Tulokset Regionsmesterskaber Nordsjælland gr. 2 + 3
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 03 november 2012 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:01 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 november 2012 |
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 2:21.24 | ||||||
2 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:24.74 | ||||||
3 | Frederik Lundgaard | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 2:30.39 | ||||||
4 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 2:32.52 | ||||||
5 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 2:33.53 | ||||||
6 | André Goldberg Ballerini | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 2:35.09 | ||||||
7 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 2:38.36 | ||||||
8 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:38.53 | ||||||
9 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:42.26 | ||||||
10 | Daniel Starup Falck | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 2:42.31 | ||||||
11 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 2:42.54 | ||||||
12 | Philip Schiøtz | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 2:42.70 | ||||||
13 | Oliver Christiansen | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 2:43.18 | ||||||
14 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 2:43.75 | ||||||
15 | Asger Kragh | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 2:56.55 | ||||||
16 | Sebastian Ravn Carlsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 3:03.19 | ||||||
17 | William Garred | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 3:07.59 | ||||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 2:34.28 | ||||||
2 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:40.34 | ||||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:46.96 | ||||||
4 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 2:51.54 | ||||||
5 | Tobias Stavngaard | 2000 | Sigma Swim Allerød | 2:51.65 | ||||||
6 | Lukas Jensen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:51.67 | ||||||
7 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 2:55.26 | ||||||
8 | Mikkel T. Madsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:59.89 | ||||||
9 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 3:01.12 | ||||||
10 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:03.57 | ||||||
11 | August Bugge | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 3:04.61 | ||||||
12 | Anton Asmind Andersen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 3:05.18 | ||||||
13 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 3:07.62 | ||||||
14 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 3:11.18 | ||||||
- | William Schwab | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 november 2012 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 15:01 |