2019-09-15   22:13:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Aquarapid

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 31 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 31 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid International 2012    Utskriftsdatum  28 oktober 2012   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:16   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 oktober 2012         
 
 
Gren 31, 100m Fjärilsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alma Karlsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    31.19        1:07.44   
Beatrice Vezzoli  1998  Turebergs Simklubb    32.35        1:08.80   
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    32.61        1:10.55   
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb    31.57        1:10.62   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    33.28        1:10.94   
Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    33.38        1:12.08   
Caroline Adlerborn  1998  Spårvägens Simförening    33.15        1:13.27   
Emelie Eriksson  1998  Solna Sundbyberg SS 04    33.72        1:13.96   
Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    33.83        1:14.72   
10  Emelie Blomberg  1999  Södertälje Simsällskap    35.02        1:15.38   
11  Moa Lindahl  1999  Spårvägens Simförening    35.42        1:16.50   
12  Julia Nilsson  1999  Spårvägens Simförening    32.71        1:16.62   
12  Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    35.42        1:16.62   
14  Cassandra Engback  1999  Ösmo Simsällskap    35.00        1:16.87   
15  Agnes Fährlin  1998  Spårvägens Simförening    34.50        1:16.95   
16  Wilma Tukonen  1998  Spårvägens Simförening    35.41        1:17.06   
17  Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    35.45        1:17.48   
18  Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    37.33        1:17.82   
19  Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    35.89        1:17.90   
20  Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    35.83        1:18.36   
21  Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare    35.47        1:18.57   
22  Therese Thor  1998  Solna Sundbyberg SS 04    36.68        1:18.68   
23  Julia Blomquist  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    36.04        1:18.80   
24  Saga Kjellin  1999  Solna Sundbyberg SS 04    36.48        1:19.41   
25  Sigrid Loid  1999  Täby Sim    35.84        1:19.78   
26  Josefin Ossmyr  1999  Tyresö Simsällskap    35.89        1:20.04   
27  Alva Mickelsson  1999  Turebergs Simklubb    36.55        1:20.41   
28  Caroline Malmberg  1999  Simklubben Neptun    37.28        1:20.43   
29  My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    37.38        1:21.11   
30  Elin Grenholm  1999  Spårvägens Simförening    36.29        1:22.15   
31  Hanna Hargsten  1999  Upplands-Bro Simsällskap    38.12        1:22.27   
32  Matilda Flood  1999  Spårvägens Simförening    38.05        1:22.39   
33  Julia Derwinger  1998  Tyresö Simsällskap    38.47        1:22.42   
34  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb    37.61        1:22.97   
35  Alice Franzén  1998  Spårvägens Simförening    38.49        1:23.51   
36  Emma Garmelius  1999  Spårvägens Simförening    37.70        1:24.13   
37  Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap    36.99        1:24.41   
38  Alma Holmberg  1999  Turebergs Simklubb    39.62        1:24.53   
39  Louise Hagström  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    38.40        1:25.03   
40  Frida Kimander  1999  Skuru Idrottsklubb    38.59        1:25.14   
41  Carolina Andersson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    39.69        1:25.44   
42  Lina Malm  1998  Spårvägens Simförening    38.25        1:25.94   
43  Fanny Ek  1999  IF Åland    39.70        1:26.68   
44  Rebecka Norrby  1998  Hemse Bollklubb    40.50        1:26.89   
45  Johanna Norin  1998  Skuru Idrottsklubb    39.45        1:27.29   
46  Karin Thorén  1999  Täby Sim    41.21        1:27.72   
47  Wilma Hagmansson  1999  Spårvägens Simförening    40.56        1:29.11   
48  Karin Emanuelsson  1999  Södertälje Simsällskap    41.90        1:31.24   
49  Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    43.86        1:31.67   
50  Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägens Simförening    40.47        1:31.91   
51  Ebba Langemar  1999  Åkersberga Simsällskap    41.43        1:32.40   
52  Ida Hofvander  1998  Södertälje Simsällskap    42.72        1:33.17   
53  Jennifer Hjälm-Gerle  1999  Spårvägens Simförening    42.56        1:33.59   
54  Rebecca Elgh  1999  Spårvägens Simförening    45.81        1:34.45   
55  Mikaela Bergh  1999  Täby Sim    41.93        1:37.81   
56  Josefin Enström  1998  Stockholmspolisens Sim IF    44.40        1:40.04   
57  Emma Wallin  1999  Åkersberga Simsällskap    45.94        1:40.70   
58  Fanny Lundgren  1999  Simklubben Neptun    46.73        1:40.77   
Adriana Eyob  1999  Södertörns Simsällskap            DNS   
Lisa Holmqvist  1999  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
Vicotria Taylor  1999  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare            DNF   
Mona Domehri  1999  Täby Sim            DNF   
Amanda Sörensen  1999  Spårvägens Simförening            DSQ   
Fanny Kruthammar  1999  Täby Sim            DSQ   
Sofia Lennerthson  1999  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  28 oktober 2012 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  09:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner