Thomée  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    44.32        1:30.98   
45  Eva Pakhomova  2000  Skuru Idrottsklubb    43.45        1:31.09   
46  Sharon Kellokoski  2001  Turebergs Simklubb    44.84        1:31.55   
47  Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    43.76        1:31.74   
48  My Hambreus  2001  Täby Sim    44.83        1:32.39   
49  Josefin Gardelin  2001  Spårvägens Simförening    45.29        1:33.37   
50  Rebecka Dagberg  2000  Spårvägens Simförening    45.14        1:34.75   
51  Lina Myhrbäck  2000  Wisby Simsällskap    45.77        1:34.91   
52  Maike Kuhlins  2000  Spårvägens Simförening    45.81        1:35.81   
53  Klara Sjödell  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    45.90        1:35.95   
54  Julia Augustsson  2000  Spårvägens Simförening    47.91        1:36.09   
55  Alexandra Lindén  2001  Stockholmspolisens Sim IF    46.67        1:36.72   
56  Frida Nöu  2001  Täby Sim    47.24        1:36.73   
57  Linda Svensson  2000  Spårvägens Simförening    46.75        1:36.90   
58  Malin Sandberg  2001  Hellas Simklubb    47.45        1:37.14   
59  Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens Sim IF    46.65        1:37.49   
60  Maja Billgren  2000  Älvsjö AIK Fritid    47.82        1:37.74   
61  Linnea Lindqvist  2001  Spårvägens Simförening    48.87        1:39.14   
62  Sofia Eriksson  2001  Stockholmspolisens Sim IF    47.71        1:39.19   
63  Isabella Tegman  2001  Södertörns Simsällskap    49.54        1:43.49   
Louise Leijonberg  2000  Simklubben Neptun            DNS   
Karolina Willberg  2000  Täby Sim            DSQ   
Mirjam Amouri  2000  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  27 oktober 2012 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  11:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner